Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Archiwum - NOWA MODERATORKA FORUM - zgłoszenia

Mac-erson - Wto Paź 12, 2010 10:05 am
Temat postu: NOWA MODERATORKA FORUM - zgłoszenia
W związku z dużą ilością postów na naszym Forum w dziale ślubnym szukamy Moderatora (Moderatorki), która zajęła by się pomocą w moderacji działów ślubnych i dzienniczków ślubnych.

Ważne:
1) chcielibyśmy aby koniecznie była to panienka :)
2) chodzi o osobę, która orientuje się w strukturze forum i jej zasadach regulaminowych oraz da radę (technicznie) i znajdzie troszkę czasu na moderację Forum.

Proszę o zgłoszenia chętnych do mnie na PW.

Z poważaniem
administratorzy i moderatorki

Ambrozja - Wto Paź 12, 2010 10:23 am

Co za dyskryminacja mężatek :smile: A panienki z odzysku mogą być? :wink:
sistermonn - Wto Paź 12, 2010 10:27 am

Ambrozja napisał/a:
Co za dyskryminacja mężatek :smile: A panienki z odzysku mogą być? :wink:



Oooo!! Dobre pytanie Ambrozja :)
Bo ja np. byłabym zainteresowana :) :smile: :smile: :smile:

Mac-erson - Wto Paź 12, 2010 12:27 pm

panienki z odzysku tak :)

chodzi o to , że mężatki z racji swojego stanu (nie tylko psychicznego :razz: ) są mniej zainteresowane wątkami ślubnymi a najlepiej połączyć przyjemne z pożytecznym.

Dziękuję za pierwsze zgłoszenie. Najprawdopodobniej zrobimy ankietę, gdzie same forumowiczki wybiorą moderatorkę :)

FOTOJACEK - Wto Paź 12, 2010 12:29 pm

Ambrozja napisał/a:
Co za dyskryminacja mężatek :smile: A panienki z odzysku mogą być? :wink:

Czy jeśli zamorduję żonę, to również mógłbym być wzięty pod uwagę? Pliiiiisss

niesia2708 - Wto Paź 12, 2010 12:39 pm

Mac-erson napisał/a:
Najprawdopodobniej zrobimy ankietę, gdzie same forumowiczki wybiorą moderatorkę

To chyba najlepsze wyjście....

agulka1989 - Wto Paź 12, 2010 12:47 pm

A ja się zgłoszę :razz:
W końcu tyle razy przeczytałam opinie innych forumek, że się pcham na miejsce moderatorek i na pewno chcę być jedną z nich, że aż spróbuję :smile:

szaraczarownica - Wto Paź 12, 2010 12:51 pm

Cytat:
Czy jeśli zamorduję żonę, to również mógłbym być wzięty pod uwagę? Pliiiiisss

:hahaha:

Ambrozja napisał/a:
A panienki z odzysku mogą być?

A odzyskałaś się już? :razz:

A może przeniesiemy wszystkie komentarze oprócz pierwszego postu Maca do wątku "nowa moderatorka forum - wariacje na temat", albo "nowa moderatorka forum - ładna suknia ślubna". Bo zaraz odezwą się głosy, że zaśmiecamy wątek, ale on tak się prosi o komentowanie :smile:

Mac-erson - Wto Paź 12, 2010 12:57 pm

komentować nie zabraniamy. 8)
I czekam na ewentualne dalsze zgłoszenia.

Ambrozja - Wto Paź 12, 2010 12:59 pm

szaraczarownica napisał/a:


Ambrozja napisał/a:
A panienki z odzysku mogą być?

A odzyskałaś się już? :razz:


A czyż nie jest najistotniejszy stan mojego umysłu w tym względzie? :smile: Papierki to sprawa drugorzędna :wink:

szaraczarownica - Wto Paź 12, 2010 1:02 pm

Cytat:
A czyż nie jest najistotniejszy stan mojego umysłu w tym względzie?

Aż tak bardzo chcesz roztrząsać swój stan umysłu? No ja nie wiem... :razz:

Ambrozja - Wto Paź 12, 2010 1:09 pm

szara, z moim umysłem wszystko ok :wink: choć czasem na to nie wygląda :)
Audiolka - Wto Paź 12, 2010 1:48 pm

Jestem pewnie że gdyby nie była potrzebna panienka, to nadawałabym się do tej funkcji idealnie.
A że panienka i w czynie społecznym to mogę tylko w ankiecie oddać swój głos...Na pewnie wiem na kogo glosować nie będe...

n co mam @ jestem dziś wybitnie wredna :razz:

Ambrozja - Wto Paź 12, 2010 1:58 pm

Audi, ale na mnie byś zagłosowała nie? :razz:
Audiolka - Wto Paź 12, 2010 2:04 pm

No oczywiście, panna z odzysku. Byłabyś idealna odradzaczką związków :twisted: Jak nic przez Ciebie forum by podupadło :razz:
Ambrozja - Wto Paź 12, 2010 2:06 pm

Odradzaczka? Ja? Weź, ja już szukam drugiej sukni ślubnej, a nie :smile:
Audiolka - Wto Paź 12, 2010 2:09 pm

Cicho być. To jest moja taktyka pozbycia się konkurencji... :twisted:
Ambrozja - Wto Paź 12, 2010 2:14 pm

:twisted:
sloneczkoo - Wto Paź 12, 2010 2:20 pm

Hmm.. a na mnie byś zagłosowała? :D
Trza sobie poparcie zbierać bo jeszcze panienka jestem :P

Audiolka - Wto Paź 12, 2010 2:21 pm

Oczywiście, że na Ciebie nie. Tobie za dużo dni do ślubu zostało.... :razz:
sloneczkoo - Wto Paź 12, 2010 2:26 pm

Audiolka napisał/a:
Tobie za dużo dni do ślubu zostało.... :razz:

nie chciałam z siostrą w jednym roku :P teraz wychodzą tego konsekwencje :smile:

Audiolka napisał/a:
Oczywiście, że na Ciebie nie.

