Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Kupno stroju ślubnego - Sukienka poprawinowa/wieczorowa

Edyta - Sro Mar 24, 2004 10:56 pm
Temat postu: suknie wieczorowe

Asiek - Wto Maj 04, 2004 1:48 pm




Kati - Sro Maj 05, 2004 7:55 am

Głosuję na suknię podaną przez Asiek ! Zwłaszcza bordowa mi się podoba :D
gosia - Sro Maj 05, 2004 7:57 am

:peace: bordowa jest ładniutka :D
Nina - Sro Maj 05, 2004 7:09 pm








gosia - Sro Maj 05, 2004 10:12 pm

Podobaja mi sie wszystkie suknie Nino :D
Edyta - Sro Maj 05, 2004 10:56 pm

Nino bardzo urocze są te suknie :mrgreen:
just_Kate - Czw Maj 06, 2004 2:24 pm

No to może ja też spróbuję wkleić jakieś zdjęcia?
aniaza - Pią Maj 07, 2004 5:42 pm
Temat postu: Sukienka poprawinowa/wieczorowa
Drogie forumki. Może znajdziecie dla mnie jakieś wzory sukienek "do kolanka" Szukam czegoś prostego, co mogłabym sobie uszyć na poprawiny.. i jakoś nie udaje mi się nic ciekawego znaleźć. Owszem są ładne sukienusie, ale większość z nich to suknie długie, ajak są krótkie to jakieś takie mało eleganckie. Ja chyba nie potrafię sama nic znaleźc... :cry:
olenka - Sob Maj 08, 2004 1:07 am

Jutro siedze 8 h w pracy. Cos tam poszukam. Wracaja lata 60, 70-te. Fajowe bo dobre fasony i kroje. Jak dla mnie cudo bo kryja brzuszek i uda:)
cos sie znajdzie:)

gosia - Sob Maj 08, 2004 2:05 pm







Przód


Tył







olenka - Sob Maj 08, 2004 5:10 pm







ta jest cudo:









a na koniec http://www.neimanmarcus.com/ miłego ogladania:)

Kati - Nie Maj 09, 2004 11:15 pm

:? Z tych ostatnich niestety żadna mi się nie podoba... :(
olenka - Nie Maj 09, 2004 11:45 pm

ano bywa:)
gosia - Wto Maj 11, 2004 8:19 pm

A ja bym wybrała sobie ta sukienke, bo mi sie podoba :D

Kati - Wto Maj 11, 2004 9:25 pm

Mnie się podoba ta sukienka. Ale ja Gosiu założyłabym ją na letni spacer po molo...
gosia - Wto Maj 11, 2004 9:29 pm

Kati masz racje :D
Ale ja na poprawiny to na sztywo bym sie już nie ubrała :)

Kati - Wto Maj 11, 2004 9:30 pm

Elegancko nie musi znaczyć sztywno :D
gosia - Wto Maj 11, 2004 9:36 pm

Kati napisał/a:
Elegancko nie musi znaczyć sztywno :D


Nie wygodnie :D

myszkapl - Pią Maj 14, 2004 1:01 pm

A może coś z tego Ci się spodoba



Magdzia - Pią Maj 14, 2004 1:11 pm

Mnie sie bardzo podobaja propozycje Olenki :graba: A ta rozowa to naprawde cudo :lol:
myszkapl - Pią Maj 14, 2004 1:32 pm

Coś troszkę w innym stylu
Magdzia - Pią Maj 14, 2004 3:04 pm

Piekna ta suknia, taka sexowna, uwielbiam takie :oops:
myszkapl - Pią Maj 14, 2004 3:27 pm

Właśnie idę na wesele w czerwcu i zastanawiałam się nad taką sukienką. Nie wiem tylko ile kosztowałoby uszycie takiej.
aniaza - Pią Maj 14, 2004 4:54 pm

Bardzo Wam dziękuje za pomoc. Sukienki sliczne, ale nie ma "tej". Szczerze mówiąc to po prostu chyba zrobię zlepek ze wszystkich Waszych propozycji - hm... ciekawe co tez to wylezie z takiego pomysłu. A czas nagli - jadę w poniedziałek kupic materiał. Jak nic nie wymyslę, to kupie materiał na jakąś długą sukienusię. Takich jest dużo, które akurat mi sie podobają. Ale obiecałam przyszłemu slubnemu, ze w drugi dzien wesela bedzie mógł pooglądac moje nóżki. Wiecznie narzeka, że zbyt rzadko chodze w sukienkach :? A co ja na to poradzę, ze lubię czuc sie swobodnie....
gosia - Pią Maj 14, 2004 9:33 pm

Ta sukienka mi sie podoba






































gosia - Pią Maj 14, 2004 9:35 pm

Pierwsza suknie jest bardzo sexi jest super
Asiek - Nie Maj 16, 2004 7:41 pm

Gosiu, śliczne te sukienki. :)
Np. te pierwsze trzy modele, które wkleiłaś.
I te inne w kolorze czerwonego wina.

gosia - Nie Maj 16, 2004 7:42 pm

Asiek napisał/a:
Gosiu, śliczne te sukienki. :)
Np. te pierwsze trzy modele, które wkleiłaś.
I te inne w kolorze czerwonego wina.


Tak, ta w kolorze czerwonego wina tez mi sie bardzo podoba :D

















Dla tych które lubia blu














stefka - Nie Maj 16, 2004 11:40 pm

Asiek rewelacyjne kiecki, zwłaszcza ta z delikatnym, różowym kwiatkiem z przodu i z bordowym paseczkiem...tyle, że niezbyt dobrze czuję się w tej długości.
Kati - Nie Maj 16, 2004 11:42 pm

Mnie się ta czarna podoba (a może to granat) z białymi kwiatkami :mrgreen:
Asiek - Nie Maj 16, 2004 11:44 pm

stefka napisał/a:
Asiek rewelacyjne kiecki, .

Cieszę się Stefko, ale to nie moja zasługa tylko Gosi, która powklejała te zdjęcia. :wink:

Magdzia - Pon Maj 17, 2004 12:40 am

Przesliczne, ja chce cala szafe tylko z takimi :lol:
Niektore to spokojnie mozna by nawet na slub zalozyc.

Edyta - Pon Maj 17, 2004 12:08 pm

o rany !! !

dostałam oczopląsu :roll:

cudne te sukienki :mrgreen:

gosia - Pon Maj 17, 2004 7:43 pm

Cisze się że Wam sie podobaja :D
Mi - Pon Maj 17, 2004 9:33 pm

?liczna jest ta blue.
Aneczka - Wto Cze 01, 2004 12:11 pm
Temat postu: Co zakładacie na poprawiny?
Ja jeszcze nie wiem. Wymyśliłam sobie gorset i spodnie lekko rozszerzane albo gorset i wąska spódnica. Jeśli wiecie gdzie mozna kupić coś takiego, dajcie znać
Asia - Wto Cze 01, 2004 12:40 pm

Aneczko, w salonie sukien slubnych na Politechniki widziałam sporo sukien z gorsetami w róznych kolorach. Nie wiem czy maja waskie spódnice i spodnie.
Ja na poprawiny mam waską sukieneczke ze skośnym dołem - na jedym boku mini, na drugim do kolana; dekolt łódka, bez rekawów. W sumie bardzo prościutka. Do tego mam ecri butki.

Aneczka - Wto Cze 01, 2004 3:30 pm

Chyba już wiem co założę, ale to rózni się od mojego wcześniejszego pomysłu.
Muszę tylko znaleźć fajną krawcową, która by mi to uszyła.

Ania - Wto Cze 01, 2004 3:45 pm

U nas nie będzie poprawin, ale jakby były to pewnie bym właśnie kupila sobie jakiś gorsecik i fajny garniturek, ostatnio widzialam w Mexxie takie świetne z lnu w groszkowym kolorze, spodnie wąskie rybaczki i marynarka dopasowana zawiązywana na kokardkę zamiast guzikow, naprawdę słodziutki, cena też byla "słodka" albo raczej slona
Aneczka - Wto Cze 01, 2004 3:51 pm

no właśnie cena ! nie dość, że suknia ślubna kosztuje mnóstwo kasy to jeszcze kostium na poprawiny :cry:
kryszka - Sro Cze 02, 2004 12:05 am

Aneczka napisał/a:
Chyba już wiem co założę, ale to rózni się od mojego wcześniejszego pomysłu.
Muszę tylko znaleźć fajną krawcową, która by mi to uszyła.




