Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Sprawy ślubno-weselne - Lista prezentów ślubnych

Asiek - Wto Mar 02, 2004 11:37 am
Temat postu: Lista prezentów ślubnych
Coraz popularniejszym zwyczajem staje się sporządzanie przez Parę Młodą listy prezentów ślubnych, aby zaproszeni gości wybrali sobie z niej prezent do kupienia dla nowożeńców.
Co sądzicie o takim pomyśle?


Osobiście nie bardzo mi się to podoba. :?
Takie to trochę wyrachowane i naciągane : "Kupcie mi to i to z listy".
Chyba lepiej dostać pieniądze i kupić sobie samemu dokładnie to co się chce.
Plusem takich list jest pewnie to, że uniknie się dostania np. 3 żelazek.
Choć nam bez listy udało się uniknąć zdublowanych prezentów. :graba:
Nie wiem, jak to wygląda wśród Waszych gości, ale u nas raczej daje się Młodym pieniądze,
a jeśli ktoś chce kupić prezent to pyta się, co Młodzi chcieliby ewentualnie dostać.
Jeszcze nie byłam na weselu, gdzie musiałabym kupować coś z listy.



Dodano: ?ro Maj 31, 2006, 9:08 pm

:arrow: Przykładowa lista prezentów

kryszka

olenka - Wto Mar 02, 2004 11:59 am

mnie osobiscie sie pomysl nie podoba.
A tak z ciekawości to gdzie sie taka liste wywiesza? Czy jakos rozprowadza wród gosci czy jak i skad wiadomoze ze mimo wszystko goscie sie nie zdubluja, ustalaja to miedzy soba?

Asia - Wto Mar 02, 2004 12:15 pm

Ja nie będę miała listy prezentów, jestem przeciwniczka tego typu pomysłów. Nie mam zamiaru przypominać gościom, ze powinni kupić prezent, a lista wydaje mi się właśnie takim przypomnieniem. Większość gości i tak daje pieniądze, a jeśli dostanę prezenty i coś mi sie zdubluje - to trudno.
gosia - Wto Mar 02, 2004 6:42 pm

Nie podoba mi sie taki pomysł :signthis:
Edyta - Wto Mar 02, 2004 10:51 pm

gosia napisał/a:
Nie podoba mi sie taki pomysł :signthis:



mnie również nie fascynuje narzucanie ludziom, tego co mają kupić

załóżmy, że jakaś grupa ludzi wybierze już jakieś prezenty

a co z pozostałymi gośćmi??? mają nam kupić te resztki, które zostały na liście??

nie każdemu może odpowiadać narzucony prezent

kryszka - Wto Mar 02, 2004 11:26 pm

U nas w rodzinie normą jest dawanie młodym pieniędzy. Listę chcemy zrobić dla naszych znajomych, tak na wszelki wypadek, bo będą się pewnie pytać co chcemy dostać, a koperty raczej nie dadzą. :wink: Na liście będzie dokładnie określone co, w jakim kolorze i np. gdzie to widzieliśmy. Listę dostanie każda strona naszych znajomych i jakoś będą musieli się dogadać. :)
olenka - Sro Mar 03, 2004 10:49 am

Ja jednak nie jestem za zadna lista.
A co Kryszka zrobisz jak znajomi sie nie dogadaja. A moze jednak beda woleli dac Wam kopertę?


A powiedzcie mi moje drogie kolezanki ile teraz wypada włożyc w koperte idac na weselisko w parze, mnie sie wydaje ze 200 zł to min. Mój brat został zaproszony przez koleżanke jako "Towarzysz" i zastanawia sie ile dołożyc, czy jak.?

Mnie sie wydaje, że powienien zasponsorowac tylko kwiaty i taxi ale nie wiem....

Co myślicie?

Asiek - Sro Mar 03, 2004 10:53 am

No, Olu wg. mnie powinien się dołożyć i to fifty-fifty.
W końcu tak samo będzie na ślubie, na weselu jadł, pił i się bawił.
No i jest mężczyzną - trochę głupio jak tak "doczepi się" do prezentu, który da jego partnerka. Nawet jeśli jest "tylko" osobą towarzyszącą.

olenka - Sro Mar 03, 2004 11:39 am

No to mnie Asiek zadziwiłas. Dodam ze jest to zwykła koleżanka, a osob do których idzie na wesele na oczy nie widział.

Zawsze słyszałam ze osoba zaproszona nie ponosi po równo kosztów. No ale...
Tak szczerze mówiac to mnie by do głowy nie przyszło zaprosic kogos i jeszce kazac mu dopłacac do interesu. Co innego gdyby młodzi byli wspólnymi znajomymi, to co innego

Zobaczymy co mój brat powie. Jak na razei kolezanka nic mu nie wspomniała o dokładaniu sie. Ale trzeba ta kwestie rozwiazac, żeby pózniej nie było stresów. Pokaże mojemu bratu posty a co on zrobi to juz jego sprawa:)

Asiek - Sro Mar 03, 2004 11:51 am

Olu, wyobraziłam sobie, jak ja bym się zachowała w takiej sytuacji - jako kobieta na pewno bym się zapytała, czy składamy się "po połowie". Jeśli by ta druga osoba powiedziała, że da prezent całościowy, to minimum kupiłabym kwiaty. I tak czułabym się zobowiązana i zrewanżowałabym się biletami do kina, czy coś w tym stylu.
Natomiast jako mężczyzna czułabym się głupio jakby kobieta mnie zaprosiła, ja bym się "zgodził" i jeszcze nic się nie dokładać albo tylko kwiaty? :roll:
Nie wiem, nigdy nie miałam takich dylematów - na trzy wesela poszłam "bez pary" i ubawiłam się super! :graba:
A na tym trzecim poznałam mojego przyszłego Męża! :serduszka:

Edyta - Sro Mar 03, 2004 11:55 am

hmmm ja napiszę o tym jak byłam w sierpniu na weselu

dodam, że zamąż wychodziła mojego taty siostry córka (moja kuzynka)

:arrow: moja siostra z narzeczonym dali 300zł
:arrow: a moi rodzice 400zł
:arrow: ja i R. kupiliśmy prezent

anna.b - Sro Mar 03, 2004 9:15 pm

Ja rowniez nie jestem za sporzadzaniem listy prezentow slubnych. W ten sposob dajemy do zrozumienia, ze goscie sa zobowiazani do kupna prezentu i ze jest on dla nas wazniejszy, niz wspolne swietowanie i dzielenie z nami radosci. Poza tym pozbawiamy sie elementu niespodzianki, a to jest przeciez istota otrzymywania prezentow.
W naszej Rodzinie rowniez zazwyczaj daje sie pieniadze, a jezeli ktos bedzie chcial sie dowiedziec co nam kupic, to odeslemy do Rodzicow i w ten sposob "poczta pantoflowa" mozemy ewentualnie cos zasugerowac. To chyba leosze rozwiazanie, niz lista prezentow.

Pozdrawiam,
Ania :wink:

kryszka - Sro Mar 03, 2004 9:27 pm

olenka napisał/a:
Ja jednak nie jestem za zadna lista.
A co Kryszka zrobisz jak znajomi sie nie dogadaja. A moze jednak beda woleli dac Wam kopertę?

Nie będę miała nic przeciwko. :wink: Ale pisząc o liście miałam na myśli głównie znajomych którzy nie będą proszeni na wesele, a wiem że i tak coś będą chcieli nam kupić czy to z okazji ślubu czy pójścia na "swoje". A problemów z dogadaniem się nie przewiduję, bo sprawdziłam już taką listę i moją świadkową przy okazji urodzin. Zupełnie sobie obcy ludzie potrafili się wcześniej dogadać bez problemów i wszyscy byli bardzo zadowoleni. :D Dla mnie nie ma różnicy czy dam listę czy będę sugerować co chcę. Nie mam zamiaru jej nikomu wciskać, jak ktoś się zapyta to dostanie.

Oczywiście nie myślę tu o liście typowo amerykańskiej - wszystko z jednego wyspecjalizowanego w tym celu sklepie. Przy okazji wam powiem że widziałam taką możliwość w którymś sklepie w Galerii z porcelaną i innymi kuchennymi rzeczami.



olenka napisał/a:
A powiedzcie mi moje drogie kolezanki ile teraz wypada włożyc w koperte idac na weselisko w parze, mnie sie wydaje ze 200 zł to min. Mój brat został zaproszony przez koleżanke jako "Towarzysz" i zastanawia sie ile dołożyc, czy jak.?

Jakbym to ja zapraszała dobrego kolegę, nie mojego partnera, jako osobę towarzyszącą nie oczekiwałabym od niego żeby dokładał się do koperty. W końcu zostaje postawiony przed faktem dokonanym, a to jest duży i nagły wydatek. Ale taxi i kwiaty jak najbardziej.
Idealnym wyjściem byłoby zapytanie się tej koleżanki wprost jak to ona sobie wyobraża.

niuniab - Sro Mar 03, 2004 11:17 pm

Ja uważam, że robienie listy prezentów ma swoje dobre i złe strony. Z jednej strony małe szanse, że prezenty się powtórzą, no i goście mogą sobie wybrać coś na swoją kieszeń, ale może się też zdarzyć, że zostaną do wyboru tylko droższe rzeczy i co wtedy? We wrześniu byłam na weselu, przed którym goście sami się dopytywali kiedy dotrze do nich lista prezentów. Nasi goście też się pytali, ale my chcemy pieniądze i żadnej listy nie robimy.
Akla - Sro Mar 24, 2004 1:33 pm

Według mnie na takiej liście powinny się znaleźć prezenty niedrogie, takie w przedziale 150-300 PLN. Jak kogoś stać, to da pieniążki (u nas obowiązuje stawka po ok. 200 od osoby, czyli jak idzą 4 osoby to zazwyczaj daje się ok. 800 PLN :roll: ) a jak nie ma tyle, to kupi jakiś prezent z listy i w ten sposób zamiast po 200 od osoby wyda 200-300 za całą rodzinkę.
Jak goście będą dzwonić do naszych rodziców (poprosiliśmy o potwierdzenie przybycia) to będą się pewnie pytać o prezenty. Dowiedzą się, że jeśli koniecznie chcą dać prezent, to jest lista, a że młodzi i tak wolą pieniąźki to wiadomo :lol:

becia - Sro Lip 14, 2004 12:53 pm

Ja też jestem przeciwniczką takich list prezentów, jak ktoś się zapyta co chcemy czy prezent czy pieniądze to odpowiemy, że pieniądze. A jeśli ktoś z własnej woli kupi prezent, to na pewno się przyda.
U mnie w rodzinie zazwyczaj daja pieniądze





ślubuje 25.09.2004r

Ania - Sro Lip 14, 2004 3:48 pm

Nie wszyskie zwyczaje jakie zapożyczamy z innych krajów u nas sa tak samo odbierane i według mnie takim przypadkiem jest lista prezentów ślubnych. Uważam to za bardzo nietaktowne i na pewno u nas takiej listy nie będzie.

U naszych rodzin najczęściej jako prezent dawane są pieniądze. Myślę że to jest dobry sposób, bo unikamy dzięki temu zdublowanych prezentów, a zarazem młodzi zawsze mogą kupić sobie to co im się podoba, albo mogą wszystkie pieniązki przeznaczyc na jakąs większą inwestycję. Oczywiście prezenty tez się zdarzają, ale jakoś się już tak u nas przyjęlo że nie są one niespodziankami tylko raczej sa to rzeczy wybrane i podpowiedziane.

Kiwax - Sro Lip 14, 2004 4:13 pm

U nas większość gości najprawdopodobniej nie da nic bo sami nie mają kasy. Ale nie o to chodzi. Nie przeliczamy gości na kasę.
Tym co wiemy, że mają cienko - mówimy zeby przyszli pomimo wszystko albo, że w ramach prezentu zeby nam zaśpiewali lub zagrali (będzie 1 zawodowy muzyk i 1 piosnkarz - oboje jak to artyści nie bardzo przy kasie). Reszcie mówimy że wolimy pieniążki. Listy prezentów sobie nie wyobrazam. Niestety mnie się podoba zawsze to, co najdroższe... Po co kogoś narażać na koszta?? i stawiać pod murem.

Magdzia - Sro Lip 14, 2004 7:40 pm

Kiwax napisał/a:
Niestety mnie się podoba zawsze to, co najdroższe....



Mnie niestety tez :evil: I nie chodzi tu tylko o prezenty slubne, jeszcze nie znajac ceny cos zobacze, lece sie spytac ile kosztuje i zawsze odpowiedz ta sama, OGROMNIASTO DUZO :cry:

Agata - Czw Lip 15, 2004 11:52 am

Nie uważam, że zrobienie listy prezentów oznacza "przypominanie" o konieczności kupna czegoś. Ja listę prezenetów przygotuję i wiele osób z mojej rodziny już pytało się o nią. NIe piszę na zaproszeniu na ślub o liscie, bo to faktycznie nie brzmi ładnie, ale jeśli ktoś się spyta, poinformuję o niej. Bedzie ją miała moja mama i świadkowa i myślę, że nie będzie problemów z wykreślaniem prezentów już zaklepanych przez kogoś. Ceny są zróżnicowane i pewnie każdy znajdzie coś, na co go stać. Może dzięki takiej liście uniknę dostania trzech jednakowych tosterów i dwóch żelazek.
Kiwax - Czw Lip 15, 2004 1:51 pm

Magdzia napisał/a:
Kiwax napisał/a:
Niestety mnie się podoba zawsze to, co najdroższe....



Mnie niestety tez :evil: I nie chodzi tu tylko o prezenty slubne, jeszcze nie znajac ceny cos zobacze, lece sie spytac ile kosztuje i zawsze odpowiedz ta sama, OGROMNIASTO DUZO :cry:


Hehe, Magdziu - dokładnie tak samo :)

josephine - Pią Lip 16, 2004 9:03 pm

lista prezentów, to moim zdaniem pomysł niegłupi, ale ponieważ my nie mamy prawie nic, wiec chyba wolimy kasę :)
Asia Misia - Czw Sie 12, 2004 1:10 pm
Temat postu: Lista prezentów
Chcielibyśmy zrobić listę prezentów dla gości weselnych. Nie wiem tylko, jak poinformować gości, że taka lista istnieje. Dołączenie jej do zaproszeń wydaje mi się trochę nieeleganckie. Może tylko informować gości, że jest coś takiego i kto tą listę ma. Najbardziej by mi odpowiadało, żeby na takiej liście były konkretne modele, np. żelazka, ale czy to nie przesada?
Jeśli macie jakieś doświadczenia lub pomysły – będę wdzięczna.

