Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Luźne rozmowy - skąd bierzecie książki?

strawberrytea - Czw Maj 06, 2010 9:19 am
Temat postu: skąd bierzecie książki?
Skąd bierzecie ksiązki? Kupujecie? Jesli tak to gdzie najchętniej? Korzystacie z bibliotek? Możecie polecic jakies dobrze zaopatrzone?

Ja kupuję używane na aalegro, często za pół ceny. Bardzo często kupuję książki w języku angielskim. Płace grosze. Tyle, że potem musze się troszkę pomęczyć czytając :razz:

Poza tym biblioteki - najczęściej chodze do biblioteki koło mnie ale jest tam nie tak dużo fajnych książek. Natomiast bardzo polecam biblioteke na Ogrodowej, na przeciwko Manufaktury. Jest tam cały spory regał z nowościami.

Poza tym biorę udział w akcji pożyczania książek:
http://kolejkowo.phorum.pl/index.php
I to własnie dzięki tej akcji przeczytałam najwięcej świetnych pozycji w ostatnim roku :)

Malwina_łódź - Czw Maj 06, 2010 9:22 am

Ja przeważnie kupuję książki, ewentualnie pożyczam od znajomych :)
truskawka_ja - Czw Maj 06, 2010 9:49 am

Glownie kupuje i przywoze hurtowo do Sz. (ostatnio zaplacilam nadbagaz z tego powodu :roll: ). Pozyczamy rowniez miedzy Polakami polskie ksiazki. Ostatnio - znajduje pdf w sieci. Wiec moge czytac za darmo. :)
bazyl - Czw Maj 06, 2010 10:36 am

sporo ściągam z internetu i czyam przed komputerem ale najczęściej z biblioteki a jak coś mi się szczególnie spodoba to szukam w antykwariatach lub na allegro żeby dołączyć do swojej biblioteczki :)
Hatifnatka - Czw Maj 06, 2010 1:06 pm

głównie kupuję - na allegro, w antykwariatach, czasem w sklepach internetowych.
oboje z małżem jesteśmy książkowymi molami. :wink:
pożyczam od znajomych rzadko, bo lubię mieć. nasz księgozbiór już się prawie nie mieści w mieszkaniu, więc część książek wyjechała do domu na wsi i tam zapełnia się powoli druga nasza 'biblioteka' :lol:

szaraczarownica - Czw Maj 06, 2010 1:40 pm

Kupuję. Tylko i wyłącznie w Empiku. Internetowym lub zwykłym z przeważajacą przewagą tego drugiego. Lubię się przejść między regałami w sklepie :smile:
Meerkat - Czw Maj 06, 2010 9:14 pm

Ja też najczęściej kupuję (Empik) i wymieniam się z moją mamą (ona w księgarniach wysyłkowych zamawia - Świat Książki, czy coś takiego).
Mam mocne postanowienie powymieniać się, tak jak pisała Strawberrytea, albo oddać część zbiorów do antykwariatu/sprzedać na Allegro (itd.) ale nie mam czasu wziąć się się za to porządnie...
Zresztą ja swoje książki chętnie udostępniłabym do czytania/wymiany itd., ale na przykład mój Mąż już się ze swoimi niechętnie by rozstał, mimo że sam ich tak naprawdę drugi raz czytać nie będzie...

ppola - Czw Maj 06, 2010 11:16 pm

Ja na ogół kupuje, przoduje empik internetowy, potem antykwariat i... kiosk, kolekcja Grishama czy Kapuścińskiego 8) no i jeszcze teściowa jest dobrym źródłem ona zawsze coś ma w zanadrzu :)
niesia2708 - Pią Maj 07, 2010 7:50 am

Ja dawniej głównie z biblioteki. A teraz kupuję pojedyncze pozycje- na ogół w Empiku :) :)
julietta - Pią Maj 07, 2010 11:39 am

Prawie wyłącznie kupuję - książki nowe lub na allegro "bez oznak użytkowania", ewentualnie pożyczam coś od znajomych lub rodziny. Nie lubię używanych książek, dlatego nie odwiedzam antykwariatów (parę razy zajrzałam, ale nigdy nie udało mi się znaleźć nic ciekawego), a bibliotek to wręcz nie znoszę - to chyba taka awersja z czasów szkolnych, kiedy pożyczane książki bywały baaaaardzo zniszczone, brrrrrr.
gosiaczek - Sob Maj 08, 2010 8:37 am

