Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Sprawy ślubno-weselne - SPIS ATRAKCJI WESELNYCH

mjmj2010 - Wto Lis 10, 2009 2:45 pm
Temat postu: SPIS ATRAKCJI WESELNYCH
Co jest już w standardzie ? prezenciki dla gości itd..
A co dodatkowo ? np. sztuczne ognie, bańki itp itd ..

Piszcie jakie macie pomysły :)

Malena - Wto Lis 10, 2009 2:56 pm

-barmani - pokaz dla gości, karta drinków - fajna zabawa i odejście od tradycji
-fontanna czekoladowa - coś innego, wiekszość nie widziała na zywo, wygląda świetnie
oryginalny 1szy taniec - od tanga po diswco swing i mieszanki tańców, zabawa i dla mlodych i dla gości

to tyle co mi na razie przychodzi do głowy

justinaa - Wto Lis 10, 2009 7:38 pm

do tej listy dodałabym:
- pokaz iluzjonisty
- występ oryginalnej kapeli np. cygańskiej

ppola - Sro Lis 11, 2009 12:32 am

-anioły na szczudłach sypiacy płatki przed kosciolem albo rozdajacy cukierki :smile: teściowa chciała mnie uraczyć taka "atrakcja"
- pokaz i nauka dla gosci tanca np. salsy (znajomi niedawno byli na weselu gdzie byl pokaz salsy a potem uczyli gosci podstawowych kroków)
-karaoke ( hmmm... no cóż...)
-pokaz slajdów ze zdjeciami (j.w)
- stół z jadłem pańskim ( w odróżnieniu od wiejskiego, tu były nadziewane perliczki, bazanty, zajace i inne tego typu frykasy)
- lampiony na ciepłe powietrze puszczane przez gosci

mjmj2010 - Czw Lis 12, 2009 8:53 am

hej

Widziałam ostatnio na filmie z wesela takie puszczanie lampionów i trochę to nie wypaliło.

słyszałam o jakims balonie z którego coś tam wylatuje heheh ale nie mogę sobie tego jakoś wyobrazic :)

Bella - Czw Lis 12, 2009 11:39 pm

Ja dodam jeszcze takie kulinarne atrakcje jak pieczony prosiak lub dzik :)

Byłam na weselu gdzie był właśnie dzik krojony przez kucharza w typowym stroju z biała czapką i zrobiło to fajne wrażenie, tym bardziej że dzik wjechał przy ściemnionym świetle, a sam był oświetlony przez takie race jak nieraz są do tortów. Na początku pełne zaskoczenie wśród gości, a potem entuzjazm :) Do tego był on bardzo smaczny podawany z kaszą z grzybkami wiec sama chyba też się zdecyduję na dzika :)

Malena - Pią Lis 13, 2009 2:12 am

My też na początku chcieliśmy dzika, jednak jest dosć drogi (850-1000zł).

Co prawda jesteśmy jak najbardziej za urozmaicaniem wesela i nam i gościom i dlatego pewnie zdecydujemy się jednak na barmanów serwujących drinki w stylu working flair. Kosztuje to co prawda 2 tyś, ale chyba wszystkim zapewni świetna zabawę, a o umilacze wesela chodzi.

Nikon - Sob Lis 14, 2009 9:43 pm

Ja miałem ostatnio okazje oglądać ludzi żonglujących ogniem. Zrobiło to spore wrażenie na gościach.
gosc - Sob Lis 14, 2009 9:55 pm

Bella napisał/a:
Byłam na weselu gdzie był właśnie dzik krojony przez kucharza w typowym stroju z biała czapką i zrobiło to fajne wrażenie, tym bardziej że dzik wjechał przy ściemnionym świetle, a sam był oświetlony przez takie race jak nieraz są do tortów. Na początku pełne zaskoczenie wśród gości, a potem entuzjazm :) Do tego był on bardzo smaczny

u mnie na weselu wśród posiłków był jeden taki. Faktycznie zrobiło to duże wrażenie, chyba nawet większe niż tort :smile: i pewnie smaczne było ale ja nie jadłam, wogóle niewiele jadłam na weselu.
Malena napisał/a:
barmani - pokaz dla gości, karta drinków - fajna zabawa i odejście od tradycji

może i fajna sprawa ale wolałabym potem tych gości nie oglądać bo mieszanie alkoholi jest niewskazane

Bella - Sob Lis 14, 2009 11:27 pm

Sajonara6 napisał/a:

u mnie na weselu wśród posiłków był jeden taki. Faktycznie zrobiło to duże wrażenie, chyba nawet większe niż tort :smile: i pewnie smaczne było ale ja nie jadłam, w ogóle niewiele jadłam na weselu.

Sajonara a masz może gdzieś jeszcze namiary na firmę, która to organizowała, czy mieliście to organizowane przez salę ? jak masz jakiś namiar to proszę podeślij mi na priv
Cytat:
może i fajna sprawa ale wolałabym potem tych gości nie oglądać bo mieszanie alkoholi jest niewskazane

właśnie też mam pewne obawy do tych barmanów... ale Mój Miś bardzo by chciał więc będziemy musieli jeszcze nad tym pomyśleć :wink:

Co do atrakcji to dodam jeszcze pokaz tańca np break dance - widziałam zdjęcia z takiego pokazu na ślubie przy okazji poszukiwań fotografa

gosc - Sob Lis 14, 2009 11:31 pm

Bella napisał/a:
Sajonara a masz może gdzieś jeszcze namiary na firmę, która to organizowała, czy mieliście to organizowane przez salę ?

był to jeden z posiłków, przygotowywany przez moją salę - Dworek Braci Zielińskich
Bella napisał/a:
Co do atrakcji to dodam jeszcze pokaz tańca np break dance

ja bym chyba wolała atrakcje aktywizujące weselników

Malwina_łódź - Nie Lis 15, 2009 10:27 am

Ja się jednak zastanawiam, czy takie "atrakcje" są na weselu potrzebne. Czy to ma być wesele czy szkoła tańca. Dobra orkiestra wystarczy, żeby było fajnie i żeby goście się dobrze bawili.
Jednak jak by się ktoś uparł, to balony z helem odpowiednio wplecione, mogą fajnie wyglądać.

justinaa - Nie Lis 15, 2009 11:57 am

u mnie też był prosiak płonący i zrobił wrażenie a do tego był bardzo smaczny, też był proponowany prze salę Czarny Staw, z tego, co wiem, prywatnie jest ciężej coś takiego zorganizować, ale na pewno się da :)

a co do postu Malwiny - masz trochę racji, że ilość atrakcji na weselu ostatnimi czasy jest coraz większa i czasem wręcz zatraca się to, co jest najważniejsze, ale z drugiej strony, teraz wesele "bez atrakcji" byłoby jakieś hmmm, niepełen, przyzwyczajamy się do dobrego, po prostu

krufka - Sro Mar 24, 2010 11:28 pm

Na weselu mojego kuzyna był właśnie taki świniak - zrobił furorę większą niż tort weselny, ale mi nie smakował (był nadziewany kaszą).

My przygotowujemy specjalny pierwszy taniec, piszemy piosenkę dla rodziców, a z takich "kupnych" atrakcji chcielibyśmy właśnie takie kolorowe drinki, stół chłopski i - jeśli to będzie Sylwester - to może pokaz fajerwerków jakiś.

Na poprawinach myślimy o karaoke, ale to już sami jesteśmy w stanie zorganizować :)

Malena - Sro Mar 31, 2010 11:48 am

dodaję od siebie karaoke - my będziemy miec tuz po oczepinach, zamiast oczepinowych zabaw. Zorganizuje je nasz dj.

z barmanów zrezygnowaliśmy, ze względu na mieszanie alkoholi, poza tym nie chcieliśmy, żeby było tego za dużo.

Kuwetka - Wto Kwi 06, 2010 11:05 am

Karaoke - na weselu to nie moja bajka, choć myślę że wszystko zależy od gości, jak podłapią klimat to może być fajnie.
Fontanna czekoladowa - próbowałem tego na targach ślubnych i bardzo mi smakowało (owoce zamoczone w płynnej czekoladzie) niestety przy tej okazji czekoladą usmarowałem siebie i kawałek wystroju fontanny. Biorąc pod uwagę fakt że na weselu goście są pod wpływem (większym bądź mniejszym) alkoholu to efektem prawie na pewno będą usmarowane czekoladą garnitury panów i kreacje pań.

krufka - Sro Kwi 07, 2010 3:31 pm

Kuwetka napisał/a:
Fontanna czekoladowa - próbowałem tego na targach ślubnych i bardzo mi smakowało (owoce zamoczone w płynnej czekoladzie) niestety przy tej okazji czekoladą usmarowałem siebie i kawałek wystroju fontanny. Biorąc pod uwagę fakt że na weselu goście są pod wpływem (większym bądź mniejszym) alkoholu to efektem prawie na pewno będą usmarowane czekoladą garnitury panów i kreacje pań.
właśnie z powodu ewentualnych zabrudzeń odrzucam wstępnie fontannę jako atrakcję - co z tego, ze pyszne jak mi potem będą wszystkie ciotki wypominać jak to na moim weselu pobrudziły ulubioną sukienkę, albo, ze wujek na nie wylał czekoladę :wink:
instadri - Nie Kwi 11, 2010 7:27 am

byłam na weselu, na którym była fontanna czekoladowa i powiemm, że nikt się nie ubrudził czekoladą- zainteresowanie było nie powiem :) fajna atrakcja

ja myślałam o fajerwerkach z tego względu, że będziemy miec pod koniec roku ślub i wesele kiedy będzie już ciemno (więc z tego względu gołębie, anioły, balony nie wchodzą w grę)


i nic innego mi już nie przychodzi do głowy :-)

Agata1234 - Nie Kwi 25, 2010 4:29 pm

My jak na razie zdecydowaliśmy się jedynie na fontanny czekoladowe.
Byłam na weselu z fontannami i nikt się nie ubrudził, a stanowisko było utrzymane w ciagłym ładzie przez osobę, która przysłała firma zapewniająca fontannę.
U nas też będzie taki ktoś.

paulii - Czw Lip 22, 2010 5:02 pm

Dziewczyny a napiszcie mi proszę jak to jest z podziękowaniami. Co kupujecie i kiedy rozdajecie gościom takie podziękowania?
Ja myślałam pod kościołem rozdać cukierki z takimi przypiętymi do nich karteczkami (na nich będą wypisane podziękowania za przybycie na ślub) czy coś jeszcze powinniśmy zrobić?

martka - Pią Lip 23, 2010 12:58 pm

Jak masz jakieś drobne upomininki dla wzystkich gości to jedynym wyjściem jest rozdanie ich pod kościołem. My mieliśmy pudełeczka z czekoladka tylko dla gości weselnych i po prostu, dzień przed weselem porozkładaliśmy je przy talerzykach.
paulii - Pią Lip 23, 2010 6:29 pm

martka napisał/a:
Jak masz jakieś drobne upomininki dla wzystkich gości to jedynym wyjściem jest rozdanie ich pod kościołem. My mieliśmy pudełeczka z czekoladka tylko dla gości weselnych i po prostu, dzień przed weselem porozkładaliśmy je przy talerzykach.



No fajny pomysł:) ja myślałam o tych cukiereczkach pod kościołem-moja siostra tak miało i było to super rozwiązanie.

Emmi - Wto Lip 27, 2010 9:45 am

a powiedzcie mi czy zamierzacie każdemu gościowi z wesela na pożegnanie dawać np.ciasto,czy alkohol?bo mój teść uważa że każdemu powinniśmy dać połówkę...prawda li to?czy wystarczy np.takie podziękowanie o którym pisała martka??im bliżej tym więcej znaków zapytania..... :)
misiao1983 - Wto Lip 27, 2010 9:58 am

Kazdy robi jak uwaza. My na koniec dawalismy kazdemu i ciasto i polowke:)
katrina - Wto Lip 27, 2010 10:37 am

my robimy tak samo jak misiao :) pudełko z ciastem i cukierkami oraz połóweczka
martka - Wto Lip 27, 2010 9:47 pm

My oprócz tych pudełeczek z czekoladkami na koniec również dawaliśmy połóweczkę. Fakt faktem na początku się z wrażenia zgapiliśmy i kilka gości wyszło bez flaszeczki ale później już dawaliśmy każdemu :)
kryszka - Sro Lip 28, 2010 12:29 pm

Wątek o podziękowaniach gościom :arrow: http://www.forum.wesele-l...opic.php?t=2203

Wątek o cieście i wódce dla gości: :arrow: http://www.forum.wesele-l...topic.php?t=929

Wyszukiwarka nie bije. :roll:

Emmi - Sro Lip 28, 2010 6:11 pm

myślę że prezenty dla gości w temacie atrakcje weselne to też dobre miejsce...w końcu dla gości to atrakcja....
kryszka - Sro Lip 28, 2010 7:39 pm

Jako wypunktowany pomysł tak, ale jak zadajesz pytanie i oczekujesz odpowiedzi, to odpowiednim do tego jest istniejący wątek z opiniami innych.
instadri - Sro Lip 28, 2010 7:45 pm

fajne takie cukierki ze zdjeciem, tylko nie moge ich znaleźc w necie...
agulka1989 - Sro Lip 28, 2010 8:24 pm

instadri, ja będę zamawiała tutaj:
http://www.slodyczereklamowe.com/

Blondili - Czw Sie 12, 2010 6:44 pm
Temat postu: ATRAKCJE:)
Ostatnio znalazłam taką fajną stronkę z atrakcjami ślubnymi "Ślubne propozycje"
Mnie najbardziej podobaja się kominiarze i prezent z balonami:)
Cukiereczki z naszym wizerunkiem też są ok....wymyśliłam, że mogą je rozdawać właśnie kominiarze, przy okazji każdy będzie mógł kominiarza złapać za guzik na szczęście:)
Znalazłam ogłoszenie dwóch prawdziwych kominiarzy i mogą pojawić się na Ślubie za 250 zł i flaszeczkę;)

martula_87 - Czw Sie 12, 2010 8:55 pm

A ja myśle nad pokazem sztucznych ogni.
Byłam na jednym weselu na którym młodzi zorganizowali taki pokaz i bardzo mi się to spodobało :)

misiao1983 - Czw Sie 12, 2010 9:49 pm

martula_87 napisał/a:
A ja myśle nad pokazem sztucznych ogni.
u nas był pokaz sztucznych ogni i był to jednocześnie prezent niespodzianka dla mnie od mojego męża :)
haohao - Pon Sie 16, 2010 10:44 am

my chcemy zrobić puzczanie lampionów na ciepłe powietrze..
ale jak to wyglada..tzn trzeba powiadomić straż..czy policję? bo to się przecież podpala ...
myślałam też o tym że jak przyjedziemy pod sale żeby puścić całą wiąchę balonów z karteczkami lub listą naszych życzeń/ marzeń.. co o tym myślicie?