Asia

Agata - Czw Sie 12, 2004 5:22 pm

Asia Misia, my także robiliśmy listę prezentów ślubnych. Informowaliśmy gości (którzy się pytali o prezent), że taka lista istnieje i zainteresowanym dawaliśmy telefon do świadka, który się tym zajmuje. Na liście pisaliśmy konkretne modele rzeczy oraz ich cenę i adres, gdzie można je zakupić. W ten sposób goście wybierają prezenty najbardziej odpowiednie dla nich cenowo i unikają rozczarowania w sklepie (że radio kosztuje 1000 zł a nie 200 zł jak myśleli...). A jednocześnie my nie będziemy udawać przy rozpakowywaniu prezentów, że trzeci toster z kolei także się nam przyda... Do tej pory nie zauważyłam, żeby moi goście poczuli się urażeni taką formą, ale jak to wszystko wypadnie, dowiemy się dopiero po ślubie :)
IKA - Sob Mar 19, 2005 12:11 am

Ja także planuje listę prezentów. Kieruję się tym, że uważam, ze ludzie ktorzy przyjdą na wesele chca zebysmy byli zadowoleni z prezentu od nich a nie ze dostaniemy 5 zelazko jak moja kuzynka. Wyobrazcie sobie jak czuje sie osoba ktora to 5 zelazko daje...Zrobimy listę z adresami i ceną od 100 do 1000 zl i kazdy zdecyduje za ile chce kupic a w sklepie po zakupie wybranej przez nas rzeczy wykresla ja z listy tak zeby ktos nie kupil juz takiej samej. Uwazam ze liste powinni otrzymać goście wyłacznie weselni i mozna o niej wspomniec kiedy beda potwierdzac swoje przybycie na wesele. I co Wy na to??? :?:
Lily - Sob Mar 19, 2005 2:01 am

Dla tych ktorzy robia liste, mozna zrobic tak. Jesli chce sie zerwis obiadowy, to tylko przykladowe. Idzie sie do sklepu i wybiera, i mysle ze mozna dojsc ze sklepem do uzgodnienia ze ludzie beda wplacali na ten serwis tyle co moga. Wiec jesli, to znow przykladowo, serwis kosztuje 1000zl, koleznaka x da 100zl, kuzynka 350zl, znajoma y da 145zl, a ciocia emerytka 50 zl w taki sposob masz juz polowe zaplacone.
juttah - Sob Mar 19, 2005 12:40 pm

Według mnie z tym wpłacaniem może być ciężko, ale może akurat znajdziecie taki sklep, w którym nie będzie z tym problemu...
joa - Pon Mar 21, 2005 9:16 am

Lista prezentów wg mnie to dobry pomysł, ale w Łodzi chyba jeszcze nie ma odpowiedniego sklepu , w ktorym taka liste miałoby sie zostawic.
Bo to sie dzieje tak-np. we Francji, , ze narzeczeni przychodza do Printemps albo Gallerie Lafayette -sklepoów ogromnych, gdzie jest wszystko-od poduszek i kołder, przez sztucce po porcelane od Rosentala.Wiec tam mozna cos wybrac.
U nas liste prezentow oferuje np. DUKA w Galerri łodzkiej-ale tam sa same talerze i noze-troche bez sensu...Monotematyczne prezenty.
Wiec wobec nieprzyzwyczajenia ludzi do takiej "liste de mariage" w gre w naszym przypadku wchodza pieniądze.Nie mamy urzadzonego miszkania, w zasadzie nic nie mamy, wiec wole sama kupić niz dostac okazyjnie zakupione reczniczki w kurczaczki ;)

Pusiak - Pon Mar 21, 2005 4:50 pm

Ja rónież nie uważam, żeby sporządzenie listy prezentów było narzucaniem się i nachalnym przypominaniem gościom o kupnie prezentu... w końcu można otworzyć buzię i oprócz informacji, że jest taka lista powiedzieć również, że nie jest ona obligatoryjna, i jesli ktoś woli dać kopertę, lub kupić cos czego na tej liscie nie ma to prosze bardzo, my sie na pewno ucieszymy. A co do droższych prezentów, to może nie tyle dokładanie na raty przez tydzień, ile myślę umówienie się grupą, zebranie pieniążków i zakup....
My na razie nie podjęliśmy jeszcze decyzji czy będziemy sporzadzać taka listę, jednak myślę że faktycznie bywa ona przydatna.

gambi - Pon Mar 21, 2005 5:25 pm

Zgadzam sie z tym, ze taka lista bylaby przydatna, ale wciaz jest to malo znany zwyczaj oraz brak sklepow, ktorym mozna by powierzyc taka liste.
wszystko zalezy od gosci, ktorzy beda na slubie i weselu, ale nie wydaje mi sie zeby wiele osob podchwycilo ten pomysl, dla innych moze on byc wymyslem z zachodu a dla jeszcze innych wymuszaniem zbyt drogich prezentow od gosci.
dlatego my zamierzamy podpowiedziec albo konkretne prezenty albo mowic ze przydalyby sie pieniadze na urzadzenie mieszkania. to jest chyba najbardziej uniwersalne wyjscie. :lol:

PIT - Pon Mar 21, 2005 5:33 pm

problem listy "odpada" gdy większość gości nie jest z Łodzi :(
juttah - Pon Mar 21, 2005 7:55 pm

Ja się boję, że to może zostać żle odebrane, że nie wiem co sobie wymyśliliśmy, no ale z drugiiej strony prosić o kasę....sama nie wiem, mam wątpliwości, co radzicie?
gambi - Pon Mar 21, 2005 8:05 pm

Juttah
w dzisiejszych czasach wydaje mi sie naturalne, ze mlodzi prosza o pieniadze. ja nie mowie o tym, ze chce wreczajac zaproszenie powiedziec "ze chcemy pieniadze", tylko delikatnie odpowiadac na ewentualne pytania o prezenty.
Mysle ze jest to juz zupelnie zrozumiale
zreszta w naszej sytuacji, przeprowadzam sie do innego kraju, musielibysmy wynajac samochod na przewiezienie wszystkich rzeczy :lol:

Pusiak - Sro Wrz 07, 2005 1:14 pm

No i nie mamy listy prezentów... stwierdziliśmy, że bardziej przydadzą Nam sie pieniążki na remont mieszkanka i tak mówiliśmy gościom, gdy pytali Nas o prezenty... a nikektórzy sami wystąpili z propozycją, że zamiast pieniążków kupią jakiś prezent :)
Kot - Sro Wrz 07, 2005 3:20 pm

My też poczatkowo zastanawialiśmy się nad listą prezentów ale ostatecznie skończyło się na pieniążkach.
Linka - Sro Wrz 07, 2005 9:15 pm

Myśmy nawet nie przymierzali sie do listy prezentów. Niektórzy goście pytali co byśmy woleli, ale ja nie potrafiłam powiedzieć "ciociu chcemy taki mikser, toster czy inną mikrofalówkę.".. :? jakoś mi tak niezręcznie. Nigdy nie wiadomo czy prezent który sobie zażyczymy nie bedzie za drogi na możliwości finansowe danego wujka czy cioci, a tak dadzą tyle ile będą mogli. U nas prezenty się nie powtórzyły, a jedynie w pracy powiedziałam konkretnie co sobie życzymy. Poza tym przed weselem jest tyle spraw do załatwienia, że ja przynajmniej nie miałam głowy biegać po sklepach i szukac żelazek, ekspresów do kawy czy innych ustrojstw. :lol:
kryszka - Pią Paź 21, 2005 8:13 pm

To po weselu napiszę, że lista sprawdziła się doskonale. :mrgreen: Dostaliśmy dokładnie to co chcieliśmy i co nam się przydaje na co dzień. I tak jak nie wiem ile od kogo dostałam w kopercie, to pamięć o prezencie zostanie na zawsze (a przynajmniej do czasu jego zużycia :wink: ).
Alma_ - Sro Paź 26, 2005 9:19 am

Myślę dokładnie tak samo, Kryszka! ;)
I cieszę się, że potwierdzasz, że się sprawdziło.
Komuś jeszcze?

monique - Sro Paź 26, 2005 1:41 pm

Powiem tak: ja mam rodzinę spoza Łodzi, więc trudno by mi było złożyć taką listę w jakimś konkretnym sklepie to po pierwsze , po drugie nie wiem czy kogoś byłoby stać na takie prezenty a trzy dostaliśmy poeniążki i bardzo się z tego cieszymy bo mamy za co nowo kupione mieszkanko wyremontować :D
Alma_ - Sro Paź 26, 2005 1:44 pm

xxxxxxxxx
pipi - Sro Paź 26, 2005 4:09 pm

Ależ Wy czasami wąsko myślicie dziewczynki :mrgreen:
Obie macie racje :graba:
Monique miała na myśli sytuację gdy listę zostawia się w sklepie, a sklepy oferujące takie usługi nie należą do tanich :hm: Więc w takim wypadku goście mogą woleć włożyć tyle ile mogą w kopertę niż kupować prezent - bo młodzi jak pozbierają te koperty do kupy to sobie kupią te rzeczy z listy prezentów którą stworzyli

I Ty Alma_ masz rację jak ktoś jest kreatywny poszpera, poszuka to może sprawić swoim prezentem dużo radości młodym , a wyda mniej niż jakby wkładał do koperty - ale to chyba niewiele ma wspólnego z listą prezentów.

Wszystko zależy od tego jak szczegółowa jest ta lista, czy pisze się mikser ogólnie, czy mikser ten konkretny model i jeszcze w tym konkretnym sklepie. Osobiście wolę jak taka lista jest dostępna w formie ustnej u rodziców czy młodych. Ciężko jest stworzyć listę która będzie elastyczna dla porfeli gości i im nie narzuci kwoty wydatkowanej - więc podziwiam osoby, którym się to udało. :D

kryszka - Sro Paź 26, 2005 6:14 pm

U nas była lista dla "młodzieży" :wink: , którą miała świadkowa i była to lista bardzo szczegółowa. Np. mikser|rodzaj|firma|kolor|w którym sklepie|cena w tym sklepie. Rozbieżność cenowa była od ok. 80 zł do 300 zł.
Ale był na niej też np. komplet obiadowy do kupienia każda sztuka osobno (talerzyk za 16 zł itp.) - wyszliśmy z założenia, że to dobre wyjście dla tych, którzy nie dysponują dużą gotówką i chcieliby się wspólnie złożyć na coś większego.

bajeczka - Sro Paź 26, 2005 8:52 pm

kryszka napisał/a:
U nas była lista dla "młodzieży" :wink: , którą miała świadkowa i była to lista bardzo szczegółowa. Np. mikser|rodzaj|firma|kolor|w którym sklepie|cena w tym sklepie. Rozbieżność cenowa była od ok. 80 zł do 300 zł.
Ale był na niej też np. komplet obiadowy do kupienia każda sztuka osobno (talerzyk za 16 zł itp.) - wyszliśmy z założenia, że to dobre wyjście dla tych, którzy nie dysponują dużą gotówką i chcieliby się wspólnie złożyć na coś większego.


Fajny pomysł :)

Kasiawka - Czw Paź 27, 2005 9:52 am

My np. mamy w mieszkaniu wszystko, no wiadomo ręczniki czy pościel zawsze się przydadzą, ale stwierdziliśmy, że listy prezentów nie zrobimy bo nie byłoby co na niej umieścic, a tak pieniążki zawsze się przydadzą. Jedyna rzeczą " zamówioną" był seriws obiadowy i taki dostaliśmy.
za $ pojechaliśy w podróż poślubną, kupimy kołdrę większą kupiliśmy aparat fotograficzny taki jaki chcięliśmy, a reszta poszła na konto i czeka na ... na coś :wink: :mrgreen:

Alma_ - Czw Paź 27, 2005 10:18 am

Ja myślałam własnei o takiej szczegółowej liscie, na kórej podany byłby konkretny przedmiot wraz z ceną i sklepem, w którym można go kupić. W takim wachlarzu cenowym, żeby wszyscy mogli znaleść coś dla siebie, powiedzmy ok. 100 zł wzwyż.

Ale trochę namieszałyście mi w głowie ;) i teraz zastanawiam się, czy jednak nie lepsze będą pieniądze :?

Kasiawka - Czw Paź 27, 2005 11:14 am

Alma_ napisał/a:
Ale trochę namieszałyście mi w głowie ;) i teraz zastanawiam się, czy jednak nie lepsze będą pieniądze :?


Alma to zależy moim zdaniem od tego czy macie urządzone mieszkanko czy macie w nim wszystkie rzeczy potzrebne czy brakuje wam wszystkiego, od tego jaki gust mają kupujący, bo każdy lubi coś od siebie dodać i to może się wam nie podobać, od tego jakich prezenbtów oczekujecie i od środków pieniężnych gości
My woleliśmy kasę bo sami sobie kupiliśmy to co chcięłiśmy a reszta na konto, ale może Wam przydadza się np. rzeczy Agd do domu no nie wiem porozmaiwaj z narzeczonym co wolicie

kryszka - Czw Paź 27, 2005 11:20 am

Alma - dlatego ja miałam listę tylko dla znajomych, dla rodzinki nie. Od nich dostaliśmy kaskę, więc wszystkiego po trochu. :wink:
Tak jak pisze KasiaK - przemyślcie po prostu czy potrzebujecie gotówkę i czy wolicie samemu kupić każdą rzecz, i czy w ogóle chcecie jakieś konkretne rzeczy, które można by wpisać na taką listę. :wink:

Żaneta - Czw Paź 27, 2005 11:58 am

Alma! Z tego co napisalaś naprawdę myślę,że w Waszej sytuacji moglaby być jak najbardziej lista prezentów!
Fakt studenci nie dysponują kaską,a i tak chcieliby prezent jakiś kupić więc będzie on chociaż przydatny!
Ja sama nie lubię prezentów niespodzianek! Wolę jak to jest coś praktycznego!

Alma_ - Czw Paź 27, 2005 2:13 pm

Też mi sie tak wydawało ?aneta.
Ale nie zdawałam sobie chyba sprawy jako kontrowersyjny jest to temat... :?

Pusiak - Czw Paź 27, 2005 2:16 pm

Kontrowersyjny mówisz :?: ;) Nie wiem czy miałaś okazję czytać dyskusję jaka się wywiązała między Forumowiczkami w temacie: Ile do koperty :) (czy jakoś tak... :) )
Alma_ - Czw Paź 27, 2005 2:27 pm

Pusiak, nie miałam... Więc ile do koperty? ;)
Pusiak - Czw Paź 27, 2005 2:33 pm

hihi:) a ile możesz :?: ;)
Alma_ - Pon Sty 02, 2006 2:54 pm

Pusiak, to zależy od pojemności koperty ;)

A co myślicie o tym: Internetowa Lista Prezentów ?lubnych ?

