Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Dodatki ślubne - Wianki

Asiek - Wto Maj 04, 2004 2:06 pm
Temat postu: Wianki
Choć wianki bardziej kojarzą się z komunią, to jednak coraz więcej panien młodych się na nie decyduje.

Jeśli znajdziecie zdjęcia wianków ślubnych to wklejajcie. :)

Ja, póki co, znalazłam jedno zdjęcie :



Kati - Sro Maj 05, 2004 7:52 am

Moja koleżanka z pracy miała wianek z żywych kwiatów (margerytki) i szczerze mówiąc, wyglądała jak namalowana prze z 5 latka
pani Wiosna

Nina - Sro Maj 05, 2004 7:30 pm



Na razie tylko tyle znalazłam, obiecuje szukać dalej

dagmara - Sro Maj 05, 2004 10:47 pm

Wianek mnie osobiście średnio się podoba za to żywe kwiaty np.w koku wyglądają bosko.
Edyta - Sro Maj 05, 2004 10:53 pm
Temat postu: Re: Wianki
Asiek napisał/a:
Choć wianki bardziej kojarzą się z komunią



no właśnie i tedy Młoda nie wygląda jak Panna Młoda

kryszka - Czw Maj 06, 2004 1:13 am

A mi się wianki bardzo podobają. :D No to wklejam:










Kati - Czw Maj 06, 2004 8:41 pm

Ten ostatni jest piękny... ale to nie wianek tylko stroik...

ekstra :!: :!: :!: :mrgreen:

gosia - Czw Maj 06, 2004 9:25 pm

Ten ostatni stroik jest ładniutki :D
Akacja - Pią Maj 07, 2004 1:24 am

Moja bratowa miała cos w rodzaju stroika. Miala za miast welonu tkj opaske z białymi margaretkami takimi jak w bukieciku, bardzo ladnie to wygladalo i pasowalo do sukienki i fryzury. Bradzo mi sie podoba zdjecie nr 4- spiecie stroika i welonu super akurat na ciemne wlosy
szczako - Wto Sty 31, 2006 2:11 pm

wianki sa cudowne ...

a ja znalazlam 'nieprawdziwe' wianki:
(czy to sa nadal wianki...?)






kryszka - Wto Sty 31, 2006 2:39 pm

Jak dla mnie to typowe wianuszki komunijne.
Agatka_P - Wto Sty 31, 2006 2:40 pm

A mnie się kojarzą z amarykańskimi ślubami z lat 80 - 90
szczako - Wto Sty 31, 2006 2:41 pm

kryszka napisał/a:
Jak dla mnie to typowe wianuszki komunijne.


owszem, mnie tez sie tak kojarza.
ale znajduja sie w 'dziale' slubnym ...

Żaneta - Wto Sty 31, 2006 8:30 pm

kryszka napisał/a:
Jak dla mnie to typowe wianuszki komunijne.


Dokladnie to samo mialam na myśli :)

szczako - Pon Maj 15, 2006 2:42 pm

no to jeszcze wianki z 'dzialu slubnego':




misia-misia - Pon Maj 15, 2006 4:17 pm

Agatka_P napisał/a:
A mnie się kojarzą z amarykańskimi ślubami z lat 80 - 90


Dokładnie...

Ja jak widzę pannę młodą w wianku i w welonie...hmmm nie gra mi to.
Albo wianek albo welon.
To tak jakby chciała za jednym razem "przerobić" I komunię i ślub.

Sam wianek źle nie wygląda, aczkolwiek sama bym go nie założyła.
Odpowiedniej wielkości wianek, odpowiednio założony...czemu nie.Jak ktoś lubi...
Sama byłam na ślubie gdzie panna młoda miała tylko wianek. Ale wtedy to była "kiszka".
Wyglądała fatalnie...gdzie, fatalnie to mało powiedziane....
Nie dość że szczupła (w górnej swojej czesci, bo figurę miała "gruszki"), i ma raczej małą głowę, ktrótkie włoski, to miała do tego wszystkiego bardzo gruby wianek...a raczej wieniec!
okropnie to wyglądało. Jej głowa ginęła w tym wianku!

