Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Menu weselne - Stół Sushi na weslu

Agatta - Czw Gru 10, 2009 4:41 pm
Temat postu: Stół Sushi na weslu
Hej.
Zastanawiam się czy poza stołem wiejskim na moim weselu nie dołożyć stołu z Sushi.
Byłam z 2 lata temu na weselu u koleżanki w Warszawie i tam z czymś takim się spotkałam. Wyszło bardzo fajnie i orginalnie. Koło godziny 21 kucharz w japońskim kimonie na wyznaczonym i udekorowanym w tym klimacie stole zaczął przygotowywać japońskie specjały. Dość szybko się skończyło bo ustawiła się dość spora kolejka zainteresowanych jak się to robi i jak to smakuje.
Moje przyjęcie będzie dość spore (koło 170 osób) także napewno amatorów nie zabraknie.
Pytałem się właściciela mojej sali czy są w stanie zorganizować mi taką atrakcję, lecz nie wiele wiedział o sushi. Natomiast nie robił żadnych problemów z przyjęciem osoby z zewnątrz. Dzwoniłam do koleżanki z Warszawy z prośbą o numer tego kucharza, ale okazało się że restauracja sushi która ją obsługiwała ma restaurację również w Łodzi, bodajże w Manufakturze. Co myślicie o takim orientalnym akcencie? Ja prawie jestem zdecydowana.

mietka - Czw Gru 10, 2009 4:50 pm

strasznie fajny pomysl, uwielbiam sushi..
Kati - Czw Gru 10, 2009 4:54 pm

Dla mnie rewelka :) Super pomysł :mrgreen:
Bella - Czw Gru 10, 2009 5:26 pm

Bardzo oryginalny pomysł i nie lada atrakcja dla gości :) podoba mi się :)
mietka - Czw Gru 10, 2009 5:29 pm

ja teraz cierpie, bo nie powinnam jesc sushi, ale chyba poprosze mojego meza, zeby cos skrecil w wersji dla karmiacych.

jak bedziecie potrzebowac "sushi mastera" to sluze mezem :)

Ambrozja - Czw Gru 10, 2009 5:36 pm

Super pomysł, też bym się w kolejce ustawiła :smile:
Malena - Czw Gru 10, 2009 5:40 pm

uważam, że to super, gdyby tylko była na to kaska, na pewno bym się zdecydowała. Sama niedawno po raz pierwszy zjadlam sushi i uwielbiam je:) A wiele osób mogloby pierwszy raz spróbowac.

Nie wiecie jaka jest cena takiej przyjemności?

Martysia - Czw Gru 10, 2009 5:58 pm

hmm hmm... pomysł.... oryginalny
szaraczarownica - Czw Gru 10, 2009 7:20 pm

Ambrozja napisał/a:
Super pomysł, też bym się w kolejce ustawiła

Do mietki męża?? :lol:

Przepraszam, nie mogłam się powstrzymać, bo układ komentarzy jest fajny :wink:

mietka - Czw Gru 10, 2009 7:28 pm

szaraczarownica napisał/a:
Do mietki męża?? :lol:


:smile: :smile:

no jakby stal za tym stolem i ciachal Maki i inne przysMaki to jakos bym to zniosla...... :D

Ambrozja - Czw Gru 10, 2009 8:04 pm

mietka napisał/a:
szaraczarownica napisał/a:
Do mietki męża?? :lol:


:smile: :smile:

no jakby stal za tym stolem i ciachal Maki i inne przysMaki to jakos bym to zniosla...... :D


ale wcześniej niepostrzeżenie kopnęła mnie w kostkę? :smile:

justinaa - Czw Gru 10, 2009 9:42 pm

super pomysł!
oczywiście, zależy od gości, niektórzy może by stwierdzili, że to nie dla nich, mimo, że ani razu sushi nie jedli, ale na 170 osób na pewno znajdzie się sporo amatorów :)

gohnia - Czw Gru 10, 2009 9:51 pm

Superowy pomysł! :o Muszę się zorientować jak to zorganizować!