Kupuję w Empiku, Merlinie, albo na straganie w pasażu handlowym. Albo pożyczam - najczęściej te, które kupiłam komuś w prezencie.
ola_ra - Sob Maj 15, 2010 12:55 am

ostatnio coraz częściej i chętniej (z braku czasu) audiobooki, może to nie to samo co tradycyjna książka, no ale lepiej taki substytut niż żaden ;]
Marchewunia - Sob Maj 15, 2010 10:24 am

ja kupuję na allegro, w empiku, na amazon.com i na stronach wydawnictw :)
anula86 - Pią Cze 04, 2010 11:45 pm

Mam mnóstwo książek w domu, więc ostatnio czytam książki znajdujące sie u mnie na regale:) Sa to książki o róźnej tematyce
kryszka - Sob Cze 05, 2010 5:54 pm

Sama sobie kupuję w antykwariatach, jak ktoś chce mi kupić czy ja komuś to nówki w Empiku albo przez Allegro.

Kiedyś bardzo dużo korzystałam z biblioteki, teraz już nie, głównie przez ogólny brak czasu.

espina - Sro Sie 15, 2012 12:46 pm

ja od jakiś dwóch lat wymieniam się książkami i dzięki temu stale mam dopływ różnych różności, zazwyczaj takich które poszukuję. niektóre zostają na moich półkach na zawze, inne na dłużej, a inne... zanim skończę czytać już są zabookowane dla kogoś :razz:
olivka_ja - Sro Sie 15, 2012 8:00 pm

ja pożyczam od znajomych, sama kupuje, albo umawiam się z siostrą i jeśli jakieś książki chcemy wspólnie przeczytać to raz ja kupuje a raz ona. chociaż ostatnio coraz częściej myślę o zakupie czytnika- bo tata ma sporą bibliotekę ebooków i miałabym dużo książek od niego
koniczynka84 - Sro Sie 15, 2012 10:39 pm

Zdecydowanie ANTYKWARIAT :) choć ostatnio musieliśmy zbastować z nabywaniem nowych (takie uzależnienie) gdyż zabrakło nam miejsca na regałach :)
kariczeq - Czw Sie 16, 2012 9:29 am

ostatnio kupuję w księgarniach internetowych, wcześniej na starym mieszkaniu często chodziłam do biblioteki, no i wymieniam się z koleżankami, czasem zdarza się też zakup w stacjonarnej księgarni, ale chyba czas przerzucić się na bibliotekę i może antykwariat
justine81 - Czw Sie 16, 2012 3:28 pm

kariczeq napisał/a:
ostatnio kupuję w księgarniach internetowych

to tak jak ja :) jakoś nie mam ostatnio czasu na chodzenie po księgarniach czy antykwariatach. Mój mąż zakupił niedawno czytnik e-booków i zdarzyło mi się jedną książkę na nim przeczytać - rewelacja !!

niesia2708 - Czw Sie 16, 2012 5:52 pm

Ostatnio głównie z biblioteki w Piotrkowie :) Ma całkiem aktualny księgozbiór :) :)
A jak zależy mi na jakiejs nowości to kupuję- na ogół na zmianę z mamą, albo na płacimy po połowie :)

asia7 - Czw Sie 16, 2012 11:39 pm

głównie z chomika i czytam niestety na kompie, tablecie lub skrajnie telefonie.

ja osobiście nie cierpię książek z biblioteki, mają specyficzny zapach, którego nie mogę znieść i zawsze wydaje mi się, że mam po nich brudne ręce (ale może to nn :twisted: )

Blue_Sky - Pią Sie 17, 2012 11:38 am

często korzystam z biblioteki, chociaż lubię mieć swój egzemplarze, dlatego tez rodzina nie ma problemu z prezentem dla mnie, dobra książka nigdy nie jest zła :P
Gacjusz_pl - Pon Sie 27, 2012 5:15 pm

Jeżeli chodzi o książki,to oczywiście dobrym źródłem są księgarnie internetowe,ponieważ mamy taniej,a wybór szeroki i dostaniemy tą pozycję którą chcemy. Z biblioteki rzadko korzystam,jednak wolę mieć swoją na własność i szanować ją. Można powiedzieć,że to takie małe hobby.
Paolina - Sro Mar 13, 2013 11:00 pm

