Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Obuwie - bez długich czubków!!!!!!!!!!!!!!!!

Kiwax - Pon Kwi 19, 2004 2:53 pm
Temat postu: bez długich czubków!!!!!!!!!!!!!!!!
Dzieczyny, gdzie można kupić białe buty, ale bez tych wielkich i długich czubków bo raz, że mi się nie podobają ,dwa że strasznie niewygodnie mi się je nosi a trzy, że nie pasują do mojej sukienki.
ewa - Pon Kwi 19, 2004 3:16 pm

ja też mam taki sam problem,
nie chcę butów z czubami bo mam rozmiar 40-41 więc wygląda to strasznie i to prawda, że są one bardzo niewygodne

spory wybór butów jest butiku ślubnym Sława ul. Piłsudskiego 45

tweety - Pon Kwi 19, 2004 10:25 pm

Dobrze, że się zapytałaś, bo ja niestety mam ten sam problem. A do tego wszystkiego mam bardzo wysokie podbicie i szeroką stopę. :roll: ?eby zalozyc szpice musialabym zrobic sobie malutkie przemeblowanie na stopie hihhi :hmm :
kryszka - Pon Kwi 19, 2004 11:20 pm

Też nie lubię takich czubków. :dno:

Ale można spotkać normalne buty. Jeszcze się nie rozglądałam za butami, ale od czasu do czasu wpadają mi takie w oczy. Ostatnio chyba widziałam chyba 2 modele w sklepiku na Gdańskiej przy 6 Sierpnia.
Wydaje mi się, że prędziej znajdzie się coś w małych sklepikach a nie dużych sieciach.

Kiwax - Wto Kwi 20, 2004 3:08 pm

Ja wprawdziek kupiłam już buty, ale to nie jest to co bym tak naprawdę chciała. Są na szpileczce, mają białą podeszwę (co jest w sumie rzedkością wg moich obserwacji), czubek mają maleńki ale nie jestem zadowolona. Ja też mam szerokoą dosyć stopę i po prostu się boję, że jak będę je "rozbijała" to w końcu zostanie taki cienki czubek a reszta będzie szeroka :evil:
Marzą mi się taki zwykłe "hiszpanki", jak to było modne jakieś kilka latek temu. Ale gdzie takie dostać??

Muszę faktycznie odwiedzić kilka małych sklepików, a może uda się coś upolować :)

pipi - Wto Kwi 20, 2004 4:08 pm

Kiwax, a jak wyglądają klasyczne "hiszpanki", bo ja nie wiem :roll: :?:
Asiek - Wto Kwi 20, 2004 4:21 pm

Klasyczne hiszpanki są czarne. :lol:
Dobra, w każdym razie wiem, a jaki typ butów chodzi. :wink:

pipi - Wto Kwi 20, 2004 4:24 pm

czyli chodzi o pełne czułenka na średnim grubszym troche obcasie i jeszcze zapinane na paseczek ?
Asiek - Wto Kwi 20, 2004 4:33 pm

pipi napisał/a:
czyli chodzi o pełne czułenka na średnim grubszym troche obcasie i jeszcze zapinane na paseczek ?


Właśnie to są hiszpanki, Pipi. :brawa:

just_Kate - Wto Kwi 20, 2004 6:36 pm

Może nie akurat hiszpanki, ale całkiem w porządku buty widziałam w "Galerii ?lubnej" na Piłsudzkiego 52. Bez czubów i naprawdę ładne, z różną wysokością obcasów, ale wyboru dużego chyba nie mają...
Kati - Wto Kwi 20, 2004 9:33 pm

Asiek napisał/a:
pipi napisał/a:
czyli chodzi o pełne czułenka na średnim grubszym troche obcasie i jeszcze zapinane na paseczek ?


Właśnie to są hiszpanki, Pipi. :brawa:

i mają taki pasek z przodu po środku

Kiwax - Czw Kwi 22, 2004 10:05 am

no mnie nie koniecznie marzą się taki z paskiem na środku (jak buty do tańca) ale właśnie hiszpanki. Oczywiście białe, ale czarne z chęcią teżbym sobie kupiła. Koniecznie obie pary na wysokim obcasie :) Uwielbiam buty na wysokim obcasie :)

Muszę w jakąś sobotę zorganizować wyprawę łowiecką. Może coś upoluję.



A tak na marginesie - gdzie można kupić buty takie typowo do tańca??