Tak zasadniczo to takie stoły mogą być w dowolnej tematyce...

kakonka - Czw Gru 10, 2009 9:59 pm

pomysł fantastyczny :) dla mnie mogłoby już nic innego nie być wtedy :)
yennefer - Pią Gru 11, 2009 10:37 am

Jako jedyny taki element czy jeden z dwóch może być. Ale kiedy takich atrakcji jest więcej (barmani, fontanny, stół wiejski, stoły słodkie, alkoholowe itd. itp.) to z wesela robi się coś na kształt targowiska :roll: Ale to tylko moje przypuszczenia...
MalaJu - Pią Gru 11, 2009 1:20 pm

W życiu stołu sushi. Przy moich gościach weselnych to chyba tylko Mietka z Mężem by przy nim stali ;) Chodzi mi o to, że nie znam wielu tak nowoczesnych ludzi, by się surową rybą zajadali. Wszystko poszłoby do kosza. Moja rodzina woli pieczone mięso.
EwaM - Pią Gru 11, 2009 3:32 pm

U nas był stół rybny i praktycznie zniknął więc jak dla mnie super pomysł ;) Zawsze to jakaś atrakcja. Ja co prawda jadłam sushi raz w życiu i mi nie smakowało. Może akurat to które jadłam było kiepskie, więc chyba też się ustawię w kolejne do Mietki męża :wink: żeby spróbować dobrego. ;)

Tylko tak jak pisze yennefer, żeby tych atrakcji na weselu nie było za dużo.

kasia_m85 - Pią Gru 11, 2009 9:13 pm

mietka napisał/a:
jak bedziecie potrzebowac "sushi mastera" to sluze mezem

Męża może nie bedę pożyczać ale bedę wdzięczna za przepis:)Chyba,że gdzieś już podawałas to proszę o linka:)

martitka - Wto Gru 22, 2009 4:31 pm

MalaJu napisał/a:
W życiu stołu sushi. Wszystko poszłoby do kosza. Moja rodzina woli pieczone mięso.


To tak jak u mnie - z surowego tylko tatar był :)

Ale na takim dużym weselu (moje było na 58 osób, więc niewielkie) myślę, że pomysł ciekawy.

No tylko, żeby był on

yennefer napisał/a:
Jako jedyny taki element czy jeden z dwóch

klawdia - Pon Sty 11, 2010 2:50 pm

a orientuje się któraś z Was ile by taki stół kosztował? Zaczynam sie zastanawiać czy baru z barmanem nie zamienić na stół sushi... na dwie takie atrakcje raczej stać nas nie będzie.
PositiveAga - Pon Sty 18, 2010 11:11 pm

W necie znalazłam że "Dybalski" otworzył swój bar sushi i oferują catering na wesela, bankiety, przyjęcia

podaje linka http://bankiety.info.pl/

Magdzik - Nie Wrz 26, 2010 5:01 pm

MalaJu napisał/a:
Moja rodzina woli pieczone mięso.

U mnie też większość lubi pieczone mięso.Myślę,że mało by było zwolenników sushi.Ja sama nie cierpię surowego mięsa.Nawet mielonego surowego nie spróbuję jak robię.Dopiero jak już jest gotowe to próbuję :smile:

SilverLady - Czw Paź 14, 2010 7:53 pm

Byłam na weselu, na którym jako przystawkę podawali 3 rodzaje sushi, pychota!
prestige - Pią Paź 15, 2010 5:33 pm

My robiliśmy jedno wesele gdzie na szwedzkim stole z zimnymi przystawkami było sushi! rewelacja!
ZegaryBrzozow - Wto Paź 19, 2010 9:03 pm

prestige napisał/a:
My robiliśmy jedno wesele gdzie na szwedzkim stole z zimnymi przystawkami było sushi! rewelacja!


