Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Kwiaty i dekoracje - Koszt wiązanki ślubnej

Asiek - Pią Kwi 23, 2004 11:11 am
Temat postu: Koszt wiązanki ślubnej
Dziewczyny, ile pieniędzy planujecie przeznaczyć na kupno wiązanki? :noway:

Wyznaczyłyście sobie jakąś cenową granicę, czy raczej "hulaj dusza"? :lol:

Kati - Pią Kwi 23, 2004 11:32 am

Musi mi się podobać. Szczerze powiedziawszy nie gustuję w "berłach" czy "wachlarzach", średnio mi się podobają propozycje interflory - nie mój typ. Wiązanka dla mnie musi być z takimi trawkami sterczącymi, obszerna i raczej luźna, a nie kwiatki zduszone w zbitą kulę. takie wiązanki jak mi się podobają kosztują około 200-300 zł, ale prawdę mówiąc jak będzie piękna i w moim typie za większą kwotę to wezmę właśnie tę.
tweety - Pią Kwi 23, 2004 8:03 pm

Ja nie przeznaczylam zadnej kwoty na wiazanke. Ale niewiem czy to jest dlatego ze nie ma dla mnie znaczenia ile bedzie kosztowala. To jest spowodowane tym że jeszcze za wiazankami sie nie rozgladalam i szczerze mowiac tak do konca nieweim czego moge sie spodziewac po cenach :oops:
kryszka - Pią Kwi 23, 2004 10:57 pm

Prawdę powiedziawszy to każda kwota powyżej 150 zł za wiązankę mnie przeraża.

Na szczęście wiązankę będzie mi robiła znajoma kwiaciarka i ma za nią policzyć normalną cenę, czyli sam materiał, bez dodatków w postaci "ślub". A może w ogóle nic nie weźmie? :wink:

anna.b - Sob Kwi 24, 2004 12:03 am

Ja nie mam wielkiego rozeznania w cenach wiazanek slubnych, poniewaz jeszcze sie za nimi nie rozgladalam.
Podobnie jak Kati, nie chce miec ciasno ulozonych kwiatow, podobaja mi sie raczej male bukiety, luzno ulozone.
Poniewaz w mojej sukni sa roze, wiec rowniez bede je chciala powotrzyc w wiazance, ale tylko kilka i to w polaczeniu z innymi kwiatami.
Czas rozpoczac poszukiwania... :kwiat:

SaraLee - Czw Cze 17, 2004 12:09 am

Ja wczoraj zamówiłam kwiatki, włąściwie, to nie ja :30: - cena ok. 150 zł . Wiązankę znalazłam w necie, straszniemi się podoba, z tym, że u mnie będą białe i bordowe calle - pod kolory sukienki :) Cena i tak wydaje mi się horrendalna, ale cóż...
Kati - Czw Cze 17, 2004 9:10 am

150 - horendalana :shock: Nieeeee

To raczej niska cena jak na wiązankę ślubną... heh
Zazwyczaj koszt jest od 200 w górę. Zresztą nie rozumiem dlaczego, akoro piękny bukiet "nie ślubny" można kupić za 50-60 zł :?

A tu taki malutki bukiecik i taka duża cena... brak zachowania proporcji :mrgreen:

Magdzia - Czw Cze 17, 2004 11:44 am

Ja za swoja zaplacilam 70 zl, na zdjeciach widac jaka to. Do dzis stoi w wazonie, kwiatki jak dopiero co sciete, a inne dopiero rozkwitaja (nie znam ich nazwy, ale zrobie fotke i zaraz wstawie).
Magdzia - Czw Cze 17, 2004 11:48 am

Ja za swoja zaplacilam 70 zl, na zdjeciach widac jaka to. Do dzis stoi w wazonie, kwiatki jak dopiero co sciete, a inne dopiero rozkwitaja (nie znam ich nazwy, ale zrobie fotke i zaraz wstawie).

Dodam jeszcze, ze przez pierwsze dwa dni byl bez wody, dopiero w poniedzialek wstawilam do wazonu.

SaraLee - Czw Cze 17, 2004 1:15 pm

Pewnie masz rację, że cena nie jest zbyt wygórowana, ale jak za organizację wszystkiego płaci się samemu, to 150 zł wydaje się być dużą kwotą...
niuniab - Czw Cze 17, 2004 7:17 pm

Ja płaciłam 120zł za bukiet z calli, razem z zielskiem do klapy marynarki dla pana młodego i świadków
just_Kate - Czw Cze 17, 2004 10:08 pm

Magdzia napisał/a:
Dodam jeszcze, ze przez pierwsze dwa dni byl bez wody, dopiero w poniedzialek wstawilam do wazonu.


Ale śliczna!!! :o :) Powiedz mi proszę, gdzie zamawiałaś?

Magdzia - Czw Cze 17, 2004 11:17 pm

Ciesze sie ze ci sie podoba, bo ja wymarzylam sobie inna, ale jak opisalam pani kolory strojow w ktorych wystapimy to doradzilam mi wlasnie taka. Sugerowala, ze nie nalezy wprowadzac jeszcze jednego koloru a dobrac wiazanke by pasowala do juz istniejacego elementu. Wszystko zalatwialam przez telefon, odbieral moj brat tuz przez slubem. Zamawialam w kwiaciarni mojego dobrego znajomego na Ogrodowej, tuz przy glownym wejsciu.
Asia - Czw Cze 17, 2004 11:50 pm

W kwaiciarni, w której zamówię wiązankę za jej wykonanie płaci się 50 zł. Dochodzi do tego oczywiście cena kwiatów. Wydaje mi się to rozsądną ceną. We wrzesniu kwiaty i 'zielenina" do niech nie są drogie.
Jelonek - Pią Sie 27, 2004 5:03 pm

ja za moja wiozankę zapłace około 200 zł - dla mnie to bardzo dużo i mnie trafia że aż tyle , ale co zrobie - nie znalazłam żadnej kwiaciarni która zrobiłaby mi taniej ::(
Kiwax - Pią Sie 27, 2004 11:04 pm

Ja za swoją zapłaciłam 200 zł. wianek kosztował 80 zł, przypinka do włosów i w klapę dla Marcina kosztowały po 20 zł. Ale teraz widzę, że to norma :) tyle, że moje ziele w wiązance było z tych naprawde taniutkich :) No cóż, i tak nie żałuję :)
just_Kate - Nie Sie 29, 2004 6:28 pm

Już chyba o tym pisałam, mój bukiet kosztował 120 zł i w cenę wliczona była przypinka dla młodego.
Kasia21 - Pon Sie 30, 2004 1:52 pm
Temat postu: stop stop
Hej dziewczyny!same kupowałyście wiązanki?no nie żartujcie?Ja miałam kale ecrui z małymi piórkami, ale kupował młody :lol:
pipi - Pon Sie 30, 2004 2:05 pm

Pewnie że sama sobie wybrałam wiązankę, ale młody ją odebrał i zapłacił
Kasia21 - Pon Sie 30, 2004 5:14 pm

Ufff a już myslałam, że płaciłyście same.Pipi przywracasz mi wiare w panny młode :lol:
Asiek - Pon Sie 30, 2004 5:28 pm

pipi napisał/a:
Pewnie że sama sobie wybrałam wiązankę, ale młody ją odebrał i zapłacił

My nawet poszliśmy razem zamówić ślubną wiązankę. :wink:
Reszta jak u Pipi, mimo, że mój Mąż był mocno na bakier z językiem polskim, a pojechał po odbiór sam. :lol:

just_Kate - Pon Sie 30, 2004 10:29 pm

ja zamawiałam sama i byłam w kwiaciarni kilka razy, zostawiłam tam nawet kawałek materiału sukni i dyskietkę ze zdjęciami bukietów z określonymi kolorami róż :lol: Oczywiście odbierał i płacił mój mąż. :D a jak już dotarł do domu, to narzekał, że taki ciężki...
Kasia21 - Pon Sie 30, 2004 10:55 pm

just_Kate świetne fotki.Wiesz, że róże w wiązance ślubnej przynosza pecha? :cry:
just_Kate - Pon Sie 30, 2004 11:05 pm

Kasia21 napisał/a:
just_Kate świetne fotki.Wiesz, że róże w wiązance ślubnej przynosza pecha? :cry:


hahaha, myślę że w tym momencie rozśmieszyłaś do łez kilka mężatek - gdybyś to podała w prasie to kilka milionów....

ale wymyśliłaś to sama?... :wink:

Jelonek - Pon Sie 30, 2004 11:34 pm

heheheh -ponoć róze do slubu to ciernie w życiu , ale to bzdura :) ja i tak będę miała róże + calle, a co do przesądów to moim zdaniem to czy będę ciernie w życiu ( czyli ciężki żywot z małżonkiem) można ocenić przed ślubem i.... wymienić przyszłego-niedoszłego na lepszy model , a nie pakować się w bagienko i zwalac winę na cudne róże :)
Megan - Pon Sie 30, 2004 11:41 pm

Jelonek napisał/a:
heheheh -ponoć róze do slubu to ciernie w życiu , ale to bzdura :) ja i tak będę miała róże + calle, a co do przesądów to moim zdaniem to czy będę ciernie w życiu ( czyli ciężki żywot z małżonkiem) można ocenić przed ślubem i.... wymienić przyszłego-niedoszłego na lepszy model , a nie pakować się w bagienko i zwalac winę na cudne róże :)


Popieram :jumpingmrgreen:

pipi - Wto Sie 31, 2004 11:05 am

Dodam jeszcze że mnie kwiaciarka powiedziała że w każdej wiązance ponoć powinna być jedna czerwona róża - może być schowana, ale musi być.
Chyba mamy sprzeczne informacje

Asiek - Wto Sie 31, 2004 12:36 pm

Jelonek napisał/a:
heheheh -ponoć róze do slubu to ciernie w życiu , ale to bzdura :)

A jak moje róże były bez kolców to też się liczy? 8) :lol: :lol: :lol:

becia - Wto Sie 31, 2004 2:37 pm

Jelonku, ja tez będę miala wiązankę z calle i róż. I tym pechem wcale się jie przejęłam



ślubuję 25.09.2004

Asiek - Wto Sie 31, 2004 3:32 pm

Dziewczyny, nie skrzywiajmy już tematu o cenach bukietów ślubnych. :wink: :mlotek:
Kasia21 - Wto Sie 31, 2004 7:15 pm

Po prostu taki jest przesąd. A tak się składa, że pisałam o przesadach w gazecie "?lub" i nie był to mój pomysł tylko naczelnej :mrgreen:
Anion - Wto Sie 31, 2004 11:17 pm

Nie orientowałam się jeszcze w cenach wiązanek. Jestem pewna natomiast że chciałabym długi zwisający bukiet z różowych róż i storczyków. Więc chyba wyniesie to dość dużo...
Mi - Sro Wrz 01, 2004 10:28 pm

Jestem w szoku czytając wasze posty, moja wiązanka kosztowała 450 zł.
( zdzierstwo :twisted: )

Magdzia - Czw Wrz 02, 2004 12:49 am

Anion napisał/a:
Nie orientowałam się jeszcze w cenach wiązanek. Jestem pewna natomiast że chciałabym długi zwisający bukiet z różowych róż i storczyków. Więc chyba wyniesie to dość dużo...


Ja mialam zwisajacy bukiet z roz i kosztowal......70 zl razem z przypinka dla meza. Oto i on:


Anion - Czw Wrz 02, 2004 1:33 am

Juz nawet widziałam u jednaj przypadkowo spotkanej panny młodej bukiet który mnie zachwycił. Akurat był przy mnie mój narzeczony i jak mu powiedziałam zeby sie dobrze przyjrzał bo ma mi zamówic "replikę" to po prostu podszedł do młodych i zapytał czy może zrobić zdjęcie bukietowi. No i w ten sposób mam zdjęcie bukietu jaki ma mi zamówić mój K. Jutro wkleje na forum i powiecie co sądzicie, ok?
just_Kate - Czw Wrz 02, 2004 1:38 am

czekamy z niecierpliwością i ciekawością :lol:
Asia - Czw Wrz 02, 2004 1:40 am

Mi napisał/a:
Jestem w szoku czytając wasze posty, moja wiązanka kosztowała 450 zł.
( zdzierstwo :twisted: )


Faktycznie zdzierstwo. Mi, napisz którą kwiaciarnię nalezy omijać szerokim łukiem.

pipi - Czw Wrz 02, 2004 11:35 am

Mi trzeba było czytać forum przed ślubem :wink:
Anion - Czw Wrz 02, 2004 1:11 pm

Mam problemy z wysłaniem zdjcia tego bukieciku :( . Za dużo zajmuje miejsca.
Kasia21 - Czw Wrz 02, 2004 4:55 pm

Mi wklej nam fotkę swojego bukieciku. Może miałaś ze złotymi nitkami :roll: i dlatego tyle kosztował :?: Rany :!: Mó kosztował 150 i nie dało go się niestety ususzyć, bo calle sa wodne i gniją :(
Asia - Czw Wrz 02, 2004 5:05 pm

Kasiu, ślubne fotki Mi znajdują się w galerii.
just_Kate - Czw Wrz 02, 2004 11:28 pm

Nie wiem gdzie Mi kupowała bukiet, ale jedna z moich koleżanek kupowała w Interflorze i też dała za niego dużo pieniędzy, natomiast jedno trzeba przyznać - był perfekcyjny w każdym calu. Byłam nim oczarowana.
Mi - Pią Wrz 03, 2004 8:38 pm

Asia napisał/a:
Mi napisał/a:
Jestem w szoku czytając wasze posty, moja wiązanka kosztowała 450 zł.
( zdzierstwo :twisted: )


Faktycznie zdzierstwo. Mi, napisz którą kwiaciarnię nalezy omijać szerokim łukiem.