Kati - Czw Kwi 22, 2004 5:44 pm

Kiwax buty do tańca (tzw. jazzówki lub hiszpanki (z paskiem) trzeba zamawiać w specjalnej pracowni gdzie szyją też puenty, baletki i takie tam. Jazzówki są dość drogie, kosztują ponad 200 zł. I są średnio ładne...
kryszka - Czw Kwi 22, 2004 8:34 pm

Widziałam dzisiaj białe satynowe butki na Nowomiejskiej. Takie z normalnym czubkiem, na rozsądnym obcasie. Stojąc przodem do Placu Wolności to po prawej, gdzieś pośrodku Nowomiejskiej.
tweety - Czw Kwi 22, 2004 9:56 pm

Chyba wiem o którym sklepie mówisz. To taki mały sklepik :?:

Aha niewiesz ile kosztowały :?:

kryszka - Czw Kwi 22, 2004 10:15 pm

Prawdę powiedziawszy nawet nie zapytałam o cenę, bo jak się okazało że nie ma ecru i prawdopodobnie już w ogóle w przeciągu pół roku nie będzie to po prostu wyszłam. :roll:


A jest to chyba jedyny sklepik po tej stronie ulicy. Obsługuje taki facet w średnim wieku.

Kiwax - Czw Kwi 29, 2004 10:32 pm

Kati napisał/a:
Kiwax buty do tańca (tzw. jazzówki lub hiszpanki (z paskiem) trzeba zamawiać w specjalnej pracowni gdzie szyją też puenty, baletki i takie tam. Jazzówki są dość drogie, kosztują ponad 200 zł. I są średnio ładne...


Trochę drogo, ale co tam. Wiem, że są średnio ładne, ale jakoś to przeżyję.

A co do baletek - to mogę powiedzieć, że mamy trochę wspólnego - przez 8 lat tańczyłam w zespole. Było tam wszystko - klasyka, towarzyski, ludowy. Super, szkoda, że to zostawiłam :(

Kati - Pią Kwi 30, 2004 7:18 am

Ja będę musiała porzucić mój zespół za rok w związku z przeprowadzką... ale może zgłosze się w Wawie do jakiegoś... :roll:
just_Kate - Czw Maj 20, 2004 12:53 pm

Ja też szukam bez czubów - jak któraś z was już na takie buty trafi to koniecznie dajcie znać! Oczywiście sama też się będę rozglądać - już mogę, bo mi wreszcie zdjęli gips :mrgreen:
Magdzia - Czw Maj 20, 2004 1:10 pm

Hmmm, ja nie wiem po co sie czepiacie tych czubow :? Sa naprawde wygodne i o wiele bardziej eleganckie niz okragle (przypominaja mi moja komunie :lol: ). Sprobowalyscie kiedykolwiek chociaz przymierzyc takie, moze sie przekonacie, ze nie taki diabel straszny :mrgreen:
aniaza - Czw Maj 20, 2004 1:14 pm

Ja bardzo lubie czuby-dosyć ładnie wygladają na moje stopie o rozmiarze 39. A co do pań z salonu to może lepiej bedzie, jak ich trochę ponękasz co jakiś czas - przynajmniej Ty będziesz miała czyste sumienie, że ze swojej strony wszystkiego dopilnowałaś. Płacisz i masz prawo wymagać !! :evil:
kryszka - Czw Maj 20, 2004 1:22 pm

Magdzia napisał/a:
Sprobowalyscie kiedykolwiek chociaz przymierzyc takie, moze sie przekonacie, ze nie taki diabel straszny :mrgreen:

Magdzia, gusty są różne. :) Oczywiście że przymierzałam, ale przy mojej szerokiej stopie wygląda to paskudnie. Palce rozpierają boki buta, wszystko się zgina i wystaje se taki czub. :?

pipi - Czw Maj 20, 2004 1:31 pm

Poza tym w butach do tańca takie czuby wystają chyba głównie po to żeby je deptać :lol:
kawas - Czw Maj 20, 2004 1:45 pm

Wiesz Kate, fajne butki ostatnio widziałam w Ryłko na Piotrkowskiej, dwa modele bez czubów z najnowszej kolekcji. ?wietne, ale nie było mojego rozmiaru...
pipi - Czw Maj 20, 2004 2:01 pm

Kawas
niby mają w tym sklepie Ryłko dostawę co tydzień ale jakoś nie polegałabym na tej informacji bo panie w sklepie nie wiedzą co przyjdzie daną dostawą :roll:

kawas - Czw Maj 20, 2004 2:10 pm

To prawda Pipi, nawet nie można zamówić określonego modelu na indywidualne zamówienie, szkoda słów... :?
Asiek - Czw Maj 20, 2004 9:47 pm

