Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Dodatki ślubne - Biustonosz bez ramiączek na wesele

Asia - Nie Kwi 18, 2004 11:45 pm
Temat postu: Biustonosz bez ramiączek na wesele
Zastanawiam się, czy biustonosz bez ramiączek nie będzie się zsuwał podczas całonocnej zabawy. Wiem, ze ma silikonowe paseczki, które zapobiegają zsuwaniu się, ale czy rzeczywiście podczas szaleństw na parkiecie zdaje to egzamin. Jakie macie doświadczenia w tym temacie?
Asiek - Nie Kwi 18, 2004 11:46 pm

Asiu, z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że sprawdził się świetnie. :)
Edyta - Nie Kwi 18, 2004 11:54 pm

A mnie się zsuwał!!!

Być może za dużo skakałam.

A co do ramiączek silikonowych, to uważam, że wygląda to nieładnie!

Asia - Pon Kwi 19, 2004 12:00 am

Edyta napisał/a:
A co do ramiączek silikonowych, to uważam, że wygląda to nieładnie!


Edyta, nie chodzi mi o silikonowe ramiączka tylko o silikonowe paseczki umieszczone na miseczkach.

Edyta - Pon Kwi 19, 2004 12:01 am

sory za szybko przeczytałam

ja miałam biustonosz bez silikonowych paseczków i niestety nie było o najlepsze rozwiązanie

just_Kate - Pon Kwi 19, 2004 1:02 pm

Ja niestety też miałam nienajlepsze doświadczenia z tego rodzaju staniczkiem - faktycznie zsuwał się, mimo tego że krawędzie były na silikonie. Ale być może zależy to tego, gdzie się taki staniczek kupuje i ile się za niego płaci... Ja za swój dałam chyba 4o - 50 zł (Triumph).
olenka - Pon Kwi 19, 2004 1:35 pm

Dużo też zależy od kroju stanika i wielkości oraz "ułożenia" biustu. W moim przypadku staniki typu"bardotka" bez ramiączek odpadaja. Ale mam jeden Lupo czarnu z silikonem i jest ok:)

Polecam staniki zapinane na takie paski (ramiączka), które krzyżuja sie na brzuszku. Fajnie trzymaja biust, tylko przu obcisłych strojach troche sie odznaczaja (te paseczki)

Kati - Pon Kwi 19, 2004 3:26 pm

Mnie się zsuwał na weselu koleżanki, mimo iż był to triumph z silikonwym podszyciem. Ja osobiście nie polecam
Asiek - Pon Kwi 19, 2004 3:55 pm

Nie ukrywam, że bardzo ważna jest sukienka jaką się ma do takiego biustonosza.
Moja ślubna miała dopasowany gorset, który dobrze "wszystko" :mrgreen: podtrzymywał, więc biustonosz "nie miał prawa" się zsuwać, przesuwać, przekręcać, itp.
Tak jak już wspomniałam - byłam zadowolona. :graba:

Asia - Pon Kwi 19, 2004 4:13 pm

Dzięki dziewczyny. Miałam nadzieję, że silikonowe paseczki zapobiegną zsuwaniu się biustonosza, ale z tego co piszecie nie sprawdzają się najlepiej. Hmm, wygląda na to, że mam problem :( Jedyna nadzieja, jak zauważyła Asiek, w sukience.
Asiek - Pon Kwi 19, 2004 4:21 pm

Asiu, jeśli biustonosz jest usztywniany i paski silikonowe są na całej długości obwodu to nic nie powinno się "dziać" z nim pod suknią ślubną.

Oczywiście, domyślam się, że nie za bardzo się to sprawdza u kobiet z dużym biustem.

kryszka - Pon Kwi 19, 2004 4:26 pm

Asiu, a musisz mieć staniczek? Czytałam że nawet dziewczyny z dużym biustem rezygnowały z niego jeśli gorset był dobrze wyprofilowany.
Asia - Pon Kwi 19, 2004 6:19 pm

kryszka napisał/a:
Asiu, a musisz mieć staniczek?


Wolałabym mieć, bo wydaje mi się, że suknia ładniej leży.

Kati - Pon Kwi 19, 2004 7:21 pm

Chyba masz rację Kryszko... w moim przypadku tak jest. Lepiej bez stanika, bo gorset wszystko trzyma. P.S. poszłam inkognito poprzymierzać narazie tak dla frajdy suknie ;)
gosia - Pon Kwi 19, 2004 7:35 pm

Miałam własnie na swoim slubie taki biustonosz i sie spisał podczas tanców rewelacyjnie :graba:
kryszka - Pon Kwi 19, 2004 7:42 pm

Asia napisał/a:
kryszka napisał/a:
Asiu, a musisz mieć staniczek?


Wolałabym mieć, bo wydaje mi się, że suknia ładniej leży.


W moim przypadku usztywniane gorsety z fiszbinami leżą idealnie i nie zamierzam kupować dodatkowo stanika.

Asiu, wstrzymaj się może z kupnem do chwili aż zamówisz suknię (bo chyba jeszcze nie zamówiłaś?). Jak już będziesz wiedziała jaki gorset to wtedy będziesz się martwić. No bo jeśli będzie to miękki gorset to stanik będzie niezbędny.

Asia - Pon Kwi 19, 2004 7:55 pm

Kryszko, nie zamówiłam jeszcze sukni, ale cały czas marzę własnie o sukni, a nie gorsecie ze spódnicą. Dlatego na pewno lepiej będzie wyglądała ze stanikiem. ?eby zamówić suknię powinnam chyba iść do miary własnie w staniku, który będzie na wesele.
gosia - Pon Kwi 19, 2004 9:59 pm

Asiu, ja tez jak szłam na przymiarke to miałam ze soba biustonosz który własnie zakupiłam do sukni :)
olenka - Pon Kwi 19, 2004 10:05 pm

W takim razie suknia chyba bedzie z odkrytymi ramionami? lub koronka na górze?
tweety - Pon Kwi 19, 2004 10:16 pm

To na przymiarke trzeba miec biustonosz :?: :zdziwko:
Asiek - Pon Kwi 19, 2004 10:23 pm

tweety napisał/a:
To na przymiarke trzeba miec biustonosz :?: :zdziwko:

Tak, Tweety. :) I to najlepiej dokładnie ten sam, co będziesz miała w dzień ślubu.

tweety - Pon Kwi 19, 2004 10:31 pm

Hmm dobrze wiedzieć. Dzieki :D
kryszka - Pon Kwi 19, 2004 11:27 pm

No chyba że tak Asiu. :) Ale widzę że dziewczyny mają różne doświadczenia, więc chyba nie będziesz miała innego wyjścia jak kupić i przekonać się na własnej skórze, np. przed weselem na jakiś tańcach. :mrgreen:

Albo może zamiast stanika bieliźniany gorsesik? Myślę że taki ładnie utrzyma biust.

No i jeszcze możesz zamówić wykonanie stanika idealnego dla ciebie w pracowni gorseciarskiej.

Asia - Wto Kwi 20, 2004 12:15 am

olenka napisał/a:
W takim razie suknia chyba bedzie z odkrytymi ramionami? lub koronka na górze?

Chciałabym mieć lekko opuszczone ramiona lub dekolt - łódka; a koronka na górze strasznie mi się podoba :-)


kryszka napisał/a:
Albo może zamiast stanika bieliźniany gorsesik? Myślę że taki ładnie utrzyma biust.

Warto to przemyśleć. Dzięki. Sama już nie wiem co robić :?

anna.b - Wto Kwi 20, 2004 1:08 am

Asiek napisał/a:
tweety napisał/a:
To na przymiarke trzeba miec biustonosz :?: :zdziwko:

Tak, Tweety. :) I to najlepiej dokładnie ten sam, co będziesz miała w dzień ślubu.


Ja podczas zamawiania sukni zapytalam pania w salonie, jaki typ stanika kupic, jaki bedzie najlepiej lezal. Pani mi poradzila, abym do czasu przymiarki wstrzymala sie z kupnem bielizny, bo byc moze najlepsze beda miseczki przyszyte do gorsetu.

pipi - Wto Kwi 20, 2004 10:47 am

anna.b napisał/a:

Ja podczas zamawiania sukni zapytalam pania w salonie, jaki typ stanika kupic, jaki bedzie najlepiej lezal. Pani mi poradzila, abym do czasu przymiarki wstrzymala sie z kupnem bielizny, bo byc moze najlepsze beda miseczki przyszyte do gorsetu.


W zasadzie mnie panie już powiedziały że będę miała wszyte miseczki w sukni i nie będę potrzebowała nic więcej :oops: - mnie to w sumie cieszy bo będzie gorąco a to jedna warstwa materiału mniej :graba:

ice - Wto Kwi 20, 2004 10:49 am

Wprawdzie stanika na sobie nie mialem i miseczek tez mi nigdzie nie zaszyli ale jedno musze przyznac ... w czasie slubu mielismy chyba najgoretszy dzien w calym ubieglym roku .... tragedia .... myslalem ze sie ugotuje ..... a niby tylko koszula, kamizelka i marynarka .... i mniej na sobie tym lepiej :)
Asiek - Wto Kwi 20, 2004 10:54 am

ice napisał/a:
i mniej na sobie tym lepiej :)

Typowo męski punkt widzenia. 8)

Dziewczyny, przemyślcie sprawę z tym gorsetem pod suknię (zamiast biustonosza) : raz, że gorąco, drugie - może być niewygodnie.

ice - Wto Kwi 20, 2004 11:03 am

Khm .... khm .... chcialem zauwazyc ze moja wypowiedz nie byla ukierunkowana na jak najwieksze rozneglizowanie z jak to nazawalas " typowo meskiego punktu widzenia" - poprostu w taki skwar mozna ducha wyzionac i wydaje mi sie ze lepiej sie dwa razy zastanowic niz ubierac sie na cebulke.
Asiek - Wto Kwi 20, 2004 11:06 am

Ice, przecież żartowałam. :roll:
ice - Wto Kwi 20, 2004 11:10 am

A kto Cie tam wie :P

P.S. Oj cos mi sie wydaje ze nie powinnismy zartowac wzgledem siebie .... obawiam sie ze nasze poczucie humoru jest na tyle rozne ze moze kiedys dojsc na tej plaszczyznie do nieszczescia :(

Asiek - Wto Kwi 20, 2004 11:12 am

ice napisał/a:
A kto Cie tam wie :P

P.S. Oj cos mi sie wydaje ze nie powinnismy zartowac wzgledem siebie .... obawiam sie ze nasze poczucie humoru jest na tyle rozne ze moze kiedys dojsc na tej plaszczyznie do nieszczescia :(


:shock: :shock: :shock:

ice - Wto Kwi 20, 2004 11:27 am

W ramach wyjasnienia .....

Moj powyzszy tekst nie mial na celu rozdraznienia czy zasygerowania Asiek ze jej teksty wzgledem mnie sa dla mnie drazniace .... chodzilo mi tylko i wylacznie o to aby nasze rozne poczycia humoru nie spowodowaly kiedys zaostrzonych sytuacji ..... obawiam sie jednak ze nie zostalem zrozumiany ....

Asiek - Wto Kwi 20, 2004 11:30 am

Chyba już wiem, o co chodzi.

I nie skrzywiajmy tematu, który dotyczy biustonoszy. :wink:

ice - Wto Kwi 20, 2004 11:31 am

Wracajac do tematu .... na biustonoszach sie wprawdzie nie znam ale wiem ze im wiecej ma sie na sobie tym bardziej w upalny dzien jest goraco .... chociaz jak znam zycie to czego nie zrobi kobieta zeby ladnie wygladac :)
Asia - Wto Kwi 20, 2004 11:53 am

Z Waszych wypowiedzi wynika, ze doswiadczenia z biustonoszami bez ramiączek sa bardzo różne. Nie wiem sama co robić, bo szkoda mi rezygnowac z wymarzonego dekoltu. :(
Asiek - Wto Kwi 20, 2004 12:23 pm

Asiu, nie ma to jak sprawdzić na własnej skórze. :wink:
Kup, sprawdź jak się w nim czujesz.
Ja też miałam podobne wątpliowśości do Ciebie, zaryzykowałam i się opłaciło. :)
Myślę, że nie musisz rezygnować z suknii z dekoltem.

Asia - Wto Kwi 20, 2004 1:14 pm

Asiek napisał/a:
Asiu, nie ma to jak sprawdzić na własnej skórze. :wink:
Kup, sprawdź jak się w nim czujesz.


Tak własnie zrobię.

Dziewczyny, dziekuję za wszystkie rady :)

Kasia21 - Pon Sie 30, 2004 1:42 pm

Jak masz sukienke na szyję to jest specjalne ramiaczko silikonowe które jest dłuższ niz te standardowe. Ja tak zrobiłam i byłam zadowolona. Byłam na slubie u kolężanki, która miała sukienkę bez ramiaczek.I taki tez stanik pod niego dobrała.Ale najsmieszniejsze jest to, że jak klekali ona uklękła na spónicy i jak chciała się podnieść niała wszystko na wysokości kolan :oops: . Kasiądz się odwrócił(jakby się wtydził popatrzeć) Można powiedzieć- ach co to był za ślub :wink:
Agata - Wto Sie 31, 2004 1:29 pm

Do sukienek z gorsetami polecam staniczek firmy Lupo z odpinanymi ramiączkami. Przymierzałam mnóstwo staników, zanim się zdecydowałam na tą firmę. Stawałam w przymierzalni i skakałam przez pięć minut. Jak stanik spadał - oddawałam. Brałam na te próby staniki nie patrząc na cenę i akurat w tym wypadku cena nie gra roli (jeśli chodzi o zlatywanie :) ). Te najdroższe (około 300 złotych) sprawowały się czasem gorzej niż, te za 100 zł.
Zobaczymy jak sprawi się nie podczas pięciuminutowego sprintu w przymierzalni, ale kilkugodzinnych tańców.

becia - Wto Sie 31, 2004 2:34 pm

Ja właśnie zakupiłam dzis na Jaracza staniczek(gładzutki z odpinanymi ramiączkami i z silikonem na dole i górze) oraz majteczki.
Mam nadzieje, że staniczek się spisze dobrze

:lol:


ślubuję 25.09.2004

marchefka - Sob Wrz 18, 2004 6:44 pm

Ja najpierw marzylam o tym, zeby gorset byl tak wyprofilowany, zebym nie musiala miec na sobie zadnego stanika, ale sie nie udalo (chociaz wiem, ze mozna, bo mam jedna kiecke wieczorowa, ktora jest tak rewelacyjnie dopasowana, ze zadnego stanika nie potrzebuje).. Skonczylo sie na tym, ze jak juz wiedzialam, jak bedzie wygladal dekolt tej sukni i ze na szyi bedzie szelka, to poszlam do skleopu, kupilam normalny stanik, ktory krawcowa przerobila mi w taki sposob, ze z normalnych ramiaczek zrobila szelke. Sprawdzilo sie bardzo dobrze, stanik trzymal jak powinien, widac nic nie bylo.
Moze to jest jakis patent?
marchefka