Cos podobnego oferowane jest jeszcze tutaj:
http://www.waszewesele.pl...nty/prezenty.lm
http://www.infoslub.pl/en...lista_prezentow
http://prezenty.ebilet.pl/ishop/prlist.php

szczako - Pon Sty 09, 2006 3:24 pm

ciekawe stronki Alma_.

my caly czas zastanawiamy sie czy zdecydowac sie na liste czy tez nie.
podobnie jak Alma_ uwazam, ze lepiej miec prezent, ktory bedzie mi przypominal o konkretnych osobach. i tez uwielbiam rozpakowywac prezenty (a kto tego nie lubi ...) i oczywiscie w zaleznosci od sytuacji, ale nam wiecej radosci sprawilyby prezenty.
nie wiem jak w momencie wysylania zaproszen bedziemy stac z urzadzaniem mieszkania (i czy w ogole bedziemy po slubie mieszkac w Polsce), wiec trudno mi powiedziec, czy bedzie lista, czy powiemy, ze wolimy pieniazki.

wydaje mi sie, ze lista to dobry pomysl, bo tym, ktorzy chca dac prezent ulatwia podjecie decyzji i obdarowujacy maja pewnosc, ze prezent sie spodoba, a nie zostanie wymieniony na inny kilka dni po weselu. a tym, ktorzy wola, badz chca dac pieniadze lista w niczym nie przeszkadza.

tym samym podczas pisania tego posta doszlam do wniosku, ze bedziemy miec liste. tylko nie wiem jeszcze co sie na niej znajdzie.

do linkow, ktore podala kiedys Alma, moge jeszcze dodac ten:

http://www.slubnytarg.pl/index.php

Alma_ - Pią Kwi 14, 2006 3:54 pm

A czy wiecie może, czy któryś z łódzkich sklepów oferuje taką usługę?
Może GŁ? Ktoś z Was korzystał?

pipi - Pią Kwi 14, 2006 4:22 pm

Wiem że takie coś jest w art-domie.
W galerii widziałam bardzo drogi sklep, który prowadzi takie "usługi" - wg. mnie taki sklepik jest za mało kompleksowy.

kryszka - Pią Kwi 14, 2006 7:06 pm

Alma_ wyżej pisałam, że DUKA oferuje taką usługę, a także drugi sklep ze szkłem (obok TESCO i FOTOJOKERA).
emilkaa - Sob Maj 13, 2006 3:43 pm

No to ja chetnie dorzuce pare swoich słow do dyskusji..

lista prezentów w mojej rodzinie raczej by się nie przyjęła.. mojej mamie na taką propozycję zjeżył się włos na głowie :D nie chcę stawiać jej w niezręcznej sytuacji stąd pomysł od razu odpadł. Mamy zamiar naszych gości wyrażnie informować o tym że wszystko co nam potrzebne na te pare miesiący pobytu w Polsce po ślubie już mamy.. a potem wyjeżdzamy i nie będzie można tego ze sobą zabrać :) Mam nadzieję że w ten sposób domyślą się że nic poza kasą nie wchodzi w grę no chyba że jakies symboliczne prezenty które będzie ze sobą można zabrać. GOści których nie stać na jakieś datki w kopercie poprosimy by po prostu przyszli z życzeniami bo to nie kasa jest dla nas najważniejsza. Wiemy mniej więcej kogo może nie stać i tak zamierzamy prowadzić rozmowy by przekonac ze zależy nam na ich obecności najbardziej.

Jesli chodzi o znajomych to tutaj sami się pytają o listę prezentów :P nie pozostało nam więc nic innego jak taką listę zorganizować. Ponieważ planujemy jednak wyjazd to prezenty mogą być nieodpowiednie. Mimo to zdecydowaliśmy się na serwis obiadowy, na pewno przyda nam sie zaraz po ślubie a potem będziemy sie martwic. Najwyzej w partiach będziemy go z kraju wywozić :D

Dodam przy okazji dla zainteresowanych że sklep ze szkłem i porcelaną na Zachodniej prowadzi takie listy prezentów właśnie (gdzieś niedaleko Capitolu.. pewnie wiecie gdzie). Wybraliśmy sobie tam już serwis który sami od pewnego czasu pomalutku kompletujemy. Ale zostało nam jeszcze baaaaaaaaaardzo dużo do dokupienia. Zamierzamy więc rozbić go na mniejsze partie, listę pozostawić w sklepie a znajomych po prostu poinformowac. W ten sposób ceny będą zróżnicowane, będą mogli wybierać 1 lub wiecej pozycji z listy w zależnośći od zasobności portfela czy też składać się w więcej osób na jedno. Ogólnie... w ramach całego prezentu będą sobie mogli zonglować dowolnie cenami a my bedziemy miec piekny serwis obiadowy na 12 osob. Jesli cos ewentualnie zostanie to sobie sami dokupimy :) )))

Olusia - Nie Maj 14, 2006 1:36 pm

Mój T. wymyślił sobie że napisze w php stronę i tam umieścimy listę prezentów, gościom rozdamy loginy i hasła i będą tam sobie odznaczać. Szczerze mówiąc mi się ten pomysł nie za bardzo podoba, może udam mi się mu to wyperswadować.
fiona83 - Nie Maj 14, 2006 1:44 pm

Olusia napisał/a:
Mój T. wymyślił sobie że napisze w php stronę i tam umieścimy listę prezentów, gościom rozdamy loginy i hasła i będą tam sobie odznaczać. Szczerze mówiąc mi się ten pomysł nie za bardzo podoba, może udam mi się mu to wyperswadować.


Mnie ten pomysł nie podoba się z dwóch zasadniczych względów:
1) nie każdy umie posługiwać się kompem, a co dopiero netem :/
2) nie wyobrażam sobie zapraszania gości ;) Jakby to miało wyglądać ??
"serdecznie zapraszamy na nasz ślub i wesele. A tu macie loginy i hasła. Tylko nie zgubcie ;) "
Szczerze powiedziawszy pierwszy raz się spotykam z takim pomysłem :/

Olusia - Nie Maj 14, 2006 1:46 pm

Wiem Fiona, ale jak mój sobie coś wymysli to ciężko mu wyperswadować. Ja też nie widzę jak jego ciocia ze wsi pójdzie do kawiarenki i się zaloguje. Narazie to tylko plany zobaczymy co będzie później.
fiona83 - Nie Maj 14, 2006 1:59 pm

Olusia napisał/a:
Wiem Fiona, ale jak mój sobie coś wymysli to ciężko mu wyperswadować.


No tacy są mężczyźni niestety. Wiesz dla szpanu przed kolegami to pomysł jest OK ;) Ale w praktyce podejrzewam, że raczej się nie sprawdzi. Użyj swoich wdzięków a zobaczysz, że go przekonasz ;) Ewentualnie postrasz teściami :D

My mamy jeszcze dużo czasu i na chwilę obecną nie zastanawiamy się jak rozwiązać ten problem.

emilkaa - Nie Maj 14, 2006 4:27 pm

Nie jest to wcale nic tak dziwnego bo na zachodzie tak jjuz sie roib.. sa specjalne tego typu serwisy dla pary mlodej i ich gosci... sprobuj wyperswadowac jednak narzeczonemu zastosowanie tego w rodzinie bo tutaj zdecydowanie Ty masz racje - wzrod znajomych ja jednak nie widze przeszkod.. nie wierze ze macie jeszcze takich znajomych ktorzy nie umieja poruszac sie w necie :D
kryszka - Nie Maj 14, 2006 5:51 pm

Tak a'propos - to na jakieś ślubnej stronce w necie jest już gotowy taki formularz na prezenty ślubne. :)

W sumie to szkoda, że sama tego nie wykorzystałam, tylko obarczyłam tym świadkową. Ja uważam, że pomysł dobry. Na pewno dla znajomych i dla zorientowanych netowo członków rodziny.

fiona83 - Nie Maj 14, 2006 5:58 pm

kryszka napisał/a:
Na pewno dla znajomych i dla zorientowanych netowo członków rodziny.


To niezorientowani netowo mają dawać koperty, czy mają oddzielną listę prezentów ?? :hyhy:

kryszka - Nie Maj 14, 2006 6:03 pm

O liście mogą być informowani tylko ci członkowie rodziny, którzy koniecznie chcą dać prezent. :)
bajeczka - Nie Maj 14, 2006 8:28 pm

A u nas prawie nikt nie pyta o prezenty. Nam głupio zaczynać temat...........
Alma_ - Nie Maj 14, 2006 8:50 pm

bajeczka napisał/a:
A u nas prawie nikt nie pyta o prezenty. Nam głupio zaczynać temat...........

Cóż, skoro nie pytają, to nie wypada podejmować tematu.
Pewnie od razu zakładają, że dadzą kopertę, najprościej.

A Wy co byście woleli?

Magda2 - Nie Maj 14, 2006 9:12 pm

Nas pytaja, co bysmy chcieli :lol: Ale tak jakos "glupio"wprost powiedziec, ze pieniadze. Mowimy, ze raczej wszystko juz mamy i liczymy na domyslnosc :wink:
A tak swoja droga, to wolelibysmy kopetre z "zawartoscia" :D

szczako - Pon Maj 15, 2006 8:52 am

kryszka napisał/a:
Tak a'propos - to na jakieś ślubnej stronce w necie jest już gotowy taki formularz na prezenty ślubne. :)


potwierdzam :)

ja wlasnie na takiej stronce liste umiescilam i link bedzie podawany gosciom.

a tak a propos, to jak pokazalam M. liste prezentow, ktore wymyslilam, jego rekacja byla nastepujaca: 'no tak, kuchnie sobie wyposazylas. a ja chce klocki lego i puzzle'.

kryszka - Pon Maj 15, 2006 9:19 am

Ach ci faceci. :rotfl:
szczako - Pon Maj 15, 2006 9:28 am

kryszka napisał/a:
Ach ci faceci. :rotfl:


oj tak ...
ciekawe zycie mi sie szykuje :)
troche mi zajelo, zanim mu wytlumaczylam, ze to nie osiemnastka i prezenty powinny byc 'wspolne'.
jak juz pojal, to dodal nawet kilka fajnych pomyslow.
na razie listy jeszcze nie publikujemy, bo przeciez zaproszenia nie rozdane :)
ciekawa jestem jak to sie sprawdzi w praktyce. na pewno sie potem podziele.

Alma_ - Pon Maj 15, 2006 9:34 am

szczako napisał/a:
jego rekacja byla nastepujaca: 'no tak, kuchnie sobie wyposazylas. a ja chce klocki lego i puzzle'.

"nie, kochanie, Tobie wyposażyłam kuchnię" :twisted: ;)

szczako - Pon Maj 15, 2006 9:49 am

Alma_ napisał/a:
szczako napisał/a:
jego rekacja byla nastepujaca: 'no tak, kuchnie sobie wyposazylas. a ja chce klocki lego i puzzle'.

"nie, kochanie, Tobie wyposażyłam kuchnię" :twisted: ;)


tak, tak. ten argument tez padl :)

FifthAvenue - Pon Maj 15, 2006 1:49 pm

zamiast takiej oficjalnej listy prezentow, mozna po prostu przygotowac liste "na wszelki wypadek".... My tak chcemy zrobic. Wybrac cala game roznych przedmiotow, z dokladnymi opisami, cenami i miejscami gdzie je mozna kupic. Nie bedziemy o tej liscie wspominac przy rozdawaniu zaproszen, ale jesli sie okaze, ze ktos koniecznie chce to damy liste i poprosimy, zeby bylo to cos z niej wlasnie.
Niektorzy pewnie i tak "wiedza lepiej" i wiedza, ze mlodzi potrzebuja nowy czajnik, albo komplet poscieli. Na takich sie chyba nic nie poradzi. Ja juz tworze sobie taka mentalna liste rzeczy, ktorych moge sie spodziewac od moich dziadkow..... POSCIEL POSCIEL POSCIEL... za kazdym razem jak mam ochote kupic sobie jakis ladny komplet ta mysl powraca - za rok dostane od moich dziadkow pewnie wiecej poscieli niz bede mogla w calym zyciu zuzyc.... ale co tam, jak mi sie cos spodoba, to kupuje, bo chociaz w dobre intencje babci nie watpie to niestety nie podzielam jej gustu :-)
I co ? W takim przypadku zadne listy ani dyskretne wskazowki nie pomoga :-)

Alma_ - Pon Maj 15, 2006 1:57 pm

Ja myślałam o zostawieniu listy śwadkom (dla znajomych) i rodzicom (dla rodziny). Ale opcja "on line" też jest niezła (choć na pewno nie zadziała dla wszystkich gości). Jak już pisałam wyżej, lista, o ile w ogóle się pojawi, będzie wskazywać konkretny model / wzór, będzie bardzo szczegółowa, bo inna wg mnie mija się z celem - co z tego, że dostanę pościel, jeśli ja chciałam satynową w odcieniach szarości? :?

Ale na pewno nie można informowac o jej istnieniu, o ile nikt o nią nie zapyta.

Martita - Sro Maj 31, 2006 3:15 pm

No właśnie...lista prezentów....a mnie już rodzina o nią męczy a ja nie mam pomysłów...ehh :kwasny:
szczako - Sro Maj 31, 2006 3:18 pm

my wlasnie ulozylismy swoja liste. ale musimy ja zweryfikowac u 'znowcow', bo my sie na tym zupelnie nie znamy.
nie wspisalam propozycji Michala typu 'lego', 'fatboy', 'drukarka' i 'wzmacniacz' :)

lista lezy sobie w necie i jezeli ktos sie o nia upomni, to dostanie link'a, albo wydruk.

kryszka - Sro Maj 31, 2006 3:34 pm

Martita napisał/a:
No właśnie...lista prezentów....a mnie już rodzina o nią męczy a ja nie mam pomysłów...ehh :kwasny:

Sio, ale czemu nie powiecie, że nie ma listy i chcecie kasę?