Przede wszystkim z biblioteki. Gdybym miała więcej kasy, to wykupiłabym pół księgarni :wink:
delicja - Wto Kwi 02, 2013 10:35 am

kupuje książki lub tańsze ebooki, ewentualnie wypożyczam od innych
msmika - Sro Kwi 03, 2013 10:56 am

ja głównie kupuję, najczęściej Empik lub Merlin, często też Antykwariat lub allegro, ale tylko takie po których nie widać "zmęczenia życiem" czyli śniadań, obiadów, kolacji itp... ;)
agacionek - Czw Kwi 04, 2013 10:15 pm

Z biblioteki :)
paulinkaaMU - Czw Kwi 04, 2013 10:31 pm

wcześniej - głównie Empik i allegro, ale odkąd mieszkamy "na swoim" i codziennie spędzam łącznie w tramwaju 40 min czytając, nie zarobiłabym na książki i zaprzyjaźniłam się z moja osiedlową biblioteką (jest mnóstwo nowości - może też dlatego, że sama biblioteka jest nowa) i sporadycznie zaglądam do dużej wojewódzkiej biblioteki na Rynku :)
becky232 - Sob Kwi 06, 2013 9:37 am

Biblioteka, Allegro, Matras (bo mam tam zniżkę).
Nocta - Sro Kwi 10, 2013 4:19 pm

Z reguły pożyczam książki od znajomych, ale czasami kupuję na allegro. Niestety biblioteki są coraz gorzej zaopatrzone, czasami na upragnioną książkę trzeba czekać miesiącami :(
Michasia - Czw Kwi 11, 2013 9:01 am

Ja regularnie chodzę do biblioteki. Nowości sobie rezerwuje wcześniej i w sumie czytam je dość szybko. Czasami kupuję w Empiku lub dostaję od rodziny.Bardzo rzadko pożyczam.
Misiak87 - Czw Kwi 11, 2013 9:12 am

Z biblioteki głównie, ale mam przyjaciółkę uzależnioną od kupowania książek, tak, że sama by mogła otworzyć bibliotekę, więc różne nowości pożyczam od niej.
marianos - Czw Kwi 11, 2013 1:43 pm

A ja znów szukam elektronicznych książek w internecie e-booki, jak potrzeba to sobie drukuje a jak nie to po prostu trzymam na komputerze.
ZaproszeniaSlub - Wto Kwi 16, 2013 12:00 pm

Polecam antykwariaty, szczególnie, gdy chce się wrócić do klasyki literatury. Zapach książek i ich cena bardzo kusi. Dawniej było bieganie po bibliotekach, ale zdecydowanie wolę swoje własne książki. Króluje Allegro, Empik. 23 kwietnia przypada Światowy Dzień Książki można trafić na bardzo ciekawe promocje w Empiku i Matrasie.
Suzu - Wto Maj 07, 2013 9:35 pm

Najczęściej korzystam z biblioteki, ale bardzo lubię czytać e-booki i zastanawiam się nad zakupem czytnika e-booków.
zbroziu - Sro Maj 15, 2013 8:50 am

Książki zdecydowanie najczęściej kupuje poprzez empik.com i czasami allegro... za to ze względu na małą ilość miejsca w mieszkanku wszystkie kupione i przeczytane książki oddaje do miejskiej biblioteki w moim miasteczku by móc do nich w przyszłości wrócić.
Juska - Nie Sie 11, 2013 9:45 am

Kupuję (najczęściej w empiku lub na portalach sieciowych), wypożyczam (należę do 2 bibliotek) a ostatnio mój PM sprezentował mi piękny czytnik e-booków, no i teraz hulaj dusza... :) Zakupuję e-booki w księgarniach internetowych lub zdobywam je w bardziej kreatywny sposób ;) ))))
I tak przy okazji... broniłam się przed czytnikiem prawie dwa lata... I nie ma zapewne nic piękniejszego niż zapach książki i jej papierowe kartki, ale czytnik to genialna sprawa. Zabieram z domu klucze, telefon i czytnik gdziekolwiek idę. Smaczku dodaje fakt, że mam przy sobie ponad 1000 książek, a niewiele się nadźwigam ;) )))))))

Rawsone - Pią Sie 23, 2013 10:54 am

Ja dawniej głównie z biblioteki. :smile: :smile:
Kasiakan - Sro Lut 05, 2014 2:29 pm

Osobiście kupuje książki w Empiku lub przez internet z jakiś promocji. Nie korzystam z bibliotek bo nie mam żadnej blisko domu a latać po mieście i szukać potem pamiętać o oddaniu nie dla mnie :)
E-kwiaty - Sro Mar 05, 2014 1:35 pm