Agni - Sro Lut 02, 2005 4:29 pm

mierzyłam dzisiaj bardotkę i zamówiłam! tryma się świetnie bo jest podszysta sylikonem i pani dpopasuje mi obwód pod biustem na maszynie - bo obwód to mam z mniejszego rozmiaru dobry ale wtedy rozstawienie miseczek nie pasuje.. dlatego bardzo jestem zadowolona że taka możliwość w tym sklepie jest :mrgreen:

też chciałam żeby gorset trzymał już wszystko :) ale niestety przy rozmiarze większym nie jest to komfortowe...

dagmara - Sro Lut 02, 2005 9:23 pm

W triumphie są nowe dwa modele staników bez ramiączek.Kto potrzebuje niech spróbuje i to w dodatku do miseczki D.
Kati - Czw Lut 03, 2005 8:10 am

A ja chyba ze stanika zrezygnuję w ogóle...
Viola - Pon Mar 07, 2005 10:55 pm

Cytat:
mierzyłam dzisiaj bardotkę i zamówiłam! tryma się świetnie bo jest podszysta sylikonem i pani dpopasuje mi obwód pod biustem na maszynie - bo obwód to mam z mniejszego rozmiaru dobry ale wtedy rozstawienie miseczek nie pasuje.. dlatego bardzo jestem zadowolona że taka możliwość w tym sklepie jest


Agni, czy możesz please podac mi nazwę i adres tego sklepu? Jestem właśnie w trakcie poszukiwań stanika...

megi - Pon Mar 07, 2005 11:10 pm

potwierdzam dobry sposób to wszyte miseczki! :lol:
Viola - Pon Mar 07, 2005 11:16 pm

Agni, chyba znalazłam sama odpowiedż na swoje pytanie, bo pisałaś o tym w innym wątku. Czy ten sklep jest na Narutowicza/plac Dąbrowskiego?
Agni - Wto Mar 08, 2005 10:27 am

Viola napisał/a:
Agni, chyba znalazłam sama odpowiedż na swoje pytanie, bo pisałaś o tym w innym wątku. Czy ten sklep jest na Narutowicza/plac Dąbrowskiego?


tak tak! nazywa się EliAn - pewnie kombinacja od imion - schodzi się po schodkach - na przeciwko teatru. Mam tam jeszcze zamówiony pas do pończoch ecru :mrgreen:

Viola - Nie Mar 20, 2005 2:58 pm

Byłam w sklepie (EliAn) i faktycznie jest tam przemiła obsługa, ale niestety nie było mojego rozmiaru :cry:
Ostatecznie kupiałam bardotke Triumpha w butiku Sławy. Dałam za nią 68 zł i jestem baaaardzo z niej zadowolona. Nie jest może zbyt piękna, bez żadnych ozdób czy koronek, ale jest rewelacyjnie dopasowana z silikonem na około miseczek, tak że szanse na spadek z piersi są = 0! :lol:

Ewelianna - Pon Sie 01, 2005 9:23 am

Dziewczyny! Ile ja się naszukałam stanika! Mam dość nietypowy rozmiar, i na przykład Triumph w moim rozmiarze ma same koszmarki, w których wyglądałam jak własna babcia :wink: . Ale kupiłam wreszcie. Bardzo ładny, w kolorze ecru z koronką przedstawiającą gałązki bluszczu :D . Ma usztywnienia i silikonowe paseczki, sprawdziłam, nie zsuwa się! Kupiłam go na Piotrkowskiej, w sklepiku z firmą Alles. Ceny bardzo przystępne, a wyroby tak na oko całkiem pożądne.
inka999 - Pon Sie 01, 2005 9:49 am

a tak mniej więcej to w poblizu jakiej ulicy? bliżej centarlu czy placu wolności?
no i jaka cena? Chyba się tam wybiorę, bo niestety też mam problem z kupnem bielizny:-(

Ewelianna - Pon Sie 01, 2005 7:45 pm

Kurcze, chyba tak mniej więcej w połowie :roll: , ale na pewno po tej stronie Piotrkowskiej, po której jest Saspol. I jeszcze jedno, na wystawie jest tylko kilka sztuk bielizny, bo to gółwnie sklep z ciuchami, bielizna jest w głębi, jakby w osobnym pomieszczeniu. Za komplet - stanik i stringi zapłaciłam nie całe 100 zł. Dokładnie nie wiem, bo nie ja płaciłam :oops:
Anion - Pon Sie 01, 2005 8:49 pm

Ja zakupiłam Triumpha, model z odpinamymi ramiączkami, biały, gładki, bez koronki. Zapłaciłam 99zł. Ma on wszyste silikonowe paseczki dookała i naprawdę nie ma prawa się zsunąć. No i jest push-up, co w moim przypadku bardzo korzystnie poprawia wygląd. :wink:
tusia_queen - Pon Sie 01, 2005 9:03 pm

ja wynalazłam prawdziwe cudeńko!!
szukałam bardzo długo, ale opłaciło się

staniczek, przymierzany zawsze bez ramiączek
ma dwa silikonowe paseczki, na dole i gorze
trzyma się rewelacyjnie!!
test wytrzymałości - skakanie w przymierzalni
i każda kolejna próba powiodły się
stanik przylega idealnie i nie przesuwa się ani odrobinkę
i cena - 70 zł za Triumpha... myślę, że nieźle

inka999 - Wto Sie 02, 2005 8:32 am

A ja nie mogę znaleźć na siebie takiego jaki chcę :-(
Moją ulubiona bielizną jest bielizna z Feliny, niestety kolor w jakim chcę mieć bieliznę w moim rozmiarze chwilowo jest nioobecny na półkach :-(
Jeśli nie sprowadzą do piątku to muszę chyba zdecydować się na biały....
dodam, ze poszukuję biustonosza miękkiego bez żadnych "poduch i wszywek" ale na silikonowych ramiączkach, no i problem, bo podobno na silikonowych ramiączkach nie ma miękkich biustonoszy :-(
Jeśli któraś z Was (lub któryś;-)) wie gdzie można coś takiego dostać to proszę o info....

tusia_queen - Wto Sie 02, 2005 11:39 am

ja mam miękki Triumpha
inka999 - Wto Sie 02, 2005 12:13 pm

a w jakim kolorze?
bo ja poszukuję w tzw. capucino (pewnie nie tak się to pisze, ale wiecie o jaki kolor chodzi, nie ;-) )

tusia_queen - Wto Sie 02, 2005 4:58 pm

ja mam biały, choś szukałam ecru..
pod sukienką i tak tego nie widać.

Linka - Wto Sie 02, 2005 8:47 pm

Ja miałam biustonosz polskiej firmy Konrad, model Natalia , push up, oczywiście biały ( na stronce znalazłam niestety czarny, chociaż też mi się bardzo podoba, może na inne okazje :oops: )
Ma ramiączka białe i silikonowe w zależności od potrzeby no i jest podszyty silikonowymi paseczkami. Był bardzo wygodny,nie zsuwał się, praktycznie go nie czułam a pięknie podkreślał i trochę powiększał biust. W ogóle bardzo lubię bieliznę tej firmy i polecam. :D

Acha, kosztował 43 zł.

Lena - Pon Sie 08, 2005 7:13 pm

A może przy okazji widziałyście stanik z silikonowym zapięciem na plecach? Moja przyjaciółka szuka koniecznie takiego bo ma przeźroczystą koronkę na plecach sukienki a w zwykłym staniku to prześwituje. Jeśli któraś z was coś takiego spotka proszę o namiary
Kot - Wto Sie 09, 2005 11:19 am

Ewelianna napisał/a:
Kurcze, chyba tak mniej więcej w połowie :roll: , ale na pewno po tej stronie Piotrkowskiej, po której jest Saspol. I jeszcze jedno, na wystawie jest tylko kilka sztuk bielizny, bo to gółwnie sklep z ciuchami, bielizna jest w głębi, jakby w osobnym pomieszczeniu. :oops:


Ewelianna to ja wiem gdzie to jest
idąc Piotrkowską w kierunku placu Wolności na odcinku między Zieloną a Więckowskiego
w głębi sklepu staoiska z bielizną w tym właśnie duża oferta firmy Alles :D
swoją drogą Alles to nasza regionalna firma z Głowna a ich wyroby są raczej trudno dostępne :roll:


LenaJa mam 1 biustonosz z silikonowym paskiem z tyłu ale jego zapięcie jest z przodu między miseczkami (chyba dziwnie by wyglądało takie zapięcie na silikonowym pasku który z założenia ma być niewidoczny) to model polskiego producenta "Kingi"


Ja do ślubu idę w bieliźnie polskiej firmy Gorteks model "Le Classique", biustonosz to biała gładka bardotka z odpinanymi ramiączkami i wszytym silikonem idealnie super trzyma się na ciele :D

Lena - Wto Sie 09, 2005 7:32 pm

Kot napisał/a:
Ewelianna napisał/a:
Kurcze, chyba tak mniej więcej w połowie :roll: , ale na pewno po tej stronie Piotrkowskiej, po której jest Saspol. I jeszcze jedno, na wystawie jest tylko kilka sztuk bielizny, bo to gółwnie sklep z ciuchami, bielizna jest w głębi, jakby w osobnym pomieszczeniu. :oops:


Ewelianna to ja wiem gdzie to jest
idąc Piotrkowską w kierunku placu Wolności na odcinku między Zieloną a Więckowskiego
w głębi sklepu staoiska z bielizną w tym właśnie duża oferta firmy Alles :D
swoją drogą Alles to nasza regionalna firma z Głowna a ich wyroby są raczej trudno dostępne :roll:


LenaJa mam 1 biustonosz z silikonowym paskiem z tyłu ale jego zapięcie jest z przodu między miseczkami (chyba dziwnie by wyglądało takie zapięcie na silikonowym pasku który z założenia ma być niewidoczny) to model polskiego producenta "Kingi"


Ja do ślubu idę w bieliźnie polskiej firmy Gorteks model "Le Classique", biustonosz to biała gładka bardotka z odpinanymi ramiączkami i wszytym silikonem idealnie super trzyma się na ciele :D


To pewnie o coś takiego jej chodziło. A nie pamiętasz gdzie kupiłaś taki stanik???

Kot - Sro Sie 17, 2005 1:39 pm

ja niesteyt go nie kupiłam, jak większość mojej bielizny ta również pochodzi od mamy, która z racji swojej pracy przywiozła go bezpośrednio od producenta

ale bieliznę firmy "Kinga" można dostać m. in. w sieci sklepów Gorseteria

strawberrytea - Czw Sie 18, 2005 6:07 pm

dziewczyny, mozecie podac parę adresów sklepów, gdzie mozna dostać bieliznę np LUPO czy Felina, Konrad itd? Wszedzie widze bieliznę Triumpha a jak na mój gust wybór w Triumphie jest mały... Chodze i szukam stanika i w każdym sklepie pokazuja mi co najwyżej jeden model stanika, który mi się na ogół nie podoba a kosztuje oczywiście ok 100 zł. Wczoraj byłam w butiku Sławy i z gładkich staników nie było w ogóle mojego rozmiaru. Pani mi dała co prawda jeden ale on pod biustem miał 75 a ja powinnam mieć 70.
Tak na marginesie: dziewczyny! jak będziecie kupowały stanik, który ma się trzymac bez ramiączek, zawsze kupujcie troszkę "zaniżony" numer pod biustem. Jak np macie 73cm i kupcie 70 bo 75 bedzie sie zsuwał!!!

joanna_25 - Sob Sie 20, 2005 8:08 am

strawberrytea myślę że powinnaś jechać do Ptaka.Jak byłam tam niedawno po buty to widziałam duży wybór bielizny i bardzo przystępne ceny.Bielizna Lupo jest w hali H.
Kati - Sob Sie 20, 2005 8:10 am

Dziewczyny, a wam się ta bielizna Lupo naprawdę podoba?? mam na myśli nie na zdjęciu (w internecie to mi się też podobała)...
Bo ja jak ją oglądałam, właśnie w Ptaku, to hmm odeszłam z kwitkiem. Jakoś nieeee....

Pusiak - Czw Wrz 08, 2005 8:28 am

A ja będę miała pod sukienką coś co nazywa się biuster... Triumpha.... dopasowany do sukni, tak że wszystko wygląda absolutnie idealnie, a w sukienkę będę miała wszyte zapinki na ramiączka, żeby nie wychodziły (ale to akurat pewnie jest standard przy sukniach do których można nosic stanik na zwykłych ramiączkach :) )
Anion - Nie Wrz 11, 2005 8:09 pm

Dla tych którzy mają obawy że biustonosz bez ramiączek będzie przesuwał się i spadal : Ja miała biustonosz Triumpha z silikonowym paseczkiem pod biustem i absolutnie nie odczułam zadnego dyskomfortu. Wszystko było na swoim miesjcu przez całe wesele. Polecam!
pipi - Wto Wrz 20, 2005 2:58 pm

Pusiak, a co to jest ten biuster? bo ja taka niewykształcona w tym względzie jestem
Pusiak - Wto Wrz 20, 2005 3:10 pm

cos jak biustonosz, tylko mocno przedłużony do dołu... mam nadzieje, że zrozumiesz o co mi chodzi.... :oops:
kryszka - Wto Wrz 20, 2005 3:20 pm

Gorset? :wink:
pipi - Wto Wrz 20, 2005 3:27 pm

ja sobie to wyobrażam jako coś krótszego od gorsetu i dłuższego od biustonosza.

I jak się zastanowię to faktycznie takie coś ma szansę lepiej się trzymać od biustonosza, bo ja np. preferuję biustonosze które oprócz miseczki mają jeszcze trochę materiału od dołu, bo tylko takie "nie jadą" po moich małych piersiach do góry :wink:

Pusiak - Wto Wrz 20, 2005 3:31 pm

no i bardzo to sobie dobrze wyobraziłas pipi, bo to jest krótsze od gorsetu, a poza tym nie jest usztywnione :) no i zapinane na zwykłe haftki, a nie np. sznurowane
kryszka - Wto Wrz 20, 2005 3:32 pm

No, chodziło mi właśnie o coś takiego - gorsetowego. Też mam takie cudo i nie wiedziłam że to się tak nazywa. :30:
Pusiak - Wto Wrz 20, 2005 3:34 pm

No to teraz już obie jesteście mądrzejsze i ja też :)
strawberrytea - Sob Wrz 24, 2005 12:26 pm

dziewczyny! polecam wszystkim sklep na przeciwko Pl Dąbrowskiego, na Narutowicza. Przemiła obsługa, mają tylko jeden model stanika takiego typowego do ślubu - bez ramiączek, z silikonem ale jest gładziudki, ładnie leży i kosztuje tylko 53 zł! Firma Gaja. Szczerze mówiąc podoba mi się duuuzo bardziej niż te z Triumpha. A w cenie jest przeróbka- np zmniejszanie obwodu pod biustem :) Mozna tam przerobić każdy stanik który sie kupuje :)

Pisze to już po slubie i weselu. Stanik trzymał się świetnie, w ogóle zapomniałam o tym że mógłby mi wyciąć głupi dowcip ;)

gambi - Sob Wrz 24, 2005 11:37 pm

o tym sklepie juz pisano nie raz na forum. mysle, ze naprawde jest godny polecenia, zwlaszcza za mila obsluge, ale wyboru niestety nie maja najwiekszego.
biustonosz o ktorym pisze Strawberrytea maja w ofercie juz ponad pol roku i nie dodali nic nowego. napewno dobrze trzyma sie bez ramiaczek, ale jak dla mnie nie ma zadnych dodatkowych ozdob i nie najlepiej pasuje na wlasny slub.