PositiveAga - Pon Sie 16, 2010 11:04 am

haohao napisał/a:
ale jak to wyglada..tzn trzeba powiadomić straż..czy policję? bo to się przecież podpala ...

pracuje w straży pożarnej więc to wygląda tak:
według prawa nie musisz powiadamiać straży o puszczaniu lampionów, ale jeśli z ich powodu doszło by do pożaru to wtedy odpowiedzialna jest osoba która je puszczała
także dla świętego spokoju proponuje napisać pisemko do straży z informacją że tego dnia o tej godzinie planowane jest puszczanie lampionów. Straż prześle to dalej do najbliższej jednostki i są poinformowani :-)
i to samo tyczy się nie tylko lampionów ale również pokazów fajerwerków i poskramiaczy ognia

haohao - Wto Sie 17, 2010 10:42 am

dzięki :)
masz rację, dla świętego spokoju zajrzymy do straży bo nie chce mieć problemów

nolly - Pon Sie 23, 2010 1:08 pm

sama zastanawiałam się nad fontanną czekoladową na swoje wesele, ale byłam ostatnio na jedynym, na którym była i niestety nie cieszyła się zainteresowaniem gości. W trakcie całego wesela nie widziałam nikogo kto by próbował pyszności. Sama chciałam spróbować, ale było tak dużo ciepłych posiłków i smakołyków na stole, że po prostu nie miałam apetytu na słodkości.
M4rcysi4 - Sro Sie 25, 2010 10:22 pm

-puszczenie gołębi
-fontanna ALKOHOLOWA
-atrakcją zawsze jest DOBRZE zorganizowana i pomyślana brama ;)
-jak ktoś ma blisko na sale to puszki przy samochodzie
-pękający duży balon z małymi balonami

To tyle z tego co mi się przypomniało

.mari. - Pią Sie 27, 2010 10:22 am

U mnie będą takie atrakcje jak pewni u większości osób które robiły wesele w Jaśminówce:
Fontanna z czekoladą i owoce, grill, barek z barmanami (co mi się najbardziej podoba :D ), być może łódki...
Jeśli uda mi się namówic wszystkich na zespół który sobie upatrzyłam, to będzie tego o wiele wiecej i wszyscy będą zachwyceni, bo zapewniają mnostwo fajnych rzeczy :) Mowię o zespole Śpiewające Fortepiany :)

Malena - Pią Sie 27, 2010 11:13 am

.mari. napisał/a:
być może łódki


.mari., ja bym nie ryzykowała pływania na weselu, alko + woda to zbyt niebezpieczne...

M4rcysi4 - Pią Sie 27, 2010 4:52 pm

Szczerze mówiąc popieram Malene. Alkohol + głęboka woda wcale nie musi = dobra zabawa. Generalnie nie wiedzialam o co chodzi z tymi łódkami ,ale skoro mowa o pływaniu to nie zdecydowałabym się na to. Owszem są ludzie, którzy pili by mniej ,ale są i tacy, którzy popiją więcej i mają "alkoholowy humor" niby wesoło ,ale zawsze coś może strzelić do łba :D . Poza tym po alkoholu jak wszyscy wiemy trudno jest utrzymać równowagę ,a na łodzi jest to 100 razy trudniejsze i 100 razy potrzebniejsze.
.mari. - Sob Sie 28, 2010 9:18 am

No przecież nie wsadzę gości pijanych do łódek, jeśli już sie na to zdecydujemy to na początku imprezy i wszyscy będą trzeźwi i jasno jeszcze będzie na dworze ;) ale to sprawa do uzgodnienia włascicielem, on ma doświadczenie w organizowaniu i wie co najlepiej wypadnie
ava - Nie Wrz 26, 2010 4:02 pm

M4rcysi4 napisał/a:
-puszczenie gołębi

Alternatywą dla gołębi są motyle - podobno staje się to coraz modniejsze :)
Tu jest artykuł na ten temat -> http://www.naszslubiwesel...le-na-szczescie

Ale motyle są bardziej wymagające od gołębi, o czym może świadczyć to -> http://www.motylenaslub.pl/

aga22666 - Pon Paź 04, 2010 9:56 am

1. cukierki pozakręcane w kolorowe bibułki i rozdawane w ramach podziękowania przy składaniu życzeń po ślubie,
2. stół wiejski,
3. kapela góralska zabawiająca gości muzyką i licznymi konkursami,
4. moja rodzina pochodzi z okolic Opoczna i moj wujek przebral się za opoczynianke podczas oczepin, rozśmieszając i nas i gości do łez. Oczywiście była to niespodzianka dla nas :)

martka - Pon Paź 04, 2010 4:58 pm

Skojarzyła mi się jeszcze jedna atrakcja - śpiewniki dla gości. W naszym przypadku była to niespodzianka od rodziców. Śpiewniki wykonali sami. Okładka zawierała nasze zdjęcia w śmiesznej aranżacji a w środku były różne weselne przyśpiewki np. "wszystkie rybki", "szła dzieweczka" "głęboka studzienka" itp. Gościom pomysł bardzo sie podobał. Świetnie się przy tym bawili i głooooośno śpiewali :)
prestige - Pią Paź 15, 2010 1:56 pm

Nie polecam motyli! Sprowadza się je z zagranicy i nie ma 100% pewności, ze "wyklują" się na czas.
baczynska - Wto Lis 02, 2010 10:41 am

Bardzo fajną sprawą na weselu są podziękowania np.miodki, ustawione orzy kadżdym talerzyku na sali z podziekowaniem. fajne efekty też są jak się na pierwszy taniec jaest maszyna do dymu, albo kominiarz na szczęście przed kościołem lub pudło z balonami rowniez przed kościołem bardzo fajne rzeczy mozna wymyslic aby uatrakcyjnic weselw. Bardzo moim gością się podobały bańki mydlane, które były puszczane zza kieliszków podczas toastu szampanem.
aga22666 - Wto Lis 02, 2010 11:01 pm

mmm miodki, ciekawy pomysl :) szczegolnie, ze wiekszosc ma cukierki czy migdaly.
MadMar - Wto Lis 16, 2010 6:14 pm

co to są te lampiony na ciepłe powietrze??
byłam na weselu gdzie młodzi podczas pierwszego tańca byli 'zadymiani' takim dymem co jest np na koncertach, leciały na nich bańki mydlane, a na koniec (tańczyli walca) i przy ostatniej figurze pękł na nich balon z confetti i mniejszymi balonikami;) to było fantastyczne:) przepiękny efekt. jak w bajce;)

prestige - Sro Lis 17, 2010 7:23 pm

Lampiony są wykonane ze specjalnego papieru i podgrzewane podpaloną wcześniej kostką. działają identycznie jak balony do latania. po rozgrzaniu ciepłe powietrze unosi lampion.
MadMar - Czw Lis 18, 2010 7:18 pm

dziękuję;)
nie widziałam nigdy czegoś takiego, ale to musi być piękne!
Wyobrażam sobie jak to czarująco wygląda!
Czy to się gdzieś kupuje? czy to trzeba przez jakąś firmę z organizować?

agulka1989 - Czw Lis 18, 2010 7:35 pm

MadMar, wygląda to tak:




można je kupić nawet w tesco, tylko czerwone. O takie:

MadMar - Czw Lis 18, 2010 8:31 pm

dziękuję, muszę się pofatygować i poszukać;)
Kaatie - Wto Lis 23, 2010 2:00 am

Moi przyjaciele przynieśli na wesele własne płyty z muzyką jaką lubią (klimaty rock&reagge). To było jedno z najlepszych wesel, w jakich uczestniczyłam. Nareszcie przy dobrej muzyce! :)
Flipomania.pl - Pon Gru 12, 2011 10:54 am

widzę, że wątek trochę przycichł, ale podzielę się z tym co widziałam niedawno na weselu jako atrakcja: bar sushi :)
szpilka86 - Pon Gru 12, 2011 1:46 pm

oj nie wiem.... trzeba by znać upodobania gości, albo chociaz mieć pewność ze choć mała grupka z niego skorzysta
sama zaliczam się do grona nieprzepadających za takimi rarytasami :P

Flipomania.pl - Sro Gru 14, 2011 11:58 am

ja osobiście też nie skorzystałam, ale jakby nie było atrakcja była i część gości sobie chwaliła

[ Dodano: Czw Lut 02, 2012 10:47 am ]
dodam do spisu atrakcji flipbooki, czyli niewielkie książeczki tworzone na podstawie 6-sekundowego filmiku

MadMar - Pon Lut 06, 2012 5:16 pm
Temat postu: Karaoke?
czy można zorganizować coś w stylu karaoke na weselu?
Wiem, że niektóre zespoły mają coś takiego w swojej ofercie, ale niestety nasz nie.
Zastanawiam się czy jest możliwe aby to zorganizować we własnym zakresie?
Myślicie, że to dobry pomysł? Że wykonalny?
Stwierdziłam, że skombinowałabym rzutnik, nie wiem czy są jakieś programy z muzyką do tego? A dalej powierzyłabym prowadzenie imprezy orkiestrze.

Perfect Moments - Pon Lut 06, 2012 7:02 pm

Cytat:
czy można zorganizować coś w stylu karaoke na weselu?
Wiem, że niektóre zespoły mają coś takiego w swojej ofercie, ale niestety nasz nie.
Zastanawiam się czy jest możliwe aby to zorganizować we własnym zakresie?

MadMar - prawie wszystko da się zrobić, kwestia przemyślenia sprawy i odpowiedniej organizacji - pamiętaj że to orkiestra jest dla Was a nie Wy dla orkiestry, więc powinno dać się z nimi dogadać i w tym temacie :)

zespół TAURUS - Wto Lut 07, 2012 10:18 am

MadMar - Nie wiem jaki termin jest waszego wesela ale jeśli byście potrzebowali ekran + projektor to jeśli nie mamy go zajętego to wypożyczamy lub organizujemy występ karaoke.Co do programów do karaoke to są takie programy.
Karolina1984 - Wto Lut 07, 2012 10:22 am
Temat postu: Re: Karaoke?
MadMar napisał/a:
czy można zorganizować coś w stylu karaoke na weselu?
Wiem, że niektóre zespoły mają coś takiego w swojej ofercie, ale niestety nasz nie.
Zastanawiam się czy jest możliwe aby to zorganizować we własnym zakresie?
Myślicie, że to dobry pomysł? Że wykonalny?
Stwierdziłam, że skombinowałabym rzutnik, nie wiem czy są jakieś programy z muzyką do tego? A dalej powierzyłabym prowadzenie imprezy orkiestrze.


Też myslałam o karaoke- bo mam taka śpiewającą rodzinę- wszędzie, na każdej rodzinnej imprezie (mimo,iż wszystkich nas jest "aż" 9 osób ) śpiewamy godzinami........


Ale też nie wiedziałabym, jak takie karaoke zorganizować-zwykle u nas jest tak,że rodzice graja na gitarze, a inne utwory gram ja lub P na prznośnym pianie elektronicznym...... no i nasz repertuar to raczej piosenki drugiego obiegu, lub coś typu "Bal na Gnojnej" :P

Więc typowe piosenki karaokowe też odpadają :P

MadMar - Wto Lut 07, 2012 4:55 pm

zespół TAURUS, dziękuję bardzo, ale akurat projektor i ekran mamy możliwość wypożyczyć;) chodziło mi bardziej skąd takie podkłady wziąć z tekstem
No i zastanawiam się czy goście przy takiej formie zabawy dobrze się bawią?
Nie jestem fanką żadnych konkursów, karet, biegania 'za flaszkę', a to wydaje mi się ciekawą alternatywą:)
Karolina1984 napisał/a:
bo mam taka śpiewającą rodzinę- wszędzie, na każdej rodzinnej imprezie

Też mam śpiewającą:) co prawda każdemu i tak się nie dogodzi, ale mogłoby być przyjemnie i wesoło :D

Aniasia - Czw Mar 22, 2012 11:48 am

Mi się strasznie podoba taniec z ogniem - widziałam u przyjaciółki na weselu i naprawdę zrobiło na nas wszystkich wrażenie :)
Wypytałam ją oczywiście kto to robił, bo zastanawiam się czy by ich nie wziąć do siebie i podała mi stronkę (której tu nie wkleję, bo forum mi jeszcze nie pozwala :D ale trzeba wpisać caldera-taniec-z-ogniem na blogspocie ;) ) Ona znała te dziewczyny jakoś ze szkoły czy z czegoś takiego, parę razy była na ich występach i mówi, że są świetne.
A w ogóle to cześć, jestem nowa na forum, zaręczyłam się dwa tygodnie temu i biorę ślub w sierpniu :D

buuu1 - Sro Mar 28, 2012 12:04 pm

karaoke dla gości serio fajna zabawa, lampiony, pokaz slajdów ze zdjęciami od niemowlaka pary młodej albo jeszcze dodatkowo rodzicow pary młodej
Karolina1984 - Sro Mar 28, 2012 12:12 pm

Ja myślę,że drugiego dnia- pójdziemy tylko w gronie rodzinnym na salę, podgrzejemy żarcie, którego pewnie zostanie tona ( zakładam,że jakieś 20-30osób będzie drugiego dnia).
Postawimy klawisz, P weźmie swoją gitarę basową i się wyśpiewamy za wszystkie czasy :) :lol:

bambolea - Sro Mar 28, 2012 8:16 pm

A może maszyna do robienia zdjęć? Co o tym sądzicie? Można by ustawić obok niej księgę gości i klej, żeby goście mogli wklejać swoje zdjęcia pod życzeniami, ale też mieć pamiątkę dla siebie. Wklejam zdjęcie ze strony firmy.



A co do lampionów - fajna opcja, ale nie do końca bezpieczna :/ Bo jak się lampion spali to ta kostka paląca spada na ziemię - oczywiście spadając może się zgasić, ale niekoniecznie. Poza tym może osiąść gdzieś na drzewie itp. Nie wiem czy byliście na stawach Jana jak było wielkie puszczanie lampionów i tam właśnie spadł gdzieś na rozstawiony namiot albo gdzieś blisko, że trzeba było interweniować :/

liska - Pon Maj 28, 2012 1:14 pm

Zgadzam się z bamboleą, że lampiony nie są do końca bezpieczne - tym bardziej, że większość wesel odbywa się w wakacje, kiedy jest ciepło, wręcz upalnie, może taki lampion spaść na jakiś trawnik, zapalić się, już nie mówiąc o tym, jaka to bobma w rękach pijanego wujka ;)
viconia - Wto Cze 05, 2012 9:52 am

Dziewczynki kochane:)

Mam do Was pytanie. Co sądzicie na temat takiego mojego pomysłu....

Wesele odbywać się będzie na sali, która wyglądem przypomina zamkową i postanowiłam to wykorzystać... i przygotować wesele w konwencji dworskiej- średniowiecznej:D Czym się to będzie objawiać....

