Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Sale weselne - Restauracja Alegoria, piotrkowska 97

MalaJu - Sob Kwi 19, 2008 9:28 pm
Temat postu: Restauracja Alegoria, piotrkowska 97
Planuję przyjęcie weselne w Restauracji Alegoria. Będzie to uroczystość na ok. 45 gości, gdyż tylu sie tam mieści.
Miejsce to zauroczyło mnie stylem i proponowanym menu. dziś oglądałam salę tuz przed takim właśnie przyjęciem weselnym, wiec wklejam zdjęcia:




do dyspozycji gosci jest cale piętro składające sie z kilku pomieszczeń. Jest osobna salka do tanczenia, pomieszczenie na szwedzki stół, druga sala konsumpcyjna lub palarnia (w zaleznosci od ilosci gosci), szatnia, w sumie 4 łazienki.

Za talerzyk w październiku płacę 155zl plus 800 za stol wiejski. w cene talerzyka mam wliczony tort, ciasta i napoje (bez gazowanych) oraz cala dekoracje sali. Restauracja oferuje uslugi DJ - koszt 600zl, ale nie placi sie za jego talerzyk.

Załozylam ten wątek, bo wiem, ze czasem ktos szuka czegos fajnego na mniejsza ilosc gosci, a to miejsce, choc nie typowo weselne, ma swoj unikalny klimat.
Mam nadzieje, ze komus pomoge :)

fewka - Sob Kwi 19, 2008 10:11 pm

Bardzo fajna salka...Urządzona ze smakiem...Podoba mi sie...
Na początku pomyślałam że ciemna ale potem zdałam sobie sprawę, że to nie ma znaczenia w nocy :) )))))))))))))))))

MalaJu - Pon Paź 13, 2008 2:23 pm

Pora opisać doznania po weselu w Klubie Piotrkowska 97.
Zanim przejde do szczegółów, chciałam napisac jedno – jesteśmy bardzo zadowoleni!
Szczerze mówiąc mielismy na początku obawy, czy dobrze wybraliśmy… to nie jest typowo weselna sala i balismy się reakcji gosci. Jednak po weselu możemy powiedziec, ze wybor był trafiony, gdyz podstawowe dla nas sprawy – jedzenie i klimat – były na szóstke.
Jedzenie było przepyszne i w duzej ilości, wiec dostaliśmy mnóstwo (az nie do przejedzenia) spakowane do domu. Pojemniki na jedzenie zapewnila sala.
Jeśli chodzi o alkohol – wszystko nam oddano, nawet butelki, gdzie niewiele zostalo na dnie.
Rozliczenie idealne. W poniedziałek po weselu dopłaciliśmy reszte – np. korkowe za faktyczna ilość otwartych butelek.
Piwo, które było do dyspozycji gosci, policzono nam po 3zl/but, co jest bardzo korzystna ceną.
Obsluga ubrana była w stroje czarne, jakies t-shirty z logo Klubu. Co najważniejsze, była skuteczna, jednak niewidoczna – nie przeszkadzali w zabawie. Wszystkie brudne talerze były natychmiast zabierane.
Zimny bufet „zmusil” ludzi do chodzenia. Nikt się nie zasiedzial, nie objadl, a wszyscy się integrowali. Szwedzki stol zdal egzamin, choc balismy się, czy to nie jest zbyt… „nowoczesne”.

Doskonały kontakt z menadżerką. wszelkie sugestie z naszej strony byly przyjmowane, sala wygladala dokladnie tak, jak sie umawialismy. plan wesela rowniez byl przestrzegany.

MINUSY:
Brak klimatyzacji – latem zostaja tylko okna…
Zbyt maly i sliski parkiet – no niestety, to tylko restauracja…

ibda - Sro Gru 02, 2009 1:07 pm

Witam.Powiedzcie mi cos wiecej na temat tej sali. U nas bedzie 36 osob na weselu i wydaje mi sie idealna ta restauracja.Ale ja nie chcialabym DJ tylko orkiestre.Jest tam miejsce na orkiestre?Niestety nie moge podjechac i obejrzec obydwoje przebywamy za granica.Co niestety utrudnia wybor sali :( .Mam jeszcze pytanko czy tam trwaja wesela do 6 rano moze mam mala liste gosci ale bardzo rozrywkowych :mrgreen: .
MalaJu - Sro Gru 02, 2009 4:22 pm

co do orkiestry, to nie ma gdzie jej ustawić. Na podescie stoi fortepian, na ktorym DJ rozkłada sprzet. Poza tym, orkiestra w stylu weselnym kompletnie nie pasuje do klimatu sali, moim zdaniem.
So do godzin - wszystko jest do ustalenia z restauracją.

ibda - Sro Gru 02, 2009 5:49 pm

Uuu to mnie troche zmartwilas :( restauracja naprawde swietnie wyglada (ze zdjec), ale bardzo zalezy mi na orkiestrze.Tak wiec trzeba szukac czegos innego.Dzieki za odp. :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group