Alma_ - Wto Sty 31, 2006 11:53 am

Podobno przy większych rozmiarach sprawdza się dobrze bielizna Feliny, tutaj ich kolekcja ślubna: http://www.felina.pl/collections.php?model=59

Sama jeszcze nie próbowałam, ale może się skuszę. Dobry biustonosz bez ramiączek przyda mi się też w wersji czarnej, na większe wyjścia ;)

laryssa - Pią Mar 31, 2006 12:26 pm

I ja mam z tym problem.Mam gorset bez ramiaczek i maly biust.

Co radzicie mi?Bo wlasnie pani z salonu powiedziala zebym kupila stanik bez ramiaczek.A ja sie boje wlasnie ze bedzie opadal.

A jak to jest z tymi miseczkami wszywanymi?Da rade cos dodac-jakis zel czy cos?

rorrim - Pią Mar 31, 2006 12:31 pm

Ależ laryssa nie ma problamu ze stanikiem - kup taki z paskami silikonu - nie będzie spadał na pewno.
Ja kupiłam wypróbowany już przez forumowiczki biustonosz bez ramiączek firmy Lupo z push up- em. Trzyma się wszytsko i powiększa :wink:

Polecam kupowanie w Ptaku - jest duuuużo taniej.

szczako - Pią Mar 31, 2006 12:36 pm

mnie osobiscie silikonowe ramiaczka nie przekonuja. tzn. nie przepadam za ich widokiem do np. sukienek czy bluzeczek bez ramiaczek.

warunki fizyczne mam podobne do laryssy ;) , kiecunia sie co prawda na gorsecie nie konczy, ale nie ma tez ramiaczek czy innych rekawkow, wiec zdecyduje sie na jakis biustonosz bez ramiaczek z push-upem. a poniewaz te firmy Lupo sa tu zachwalane, to pewnie na ten wlasnie padnie moj wybor.

Alma_ - Pią Mar 31, 2006 12:44 pm

Szczako, rorrim chodziło chyba o silikonowy pasek wewnątrz miseczki, podtrzymujący biustonosz na miejscu.

Bo silikonowe ramiączka wystające spod sukni to faktycznie jakieś nieporozumienie :roll:

rorrim - Pią Mar 31, 2006 12:44 pm

Szczako - ale ja nie pisałam o silikonowych ramiaczkach!!!

Tylko o paskach silikonu, które są podszyte pod biustonoszem i utrzymują go we właściwym miejscu.
Taki biustonosz nie ma żadnych ramiączek :)

szczako - Pią Mar 31, 2006 12:46 pm

rorrim napisał/a:
Szczako - ale ja nie pisałam o silikonowych ramiaczkach!!!


sorry, male nieporozumienie ... :oops:

paski to nie ramiaczka, Szczako ...

teraz juz wszystko rozumiem i popieram.

kryszka - Pią Mar 31, 2006 12:50 pm

laryssa napisał/a:
A jak to jest z tymi miseczkami wszywanymi?Da rade cos dodac-jakis zel czy cos?

Nie rozumiem... ?el do miseczek? Napisz jaśniej to postaram się wytłumaczyć, bo ja miałam właśnie wszywane miseczki.

laryssa - Pią Mar 31, 2006 7:22 pm

No ja to sie nie bardzo orientuje,ale jedna z pan w salonie powiedziala mi jak sie zapytalam czy wszywaja miseczki ze u nich wszycie miseczek i zel gratis.Nie wiem dokladnie jak to wyglada.Myslalam ze po prostu jakies wkladki zelowe czy cos w tym stylu wszywaja. :roll:
kryszka - Pią Mar 31, 2006 7:41 pm

Może i istnieje coś takiego - ja pierwsze słyszę.
Mi wszyto zwyczajne miseczki (coś jakby stanik push-up, każda miseczka oddzielnie) - idealnie wyprofilowane w idealnie wyprofilowane na nie miejsce w gorsecie. Dodatkowo zwiększyłam sobie nimi rozmiar biustu z marnego A do dobrego C,D. :hyhy:
Miseczki te przy odpowiednio dobranym i założonym gorsecie nie mają prawa się ruszyć czy wypaść. :wink:

laryssa - Pią Mar 31, 2006 10:41 pm

No to fajnie,czyli takie mini poduszeczki?
kryszka - Pią Mar 31, 2006 10:47 pm

Raczej jak usztywniona miseczka stanika. Postaram się jutro pstryknąć fotkę jak to wygląda i wstawię. :)
laryssa - Pią Mar 31, 2006 11:01 pm

Oki,dzieki :lol:
Dotka - Sob Kwi 01, 2006 1:24 pm

rorrim napisał/a:
Ależ laryssa nie ma problamu ze stanikiem - kup taki z paskami silikonu - nie będzie spadał na pewno.
Ja kupiłam wypróbowany już przez forumowiczki biustonosz bez ramiączek firmy Lupo z push up- em. Trzyma się wszytsko i powiększa :wink:

Polecam kupowanie w Ptaku - jest duuuużo taniej.


Ja właśnie kupiłam biustonosz firmy Lupo w Ptaku (lekko usztywniany ale nie twardy, a wkładki wyjełam). Rewelacja i po ślubie. Jak znajdę to prześlę ci fotkę.

laryssa - Pią Kwi 07, 2006 9:38 pm

A w ktorej hali na Ptaku mozna dostac te staniki?
kryszka - Pią Kwi 07, 2006 11:29 pm

No to obiecane fotki miseczek:
rorrim - Wto Kwi 11, 2006 2:01 pm

Laryssa - zgodnie z informacją na stronie firmy Lupo - ich produkty można kupić w Ptaku w hali H Aleja B 24/26 i w hali B 89/99.
laryssa - Wto Kwi 11, 2006 2:13 pm

Dzieki rorrim! :D
emi_teufelchen - Sro Kwi 12, 2006 7:31 pm

rorrim napisał/a:
Laryssa - zgodnie z informacją na stronie firmy Lupo - ich produkty można kupić w Ptaku w hali H Aleja B 24/26 i w hali B 89/99.

Ja kupiłam w tym tygodniu komplecik Lupo w "starym" Polrosie. W "nowej" hali Polrosu też można kupić tą bieliznę - już miałam kupować, ale okazało się, że nie mają majteczek :? a ja chciałm od razu kupić wszystko

katia - Pon Cze 05, 2006 12:29 pm

Też kupiłam w sobotę świetny komplecik firmy Lupo w kolorze wanilia w Ptaku w hali H. W sumie trafiłam tam przypdakowo, bo ostatnio nie było mnie na forum. Mój model 365 rzyma się super, a ja też nie moge się pochwalić zbyt duzym biustem. Mój model 365 trzyma sie idealnie. Bardzo sie cieszę, bo nie mogłam długo zneleżć odpowiedniego kompletu w pasujacym kolorze i z odpinanymi ramiaczkami i pusch- upem. Obeszłam wszystkie sklepy w Galerii i Manufakturze i byłam juz załamana, a tu nieoczekiwanie trafił mi sie fajny w odpowiednim kolorze( nie chciałam białego do sukienki ecru) i konkretnie powiekszający, Tak wiec kolejny punkt przygotowań w koncu zrealizowany :D
Alma_ - Sob Lip 15, 2006 10:47 am

Mam pytanie do "nosicielek" dekoltów amerykańskich - czy każdy biustonosz z odpinanymi ramiączkami można zapiąć w ten sposób, żeby przełożyć jedno ramiączko na szyi (do tzw. "szelki"), czy też trzeba szukać jakichś specjalnych biustonoszy z szelką?
FifthAvenue - Sob Lip 15, 2006 11:19 am

Alma, jesli kupujesz biustonosz dobrej firmy, to z tylu na pudeleczku zazwyczaj sa rysunki, ktore pokazuja jak mozna zapinac biustonosz. Ja Ci moge polecic Wonderbra, takie z troche szerszymi ramiaczkami, u mnie sie sprawdzaly rewelacyjnie, na wszystkie sposoby czyli a) bez ramiaczek ;-) 2) tradycyjnie, jedno z jednej, drugie z drugiej strony 3) na krzyz 4) do szelki.
Tylki jak napisalam wyzej - ja bym szukala tych z grubszymi ramiaczkami, chociaz to pewnie tez zalezy troche od rozmiaru biustu. Czasami w ogole takie kombinacje nie sa wskazane.

jpuasz - Sob Lip 15, 2006 12:28 pm

Ja mimo wszystko polecam biustonosz z paskami żelowymi pod biustem i wzdlóż obwodu - trzyma się idealnie. Ramiączka sa na tyle długie, że można je zapiąć na wszystkie sposoby jakie podała Fifth :) Ja swój kupiłam w Kaph Allu (czy jakoś tak :P ) w Galerii Łódzkiej :) Zapłaciłam za niego jakies 70 zł. Wiem, że trochę drogo, ale wydaje mi się, że warto było i naprawdę polecam każdemu :) Aaaa stanik jest firmy Creem :)

PS. Jeśli moderatorki uznają to za niedozwoloną reklamę, to proszę o usunięcie szczegółowych danych :)

Alma_ - Sob Lip 15, 2006 12:33 pm

jpuasz napisał/a:
Ja mimo wszystko polecam biustonosz z paskami żelowymi pod biustem i wzdlóż obwodu - trzyma się idealnie.

jpuasz, mam spore watpliwości, czy to rozwiązanie sprawdza się w przypadku biustu D/E... ;)

jpuasz - Sob Lip 15, 2006 12:44 pm

A no racja o tym nie pomyślałam :P Dla miseczek A, B i C się sprawdza - co do większych nie wiem :) Ale może spróbuj - tam można, a nawet trzeba przymierzyć (przed zakupem) :) Więc sama byś sprawdziła :) No chyba, ze już kiedyś mierzyłaś i się nie sprawdza :? To wtedy nie mam niestety żadnego pomysłu :]
Alma_ - Sob Lip 15, 2006 12:44 pm

Na razie nabyłam na próbę Triumpha z odpinanymi ramiączkami - podobno ramiączko jest na tyle długie, że można je zapiąć na szyi. Zobaczymy ;)
szczako - Sob Lip 15, 2006 3:51 pm

ja właśnie nabyłam stanik firmy Gorsenia. przeznaczenie - ślub ;) ma oczywiście odpinane ramiączka i paski silikonowe w obwodzie.
trzyma się dobrze i o dziwo kupiłam miseczki C (a noszę A :zdziwko: ). ale dostałam do nich takie wkładki z płynem (trochę jak żel, ale nie taki gęsty) i wszystko razem prezentuje sie naprawdę dobrze.
no i cena mnie bardzo mile zaskoczyła. nie wydałam całej przeznaczonej na bieliznę sumy, co mnie oczywiście bardzo cieszy.

karmelcia - Pon Lip 17, 2006 10:34 am

szczako napisał/a:
ja właśnie nabyłam stanik firmy Gorsenia. przeznaczenie - ślub ;) ma oczywiście odpinane ramiączka i paski silikonowe w obwodzie.
trzyma się dobrze i o dziwo kupiłam miseczki C (a noszę A :zdziwko: ). ale dostałam do nich takie wkładki z płynem (trochę jak żel, ale nie taki gęsty) i wszystko razem prezentuje sie naprawdę dobrze.
no i cena mnie bardzo mile zaskoczyła. nie wydałam całej przeznaczonej na bieliznę sumy, co mnie oczywiście bardzo cieszy.


Szczako a gdzie kupiłaś bielizne tej firmy????

szczako - Pon Lip 17, 2006 10:45 am

Gorsenia ma w Łodzi trzy sklepy:
- na Narutowicza 6
- w Galerii na 3 piętrze, obok empiku
- firmowy na Strzelców Kaniowskich 67

ja stanik nabyłam w tym na Narutowicza.
a tu znajdziesz więcej informacji: Gorsenia

Misiamo - Pon Lip 17, 2006 12:32 pm

Kupiłam półgorset Triumph Super Curves Bustier. "Wykonany z gładkiej i miękkiej dzianiny, przyjemnej dla ciała. Usztywnione, bezszwowe miseczki na fiszbinach, typu push-up z możliwością odpinania ramiączek. Boczne, ukryte fiszbiny idealnie modelują sylwetkę dając efekt dobrego trzymania. Całość podszyta taśmą silikonową. Tył zapinany na haftki z możliwością potrójnej regulacji. Idealny model do odkrytych i wydekoltowanych sukienek, jak również pod żakiety i przeźroczyste bluzeczki."

Chodziłam w tym półgorsecie przez parę godzin. Bardzo dobrze trzyma i do tego ładnie w nim wyglądają piersi. Myślę, że się sprawdzi.
Kupiłam też gorset Lilly Donna, ale bez ramiączek niestety zsuwa się. Nie będę ryzykować.

Alma_ - Pon Lip 17, 2006 12:39 pm

Ja też ufam Triumphowi, na razie się nie zawiodłam ;)

Będę wypróbowywać taki (z tym, że w kolorze waniliowym):


[ Dodano: Wto Lip 25, 2006 9:38 am ]
Zamówiony biustonosz wreszcie dotrał i jestem z niego jak na razie bardzo zadowolona - zobaczymy jeszcze, jak sie sprawdzi na całonocnej zabawie ;)
Odpowiadając na własne pytanie - odpinane ramiączko da się zapiąć jako szelkę na szyi.