Wiedziałam, że mogę na Ciebie liczyć :wink:

ppola - Wto Paź 12, 2010 4:03 pm

Audiolka napisał/a:
Oczywiście, że na Ciebie nie. Tobie za dużo dni do ślubu zostało....
jeju jaka ty marudna jesteś :P
A może ja bym się poświęciła i męża zostawiła bo całe życie marzyłam zeby być mordkom :buja w oblokach:

sloneczkoo - Wto Paź 12, 2010 4:04 pm

ppola napisał/a:
całe życie marzyłam zeby być mordkom :buja w oblokach:

marzenia się spełniają :) może kiedyś jeszcze się uda.. wszystko przed Tobą :D

ppola - Wto Paź 12, 2010 4:19 pm

sloneczkoo napisał/a:
marzenia się spełniają może kiedyś jeszcze się uda.. wszystko przed Tobą

to był taki zarcik :] a pozatym jestem juz moderatorką jednego forum - fakt mało aktywnego ale wystarczy mi :)

sloneczkoo - Wto Paź 12, 2010 4:39 pm

ppola napisał/a:
to był taki zarcik :]

ehhhs.. :wink:
A ja tu z dobrego serca już Cie pocieszać zaczęłam :)

Audiolka - Wto Paź 12, 2010 4:45 pm

ppola napisał/a:
a pozatym jestem juz moderatorką jednego forum - fakt mało aktywnego ale wystarczy mi

phii moderatorka ...ja jestem Admininstratorką na dwóch (drżyjcie narody). Na kafeterii zrobiło się mało przyjemnie i postanowiłyśmy założyc prywatne fora, a że tylko ja miałam jako takie pojęcie jak sie to robi...
Na jednym udzielam sie sporadycznie, na drugim od 4 lat non stop. I ostatnio zupełnie przypadkowo :twisted: włączyłam kumpeli taka funkcje jak mam ja i zaczełą sie rządzić i już ostrzeżenie ma. Oczywiście ja też mam :razz: Ale to tak dla jaj.

A tutaj na forum ja osobiscie widze kilka dziewczyn, które nadawałyby sie do pełnienia funkcji moderatorki. Zarówno mężatek jak i panienek.

agulka1989 - Wto Paź 12, 2010 5:03 pm

Audiolka napisał/a:
na forum ja osobiscie widze kilka dziewczyn, które nadawałyby sie do pełnienia funkcji moderatorki. Zarówno mężatek jak i panienek.

Tylko tu jest potrzebna moderatorka do działu ślubnego, a większość mężatek do tych działów już raczej nie zagląda, a nawet jeśli to tylko wybiórczo do niektórych dzienniczków.

Dlatego uważam, że pomysł Mac-a, żeby była to "panienka" jest ok.

Wiem, że na forum (oprócz mnie) jest kilka dziewczyn, które przeglądają tak naprawdę każdy wątek i takie osoby by się sprawdziły.

fiona83 - Wto Paź 12, 2010 5:07 pm

Ja już Macowi podesłałam swojego typa i mam nadzieję, że ten "typ" wypali :)
Audiolka - Wto Paź 12, 2010 5:12 pm

agulka1989 napisał/a:
Tylko tu jest potrzebna moderatorka do działu ślubnego, a większość mężatek do tych działów już raczej nie zagląda, a nawet jeśli to tylko wybiórczo do niektórych dzienniczków.

No i co w związku z tym? Gdyby musiała to by zaglądała.

agulka1989 - Wto Paź 12, 2010 5:14 pm

Dlatego Mac napisał, że
Mac-erson napisał/a:
najlepiej połączyć przyjemne z pożytecznym.

Audiolka - Wto Paź 12, 2010 5:16 pm

No i skąd ta pewność, że dla mężatki nie było by to przyjemne?
I w ogóle czemu to ogłoszenie nie jest za rok :razz:

chciałam również zauważyć, że ta panna też będzie mężatka :mrgreen: i wtedy co?

misiao1983 - Wto Paź 12, 2010 5:18 pm

Audiolka napisał/a:
A tutaj na forum ja osobiscie widze kilka dziewczyn, które nadawałyby sie do pełnienia funkcji moderatorki. Zarówno mężatek jak i panienek.
to na pewno ja :P
Pusiak - Wto Paź 12, 2010 5:45 pm

Pytanie z gatunku głupich, a co będzie jak Moderatorka - panienka zostanie mężatką?? Nowy casting?? Toż w tym tempie za niedługi czas tu będzie więcej Moderatorek niż uzytkowniczek :)
Ja swój typ tez mam - wyślę Adminowi :)

ola88 - Wto Paź 12, 2010 5:45 pm

A może lepiej wybrać dwie :wink: mężatka i panienka.