?wietna sukienka Aneczko. :D Myślę że każda krawcowa ci ją uszyje, kwestia tylko doboru materiału.

Asia - Sro Cze 02, 2004 12:22 am

Aneczko, mnie też się bardzo podoba wybrana przez Ciebie suknia.
Kati - Sro Cze 02, 2004 7:27 am

Suknia piękna - stonowana i elegancka :D
Aneczka - Sro Cze 02, 2004 9:25 am

Jeśli jeszcze sprawię sobie szczudła, to będę wyglądać tak jak ta dziewczyna :) )
Magdzia - Sro Cze 02, 2004 11:19 am

Aneczka napisał/a:
Jeśli jeszcze sprawię sobie szczudła, to będę wyglądać tak jak ta dziewczyna :) )


Szczudla? :roll:

Aneczka - Sro Cze 02, 2004 11:24 am

No tak. Bo ona jest bardzo wysoka, a ja nie za bardzo :wink:
Edyta - Sro Cze 02, 2004 8:03 pm

Aneczka napisał/a:
No tak. Bo ona jest bardzo wysoka, a ja nie za bardzo :wink:



to ile masz wzrostu???

a swoją drogą - suknia bomba!!! i jeszcze ten kolor!!!

Aneczka - Czw Cze 03, 2004 9:46 am

1,57, A bordo to mój kolor.Wszystko mam bordowe :lol:
Magdzia - Czw Cze 03, 2004 10:39 am

Aneczka napisał/a:
1,57, A bordo to mój kolor.Wszystko mam bordowe :lol:


Suknie slubna tez :?:

Aneczka - Czw Cze 03, 2004 10:45 am

Suknia będzie ecru, a wiązanka będzie bordo, poza tym mam bordowe włosy, okulary i bordowy makijaż.
Magdzia - Czw Cze 03, 2004 10:55 am

Aneczka napisał/a:
wiązanka będzie bordo, poza tym mam bordowe włosy, okulary i bordowy makijaż.


:shock: Jaka z ciebie nowoczesna dziewczyna :lol: Zdradze Ci ze ja tez bede wygladac ciut kontrowersyjnie :mrgreen:

Aneczka - Czw Cze 03, 2004 10:58 am

a jak?
Magdzia - Czw Cze 03, 2004 3:42 pm

To na razie jest tajemnica :wink:
Jelonek - Czw Cze 03, 2004 8:36 pm

hmmmm zaczynam żałować ,że nie będę miała poprawin:(
Kati - Czw Cze 03, 2004 8:37 pm

Jelonek napisał/a:
hmmmm zaczynam żałować ,że nie będę miała poprawin:(


Będą inne okazje na taki strój :D

Np. wesele siostry.... hihii

anna.b - Nie Cze 20, 2004 9:43 pm

Aneczko, piekna suknia i wspanialy kolor! :spoko:


Aha, zapomnialam wczesniej zapytac. Aneczko, czy znalazlas juz krawcowa, ktora uszyje Ci te suknie? Jesli tak, to mozesz podac namiary, bo naprawde wpadla mi w oko? :girl :

Aneczka - Pon Cze 21, 2004 9:08 am

Powiem Ci szczerze Aniu, że jeszcze nie szukałam. Najpierw chcę pojeździć po sklepach, może taką znajdę, a jak nie to będę kombinować :) )
anna.b - Pon Cze 21, 2004 7:26 pm

Ok, to daj nam znac, jak znajdziesz cos podobnego.
Kati - Czw Lip 08, 2004 6:41 pm


Agata - Pią Lip 09, 2004 3:06 pm

:roll: dostałam oczopląsu. Najbardziej podobają mi się sukienki Oleńki (nr 1 - różowa) i Gosi (nr 3 z kwiatem, jasny krem). Gdzie znalazłyście te cudeńka? Na polskich stronach?
just_Kate - Pią Lip 09, 2004 3:11 pm

A ja wam powiem, że byłam dzisiaj z siostrą (świadkową) w Ptaku, tzn. dokładnie w Polrosie, i kupiłyśmy dla niej przecudowną suknię, dwuczęściową, z gorsetem, drapowaną, za... jedyne 200 zł. (trudno w to uwierzyć) Są już zdjęcia, ale jeszcze nie w komputerze, jak będą to wkleję.
kryszka - Sob Lip 10, 2004 2:06 am

Agata napisał/a:
Gdzie znalazłyście te cudeńka? Na polskich stronach?

Agato, kliknij na interesujące cię zdjęcie prawym klawiszem myszy, wybierz "Właściwości" i w polu "URL" zobacz jaki jest jego adres. :)

Kati - Nie Lip 11, 2004 4:40 pm


Agata - Pon Lip 12, 2004 10:51 am

Kryszka, dziękuję :lol: ...
Kati - Sro Sie 18, 2004 10:51 am




Asia - Sro Sie 18, 2004 11:07 am

Kati, wklejone suknie 2 i 3 ogromnie mi sie podobają. Wydaje mi się jednak, że na poprawiny sukienka powinnna być troszkę mniej wieczorowa. Poprawiny odbywają się przeważnie w godzinach popołudniowych i dziwią mnie wtedy wieczorowe kreacje.
Kati - Sro Sie 18, 2004 11:52 am

Z tym jest różnie. Ja widziałam nieraz poprawiny, na których goście byli w krótkich spodenkach itp... mnie z kolei to się nie podoba - suknie, a przynajmniej suknia młodej na poprawiny powinna jednak być - nie wiem jak to określić - pokreślająca jej główną rolę. Młode, na poprawinach które widziałam, miały na sobie suknie z gorsetami, przewaznie długie.
Asia - Sro Sie 18, 2004 12:39 pm

Kati, ja równiez często spotykam się z tym, że Młode na poprawinach mają długie suknie z gorsetami. My jesteśmy przed tym dniem i mój post miał na celu przedyskutowanie: jaka suknia będzie najbardziej odpowiednia na poprawiny. Gdybym miła wybierać dla siebie z wklejonych przez Ciebie, to wybrałabym pierwszą. Właśnie dlatego, że jest mniej wieczorowa od pozostałych a jednocześnie elegancka.
Założenie krótkich spodenek lub równie luzackiego stroju na poprawiny wydaje mi się nietaktem.
Podsumowując: wg mnie strój na poprawiny powinien być elegancki ale raczej nie wieczorowy. Chociaż sto razy lepiej wieczorowy niż sportowy.

Kati - Sro Sie 18, 2004 12:52 pm

W rzeczy samej - spodnie rybaczki u pań wzbudziły we mnie zdziwienie...
Ewela - Sro Sie 18, 2004 2:00 pm

Byłam na kilku weselach i zazwyczaj Panny Młode na poprawinach miały sukienki lub garsonki.?wietnie nadawały się do użytku później podczas innych uroczystości i nie tylko.
Myślę,że suknia wieczorowa nie jest dobrym rozwiązaniem bo poprawiny zaczynają się w godzinach popołudniowych czyli pasuje jakoś sukienka koktajlowa lub na popołudniowe przyjęcie aczkolwiek powinna być dość elegancka.

Asiek - Sro Sie 18, 2004 2:29 pm

Wg mnie dużo zależy od charakteru poprawin, tzn. jeśli ktoś robi poprawiny przy grillu na świeżym powietrzu to jak dla mnie strojna suknia i garnitury wyglądają kiepsko :roll: - można sobie pozwolić na bardziej swobodny strój, zwłaszcza jeśli na takich poprawinach jest dużo młodych ludzi, piwko i grill. Jeśli poprawiny są np. w domu też strój może być swobodniejszy, choć krótkie spodenki zdecydowanie nie.
Jeśli ktoś robi poprawiny jako kopię wesela, tzn. na sali w restauracji, z obsługą kelnerską, itd, oraz z dużą ilością gości to strój też powinien być mniej luzacki, aczkolwiek osobiście nie podchodzą mi kreacje typowo wieczorowe na poprawiny. :roll:
Poprawiny to jak dla mnie takie bardziej luzackie przyjęcie, młodzi też się już tak nie stresują jak na weselu i dobrze jeśli panna młoda wygląda elegancko, ale niekoniecznie jak księżniczka. Reszta gości też nie ma na pewno bardziej elaganckich kreacji niż te na wesle.