FifthAvenue - Pon Maj 15, 2006 5:07 pm

A mi sie bardzo podobaja takie delikatne wianuszki z dopietym z tylu delikatnym welonem... nie wiem czy dla mnie akurat, ale jak wszystko "gra" to taki wianek slicznie wyglada....
fiona83 - Pon Maj 15, 2006 6:05 pm

Dla mnie albo-albo . Wianek+welon nie za bardzo mi pasuje :/
dorota20w - Wto Maj 16, 2006 12:06 am

fiona83 napisał/a:
Dla mnie albo-albo . Wianek+welon nie za bardzo mi pasuje :/


ja też tak uważam :D

szczako - Wto Maj 16, 2006 9:09 am

a ja mam jeszcze jeden:

gosiaczek - Sro Maj 17, 2006 8:56 am

Mnie tam wianki bardzo się podobają. Z welonem nawet bardziej, bo wtedy nie wyglądają jak komunijne :)
szczako - Sro Maj 31, 2006 5:48 pm

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

Madzialena - Czw Lip 13, 2006 2:00 pm

Podoba mi się sposób upięcia wianka na zdjęciu zamieszczonym przez Szczako, nawet zastanawiałam się wcześniej nad rozpuszczonymi włosami, tylko czy przy moim tanecznym temperamencie takie uczesanie i upięcie długo by sie utrzymało?
Kati - Czw Lip 13, 2006 2:09 pm

No nie... zdecydowane mi się nie widzi niestety :? Wg mnie to wygląda się w nich troszkę jak dziecko-kwiat z lat 70 tych... :kwasny:
szczako - Czw Lip 13, 2006 2:12 pm

ja myślę, że dla mnie większym problemem byłaby temperatura. włosy latające wokół twarzy podczas obecnego lata nie należą do przyjemności.
można natomiast upiąć włosy tak "pół-na-pół" ;) takie kontrolowane rozpuszczone.

Madzialena - Czw Lip 13, 2006 3:22 pm

Dziecko kwiat mi nie przeszkadza, poza tym mi jest w takim upięciu nawet ładnie, ale z włosami latającymi to się faktycznie zastanowię.
Niestety przy mojej bardzo pociągłej buzi koczek odpada, ale coś wymyślę, przy waszym wsparciu i radach oraz moim praktycznym podejściu napewno będzie OK. :)

szczako - Czw Lip 13, 2006 3:24 pm

jeszcze jeden. dość duży:

sylwia - Czw Lip 13, 2006 3:30 pm

Osobiście nie widzę się we wianku na głowie
Madzialena - Czw Lip 13, 2006 3:53 pm

Ja się jeszcze zastanawiałam nad takim pół - wiankiem tylko z tyłu głowy i lokami opadającymi na plecach.
szczako - Czw Lip 13, 2006 3:57 pm

na trzecim zdjęciu w poście kryszki taki jest i bardzo, bardzo mi się podoba.
ja też o tym kiedyś myślałam, ale z warkoczem i wiankiem, to by juz było za dużo.

Madzialena - Sob Lip 15, 2006 11:53 am

Znalazłam stronę z ozdobami do włosów wzorowanymi na wiankach:
http://www.princessbridet...headbands.shtml
Niektóre są prześliczne, ale ta cena! - (50$) plus przesyłka.
Ten mi się najbardziej podoba:




Podobny motyw kwiatowy jest wychaftowany na mojej sukni.

Alma_ - Sob Lip 15, 2006 11:57 am

Te ostatnie zaliczyłabym raczje do diademów, nie wianków.
A diademom mówimy zdecydowane NIE ;)

jpuasz - Sob Lip 15, 2006 12:40 pm

Rzeczywiście to raczej diademy niż wianki :)

Almo nie wszyscy mówią "NIE" diademom ;) Jak dla mnie zdecydowane "nie" jest dla wianków :) Po prostu kwestia gustu i upodobań :)