Głównie allegro oraz księgarnie internetowe,zawsze tam szukam książek a to z racji niższej ceny i szerokiego wyboru,uważam że warto bo póki co jeszcze się na nich nie zawiodłam.
szaorma - Sro Mar 05, 2014 1:51 pm

Książek kupuję dosyć sporo, więc staram się nie przepłacać. Wymieniam je na portalach do wymiany książek, kupuję na allegro lub promocjach organizowanych przez wydawnictwa. Zdarza mi się też zażyczyć sobie kilka pozycji na prezent ;)
Juska - Sro Mar 05, 2014 9:35 pm

Kierczak napisał/a:
Ja książki kupuję wyłącznie na allegro lub zamieniam się na książki ze znajomymi. Zastanawiam się nad zakupem jakiegoś czytnika ebooków i może przerzucę się na elektorniczne książki taniej wyjdzie :)


I zdecydowanie zaoszczędzisz więcej miejsca w wakacyjnej walizce :P

zuz0wa - Pon Mar 10, 2014 1:34 pm

Ja najczęściej kupuje książki. Znajduję pozycję jaka mnie interesuje i przekopuje neta w poszukiwaniu najtańszej opcji. Nie lubię znów książek z biblioteki- chyba uraz z czasów szkolnych :lol: ale kupowaniu ma swoje wady też- bo gdzie to wszystko trzymać?! Nie mówiąc już o cenach które często ni jak nie są adekwatne do wykonania książki np :|
Sajgonka - Sob Mar 15, 2014 4:34 pm

Ja do biblioteki chodzę teraz rzadziej, większość już mam przeczytanych :)
Agnes200 - Sob Mar 15, 2014 7:42 pm

Ja najczęsciej kupuje w sklepie, lub wypożyczam z bibloteki ewentualnie pozyczam od znajomych.
Skyler - Sro Kwi 02, 2014 11:16 pm

Kupuje w sklepie lub na allegro, wypożyczam
Iru - Sro Cze 25, 2014 10:25 am

Ja kupuję książki. Takiego mam świra, że można powiedzieć że je wręcz kolekcjonuję. Ale tylko te co lubię. A gdzie kupuję? To już różnie. Uaielbiam antykwariat KOMIKS na Piotrkowskiej. Znajdował się niedaleko ul. Zielonej koło niebieskiej bramy, teraz przenieśli go troszkę dalej w stronę Placu Wolności ppo drugiej stronie ulicy. Nie ma wizyty żebyn nie wyszła z książką. Są o wiele tańsze a często praktycznie jak nowe. Na Allegro do tej pory kupowałam tylko raz. Kupuję także poprzez grupy ze sprzedażą książek na fb. Należę chyba do trzech takich. No i też lubil kupować w Matrasie, bo cząsto mają fajne rabaty :)
szaorma - Czw Cze 26, 2014 10:20 am

Kupuję na allegro lub na wyprzedażach księgarni lub wydawnictwa. Czasami też wymieniam niepotrzebne już powieści na odpowiednich portalach.
MalinAAA - Czw Cze 26, 2014 10:54 am

Często kupuję książki, ale moja biblioteczka już pęka w szwach :wink: Jakiś czas temu zapisałam się też do biblioteki i chyba zacznę korzystać z dobrodziejstw antykwariatu :-)
Partyshow_pl - Czw Paź 02, 2014 1:10 pm

Ja najczęściej zamawiam w księgarniach internetowych gdzie wybór jest szeroki i cena też o wiele niższa,poza tym będąc stałym klientem można liczyć także na kilka zniżek.
szaorma - Pon Paź 06, 2014 2:40 pm

Ja wymieniam na finta.pl albo szukam okazji na allegro. Czasami zdarza mi się też załapać na jakąś promocję na stronie wydawnictwa.
mijami - Wto Paź 07, 2014 9:00 pm

Ja kocham czytać, uwielbiam buszować w bibliotece. Cały swój wolny czas mogłabym spędzić na przeglądaniu i pochłanianiu literatury. Do moich najukochańszych rodzajów literackich należą dramaty. Stanisław Wyspiański to mój ulubiony poeta.


Usunęłam link z podpisu. Odsyłam do regulaminu forum. Moderatorka Asiek

Agniesia1988 - Sro Sty 14, 2015 2:31 pm

Zależy, jeżeli mam czas to idę do składu tanich książek, tam można znaleźć bardzo dobre egzemplarze nawet za 1/5 ceny. W warszawie taki skład znajduje się na koszykowej. Mają swoją stronę internetową, ale nie pamiętam niestety jak się nazywa.

