Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Kupno stroju ślubnego - Dzień odbioru sukni slubnej

Bombasik - Czw Sie 10, 2006 12:09 pm
Temat postu: Ile dni przed ślubem odebrałyście gotową suknię???
Witajcie, Drogie Panie. Jestem w fazie początkowej stresu przedślubnego, czuję, że mnie dopada. Najbardziej boję się o moją suknię. Zamówiłam ją w salonie Pani Barbary Dresler jakos w kwietniu. Panie (bardzo zresztą miłe) powiedziały, że będą dzwonić koniec lipca, początek sierpnia. Dzis mamy 10 sierpnia i nie dzwoniły. Jakoś w zeszłym tygodniu postanowiłam sprawdzić co się dzieje z moją suknią, na co pani odpowiedziała mi, że mają tygodniowy poślizg i że wszystkie znaki na niebie i ziemii wskazują, że będzie to przyszły tydzień - czyli ten, który się właśnie kończy, bo dziś już czwartek mamy. Do mojego ślubu (dnia 2 września) pozostało dokładnie 22 dni. A ja nawet nie widziałam swojej sukni jeszcze. czy Wy też miałyście podobnie, czy 22 dni przed ślubem Wasze suknie uż wisiały w domku i czekały?? panikuję i cała się trzęsę, bo sporo się naczytałam o nieciekawych historiach z sukniami...:(:(:( pomóżcie, co mam robić?
Megusia - Czw Sie 10, 2006 12:22 pm

Cały stres związany z szyciem sukni jest jeszcze przede mną, ale z tego co czytałam wnioskuję, że 22 dni to jeszcze dużo czasu. Poza tym większość z nas zapewne odebrało/odbierze suknię tuż przed samym ślubem, by nie zabierała miejsca w mieszkaniu i nie kusiła Pana Młodego do podglądania :wink: .

Także myślę, że nie powinnaś się jeszcze martwić, najlepiej zadzwonić do salonu i porozmawiać z paniami jeszcze raz.

Pusiak - Czw Sie 10, 2006 12:26 pm

Ja swoją suknię odebrałam z salonu w czwartek przed ślubem (choc gotowa była na 14 dni przed), więc spokojnie :) 22 dni to bardzo dużo czasu :)
adriannaaa - Czw Sie 10, 2006 12:28 pm

ja odbieram na dzień przed śłubem - ale sam tak chciałam, no i tylko z przeróbek, w ostatecznieści panie poprawię mi to do 18 - jak mówiły...
Bombasik - Czw Sie 10, 2006 12:40 pm

Dziękuję Wam za odpowiedzi, może uda mi się jeszcze nie denerwować. Tylko, że po prostu wolałabym mieć już wszystko dopięte na ostatni guzik, a z tym nie łatwo..... Jak zresztą na pewno same doskonale wiecie.Buziaczki i dziękuję za dodanie otuchy.
kryszka - Czw Sie 10, 2006 12:59 pm

22 dni to kupa czasu, nawet jeśli będą jakieś poprawki. :)

Ja swoją odbierałam w piątek przed ślubem - nie chciałam, żeby wisiała smętnie na żyrandolu czy w jakimś innym niedobrym miejscu w mieszkaniu. W salonie mają warunki do przechowywania to niech sobie u nich wisi.

adriannaaa - Czw Sie 10, 2006 1:17 pm

kryszka napisał/a:


Ja swoją odbierałam w piątek przed ślubem - nie chciałam, żeby wisiała smętnie na żyrandolu czy w jakimś innym niedobrym miejscu w mieszkaniu. W salonie mają warunki do przechowywania to niech sobie u nich wisi.


bardzo słuszne podejscie:) aj tez z takeigo wyszłam, wiem, ze w salonie mi ją odpowiednio przechowaja i nie będzie się w domu kurzyła i gniotła:)

Klaudia22 - Czw Sie 10, 2006 2:56 pm

Ja najprawdopodobniej bede wypożyczała i dostane sukienke w czwartek przed ślubem :)
bajeczka - Czw Sie 10, 2006 8:48 pm

Odbierałam we wtorek - przed T? sobota wiec nie masz sie czym martwic :)
sylwia - Czw Sie 10, 2006 11:35 pm

Jeszcze tego nie doświadczyłam ale byłam na kilku weselach,jedna koleżanka wypozyczała i odbierała w piątek przed slubem, a kuzynka moja miała wesele 31 sierpnia a od stycznia leżała wszafie już,wieć chyba reguły na to nie ma ale nie masz co się martwić 222 dni to jeszcze dużo czasu :)
strawberrytea - Nie Sie 13, 2006 5:24 pm

ja przymierzałam piierwszy raz gotową suknię 3 tygodnie przed ślubem.
A odebrałam ją w piątek, zaraz przed ślubem.