Bombasik - Pią Sie 25, 2006 12:52 pm

Ja swój stanik kupiłam za 65 zł w sklepiku na ul. Więckowskiego, jest cały gładki, obszytu silikonem i super leży z suknią. Oby nie spadał, ale raczej to mało prawdopodobna, bo moja suknia (jest jednoczęściowa) ma wszyste jeszcze specjalne gumki podtrzymujące suknię na swoim miejscu.
Kati - Pią Sie 25, 2006 1:03 pm

Ja taki właśnie komplet posiadam Alma :) z figami

(które niestety zniszczyłam piorąc w zbyt wysokiej temp. - nie pierzcie bielizny na 40 stopni z innymi rzeczami... stały się szare :? :( )


Staniczek nosi się świetnie - ale,choć został kupiony na wesele, nie założyłam go. Później zapała decyzja o wszyciu miseczek w gorset :wink: i założyłam same figi :)

Alma_ - Pią Sie 25, 2006 1:19 pm

Kati, ja też go ostatecznie kupiłam i nosiłam na jednym ramiączku (szelka na szyi) - byłam dość zadowolona (choć nie w 100%, ale może dlatego, że nie mieli większego rozmiaru, który byłby dla mnie lepszy).
Anisthea - Pią Sie 25, 2006 1:46 pm

ja się póki co jeszcze dokładnie nie przykładam do szukania bielizny, ale interesuje mnie czy z tego modelu staniczka, który wstawiła Alma_ będzie rozmiar 70-75 D? jeśli tak, to czy nie wiecie może czy rzeczywiście tak dobrze trzyma biust tego rozmiaru "na wodzy"? suknia, która upatrzyłam ma dość głęboki dekolt i wolałabym nie ryzykować, że coś mi się "zsunie" ;D w trakcie wesela
Alma_ - Pią Sie 25, 2006 1:47 pm

No właśnie 75D jest (taki kupiłam), ale E już nie :?
Anisthea - Pią Sie 25, 2006 1:50 pm

i nie zsuwa się, gdy nosisz go bez ramiączek?
kiedyś kupiłam biustonosz pewnej firmy, miał wykończenie silikonowe, które miało utrzymać biust i niestety... musiałam nosić biustonosz i tak z ramiączkimi :/ bo podniesienie rąk do góry było baaaardzo niebezpieczne (szczególnie w środkach komunikacji miejskiej... ;D )

Alma_ - Pią Sie 25, 2006 2:09 pm

Oczywiście, że bez ramiączek się nie trzyma, ale na to przy takim rozmiarze nie liczę :roll:
Nosiłam go z szelką na szyi i był OK.

FifthAvenue - Pią Sie 25, 2006 2:34 pm

Polecam Wonderbra. Sie trzyma. Serio serio.
Alma_ - Pią Sie 25, 2006 2:35 pm

5th, podrzucisz jakiś adres, gdzie mogę go kupić?
FifthAvenue - Pią Sie 25, 2006 2:36 pm

ojojoj... ostatni swoj kupowalam w Rzymie.. ale jestem pewna na 100%, ze w lodzi tez sa. Zaraz bede szukac i myslec.... i wkleje zdjecie mojego- sprawdzonego.
Alma_ - Pią Sie 25, 2006 2:39 pm

Najlepiej do kupienia przez net :)
Jak mi znajdziesz takie cudo bez ramiączek, w rozmiarze 75E :oops: to Cię ozłocę :lol:

FifthAvenue - Pią Sie 25, 2006 2:45 pm

http://www.swiatbielizny....derbra&kol=full

tu jest kilka, ale nie ma takiego jak moj.. w ogole nie widze z odpinanymi ramiaczkami :-/ i z jakiegos powodu numeracja konczy sie glownie na c.... bez sensu. Ale bede szukac dalej.

Alma_ - Pią Sie 25, 2006 2:47 pm

Też mi ta strona się wygooglowała i trafiłam na podobny problem :?
Jeśli ktoś wie, gdzie dostanę takie cudo - proszę o info :)

bajeczka - Sob Sie 26, 2006 8:44 pm

Dziewczyny spokojnie - biustonosz bez ramiączek sie nie zsunie, bo trzyma go jeszcze gorset. Ja tez sie bałam, a wszystko było ok :)
Alma_ - Pon Sie 28, 2006 2:31 pm

Zastanawiam się nad takim (ma możliwość odpięcia ramiączek):



takim:



lub takim (czy "multi way straps" oznacza, że można też zupełnie odpiąć ramiączka? :? ):



Ale nie mogę ich namierzyć do kupienia w Polsce :?

FifthAvenue - Pon Sie 28, 2006 2:40 pm

Alma, ten multi way to chyba taki, ze ramiaczka mozna tez na krzyz, albo jako szelke. W tych, gdzie sie odpinaja po prostu, nie zawsze jest taka opcja


Woderbra, Wonderbra, Wonderbra.....
Super jakosc i wszystko sie trzyma tam gdzie ma sie trzymac...

Alma_ - Pon Sie 28, 2006 2:45 pm

5th, no właśnie też tak zrozumiałam - można różnie zapiąć, ale czy można też odpiąć? :?

Pierwszy jest w rozmiarze DD / E, ale czysto teoretycznie (na stronie producenta), bo w żadnym sklepie nie widzę :?

[ Dodano: Pon Sie 28, 2006 2:50 pm ]
Znalazłam :) Za 20 funtów, więc nawet nie koszmarnie drogo ;)
Tylko nadal nie wiem, co z tymi ramiączkami...

FifthAvenue - Pon Sie 28, 2006 3:01 pm

zazwyczaj jesli mozna zapinac na rozne sposoby to mozna rowniez odpiac :-) Gdyby sie nie dalo, to chyba za bardzo skomplikowane by to bylo ;-) Ale na 100% nie wiem. Wszystkie, ktore mialam, ktore sie zapinaly na rozne sposoby, dzialaly rowniez w wersji "bez".

A 20 funtow to koszmarnie drogo nie jest. Takie sa ceny markowej bielizny... W Londynie mozna kupic duzo taniej przerozne biustonosze - ale wiadomo. Szczegolnie przy wiekszym biuscie juz nie wszystko sie bedzie ukladalo tak jak powinno...

Alma_ - Pon Sie 28, 2006 3:06 pm

Mnie się też tak wydaje... I zawsze zostaje mi opcja zapięcia na szyji, bo taka jest na 100%.

Znalazłam na eBayu za 1,99 GBP ;) może uda się jednak trochę taniej kupić ;)

karmelcia - Pon Sie 28, 2006 3:25 pm

Ja zakupiłam biustonosz do slubu i został juz wstepnie przetestowany - skakanie i szybki taniec i nie zsunał sie :) mam nadzieje ze mnie nie zawiedzie na weselu:)

a oto on

laryssa - Pon Sie 28, 2006 9:56 pm

A co to za firma?
karmelcia - Czw Sie 31, 2006 1:51 pm

laryssa napisał/a:
A co to za firma?


Corin

laryssa - Pią Wrz 01, 2006 8:34 pm

Dzieki :ok:
evcia84 - Nie Wrz 03, 2006 8:47 pm

A ja do ślubu kupiłam sobie taki naklejany na piersi :) Ale nie sylikonowy tylko z materiału. Już go wypróbowałam na roznmiarze c :) i jest extra :)
agniesia22 - Nie Sie 24, 2008 11:57 pm

Ja będę miała sukienke z gorsetem bez ramiączek, także stanik z żelowym obwodem w piersi to najbardziej trafny wybór. ?elowy obwód stanika będzie idealnie trzymał się do ciała bez obaw że stanik może się obsunac.
Malwina_łódź - Pon Sie 25, 2008 7:49 am

Ja mam sukienkę z szelką na szyję, więc stanik też chcę mieć na szelkę. Będę się czuła pewniej niż w bardotce.
spray - Pon Sie 25, 2008 1:54 pm

z tymi naklejanymi to jest pewien problem- piersi się w tym okropnie pocą i po pewnym czasie ten stanik nie chce się trzymać wilgotnej skóry. Zaliczyłam taką wpadkę na imprezie. Musiałam ostatecznie biegać bez stanika, bo mi się odklejał od gorąca i odpadał.
Malwina_łódź - Pon Sie 25, 2008 10:34 pm

Czy ktoś wie, gdzie najszybciej znajdę taki stanik z cienką szelką na szyje?
styczniówka - Wto Sie 26, 2008 7:02 pm

Malwina też takiego szukam w kolorze ecru z cienką szeleczką i nigdzie nie mogę znaleźć. Jak gdzieś wypatrzysz to proszę daj znać :]
Malwina_łódź - Wto Sie 26, 2008 9:47 pm

Nie ma sprawy. Po wypłacie zacznę szukać ;P
fiona83 - Sro Sie 27, 2008 7:12 am

Polecam Triumpha. W moim przypadku sprawdził się znakomicie :)
Trzymał się na miejscu idealnie, mimo iż wewnętrzne paski silikonowe wcale okazałe nie były.

podrozniczka - Sro Sie 27, 2008 2:16 pm

Malwina, Styczniowka - widzialam taki stanik w Galerii Centrum tej w Galerii Lodzkiej. Ale bylo to jakies 2 miesiace temu.
styczniówka - Sro Sie 27, 2008 4:33 pm

Podróżniczka dziękuję za informację w weekend się tam przejadę.
Fiona mama mi mówiła, że ma jakiegoś triumpha bez ramiączek i że bosko się trzyma. Ja jednak jestem troszkę niedowiarkiem i chyba asekuracyjnie wolałabym mieć szelkę na szyję :]

anna1984 - Pią Wrz 19, 2008 12:43 pm

Ja kupiłam stanik z odczepianymi ramiączkami i bez tych rogów po bokach w H&M. Kosztował chyba 60 albo 70 zł, a nie 130 jak w Sławie (innej firmy). Miał silikonowe wykończenia od spodu pod biustem i na górze miseczek. Trzymał się bardzo dobrze. Jedyny minus takich wykończeń, to że zrobiły mi się odparzenia w niektórych miejscach :( Brzydko to wyglądało, ale ostatecznie zeszło. Może za bardzo szalałam ;)
ppola - Pią Wrz 19, 2008 2:09 pm

Mi najlepiej sprawdzaja sie biustonosze Intisimini wlasnie z silikonowym paskiem, nie odparzaja mnie - chociaz silikonowe ramiaczka zawsze :) nie spadaja mi na brzuch i spokojie mozna w nich skakac i szalec bo zostaja na swoim miejscu.
MalaJu - Pią Wrz 19, 2008 2:27 pm

swoj stanik kupilam w salonie Najny. panie dobraly go do sukienki. ma silikonowe paski i jest wygodny. planuje przyszyc go do sukienki, chyba ze panie wszyja szelki od srodka, zebym mogla go przewlec.
555 - Pią Wrz 19, 2008 7:30 pm

ja mialam taki, Triumph:



sprawdzil sie znakomicie, pieknie modelowal biust i nie zsuwal sie.. potem nosilam go do letnich sukienek i topow na ramiaczkach..

Kati - Pią Wrz 19, 2008 8:01 pm

Mam taki - ale nie kupiłam go na ślub tylko tak po prostu :) potwierdzam - fantastycznie trzyma :cool:
555 - Pią Wrz 19, 2008 8:02 pm

zapomnialam napisac, ze ja mam rozmiar 80D ;))
Kati - Pią Wrz 19, 2008 8:19 pm

555 napisał/a:
rozmiar 80D



wow... :) to dobrze świadczy o biustonoszu... :)

ja mam 70 C :oops:

izunia_82 - Pon Lis 10, 2008 4:09 pm

Ja zdjęłam ramiączka od stanika i ładnie się trzymał mimo tego, że nie miał żadnych żelowych podtrzymań. Pani w sklepie gdzie kupowałam bieliznę poradziła mi, abym najpierw założyła go z ramiączkami, ułożyła sobie piersi, następnie założyła sukienkę i jak będzie już zawiązana to wtedy odpięła ramiączka i będzie ok. I faktycznie tak było. Trzymał się całe wesele.
szaraczarownica - Pon Lis 10, 2008 9:22 pm

A widziała może któraś z Was stanik bez ramiączek na biust 75G? W Felinie kończy się akurat na misce rozmiar mniejszej. Planuję już uszyć suknię z dobrze zrobionym gorsetem, ale w staniku czułabym się pewniej :cring:
marcia331 - Czw Sty 29, 2009 8:34 pm

Ja chyba jestem jakas niewyedukowana :? ale dobrze ze jest to forum to sie dzieki wam duzo ucze:) zaczelam rozgladac sie za bielizna pod sukienke ktora bedzie bez ramiaczek. No i oczywiscie nie mialam pojecia ze istnieje cos takiego jak silikonowe paseczki w srodku stanika ktore go podtrzymuja! Nigdy sie z czyms takim nie spotkalam. Powiedzcie mi jak wy szukacie takiej bielizny?? Bo jak zaczelam teraz szperac po internecie to ciezko jest cos takiego znalezc! Chyba ze w opisach stanikow nie pisze a taka opcja jest? Skad mam wiedziec czy taki biustonosz jaki mi sie spodoba ma te paski czy nie? A tych gdzie jest napisane ze maja to znalazlam niewiele. Jak bylam dzisiaj w dwoch sklepach z bielizna i mowilam ze szukam takiej do noszenia bez ramiaczek to tez nigdzie mi nie pokazano takich z tymi paseczkami. Albo ja poprostu nie potrafie szukac :-? Jeszcze tylko mam nadzieje ze jak pojde na przymiarke do Najna to moze tam mi cos znajda. Chyba ze pani krawcowa stwierdzi ze stanik mi niepotrzebny bo wszyje mi cos w sukienke:) chociaz jednak wolalabym miec na sobie bielizne bo bez niej czulabym sie jakos dziwnie. Pomozcie mi gdzie szukac i jak?
aaniaa - Pią Sty 30, 2009 7:44 am

Marcia z tego co wiem to jak masz zamówioną suknie w Najnie to oni mają staniki odpowiednie dla każdego biustu. Jak ja przymierzałam suknie właśnie w Najnie to one mi powiedziały, żebym się tym nie przejomowała bo oni mają.
nektarynia - Nie Lut 01, 2009 10:52 pm

Marcia polecam przejsc się np do Atlantica. Tam powiedz wlasnie że chcesz stanik do noszenia bez ramiączek, żeby był podszyty takimi silikonowymi paseczkami zeby nie zjeżdżał. ja tak powiedzialam. nauczylam sie też, na własnym przykładzie że musi on być o 5cm węższy, tzn np zamiast rozmiaru 75B po odpięciu ramiączek lepszy będzie ciaśniejszy 70B. nie wiem czy to się sprawdza u każdej z dziewczyn ale myślę często ;) Te paseczki to tak mniej wiecej jak w pończochach samonośnych tylko dużo skromniejsze. Tylko nieliczne biustonosze je mają. :)
Martuś i Jaruś - Pon Lut 02, 2009 8:30 am

Marta nie martw się, na pewno znajdziesz odpowiednią bieliznę, ja chodziłam po Manufakturze i na pewno była bardotka silikonowa w Triumfie i w jakim sklepie na E..., ale polecam przejść się do Galerii Centrum - tam jest wiele firm oferujących bieliznę i ja tam przymierzałam chyba z 8 rodzajów bardotek silikonowych:).
EwaM - Sob Lut 21, 2009 1:19 pm

Wszystkie moje biustonosze z odpinanymi ramiączkami (czyli większość moich biustonoszy wogóle) ma silikonowe wstawki. Jestem zaskoczona, że nie możecie takich znaleźć. :? Może to kwestia modelu, który się nosi. Ja noszę push-upy.
Frotka - Sro Mar 04, 2009 6:29 pm