Tak więc do kościoła jedziemy karetą, po ślubie wypuścimy dwa gołąbki.
No i wesele...
Przyjazd młodych na salę i tradycyjnie przywitanie chlebem i solą, szampan - toast. Dalej zatańczymy z gośćmi poloneza:] W końcu tradycyjny dworski taniec:D Oczywiście będzie ok. 10 par które będą prowadzić, zresztą układ przygotujemy tak banalny, że kto z gości pójdzie na żywioł również da radę bez problemu:) Dalej tradycyjnie pierwszy taniec młodej pary. Dalej tradycyjnie jak to weselach... No może z taką nutką, że obsługa wesele czyli kelnerzy będą ubrani w stroje staropolskie a w przerwach między tańczeniem, podczas posiłków ciepłych, będzie puszczana w miarę cicho (żeby nie przeszkadzała w swobodnych rozmowach) muzyka typowo średniowieczna, tworząca specyficzny klimat miejsca i wesela :-)
Będą 2 atrakcje wieczoru: pierwsza to zamiast jednego z tradycjnych ciepłych posiłków wjedzie na salę oświetlony dzik i kucharz przy gosciach w wielkiej bialej czapie będzie go kroil i częstować gosci.
A druga... To już małe show :lol:
Po którymś ciepłym tradycyjnym posiłku (ważne żeby goście siedzieli za stołami a nie pałętali się po sali;) ), zgasną na całej sali światła z wyjątkiem świeczek na stołach. I zostanie puszczona z głośników bardzo klimatyczna muza. A po chwili wkroczy na salę w klimacie tego mroku i muzyki 4 rycerzy z pochodniami(będzie to 4 naszych kolegów przebranych odpowiednio;). Po dłuższej chwili przywitają się z goścmi w imieniu gospodarzy i swoim i się zacznie...! :) :) :)
Podejdą do Pana Młodego mówiąc coś w stylu, że by pojąć tak piękną :smile: białogłowę za żonę musi wykazać się męstwem i odwagę i jeden rzuci mu rękawice jako wyzwanie do walki. Młody będzie miał do wyboru kilka rodzajów broni (miecz, kuszę, łuk, młotek, wałek do ciasta, kombinerki... tu już się zaczną jaja :smile: ). Walka się rozpocznie! Jako podkład muzyczny pójdzie najpierw na poważnie wstęp z jednego kawałka ścieżki dźwiękowej z 300stu żeby stworzyć atmosferę grozy... a po chwili usłyszymy bardzo znany motyw muzyczki z benny hilla:D Chłopcy będą walczyć o pannę młodą:D Co w efekcie wyjdzie bardziej jako średniowieczne MMA niż poważna walka rycerska, chcemy żeby był ubaw :lol: Na koniec piosenki Młody oczywiście powali rywala i motywem z filmu " THIS IS SPARTAAAA!" utrwali swoje zwycięstwo :smile:
Zwieńczeniem przybycia rycerzy będzie typowy średniowiecznym "bal maskowy";). Na salę wejdą 4 damy dworu w sukniach i maskach (partnerki chłopaków - rycerzy:)) i wspólnie zatańczymy Młodzi + te 4 pary typowy średniowieczny taniec:)
Dalej już wesele potoczy się tradycyjnie... Krótkie oczepiny, tort i tańce do białego rana:)

Co o tym wszystkim myślicie? Chciałam żeby było dość niekonwencjonalnie i żeby to była niezapomniana noc dla nas i dla gości:) Dodam, że średnią wieku wśród gości mamy ok 30, na 100 będzie tylko 20 nieco starszych a reszta młodziaki same, wiec myślę, że to małę show powinno zaciekawić;)

Więc? :) :) :)

M4rcysi4 - Wto Cze 05, 2012 10:03 am

Jak dla mnie fajna sprawa ;) Zawsze to coś innego, a kupy czasu nie zabierze ;)
aga22666 - Wto Cze 05, 2012 10:05 am

Więc jeśli takie jest Wasze wyobrażenie na temat wesela, to ja z perspektywy gościa jestem jak najbardziej na tak. Kto powiedział, ze musiscie mieć wszystko tradycyjnie i tak jak u innych. Ja z chęcią pobawiłabym się na takim "odmiennym" weselu :)
viconia - Wto Cze 05, 2012 10:11 am

Dość popularnym elementem wesela u nas w rodzinach jest porywanie panny młodej, ale zwykle wychodzi to dość kiepawo... Np. ostatnio młodą po prostu kilka pijanych gości zwinelo w marynarke i gdzies wyprowadzili, poszedl mlody i przyprowadzil a goscie nawet nie wiedzieli bardzo kiedy co i jak, dlatego chcielismy jakos to urozmaicic:) i zamiast tradycyjnego porwania mlodej, mlody bedzie walczyl o mlodą z rycerzami :smile:

[ Dodano: Wto Cze 05, 2012 11:12 am ]
a zapomnialam:) a calosc tego "show" zajmie maks 15 min:) wiec dluzyc sie nie bedzie;)

MlodaGaska - Wto Cze 05, 2012 10:18 am

viconia napisał/a:
Dziewczynki kochane:)

Mam do Was pytanie. Co sądzicie na temat takiego mojego pomysłu....


Brzmi świetnie (przynajmniej dla mnie). Mam tylko kilka wątpliwości:
- czy właściciele sali zezwolą na pochodnie (przepisy p.poż i takie tam),
- kto zapewni stroje dla rycerzy i ich dam (mam na myśli kto pokryje koszty),
- nie wiem czy planujecie DJ'a czy zespół, ale chyba musicie mieć jakiegoś koordynatora, który będzie puszczał muzykę w odpowiednim czasie, gasił światła (ile prób planujecie?).

viconia - Wto Cze 05, 2012 10:30 am

MlodaGaska napisał/a:
viconia napisał/a:
Dziewczynki kochane:)

Mam do Was pytanie. Co sądzicie na temat takiego mojego pomysłu....


Brzmi świetnie (przynajmniej dla mnie). Mam tylko kilka wątpliwości:
- czy właściciele sali zezwolą na pochodnie (przepisy p.poż i takie tam),
- kto zapewni stroje dla rycerzy i ich dam (mam na myśli kto pokryje koszty),
- nie wiem czy planujecie DJ'a czy zespół, ale chyba musicie mieć jakiegoś koordynatora, który będzie puszczał muzykę w odpowiednim czasie, gasił światła (ile prób planujecie?).



- mam nadzieję, że właściciele zezwolą... w sumie palić się będą te pochodnie dosłownie przez 5 min tylko... boshe, jakby nie zezwolili to roztrzelam!! :killer: :razz:
-stroje wypozyczymy dla rycerzy a damy bedą mialy suknie swoje studniowkowe:D
- zespol bedzie sprawdzony, ludzie na poziomie ze znajomym wodzirejem. Z pewnoscią pojdą nam na rekę ze wszystkim czego tylko zapragniemy:)

Zatem zostaje kwestia pochodni, ale będę o nie walczyc:D a jak nie to co innego wymysle, jakies pochodnie na baterie :smile: :smile: :smile:

MlodaGaska - Wto Cze 05, 2012 10:41 am

viconia napisał/a:
Zatem zostaje kwestia pochodni, ale będę o nie walczyc:D a jak nie to co innego wymysle, jakies pochodnie na baterie :smile: :smile: :smile:


Lampy solarne ;)

viconia - Wto Cze 05, 2012 11:04 am

dzwonilam do managera. nie ma problemu zeby byly pochodnie!!!!! :smile: :smile: :smile: :smile:

a co wiecej bedą rowniez w ogrodzie jesli sobie zyczymy:D i beda sie palic cala noc:D :smile: :smile: :smile: :smile:

MlodaGaska - Wto Cze 05, 2012 11:16 am

viconia napisał/a:
dzwonilam do managera. nie ma problemu zeby byly pochodnie!!!!! :smile: :smile: :smile: :smile:

a co wiecej bedą rowniez w ogrodzie jesli sobie zyczymy:D i beda sie palic cala noc:D :smile: :smile: :smile: :smile:


To nie pozostaje nic innego, jak rozpocząć próby. :smile: (chyba, że wesele jest w przyszłym roku, to jeszcze za wcześnie :mrgreen: )

viconia - Wto Cze 05, 2012 11:34 am

Taaaak, do wesele jest dokładnie rok i 2 miesiące:D Także na próby jeszcze za wcześnie;) ale stroje sądze, że warto już zarezerwować czy rozejrzeć się:D ale się cieszę na to wszystko :smile: :smile: :smile:

a teraz włączcie sobie lorenę mckennit "the mystic dream" i wyobraźcie sobie jak na salę wchodzą w ciemnościach 4 rycerze z pochodniami w oparach dymu.... aj!!! :smile: :smile: :smile:

justine81 - Wto Cze 05, 2012 11:43 am

viconia, bardzo fajny i oryginalny pomysł :D
viconia - Wto Cze 05, 2012 11:44 am

justine81 napisał/a:
viconia, bardzo fajny i oryginalny pomysł :D


Kliknęłabym "Lubię To" ale nie ma takiej opcji:P

cotumka - Sro Cze 06, 2012 11:19 am

viconia, a gdzie masz wesele? :D
viconia - Sro Cze 06, 2012 11:25 am

Cotumka, tam gdzie Ty!!! Dwa tygodnie po Tobie:D:D:D Wrześniowe Panny Młode :smile: :smile: :smile:
Dorotka_ - Pon Cze 11, 2012 6:50 pm

w sobotę kuzyn z żoną byli na weselu, gdzie każdy z gości otrzymał "regulamin wesela" - bardzo śmieszny tekst o regułach zachowania na weselu
1. Wesele rozpoczyna się na początku a kończy, gdy Młoda Para zaśnie.

2. Osoby niezadowolone ze swoich miejsc przy stole będą miały następnego dnia całą salę do dyspozycji.

3. Radzi się wszystkim panom przynajmniej raz zatańczyć z własną małżonką. Kosztuje to tylko parę minut a unika się w ten sposób kłopotów.

4. Zabrania się dłubania palcem w nosie sąsiada, dłubania widelcem w uchu, picia przez słomkę napoju sąsiada oraz wycierania tłustych palców w ubranie sąsiada.

5. Osoby mające uwagi dotyczące wesela zobowiązane będą do zorganizowania lepszego w przeciągu pół roku.

6. Osoby, które zgubią wątek nie muszą go szukać. Rano sala będzie gruntownie zamiatana i będzie go można odebrać.

7. Jeśli alkohol wyleje się na odzież prosimy nie panikować! Zostanie przyniesiona następna butelka.

8. Zabrania się kobietom przewracania oczami oraz używania innych znaków w celu zmuszenia mężczyzn do pójścia do domu.

9. Osoby idące do domu proszone są o zabranie swoich partnerów. Nie dopuszcza się przy tym jakichkolwiek zamian.

10. Jeśli któryś z gości stwierdzi, że znajduje się sam na sali oznacza to, że zabawa dobiegła końca.

Iris - Pon Cze 11, 2012 7:00 pm

świetny pomysł z tym regulaminem wesela, szczerzyłam się do siebie teraz jak go czytałam, to już czuję co by było, gdybym coś takiego otrzymała na weselu :smile:
Perfect Moments - Wto Cze 12, 2012 7:41 am

Pomysł z regulaminem świetny :) !
ava - Wto Cze 12, 2012 8:18 am

Na naszej sali przy wejściu był wywieszony taki regulamin :)
Deco-Strefa - Wto Cze 12, 2012 9:38 am

My mieliśmy podobny :-)
Mieliśmy wesele w ośrodku kolonijno-wypoczynkowym. W łączniku między częścią taneczno-jadalną a hotelową, był kącik w którym była księga gości, a na ścianie tablica ogłoszeń - którą "przerobiłam" właśnie ta takie śmieszności.
Każdą sentencję wypisałam na osobnej kartce i porozwieszałam na całej tablicy.

agacionek - Wto Cze 12, 2012 6:58 pm

Dorotka_, świetny ten regulamin, skradę pomysł i też taki zamieszczę na sali!
Dorotka_ - Wto Cze 12, 2012 7:00 pm

na tym konkretnym weselu na każdym talerzu gościa leżał taki regulamin, zwinięty w rulonik i obwiązany wstążeczką. Śmieszna sprawa i efektowna :)
cotumka - Sro Cze 13, 2012 1:30 pm

bardzo mi się podoba ten pomysł :)
Torradora - Sro Cze 13, 2012 6:40 pm

Dorotka_ napisał/a:
na tym konkretnym weselu na każdym talerzu gościa leżał taki regulamin, zwinięty w rulonik i obwiązany wstążeczką. Śmieszna sprawa i efektowna :)

Też byłam na takim weselu :) fajnie to wyglądały a każdy gość miał uśmiechniętą minę :)
Co do atrakcji to ja właśnie szykuję "śpiewnik weselny" z różniastymi piosenkami (od biesiadnych do nowszych).
A z racji tego, że mój przyszły szwagier jest Meksykaninem to będzie parę potraw meksykańskich, jak również jego siostra będzie uczyła tańców. No chyba że nie dostaną wizy
:(

agacionek - Sro Cze 13, 2012 6:46 pm

Torradora, a jakie przyśpiewki chcesz tam zamieścić? I w jakiej to ma być forimie?
Każdy gość dostaje czy jest jeden na kilka osób? :)

Torradora - Sro Cze 13, 2012 7:11 pm

Co do przyśpiewek to właśnie mam problem... moja rodzina uwielbia bawić się przy stołach i zna mnóstwo biesiadnych z tym, że np po 1 czy 2 zwrotki (m. in. dlatego ten śpiewnik). Już teraz mam listę 20 piosenek ale patrzę jak jest z nagraniami, tzn czy są dostępne i jakie wersje, bo niestety teksty czasami się różnią :(
Narazie mam wizje :lol: że będą wielkości A5, dwustronnie drukowane, na każdej stronie 1 piosenka.
I 1 śpiewnik na 2 osoby.

Korzystam z tej strony: http://www.spiewnikweselny.pl

viconia - Sro Cze 20, 2012 10:05 pm

a co myślicie o czymś takim?:)

http://www.bialeinspiracje.pl/?tag=candy-bar

Słodki bufet gdzieś na stoliczku, jako dodatek do ciast na stołach...:)

osobiście bym pewnie zajadała będąc na weselu z takim dodatkiem... :smile: :smile:

Dorotka_ - Czw Cze 21, 2012 12:02 pm

viconia, aaaaaaleeee CZAD :dribble: :dribble: :dribble: :dribble: :dribble:
szpilka86 - Czw Cze 21, 2012 12:34 pm

super! jak ma ktoś pomysł jak zrobić taki stolik w kolorach czekolady, ecru i złota - to proszę o pomoc :)
aga22666 - Czw Cze 21, 2012 12:36 pm

Dorotka_ napisał/a:
viconia, aaaaaaleeee CZAD :dribble: :dribble: :dribble: :dribble: :dribble:

dokładnie
świetny pomysł :)

agnies89 - Czw Cze 21, 2012 1:16 pm

szpilka86 podrzucę Ci to co mam :)






też planuję coś takiego ;D nie wiem jeszcze tylko w jakich kolorach ;) sala robi nam taki stół tylko z ciastami i owocami, a ja planuje dodać cukierki, żelki itp :smile:

szpilka86 - Czw Cze 21, 2012 2:22 pm

agnies89, to drugie zdjęcie oddaje to co bym chciała :)
viconia - Czw Cze 21, 2012 3:32 pm

Ja osobiście uważam, że żelki, chrupki, lizaki etc. nie bardzo pasują na wesele. Ale myślę żeby zrobić taki trochę zmodyfikowany stolik słodkości przy kawie i herbacie. Planuję wstawić tam babeczki, jakieś czekoladki smakowe, może rafaello, muffinki, może jakieś owoce w czekoladzie, krówki opakowane w papierki z naszą fotką. Coś w ten deseń...
agnies89 - Czw Cze 21, 2012 5:36 pm

viconia, żelki,lizaki moim zdaniem pasują, tym bardziej, że będą u mnie dzieci, oprócz tego tak jak ty piszesz babeczki, rafaello, czekoladki itp :) oczywiście nie będzie tego aż tak dużo, żeby nie przegiąć ;)

mogą być żelki czy lizaki i może nadal być stylowo ;)








Happy Mummy - Czw Cze 21, 2012 6:11 pm

agnies89, ale trafiłas w mój gust tymi fotami, super to wygląda ;) U nas też planuję coś na ten kształt - słodycze w stylu vintage i do tego cista, cupcakes itd. ;)
Dorotka_ - Czw Cze 21, 2012 8:21 pm

Dziewczyny a słyszałyście o czymś takim, jak wynajęcie animatora/przedszkolanki dla dzieci na weselu? :roll: moja szwagierka (ma 2 synów w wieku 3-6) zarzuciła mi hasłem, że jak nie będzie odpowiednich zabaw dla dzieci, to ona się raczej nie zjawi, bo ktoś musi się jej dziećmi zająć...
agacionek - Czw Cze 21, 2012 8:29 pm

Dorotka_ napisał/a:
zarzuciła mi hasłem, że jak nie będzie odpowiednich zabaw dla dzieci, to ona się raczej nie zjawi, bo ktoś musi się jej dziećmi zająć...