Poważnie? W życiu bym się nie spodziewał sushi na weselu,jak zareagowali na to inni goście? :)

prestige - Pią Paź 22, 2010 10:33 am

były różne reakcje :) Młode osoby były zachwycone, kolejne pokolenie było zaintrygowane i chętnie chodzili próbować (normalnie nie poszliby to sushi baru bo przecież surowa ryba to jakieś obrzydliwe danie) ale odchodzili mile zaskoczeni, czyli smakowało :) natomiast najgorzej reagowało to najstarsze pokolenie ani nie spróbowali a swoje ostre zdanie mięli (wiadomo jakie) - generalnie 80% ludzi było zadowolonych z takiej atrakcji a sushi całe zniknęło ze stołu. Polecamy !! !
SilverLady - Pią Paź 22, 2010 7:29 pm

Na tym weselu, na którym ja byłam, sushi zostało zjedzone co do ostatniego kawałka. Nawet babcia pana młodego po długich podchodach spróbowała i stwierdziła, że całkiem smaczne :)
mikado - Nie Paź 31, 2010 10:27 pm

ja mam chęć na sushi na weselu. Orientujecie się ile taka przyjemność kosztuje?
instadri - Wto Lis 02, 2010 10:51 am

sushi na weselu- chciałabym być na takim 8) sushi uwielbiam
Meerkat - Wto Lis 02, 2010 3:56 pm

instadri napisał/a:
sushi na weselu- chciałabym być na takim 8)
przyłączam się :) ale pewnie na naszym weselu by to nie przeszło, bo jednak wódkę lepiej się zagryza kiełbasą z wiejskiego stołu :wink:
prestige - Sro Lis 17, 2010 7:27 pm

ale sushi na weselach występuje jako atrakcja - degustacja. nie sądzę żeby komuś przyszło do głowy wódkę zagryzać sushi. poza tym prawda jest taka, że pijemy już mniej wódki niż kiedyś :) teraz na weselach królują wina i drinki.
Haliśka Band - Sro Lis 17, 2010 7:41 pm

prestige napisał/a:
ale sushi na weselach występuje jako atrakcja - degustacja. nie sądzę żeby komuś przyszło do głowy wódkę zagryzać sushi. poza tym prawda jest taka, że pijemy już mniej wódki niż kiedyś :) teraz na weselach królują wina i drinki.


Sushi póki co jest atrakcją, a jeżeli zagryzamy nim wódkę to myślę, że zwykły rolmops się lepiej nada :) Ale o ile z sushi na weselu się spotkałem, o tyle sake do niego nie widziałem. Więc może goście sobie wykoncypowali, żeby po "naszemu" wódeczkę przegryźć :) .

prestige - Czw Lis 18, 2010 3:04 pm

może tak :)

Na zakąskę proponuje sushi z dużą ilością wasabi - przynajmniej zneutralizuje wódkę :P

wilencia82 - Pon Lut 20, 2012 11:48 am

Ja na weselu u kuzynki spotkałam się ze stołem rybnym... było fajnie... tylko się trochę boję bo wiesz ryby się psują najszybciej, z łososiem wędzonym na zimno bywają latem kłopoty, a co dopiero stół sushi??? Żeby nie było jak w tym skeczu monty pytona gdzie wszyscy goście przyjęcia zatruli się łososiem... :)
asia7 - Wto Lut 21, 2012 3:23 pm

ja bym chętnie sushi zjadła na weselu, ale to droga opcja dodatkowa (do tego nie każdemu smakuje), więc postawimy na stół wiejsko-rybny, który oferuje nasza sala :)
wilencia82 - Wto Lut 21, 2012 5:22 pm

no ja też bym nie pogardziła ale my się nad tym rybnym stołem zastanawiamy bo właśnie trwałość jest kluczowa w tym przypadku
olivka_ja - Wto Lut 21, 2012 7:51 pm

asia7 napisał/a:
ja bym chętnie sushi zjadła na weselu, ale to droga opcja dodatkowa (do tego nie każdemu smakuje), więc postawimy na stół wiejsko-rybny, który oferuje nasza sala :)


my też będziemy mieli stół wiejsko-ryby, który oferuje sala
ryby są świeżo wędzone i przywożone przed weselem, będą wędzone więc nie martwię się o ich trwałość
do tego słyszałam, że stół cieszył się dużym powodzeniem (znajoma rodziców była na weselu na naszej sali i opowiadała, że ryby były bardzo smaczne a goście zadowoleni)