Ewo niestety nie wszystkie staniki z odpinanymi ramiączkami mają sylikonowe paseczki, a wręcz przeciwnie - większość nie ma, a ramiączka są odpinane tylko dlatego, by można było zamienić na sylikonowe.
A jeżeli chodzi o te, które mają sylikonowe paseczki, to też są różne. Najlepsze są te, które posiadają je na tylnej części oraz wokół miseczek. Taki też stanik miałam zamiar kupić. Jednak po kilku przymiarkach doszłam do wniosku, że ładnej moje piersi prezentują się tam, gdzie sylikon jest tylko z tyłu stanika. Poza tym warto pamiętać o tym, żeby kupić stanik ciaśniejszy pod biustem z większą miseczką (np. jak na co dzień nosi się 75C, dobrze jest kupić 70D), wtedy mamy pewność, że nic nie będzie nam się zsuwać.
I jeszcze jedna rada - przymierzać, przymierzać i jeszcze raz przymierzać różne fasony, skakać, kręcić się, wymachiwać rękoma, jak nie spadnie, to znaczy, że nadaje się na całonocne szaleństwo.
Pozdrawiam i życzę owocnych poszukiwań.

agniecha139 - Pią Mar 06, 2009 7:02 pm

Standardowo zawsze kupuje staniki z odpinanymi ramiaczkami ale jak co do czego przyszlo okazalo sie ze obecnie niegdzie nic ladnego i bez ramiaczek nie moge znalezc.
Tak jak pisala Ewa wiem ze to nie jakis straszny problem normalnie bo one sa wszedzie ale teraz jak na zlosc zaden model nie pasuje. W triumphie maja bardzo ladne ale jak juz jest odpowiedni fason to brak rozmiaru :-(

Frotka - Sob Mar 07, 2009 1:08 pm

Przykro mi, Agniecho, że nie możesz nic dla siebie znaleźć. :(
Mimo wszystko życzę owocnych poszukiwań.

accik - Pon Mar 09, 2009 8:23 am

Agnieszko polecam Ci sklep Mercado na ul. Rokicińskiej 367 jest tam w miarę duży wybór staników w rozmiarach od 60 pod biustem wzwyż do miseczki G. Sklep jest malutki ale Pani zawsze może sprowadzić stanik - ale nie ma konieczności byś go kupiła.Pytałam największy rozmiar stanika bez ramiączek przy obwodzie 60 pod biustem to miseczka G. Ceny około 150zł. Biustonosze są sprowadzane z Anglii. Staniki - Superbra i Masquerade, Harmony itp.
Pani prosi najpierw umówić się telefonicznie na określoną godzinę.

agniecha139 - Pon Mar 09, 2009 8:13 pm

Accik, slicznie dziekuje za namiary na sklep.
Zdecydowanie sprobuje. Moze sie akurat uda.

555 - Nie Kwi 26, 2009 6:51 pm

accik napisał/a:
Mercado na ul. Rokicińskiej 367

jak tam dojechać z centrum..?

doni_iza - Pon Kwi 27, 2009 9:49 am

Najlepiej wsiąść pod Centralem w pks, albo busa jadącego do Andrespola. Druga opcja to tramwajem 10, 8, 9, 3 dojechać do krańcówki na Widzewie i wsiąść w autobus 90.
555 - Pon Kwi 27, 2009 1:14 pm

dziękuję za info, w przyszłym tygodniu się wybiorę..
sylwunia_niunia - Sro Kwi 29, 2009 10:47 am

Ja rowniez polecam sklep Mercado. Nigdzie nie dostalam stanika z odpinanymi ramiaczkami w rozmiarze 75 G, a tam kupilam sobie caly gorset.
I to dzieki Wam, drogie forumowiczki, podpowiedzialyscie, gdzie sie udac. DZIEKUJE WAM !! !!
Pani w sklepie zna sie na rzeczy, polecam goraco!!!

doni_iza - Sro Kwi 29, 2009 11:32 am

Ja również właśnie tam zakupiłam swoją bieliznę ślubną :) . Potwierdzam słowa Sylwuni, że Pani w sklepie naprawdę zna się na rzeczy.
Oto mój gorsecik z odpinanymi ramiączkami

sylwunia_niunia - Sro Kwi 29, 2009 11:59 am

No to mamy dokladnie ten sam :jumpingmrgreen:
doni_iza - Sro Kwi 29, 2009 12:51 pm

Hehheheh widzę, że mamy podobny gust :D
madzialenka - Sro Kwi 29, 2009 5:05 pm

tak się włąsnie zastanawiam czy wybrać biustonosz bez ramiączek czy taki gorset. który utrzyma D-tkę :) tylko nie wiem czy nie będzie w gorsecie za gorąco pod suknią :?
sylwunia_niunia - Sro Kwi 29, 2009 5:26 pm

Ja na weselne szalenstwa i tak dopinam ramiaczka. Tylko do kosciola i do zdjec bede bez. Nie wiem czy cokolwiek bez ramiaczek utrzyma w ryzach biust w rozmiarze G w trakcie weselnych szalenstw i tancow :smile:
A czy bedzie mi goraco to w sumie nie pomyslalam. Bylam tak szczesliwa, ze w koncu jest cos z odpinanymi ramiaczkami i bez miseczek konczacych sie na szyi, ze bralam od razu.
Mam nadzieje, ze wytrzymam:):):)

doni_iza - Czw Kwi 30, 2009 8:56 am

madzialenka napisał/a:
tak się włąsnie zastanawiam czy wybrać biustonosz bez ramiączek czy taki gorset. który utrzyma D-tkę :) tylko nie wiem czy nie będzie w gorsecie za gorąco pod suknią :?


No ja właśnie też się nad tym zastanawiam czy nie będzie za gorąco, ale taki gorsecik, podkreśla super talię i biust :D . Na wszelki wypadek," o ile dostanę" kupię sobie jeszcze biustonosz z odpinanymi ramiączkami, jak będzie mi za gorąco to skoczę się przebrać :) ).

Tissaia - Pon Maj 04, 2009 1:55 pm

Dziewczyny, przecież ewentualnie można zawsze kupić silikonowe ramiączka :)
kryszka - Pon Maj 04, 2009 6:53 pm

Dla mnie osobiście silikonowe ramiączka są mało estetyczne. A przy dużym biuście wyobrażam sobie, że nieźle mogą się wpijać w skórę.
doni_iza - Pon Maj 04, 2009 10:06 pm

kryszka napisał/a:
Dla mnie osobiście silikonowe ramiączka są mało estetyczne. A przy dużym biuście wyobrażam sobie, że nieźle mogą się wpijać w skórę.


Zgadzam się z Tobą Kryszka, nie wyobrażam sobie wystających spod sukni silikonowych ramiączek....

fiona83 - Wto Maj 05, 2009 8:42 am

doni_iza napisał/a:
nie wyobrażam sobie wystających spod sukni silikonowych ramiączek....


Ja niestety miałam przyjemność oglądać taką sytuację na żywo.
Młoda miała piękną suknię w stylu empire i żółte ( :x ) silikonowe ramiączka od stanika.


Koszmar.

Kamelija - Wto Maj 05, 2009 8:58 am

Też pomyślałam że byłoby fajnie założyć gorset pod suknie, jednak w moim przypadku to nie możliwe, bo mam suknie złożoną z gorsetu i spódnicy :roll: Dlatego zostaje mi zaopatrzyć sią w porządną bardotkę - porządną, czyli z silikonowymi paskami wewnątrz, bo jak dotąd nie udało mi się takiej kupić, a mam już sporo bardotek. Może wiecie, gdzie można niedrogo kupić taki stanik? Sklepy typu Triumph odpadają, bo niestety nie mogę sobie pozwolić na kupno stanika droższego niż mój bukiet ślubny :roll:
kryszka - Wto Maj 05, 2009 9:04 am

Kamelija - przeczytałaś cały ten wątek? Sporo w nim było właśnie o tych silikonowych paskach.
doni_iza - Wto Maj 05, 2009 9:07 am

Kamelija polecam Ci sklep kontri http://www.kontri.pl/
fiona83 - Wto Maj 05, 2009 9:17 am

Kamelija napisał/a:
Sklepy typu Triumph odpadają, bo niestety nie mogę sobie pozwolić na kupno stanika droższego niż mój bukiet ślubny


A może warto zainwestować. W odróżnieniu od bukietu wykorzystasz go jeszcze nie raz ;)
Ja miałam bardotkę właśnie Triumpha. Kosztowała ok 130 zł, ale uwierz komfort o wiele przewyższył tę cenę. Silikonowe paski nawet po wielu praniach nie tracą na swej funkcjonalnośći.

Polecam.

doni_iza - Wto Maj 05, 2009 9:41 am

Ja polecam Ci tę bardotkę http://www.kontri.pl/inde...r=0&sortowanie= mam taka, czarną i jest rewelacyjna :) .

Zgadzam się tez fioną, że warto zainwestować w dobru biustonosz :) .

evelinka - Wto Maj 05, 2009 5:31 pm

A ja polecam bieliżnę firmy Hanna Dostałam taką w prezencie od Maćka. Stanik bezszwowy i gatki cięte laserowo
yennefer - Wto Maj 05, 2009 8:05 pm

sylwunia_niunia napisał/a:
Nie wiem czy cokolwiek bez ramiaczek utrzyma w ryzach biust w rozmiarze G w trakcie weselnych szalenstw i tancow :smile:

Bez przesady. Znajoma z dużym biustem na swoim ślubie miała tylko gorset, bez stanika, a mimo to wszystko ładnie się trzymało na swoim miejscu.

Kamelija - Czw Maj 07, 2009 6:27 pm

Przeczytałam cały wątek :razz: Dziękuję dziewczynki za wskazówki. Chyba się jednak skuszę i zainwestuję w stanik dobrej marki i jakości. Skoro tak radzicie to tym razem posłucham i grzecznie poczłapię do sklepiku :)
accik - Pią Maj 08, 2009 8:51 am

sylwunia_niunia napisał/a:
Nie wiem czy cokolwiek bez ramiaczek utrzyma w ryzach biust w rozmiarze G w trakcie weselnych szalenstw i tancow
Ja mam rozmiar 60G i nie raz miałam na sobie suknie gdzie nie mogłam mieć ramiączek, ale co prawda zawsze suknie miały gorset. Teraz na ślub też mam suknię z gorsetem i kupiłam sobie pod nią taki półgorset bez ramiączek więc wszystko powinno utrzymać się na miejscu. :D
dorota1203 - Sob Maj 09, 2009 8:06 pm

Czy ktoś wie, gdzie w Łodzi można kupić bieliznę firmy Gaia - bardzo spodobał mi się model Cornelia 112 polecany przez doni_iza. Byłam dziś w jedynym wskazanym na ich stronie sklepie w Łodzi, ale albo już nie istnieje, albo jest w remoncie, a zalezy mi na przymierzeniu przed zakupem. :cry:
Podobnie proszę o informację na temat sklepu z bielizną firmy Hanna Style (wskazany na ich stronie w Łodzi jest tylko z bielizną ciążową).

doni_iza - Sob Maj 09, 2009 8:59 pm

dorota1203 ja tą bieliznę kupuję przez internet, model Cornelia mam w wersji białej i czarnej, jestem z nich baaardzo zadowolona. 70E jest prawie jak 65E/F bo jest dosyć ciasny, ładnie się trzyma, osobiście bardzo polecam :) .
asiulek82 - Pon Lip 06, 2009 8:35 am

Ja po przejściu wielu sklepów kupiłam bieliznę w Manufakturze, w Atlanticu. Tylko tam dostałam bardotkę 70D. Byłam w sklepie Merkado, ale stanik, który dobrała mi sprzedawczyni jest za duży. Nosiłam go w domu kilkanaście minut i zaczął się załamywać pod biustem, nad fiszbiną, poza tym mam wrażenie że przy dłuższym noszeniu poobcierałby mi ramiona od wewnątrz. Zamierzam go wymienić, bo tak się umówilam z panią. Mam zamówiony drugi, z tym, że nie wiadomo czy do ślubu dojdzie, także na wszelki wypadek mam już ten z Atlantica.
aggar - Czw Lip 09, 2009 2:01 pm

Ja zamówiłam bardotkę u gorseciarki. W moim przypadku zakup biustonosza ślubnego dotyczył wyboru pomiędzy pięknym i niewygodnym a zwyczajnym i wygodnym. Zdecydowałam się na tę drugą opcję.
Przymierzyłam wiele bardotek w sklepach Galerii wszystkie leżały beznadziejnie, nie mogłam w ogóle ustalić jaki rozmiar na mnie pasuje; Triumph mnie rozczarował numeracją od 75 w obwodzie, a w pozostałych doświadczyłam totalnej olewki klienta. Pani gorseciarka zajęła się mną bardzo profesjonalnie, od razu przyniosła pasujący na mnie stanik (to się nazywa mieć fach w ręku), wszelkich poprawek będziemy dokonywać jak już mi uszyje. Jedyny minus to to, że nie będę miała bardotki ecru tylko białą. Polecam.
Dodam jeszcze, że koszt takiej bardotki u gorseciarki to 85,00 zł.

Sylwiam - Czw Sie 06, 2009 2:25 pm

Silikonowe wstawki podtrzymujące biustonosz montowane są przede wszystkim w bardotkach.

Niestety ten model biustonosza nie nadaje się dla każdego biustu - najlepiej wygląda przy dużych, pełnych piersiach. Małe - mogą zostać dodatkowo spłaszczone.

Trochę na ten temat wiem, bo pracuję w firmie, która produkuje bieliznę i rajstopy.

truskawka_ja - Czw Sie 06, 2009 2:27 pm

Swoj biustonosz kupilam w H&M, sprawdzil sie znakomicie.
serduszko - Czw Sie 06, 2009 8:47 pm

Ja mam rozmiar 75 H i normalnie w staniki zaopatruję się przez internet w sklepie melissa, może komuś się przyda, ale nie wiem czy mają bez ramiączek, bo ja niestety ramiączka mieć muszę :(
ava - Nie Sie 23, 2009 4:36 pm

Na ślub kupiłam bardotkę w kolorze jasnego ecru, ma odpinane ramiączka, silikonowy paek na całym obwodzie, świetnie leży :) Zaplaciłam 75 zł, a biustonosz jest firmy Sawren. Tu jest ich strona internetowa -> http://sawren.com/
julietta - Pon Sie 24, 2009 8:33 am

ava napisał/a:
Na ślub kupiłam bardotkę w kolorze jasnego ecru, ma odpinane ramiączka, silikonowy paek na całym obwodzie, świetnie leży :) Zaplaciłam 75 zł, a biustonosz jest firmy Sawren. Tu jest ich strona internetowa -> http://sawren.com/


Też miałam na ślubie komplecik tej firmy - choć nie lubię bardotek, to ta była rewelacyjna - do dziś bardzo ją lubię :smile:

misiao1983 - Sro Sty 06, 2010 5:17 pm

A mi pani z salonu pow. bym do sukni zakupiła półbardotkę - czy któraś może mi pokazać jak wygląda półbardotka? i najlepiej biała w rozmiarze 70A :) bo muszę taką zakupić - i najlepiej od razu w komplecie z majteczkami i pasem do pończoch...
Agata1234 - Sro Sty 06, 2010 11:21 pm

Cytat:
Ja zamówiłam bardotkę u gorseciarki


A może mi ktoś powiedzieć gdzie w Łodzi jest gorseciarka? Niestety mam często problem z zakupem stanika ze względu na rozmiar, kupuje zawsze to co spotkam akurat, ale na ślub chciałabym mieć dobry i taki którego nie będzie widać spod sukienki.