INTERFLORA

Asia - Pią Wrz 03, 2004 11:10 pm

Pamiętam, że w Interflorze zamawiała bukiet Galionka i rowniez zapłaciała 450 zł. Obie wiązanki piękne, ale naprawdę cena niesamowita. Zastanawia mnie w jaki sposób pracownice Interflory kalkuluja swoją pracę. Same kwiaty nie kosztują przecież wiele, więc ich praca ( godzinna, dwugodzinna?) wyceniona jest na ponad 300 zł. Cenią się :)
Magdzia - Sob Wrz 04, 2004 12:00 am

Moge to porownac do cen jazdy konnej, zwykle kosztuje 25 zl za godzine, a np w Strykowie 50 zl i jest wielu chetnych. Albo cen "hotelu" dla koni: od 400 zl do 1000 zl. Cenia sie bo moze robia perfekcyjne bukiety :roll:
olenka - Czw Wrz 09, 2004 12:54 am

dzis zamówiłam wiazanke, bukiecik na reke dla świadkowej i przypinki do butonierek dla Łosia i świadka. wszytsko bedzie w podobnej kolorystyce z tych samych kwiatków. wybrałam białe eustochemie (chyba tak sie nazywaja) w połaczeniu z ratanem:)

za wszytko ma byc nie wiecej niz 100 zł. zamawiałam w ROKOKO na Rzgowskiej. przemiła fachowa obsługa. I zadnego zdzierstwa za sama moja wioznake pani powiedziała 40-60 zł:) a bedzie troche nietypowa:)

sama jestem ciekaw ajka to bedzie wyglądało:)

pipi - Czw Wrz 09, 2004 10:29 am

A Oleńko będzie coś niebieskiego w Twojej wiązance? :D
olenka - Czw Wrz 09, 2004 11:27 am

nie bedzie:) bo mi juz te niebieskie bokiem wychodzi haha. wiazanka bedzie z buiałaych kwiatków, ratanu rebnego drucika, listów i takich mieniecych sie kryształków. trudno bedzie nazwac to wiazanka bo to bedzie raczej ala koszyczek:)
kryszka - Pią Paź 08, 2004 1:39 am

Moja wiązanka z róż, lekko zwisająca będzie kosztować 100 zł razem z przypinką dla Młodego i takim czymś mniejszym na nadgarstek dla mnie na pierwszy taniec. Kwiaciarnia to Hades na Legionów.


Tyle że zbliża się święto zmarłych i że zaczęli ogrzewać szklarnie ceny kwiatów z dnia na dzień rosną i w sumie ile będzie kosztować ta wiązanka to się dowie narzeczony przy odbiorze.

Rene - Wto Maj 10, 2005 10:01 am

Ja jak narazie chodzę po kwiaciarniach i pytam o bukiet do 50 zł :mrgreen:
i już byłam zdecydowana wydać więcej na róże ale skoro róże przynoszą pecha :wink: :P to może jednak zdecyduję się na białe frezje i zapłacę te 50zł :lol:

Kot - Wto Maj 10, 2005 10:45 am

Rany zaskoczyłyście mnie tymi cenami wiązanek ślubnych. Nie myslałam, że to koszt rzędu 200 - 300 złotych :shock:

Jak tak sobie teraz o tym myslę to mi się przypomniało że mam w rodzinie ciocię która prowadzi kwiaciarnię chyba się do niej udam. Chociaż nie mam niestety pewności że i ona nie doliczy sobie tych dodatkowych pieniążków, które zawierają się w słowach "wiązanka ślubna"

Kasiawka - Wto Maj 10, 2005 10:49 am

Kurcze 200 - 300 zł, to dużo. A nie wiecie ile kosztuje kilka kali razem związanych?
Rene - Wto Maj 10, 2005 11:44 am

za ok. 5 kali przewiązanych tasiemką zmieścisz się w cenie 50 zł
Kasiawka - Wto Maj 10, 2005 11:53 am

Rene napisał/a:
za ok. 5 kali przewiązanych tasiemką zmieścisz się w cenie 50 zł


Dzieki Rene, to bardzo dobra wiadomość, wtedy może bym wzięła nawet więzej kalii, zobaczę, tak do 100- 150 zł. Może sie uda cos ładnego wybrać.

Agni - Wto Maj 10, 2005 12:34 pm

Kwiaciarnie dzilelą się na takie które wyceniają bukiet ślubny tak jak kazdy bukiet zaleznie od tego jakie są w nim i ile kwiatów, i niestety na takie które z założenia wyceniają bukiet slubny na "od 100-150zł" niezaleznie od tego co w niego włożą.

W kwiaciarni gdzie zamawiałam pani mówiła ze i za 50 zł bukiet ostatnio robili (zapytałam się o ceny) i to zalezy własnie od tego jaki to ma być bukiet (mój z róż+drugi mniejszy+przypinki dla panów x4 + stroik do włosów kosztował 180zł :graba: )

Wczesniej wchodziła i do takich gdzie od 150-, ale z regułu to gdzieś 200zł (sama wiązanka)...

Natomiast ceny samych kwiatów zależa od sezonu - w moim terminie kalie były bardzo drogie i nie było duzego wyboru na giełdzie.

Kasiawka - Wto Maj 10, 2005 12:40 pm

Ja bym chciała albo z kali nie wiem może 5 moze 10, przewiązanych wstążka, albo wiązanke róż która jestw załączniku, ale pewnie ta z róż będzie już droższa.
Kot - Wto Maj 10, 2005 12:43 pm

sorki że ja tak nie na temat ale muszę to powiedzieć - ta suknia mnie urzekła :kwiat:
Rene - Wto Maj 10, 2005 1:20 pm

KasiaK napisał/a:
Ja bym chciała albo z kali nie wiem może 5 moze 10, przewiązanych wstążka, albo wiązanke róż która jestw załączniku, ale pewnie ta z róż będzie już droższa.


nie koniecznie z róż droższy bukiet
z tego co wiem, trzeba liczyć ok. 10 zł za jedną kalię i za jedną różę tyle samo, bo do bukietów daje się te droższe róże z długą łodygą

Kasiawka - Wto Maj 10, 2005 1:25 pm

Rene napisał/a:

nie koniecznie z róż droższy bukiet
z tego co wiem, trzeba liczyć ok. 10 zł za jedną kalię i za jedną różę tyle samo, bo do bukietów daje się te droższe róże z długą łodygą


Hm, to myślę, że nie przekroczę 200zł, a może nawet 150, wszystko będzie zależało od przybrania...

Rene - Wto Maj 10, 2005 3:40 pm

od przybrania, rodzaju bukietu ( jak ma wyglądać) i ilości kwiatów
Kati - Nie Maj 15, 2005 9:19 am

Ja ostatecznie zdecydowałam się na wiązankę w cenie 250 zł.
Nie wiem czy to dużo... :roll: taka mi się podobała i już.

just_Kate - Nie Maj 15, 2005 12:15 pm

Według mnie, Kati, dużo. Ale najważniejsze że tobie się podoba i że jest taka, jaka miała być. Ale mogłabyś coś więcej napisać... Jaka będzie i w ogóle. Zdjęcia to pewnie dopiero po ślubie? :wink: :D
Kasiawka - Pon Maj 16, 2005 8:15 am

A ile wczesniej trzeba wiązanke zamówić, jeśli w ogóle ileś wczesniej??
kryszka - Pon Maj 16, 2005 8:50 am

W tych kwiaciarniach, w których ja byłam, mówili że tydzień wcześniej; a i nic by się nie stało jakby nawet 3 dni wcześniej. Ale to wszytko zależy od kwiatków jakie chcesz mieć w bukiecie.
Kasiawka - Pon Maj 16, 2005 8:53 am

kryszka napisał/a:
W tych kwiaciarniach, w których ja byłam, mówili że tydzień wcześniej; a i nic by się nie stało jakby nawet 3 dni wcześniej. Ale to wszytko zależy od kwiatków jakie chcesz mieć w bukiecie.


Chciałam mieć kalie, ale mój R. wczoraj zapytał, czy jednak nie wolałabym róż, bo jemu się bardziej podobają, więc myslę, że mogę iśc na ten mały kompromisik :mrgreen:
Ale fajnie, że nie trzeba zamwiać duzo wczesniej, w sumie wiązaneczka będzie prosta, więc nie powinno być problemów...

kryszka - Pon Maj 16, 2005 8:57 am

No to to o czym pisałam dotyczyło właśnie róż. 8) Nawet z kolorami przy różach nie powinno problemu; i to jest duży plus takiej wiązaneczki. :)
Kasiawka - Pon Maj 16, 2005 8:59 am

kryszka napisał/a:
No to to o czym pisałam dotyczyło właśnie róż. 8) Nawet z kolorami przy różach nie powinno problemu; i to jest duży plus takiej wiązaneczki. :)


No to fajnie, ięc tym sie juz nie martwię... :D

Kati - Pon Maj 16, 2005 3:07 pm

Hmmm a mnie sie wydawało Just Kate, że to tak "normalnie" :?
Zdjęcia oczywiście PO ślubie hihihi, ale z grubsza będzie podobna do tej w załączniku tylko, że róże łososiowe i dodane kwiatki też inne. Ale kształt ten sam :graba


bajeczka - Pon Maj 16, 2005 8:44 pm

Bardzo mi się podoba :)
Kasiawka - Wto Maj 17, 2005 7:46 am

Kati napisał/a:
Hmmm a mnie sie wydawało Just Kate, że to tak "normalnie" :?
Zdjęcia oczywiście PO ślubie hihihi, ale z grubsza będzie podobna do tej w załączniku tylko, że róże łososiowe i dodane kwiatki też inne. Ale kształt ten sam :graba


Kati wiązanka piekna, chociaż faktycznie mało za nia nie dałaś :wink:

Kati - Wto Maj 17, 2005 12:46 pm

Ta jest piękna... ciekawe jak wyjdzie moja :roll: :shock:
hihi

Kasiawka - Wto Maj 17, 2005 12:48 pm

Kati napisał/a:
Ta jest piękna... ciekawe jak wyjdzie moja :roll: :shock:
hihi


Na pewno będzie piekna, zobaczysz, łososiowe kwiatki są śliczne, czekamy więc na zdjęcia... :wink:

Rene - Wto Maj 17, 2005 2:34 pm

piękny bukiet, ja ostatecznie zdecydowałam się na róże ecru i nie dam więcej jak 50zł ;)
Kasiawka - Wto Maj 17, 2005 3:24 pm

Rene napisał/a:
piękny bukiet, ja ostatecznie zdecydowałam się na róże ecru i nie dam więcej jak 50zł ;)


Ty Rene w ogóle żyjesz w "zagłębiu" tanich rzeczy, bo jak się domyślalm ta wiązanka też nie w Łodzi będzie kupowana :wink:

Rene - Wto Maj 17, 2005 4:26 pm

KasiaK napisał/a:
Rene napisał/a:
piękny bukiet, ja ostatecznie zdecydowałam się na róże ecru i nie dam więcej jak 50zł ;)


Ty Rene w ogóle żyjesz w "zagłębiu" tanich rzeczy, bo jak się domyślalm ta wiązanka też nie w Łodzi będzie kupowana :wink:


tak jakoś wyszło, znalezienie taniej kwiaciarni nie było łatwym zadaniem ;)
poprostu chodziłam i pytałam o bukiet ślubny do 50zł, niektórzy mówili, że za 50zł nie zrobią nic a w tej jednej kwiaciarni pani powiedziała, że zrobią mi wszystko i za ile będę chciała i co najważniejsze zrobią wszystko, aby ten skromny bukiecik wyglądał pięknie - to mnie przekonało.

Ja przepraszam ale nie widzę sensu wydawania 100 czy 200zł za kwiaty tymbardziej, że będę miała bardzo skromny ślub na 12 osób (obiad w restauracji cała reszta w domu moich rodziców).

Kati - Wto Maj 17, 2005 4:32 pm

Moje zdanie natomiast jest takie - wiązanka jest tak samo ważna jak każdy inny element z dodatków...
Cóź, nie będę się upierać, że 250 to mało, bo mało to nie jest :roll: ale...
Za 50 czy 60 zł kupuję zwykle bukiet na jakąś okazję - są to zazwyczaj piękne wiązanki. Dlatego wierzę, że można za tyle...
Moja znajoma bukiet robiła sama i też był ładny.

Agni - Wto Maj 17, 2005 4:45 pm

oczywiście, że koszty nie mają znaczenia :)
Kasiawka - Sro Maj 18, 2005 7:52 am

Agni napisał/a:
oczywiście, że koszty nie mają znaczenia :)


Nie mają znaczenia?? Hm, mi się Agni wydaje , że mają. Bo nie jest sztuką wydać dużo kasy, tylko sztuką jest wydać mało a kupić coś porządnego.
Wiązanka jest dla mnie ważna, ale nie przeznaczę na nia więcej jak 150 zł - a i to uważam dużo... :D

Rene - Sro Maj 18, 2005 8:45 am

Kati napisał/a:
Za 50 czy 60 zł kupuję zwykle bukiet na jakąś okazję - są to zazwyczaj piękne wiązanki. Dlatego wierzę, że można za tyle...


ja nie będę miała takiego zwykłego bukietu jak to się robi na byle jaką okazję.
Mój bukiet będzie z róż w kształcie kuli czyli tradycyjny bukiet ślubny z tą różnicą, że kwiaty nie będą umieszczone w mikrofonie i zamiast 150 będzie kosztował 50zł, ot cała różnica.