Mika - Nie Sie 13, 2006 6:15 pm

Przymiarkę miałam na 2 tygodnie przed ślubem, a odebrałam w czwartek lub piątek przed ślubem, dokładnie już nie pamiętam :roll:
Bombasik - Nie Sie 13, 2006 9:26 pm

To mnie troszkę pocieszyłyście, bo się cała trzęsę o tą suknię.... Oby jak najszybciej ta przymiarka, doczekać się nie mogę. Dziękuję Wam, moje drogie za te pocieszające odpowiedzi. :) Pozdrawiam.
adriannaaa - Nie Sie 13, 2006 11:42 pm

:) odebrałam swoją w piątek przed ślubem - dobrze, że przymierzyłam gorset, bookazało się, że przez tydzień dążyłam trochę straćić wobwodzie i suknia spadała mi z biustu, panie na szybko wszywały mi jeszcze poduszki:)
Edi - Pon Sie 14, 2006 9:53 am

Ja swoją suknię odbieram pod koniec sierpnia czyli na około jeden miesiąc przed ślubem. 8)
katia - Sro Sie 16, 2006 6:49 pm

Ja po raz pierwszy gotową suknię zobaczyłam na 20 dni przed slubem i dobrze, bo konieczne były poprawki, bo od marca mimowolnie schudłam.Ostatecznie odebrałam suknię w czwartek przed ślubem tuż przed zamknięciem salonu.
Pozdrawiam Katia

Bombasik - Czw Sie 17, 2006 9:28 pm

Dziś miałam przymiarkę. Drobniuśkie poprawki zostaną dokonane i umówiłam się na odbiór na wtorek przed slubem. Panie były jak zawsze nieeeeeezwykle miłe i pomocne. Ogłaszam salon Pani Dresler najlepszym na świecie. Moim subiektywnym zdaniem. Efekt sukni, a szczególnie mnie w sukni przeszedł moje oczekiwania, gdyż wcześniej przymierzałam ekri, a moja jest w bieli i jest BOSKA! Doczekać się już nie mogę tego dnia.

Pozdrawiam Was gorąco.

Martita - Czw Wrz 21, 2006 8:35 pm

Ja odebrałam w piątek przed śłubem..nie miałabym gdzie jej trzymać przez dłuższy czas...
emilkaa - Czw Wrz 21, 2006 8:40 pm

ja tez odbiore w piatek przed slubem.. wczesniej nie bo nie mam gdzie trzymac..
imbrulka - Czw Wrz 21, 2006 9:03 pm

Ja odbierałam w środę przed ślubem :)
szczako - Czw Wrz 21, 2006 11:14 pm

a ja dzisiaj. czyli dwa dni przed ślubem.
evcia84 - Pią Wrz 22, 2006 11:41 am

Ja tydzień przed.
Aniadamowicz - Pon Kwi 16, 2007 8:48 am
Temat postu: Dzień odbioru sukni slubnej
W sobotę odebrałam z salonu suknie ślubną. Zaznaczę że przy wyborze nie miałam nikogo kto mógłby mi doradzić, gdyz wyśnioną suknie znalazłam na stronie warszawskiego salonu i niestety sama musiałam jechać by ją przymierzyć i zadecydować.
Sam wybór sukni to duże przeżycie, ale dzień jej odbioru był dla mnie jeszcze piękniejszy.
Wybrałam suknie jakieś 7 miesięcy przed ślubem, i minęło naprawdę sporo czasu od zamówienia do dnia jej odbioru. Międzyczasie widziałam wiele sukien, szukajac dodatków ślubnych w sklepach pojawiały sie nowe kreacje które często wydawały się sto razy ładniejsze od mojej wcześniej już wybranej sukni.