[ Dodano: Sro Sty 06, 2010 11:22 pm ]
Aha i ile wcześniej trzeba zgłosić się do takiej Pani bo gdzieś czytałam że w łodzi jest tylko jedna gorseciarka?

Misiak87 - Czw Sty 07, 2010 1:43 pm

Półbardotka to nie wiem co to jest, ale do Twojej sukni misiao wydaje mi się, że pasuje zwykła bardotka- czyli taka, że jeśli masz prosty dekolt, to żeby nie było jej widać.
Może coś takiego?



albo takiego?





http://www.intimo-dlaciebie.pl/ Na tej stronie masz dużo bielizny i w różnych rozmiarach, nawet 70 A. :) Te dwa ostatnie co wkleiłam są właśnie z tej strony.


Żeby nie było OT- najlepiej wybrać staniki po prostu z odpinanymi ramiączkami i sylikonowym obszyciem. :]

aggar - Pią Sty 08, 2010 9:43 am

Agata1234 napisał/a:
Cytat:
Ja zamówiłam bardotkę u gorseciarki


A może mi ktoś powiedzieć gdzie w Łodzi jest gorseciarka?

[ Dodano: Sro Sty 06, 2010 11:22 pm ]
Aha i ile wcześniej trzeba zgłosić się do takiej Pani bo gdzieś czytałam że w łodzi jest tylko jedna gorseciarka?

Gorseciarka, u której robiłam stanik mieści się na Zachodniej przy skrzyżowaniu z Legionów, dokładnego numeru nie pamiętam, ale łatwo trafisz jak będziesz się kierować od strony Legionów w kierunku południowym, zgodnie że tak powiem z ruchem drogowym, to jest pierwsza brama od Legionów, na pewno trafisz, bo jest szyld z boku wywieszony przy bramie. Trzeba tylko pamiętać, że tam jest czynne od 12 do 17 (takie dziwne godziny). Myślę, że ok. 1,5 miesiąca wcześniej musisz się tam zgłosić, bo po pierwszej wizycie zdaje się że tyle czekałam.
Pozdrawiam.
A co ciekawe, w mojej bardotce w ogóle nie było silikonowych pasków do podtrzymywania biustu. Pytałam o nie, pani powiedziała, że ich nie używa, stanik trzyma się bez nich. Miała rację, jeszcze jak przyszłam odebrać bardotkę to coś tam jeszcze poprawiła, przeszyła i trzymała się świetnie.

tulipan87 - Sob Sty 09, 2010 3:24 pm

Ja wiem na pewno, że nie zdecyduję się na biustonosz bez ramiączek na wesele(co za tym idzie na suknie bez też nie). Na studniówce miałam gorset i taki własnie biustonosz i strasznie się męczyłam(dodam jeszcze że wcale nie mam dużego biustu- miseczka B ).
skalimonka - Nie Sty 10, 2010 7:01 pm

A moze ktoras z Was doradzic mi cos? Mam suknie bez ramiaczek, gora gorsetu jest w ksztalcie "serduszka", to znaczy nie jest prosta, jest dosc gleboki dekold miedzy piersiami. Myslalam o silikonowych przyklejanych miseczkach, ale zastanawiam sie tez nad stanikiem (potrzebuje cos, na wypełnienie gorsetu, bo biustu mało :cry: W ogole staniki bez ramiaczek nie podtrzymuja mi biustu niestety, ale tak chwalicie te z silikonowymi "podszewkami", ze jestem skora wyprobowac...
Agata1234 - Pią Sty 15, 2010 11:52 am

aggar napisał/a:
Gorseciarka, u której robiłam stanik mieści się na Zachodniej przy skrzyżowaniu z Legionów,


Bardzo dziekuje aggar za odpowiedz, zaraz gdzies zapisze namiary żeby mi nie zaginęł miedzy postami.

skalimonka napisał/a:
A moze ktoras z Was doradzic mi cos? Mam suknie bez ramiaczek, gora gorsetu jest w ksztalcie "serduszka",


ja miałam sukienkę z takim dekoltem na slubie u kuzynki, na dodatek miała mocno odsłonięte plecy. Kupiłam stanik, z niskim stanem, z dodatkowymi kieszonkami na wkładki podnoszące biust ja je wyjęłam i nie wiem jak się sprawdzają, ale są. Stanik ma odpinane ramiączka i pasek który mozna zapiać na dowolnej wysokości pleców, oczywiście bez przesady. Pasek okręca się wokół ciała, a samo zapiecie jest z przodu. Mam dosc duże piersi, ale stanik trzymał sie bardzo dobrze bez ramiączek, na samym pasku zapinającym tylko trzeba wyrególowac jego długość- identyczny mechanizm jak ten przy standardowych ramiączkach. U mnie się sprawdził. Z tego co wiem w sklepie gdzie go kupiłam Pani miała go tylko w dwóch kolorach białym i czarnym.

skalimonka - Pią Sty 15, 2010 12:46 pm

Dziekuje Ci Agata1234, za podpowiedz, wyglada na to, ze bede musiala kupic ze 3 rozne i przymierzyc z suknia, w ktorym najlepiej.... :roll:
Agata1234 - Pią Sty 15, 2010 1:10 pm

skalimonka napisał/a:
, wyglada na to, ze bede musiala kupic ze 3 rozne i przymierzyc z suknia, w ktorym najlepiej


Tak najlepiej. Albo poradź się w sklepie. Mi sprzedawczyni pomogła wybrać bo szukałam czegoś zupełnie innego. bo przyznam, że nawet nie wiedziałm, że istnieją takie. Głównie chodziło mi o odkryte plecy. Tesciowa to nawet później powiedziała, ze nie ma to jak młode piersi nawet duże się ładnie trzymają. Bo myslała, że w ogóle nie miałam stanika na sobie hehehe

skalimonka - Pią Sty 15, 2010 1:34 pm

Agata1234 napisał/a:
Tesciowa to nawet później powiedziała, ze nie ma to jak młode piersi nawet duże się ładnie trzymają. Bo myslała, że w ogóle nie miałam stanika na sobie hehehe


Tesciowa nie musi wszystkiego wiedziec hihi

Juz niedlugo wybiore sie na poszukiwania i zobaczymy jakie beda efekty. Dzieki jeszcze raz.

gohnia - Pon Kwi 19, 2010 1:40 pm

Ja mam taki:

Gorsenia 049



Ma dokładnie taki kolor jak moja suknia czyli waniliowy :wink:

joannakarolina - Czw Maj 06, 2010 10:53 pm

Ja dzisiaj byłam w Gorsenii i kupiłam taki komplecik (tylko bez pasa do pończoch) stanik z odpinanymi ramiączkami i silikonowymi paskami żeby ładnie sie trzymał ;)



gohnia - Czw Maj 06, 2010 10:55 pm

niezawodna Gorsenia :wink: Bardzo ładny komplet!
kingakama - Sro Lip 21, 2010 12:07 pm

piękny komplet
doni_iza - Sro Lip 21, 2010 1:34 pm

Ja polecam bardotkę Ivette Dalia. Pięknie w niej biust wygląda i biustonosz świetnie się trzyma :) .
Można ja kupić na Narutowicza 49 :)

marcia331 - Czw Sie 12, 2010 5:24 pm

Dzieki waszym wpisom postanowilam wybrac sie dzisiaj do Gorsenii. Przymierzyłam taki sam komplet jak joannakarolina, i musze przyznac ze jest rewelacyjny!! Pieknie lezy i super sie trzyma nawet bez ramiaczek. I nawet nie taki strasznie drogi ten komplecik. Tylko jeszcze zastanawiam sie czy kupowac pas do ponczoch czy nie.
resta82 - Czw Sie 12, 2010 7:20 pm

Ja również byłam w gorsenii, w salonie przyzakładowym i w Saspolu ten komplecik o którym pisze marcia331 mozan kupić o 30zł taniej w sklepie przyzakładowym, takze polecam faktycznie bardzo wygodny. Polecam też udanie sie do H&M w Galerii Łodzkiej, mają tam bardzo fajne komplety i w dobrej cenie.
marcia331 - Czw Sie 12, 2010 8:20 pm

Co masz na mysli mowiac sklep przyzakladowy? Chodzi Ci o ten na Strzelcow Kaniowskich? Ja bylam w saspolu i jutro zamierzalam sie tam wybrac jeszcze raz i dokonac zakupu. A skoro mozna zaoszczedzic to chetnie skorzystam :)
resta82 - Pią Sie 13, 2010 7:36 pm

dokładnie ten sklep na strzelców kaniowskich, ale niestety jest teraz zamknięty do końca sierpnia, z powodu urlopu- jezeli nie potrzebujesz tak szybko to lepiej zaczekaj- biustonosz kosztował 54-56zł. nie pamiętam dokładnej ceny majteczek.
randomgirl - Sob Sie 14, 2010 12:30 pm

Ja miałam bardotkę Calvina Kleina 75 DD zakupioną w Galerii na parę dni przed ślubem. Powiem Wam, że świetnie zdała egzamin. Nie zsuwała się, a nawet podtrzymywała całą suknię ślubną :o Jestem bardzo zadowolona z tego zakupu i mam nadzieję, że będzie mi służyła jeszcze przez długi czas :smile:
AnBa - Sro Paź 06, 2010 8:40 pm

Jest bardzo fajny sklepik na przeciwko Teatru Wielkiego (taki po schodkach w dół). Pani, która obsługuje doradza, który wybrać krój (w sumie najlepiej jest mieć zdjęcie sukni, żeby było widać co i jak jest wycięte). Ja miałam bardotkę, co najlepsze, z racji tego, że jestem bardzo szczupła, stanik miałam zmniejszany w obwodzie (wszystko w cenie). Za komplet biustonosz+figi zapłaciłam 114 zł, za taki sam w salonie ślubnym ok 80 zł płaci się za sam biustonosz. Stanik całe wesele był na swoim miejscu, nic mi się nie zsuwał (miał silikonowe poseczki) i co najważniejsze był bardzo dobrze dobrany do kroju sukienki. Tak więc gorąco polecam sklepik na Placu Dąbrowskiego:)).
ania2011 - Wto Mar 29, 2011 5:11 pm

Bylam dzisiaj w tym sklepiku na przeciwko Teatru Wielkiego i niestety nie ma juz tam straplessow. Pani proponowala tylko zwykla balkonetke, ale wiadomo, ze taki stanki dlugo sie nie utrzyma.
Emmi - Sro Mar 30, 2011 11:04 am

ja w kilku łódzkich sklepach usłyszałam że bardotki w tym rozmiarze na pewno nie kupię i będę musiała sobie uszyć na zamówienie coś pod suknię....dlatego bardzo się zdziwiłam, gdy okazało się przypadkiem(szukałam z teściową sukienki na wesele) że w Ptaku jest sklep który ma bardzo duży wybór bielizny. Mają wiele marek i o dziwo dysponują bardotkami w rozmiarze 85 F a nawet większymi....tam też zakupiłam pozostałe elementy bielizny łącznie z podwiązką.....polecam...sklep nazywa się Surano i jest w pasażu zachodnim,box 18.teraz już śpię spokojnie bo wiem że jednak nie muszę kombinować co pod suknię nałożyć.
anuszkaa - Sro Mar 30, 2011 11:19 am

Emmi, a jakie ceny?
marlena89 - Sro Mar 30, 2011 12:26 pm

Wiem, że firma Dalia ma bardotki w dużych rozmiarach (sama je noszę i sprawują się bardzo dobrze). Ceny od 80 zł wzwyż.
Emmi - Czw Mar 31, 2011 10:21 am

ja za swoją bardotkę zapłaciłam 70zł....także myślę że cena nie wygórowana....ale jest tam kilka marek i ceny też różne..pewnie były i tańsze i droższe...mnie po prostu ta się bardzo spodobała i nie chciałam już innych oglądać....przymierzyłam,okazała się wygodna i kupiłam :)
Anna202 - Nie Kwi 03, 2011 7:02 pm

Jak tak to to w co drugim sklepie były biustonosze kremowe, bardodki. A teraz jak muszę kupić do sukni to są, al po 200zł i to paskudne. Macie może jakiś namiary na ładną i niedrogą bieliznę ślubną :?:
ania2011 - Wto Kwi 05, 2011 6:34 pm

A ja dzisiaj bylam na Tuwima w Merkado. Pani ma spory wybor straplessow i gorsetow; byly takie zupelnie gladkie, ale tez takie z roznymi zdobieniami. Niestety ceny raczej wysokie, bo producenci zachodni. Strapless, ktory ja przymierzalam kosztowal 155 zl, a byly jeszcze drozsze. Ale z drugiej strony trzymal swietnie; w sklepie stalam, chodzilam, skakalam przez jakies 15 minut i stanik nic sie nie przesunal.
Sklep ma strone internetowa, a wiec mozecie sobie popatrzec na zdjecia i posprawdzac ceny.

Anna202 - Czw Kwi 14, 2011 3:48 pm

Mi zależało by na czymś niedrogim. W sukience mam wbudowany gorset, to la sposa więc ma pasy trzymające i się nie przesuwa, a biustonosz to tak tylko proforma, bardziej dla mojego samopoczucia, no i oczywiście na noc poślubną :cool:
wiolancia - Pon Kwi 18, 2011 6:39 pm

http://www.intymna.pl/s2/...3b835ss-1-8.jpg Ja kupiłam sobie taki komplecik w Gorsenii -sklepie firmowym na 28 Pułku Strzelców Kaniowskich( tylko bez tego pasa do pończoch ) za ok 82-83zł.Biustonosz ma wszyte silikonowe taśmy w obwodzie,także nic się nie przesuwa i nie opada.Majtki są w dwóch wersjach:figi-stringi i takie bardziej zabudowane.
Hellen - Wto Kwi 19, 2011 3:36 pm

Dziewczyny szukam bielizny - głównie biustonosza (pod suknię, bez ramiączek, najlepiej push-up) ale w rozmiarze 65C i widzę, że firmy typu Gorsenia czy Dalia o których piszecie niestety mają rozmiarówkę od 70. Zresztą w ogóle trudno jest znaleźć 65 z inną miseczką niż A. Jeśli macie jakieś propozycje albo coś widziałyście to dajcie znać.
M4rcysi4 - Wto Kwi 19, 2011 5:42 pm

Gorsenia ma od 65 tylko jak widać musisz poszukać. Jest jeszcze firma Kinga.