Martita - Sro Maj 31, 2006 3:48 pm

No właśnie u jest problem. My chcemy prezenty od znajmych a kase od rodziny..tylko nikomu sie listy nie chce zrobic..bo tak naprawde jeszcze sprecyzowanych potrzeb nie mamy..moze jak juz sie przeprowadze to bedzie łatwiej :)
kryszka - Sro Maj 31, 2006 3:50 pm

No to pisz, że od znajomych , a nie od rodziny. ;) Zapraszam na doszkolenie co będzie wam potrzebne. :hyhy:
szczako - Sro Maj 31, 2006 3:53 pm

kryszko, a to doszkolenie to oferta 'rodzinna' czy inni tez moga skorzystac?
jezeli tak, to doszkol nas wszystkich :D
zawsze warto korzystac z doswiadczen 'starszych' :wink:

Martita - Sro Maj 31, 2006 3:54 pm

Wiesz co siostra....ja podziwiam to jak przygotowywałaś się do swojego slubu. Ja najchetniej bym wszystko na kogoś zwaliła. Przyszłabym tylko w wybranej przez siebie sukience a cała reszte włacznie z lista prezentow mógłby ktos zrobic za mnie... :kwasny: Ja nawet jeszcze kamerzysty nie załatwiłam...ehhh ten ślub... :wstyd:
kryszka - Sro Maj 31, 2006 9:06 pm

No to może wstawię dla ogółu przykładową listę prezentów. Skopiowana z innego forum, wyrzuciłam z niej moim zdaniem bardziej bezsensowne prezenty typu wielki sprzęt AGD, ale jeśli ktoś ma taką potrzebę i spodziewa się od kogoś z gości lodówki, TV czy pralko-suszarki to też niech sobie wstawi. ;)


PRZYKŁADOWA LISTA PREZENTÓW

1. garnki-komplet (np. Tefal Ingenio - samemu trochę szkoda wydać tyle kasy ;) )
2. garnek do gotowania ryb
3. sztućce obiadowe
4. sztućce do ryb
5. przybory kuchenne
6. zestaw patelni z patelnią do naleśników
7. patelnia do grillowania
8. naczynia żaroodporne
9. kuchenka mikrofalowa
10. czajnik elektryczny
11. ekspres do kawy
12. ekspres ciśnieniowy do kawy
13. toster
14. mikser ręczny
15. robot kuchenny wielofunkcyjny
16. maszynka do mięsa
17. suszarka do suszenia owoców
18. stolnica
19. obrusy
20. ścierki
21. wok
22. fondue
23. grill ogrodowy
24. grill elektryczny
25. opiekacz
26. waga kuchenna
27. frytkownica
28. szybkowar
29. nożyce do drobiu
30. garnki do gotowania na parze
31. sokowirówka
32. naczynia do przechowywania żywności
33. komplet do podawania sałatek
34. serwis obiadowy
35. nóż elektryczny
36. krajalnica
37. szatkownica do warzyw
38. komplet noży
39. serwis do kawy
40. serwis do herbaty
41. łyżeczki do kawy
42. łyżeczki do herbaty
43. widelczyki do ciast
44. łopatka do ciasta, cukiernica
45. uchwyty do serwetek
46. srebrne tace
47. kieliszki do wina białego - szkło - kryształ
48. kieliszki do wina czerwonego - szkło - kryształ
49. kieliszki do koniaku - szkło - kryształ
50. kieliszki do szampana - szkło - kryształ
51. kieliszki do likieru - szkło - kryształ
52. szklanki do whisky - szkło - kryształ
53. szklanki do drinków - szkło - kryształ
54. kieliszki do wody - szkło - kryształ
55. kieliszki do wódki - szkło - kryształ
56. karafka - szkło - kryształ
57. patera do ciasta - szkło - kryształ
58. dzbanek do soku
59. szklanki do soku
60. puchary do lodów
61. salaterka do deserów
62. żelazko
63. deska do prasowania
64. waga łazienkowa
65. odkurzacz
66. nawilżacz powietrza
67. aparat fotograficzny
68. DVD
69. telefon bezprzewodowy
70. walizki
71. albumy do zdjęć
72. pościel
73. kołdra
74. poduszka
75. jasiek
76. komplet ręczników
77. szlafroki
78. koc
79. narzuta

FifthAvenue - Czw Cze 01, 2006 2:06 pm

Kryszko, ale na tej liscie chyba sa dane gdzie mozna dana rzecz kupic, jaki model konkretnie i ile kosztuje, prawda / Czy taka wolna amerykanka ? Posciel to posciel, jaka mi sie podoba ;-)

Moj kuzyn zrobil kiedys liste prezentow, ale rozdawal ja tylko jesli ktos o nia poprosil. Byly rzeczy od najdrobniejszych do takich dosyc wartosciowych, ale kazdy mogl spokojnie cos dla siebie znalezc. Do tego byla napisana w bardzo humorystyczny sposob, tzn opisali dlaczego chca miec dany przedmiot i dlaczego koniecznie ten. Jesli ktos sobie cos wybral z listy, dzwonil do mamy pana mlodego przed zakupem i odhaczal sie na liscie, przedmiot zostawal wykreslony i w ten sposob nic sie nie zdublowalo. Wedlug mnie fajny pomysl.

szczako - Czw Cze 01, 2006 2:28 pm

kryszko, jestes wielka. dzieki za ta liste. po zweryfikowaniu widze, ze nasza nie jest zla ;)

5th, moja kolezanka na liscie prezentow zaznaczyla np. komplet recznikow kapielowych w kolorze niebieskim.

ja pod produktami podalam przyklady takich, ktore mi sie podobaja i ktore sama bym sobie kupila. a jezeli uwazam, ze cos wole kupic sama, bo obawiam sie, ze cos mi sie moze nie spodobac, nie wpisuje na liste :)

kryszka - Czw Cze 01, 2006 2:51 pm

Fifth - jak taka lista ma wyglądać technicznie i jak akurat wyglądała u mnie pisałyśmy w tym wątku we wcześniejszych postach. :)
Ta lista to tylko przykład co może się na takiej liście znaleźć i co może być potrzebne dla młodego małżeństwa - i tak trzeba ją indywidualnie dopasować.

FifthAvenue - Czw Cze 01, 2006 2:56 pm

Ale ze mnie gapa..
Chowam sie skruszona pod biurko. :oops:

Alma_ - Czw Cze 08, 2006 10:07 pm

Znacie jakieś strony z gotowymi wzorami list prezentów?

Ja znalazłam tę: http://weddingchannel.com.pl/

kryszka - Pon Cze 12, 2006 11:28 am

Duka i szczegóły ich oferty: http://www.duka.com/slub.php
szczako - Pon Cze 12, 2006 1:41 pm

a ja podsylam Red Machine.
Agnieszka19 - Czw Sty 18, 2007 5:16 pm

Mnie pomysł listy nie bardzo sie podoba. Zdecydowanie wolę jak goście sami cos kupią albo jak dadzą kase bez żadnych podpowiedzi co. Ja bym czuła się nie swojo i nie komfortowo podając taką listę. :kwasny:
lmyszka - Czw Sty 18, 2007 5:34 pm

a ja myślę inaczej, lista prezentów moim zdaniem jest dla najbliższej rodziny ;) czyli osoby którym wypada coś takiego pokazać, bez sensu by było ( a często tak się zdaża przynajmniej na weselach których byłam ) jak bym dostała 3 zestawy obiadowe, bo po co mi, mam łądny bo sobie kupiłam ale nie mam wielu innych rzeczy które dobrze by było mieć, uważam że lista prezentów to dobry pomysł, ale nie każdemu trzeba ja pokazywać :)
fiona83 - Pon Sty 22, 2007 10:54 pm

U nas nie będzie. Jeden problem z głowy :mrgreen:
M-P - Nie Sty 28, 2007 3:33 pm

w Wawie jest np.taki sklep(dosyc drogi)z wyposazeniem mieszkania i innymi dodatkami.
Kolezanka zrobila liste prezentow(podajac cene i sklep,w ktorym mozna kupic te cudenka)i osoby szly do tego sklepu(w sklepie byla lista,z ktorej sprzedawczyni wykreslala juz zakupione prezenty)i tak to szło(ale nie wiem jak poinformowala gosci o tej liscie :?

soseczka - Nie Sty 28, 2007 7:28 pm

my wlansie mamy maly problem,poniewaz mieszkamy za granica przyjezdzamy tylko na nasze wesele i tydzien po weselu spowrotem wracamy do irlandii i wlasnie w tym tkwi problem co z naszymi prezentami,jak np dostaniemy jakies garnki itp jak to zabierzemy samolotem za granice???:) a nie wiadomo kiedy wrocimy do polski moze nigdy ....:( moze poprostu uprzedzic gosci aby nie kupowali DUZYCH prezentow :)
mischelle22 - Nie Sty 28, 2007 7:34 pm

Albo zasugerujcie - jak potraficie- że wolicie pieniądze.Sami sobie kupicie co Wam będzie potrzebne.
madzia8181 - Nie Sty 28, 2007 7:42 pm

ja żadnej listy nie chce :)
jesli ktos bedzie sie pytal co chcemy powiemy ze wolimy dostac kopertę.

wole chocby symboliczna kwote i sama kupic co uważam niz dostac posciel w innym kolorze niz lubie :)

a jak ktos nie bedzie pytal co chcemy to i tak zadna lista tego nie zmieni :)

soseczka - Nie Sty 28, 2007 7:50 pm

racja co do pieniedzy to jest najlepszy prezent tak na prawde:)ja osobiscie chyba nie bede potrafila powiedziec rodzinie zeby dali mi kase a nie prezenty mam nadzieje,ze oni sami wpadna na ten pomysl z mysla ze mieszkamy za granica i zadne prezenty nie sa nam potrzebne.
M-P - Nie Sty 28, 2007 9:01 pm

a ja moze zrobie po ****,ale na zaproszeniu chcialabym wydrukowac małymi literkami krotki ale tresciwywierszyk,zeby kazdy wiedzial,ze wole dostac kase.
Dla gosci problem z glowy,bo nie musza myslec co kupic i za ile,a mi kazdy grosz sie przyda;))))
Chociaz moze to ****,ale takie mamy realia i gusta(wiekszosc odmienne;))i mysle,ze to bedzie duze ulatwienie

Szpilka - Pią Lut 02, 2007 11:02 am

ja podziekuje za liste - wole kopertke,a pozniej zrobic sobie wszystko po swojemy.. tym bardziej ze po slubie bedziemy remontowac wszystko wiec wtedy sie okaze czy np reczniki chcemy niebieskie czy zielone
kiciucha - Czw Lut 15, 2007 8:19 pm

M-P faktycznie niezbyt miłe bedzie to co zamierzasz zrobić, ale to Twoja wola.
Ja nie jestem za żadną listą. Jest to zupełnie nie w moim stylu. Jak sie zdubluja prezenty to trudno....na pewno kiedyś się przydadzą..... :razz:

fiona83 - Pią Lut 16, 2007 8:21 am

kiciucha napisał/a:
M-P faktycznie niezbyt miłe bedzie to co zamierzasz zrobić


Zależy w jaki sposób się poprosi ;)
Teraz bardzo "na czasie" jest umieszczanie wszelkiego rodzaju wierszyków wyrażających preferencje i wolę Młodych.

Z takim o pieniądzach zamiast prezentów też się spotkałam ;)

Te o maskotkach, datkach i innych zamiennikach kwiatów to już chyba standard ;)

Nie widzę w tym nic niestosownego. Wola Pary Młodej :)

Ropuucha - Pią Lut 16, 2007 10:52 am

Mój kolega z pracy wpadł na bardzo dobry pomysł, zrobił stronkę z prezentami i możliwością rezerwacji każdego z nich. SPrawdziło się rewelacyjnie, mówi że żaden prezent się nie zdublował, a goście często kupowali prezenty identyczne jak na zdjęciach mimo że nie podawał producenta. Obiecał że zrobi nam coś podobnego i trzeymam go za słowo :)
agnienia - Nie Lut 18, 2007 10:31 pm

A ja uważam że lista prezentów jst dość kłopitliwą sprawą, bo nie powinno sie nikomu nic narzucać, a nie daj Boże wszyscy "rzucą sie" na najtańsze prezenty, a potem ktoś nie przyjdzie, bo go już nie bedzie stać na to co zostanie...w ogóle dla mnie prezenty nie graja roli, nawet sie nie zastanawiam, czy mi sie zwrooci, czy nie,
Chciałabym, żeby jak najwięcej bliskich przyszło na Moje ?więto, ale bez niepotrzebnego zarzenowania może, czy mają wystarczającą koperte, czy prezent...mi na tym nie zależy

MonikaZgierz - Wto Lut 20, 2007 10:01 am

Ja nie będę robiła żadnej listy, ponieważ obserwowałam swoją rodzinkę na innych weselach i nikt nigdy nie kupował prezentu. Znajomi również dają koperty, bo powiedzieli że kasa zawsze się przyda a z prezentami to różnie bywa. A co do rodziny mojego Kotka to będzie około 3 par, których do tej pory nie poznałam i nie wiem jakie jest ich podejście do prezentów. Okaże się po weselu. Także z moich rozważań wynika, że mogę nie dostać żadnego prezentu, a jeżeli już będą to prawdopodobieństwo powtórki jest niewielkie. Poza tym liczą się ludzie a nie prezenty.
wiolka - Pią Mar 09, 2007 9:24 am

A ja będę robiła taka listę, ale tylko dla młodych( przyjaciół, znajomych)
Są to te osoby,które poddają się tej modzie.
Wybieramy sklep w Manufakturze( no ale to prowadzić będzie nasza konsultantka).
Byłam na kilku takch ślubach, gdzie były listy prezentów. I jeżeli ,ktoś chciał z nich skorzystać to to robił.
Z regóły osoby starsze dają koperty i te, które nas nie znają- bo to najłatwiejsze.
A te osoby, którym będzie zależało aby podarować coś trwałego to wybiorą albo już upatrzony przez siebie prezent, albo skorzystają z naszej podpowiedzi.
Nie widzę w tym nic złego.
Aha tak liczą sie ludzie, ale sorry- nie widziałam wesela, na którym nie dawano prezentów.I nie wierzę, że nie chcielibyście aby wam je podarowano.
Wiolka

asia84 - Pią Mar 09, 2007 1:01 pm

my też nie robimy listy. teraz coraz częściej daje się koperty, tak mi się wydaje. chociaż są osoby, które preferują prezenty. uważam, że taka lista może być pomocna i fajna dla par, które dopiero po ślubie ze sobą zamieszkają i nie mają jeszcze żadnego dorobku, jeżeli chodzi np o sprzęty kuchenne itp rzeczy. pozdrawiam
kalina - Nie Wrz 16, 2007 7:21 pm

Ja nie jestem przekonana do robienia takiej listy, ale moja świadkowa zaproponowała,żebyśmy tylko zrobili taka listę rzeczy potrzebnych,a ona się już całą resztą, razem z drugim świadkiem zajmą. Więc mamy sobie niczym nie zawracać głowy,bo ona wszystko bierze w swoje ręce :) Mnie sie pomysł spodobał :) Odejdzie mi jeden problem... :D
aness - Sro Wrz 19, 2007 6:11 pm

ja wole kopertę,z prostej przyczyny: przez ostatnie lata zgromadziłam tyle sprzętu że niczego nie potrzebuje i bez sensu żeby '"coś"leżało i się kurzyło :mrgreen:
Gabro - Pią Wrz 21, 2007 2:01 pm

My mieliśmy listę prezentów. Zapisaliśmy na niej te sprzęty, których jeszcze nie mieliśmy, po to, żeby nie mieć 2 żelazek, 3 odkurzaczy itp. Na listę wpisaliśmy zarówno prezenty droższe ( w założeniu dla kilku osób, które chciałyby się "zrzucić"), jak i tańsze. Dostaliśmy też koperty.
EwaM - Wto Wrz 25, 2007 10:59 pm

Ja jeszcze nie wiem co powiem jak goście będą pytać, bo z jednej strony każdy grosz się przyda (zbieramy na nasz własny, mały dom), a z drugiej jescze nic swojego nie mamy (mieszkamy osobno, z rodzicami) i fajny prezent może być pamiątką na całe życie.
Mam nadzieję, że dzisiaj nikt już nie ma takich idiotycznych pomysłów, żeby kupować żlezka czy odkurzacze, ale np piękny komplet pościeli, haftowany obrus lub śliczny wazon mnie osobiście bardzo by ucieszył. Myślę, że moja mama na tyle mnie zna, że może gościom podpowiedzieć (jesli będą chcieli koniecznie coś kupić) co wybrać. Natomiast w gust mojej przyszłej teściowej zupełnie nie wierzę i obawiam się, że jak ona by podpowiedziała to musiałabym prezent schować do najgłębszej szafy. Więc jest to pewien problem.
Lista prezentów to dobry pomysł choć nie wiem czy bym się na niego zdecydowała. Ale kilka dni temu moja chrzestna zaskoczyła mnie propozycją prezentu. Spytała wprost czy chcę to dostać, a ponieważ jest to bardzo drogi prezent, rzecz, którą zawsze chciałam mieć to oczywiście powiedziałam, że będę bardzo szczęśliwa.
Mam jeszcze takie jedno małe marzenie... :oops: Ale mama o tym wie, więc może domyśli się, żeby komuś podpowiedzieć.

