Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Kwiaty i dekoracje - Flor-Art przy ul Narutowicza 20/22

ulus31 - Pią Lip 09, 2010 9:57 am
Temat postu: Flor-Art przy ul Narutowicza 20/22
Witam Wszystkich,

zakładam nowy temat ponieważ nie mogłam znaleźć takiego wątku, a widziałam pojedyńcze opinie o tej galerii.

Ja osobiście jeszcze tam nie zamawiałam żadnego bukietu, ale jestem w miarę dość częstym gościem w filharmonii i wiązanki jakie artyści dostają są przepiękne. Kilka Dziewczyn na Forum zachwala dzieło P. Jerzego ( o ile się nie mylę odnośnie imienia), że super dobiera bukiety do sukni itd.
Ja również chcę się do Flor-art zgłosić po wiązankę ślubną, ale nie wiem jak wcześniej mam się udać???
Bardzo mi się podobała moje "berło" zaręczynowe w wykonaniu Flor-art z różowo-białych róż z kryształkami wpiętymi między kwiaty - cudo.

chciałam załączyć fotki, ale chyba coś nie mogę.....

megi - Pią Lip 09, 2010 10:18 am

Ja jestem zauroczona Panem Jerzym z tej kwiaciarni, współpracuje z nim na stałe, sama robie wszystkie bukiety okolicznosciowe u Niego, i nawet pakowanie artystyczne prezentow. Nigdy sie na nim nie zawiodlam!!!!! [xxx]



edit: wymoderowano część sprzeczną z Regulaminem forum
kryszka

wisieneczka85 - Sob Lip 10, 2010 8:48 pm

Widziałam tą stylizację ludową poprostu dzieło sztuki, ja również zamówiłam oprawę kwiatową na swój ślub:) ja już wiem że Pan Jerzy cos pięknego wyczaruje, zresztą obiecał że będzie ślicznie i wyjątkowo.
Cytat:
ulus31
- proponuje już zamówić termin jeśli jesteś zdecydowana bo wiem że dużo chętnych jest :-) , ja ledwo się wcisnełam na swój termin a byłam we flor-art 6 lipca
Tyśka - Pon Lip 19, 2010 3:41 pm

To i ja się wypowiem na temat kwiaciarni flor-art.Zamawiałam tam swój bukiet ślubny z białej eustomy i dekoracje samochodu.Byłam bardzo zadowolona. Bukiet był prześliczny.Przeszedł moje najśmielsze oczekiwania.Dekoracja samochodu również. Miała być delikatna i taka właśnie była. Nigdy wcześniej nie zamawiałam kwiatów w tej kwiaciarni więc trochę bałam się ostatecznego rezultatu, ale idąc tam można być naprawdę spokojnym. Pełen profesjonalizm.Wkrótce zamieszczę zdjęcie jak mi się uda.
Hosiole - Wto Lip 20, 2010 6:25 pm


agulka1989 - Wto Lip 20, 2010 6:32 pm

Hosiole napisał/a:
mój bukiet, pięć butonierek, kwiat we włosy

widziałam i mogę potwierdzić- wszystko wyglądało cudnie :)

mjmj2010 - Sro Lip 21, 2010 1:19 pm

Hosiole, a zdradzisz ile zapłaciłaś?
Hosiole - Sro Lip 21, 2010 9:12 pm

mjmj2010 napisał/a:
Hosiole, a zdradzisz ile zapłaciłaś?

za bukiet, 5 butonierek i kwiaty do włosów x2 (bo były na zmianę, ze względu na ten potworny upał) zapłaciliśmy 400zł.
A za bukiety dla rodziców po 150 zł, ale naprawdę warto było! Na zdjęciu z mamą widać bukiet ale zdjęcie jest czarno-białe, co nie oddaje uroku bukietu. Jak tylko dostanę inne zdjęcia to na pewno wrzucę. :smile:

mjmj2010 - Czw Lip 22, 2010 7:59 am

Hosiole, dzięki za info :) jestem zaskoczona że w sumie tanio wyszło :)

ps. czy można już 3 miesiące przed zamówić kwiaty ? czy dopasowują kwiaty do sukni , doradzają?