Ja mam takie pytanie. Czy wszystkie bardotki są robione w krój "kacze dzioby"?? :mur: Profil w tych stanikach wygląda baardzo niekorzystnie.

ania2011 - Wto Kwi 19, 2011 8:59 pm

Hellen, takie rozmiary sa w Szyfonierze na Legionow i w Merkado na Tuwima. Ja mam 60 pod biustem i w obu tych sklepach kupuje sobie staniki.
W Szyfonierze jest troche taniej, bo tam sprzedawane sa tez staniki polskich firm. Jezeli chodzi o biustonosz bez ramiaczek (strapless) to tam sa sprzedawane te robione przez Ewe Michalak. Jak nie bedzie twojego rozmiaru to zawsze mozna tam je zamowic. W tym sklepie jest tez bardzo mila obsluga i jak nie ma twojego rozmiaru to nikt ci nie wcisnie takiego, ktory nie pasuje.
Na Tuwima, ceny sa o wiele wyzsze, bo wszystkie staniki sa z Anglii i Francji. Wlascicielka tam ma "humory" i czasem lepiej jest od razu wiedziec czego sie szuka, bo z jej obsluga roznie bywa.

Hellen - Sro Kwi 20, 2011 12:00 am

ania2011, haha dziś właśnie byłam w Szyfonierze. No i okazało się, że znalazłam tam staniczek dla siebie ale tylko JEDEN z całego sklepu w kolorze czarnym od Ewy Michalak właśnie. Kupiłam choć cena jak dla mnie porażająca - 175zł. Co do białych to okazało się, że na miejscu nic nie ma i taki strapless może być tylko z firmy Dalia ale były tylko od 70D. Panie dały mi do zrozumienia że raczej trudno będzie na mnie dobrać i na pewno to 70 będzie luźne a miseczki za duże nawet bez miary. Tyle dobrego że miałam kupon z Groupona ze zniżką 15%. Plusem jest też to, że moja mama wybrała sobie tam staniczek i niestety tez pasował tylko jeden z całego sklepu - byłyśmy tam ponad godzinę... i cena jej staniczka 150zł. Powiem szczerze, że spodziewałam się większego wyboru w Szyfonierze.
Takie coś kupiłam (i widzę, że tu ceny są zdecydowanie niższe :( )
http://www.ewa-michalak.p...4-PL-BLACK.html
http://www.ewa-michalak.p...Figi-BLACK.html

ania2011 - Sro Kwi 20, 2011 10:33 am

Hellen, to idz jeszcze do Merkado. Tam kupilam sobie strapless -rozmiar 60F kosztowal 155 zl. Niestety z tak malym obwodem to tylko jeden rodzaj na mnie pasowal; Porcelain Strapless. Ale jestem zadowolona, bo akurat ten model ma miekkie miseczki i dobrze przylega do piersi. Ten Ewy Michalak byl strasznie sztywny i wszystko odstawalo.
Kupilam sobie kolor jasny bezowy i na pewno uzyje go jeszcze w przyszlosci (oprocz slubu:)

i taki ogolny komentarz - z malym obwodem pod biustem to niestety nie zawsze sa rozmiary w sklepach. ale jak juz znasz swoj rozmiar to mozna kupowac na necie :) bedzie na pewno taniej :)

a to jest ten co ja kupilam (na dole strony; Porcelain Strapless):
http://mercado.com.pl/ind...d=16&Itemid=215

Hellen - Czw Kwi 21, 2011 12:33 am

Stanik w sumie ok. Przejdę się i zmierzę. A czy on jest choć trochę push-up? Bo w moim przypadku do sukni potrzebuję zdecydowanie push-up...
ania2011 - Czw Kwi 21, 2011 9:56 am

moj stanik to na pewno nie jest push-up. No ale ja takiego nie szukalam i nawet nie wiem czy maja tam cos takiego.
Za nim tam pojdziesz mozesz przejrzec sklep internetowy tego sklepu. Jest on prowadzony na bierzaco i mozesz zobaczyc jakie maja staniki na stanie. Moze ci to zaoszczedzi czasu na dojazdy

Emmi - Pon Kwi 25, 2011 9:27 pm

ania2011 obejrzałam sobie te staniczki w sklepie internetowym i powiem ci że nie wygląda dla mnie za ciekawie...są dwie opcje...albo źle dobrali modelkę(założyli jej za duży biustonosz)...albo on naprawdę się tak brzydko układa...dla mnie wygląda jakby go miała zaraz zgubić...i mam wrażenie że ma za nisko założony...prawie na brzuchu... :/ wolę zakładać że to jednak nieudolność fotografa i osoby która wybierała i ubierała modelkę...
Hellen - Pon Kwi 25, 2011 10:47 pm

ania2011, ja tez oglądałam ten staniczek który pokazałaś w linku. Niestety na mój biust taki krój zdecydowanie nie pasuje. Musze poszukać czegoś innego. Chodzić i mierzyć.
ania2011 - Wto Kwi 26, 2011 11:47 am

Niestety z tymi straplessami jest problem. Mnie sie na poczatku tez wydawalo, ze sa one osadzone bardzo nisko (prawie na brzuchu), ale podobno tak sie dzieje jak obwod stanika jest zle dobrany i wtedy on sie po prostu osuwa.
Co do zdjec na stronie internetowej to radzilabym wam mimo wszystko isc do sklepu i poprzymierzac. Kazdy biust jest inny i nigdy nie wiadomo jak w realu bedzie wygladal taki stanik. ja przymierzalam bardzo duzo i tylko jeden pasowal :) Trzeba chodzic i mierzyc do skutku, bo to jest akurat typ stanika, ktory bardzo trudno jest dobrac.

Nie wiem jakie macie sukienki, ale moze wcale nie potrzebujecie typowego straplessa? Moze wystarczy zwykly stanik z odpinanymi ramiaczkami? Jezeli wasza sukienka trzyma sie na miekkim gorsecie to taki stanik moze bedzie trzymal? Ja za nim kupilam swoj to jak szlam na pierwsze dopasowywanie sukienki to wlasnie taki stanik ze soba wzielam, zeby zobaczyc czy bedzie ok. U mnie akurat sie to nie sprawdzilo, bo moja sukienka jest typu greckiego i bez gorsetu, ale moze u was bedzie innaczej
powodzenia :) :)

Hellen - Wto Kwi 26, 2011 2:31 pm

ania2011, myślę że masz zdecydowanie racje - chodzić i mierzyć. Moja suknia jest taka:

Wiem, że jest możliwość wszycia staniczka w suknię. No i na pewno potrzebuje stanika i to takiego powiększającego biust bo mam go trochę za mało... a chciałabym aby dekolt ładnie wyglądał. Nie wiem czy zwykły z odpinanymi ramiączkami by się nadał. Przymiarka ma być jakoś w maju więc muszę szukać.

ania2011 - Wto Kwi 26, 2011 7:57 pm

Hellen, po pierwsze piekna sukienka :) po drugie, jezeli chodzi o stanik wez jeszcze pod uwage jak nisko wycieta jest ta sukienka z tylu. Niektore sukienki moga miec obnizony stan. Pamietam, ze jak szukalam sukienki i przymierzalam je w staniku to niektore mialy tyl nizej niz przod. Trudno mi powiedziec jaka jest twoja sukienka, ale moze to jest jeszcze jeden element, na ktory warto zwrocic uwage.

I jeszcze jedna rada. Jak nie jestescie pewne konkretnego stanika to warto zapytac sprzedawce czy dany sklep przyjmuje zwroty, albo wymienia na inny towar. Jezeli tak, to mozna kupic stanik przed przymiarka i jak cos bedzie nie tak to potem go zwrocic. Niestety nie wszystkie sklepy sa takie "przyjazne". Natomiast na pewno mozna tak zrobic ze sklepami internetowymi. Jezeli kupicie cos na necie, macie 10 dni na zwrocenie towaru bez podania przyczyny :)

Hellen - Sro Kwi 27, 2011 11:22 pm

No i kupiłam sobie w Triumph ale niestety nie 65C ale 70C i ten leżał idealnie. Niestety na fotkach modelki maja źle dopasowany stanik - bo jest za mały.
http://www.skapiec.pl/img...yle-01-wdu.html
http://www.skapiec.pl/img...yle-01-wdu.html
http://www.e-bielizna.pl/...yle_01_WDU.html
Najważniejsze że na mnie leży bardzo dobrze i nie ma opcji żeby się zsuwał bo ma silikon. A jeśli tak będzie lepiej to poproszę o wszycie go w suknię. A tył sukni jest taki:

ania2011 - Czw Kwi 28, 2011 8:35 am

Hellen, moze ponos sobie ten stanik przed przymiarka, bedziesz wiedziala czy na 100% sie nie zsuwa
Ciesze sie, w koncu udalo ci sie cos kupic :) i jest gladki to na pewno uda ci sie jeszcze go zalozyc do innych rzeczy

Hellen - Czw Kwi 28, 2011 4:10 pm

Nie będzie się zsuwał bo od dawna mam taki czarny, ale niestety kupiłam wcześniej 70B i nie wiedziałam czemu źle leży. Teraz już wiem. Miseczka była za mała, bo wszyscy mi mówili, że ja taki chudzielec to na bank mam B a nie C. Ten model ma fajny silikon i jest dość wąski w obwodzie więc jest ciasno nawet jak na 70.
medisia - Pią Kwi 29, 2011 3:05 pm

a co powiecie o dużych biustach? Ja mam duży biust, sukienka jest bez ramiączek , zastanawiam się nad gorsetem lub polgorsetem tylko zupełnie nie wiem gdzie szukać czegoś w przystępniej cenie. Może , któraś z Was wie gdzie znaleźć takie cudo? Czy w PTAKU lub POLROSIE są boksy z bielizną tego typu?
Pozdrawiam serdecznie
Joanna

Hellen - Pią Kwi 29, 2011 11:46 pm

To chyba zależy od sukni i od tego czy ten gorset zmieści się pod suknię i czy nie będzie Ci za gorąco albo za sztywno. Bo jeśli suknia jest usztywniana i do tego jeszcze będzie gorset to możesz się umęczyć. No chyba, ze ten gorset będzie miękki i suknia też. A może wkleisz zdjęcie sukni?
ania2011 - Sob Kwi 30, 2011 7:11 pm

W zupelnosci zgadzam sie z Hellen - pod suknie moze byc troche trudno wlozyc gorset, a jak sie uda to moze byc strasznie goraco. W koncu wiekszosc sukien slubnych jest uszyta z grubszych materialow, albo z cienszych, ale wtedy jest ich wiecej.
Same gorsety na duze biusty widzialam w Merkado, ale tanie to one na pewno nie sa :(

Hellen -ciesze sie, ze udalo ci sie kupic cos opowiedniego i nie za bardzo duza cene :)

klawdia - Czw Maj 05, 2011 1:03 pm

a ja kupiłam stanik bez ramiączek w TESCO za 39zł i jest idealny. Jeszcze żaden stanik nie trzymał się tak dobrze jak ten.
medisia - Czw Maj 05, 2011 9:52 pm

dziewczyny gorset mojej sukni jest sztywny i mocny (z tego co pamiętam) poniżej link do strony z suknią.
Mam duży problem z tą bielizną, nie wiem jeszcze co wybiorę. Jestem otwarta na wszystkie sugestie.

http://www.lisaferrera2011.pl/suknia/62437

555 - Czw Maj 05, 2011 9:56 pm



a czemu masz problem..?

ania2011 - Pią Maj 06, 2011 10:27 am

Medisia - a duzy biust to ile? :)
tak jak pisalam wczesniej jezeli sukienka ma gruby i sztywny gorset to mozesz miec problem z wlozeniem kolejnego gorsetu pod spod albo go wlozysz, ale na weselu bedziesz padac z goraca. po za tym widze na zdjeciu, ze sukienka ma gore w serduszko -to moze tez troche utrudnic ci poszukiwania, bo nie wszystkie staniki bez ramiaczek lub gorsety sa nisko wyciete
Proponuje jeszcze raz isc do salonu i przymierzyc sukienke i przypomniec sobie jak wszystko lezy. I warto tez moze pogadac ze sprzedawczynia/krawcowa w salonie. Niektore salony proponuja wszycie wkladki na biust do sukien slublnych i wtedy juz nic nie potrzeba dokupywac. Albo mozna tez doszyc miekki biustonosz do sukni. W salonie powinni wiedziec co sie da zrobic z sukienka

anuszkaa - Wto Cze 14, 2011 8:31 am

a uzywal ktos z Was takich plastrów? Podtrzymują one piersi czy raczej nie oplaca sie kupowac???

M4rcysi4 - Wto Cze 14, 2011 12:17 pm

anuszkaa ja kiedyś je kupiłam w sklepie, razem z suknią na studniówkę. Te plastry to jakiś żart. Mimo, że pozsiadam małe piersi to te plastry w ogóle ich nie podtrzymywały, a co dopiero duże... Poza tym już na rysunku widać, że one nie podtrzymują, a są tylko tak sobie przyklejone, piersi swobodnie opadają. Co najgorsze ich odklejenie okropnie boli! Mają tak mocny klej, że odklejałam je partiami, bo nie wytrzymywałam tej depilacji. Ogólnie nie polecam
555 - Wto Cze 14, 2011 3:48 pm

M4rcysi4 napisał/a:
Ogólnie nie polecam
M4rcysi4 napisał/a:
plastry w ogóle ich nie podtrzymywały
podpisuję się rekami i nogami!
ania2011 - Wto Cze 14, 2011 5:00 pm

anuszka -ja kiedys kupilam takie nakladki na biust z chyba bardzo podobnego tworzywa, ktore tak jak te plastry przykleja sie do piersi. w moim przypadku w ogole sie nie sprawdzily; skora strasznie sie pocila i po pewnym czasie wszystko sie odklejalo.
i piersi przy czyms takim zupelnie nie sa podtrzymywane. jezeli planujesz jakiekolwiek tance to rownie dobrze mozna isc bez tego wynalazku :)


ponizej zdjecie, ktore znalazlam na necie

mimeczka - Wto Cze 14, 2011 5:04 pm

Ja też odradzam, miałam je na studniówce i w sumie równie dobrze mogłam iść wogóle bez żadnego stanika.
M4rcysi4 - Wto Cze 14, 2011 9:17 pm

ania2011 napisał/a:
ponizej zdjecie, ktore znalazlam na necie

To co Ty wkleiłaś to zupełnie co innego niż to o co pytała anuszkaa.
Te zdjęcia od Ciebie to biustonosz silikonowy i ten mogę polecić. Miałam go jako świadkowa na ślubie i weselu brata. Miałam mocno wydekoltowaną suknię i nic innego nie wchodziło w grę. Biustonosz trzymał się caaaałą noc i jak się dobrze go przyklei potrafi lekko uwydatnić biust. Jedynym minusem był fakt, że po 18h w nim tak mnie bolały piersi, że musiałam czym prędzej go odkleić. Nie wydaje mi się żeby było to odparzenie, a raczej ból od ciągłego ścisku :wink: No, ale rzadko kiedy chodzi się w nim 18h.

ania2011 - Wto Cze 14, 2011 10:09 pm

przy takich rzeczach kazdy musi sam sprobowac. na moim biuscie te wkladki silikonowe niestety sie nie trzymaly :(
agulka1989 - Wto Cze 14, 2011 11:00 pm

ania2011, ja będę miała biustonosz tego typu. Co prawda miałam go na sobie niecałą godzinę ale trzymał się super, podtrzymywał piersi i muszę przyznać, że wyglądały naprawdę fajnie.
Dowiedziałam się, że nie można go przyklejać do nabalsamowanego ciała, bo nie będzie się trzymał. Skóra do której się go przykleja powinna być sucha.
No i odpowiednie mycie tego stanika też jest ważne.