Agni - Sro Maj 18, 2005 1:30 pm

KasiaK napisał/a:
Agni napisał/a:
oczywiście, że koszty nie mają znaczenia :)


Nie mają znaczenia?? Hm, mi się Agni wydaje , że mają. Bo nie jest sztuką wydać dużo kasy, tylko sztuką jest wydać mało a kupić coś porządnego.
Wiązanka jest dla mnie ważna, ale nie przeznaczę na nia więcej jak 150 zł - a i to uważam dużo... :D


Widzę ze musze kawę na ławę ;) - niema znaczenia koszt - może być niedroga i piękna! Wiązanka Slubna z definicji nie musi być droga - ot mi chodziło :lol: Też nie wydałabym 300zł na wiązankę (bez dodatków na dodatek ;) )

miałam na myśli - własnie w takim kontekście jak napisałaś :graba: nie ma znaczenia to że wiązanka jest niedroga - tak powinno moim zdaniem być, że wybór cenowy powienien być pełen i każda powinna być piękna !
Ja specjalnie szukałam niedrogiej kwiaciarni bo nie miałąm zamiaru płacić za nazwę "wiązanka ślubna" - to jest przegięcie. Uważam że zapłaciłam niedużo (za wszystko -czyli 2 wiązanki, stoik i przypinki 180zł - zatem sama wiązanka nie była na pewno droższa niż 100zł)

Kasiawka - Sro Maj 18, 2005 1:35 pm

No teraz to wszystko rozumiem :wink:
gambi - Sro Maj 25, 2005 4:47 pm

Bylam dzis w kwiaciarni Rokoko polecanej przez forumianki w innym watku i pytałam orientacyjnie o ceny.
Pani powiedziała ze z róz z dodatkiem jeszcze jakis kwiatów powinno sie zamknac w cenie 150zl. choc powiedziała, ze jesli to ma buc bukiet z samych róz - ok 60szt - taki zwarty, to wtedy 200 - 250zl.
niestety Pani powiedziała rowniez, ze w pazdzierniku kwiaty sa juz troche drozsze i trzeba sie z tym liczyc.

Mika - Sro Maj 25, 2005 5:23 pm

Ja natomiast byłam w kwiaciarni na Piotrkowskiej 59 i pani powiedziała, że moja wybrana wiązanka dokładnie taka kosztować mnie będzie w granicach 100-130zł. Wydaje mi się, że to mało a Wy jak uważacie?

Kot - Sro Maj 25, 2005 8:03 pm

Mika wiązanka jest śliczna. A cena rzeczywiście przystępna biorąc pod uwagę to co pisze Gambi.




Gambi ale mnie zmartwiłaś tym wzrostem cen kwiatów - jakoś nie brałam tego pod uwagę... :(

Mika - Sro Maj 25, 2005 10:17 pm

Dzięki Kocie :D
gambi - Sro Maj 25, 2005 10:50 pm

Kot napisał/a:
Mika wiązanka jest śliczna. A cena rzeczywiście przystępna biorąc pod uwagę to co pisze Gambi.
Gambi ale mnie zmartwiłaś tym wzrostem cen kwiatów - jakoś nie brałam tego pod uwagę... :(


zaznaczam, ze pytałam o wiązanke z róż, a wiadomo, ze sa droższe od niektórych kwiatów :wink:

Ja tez nie myslalam, o tym, ze w pazdzierniku kwiaty sa drozsze, ale ceny przeze mnie podane uwzgledniaja juz wyższą cenę :)

Kot - Sro Maj 25, 2005 10:56 pm

ja właśnie myślę o wiązance z samych róż...

oj troszkę mi ulżyło że te ceny uwzględniają już wzrost cen

Mika - Sro Maj 25, 2005 11:00 pm

Ja właśnie dlatego, że podstawą w mojej wiązance jest dużo róż obawiałam się wysokiej ceny, ale na szczęscie miło mnie zaskoczono :D
kryszka - Sro Maj 25, 2005 11:10 pm

Kot napisał/a:
Gambi ale mnie zmartwiłaś tym wzrostem cen kwiatów - jakoś nie brałam tego pod uwagę... :(

:wink: Moja wypowiedź z tego tematu, strona 2:
Cytat:
Tyle że zbliża się święto zmarłych i że zaczęli ogrzewać szklarnie ceny kwiatów z dnia na dzień rosną i w sumie ile będzie kosztować ta wiązanka to się dowie narzeczony przy odbiorze.

just_Kate - Sro Maj 25, 2005 11:10 pm

Dziewczyny, ale te ceny to wzrastają prawie dwukrotnie??? :shock:
Ja rok temu brałam w ROKOKO wiązankę z samych róż - dokładnie nie wiem ile ich było, bo sis koło 50 przestała liczyć, ale płaciłam za nią 120 zł (razem z różami do włosów i przypinką). Więc te ceny STRASZNIE idą w górę. :?

Mika - Sro Maj 25, 2005 11:13 pm

Niestety tak szkoda tylko, że nasze pensje nie rosną tak szybko :(
Kot - Sro Maj 25, 2005 11:14 pm

ło matko to duża przebitka cenowa :hm:

to co to będzie w przyszłym roku :shock:

kryszka - Sro Maj 25, 2005 11:22 pm

A może zadziałała reklama forum i zaczęła napływać do tej kwiaciarni klientela z polecenia :wink: i podnieśli ceny?

Bo jeśli chodzi o sezonowość kwiatków to raczej niemożliwe jest żeby zdrożały aż o tyle. Moja wiązanka od czasu zamawiania do odbioru ostatecznie wcale nie zdrożała.

Mika - Sro Maj 25, 2005 11:24 pm

Wydaje mi się, że poprostu marżę swoją podnieśli.
gosiaczek - Sro Maj 25, 2005 11:25 pm

Zamówiłam dziś mniej więcej taki bukiet i kwiaciarka oceniła go na ok. 150zł. Jeszcze sama nie wie, jakie dokładnie kwiaty do niego włoży
Mika - Sro Maj 25, 2005 11:29 pm

Ładny bukiecik taki słodki i delikatny. Cena również przystępna.
agnieszka - Czw Maj 26, 2005 12:55 pm

Dzieczyny ślicze macie te swoje bukieciki... :D

...a ja cały czas zastanawiam sie nad swoją wiazanką a czas ucieka...
myslałam o jakiejś kwiatuszkach bordowo-ecri ...jak myslicie będzie to pasowało do mojej sukni ...może coś mi podpowiecie?

malina - Wto Sie 02, 2005 7:20 pm

My za moją wiązankę z 13 calli(w kształcie berła) + 1 calla dla świadkowej i 2 przypinki dla młodego i świadka daliśmy 350 zł - kupowaliśmy w Galerii Kwiatów na Retkini Armii Krajowej 44
monique - Sro Sie 03, 2005 8:31 am

Mnie się bardzo podobają calle ale znacie i Wy tą opinię że są to kwiaty cmentarne - tak mówi maja mama i teściowa, choć ja tak nie uważam. Ale postanowiłam się jednak wyłamać i chciałabym słoneczniki a najlepiej 1 duży w długiej tubie. I tak sobie myślę że nie powinno mnie to drogo wynieśc bo w sierpniu słonecznik to kwiat sezonowy. W tym tygodniu ide na poszukiwanie - oby mnie ceny nie zwaliły z nóg. A może gdzieś widziałyście fotki wiązanek ze słoneczników?? Będę wdzięczna za pomoc
inka999 - Sro Sie 03, 2005 9:11 am

Rene napisał/a:
Kati napisał/a:
Za 50 czy 60 zł kupuję zwykle bukiet na jakąś okazję - są to zazwyczaj piękne wiązanki. Dlatego wierzę, że można za tyle...


ja nie będę miała takiego zwykłego bukietu jak to się robi na byle jaką okazję.
Mój bukiet będzie z róż w kształcie kuli czyli tradycyjny bukiet ślubny z tą różnicą, że kwiaty nie będą umieszczone w mikrofonie i zamiast 150 będzie kosztował 50zł, ot cała różnica.



Może gdzieś mi umknęło, może już gdzieś podawałaś namiar na Twoją kwiaciarnię, ale czy mogłabyś napisać która to kwiaciarnia robi takie tanie wiązanki ślubne?
Jestem bardzo zainteresowana!

kryszka - Sro Sie 03, 2005 9:29 pm

inka999 - Rene jest ze ?ląska. :lol:


monique - zakładam dla ciebie nowy wątek o słonecznikach. :)

monique - Czw Sie 04, 2005 7:19 am

Wielkie dzięki kryszka
inka999 - Czw Sie 04, 2005 8:43 am

Ło Matko, jaka ja zakręcona jestem ;-)
Rzeczywiście nie będzie mi się opłacało tam jechac po wiązankę ;-)

Pusiak - Pią Sie 26, 2005 2:22 pm

W mojej wiązance trochę sie pozmieniały kwiatki, a zatem i cena - koszt całkowity około 200 zł (wiążanka dla mnie, bukiecik dla świadkowej, dwie przypinki)
Dotka - Pią Sie 26, 2005 7:04 pm

Dla mnie ceny wiązanek ślubnych są zbyt wysokie. Moja wiązanka kosztowała w granicach od 50zł do 80zł (kiedy zamawiałam wiązankę taką cenę podała mi Pani, która robiła wiązankę, a ile dokładnie kosztowała to nie wiem bo w dniu ślubu odbierała i płacił mój mąż (wtedy jeszcze Pan Młody hehe). Wiązanka była skromna ale bardzo podobała mi się
Fotkę wiazanki można zobaczyć w poście Dotka już mężatką

Żaneta - Pią Sie 26, 2005 10:36 pm

Moja wiązanka kosztowala 65 PLN! Taką sama sobie wymyślilam!!
I oto ona:

Linka - Wto Sie 30, 2005 9:10 pm

Moja wiązanka z róż i storczyków, ze zwisającym bluszczem kosztowała 200 zł. Oczywiście z podobną, nieco mniejszym bukiecikiem dla druhny. Nie zamawialiśmy przypinki dla pana młodego.
A wyglądała tak

Pusiak - Wto Wrz 06, 2005 9:37 am

Ja już mogę powiedzieć, że mój bukiet będzie z herbacianych róż i białych goździków, do tego trachelium i coś jeszcze, czego nazwy nie mogę zapamiętać... :oops: i będzie taki troszkę zwisający na dół :) ?wiadkowa będzie miała zwykły bukiecik, bez przedłużeń i mikrofonu, a Pan Młody i świadek przypinki... Wszystko razem 200 zł, a coś więcej po 17.09 :)
Mika - Czw Wrz 08, 2005 8:41 am

Ja już swój bukiet zamówiłam w kwiaciarni na Retkinii wraz z przypinką dla pana młodego będzie kosztował maksymalnie 150 zł. Efekt zobaczę już niedługo ;)
Kot - Czw Wrz 08, 2005 9:29 am

Mika jaka sympatyczna cena! Napisz koniecznie w której kwiaciarni na Retkinii. Moje kochanie tam mieszka więc może też tam zamówimy :D
Mika - Czw Wrz 08, 2005 9:46 am

Dokładnie nie pamiętam ale Kusocińskiego 96A lub 98A. Kwiaciarnia jest blisko krańcówki 69 na Retkinii.
Kot - Czw Wrz 08, 2005 9:56 am

Dzięki Mika przekaże Kubie on mieszka praktycznie własnie w jednym z bloków przy tej krańcówce :30:
Mika - Czw Wrz 08, 2005 10:11 am

Nie ma za co postaram się zrobić zdjęcie bukietu w sb jak go dostanę to wkleję. Pani jest bardzo sympatyczna i cierpliwa bo musiała wysłuchiwać moich pomysłów ;)
kryszka - Czw Wrz 08, 2005 5:25 pm

Mika, czy to jest ta nowa kwiaciarnia niedaleko "SamScanu"?
Mika - Czw Wrz 08, 2005 5:30 pm

Tak ona niedawno została otwarta nazywa się "Konwalia". Tylko mi nie mów Kryszka, że masz jakąś złą opinię o niej...
kryszka - Czw Wrz 08, 2005 5:35 pm

Jak najlepszą. :mrgreen: Ale o szczegółach napiszę ci na priv. 8)
Kot - Czw Wrz 08, 2005 9:38 pm

Kryszka kochanie jak wiesz gdzie dokładnie jest ta kwiaciarnia to daj znać. Mój K. mieszka 26 lat obok SamScanu i nie moż skojarzyć tam żadnej kwiaciarni :D
sękuś - Pią Wrz 09, 2005 10:39 am

A ja zamówiłam kwiaty w samym centrum Łodzi, na Zielonej.
Czy będę zadowolona dowiem się jutro, ale mam ogromną nadzieję, że tak.
Za wiązankę plus trzy przypinki Jacek zapłaci 180 zł.
W tej kwiaciarni zawsze zamawiałam kwiaty na różne okazje i zawsz byłam zadowolona.

kryszka - Pią Wrz 09, 2005 11:37 am

Kot napisał/a:
Kryszka kochanie jak wiesz gdzie dokładnie jest ta kwiaciarnia to daj znać.

Bo jest zupełnie nowiutka, więc może nie kojarzyć. :) Polecam niedzielny spacerek po pięknej okolicy. :30: :wink:
Ale Mika ci pewnie dokładnie napisze obok czego dokładnie jest.

Mika - Pią Wrz 09, 2005 11:47 am

kryszka napisał/a:
Ale Mika ci pewnie dokładnie napisze obok czego dokładnie jest.