Listy prezentów przyjmuje sklep Porcella w Pasażu Łódzkim

Olala - Pon Paź 01, 2007 9:37 pm

EwaM napisał/a:
Natomiast w gust mojej przyszłej teściowej zupełnie nie wierzę i obawiam się, że jak ona by podpowiedziała to musiałabym prezent schować do najgłębszej szafy.


wlasnie miedzy innymi dlatego tez postanowilismy zrobic liste prezentow. Ale nie zelazka i mikrofalowki, tylko taki prezent, ktorego sami bysmy sobie nie kupili byc moze na razie... mysle o serwisie porcelanowym. Znalazlam przesliczny w salonie Villa Italia w Manufakturze. W sumie to beda trzy serwisy: obiadowy, herbaciany i do kawy. No i odpowiednie do tego sztucce... poza tym lista jest wygodna, bo przynajmniej jest sie pewnym ze nie bedzie 3 zelazek i 2 odkurzaczy. Co wiecej, mysle ze dobrze jest robiac liste podac marke, model, kolor lub inne charakterystyki i adres sklepu(ow) jezeli na liscie sa przedmioty z roznych salonow. To ulatwi gosciom poszukiwania, no i obdaruja tym, co sie dokladnie chce. Moj brat na swoim weselu tak niestety nie zrobil, i bylo pare niespodzianek.
Taka lista to niestety jeszcze jeden "pozeracz czasu" w przygotowaniach, bo to wy musicie ja stworzyc, czyli pochodzic po sklepach. Ale sie oplaca...

zabeczka - Sob Paź 06, 2007 4:30 pm
Temat postu: ja jeszcze o tym nie mysle,ale pomysl swietny
ja jeszcze nie zastanawialam sie nad prezentami...bo nawet nie mam jeszcze sali...ale lista to chyba swietne wyjscie,my juz wszystko mamy...wiec taki zestaw to swietna sprawa...dobry pomysl olala :)
Anuszka - Wto Paź 23, 2007 12:05 pm

po burzliwych dyskusjach stwierdzilismy, ze w sumie lepiej jaknam prezenty kupia, bo pewnie i tak nie bedziemy mieli czasu, zeby wydawac otrzymane pieniadze:) I prawdopodobnie wiekszosc skonczylaby na koncie w banku.

A tak bedziemy miec z glowy. No i pewnie czesc rodziny i tak przyniesie koperte...

Liste ustalilismy dlugo. Najpierw M. poszedl do Castoramy i wypisal wszystkie zabawki dla duzych chlopcow, ktore chcialby miec (wiertarke, szlifierki, wiertla widiowe itp), ja troche pogrzebalam w Internecie, no i zrobilismy jeszcze rundke po sklepach AGD wybierajac sprzet, ktory moze sie nam przydac. I tak powstala lista ok 40 pozycji w roznych przedziale cenowym.

Jak ja znajde, to moze wkleje, jezeli macie ochote.

Nie dawalismy listy gosciom - na zaproszeniu napisalismy, ze prosimy o potwierdzenie przyjscia do dnia... i ponizej telefony do naszych mam.

Lista, jak zauwazylismy okazala sie dobrym pomyslem, bo wiekszosc gosci pytala co bysmy chcieli, wtedy odsylalismy ich do mam, przypominajac, ze na zaproszeniu maja do nich telefony.


A grupa znajomych skrzyknela sie razem, zebrali okragla sume pieniedzy, powiedzieli nam ile maja i kazali wybrac cos, czego potrzebujemy.
Wybralismy piekarnik do zabudowy.
Spisalismy model i wlasnie nam taki kupia. Uwazam, ze to bardzo praktyczne:)

gebka - Sro Paź 24, 2007 9:51 am

a własnie sciagajac z Klanu :) mona zrobic taka strone internetowa na ktorej wpisuje sie liste prezentów blog lub tym podobne :)
mischelle22 - Sro Paź 24, 2007 11:35 am

Taką stronę można zrobić na Naszym portalu ślubnym nawet :)
http://forum.wesele-lodz....p=142483#142483

SYLWECZKA - Sob Lis 03, 2007 8:33 pm

My nie myślimy o liście prezentów, bo najbardziej odpowiadałoby nam gdybyśmy dostali pieniądze (przede wszystkim nie mamy gdzie mieszkać)!Chociaż jeszcze nie wiemy jak poinformować o tym naszych gości, tak by nikt nie poczuł sie urażony!Macie jakieś pomysły??
:wedding:

Maverick - Sob Lis 03, 2007 8:39 pm

Z tego co pamiętam, to niektóre Forumki miały wierszyki na zaproszeniach właśnie z prośbą o pieniążki. To wierszyki które na prędce znalazłam:

Goście nasi ukochani
my juz w domu wszystko mamy
chcecie coś nam podarowac
dajcie swince sie radowac

Prezent to jest zawsze kłopot,
Czy ma zegar być , czy robot?
By nie pisać długich książek
młodzi proszą o pieniążek.

Abyście wiele się nie głowili
i oblicz miłych swych nie skrzywili
gdy zobaczycie żelazek parę
lepsze pieniążki - dajcie nam wiarę

Pragnąc Przełamać Tradycje Stare
By Nie Mieć Na Przykład żelazek Pare
I Zaoszczędzić Przemiłym Gościom
łamania Głów Nad Prezentów Mnogością
Podpowiadamy: Mile Widziany I Bardzo Wygodny
Będzie Bilecik Ze Znakiem Wodnym

Olala - Sob Lis 03, 2007 8:53 pm

Bardzo sympatyczny jest ten drugi wierszyk, inne brzmia troche dziecinnie...

My mamy liste, ale wiemy ze dla niektorych bedzie to klopot "skladac sie" na prezent, i ze beda woleli dac koperte, i napiszemy (chyba, jeszcze pracujemy nad tym) tak:


Najmilsi Goście!

Będzie nam bardzo miło świętować razem z Wami dzień naszego ?lubu.

Jeżeli planujecie obdarować nas z tej okazji prezentem, wierzymy,
że ?lubna lista prezentów będzie dla Was pomocna.
Poprosiliśmy P. XXX, mamę Panny Młodej, o pomoc.
Jeśli zdecydujecie się na któryś z prezentów, bądź będziecie szukać
„współsponsorów”,
bardzo prosimy o kontakt pod numerem tel.: (0048) XXXXXX
Jeżeli jednak jest to dla Państwa kłopot,
Młodzi proszą o pieniążek aby móc skompletować wymarzone prezenty.

oczywiscie nie zalaczymy bileciku do zaproszenia!!!! Tylko jak ktos bedzie zainteresowany, to odeslemy do mojej mamy, a ona bedzie dawala liste z zalaczonym tym bilecikiem.

lmyszka - Sob Lis 03, 2007 9:51 pm

a czy ten tekst nie jest za długi?? bo wydaje mi się że na zaproszeniu dziwnie będzie wyglądało tak dużo napisane
Maverick - Sob Lis 03, 2007 9:55 pm

lmyszka napisał/a:
a czy ten tekst nie jest za długi?? bo wydaje mi się że na zaproszeniu dziwnie będzie wyglądało tak dużo napisane

Olala napisał/a:
oczywiscie nie zalaczymy bileciku do zaproszenia!!!!

Z tego co zrozumiałam, to będzie osobno :razz: :cool:

lmyszka - Sob Lis 03, 2007 9:58 pm

aha tego nie zrozumiałam :) trochę zakręcone, bo skąd ktoś ma widzieć aby zwrócić się z pytaniem do mamy?? :)
Maverick - Sob Lis 03, 2007 10:06 pm

lmyszka napisał/a:
aha tego nie zrozumiałam :) trochę zakręcone, bo skąd ktoś ma widzieć aby zwrócić się z pytaniem do mamy?? :)

Może jak ktoś zada pytanie Młodym odnośnie prezentu, to zostanie "skierowany" do mamy. W innym wypadku nie...
Być może "fama" się rozejdzie, żeby to z mamą się kontaktować :)

SYLWECZKA - Sob Lis 03, 2007 10:52 pm

Dzięki za podpowiedzi :)
Wierszyki są super!Jeśli macie jeszcze jakieś to piszcie!
Myślicie że można taki wierszyk umieścić na zaproszeniu???

cosola - Sob Lis 03, 2007 11:01 pm

My raczej nie będziemy niczego takiego umieszczać na zaproszeniu, przecież zwykle jak kogoś zaprasza się na wesele to od razu pada pytanie co chcecie dostać prezent czy pieniądze :) przynajmniej my sie z tym spotkaliśmy.
A jak ktoś chce prezenty to taka lista jest ok, wystarczy powiedzieć, że w tej sprawie prosimy o kontakt np. z rodzicami :)

MałaMi1 - Nie Lis 04, 2007 11:16 am

fajny pomysł z tymi wierszykami... my osobiscie nie myslelismy o liscie prezentow, jakos tak nawet nie przyszlo nam to do glowy... ale raczej sie na nia nie pokusimy, to juz predzej ten wierszyk o pieniazkach ;-)
Mariola - Nie Lis 04, 2007 12:20 pm

Bardzo fajny pomysł z wierszykami. Chyba sama go zastosuje :)
Olala - Nie Lis 11, 2007 10:09 pm

gdzies wlasnie przeczytalam, ze nie powinno sie zalaczac informacji o liscie prezentow w zaproszeniu, tylko poczekac, az zainteresowani goscie zaczna sie zwracac do was lub do rodziny z pytaniem o prezenty. Wtedy dopiero sie daje ow bilecik (zeby wiedzieli kto piecze sprawuje nad lista) i potem dopiero goscie zwracaja sie o pomoc do wyznaczonej osoby.

u nas juz nie ma problemu... jak tylko oglosilismy date wszem i wobec, rodzinka sama zaczela podpytywac, i juz wiedza ze jakas lista bedzie :D a reszte sie dotrze potem...

MałaMi1 - Nie Lis 11, 2007 10:13 pm

no taki pomysł jest znacznie kulturalniejszy :-) jesli ktoś sam się dopytuje to warto zasugerować co by sie chciało otrzymać na prezent ślubny, ale takiej konkretnej liście prezentów przed weselem tjestem przeciwna. uważam , że to narzucanie się gościom...
Anuszka - Pon Lis 12, 2007 9:05 am

A ja uwazam, ja bede mimo wszystko bronic listy gosci. Niektorzy goscie sami dopytywali co chcemy. I widac bylo taka tendencje - rodzina Michala w wiekszosci dala nam koperty, a moja rodzina i znajomi prezenty:)

Jestem przeciwna narzucaniu sie, ale jezeli goscie sami pytali, to ich odsylalam do mamy i tyle. I naprawde nikt nie poczul sie urazony:)

Olala - Pon Lis 12, 2007 1:37 pm

Mysle, ze lista jest dobra, i to wcale nie jest narzucanie sie. :wink:

To jest bardzo modne i wygodne: sama bedac zapraszana na wesela dopytuje sie o prezenty i ciesze sie jak jest lista, bo nie musze zastanawiac sie czy czasem nie kupie kolejnego zelazka i czy posciel ktora wybralam jest w kolorze, ktory odpowiada Mlodym...

u mojego brata tez byla lista, i byli bardzo zadowoleni z prezentow, a goscie nie czuli sie urazeni tylko im raczej ulzylo, bo nie musieli chodzic po sklepach, tylko wybrali sobie prezent z listy i popedzili do odpowiedniego sklepu... ku radosci Mlodych :D

MałaMi1 - Pon Lis 12, 2007 11:07 pm

troszke zle sie zrozumialysmy-samej listy prezentów nie uważam za zły pomysł, jednak jesli goście nie pytają co byśmy chcięli na prezent to nie powinno się takiej listy pokazywać gościom i sie z nia narzucac.Weim, że nitkorzy tak robia, rpzy zapraszaniu gosci pokazują listę prezentów jakie chcieliby otrzymać. Jesli jednak ktoś pyta to sugerowanie nie jest nie a miejscu... hmmm..chyba wyjasnilam co mialam na mysli ;-)
Anuszka - Wto Lis 13, 2007 2:09 pm

To ja wklejam nasza liste - nie podawalismy dokladnych cen, modeli i sklepow, wlasnie zeby sie nie narzucac. I uwzglednilismy rozne mozliwosci finansowe rodziny.

Poza tym lista jest dobra o tyle, ze czasami znajomi nie zaproszeni na wesele tez sie zrzucaja.

Przy okazji wypisalismy sobie rzeczy, ktorych potrzebujemy i ktore powinnismy kupic:) Taka lista na pewno bardzo sie przyda.

Mikrofalowka ok 300 zl

Suszarka do owoców i grzybów 90 zł

Krajalnica elektryczna 180 - 350 zł

Sokowirówka 90 - 250 zł

Gofrownica ( nie teflonowa!) ok 80 zł

Komplet pościeli z satyny bawełnianej może być z haftem 200 x 220 cm
(nie różowy i nie fioletowy) ok 150 zł

Komplet ręczników kąpielowych ok 40-50 zł sztuka

Pancerny (tzn solidny) czajnik z przyczepionym gwizdkiem (takim, którego nie można zdjąć) ok 150 - 300zł

Obrus lniany z 24 serwetkami biały, z haftem lub mereżką, ale lepiej z haftem obrus od 50 zł, serwetki od ok 7 zł sztuka

Komplet prześcieradeł kolorowych, bawełnianych (nie różowe, nie fioletowe; może być zielone, bordowe, białe, niebieskie...) ok 30 zł sztuka

Minipiekarnik do zapiekanek (nieduży) 150 - 240 zł

Elektroniczna waga kuchenna, dokładność do 1 g od ok. 100 zł

Frytownica 180 - 300zł

Wyciskarka elektryczna do cytrusów z pojemniczkiem 60 - 100zł

Blender z dużym, szklanym dzbankiem (1,2 - 1,5l) i ostrzem ze stali nierdzewnej ok 150 zł

Waza żaroodporna z podgrzewaczem 90zł

Szybkowar od 80 zł

Pojemniki próżniowe do przechowywania żywności + pompka ok 20-60 zł sztuka

Komplet mis kauczukowych do sałatek ok 20 - 50 zł sztuka

Wentylator stojący duży 50-100zl

Piła do drewna elektryczna stołowa 100zl

Młoto-wiertarka udarowa jakas dobra, coby się nie popsuła 100-150zl

Komplet kluczy oczkowych z uchwytem grzechotką 130-300zl
Przedłużacz na bębnie, np. 25m. 70-100zl

Sztućce

Dębowy stolik śniadaniowy - taca ~219 zł

Wok z rusztem i pokrywką, ok 30 cm średnicy albo patelnia wok od 200 zł

Toster na wyskakujące, chrupiące tosty 70 - 140 zł

Koc wełniany ok 200x220cm, ciepły, ładny z runa owczego ok 100 -130 zł

Komplet ręczników kąpielowych ok 40-50 zł sztuka

Noże do dekorowania owoców i warzyw ok 18 zł sztuka
(komplet ok 150 - 200 zł)

Noże japońskie albo inne kute 50 - 150 zł szt.