myszadm - Czw Lip 22, 2010 9:34 am

Ja również za namową Megi zamówiłam tam swoja wiązankę...
Zobaczymy :)
Miałam mieć kwiaty z Interflory.
Sama jestem ciekawa efektu końcowego i mam nadzieję, że bedę zadowonona, bo ostatnio
cięzko u mnie wszystko pod górę idzie :zalamany:

akarolka - Pią Lip 23, 2010 7:37 am

my też biliśmy w tej kwiaciarni w ostatnią środę, krótko mówiąc pan Jerzy wspaniały człowiek, cięzko było od niego wyjść. Z pasją opowiadał o kwiatach doradził. POkazał nam swoje dzieła, niektóre zapierały dech w piersiach.
ulus31 - Pią Lip 23, 2010 8:03 am

akarolka napisał/a:
my też biliśmy w tej kwiaciarni w ostatnią środę, krótko mówiąc pan Jerzy wspaniały człowiek, cięzko było od niego wyjść. Z pasją opowiadał o kwiatach doradził. POkazał nam swoje dzieła, niektóre zapierały dech w piersiach.


potwierdzam :)

myszadm - Pią Lip 23, 2010 9:16 am

ja też potwierdzam siedziałam u niego godzinę, a że jestem gaduła to nic na to nie poradzę :)
Brinka - Pią Lip 23, 2010 11:44 am

Takie jesteście zadowolone z pana Jerzego, że i ja się do niego przejdę w najbliższą sobotę ;)
Hosiole - Pią Lip 23, 2010 3:35 pm

mjmj2010 napisał/a:
czy można już 3 miesiące przed zamówić kwiaty ?

nawet trzeba, bo ciężko z terminami. Pan Jerzy wkłada w to całe swoje serce, widać że jest to jego pasją i nie robi zazwyczaj więcej niż 2-3 zamówień jednego dnia. Stąd też jakość jaką się tam otrzymuje :smile:
mjmj2010 napisał/a:
czy dopasowują kwiaty do sukni , doradzają?

Nie dość, że doradzają to jeszcze potrafią słuchać :wink:

Bian - Pią Lip 23, 2010 6:43 pm


Tyśka - Pią Lip 23, 2010 7:08 pm

Jeszcze raz przesyłam zdjęcie swojego bukietu. Mam nadzieje że tym razem uda się.
kasia_m85 - Nie Lip 25, 2010 4:44 pm

Ja też zamawiałam bukiet i kwiat we włosy na plener u Pana Jerzego-bardzo mi się podobały (jak będę miała zdjęcia to wstawię).No i jako jedyny nie miał problemu z turkusowymi dodatkami do bukietu,ma mnóstwo fajnych pomysłów!
kamis - Nie Lip 25, 2010 6:38 pm

Ja też zamówilam kwiaty u Pana Jerzego (wiązankę dla siebie,świadkowej, 3 butonierki oraz kwiatka we włosy. Potwierdzam w 100% wszystkie pozytywy. Jest to prawdziwy florysta (widać, ze kocha to co robi) a do tego bardzo sympatyczny i profesjonalnie podchodzi do klienta ;) Kwiaty ocenie dopiero za miesiąc i na pewno opowiem o swoich odczuciach ;)
neskalodz - Czw Lip 29, 2010 12:15 am

DZiewczyny tak chwalicie pana Jerzego ze chyba sama sie przejde do niego :smile:
ancys1 - Pią Lip 30, 2010 10:53 am

Dziewczyny!
Nie ma co sie zastanawiać,po wiązanke ślubną i wszelkiego rodzaju ozdoby z kwiatów do ślubu i nie tylko walcie bez zastanowienia do pana Jerzego.Jest to tak przesympatyczny człowiek a co najważniejsze prawdziwy pasjonat, wyczaruje Wam prawdziwe dzieło sztuki dopasowane do każdej Panny Młodej. Gorąco polecam. Ważne jest również to że na prawde ma przystępne ceny. Na prawde warto ,Po wizycie u Pana Jerzego zawsze mam uśmiech na twarzy.
Mam ślub 7 sierpnia i na pewno opisze swoje odczucia jak już zobacze to cudo z kali.