Ale by był chaos :D to może już lepiej jedną :)

Audiolka - Wto Paź 12, 2010 5:48 pm

Pusiak napisał/a:
Pytanie z gatunku głupich, a co będzie jak Moderatorka - panienka zostanie mężatką?? Nowy casting??

Dokładnie o to samo pytałam. Mężatka czy panna - łotewer. Rozgarnięta ma być i tyle.

misiao1983 - Wto Paź 12, 2010 5:51 pm

Audiolka napisał/a:
Rozgarnięta ma być i tyle.
no i znowu o mnie :)

A tak serio to ja tak ze dwie mordki widzę.

anooleczka - Wto Paź 12, 2010 6:19 pm

:D
Ale tu burza mozgow jest.. :p

sloneczkoo - Wto Paź 12, 2010 6:40 pm

Pusiak napisał/a:
a co będzie jak Moderatorka - panienka zostanie mężatką?? Nowy casting??

ja uważam, że jak wtedy będzie nadal aktywna to zostanie, a jak nie to można zabrać jej tytuł.. w końcu do czegoś zobowiązuje "praca" moderatora prawda?

Stokrotka812 - Wto Paź 12, 2010 6:51 pm

Aż jestem ciekawa kto wygra casting :smile: :smile:
Ja też mam swój typ ale nie powiem na razie :razz:

misia-misia - Wto Paź 12, 2010 6:53 pm

no żesz... a już myślałam że zostanę moderatorką a tu taka dyskryminacja :hmm
ola88 - Wto Paź 12, 2010 7:01 pm

No to może jakaś lista kandydatów do głosowania by się przydała :)
sloneczkoo - Wto Paź 12, 2010 7:17 pm

ola88 napisał/a:
No to może jakaś lista kandydatów do głosowania by się przydała :)

na razie chyba trzeba:
Mac-erson napisał/a:
Proszę o zgłoszenia chętnych do mnie na PW.

EwaM - Wto Paź 12, 2010 8:08 pm

A ja mam świetną kandydatkę wśród mężatek.

Proponuję Ppolę. Jeśli oczywiście się zgodzi.

Ppola, chociaż jest mężatką to czyta i udziela się w dzienniczkach. Jest świetnie zorientowana w działaniu forum i w istniejących wątkach. Wielokrotnie wskazywała zagubionym gdzie jaki wątek się znajduje. Wiem, że poradzi sobie technicznie i z racji specyficznej pracy ma sporo czasu na forum.
Ponadto jest lubiana, niekonfliktowa, wyważona w swoich opiniach, co moim zdaniem w przypadku funkcji moderatora jest bardzo ważne. Zdecydowanie ważniejsze niż to, że ktoś jest panną. :wink:

Chciałabym również zaproponować otwartą dyskusję na temat kandydatów. Kiedy oczywiście już powstanie lista. Bo ja np nie znam zbyt dobrze nowych forumek (panien) i chciałabym, żeby kandydatura została poparta jakimiś logicznymi argumentami. Argumenty typu: "Bo chcę i się nadaję" mnie nie przekonują.

Czy głosowanie będzie jawne?

Audiolka - Wto Paź 12, 2010 8:10 pm

Będzie kampania wyborcza 8) :?: Mogę baloniki rozdawać..tym co jeszcze dzieci nie chcą :razz:
mietka - Wto Paź 12, 2010 8:11 pm

ja oczywiście głosuję na ppolcię :) Ewa doskonale opisała dlaczego jest ona doskonałą kandydatką, to co ja się będę rozpisywać.
martula_87 - Wto Paź 12, 2010 8:16 pm

Może Administrator ma powody dla których;
Mac-erson napisał/a:
chcielibyśmy aby koniecznie była to panienka

I może warto by było rozważyc najpierw kandydatury przyszłych panien młodych a później szukac dalej odpowiedniej kandydatki (jeżeli wśród panienek nie będzie odpowiedniej osoby)???

MalaJu - Wto Paź 12, 2010 8:19 pm

w zasadzie, to ja już mało tu zaglądam, ale co tam, napiszę. MA być to dojrzała emocjonalnie osoba, niekonfliktowa, dobrze wychowana, trzeźwo patrząca na świat i taka, która ogarnia cały ten mały świat.
Kompletnie nie widzę w tym Agulki (sorry, ale wysyłanie PW o błedach jak dla mnie dyskredytuje Cię jako bezkonfliktową). Zeby było jasne - samej siebie też nie widzę jako spokojnej wyważonej.
Co do moich kandydatów, to wyślę PW, jak należy.

Audiolka - Wto Paź 12, 2010 8:20 pm

A czemu Admin chce panienkę, która będzie mężatka i tak jak większość (nie wszystkie) kiedyś przestanie odwiedzać dzienniczki ślubne? Chyba ze to przez wyrównanie w przyrodzie.
Wg. mnie Polka (jeśli się oczywiście zgodzi) jest b. dobra kandydatka. Nie raz byłam zdziwiona gdy mówiła mi, ze czyta np. dzienniczki. Czego ja osobiście nierobie i nie zamierzam ;P

no dobra 2 może 3 czytam. :wink:

sloneczkoo - Wto Paź 12, 2010 8:20 pm

może najpierw zapytajmy co na to ppola bo wcześniej pisała, że:
ppola napisał/a:
jestem juz moderatorką jednego forum - fakt mało aktywnego ale wystarczy mi :)

EwaM - Wto Paź 12, 2010 8:20 pm

Mac-erson napisał/a:


chodzi o to , że mężatki z racji swojego stanu (nie tylko psychicznego :razz: ) są mniej zainteresowane wątkami ślubnymi a najlepiej połączyć przyjemne z pożytecznym.