Wiesz ja wychodzę z takiego założenia że jak nie chce to niech nie przychodzi, na początku jak zapraszaliśmy gości i nam odmawiali to też się tym przejmowałam, WESELE TO NIE JEST IMPREZA DLA DZIECI!
Bez przesady- animaotrka na weselu... Daj spokój.

MadMar - Czw Cze 21, 2012 8:43 pm

no to niech się nie zjawia, przecież to nie kinderbal...
chyba, że jest dużo dzieci w rodzinie i robicie poprawiny i macie możliwość finansową, to może na poprawiny nie byłby to zły pomysł, ale na wesele?
no raczej nie, ludzie to na prawdę mają tupet :/

Dorotka_ - Czw Cze 21, 2012 8:57 pm

No też mnie to poirytowało, dlatego zapytałam się Was, czy o czymś takim słyszałyście. Teraz goście weselni podchodzą tak roszczeniowo do NASZEGO przyjęcia, że głowa mała :/
Happy Mummy - Czw Cze 21, 2012 9:44 pm

Dorotka_ napisał/a:
Dziewczyny a słyszałyście o czymś takim, jak wynajęcie animatora/przedszkolanki dla dzieci na weselu?

ja słyszałam, nawet dzwoniłam zapytać z ciekawości ile taka usługa kosztuje. Otóż 2 animatorki: 4h - 750zł., 6h - 1000zł., 8h - 1200zł.
Nazwy nie pamiętam - trzeba szukać w google, maja stronę internetową.
My z ich usług korzystać nie będziemy, ale dla zainteresowanych możliwość istnieje.

viconia - Czw Cze 21, 2012 10:26 pm

Ładnie się cenią... Ale może spróbować pogadać z jakąś koleżanką, która za 200 czy 300 zł spędzi z dzieciakami kilka godzin a potem połozy je spać? Ja osobiście mam koleżankę po pedagogice i myślę, by zrobić w ten sposób. Dzieci będą miały osobną salę - nad naszą salą. Będą miały jedzonko, piciu, zorganizowane zabawy,a potem grzecznie lulu. W każdej chwili rodzice będą mogli skontrolować sytuację a jednocześnie bawić się w spokoju na weselu. Co myślicie o takim pomyśle? :-)
gazelkaa - Pon Cze 25, 2012 9:33 am

Ja też myślałam o jakiejś animatorce, bo też mam koleżanki po pedagogice i z niesamowitym podejściem do dzieci, ale obawiam się tego, zę jednak dzieciaki będą z ciekawości latać na salę i do mamy...
silvija - Sro Lip 25, 2012 10:17 pm

Podoba mi się idea z dodatkowymi żelkami i krówkami ^^ :D
Regulamin wesela też fajna sprawa, przy okrągłym stole postawiłabym jednak jeden, góra dwa, żeby się za dużo papieru nie walało po stole.

Fajną atrakcją jest moim zdaniem też prezentacja albo w ramach podziękowań dla gości, albo jako "opowieść o miłości PM" :P

agulka1989 - Wto Wrz 25, 2012 10:43 am

bambolea napisał/a:
może maszyna do robienia zdjęć? Co o tym sądzicie? Można by ustawić obok niej księgę gości i klej, żeby goście mogli wklejać swoje zdjęcia pod życzeniami


W Łodzi pojawiła się taka fotobudka :)
Namiary na firmę na fb: https://www.facebook.com/Fotobudkipl
Strona internetowa ( http://www.fotobudki.pl/ ) jeszcze nie działa ale na dniach powinna zostać uruchomiona :)

bambolea - Sro Wrz 26, 2012 10:44 am

agulka1989 napisał/a:
bambolea napisał/a:
może maszyna do robienia zdjęć? Co o tym sądzicie? Można by ustawić obok niej księgę gości i klej, żeby goście mogli wklejać swoje zdjęcia pod życzeniami


W Łodzi pojawiła się taka fotobudka :)
Namiary na firmę na fb: https://www.facebook.com/Fotobudkipl
Strona internetowa ( http://www.fotobudki.pl/ ) jeszcze nie działa ale na dniach powinna zostać uruchomiona :)


Ta firma o której pisałam to też z Łodzi. BridBoxPhoto się nazywają :-) Fajnie, że coraz więcej pojawia się takich usług. Zauważyłam też, że fotografowie oferują w pakietach usługę tzw. CrazyBooth, czyli właśnie rozstawienie mini studia fotograficznego i robienie zdjęć na weselu :)

A słyszeliście o flipbookach? Fajna forma np. podziękowania za przybycie :) http://www.flipomania.pl/index.php

PaulinaPS - Sob Wrz 29, 2012 12:09 pm

doczepiam sie do watku i takie sa moje spostrzeżenia :
-fontanna czekoladowa- fajny pomysl ale jak nie ma dzieci, bo dzieci sa nią tak zachywcone, że chcą wejść tam całe.
- barek z drinkami-fajne, ale trzeba uważać bo zmieszanie alkoholi nie wszystkim wychodzi na dobre, moja koleżanka miala kameralne wesele i drinkbar ale bez flaszek na stole. Najdziwniejsze było to, że ciocie stroniące od kieliszeczka odpadły zaraz po oczepinach-wiadomo drinki słodkie, smaczne z sokami zabijającymi smak alkoholu to można pic :)
ja osobiście zrezygnowałam z tych dwóch atrakcji choć miałam je na początku w planach, u mnie największa atrakcją będzie stól wiejski, wszyscy goście na to czekają, bo znajdzie sie tam miejsce na wędzone kiełbaski wędlinki itp. a wszystko robione przez mojego tatę. Planowałam jeszcze te lampiony ale obawiam sie, że pomysł nie wypali bo wesele we wrześniu a jednak przydałoby sie bezchmurne niebo, chociaż pogoda bez deszczu a tego pewna byc nie mogę :(

wilencia82 - Sob Paź 06, 2012 9:10 am

1. Barmani - ciekawa sprawa dwa razy to widziałam i było fajnie.

2. Sushi bar - koleżanka to wzięła i była klapa bo ludzie się bali, ale ona większość rodziny ma z okolic pozamiejskich i może dlatego.

3. Tancerze - poskramiacze ognia, baśniowa rzecz, pięknie to wygląda i robi wrażenie.

4. Pokaz walk rycerskich i takie rozrywki, w Uniejowie jest ekipa co to robi

5. Kuzynki męża brat, urządził w trakcie wesela "porwanie panny młodej i obu mam" potem była akcja komandosów i po 15 minutach zabawy wszystko skończyło się wielkim finałem i można było pooglądać broń i mundury tych komandosów :) śmiesznie, ale nie dla wszystkich polecam, bo może się skończyć zawałem.

6. Crazybooth alias Szalona budka. Super sprawa i widziałam to tylko na jednym weselu. Fotografowie (musi być dwójka) rozłożyli studio fotograficzne w rogu sali. W dużym koszu mieli kapelusze, boa i inne rzeczy i goście robili sobie fotki, zabawne, poważne, pamiątkowe. Ruch w tej szalonej budce był przez całe wesele a rezultaty powalające. To robi wrażenie jak możesz sobie zrobić z młodymi albo ciocią zdjęcie jak w prawdziwym studio tyle tylko, że na weselisku. Mnie się to strasznie podobało i zdjęcie z tego crazybooth żeśmy sobie nawet w ramkę oprawili :) :) :)

_stwicher - Nie Paź 07, 2012 11:16 pm

bambolea napisał/a:
A może maszyna do robienia zdjęć? Co o tym sądzicie? Można by ustawić obok niej księgę gości i klej, żeby goście mogli wklejać swoje zdjęcia pod życzeniami, ale też mieć pamiątkę dla siebie. Wklejam zdjęcie ze strony firmy.

Obrazek

dla mnie super sprawa a wklejanie zdjęć do księgi gości wyjątkowo przypadło mi do gustu.
Jutro bede dzwonić i orientować się w sprawie kosztów.aż się boję!!

[ Dodano: Sob Paź 13, 2012 8:54 am ]
Byłam, rozmawiałam:) ale jeszcze sie nie zdecydowałam. Koszt wynajecia budki wraz z obsługą na 3 h to 1600 zł.

zuziaczek - Nie Lis 04, 2012 6:26 pm

wilencia82,

U kogo można to crazybooth zamówić i czy to jest osobno płatne? A jeśli tak to ile taka rzecz kosztuje. Daj proszę znać bo niedługo będziemy na etapie poszukiwań kamerzysty i fotografa.

wilencia82 - Wto Lis 06, 2012 10:36 am

Wiesz co poszukaj, ja znalazłam w Łodzi tą szaloną budkę u Zakrzewskich. Generalnie to jest u nich gratisowa usługa, jeśli bierzesz u nich pakiet rozszerzony czy jakoś tak. Zajrzyj na ich stronę, jest zresztą wątek o nich w dziale o fotografach. W każdym bądź razie sprawa jest rewelacyjna, ja widziałam zdjęcia z wesela kuzynki.
MartaMartusiak - Wto Lis 06, 2012 1:33 pm

viconia napisał/a:
Ładnie się cenią... Ale może spróbować pogadać z jakąś koleżanką, która za 200 czy 300 zł spędzi z dzieciakami kilka godzin a potem połozy je spać? Ja osobiście mam koleżankę po pedagogice i myślę, by zrobić w ten sposób. Dzieci będą miały osobną salę - nad naszą salą. Będą miały jedzonko, piciu, zorganizowane zabawy,a potem grzecznie lulu. W każdej chwili rodzice będą mogli skontrolować sytuację a jednocześnie bawić się w spokoju na weselu. Co myślicie o takim pomyśle? :-)


ja uważam, że jak ktoś chce wynająć kogoś do dzieci to najlepiej wziąć jedną lub dwie osoby z fundacji lub stowarzyszenia i pieniądze pójdą na działalność fundacji

zuziaczek - Wto Lis 06, 2012 2:10 pm

dzięki za info
chococolady - Czw Lut 14, 2013 2:07 am

Kolejną atrakcją może być taniec - niespodzianka. Widziałam na filmikach z amerykańskich ślubów jak panna młoda ze swoimi druhnami lub pan młody z drużbami przygotowują jakiś układ choreograficzny i dedykują swoje-mu/jej mężowi/żonie - swoją drogą ciekawy pomysł i jakieś urozmaicenia :)
Byłam na weselu z fontanną czekoladową, raczej nie było z nią problemu i nikt z gości w tym dzieci nie chodził ubrudzony czekoladą, oraz candy barem - to akurat się nie sprawdziło i została większość słodyczy.

_stwicher - Czw Lut 14, 2013 8:54 am

zuziaczek, ja miałam na swoim weselu foto-budkę:) jest to bardzo fajny pomysł, podobał się wszystkim gościom. Dzięki tej budce księga gości jest dodatkowo urozmaicona super fotkami!! Koszt jest dość wysoki, bo 1600 za 5 godz ale warto się zastanowić jeśli chce się zafundować gościom ( i sobie :) ) niespodzianke
Paolina - Pon Mar 04, 2013 2:12 pm

Jeśli ktoś jest zainteresowany budką zdjęciową, to fotografujemy.pro mają ciekawą (moim zdaniem) ofertę na ten rok. W cenie pakietu platynowego plus (reportaż, sesja, płyty, album itd.) jest również budka zdjęciowa + 200 wydruków. Cena jest atrakcyjna.
gabi1986 - Pią Maj 10, 2013 3:33 pm

Nie zauważyłam wcześniej podobnego pomysłu więc podpytuje co sądzicie o pokazie fajerwerków? Tak koło północy można zaprosić gości na zewnątrz i przez chwilę ich oczarować pokazem,co myślicie??
Gilgamesz - Sob Lip 27, 2013 9:36 pm

gabi1986, Fajerwerki z tego co wiem, to już jakby standard. Co sobotę słyszę i widzę z pobliskiej sali :)

Jeśli wszystko wypali to u nas będzie gotowanie na żywo + karaoke + you can dance

Paolina - Pon Lip 29, 2013 3:17 pm

U nas będzie krótki pokaz sztucznych ogni. Chciałam, żeby miał miejsce podczas krojenia tortu jako takie ciekawe tło ;) Niestety okazało się, że nasza sala zbyt często otrzymywała mandaty z powodu właśnie fajerwerków w nocy :kwasny: Mogą robić pokazy do 22 tylko. Będzie to więc niespodzianka dla gości podczas podania deseru w ogrodzie ;)
bambolea - Nie Sie 25, 2013 12:48 pm

Gilgamesz, u mnie też będzie gotowanie na żywo tylko na zapleczu kuchennym :razz:

Na swoim weselu też bym chciała coś oryginalnego, jednak czytając niektóre pomysły, naprawdę jestem pod wrażeniem. Rozumiem, że każdy chce czymś zaskoczyć swoich gości i być oryginalnym, każdy prześciga się w pomysłach, ale nie do końca rozumiem niektóre z nich. Moim zdaniem, wręcz przygaszają imprezę weselną, a w wielu przypadkach samych młodych. Dla mnie nietrafionym pomysłem jest na przykład jakaś para taneczna, która ma dać show. Szczerze mówiąc nie wiem po co. O ile jeszcze z pokazu barmańskiego goście skorzystają, o tyle pary tanecznej nie rozumiem. Dla mnie to tylko niepotrzebny, nic nie wnoszący koszt. Moim zdaniem oryginalność powinna być wyrażona w czymś innym, w czymś co będzie świetnie komponującym się dodatkiem :) Po prostu uważam, że impreza weselna to nie cyrk ;) Ale to tylko moje zdanie, każdy tutaj ma prawo do swojej opinii :)

Catylyn89 - Nie Sie 25, 2013 4:21 pm

Dla mnie jak i moich gości, myślę, że wystarczy taniec ze świecami, jako atrakcja weselna... Nie będziemy mieli żadnych fajerwerków, ani lampionów... Jeden taniec przy zgaszonym świetle ze świecami do piosenki "Szukaj mnie" ( :D ) będzie czymś nowym... :smile:
PaulinaPS - Nie Sie 25, 2013 4:35 pm

u nas do atrakcji można będzie podciągnąć taniec belgijski w wykonaniu moich druhen z partnerami, następnie zaprosimy do zabawy wszystkich gości. Mam nadzieję, że belgijka nam się uda :)
justine44 - Czw Sie 29, 2013 5:44 pm