Brrr, ja do "czubów" się nie przekonałam.
Tak jak pisała Kryszka - różne są gusty. :)

Kawas, na pewno suknię będziesz miała na czas - ja moją przymierzyłam po raz pierwszy ok. 2 tygodnie przed ślubem (bo wcześniej nie było mnie w Polsce). :mrgreen:

josephine - Czw Maj 20, 2004 10:43 pm

just Kate!
strasznie się cieszę, że już bez gipsu! i jak noga? wszystko ok?

kawas - Pią Maj 21, 2004 8:58 am

Zgadzam się z Asią, ja też nie przekonam się do czubów, bo to nie buty dla mnie. A ja na swoim ślubie chcę być ubrana, a nie przebrana, dlatego chcę, żeby wszystko, co założę było w moim stylu, pozdrawiam.
Dzięki za pocieszenia w sprawie sukienki, mam nadzieję, że będzie o.k.

Kati - Pią Maj 21, 2004 11:59 am

O masz.............. a mnie się czuby podobają........... :oops:
kawas - Pią Maj 21, 2004 1:08 pm

Kati, jak moje stopy były by mniejsze to być może też bym kupiła czuby, ale czy tak czy tak czuby są przecież mało wygodne. Wszystko zależy od tego, co się komu podoba. Chwała za to, że ludzie są różni...i niech tak zostanie :papa:
Kati - Pią Maj 21, 2004 1:10 pm

Ja mam małą nóżkę... tylko 36, więc "czub" nie powoduje efektu kajaka.
Ale fakt, fajnie, że jesteśmy inni....

just_Kate - Pią Maj 21, 2004 7:47 pm

josephine napisał/a:
just Kate!
strasznie się cieszę, że już bez gipsu! i jak noga? wszystko ok?


wszystko ok josephine, dzięki. :D trochę jeszcze opuchnięta i ciężko się wchodzi po schodach, ale ortopeda mówi, że to minie... za to już w czwartek poszłam na Pietrynę :mrgreen: długo nie pochodziłam, ale powietrza w płuca nabrałam (tudzież: spalin) i pogoda ducha mi wraca.



A wracając do bucików - ja, pewnie w przeciwieństwie do większości, chcę kupić bardzo tanio buty, wcale nie ze skóry, ale np. dwie pary. Oczywiście muszą być 'wyjściowe', ale nie zamierzam ich zostawiać na później, bo się na jasnych butach naciełam - tzn. pewnie tak trochę 'kulawo' chodzę - kiedyś sobie kupiłam jasne na obcasach i po tygodniu buty były porysowane do takiego stopnia, że musiałam wyrzucić....

Sisi - Sob Maj 22, 2004 1:07 am

Ja tylko a propos czubków dementuję plotki. Mam 4 pary butów z czubami i co jedna to wygodniejsza :graba: . Są rewelacyjne, nigdy nie miałam wygodniejszych butów :mrgreen: .
just_Kate - Pon Lip 12, 2004 10:12 am

Dziewczyny, moja koleżanka, która ostatnio miała ślub straaasznie narzekała na buty (z czubem, na wysokim obcasie), choć wcześniej, jak je kupowała, to twierdziła, że ona zawsze w szpilkach chodzi, świetnie się w nich czuje i w ogóle żaden problem...

To było ostrzeżenie :)

Aneczka - Pon Lip 12, 2004 10:16 am

Ja mam właśnie takie buty i jestem w trakcie rozglądania się za innymi, na przebranie. Ale wiesz just Kate, wejście musi być, a potem to choćby na boso :lol:
Magdzia - Pon Lip 12, 2004 12:34 pm

just_Kate napisał/a:
Dziewczyny, moja koleżanka, która ostatnio miała ślub straaasznie narzekała na buty (z czubem, na wysokim obcasie), choć wcześniej, jak je kupowała, to twierdziła, że ona zawsze w szpilkach chodzi, świetnie się w nich czuje i w ogóle żaden problem...

To było ostrzeżenie :)


Ja mialam szpilki z czubem i przetanczylam cala noc do bialego rana. Zadnych dolegliwosci.
Wielbicielki szpilek nie poddajcie sie :graba:

just_Kate - Pon Lip 12, 2004 11:17 pm

Hihi, Magdzia, ja tylko się staram pokazać wam drugą stronę medalu. Nigdy nic nie wiadomo. Może się zdarzyć, że moje mało sexi, super wygodne pantofelki przestaną być super już w kościele. :wink:

Natomiast pamiętajcie dziewczyny - chodzić w butach po domu przed ślubem! Nawet tańczyć (np. ćwiczyć kroki walca wiedeńskiego ;) )... Z butami trzeba się oswoić.