Dlatego dzień odbioru sukni, po tylu miesiącach po zapadnięciu decyzji był dla mnie bardzo bardzo wazny żeby nie powiedzieć że troszke niepokojący. Czy aby dokonałam dobrego wyboru. Ale gdy przymierzyłam suknie jadąc po nią z moimi rodzicami, gdy zobaczyła ją moja mama, gdy tata szepnął słówko zachwytu.....ehhh cudownie... cudownie było ją włożyć i stwierdzić że podoba mi się jeszcze bardziej niż w dniu pierwszej przymiarki.

?lub mam 19 maja czyli już za miesiąc.... to najpiękniejszy miesiąc oczekiwania:)

Ela_i_Adam - Pon Kwi 16, 2007 2:05 pm

gratuluje :) mam nadzieję że ja równiez bedę tak zadowolona jak pojade na przymiarke a potem po odbiór mojej wymarzonej sukni :) co prawda nie znalazłam innej która równie mocno by mi się podobała ale to zawsze pare miesięcy przerwy od pierwszego załozenia do odbioru :)
A masz jakies zdięcia swojej sukni? jestem bardzo ciekawa jaka wybrałaś :)

asia84 - Pon Kwi 16, 2007 2:08 pm

ja również gratuluję i czekam na fotki :)
Agnieszka19 - Pon Kwi 16, 2007 2:17 pm

Gratuluje serdecznie i mam nadzieję żę także bede pewna swojego wyboru.A tego boje się najbradziej :D
Aniadamowicz - Pon Kwi 16, 2007 2:57 pm
Temat postu: fotka
Zamieszczam fotke mojej sukni, na zdjęciu ma ona kolor złotawy w rzeczywistości jest bardzo jasna ecri.






Poprawiłam posta aby widać było zdjęcie.

Agnieszka19 - Pon Kwi 16, 2007 2:58 pm

Bardzo ładna choć ja wole typowa biel :D
asia84 - Pon Kwi 16, 2007 2:58 pm

Aniadamowicz, gratuluję, na prawdę jest śliczna :)
kiciucha - Pon Kwi 16, 2007 3:23 pm

ja mam slub w sierpniu i będę chciała odebrać sukieneczkę tak na dwa dni do daty ślubu......wczesniej wydaje mi się że nie ma sensu, bo nie bedę miała gdzie jej trzymać...a nie chciałabym aby się pogniotła.....
asia84 - Pon Kwi 16, 2007 3:26 pm

nie wiem czy bym wytrzymała
gosc - Pon Kwi 16, 2007 7:01 pm

Aniuadamowicz nadzwyczaj elegancka suknia. Jestem bardzo ciekawa jak prezentujesz się w niej Ty :D
Może jakieś zdjęcie zamieścisz? :wink:

Kati - Pon Kwi 16, 2007 7:05 pm

Prześliczna :oczami:
mischelle22 - Pon Kwi 16, 2007 7:43 pm

Suknia jest piękna :)
Możesz zdradzić ile kosztowała?

lmyszka - Pon Kwi 16, 2007 9:37 pm

domagamy się zdjęć sukni na tobie !! :)
gosc - Pon Kwi 16, 2007 9:58 pm

Imyszko jaka ty bezpośrednia jesteś - to mi sie w Tobie podoba :D
Aniadamowicz - Wto Kwi 17, 2007 11:03 am
Temat postu: suknia
Niestety nie mam zdjec sukni na sobie ale juz niedlugo slub zatem i zdjecia będą. Suknia w salonie w łodzi kosztowała 3000, w Warszawie zapłaciłam za nią 1900 bo to była suknia z wieszaka, mały rozmiar, szczupła i dlatego tak ją obnizyli.
Powiem nieskromnie- wyglądam w niej fajnie hihi.