Martula, Mac podał powód, dla którego to mają być panny. A skoro w przypadku Poli ten argument nie przeszkadza, bo ona czyta dzienniczki to nie widzę powodu, dla którego nie miałaby zostać modem. Zwłaszcza, że ze względu na lepszą znajomość forum jest lepszą kandydatką niż świeże forumki.

agulka1989 - Wto Paź 12, 2010 8:29 pm

MalaJu napisał/a:
wysyłanie PW o błedach jak dla mnie dyskredytuje Cię jako bezkonfliktową

Hmm... chyba lepsze pw z prośbą o zwracanie uwagi na ewentualne błędy niż wytykanie ich komuś na forum, tak jak robią to niektóre forumki...

Poza tym-
EwaM napisał/a:
Ppola, chociaż jest mężatką to czyta i udziela się w dzienniczkach.

Hmm... Jeśli chodzi o te "stare" forumki to ja najczęściej w dzienniczkach "widuję" Ambrozję.

Malena - Wto Paź 12, 2010 8:33 pm

Ja tam widzę ppolę świetnie, razem z Ambrozja udzielają się w watkach slubnych, myślę, że Ambrozja też byłaby dobra. Dziewczyny są super ogarnięte, miłe i zaglądają do wątków. Agulka jak dla mnie ok, tylko jak będzie trochę bardziej zdystansowana.

Moje pytanie - czy bycie mordkom jest cosik płatne? Pytam, ze względu na ilość czasu jaką trzeba na to poświęcić:)

Audiolka - Wto Paź 12, 2010 8:33 pm

a czy każda forumka jest tam wtedy kiedy Ty jesteś?
EwaM - Wto Paź 12, 2010 8:33 pm

agulka1989 napisał/a:
MalaJu napisał/a:
wysyłanie PW o błedach jak dla mnie dyskredytuje Cię jako bezkonfliktową

Hmm... chyba lepsze pw z prośbą o zwracanie uwagi na ewentualne błędy niż wytykanie ich komuś na forum, tak jak robią to niektóre forumki...


Ale przynajmniej nie pchają się na moderatorów.

agulka1989 napisał/a:

Hmm... Jeśli chodzi o te "stare" forumki to ja najczęściej w dzienniczkach "widuję" Ambrozję.


To, że Pola nie pisze w dzienniczkach to nie znaczy, że ich nie czyta. A przecież głównie o czytanie chodzi i moderowanie, a nie o udzielanie się i dawanie rad.

Ale Ambrozja moim zdaniem też jest ok.

MalaJu - Wto Paź 12, 2010 8:33 pm

Malena, płatne - niepłatne, ale jak widać - bezcenne :D
mietka - Wto Paź 12, 2010 8:36 pm

ja to w ogóle myślę, że przydałby się ze 2 nowe, bo nasze moderatorki, (do większości których absolutnie nic nie mam), nie mają już tyle czasu co kiedyś i niektóre z nich pojawiają się raz na jakiś czas, bardzo rzadko wręcz.. a jak się pojawiają, to czasem zdarza się im sprowokować jakąś niemiłą wymianę zdań. Według mnie nie tak powinna się zachowywać moderatorka.
Powinna być w miarę neutralna, "ponad-podziałowa", nie pozwalać się wyprowadzać z równowagi i nie prowokować innych.
(dlatego właśnie ja się do tego nie nadaję, bo bywam wredna - podobno....)
I przede wszystkim powinna często bywać na forum, a nie tylko pojawiać się od wielkiego dzwonu...

Audiolka - Wto Paź 12, 2010 8:37 pm

Otóz to, może należy pomyśleć nad drobnymi zmianami funkcyjnymi?

No może nie takimi drobnymi ...

sloneczkoo - Wto Paź 12, 2010 8:44 pm

Czy myślicie o wymianie niektórych "starych" moderatorek na "nowe"?
Audiolka - Wto Paź 12, 2010 8:46 pm

sloneczkoo yhym..o tym pisałam wyżej i j a i mietka :roll:
agulka1989 - Wto Paź 12, 2010 8:47 pm

EwaM napisał/a:
Ale przynajmniej nie pchają się na moderatorów.

A Ty ciągle swoje... Uwielbiam jak ktoś wmawia mi coś, co nie ma miejsca :roll:

Co nazywasz pchaniem się na moderatora?
Zgłaszanie postów? Nie tylko ja to robię...
Pisanie pw do moderatorek o łamaniu regulaminu przez niektórych użytkowników? Chyba lepiej, że są ludzie, którzy zwracają na to uwagę... I również nie tylko ja to robię.
Odsyłanie do istniejących wątków i prośba o korzystanie z wyszukiwarki? "Stare" forumki też robiły coś takiego, więc nie sądziłam, że jest w tym coś złego...
Proszenie o dbanie o formę wypowiedzi? Chyba każda z nas lubi czytać coś, co jest zrozumiałe i w miarę poprawne ortograficznie? Coś w tym złego?