Asiek - Sro Wrz 22, 2004 10:53 am

Nie mogłam się powstrzymać przed wklejeniem tego zdjęcia butów z czubami. :abashedgirl:

Wg mnie stopy wyglądają w nich jak kajaki (przynajmniej te na zdjęciu), zwłaszcza jak ktoś nie ma malutkich stópek, tylko standardowe :wink: .

Kiwax - Sro Wrz 22, 2004 11:24 am

łomatko, Asiek :lol:

Faktycznie tak sobie to wygląda.

Ja na szczęście dostałam buciki bez czubów i w dodatku suer wygodne. :) :)

scorpionka - Wto Wrz 28, 2004 3:01 pm

Ja mialam buty z czubkami i cale wesel w nich przetanczylam.
Czubki nie przeszkadzaja. A mam rozmiai standardowy 38.

just_Kate - Pią Paź 22, 2004 12:12 am

A moje buciki się 'potwierdziły'. Nic mnie nie obtarło, odcisków sobie nie zrobiłam, tylko na sam koniec wesela złamałam obcas - na szczęście :mrgreen: . A poza tym całkiem fajnie wyglądały, choć super modne nie były, nawet na zdjęciach.
Nie wyobrażam sobie męczyć się z butami jeszcze przed północą na własnym weselu, przecież to może całą radość człowiekowi odebrać.

Natomiast żeby się przekonać, owszem, kupiłam sobie buciki z takim mało rzucającym sie czubem, z But-sa, pod koniec wakacji, głównie dlatego, że jak mi ten obcas poszedł to siostra mi buty pożyczyła - takie same właśnie - i stwierdziłam że są bardzo wygodne. Mają nieduży obcasik i odkrytą piętę. Niestety, choć są faktycznie bardzo wygodne - skórka jest doskonałej jakości - fakt czuba na końcu sprawia, że po dłuższym chodzeniu w okolicach haluksów robią się obtarcia :( ale na niedługie dystanse - super :D

Agniesia - Pią Paź 22, 2004 2:32 pm

W moim mieście to nie ma takich butów co się nadają do sukienki... ale krawcowa powiedziała, że przy szyciu sukienki można zamówić odrazu buty. Dla tych które jeszcze nie kupiły - niech pytają w salonach ślubnych!!!
strawberrytea - Sob Sie 06, 2005 3:00 pm

właśnie dziś kupiłam bardzo ładne białe buty za skóry bez czubów, zaokrąglone, na 5 cm obcasiku (szpilka), z zakrytą piętą i palcami, na paseczek. Uważam że są urocze :)
Został jeszcze na pewno rozmiar 37 i 39. Cena 115 zł Polecam :)
Ul Piotrkowska, Kiermasz Obuwia, przy Pl. Reymonta

kokosek2 - Pon Mar 06, 2006 2:36 pm

Szukam od dawna ślubnych butów - białych rozmiar 40 z zaokrąglonymi czubkami i na niezbyt wysokim obcasie - jeśli ktoś tu jeszcze zagląda to prosze o pomoc.
Alma_ - Pon Mar 06, 2006 5:52 pm

Kokosek, może spróbuj u Ryłko?
Teraz jest całkiem spory wybór butków z okrągłymi czubkami, więc nie powinnaś mieć problemu.

kokosek2 - Pon Mar 06, 2006 6:28 pm

Dziękuję za odpowiedź - ale u Ryłko juz byłam (w Saspolu) - były jedne idealne no ale rozmiaru nie było a ekspedientka zupełnie nie miała poęcia co będzie kiedy będzie i czy w ogóle będzie. Z okrągłymi czubkami były tylko 2 modele (39 i 38 największe rozmiary) a ja dobrą 40tkę potrzebuję. znalazłam dziś jedne butki (nie wiem czy udało mi siezałącznik małej fotki dodać) ale też z czubkami (choć wygodne raczej) tyle ze zupełnie nie w moim stylu. I co tu robić??
Alma_ - Pon Mar 06, 2006 6:40 pm

A te na przykład?

http://www.allegro.pl/ite...nie_tylko_.html

kokosek2 - Pon Mar 06, 2006 8:12 pm

Są dosć ładne, ale kupno przez net odpada - dopóki nie przymierzę buta nie mogę go kupić. Mam dość szeroką stopę i często but mimo szczerych chęci bywa za ciasny tu i ówdzie. Potrzebuję po prostu namiar na sklep gdzie jest duży wybór. Pozdrawiam i dziękuję za propozycje. Gdyby coś jeszcze przyszło Ci do głowy to będę wdzięczna za wszelkie namiary.
rorrim - Czw Mar 09, 2006 9:28 am