All-me - Wto Lut 21, 2012 8:18 pm

Mniam :) fajny pomysł...ale pewnie kosztowny... :P
MadMar - Czw Lut 23, 2012 8:05 pm

wilencia82 napisał/a:
tylko się trochę boję bo wiesz ryby się psują najszybciej,

też się bałam, ale od czego jest szkola (która mi się wreszcie 'życiowo' do czegoś przydała) :)
ale wracając do tematu- u nas sala organizuje taki stół i Pan Właściciel nas poinformował, że nie mamy się co obawiać o trwałość czy świeżość ryb bo mogą położyć suchy lód (który jest stosowany przy przechowywaniu ryb itp), który jest w stanie wytrzymać 24 godziny, więc nie ma obaw:) Ryby i inne przysmaki będą miały zapewnione niską temperaturę:D

martita86 - Pon Paź 29, 2012 8:37 pm

Witam,

jesteśmy już z mężem po Naszym wielkim dniu i chcieliśmy się podzielić naszym pomysłem 8)
Nie mogłam znaleźć odpowiedniego tematu to dodałam nowy :(
U żadnych znajomych tego nie było , a chcieliśmy zrobić coś zaskakującego. Fontanna z czekolady czy szampana oklepana, wiejski stół jest już standardem i mój kochany mąż zapytał w sushi barze czy robią dostawy na przyjęcia.
Okazało się, że to strzał w dziesiątkę , oczywiście nie wszystkim smakowało ale chyba nie znalazła się osoba która by nie spróbowała :] szczególnie starsze osoby miały radochę, bo nigdy sami by tego nie kupili a tak mieli okazję spróbować. Zamówiliśmy 200sztuk maków (2zł sztuka), przywiezione na fajnych drewnianych tackach ze wszystkimi dodatkami sosem sojowym , chrzanem wasabi , imbir. Jakbyśmy zamówili więcej też by zeszły okazało się ze znaleźli się amatorzy surowej ryby
Pomysł trafiony :) Polecamy przyszłym parom młodym :-)
Nas obsłużyła firma DOTTO, w razie pytań piszcie :!:

panna mia - Sob Lis 03, 2012 1:17 pm

stół sushi to super pomysł!
zuziaczek - Nie Lis 04, 2012 6:13 pm

Czy dotto to Ci co mają stoisko w którymś z hipermarketów? Takie stoisko z wesołą pomarańczową rybką? Próbowałam tam sushi i faktycznie smaczne, tylko tak się zastanawiam czy jak to jest takie tanie to nie jest nie wiem z gorszych składników? Bo przecież normalnie sushi to kosztuje majątek.
evvka - Pon Lis 05, 2012 3:04 am

była też sake dla gości ?
E-kwiaty - Pią Lis 09, 2012 11:50 am

Pomysł bardzo ciekawy,ale nie wiem czy u nas się przyjmie:) Nie każdy z gości lubi sushi,wręcz przeciwnie. Poza tym zależy to także od budżetu jaki posiadamy na organizację wesela. Stół sushi jest dosyć kosztowny.


Usunęłam reklamę. Moderatorka Asiek

malami - Pon Lis 19, 2012 7:20 pm

Ktoś się orientuje ile taka przyjemność kosztuje? A jeśli sala czegoś takiego nie oferuje to czy znacie restauracje gdzie można na wynos zamówić taką większą ilość ?
MajKama - Wto Lis 20, 2012 12:56 pm

Mnie również bardzo podoba się ta opcja! Na pewno wezmę ją pod uwagę.. :)
malami - Pią Lis 23, 2012 11:28 pm

