Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Porady techniczne - Po co mamy opcję "hide"

wioleta1979 - Sob Lis 07, 2009 3:08 pm

Trochę a nawet bardzo off top ale powstrzymać się nie mogę. Jestem już na tym forum od jakiegoś czasu ale nie jestem zbyt płodna jeśli chodzi i wpisy, bo po prostu nie lubię nabijania postów i odpowiedzi, które nic nie wnoszą do tematu. Wchodzę sobie tu bo chcę pooglądać fotki a tu komunikat "Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---"
Ktoś może mi wytłumaczyć po co wymuszać wpisywanie czegokolwiek do wątku jeśli nic sensownego nie ma sie do powiedzenia???

Ps. Moderator jeśli chcesz to przenieś ten wpis do odpowiedniego działu, emocje mnie tu poniosły ....

MalaJu - Sob Lis 07, 2009 3:27 pm

wioletto,
hide jest po to, by osoby niezalogowane czy tez zalogowane, ale bedące przelotem, nie czytały naszych wpisów. Prosta sprawa.

Pusiak - Sob Lis 07, 2009 3:29 pm

wioleta1979, opcja "hide" istnieje po to, żeby osoby, które niekoniecznie chcą sie dzielić swoimi zdjęciami, pewnymi przemyśleniami, i innymi prywatnymi sprawami z całym światem. Jest to Forum ogólnodostępne w sieci i jest to forma ochrony przed "podglądaczami" z zewnątrz. I fakt, w pewnym sensie mozna to traktowac jako wymuszenie pisania postów. Ale trudno, My też mamy prawa do minimum prywatności :)
kryszka - Sob Lis 07, 2009 3:30 pm

Ale czego to dotyczy? Gdzie to nabijanie postów? Jeśli w dziale z życzeniami to akurat posty z tego działu się nie zliczają.

Jeśli z wątków pt. "Nasze ..." to niestety - jak chcesz obejrzeć zdjęcia innych, pokaż sama swoje.

truskawka_ja - Sob Lis 07, 2009 3:38 pm

wioleta1979 napisał/a:
Ktoś może mi wytłumaczyć po co wymuszać wpisywanie czegokolwiek do wątku jeśli nic sensownego nie ma sie do powiedzenia???

Jesli nie masz nic sensownego do napisania w danym temacie to znaczy ze ten temat Cie nie dotyczy i ukryte w nim wiadomosci takze.

Kati - Sob Lis 07, 2009 3:58 pm

wioleta1979 napisał/a:
Wchodzę sobie tu bo chcę pooglądać fotki
a ja chcę wiedzieć kto ogląda wstawione np przeze mnie zdjęcia... mam prawo?
Ambrozja - Sob Lis 07, 2009 4:03 pm

wioleta1979, problem w tym, że to forum nie jest po to, żebyś mogła sobie pooglądać fotki. To po pierwsze a po drugie

Kati napisał/a:
chcę wiedzieć kto ogląda wstawione np przeze mnie zdjęcia

lmyszka - Sob Lis 07, 2009 4:51 pm

zresztą jak używam opcji ukrycia to poto właśnie aby przypadkowe osoby nie widziały zdjęć czy niektórych komenmtarzy i wręcz nie podoba mi się jak ktoś tylko napisze aby napisać i ogląda zdjęcia. a szczytem jest to jak ktoś napisze "super fotki" a to jego pierwsza wypowiedź w wątku, czyli niedość że kłamie, to pisze tylko po to aby je obejrzeć
kryszka - Sob Lis 07, 2009 6:08 pm

Przy okazji informuję, że wszelkie posty typu "Teraz muszę coś napisać", "Muszę to przeczytać" i nic więcej w temacie usuwam albo będę usuwać jak tylko na nie natrafię.
owieczka_foto - Sob Lis 07, 2009 6:17 pm

a mnie generalnie ta opcja ziębi i parzy... swoich zdjęć nie pokazuję i szanuję skoro ktoś chce własne ukrywać... jakoś nie mam potrzeby oglądania ukrytych wiadomości jeśli nie dotyczą dyskusji w której biorę udział, czy tematu na który chcę coś powiedzieć/napisać.
niesia2708 - Sob Lis 07, 2009 9:14 pm

kryszka napisał/a:
Przy okazji informuję, że wszelkie posty typu "Teraz muszę coś napisać", "Muszę to przeczytać" i nic więcej w temacie usuwam albo będę usuwać jak tylko na nie natrafię.

Z tym też jest różnie.Np w wątku "ulubione zdjęcia ślubne" niektóre zdjęcia są ukryte :? Żeby je zobaczyć trzeba coś napisać a niekoniecznie każda forumka ma ulubione zdjęcie ślubne,żeby wkleić swoje żeby zobaczyć inne :roll:
Cytat:
a ja chcę wiedzieć kto ogląda wstawione np przeze mnie zdjęcia... mam prawo?