Kokosek - ja kupiłam buty o zaokrąglonych czubkach - niewysokie 4,5 cm obcas. Sama mam szeroką stopę, a te były ok.
Ich zdjęcia są w wątku - Arte di Roma - bo tej firmy są moje butki. Niestety mają dość wysoką cenę :? Kupowałam w butiku ślubnym Sławy, gdzie jest cakiem spory wybór różnych butów.

kokosek2 - Czw Mar 09, 2006 3:46 pm

Ja byłam w butiku ślubnym Sława już trzeci raz - wierz mi nie ma tak niestety butów w rozmierze 40 o zaokrąglonych czubkach. W pon kupiłam białe buty na Zgierskiej (fotke zamieszczę w załączniku) - nie jest to to co chciałam ponieważ mają długie czubki co w połączeniu z dość szerokim jednak butem i niskim obcasem daje dziwne wrażenie. Nie ejstem nimi zachwycona ale jedno co moge powiedzieć to że są wygodne. Szukam dalej takich jak chce - te kupiłam niejako na wszelki wypadek gdybym nie znalazła a ich cena była bardzo okazyjna bo sklep w likwidacji powolnej. Co o nich sądzicie?
szczako - Czw Mar 09, 2006 3:51 pm

buciki ladne. klasyczne i proste.
szkoda, ze nie trafilas na takie bez czubkow, jak chcialas.

wiem, ze Arte di Roma ma szeroki wybor rozmiarow. jezeli nie maja ich w salonie, to powinni zaproponowac sprowadzenie takich, jakich klientka szuka. jezeli nie, to trzeba sie z producentem skontaktowac.

kokosek2 - Czw Mar 09, 2006 4:17 pm

No niestety nie trafiłam. Mam jeszcze troche czasu do ślubu (29.04) i zamówiłam jedne ładne w moim goście na obcasie ok 5 cm z okrągłymi czubkami - ale ponieważ nie przymierzałam ich a tylko wdziałam w katalogu to nie mam żadnej pewności czy będą dobre. Dlatego musiałam sie zdecydować na te. Ważne że już mam jakbym nie trafiła.. Pozdrawiam
rorrim - Pią Mar 10, 2006 8:33 am

Kokosek - ja moje AdR zamówiłam prawie w ciemno. Prawie, bo noszę rozmiar 41 a mierzyłam 40, który akurat był w sklepie. Możesz mi wierzyć są dość szerokie, ale rozumiem Twoje obawy.
A może spróbuj w innych sklepach ślubnych gdzie są buty Arte di Roma - na ich stronie jest spis.

Madzialena - Wto Lip 11, 2006 10:24 am

Kupiłam w sklepie internetowym - okrągłe noski, niewysoki bardzo wygodny obcas i cała reszta jak dla mnie idealna :D . Już odebrałam - wszystko w terminie i jakość odpowiednia do ceny.

birkinowa - Pon Lis 26, 2007 10:28 am
Temat postu: kolekcja ślubna Ryłko
Spora kolekcja ślubnych butów jest u Ryłko. Dodatkowo można tam znaleźć nie tylko ładne, ale i wygodne buty. Numeracja co pół numeru, więc też można dopasować. Polecam!
Osobiście ufam takim butom dużo bardziej niż jakiejś przypadkowej firmy lub nie daj Boże nieskórzanym.

Dosia_Zosia - Sro Lis 28, 2007 7:04 pm

Ja tez bardzo nie lubie butów z długimi czubkami, nie podobają mi się. Dużo butów z okrągłymi noskami ma firma Growikar, można je zamówić przez internet. Takie buty ma też w swojej ofercie salon Loris ul. Jaracza 15 ale w salonie są dużo droższe niż w sklepie internetowym.
birkinowa - Czw Lis 29, 2007 9:08 am
Temat postu: ha ha
Przymierzyć w sklepie, zamówić przez Internet... ;) Taki to los sklepów w tych czasach. Bez mierzenia trzeba być bardzo odważnym, żeby zamawiać buty.
Emi - Sro Sty 16, 2008 11:06 pm

a ja znalazłam takie buciki w Ryłko

KaMi1982 - Czw Sty 17, 2008 5:59 pm

Dużo bucików z zaokrąglonymi czubkami jest na stronie www.butyslubne.com.pl Oto przykłady:











Ceny całkiem przystępne : około 130-175 zł.

aka - Czw Sty 17, 2008 6:22 pm

Dzięki Kami za info, bo wybór butów jeszcze przede mną i spędza mi to sen z oczu - nie lubię kupować butów trudno znaleźć ładne i wygodne jednocześnie i najlepiej w rozsądnej cenie ;)
Petitka - Nie Sty 20, 2008 7:59 pm

Ja tez bym chciala butki bez dlugich czubkow - te wyzej bardzo ladne, tylko ja chcialabym cos tanszego - tak do 100zl - uwazam, ze szkoda kasy na takie malo praktyczne buty, ktorych potem moze juz nigdy nie zaloze
juliazuk - Wto Sty 22, 2008 1:39 pm

Moje - Ryłko. Niestety droższe niż 100
gosiaczek1 - Sro Sty 23, 2008 11:40 pm

butki ładne ale jak ktoś ma małą stópkę to buty z czubkami optycznie wydłużą stopę, ale najważniejsze by były wygodne, by wytrzymać w nich tę noc
Hatifnatka - Czw Sty 24, 2008 2:22 pm

niedrogie i bez czubków butki ma firma san-but (sama noszę się z zamiarem zakupu takowych).

przykłady można znaleźć oczywiście na allegro :lol: :

http://www.allegro.pl/ite..._producent.html

http://www.allegro.pl/ite..._producent.html

http://www.allegro.pl/ite..._producent.html

http://www.allegro.pl/ite..._producent.html

http://www.allegro.pl/ite..._producent.html

i tak dalej :razz:

Agha - Pią Kwi 18, 2008 6:47 pm

Emi te buciki są prześliczne. Znalazłaś na stronie czy w salonie. Byłam ostatnio o Ryłki w Manufakturze, ale mają nieciekawy wybór ślubnych, a te co są głównie mają czuby, blee.
Weszłam na stronę Ryłki tam jest szerszy wybór.

klarysa - Pią Kwi 18, 2008 9:26 pm

buty z okraglymi czubkami z firmy growikar sa w salonie loris na jaracza. na zamowienie, czeka sie do 3 tygodni. cena 170-180zl. duzy wybor
kancia5 - Czw Lut 26, 2009 10:53 am

Ja to w ogóle jestem załamana butami ślubnymi. Bo 99,9% to są buty z czubkami i paskiem na kostce. Nuda. Buty z zaokrąglonymi czubkami wyglądają jak komunijne. A ten 0,01% który mi się podoba to kosztuje 300 zł i wiadomo, że jest to wydatek na raz. Dlatego postanowiłam poczekac do sezonu letniego i kupić zwykłe białe, bądź srebrne sandałki, by móc pochodzić w nich nie tylko na ślubie. A w przesądy nie wierzę. Moi rodzice są tego najlepszym przykładem - od ich ślubu minęło już 32 lata.
spray - Czw Lut 26, 2009 11:51 am

kancia5 napisał/a:
Ja to w ogóle jestem załamana butami ślubnymi. Bo 99,9% to są buty z czubkami i paskiem na kostce. Nuda. Buty z zaokrąglonymi czubkami wyglądają jak komunijne. A ten 0,01% który mi się podoba to kosztuje 300 zł i wiadomo, że jest to wydatek na raz. Dlatego postanowiłam poczekac do sezonu letniego i kupić zwykłe białe, bądź srebrne sandałki, by móc pochodzić w nich nie tylko na ślubie. A w przesądy nie wierzę. Moi rodzice są tego najlepszym przykładem - od ich ślubu minęło już 32 lata.


Mam identyczne zdanie. 99% butów ślubnych jest nudnych, banalnych i niemodnych :vis (czuby są wyjątkowo passe w tym sezonie, tak przynajmniej trąbią w mediach) Poza tym stopa wygląda w tym jak jakiś plaskacz.
Swoich bucików szukałam pół roku i gdybym ich nie kupiła, zdecydowałabym się na sandałki. Tak więc życzę Ci znalezienia jakichś ładnych, niedrogich i modnych :]

doni_iza - Czw Lut 26, 2009 12:13 pm

A ja zakupiłam sobie butki z Arte di Roma, co prawda był to wydatek 270zł, ale jestem baardzo zadowolona. http://www.artediroma.com/kolekcja_slubna.html
Moje buciki to 411C
Polecam :) .