Natomiast Twoje podejście do mojej osoby akurat mnie już nie dziwi. Podobnie jak podejście kilku innych forumek. No ale nie o tym temat.


A wracając do tematu...

jeśli Mac stwierdzi, że moderatorką może być mężatka/panna z odzysku to osobiście nie widzę nic przeciwko temu, żeby była to właśnie Ambrozja (oczywiście jeśli się zgodzi).

mietka - Wto Paź 12, 2010 8:49 pm

wiesz co... jak się przyjrzałam, to jedna z moderatorek od pół roku nie napisała ani jednego zdania, druga pisze rzadko i w dość niekiedy nieprzyjemny i kontrowersyjny sposób.
Właściwie mam wrażenie, że całego forum pilnuje przede wszystkim kryszka..

Przepraszam, Pusiak, Kati, lmyszka, do Waszej "pracy" nic nie mam, po prostu uważam, że kryszka jest w tym najlepsza i najskuteczniejsza.

Ale to tylko moje subiektywne wrażenie.. Same widzicie, obiektywna nie jestem, na moda się nie nadaję.

Audiolka - Wto Paź 12, 2010 8:49 pm

agulka1989 napisał/a:
Co nazywasz pchaniem się na moderatora?
Zgłaszanie postów? Nie tylko ja to robię...
Pisanie pw do moderatorek o łamaniu regulaminu przez niektórych użytkowników? Chyba lepiej, że są ludzie, którzy zwracają na to uwagę... I również nie tylko ja to robię.
Odsyłanie do istniejących wątków i prośba o korzystanie z wyszukiwarki? "Stare" forumki też robiły coś takiego, więc nie sądziłam, że jest w tym coś złego...
Proszenie o dbanie o formę wypowiedzi? Chyba każda z nas lubi czytać coś, co jest zrozumiałe i w miarę poprawne ortograficznie? Coś w tym złego?

ale to jest obowiązek moderata nie Twój i jeśli mam być szczera drażni innych . Mnie bardzo.

edit. robienie to wyjątkowo nachalnie.

martula_87 - Wto Paź 12, 2010 8:50 pm

A może nasz administrator wypowie się na temat wymiany moderatorek na nowe?????
Bo mi wydawało się że temat dotyczy nowej moderatorki forum a nie wymiany "starych" moderatorek????
Czekam na listę kandydatek na nową moderatorkę i wtedy napewno oddam swój głos :)

EwaM - Wto Paź 12, 2010 8:51 pm

agulka1989 napisał/a:
A ja się zgłoszę :razz:


agulka1989 napisał/a:
A Ty ciągle swoje... Uwielbiam jak ktoś wmawia mi coś, co nie ma miejsca


Hm, rozdwojenie jaźni?

mietka - Wto Paź 12, 2010 8:55 pm

agulka1989, jak już lecę po całości i mi się tak ulewa przez palce to i Tobie się "dostanie"

Uważam, jak już napisałam wcześniej, że moderatorka nie powinna wzbudzać niezdrowych kontrowersji. Kierować na właściwy tor, ale nie w taki sposób jak niekiedy Tobie się zdarzało. Zraziłaś przez to do siebie wiele osób, a wysyłaniem tych nieszczęsnych PW jeszcze bardziej się pogrążyłaś.

Moderator może nie musi być lubiany, przynajmniej nie to powinno decydować o jego wyborze, ale to na pewno się przydaje, a zraziłaś do siebie już kilka osób, które na pewno na Ciebie nie zagłosują jakby co...

lmyszka - Wto Paź 12, 2010 8:59 pm

przyznaję że nie mam już czasu ani często sił aby moderować, zwłaszcza tyczy sie to części ślubnej. Jeżeli uważacie że powinnam zostać odwołana przyjmę to godnie :razz: 8)

a inna sprawa że pracy moderatora często nie widać, bo nie chodzi o to aby sie udzielać, ale pilnowac porządku i sprzątać a tego nie widać :)

caixa - Wto Paź 12, 2010 9:00 pm

Cytat:
MA być to dojrzała emocjonalnie osoba


Zdecydowanie trafiony argument... :-)

mietka - Wto Paź 12, 2010 9:01 pm

i jeszcze jedno... zgłaszanie nieregulaminowych postów do moderatora, to żadna nadzwyczajna umiejętność. nie potrzeba do tego super mocy...
przynajmniej ja ich wtedy nie używam, normalnie, robię "klik" w wykrzyknik i po sprawie... nie pędzę od razu nigdzie, żeby się pochwalić, że to zrobiłam... bo i po co?

Audiolka - Wto Paź 12, 2010 9:02 pm

lmyszka napisał/a:
a inna sprawa że pracy moderatora często nie widać, bo nie chodzi o to aby sie udzielać, ale pilnowac porządku i sprzątać a tego nie widać :)

widać, widac. Forum nie jest zaśmiecone.

mietka - Wto Paź 12, 2010 9:03 pm

lmyszka napisał/a:
pracy moderatora często nie widać, bo nie chodzi o to aby sie udzielać, ale pilnowac porządku i sprzątać a tego nie widać :)



widać, widać :) jak ktoś "siedzi" na forum to widzi, że ktoś gdzieś posprzątał...