Kati - Sro Sie 18, 2004 2:39 pm

Ja na poprawiny (gdybym je miała :mrgreen: ) ubrałabym się jako panna młoda w strój tego typu, jaki założyłabym na czyjeś wesele uff... hihi

Teraz kupiłam sukienkę na wesele mojego brata - które odbędzie się 2 października. Jest koloru starego złota, sznurowany ale "miękki" gorset wyszywany oraz prosta spódnica z tego samego materiału ale bez haftów, o linii A. Tego typu strój jest dla mnie odpowiedni na "swoje" poprawiny. Będąc osobą niezdecydowaną kupiłam jeszcze czarną mini, która wygląda troszkę jak do tańców latynoamerykańskich. Do tej sukienki mam czarne drobniutkie kabaretki :) Chyba się przebiore w trakcie wesela :roll: :twisted:

Megan - Czw Sie 26, 2004 2:35 am

Mój stroj na poprawinki to zloty tloczony i wyszywany gorset z zakardu a do tego waska prosta spodnica z wszytym z tylu malym podpinanym trenem oczywiscie w kolorze czarnym. :)
Akacja - Pon Sie 30, 2004 7:40 pm

Nareszcie kupilam wiec moge napisac co załoze... wiec bedzie to sukienka :)
Sukienusia jest biala w rozowe kwiatki i niebieskie gdzieniegdzie :) bez ramiaczek i z tiulem , ktory z pod niej wystaje ;) fajna i taka wesolutka nie chcialm wygladc zbyt powanie :)
cos takiego tylko ze moja jest krotsza taka przed kolanko i w kwiatki :)

ewig - Sro Lip 13, 2005 11:37 am

A co myslicie o uszyciu takiej (nr 1) na poprawiny? Znalazlam ja wsrod propozycji sukien slubnych,ale do slubu to mi ona nie pasuje. Poza tym bardzo mi sie podoba. Myslalam tylko o innym kolorze-np.blekit. A jakby ktos wolal dluzsza, to wklejam jeszcze druga, podobna do pierwszej. Na ta druga moze sie ktos skusi do slubu,jesli chce miec skromniutka suknie...

Nr 1:



Nr 2:

kryszka - Sro Lip 13, 2005 1:15 pm

Ewig - bardza fajna suknia. :) I zdecydowanie ta krótsza!



Dużo propozycji sukien poprawinowych jest w tym wątku: http://www.forum.wesele-l...opic.php?t=1159

Dotka - Sro Lip 13, 2005 1:38 pm

Ewig super jest pierwsza, jesli na poprawiny to może w kolorze ecri, łosoś. :)
ewig - Sro Lip 13, 2005 3:55 pm

kolor to juz chyba nie bedzie mial takiego znaczenia-wazne zeby cos jasnego-moze wlasnie losos :) Martwi mnie tylko material :smut: Nie wiem co to za material i czy te "wzorki" sa wytlaczane czy tez moze nie... Bo moim zdaniem to one wlasnie duzo tu robia. Jak myslicie?

A i ja bym chciala doszyc cieniutkie ramiaczka tak just in case :wink:

Kasiawka - Czw Lip 14, 2005 8:06 am

Ja tez głosuję na suknię nr 1, jest cudna
ewig - Czw Lip 14, 2005 11:59 pm

Widze, ze jestesmy zgodne jak do tej pory :mrgreen: Zdecydowanie 1. :jumpingmrgreen:
Alma_ - Pon Gru 12, 2005 11:42 pm

Aż 7 z nich mnie powaliło po prostu :shock: Cudo.

Poprawin nie planuję, ale z racji wieku i licznego grona niezmężnych przyjaciółek przewiduję w najbliższych latach istny wysyp ślubów ;)

Zapisałam sobie te najfajniejsze, będą jak znalazł :smilegirl:

Natalia - Czw Gru 15, 2005 7:35 pm

Faktycznie kilka z tych modeli to rewelacja. Niestety sądzę, że trudno byłoby je dostać gotowe w sklepie. Ale mając zdjęcie w garści, znając dobrą krawcową można byłoby sobie taką uszyć, szczególnie, że akurat mi podobają się raczej proste formy, więc myślę, że nie byłby to wielki problem.
A co do sukienek poprawinowych to kilka fajnych i oryginalnych widziałam w takim małym sklepiku na Nawrot /za salonem ślubnym Furora/, po drugiej stronie też jest jakiś sklep z sukienkami ale charakter tych nie bardzo mi odpowiadał, są jak dla mnie przeładowane.
Kilka jeszcze widziałam w Dalmatino na Piotrkowskiej niedaleko Hortexu, ale większość z nich to takie "prawdziwe" wieczorowe kreacje, ale moze któraś z Was takiej właśnie szuka

aggna - Czw Gru 15, 2005 11:15 pm














Kot - Czw Gru 15, 2005 11:17 pm

ta 4 :serduszka: ten błękit to zdecydowanie mój kolor
duże wrażenie robi na mnie też ta amarantowa 7 :wink:

aggna - Czw Gru 15, 2005 11:21 pm








kryszka - Czw Gru 15, 2005 11:21 pm

Jak dla mnie wszystkie z pierwszego posta aggny są super! Chętnie bym każdą z nich założyła na jakąś okazję. :mrgreen:
A najbardziej podoba mi się ta zielona:
aggna napisał/a:

AiD - Czw Gru 15, 2005 11:27 pm

jesli chodzi o moją... to jesli wogole będzie to sukienka :D
bo przyznam sie ze chodzi mi po glowie jakis fajny komplecik spodnie i bluzeczka nie klasyczna z marynarką ale coś zwiewnego... myslicie ze to dobry pomysł ?? ?
a jesli juz suknienka... to dłuuga i BORDOWA :D nie za strojna ale... taka z klasą :D

[ Dodano: Czw Gru 15, 2005 11:50 pm ]
a tu jeszcze kilka wyszperanych w necie





















[ Dodano: Pią Gru 16, 2005 12:14 am ]





















Natalia - Pią Gru 16, 2005 6:51 pm

Piękne te sukieneczki. Przynajmniej z połowę chciałabym mieć w szafie :-)
Calinka - Pią Gru 16, 2005 7:04 pm

Ciężki wybór, wszystkie śliczne, aż oczopląsu dostałam :) tylko jeszcze taką figurkę, żeby mieć...
kryszka - Pią Gru 16, 2005 7:04 pm

No teraz to już się pochorowałam na całego... :roll:
Alma_ - Pią Gru 16, 2005 7:24 pm

Ależ wybór :shock:

Na pewno sobie którąś z nich uszyję, może nawet niejedną ;)

Kati - Pią Gru 16, 2005 10:42 pm

Baaardzo piękne te suknie :) Aż się chciałoby iść na wesele :roll: :mrgreen: albo inny bal...
aggna - Pią Gru 16, 2005 11:16 pm

Ja juz sobie upatrzyla sukieneczke na weselicho juz nie martwie sie w czym pojde:D
Alma_ - Pią Gru 16, 2005 11:59 pm

Kati napisał/a:
Baaardzo piękne te suknie :) Aż się chciałoby iść na wesele :roll: :mrgreen: albo inny bal...
Na przykład na cudze wesele ;)
Kati - Sob Gru 17, 2005 7:19 pm

no taak ;) bo własnego już nie planuję hihih :wink:
Pusiak - Pon Gru 19, 2005 11:09 am

Jak to dobrze, że w przyszłym roku mam dwa wesela :) To bede mogła aż dwie wypróbować :)
Alma_ - Pon Gru 19, 2005 11:10 am

Pusiak, no to już czysta rozpusta ;)
Pusiak - Pon Gru 19, 2005 11:20 am

Rozpusta, czy nie, ale mam zamiar olśnic mojego męża :) Chociaż wolałabym wygladem, a nie ceną :)
Alma_ - Pon Gru 19, 2005 11:22 am

To są w większości proste sukieneczki, krawcowa nie pownna wziąć za nie majątku...
Żaneta - Wto Gru 27, 2005 7:10 pm

Piękne te sukieneczki...
Szukam wlaśnie inspiracji na suknię na wesele do rodziny. Material jest ponieważ nie udalo mnie się sprzedać sukni ślubnej i mam zamiar ją przerobić. Stosunkowo wcześniej myślę już o tym natomiast 3 miesiące przed weselem zacznę się rozglądać za jakąś dobrą krawcową. Noi jeszcze chcialabym ufarbować suknię,bo nie chcę wyglądać jak panna mloda. Zastanawiam się tylko czy to się oplaca?

emilkaa - Nie Sty 01, 2006 5:57 pm
Temat postu: Moja porawinowa
Szukalam i szukalam i oto jest. Moja wymarzona suknia na poprawiny. Teraz tylko musze znalezc jakas krawcowa co mi ja uszyje :P
Alma_ - Nie Sty 01, 2006 7:10 pm

Emilkaa, i w takim kolorze, jak na zdjęciu?
emilkaa - Nie Sty 01, 2006 7:34 pm

Alma_ napisał/a:
Emilkaa, i w takim kolorze, jak na zdjęciu?