Z tym jak najbardziej się zgodzę.... czasem są też takie wiadomości których nie muszą czytać wszyscy... :roll: :roll:

kryszka - Sob Lis 07, 2009 9:20 pm

niesia2708 napisał/a:
Żeby je zobaczyć trzeba coś napisać a niekoniecznie każda forumka ma ulubione zdjęcie ślubne,żeby wkleić swoje żeby zobaczyć inne :roll:

:lol: to wstawia jakiekolwiek

Ambrozja - Nie Lis 08, 2009 9:54 am

niesia2708 napisał/a:

Z tym też jest różnie.Np w wątku "ulubione zdjęcia ślubne" niektóre zdjęcia są ukryte :? Żeby je zobaczyć trzeba coś napisać a niekoniecznie każda forumka ma ulubione zdjęcie


Ale przecież nie każda forumka musi je zobaczyć...

kryszka - Sob Lut 06, 2010 8:38 am

kryszka napisał/a:
Przy okazji informuję, że wszelkie posty typu "Teraz muszę coś napisać", "Muszę to przeczytać" i nic więcej w temacie usuwam albo będę usuwać jak tylko na nie natrafię.


Przypominam, bo od kilku dni nic innego prawie nie robię jak tylko usuwam wpisy typu "podglądam". Jeśli coś przeoczymy proszę o zgłaszanie takich postów za pomocą wykrzyknika

Chcesz podejrzeć to napisz coś z sensem albo powstrzymaj swoją ciekawość!

motylica - Sob Lut 06, 2010 12:31 pm

kryszka napisał/a:
od kilku dni nic innego prawie nie robię jak tylko usuwam wpisy typu "podglądam"


ooo to pewnie się mojego watku domowego tyczy zauwazyłam :-?

przepraszma Kryszko, że narobiłam klopotu ale mam swoje powody by ukrywac prywatne zdjęcia....

agulka1989 - Sob Lut 06, 2010 12:34 pm

u mnie w wątku remontowym to samo...
ale nie ma zmiłuj-będę zgłaszać wszystkie takie wpisy, bo strasznie tego nie lubię...

kryszka - Sob Lut 06, 2010 12:55 pm

motylica napisał/a:
przepraszma Kryszko, że narobiłam klopotu ale mam swoje powody by ukrywac prywatne zdjęcia....

Ty przepraszasz? :lol: Ja ze swojego też kilka usunęłam.

W żadnym razie to nie był zarzut do autorów wątków, a do autorów postów, niech oni się tłumaczą i wstydzą.

lmyszka - Sob Lut 06, 2010 12:56 pm

no po to jest opcja hide aby nie widział pewnych rzeczy cały świat, rozumiem jak ktoś podejrzy i włączy się do dyskusji, poradzi, podpowie coś. ale jak ktoś tylko podgląda i na tym koniec wypowiedzi to już nie jest ok.
Ambrozja - Sob Lut 06, 2010 9:06 pm

To ja może zwrócę jeszcze uwagę na to, że czasami opcja hide jest nadużywana i np cała strona w jakimś wątku jest ukryta :? rozumiem, że ktoś może chcieć coś ukryć, sama to czasem robię, ale bez przesady...
truskawka_ja - Sob Lut 06, 2010 9:29 pm

Ambrozja napisał/a:
cała strona w jakiś wątku jest ukryta


Wiem o ktorym watku piszesz, Ambrozja. To jest watek scisle t(f)ajny. :lol:

lmyszka - Sob Lut 06, 2010 9:53 pm

no właśnie ten wątek na tym polega, pomysł za pomysł, więc jak ktoś nie ma co napisać to nie zobaczy :)
Ambrozja - Sob Lut 06, 2010 10:03 pm

lmyszka, ale ja myślę o takich "zwykłych" wątkach.
niesia2708 - Pią Lut 12, 2010 12:21 pm

Ambrozja napisał/a:
To ja może zwrócę jeszcze uwagę na to, że czasami opcja hide jest nadużywana

Popieram :roll: Rozumiem, że można ukryć prywatne zdjęcia bądź wypowiedź na jakiś temat (jeśli dotyczy pewnych osób, np. rodziny)- nie musi to być do wiadomości wszystkich. Ale co można ukryć w wypowiedzi do nowego postu o serwetkach ślubnych :?: :?:

agulka1989 - Pią Lut 12, 2010 12:35 pm

niesia2708, na przykład link do strony żeby nie został usunięty... a zainteresowana osoba go zobaczy. na pw nie mogę wysłać bo od wczoraj mam z tym jakieś problemy...
ale ok, zmieniłam. najwyżej usuną...

niesia2708 - Pią Lut 12, 2010 1:31 pm

agulka1989, żeby było jasne, to nie był przytyk do Twojej osoby. Po prostu pierwszy przyszedł mi na myśl ten wątek, nie kojarzyłam nawet kto ukrywał. A każda osoba która wejdzie w ten wątek zastanawiałaby się co ukryła dana osoba, może jakiś przykład, namiary i tak powstałoby ileś postów bez sensu byle się dowiedzieć, co tam jest....
Pusiak - Pią Lut 12, 2010 8:50 pm

agulka1989, szczerze, to jakby naginanie regulaminu z tym ukrytym linkiem. Jak nie wchodzi na pw, to możesz spróbowac przesłac mailem, albo nawet poprosić którąś z Moderatorek o przesłanie zainteresowanej osobie.
agulka1989 - Pią Lut 12, 2010 9:16 pm

nie było możliwości wysłania mailem, a o tym żeby poprosić którąś z moderatorek nie pomyślałam.
Mój błąd, przepraszam.

Ambrozja - Sob Kwi 24, 2010 12:04 pm

Po raz kolejny wrócę do tematu...