Kati - Wto Paź 12, 2010 9:03 pm

Audiolka napisał/a:
widać, widac. Forum nie jest zaśmiecone.
A to miło... ;)
EwaM - Wto Paź 12, 2010 9:04 pm

Ja myślę, że Mietce chodziło głównie o Michelle i Asiek.

Ja odnoszę wrażenie, że one baaaardzo rzadko się tu pojawiają. Michelle to nawet nie pamiętam kiedy widziałam :-?

sloneczkoo - Wto Paź 12, 2010 9:11 pm

Asiek była dziś i wczoraj pisała na forum ;)

mischelle22 w kwietniu była aktywna(jeśli chodzi o posty)

Kati - Wto Paź 12, 2010 9:12 pm

Moderator naprawdę nie musi pisać, aby być aktywnym...
Audiolka - Wto Paź 12, 2010 9:12 pm

sloneczkoo napisał/a:
Asiek była dziś i wczoraj pisała na forum ;)

A zwróciłaś uwagę na to co pisała?

sloneczkoo - Wto Paź 12, 2010 9:14 pm

Audiolka napisał/a:
A zwróciłaś uwagę na to co pisała?

tak :)

nie napisałam czy pracuje dobrze czy źle - dałam tylko informacje kiedy była ;)
Poza tym uważam, że szukamy nowej moderatorki, a nie nowych na stare ;)

mietka - Wto Paź 12, 2010 9:14 pm

Kati napisał/a:
Moderator naprawdę nie musi pisać, aby być aktywnym...


ale miło widzieć, że jest :) wiesz... gdy kota nie ma...

misiao1983 - Wto Paź 12, 2010 9:16 pm

Audiolka napisał/a:
A zwróciłaś uwagę na to co pisała?
w wątku o filmach? ja zwróciłam uwagę i tak sobie wczoraj pomyślałam o tym, że moderatorka się kłóci.... (wymienia argumenty?)

Szukamy więc niekłótliwej.

No i to znowu ja :) hihihi

MalaJu - Wto Paź 12, 2010 9:17 pm

mietka napisał/a:
gdy kota nie ma...
budzą się DEMONY ;P
EwaM - Wto Paź 12, 2010 9:18 pm

Kati napisał/a:
Moderator naprawdę nie musi pisać, aby być aktywnym...


Teoretycznie tak, ale zielone adnotacje pod postami typu "poprawiłam literówkę", "poprawiłam błędy", "poprawiłam cytowanie", "połączyłam posty", "wydzielam temat" itp mówią same za siebie.

Jednych widać, nawet jeśli nie piszą klasycznych postów, innych nie. Proste.

sloneczkoo - Wto Paź 12, 2010 9:20 pm

a ja mam takie pytanie może nie na temat ale ciekawość mnie zżera czy to forum http://www.mnm-forum.com też jest "nasze"?

Czy to jakieś oddzielne... bo nie wiem czy aktywność moderatorek na nim też się liczy (a znalazłam je dopiero teraz).

Audiolka - Wto Paź 12, 2010 9:22 pm

Cytat:
No i to znowu ja :) hihihi

:P mozę i Ty ;)
sloneczkoo to forum Asiek

Kati - Wto Paź 12, 2010 9:22 pm

Forum założyła Asiek dla mężatek i swego czasu fajnie funkcjonowało. Potem były małe turbulencje i tyle... :cool:
mietka - Wto Paź 12, 2010 9:23 pm

sloneczkoo napisał/a:
szukamy nowej moderatorki, a nie nowych na stare


mnie chodzi przede wszystkim o to, że jeżeli jest potrzeba to może przydałyby się od razu dwie, skoro nie wszystkie z obecnych są "aktywne"?

Mac-erson - Wto Paź 12, 2010 9:25 pm

Z mojej strony nie zamierzam zamieniać dotychczasowych moderatorek - są to osoby znające od podszewki forum i osoby któe tworzyło to forum i nawet jak nie mają czasu być tutaj non stop to pełnią ważną funkcję.

Szukamy nowych moderatorek do części ślubnej forum (mogą być dwie).

Ważne abyśmy wspólnie wybrali te osoby, które starają się być obiektywne i niekonfliktowe, mają troszkę czasu aby porządkować tą część forum.

Zamierzamy po zgłoszeniu kandydatek puścić ankietę i same wybierzecie te osoby, które nadają się najlepiej do pełnienia tej funkcji.

Tak więc proszę o dalsze PW jeśli któraś forumka jest zainteresowana tą funkcją.

Z góry dzięki :)

misiao1983 - Wto Paź 12, 2010 9:26 pm

Lepiej chodźmy oglądać Usta Usta! (o jaaa umieściłam post nie na temat- chyba się nie nadaję...)
fiona83 - Wto Paź 12, 2010 9:33 pm

Audiolka napisał/a:
sloneczkoo napisał/a:
Asiek była dziś i wczoraj pisała na forum ;)

A zwróciłaś uwagę na to co pisała?