NO jeszcze nie wiem :) Bardzo podoba mi sie roz ale myslalam tez o zlotym kolorze bo wiem ze by mi bylo w tym do twarzy. A moze fiolet? :P To jeszcze zalezy od tego w jakim kolorze znajde materialy, moze przy wyborze tkanin spodoba mi sie cos innego :)
A jak Ci sie podoba tak w ogole?

[ Dodano: Nie Sty 01, 2006 7:44 pm ]
i jeszcze z tylu :) .. ale sliczna, no nie?

Alma_ - Nie Sty 01, 2006 8:11 pm

Efektowna, ale to zupełnie nie mój styl...

Ja co prawda nie będę mieć poprawin, ale z prezentowanych tu sukieniek najbardziej podobają mi się te (i chyba sobie coś takiego uszyję na ślub przyjaciół):


Jak widać, mamy dość odmienne gusta ;)

Żaneta - Nie Sty 01, 2006 8:14 pm

emilkaa sukieneczka prześliczna. Na poprawiny to proponowalabym bardziej żywy kolor może być nawet róż :)
emilkaa - Nie Sty 01, 2006 8:55 pm

Alma_ napisał/a:
Efektowna, ale to zupełnie nie mój styl...

Ja co prawda nie będę mieć poprawin, ale z prezentowanych tu sukieniek najbardziej podobają mi się te (i chyba sobie coś takiego uszyję na ślub przyjaciół):
Obrazek Obrazek

Jak widać, mamy dość odmienne gusta ;)


Alma... wcale nie mamy az tak odmiennych gustow bo te sukieneczki tez sa boskie, szczegolnie ta z lewej. Ale ja zle bym sie czula w takiej dlugosci. Poza tym zawsze chcialam miec efektowna suknie o kroju syreny ale jakos nigdy nie bylo okazji, no wiec teraz jest :)
Ale jak juz sobie uszyjesz taka jak z obrazka po lewo to daj znac, jak mi sie spodoba zamowie sobie u Ciebie taka sama... hihihi... :P

Alma_ - Nie Sty 01, 2006 9:14 pm

?lub przyjaciół w sierpniu, dam znać ;)
Żaneta - Nie Sty 01, 2006 9:32 pm

Ja idę na ślub kuzyna Maćka w lipcu więc też szukam jakiejś kreacji tak żebym mogla przerobić swoją ślubną,ale to już pisalam. :D
Podobają mnie się takie:

[ Dodano: Nie Sty 01, 2006 9:33 pm ]
Oczywiście myślę spódnicy tylko.

Alma_ - Nie Sty 01, 2006 9:34 pm

?anetko, jeśli zdecydujesz się na tę pierwszą to koniecznie daj znać, jak wyszła!

Bardzo poważnie o niej myślę :smilegirl:

Żaneta - Nie Sty 01, 2006 9:46 pm

Alma_ Ja myślę tylko o dole tej sukienki,bo gorsecik mam swój i mam zamiar zrobić tak,że przerobić swoją ślubną i dól ufarbować np.na brązowo,a gorsecik zostawić taki jaki jest czyli w kolorze jasny ecru.

Podobają mnie się jeszcze takie:

Alma_ - Nie Sty 01, 2006 9:54 pm

?aneta, a mnie się wydawało, że pisałaś, że sprzedałaś swoją suknię... Nie sprzedałaś w końcu?
Żaneta - Nie Sty 01, 2006 9:59 pm

Już bylo blisko. Dziewczyna byla zdecydowana,ale mialam jej wyslać suknię pocztą po 15-ym,ale okazalo się,że odwolala ślub więc sukienka jej nie potrzebna. :( .
Chcialam ją sprzedać i naprawdę grosze za nią chcialam,ale nic.


Jeszcze zastanawialam się ewentualnie nad tym żeby może dokupić sam dól do gorsetu ponieważ nie wiem czy warto tyle zachodu robić z przerabianiem sukni a potem farbowaniem jej. Nie wiem jaki bylby to koszt?

Alma_ - Nie Sty 01, 2006 10:02 pm

Musiałabyś to skonsultować z krawcową.

Jeśli suknia była koloru ecru, to faktycznie nie musisz farbować góry (to zawsze jakieś ryzyko), a prosta spódnica nie powinna kosztowac więcej niż 200zł (tak mi się wydaje).

Żaneta - Nie Sty 01, 2006 10:10 pm

No wlaśnie ze względu na cenę zastanawiam się czy to ma sens,bo taką spódnicę to nawet myślę,że taniej mogę kupić,ale to jest to,że mialabym na sobie tą jedną jedyną kreację (suknię ślubną),a po za tym moglabym ze swojej spódbicy zrobić jedną wlaśnie taką jak na którymś ze zdjęć (ale najbardziej sklaniam się do naszej Alma :wink: ) i jeszcze jakąś taką na lato krótszą.
Alma_ - Nie Sty 01, 2006 10:35 pm

Polecam świetną stronę z wyborem kreacji na poprawiny (i inne eleganckie okazje): http://www.davidsbridal.c..._bridesmaid.jsp

Najfajniejsze w niej jest to, że można oglądać te same kreacje w kilku kolorach :smilegirl:

AiD - Nie Maj 14, 2006 12:06 pm

no wlasnie jestem na etapie wyboru sukienki na poprawiny... powiem wam szczerze ze myslałam ze to będzie łatwiejsze...

buuu to naprawde cięzki wybór... i najprawdopodobniej będe szyła bo u nas wszystkie suknie są takie same :?

magdallena - Nie Mar 25, 2007 8:34 pm

Ja już też nad tym myślę i już cos mam Nie wiem jak to zrobię ale może bęę to szyć tzn krawcowa Sukienka jes ze strony cymbelina:
http://www.cymbeline.com/...=2&w=1024&h=768
Kolekcja 2007
str 13 i 18 -króciutkie sukieneczki Chciałabym w kolorze złotym Nie potrafię inaczej wkleić
To nie jest jedna sukienka ale tak chciałabym żeby wyglądał przód (str13) i tył (str18)

kochecka - Czw Mar 29, 2007 7:12 pm

Magdallena nie otwiera mi się ten link.Ja chyba tez musze szyć bo nie wierzę że znajdę coś dokladnie w moim rozmiarze.Poza tym przed samym ślubem napewno schudne (jak sie denerwuje to prawie wcale nie jem)wiec to bedzie najlepsze rozwiazanie.ale problem w tym że wogole nic mi do głowy nie przychodzi
magdallena - Pon Kwi 16, 2007 8:39 pm

Już uzupełniam mój poprzedni post
Sama załączam zdjęcia

gosc - Pon Kwi 16, 2007 8:57 pm

śliczna ta sukienusia - taka frywolna :wink:
magdallena - Pon Kwi 16, 2007 9:00 pm

Tak ale gdzie ja kupić albo ile będzie kosztować uszycie a jeśli już to ktp to uszyje ech szkoda gadać ile to my mamy problemów na głowie
gosc - Pon Kwi 16, 2007 9:02 pm

jeśli jest to sukienka ze strony Cymbeline to może najlepiej iść do salonu sukien ślubnych, który ma suknie wŁaśnie tej firmy
magdallena - Pon Kwi 16, 2007 9:19 pm

No tak ale wtedy to na pewno będzie kosztować ok 2 tys. W ptaku już widziałam coś podobnego ale wystawał tiul a nie taka koronka
gosc - Pon Kwi 16, 2007 9:25 pm

no cóż, coś za coś
Może poszukaj na allegro :D

Gabro - Sro Kwi 18, 2007 2:47 pm

Czy ktos może mi polecić sklepy, w których można kupić sukienkę na poprawiny? Taką "normalną", którą da się jeszcze póżniej założyć.
wiewiora85 - Pią Kwi 20, 2007 5:38 pm
Temat postu: moje faworytki
te mi sie najbardziej podobaja