Doskonale rozumiem, że ukrywane są zdjęcia lub informacje uważane za intymne czy bardzo osobiste. Ale na litość boską, to jest forum ślubne! Więc jaki jest sens ukrywania relacji ze ślubu i z wesela?

ppola - Sob Kwi 24, 2010 12:35 pm

Wiem że to nie tutaj miejsce ale skojarzyło mi się z tym co napisała Ambrozja. Szkoda że w tym sezonie nie praktykuje sie fajnego zwyczaju jakim było zaproszenie forumek na swój ślub
kasia_m85 - Sob Kwi 24, 2010 1:26 pm

Cytat:
Szkoda że w tym sezonie nie praktykuje sie fajnego zwyczaju jakim było zaproszenie forumek na swój ślub

Ja mam ślub za 6 tygodni i już mam wirtualne zaproszenia dla forumek od jakiś 3 miesięcy i na pewno w odpowiednim czasie je umieszczę i porozsyłam. I mam nadzieję,że ktoś przyjdzie:)

Misiak87 - Nie Kwi 25, 2010 3:02 pm

Ja się osobiście nie dziwię nie zapraszaniu grupowemu forumek. Tak naprawdę czemu mam zapraszać kogoś, kto moje całe przygotowania i w ogóle mój ślub ma gdzieś? (a pewnie tak jest z większą częścią forumek). Ja też nie będę praktykować tego zwyczaju, każda forumka która ma ze mną jakiś kontakt dostanie zaproszenie na PW, nie musi całe forum wiedzieć gdzie i kiedy się chajtam. Nie jest tak?

Swoją drogą zobaczcie jak to jest w przypadku dwóch pierwszych tegorocznych dzienniczkowych mężatek- użytkownicy w ogóle nie wiem skąd wzięci (bo już na pewno nie z dzienniczków) nagle składają życzenia w wątkach z relacjami... A spodziewam się, że gdyby nie było ukrytych wiadomości nie byliby tacy chętni do gratulacji...

Ambrozja napisał/a:
to jest forum ślubne!

Ślubne, dzieciowe, domowe, kulinarne... ;)

Kati - Nie Kwi 25, 2010 3:06 pm

Misiak87 napisał/a:
Tak naprawdę czemu mam zapraszać kogoś, kto moje całe przygotowania i w ogóle mój ślub ma gdzieś?
bardzo słusznie.
yennefer - Nie Kwi 25, 2010 3:18 pm

Misiak87 napisał/a:
nie musi całe forum wiedzieć gdzie i kiedy się chajtam

I tak wie...

ppola - Nie Kwi 25, 2010 3:38 pm

Misiak87 napisał/a:
Swoją drogą zobaczcie jak to jest w przypadku dwóch pierwszych tegorocznych dzienniczkowych mężatek- użytkownicy w ogóle nie wiem skąd wzięci (bo już na pewno nie z dzienniczków) nagle składają życzenia w wątkach z relacjami... A spodziewam się, że gdyby nie było ukrytych wiadomości nie byliby tacy chętni do gratulacji...

aż sprawdziłam, tegoroczna mężatka jak to napisałaś, udzieliła się w moim opisie ślubu w styczniu tego roku, czyżby chciała obejrzeć zdjęcia??? czy poprostu poczuła nagłą chęć napisania czegokolwiek???
Misiak87, tak czy inaczej to jest forum publiczne, o czym nie chcesz to nie piszesz, mi było bardzo miło dostać życzenia od forumek zarówno na pw jak i na forum ogólnym, jedna nawet przyjechała na moj ślub. możesz przejrzeć wątki życzeniowe ile osób się wpisało zanim poszła relacja, mnóstwo, nawet wiecej niż po. Dla mnie był to fajny zwyczaj i trochę szkoda że zaniechany. Poza tym jak to napisała yennefer, bez problemu można odszukać gdzie, kiedy i o której bierzesz ślub :D

fiona83 - Nie Kwi 25, 2010 4:21 pm

E tam. Zapraszanie jest fajne. Miałam najlepszą na świecie ekipię bramkową pod kosciołem :mrgreen:
Agnieszka19 - Nie Kwi 25, 2010 4:43 pm

Misiak87 napisał/a:


Swoją drogą zobaczcie jak to jest w przypadku dwóch pierwszych tegorocznych dzienniczkowych mężatek- użytkownicy w ogóle nie wiem skąd wzięci (bo już na pewno nie z dzienniczków) nagle składają życzenia w wątkach z relacjami... A spodziewam się, że gdyby nie było ukrytych wiadomości nie byliby tacy chętni do gratulacji...


No ja się z tym nie zgadzam... Składam gratulacje każdej "świeżej" mężatce tak jak i każdej nowej mamie... To przyjemny zwyczaj moim zdaniem :wink:

szaraczarownica - Nie Kwi 25, 2010 5:00 pm

Agnieszka19 napisał/a:
Misiak87 napisał/a:


Swoją drogą zobaczcie jak to jest w przypadku dwóch pierwszych tegorocznych dzienniczkowych mężatek- użytkownicy w ogóle nie wiem skąd wzięci (bo już na pewno nie z dzienniczków) nagle składają życzenia w wątkach z relacjami... A spodziewam się, że gdyby nie było ukrytych wiadomości nie byliby tacy chętni do gratulacji...