Komplet forem do ciasta silikonowych ok 33 - 45 zł sztuka

Patelnia żeliwna, ok 30 cm śr. ok 150 zł

Szlifierka kątowa Jakis bosh, albo co 130-200zl

Komplet dobrych wierteł widiowych 200zl

Szlifierka oscylacyjna jakis bosh, albo co 100-140zl

SYLWECZKA - Wto Lis 13, 2007 11:00 pm

to może jeszcze ktoś ujawni nam swoją listę prezentów? :)
zabeczka - Sro Lis 28, 2007 3:25 pm
Temat postu: dopiero zaczynam nad nia myslec
dopiero zabralam sie do tworzenia listy prezentow, wszystko mamy wiec to troche skomplikowane, narazie szukam pomyslow, jak cos bede miala to napisze, ale w kazdym razie jestem za lista a nawet przeciw :)
kornik23 - Pią Lis 30, 2007 2:15 pm

Anuszka, dzięki za listę prezentów, na pewno mi się przyda. To już niedługo :)
Olala - Pią Lis 30, 2007 11:24 pm

moja lista juz w nieoficjalnym obiegu! a jeszcze nie rozdalismy zaproszen!!! inikt sie nie obrazil o te "narzucane" prezenty, a nawet wrecz przeciwnie, wyreczylismy gosci. Z naszego zestawu porcelanowego juz sa "zaklepane" przez 2 gosci 2 zestawy herbaciane (2 po 12 nakryc, bo chcemy komplet na 24 osoby)! bardzo sie ciesze, ze sie lista u gosci przyjela! bedziemy mieli wymarzony prezent, a nie 5 kolder, 4 garnki i 6 zelazek!
aka - Nie Gru 02, 2007 4:18 pm

My chcemy mieć listę, ponieważ wolimy prezenty niż pieniądze, a najlepiej takie, żeby nam odpoiwadały
Tylko tu pojawia się problem - co wpisać na listę. Niestety odpadają wszelkie sprzęty elektryczne (obecnie nmieszkamy zagranicą i nie będziemy w stanie tego ze sobą zabrać, a jak wrócimy to ich gwarancja pewnie minie :( ).
Może macie jakieś pomysły?

MałaMi1 - Nie Gru 02, 2007 4:53 pm

hmm...a patrzylas na te listy zamieszczone wczesniej w tym watku? nie ma nic co by Wam sie przydalo? Jakies komplety garnków, sztućców, zastawy?
aka - Nie Gru 02, 2007 6:40 pm

Już wstępnie wybrałam: garnki, pościel, zastawę (trochę pewnie będzie kłopot z przechowaniem tego u rodziców, no ale chyba jakoś to będzie :) ).
Olala - Nie Gru 02, 2007 10:39 pm

ladny obrus... reczniki w komplecie... porcelane... moze jakis mniejszy sprzet, typu welofunkcyjny robot kuchenny, maszyna do kawy expresso... komplet sztuccow w walizeczce albo mniejszy... to ma gwarancje, ale sie nie psuje :wink:
aka - Nie Gru 02, 2007 11:00 pm

Fajne pomysly Olala
... tylko, że sztućce juz mamy, ekspres ciśnieniowy też. Robota mamy takiego małego i innego na razie nie chcemy ze względu na "niemobilność" ;) i gwarancję.
Więc zostaje porcelana, ręczniki i obrus (tylko jeszcze nie wiemy jaki duży będziemy mieć stół)
Naprawdę trudno coś więcej wymyśleć i się zastanawiam, czy to nie glupio tworzyć listę z paroma tylko rzeczami :?

Olala - Pią Gru 07, 2007 1:14 am

Wiesz, my chcemy porcelane, zestaw dla 24 osob, a porcelana jest strasznie droga... na naszej liscie jest poki co zestaw obiadowy, do herbaty, bulionowki (wszystko z jednego "kompletu" porcelanowego) i poza tym walizeczka sztuccow (w sumie to dwie, bo 2 komplety po 12 nakryc) i pewno wpiszemy jakis duuzy obrus, albo 2, bo chcemy juz pod ta porcelane cos eleganckiego, moze z jakims pieknym haftem, ale jeszcze nie szukalismy... A to wszystko jest paskudnie drogie! dlatego lista tez bedzie krotka, ale konkretna. :)
aka - Pią Gru 07, 2007 11:15 am

A gdzie zamawiasz porcelanę?
Pytam, ponieważ słyszałam, że są sklepy, w których można stworzyć listę rzeczy, które się chce dostać. Potem goście mogą wybrać ile chcą kupić, w zależności ile przeznaczają na to pieniędzy. Mogą to być nawet dwa talerzyki ijedna filiżanka, a potem najwyżej ktos inny dokupi resztę.
Tylko nie wiem które sklepy takie listy prowadzą :(

Olala - Nie Gru 09, 2007 9:42 pm

polecam Duca (w Galerii), Rosenthal (Manufaktura) i Villa Italia (to tam mamy zamowiona porcelane... tez Manufaktura)
aka - Nie Gru 09, 2007 10:06 pm

W tych sklepach prowadzą listy?
Olala - Nie Gru 09, 2007 11:00 pm

tak, pytalam i wszystkie odwiedzilismy... dokladnie dopytaj o szczegoly...
zabeczka - Pon Gru 10, 2007 6:39 pm

chyba bede musiala sie tam przejsc, tylko nie mam kiedy, zobacze moze wynajde cos na ich stronie internetowej
EwaM - Pon Gru 10, 2007 7:21 pm

Jeszcze Porcella - Pasaż Łódzki
zabeczka - Pon Gru 10, 2007 8:42 pm

kurcze na stronach internetowych nie ma konkretow :(
Olala - Wto Gru 11, 2007 1:06 am

tam my mamy zalozona liste slubna, mozesz sobie zobaczyc, co proponuja i ceny...

villa italia

aka - Wto Gru 11, 2007 10:01 am

Na tej stronie całkiem konretne są te zestawy. Z kolei porcella jest sklepem patronackim porcelany z ?mielowa, więc na stronie fabryki są wszystkie komplety przedstawione i możliwe do nich wrozy dekoracji.

Chyba zabeczka niezbyt dokladnie sprawdzała ;) zbyt zajęta była dobiciem do 150 postów : D - idzie na ilość a nie na jakość? ; )

MałaMi1 - Wto Gru 11, 2007 10:04 am

bardzo mozliwe :D
Olala - Wto Gru 11, 2007 10:52 pm

na stronkach fabrycznych rzeczywiscie mozna wiele zobaczyc...

ja tak szukalam szkla (Krosno) i sztuccow (Gerlach) i tak dokonalam wstepnego wyboru, potem przeszlam sie do sklepow (sklep Krosno w Manufakturze ma i szklo Krosno, i zestawy Gerlach) i okazalo sie ze nawet jak nie maja na sklepie, to moga zamowic.

Dzieki temu bedziemy mieli wymarzony prezent, niekoniecznie ograniczajac sie do tego, co zobaczylismy na polkach w sklepie. :)

Inaczej bylo z porcelana... zaciekawil mnie sklep i tam weszlam z ciekawosci (bo juz mialam inna porcelanke upatrzona, ale w Villa Italia porcelanka jest sliczna i cieniutka, a nie takie rympoly ja sie teraz robi, i zdecydowalismy sie zmienic sklep i liste...) :D

Petitka - Sro Gru 12, 2007 5:51 pm

Moim zdaniem taka lista to fajny pomysl, ale my raczej nie bedziemy takowej robic - mamy raczej tradycyjne rodziny, wiekszosc to starsi ludzie, ktorym nie bedzie sie chcialo jechac specjalnie do jakiegos sklepu, nie mowiac juz o internecie.
Po cichu liczymy na pieniazki, bo one naprawde by sie nam przydaly i mam nadzieje, ze goscie sami beda nas o to pytac. Fakt, ze chcialabym miec jakies pamiatki z slubu, ale mam nadzieje, ze dostaniemy karteczki z zyczeniami albo jakies ksiazeczki okolicznosciowe - uwielbiam takie rzeczy :!:

Olala - Czw Gru 13, 2007 10:39 pm

Petitko, pamiatki ze slubu z pewnoscia beda, a moze zrobisz ksiege gosci?
MałaMi1 - Czw Gru 13, 2007 10:51 pm

myslę Petitko, że będa i kartki-które zostaną na pamiątkę i jakieś prezenciki też się znajdą. Ja jeszcze nie byłam na takim weselu, żeby wszyscy goście dostosowali się w pełni do prośby o pieniażki i nie dali żadnego prezentu :-) zawsze się jakaś istotka wyłamie i da jakiś prezencik-a Ty będziesz dzięki temu miała także pamiątkę :)

P.S.
ja też jakoś nie jestem za lista gości, jak zapytają co byśmy chcieli to i owszem możemy zasugerować, ale żeby tak z góry z listą wyskakiwać to raczej nie :]

aka - Czw Gru 13, 2007 11:08 pm

Nasza lista będzie tylko dla chętnych ;)
Zwłaszcza, że ciężko nam idzie wymyślanie i pewnie będzie zawierać tylko kilka pozycji :lol:

EwaM - Pią Gru 14, 2007 4:47 pm

My na pewno będziemy prosić o pieniądze, ale oczywiście wszelkie prezenty też będą mile widziane i wydaje mi się, że trochę ich będzie. Już wiem, co planuje dla mnie moja chrzestna, bo bezpośrednio mnie spytała czy to chcę. Wiem też, że przypuszczalnie babcia będzie chciała pozostawić mi jakąś pamiątkę. W wyborze prezentu pomoże jej mama więc jestem pewna, że będę zadowolona.

Wydaje mi się również, że znajomi młodych niechętnie dają pieniądze - wolą coś osobistego co zostanie na dłużej. Ja również zawsze znajomym kupuję prezent. Z myślą o nich postaramy się stworzyć krótką listę prezentów, ale takich, że nie zależy nam na konkretnym modelu i firmie, żeby pozostawić gościom dużo swobody w kwestiach finansowych. Na razie mamy tylko jeden pomysł - zestaw do fondu. Mam nadzieję, że jeszcze coś się nam urodzi.

Olala - Pią Gru 14, 2007 10:39 pm

olciap6 napisał/a:

P.S.
ja też jakoś nie jestem za lista gości, jak zapytają co byśmy chcieli to i owszem możemy zasugerować, ale żeby tak z góry z listą wyskakiwać to raczej nie :]


Olcia, my tez nie wyskoczymy, ale poczekamy, az goscie sami zaczna sie dopytywac, co nam kupic... w kazdym razie juz czesc gosci wie i czesc prezentu juz jest zamowiona przez jedne z najblizszych mi osob (moja babunia funduje mi serwis herbaciany na 12 osob, i moja przyjaciolka drugi serwis herbaciany, bo chcemy skompletowac 24 nakrycia)

a jak nie porcelana, to poprosimy o pieniazki... albo sami wtedy dokupimy to, czego brakuje do serwisu obiadowego i sztuccow, albo goscie nam calosc wykupia i zostanie pare groszy na inne dodatki, piekny obrus, tak dla przykladu. Ale nie narzucimy im od razu listy, poczekamy az sami sie zainteresuja... :)

[ Dodano: Pią Gru 14, 2007 10:42 pm ]
EwaM napisał/a:
My na pewno będziemy prosić o pieniądze, ale oczywiście wszelkie prezenty też będą mile widziane i wydaje mi się, że trochę ich będzie. Już wiem, co planuje dla mnie moja chrzestna, bo bezpośrednio mnie spytała czy to chcę.


no wlasnie, moja rodzinka tez bezposrednio zawsze pyta, czy juz cos wybrane, czy dopiero wybierzemy... bo zalezy im, zeby kupic prezent, ktory nam sie spodoba. Dlatego nie martwie sie, ze lista prezentow zostanie odebrana jako napraszanie sie o prezenty... tylko jako jeden problem z glowy, bo oszczedzamy im myslenia i szukania :D

MałaMi1 - Sob Gru 15, 2007 9:27 pm

nie no w ten sposób, to i my zasugerujemy co chcemy jesli ktoś sam wyjdzie z inicjatywą :)
Martysia - Sro Sty 23, 2008 10:33 am

jestem jak najbardziej za lista. tez taka robimy, dla mnie to jedyne sensowne rozwiazanie i nie obchodzi mnie szczerze mowiac jaka bedzie reakcja gosci. szczegolnie tych starszych.
KaMi1982 - Sro Sty 23, 2008 12:37 pm

My, choć to może mało taktowne, będziemy prosić o pieniądze. Miszkamy razem od ponad roku, to niczego nam nie brakuje. A kasa się przyda, bo chcemy zaminić mieszkanko...
superbuzia - Sro Sty 23, 2008 10:55 pm

Jesli goscie zapytają co byśmy chcieli to zasugerujemy ze wolimi pieniazki, ale zadnej listy nie robimy na 100%. Mieszkamy juz razem ponad rok i mieszkanko mamy juz urzdzone. Mamy nadzieje ze nasi goscie domysla sie ze prezentow bysmy nie chcieli.
Pamcia - Pią Sty 25, 2008 5:43 pm

my tez nie robimy zadnej listy, oprocz pieniazkow niczego nie potrzebujemy ;)
po prostu nawet nie mamy miejsca na wiecej sprzetow, a dzieki roznym okazjom w roku nazbieralo sie wiele roznosci, mieszkamy razem prawie 2 lata i wszystko jest urzadzone :)

fastyna - Nie Sty 27, 2008 8:51 pm

my będziemy prosić też o prezenty w kopercie i rezygnujemy z kwiatów, w zamian za to bęzie osoba z fundacji "Obudźmy nadzieję" w której udziela się mój narzeczony. Zbierają kasę na budowę hospicjum więc wydaje mi się, że to będzie dobry pomysł. Ostatnio młodzi zebrali dla nich ponad 2000
MałaMi1 - Nie Sty 27, 2008 9:45 pm

uważam ,że pomysł fajniutki :)
Alotka - Pon Sty 28, 2008 10:32 pm

Ha! A mi się pomysł z listą podoba.

Amerykański wpływ, na pewno, ale od momentu kiedy przyszła teściowa wyjaśniła mi co i jak (w tym stanie akurat zwyczajowo nie daje się młodym pieniędzy) i pokazała jaki prezent sama dostała od 3 ciotek - maszynę do popcornu w kształcie ciuchci (złożyły się, bo drogie ustrojstwo było), rozumiem, popieram, ale jak zwykle, nic na siłę. Plus - to nie jest tak, że goście są kierowani do jakiegoś sklepu - tam raczej wybiera się rzeczy z różnych sklepów (i różnych przedziałów cenowych), zostawiając swoje imiona i nazwiska, a zainteresowani mogą zapytać czy taka para wybrała sobie coś w danym sklepie. Albo kupić coś samemu. Nic na siłę.