Barman, zdecydowanie barman!!! Na naszym weselu w Szmaragdowym Ogrodzie Pani menedżer poleciła nam znajomego barmana. Super atrakcja, bardzo duże zainteresowanie kolorowymi i smacznymi drinkami, a przy okazji bardzo sympatyczny chłopak:) I nikt się z tego powodu nie upił:P
Catylyn89 - Wto Lis 19, 2013 12:43 pm

Mam pytanko... ktoś może polecić firmę, która ma w swojej ofercie fotobudkę? :) Bo chcemy na parę godzinek wynająć to cudeńko :)
Dorotka_ - Wto Lis 19, 2013 1:39 pm

pofoto . pl mają fotobudkę
Agawik - Sro Lis 27, 2013 8:08 pm

U nas planujemy pieczonego dziaka. Dodatkowo Pan, który go dostarcza przebiera się za mysliwego w takim starym stylu i już on zajmuje się dzieleniem, krojeniem itd
Kajka - Czw Sty 16, 2014 1:31 am

A co sądzicie o pokazie tańca brzucha na weselu?
Dziewczyny mają efektowne stroje, mogą tańczyć np. ze świeczkami na tacach (balansujących na głowie) czy z szarfami w unoszącym się dymie?
Nie mogę jeszcze wstawiać linków, ale było coś takiego w mam talent IV, tańczyły Jasirah i Shadija - półfinał.
Wszystkie atrakcje oklepane, a tu może coś nowego? :) co myślicie? :)

Catylyn89 - Czw Sty 16, 2014 7:48 am

Kajka, wg mnie taka atrakcja nie n nasze polskie wesele... :) Jednym gościom może się podobać, drugim nie :)

Ja zaś słyszałam o parze dzieci, którzy tańczą fantastycznego rock&rolla :D

aniuniai - Czw Sty 16, 2014 8:46 am

Kajka, u mojej znajomej byla jej koleżanka która w ramach prezentu zrobila im pokaz tanca brzycha i wyszlo fajnie tu masz link http://www.youtube.com/wa...eature=youtu.be
Kajka - Czw Sty 16, 2014 11:08 am

Myślę, że młodszym gościom by się spodobało, za to trochę obawiam się o starszych :wink:
Aniuniai, wiesz może jak zareagowała starszyzna weselna? :razz:

aniuniai - Czw Sty 16, 2014 11:44 am

Generalnie pozytywnie wszyscy zareagowali. Na pewno byli bardzo zaskoczeni bo prawie nikt o tym nie wiedział. Wszystko wyszło bardzo fajnie
Kajka - Czw Sty 16, 2014 12:21 pm

Dziękuję za odpowiedź :) myślę, że to będzie ciekawsze, niż fajerwerki - chyba w takim razie się na taki pokaz zdecydujemy :)
Paolina - Czw Sty 16, 2014 11:01 pm

Mnie się pomysł z tańcem brzucha niezbyt podoba. Może gdyby ten taniec to była np. wielka pasja panny młodej, jakoś się łączył z młodymi, z klimatem wesela, to tak. Ale tak ni z gruszki, ni z pietruszki?
Ale mogę polecić szkołę tańca, która pewnie zorganizowałaby taki pokaz ;)

Kajka - Czw Sty 16, 2014 11:18 pm

Mam bardzo utalentowaną koleżankę, która się tym zajmuje :)
Tak naprawdę, to większość atrakcji jest ni z gruszki ni z pietruszki - fajerwerki? czy są pasją Młodych? taniec z pochodniami? czy barman? a może płonąca świnka? :)
Chodzi o atrakcję, jakiś element zaskoczenia. Przynajmniej wg mnie :smile:

ppola - Czw Sty 16, 2014 11:28 pm

Mimo że taniec brzucha widziałam juz w co najmniej kilku wykonaniach - lepszych i gorszych, to na pewno widząc taki pokaz na weselu zbierałabym szczękę z podłogi, niestety nie byłaby to pozytywna reakcja. Moim zdaniem po prostu na typowe eleganckie wesele, nie pasuje wyginająca sie półnaga kobieta....
Kajka - Pią Sty 17, 2014 12:28 am

Jak kto woli i co się komu podoba :) poza tym dziewczyny mają raptem odkryty brzuch (i długie spódnice), nie róbmy z tego od razu półnagiej wyginającej się kobiety :roll:
ppola - Pią Sty 17, 2014 9:38 am

Wiesz profesjonalne tancerki brzucha mają biustonosz wysadzany kamieniami, cekinami i monetami i opaskę na biodrach fakt zwykle długą ale jest ona z albo z przeźroczystych materiałów albo z frędzli - wybacz ale dla mnie jest pół naga bo nawet w najwieksze upały nie wychodzę w biustonoszu na ulicę ani na przyjęcie.... Nie po prostu nie wyobrażam sobie takiego pokazu pomiędzy panami w garniturach i nobliwymi paniami w sukniach. Na wieczór panieński razem z nauką tańca - świetny pomysł ale na wesele to pomyłka....
Youzny - Pią Sty 17, 2014 10:06 am

Ja tak szalał nie będę z takimi atrakcjami :D zrobi się konkursy i tyle :)
Terry - Pią Sty 17, 2014 11:08 am

Niech każdy robi to, co uważa za atrakcyjne dla swoich gości. Nie nazwałabym tancerki półnagą, ale zastanów się, czy dla twoich gości na pewno będzie to atrakcja. Dla moich byłoby to dziwactwo.
U mojej koleżanki, kuzynka dała popis gimnastyki artystycznej. Miała straszny kostium. Do tego robiła to strasznie nieudolnie. Tragedia. Panna Młoda była zachwycona. Goście, jeśli oglądali, patrzyli z politowaniem na podskakującą i tarzającą się po parkiecie neonową pannę. Przyznam, że ja również.

asimi - Pią Sty 17, 2014 3:20 pm

a ja uważam, że wesele samo w sobie jest atrakcją i nie trzeba go udziwniać różnego rodzaju pokazami, tańcami itp....
Paolina - Pią Sty 17, 2014 4:10 pm

Kajka napisał/a:
Tak naprawdę, to większość atrakcji jest ni z gruszki ni z pietruszki - fajerwerki? czy są pasją Młodych?

Nie muszą być pasją Młodych. Pokaz sztucznych ogni to już raczej dosyć typowa atrakcja podczas różnego rodzaju ważnych uroczystości: wesel, urodzin, jubileuszy...

Kajka napisał/a:
a może płonąca świnka?


Ale to chyba jako jedno z dań przecież? :)

Jak dla mnie sztuczne ognie - ok, puszczanie lampionów - ok. Ale taniec brzucha, pokazy akrobacji, czy show barmańskie niekoniecznie pasują do wesela. (I po co jakaś tancerka w kusym stroju ma odciągać uwagę od Panny Młodej? To tak pół żartem, pół serio piszę ;) ). Nie ma co przesadzać.

Oczywiście - co kto lubi i co się komu podoba :razz:

Kajka - Sob Sty 18, 2014 11:01 am

Po prostu takie propozycje atrakcji pojawiły się wcześniej w temacie ;)
oczywiście, że wesele jest samo w sobie bardzo atrakcyjne - ale ostatnio przyjęło się robienie dodatkowych aktywności dla gości. Byłam na weselu z pokazem tańca z pochodniami - byłoby bajecznie, ale padało... z tego samego powodu mogą nie wypalić fajerwerki, albo puszczanie lampionów (które na dodatek mogą spowodować pożar).
Atrakcje wewnątrz sali są trochę pewniejsze :)

agacia11 - Czw Lut 06, 2014 9:04 am

Witam,
Ja na swoje wesele będę miała:
- Fontannę czekoladowa
- Fontanna alkoholowa -
- barmana
- stół wiejski

Myślę, że 3 pierwsze pozycje są jeszcze rzadkością na weselach :)

edit: usunięta reklama - ppola

Paolina - Czw Lut 06, 2014 9:31 pm

Myślę, że w porównaniu z wiejskim stołem fontanna czekoladowa jest bardziej oryginalna, ale akurat ja często ją widziałam na weselach. Po raz pierwszy w 2008 roku na weselu kuzynki ;) Wtedy mój narzeczony postanowił, że na naszym weselu też będzie fontanna :mrgreen: i była ;) Bardzo się wszystkim podobała.
Moniak - Pią Lut 07, 2014 1:16 am

nasze wesele akurat było samo w sobie powiedzmy oryginalne dla rodziny mojego męża z Francji :D byli pod wrażeniem, gdyż we Francji to zuuuupełnie inaczej wygląda ;) a tak poważnie, to dla nas oryginalne było zrezygnowanie z wszelkiego rodzaju zabaw z podtekstem erotycznym, tudzież z rozbieraniem się, zamienianiem koszulami itp. Każdy lubi co tam chce, ale dla mnie na balu weselnym jest to po prostu niesmaczne. Tylko jedna para ubolewała, że "panie majtek nie pokazywały", więc nie pojawili się już na poprawinach, cała reszta wręcz przeciwnie. U nas w pierwszy dzień nie było konkursów, była za to niesamowita muzyka (nawet goście z wykształceniem muzycznym byli pod wrażeniem - brawo dla Wiwat Trio) grana w 100% na żywo, z pięknym wokalem wielojęzycznym (francuski i angielski bezbłędny, pozostałych nie mnie oceniać) muzyka grana m.in. na skrzypcach i wiolonczeli (tak, tak!) i gdzieś ok. 21 zeszli ze sceny i dali koncert między stolikami pół na pół francuskie i polskie utwory, niektórzy goście zahipnotyzowani (mam dowód na filmie :D ). Natomiast drugi dzień zaczęliśmy polonezem a następnie o super zabawę dbał DJShow (w składzie Marcin i Adam). Oni też potrafili rozgrzać gości do czerwoności zumbą z podziałem na kobiety i facetów, walką o ekspres do kawy czy zabawą z nożem i widelcem, itp. To chyba też było oryginalne, że pierwszego dnia była muzyka na żywo, zespół we frakach itp. a drugiego DJ i wodzirej, przynajmniej była pewność, ze jak komuś nie podpasuje 1 dzień, to może 2 tak i na odwrót :) poza tym przygotowaliśmy kieliszki z naszymi imionami, datą ślubu itp. - goście bardzo zaskoczeni, oczywiście każdy zabral swój kieliszek i mimo, ze zamówiliśmy "z górką" to po weselu na liczne prośby musieliśmy domówić :D jeszcze jedna rzecz, to akurat Francuzów nie zadziwiło, bo u nich jest to normą, ale przygotowaliśmy też takie kartki (format zaproszenia) z naszymi zdjęciami i z podziękowaniami za życzenia, kwiaty i prezenty. Dodatkowo staramy się odręcznie dopisywać parę słów bardziej indywidualnie dla każdego :) oczywiście to była kwestia kilku miesięcy po weselu, kiedy już mieliśmy profesjonalne zdjęcia :) Wielu Polaków bardzo zaskoczonych jak rozdajemy, mówią, że nikt im jeszcze nigdy nie dziękował tak po weselu...Do koperty z kartką staramy się dołączyć płytkę z wesela również :) Pan kamerzysta (VideoKlik) oprócz standardowej wersji 4,5h przygotował taki skrót 1,5h z całości, który rozdajemy teraz :) Trochę się rozpisałam, w sumie można to było w połowie zamieścić, ale jak już się wczuję... ;) może reasumując: przede wszystkim bez disco polo tez można i bez żenujących zabaw też się da :) ))

Kurcze, nie wiem czy off topic nie popłynęłam...

Julia_ja - Pią Lut 07, 2014 7:46 am

Powiem, że świetny pomysł z tymi podziękowaniami. Z pewnością jest to bardzo miły i sympatyczny gest, goście poczuli się wyjątkowo, że też byli ważni w tym najważniejszym dla Was dniu. A oprócz tego wspaniała pamiątka :]
Jednym słowem - wpisuję ma moją listę "rzeczy do zrobienia" :]

NataliaG - Czw Mar 06, 2014 9:57 pm

My również nie lubimy żenujących zabaw, golizny i robienia z siebie pajaca na uroczystości weselnej. Nie będzie żadnych konkursów podczas których goście pajacują o butelkę wódki. Wolę zorganizować kilka dodatkowych atrakcji aby goście dobrze się bawili. Na mojej liście mam: fontannę z czekolady, open bar oraz rzeźba z lodu z której będzie lał się alkohol, pieczone prosie. Chciałabym zorganizować jeszcze fotobudkę. Macie jakieś pomysły na umilenie gościom czasu?
Dorotka_ - Pią Mar 07, 2014 8:22 am

My nie potrzebujemy dodatkowych atrakcji, my mamy po prostu zajebista orkiestrę :-D
Klareczka - Sob Mar 15, 2014 11:33 pm

Na razie mamy barmana, prawdopodobnie niby-fotobudkę (bardziej księgę gości z możliwością wklejenia swojej fotki zrobionej Polaroidem :-) ). Nie wiem, czy coś jeszcze upychać... w końcu caaały dzień jest jedną wielką atrakcją :)
Catylyn89 - Pon Mar 17, 2014 11:11 am

Chwilowo mamy DJa, który sam robi furorę :P Fotobudkę i wystarczy :) Nawet miejsce z jedzeniem zrobi furorę, bo u nas to powszechne OSP, a tu w "drogiej restauracji" jak mawiają :D
ithanielle - Pon Mar 17, 2014 11:25 am

Dorotka_ napisał/a:
My nie potrzebujemy dodatkowych atrakcji, my mamy po prostu zajebista orkiestrę :-D


My też :D

Z typowych atrakcji mamy fotobudkę i bimber teścia.
Tyle wystarczy, bo i tak rozpieszczamy gości noclegami na cały weekend weselny :)

zuz0wa - Pon Mar 17, 2014 12:14 pm

My także mamy bimber :P i dj`a, więcej nam nie trzeba :)
Aniełek - Nie Kwi 13, 2014 4:37 am

jak się sprawdza na weselu foto budka? to jest to samo co crazy booth, "szalona budka"?
djdamian - Wto Kwi 15, 2014 8:54 am

A co powiecie na dekoracje świetlne LED?


Catylyn89 - Wto Kwi 15, 2014 8:10 pm

Aniełek, funkcja jest taka sama, aczkolwiek crazy booth ma o wiele więcej akcesoriów, typu wąsy, boa i inne :)
Skyler - Czw Maj 08, 2014 8:47 am

my na pewno będziemy mieć lampiony wodne

i prawdopodobnie fotobudka

Haliśka Band - Czw Maj 08, 2014 10:59 am

Skyler napisał/a:
lampiony wodne

Zawsze bezpiczniej niż te latające :)
Ale gdzie je będziecie puszczać ? Sala jest gdzieś na rzeką ? :)

Skyler - Czw Maj 08, 2014 11:16 am

W Czarnym Stawie :)
Haliśka Band - Czw Maj 08, 2014 12:13 pm

A to jest gdzie puścić, tylko trzeba uważać żeby się nie skąpać :)
Skyler - Pią Maj 09, 2014 10:18 am

Dokładnie:)
dagii - Pią Maj 30, 2014 6:50 pm

Czy może ktoś podesłać mi namiar na barmana? Poszukuję na wieczór panieński fajnego ogarniętego w temacie człowieka :)
Haliśka Band - Czw Lip 24, 2014 9:16 am

A korzystał ktoś z aplikacji na smartfona Wedding Party ?
Myślę, że może to być dosyć ciekawe, pod warunkiem, że goście mają smartfony. No i żeby nie przegiąć w drugą stronę, że non stop będą latać z telefonem w ręku zamiast się bawić.