M4rcysi4 - Sro Cze 15, 2011 12:23 am

Ja swoje oba egzemplarze kupiłam w Ptaku w sklepie Atlantica. Oba są świetne i faktycznie przed założeniem trzeba umyć się mydłem, bo ono odtłuszcza i nie smarować się balsamem. Po zdjęciu tego stanika trzeba go umyć mydłem pod bieżącą wodą, wtedy nie straci swoich właściwości klejących. Nie wycierać go ręcznikiem tylko poczekać aż woda sama odparuje, inaczej przykleją się do niego włókna od ręcznika i już nie będzie taki lepki. No i na koniec oczywiście przechowywać go w pudełku, w którym się go kupiło. To chyba tyle, by dłużej utrzymać go "przy życiu" :wink:
555 - Sro Cze 15, 2011 6:43 am

agulka1989, gdzie kupiłaś swój..? M4rcysi4, w atlanticu są duże rozmiary..?
agulka1989 - Sro Cze 15, 2011 9:48 am

555, ja swój kupiłam w NAJNIE, kosztował 30złotych.
M4rcysi4 - Sro Cze 15, 2011 10:56 am

555 szczerze mówiąc to nie interesowałam się Tym, ale (patrząc na naszą starą "chińską" rozmiarówkę) to na pewno było C, bo PT kupowała. Za pierwszym razem płaciłam 21,5zł, a za drugim niecałe 25zł.
ineczka7 - Sro Cze 15, 2011 11:00 am

ja już w tym drugim wątku bieliźnianym polecałam tego http://www.ewa-michalak.p...-Strapless.html straplessa, raz że firma jest z Łodzi i z tego co wiem można iść przymierzyć u nich na miejscu (i dobierają rozmiar), dwa - że to jedyny strapless jaki widziałam ze skośnym dekoltem, czyli nie wyłazi to łączenie między piersiami jeśli suknia ma dekolt-serce albo dekolt-v.
Na mnie niestety nie było aż tak dużego rozmiaru, mimo że rozmiarówka jest dość szeroka i sama musiałam kupić w mercado (nawiasem mówiąc też polecam, ale raczej są tam straplessy do sukienek takich jak ja miałam, z poziomym dekoltem.)

Tych wkładek żelowych to sobie jednak przy jakimkolwiek dużym albo lejącym się biuście nie wyobrażam.

kaska8866 - Wto Lip 26, 2011 2:24 pm

Dobór biustonosza to nie lada wyzwanie..czytałam, że 80% kobiet nie umie go dobrać..pamiętajcie, że drut w biustonoszu ma zachodzić aż pod pachę żeby nie deformować piersi, myślę że jesli suknia jest dobrze dopasowana to biustonosz jest zbędny ale jeśli ktoś ma obfity biust to ja osobiście uzbroiłam bym się w ramiączka 8) sama zastanawiam się czy założę biustonosz który zakupiłam. :P :P :P :P
Malena - Wto Sie 02, 2011 12:01 pm

Ja kupiłam biustonosz firmy Fauve, model Rosa. Zakupiony w salonie LiPArie, mają go też na stronie. Polecam go do mocno wyciętych sukni ślubnych - ma naprawdę głęboko wykrojony dekolt i jako jedyny z przymierzanych modeli pasował do gorsetu mojej sukni. Pozostale staniki wystawaly na ok 1cm. Będzie idealny do dekoltu-serduszka.
Dodatkowo ma wszyte wkładki delikatnie unoszące biust, który prezentuje się w nim bardzo dobrze. Cena wysoka, ale warto.

Biustonosz ma gładkie miseczki i koronkę dookoła. Kolor ecru. Od spodu posiada silikonowe paski, dzięki czemu się nie przesuwa. Dodatkowo ma błekitną kokardkę pośrodku - więc od razu mamy z głowy coś niebieskiego:)


Dosia_Zosia - Czw Wrz 08, 2011 6:21 pm

Ja polecam Multiway bra F&F, dostępy w Tesco.To jest bardotka z odpinanymi ramiączkami, dostępna w 3 kolorach:białym, beżowym i czarnym, kosztuje 33 zł, ma paski silikonowe. Byłam ostatnio na weselu i założyłam go bez ramiączek, przez całe wesele i poprawiny ani trochę się nie zsuwał, nie spadał, przylegał idealnie. Niestety w Tesco na Widzewie kolor biały jest najmniej dostępny, nie ma całej rozmiarówki, beżowy i czarny bez problemu.

calipsoo - Pią Wrz 09, 2011 12:12 am

A ja przymierzałam taki i zastanawiam się czy go sobie nie kupić.
http://www.ewa-michalak.p...-Strapless.html

paulinkaaMU - Pon Wrz 12, 2011 10:19 pm

calipsoo, a gdzie można je przymierzyć? I czy tylko w Łodzi, wiesz może?
calipsoo - Wto Wrz 13, 2011 8:48 am

paulinkaaMU ja przymierzałam go w Łodzi na ul. Legionów. Mały sklepik w podcieniach przy Pl. Wolności. Nie wiem czy gdzieś jeszcze można. Natomiast polecam się tam udać. Panie które tam pracują znają się na swojej pracy i starają się zrobić tak, by klientka wyszła od nich zadowolona. A i rozmiar + miseczkę dobiorą odpowiedni.
Hellen - Wto Wrz 13, 2011 7:35 pm

paulinkaaMU, na ul. Legionów - sklep Szyfoniera.
paulinkaaMU - Sro Wrz 14, 2011 8:32 pm

calipsso, Hellen, za późno odczytałam Wasze posty - kupiłam już biustonosze...ale na pewno na przyszłość na inf. mi się przyda :)
Karolina1984 - Sro Wrz 21, 2011 1:27 pm

a czy jeśli skłaniam się ku sukni ślubnej z ramiączkami (raczej szerszymi) mogę założyć normalny biały stanik??? Czy koniecznie do niego ramiączka silikonowe? Mam rozmiar D/E zależnie od rozmiarówki i jakos no szału nie ma, jeśli chodzi o wytrzymałość takich odpinanych ramiączek, a bez ramiączek w ogóle nie wchodzi w grę........
szaraczarownica - Sob Wrz 24, 2011 6:27 pm

Karolina1984 napisał/a:
a bez ramiączek w ogóle nie wchodzi w grę........

Dlaczego? Ja obecnie mam miseczkę H, w dniu ślubu miałam G i byłam bez ramiączek. Tyle, że kupiłam sobie body. Biust się nie opuścił 8)

aguuuunia44 - Nie Lis 06, 2011 2:49 pm

Cytat:
a bez ramiączek w ogóle nie wchodzi w grę........

początkowo myślałam tak samo. Sama mam miseczkę GG/H i naprawdę myślałam że bez ramiączek nie dam rady. Ale suknie miałam wiązaną z tyłu i po związaniu biust nie miał żadnej możliwości "przemieszczania" się dlatego ostatecznie krawcowa wypruła mi ramiączka :) I całe wesele minęło bez poprawiania :)

Doriart - Wto Gru 20, 2011 12:33 pm

można poprosić w salonie aby za dopłatą doszyli miseczki do sukni i będzie z głowy
noirsoleil - Pią Gru 30, 2011 6:35 pm

Widziałyście gdzieś białe biustonosze z odpinanymi ramiączkami? Od jakiś trzech miesięcy, co jestem w Galerii albo w Manu to zaglądam do butików z bielizną i nic! Albo są jakieś złamane biele albo mają ramiączka doszyte. A jak już są to zazwyczaj w kolekcji basic, zwykłe, gładkie. Oczywiście czasem też są potrzebne, ale z racji, że będę miała gorset, pod którym i tak nie będzie widać tego stanika to chciałam trochę poszaleć z jakimiś koronkami, dżetami czy drapowanym materiałem. Chciałam, żeby był bardziej ozdobny niż taka codzienna bielizna, nic się nie będzie odznaczać pod suknią, więc mogę sobie na coś takiego pozwolić. Tylko nigdzie nie mogę znaleźć... Widziałyście gdzieś ostatnio takie biustonosze? Akurat tego boję się przez internet kupować, wolę przymierzyć.
mała9364 - Pią Gru 30, 2011 10:49 pm

noirsoleil napisał/a:
Widziałyście gdzieś białe biustonosze z odpinanymi ramiączkami? Od jakiś trzech miesięcy, co jestem w Galerii albo w Manu to zaglądam do butików z bielizną i nic! Albo są jakieś złamane biele albo mają ramiączka doszyte. A jak już są to zazwyczaj w kolekcji basic, zwykłe, gładkie. Oczywiście czasem też są potrzebne, ale z racji, że będę miała gorset, pod którym i tak nie będzie widać tego stanika to chciałam trochę poszaleć z jakimiś koronkami, dżetami czy drapowanym materiałem. Chciałam, żeby był bardziej ozdobny niż taka codzienna bielizna, nic się nie będzie odznaczać pod suknią, więc mogę sobie na coś takiego pozwolić. Tylko nigdzie nie mogę znaleźć... Widziałyście gdzieś ostatnio takie biustonosze? Akurat tego boję się przez internet kupować, wolę przymierzyć.


Ja też szukałam w galerii i manu ale wszystko było na jedno kopyto.Pojechałam do Ptaka i tam miałam taki wybór,że zgłupiałam i ceny wcale nie takie duże

anulkaB - Sro Sty 04, 2012 9:44 pm

Ja mialam biustonosz bez ramiaczek. Krwacowa doszyla mi specjalne szlowki z tylu sukni pod spodem, w ktore w kladałam pasek biustonasza, zeby nie wychodzil nad sukienke. Dobra obcja :lol:
noirsoleil - Sro Sty 04, 2012 11:33 pm

Bardzo dobra opcja! :) Sama takie doszywałam jak miałam praktyki w salonie. :)
Deco-Strefa - Czw Sty 26, 2012 11:17 am

Natknełam się dzisiaj na artykuł - może sięWam przyda:
http://www.groszki.pl/gro...nke_slubna.html

i bezpośrednio link do galerii z artykułu:
http://www.groszki.pl/gro...027013.html?i=0

Elma - Sro Lut 15, 2012 12:23 pm

Ja kupiłam staniczek "bardotkę" w sklepie Surano w Ptaku. Cena 76 zł więc wydaje mi się niedrogo. Jest śliczny i mają duże rozmiary, polecam :wink:
mimeczka - Sro Lut 15, 2012 5:43 pm

Ja bardotkę ecru kupiłam w Gorsenii. Kosztowała 50 zł, ma odpinane ramiączka no i plus, że raczej nie ma problemów z rozmiarami, bo na "tyłach" jest produkcja i magazyn.
aniulka_lp - Czw Lut 16, 2012 11:58 am

mimeczka, na jakiej ulicy?
wiolancia - Czw Lut 16, 2012 12:25 pm

aniulka_lp tu masz namiary na sklep firmowy.Ja też tam kupowałam komplet bielizny ślubnej,a jaki zobacz sobie na stronie 5 w tym temacie.To było w tamtym roku.Teraz pewnie już mają jakieś nowe kolekcje.W każdym bądź razie bardzo ten sklep polecam.
Gorsenia sp z o.o.

90-558 Łódź

ul. 28 Pułku Strzelców Kaniowskich 65

(dojazd od ulicy Sklodowskiej-Curie)

tel.: (4842) 637-40-41; 637-40-44
tel.: (4842) 637-68-13

mimeczka - Czw Lut 16, 2012 5:15 pm

http://www.gorsenia.com.pl/pl/Home

Mają też sklep internetowy, ale z tego co patrzyłam to na miejscu jest taniej. Byłam tam ostatnio i mają nową kolekcję, również ślubną. Myślę, że warto się wybrać, a sprzedawczyni potrafi dobrze dobrać rozmiar stanika i wogóle dużo opowiada co i jak:)

Alizze - Sro Lut 29, 2012 2:29 pm

Prosze o podpowiedz mam sukienkę ślubną bez ramiaczek dlatego ponoć moge założyc tylko bardotkę Czy ma znaczenie dla lepszego trzymania sie czy jest ona cała zabudowa czy na dość duże wcięcie taz litera V na biuście?
Deco-Strefa - Sro Lut 29, 2012 6:48 pm

Alizze, jeżeli biustonosz będzie miał właściwie dobrany rozmiar to nie ma sznasy, żeby się źle trzymał.
Natomiast nie mam zdania czy bardotka sprawdzi sie przy dekoldzie V. Jeżlei masz jakąkolwiek w domu możesz zabrać na przymiarkę sukni i zobaczyć.

Mojego ulubionego sklepu z biustonoszami już niestety w Łodzi, ale przetestowałam już inny: MERCADO na Tuwima 6 - na pewno pomogą w doborze właściwiego rozmiaru (ja zmieniłam rozmiar z 75B, na 65F/FF)
Duży wybór bieliżny ślubnej był tez na Al. Piłsudkiego obok salonu sukien ślubnych Sława - chyba nazywa się Butik Ślubny. Tam kupiłam swoją bieliznę ślubną.

Alizze - Sro Lut 29, 2012 9:18 pm

Deco - Strefa dzięki za cenne informacje już w sobotę wybieram się na przymiarki do wymienionych sklepów :) ))
pauliska85 - Sro Sie 29, 2012 7:31 pm

Ja swoj kupilam w ATLANTIC. Mega wygodny i sprawdził sie znakomicie.
M4rcysi4 - Czw Sie 30, 2012 12:09 am

Mój to bardotka firmy Sawren model Ellice

alladyna - Sob Sty 26, 2013 7:09 pm

O matko, jak miło!!:D Są tu stanikomaniaczki!
Aż podskoczyłam do góry, jak zobaczyłam link do Effuniaka i zdjęcie Fauve Rosa.

Ja się czaję na straplessa Freya Deco longline w wersji ecru z brzoskwiniowymi kwiatuszkami.;) Ma być w sklepach na przełomie kwietnia i maja tego roku.
Zależy mi na longlajnie właśnie, żeby spłaszczyć wystające żebra (w normalnym staniku z wąskim obwodem pod fiszbinami wyłazi mi nieładna fałda skóry; longlajny to zakrywają).

Ciekawe tylko, ile będzie kosztował...


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group