Agnieszka19 - Pią Kwi 20, 2007 6:07 pm

pierwsza w oógle mi się nie podoba :?
A poza tym 2 i 3 ładne ale chyba nie na poprawiny. Jak dla mnie za odważne :)

asia84 - Pią Kwi 20, 2007 6:25 pm

mi się najbardziej podoba czerwona :)
kochecka - Pią Kwi 20, 2007 7:19 pm

a ja może jakas inna jestem ale najbardziej podoba mi sie pierwsza sukieneczka w groszki,tylko troche dluga jest.ja bym wolala zeby miala dlugosc za kolano, taka zalotna "z tamtych lat" :)
summer-sun - Pią Kwi 20, 2007 8:07 pm

a mnie się podoba większość sukienek z tego wątku- niestety prawda jest okrutna- 3/4 z nich zupełnie się nie nadaje dla kobiety o przeciętnej budowie ciała :roll: powiedzmy 160 cm i 55 kg... :roll: modelki wygladają rewelacyjnie w tych kreacjach ...
gosc - Sob Kwi 21, 2007 1:57 am

mnie najbardziej się podoba 4 i 5.
Gabro może faktycznie poszukaj na allegro? Ja tam kupiŁam swoją sukienkę na ślub cywilny. Może i Ty znajdziesz coś godnego uwagi :D

tofee - Wto Kwi 08, 2008 7:08 pm

Czy ktoś zna tą sukienkę ,tzn wie gdzie można ją kupić?
lmyszka - Wto Kwi 08, 2008 9:35 pm

prześliczna ta sukienka [smilie=serduszka.gif] :buja w oblokach: zakochałam się
tofee - Wto Kwi 08, 2008 9:38 pm

Ja jak zobaczyłam to też jestem zakochana. Ale uszyć się jej nie da, bo cały urok jest w tym motywie kwiatowym (i dla mnie w tym kolorku).
Więc chyba pozostaje podziwiać na obrazku :cry:

fiona83 - Wto Kwi 08, 2008 9:41 pm

tofee, o ile mi wiadomo suknie Wattersa są w Polsce nie do zdobycia :(
Woelka szkoda - są piękne ! :buja w oblokach:

tofee - Wto Kwi 08, 2008 9:48 pm

Buuuuuuuuuuuuuuuuu :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Agha - Sro Kwi 16, 2008 10:03 am

Wicie dziewczyny, zastanawiałam się nad sukienką nie tyle co na poprawiny (na działce na luzie, więc bez wyszukanej sukni) co na po oczepinach. Chciałabym założyć coś na tyle swobodnego aby sobie potańczyć. Poza tym spotkałam się już z opiniami, że po oczepinach młoda wstępuje w grono mężatek w związku z tym suknia ślubna już nie dla niej, czas się przebrać.
Z drugiej strony, suknia ślubna jest jedyna w swoim rodzaju, tylko na tę jedną noc.

tofee - Czw Kwi 17, 2008 3:22 pm

Ja na pewno nie będę się przebierać (no chyba że trafi się przypadek losowy ... ), ale chcę się nacieszyć swoją suknią bo raz w życiu się ma taką okazję !! !
słonko - Czw Kwi 17, 2008 3:29 pm

Zgadzam się z Tofee. Nie po to wybuliłam 1500 zł. żeby po paru godzinach zabawy zdjąć suknię :lol: Tę przyjemność pozostawię mężowi na poranek poślubny :)
misia-misia - Czw Kwi 17, 2008 9:36 pm

a ja szukam, szukam i nic :(
szukam czegoś wieczorowego tudzież eleganckiego ale do wielokrotnego użytku...
Ale na mnie nic nie ma...

Wy tyle fajnych wzorów prezentujecie tutaj, ale to wszystko na szczupłe laski i kosztujące kupę kaski.

Musze dalej szukać 8)

Kati - Pią Kwi 18, 2008 3:20 pm

Na Ptaku zawsze coś znajdę ;)


A ostatnio w Monnari :smile:

ava - Sob Kwi 19, 2008 3:39 pm

Na poprawiny raczej chcę sukienkę krótką- tzn. nie mini, ale coś do czy za kolano. Bardzo podoba mi się ta jasna sukienka z namalowanym kwiatem, wklejona przez Almę, a następnie Tofee. Nie podobam się sobie w długich sukienkach, a już na pewno nie chcę jakiejś długiej i strojnej, balowej.

Moja znajoma na swoich poprawinach miała prawie taką samą sukienkę jak ta na zdjęciu (gorset był trochę inny):


Pomijając fakt, że sukienka mi się wybitnie nie podoba, to w takiej balowej sukni ta dziewczyna wyraźnie odstawała od gości (to oczywiście nie grzech, w końcu panna młoda ma sie wyróżniać, no ale bez przesady- jak dla mnie przy nastoletnich chłopcach ubranych w jeansy i koszule wyglądało to dziwnie).
Dlatego dla siebie chcę znaleźć jakąś krótką, ale elegancką koktajlową sukienkę.

justinaa - Pon Kwi 21, 2008 7:44 pm

my mamy samo wesele bez poprawin, więc problem poniekąd rozwiązał sie sam :) ale z drugiej strony na ostatnim weselu na jakim była panna młoda była ubrana na poprawinach w jeansy i czerwoną bluzkę, więc widać, że zbytnio się tym nie przejęła (jej mąż był natomiast w garniturze)
natomiast pomysł, żeby przebierać się po oczepinach średnio się podoba - w końcu będę mieć na sobie tę suknię raz w życiu, więc chcę w niej własnie przetańczyć całą noc, zwlaszcza, że moja jest baardzo wygodna i nie sadze, zeby krepowala ruchy przy tanczeniu

ale wracajac do samego watku - ja wiekszosc sukienek na wesela i tym podobne imprezy kupiłam w Ptaku
;)

ava - Pon Kwi 21, 2008 9:27 pm

Nawet przez myśl mi nie przeszło, żeby przebrać się po oczepinach, przecież skoro tyle się myśli o sukni ślubnej i wydaje sie na nią tyle pieniędzy to chyba nie po to, żeby mieć ją na sobie tylko przez chwilę.
justinaa - Pon Kwi 21, 2008 9:32 pm

zgadzam się z Tobą w pełni, ale z takim pomysłem też się nieraz spotkałam
marta_s3 - Pon Kwi 21, 2008 9:48 pm

Mnie również nawet nie przyszło do głowy aby przebierać się po oczepinach.Uważam, że raz w życiu mozna załozyć tylko suknię ślubną więc nie chcę pozbawiać się przyjemności noszenia jej przez całą noc.
megi - Pon Kwi 21, 2008 10:28 pm

MOJA POPRAWINOWA
Klaudynka - Sob Maj 17, 2008 11:03 pm

Mi przeogromnie podoba się taki krój i chciałabym mieć podobną na poprawinach (może tylko inny kolor):



Moim zdaniem jest po prostu przecudna, zakochałam się... :buja w oblokach:

gosc - Wto Maj 20, 2008 3:11 pm

kontaktowaŁam się z producentem tej sukni - robią ją na wymiar, pobierany wg przesŁanego na maila do klientki wzoru. Produkcja trwa 5 tygodni. Mają przebogaty wybór kolorów. Suknia jest piękna. MyślaŁam żeby ją zamówić na wesele do przyjacióŁ na 12 lipca, z tym że nie wiem jaka będę "duża" tego dnia a zamówić musiaŁabym już teraz. Co radzicie?

No i czy ciężarnej wypada w takiej sukience się pokazać :?: :oops:

blondi005 - Sro Maj 21, 2008 10:31 pm
Temat postu: suknie na poprawiny
Bardzo proszę o poradę , gdyż zastanawiam sie nad sukienką na poprawiny, które będą na wsi przy swobodnej - juz - atmosferze.Mój ślub będzie w sierpniu więc myślałam o czym krótkim na ramiaczkach!!!!
Klaudynka - Sro Maj 21, 2008 11:54 pm

Blondi, radziłabym przejrzeć te wszystkie propozycje forumek które umieszczone są w tym temacie-a jest ich dosyć sporo. Napisz nam również coś więcej o Twojej kreacji-kolor, fason. Wtedy lepiej będziemy wiedziały jak Ci pomóc.

3maj się :)

[ Dodano: Czw Maj 22, 2008 12:00 am ]
Może coś z takich sukienek:







Więcej propzycji na tej stronie:
http://www.dommody.pl/c,p...ie+krotkie.html

Markasiak - Czw Maj 22, 2008 7:43 am

Fajne te sukienki. :)
Hm... ja też nie mam jeszcze nic na poprawiny...
I nie mam pomysłu. :(
Obeszłam już chyba całą Łódź i jakoś nic mi nie wpadło w oko.