Już to zrobiłam myślę, że w miarę dobrze :30:

Kot - Pią Wrz 09, 2005 11:48 am

Tak tak dostałam od Miki dokładne wskazówki :30: Jeszcze raz dziękuję baaaardzo :uscisk: Pójdziemy tam na bank!
monique - Pią Paź 07, 2005 7:50 am

ja miałam mieć słoneczniki, kwiaciarka mi jednak odradziła i dłuuuugo nie mogłam się zdecydować. W końcu się zdecydowałam i ostatecznie moja wiązanka wygladała tak ( może nie wiele widać ale jak znajdę zdjęcie z bliska to wstawię) A koszt wiązanki z przypinką to 190 zł
Kot - Pią Paź 07, 2005 11:01 am

Najświeższe wieści z placu boiju wyglądają tak: zmieniliśmy kwiaciarnię! Bukiet, przypinka dla pana młodego i dekoracja samochodu będą wykonane na Retknii w tej samej kwiaciarni z której miała bukiet Mika :mrgreen:

Dziękuję Wam dziewczyny za pomoc w zlokalizowaniu tej kwiaciarni - a nie była to łatwa sprawa.

Wczoraj poszła tam moja przyszła teściowa ze zdjęciem mojej wiązanki i wszystko ustaliła. Całościowy koszt to 150 złotych. Ale oprócz ceny na wyborze tej kwiaciarni zaważyły względy techniczne. Kwiaciarnia jest tuż obok bloku pana młodego więc nie będzie jechał przez pół miasta po kwiatki dla mnie :wink: na dodatek pracują w soboty aż do 17.00 więc spokojnie o 16.00 nasz samochód bedzie tam można przybrać.

Dla przypomnienia mój wymarzony bukiecik

kryszka - Pią Paź 07, 2005 11:57 am

Kotku - super, że w końcu wybrałaś tą kwiaciarnię. :mrgreen:

I te 150 zł to i wiązanka i samochód? :shock: Ciekawe czy miała na to wpływ moja rozmowa z właścicielką i zapowiedzenie koleżanki? :30: :wink:

Kot - Pią Paź 07, 2005 12:16 pm

Kryszka dziękuję za pomoc :przytul:

Jestem niesamowicie zadowolona i przyszła teśiowa też wróciła z kwiaciarni w bardzo dobrym nastroju. Powiedziała, że widać że pani zna się na rzeczy :mrgreen:

A wieice co było najlepsze- na Dąbrowie za podobną cenę już na wstępie proponowano zrobienie wiązanki o podobnych charakterze ale nie identycznej - bo kalle są bardzo drogie i jak chcę je mieć w wiązance to mimo, że potrzeba tylko 3 to zapłacić mamy za 10! Czyli koszt ogólny 300 - 350 złotych. A tu będą kalle jeśli uda się dostać w tym kolorze co na zdjęciu i zapłacimy tylko za wykorzystane kwiatki do bukietu :mrgreen:

Tak to jest cena za całość ale od razu powiem, że my chcieliśmy bardzo minimalistyczną dekorację samochodu :30: ozdabiamy tylko klamki :30: ja nie przepadam za kwiatami na masce czy z tyłu samochodu.

Mika - Pią Paź 07, 2005 12:22 pm

Super Kotku, że się zdecydowałaś na tą kwiaciarnię i fajna cena :D Ja byłam zadowolona więc mam nadzieję, że Ty też będziesz!
kryszka - Pią Paź 07, 2005 1:43 pm

Kot napisał/a:
Tak to jest cena za całość ale od razu powiem, że my chcieliśmy bardzo minimalistyczną dekorację samochodu :30: ozdabiamy tylko klamki :30: ja nie przepadam za kwiatami na masce czy z tyłu samochodu.

Tak przy okazji tylko napiszę o dekoracji klamek. My mieliśmy na klamkach przywiązane atłasowe wstążeczki i niestety jak trochę pokropiło to wyglądały fatalnie, jak zmokłe kury. :wink: Szkoda że wcześniej o tym nie pomyślałam, bo bym przeczypiła jakieś "kwiatkowe" wstążeczki.
Także na wszelki wypadek od razu uczulam na tą kwestię.

Kot - Pią Paź 07, 2005 2:06 pm

O dziękuję bardzo!!!! Zupełnie o tym nie pomyślałam a przecież jesienny deszczyk może się przytrafić :wink:
joanna_25 - Czw Paź 13, 2005 10:47 pm

Hm...ja też mam problem z wyborem wiązanki.
Miało być coś takiego:

ale jak mi kwiaciarka powiedziała cenę to wymiękłam.ok.180zł :shock:
tak więc szukam czegoś bez kalii...nie wiedziałam że to tak drogie kwiaty :?

kryszka - Pią Paź 14, 2005 9:24 am

Joasiu - to naprawdę nie jest wygórowana cena, jak tak patrzę na ceny niektórych wiązanek. :wink:
A może spróbujesz dowiedzieć się o cenę w tej kwiaciarni, w której zamawiała Mika i Kot? To jest na Retkini, jak będziesz chciała to prześlę ci namiary.

Calinka - Pią Paź 14, 2005 9:32 am

Asiu pochodź po innych kwiaciarniach, bo Kot najlepszym przykładem na to, że w innym miejscu bukiet może koszować połowę taniej. Moze ci zaoferują bardziej atrakcyjną cenę.
inka999 - Pią Paź 14, 2005 12:50 pm

Joasiu nie martw się ja zeszłam Łódź i Zgierz, żeby wybrać kwiaciarnię gdzie ładnie i tanio zrobią mi wiazankę jaka sobie wymyśliłam. Byłam bardzo zadowolona zarówno z ceny jak i wykonania....
U Skrzydlewskiej krzyknęli mi 320 zł :shock:
na Retkini 200 zł
ja dodatkowo oprócz wiązanki miałam : dekorację na klamki do samochodu (powiązane "tematycznie/stylowo" z wiązanką) i przypinki (zapomniałam jak się to fachowo zwie) do klapki dla mężusia i świadka oraz wiązanki dla rodziców (wiązanki to może nie jest odpowiednie słowo były to kompozycje kwiatowe w takich długich rogach :arrow: na pewno wiecie o co chodzi )
Byłam zadowolona, że znalazłam tę kwiaciarnię, może nie ma pięknego wystoju w środku jak Skrzydlewska, ale wykonanie jest super i płacę za kwiaty + trochę za usługę a nie za marmury na podłodze :wink: !! ! Teraz na wszystkie imprezy jeżdzę tam po kwiaty...
Jeśli chcesz podam Ci namiar na priv.

joanna_25 - Pią Paź 14, 2005 4:08 pm

pytałam u skrzydlewskiej i w kwiaciarni w Tesco no i podano mi właśnie ok 180zł.
Ale pochodzę jeszcze i poszukam normalnej kwiaciarni
Tylko że mieszkam koło Radogoszcza i raczej gdzieś w pobliżu bym chciała.

pipi - Pią Paź 14, 2005 5:01 pm

To polecam Ci Hades, ja miałam tam robioną wiązankę i Kryszka
ceny są rozsądne
kwiaciarnia jest kawałek od placu Wolności

kryszka - Pią Paź 14, 2005 7:05 pm

Ważne żeby narzeczony miał blisko do kwiaciarni. :wink:

W "Hadesie" pracują bardzo konkretne i miłe panie. :) Ja zamawiałam u nich full-service: wiązanka itp., samochód, kwiatki na salę. Wyżej w temacie pisałam o kosztach.

joanna_25 - Pią Paź 14, 2005 10:48 pm

To poproszę o dokładniejsze namiary na tą kwiaciarnię Hades(bo wogóle nie kojarzę gdzie mogłoby to być).Pójdę i spytam ile by kosztował ten mój bukiecik
kryszka - Pią Paź 14, 2005 10:59 pm

O "Hadesie" :arrow: http://www.forum.wesele-l...p?p=28897#28897.
joanna_25 - Pią Paź 14, 2005 11:06 pm

dzięki Kryszka!
rorrim - Wto Mar 14, 2006 8:28 am

Dawno już zapadła cisza w tym watku, więc go troszkę oźywię.

Niestety moja wiązanka będzie z tych droższych, jej koszt wyniesie ok. 250 zł :?
Powodem jest niestety pora roku... wczesną wiosną kwiaty są droższe, bo polskich jeszcze nie ma i trzeba kupować holendrskie... Zupełnie o tym nie myślałam ustalając datę ślubu.
Generalnie decyduję się na kształt "zwisający" z kremowych róż + coś. A cosiem będą albo bladoróżowe tulipany albo eustoma.

ewig - Sro Lip 26, 2006 8:52 am

Wczoraj zamowilismy wiazanke, wiec juz moge powiedziec, jaki bedzie koszt.
Zamowilismy dla mnie z rudych( dla mnie to sa czerwone,ale fachowo rude :wink: ) frezji ( min. 30 frezji w bukiecie), do tego branzoletka kwiatowa dla swiadkowej z bialych frezji i przypinki dla mlodego i dla swiadka- koszt calosci 110 zl :)

jpuasz - Sro Lip 26, 2006 6:25 pm

ewig napisał/a:
koszt calosci 110 zl :)


:| Ja ostatnio byłam w kwiaciarni na Retkini i jak zapytałam ile tak średnio kosztuje wiązanka to kobitka podała kwotę 400 zł :|

Lucky - Sro Lip 26, 2006 7:01 pm

jpuasz to z czego ta wiązanka ze tyle kosztuje :zdziwko:
jpuasz - Sro Lip 26, 2006 7:04 pm

róże i kalie - krótka "na bombkę"... Pytałam czysto teoretycznie i aż mnie zwaliło z nóg jak usłyszałam kwotę...
Lucky - Czw Lip 27, 2006 12:02 pm

Z wypowiedzi powyżej widać ze mozna takie połączenie kupić taniej, więc napewno bede omijac te kwiaciarnie z daleka 8)

Zreszta mi to i tak marzy sie jakiś jeden długi kwiat i tyle :mrgreen:
Tylko nie wiem co wtedy ze świadkową :?

Edi - Czw Lip 27, 2006 10:33 pm

Ja za swoja wiązanke nie mam zamiaru dać więcej jak 50 zł. Może kogoś to zdziwi że tak mało ale to dlatego że planuje robić ją sama. Kwiaty i dodatki kupię na giełdzie i na pewno nie dam zarobić kwiaciarkom za kilka róz czy innych kwiatów tylko dlatego że to ślubny a nie zwykly bukiet

Będzie taki

misia-misia - Pią Lip 28, 2006 9:53 am

Jak pytałam w kwiaciarni ile kosztuje wiązanka to pani powiedziała że 100zł i mam nadzieję że tak będzie. Tym bardziej mam taka nadzieję bo mój bukiet jest z samych róż więc... żadne jakieś drogie kwiaty nie wchodzą w grę. Moze się "zmieszczę" w 100 :rotfl:
adriannaaa - Pią Lip 28, 2006 10:42 am

mi pani w rokoko na pytanie ile mogła by kosztować wiązanka ze storczyków, + kwiat we włosy+ 3 przypinki - powiedziała około 200 złotych - w zależnościjakie będą ceny gałązki storczyka...
Natomiast w kwiaciarni na łagiewnickiej, za bukiet - koła z rafii z przyczepionymi godzikami, + kwiat we włosy, + 3 przypinki + ozdoba na smochód - o ile się nie mylę pani powiedziała 250...
Tylko problem w tym, ze nadal nie moge wybrac wiązanki:/

[ Dodano: Nie Sie 13, 2006 11:37 pm ]
no więc teraz konkretnie mogę powiedzieć ile kosztowała moja wiązankna z 10 kalli + ozdoba z rafii i liści szkieletowych
Za całość - wiązanka, 2 normalne przypinki + mniejsza przypinka dla naszego synka + kwiat we włosy zapłaciłam 255 PLN
( kwiat we wlosy + przypinka dla swiadka po 20 PLN, przypinka dla małego 15 PLN, przypinka dla pana młodego gratis + wiązanka 200)
pani dostała zdjęcie we wtorek, z informacją, że slub w sobotę, i do soboty kwiaty w danym kolorze mają być, była zaskoczona, ale.. dała radę:) wiązanka dokłanie jak ta z przykładowego zdjęcia:))
na nową drogę życia dostaliśmy od zakładu brzoskwiniowego szampana Fiore;) przemiła i bardzo fachowa obsługa. Jeśli ktoś będzie zainteresowany, mogę podać adres zakładu na priv.

szczako - Pią Wrz 15, 2006 12:41 pm

moje "zakupy" w kwiaciarni (moja wiązanka, kwiatek dla świadkowej i dwie przypinki) kosztować będą pomiędzy 150 a 170 zł.
zapłaciłam już 150 i panie powiedziały, że być może nie trzeba będzie już nic dopłacać.
wszystko zależy od ceny kwiatów. kalie nie należą do najtańszych kwiatów :roll:

bajeczka - Pią Wrz 15, 2006 8:39 pm

Moja wiązanka + dla świadkowej i 2 przypinki kosztowały razem 200 zł. Aha kwiaty to były róże ecru. 8)
mls - Sro Paź 04, 2006 6:10 pm

ja chce miec ciemnobordowe kalie:) jak sie dowiedzialam to koszt takiej kalii to ok. 20pln wiec za 5 z przybraniem bedzie ok 120pln:)

[ Dodano: Sro Paź 04, 2006 6:12 pm ]
a co do swiadkowej to nie mam zamiaru zadnej wiązanki jej kupowac co to za nowa moda. do kitu z tym. w Polsce jestesmy :D

Agas - Pią Paź 06, 2006 9:53 am

moja wiązanka kosztowała 150 zł i składała sie z 25 róż i drobnych kwiatków ecru( nie pamiętam nazwy) z trawką wypuszczoną z przodu + butonierka
moja świadkowa miała osobną wiązaneczkę z 7 różyczek ecru, tak ustaliłysmy że bedzie ładnie wyglądać i pasować

Edi - Pią Paź 06, 2006 8:38 pm

Moja wiązanka kosztowała 15 zł a mojej druhny 5 zł. Moja wyglądała tak:
Filomena - Sob Paź 07, 2006 12:09 pm

Edi napisał/a:
Moja wiązanka kosztowała 15 zł a mojej druhny 5 zł. Moja wyglądała tak:


Nic tylko się do Lubelskiego przenosić z takimi cenami. Bardzo ładnie wiązanka pasowała do Twojej sukni.

ewig - Pon Paź 09, 2006 3:43 pm

To wiazanka moja i mojej swiadkowej. Koszt, taki jak pisalam wczesniej :) Ja bylam bardzo zadowolona:)
Edi - Sro Paź 11, 2006 8:55 pm

Filomena napisał/a:
Edi napisał/a:
Moja wiązanka kosztowała 15 zł a mojej druhny 5 zł. Moja wyglądała tak:


Nic tylko się do Lubelskiego przenosić z takimi cenami. Bardzo ładnie wiązanka pasowała do Twojej sukni.