PositiveAga - Pią Lip 30, 2010 11:00 am

ja jestem zainteresowana tymi koszami dla rodziców bo ze zdjęcia Hosiole widać ze są bardzo duże, bogate w kwiaty ale zdjęcie jest czarno białe i dokładnie nie widzę wszystkiego

ma może ktoś jeszcze zdjęcia z tymi koszami wykonanymi przez pana Jerzego??

Malena - Pią Lip 30, 2010 11:51 am

Dziewczyny, jakie są ceny tych koszy i bukietów u Pana Jerzego? Konkretnie chodzi mi o bukiet z kalii, orientujecie się?
Bian - Pią Lip 30, 2010 12:44 pm

Hosiole pisała, że bukiety dla rodziców kosztowały po 150 zł.

Wydaje mi się, że na określenie kosztu bukietu z takich kwiatów jak kalie, to trzeba by było iść do niego osobiście, bo ceny w zależności od rodzaju są bardzo różne :/

...martusia.... - Pon Sie 02, 2010 9:02 pm

Ja zamówiłam mieszany bukiet z kolorowych kwiatów. Były tam kalie, eustomy i frezje. Wszyscy byli zachwyceni wiązankami. Koszt 2 wiązanek i 2 butonierek - 380 zł.
Załączam zdjęcie, żeby określić typ bukietu.

Elwirka1 - Wto Sie 03, 2010 3:44 pm

neskalodz napisał/a:
DZiewczyny tak chwalicie pana Jerzego ze chyba sama sie przejde do niego

ja chyba też :)

kasia_m85 - Sro Sie 04, 2010 1:07 pm


Marta 1 - Sro Sie 04, 2010 3:44 pm

Zamawiałam , wiązankę ślubną i ubiór auta na swój ślub, który miałam 17 lipca 2010 w Galerii Flor art ul. Narutowicza 20/22. Bukiet był prześliczny z różowo białych storczyków.Dekoracja samochodu również, delikatny wystrój. Pan Jerzy prześlicznie wszystko wykonał. Wiązanka trzyma się do dzisiaj. Wszystko przepięknie było zrobione, idealnie pasowało do sukienki. Naprawdę polecam tą kwiaciarnię będziecie bardzo zadowolone.
ancys1 - Nie Sie 08, 2010 12:26 pm

Wczoraj miałam wesele i na prawde brak mi słów.Pan Jerzy poprostu wyczarował cuda z kwiatów.Potweirdzam wszystko co napisałam wcześniej.Wkleje zdjęcia póżniej to same ocenicie.Na prawde dziękuje z całego serca Panu Jerzemu.Jest Pan Wielki.Dziewczyny nie ma na prawde co sie zastanawiać biegnijcie do flor art.Buzaiki
ewusiak - Pon Sie 09, 2010 5:57 pm

HEj , ja mam ślub 02/10 i byłam 07/08 u p. Jerzego i jeszcze na ten dzien miał termin, w czwartek ide poogladac zdjęcie bukiecików stworzonych przez p. Jerzego. odezwe sie ...
emi82 - Wto Sie 10, 2010 5:36 pm

Witam,

Jestem oczarowana osobą Pana Jerzego. Tworzy naprawdę pieknę kompozycje kwiatowe i to za naprawdę nieduże (jak na łódzki rynek) pieniądze. Jest przesympatyczny i potrafi przed ślubem wyczarować cudowny nastrój tarktując każdą swoją kilentkę jakby wydawał za mąż własną córkę. Brakowało mi pomysłu na wiązanke ślubną a Pan Jezrzy po, krótkim "wywiadzie" już wiedział co będzie dla mnie idealne. Jecze nigdy nie spotkałam osoby, która pracowałaby z tak wielką pasją i zaangażowaniem. My mielismy ślub 31.07.2010. Pan Jerzy stworzył przesliczną wiązanke z różowo białych eustom, kwiaty do włosów, kwiat do butonierki, przybranie samochodu ślubnego, kwiaty w podziękowaniu dla rodziców oraz dekoracje sali weselnej. Wszytko wyglądało lepiej niz sobie wyobrażałam. Kwiaty były świeżutkie i stały jeszcze długo po weselu. Wiązanka była delikatna, tak jak chciałam ale miała to cos co ożywiło suknię. Dopiero na zdjęciach zauważyłam jak ważną rolę odegrały w całym stroju kwiaty. Z całą odpowiedzialnościa mogę polecić Flor-Art i Pana Jerzego. To niesamowity człowiek i naewno jeszcze nie raz do niego wrócę po kwiaty.