Jeżeli nie mam czasu, to kupuję w księgarniach internetowych. Mam dwie ulubione, które mają również bardzo dobre ceny. Bez promocji ceny mają niższe niż inne po wprowadzeniu jakichś rabatów :)

Usunęłam link z podpisu. Odsyłam do regulaminu forum. Moderatorka Asiek

szaorma - Czw Sty 15, 2015 2:52 pm

Ja generalnie dużo swoich książek dostaję w prezencie i to też jest całkiem fajna opcja :)
Dorota Rojek - Pią Sty 16, 2015 11:51 am

Najczęściej pożyczam książki od znajomych :) Jeśli już kupuję książki, to w księgarniach ale internetowych - zawsze jest taniej niż stacjonarnie.
mariika - Pią Sty 16, 2015 11:54 am

Ja kupuję na allegro i w antykwariatach
kapatka - Pon Sty 19, 2015 2:21 pm

Dziewczyny a do bibliotek nie chadzacie? Tyle się mówi, że książki są drogie, a tu proszę-wszyscy kupują! :razz:
paulinkaaMU - Pon Sty 19, 2015 7:35 pm

kapatka napisał/a:
Dziewczyny a do bibliotek nie chadzacie? Tyle się mówi, że książki są drogie, a tu proszę-wszyscy kupują! :razz:


ja chodzę :) gdybym tylko kupowała, to już dawno nie miałabym jak się ruszyć w mieszkaniu (kupuję więc stosunkowo rzadko - czasami co miesiąc, czasami raz na kilka miesięcy). Najczęściej korzystam z mojej osiedlowej biblioteki albo z Dolnośląśląskiej Biblioteki na Rynku (nawet dziś byłam :wink: ), mają ogromny księgozbiór, na bieżąco dużo nowości i możliwość internetowej rezerwacji książek / przedłużania terminu oddania itd.

Asiek - Czw Sty 22, 2015 10:50 am

U mnie pozostaje opcja kupowania (lub ściągania ebooków...), polskich bibliotek tutaj nie znam, zresztą lubię mieć książki, które mi się podobały. I moja cała ściana z regałami od podłogi do sufitu wypełniona książkami to moja duma i ją uwielbiam (a jakie wrażenie robi na odwiedzających! :wink: ).
A zakupy, które okazały się nietrafione? Sprzedaję na niemieckim ebayu - może trochę tracę cenowo (choć nie zawsze), tym bardziej, że książki są jak nówki, ale przynajmniej mam miejsce na kolejne, a przy okazji może komuś innemu podpasuje ta książka, która mnie się nie podobała.

ewa91 - Nie Sty 25, 2015 1:13 pm

Staram się czytać, jak najwięcej. Wykorzystuję każdą wolną chwilę. Podróżując środkami komunikacji miejskiej, stojąc w kolejce, nie wstydzę się wyciągnąć książkę w żadnym miejscu. Książki najczęściej kupuje w e-księgarniach, na aukcjach internetowych, od czasu do czasu zaglądam do antykwariatów.

Usunęłam link z podpisu. Odsyłam do regulaminu forum. Moderatorka Asiek

jemioła - Pią Sty 30, 2015 1:46 pm

z biblioteki
Golderka - Czw Lut 05, 2015 4:25 pm

Jak pożyczę z biblioteki to zazwyczaj płace karę za przetrzymanie... :) Dlatego wolę kupić. W necie jest sporo tanich księgarni. Nie kupuję na pewno w Empiku, ponieważ ceny są po prostu zbyt wysokie.

Usunęłam link z podpisu. Odsyłam do regulaminu forum. Moderatorka Asiek

dora11 - Czw Lut 12, 2015 9:13 am

Mi zawsze udaje się wyprosić aby jednak nie było kary :)
Juska - Czw Lut 12, 2015 2:21 pm

Ostatnio zaczęłam też korzystać ze sklepów wydawnictw. Można tam trafić na naprawdę korzystne oferty :)
kapatka - Sob Lut 14, 2015 2:02 pm

dora11 napisał/a:
Mi zawsze udaje się wyprosić aby jednak nie było kary :)


na dobrych bibliotekarzy trafiasz :razz:

jemioła - Pon Lut 16, 2015 9:22 am

A ja najczęściej zaglądam do taniej książki. Na książki za 50 czy 60 zł za sztukę raczej mnie nie stać.
kamisucha - Pon Lut 23, 2015 2:19 pm

Ja zawsze jak pożyczę w bibliotece to muszę dostać karę... Dlatego już kupuję. Nie potrafię obyć się bez własnych książek ;] Kupuję zazwyczaj w necie w tanich księgarniach. Ceny są kilka razy niższe niż w empikach i innych.

usunęłam podpis z reklamą. Dorotka_

Juska - Pon Lut 23, 2015 2:25 pm

kamisucha napisał/a:
Ceny są kilka razy niższe niż w empikach i innych.