Że ostrzej zdania się wymieniły ? Kati z Agnieszką19 też miały gorętszą dyskusję i jakoś obie żyją :)

Tak jak pisałam. Typ zgłosiłam. Nad drugim się zastanawiam. Wiem na pewno, kogo bym nie chciała ;)

Kati - Wto Paź 12, 2010 9:34 pm

fiona83 napisał/a:
Kati z Agnieszką19 też miały gorętszą dyskusję i jakoś obie żyją :)
bo to jedną... jesteśmy jak pies i kot (ja chcę być kotem ;) ) :smile:
sloneczkoo - Wto Paź 12, 2010 9:38 pm

Czy to mają być nadal panienki czy mężatki też bo nie wiem kogo zgłaszać ;/
Debussy - Wto Paź 12, 2010 9:39 pm

sloneczkoo napisał/a:
Czy to mają być nadal panienki czy mężatki też bo nie wiem kogo zgłaszać ;/

Zgłaszać to one się chyba mają same?
A my ewentualnie potem głosujemy :)

sloneczkoo - Wto Paź 12, 2010 9:42 pm

Mac-erson napisał/a:
Tak więc proszę o dalsze PW jeśli któraś forumka jest zainteresowana tą funkcją.

a tak racja... czyli zgłaszają się same zainteresowane, a nie my je :)

mietka - Wto Paź 12, 2010 9:45 pm

sloneczkoo napisał/a:
nie wiem kogo zgłaszać


znasz to powiedzenie o nadgorliwości?.......

caixa - Wto Paź 12, 2010 9:46 pm

Debussy napisał/a:
Zgłaszać to one się chyba mają same?
A my ewentualnie potem głosujemy :)


Ale można również zaproponować czyjąś kandydaturę. Zawsze może się nie zgodzić ;) .
Przejrzałam "z grubsza" dzienniczki kto tam pisze i też mam swój typ :wink:

sloneczkoo - Wto Paź 12, 2010 9:54 pm

mietka napisał/a:
znasz to powiedzenie o nadgorliwości?.......

nie znam (ale pewnie zaraz mi powiesz - poproszę będę o to "bogatsza")... ale skoro inne dziewczyny pisały kogo mają na myśli to czemu ja nie mogę?

Lepiej zapytać takie jest moje zdanie, a jak komuś przeszkadza moja aktywność to trudno.

ppola - Wto Paź 12, 2010 10:14 pm

No dobra było o mnie to coś napiszę ;)
Co do dzienniczków to czytam chyba wszystkie z tym że faktycznie nie specjalnie sie nie udzielam bo jak nie mam nic sensownego do napisania to nie piszę ;P
poza tym dziękuję za wsparcie ale jak to Mac napisał na poczatku powinna być panna - a wśród różnych alternatyw stanu cywilnego panny juz nie ma :( ( no chyba że mogą byc 2 mordki w tym mężatka - to wtedy rozważę się ;P )

mietka - Wto Paź 12, 2010 10:16 pm

ppola napisał/a:
rozważę się


ale na gramy, czy na kilogramy?

jakby nie było dużo tego nie wyjdzie......... :smile: :smile:

paulinkaaMU - Wto Paź 12, 2010 10:27 pm

EwaM napisał/a:
A ja mam świetną kandydatkę wśród mężatek.

Proponuję Ppolę. Jeśli oczywiście się zgodzi.

Ppola, chociaż jest mężatką to czyta i udziela się w dzienniczkach. Jest świetnie zorientowana w działaniu forum i w istniejących wątkach. Wielokrotnie wskazywała zagubionym gdzie jaki wątek się znajduje. Wiem, że poradzi sobie technicznie i z racji specyficznej pracy ma sporo czasu na forum.
Ponadto jest lubiana, niekonfliktowa, wyważona w swoich opiniach, co moim zdaniem w przypadku funkcji moderatora jest bardzo ważne. Zdecydowanie ważniejsze niż to, że ktoś jest panną. :wink:


podpisuję się pod każdym słowem :)
EwaM napisał/a:
Mac podał powód, dla którego to mają być panny. A skoro w przypadku Poli ten argument nie przeszkadza, bo ona czyta dzienniczki to nie widzę powodu, dla którego nie miałaby zostać modem. Zwłaszcza, że ze względu na lepszą znajomość forum jest lepszą kandydatką niż świeże forumki.

i z tym też się zgadzam :)
Także myślę ppola, że bycie mężatką Cię nie "dyskryminuje" :razz:

Stokrotka812 - Wto Paź 12, 2010 10:33 pm

PPola ja Cię poprę, Ambrozję też :D :D
mietka - Wto Paź 12, 2010 10:36 pm

ppolcia, nie pozostaje Ci nic innego, jak się zważyć i zgłosić każdy swój kilogram :)
lmyszka - Sro Paź 13, 2010 7:20 am

przypominam że maja być PANNY, to jest warunek podstawowy, przynajmniej na 1 moderatorkę, co do drugiej jeżeli będzie też wybrana to już Mac zdecyduje czy może być mężatką.
Ambrozja - Sro Paź 13, 2010 8:46 am

Dziewczyny, ja Wam dziękuję za wyrażone "poparcie" :smile: dla mnie, ale ja nie mogę być mordką, chociażby z tego względu, że zaczyna się u mnie w pracy konkurs, jestem w komisji co wiąże się z tym, że od piątku na minimum najbliższe 2 miesiące zaczynam pracę od 8 do 21 więc nijak na moderowanie mi czasu nie starczy.