Niestety jest problem z zamieszczeniem zdjęć, ale jesli ktos jest zainteresowany to moge przesłac na maila.
Pozdrawiam, Emi

myszadm - Sro Sie 11, 2010 11:31 am

Całkowicie podpisuję się pod tym co napisała moja poprzedniczka.
Pan Jerzy to nie tylko fachowiec z pasją, ale przede wszystkim wspaniały, komunikatywny człowiek. Moja wiązanka powaliła mnie na kolana!! Była dokładnie taka o jakiej marzyłam. Żałuję natomiast, że nie brałam ślubu wiosną, bo wtedy jest więcej moich ukochanych kwiatów. :P
Kwiaty- świeże, a dekoracje z sali nadal cieszą nasze oczy w domu. Moja wiązanka stanowiła doskonałe uzupełnienie całego mojego wyglądu w tamtym dniu. Ponadto prowadziliśmy sobie z Panem Jerzym przemiły mailing, w którym z pokorą i cierpliwością znosił moje kolejne koncepcje. I za to bardzo mu dziękuję. Dostałam też od niego pięknego aniołka na szczęście i faktycznie poczułam takie ojcowskie podejście i troskę.
Ponadto cieszy mnie jego rzetelności i uczciwość - to spowodowało, że będzie miał we mnie stałą klientę albo raczej Gościa , bo takim mianem określa swoich klientów..
:mrgreen:
W każdym razie zbliżają się imieniny moich rodziców i zamierzam obdarować ich bukietami właśnie od Pana Jerzego.... Chwała Megi, za to, że dzięki niej trafiłam do Pana Jerzego, myślę, że w kwiaciarni w której pierwotnie miałam zamówić swoją wiązankę nie obsłużonoby mnie tak miło.

ewusiak - Sro Sie 11, 2010 3:27 pm

Proszę zamieść swoje zdjęcia :) )
ja dostalam na mila zdjeica od Emi - sa piekne , przepiekne cudne :) )) oczywiscie kwiaty i panna młoda :) ))

emi82 - Sro Sie 11, 2010 9:25 pm

Dzięki ewusiak. Swoją drogą w wolnej chwilce popracuje nad tym aby zamieścić tutaj zdjęcia.
myszadm - Czw Sie 12, 2010 11:25 am

a oto mój różowy, ukochany bukiet :)
agulka1989 - Czw Sie 12, 2010 11:28 am

myszadm, strasznie malutkie to zdjęcie... nie masz większego?
myszadm - Czw Sie 12, 2010 11:45 am

juz daję, większe...
emi82 - Czw Sie 12, 2010 12:46 pm

A oto moje kwiatusie- różowo biała eustoma. Jak tylko dostanę zdjęcia od wynajętego fotografa zamieszczę cos jeszcze.
Elaska - Czw Sie 12, 2010 9:06 pm

myszadm i emi82 - obie mialyscie przecudne wiazanki! Aleto wiadomo - Pan Jerzy!
Teraz najmodniejsze sa wiazanki ukladane na misternych, czasami bardzo fantazyjnych w ksztalcie konstrukcjach z drucikow, krysztalkow czy perelek. Jesli chcecie zobaczyc jak robi sie taka wiazanke - wpiszcie na YouTube w wyszukiwarke haslo "bukiet dla miss polonia 2009. Miss-ka dostala wlasnie taka mega-wiazanke.

myszadm - Pią Sie 13, 2010 7:08 am

wiem, wiem widziałam:)
strasznie żałuję, że ta moja wiązanka nie może być ciągle taka świeża i ładna.
ponoć w stanach może dokonać swoistego "zabalsamowania", ale taki zabieg kosztuje ok 3000 $.
emi82 - też piękna wiązaneczka.
niestety na razie mam jedynie to jedno zdjęcie, bo nie mam jeszcze fotek ze ślubu.