Mój ojciec listę uważa za wielki nietakt, i uważa, że lepiej już poprosić o pieniądze, ale wiem, że moi znajomi, którzy jeszcze studiują, będą mieli problem, czy nie dadzą np. za mało, a wolę, żeby przyszli niż stwierdzili, że nie stać ich na 200 zł w kopercie od osoby. Z drugiej strony, nie będę miała za bardzo jak przewieźć prezentów, więc - z pieniędzy się ucieszę. Myślałam jednak o opcji z listą on-line, w jednym czy 2 sklepach, albo zasugerowaniu znajomym, że na takich 2 czy 3 stronach mogą wybrać coś dla mnie i wysłać to na mój przyszły adres. Rodzice są baaardzo anty. :( Ale będąc na paru weselach u znajomych sama miałam problem z prezentem, kasy dawać nie chciałam ("macie tu ode mnie stówke, bo na więcej mnie na razie nie stać"???), a listy nie mieli...

Ale generalnie - nawet jeśli nie mam za dużo własnego dobytku - na ślub zapraszam ludzi, na których obecności mi zależy. Prezenty, jasne fajne i pomocne w starcie w nowym życiu, ale nie dla prezentu kogoś zapraszam.

A lista moim zdaniem może być tylko ułatwieniem, a nie domaganiem się różowego miksera znanej firmy. ;)

EwaM - Wto Sty 29, 2008 7:26 pm

Ja bym chciała taką listę zrobić dla gości, którzy nie chcą dawać pieniędzy, bo albo uważają, że nie wypada (np koleżanki i koledzy), albo chcą zostawić pamiątkę. I na pewno nie będę wskazywać konkretnego modelu, tylko pozostawię to gościom. Chciałabym wskazać takie rzeczy, które znajdują się w szerokim przedziale cenowym. Na razie mam 1 pomysł - zestaw do fondue. Można go kupić tanio, a mozna bardzo drogo. Jak ktoś to wybierze to kupi taki na jaki akurat go stać.
Hatifnatka - Wto Sty 29, 2008 7:46 pm

my listy prezentów nie będziemy robić na pewno. jeśli rodzinka się zapyta czy wolimy pieniążki czy prezent to oczywiście zasugerujemy pieniążki (zresztą już mieliśmy kilka takich sytuacji przy zapraszaniu rodziny na wesele).
a inni goście niech się domyślą, co wolimy. uważam, że tak jest delikatniej, ale oczywiście nie potępiam innych sposobów. :)

MałaMi1 - Nie Lut 03, 2008 3:02 pm

powiem tak-do tej pory listy prezentów nei planowaliśmy,ale... ze względu na to, że na targach wygralismy ślubną stronę internetową, to własnie na niej zamierzamy umieścić jakąś listę prezentów-oczywiście nie bedziemy narzucać gościom tego, że mają z niej korzystać-na wkładkach do zaproszenia będzie adres tej stronki, moze także na kopertach-każdykto tam wejdzie, bedzie mógł chociaż przejrzeć liste i zdecydować czy kupuje prezent czy da nam pieniazki... (chodzi o to, że nap znajomi ze studiow wolą kupić prezent niż dać pieniażki, co jest dla mnie nawet zrozumiałe-sami zaczynają dopiero pracować na własny rachunek, więc dla nich będzie to ułatwienie).
A lista na stronce będzie działać w ten sposób, iż każdy kto się zdecyduje na taki prezent, będzie mógł go tam "zaklepać" :) jak się zapisze na danyprezetn, prezent ten bedzie automatycznie znikał z listy :)
Pomysł podpowiedział nam Pan, który będzie tworzył ta stronę, uważam, że nie jest głupi (skoro ja która nie chciałam listy nawet się an to godzę ;) )

[ Dodano: Nie Mar 02, 2008 9:04 pm ]
może komus sie przyda-jedna z forumek w swoim dzienniczku wkleiła adres takiej stronki, na której mozna tworzyć własną listę prezntów ślubnych... więc ja wkleiłam link tutaj:

http://lista-osobista.pl/


super sprawa, można podawac linki do konkretnych prezentów, rezerwować je itp.

tofee - Wto Mar 25, 2008 11:02 pm

My taką właśnie robimy, z myślą raczej o znajomych ... od których trudno oczekiwać, że będą nam dawali pieniądze ...
Pamiętam jak koleżanka na każde pytanie o to co by chcieli powtarzała, że oni wolą pieniądze, jakoś niefajne mi się to wydało. Co innego ciotka, co innego kolega ze studiów.

MałaMi1 - Sro Mar 26, 2008 12:05 am

dokładnie-zgadzam się z tofee....

a nasza lista prezentów wygląda nastepująco:

http://www.olaiarek.stron....php/lista.html

sistermonn - Sro Mar 26, 2008 9:52 am

my żadnej listy prezentów nie robimy, bo w zasadzie wszystko kupiliśmy, jak się wprowadzaliśmy do naszego mieszkanka. Wiadomo, że nie każdego stać na to, żeby włożyć do koperty jakąś tam sumę pieniędzy. Miło będzie też dostać komplet pościeli, czy toster - zawsze się przyda ( choćby na działce) :D
MałaMi1 - Sro Mar 26, 2008 9:57 am

a my wlasnie chcielismy uniknac problemu kilku tosterów, sokowirówek czy robotów :] bo wiele takich sprzetów juz amy, a zawsze znajda sie osboy które wola kupic prezent niz dać kaske.... więc ta lista jest dla nich-zeby nie kupowali czegokolwiek tylko to co my chcemy :]
sistermonn - Sro Mar 26, 2008 10:13 am

Zawsze można będzie sprzedać te tostery czy sokowirówki na Allegro czy gdzieś indziej. Oczywiście wolałabym nie pozbywać sie prezentów ślubnych, ale jak nie bedzie innego wyjścia pewnie tak zrobię.
Kejti - Sro Mar 26, 2008 10:18 am

Dokładnie tak samo pomyślałam ;) I w zasadzie raczej nie będę miała sentymentów do pozbycia się duplikatów :p
MałaMi1 - Sro Mar 26, 2008 12:50 pm

a ja bym nie chciała sprzedawać moich prezentów ślubnych tylko z przyjemnościa patrzeć w przyszłości i wspominać.... z poczatku tez byłam przeciwna liście prezentów, ale tego typu argumenty (m.in.) mnie przekonały :]
sistermonn - Sro Mar 26, 2008 1:34 pm

wiesz, ja też nie chce sprzedawać prezentów ślubnych, ale jeśli zajdzie taka konieczność, nie będę się wahać. Przynajmniej za pieniądze uzyskane ze sprzedaży będziemy mogli kupić coś co nam faktycznie się przyda.
gosc - Sro Mar 26, 2008 5:23 pm

sistermonn napisał/a:
wiesz, ja też nie chce sprzedawać prezentów ślubnych, ale jeśli zajdzie taka konieczność, nie będę się wahać.

czyli jednak może warto przemyśleć zrobienie listy prezentów? Wcześniej już pisaŁaś, że chętnie byście dostali komplet pościeli czy toster. NO i nie będziecie musieli nic sprzedawać.

MałaMi1 - Sro Mar 26, 2008 5:25 pm

warto warto to wszystko rpzemysleć, ja tez byłam bardzo anty listom prezentów, ale po rozmowie z młodymi małżeństwamii po dłuższym przemyśleniu zmienilismy zdanie... nie żałuję i mam andzieję, że tym bardziej nie będę żałować po slubie i weselu :]
MalaJu - Sro Mar 26, 2008 5:33 pm

tez sie skłaniam ku stworzeniu listy. Moze nie dokładnie podając model i nazwę sklepu, ale wypisać rzeczy, których jeszcze nie mamy i dopilnować (nie osobiście, oczywiście), żeby sie prezenty nie dublowały. ?elazka nie mam, ale dwóch tez nie potrzebuje ;)
sistermonn - Czw Mar 27, 2008 7:31 am

Sajonara6 napisał/a:
sistermonn napisał/a:
wiesz, ja też nie chce sprzedawać prezentów ślubnych, ale jeśli zajdzie taka konieczność, nie będę się wahać.

czyli jednak może warto przemyśleć zrobienie listy prezentów? Wcześniej już pisaŁaś, że chętnie byście dostali komplet pościeli czy toster. NO i nie będziecie musieli nic sprzedawać.


Z pościelą to jest tak, ze zawsze sie przyda. Gorzej z mixerem, garnakami czy innymi podobnymi rzeczami.
Lista prezentów może jest i bardziej praktyczna i to rozsądne, ale nigdy nie lubiłam mówić wprost ( lub poprzez aluzję) co chce dostać.

MałaMi1 - Czw Mar 27, 2008 9:46 am

a my nie mówimy, chyba że ktoś spyta to kierujemy na nasza strone :)

na wkładce do zaproszen pod wierszykiem ze zamiast kwiatów chcemy kupony toto lotka napisalismy "Nasza slubna strona internetowa: www..... "

Kazdy kto będzie chcial to tą listę znajdzie, kto nie będzie chciał, to ją oleje, nikomu nie narzucaliśmy tego , że musi kupić taki czy taki prezent :)

tofee - Pon Mar 31, 2008 1:38 am

Dokładnie zgadzam się z Ola ... jakbym była zainteresowana listą to weszłabym na stronkę, jeżeli miałabym inny pomysł na podarek dla pary ... to kupiłabym to co uznam za stosowne... nic na siłę, a do tego wiem że wiele osób jest zadowolonych z "uwolnienia ich od myślenia nad prezentem".
MalaJu - Wto Kwi 01, 2008 8:30 pm

bo to ma byc na zasadzie dobrowolnosci a nie przymusu. wtedy jest fair wobec gosci.
fiona83 - Wto Kwi 01, 2008 8:37 pm

My niczego nie sugerujemy - każdy da co chce, a jak nie da to też się świat nie zawali.
Ale ja nie o tym.

Ludzie chwalą się ostatnio swoimi listami prezentów i zadziwiają mnie ich ceny !!
Najtańszy 400zł, najdroższy 2000 :shock:
Wiem, że to wszystko jest dobrowolne, ale przeczytawszy taką listę jako gość dający w kopercie np. 300 zł poczułabym się jak bida z nędzą :-?

MalaJu - Wto Kwi 01, 2008 9:00 pm

my planujemy, zeby prezenty na liscie nie byly drozsze nic 300zł własnie, jak ktos bedzie chcial dac wiecej, to niech kupi dwa :) albo dorzuci koperte :)
a tak poza tym, to przeciez wiadomo, ze niektorzy goscie daja drozsze, np chrzestni, wiec ja zachowalabym spokoj. Niech kazdy kupi za tyle, na ile go stac/za ile chce.

kryszka - Sro Kwi 02, 2008 1:00 pm

Co do stronki olcip6 - ok, tylko szkoda, że to wy koordynujecie co kto wam kupi.

Ja wolałam, żeby listą zajmował się ktoś inny - bo raz, że nie było głupich sytuacji czyli pytania się mnie przez gości czy coś jest wolne albo co jest z tańszych rzeczy, a dwa, że wiadomo, że nie wszystko z listy dostaniemy, więc jakiś element niespodzianki też był.

MałaMi1 - Sro Kwi 02, 2008 1:25 pm

też chcielismy, aby goście sami rezerwowali sobie prezenty, niestety Pan który robi nam tę stronkę powiedział, że nie ma takiej mozliwości na chwilę obecną i zrobił tak :]
oczywiście jesli ktoś będzie chciał zrobić nam niespodziankę i o tym powie, możemy podać namiary na świadków, którzy ewentualnie bedą tylko znali tę tajemnicę :)
Poza tym lista nie narzuca z góry , że musi byc to i koniec, zawsze jakaś niespodzianka może wypaść, choć nie ukrywam, że wolelibyśmy te prezenty z listy :) i wolelibysmy uniknąć chyba takich niespodzianek :) no ale zycie pokaże, jak się sprawa rozwiąże... nie bedziemy sie tez zloscic, jak ktoś nas zaskoczy innym prezencikiem, bedziemy zadowoleni z każdeego rodzaju upominku...

co do cen, specjalnie na liscie umiesciliśmy prezenty o różnej wysokości cenowej... co by każdy mógł cosik dopasować do siebie, a ewnetualnie jak nie przypasuje dać pieniążek :)

tofee - Sro Kwi 02, 2008 3:07 pm

My na swojej liście mamy i tanie i drogie prezenty. A to kwestia tego, że wiem że znajomi chętnie się zrzucają na coś bardziej "konkretnego".
Np lustrzanka za 1800 zł naszych znajomych bardzo nam się spodobała jako propozyzja prezentu dla nich i w 10 os (5 par) daliśmy im jako prezent od nas. Ja uważałam to za super prezent ( wiem, że robili sobie nią fotki w podróży poślubnej :buja w oblokach: super).

Ale są ludzie i opinie!!!

A co do koordynacji, to są stronki, gdzie rezerwacja przez kogos prezentu powoduje ze znika on sam z listy (przestaje byc widoczny) i nie trzeba nikogo dodatkowo angazowac, a samemu jak sie nie zaglada tez do konca nie wie sie co zostalo wybrane przez gosci :mrgreen:

_TomekK_ - Pon Maj 05, 2008 11:00 pm
Temat postu: Internetowa lista prezentów
Siedzieliśmy ze znajomymi, którzy wkrótce mają ślub i rozmawialiśmy o odwiecznym problemie - czy robić listę prezentów. No i pojawił sie problem rodziny z całego kraju oraz kogoś, kto musiałby listy pilnować (nie chcieli jej zostawiać w jednym konkretnym sklepie). I tutaj wpadłem na pomysł, żeby rozwiązać to poprzez internet.
Postanowiłem, stworzyć listę prezentów on-line, każdy z gości wraz z zaproszeniem otrzymałby login i hasło do serwisu pary młodej (własny adres internetowy imiona .pl lub tez jakis wspolny, typu naszadres/imiona). Po zalogowaniu lista prezentów wraz z orientacyjnymi cenami, zdjęciami, lub adresami sklepów. Oczywiście wybór prezentu przez jakiegoś gościa czyni go niedostępnym dla innych.
Takie rozwiązanie wydaje mi się lepsze od tradycyjnego zostawiania listy w sklepie, ponieważ mamy większy wybór i nie każemy gościom często przepłacać, bo możemy napisać ogólnie: zestaw opakowań na przyprawy w kolorze srebrnym, a gość wybierze, czy kupi za 20, czy za 200zl. I co więcej, od razu wiemy ile nas lista kosztuje, a nie zrzucamy tej ceny na gości, narzucając im sklep, który z reguły do tanich nie należy.
Ponadto na takim portalu pary można by dodać dodatkowe rzeczy, poczynając od banałów takich jak mapka dojazdu do kościoła, a kończąc na galerii zdjęć weselnych.
Powiedzcie co sądzicie o takim pomyśle, czy ktoś byłby skłonny (czysto teoretycznie) wykupić taką listę i jaka kwota wydaje wam się rozsądna za taką usługę.
Z niecierpliwością czekam na opinie :)
Pozdrawiam

Emi - Pon Wrz 01, 2008 11:56 am

My zrobiliśmy również taką listę :-) Jest ona umieszczona na naszej ślubnej stronie internetowej. Wydaje mi się, ze to lepsze rozwiązanie niż taka lista zostawiona w sklepie. Łatwiej dokonywać w niej zmian. Ogólnie uznaję pomysł, za trafiony :-)
MałaMi1 - Pią Wrz 12, 2008 12:20 am

nasza lista na stronie weselnej się sprawdzila,wiekszosc prezentów dostalismy z listy, pojedyncze spoza od gosci ktorzy nie mieli dostepu do netu ;) a prezenty mimo to sie nie powtorzyly a my jestesmy z nich zadowoleni :)
justinaa - Sro Paź 29, 2008 6:31 pm

my listę prezentów zrobiliśmy w Excelu i rozesłaliśmy mailowo osobom, o których wiedzieliśmy, że wolą dać prezent, a nie pieniądze, ale w efekcie nie dostaliśmy NIC z listy :smile: tzn. owszem dostaliśmy np. serwis obiadowy ale inny niż był na liście, ale to akurat pozytywna zmiana :) aaa przepraszam dostaliśmy sztućce, które były na liście, ale o dziwo nie dostaliśmy żadnych "klasyków" czyli pościeli i ręczników

a wracając do samej listy prezentów to moi znajomi uznali, że była za skromna 8)

Kamila M - Wto Maj 11, 2010 9:40 am

Mi osobiście pomysł z listą się bardzo podoba i sama chcę go wcielić w życie. Ostatnio moja najlepsza koleżanka wychodziła za mąż i zrobiła sobie taką listę na [xxx]. Goście dostali instrukcje: co, gdzie i jak. I przynajmniej nie martwili się co kupić. Sama mam dylemat zawsze jak idę na jakiś ślub, co kupić żeby Młodzi byli zadowoleni. Dlatego myślę, że to jest świetne rozwiązanie. ;)


edit: post wymoderowany ze względu na podejrzenie reklamy i Regulamin
kryszka

kasia84kasia84 - Czw Maj 13, 2010 3:03 pm

Mi również podoba się pomysł z listą prezentów, tylko co zrobić jeśli my w domu wszystko co potrzebne mamy?
Czy stosowne waszym zdaniem jest proszenie o pieniądze w jakimś np. wierszyku?