Alma_ - Sob Lip 15, 2006 12:42 pm

jpuasz napisał/a:
Almo nie wszyscy mówią "NIE" diademom ;) Jak dla mnie zdecydowane "nie" jest dla wianków :) Po prostu kwestia gustu i upodobań :)

Jasne ;) Ja mówię NIE.

fiona83 - Sob Lip 15, 2006 12:59 pm

Wiankom - NIE, diademom - YES YES YES :mrgreen:
Alma_ - Sob Lip 15, 2006 1:03 pm

fiona83 napisał/a:
YES YES YES

A ta w kółko swoje... :roll: Dziewczyno, hamuj się, bo Cię jakiś drób dopaść może... ;)

fiona83 - Sob Lip 15, 2006 1:09 pm

I będzie w kółko YES YES YES bo się mnie tak "podobuje" i nic mnie nie straszne jest 8)
End of OT ;)


Poważnie - już wcześniej gdzieś pisałam, że wianki :zdegustowany:
Diademy natomiast ... mrrrrrrrrrr :oczami:

Kati - Nie Lip 16, 2006 9:19 am

Fiona staję za tobą murem ;)
Madzialena - Pon Lip 17, 2006 9:26 am

Tak mi się skojarzyło - kwiatuszki ułożone w kółko - tylko z metali szlachetnych. Jakby go inaczej założyć to mógłby wyglądać jak wianek, np. bardziej z przodu głowy, a nie dookoła koka.
Lucky - Pon Lip 17, 2006 9:36 am

Kati napisał/a:
Fiona staję za tobą murem ;)


I ja sie pod tym podpisuje :mrgreen:

Mała_Mi - Sro Paź 18, 2006 11:21 pm

Mi się bardzo podobają wianki - niekoniecznie te szerokie, bo w nich panna młoda wygląda faktycznie jak pani wiosna, ale te "zgrabniejsze" uważam za strasznie romantyczne.
Diademy są dla mnie.. no nie wiem, mam wrażenie że zbyt księżniczkowe :wink:
A co powiecie na coś takiego (niestety nie znalazłam większego zbliżenia na sam wianek):


Madzialena - Czw Paź 19, 2006 11:40 am

Ojoj :) , elfikowe
Mała_Mi - Pią Paź 20, 2006 6:26 pm

Elfowe? Hm... A może to dlatego że ta dziewczyna przypomina filmową Arwenę? ;)
Nana - Czw Lis 23, 2006 2:28 pm

Ja zapuszczałam przez 2 lata włosy żeby mieć kok i welon i inne takie... I jak zobaczyłam moją kuzynkę w krótkich włosach na ślubie i w "wianku" ale nie takim jak na zdjeciach... to była taka przepaska na włosy opleciona pięknie żywymi kwiatami. naprawdę wygladało to bardzo ładnie, idealnie pasowało z prostą sukienką... I po 2 latach ścięłam wreszcie włosy:D:D Ale wszyscy chwalą, łącznie z narzeczonym (fakt faktem ja mam liche włosy a teraz wyglada jakby ich było dużo :D )
EwaM - Pon Paź 22, 2007 2:28 pm

Pomóżcie!

Strasznie spodobał mi się wianek z postu Kryszki (chyba przedostatni), ale po awarii forum wszystkie oprócz ostatniego zniknęły. I gdzie ja mam to teraz znaleźć :beczy:
Kryszka, może pamiętasz skąd to wzięłaś?

SYLWECZKA - Wto Lis 06, 2007 12:38 am

Bardzo spodobały mi się te wianki które udało mi sie zobaczyć (niestety większość zdjęć się nie otwiera) :) Chociaż dla siebie raczej nie będę czegoś takiego szukać ;)
mls - Pon Sie 25, 2008 8:00 pm

Wianek z postu szczako jest po prostu bajeczny :mrgreen:

Ja miałam taki wianek:



Malwina_łódź - Pon Sie 25, 2008 10:11 pm

Wianek wygląda tak dziewczęco i dodaje uroku. Ja jednak nie będę miała wianka tylko ładne spinki do fryzury ;)
Klaudynka - Pią Wrz 26, 2008 4:47 pm

Blisko natury:



Opis: Prosta grzywka, lekko podtapirowane włosy sczesane na prawą stronę zostały podpięte jak do klasycznego banana, jednak pojedynczym lokom pozwolono łagodnie spadać na ramię. Fryzurę ozdobiono naturalnymi gałązkami szczodrzeńca, które wyglądają jak wianek.