No ja się z tym nie zgadzam... Składam gratulacje każdej "świeżej" mężatce tak jak i każdej nowej mamie... To przyjemny zwyczaj moim zdaniem :wink:

Dokładnie. W zeszłym roku nie miałam czasu na wszystkie mężatki, ale starałam się to robić, bo mnie było miło czytać życzenia nawet tych forumek, które się w moim dzienniczu ślubnym nie udzielały.
Ale dla mamusiek zawsze trochę czasu znalazłam, bo jest ich mniej :)

Misiak, z takim podejściem to może zrób na pierwszej stronie listę forumek od których życzeń nie chcesz dostać :wink:

kasia_m85 - Nie Kwi 25, 2010 5:47 pm

Misiak87 napisał/a:
Swoją drogą zobaczcie jak to jest w przypadku dwóch pierwszych tegorocznych dzienniczkowych mężatek- użytkownicy w ogóle nie wiem skąd wzięci (bo już na pewno nie z dzienniczków) nagle składają życzenia w wątkach z relacjami... A spodziewam się, że gdyby nie było ukrytych wiadomości nie byliby tacy chętni do gratulacji...

Wydaje mi się że to trochę nie tak... Do tej pory z tego co zaobserwowałam w tamtym sezonie forumki które miały ślub zakładały nowy wątek gdzie zapraszały inne forumki na swój ślub i pod tym tematem zanim jeszcze nadszedł ten dzień byla zawsze masa życzeń... A teraz nowych wątków zaproszeniowych nie było więc pisały pod relacją... Takie jest moje spostrzeżenie...

agulka1989 - Nie Kwi 25, 2010 5:56 pm

A ja rozumiem pierwsze trzy tegoroczne Panny Młode, które nie pisały zaproszeń...
Choć z tego co pamiętam Malwa88 nas zaprosiła w swoim dzienniczku...
Może zwyczajnie nie chciały osób obcych i nieznanych zapraszać na ślub?? Mnie to nie dziwi. Co innego jak się osoby znają, a co innego zapraszać ludzi tak naprawdę obcych...

a tak wogóle...może skończmy ten temat bo zdaje się, że to nie tego dotyczy wątek...

ppola - Nie Kwi 25, 2010 5:57 pm

kasia_m85, masz w zupełności rację. Bo gdzie indziej złożyć gratulacje??? w dzienniczku, to też można napisać że złożyła gratulacje bo chciała przeczytać co było wcześniej, poza tym dzienniczków jest sporo i teraz szukać tego właściwego? A jak było zaproszenie albo teraz relacja, to widać że ślub miał miejsce i można złożyć życzenia. Czasem czytam dzienniczki, nie udzielam się zbytnio żeby nie wyjść na starą ciotkę co sie wtrąca :D "po" zupełnie inaczej widzi sie niektóre rzeczy.
kasia_m85 - Nie Kwi 25, 2010 6:41 pm

Ja np. bardzo cenię sobie rady dziewczyn już "po" bo mają doświadczenie i patrzą na wszystko z dystansem... Sorry za OT:)
Misiak87 - Nie Kwi 25, 2010 6:56 pm

Nie będę robić listy forumek od których nie chcę życzeń, nie skorzystam też z innych fajnych pomysłów. To moje zdanie, wyraziłam je i już- część się zgadza, część nie.

ppola napisał/a:
bez problemu można odszukać gdzie, kiedy i o której bierzesz ślub :D
.
No pewnie, jak ktoś będzie chciał (i będzie go to interesowało) to odszuka. :-)

MalaJu - Nie Kwi 25, 2010 7:12 pm

zapominacie o jednym - jesli nawet wystosujecie ogólne zaproszenie do forumek to i tak przyjdą tylko te najbardziej z Wami zwiazane. Sorry, ale ja nie poszłabym za slub jakiejś dziewczyny tylko z ciekawosci. Naprawdę mam lepsze pomysły na sobotnie popołudnie.
a co do hidów - ja zyczeń nie złozę. mało mnie interesują zarówno przygotowania, jak i relacje. Co nie znaczy, ze źle życzę. Nie chcę tylko by ktoś sobie własnie tak pomyslał...
Misiak87 napisał/a:
Swoją drogą zobaczcie jak to jest w przypadku dwóch pierwszych tegorocznych dzienniczkowych mężatek- użytkownicy w ogóle nie wiem skąd wzięci (bo już na pewno nie z dzienniczków) nagle składają życzenia w wątkach z relacjami... A spodziewam się, że gdyby nie było ukrytych wiadomości nie byliby tacy chętni do gratulacji...

Agnieszka19 - Nie Kwi 25, 2010 7:16 pm

Znaczy że coraz przyjemniej robi się na forum... :-?
Misiak87 - Nie Kwi 25, 2010 7:36 pm

Misiak87 napisał/a:
użytkownicy w ogóle nie wiem skąd wzięci (bo już na pewno nie z dzienniczków) nagle składają życzenia w wątkach z relacjami...


Ups, chyba zostałam w powyższym zdaniu źle zrozumiana! :-? (za co przepraszam) Chodziło mi o nowych użytkowników, a nie o stałe forumki- np jacyś ludzie, którzy nigdy się nie odzywali, mają nowe konta, a teraz są zainteresowani relacją ślubną osoby której nie znają.

W ogóle tak sobie ostatnio myślałam z jeszcze jedną forumką, by udostępnić opcję czytania ukrytych wiadomości dla użytkowników, którzy napisali min np 10 postów (tak jak jest z wklejaniem linków). Co Wy na to?