ulus31 - Pon Sie 16, 2010 8:12 pm

".... moje "berło" zaręczynowe w wykonaniu Flor-art z różowo-białych róż z kryształkami wpiętymi między kwiaty - cudo."

wklejam zdjęcia:

wisieneczka85 - Pon Sie 16, 2010 9:23 pm

piękne :smile: to berło
Elaska - Pon Sie 16, 2010 9:26 pm

Ulus31 - przesliczne! Wyobrazam sobie, jak pieknie musialy wygladac te roze, gdy sie rozwinely. I jaka niesamowita symbolika koloru. Niby biale - niesmiale i niewinne, wlasnie takie na zareczyny, a w srodku namietne, malinowe. Mniam, mniam :-) Genialne!
Dziewczyny, jak wam sie podoba film z YouTube? Podejrzec Mistrza przy pracy to rzadka frajda!
Pan Jerzy mowi, ze pracuje tylko dla najpiekniejszych kobiet. Zawsze bralam to za komplement gentlemana, aby sprawic kobiecie przyjemnosc, ale ten film jest dowodem, ze mowil prawde! Swoja droga kazda dziewczyna z wiazanka od Pana Jerzego moze sie czuc, jak najpiekniejsza kobieta swiata. A jeszcze gdy te kwiaty wreczy wasz ukochany mezczyzna - to juz odlot na maksa :-) Przynajmniej ja tak mam i wtedy Przemo jest jeszcze bardziej mmmmmniam ;-) Pozdrawiamy

becky232 - Wto Sie 17, 2010 5:59 pm

berło piękne, rob wrażenie :o
mavika - Czw Sie 26, 2010 7:06 pm

Moi bliscy są lekko przerażeni sumą jaką szacuje pan Jerzy. Zamówiłam bukiet z fantazyjnie ułożonych zwieszających się kalii prawdopodobnie rodzaju vermeer i storczyków vanda. Do tego wsuwki z zywymi storczykami we włosy, 2 butonierki i kwiat na bransoletce dla świadkowej. Sam pan Jerzy jest zachwycony zmówieniem nie mówiąc o mnie. :) Czekam na rezultat ale wierze że smak gust i umiejętności pana Jerzego który nota bene jest cudownym człowiekiem wprawi mnie w jeszcze większą euforię :)
Bian - Pią Sie 27, 2010 7:12 am


emi82 - Pią Sie 27, 2010 7:16 am

[quote="mavika"]Moi bliscy są lekko przerażeni sumą jaką szacuje pan Jerzy.

Mavika to pewnie dlatego dziwi ich ta suma bo nie znają ogólnie cen za wiazanki slubne w Łodzi. Oczywiście można taniej w małej kwiaciarence ale tam napewno nikt nie utrwali ci tak kwiatów jak Pan Jerzy, nigdzie nie będziesz miec takiej pewności że kwiaty są świeżutkie i że wykonanie będzie profesjonalne. Orientowałam sie wczesniej w cenach w innych "polecanych" kwiaciarniach i przeżylam szok ile wołają za wiązankę, więc nie byłam juz tak zdziwona jak trafiłam do Pana Jerzego. Niestety słowo "ślubna" działa wszędzie tak samo i cena od razu wzrasta o minimum 100% ale takie sa poprostu prawa rynku. Warto zapłacic takie pieniądze ale pod warunkiem że jestes pewna że dostaniesz za nie to co najlepsze a u Pana Jerzego własnie tak jest. Niech bliscy sprawdzą ceny jakie sa w Warszawie to wtedy zmienią zdanie- tam to dopiero kosmiczne ceny i to nawet w małych i mało znanych kwiaciarniach.