No Empik to w ogóle ma niezłą marżę na większość sprzedawanych produktów :) i niestety rzadko ma fajne promocje. Jedyne co czasami uda mi sie tam dobrze kupić, to pakiety książek, chociaż raczej nabywam je na allegro :)

kamisucha - Pon Lut 23, 2015 2:48 pm

Ostatnio szukałam trylogii Millenium, to w internecie kupiłam ją ponad 30 zł taniej. Nie dziwię się, że w takim razie Empik ma takie problemy finansowe. Plusem jest tylko to, że można iść i zobaczyć jak ta książka wygląda i jak jest wydana. Nie wiem czy kupowałyście coś z wydawnictwa ZNAK. Niestety, ale papier jest okropny. Żółty i sprawia wrażenie jakby był z tektury... Mam od nich kilak książek, sprzed kilku lat i wyglądają po prostu okropnie... :/ Boje się je dotknąć, żeby się czasem nie rozpadły. Masakra.

usunęłam podpis z reklamą. Dorotka_

Juska - Sro Mar 04, 2015 7:31 pm

A teraz jeszcze zaczęłam wymieniać się ksiązkami z uczniami :D :smile:
JanS1991 - Czw Kwi 23, 2015 7:51 am

Książki kupuję w księgarni matras lub gandalf.
Sycylijka - Czw Kwi 23, 2015 9:35 am

Ja kupuję w Gandalfie :)
dorotka0603 - Pon Maj 04, 2015 12:45 pm

A ja w antykwariacie i na allegro, czasem kupuję nową w Empiku, czy gdzieś, ale to rzadko i jak potrzebuję coś konkretnego :)
LouCphR - Nie Sty 17, 2016 12:26 pm

Wcześniej antykwariaty, obecnie internety (Kindle rządzi).
in4h - Czw Sty 28, 2016 4:13 pm

z Allegro lub OLX
majoz - Sro Lut 03, 2016 2:29 pm

matras i gandalf, ravelo - czasem są super promocje i antykwariat interntowy ;-)
kkatiaa90 - Sro Mar 23, 2016 2:58 pm

Matras albo Tania książka :)
Maria353 - Pon Maj 09, 2016 8:12 pm
Temat postu: książki
Raczej nie kupuje książek ;) wypożyczam z bibliotek i od znajomych jak coś fajnego przeczytają i jest godne uwagi :P
Kaszanek - Pon Maj 16, 2016 2:17 pm

Ja czytuje głównie na czytniku e-booków, powód? Można często wyhaczyć świetne tytuły za bezcen(szczególnie w jezku angelskim), wiele polskich sklepów z ebookami organizuje wyprzedaże na zasadzie kup jednego za pelna cene a dostaniesz 3 kupony na -10 zl do kolejnych zakupów :)
tramplo - Pią Maj 27, 2016 12:11 am

Nie lubię wypożyczać książek z bibliotek, gdyż lubię mieć je potem na półce, podobnie jest z płytami muzycznymi, dlatego kupuję przez internet- bo jest tanio.
msmika - Wto Sie 02, 2016 3:11 pm

Hasiok, a gdzie kupujesz e-booki? możesz coś ciekawego polecić ... bo ja od niedawna jestem posiadaczem czytnika, co mocno przyoszczędziło miejsce na półkach :) ale póki co to tak szukam po stronach najniższej ceny. Może masz sprawdzone źródło ?
mlodadama - Czw Sie 11, 2016 1:22 pm

z reguły kupuje bardzo rzadko biblioteka ..
Gorenak - Czw Sie 18, 2016 10:30 am

Biblioteka jak najbardziej, szkoda tylko ze jest tak mało ciekawych tytułów :) Kupuje książki w wersji elektronicznej bo taniej wychodzi

usunięty podpis z reklamą. Dorotka_

monika73 - Pon Wrz 12, 2016 5:41 pm

ja kupuje książki używane, na facebooku, na grupach przeróżnych, na olx, allegro, polecam kupować używane, są tańsze a często też można się wymieniać :)


usunięty link. Dorotka_

1dorota - Sob Paź 22, 2016 9:51 pm

Nie lubię używanych książek więc zazwyczaj kupuje je w Empiku
Be_Mine - Sob Paź 22, 2016 10:28 pm