Znaczy się ja od początku wiedziałam że chcę tanią wiązankę z elementami niebieskiego. Nie musiała byc jakaś wymyślna ani supertrwała. Tak więc w piatek przed południem wybraliśmy się do lubelca i kupiliśmy co było :wink: Fajnie że ci się podoba Filomenko. :wink:

emilkaa - Sob Paź 21, 2006 9:16 pm

oto moja za 190 zl, kwiaciarnia Flores
pinia_pinia - Sob Paź 21, 2006 9:51 pm

emilkaa napisał/a:
oto moja za 190 zl, kwiaciarnia Flores

[url=http://images5.picti....th.jpg]Obrazek[/URL]


Prześliczna :rotfl: :rotfl: :rotfl:

emilkaa - Nie Paź 22, 2006 12:01 am

ja mam do niej pewne zastrzezenia - a wlasciwie to mialam.... roze mial byc sniezno-biale a byly kremowe.. no ale.. :evil:
Kati - Nie Paź 22, 2006 3:34 pm

Piękna wiązaneczka :) w tej samej kwiaciarni co ja zamawiałaś :mrgreen:
senra - Pon Paź 23, 2006 5:52 pm

Ja też zamawiałam we Flres i zaplaciłam 200zł.
gosc - Pon Paź 23, 2006 8:48 pm

Wprawdzie do ślubu jeszcze sporo czasu ale wiązankę już wybraŁam - z moich ulubinych kalii. Zresztą znalzaŁam ją na forum. ZaŁączam zdjęcie. Zaznaczam, że kwiaty będą w kolorze bordo. Już pytaŁam w kilku kwiaciarniach i koszt samej wiązanki wyniesie ok. 100 - 120 zł.
lmyszka - Sro Gru 13, 2006 7:32 pm

kurde jestem załamana tymi cenami , a najbardzije wkurza mnie to że za słowo ślub ceny wzrastaja o 200% masakra, za taki mały bukiecik tyle kasy, w "podziemiach" ( chodzi o te koło centralu :) ) podobne można kupić za 10 zł :) tylko nie wyglądają tak elegancko i dostojnie :D
Szpilka - Pią Lut 02, 2007 5:39 pm

Imyszko nie dostaniesz bukietu kalli za 10 zł - chyba ze bedziesz robic z innych kwiatków to napewno mniej wyniesie - w koncu mozesz poszukac bukiecika i nie mowic ze to slubny.
lmyszka - Pią Lut 02, 2007 7:23 pm

nie no za 10 zł to nie :) to bylo takie porownanie ;) ale tak okolo 50 byla bym ustatysfakcjonowana :)
soseczka - Pią Lut 02, 2007 10:06 pm

ceny niezle,ale wszystko co weselne to drogie jak nie wiem....
fiona83 - Pią Lut 02, 2007 11:23 pm

lmyszka napisał/a:
nie no za 10 zł to nie :) to bylo takie porownanie ;) ale tak okolo 50 byla bym ustatysfakcjonowana :)


Wystarczy nie mówić, że ślubna. :D

lmyszka - Sob Lut 03, 2007 10:37 am

mo właśnie nie planuje użyć tego słowa :)
tylko mam pewne obawy bo nasz przyjaciel jak miał ślub właśnie zamówił wiązanke nbez słowa ślub, miała być mała i wogóle opisał jak ma wygladać, a jak przyjechał ja odebrac to upadł na kolana :) była to ogromna wiącha kwiatów, na miejscu mu babka ją przerabiała na mniejszą i 30 min z jego całego harmonogramu zniknęło, mało co na ślub się nie spoźnił :)

pipi - Pon Lut 05, 2007 1:53 pm

Lmyszko, polecam Ci kwiaciarnię z której ja korzystałam i Kryszka również (wykorzystaj wyszukiwarkę).
Nie trzeba się kryć z faktem że zamawia się wiązankę ślubną.
Kwiaciarki robią tam wiązanki nowocześnie i z polotem. Najlepiej powiedzieć, że chcesz wiązankę za 50 zł i zapytać co mogą Ci w tej cenie zaoferować..

Myślę, że jak się poszuka to jest więcej takich kwiaciarni, gdzie cena nie rośnie od nazwy na ślub.

lmyszka - Pon Lut 05, 2007 7:03 pm

dzięki Pipi :) napewno skorzystam w rady :)
madzia8181 - Wto Lut 06, 2007 11:27 am

pipi napisał/a:
Lmyszko, polecam Ci kwiaciarnię z której ja korzystałam i Kryszka również (wykorzystaj wyszukiwarkę).
Nie trzeba się kryć z faktem że zamawia się wiązankę ślubną.
Kwiaciarki robią tam wiązanki nowocześnie i z polotem. Najlepiej powiedzieć, że chcesz wiązankę za 50 zł i zapytać co mogą Ci w tej cenie zaoferować..

Myślę, że jak się poszuka to jest więcej takich kwiaciarni, gdzie cena nie rośnie od nazwy na ślub.


prosze podac gdzie jest taka cudna kwiaciarnia :)

nieszka - Czw Mar 08, 2007 3:32 pm

[URL]http://www.bukiety.com.pl/main/index.php?a=6&kat1=Bukiety%20okolicznościowe&kat2=?lubne[/URL] tu sa przykladowe ceny wiazanek robionych w Aleksandrowie
a to inne i jej cena to 450 zł


polecam cennik, lektura dla marnotrawnych ;-) http://www.roze.pl/page/p...zystkie/?page=0

mada - Nie Mar 11, 2007 8:54 am

Piszecie o kwiaciarni Beata w Aleksandrowie. Osobiście bardzo polecam. Zawsze tam zamawiam wiązanki na przeróżne okazje i nigdy mnie nie zawiedli. Wiązankę ślubną, przystrojenie samochodu i kwiaty do wazonów na stołach też tam zamówię. :D Tylko kościoła mi nie przystroją :(
nieszka - Pon Mar 12, 2007 3:33 pm

Znam kwiaciarnie Beate , wiazanki robia najladniejsze w Aleksie, ale i Konwalia jest niczego sobie. Osobiscie uwazam ze mogli by wykazac sie pomyslowoscia i zainteresowac sie nowosciami jakie sa na rynku, bo sposob ukladania kwiatow jest tendencyjny
klarysa - Sro Mar 05, 2008 4:40 pm

moja wiazanka z 10 roz bedzie kosztowac 50-70zl
pscoolka - Wto Cze 17, 2008 11:10 am

a mnie wiazanke bedzie robila Pani Beata do ktorej namiary dostalam od fryzjerki:) u ktorej stal piekny bukiet , wiec sam bukiet byl reklama:D
no wiec Pani Beata robi wiazanki w domu. Ostatnio jak sie z nia widziałam przyniosla mi chyba z 20 katalogów i mialam sobie wybrac wiązanke ktora mi sie podobala.
W sumie wiazanka dla mnie, bukiecik dla swiadkowej, swiadka i pana młodego, plus ozdoba do wlosow + dekoracja samochodu bedzie kosztowac ok 200zl. takze bardzo przyzwoicie.
A w wiazance bede miala margaretki, storczyka i cos niebieskiego. Szczerze mowiac to juz nie pamietam co ja wybralam, wiec to bedzie dla mnie niespodzianka w dniu slubu:)

555 - Wto Cze 17, 2008 6:16 pm

bardzo dobra cena, zwlaszcza za storczyka.. :))
mysle, ze cene w duuuuzej mierze generuje rodzaj kwiatow i ich dostepnosc o danej porze roku..

anuleczkam - Pon Lip 14, 2008 7:27 pm

A ja mam za darmo :razz: :cool:
Martysia - Pon Lip 21, 2008 8:33 pm

moja będzie kosztować ok. 350 zł w Interflorze, berło z bordowych róż, plus kryształki gdzieniegdzie.
beacia - Wto Lip 22, 2008 6:15 pm

A moja wiązanka razem z butonierką około 200zł.
veroni - Sro Lip 23, 2008 9:55 pm

pscoolka a czy jakieś namiary na tą Panią Beatę posiadasz? chętnie bym się z nią skontaktowała...p.s z jakiej jest dzielnicy? to ważne dla mnie zeby nie było za daleko;p
anna1984 - Wto Sie 12, 2008 3:10 pm

Moja wiązanka razem z kwiatkiem do butonierki ma kosztować 120 zł, więc to chyba nie jest straszna cena, biorąc pod uwagę, że tulipanki będą sprowadzane z Holandii :D Zamawiałam w takiej małej kwiaciarni, nie żadnej firmowej. Ciekawa jestem jaki będzie efekt :)
Pamcia - Wto Sie 12, 2008 6:19 pm

Moja kosztowala 150 zl razem z kwiatkiem do butonierki :)
Martysia - Czw Sie 14, 2008 4:50 pm

ja za moja w koncu dalam 320 zl. byla wspaniala, taka jak chcialam. jednak na interflore mozna liczyc:)
EwaM - Pią Sie 15, 2008 9:28 am

Moja kosztowała 200 zł razem z przypinką męża.
Agha - Pon Sie 25, 2008 11:04 am

U nascałkowity koszt wyniósł 250 PLN za moją wiązankę, bukiecik dla świadkowej oraz przypinki dla młodego i dla świadka.
misia-misia - Pon Sie 25, 2008 11:10 am

wiecie co, jak tak patrzę na ceny wiązanek to chyba normalnie zmienię swoje biznesowe plany i otworzę jednak punkt ślubny i sama będę robiła wiązanki ślubne, welony i całą resztę... :mrgreen:

że też ja nie wpadłam wcześniej na ten pomysł i sama sobie nie zrobiłam wiązanki... ile bym zaoszczędziła kasy i nerwów :roll:

fiona83 - Pon Sie 25, 2008 4:43 pm

Mój pompon z przypinką dla męża kosztował 330 zł.
Tajgete - Pią Sie 29, 2008 10:14 am

Jeśli zdecydujemy się na dekoratorkę, to wiązankę z kilkunastu róż ("łezkę") mam mieć za 100 zł ;)
sistermonn - Pią Sie 29, 2008 10:24 am

nam pani podliczyła 220 za bukiet, przypinkę dla PM i 2 przypinki dla 2 świadków.
Bukiet jest z czerwonych róż i czegoś takiego białego na "s" :)

mietka - Pią Sie 29, 2008 10:28 am

to pewnie te "stefanosy" sister ;d ;d
sistermonn - Pią Sie 29, 2008 10:30 am

no no, właśnie... stefanosy... muszę zapamiętać, że to od Stefana :)
i tak całkiem nieźle, jak zapamiętałam pierwszą literę ;P

misia-misia - Pią Sie 29, 2008 10:39 am

sistermonn napisał/a:
muszę zapamiętać, że to od Stefana :)
i tak całkiem nieźle, jak zapamiętałam pierwszą literę ;P


to i tak dobrze, że zapamiętałaś "s" a nie "f"
ja tak nieraz mam, że wydaje mi się iż dana litera jest pierwsza a okazuje się że jest w środku 8)

Truskaweczka - Pią Sie 29, 2008 10:44 pm

Dziewczyny proponuje nie mowic ze wiazanka ma byc slubna.

cena wówczas jest widnowana o 200%!
ja miałam wiazanke jaka sobie wymarzyłam ale w kwiaciarni nie powiedziałam ze ma byc slubna.
zapłaciłam za nia jak za normalna - 80 zł
natomiast w dwóch innych kawiaciarniach usłyszłam 250 i 270 zł

pozdrawiam

agunia84 - Sob Sie 30, 2008 10:08 pm

A jak ktoś chce mieć nowoczesną wiązankę ślubną to co ma powiedzieć ?? Trochę dziwna wiązanka jak bukiet imieninowy. :|
ava - Nie Sie 31, 2008 1:24 pm

No właśnie, a ja na przykład obawiam się, że jak nie powiem, że to ma być na ślub dla panny młodej, to w kwiaciarni zrobią mi jakiś wielki bukiet, albo np. okaże się, że nie jest odpowiednio trwały :roll:
izunia_82 - Nie Sie 31, 2008 1:44 pm

Ja od razu mówiłam, że to ma być wiązanka ślubna, z takich samych obaw co Ava. Cena mojej wiązanki waha się pomiędzy 150 a 200zł, w zależności jakie wymyślę dodatki do niej.
klarysa - Nie Sie 31, 2008 3:17 pm