Malwina_łódź - Nie Kwi 25, 2010 7:46 pm

Skoro się chce relacjonować dzień ślubu na forum, to wychodzę z założenia, że chce się aby to czytano. Jeśli nie ma zdjęć, to ukrywanie relacji jest bezzasadne.
Jeżeli natomiast się nie chce aby relacja była dostępna dla ogółu, a chce się komuś opowiedzieć o tym, to można za pośrednictwem PW.
Mnie osobiście bardzo cieszyły wszystkie życzenia, które dostałam od dziewczyn. Bardzo mnie cieszyła również na ślubie obecność Audiolki z mężem (mimo, że poznałyśmy się w realu dopiero na ślubie moim).
Generalnie podobał mi się zwyczaj zapraszania na ślub, bo skoro spędzałam na tym forum tyle czasu, to jasne było dla mnie, że chciałabym widzieć u siebie jakąś skromną delegację :D

Sorry za OT

ola88 - Nie Kwi 25, 2010 8:12 pm

Malwina_łódź napisał/a:
Generalnie podobał mi się zwyczaj zapraszania na ślub, bo skoro spędzałam na tym forum tyle czasu, to jasne było dla mnie, że chciałabym widzieć u siebie jakąś skromną delegację :D
o dokładanie, ja też bym tak chciała :) jak narazie jestem przed ślubem, więc zobaczymy czy któraś przyjdzie :) a zaproszenia będą na pewno może wirtualne, ale będą :)
Ambrozja - Nie Kwi 25, 2010 8:33 pm

Misiak87 napisał/a:

Ambrozja napisał/a:
to jest forum ślubne!

Ślubne, dzieciowe, domowe, kulinarne... ;)


No cóż, wydaje mi się, że jednak głównie ślubne.

Malwina_łódź napisał/a:
Skoro się chce relacjonować dzień ślubu na forum, to wychodzę z założenia, że chce się aby to czytano. Jeśli nie ma zdjęć, to ukrywanie relacji jest bezzasadne.
Jeżeli natomiast się nie chce aby relacja była dostępna dla ogółu, a chce się komuś opowiedzieć o tym, to można za pośrednictwem PW.


Otóż to.

skalimonka - Nie Kwi 25, 2010 9:14 pm

Malwina_łódź napisał/a:
Skoro się chce relacjonować dzień ślubu na forum, to wychodzę z założenia, że chce się aby to czytano

Ja wychodze z tego samego założenia, jedynie z tą różnicą, że chcę by moja relację czytały osoby, które do tej pory interesowały się moimi przygotowaniami do ślubu, bo co je obchodzi moja relacja, skoro nie śledziły przygotowań, i miały to "gdzieś". Dlatego forumki, ktore sie udzielały, jak najbardziej, ale tak jak pisala Misiak87, czesto ludzie pisza cokolwiek, zeby tylko podejrzec foty, albo przeczytac relację osoby, której nawet nie kojarzą.
Oczywiście, że zyczenia bardzo mila rzecz ;) i przeciez daty ślubów sa w odpowiednim wątku, można tam zajrzec, sprawdzic date i złożyc życzenia poprzez PW, nawet jak nie udzielało sie w dzienniczku. :) Jednak nie rozumiem, dlaczego mam zapraszac wszystkich z forum, skoro mogę zrobic to korzystając z prywatnej wiadomosci i wtedy mam pewnosc, ze moje zaproszenie dotrze do "powolanych rąk" ? :wink: osoby której zależało na moich przygotowaniach i która nie była obojętna do tej pory, doradzała i wspierała ...
Malwina_łódź napisał/a:
Generalnie podobał mi się zwyczaj zapraszania na ślub, bo skoro spędzałam na tym forum tyle czasu, to jasne było dla mnie, że chciałabym widzieć u siebie jakąś skromną delegację

ola88 napisał/a:
o dokładanie, ja też bym tak chciała

A ja wcale tego nie wymagam i na to nie liczę, bo kto bedzie miał ochotę przyjść, ten sie zainteresuje i przyjdzie. Nic na siłę. Nie liczę na żadne forumowe delegacje, licze na to, że ktoś kto przyjdzie zrobi to z własnej inicjatywy i czystego, ludzkiego odruchu.

gebka - Nie Kwi 25, 2010 9:27 pm

Zazwyczaj nie wypowiadam sie w takich dyskusyjnych tematach jednka mnie korci.

Ja również nie rozumiem czemu relacje sa ukrywane ta opcja. Ja jako mężatka i mama zazwyczaj nie mam czasu czytania wszystkich wątków ślubnych i śledzenia na jakim etapie która jest. Jednka miło by było czasami zobaczyć i powspominać jak to samemu sie przeżywało porównać co sie zmienia. Aby to przeczytac nie jako zostaje na mnie wymuszone napisanie cczegoś czyli np życzeń co później jest również odbierane nie najlepiej.

Wyadaje mi sie że dziewczyny które brały wesele w tym czasie co ja byłyśmy bardzie zżyte "wirtualnie". Nie potrzebne były osobiste spotkania aby poczuć jakąś wież wspólna sytuacja. Było to bardzo miłe. Ja również byłam na ślubie jednej z forumek i była to bardzo miła sytuacja.

Nie rozumiem również tego że wciąż jesteśmy co rusz dzielone przez rożnego rodzaju dyskusje i spory dzielone na przyszłe mężatki i mamy.

Emi - Nie Kwi 25, 2010 9:32 pm

Malwina_łódź napisał/a:
Skoro się chce relacjonować dzień ślubu na forum, to wychodzę z założenia, że chce się aby to czytano. Jeśli nie ma zdjęć, to ukrywanie relacji jest bezzasadne.