[ Dodano: Wto Kwi 21, 2009 2:46 pm ]
I jeszcze sporo propozycji:

1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.

Magda1312 - Nie Paź 21, 2012 7:02 pm

Odświeżam temat - czy wiecie gdzie można w Łodzi takie wianki pomierzyć (a potem kupić :P )??
ppola - Nie Paź 21, 2012 7:11 pm

Magda1312, ze świeżych kwiatów to raczej nie przymierzysz, ja swój wianek zamówiłam u kwiaciarki która robiła mi także pozostałą dekorację kwiatową - bukiet, butonierki, dekorację kościoła :)
Prowansja - Nie Paź 21, 2012 10:38 pm

ppola napisał/a:
Magda1312, ze świeżych kwiatów to raczej nie przymierzysz,

Dokładnie, ewentualnie mogą pokazać na zdjęciach jeśli kwiaciarnia ma katalogi. Co innego gdybyś brała ślub w maju, kiedy są komunie, niekiedy dziewczynki komunijne też mają robione wianki i wtedy można by się umówić na obejrzenie takiego komunijnego. Wianki robi np.kwiaciarnia Rokoko na Rzgowskiej.

Magda1312 - Wto Paź 23, 2012 11:27 am

Dzięki. Pomyślę jeszcze, może jakiś sztuczny wianek...
Liris - Sro Gru 25, 2013 12:15 am

Mi się marzy piękny wianek ze świeżych kwiatów, ale szukam jakiejś sprawdzonej kwiaciarni/florysty. Czy znacie jakieś, które świadczą takie usługi? Możecie mi coś polecić?
dorotka0603 - Wto Maj 05, 2015 5:07 pm

Ja tez szukam kogoś kto zrobi piękny wianek z żywych kwiatów, który będzie trzymał się cała noc!
Sycylijka - Sob Maj 16, 2015 10:07 am

mnie ostatni też zamarzył się wianek :smile:
tylko nie wiem, kto umiałby zrobić jakiś ładny z delikatnych kwiatów :(

dorotka0603 - Sob Maj 16, 2015 11:37 am

Sycylijka, będzie trzeba poszukać kogoś super! :) wianki są boooskie :buja w oblokach: :buja w oblokach: :buja w oblokach:
AgaMi28 - Nie Maj 17, 2015 10:15 pm

ja myślałam o wianku na poprawiny, robimy je w w formie grilla na luzie, więc czemu nie ... :)
Sycylijka - Pon Maj 18, 2015 1:43 pm

AgaMi28, super sprawa! Szkoda, że my nie będziemy mieć poprawin :(
dorotka0603 - Pon Maj 18, 2015 2:09 pm

My tez nie mamy poprawin, ale myślę że na sam ślub i wesele wianek tez idealnie pasuje :) wianki są romantyczne i bardzo dziewczęce ;)
Zielonadoniczka - Wto Cze 05, 2018 2:15 pm

A co gdyby opaska z kwiatów?

[ Dodano: Wto Cze 05, 2018 2:17 pm ]
[quote="ppola"]Magda1312, ze świeżych kwiatów to raczej nie przymierzysz, ja swój wianek zamówiłam u kwiaciarki która robiła mi także pozostałą dekorację ....tak właśnie najlepiej 😊

Vanilde - Pon Sie 06, 2018 9:25 pm

Marzy mi się zimowy wianek, z małych czerwonych różyczek i jarzębiny :) Uważam, że wianek dodaje urody każdej dziewczynie i bardzo chciałabym mieć niewielki wianek na własnym ślubie mimo nieoczywistej pory roku.
Mannes - Czw Kwi 06, 2023 5:27 pm

Jeśli potrafią to zrobić pięknie i delikatnie, to czemu nie? Ale welon jest bardziej znany.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group