Dorotka_ - Czw Lip 24, 2014 12:01 pm

My będziemy mieć fotobudke i barmana :)
Paolina - Pon Sie 04, 2014 11:01 am

Dorotka_ napisał/a:
My będziemy mieć fotobudke


Taką fotobudkę z różnymi akcesoriami - peruki, wąsy, maski? ;)

Dorotka_ - Czw Sie 07, 2014 2:04 pm

Paolina, dokładnie :)
emi87 - Pon Wrz 22, 2014 9:07 pm

Dziewczyny ja myślę o zwykłych aparatach jednorazowych zamiast polaroidu np 10 szt i położyć na stołach weselnych po dwie czy tam trzy szt z karteczkami żeby goście wiedzieli o co chodzi i gdzieś na stołach do wazoniku powkładać wąsy, usta, chmurki itp te akcesoria z fotobudki myślicie że to dobry pomysł żeby zrobić swoją taką a'la fotobudkę ? Myślicie że będzie tym zainteresowanie ze strony gości ?


ithanielle - Pon Wrz 22, 2014 9:13 pm

emi87, bałabym się, że aparaty/zdjęcia do mnie nie wrócą... u nas fotograf zorganizował fotobudkę w cenie usługi fotografowania, przez około godzinę w jednym rogu sali można było robić sobie zdjęcia z chmurkami i gadżetami.
Mogliśmy wybrać opcję z wydrukiem zdjęć od ręki, ale znacznie wydłużyłoby to zabawę, więc wydruki mamy odebrać razem z pakietem zdjęć :)

emi87 - Pon Wrz 22, 2014 9:15 pm

ithanielle napisał/a:
bałabym się, że aparaty/zdjęcia do mnie nie wrócą...
też o tym pomyślałam ale myślisz że ludzie byli by tacy bezczelni i zabraliby aparaty ??

U mojego fotografa chyba nie ma czegoś takiego jak fotobudka a osobno nie chce jej wynajmować bo to za duży jest dla nas koszt :(

ithanielle - Pon Wrz 22, 2014 9:20 pm

emi87 napisał/a:
ithanielle napisał/a:
bałabym się, że aparaty/zdjęcia do mnie nie wrócą...
też o tym pomyślałam ale myślisz że ludzie byli by tacy bezczelni i zabraliby aparaty ??


Może nie tyle bezczelni, co po alkoholu mogliby nie załapać po co te aparaty... słyszałam o takim przypadku i Para Młoda nie była zachwycona, bo z 10 aparatów został im 1 :/

Może warto zagadać do fotografa, taka budka to żadna filozofia - musieliśmy wygospodarować miejsce na sali 2x3 m, fotograf postawił lampę, wcześniej wydrukował na kartonie teksty i tyle :) A zabawa była niesamowita :)

emi87 - Pon Wrz 22, 2014 9:31 pm

ithanielle napisał/a:
Może warto zagadać do fotografa, taka budka to żadna filozofia - musieliśmy wygospodarować miejsce na sali 2x3 m, fotograf postawił lampę, wcześniej wydrukował na kartonie teksty i tyle A zabawa była niesamowita
skoro tak to wygląda to zagadam do fotografa może uda nam się stworzyć fotobudkę :smile:
karolina84 - Pon Wrz 22, 2014 9:32 pm

ithanielle napisał/a:
emi87 napisał/a:
ithanielle napisał/a:
bałabym się, że aparaty/zdjęcia do mnie nie wrócą...
też o tym pomyślałam ale myślisz że ludzie byli by tacy bezczelni i zabraliby aparaty ??


Może nie tyle bezczelni, co po alkoholu mogliby nie załapać po co te aparaty... słyszałam o takim przypadku i Para Młoda nie była zachwycona, bo z 10 aparatów został im 1 :/


Na pewno to kwestia gości..u nas były takie aparaty na stołach i nie było problemu,a zdjęcia które z nich wyszły-fajne i czekałam na nie z taką samą niecierpliwością jak na te profesjonalne od fotografa :)

emi87 - Pon Wrz 22, 2014 9:38 pm

karolina84, a jak to rozplanowałaś miałaś te aparaty na osobnym stoliku czy tam gdzie goście siedzieli? I na prawdę żaden aparat ci nie zginął?
Catylyn89 - Wto Wrz 23, 2014 8:30 am

emi87, mam namiar na świetną i niedrogą fotobudkę, jakbyś chciała to na priv :)

Szczerze mówiąc, ja też się zastanawiałam nad Polaroidem i zakupem wkładów, ale po pierwsze, ciężko dostać te wkłady, bo w sklepach jak tylko się pojawią to już ich nie ma... Moja kumpela ma FujiFIlm Instax Mini i wkurza ją brak dostępności wkładów w okresie wakacyjnym. Moim zdaniem to nie jest zły pomysł, ale trzeba się naszukać. Na sam aparat musisz zwrócić uwagę na weselu, gdzie jest, u kogo itd., bo to nie jest tania zabawka lub świadkowie mogą się tym zająć i zrobić każdej parze po jednym zdjęciu na pamiątkę... ;)

Dorotka_ - Wto Wrz 23, 2014 8:42 am

Polecam tą samą foto budkę coCatylyn89. Byla hitem na naszym weselu :)
Catylyn89 - Wto Wrz 23, 2014 9:02 am

Dorotka_ napisał/a:
Byla hitem na naszym weselu :)


U nas i u aniuniai też :) Cena konkurencyjna, więc warto przemyśleć :)

emi87 - Wto Wrz 23, 2014 9:04 am

Kusicie dziewczyny oj kusicie :D
Catylyn89 - Wto Wrz 23, 2014 9:12 am

emi87, czasem trzeba :razz: mój mąż mówił, że wydziwiam. Gdy zobaczył co to jest ta fotobudka (na targi ślubne go wyciągnęłam), sam mi powiedział, żebym poszukała jakiejś dobrej opcji :)
Iru - Wto Wrz 23, 2014 9:58 am

Co do fotobudki to skojarzyło mi się, może któraś widziała, życzenia dla młodych. Jest tabliczka z kredą, goście wpisują swoje życzenia na tej tabliczce i mają zdjęcie z tymi życzeniami
Catylyn89 - Wto Wrz 23, 2014 10:27 am

Iru, Niestety nie, ale przy takiej fotobudce i odległości musi to być mała tabliczka, bo inaczej przysłoniłaby wszystkich na zdjęciu :)
karolina84 - Wto Wrz 23, 2014 10:42 am

emi87 napisał/a:
karolina84, a jak to rozplanowałaś miałaś te aparaty na osobnym stoliku czy tam gdzie goście siedzieli? I na prawdę żaden aparat ci nie zginął?


Miałam na stołach,tam gdzie goście siedzieli-tyle aparatów,ile stołów :) Nie,żaden nie zginął :) Jedyny minus to taki,że nie wyszły wszystkie zdjęcia,ale może to wina tego,że albo goście robili bez lampy albo przyzwyczajeni do nowszych modeli aparatów nie przekręcali po każdym zdjęciu.

ithanielle - Wto Wrz 23, 2014 10:48 am

Iru, coś takiego miałaś na myśli? :)
Znajoma wykorzystała taki patent na swoim weselu, wyszło ciekawie. Podobne tabliczki miała Juska w swojej sesji narzeczeńskiej, podpytaj ją gdzie je kupiła :)



Iru - Wto Wrz 23, 2014 11:01 am

ithanielle, właśnie coś w tym stylu :) Myślałam nad tym jako alternatywa dla Księgi Gości
ithanielle - Wto Wrz 23, 2014 11:06 am

Iru napisał/a:
ithanielle, właśnie coś w tym stylu :) Myślałam nad tym jako alternatywa dla Księgi Gości


Bardzo fajny pomysł, na pewno mielibyście wspaniałą i oryginalną pamiątkę :)

Karollka - Wto Wrz 23, 2014 11:39 am

ithanielle napisał/a:
Podobne tabliczki miała Juska w swojej sesji narzeczeńskiej, podpytaj ją gdzie je kupiła :)

Juska je sama robiła :P a w obecnej chwili ja je mam w swoim posiadaniu :wink:

karolina84 - Wto Wrz 23, 2014 12:25 pm

Świetne te tabliczki :) Ja byłam na weselu, na którym były ramki i goście mieli robione takie zdjęcia portretowe :) Też fajne,ale te tabliczki ciekawsze :)
Iru - Wto Wrz 23, 2014 3:58 pm

No w sumie to się zdecydowałam na te tabliczki... Tylko czy goście będą chcieli złożyć nam życzenia na pamiątkę w takiej formie... Nasi znajomi podejrzewam że tak, ale nie wiem jak rodzina :-?
ithanielle - Wto Wrz 23, 2014 7:24 pm

Iru napisał/a:
No w sumie to się zdecydowałam na te tabliczki... Tylko czy goście będą chcieli złożyć nam życzenia na pamiątkę w takiej formie... Nasi znajomi podejrzewam że tak, ale nie wiem jak rodzina :-?


Też się o to martwiłam i okazało się, że w kolejce do fotobudki więcej było osób z rodziny niż znajomych :)
Do księgi gości też wpisali się wszyscy - tylko my poprosiliśmy zespół, żeby co jakiś czas przypominał gościom o księdze i fotobudce.

emi87 - Wto Wrz 23, 2014 7:30 pm

Ja bym bardzo chciała fotobudkę ale już zrobiłam pierwsze podejście do mojego narzeczonego i oczywiście usłyszałam nie. Powiedział żebym się zastanowiła co chce atrakcje dla gości czy dołożyć tą kasę co mamy na nią wydać do podroży poślubnej no i mnie tu zagiął :/
Iru - Wto Wrz 23, 2014 9:42 pm

A tak się spytam... Na weselu będzie tylko koło 50 osób, nie stać nas żeby zaprosić wszystkich, więc wiadomo - nie wszystkim będzie dane złożyć życzenia w zdjęciowej formie. Wcześniej myślałam, żeby zrobić normalną księgę gości i położyć ją na stole w sali życzeń w USC i żeby świadkowa prosiła ludzi o krótki wpis po złożeniu nam życzeń, żeby mieć pamiątkę od wszystkich gości którzy przyszli na nasz ślub... Nie myślicie że te dwie rzeczy na raz (księga na ślubie i życzenia w formie zdjęć na weselu) nie byłoby za dużo?

emi87, zapytaj może fotografa ile by to kosztowało tak jak mówi ithanielle, czy by chciał dużą dopłatę do takiej atrakcji. Gadżety samemu by można zrobić a fotograf zamiast robić zdjęcia jak ludzie tańczą to wygospodarowało się by godzinę, podczas której by było wiadomo, że nic szczególnego typu, krojenie tortu czy oczepiny by się nie działo.

emi87 - Wto Wrz 23, 2014 9:55 pm

Jak do końca roku nic innego nie wymyślę to pomyśle o moim fotografie nie będę miała wyjścia bo chciałabym jakąś atrakcję żeby goście tego wesela nie zapomnieli a takiej fotobudki do tej pory nie bylo na weselu. Nie raz słyszę jak opowiadają o barmanie że był na weselu i się z tego cieszą, a dla mnie osobiście to już przeżytek to wyobraźcie sobie jakby zareagowaliby na taka fotobudke :lol:
Dorotka_ - Sro Wrz 24, 2014 6:21 am

U nas fotobudka była świetną zabawą, też byla kolejeczka :) z barmana zrezygnowalismy i bardzo dobrze. Największą atrakcją na weselu byłam oczywiście ja :) orkiestra o której cała Rodzina do tej pory mowi z zachwytem. Pokaz sztucznych ogni, zorganizowany przez salę to też rewelacyjny pomysł.
emi87 - Sro Wrz 24, 2014 8:00 am

Wiecie zespól jednym się spodoba drugim nie, na mojej sali jest zakaz pokazów sztucznych ogni wiec odpada:( muszę coś wymyślić z tą fotobudka jak się narzeczony nie zgodzi żeby ją wynająć zostają mi dwie opcje albo pogadać ze swoim fotografem albo kupić jednorazowe aparaty i położyć na stołach weselnych
Catylyn89 - Sro Wrz 24, 2014 8:42 am

emi87, trzymam kciuki :)

U nas było tak wiele niespodzianek na weselu i tyle atrakcji, że goście z uśmiechami od ucha do ucha wyszli z wesela :)

emi87 - Sro Wrz 24, 2014 8:45 am

Catylyn89, i taki efekt bym chciała u siebie :)
ithanielle - Sro Wrz 24, 2014 9:09 am

emi87 napisał/a:
Catylyn89, i taki efekt bym chciała u siebie :)


Tylko trzeba podejść do tematu ostrożnie, bo to wesele, a nie cyrk - nadmiar atrakcji też szkodzi.
U nas z tzw. atrakcji była tylko fotobudka, drzewko - księga gości i to wystarczyło :)

emi87 - Sro Wrz 24, 2014 9:33 am

Oprócz księgi gości chciałabym fotobudke i nic więcej wiec raczej z atrakcjami nie przesadzimy :)
aniuniai - Sro Wrz 24, 2014 9:53 am

emi87, tak jak pisała Catylyn89 my też mieliśmy tą samą fotobudkę i powiem Ci to samo co dziewczyny był to strzał w 10. Mój mąż też na początku nie był przekonany ale jak na weselu Catylyn89 i J. zobaczył jak ludzie się zachowują i jak im się to podoba powiedział, że to był super pomysł. My mieliśmy opcje z księgą gości gdzie Pani Kasia namawiała ludzi do wklejania i podpisywania się. Gorąco polecamy :)
emi87 - Sro Wrz 24, 2014 9:58 am

A myślicie że to byloby wielkie przegięcie jak bym sama zamówiła fotobudke przed moim R zrobiłabym mu taką małą niespodziankę? :P
iduczek - Sro Wrz 24, 2014 10:44 am

U nas główną atrakcją był taniec z ogniem. Głównie dlatego, że sama kiedyś to robiłam i część mojej rodziny i znajomych o tym wiedziała. Miałam nawet zamiar sama coś zaprezentować, bez ognia oczywiście, żeby kiecki nie spalić ;p ale już za dużo było na głowie na ten dzień, żeby jeszcze się przygotowywać do tego. Zapłaciliśmy 500 zł za 10cio minutowy występ dwóch dziewczyn do muzyki filmowej i z gier komputerowych (Gra o Tron, Mission Impossible, Amelia, Wiedźmin, Skyrim).
Gościom szczęki opadły jak zobaczyli o co chodzi, bo myśleli, że idą na pokaz ogni na niebie, a nie na ziemi :)