No jeden mały pomysł mam...
http://www.vivienvigo.com/galeria.htm - chodzi mi o Marisę z kolekcji Love. Jak by ją zrobić krótką i w innym kolorze to chyba wyglądała by super jako sukienka na poprawiny...

blondi005 - Czw Maj 22, 2008 10:11 pm

Klaudynka dzieki za pomoc.
ogólnie szukam czegoś w czym będę dobrze się czuła na świeżym powietrzu.
Podobają mi się te wszystkie długie sukienki - ale są zbyt eleganckie.
Natomiast myslałam coś o krótkiej sukience przed kolana - a tylko dlatego , że jestem niska i w sukience za kolana nieciekawie wygladam.

Podoba mi się ta sukienka tylko nie w tym kolorze ( myślałam coś o niebieskim , zielonym, czy po prostu łososiowym )


Pozdrawiam serdecznie

Klaudynka - Czw Maj 22, 2008 10:30 pm

Ten drugi fason sukieneczki (tutaj w kolorze fuksji) jest według mnie cuuudny :buja w oblokach: -sama nawet chciałabym mieć taką na własnych poprawinach.
Turkusowa też jest bardzo ładna, tylko tak jak mówisz krótsza, i według mnie bez tego asymatrycznego dołu. Krój czarnej też jest ciekawy :)

Zerknij na te propozycje, myślę że po skróceniu byłyby mniej więcej takie jakie szukasz:

1) łososiowa-tak mi się wydaje :P
http://wedding.w8w.pl/SUK...E/slides/4.html

2) zielona
http://wedding.w8w.pl/SUK...E/slides/2.html

blondi005 - Czw Maj 22, 2008 11:10 pm

Super są te sukienki :-)
kryszka - Pią Maj 23, 2008 6:57 pm

Sajonara6 napisał/a:
No i czy ciężarnej wypada w takiej sukience się pokazać :?: :oops:

Pewnie, że wypada. Jest śliczna, a na brzuszku ciążowym też będzie równie ślicznie wyglądać. :) Ja akurat jestem za obcisłymi rzeczami ciążowymi, a nie workami, więc ta by mi bardzo pasowała.

Ale za dwa miesiące będziesz w 4 miesiącu - z wielkością brzucha może to różnie wyglądać. Nie wiem czy sama bym się zdecydowała. :roll:

Sajonara - a ile kosztuje uszycie tej sukienki?

EJ-ET - Pią Maj 23, 2008 9:06 pm

Sajonaro!
Tez uważam, że wypada, sama niedługo idę na wesela (w czerwcu 2 + jeszcze jedno w sierpniu) i nie zamierzam zbyt workowato się ubierać, no ale z kupnem sukienki wstrzymuję się do weekendu przed samym weselem żeby porzymierzac w czym mi będzie w danym momencie dobrze (najgorzej -finansowo- jak wyjdzie że na każde wesele będę musiała cos nowego kupić, choć normlanie mogłabym wykorzystać jedną kreację, bo nigdzie się goście nie powtarzają!)

Po pierwsze nie wiadomo jak urośniesz (jak mnie widziałaś w 4 miesiącu to przecież nie wyglądałam grubo, niektórzy mówili że nawet nie ciążowo, a jednak przytyłam w obwodzie i biustu i pod biustem i pasa i brzucha...)

Po drugie nie wiadomo jak się będziesz czuła w takim akurat kroju w danym momencie ciąży (ja bym się chyba czuła jak grubasek a nie jak w ciąży :roll: )

izunia_82 - Pią Maj 23, 2008 9:25 pm

Obydwie są śliczne, ale ta zielona ma to "coś" w sobie, bardziej podoba mi się jej krój.
kochecka - Pią Maj 23, 2008 9:31 pm

ja też niedługo idę na wesele - w dodatku będę świadkową i te sukienki strasznie mi się spodobały ale jeśli czeka się 5 tygodni to odpada bo wesele już 14 czerwca :smile: co prawda brzucha jeszcze pewnie mieć nie będę ale już przytyłam nieco więc kupno sukienki muszę zostawić na ostatnią chwilę :?
klarysa - Pią Maj 23, 2008 10:33 pm

łososiowa jest śliczna. i mnie się podobają ciężarne w dopasowanych strojach :)
u mnie na weselu będą 3-4 ciężarne. zwrócę uwagę co noszą i czy im wygodnie.

Klaudynka - Pią Maj 23, 2008 11:01 pm

Podpisuję się pod forumkami. Każda przyszła mama może wyglądać ślicznie w dopasowanej sukience.

Napotkałam nawet 2 propozycje sukienek ciążowych na oficjalne okazje. Moim zdaniem naprawdę ładne.

kryszka - Sob Maj 24, 2008 2:41 pm

Sajonarka - a ta: http://www.allegro.pl/ite...lodej_mamy.html ?

Tylko raczej nie na lipiec...


A tutaj inspiracja z Angeliny Jolie:




Klaudynka - Sob Maj 24, 2008 4:28 pm

I jeszcze jedna, czerwona :)



I bordowa

magdasid - Sob Maj 24, 2008 9:18 pm

Wszystkie sukienki dla eleganckiej przyszłej Mamy piękne :) Aż żałuję, że w ciąży nie jestem :P
A tak poza tematem i trochę do przodu, bo później zapomnę:
Dla wszystkich przyszłych Mam z okazji nadchodzącego Dnia Matki duuuuuużo zdrówka, uśmiechu i szczęścia :)

Klaudynka - Nie Cze 08, 2008 1:56 pm

A może coś takiego:

zielona wraz z przykładowymi dodatkami:

(Sukienka byłaby w moim guście, jednak za dużo tych falbanek jak dla mnie. Dodatki moim zdaniem super)

czerwona z przykładowymi dodatkami:

(Moim zdaniem za duuużo czerwieni. Dodatki mogły by być przełamane jakimś innym kolorem)

czarna z przykładowymi dodatkami:




Moim zdaniem zielona jest najładniejsza ze wszystkich A Wy co myślicie?

ava - Nie Cze 08, 2008 2:35 pm

Z sukienek wklejonych w ostatnim poście przez Klaudynkę jak dla mnie:
- czerwona- najładniejsza, tylko za dużo czerwonych dodatków, ja wolałabym dodatki np. złote
- zielona- góra super, ale na dole trochę za dużo falbanek
- czarna- całkiem ok
- we wzorki- fason ok, ale ten deseń nie bardzo mi się podoba

Klaudynka - Nie Cze 08, 2008 3:25 pm

I jeszcze czerwona. Ogólnie fason bardzo mi się podoba. Bardzo podobną miała nawet Cichopek-tak mi się wydaje.
Trismegista - Nie Cze 08, 2008 5:22 pm

ja bym wybrala czerwona z dodatkami od czarnej i odwrotnie:)
Klaudynka - Nie Cze 08, 2008 5:27 pm

Trismegista-a wiesz, teraz tak patrzę i wyglądało by to naprawdę ładnie. Obie sukienki z pozamienianymi dodatkami nie były by takie jednolite :)
Trismegista - Nie Cze 08, 2008 5:34 pm

no wlasnie, bo tak cala na czerwono, albo czarno, to jakos tak monotonnie chyba??
a skad wzielas te kiecki??:)
ja bym chciala miec na poprawiny (wlasciwie tylko obiad) jakas wlasnie taka w tym stylu, bardziej luzacka, nie jakas wytwornie elegancka;)

Klaudynka - Nie Cze 08, 2008 5:54 pm

Z "Zeberki" :cool: Oto link: http://www.zeberka.pl/ Taka strona o modzie, urodzie, kosmetykach, jak nie powinno się ubierać, itp. Ostatnio znalazłam i zaczęłam przeglądać :)
Niektóre pomysły wydają mi się naprawdę fajne.

ava - Pon Cze 09, 2008 3:42 pm

Klaudynka napisał/a:
Bardzo podobną miała nawet Cichopek-tak mi się wydaje.