Za wiązankę z około 30 róż i frezji, kwiatek dla młodego i stroik na stół (duży z eustomy i róż) zapłaciłam 230zł - kwiaciarnia na rogu ?witezianki i Zgierskiej.
narcyz - Sro Wrz 10, 2008 11:13 am

a ja za wiazanke butonierke i kwiat we włosy zapłaciłam 100 zł :)
ale nie przyznałam sie pytajac o cene, ze jest to slubna. za takie wiazanki w innych kwiaciarniach chcieli 250 - 300 zł :( bo kwiat drogi i dlatego kombinowałam jak tu zaoszczedzic i jednoczenie miec ładna wiazanka :) - udało sie ! :razz:

Emilka23 - Sro Wrz 17, 2008 3:26 pm

ta kobitka na switezianki robi fakne rzeczy z kwiatów
na sitowiu też ale ostatnio kwiaty sa bardzo bardzo nieświeże!!!!!!!;(

martaL - Sob Wrz 20, 2008 10:32 am

;) Ja się tu pochwalę i powiem, że będę ja robić sama tak jak dekoracje na autko
agunia84 - Pon Wrz 22, 2008 3:29 pm

Moja wiązanka z cantedesek będzie kosztować 300 zł, gratis dostaję 2 kwiaty do butonierek i kwiat na rękę świadkowej.
Niusia80 - Pon Wrz 22, 2008 3:39 pm

Za wiązankę z niewielkich kalii (nie wiem jak się nazywa ta odmiana) i przypinkę do butonierki zapłaciłam 300 zł - uważam, że to rozsądna cena.
julietta - Czw Paź 09, 2008 10:11 am

Za wiązankę ślubną (oczywiście powiedziałam, że to ślubna), małą wiązaneczkę dla świadkowej + kwiatki dla pana młodego i świadka zapłaciłam tylko 100 zł, ale to nie ceny łódzkie... :smile: - róże i eustomy.
justinaa - Nie Lis 02, 2008 12:24 pm

ja za wiązankę z kalii i frezji oraz bukiecik dla świadkowej i dwie przypinki dla Męża i świadka zapłaciłam 240 zł
juta79 - Nie Lis 02, 2008 12:39 pm

za wiązankę z róż, trzy butonierki i 2 przybrane róże zapłaciliśmy 230zl
Anapeya - Nie Lis 02, 2008 5:09 pm

Za swoją wiązankę - róża, frezja i storczyk - zapłaciłam 250 zł i jako gratis miałam kwiatki do butonierki męża...dla czterech świadków te kwiatki kosztowały 30 zł...
sistermonn - Pon Lis 03, 2008 11:49 am

My zapłaciliśmy równe 250 zł za wiązankę z róż i 3 kwiatki do butonierki
Dosia_Zosia - Wto Gru 09, 2008 2:49 pm

Moja wiązanka w kształcie kuli z białych eustom i różowych goździków + przypinka dla pana młodego, zamówiona w Rokoko, kosztowała 120 zł.
justinaa - Wto Gru 09, 2008 3:25 pm

to całkiem niedużo, jak na Rokoko ;-)
Martuś i Jaruś - Czw Lut 12, 2009 1:31 pm

Ja nie mam pojęcia jaki bukiet wybiorę, bo wszystkie mi się podobają, ale widze że trzeba szykować 300 zł :(
izunia_82 - Czw Lut 12, 2009 5:02 pm

Martuś i Jaruś, niekoniecznie 300zł, wystarczy dobrze się rozejrzeć po kwiaciarniach bo jedna od drugiej czasami cenowo różni się ogromnie. Ja gdy szukałam "swojej kwiaciarni" to ceny mojej wiązanki wahały się pomiędzy 450zł a 150zł i w każdej oferowano mi ten sam rodzaj kwiatów(mam na myśli głównie storczyki), takie samo przybranie i takie same dodatki.
Malwina_łódź - Pią Lut 13, 2009 8:45 am

Moja z róż bordowych (coś takiego jak miała Martysia tylko bez wiszącej zieleni) będzie kosztowała max 200 (to jest razem z butonierką), do tego dekoracja na auto ok. 300 i kosze z kwiatami dla rodziców -> 200 zł. Zostawimy w kwiaciarni ok. 700...
Tańsze znalazłam np. Skrzydlewska, ale ja wiem, że ta florystka u której zamówiliśmy ma doświadczenie i bardzo ładne bukiety potrafi wyczarować. ;)
Kwiaciarnia znajduje się bardzo blisko miejsca zamieszkania mojego Ł. dlatego ktoś tylko wyskoczy po kwiaty. ;)

szaraczarownica - Pią Lut 13, 2009 5:06 pm

A ja zamierzam na kwiaty wydać nie więcej niż 100 zł. Chcę zrobić bukiet z kalii (kilka kwiatów związanych w dwóch miejscach wstążkami z materiału, moooooże jakieś przybranie do tego), ale nie wymagam, aby był to bukiet kupiony w kwiaciarni. Dlatego ktoś rano wyskoczy na Start na giełdę kwiatową (pewnie ja, żeby własnoręcznie wybrać), a potem będziemy wspólnie z mamą coś z tego robić :)
Zwykłe związanie kwiatków nie wymaga wielkich umiejętności i dlatego nie zamierzam nikomu za to płacić.

reniak - Sob Lut 14, 2009 5:00 pm

Ja za wiązankę, stroik dla młodego i dla mnie do włosów dałam 200 zł
rajeczka - Sob Lut 14, 2009 5:55 pm

Moja wiazanka i bukiecik dla swiadkowej tez bedzie w granicy 350 zl ,do tego butonierki
Kamelija - Czw Lut 26, 2009 8:48 pm

Ja na pewno nie wydam 300zł na kwiaty :? to ja tu oszczędzam jak się da, a kwiaty takie drogie... :(
Ambrozja - Czw Lut 26, 2009 9:50 pm

Wczoraj spotkałam się z kwiaciarka i po znajomości (to koleżanka mojej koleżanki :) ) za niecałe 300 zł ma zrobić bukiet, trzy butonierki i dekorację na samochód.
agunia84 - Wto Mar 03, 2009 9:37 am

Ambrozja ale trafiła ci się okazja, nasza dekoracja będzie kosztować koło 330zł (same kwiaty) + robocizna.
gosc - Wto Mar 03, 2009 10:37 am

strasznie drogie te kwiaty będziecie miaŁy Dziewczyny :?
Ja zapŁaciŁam 150 zeta za wiązankę z kalii i 1 butonierkę na ślub cywilny oraz 300 zeta na ślub kościelny - bukiet z róż dla mnie, 2 butonierki i 2 przepiękne wiązanki z dużych czerwonych róż dla rodziców. W cenie miaŁam dowóz kwiatów dla rodziców na salę.
Samochód byŁ przybrany w czerwone żywe róże przez wŁaściciela (w cenie wynajmu) a na sali zostaŁy poustawiane bukiety, które dostaliśmy od gości i byŁo pięknie. Wyszliśmy z zaŁożenia, że skoro dostaliśmy dużo ślicznych kwiatów szkoda byŁo ich w ten sposób nie wykorzystać, no i przy okazji zaoszczędzić na dekoracji.
Co do cen kwiatów - myślę, że można skorzystać z usŁug kwiaciarni osiedlowych. Są dużo tańsze a często umiejętności bukieciarskie nie ustępują tym od Skrzydlewskiej. Ja tak zrobiŁam, w dodatku kwiaty ukŁadaŁ mi facet. ByŁam zachwycona z efektu.

izunia_82 - Wto Mar 03, 2009 5:11 pm

Sajonara6 zgadzam się z Tobą w zupełności i podpisuję się pod Twoim postem rękoma i nogami :) . Też jestem zdania, że warto rozejrzeć się wszędzie, ale także w "swoich" kwiaciarniach osiedlowych, a nie od razu lecieć do najdroższych lub bardzo znanych na rynku kwiaciarni bo jak są znane to znaczy, że są dobre. Sama też się o tym przekonałam (dla porównania "i tu podaję tylko przykład" na sobie i koleżance, która brała ślub trzy miesiące przed nami, zamówiła wiązankę dwa razy droższą niż moja kosztowała, w znanym salonie i oczywiście nie omieszkała się pochwalić ceną oraz samą wiązanką i danym salonem bo jest najlepszy w Łodzi, po czym wiązanka padła zanim dojechali na salę, a same kwiatki, które były w tej wiązance kosztowały o wiele mniej, nawet z "robocizną") gdy zamawialiśmy moją wiązankę ślubną. Mąż zapłacił za nią 150zł, to była już cena z kwiatkiem do butonierki i byłam bardzo mile zaskoczona wyglądem wiązanki, nie mówiąc o tym, że wytrzymała prawie tydzień w takim samym stanie jak była w dniu ślubu (mimo tego, że pani w naszej kwiaciarni nie obiecywała żadnych cudów związanych z wytrzymałością tej wiązanki). Dlatego jestem zdania, że niestety nie zawsze to co jest reklamowane i najlepsze, takie jest w rzeczywistości i jest warte swojej ceny.
evelinka - Wto Mar 03, 2009 6:15 pm

Ja za swoją wiązankę będę płaciła ok 150zł do tego butonierki, wiązanka świadkowej ma kosztować ok 50zł. Nie pamietam tylko jak ustaliłyśmy z samochodem, czy to juz w cenie czy coś dodatkowo?
dominiqsz - Wto Mar 03, 2009 6:20 pm

Ja za swoją wiązankę ślubną i kwiatki do butonierki płaciłam 70 zł, do tego zamówiliśmy jeszcze dwa bukiety dla rodziców, które nas kosztowały około 150 zł. Wszystko zamawiałam w osiedlowej kwiaciarni.
Malwina_łódź - Sro Mar 04, 2009 10:42 am

My właśnie zamawialiśmy w osiedlowej kwiaciarni. Jednak mam wrażenie, że gdziekolwiek nie użyję słowa ślubny, to cena od razu wzrasta...
W sumie te 700 zł jakie będziemy płacili zakwiaty, to też nie jest aż tak dużo. Samochód mamy z rodziny więc sami musimy udekorować (ale za wynajem nie płacimy) - 300 zł (max stawka policzona - może wyjść mniej). 200 zł płacimy my, bo to kosze kwiatów dla rodziców. czyli w sumie dekoracja auta + wiązanka z butonierką wyniesie max 500 zł.

doni_iza - Sro Mar 04, 2009 2:15 pm

Mi Pani z osiedlowej kwiaciarni powiedziała, że wiązanka ślubną z butonierka wyniesie do 100zł i na dekorację samochodu tez mniej więcej, tyle mam liczyć :) .
Kamelija - Czw Mar 05, 2009 12:41 am

doni_iza napisz adresik tej kwiaciarni, bo ja więcej niż 100 zł na wiązankę nie wydam :o

[ Dodano: Czw Mar 05, 2009 12:43 am ]
oczywiście ładnie prosię Cię :)

Malwina_łódź - Czw Mar 05, 2009 8:00 am

Jak byłam w kwiaciarni Skrzydlewska to Pani mi powiedziała, że tą wiązankę może mi wykonać za 150 zł (max). Woleliśmy jednak, żeby Pani z osiedlowej kwiaciarni nam wykonała. ;) Ufamy jej, bo ślicznie robi ;P
doni_iza - Czw Mar 05, 2009 8:41 am

Kamelija napisał/a:
doni_iza napisz adresik tej kwiaciarni, bo ja więcej niż 100 zł na wiązankę nie wydam :o


Kamelija ta kwiaciarnia znajduje się na Zakładowej 56.

agunia84 - Czw Mar 05, 2009 8:52 am

Moja wiązanka jest droga, bo wybrałam sobie drogie kwiaty, obecnie jedna cantadeska kosztuje 14 zł,a mam ich w bukiecie 15.
Kamelija - Czw Mar 05, 2009 4:40 pm

Dzieki wielkie doni_iza:) przejadę się tam i obejrzę kwiatki :)
Mudik - Wto Cze 09, 2009 11:38 pm

Ja się chyba zdecyduję na kwiaciarnię na Rzgowskiej, moja wiązanka okrągła ,ale nie bombka z róż frezji i eustomy, plus przypinki i kwiatki dla świadkowej to ok 150 złotych, chyba także zamówię tam dekorację samochodu,bo odniosłam bardzo pozytywne wrażenie po rozmowie z właścicielką :)
aggar - Sro Cze 10, 2009 9:01 am

Mudik napisał/a:
Ja się chyba zdecyduję na kwiaciarnię na Rzgowskiej, moja wiązanka okrągła ,ale nie bombka z róż frezji i eustomy, plus przypinki i kwiatki dla świadkowej to ok 150 złotych, chyba także zamówię tam dekorację samochodu,bo odniosłam bardzo pozytywne wrażenie po rozmowie z właścicielką :)

Mudik, a możesz podać jakieś bliższe namiary na tę kwiaciarnię ?

darling - Sro Cze 10, 2009 9:15 am

Mnie trochę te ceny wiązanek przerażają :( Bukiet miała mi robić koleżanka, ale zażyczyła sobie 300zł, więc chyba będę szukać dalej. Nie chcę tyle pieniędzy wydać na kwiaty. Liczyłam na max 150zł.
Martuś i Jaruś - Sro Cze 10, 2009 3:51 pm

My zapłaciliśmy za mój bukiet, dwa kwiaty do butonierki, kwiat do włosów, branzoletkę dla światka, dekorację auta i kośioła 400 zł :) super nie :) tyle tylko że nie wiem jak pani policzyła dekorację do kościoła, ponieważ nie mieliśmy drogi z żywych kwiatów tylko brzydkich sztuczniaków kościelnego (bo nie zgodził się na żywe), więc nie wiem czy ta cena obejmował droge czy tylko ołtarz...
Klaudynka - Sro Cze 10, 2009 4:24 pm