My akurat nie chcieliśmy fotobudki, już nie pamiętam dlaczego.. ale w sumie dobrze wyszło, bo zdjęć i tak mamy mnóstwo fajnych, zarówno od fotografa jak i z aparatów gości. A jak się boicie, że nie wiadomo czy goście przyniosą swoje aparaty to takie jednorazówki w sumie są dobrą opcją.

emi87 - Sro Wrz 24, 2014 10:48 am

Niestety u nas nie wchodzi w grę pokaz sztucznych ogni na niebie jaki i ogni na ziemi ponieważ sala zabrania organizowania pokazów pirotechnicznych:/
Iru - Sro Wrz 24, 2014 1:59 pm

iduczek, myślałam właśnie o takim pokazie, ale chyba jednak zrezygnuję ze względów finansowych :(
emiiskaa - Sro Wrz 24, 2014 2:08 pm

emi87, wiesz co, sama nie wiem, co sądzić o takiej niespodziance... u nas wszystkie decyzje podejmujemy razem, wiadomo każdy ma inne pomysły, ale.. jakby P. zrobił coś na co wcześniej się nie zgadzałam, bylabym zła.... spróbuj może najpierw jeszcze pogadać z R., i może chodźcie z nami na targi, są za 2 msc, może akurat jak zobaczy to się przekona :)
Catylyn89 - Sro Wrz 24, 2014 2:30 pm

emi87, u nas nie było żadnych sztucznych ogni, żadnych lampionów, świeczek w walcu itd. i było fantastycznie, bo wiele niespodzianek dla gości i dla rodziców (praktycznie temat o tym jak nasze wesele ma wyglądać, omawialiśmy sami oboje, bez żadnych konsultacji z rodziną i sami wszystko załatwialiśmy i organizowaliśmy, a przebieg wesela został owiany tajemnicą :) ), samo w sobie może być atrakcją... U nas była tylko fotobudka, DJ zaprezentował różne konkursy, były układy taneczne puszczane na telebimach, teledyski... Rodzice jak i goście wiwatowali i śmiali się z naszego klipu dla rodziców (bez żadnych kółeczek i "Cudownych rodziców mam..."), prezenty dla nich i tort też był zachwalany, prezenciki dla gości, nasz pierwszy taniec, no i sama sala... :) A z tą ostatnią zacytuję znajomą, która jest konsultantką ślubną "Piękna sala to już 50% sukcesu" :)

Polecam skromność w organizacji wesela, ale tak, żeby wyszło rewelacyjnie, przedobrzyć też nie można :)

I zgadzam się z emiiskaa, idźcie najpierw na targi ślubne i sam się przekona :)

Karollka - Sro Wrz 24, 2014 2:55 pm

u nas całkowitą atrakcją dla gości był wodzirej Piotr Pająk :D
Catylyn89 napisał/a:
świeczek w walcu itd.

u nas właśnie to było, jako jedna z "atrakcji" od Piotrka i powiem tylko tyle że goście byli tym zachwyceni :smile:

Catylyn89 - Sro Wrz 24, 2014 3:34 pm

emi87, skoro nie możecie mieć pokazu sztucznych ogni, to zastąpcie ją czymś innym :) Dogadajcie się z zespołem lub salą czy mają rzutnik :) Jak tak to możecie dla gości wyświetlić coś takiego http://youtu.be/FOeebil3eKY czy to http://youtu.be/Rjq2_Mg3pSA u nas takie układy były rewelacją :)
emi87 - Sro Wrz 24, 2014 8:03 pm

Catylyn89, ale to do tych konkretnych piosenek to puszczaliście ? Bo z tego co wiem to mój zespół ma rzutnik :)
Catylyn89 - Sro Wrz 24, 2014 9:10 pm

emi87, no mieliśmy konkretnie te dwie piosenki plus La Bomba, Twist z Pulp Fiction i Bielyje Rozy, ale tego ostatniego nie mogę znaleźć :(
emi87 - Sro Wrz 24, 2014 9:11 pm

i jak wam dj to zagrał to wtedy puszczał ten taniec na rzutniku ?
Catylyn89 - Sro Wrz 24, 2014 9:12 pm

emi87 napisał/a:
i jak wam dj to zagrał to wtedy puszczał ten taniec na rzutniku ?


Tak, bo muzykę masz wgraną w filmik :) Uprzednio musiał zapowiedzieć co się będzie działo oczywiście :)

emi87 - Sro Wrz 24, 2014 9:14 pm

muszę to przemyśleć i pogadać z zespołem czy dadzą radę zagrać te piosenki :)
Catylyn89 - Sro Wrz 24, 2014 9:19 pm

emi87 napisał/a:
muszę to przemyśleć i pogadać z zespołem czy dadzą radę zagrać te piosenki :)


Wystarczy wejść na youtube i wyświetlić te filmiki na rzutniku lub je ściągnąć, ale już nie powiem jak :)

Haliśka Band - Sro Lis 05, 2014 4:23 pm

To jest dopiero atrakcja, gości byli by na pewno zaskoczeni :) -
zobacz

Mariusz Muzyk - Czw Lis 06, 2014 12:14 pm

Z praktyki wynika że im więcej atrakcji tym ciekawiej, trzeba jednak uważać żeby nie przesadzić i nie zmęczyć za nadto gości...Fajnym pomysłem jest prezentacja, ale najlepiej jak zostaje ona przygotowana jako niespodzianka o której Para Młoda nie ma pojęcia.

Usunęłam link z podpisu.Moderatorka Asiek

Catylyn89 - Pią Lis 07, 2014 7:37 pm

Jest wieeele atrakcji weselnych w zależności od tego, czego sobie PM zażyczy... Dziś zapoznałam się z nową atrakcją. Mianowicie wypuszczanie motyli hodowlanych :)



Paolina - Sob Lis 08, 2014 1:24 pm

Catylyn89 napisał/a:
wypuszczanie motyli hodowlanych :)
Byłam na dwóch motylowych ślubach ;) W jednym przypadku wyszło super, w drugim nie było efektu "wow". W każdym bądź razie nie jest to tania zabawa.
Catylyn89 - Nie Lis 09, 2014 10:06 pm

Paolina napisał/a:
Byłam na dwóch motylowych ślubach ;) W jednym przypadku wyszło super, w drugim nie było efektu "wow". W każdym bądź razie nie jest to tania zabawa.


Zależy od ilości tych motyli :) Wiadomo że dwa lub kilka motylków nie zrobią tego efektu "wow", a większa ilość jest droga, ale warta swej ceny :)

nata_ska - Nie Sty 11, 2015 9:08 pm

Hej! Dziewczyny ja już po swoim ślubie i weselu i przepraszam, że tak późno! Ale : wata cukrowa, banieczki, obsluga wesela, animator i wiele pomyslow wciaz u mnie aktualne i wiecej juz zdjec na stronie - wreszcie ogarniamy sie po weselu :) sciskam tu była reklama, Natalia

edit: usunieta niedozwolona reklama

vao - Sro Mar 11, 2015 8:25 am

Polecam bardzo oryginalną atrakcje- karykaturzysta, który podczas wesela będzie rysował gości weselnych. Sam rysunek wykonany przez profesjonalistę jest super pamiątką z wesela oraz sam proces rysowania karykatury przyciąga wielu zainteresowanych, szczególnie dzieci( zastępuję animatora). Profesjonalny rysownik może narysować jak bardzo śmieszna przerysowaną twarz osoby w karykaturze jak i prawie portret bez wyśmiewania dla osób mających kompleksy lub dzieci.
Oczywiście wybierając karykaturzystę trzeba przejrzeć zdjęcia rysunków wykonywanych na żywo w ciągu 5-10 minut, czy są dobrze wykonane, czy są dopracowane, czy jest podobieństwo. Bo większość ogłaszających się w internecie umieszcza zdjęcia rysunków wykonywanych ze zdjęć, które rysowane ponad godzinę jeden rysunek i podczas imprezy nie dadzą radę narysować wielu osób w kilka godzin.
Są też tacy karykaturzyści którzy oferują narysowanie 20 i więcej osób w godzinę, to już nie będą rysunki warte powieszenia na ścianie tylko kreskowe bazgroły bez stylu i podobieństwa.

U niektórych karykaturzystów można zamówić oprócz rysowania karykatur dodatkową atrakcje - wróżkę tarocistkę na wesele, foto-budkę.

magdyska - Czw Kwi 02, 2015 4:47 pm

Mnie osobiście podobają się lampiony, trzeba mieć pozwolenie na puszczanie lampionów?
owijek - Czw Kwi 23, 2015 12:22 pm

Też lubię puszczanie lampionów, chyba nie trzeba żadnego pozwolenia, pozwolenie musisz mieć np jak robisz jakiś wiekszy pokaz fajerwerków, ostatnio musiałam się tym bardziej zainteresować, ale jednak trzeba było wziąć firme od pirotechniki (...) - w sumie wyszło lepiej ładniej i bez nerwów.

usunęłam link. Zapraszam do lektury Regulaminu Forum. Moderatorka Dorotka_

Terry - Czw Kwi 23, 2015 12:40 pm

Musisz poinformować straż pożarną. A jeśli masz blisko lotnisko, to mogą być problemy.
dorotka0603 - Pon Kwi 27, 2015 7:49 am

Catylyn89, wow, boskie te motyle są! W Łodzi też można takie sobie załatwić???
AgaMi28 - Pon Kwi 27, 2015 8:59 pm

u nas z atrakcji to MY jako Młoda Para :)

a nadto:
fotobudka
może będzie barman/ ustalenia trwają
swojskie nalewki i kilka rodzaju bimberku na stole wiejskim
słodki stół z babeczkami i innymi cuksami
bańki mydlane przy 1wszym tańcu

i bardzo podoba mi się ten pomysł co Catylyn89, z teledyskami :) chodź nie wiem do końca, jak to wykorzystać...

a może macie jakieś pomysły na prezentacje czy inne atrakcje z rzutnikiem w tle ;) :smile:

Martusia90 - Pon Kwi 27, 2015 9:23 pm

W nasze atrakcje ( pewne już na 100% ) będą wchodzić:
-stół wiejski
-fontanna czekolady
-fotograf będzie miał swój kącik i różne przebrania. Każdy z gości będzie mógł sobie zrobić jakieś zabawne zdjęcie. Dodatkowo chciałabym kupić tablicę i krede, by goście mogli również napisać coś fajnego, przebrać się i dać sobie zrobić zdjęcie:)
-Pana z akordeonem, który w czasie wesela wyjdzie i będzie zabawiał ludzi przyśpiewkami:)

Bardzo chcieliśmy lapiony, ale "sala" się nie zgadza bo gdzieś tam ponoć coś się spaliło przez to. Zresztą jest potrzebne specjalne pozwolenie od lotnictwa plus potwierdzenie 15 min przed od nich czy na pewno można je puszczać. Jak się okaże, że jednak ma lecieć jakiś samolot w pobliżu wszystko może trafić szlag :-? Także niestety ale zgody brak na zorganizowanie tak pięknego widowiska:(

KaMika - Wto Kwi 28, 2015 6:16 pm

U nas najlepiej sprawdził się barman :) w sumie (barmanki) ale drinki były bajeczne !! :) I to był hit ! Bo skusili się i młodzi i starzy i Ci poniżej 18 (bezalkoholowe) :) już nie wspomnę o radości dzieci, kiedy barmanka robiła im kolorowe "szejki" :) z lodów, owoców i mleka :) może i atrakcja kosztowna, ale ma wzięcie :)
pannastara - Pią Maj 08, 2015 5:18 pm

wydaje mi się, że wesele samo w sobie jest atrakcją i nie potrzebuje szczególnych wspomagaczy. u nas będą barman i słodki stół, chociaż nie wiem, czy to się kwalifikuje :-)

poza tym rozważamy puszczenie na salę polaroida. wyobrażam sobie, że goście mogliby podpisywać się na zdjęciach i wklejać je do księgi, ale czy to tak zadziała - nie wiem.

w bańkach trochę się boję, że mogą zostawiać plamy na sukienkach - ale przyznaję, wygląda to bajecznie!

dorotka0603 - Pią Maj 08, 2015 5:38 pm

Ja byłam na weselu, gdzie Pan robił polaroidem zdjęcia i dawał gościom na pamiątkę:) Wyszło super! :)
AgaMi28 - Pon Maj 25, 2015 3:21 pm

My z barmana zrezygnowaliśmy z uwagi na koszty i fakt że nasi goście preferują czystą.
Za to będziemy mieć"
Fotobudke
Księgę gości
ANkietę weselną
Wiejski stół z nalewkami made in home
Słodki stół
Bańki mydlane przy 1wszym tańcu

I jeszcze zastanawiam się jak wykorzystać rzutnik który oferuje sala :)

Iru - Pon Maj 25, 2015 5:25 pm

AgaMi28, ja robię prezentację ze zdjęć. Znaczy nie ja robię tylko się ugadałam z moim fotografem i mi zrobią ładną i puszczę po ukrojeniu pierwszego kawałka tortu :)
justynka25 - Wto Maj 26, 2015 10:30 am

Hej
Podzielcie się ze mna informacją ile kosztuje wynajęcie takiej foto-budki o której piszecie?:)

AgaMi28 - Wto Maj 26, 2015 5:04 pm

justynka25, to zależy, my mamy z fotografem, za co my jako Młodzi nie płacimy - bo fotograf i wszystko z tym związane jest w ramach prezentu ślubnego od mojej przyszłej szwagierki :)
natomiast jeśli chodzi o fotobudkę to podeślę na priv link do ludzi, którzy mają samą foto budkę i przystępne ceny

Karolayna87 - Sro Lip 01, 2015 5:19 pm

Pokaz zdjęć w przypadku, kiedy macie do dyspozycji rzutnik to świetna sprawa! Pokażcie waszą historię w postaci prezentacji Tylko koniecznie musi to zrobić ktos kompetentny bo widziałam projekcje, w trakcje których mialam ochote wyjsc :lol:

Z polaroidem tez sie spotkałam i na pewno sama go wykorzystam. Co prawda nie wszystko chcesz uwieczniac :) , ale takie wesela długo sie wspomina. :smile:

dorotka0603 - Sro Lip 01, 2015 7:05 pm

Byłam teraz na weselu i przyjaciółka Panny Młodej 3-4 lata temu zrobiła krótki wywiad z Nimi z osobna, co o sobie myśleli, mowili, czuli... i w dniu ślubu zrobiłam Im niespodziankę, pięknie to złożyła i puscila.. prawie wszyscy się poplakali... cos pięknego, szkoda ze Nas z Narzeczonym nikt nie nakrecil jak mówimy takie piękne słowa o sobie :) pierwszy raz się z czymś takim spotkałam dlatego podrzucam tu pomysł :)
monissienka - Pon Lip 13, 2015 10:40 am
Temat postu: Pokaz sztucznych ogni
Jeśli ktoś byłby zainteresowany pokazem sztucznych ogni na weselu to serdecznie zapraszam do współpracy.
Od dłuższego czasu zajmuję się organizowaniem profesjonalnych pokazów pirotechnicznych na weselach, bankietach, imprezach firmowych, dniach miast, dożynkach i koncertach.