Zgadzam się. Ja dzienniczki czytam od czasu do czasu, rzadko piszę cokolwiek.
Natomiast relacje ze ślubów bardzo lubię czytać i nie wydaje mi się to złe.
Życzenia też składam raczej wszystkim nowym mężatkom chyba, że temat mi gdzieś umknie. I nie robię to tylko i wyłącznie dla obejrzenia zdjęć, wg mnie to po prostu bardzo miły zwyczaj.

skalimonka - Nie Kwi 25, 2010 9:34 pm

gebka napisał/a:
Ja również nie rozumiem czemu relacje sa ukrywane ta opcja.

A ja zapomnialam napisac, ze z tym sie zgadzam rowniez. Tez nie rozumiem, po co ukrywac relacje, poki nie ma w niej nic "do ukrycia" faktycznie niemilego, albo żenującego czy osobistego. Jednak równiez wydaje mi sie bez sensu zakladanie oddzielnego wątku z zaproszeniem i później relacją, skoro relację jak i zaproszenie mozna zamiescic w dzienniczku... :P

Agnieszka19 - Nie Kwi 25, 2010 9:48 pm

Kiedyś było zupełnie inne podejście do forum...
Zaproszenie zawsze a raczej zazwyczaj było a na ślub szły właśnie zazwyczaj osoby które przygotowanie obserwowały...
Aczkolwiek dobrze któraś forumka zauważyła że nie trzeba było się znać w realu żeby czuć się zżytym... U mnie na ślubie też była forumka którą w zasadzie dopiero wtedy poznałam i było mi bardzo, bardzo miło.
Nie rozumiem takiego nastawienia że po co zaprasza kogoś kto ma w nosie moje przygotowania... Wierzcie mi że tylu dzienniczków nie da się na bieżąco czytać... a z reszta jak ktoś ma w nosie to i tak nie przyjdzie... A zaproszenie wszystkich to był miły zwyczaj który tu panował...

Szkoda trochę że to wszystko tak się zmienia...

kryszka - Nie Kwi 25, 2010 10:03 pm

skalimonka napisał/a:
Jednak równiez wydaje mi sie bez sensu zakladanie oddzielnego wątku z zaproszeniem i później relacją, skoro relację jak i zaproszenie mozna zamiescic w dzienniczku... :P

Dzienniczek to przygotowania, a Nasze śluby i wesela to zaproszenia i relacje. Ot, i cała tajemnica. Wystarczy przeczytać do czego przeznaczony jest który dział i już.

Po raz kolejny napiszę - istnieją nie tylko Dzienniczki, ale i tematyczne podfora, o których większość nowych forumek zapomina czy też w ogóle nie zauważa pisząc TYLKO w Dzienniczkach, a potem mając pretensje, że brakuje im postów żeby coś tam...

A poza tym forum to nie blog. Jeśli ktoś ma ochotę na pisanie osobistych wynurzeń, skierowanych do kilku osób, to niech sobie założy blog z hasłem i tam zaprasza. Forum jest publiczne i z założenia ma pomagać innym w swoich przygotowań.
Korzystając z niego, czerpiąc z niego wieści GRATIS, oczekujemy, że w czasie przygotowań i po ślubie podzielicie się relacjami żeby pomóc innym.


Nie chcecie pokazywać zdjęć, ok, zróbcie hide. Ale żeby ukrywać całą relację? Mija się to z celem forum, bo potem są pretensje, że życzeń mnóstwo, a nie są szczere, bo podyktowane ciekawością. :roll: Coś za coś...



P.S. Wiem, że wątek zszedł z tematu, ale o tej godzinie jakoś nie mam pomysłu na jego wydzielenie, w końcu wszystko obraca się wokół hide.

niesia2708 - Pon Kwi 26, 2010 7:29 am

Mi się bardzo podobał zwyczaj zapraszania forumek na ślub i sama zamierzam go kontynuować. To nic,że nikt nie przyjdzie ze względu na odległość, ale i tak zawsze z miłą chęcią czytałam takie zaproszenia i na ogół pisałam zaraz pod nimi życzenia.
Taka sytuacja wyklucza podejrzenia,że ktoś składa życzenia nie tylko po to by przeczytać relację
Ukrywanie relacji- dla mnie beznadzieja :? :? Lepiej od razu wysłać "zaufanym" forumką na PW bo po co ma reszta czytać :? :? :?
Co do zdjęć to wolę ukrywać :? :? Ale przecież zawsze można je dodać do Albumu i wtedy żaden nowy użytkownik ich nie obejrzy :P :P

ola88 - Pon Kwi 26, 2010 7:51 am

niesia2708 napisał/a:
Mi się bardzo podobał zwyczaj zapraszania forumek na ślub i sama zamierzam go kontynuować. To nic,że nikt nie przyjdzie ze względu na odległość, ale i tak zawsze z miłą chęcią czytałam takie zaproszenia i na ogół pisałam zaraz pod nimi życzenia.
podpisuję się pod tym :)
caixa - Czw Kwi 29, 2010 12:10 pm

Kryszka ma rację. Niestety ale takie dyskusje toczą się co roku :? A później jest problem bo dziewczyny się obrażają.