kancia5 - Czw Lut 26, 2009 12:22 pm

Bardzo ładne, ale tu zachodzi kolejny problem. Ostatnio byłam w salonie i pani pokazywała mi buty chyba też firmy art de roma i zwróciła mi uwagę, że te buty nie są śnieżno białe. Nawet przyrównywała je do białej sukni i rzeczywiście wyglądały o wiele ciemniej, tak jakoś sino.
I mówiła mi, że na bielszy odcień skóry raczej liczyć nie mogę w tej firmie.
Zresztą patrząc na te zdjęcia jakoś bieli nie widzę, choć jak wiadomo zdjęcie koloru nie odtworzy.

doni_iza - Czw Lut 26, 2009 12:38 pm

Na zdjęciach butki maja zdecydowanie inny kolor niż w rzeczywistości, jednak ich kolor to raczej biała perła, a nie śnieżno-biała. Zatem najlepiej iść ze skrawkiem materiału od sukni i sprawdzić czy będą pasować :) .
Kamelija - Czw Lut 26, 2009 5:49 pm

A ja mam małą stópkę - rozmiar 35 :roll: mam oczywiście problem ze znalezieniem odpowiednich butów, bo albo są za duże albo za szerokie w przegubie stopy :( Chciałabym buty z czubkami- ale nie takimi ostrymi tylko lekko kwadratowe, bo wydłużą mi stopy, no i raczej nie mam wyboru, co do fasonu butów- muszą być zapinane wokół kostki - inaczej mogę zgubić buciki w drodze do kościoła :lol:
Tissaia - Czw Lut 26, 2009 6:57 pm

spray napisał/a:
Mam identyczne zdanie. 99% butów ślubnych jest nudnych, banalnych i niemodnych :vis (czuby są wyjątkowo passe w tym sezonie, tak przynajmniej trąbią w mediach)


Mnie tam akurat grzmoci po całości, czy moje buty będą modne :)
Mają ładnie wyglądać na stopie, co przy dużych stopach (41) nie jest łatwe, co wie każda dziewczyna z dużymi stopami, która kupuje sobie eleganckie buciki.
Druga sprawa: mają być wygodne, nie spadać z nogi (dlatego nie jestem przeciwna paskom na kostce, to jedyne sensowne rozwiązanie) i nie zmasakrować nogi po wielu godzinach tańca.

A czy będą modne i niebanalne, czy nie, to dla mnie kwestia na szarym końcu :D

Ambrozja - Czw Lut 26, 2009 11:15 pm

Ja mam jakąś taką przerażającą wizje, że gdybym miała buty z czubami to ciągle zaczepiałabym o falbany od sukni :oops: dlatego mam zaokrąglone :)
kancia5 - Pią Lut 27, 2009 9:45 am

Ja też nie mam nic przeciwko zapinaniu buta na kostce. Dla mnie też wygoda się liczy. Ale liczy się dla mnie również kasa, a za wstrętne oklepane buciska, jakie oferują salony ślubne nie wydam 300 zł. Poza tym to jest mój dzień i chce wyglądać idealnie w każdym calu.
Niebieskooka - Sob Lut 28, 2009 3:40 pm

ja też zdycydowanie jestem za butami ślubnymi z zapinaniem na kostce, wesele to nie wybieg...musza być wygodne..a ładne buty są ładne bez wzgędu na to,czy to super hit absolutna nowość, czy z poprzedniego sezonu czy z kilku... bo nie zawsze modne = ładne.. :wink:
agunia84 - Nie Mar 01, 2009 6:33 pm

Moje buty musiały być zapinane na kostce i takie są, bo w tym dniu liczy się wygoda.
EwaM - Nie Mar 01, 2009 7:08 pm

agunia84 napisał/a:
Moje buty musiały być zapinane na kostce i takie są, bo w tym dniu liczy się wygoda.


No i właśnie dlatego, że liczy się wygoda moje zapinane w kostce absolutnie nie mogły być. ;) Każdy ma inne wymagania, każdemu co innego pasuje. Ale zgadzam się, że buty ślubne są strasznie oklepane i średnio ładne. A do tego niskie obcasy - dla mnie były nie do przyjęcia :zalamany:

Z drugiej strony, ja już tak się przyzwyczaiłam do widoku u młodej standardowych czubatych butów z zapięciem wokół kostki, że przestało mnie to razić ;)

izunia_82 - Nie Mar 01, 2009 7:14 pm

Ja miałam zapinane buty wokół kostki, głównie z tego względu, że bezpieczniej się w takich czułam, bardziej stabilnie i miałam pewność, że nie spadną mi z nóg podczas tańczenia i nie poobcieram sobie pięt (co mi się często zdarza w nowych butach). Co do czubków butów to miałam okrągłe żeby nie bolały mnie palce, zwłaszcza, że miałam już nauczkę po butach z długimi noskami ze studniówki, później miałam je na kilku weselach i myślałam, że odpadną mi w nich nogi . A poza tym te "czuby" jakoś średnio do mnie przemawiają, przynajmniej ostatnimi czasy :kwasny: . Moje buty wyglądały tak, tylko były kremowe. I niestety nie wkleję zdjęcia bo coś mi się dzieje z imageshack i nie mogę skopiować.
caixa - Nie Mar 01, 2009 10:17 pm

No ja też chcę mieć wygodne buty... Nie mogę nosić butów zapinanych w kostce bo mnie zawsze coś obciera :( Moje buty będą bez paska ale nie wyobrażam sobie, że miałyby mi spaść. Nigdy mi jeszcze nie spadły buty w tańcu :) A szalałam na wielu weselach.
Co do czubków to też zrezygnuje muszą byc zaokrąglone, żeby palce miały troche miejsca.
Najgorsze, że bardzo lubię takie 8 cm obcasy ale z drugiej strony boję się, ze nei dam rady. Zazwyczaj jak idę gdzieś to do godzinki 3 wytrzymuję a później zaczyna się problem. Na swoim weselu nei mogę mieć takich ekscesów więc max 5cm chyba będzie musiało wystarczyć chociaż to i tak się dużo wydaje :/

EwaM - Pon Mar 02, 2009 8:03 am

Caixa, ja specjalnie na wiosnę kupiłam sobie buty codzinne na bardzo wysokim obcasie, żeby przyzwyczaić nogi. Poza tym na własnym weselu jesteś zazwyczaj nieco znieczulona emocjami i adrenaliną i łatwiej wytrzymać niedogodności. ;)
yennefer - Wto Mar 03, 2009 11:08 pm

Tylko raz miałam buty z (lekkimi) czubkami. O jeden raz za dużo. Te większe ani trochę mi się nie podobają. Zawsze przy kupnie mam problem, żeby było coś zaokrąglone i w dodatku, żeby to jakoś wyglądało. Gdybym miała mniejszą nogę, to bym mogła chociaż z komunijnych coś wybrać :razz:
Na wesele chcę mieć dodatkowo wygodne, ładne (o ile to możliwe) i na jakimś większym obcasiku. A ponieważ normalnie noszę płaskie, więc podobnie jak caixa obawiam się zbytniej wysokości.

Malwina_łódź - Pią Mar 13, 2009 8:15 am

Wczoraj byłam w butiku Sławy. 95% butów z czubkami i czubami... A te 5% z małym czubeczkiem, kanciaste lub z zaokrąglone... W dodatku te 5% miało kiepskie fasony... ;/
Ratunkuuuuuu czy na tym świecie nie ma już ładnych butów ;D

caixa - Pią Mar 13, 2009 4:21 pm

Malwina
Firma Arte di Roma ma spory wybór butów bez czubków :) Tu masz stronkę możesz sobie obejrzeć:
www.artediroma.com
Ja tam zamówiłam odbieram za 2 tygodnie :)

ppola - Pią Mar 13, 2009 5:23 pm

Malwina_łódź, wybierz sie jeszcze do Najny ja tam zamówiłam swoje jest kilka dosłownie kilka modeli bez czubów.
Yoanna - Pią Cze 12, 2009 7:34 pm


te są moje :smile:

[ Dodano: Pią Cze 12, 2009 7:34 pm ]

Malena - Wto Cze 16, 2009 12:12 pm

Ja bym chciała miec inne butki,takie, które będę mogła też potem nosić. Bedę szukać czółenek na kilkucentymetrowym obcasie, butków typu peep toe - są wg mnie bardzo zgrabne, nie mają długich czubków, a koniecznie chcę mieć na slubie gołe nogi - do tego ładny pedicure i naprawdę slicznie to wygląda. Suknię chce mieć beżową, butow też bedę szukać bezowych - może z jakąś ładną kokardką ewentualnie. Na ślubie tego typu buty miała Kozuchowska, slicznie to wyglądało.
Klaudynka - Wto Cze 16, 2009 10:48 pm

I moje :)


Tissaia - Sro Cze 17, 2009 5:29 pm

Klaudynka, mam prawie identyczne :)
nailew - Sob Cze 20, 2009 8:30 pm

A to moje faworyty. Wolała bym jednak nieco mniejszy obcas i ewentualnie zdecyduję się na zmianę obuwia na jakieś baleriny po oczepinach.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group