Nikt nie może polecić żadnej restauracji? :(
mietka - Sob Lis 24, 2012 7:50 am

Sushi kushi i house of sushi
Wyderka85 - Pon Gru 31, 2012 8:37 am

Sushi fajna rzecz, ale mam pytanie, ile takie coś za 2 zł/sztuka ma wspólnego z oryginalną potrawą? Ciekawa po prostu jestem czy to nie kolejny "ficzerek" udający coś czym nie jest...
Haliśka Band - Nie Sty 06, 2013 6:43 pm

Wyderka85 napisał/a:
Sushi fajna rzecz, ale mam pytanie, ile takie coś za 2 zł/sztuka ma wspólnego z oryginalną potrawą? Ciekawa po prostu jestem czy to nie kolejny "ficzerek" udający coś czym nie jest...


Myślę, że tego się nikt nie dowie. Każdy robi jak lubi, chcesz to z surową rybą, albo wędzoną, albo bez itd. Sushi to dania bazujące na ryżu i mają więcej odmian niż jakiekolwiek inne danie z kuchni japońskiej.
Są typowo polskie dania jak choćby bigos, flaki czy żurek. Jadłem to setki razy na różnych imprezach i nie wiem ciągle jak powinna smakować dana potrawa w oryginale.

Jak smakuje to jest OK, nie ma się co kłopotać, no i ważne żeby świeże było :)

Partyshow_pl - Sob Mar 09, 2013 12:46 pm

Ważne aby przypadło gościom do gustu,jednak jeżeli mam być szczera: w naszej polskiej tradycji raczej się nie sprawdzi. Co innego stół wiejski czy alkoholowy- to jak najbardziej tak jednak sushi.. No z doświadczenia wiem,że tylko nieliczna garstka gości będzie zadowolona.
mia2013 - Sro Lip 17, 2013 8:15 am

ja też chciałam , moim zdaniem super pomysł... manager naszej sali odradza... że nikt nie jadł, dwa jest ciepło a sali i jak nie zejdzie nadaje się tylko do wyrzucenia :(
Sisska - Sro Lip 17, 2013 10:35 am

razem z narzeczonym uwielbiamy sushi i ja chetnie bym sie na cos takiego zdecydowala, tylko, ze takie jedzenie nie moze za dlugo stac no i nigdy nie ma pewnosci czy goscie lubia badz beda chcieli sprobowac :(
MagiaZlota_pl - Pon Lip 22, 2013 2:55 pm

Tutaj jest podobnie jak z daniami wegetariańskimi,mogą byc ale wcale nie muszą. Jeżeli większość gości przepada za sushi- wtedy tak,w innym przypadku bzie to strata pieniędzy.
Julka.a - Sro Lis 20, 2013 3:46 pm

Dobry pomysł,ale pewnie musi być to bardzo kosztowne i faktycznie może się zmarnować.

Już widzę moją babcie wywijającą pałeczkami :) ))

getmarried - Czw Lis 21, 2013 4:56 pm

Ja myślę, że to bardzo dobry pomysł. Zawsze fajnie, jak dane wesele się czymś ciekawym wyróżnia. Najważniejsze, żeby nie przesadzić z innowacyjnymi pomysłami, bo może być sporo. Sushi może być świetne, jako przystawka. Jak nie zrobicie go za dużo to na pewno nie zostanie.
Maj1234 - Pią Lis 22, 2013 2:07 pm

Fantastyczny pomysł !Ja bym się ustawiła pierwsza w kolejce po sushi:)
Marcelo - Pią Lis 22, 2013 3:39 pm

Byłby to dobry pomysł, pod wrunkiem świeżych produktów, już jedliśmy Suchi nie raz, które nie było zbyt dobre. Więc nie wiem czy byśmy zaryzykowali na Weselu :-)
Dorotka_ - Pią Lis 22, 2013 3:56 pm

Sushi nadaje się na bankiet, ale na wesele? Chybiony pomysł, kolejne udziwnienie, żeby zaimponować gościom, a od Mlodych wyciągnąć kasę ;)
dora11 - Pon Mar 30, 2015 10:39 am