Aby ulżyć Wam udrękę
co za paczkę
dać w prezencie
Młoda Para podpowiada,
i zarazem pięknie prosi, zamiast kwiatów i prezentów,
by w kopertę włożyć grosik,
tyle, ile każdy może,
za co z góry
Szczęść Wam Boże!!

ava - Czw Maj 13, 2010 3:41 pm

kasia84kasia84 tu masz cały wątek na ten temat -> http://www.forum.wesele-l...opic.php?t=9064
Weira - Czw Maj 13, 2010 4:32 pm

U nas nie będzie listy prezentów. Wiem, że większość z naszych gości będzie wolała dać pieniądze. A jeśli ktoś chciałby ofiarować nam prezent, to wolałabym aby sam wybrał jaki i za jaką cenę. Każdy prezent się przyda, bo w domu pusta.
misiao1983 - Czw Maj 13, 2010 5:31 pm

My również nie mamy listy prezentów i tak szczerze to wolimy kasę :)
kakonka - Czw Maj 13, 2010 7:34 pm

u nas nie będzie listy prezentów, damy naszym gościom pole do popisu :D
Sylsia84 - Czw Maj 13, 2010 10:27 pm

My też wolimy kasę i goście weselni jakoś to rozumieli przy zapraszaniu :) ja natomiast musiałam zrobić mini listę prezentów do pracy, ponieważ chcą kupić mi prezent a żeby było coś co mnie się przyda to poprosili o listę a sami coś z niej wybiorą :) taki pomysł mi się podoba 8)
Magdzik - Czw Wrz 02, 2010 12:15 pm

Ja też raczej nie będę robić listy, bo jakoś głupio bym się czuła dając komuś kartkę z prezentami,których oczekuję.
A jak by się coś powtarzało to zawsze można komuś innemu dać(np mamie) :smile: lub sprzedać.
Ale teraz raczej goście rzadko wręczają prezenty.Idą bardziej w stronę kopert z pieniędzmi.

Malena - Czw Wrz 02, 2010 12:30 pm

lista to bardzo praktyczny pomysł i nie ma co sie oburzac itp - na zachodzie to bardzo popularne, nikt nie czuje sie zakłopotany - to lepsze niz polski zwyczaj - kupic na czuja, nie spytac, co mlodzi chca, potrzebują..wg mnie lepiej uniknąc niepotrzebnych prezentów. My wolimy kasę i powiemy o tym, ale gdyby nie to, to spokojnie możnaby taką liste stworzyć, napisac, jakie garnki, zastawa, sztućce itp, oczywiście w rozsądnych cenach.
paulinkaaMU - Pon Wrz 06, 2010 10:40 pm

U nas będzie lista prezentów na naszej stronie ślubnej, także nie będziemy jej bezpośrednio wręczać gościom :wink: wiadomo, że w dzisiejszych czasach 99% młodych par woli pieniądze - bo się urządzają, remontują, kupują mieszkanie (my właśnie będziemy w takiej sytuacji). Ale uważam, że prezent ślubny to też rodzaj pamiątki i jakaś frajda dla kupującego :wink: Na naszej liście będą prezenty ze zdjęciami (raczej konkretne, a nie ogólne) - tańsze i droższe, np: ekspres do kawy, robot kuchenny, blender, pościel satynowa, komplet białych szlafroków, odkurzacz, itd.
jula - Wto Wrz 07, 2010 8:06 pm

Ja jestem jak najbardziej za listą prezentów :) i razem z narzeczonym ją rozważamy chociaż nasi rodzice mają dość sceptyczne podejście do tego (bo jak to można dać komuś razem z zaproszeniem listę prezentów).
Wolimy dostać to co będzie nam potrzebne a nie tak jak mój kuzyn 3 takie same zastawy :razz: ubaw był niezły :razz:
niestety Polacy nie akceptują jeszcze czegoś takiego jak lista prezentów ślubnych, zaś za granicą to jest już standard i nikt się na to nie oburza i nie jest zdziwiony. Para młoda chociaż dostaje to co potrzebuje i to co im się naprawdę podoba :)
W USA wygląda to tak, że większość par do zaproszenia dodaje listę nie tyle prezentów co sklepów w których można zakupić dla nich prezent. Sklep ma wtedy sporządzoną odpowiednią listę z rzeczami które wybrali sobie młodzi (dostaje się skaner chodzi się po całym sklepie i wybiera się co by się chciało dostać) świetna sprawa :) i świetna zabawa przy wybieraniu rzeczy....jak ktoś chce zakupić taki prezent po prostu idzie do sklepu, podaje nazwiska narzeczonych i wybiera z listy co chciałby im zakupić :) albo jak nie chce wybierać się do sklepu to po prostu sprawdza na stronie ślubnej danej pary :)

asiula128 - Nie Wrz 19, 2010 8:59 pm

Moim zdaniem podanie takiej listy nie jest wcale gorsze niż prośba, nawet w formie wierszyku o pieniążki. My z mężem mieliśmy taką listę tylko, że w formie elektronicznej. Założyliśmy listę na stronie listaprezentowslubnych com i każdy mógł sobie wybrać prezent według zasobności portfela. Po wybraniu prezentu ten znikał z listy i dzięki temu nikt nie zdublował podarunku. Mówcie co chcecie ale taka lista jest całkiem fajna a na zachodzie jest na porządku dziennym.
paulii - Nie Wrz 19, 2010 9:53 pm

asiula128 napisał/a:
Po wybraniu prezentu ten znikał z listy i dzięki temu nikt nie zdublował podarunku.


no właśnie ten pomysł jest fajny, bo się nie dublują, a w przypadku listy na kartce może i tak się zdublować....

tomcia - Pon Gru 27, 2010 12:43 pm

Narzeczony i ja zamierzamy napisać na zaproszeniach, że w kwestiach dojazdu do kościoła, na salę i prezentu zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej, w którym poinformujemy, że preferujemy prezenty w postaci banknotów, ale jesli ktos, mimo to, woli kupic nam prezent to specjalnie w tym celu przygotowalismy w 3 wybranych sklepach (wszystkie w galerii łodzkiej) listę prezentów. Każdy przyszły gość podając jedno z naszych nazwisk w wybranym sklepie dowie się spośród czego może wybierać. Ustalimy spory przedział cenowy. Nie robilibysmy takiego zamieszania, gdybysmy nie znali naszych rodzinek na tyle, że wiemy, że będą jednak uparciuchy "bo my chcielismy kupic wam pamiątke od nas"...
Wiele sklepów z resztą ofeuje już wyżej przeze mnie opisaną mozliwość:
http://dukapolska.com/prezenty-slubne
http://www.villaitalia.pl/lista-prezentow.html

Gahanova - Pią Mar 02, 2012 1:48 pm

My nie robimy listy prezentow. Po pierwsze dlatego, ze nie chcemy prezentow a pieniazki, a po drugie dlatego, ze w ogole nie podoba nam sie ten pomysl. Oczywiscie niefajnie jest dostac trzy zelazka, ale planujemy rozwiazac to inaczej. Goscie z Niemiec beda pytac - powiemy co chcemy. W Polsce w razie gdyby ktos nalegal na kupno prezentu podamy mu jakis pomysl.
Kalanchoe - Sro Kwi 25, 2012 10:12 pm

jula napisał/a:

W USA wygląda to tak, że większość par do zaproszenia dodaje listę nie tyle prezentów co sklepów w których można zakupić dla nich prezent. Sklep ma wtedy sporządzoną odpowiednią listę z rzeczami które wybrali sobie młodzi (dostaje się skaner chodzi się po całym sklepie i wybiera się co by się chciało dostać) świetna sprawa :) i świetna zabawa przy wybieraniu rzeczy....jak ktoś chce zakupić taki prezent po prostu idzie do sklepu, podaje nazwiska narzeczonych i wybiera z listy co chciałby im zakupić :) albo jak nie chce wybierać się do sklepu to po prostu sprawdza na stronie ślubnej danej pary :)


Świetna sprawa :) Strasznie mi się to spodobało!

M4rcysi4 - Sro Kwi 25, 2012 10:32 pm

Niby spoko, ale co jeśli wybierzemy zbyt drogi prezent, bo nie ma co sie oszukiwać, ale niewiele jest interesujących rzeczy do 400zł, a niektórych nie stać nawet na taki koszt.
Poza tym uważam, że nie każdy ma łatwy dostęp do tego typu sklepów no i po drugie jest to zawracanie d%** gościom, bo ... najpierw my wybieramy sobie te prezenty (co równie dobrze możemy zrobić po otrzymaniu pieniężnych prezentów), a później gość musi iść do tego sklepu (lub internetowo), stracić czas żeby wybrać jakiś tam prezent, który i tak już wybraliśmy.

olivka_ja - Sro Sie 15, 2012 8:43 pm

jeśli goście pytali nas co wolimy pieniądze czy prezent to mówiliśmy szczerze, że pieniądze; natomiast przygotowaliśmy sobie wcześniej listę prezentów którą chcielibyśmy dostać i w momencie gdy ktoś nam powiedział, że chce nam kupić prezent mieliśmy przygotowaną odp co byśmy chcieli. Z tym, że dawaliśmy gościom do wyboru trzy lub cztery rzeczy w różnych przedziałach cenowych- aby mogli wybrać odpowiednią rzecz i zmieścić się w kwocie, którą chcieli przeznaczyć.
(tak naprawdę to dostaliśmy 4 prezenty, które wcześniej były ustalone ze znajomymi)

Magda1312 - Pon Wrz 03, 2012 3:16 pm

Myślę, że lista jest dobrym pomysłem. Taką listę miałaby np. świadkowa, do której dawalibyśmy namiar, gdyby ktoś nas pytał o to, jaki chcemy prezent. Oczywiście z sugestią pieniędzy, ale nic na siłę. A zamiast 300zł w kopercie chyba bym wolała 100 kuponów totka na jakąś kumulację :] Może nie byłoby wygranych, a może by trafiły się ze 2 "czwórki" i już by się kasa zwróciła i może coś byłoby ponad to. Moi znajomi właśnie na zaproszeniu napisali, że zamiast pieniędzy chcą kupony totka:) - tylko to teraz ślub cywilny, a kościelny + wesele za 2 lata będą mieć:]

A jeszcze powiem, że znajoma J. jak urządzała swoje urodziny w Iron Horse, to też miała przygotowaną listę prezentów. Były to pozycje typu książka o danym tytule (nie widziałam całej listy, bo J. z tego coś wybrał, parę pozycji i dał mi do wyboru) i też fajnie. Dostała to co chciała, a nie była skazana na czyjś brak pomysłowości i kupienie w efekcie kolczyków, których nie nosi, albo książeczki z serii "złote myśli na każdy dzień". No i my jako goście mieliśmy dużo mniejszy problem z wyborem prezentu:)

Selene - Pon Wrz 03, 2012 3:19 pm

Listy prezentów nie zamierzam robić. Gdyby ktoś pytał, będę sugerować pieniążki i tyle. Uważam że pewni ludzie są niereformowalni i jak będą chcieli kupić prezent to i tak kupią coś spoza listy, bo "na pewno wam się przyda". A reformowali zrozumieją aluzję o pieniążkach. :)
justine81 - Pon Wrz 03, 2012 3:39 pm

My listy nie mieliśmy, jak ktoś się pytał co nam kupić to mówiliśmy, że po ślubie planujemy remont i wolimy pieniążki, chyba, że ktoś chce to może nam kupić farby, gipsy, kafelki albo meble do kuchni :) Większość wolała dać pieniążki, w sumie to dostaliśmy tylko jeden prezent - ręczniki :)
wagraf123 - Sro Paź 02, 2013 1:21 pm

Hej,

może ekspres do kawy na te tabletki? :)
Choć kasa najbardziej się sprawdza, do tego jakaś pamiąteczka, może gazetka z ich fotografiami ?:)

sss_ - Sro Paź 02, 2013 2:12 pm

justine81 napisał/a:
ręczniki :)


my chyba z 6 kompletów :)

Terry - Sro Paź 02, 2013 2:29 pm

Magda1312 napisał/a:
A zamiast 300zł w kopercie chyba bym wolała 100 kuponów totka na jakąś kumulację


2 pary z mojego towarzystwa poprosiły o totki zamiast kwiatów. W obu przypadkach ok 100 gości weselnych, na ślubie niewiele więcej.
Jedni mieli kilkanaście trójek, drudzy ani jednej!
Więc nie wiem czy to taki fajny pomysł, żeby dostać kupony zamiast prezentu. Już wolałabym szósty komplet ręczników.

My poprosimy o alkohol zamiast kwiatów. A listy prezentów nie będziemy robili. Po pierwsze, nie podoba mi się taka opcja (a moja rodzina na 100% uzna to za niekulturalne i zbyt "hamerykańskie"), a po drugie większość ludzi i tak daje pieniądze.

demnel97 - Czw Paź 10, 2013 5:02 pm

U mnie lista prezentów sprawdziła się znakomicie, dosłownie wyłamały się ze dwie osoby. Poza tym dostaliśmy to co było nam potrzebne

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group