Moja wiązanka z róż będzie kosztować 250zł, butonierka gratis
Elaska - Nie Cze 14, 2009 11:14 pm

Prawda jest taka, że tania kwiaty - to liche kwiaty. I to potem widać na fotografiach. Nie przesadzajcie więc z tą oszczędnością. Wiązanki ślubne są różne, niektóre bardzo pracochłonne i trzeba zapłacić też za pracę florystki, a nie liczyć same kwiatki.
Wystrzegajcie się sztucznych kwiatów (choć są dużo tańsze) na samochodzie czy w kościele, bo to wiocha i straszny obciach.
I jeszcze pytanie do niektórych "oszczędnych" dziewczyn: nie boicie się zamówić wiązanki ślubnej w pewnej znanej firmie... pogrzebowej?!
Brrrrr...

doni_iza - Pon Cze 15, 2009 10:22 am

Moja wiązanka, złożona z róż, storczyków i frezji, kwiatek do butonierki i dekoracja na samochód kosztowały łącznie 180 zł :D . Wszystko było takie jak sobie wymarzyłam, a wiązanka wygląda świetnie nawet dziś :) .
krzysiaa - Pon Cze 15, 2009 3:27 pm

Ja zapłaciłam za wiązankę ślubną 230 zł ( w tym kwiatek do butonierki). Wiązanka była z róż. Uważam, że to zbyt dużo a stwierdzenie, że "tanie kwiaty to liche kwiaty" wywołuje u mnie uśmiech politowania. Wszystko, co ma "ślub"w tytule jest znacznie droższe, niż to warte. A my godzimy się na to przepłacanie, bo to przecież "taki jeden jedyny dzień w życiu". Naprawdę podziwiam dziewczyny, które potrafią oprzeć się temu całemu ślubnemu szaleństwu i zachowują zdrowy rozsądek. Ty Elaska na pewno do "oszczędnych" dziewczyn się nie zaliczasz ale ciekawa jestem czy sama organizujesz sobie wesele, czy też sponsorują Ci je rodzice?
Agguniaa - Pon Cze 15, 2009 7:43 pm

Za bukiet dla mnie oraz kwiatka do włosów, butonierkę dla Pana Młodego z zielonego storczyka, plus kwiatek dla świadkowej do włosów i na rękę i kwiatek dla świadka z białego storczyka a także cantadeska złota na drugi dzień zapłaciliśmy 300 zł
kasia_m85 - Pon Cze 15, 2009 8:17 pm

Elaska napisał/a:
tania kwiaty - to liche kwiaty

No prosze Cię... 3/4 jak nie wiecej kwaiciarni w Łodzi zaopatruje sie w kwiaty na kwiatowych łódzkich giełdach gdzie piękne kwiaty kosztują grosze (dla przykładu za jedną róże zapłaciłam tam ostatnio 2,25-w przeliczeniu bo trzeba kupić całe paczki,a moja mama w kwiaciarni za identyczną 10 zł)I żeby było jasne,moje stały 4 dni dłużej. Ozdoby,dodatki też kosztuja tam grosze-do wyboru do koloru.Większość kwiaciarni wiec zaopatruje sie w jednym miejscu,kupują za te same ceny.A to,że jedna kwiaciarnia potem liczy sobie za wiązanke z tych kwiatów za 100 a inna za 300 to już ich sprawa.Nie neguje tego,bo każdy liczy sobie ile chce,każdy chce zarobić.Poza tym trzeba cenić swoje umiejetności,czas pracy itp.
Ale twierdząc,że tanie kwiaty to liche kwiaty jesteś w błedzie.Moja koleżanka miała przepiękną wiązanke ślubną z świeżych tulipanów i zapłaciła za nią 90 zł, także mozna i tak.Można tez tak jak moja kuzynka- za ładną,ale nie powalajacą wiazanke w kwiaciarni z dużym i znanym szyldem zapłaciła 420 zł i wiązanka stała 2 całe dni.

sylwunia_niunia - Wto Cze 16, 2009 1:50 am

Popatrzyłam na Wasze ceny i mi szczęka opadła...ja płacę za wiązanke 300, 36 zł za butonierke i kwiaty dla swiadkow, 300 przybranie samochodu, po 150 za każdy z 5 bukietów na stołołach i 100 za wiązanę, która będze ubrane miejsce dla Pary Młodej. Przepłacamy :(
Tyle, że nie było wyboru: żadna firma nie chciała się podjąć dekoracji, ponieważ w piątek przed nami jest wesele. I szczerze mówiąc poszliśmy na łatwiznę. Mieszkamy za granicą i chciałam wszystko w jednym miejscu załatwić. No i mam za swoje :( :(

darling - Wto Cze 16, 2009 9:15 am

krzysiaa napisał/a:
ciekawa jestem czy sama organizujesz sobie wesele, czy też sponsorują Ci je rodzice?


u mnie większość sponsorują rodzice, ale czuję się z tym bardzo niezręcznie i dlatego szukam oszczędności tam gdzie mogę. dlatego kwiaty np. za 300zł odpadają w przedbiegach. teraz jestem na etapie bukietu z frezji - nie powinien być bardzo drogi, tylko nie wiem czy we wrześniu będą dostępne :-?

paulposz - Wto Cze 16, 2009 9:45 am

Wczoraj zamówiłam wiązankę z ok 11 kali + butonierka + 3 kwiaty kalie na samochód + bukiecik z eustomy dla dziewczynki i Pan ma zmieścić się max w 250 zł. Jak dla mnie to nie drogo, nie wiem jak dla was :)
ana0808 - Wto Cze 16, 2009 12:44 pm

A na Chojnach może któraś zna jakaś tania kwiaciarnie albo nawet rynek bo to co gadają w tęcza kwiat albo rokoko i inne to się w głowie nie mieści od 250 wzwyż na mozg im padło jedna to mnie tak wkurzyła ze się zapytałam czy te kwiaty to ze złota sa rozumiem w zimie ale w sierpniu gdzie są dostępne wszystkie kwiaty :evil:
Tissaia - Sob Cze 20, 2009 3:32 pm

My zapłaciliśmy 200 zł za 2 bukiety (mój i świadkowej) + 2 butonierki. Róże, frezje i eustomy. Bardzo fajna kwiaciarnia na Sienkiewicza zaraz obok salonu ślubnego (skrzyżowanie z Traugutta).
ka-milka - Pon Cze 22, 2009 9:16 am

Ja znalazłam bardzo fajną kwiaciarnie i pewiem, że mój bukiet będzie kosztował 200 zł i będą to kalie... Jestem zadowolona z ceny, bo podczas szukania stwierdziłam, że są to jakieś kosmiczne ceny, dochodzące nawet do 500zł :o
marzen.marzen - Pią Wrz 11, 2009 4:30 pm

Witajcie,
ja za wiązankę ślubną z kalii(12szt) wiązankę dla świadkowej i butonierki zapłaciłam 190zł:-) Dekoracja kościoła kosztowała jedynie 400zł - z żywych kwiatów. Kobieta jest na prawdę cudna, przygotowała np.nam piękną tablicę przed kościół - jest kopalnią pomysłów:-) Nie ma dla niej, rzeczy nie do zrobienia!
Ceny w kwiaciarnich łódzkich są przerażające - za ten sam bukiet ceny wahały się od 300 do 400zł,a ceny dekoracji kościoła żywymi kwiatami zaczynały się od 800zł!

ewcia29 - Wto Wrz 15, 2009 9:07 am

My płacimy 300 zł za'
moją wiązankę
wiązankę świadkowej
butonierka Pana młodego
Butonierka świadka
i dwie butonierki dla tatusiów

faellivrin - Wto Wrz 15, 2009 9:26 am

Moja wiązanka ze słoneczników i margaretek + takiż wianek + kwiat we włosy po oczepinach + 2 butonierki + stroik dla świadkowej kosztowały 280 zł, więc cena bardzo atrakcyjna, a kompozycje z kwiatów przecudne. Mała kwiaciarnia osiedlowa na ul. Pojezierskiej przy pubie Dragon;)
darkankha - Nie Wrz 27, 2009 5:18 pm

ja za wiazanke z 9 bialych roz + przypinka dla Pana Mlodego: 70 zl u skrzydlewskiej. I tak sie zdziwilam, kiedy zamawialam, ze tak drogo, ale jak przeczytalam powyzsze posty to sie uspokoilam, ze chyba jednak nie przeplacilam :P
Kamelija - Nie Wrz 27, 2009 10:33 pm

Ja zapłacę 100 zł za wiązankę z herbacianych róż i białych eustom + butonierka - udało się w miarę tanio :)
Bella - Wto Wrz 29, 2009 1:35 am

no to niezłe te ceny wiązanek są, nawet sobie nie zdawałam sprawy, ze aż tyle będzie trzeba wydać.. :o ciekawe czym te ceny sa spowodowane, czy oni jakoś specjalnie zabezpieczają te kwiaty czy coś, czy tylko słowo "ślubna" powoduje takie szaleństwo? :?

ana088
Co do Chojen to ja na różne uroczystości zazwyczaj kupuje kwiaty na Górniaku w pierwszej budce od strony pabianickiej i zawsze są one świeże i ładne :) pani robi tez na zamówienie wiązanki oraz różne kosze (np do kuzynki na wesele, która zamiast kwiatków zażyczyła sobie przybory szkolne dla dzieci zrobiliśmy tam taki kosz tzn dostarczyliśmy art szkolne, a pani ślicznie to ułożyła i przybrała w koszu, że potem cała rodzina się zachwycała) i co ważne ma na prawdę bardzo rozsądne ceny :)

martitka - Wto Wrz 29, 2009 6:17 pm

To zależy z jakich kwiatów robiona wiązanka :) ja miałam z pomarańczowych róż. Zapłaciłam 400zł za bukiet (byłam nim zachwycona), 2x butonierkę, bransoletkę z dwoma łebkami różyczek oraz dekorację samochodu - byłam w 100% usatysfakcjonowana.
Dekoracja kościoła to już inna para kaloszy, ale koszt był nieco większy :)

darling - Sro Wrz 30, 2009 1:54 pm

Mój mąż za wiązankę, 2 butonierki i bransoletkę dla świadkowej zapłacił 150 zł. Dekoracje auta dostałam w prezencie ślubnym. Wszystko tylko dlatego że pani kwiaciarka to moja przyjaciółka.
ava - Pią Paź 16, 2009 8:27 am

My za bukiet ślubny (z eustom i róż), 3 butonierki, kwiaty do wpięcia we włosy i 2 bukiety dla rodziców zapłaciliśmy 200 zł. Domyślam się, że mieliśmy jakąś zniżkę, bo właścicielka kwiaciarni w podstawówce chodziła z S. do jednej klasy :lol:
petra - Wto Paź 20, 2009 5:06 pm

Ja orientowałam się w cenie wiązanki w kawiaciarni Kwiat Serwis, za wiązankę dla młodej i dla świadkowej oraz butonierki dla młodego z różyczek i zielonych "yoko-ono" powiedzieli mi ok 250 zł. Myślę ze cena jest ok chociaż jeszcze nie wiem czy tam zamówię.
Mroweczka - Sro Lis 11, 2009 2:58 pm

Ja kupowałam w Interflorze i zaplacilismy 350zl za bukiet kwiatek dla mnie we wlosy i dla meza. POwiem ze wykonane bylo przeslicznie pelen profesjonalismy fakt ze drogo ale sie oplacalo wiazanka stala prawie tydzien .
monisiagoku - Sob Sty 16, 2010 11:15 pm

ja zamówiłam kulke z róż ecru w kwiaciarni w nowosolnej. bukiet piękny ale jaki był cieżki ;-p koszt 150 pln + butonierka ( trochę mniej ładna ale nie najgorsza;-))
skalimonka - Wto Cze 15, 2010 2:30 pm

Ja za swoją wiązankę z 21 róż z kryształkami, 2 butonierki i dekor na rękę dla świadkowej zapłaciłam 120zł. Wiazanka była idealnie taka, jaka chciałam. ;)
Malena - Wto Cze 15, 2010 2:32 pm

skalimonka, to bardzo tanio,w jakiej kwiaciarni?
skalimonka - Wto Cze 15, 2010 2:54 pm

No wlasnie szukam, ale nie mogę znaleźć ani nazwy ani nic. To jest kwiaciarnia w Andrespolu, juz kiedyś pisalam w którymś watku o niej. Jest to kwiaciarnia przy banku, po prawej stronie, ale nie przy Rokicińskiej (tej kwiaciarni nie polecam!!), a przy prawej scianie banku w ciągu malych sklepików. Pani robi idealnie taka samą wiązankę, jak przyniesie jej sie zdjęcie. Kolor kwiatów też dobrała idealny jaki chciałam, choc cięzko mi było jej wytłumaczyć jaki ma być. Wiązanka wytrzymała cały naprawdę cieply dzien, nastepnego dnia upał i jeszcze jeden dzień, też upalny, w którym mieliśmy plener. Serdecznie polecam :smile:
kata100710 - Wto Lip 13, 2010 8:00 pm

koszt wiązanki z róż i eustom z przybraniem + 3 butonierki 200 zł- kwiaciarnia na Retkini
niesia2708 - Sro Lip 14, 2010 8:00 am

U mnie za bukiet dla mnie i świadkowej, 2 butonierki i uszykowane kwiaty do wpięcia we włosy ma wyjść maks. 240 zł.
katarynka14 - Czw Wrz 09, 2010 5:57 pm

Mój bukiet ślubny z 7 białych kalii plus kwiatek dla świadkowej i 2 butonierki kosztowały tylko 150zł:)
udało się to dzięki kwiaciarni La Dekoret z ul. Kilińskiego <przy pomorskiej>

Brinka - Pią Wrz 10, 2010 9:59 pm

mój bukiet niby 300, ale w kwocie 500zł dostaliśmy:
moją wiązankę, wiązankę dla świadkowej, 4 butonierki, 2 opakowania prezentów (tak były zapakowane że moi rodzice otworzyli podarunki na moją wyraźną prośbę, a teściowe otworzyli kolejnego dnia i też tylko dlatego że poprosiliśmy...)