Empik, allegro - to tak głównie. Mój narzeczony kończy właśnie zbieranie serii wydawanej w kioskach. Czasami pożyczam coś od rodziny. Fajne są grupy na fb gdzie można się wymieniać książkami ale jeszcze jakoś nigdy nie skorzystałam.
PS. W przeciwieństwie do poprzedniczki uwielbiam stare używane książki. Mają niepowtarzalny zapach :P

nusia77 - Sro Lis 16, 2016 12:37 pm

ja jeżeli jest tylko taka możliwość staram się kupować używane książki, głównie na olx badz allegro, aby je pozniej dalej odsprzedać i móc sobie kupić następna :)
marlenaka - Czw Lis 17, 2016 2:40 pm

Ja czytam bardzo dużo książek, a większość z nich kupuję na wyprzedażach i w antykwariatach :) Czasem za bardzo małe pieniądze można dostać praktycznie nową książkę :)
maksik - Nie Lis 20, 2016 4:47 pm

Ja książki głownie wypożyczam z biblioteki, chyba że jestem zainteresowana jakąś nowością to w pierwszej kolejności pytam znajomych czy nie posiadają. Jeśli tu się nie uda to kupuję w Empik
montumag - Wto Gru 06, 2016 10:30 am

Książki zazwyczaj kupuję w Empie albo wypożyczam z biblioteki.
Aniela898 - Pią Gru 16, 2016 8:52 am

a ja pożyczam od taty, znajomych albo kupuję w księgarni online bo przez internet zawsze są niższe ceny
kfr89 - Pią Gru 16, 2016 9:31 am

Przeważnie w Empiku i Matrasie ;) czasem upoluję też coś ciekawego na kiermaszu ;)
splita - Pon Sie 21, 2017 9:54 am

Najczęściej zamawiam na merlinie. Tam często mają jakieś promocje.
sandra888 - Nie Wrz 24, 2017 12:25 am

chyba nigdy nie wyszłam poza ściany empiku. Mają to czego potrzebuję akurat :)
RudaNiepoprawna - Nie Wrz 24, 2017 11:10 am

Ja kupuję najczęściej w antykwariacie na Pietrynie, czasem na wyprzedażach w sklepach, najczęściej jest to Biedronka. Nieraz mi się zdarza w Matrasie. Kupuję też w księgarniach internetowych :)
Pifka - Sro Wrz 27, 2017 10:24 am

Kupuję często na allegro bo szukam dość niszowych albo już niedostępnych z reguły książek i wydań a poza tym przetrzepuje wszystkie promocje w Matrasie itp Zwłaszcza, jak są kosze z wielkim napisem wyprzedaż i trzeba przekopywać. Nie raz trafiłam na perełki za 5 zł 8) a poza tym sporadycznie antykwariaty :)
malgorzata05 - Pią Gru 22, 2017 10:40 am

Też zazwyczaj kupuję :)
MoniK1212 - Czw Sty 04, 2018 4:12 pm

Antykwariaty i allegro, bo lubię czytać literaturę wyższą :P A tę trudno nie raz znaleźć.
cleopatraa - Sob Sty 06, 2018 11:14 am

Najtaniej jest poszukac uzywanych na jakichs olxach itp.
wiki32 - Pią Sty 19, 2018 12:34 pm

ja kupuję książki w antykwariacie albo przez grupy facebookowe:)
Jurek55 - Nie Sty 28, 2018 5:37 pm

A ja kompletnie już przerzuciłem się na formę elektroniczną. Naprawdę ułatwia to życie.
alcia - Sro Sty 31, 2018 1:18 am

a ja was zadziwię...córkę musiałam do biblioteki zapisać i sama sobie wypożyczam...zapomniało się jak to jest hahah
Michalina29 - Pią Lut 16, 2018 9:35 am

Bardzo dużo książek kupuję przez internet, najczęściej na promocji w Empiku albo na Arosie. Mam też wykupiony abonament bez limitu na Legimi - super sprawa, polecam!
Beriksa - Wto Lut 20, 2018 11:08 am