Dziekuje za wszystkie miłe opinie.

gosc - Wto Kwi 17, 2007 11:32 am

Cytat:
Powiem nieskromnie- wyglądam w niej fajnie hihi.

nie wątpię :D

asia84 - Wto Kwi 17, 2007 2:40 pm

wyobrażam sobie :mrgreen:
Agunia - Wto Kwi 17, 2007 5:13 pm

Aniu suknia naprawde sliczna,bardzo elegancka.
Na pewno wygladzasz w niej przeslicznie

Dunia - Sro Kwi 18, 2007 4:09 pm

Mi też się bardzo podoba- szczególnie to drapowanie w okolicy talii, no i kwiatuszek z boku. SZAŁOWA !!
Gabro - Sro Maj 30, 2007 1:50 pm

Ja odbieram moją jutro, tj. w czwartek przed ślubem :)
madzia8181 - Czw Maj 31, 2007 9:00 am

Moją przwyeziono mi w dniu slubu :razz:
EJ-ET - Czw Maj 31, 2007 10:09 am

Gabro napisał/a:
Ja odbieram moją jutro, tj. w czwartek przed ślubem :)


Jejuu Gabro to JU? ;) 3maj się bezstresowo (o ile się da) ;)

Ja odbiorę swoją też na 2 czy 1 dzień przed ślubem.

KreaToR - Czw Maj 31, 2007 10:18 am

a moja narzeczona odbierze suknię 3 dni przed slubem
Madjarica - Czw Maj 31, 2007 2:20 pm

Ja odbieram w sobotę (podobno ma być) - już od 20 maja na nią czekam... A trochę mi się śpieszy, bo w niedzielę muszę ją wysłać... Takie zwlekanie to tylko niepotrzebny stres :(
Gwiazda - Czw Cze 14, 2007 2:51 pm

Ja jutro jadę na przymiarkę! :D ?lub mam 21.07 ale suknie odbiorę sobie w piątek przed samym ślubem, bo nie ma sensu aby wisiała u mnie w domku.
Agunia - Czw Cze 14, 2007 3:38 pm

Ja swoja tez odebralam w czwartek przed slubem,chcialam nawet w piateka,le wolalam jednak nie zostawiac tego na tak ostatni moment bo nie daj Boze jeszcze cos trzeba bylo by zmienic.
Ela_i_Adam - Czw Cze 14, 2007 7:15 pm

Gwiazda ja tez mam jutro przymiarke i slub 21.07 tak samo jak ty :razz: i suknie też bedę odbierała w piątek ale zbieg okoliczności :mrgreen:
Gwiazda - Sob Cze 16, 2007 6:45 pm

wczoraj miałam przymiarkę i jestem zadowolona, :D choć zmieniłam jeszcze jedną rzecz (ale to u mnie normalne ;-) ). :P Panie w salonie pomogły mi też wybrac welon i choć zawsze marzyłam o dłuuuugim to jednak zdecydowanie lepiej wyglądałam w krótkim. Poza tym długi welon zakrywał zuoełnie niepotrzebnie tył mojej sukienki. Dobrałyśmy też przypinę do włosów. Umówiłam się na odbiór sukni w piątek przed weselem, ale znając mnie :razz: to wpadnę jeszcze z tydzień wcześniej aby ja jeszcze raz przymierzyć. Nie chciałaby aby się okazało że jest zaluźna albo pękają mi na niej szwy. :lol: . Po przymiarce wyruszyłam na poszukiwanie butów z kawałkiem materiału o który poprosiłam w salonie w momencie zamawiania sukni ślubnej (polecam innym dziewczynom ten pomysł- bo ułatwia dobór koloru butów i dodatków). Niestety jak zwykle wymysliłam sobie buty z odkrytą stopą, i tu pojawił się problem :( , więc pewnie kupię tendencyjne buciki, choć nie ukrywam że jeszcze będę szukać- bo uparta ze mnie kobitka :lol: . Pozdrawiam.
kochecka - Nie Cze 17, 2007 8:54 pm

gwiazda a może jakieś zdjęcie nam wkleisz :D
magda26 - Pon Cze 25, 2007 1:01 pm

Ja też mam ślub 21.07 :) ale na pierwszą przymiarkę idę dopiero jutro i nie mogę się doczekać :)
fiona83 - Wto Sie 12, 2008 11:09 am

Cytat:
czy 22 dni przed ślubem Wasze suknie uż wisiały w domku i czekały??