Cytat:
aż sprawdziłam, tegoroczna mężatka jak to napisałaś, udzieliła się w moim opisie ślubu w styczniu tego roku, czyżby chciała obejrzeć zdjęcia??? czy poprostu poczuła nagłą chęć napisania czegokolwiek???


Ja też sprawdziłam. Większość przygotowujących się do ślubu w tym roku składała mi życzenia w moim wątku. Szczytem są podwójne, nic nie wnoszące wpisy (bo chyba się komuś zapomniało, że już raz składał życzenia :roll: ). I co, ciekawość? Przecież się nie znałyśmy...
Ja pomimo faktu, ze nie prowadziłam dzienniczka zaprosiłam wszystkie forumki bo uważałam, że to miły gest i że skoro tyle cennych informacji zdobyłam na forum chciałabym się podzielić z nimi chociaż relacją. Wszystkie życzenia były miłe i dlatego chciałabym kontynuować tradycję składania sobie życzeń.
Ale jeśli nie chcecie to się po prostu nie dzielcie waszymi wrażeniami, nie piszcie nic publicznie (wymieńcie się na pw). Ale to samo działa w drugą stronę nie czytajcie wątków innych osób. :roll: skoro się nie znacie.

Dorotka847 - Czw Maj 06, 2010 6:43 pm

Misiak87 napisał/a:
Swoją drogą zobaczcie jak to jest w przypadku dwóch pierwszych tegorocznych dzienniczkowych mężatek- użytkownicy w ogóle nie wiem skąd wzięci (bo już na pewno nie z dzienniczków) nagle składają życzenia w wątkach z relacjami... A spodziewam się, że gdyby nie było ukrytych wiadomości nie byliby tacy chętni do gratulacji...
Jak już wcześniej napisała Emi też mam taki zwyczaj że składam życzenia większości nowych mężatek :) wydawało mi się ze to jest zwyczajnie miłe ale jak widać nie dla wszystkich. Co do dzienniczków to od jakiegoś czasu jest ich tyle i są tak długie :? że nie mam czasu ich śledzić. Relacje pojawiają się systematycznie i jest w nich tyle pozytywnych emocji że aż chce się czytać :)
Co do ukrywania relacji tez wydaje mi się to bezsensu ale to autor decyduje mi pozostaje się dostosować.

[ Dodano: Czw Maj 06, 2010 6:45 pm ]
Agnieszka19 napisał/a:
A zaproszenie wszystkich to był miły zwyczaj który tu panował...
Szkoda trochę że to wszystko tak się zmienia...
Pod tym również się podpisuje :(
Misiak87 - Czw Maj 06, 2010 7:11 pm

Dorotka847 napisał/a:
wydawało mi się ze to jest zwyczajnie miłe ale jak widać nie dla wszystkich.

Ech, przecież już pisałam:
Misiak87 napisał/a:
Chodziło mi o nowych użytkowników, a nie o stałe forumki- np jacyś ludzie, którzy nigdy się nie odzywali, mają nowe konta, a teraz są zainteresowani relacją ślubną osoby której nie znają.

Agata1234 - Czw Maj 13, 2010 11:33 am

I ja się wypoiwiem w tym temacie.
Teraz jestem już mozna powiedzieć stałą użytkowniczką forum, ale przeciez kiedyś musiałam być "nowa".
Zaczynałam pisać tu rok temu i przyznam szczerze że nie orientowałam się za bardzo we wszystkim, póki co jest to pierwsze i jak na razie jedyne forum na którym piszę.
Przyznam, ze pisząc w starym dzienniczku czy też w gratulacjach po ślubie nie myslałam tyle o zaspokojeniu ciekawości co o tym, zeby w ogóle "wejsć" w forum. Gdyby sugerować się tym, zę nowi urzytkownicy piszą tylko po to zeby coś zobaczyć to oznaczałoby ze w ogóle nie powinni pisać albo nic nie piszac czekać na nowy dzienniczek, w którym jeszcze nie ma ukrytych wpisów. Poza tym zanim się zalogowałam podczytywałam to forum, a zalogowałam się z nastawieniem że będę tu pisała dla własnej korzysci i być może kogoś komu przydadzą się moje doświadczenia. Przeciez bez zalogowania nie widać, zę są jakieś dzienniczki więc stwierdzenie, ze ktoś się zalogował i ze zwykłej ciekawości tylko pisze jest chyba trochę przesadzone. nie chciałoby mi się logować tylko po to, zeby zobaczyć jakieś ukryte wiadomosci w dzienniczkach, o których istnieniu nawet nie wiedziałam.

ewella - Pią Maj 14, 2010 2:54 pm

A ja wypowiem się jako zupełna świeżonka na forum :-) Osobiście nie uwarzam, żeby było coś złego w chęci podejrzenia relacji ze ślubów...Jako przyszła panna młoda bardzo chętnie oglądam wszytko co ze ślubem jest związane np. "Salon sukien ślubnych" na Discovery, kanał Wedding Tv, gazety o slubnej tematyce, bo mam nadzieję, że zaczerpnę z nich jakąs inspirację, fajny pomysł, który będę mogła wykorzystac na własnym slubie. Podobnie jest z podglądaniem relacji tutaj na forum. Na razie widziałam tylko dwie, ale dzięki nim już wiem np. jaką chciałabym miec fryzurkę :) Dzięki zdjęciom innych można np. zdecydowac się na konkretna salę, suknię, makijaż czy stylizacje pazurków... A poza tym mi na przykład, ślubne zdjatka poprostu poprawiają nastrój bo mają w sobie tyle pozytywnych wibracji!...Więc nie oburzajcie się kiedy obca osoba podgląda wasze ślubne relacje. Pozdrawiam wszystkie nowe i nie nowe uzytkowniczki forum! :-)
suzarek - Pon Paź 25, 2010 4:16 pm