Miała taką samą :lol:

Trismegista - Pon Cze 09, 2008 4:53 pm

a ja gdzies czytalam, ze laski na poprawiny poszly normalnie w jeansach, tylko jakas bardziej strojna gore mialy;)
w sumie, to zalezy jakie te poprawiny beda, u mnie to raczej bym nie nazwala tego poprawinami

Klaudynka - Pon Cze 09, 2008 5:14 pm

Trismegista napisał/a:
a ja gdzies czytalam, ze laski na poprawiny poszly normalnie w jeansach, tylko jakas bardziej strojna gore mialy;)
w sumie, to zalezy jakie te poprawiny beda, u mnie to raczej bym nie nazwala tego poprawinami


Zgadzam się,

Wszystko zależy od charakteru poprawin-jeżeli są organizowane na pięknej sali weselnej to wtedy wypada przyjść bardziej elegancko ubranym. No a jeżeli przy grillu, na działce itp. to myślę że taki luźny strój jest w sam raz ;)

Trismegista - Pon Cze 09, 2008 5:17 pm

u nas bedzie na tej samej sali, co wesele, ale to bedzie tylko obiad, czesc gosci przyjezdnych na pewno nie bedzie, bo juz beda chcieli wracac wczesniej do domu, aaa zobaczymy;p

[ Dodano: Pon Cze 09, 2008 7:17 pm ]
by Zeberka

Klaudynka - Wto Cze 17, 2008 7:18 pm

Sukienka bardzo mi się podoba, mogłabym taką założyć na poprawiny :) Dodatki nie wszystkie przypadły mi do gustu. Torebka-ładna, szpilki-zdecydowanie za wysokie jak dla mnie, natomiast kolczyki wybrałabym inne. Do tego zestawu założyłabym jeszcze jakieś bolerko :D
Trismegista - Sro Cze 18, 2008 6:45 pm

mi sie dodatki tez nie podobaja, ale kiecka calkiem w porzadku
gosc - Sro Cze 18, 2008 8:44 pm

o rany, dziewczyny dopiero teraz dotarŁam do Waszych postów skierowanych do mnie :oops:
dzięki za wszystkie inspiracje. Tamta pierwsza sukienka mimo że jest bardzo Ladna i ogromnie mi się podoba to jednak jej nie zamówię bo nie wiem jak będę wyglądaŁa za te 5 tygodni. Na razie nie przytyŁam, nawet troszkę schudŁam ale za "chwilę" mogę mieć bardziej wydatny biust i brzuch. Więc suknia, mimo że szyta na mnie może zupeŁnie nie pasować.

Co do samych inspiracji - na Allegro te sukienki widziaŁam i przyznam, że przypominają mi trochę satynowe szlafroczki :oops:
Suknia Angeliny Jolie-Pitt piękna ale raczej nie osiągalna :lol:
Wklejone przez Klaudynkę bardzo Ładne i wLaśnie czegoś takiego będę szukać jeśli zostanę zmuszona do zakupu nowej sukienki

Klaudynka - Sro Cze 18, 2008 10:20 pm

Sajonaro, cieszę że Ci się podobają ;)

Dodaję również kolejną "zdobycz" do kolekcji sukienek poprawinowych. O dziwo cały zestaw wraz z dodatkami mi się podoba :D

kryszka - Sro Cze 18, 2008 10:22 pm

Sajonara6 napisał/a:
Co do samych inspiracji - na Allegro te sukienki widziaŁam i przyznam, że przypominają mi trochę satynowe szlafroczki :oops:

No mi też się niezbyt podobają, ale gusta są różne. :lol:

Z tymi wszystkimi inspiracjami to jest zawsze ten sam problem. Piękne, cudne, tylko nie do kupienia u nas. :roll:

Klaudynka - Wto Wrz 16, 2008 10:43 pm

Przeglądałam dzisiaj stronę DomMody.pl i znalazłam jedwabną, zwiewną sukienkę w kwiaty. Myślę że mogłaby się sprawdzić jako sukienka poprawinowa. Co Wy na to?
Opis:Spód sukni stanowi cieniutka, błyszcząca satyna atłasowa, warstwa wierzchnia to miękko oplatający sylwetkę jedwab. W talii drapowany satynowy pas. Sukienka bez podszewki.

A do tego taki dodatek:

ava - Sro Wrz 17, 2008 6:11 pm

Fason jest ładny, ale nie bardzo trafia do mnie ten deseń :roll:
Kati - Sro Wrz 17, 2008 6:27 pm

Mnie się baardzo podoba :)
Malwina_łódź - Czw Wrz 18, 2008 9:38 pm

I mnie też ;)
Klaudynka - Pią Wrz 19, 2008 11:53 am

Jeszcze mam taką propozycję:

Spód sukni stanowi cieniutka, błyszcząca satyna atłasowa, warstwa wierzchnia to przeźroczysta, miękko oplatająca sylwetkę tkanina szyfonowa. W talii drapowany satynowy pas.


Do tego dobrałabym taki dodatek:
lub lub


Moim zdaniem kreacja z dodatkami ładnie by wyglądała-tylko ta cena :(

[ Dodano: Pią Wrz 19, 2008 11:55 am ]
Strona: http://www.dommody.pl/

ava - Pią Wrz 19, 2008 2:55 pm

Klaudynko ta jasna sukienka jest śliczna :)
Malwina_łódź - Sob Wrz 20, 2008 10:00 am

?liczna, ale jej cena mnie powaliła.
Niebieskooka - Sob Wrz 20, 2008 5:10 pm

Ja uważam ,że bez problemu kupisz jeszcze ładniejszą i tańszą sukienkę :mrgreen: 470zl to wg mnie przegięcie lekkie...
EwaM - Czw Paź 02, 2008 11:48 pm

Klaudynka napisał/a:
błyszcząca satyna atłasowa,


:hahaha: Przepraszam, ale nie mogłam się powstrzymać. Satyna to w uproszczeniu lewa strona atłasu.

Swoją drogą sukienka bardzo ładna, ale jakie bzdury wypisują w tych opisach :roll:

Bardzo podoba mi się ta wzorzysta sukienka. Moim zdaniem idealna na poprawiny latem.

Markasiak - Nie Lis 30, 2008 4:34 pm

fajne są tu. Szyją na miarę. :) www.oxa.pl


edit: zapomniałam dopisać, że fajne sa tez na Wólczańskiej w salonie. Tam znalazłam swoją na sylwestra. Wczśniej ślubną.

Marimar - Nie Lis 30, 2008 6:11 pm

Też widziałam tam sukienki wieczorowe. :)
Ja szukam czegoś na dzień po ślubie i marzy mi się coś wyjątkowego. Nie wiem sama jeszcze co bym chciała miec i tu cały problem. :)

izunia_82 - Nie Lis 30, 2008 10:18 pm

Sukienka piękna, mi do niej pasuje ta pierwsza torebka.
Yoanna - Sob Mar 28, 2009 4:35 pm

Zaczęłam się ostatnio zastanawiać na sukienką/suknia na poprawiny...

Z tym, że ma ona pasować również na strój druhny, ponieważ dwa tygodnie po mnie ślub ma Aga23021983, której będę świadkiem. Dogadałyśmy się, że nie będę kupować kolejnej sukni... Czy to wypada Waszym zdaniem :?:

Obie wychodzimy za mąż we wrześniu, więc pomyślałam o czymś takim, jak Klaudynka kiedyś wkleiła:
http://wedding.w8w.pl/SUK...E/slides/4.html


http://wedding.w8w.pl/SUK...E/slides/2.html

ava - Sob Mar 28, 2009 5:48 pm

Moim zdaniem jak najbardziej wypada :) A te sukienki które wkleiłaś bardzo pasują na takie okazje :)
Yoanna - Sob Mar 28, 2009 6:54 pm

Szukam czegoś podobnego w Łodzi i okolicach. Znalazłam:

CENTRUM HANDLOWE "MAG-TEX"
Tuszyn "U Janka"
Rząd K, stanowisko 94 (kontener)
Telefony bezpośrednie na stoisko: 0 501 562-082 ; 0 500 198-021
Centrum handlowe czynne:
* z niedzieli na poniedziałek godz.23.00 - 5.00
* wtorek godz. 00.00 - 6.00
* środa godz.2.00 - 6.00
* czwartek godz.4.00 - 7.00
* piątek godz.5.00 - 8.00
* sobota godz.7.00 - 12.00
Prowadzimy także sprzedaż wysyłkową naszych wyrobów.
Zamówienia prosimy składać drogą mailową lub telefoniczną. Można też skorzystać z formularza kontaktu.
Zapraszamy również do Centrum Targowego "PTAK":
Rzgów k/Łodzi, ul.Rzemieślnicza 35
HALA A bis
Sektor E-13
Zapraszamy odbiorców hurtowych i detalicznych.

evelinka - Sob Mar 28, 2009 7:53 pm

Ja widziałam bardzo podobną sukienkę w Łowiczu i nawet przymierzałam. Wiem, że w Łodzi na Piotrkowskiej, chyba gdzieś między Zieloną a Piłsudskiego, jest sklep w którym mają sukienki tej firmy co ja przymierzałam
Yoanna - Pią Cze 12, 2009 7:29 pm