Aż tyle to nie.
Swoją odebrałam na 12 dni przed ślubem i teraz majda mi się na szafie :lol:

A idąc z nią przez środek miasta wydawało mi się, że w samochodzie widziałam naszą forumową megi :cool: Ale oczywiście byłam tak zaaferowana, że głowy nie dam :)

Pamcia - Wto Sie 12, 2008 12:22 pm

ja swoja odebralam 2 dni przed slubem :)
izunia_82 - Wto Sie 12, 2008 12:29 pm

Ja swoją sukienkę będę odbierać dzień przed ślubem i będzie "czekała" na mnie u zaprzyjaźnionej sąsiadki rodziców bo mamy dwa koty w domu i boimy się efektów ich ciekawości.
anna1984 - Wto Sie 12, 2008 3:04 pm

Ja swoją odbieram za dwa dnia :hurra: , czyli na 2 dni przed ślubem. Już nie mogę się tego doczekać. Z tej okazji udostępnię jej swoje łóżko, żeby moja piękna miała na czym leżeć :) Do swojego łóżka na spanie z kolei przyjmą mnie siostry. Już zamówione - jedna noc z jedną siostrą, druga z drugą :D
kryszka - Wto Sie 12, 2008 3:47 pm

Rany :roll: Ale sukni chyba lepiej by zrobiło wiszenie niż leżenie.
anna1984 - Wto Sie 12, 2008 3:51 pm

Pewnie tak, ale ja nie mam jej gdzie powiesić. W szafie by się wygniotła, a na wieszaku w przedpokoju wycierałaby podłogę.
kryszka - Wto Sie 12, 2008 6:12 pm

Bardzo popularny jest żyrandol. :lol:
anna1984 - Wto Sie 12, 2008 7:57 pm

Rzeczywiście, o tym zupełnie nie pomyślałam. Naprawdę myślisz, że sukni mogłoby coś się stać gdyby leżała?
kryszka - Wto Sie 12, 2008 8:43 pm

Stać to może nie, co najwyżej wygnieść gdzieniegdzie. Ale sukni na pewno będzie lepiej jak sobie powisi, a Ty i siostry się wygodnie wyśpicie.
anna1984 - Wto Sie 12, 2008 8:52 pm

Ja myślę, że im to jest bardzo na rękę, bo to ostatnie nocki, które spędzam w domu przed przeprowadzką :wink: A co do żyrandola to niezły pomysł, ale nie wiem co mój tata na to powie ;>
justinaa - Pon Gru 01, 2008 10:46 pm

ja swoją suknię odebrałam 4 dni przed weselem, teraz wisi sobie w szafie a ja się zastanawiam, gdzie ją oddać do prania bo po plenerze jest to KONIECZNE :)
wiolancia - Nie Lut 20, 2011 4:10 pm

Ja swoją suknię mogę odebrać nawet w ostatniej chwili przed wielkim dniem...ale zrobię to chyba dzień przed.Nie chcę,żeby mi się w domu wygniotła...
ola88 - Pon Mar 14, 2011 12:56 pm

Moją suknię odebrałam w czwartek tuż przed weselem.
mała9364 - Pon Mar 14, 2011 4:53 pm

ola88 napisał/a:
Moją suknię odebrałam w czwartek tuż przed weselem.


Dokładnie tak samo:)

kakonka - Pon Mar 14, 2011 7:27 pm

a ja swoją ponad miesiąc przed ślubem :) co za różnica gdzie wisi ?? tym bardziej, ze miałam warunki do trzymania jej :) wisiała sobie na karniszu w sypialni szczelnie zapakowana :D
Malena - Wto Mar 15, 2011 2:38 pm

he he, przebiję wszystkich - swoją odebrałam półtora roku przed ślubem:) salon się zamykał.

Z 3 miesiące przed zaniosę do krawcowej na drobne poprawki.

PositiveAga - Wto Mar 15, 2011 2:50 pm

niestety ja nie mam warunków do trzymania sukni w domu, dlatego odbieram ją na dzień przed ślubem (piątek) i dla mnie jest to rewelacyjne rozwiązanie :-)
martula_87 - Wto Mar 15, 2011 3:35 pm

PositiveAga napisał/a:
niestety ja nie mam warunków do trzymania sukni w domu,
to tak jak ja i suknie odbiorę w czwartek lub piątek przed ślubem.
kaska8866 - Wto Maj 10, 2011 7:20 pm

30 czerwca mam pierwszą przymiarke dokładnie miesiąc przed ślubem :P
mam nadzieję, że to dużo czasu gdyby coś było nie tak.

wiolancia - Wto Maj 24, 2011 8:15 pm

Ja swoją będę odbierać w czwartek przed ślubem,wtedy będzie już gotowa i dodatkowo wyprasowana..

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group