Również kupuję dość sporo tego w empiku na wyprzedażach, zawsze wezmę sobie więcej dzięki czemu mam co robić przez długi czas.
Illusionist111 - Sro Lut 21, 2018 3:48 pm

Ja z reguły przeszukuję pobliskie antykwariaty. Nieraz można trafić na coś na prawdę dobrego w niewielkiej cenie.
pre_Beatka - Pon Mar 05, 2018 9:44 am

Ja uwielbiam kupować stare książki w antykwariatach, takie unikalne egzemplarze, ale oczywiście nowe również kupuję. Często gdy trafiam na jakieś wyprzedaże,a le jeśli potrzebuję czegoś konkretnego, nowego to oczywiście zamawiam przez internet.
martynieczka - Sro Mar 07, 2018 11:22 am

Ja ostatnio coraz częściej sięgam po książki z biblioteki. Jakoś wcześniej nie mogłam się do tego przekonać, a teraz uważam, że to całkiem niezłe rozwiązanie. I przede wszystkim dużo tańsze niż wykupowanie całej księgarni :D
kalinka - Pią Mar 09, 2018 3:11 pm

A ja mam na odwrót, zawsze pożyczałam, bo mi było szkoda kasy, a teraz chcę zgromadzić biblioteczkę, do której będę chciała wracać i kupuję książki ;)
engii5 - Pon Sie 20, 2018 9:39 am

Ta wielka łódzka biblioteka naprawdę daje radę. A poza tym trochę kupię, wymienię się ze znajomymi, z rodziną. I jakoś cały czas mam co czytać ;)
Ogrodeblog4 - Wto Sie 21, 2018 9:28 am

Ja z księgarni
blacktest - Sob Sie 25, 2018 3:21 pm

Ja wyszukuję wszystko, jak nie w księgarniach to antykwariatach.

Usunęłam link z podpisu. Moderatorka Asiek

lilia002 - Nie Sty 13, 2019 11:59 am

najczęściej kupuję w empiku
granitur - Wto Lut 26, 2019 3:02 pm

Najczęściej z bibliotek, ale czasem kupuję na aukcjach w internecie.
Romcio - Pon Mar 04, 2019 12:32 pm

Najczęściej kupieje w księgarni lub korzystam z tzw. ebook-a
harrari - Nie Wrz 08, 2019 12:49 pm

Jeśli mam jakiś konkretny tytuł to z wygody zamawiam w internetowych księgarniach, czasem kupuję stacjonarnie w empiku - przeglądam półki i jak znajdę coś ciekawego co kupuję. E-booków nie lubię, dla mnie jedynie papierowa wersja.
petronela - Wto Wrz 24, 2019 10:19 pm

biblioteki, allegro
katnow - Pią Gru 20, 2019 12:06 pm

Zależy jakie książki :) Ja bardzo lubię czytać książki naukowe więc zazwyczaj zamawiam je w internecie bo nigdzie indziej nie są dostępne. Jakiś czas temu świetne książki znalazłam na stronie fundacji enarche, są to książki o teorii inteligentnego projektu. Polecam rzucić okiem.
Idalia - Sob Paź 17, 2020 11:13 am

Dla mnie najlepiej w internecie
Viktoria Ludows - Pon Lis 09, 2020 7:20 am

Glownie kupuje i przywoze hurtowo do Sz. (ostatnio zaplacilam nadbagaz z tego powodu :roll: ). Pozyczamy rowniez miedzy Polakami polskie ksiazki. Ostatnio - znajduje pdf w sieci. Wiec moge czytac za darmo. :)
Zakupoholiczka - Czw Gru 03, 2020 7:39 am

Ja kupuję w outletach lub antykwariatach, w Katowicach jest ich mnóstwo.
agnieszka1ca - Pią Gru 04, 2020 9:48 pm

Z reguły kupuje przez internet, albo w Empiku :)
alicjages54 - Pią Cze 23, 2023 12:14 pm

Jak są jakieś promocje to z neta a tak to chodzę do biblioteki :)
PaulinaTureska - Wto Cze 27, 2023 9:33 am

ja mam dobrze zaopatrzoną bibliotekę koło domu :)

[ Dodano: Pon Lip 03, 2023 8:30 am ]
ja lubie chodzićdo antykwariatu, można znaleźć perełki :)

cleopatraa - Sro Sie 09, 2023 6:24 pm

Dobrze powiedziane!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group