Ceny takiego pokazu zaczynają się od 1100 zł wzwyż. Wszystko zależy od preferencji przyszłych małżonków oraz od budżetu jaki chcecie na niego przeznaczyć.
Istnieje również możliwość zakupu zestawu do samodzielnego odpalenia, na pewno jest to tańsza opcja, jednakże na pewno nie da takich efektów jak profesjonalny pokaz.
Wszystkich zainteresowanych zapraszam do sklepu internetowego fajerwerkibiegun, ewentualnie proszę o kontakt.

Pozdrawiam :)

studentka - Sob Lip 25, 2015 1:38 pm

Może to głupie ale ja jakoś boję się atrakcji z ogniem.
alekul89 - Sob Lip 25, 2015 2:37 pm

U nas atrakcją dla gości był deser podany w ogrodzie i w tym czasie krótki pokaz sztucznych ogni.
studentka - Nie Sie 30, 2015 2:05 pm

My się na atrakcje nie możemy zdecydować...
alekul89 - Nie Sie 30, 2015 6:47 pm

studentka a nad czym się zastanawiacie?
dora11 - Pon Lis 23, 2015 10:06 am

Ewentualnie fotobudka. Nie jest to drogie oraz bez wątpienia oryginalne. Niewielu gości obecnie decyduje się na taką atrakcję tak więc można wiele osób zaskoczyć. Sama miałam fotobudkę na swoim weselu i jestem bardzo zadowolona. Głównie ze zdjęć bo nie sądziłam nawet ,ze goście mogą mieć taką inwencję twórcza.

usunęłam link. Dorotka_

Alzacja - Sro Lis 25, 2015 4:05 pm

U nas fajną atrakcją był słodki stół - cudnie udekorowany kwiatami, słodkości przepyszne. Polecam!
justynka25 - Wto Gru 08, 2015 9:01 am

Hej

Powiedzcie mi jaki jest koszt fotobudki?ma ktoś jakieś namiaryy z rozsądną ceną? i czy ktoś miał może wytwornicę dymu i znacie koszta?

Pozdrawiam :)

ryfcia - Wto Gru 08, 2015 10:43 pm

Z tego co się orientuję ceny za fotobudkę są różne, szwagierka miała na weselu i płacili chyba 800 zł.
panna.chichotka - Wto Sty 12, 2016 12:46 am

My za naszą fotobudkę płacimy 690 zł :)

Girls! Poszukuję ludzi od baniek mydlanych :) Mam namiary na sprawdzoną parę z Wrocławia, ale powiedzmy że ich cennik - 1700 zł ponad - nie napawa mnie optymizmem. Mój T. marzył o tym, na weselu rodziny z bańkami szalał pół wieczoru i zawsze chciał u siebie ale teraz chce rezygnować... Myślałam, żeby zrobić mu taki prezent ślubny-niespodziankę, tylko może uda mi się znaleźć kogoś taniej :)

Dorotka_ - Wto Sty 12, 2016 9:18 am


kapatka - Wto Sty 12, 2016 9:20 am

panna.chichotka, ta firma ma coś takiego http://www.dekoracjebk.co...e.atrakcje.html , tylko nie wiem ile to u nich kosztuje.
panna.chichotka - Wto Sty 12, 2016 10:22 am

Dorotka_, wielkie dzięki! :) Myślałam, że może ktoś ma doświadczenia i może polecić po prostu kogoś już sprawdzonego :) bo tam były i ze 3 wytwornice, i takie mega wielkie bańki :)
oleczqa002 - Czw Sty 21, 2016 2:33 pm

W nas główną atrakcją będzie wodzirej, który oferuje masę atrakcji (włącznie z bańkami mydlanymi, konffetti, perukami, tańcami, zabawami, konkursami itp.itd.) :D
Oprócz tego na pewno będzie drinkbar (początkowo myśleliśmy żeby zamówić jeszcze pokaz barmański ale za kilka minut występu liczą sobie dodatkowe 1000zł) więc chyba zrezygnujemy.
I myślałam jeszcze o tym, aby wypożyczyć rzutnik i wyświetlić na nim podziękowania dla rodziców, które wcześniej oczywiście nakręcimy :)

annette88888 - Czw Sty 21, 2016 2:57 pm

Orientujecie się dziewczyny gdzie można kupić lampiony które można powiesić na drzewach ? Takie jak w załączniku ?
alekul89 - Czw Sty 21, 2016 3:00 pm

annette88888 chodzi o takie?
http://allegro.pl/lampion...5646052137.html

annette88888 - Czw Sty 21, 2016 3:49 pm

alekul89, Właśnie takie :D
mspp - Pią Sty 22, 2016 8:42 am

Hej, a czy ktoś z Was myślał o karaoke z klasykami polskiej muzyki, widział coś takiego na weselu? Nie wiem czemu ale wydaje mi się, że po północy może sporo osób chcieć śpiewać :D myślicie że to się sprawdzi?
LinaMiódMalina - Pią Sty 22, 2016 1:47 pm

mspp, tak :smile: Moja siostra zrobiła coś takiego u siebie na weselu, mam nawet fotę - wszyscy bawili się super, myślę, że to fajna opcja jeśli wiesz, że goście są raczej otwarci na takie innowacje i znajdą się chętni żeby zacząć ( bo potem to już każdy chciał :P )

mspp - Pią Sty 22, 2016 2:33 pm

LinaMiódMalina, to mnie uspokoiłaś :D ja zawsze na weselach jestem pierwsza do śpiewania, także u siebie też bym to chciała :)
Terry - Pią Sty 22, 2016 2:38 pm

Tylko przemyśl, czy nie ma 1-2 osób, które będą to ciągle okupywały. Byłam na weselu, gdzie zrobili bitwę na głosy. Prawie non stop okupywała mikrofon jedna dziewczyna. Co jej dziękowali, to zaraz wracała, bo przecież była "najlepsza".
mspp - Pią Sty 22, 2016 3:37 pm

Terry, A nie nie, u nas będzie góra 6 piosenek, krótka zabawa, a potem wszyscy usiądą do ostatniego ciepłego posiłku, więc o to się nie boję. ;)
dorotka0603 - Nie Sty 24, 2016 10:36 am

A u mojej siostry karaoke było na poprawinach, z karaoke na weselu się nie spotkałam, ale na poprawinach jak goście trochę pomęczeni itd, to sprawdziło się super! :)
monissienka - Sro Lut 03, 2016 3:00 pm

Jeśli ktoś byłby zainteresowany pokazem sztucznych ogni na weselu to serdecznie zapraszam do współpracy.
Od dłuższego czasu zajmuję się organizowaniem profesjonalnych pokazów pirotechnicznych na weselach, bankietach, imprezach firmowych, dniach miast, dożynkach i koncertach.

Istnieje również możliwość zakupu zestawu do samodzielnego odpalenia, na pewno jest to tańsza opcja, jednakże na pewno nie da takich efektów jak profesjonalny pokaz.
Wszystkich zainteresowanych zapraszam do sklepu internetowego fajerwerkibiegun, ewentualnie proszę o kontakt.
W ofercie sklepowej posiadamy również konfetti różnego rodzaju coraz częściej wykorzystywane na weselach.
Pozdrawiam :)

yeahman - Pią Lut 05, 2016 4:43 pm

mspp napisał/a:
wydaje mi się, że po północy może sporo osób chcieć śpiewać myślicie że to się sprawdzi?

Nie polecam karaoke, byłem na trzech takich weselach i przez to impreza się mocno stopuje. Jak kilku gości potrafi śpiewać to co innego, ale jak do mikrofonu dojdzie pijany wujek to jest porażka :)

megi - Pon Lut 08, 2016 11:05 pm
Temat postu: Napis LOVe na wesele
co myślicie o napisie LOVe na wesele ?
mspp - Pią Lut 12, 2016 10:29 am

yeahman, no właśnie mój dj też to odradza, że się nie sprawdza... więc chyba zrezygnujemy.
katarzynasocko - Sro Lut 17, 2016 5:54 pm
Temat postu: Napis LOVe na wesele
My chcemy miec nie tylko napisy, ale i balony z Helem dla dzieci, chcemy stół ze słodyczami, stół wiejski i stolik, z księgą wspisów gości.
yeahman - Czw Lut 18, 2016 4:29 am

mspp napisał/a:
yeahman, no właśnie mój dj też to odradza, że się nie sprawdza... więc chyba zrezygnujemy.

Najlepiej powiedz dj że chcesz kilka 2-3 fajne konkursy, niech coś wymyśli i zaproponuje do akceptacji. On jest zawodowcem wiec się na tym zna. Przynajmniej fotki śmieszne wyjdą i ludzie sie zintegrują :)

darily - Pon Kwi 11, 2016 2:38 pm
Temat postu: Atrakcje weselne - nowości i sprawdzone pomysły.
Jakie polecacie atrakcje weselne? Co Wy organizowaliście, albo co Was pozytywnie zaskoczyło u innych?
PyroTech - Pon Kwi 11, 2016 10:34 pm

Co sądzicie o pokazach fajerwerków? Czego byście oczekiwali od takiej atrakcji?
Dorotka_ - Wto Kwi 12, 2016 5:36 am

PyroTech, my mieliśmy pokaz fajerwerków, który zorganizowała nasza sala :wink:
Nie chcieliśmy, żadnych podkładów muzycznych, wysokich kosztów i małozróżnicowanych rodzai petard, sala wszystkim się zajęła i pokaz był zachwycający. 5 minutowy, zaraz koło sali. Niczym nie musieliśmy się martwić, żadnymi pozwoleniami - bo sala o to zadbała i nie musieliśmy żadnych dodatkowych umów podpisywać :)

alekul89 - Sro Kwi 13, 2016 8:22 pm

U nas było dokładnie tak samo jak u Doroty. Sala organizowała pokaz. Mieliśmy do wyboru krótszy (100 wystrzałów) albo dłuższy. Zdecydowaliśmy się na krótki, trwał kilka minut. Goście zostali zaproszeni na deser do ogrodu i jedząc mogli podziwiać sztuczne ognie. Wszystkim się podobało.
Emilka i Maciek - Sro Cze 01, 2016 8:59 am
Temat postu: CIĘŻKI DYM- nowa atrakcja na wesele
Polecam tą atrakcję ( my wykorzystaliśmy do pierwszego tańca) efekt jak w tańcu z gwiazdami. Dym pokrywa całą podłogę, ale nie unosi się wyżej niż do linii kostek. Wygląda jak tanieć na chmurach... Dym wychodzi super na zdjęciach ( info od fotografa).


Organizacją dymu zajął się zespół muzyczny TAURUS z Łodzi
Polecam w 100%.

usunięto adres strony internetowej. Dorotka_

pixie77 - Pią Sie 19, 2016 10:55 am

Fajnie, że jest taki spis atrakcji weselnych :) Ja od siebie dorzuce propozycję mobilnego baru kawowego. U mnie był *** i sprawdził się bardzo dobrze :)

usunięto fragment z reklamą - Dorotka_

Paolina - Pon Wrz 05, 2016 8:13 pm

Byłam niedawno na weselu z fotobudką ;) Pierwszy raz miałam okazję skorzystać z takiej atrakcji. Świetna sprawa. Bardzo mi się podobało. Wśród gości zrobiła furorę. Każdy gość/para gości dostała dla siebie zdjęcia na pamiątkę, można je też ściągnąć w wersji elektronicznej ze strony. Para Młoda poprosiła, by wkleić również zdjęcia do Księgi Gości :) Fajna pamiątka.

(Mogę podać nazwę firmy? Nie pamiętam czy jest to dozwolone ;) )

Ewelka5 - Pią Mar 03, 2017 12:52 pm

Trzeba też patrzeć jakie atrakcje mają poszczególne sale weselne tak jakby "w pakiecie", do wybrania albo do dokupienia. U nas na przykład (...) można było mieć pokaz barmański zorganizowany :D

usunięto fragment z reklamą sali. Dorotka_

aleksandra622 - Pią Maj 19, 2017 11:18 am

Cześć dziewczyny czy możecie polecić jakąś foto-budkę ? Szukam też jakiś nowości czym można byłoby zaskoczyć gości :)
Mariolcia - Czw Lip 06, 2017 2:30 pm

Moim zdaniem najlepszymi atrakcjami na wesele są:

- fotobudka
- pokazy barmańskie/barman
- maszyny do puszczania baniek
- wypuszczanie balonów z helem
- ciekawy pierwszy taniec

no i dobry zespół z wodzirejem

Natomiast fontanny czekoladowe, rzeźby z lodu, wielki dzik, świniak itp. to moim zdaniem bez sensu lepiej już zainwestować w dobre jedzenie ogólnie, aniżeli jakieś takie dodatki, takie jest moje zdanie;) ale wiadomo, że trzeba wybierając kierować się także gośćmi którzy będą obecni na weselu;)

AGIS - Pią Lip 07, 2017 11:55 am

Ostatnio znalazłam jako atrakcję weselną pokaz ogni. Często widziałam takie pokazy nad morzem, gdzie kilka osób tańczyło z ogniami- moim zdaniem fajne, tylko nie wiem co na to właściciele sal weselnych.
aleksandra622 - Pią Sie 25, 2017 2:35 pm

My byliśmy niedawno na urodzinach z Magicznym Lustrem - fotobudką! 8) Fotobudki widzieliśmy kilka razy ale to Magiczne lustro Party Deluxe robiło wrażenie! W dodatku mogliśmy sami palcem podpisać się na zdjęciu, które później się drukowało i dostaliśmy jedno dla siebie drugie na pamiątkę dla jubilatów. :D Ogólnie słyszeliśmy że to nowość. Mają też w opcji udostępnianie gifów mówili, że ciekawe do filmu ślubnego. Wzięliśmy od animatorów namiar więc jak ktoś chce to mogę podać. :)
adam1974 - Pią Sty 12, 2018 2:30 pm

Pokaz ogni raczej na świeżym powietrzu niż na sali ale być może są właściciele sal, którzy lubią ryzyko :) .
sasaneczka - Wto Sie 10, 2021 2:45 pm
Temat postu: Super atrakcja
Dodam od siebie bo miałam niedawno na weselu wspaniałą orygonalna atrakcje - coś niezapomnianego i czego nie widziałam u nikogo wczesniej :) Mąz wynajął Iluzjonste Tomasza Jusza
Facet dał niesamowity pokaz, goscie byl izachwyceni i to nie tylko dzieci ale głonie dorośli, bo to nie było byle co. Show na złoty medak. pełna oprawa świetlna , odpowiednie nagłośnienie - tu wszystko po tsronie tego człowieka było. Bardzo ciekawe- nikt przy stołach nie sidział jak robił pokaz! Dostał owacje ogromne, a ja cała happy
Polecam, bo to nietypowe ale fantastyczne i niezapomniane na pewno

czarymarry - Pią Paź 01, 2021 9:44 am

Widziałan na weselu bardzo fajny pokaz fajerwerków, myśię ze to zawsze sie sprawdzi. Fotobudki też fajnie przyciągają gości do siebie. Dobrze zaaranzowany pierwszy taniec. Jest kilka fajnych atrakcji które zawsze robią dobre wrażenie.
GdzieWesele - Sro Paź 19, 2022 3:00 pm

Fotobudka i barman to super połączenie. Wszyscy będą się szampańsko bawić! :D

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group