Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Dom - Mam problem - utylizacja!

Kot - Wto Lis 08, 2005 3:12 pm
Temat postu: Mam problem - utylizacja!
W piwnicy zalega i zabiera nam miejsce stary, olbrzymi telewizor Rubin, który jak wiadomo znany jest z tego, że lubi wybuchać.
Wiem, że nie wolno wystawiać takich sprzętów na śmietnik, mogłoby to mieć nawet poważne konsekwencje. I tu się zaczyna problem kto zajmuje się wywozem i utylizacją tego typu sprzętów? Na stronie internetowej MPO jest informacja, że świadczą tego typu usługi ale miła pani w Biurze Obsługi Klienta zapiera się, że nie. Jeśli ktoś mógłby mi coś doradzić będę dozgonnie wdzięczna.

Kasiawka - Wto Lis 08, 2005 3:17 pm

Wyślij jako dar do radia maryja :mrgreen:

ps. mam nadzieję ze się nikt nie obrazi za ten żarcik

kryszka - Wto Lis 08, 2005 3:39 pm

Bezprawnie: wystawić ciemną nocą po cichu do śmietnika, najlepiej z kartką że działa - gwarantuję, że znajdzie się chętny zbieracz. :30:


Prawnie: podzwonić do firm, które sprzedają telewizory. Kiedyś MediaMarkt chwaliło się w prasie, że przy zakupie u nich nowego sprzętu przyjmą stary do utylizacji. To może by powiedzieli jaka firma się tym zajmuje i dali namiary?

Jeszcze można by zadzwonić do konkurencji MPO.

Agatka_P - Wto Lis 08, 2005 3:41 pm

A Senator bo u mnie Senator zabiera okna, drzwi,kanapy i inne meble więc może telewizory też
kryszka - Wto Lis 08, 2005 3:45 pm

Niestety, teraz jest tak, że każdy sprzęt zawierający coś tam (typu lodówki, TV itp.) musi być składowany w specjalnie do tego wyznaczonych miejscach. Nie można tych sprzętów wywozić na wysypiska. I tu powstaje problem, bo miejsc takich nie ma, albo jest ich za mało, albo nikomu się nie chce tym zajmować bo to tylko problem. :roll:
Agatka_P - Wto Lis 08, 2005 3:50 pm

Znalazłam 2 firmy które zajmują się utylizacja nie wiem czy telewizorów ale można zadzwonić i się zapytać

EP-EKO - klasyfikacja, odbiór, transport,utylizacja. Kompleksowy zakres usług zagospodarowania odp. niebezpiecznych i innych niż niebezpieczne. Wólczańska 12 tel. 6342368

S.P.I.D.E.R. - pogotowie ekologiczne 608596944
ul. Kołłątaja 10 lok. 3 - 6791937
ul. Wróblewskiego 19 - 6843614

Żaneta - Wto Lis 08, 2005 10:21 pm

Kotku! A może "zgarnij" jakiegoś bezdomnego z ulicy i powiedz mu,że masz TV weżmie z pocalowaniem ręki!
Rozbierze,sprzeda i będzie mila parę zlotych,a Ty nie będziesz musiala oddawać do utylizacji! Zaoszczędzisz czas i dasz mu zarobić!

gambi - Wto Lis 08, 2005 11:38 pm

wlasnie przeczytalam w wyborczej, ze Real na Brzezinskiej organizuje akcje " wyrzuc stare, kup nowe". ponoc 3 dni od zakupu mozna oddac stary sprzet do utylizacji.

Kotku nie wiem czy planujecie cos kupowac, ale moze warto dowiedziec sie dokladnie jak to dziala. acha akcja trwa do 17.11

Kot - Wto Lis 08, 2005 11:48 pm

No niestety nie planujemy żadnych takich zakupów. My mamy inny telewizor a Rubin to pamiątka z dawnych lat... Jest wielki i strasznie ciężki. Nie da się go wywieźć samochodem osobowym a wystawienie go na śmietnik ze względów bezpieczeństwa jest niemożliwe :(
niem - Czw Sie 11, 2011 11:33 pm

gdzie obecnie można wywozić zepsuty sprzęt elektroncizny? tudzież telewizor
Dosia_Zosia - Czw Sie 11, 2011 11:50 pm

Cytuję:

CZASOWE PUNKTY zbierania (Czynne w SOBOTY z wyjątkiem świąt)

Dzielnica Bałuty teren targowiska u zbiegu ulic Obrońców Westerplatte i Organizacji WiN Pierwsza sobota miesiąca w godz. 10-15
Dzielnica Górna łopatka parkingowa u zbiegu ulic Rogozińskiego i Komfortowej (pomiędzy posesjami Cieszyńska 49 i Rogozińskiego 14) Druga sobota miesiąca w godz. 10-15
Dzielnica Polesie przy parkingu w szczycie bloku ul. Górna 45 Trzecia sobota miesiąca w godz. 10-15
Dzielnica Widzew przy siedzibie Spółdzielni Mieszkaniowej im. Stefana Batorego, ul. Bartoka 67 Czwarta sobota miesiąca w godz. 10-15
oraz

STAŁE PUNKTY zbierania

ul. Pryncypalna 132/134 Codziennie, całą dobę tel. 42 653 2000
ul. Zamiejska 1 Punkt Dobrowolnego Dostarczania Odpadów
ul. Swojska 4 - od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 15:30, tel. 42 651 25 16

żródło http://www.czystemiasto.u...ektrosmieci.php

kariczeq - Pią Sie 19, 2011 11:56 am

Na Pryncypalnej na pewno, bo tam ze Zgierza swoje graty woziłam, szkoda, że u mnie nic takiego nie ma :(
olivka_ja - Pią Sie 19, 2011 12:21 pm

jest jeszcze jeden punkt na liściastej (nie pamiętam numeru ale to jest pomiędzy włókniarzy a zgierską koło fabryki "Prima") sama tam zostawiałam graty, a jak jednego dnia było zamknięte to zostawiliśmy odkurzacz pod bramą (podobno ludzie tak robią)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group