A poza tym to ja za nerwowa jestem :wink:

EwaM - Sro Paź 13, 2010 10:49 am

lmyszka napisał/a:
przypominam że maja być PANNY


Ale ja nie rozumiem, dlaczego się przy tej pannie upierać? Przecież chodziło o to, żeby była to osba, która czyta dzienniczki. I dlatego właśnie padło, że ma być panna. Ale przecież mężatka czytająca dzienniczki też spełnia ten warunek.

Poza tym najpóźniej za rok panna i tak będzie już mężatką. Czy wtedy będzie czytać dzeinniczki? Czy pozostanie na forum? Czy będzie mu poświęcać tyle samo czasu co w trakcie przygotowań do ślubu? Czy nie straci zainteresowania dzienniczkami? Czy nie lepiej wybrać osobę, która już na forum zaistniała i pozostała aktywna nawet po ślubie?

kryszka - Sro Paź 13, 2010 10:50 am

Pomysł nowej moderatorki powstał z chwilą gdy zauważyłyśmy że sobie nie radzimy z ogarnięciem głównie wszystkich zgłoszeń. Każde takie zgłoszenie wiąże się ze sprawdzeniem wszystkich postów delikwenta oraz ewentualnie jego IP, a potem edycją lub usunięciem posta.
Dopiero potem można zająć się czytaniem forum, a przy okazji wychodzi kilkadziesiąt innych postów nam nie zgłoszonych.
Spisy jak same widzicie też wymagają uaktualnienia, ale na to potrzeba naprawdę dużo czasu i skupienia.

Obecne moderatorki mają pracę, dzieci, czasem brak dostępu do neta z domu (jak ja od 2 miesięcy :evil: ) czy możliwości korzystania z forum w pracy.
Dlatego też panienka nie obarczona wymagającą rodziną powinna mieć teoretycznie więcej czasu, stąd też jej pomysł.

Ale jeśli jakaś mężatka świadomie podejmie się tego zadania, to ja osobiście nie widzę w tym problemu.


Malena napisał/a:
Moje pytanie - czy bycie mordkom jest cosik płatne? Pytam, ze względu na ilość czasu jaką trzeba na to poświęcić:)

Nie, nie jest płatne.
Dlatego proszę nie naskakujcie na nas że coś nie jest zrobione, bo w związku z tym co napisałam wyżej i rozrostem forum, prawidłowo moderowane forum (czytanie + ścisłe moderowanie) zajmuje aktywnej moderatorce ok. 3 godzin dziennie.

Mac-erson - Sro Paź 13, 2010 11:29 am

OK poproszę o ewentualne dalsze zgłoszenia na PW chętnych do roli mordki :)
Może być też mężatka jeśli uważa, że będzie miała trochę czasu na moderację działów ślubnych.

W piątek będzie ankieta gdzie wybierzemy spośród zgłoszonych dwie nowe moderatorki.

ava - Sro Paź 13, 2010 6:51 pm

EwaM napisał/a:
najpóźniej za rok panna i tak będzie już mężatką. Czy wtedy będzie czytać dzeinniczki? Czy pozostanie na forum? Czy będzie mu poświęcać tyle samo czasu co w trakcie przygotowań do ślubu? Czy nie straci zainteresowania dzienniczkami? Czy nie lepiej wybrać osobę, która już na forum zaistniała i pozostała aktywna nawet po ślubie?

Mam takie samo zdanie jak EwaM.
Myślę, że najlepszą kandydatką byłaby mężatka, która nadal chętnie zagląda do dzienniczków. Bo panna rzeczywiście po ślubie może się znudzić, zresztą nie raz już tak było - jestem na forum już trzeci sezon ślubny i zauważyłam, że niejedna forumka, która przed ślubem była BARDZO aktywna, po ślubie zniknęła z forum. :roll:

Michasia - Czw Paź 14, 2010 1:37 pm

A ja już mam swoje typy wiem na kogo na pewno nie zagłosuje!
Malena - Czw Paź 14, 2010 2:04 pm

Jak niepłatne, to ja sobie tego niestety nie wyobrażam...może nie mam dzieci, to prawda, rodzina zajmuje dużo czasu, ale praca też robi swoje, a skoro nie mam dzieci, to duzo pracuję z kolei, a na forum zagladam np w nocy na chwilę lub w przerwie w pracy, czasem codziennie, a czasem 2 tygodnie wcale. To tyle jesli chodzi o mnie. Dlatego tez mężatka, która nadal jest aktywna, jest dla mnie najlepszą kandydatką.
Mac-erson - Czw Paź 14, 2010 4:30 pm

ok puszczam ankietę - 4 kandydatki i 1 kandydat - zobaczymy kto zostanie przez Was wybrany. :smile:
szaraczarownica - Czw Paź 14, 2010 4:43 pm

Mac, ale obiecujesz, że jak najwięcej głosów będzie na Palikota, to na serio zostanie moderatorem? :smile:
Audiolka - Czw Paź 14, 2010 4:44 pm

ha byłam na jego kongresie :P wiedziałam z e dojdzie do władzy ;P
fiona83 - Czw Paź 14, 2010 4:46 pm

Uwielbiam go :mrgreen:

Mac, jak wygra, to będę mogła mu wręczyć nominację jako oficjalna delegacja forum pleaaaaaaaseeeeee !! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group