A czy ktoś mnie może oświecić jak mam ukryć zdjęcia w poście?? Bo mi to kompletnie nie wychodzi :cry:
kryszka - Pon Paź 25, 2010 6:12 pm

Wstaw treść pomiędzy znaczniki
Kod:
[hide]tresc[/hide]

Fijołkowa - Czw Lis 08, 2012 10:49 am

Mam pytanie:
pisząc posta, dodaję zdjęcia z dysku komputera, ale chcę, żeby były one ukryte, używam więc "hide". Wszystko byłoby dobrze, bo post ok, zdjęcia pojawiają się jako ukryte, ale pod spodem i tak jest "pobierz". Co mam zrobić, żeby się to nie pojawiało? co robię nie tak z tym ukrywaniem zdjęć?

ppola - Czw Lis 08, 2012 10:53 am

Fijołkowa, możesz jedynie wrzucić na jakiś serwer zdjęciowy np imageshacka i dopiero na forum, jak ściagasz na serwer forumowy zawsze będzie zostawał załącznik
więcej o dodawaniu zdjęć http://www.forum.wesele-l...opic.php?t=2684

Blue - Pon Lis 11, 2013 10:15 am

Jak zrobic opcje hide w poscie ktorego juz nie mozna zmienic,bo iles tam czasu uplynelo za duzo na edycje?Speiszylam sie i zapomnialam o hide a teraz nie umiem tego zmienic-do kogo napisac...?
ppola - Pon Lis 11, 2013 10:24 am

Do mnie na przykład ;) odpisałam na priv :)
Blue - Pon Lis 11, 2013 5:43 pm

tak,tak dziekuje Ci:)
kapatka - Wto Cze 23, 2015 9:43 am

Wszystko fajnie tylko akurat wątki "Nasze..." są chyba właśnie po to, żeby coś pokazać więc jaki sens ukrywać te zdjęcia?

Post kapatki przeniosłam z tematu : http://forum.wesele-lodz.pl/viewtopic.php?t=3702 . Moderatorka Asiek

Martusia90 - Wto Cze 23, 2015 7:11 pm

kapatka, zgadzam się. Tym Bardziej, że np w fryzurach ślubnych ja jako osoba przed chciałabym poszukać inspiracji...A jeśli nie wstawię swojego zdjęcia to nie moge podglądać innych. Jak mam wstawić fotkę gdy jeszcze nawet nie miałam próbnej fryzury? Nie do końca jest to chyba przemyślane. Może osoby np pow. 50 postów powinny mieć możliwość podejrzenia zdęć w wątkach które inspirują?
kapatka - Sro Cze 24, 2015 2:39 pm

Dokładnie o to mi chodzi. Nie podoba mi się pisanie czegokolwiek, żeby tylko zobaczyć zdjęcia, ale akurat w tym przypadku nie ma innego wyjścia. Bo nie rozumiem po co wstawiać zdjęcie, które ma coś pokazać, a potem je ukrywać?
Asiek - Sro Cze 24, 2015 2:56 pm

Martusia90 i kapatka może jeśli przeczytacie ten temat to znajdziecie odpowiedzi na swoje pytania? Forumowiczki wymieniały się tu opiniami i pisały dlaczego ukrywają posty, zdjęcia. Uzasadniały też swoje wypowiedzi.
W tematach własnych fryzur, makijaży, sukien są przecież nie wszystkie posty ukryte :roll: - wiele dziewczyn wstawia swoje zdjęcia bez opcji "hide", więc nie bardzo rozumiem Wasze żale. Po prostu zobaczycie te zdjęcia, których właścicielki sobie tego życzyły.

Zachęcam jeszcze raz do przecztyania tego tematu. :)

kapatka - Sro Cze 24, 2015 5:03 pm

Asiek,może niekoniecznie od razu żale, po prostu zwracamy uwagę na pewne naszym zdaniem mankamenty. Temat czytałam już kiedyś i z większością argumentów się zgadzam. Ukrywanie zdjęć w dzienniczkach, czy innych wątkach jest zrozumiałe. Sama tak zresztą robiłam. Ale chodzi właśnie o te ukryte posty w wątkach "Nasze...". Przecież ideą tych wątków jest pokazanie czegoś więc nie bardzo rozumiem ukrywanie zdjęć w tych konkretnych wątkach.
Asiek - Sro Cze 24, 2015 7:29 pm

Kapatka, myślę, że najlepiej na to pytanie odpowiedzą Ci osoby, które skorzystały z opcji "hide" w tych tematach. :) Ja do nich nie należę. :wink:
Jako moderator muszę jednak egzekwować od forumowiczów przestrzegania regulaminu. Oraz reagować na privy forumowiczów, którzy zgłaszają mi łamanie regulaminu przez innych.
Mam nadzieję, że to rozumiesz i uszanujesz. :)

kapatka - Czw Cze 25, 2015 11:55 am

Rozumiem i szanuję. Regulamin-rzecz święta :wink: Co nie zmienia faktu, że nie do końca się z tym zgadzam. Ale ok, nie będę już drążyć tematu :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group