Misiak87 - Sob Wrz 11, 2010 9:04 am

Mój bukiet, bukiet świadkowej oraz butonierki dla męża i świadka- 200 zł. Kwiaciarnia Flora- Zgierz.
Karola5 - Sob Wrz 11, 2010 11:03 am

Mój bukiet +butonierka kosztowały 165zl - dzięki Brince zamówiłam go w Wawie na Stryjeńskich w kwiaciarni Kinga :)
Brinka - Sob Wrz 11, 2010 10:56 pm

Cieszę się, że skorzystałaś z mojej podpowiedzi.
mała9364 - Czw Wrz 16, 2010 2:11 pm

Ja za swoją zapłaciłam 100zł no i oczywiście do tego dla M. butonierka
kakonka - Czw Wrz 16, 2010 2:12 pm

u mnie butonierka i bukiet z fioletowo białej eustomy kosztował 200 złotych
Elaska - Pią Wrz 17, 2010 8:13 am

Bez urazy - ale kompletnie bez sensu jest pisanie ile zaplacilyscie za wiazanke bez dodania zdjecia i opisu, jak to bylo zrobione, jakie byly dodatki, ile wiazanka wytrzymala, itp. Moze sie okazac, ze 150 zl to bylo bardzo drogo (przy marnej jakosci), a 400 bylo tanio (za cos oryginalnego i super wykonanego). Chcemy zobaczyc te "cuda" po 100-200 zl. Pozdrawiamy :-)
Ela i Przemek

kakonka - Pią Wrz 17, 2010 10:20 am

Elaska napisał/a:
Bez urazy - ale kompletnie bez sensu jest pisanie ile zaplacilyscie za wiazanke bez dodania zdjecia i opisu


zdjęcia wiązanek też są w odpowiednim wątku i myślę, ze jeśli ktoś tutaj pisze o cenie swojej wiązanki to wkleja jej zdjęcie w wątku do tego przeznaczonym :)

Magdzik - Sro Wrz 28, 2011 8:27 am

Ja za bukiet z kremowych i niebieskich róż plus do tego butonierka i 2 niebieskie róże do włosów zapłaciłam 130zł w mniejszej kwiaciarni :-)
bukietyzbroszek - Pon Gru 17, 2012 7:29 pm

Musze przyznac, że ceny bukietów slubnych sa naprawde atrakcyjne. Bukiet za 130 zł to naprawde dobra cena Ale maja jedna wade sa nietrwałe :( Zima to nawet chyba tego samego dnia sa juz "martwe" Na szczescie sa juz w Polsce bukiety ślubne z broszek :)
Magdzik - Wto Gru 18, 2012 1:29 pm

bukietyzbroszek napisał/a:
Bukiet za 130 zł to naprawde dobra cena

Z tym, że nie wspomniałam w kwiaciarni, że to na ślub i kwiaciarnia w mniejszej miejscowości, a nie w mieście.

AgaNika - Wto Gru 18, 2012 5:36 pm

Moja wiązanka kosztowała ok 200 - razem z 2 butonierkami, bransoletką dla świadkowej i kwiatami dla rodziców zapłaciliśmy 400 zł. Wiązanka (mimo moich starań) nie dotrwała nawet do poprawin więc nie była warta nawet 20 zł... Kwiaciarnia Rokoko na Rzgowskiej
Ewa_Ewi - Wto Gru 18, 2012 8:15 pm

Ja za kwiaty zapłaciłam 500 zł, w tym: moja wiązanka ślubna, mała wiązanka dla świadkowej, butonierka dla PM, butonierka dla swiadka, wieeelkie bukiety dla rodziców i kwiaty na samochód. Bardzo polecam kwiaciarnię Maja przy ul. Pomorskiej (przy Kamińskiego).

[ Dodano: Wto Gru 18, 2012 8:18 pm ]
bukietyzbroszek napisał/a:
bukiety ślubne z broszek
nie podobają mi się.
bukietyzbroszek - Czw Gru 20, 2012 10:36 pm

bukiety z broszek nie kazdemu sie podobaja ale ale maja jedna zaletę sa trwałe ! mało tego możesz taki bukiet miec w domu kilka tygodni wczesniej. Mozesz miec wplyw na to jak bedzie wygladal, jezeli cos Ci sie w nim nie podoba to go zmieniasz wraz z osoba ktora go wykonuje W dniu slubu nie musisz sie juz o niego martwic nie musisz uwazac jak go kladziesz, gdzie kladziesz zeby sie nie popsul Zywe kwiaty sa piekne ale za duzo z nimi stresu
Ewa_Ewi - Pią Gru 21, 2012 11:10 am

bukietyzbroszek napisał/a:
maja jedna zaletę sa trwałe
jak wszystko, co sztuczne, tylko ze ja nienawidze sztucznych rzeczy, nie wyobrazam sobie isc do slubu z innym bukietem niz z zywych kwiatow. i co z tego ze zywy jest nietrwaly?
bukietyzbroszek napisał/a:
W dniu slubu nie musisz sie juz o niego martwic nie musisz uwazac jak go kladziesz, gdzie kladziesz zeby sie nie popsul
nie przypominam sobie zebym miala takie problemy ze swoim bukietem w trakcie slubu, zarowno przed ceremonia jak i w trakcie wesela byl sobie w wazonie. Jezeli mamy sprawdzona kwiaciarnie to nie ma sie o co martwic. W tym dniu jest wielu stresow, ale akurat o bukiet nie musialam sie martwic, czy nawet o nim myslec.
Marta Kulesza - Wto Gru 10, 2013 11:34 pm

ja zapłaciłam 100 zł + do tego butonierki dla młodego, świadka i ojców to 60 zł
Sisska - Sro Gru 11, 2013 9:51 pm

Marta Kulesza, a masz jakies inne zdjecia bukietu niz to w autku i czy mozesz napisac, gdzie byl robiony? :)
Marta Kulesza - Pią Gru 27, 2013 7:53 pm

Sisska, kupiłam wiązankę na róg julianowskiej i zgierskiej floris.

[ Dodano: Pią Gru 27, 2013 7:54 pm ]
oto zdjęcie

Loczek_16 - Sob Gru 28, 2013 1:13 pm

hmm to albo ja wymyślam albo wybrałam się do drogiej kwiaciarni.. pani za bukiet z mieszanych kwiatów krzyknęła od 180zł w górę...
msmika - Czw Sty 02, 2014 10:18 am

My za bukiet i butonierkę zapłacimy ok 150zł, chociaż pani nam powiedziała, że raczej bliżej 130zł, ale gdyby ceny mialy się zmienić to woli nam podać wyższą cenę i miło zaskoczyć :)
Paolina - Czw Sty 02, 2014 10:22 pm

Loczek_16 napisał/a:
hmm to albo ja wymyślam albo wybrałam się do drogiej kwiaciarni.. pani za bukiet z mieszanych kwiatów krzyknęła od 180zł w górę...


Cena zależy nie tylko od rodzaju kwiatów, ale też od kwiaciarni. W jednej z pierwszych, które odwiedziłam usłyszałam, że zapłacę co najmniej 200 zł. Ostatecznie: bukiet + butonierka = 120 zł

aniuniai - Czw Sty 02, 2014 10:31 pm

Ja wstepnie za bukiet dla mnie bransoletke dla swiatkowej butonierka dla swiatka dostalam propozycje 150 zl. Beda trzy rodzaje kwiatow eustoma gebry i malych zielonych chryzantem. Wydaje mi sie ze taka rozsadna cena
Loczek_16 - Pią Sty 03, 2014 8:50 pm

Może cena jest taka wysoka bo oni robią też całe dekoracje? (sale i takie tam), nie jest to tylko kwiaciarnia.

W każdym razie trzeba będzie rozejrzeć się jeszcze za innymi kwiaciarniami :)

msmika - Pią Sty 03, 2014 9:42 pm

Loczek_16, ja mam porównanie firmy AZEA i dwóch kwiaciarni u mnie w mieście... róznica jest naprawdę spora... mimo, że bukiet ma się składać z róż i eustom (w okresie kiedy są to kwiaty łatwo dostępne)
AZEA 200-250zł(bukiet) + 40-50zł (butonierka) (pomijam już bransoletkę i butonierkę świadka)
Kwiaciarnia 1 - 160-80zł bukiet + 30zł (butonierka)
Kwiaciarnia Jagoda - 150-160zł bukiet (w cenie butonierka PM)

Loczek_16 - Sob Sty 04, 2014 3:00 pm

msmika różnica spora :/ Mamy już jedną kwiaciarnię na oku, będziemy musieli wysłać rodziców na zwiad. Popytam jeszcze wśród znajomych.

Dekoracje ta moja firma robi śliczne, ale jak mam tak przepłacać za kwiaty, to podziękuję.

Dziękuję za pomoc :cmok:

Catylyn89 - Nie Sty 05, 2014 11:41 am

Ja zapłacę za swoją 230 zł, będzie się składać z róż, eustom, młodych frezji i gożdzików... W kształcie kuli z luźnymi elementami... Cena we Floral Deco :)
M4rcysi4 - Nie Sty 05, 2014 12:53 pm

Koszty u mnie: 400zł za dwie wiązanki głównie z hortensji, ale też było kilka róż i za dwie butonierki.
Torradora - Nie Sty 05, 2014 3:01 pm

Moja wiązanka z 24 białych róż - 120 zł, butonierka młodego - 30 zł.
hany - Nie Sty 05, 2014 8:03 pm

Moja wiązanka ma kosztować ok. 160 zł. (głównie peonie), butonierka 20 zł.
Loczek_16 - Wto Sty 07, 2014 10:30 pm

hany napisał/a:
Moja wiązanka ma kosztować ok. 160 zł. (głównie peonie), butonierka 20 zł.


zamawiasz w ptb może czy u siebie? :)

hany - Sro Sty 08, 2014 10:12 am

Loczek_16 napisał/a:
hany napisał/a:
Moja wiązanka ma kosztować ok. 160 zł. (głównie peonie), butonierka 20 zł.


zamawiasz w ptb może czy u siebie? :)


Zamawiam u dziewczyn z AZEA :) one robią mi całą dekorację kwiatową w kościele, na sali i do tego wiązanki i butonierki :)

Skyler - Pią Sty 10, 2014 6:56 pm

Moja wiązanka ma kosztować 160 - 180 zł kwiaty jeszcze do ustalenia, wzór mniej więcej już znamy i kolorystykę. Butonierki koszt 20 zł. Ceny w kwiaciarni Marzanna w Rawie Maz.

Będą do tego też dekoracje na auto, ale to też będziemy ustalać dopiero w połowie maja.

AZEA - Czw Sty 16, 2014 10:09 am

msmika napisał/a:
Loczek_16, ja mam porównanie firmy AZEA i dwóch kwiaciarni u mnie w mieście... róznica jest naprawdę spora... mimo, że bukiet ma się składać z róż i eustom (w okresie kiedy są to kwiaty łatwo dostępne)
AZEA 200-250zł(bukiet) + 40-50zł (butonierka) (pomijam już bransoletkę i butonierkę świadka)
Kwiaciarnia 1 - 160-80zł bukiet + 30zł (butonierka)
Kwiaciarnia Jagoda - 150-160zł bukiet (w cenie butonierka PM)


Witamy,
Chciałybyśmy wyjaśnić nieco wątek i uzupełnić kilka informacji jakie zostały przesłane w wycenie dla Pani msmika. Nasza wycena wyglądała następująco:
- bukiet ślubny 200-220 zł
- bransoletka dla świadkowej 40-60 zł
- butonierka 25 zł
Zaplanowany bukiet ślubny miał się składać z 3-4 rodzai róż - w tym z róży peoniowej lub angielskiej. Ponadto napisałyśmy także że wszystkie przesłane ceny zawierają transport z Łodzi do Radomska, oraz podlegają negocjacjom :)

Linka91 - Czw Sty 23, 2014 8:22 pm

dziewczyny, a ile (mniej więcej) wcześniej trzeba zamówić kwiaty? bo jakoś się nie orientowałam :)
Sisska - Sro Mar 05, 2014 7:19 pm

bukiet z 25 gozdzikow + butonierka - 110zł
butonierka dla swiadka - 20zl
bransoletka - 30,00zł
spinka do wlosow - 30,00zl

karolina99 - Czw Mar 06, 2014 8:34 pm

Sisska gdzie zamawiasz?:) i z jakim wyprzedzeniem trzeba się zgłosić?
Sisska - Czw Mar 06, 2014 8:47 pm

ja zamowilam tutaj http://www.kwiaciarniazgierz.pl/

nie wiem z jakim wyprzedzeniem, ale widocznie 3,5 mc wczesniej nie jest za wczesniej ;)

bambolea - Sro Wrz 10, 2014 10:23 pm

Ja zamówiłam w kwiaciarni lila garden na Retkini (w CH Retkinia), za komplet, czyli moja ślubna, świadkowej + przypinki dla młodego i świadka zapłaciliśmy 170 zł. I była śliczna ;) Jak będę mieć foty to wstawię ;)
lovinlizard - Pią Wrz 12, 2014 8:19 pm

intreflora 350zł mój bukiet plus butonierka młodego białe lilie plus białe róże
20zł doplata za 3 dodatkowe butonierki


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group