Pozdrawiam, Emi

Hosiole - Pią Sie 27, 2010 8:17 am


Amira - Pią Sie 27, 2010 8:46 pm

no niestety zawsze za przymiotnik "ślubna" się płaci :kwasny: ale jesli jest to fachowiec to warto zapłacić :-)
Agulka - Sob Sie 28, 2010 7:31 am

To ile kosztuje pojedyncza wiązanka i kwiat do butonierki?
mavika - Sob Sie 28, 2010 4:07 pm

Mnie tego nie musicie mówić. Wiem, że pan Jerzy jest prawdziwym pasjonatem i nie "zdziera" kasy za splecenie kilku łodyżek. Skłonny jest nawet do robienia niespodzianek ale o tym milczę, bo mnie o to prosił, ale powiem tylko że pomysł ma nieziemski i żałuję że u mnie się tak nie da. Wiele sprzeczek już przeszłam na temat cen, ale nie dam się i z niecierpliwością czekam na moją wiązankę.
Hosiole - boskie kwiaty! :o

Elaska - Nie Sie 29, 2010 2:40 pm

Mavika, podoba mi sie Twoja determinacja. To Twoj dzien, jedyny taki i podziwiam, ze walczysz o swoje marzenia. Fakt, ze troche zaszalalas :-) Kalla Vermeer, przepiekna i rzadka odmiana (wygooglowalam sobie i jestem nia zachwycona) i vanda to piorunujace zestawienie. Widzialam kiedys na wystawie kwiaciarni w Londynie wiazanke slubna z vandy. Cudo, az weszlam zapytac ile kosztuje. 480 funtow, choc byla niewielka i tych orchidei bylo tak z 7-8 kwiatow. Florystka powiedziala, ze to jedne z najdrozszych orchidei na swiecie. Taki super luksus. Nie wiem, jak duza bedzie Twoja wiazanka, ale nawet przy cenie powyzej 2000 zlotych nie ustepuj, bo naprawde warto miec cos tak niezwyklego w tym jedynym dniu. Koszty slubnych kwiatow w Polsce sa i tak niewielkie w calym budzecie. Na pewno nie oszczedzacie na weselnym jedzeniu (wiadomo, jak to w Polsce), ale nawet z najpiekniej wygladajacym polmiskiem wedlin do oltarza przeciez nie pojdziesz, wiec w rodzinnej dyskusji o cenach zapytaj oponentow ile bedzie kosztowal udzial w weselu osob, ktorych nie lubisz (np. jakiejs wrednej cioci), a ktore byc musza albo powinny. A skoro te osoby byc musza i polmiski oproznia, to i Twoje wymarzone kwiaty tez byc musza. Kropka! Powodzenia! Trzymam kciuki.
mavika - Nie Sie 29, 2010 6:15 pm

Dzięki Elaska. Ale prawie spadłam z krzesła widz,ąc sumę 2000zł, bo pan Jerzy szacował cenę koło 400-450zł za całość...
Elaska - Nie Sie 29, 2010 8:00 pm

Mavika, jestes niebywala szczesciara, ze trafilas do Pana Jerzego! 450 za wiazanke z vanda to nieprawdopodobnie tanio. Nie zastanawiaj się ani chwili i bierz! W Londynie za samo ulozenie slubnego bukietu zaplacilabys wiecej. W zwyklej kwiaciarni minimum 100 funtow, a gdy bukiet ukladalaby jakas znana florystyka, pracujaca dla slawnych ludzi czy wielkich firm to nawet 3-4 razy wiecej. Oczywiscie, plus koszt kwiatow.
Jestem w szoku, no ale Pan Jerzy to szalony Artysta! :-)

mavika - Pon Sie 30, 2010 9:54 am

Nastraszyłaś mnie, bo cena jest szacunkowa, ale nie podejrzewam żeby pan Jerzy nie znał się na cenach...
Bian - Pon Sie 30, 2010 11:08 am

ceny zależą od rodzaju vandy, a tych jest ogrom :) wiadomo, że te bardzo egzotyczne są mega drogie, ale ta, którą kupuje p. Jerzy w hurtowni kosztuje całkiem przyzwoicie :) wprawdzie cen mi nie wolno tutaj podać, ale widziałam na własne oczy, że nie jest źle :)
mavika - Pon Sie 30, 2010 1:07 pm

Bian - kamień z serca. :)