W końcu dziś kupiłam taką:

Będę miała ja na poprawiny i dwa tyg później na ślub Agi23021983 jako świadkowa :D

Pusiak - Sob Cze 13, 2009 11:00 am

Super fajna :)

A jakie masz sliczne niebieskie oczy :wink:

mietka - Nie Cze 14, 2009 11:14 am

Pusiak napisał/a:
A jakie masz sliczne niebieskie oczy :wink:


i ten usmiech!! :)

Yoanna - Nie Cze 14, 2009 5:46 pm

hehe to taka forumowa metamorfoza :smile:
Basia.83 - Wto Cze 16, 2009 8:35 pm

a ja jeszcze nie mam sukienki na poprawiny.suknię slubną mam w kolorze ecru i niestety spotkałam się z niemiłym komentarzem mojej ciotki,że suknia powinna być biała.
na poprawiny chciałabym czerwoną, tylko ciekawe co na to powie :)

fiona83 - Sro Cze 24, 2009 11:00 am

Moja poprawinowa :


Debussy - Sro Cze 24, 2009 11:02 am

A to moja sukienka na poprawiny:


Klaudynka - Pią Cze 26, 2009 2:16 pm

Też jestem na etapie poszukiwania sukienki poprawinowej. Chciałabym przede wszystkim taką która będzie z bolerkiem lub szalem. znalazłam kilka które spełniają moje oczekiwania. Dziewczyny, na którą byście się zdecydowały?


Debussy, Ty chyba masz bardzo podobny fason?


tylko zdecydowanie inny kolor...


marysia - Pią Cze 26, 2009 2:18 pm

wybrałabym pierwszą, druga ma fajne plecy ale satyna jest taka że kazde zagniecenie od siedzenia bedzie widać.
Debussy - Pią Cze 26, 2009 2:29 pm

Klaudynka napisał/a:

Debussy, Ty chyba masz bardzo podobny fason?

O to jest dokładnie mój fason :) Tylko ja mam jaśniejszy kolor chyba.

misiao1983 - Pią Cze 26, 2009 7:45 pm

A mnie się bardzo podoba druga, wybrałabym taką, tylko że czerwoną. (mimo że nie lubię czerwonego koloru :)
temidaaa - Sob Cze 27, 2009 6:40 pm

ostatnia jest super tylko w którymś z jaśniejszych kolorów
asiulek82 - Sob Cze 27, 2009 11:06 pm

Jak dla mnie 2. jest super. Dobrze mi w takim fasonie i zastanawiam się czy nie kupić sobie takiej, co prawda jedną sukienkę na poprawiny już mam, ale to jest taki typ na rózne okazje, więc nie zginie :) Orientujecie się może ile taka sukienka kosztuje?
MalaJu - Sob Cze 27, 2009 11:08 pm

klaudynko, dla CIEBIE pierwsza. dwojka odpada ze wzgledow praktycznych. a w koncu masz byc w stanie idealnym nawet po kilku tancach. na satynie wszystkie plamki widac. trojka.. masz za ladne nogi, zeby je chowac :)
temidaaa - Nie Cze 28, 2009 9:45 am

Klaudynka, a ja mogę prosić o źródło tych sukienek? Szukam czegoś na wesele, a te które wkleiłaś widzę, że są z tej samej strony i jestem ciekawa jakie inne wzory mają :)
EwaM - Nie Cze 28, 2009 10:14 am

Wg mnie pierwsza. Jest dziewczęca, lekka i zwiewna. Moim zdaniem idealna dla Panny Młodej na poprawiny.
Trzecia jest za poważna na poprawiny. Świetnie nadałaby się na wesele. Druga jest za sztywna. Jak na bankiet, a nie imprezę z tańcami.
To moje zdanie, nie wiem jeszcze jak ty w nich wyglądasz. Musisz się przede wszystkim dobrze czuć.

Klaudynka - Nie Cze 28, 2009 2:18 pm

Dzięki dziewczyny, pierwsza kreacja również najbardziej do mnie przemawia. W wolnej chwili pojadę do ptaka i przymierzę ten fason :)
Temidaaa, tutaj jest strona tej firmy: http://domal.win.pl/index...&id=5&Itemid=36

Dziekuję Ju :smile:

Audiolka - Nie Cze 28, 2009 2:29 pm

Pierwsza idealna na poprawiny, druga i trzecia dla kogoś kto idzie na wesele wg. mnie.

pees. na pierwszym zdjęciu modelka jest moja sąsiadka ;)

temidaaa - Nie Cze 28, 2009 8:18 pm

Klaudynka napisał/a:
tutaj jest strona tej firmy

dzięki :)

Klaudynka - Sob Lip 11, 2009 12:21 pm

Sukienka poprawinowa kupiona, taka jak na pierwszym zdjęciu. Kolor czerwony-bo podobno najlepiej ożywia moją jasną karnację. I szal-na którym mi bardzo zależało. Jestem baaardzo zadowolona z dzisiejszych zakupów :)
Debussy - Sob Lip 11, 2009 7:32 pm

Klaudynka, gratulacje 8)
Będziemy balować w tym samym fasonie :)

Klaudynka - Wto Lip 14, 2009 10:14 pm

Zdjęcie sukienki na wieszaku. W realu wygląda zdecydowanie ładniej:

http://yulla-shop.pl/Suknia_Agnieszka-3.html
PS. Dziękuję Debussy i nawzajem, cieszę się że wybrałam ten fason :)

joannakarolina - Wto Lip 14, 2009 10:35 pm

Klauduś gratuluję zakupu, muszę przyznac że sukienka jest naprawdę super i rzeczywiście ten kolor będzie do Ciebie pasował :)
temidaaa - Sro Lip 15, 2009 11:00 am

Klaudynka, muszę przyznać, że ta sukienka, na zdjęciu na manekinie wygląda o niebo lepiej niż na zdjęciu '' katalogowym'' - na tamtym wyglądała, jakby była sztywna, taka stercząca, a ta czerwona wygląda bosko :D
truskawka_ja - Sro Lip 15, 2009 11:46 am

Klaudynko - sukienka jest przypiekna. :)
sloneczkoo - Pon Wrz 27, 2010 9:41 am
Temat postu: Nasze sukienki/stroje poprawinowe.
Dziewczyny wiem, że w swoich dzienniczkach chwalicie się czasami w czym wystąpicie na poprawinach - jednak nie wszystkie osoby mają dzienniczki ;)

Przyszłe Panienki Młode jeśli macie już sukienki/stroje na swoje poprawiny to wstawiajcie ich zdjęcia ;) pochwalcie się kreacjami.

A byłe Panny Młode - mężatki zapraszam do tego samego :)

Niech to będzie taki kącik mody po ślubnej ;)
Ja jeszcze nie mam swojej kreacji dlatego nie wstawię na razie.. być może zaczerpnę od którejś z Was inspiracji.

Agnieszka19 - Pon Wrz 27, 2010 10:09 am

Nie mam lepszego ujęcia :) Oto moja sukienka:




Pusiak - Pon Wrz 27, 2010 10:31 am

Połączyłam istniejące wątki :) Bardzo proszę o korzystanie z wyszukiwarki przed stworzeniem nowego tematu
espere9 - Pią Gru 10, 2010 11:34 am

Co myślicie o tej? http://allegro.pl/suknia-...1314093980.html
Agnieszka19 - Pią Gru 10, 2010 7:01 pm

Mnie torchę za bardzo bieliznę przypomina...- zwłaszcza ten kolor...
paulii - Pią Gru 10, 2010 9:02 pm

Klaudynka Toja sukienka jest PIĘKNA!!! Ja chcę poprawiny!!! :cry:
antonka - Czw Gru 16, 2010 6:25 pm

Klaudynka napisał/a:
Zdjęcie sukienki na wieszaku. W realu wygląda zdecydowanie ładniej:
Obrazek
http://yulla-shop.pl/Suknia_Agnieszka-3.html
PS. Dziękuję Debussy i nawzajem, cieszę się że wybrałam ten fason :)

bardzo ładna ta sukienka

anuszkaa - Czw Lut 03, 2011 3:49 pm

a moze cos takiego






AmeliaPule - Pon Lut 14, 2011 10:12 pm

anuszkaa, mnie urzekły pierwsza i ostatnia przez Ciebie wstawiona.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group