Dorotka_ napisał/a:
Sushi nadaje się na bankiet, ale na wesele? Chybiony pomysł, kolejne udziwnienie, żeby zaimponować gościom, a od Mlodych wyciągnąć kasę ;)


Właśnie niekoniecznie :) Jest to element zimnej płyty. Wygląda to na moje oko o wiele bardziej elegancko niż wiejski stół i ogólnie uważam,że jest to po prostu bomba. U mnie się sprawdziło. Próbowali praktycznie wszyscy goście. Była to dla wielu pierwsza okazja na spróbowanie. Myślałam,ze nie będzie smakowało starszym osobom ale się myliłam. Próbowali wszyscy a najbardziej się tym zajadał... mój dziadek ! Rocznik 35. Zamawiałam w Besuto : Usunęłam link. Odsyłam do regulaminu forum. Moderatorka Asiek. Jest to restauracja w Warszawie .

Julia_ja - Pon Mar 30, 2015 2:20 pm

Kocham sushi, ale w moim przypadku nie widzę zbytnio jak ludzie piją wódkę i zagryzają sushi. Chyba w tym względzie jestem tradycjonalistką :-)
Catylyn89 - Pon Mar 30, 2015 2:55 pm

Dorotka_ napisał/a:
Sushi nadaje się na bankiet, ale na wesele? Chybiony pomysł, kolejne udziwnienie, żeby zaimponować gościom, a od Mlodych wyciągnąć kasę ;)


Zgadzam się... Sushi widziałam raz, na filmie z wesela tematycznego. Para wybrała Kraj Kwitnącej Wiśni, jako motyw przewodni :)

sss_ - Pon Mar 30, 2015 3:20 pm

Dorotka_ napisał/a:
Sushi nadaje się na bankiet, ale na wesele? Chybiony pomysł, kolejne udziwnienie, żeby zaimponować gościom, a od Mlodych wyciągnąć kasę ;)

A dla mnie ok. Tyle udziwnień Młodzi wymyślają,że sushi to Pikus. Bylam na weselach z sushi i wszyscy najpierw lecieli tam aby spróbować. Wiele osób chce spróbować a jeśli jest okazja aby za darmo to myślę,że wiele osob poleci na to :-) . Jednak jesli już ktoś zdecyduje się na taką atrakcję trzeba pomyśleć o jakości i o ilości bo głupio to wygląda jak po godzinie stol pusty bo wszystko zjedzone.

ithanielle - Pon Mar 30, 2015 3:26 pm

U nas co prawda nie było sushi, bo nie jestem wielbicielką tego typu jedzenia, ale byliśmy na weselu u naszych przyjaciół - tam podano sushi.

I nie zgadzam się z przedmówczyniami, wyglądało to naprawdę bardzo dobrze, co więcej - znalazło się naprawdę dużo chętnych na sushi. Tak więc wg mnie nie jest to zły pomysł, wręcz przeciwnie.

Terry - Pon Mar 30, 2015 8:55 pm

Spotkałam się też ze stołem rybnym. Nie nazwałabym tego sushi. Były wędzone ryby, raki, krewetki, ślimaki. Sporo osób się brzydziło niektórych rzeczy, ale inni chętnie próbowali, bo dla niektórych osób to pierwsza okazja. "Normalnie nie sięgają po robaki". Takie określenie słyszałam.
dorotka0603 - Czw Maj 28, 2015 7:26 pm

Ja myślę, że sushi super, u nas będzie sushi na stołach obok z przekąskami itd, każdy kto będzie miał ochotę to sobie podejdzie i zje :) super sprawa, nie wymyśliliśmy tego sami, tylko tak mamy w menu, myślę, że gościom się spodoba :) Jak mówi sss_, to będzie nawet coś w formie atrakcji, bo ludzie będą chcieli spróbować, nie wszyscy mieli okazję jeść sushi :) u nas będzie zapewnione tyle, żeby nie brakowało, ale rzeczywiście jak się robi "na własną rękę" to może być kłopot z dostosowaniem ilości itd...

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group