[ Dodano: Wto Wrz 07, 2010 11:24 am ]
Śpieszę zdać relację z efektu pracy pana Jerzego. Tak jak się spodziewałam. Wiązanka zaparła mi dech w piersiach! Łodyżki kalii były ułożone bardzo misternie i wyglądały imponująco. Kalie i storczyki pasowały do siebie i do mnie jak ulał! To była zdecydowanie najpiękniejsza wiązanka jaką widziałam i do tego moja! Na zdjęciu trochę źle ją trzymam bo było robione od razu po wyjściu z auta, ale i tak wygląda bosko. Jak będę miała więcej zdjęć to również wkleję, a na razie biję pokłony dla artysty jakim jest pan Jerzy! [smilie=g035.gif]
Aha i faktycznie koszt był taki jak się umawialiśmy :)

Elaska - Sro Wrz 08, 2010 11:19 pm

Mavika, dopielas swego - super! Gratulacje. Wiedzialam, ze bedziesz zadowolona :-) Wiazanka fantastyczna! Koniecznie wstaw wiecej zdjec.
Brinka - Pią Wrz 10, 2010 9:03 pm

ja też miałam wiązankę autorstwa pana Jerzego, pozwoliłam mu zrealizować jego własną wizję i muszę przyznać że wiązanka była przepiekna.
Zdjęcia wstawiłam w wątku z wiązankami.

Elaska - Nie Wrz 12, 2010 9:47 am

Wlasnie to jest TO - zaufac Artyscie i Jego wizji! Wtedy ma sie niepowtarzalna wiazanke, jakiej zadna dziewczyna jeszcze nie miala, taka zaprojektowana wylacznie dla mnie. Super uczucie i satysfakcja! O efekt i jakosc wykonania przy niebywalym talenie, znakomitym guscie i perfekcyjnosci Pana Jerzego mozecie byc absolutnie spokojne.
anooleczka - Pią Wrz 17, 2010 9:52 pm

Wow :o
Ogladajac zdjecia waszych bukietow wykonanych przez p. Jerzego coraz bardziej sie przekonuje, ze to wlasnie u niego zakupie bukiety :D

Powiedzcie mi jeszcze jak z trwalosci kwiatkow??

paulinkaaMU - Pią Wrz 17, 2010 10:07 pm

mavika, po prostu cudo :D !
Elaska - Nie Wrz 19, 2010 2:42 pm

Anooleczka, moja wiazanka z pomaranczowych storczykow przez miesiac bardzo dobrze sie trzymala, a gdy Przemo zamowi roze u Pana Jerzego to zawsze stoja w wazonie co najmniej 2 tygodnie. Pytalam kiedys o sekret tej dlugowiecznosci, ale Pan Jerzy zartowal tylko, ze umie zaczarowac kwiaty :-)
mavika - Nie Wrz 19, 2010 3:27 pm

jeszcze zdjęcie mojej cudownej wiązanki :)
anooleczka - Nie Wrz 19, 2010 7:54 pm

Piekne wiazanki robi p. Jerzy :D
Jeszcze jedno pytanko.. czy trzeba duzo wczesniej zaklepywac termin??

charlottka - Pią Wrz 24, 2010 10:36 am
Temat postu: Flor-Art pana Jerzego
I ja mam pean na cześć Pana Jerzego. Nie wyobrażam sobie, że ktoś mógłby być z efektu jego pracy (talentu i wyczucia) niezadowolony. Pan Jerzy, jak mi zdradził, wychodzi z założenia, że każda panna młoda wie, jakiego bukietu szuka, nawet jeśli nie umie tego zwerbalizować, a jego zadaniem jest zorientować się, co to takiego i sukces murowany. I zdecydowanie coś w tym jest - mój bukiet, nie dość że piękny sam w sobie (cudowne różowe róże dwóch rodzajów w kulistej kompozycji), IDELANIE pasował do sukni i całej ślubnej stylizacji - zresztą, podczas pierwszego spotkania, kiedy pokazałam zdjęcie swojej sukni Pan Jerzy czytał mi w myślach :) Nie dość, że doradził mi jeszcze którą z dwóch wersji fryzury powinnam wybrać, to jeszcze zaproponował modfikację bukietu pasującą do uczesania :) )
Róża, którą zamówiła sobie do włosów okazała się być misternie skonstruowanym stroiczkiem - piękny, okazały kwiat okalało kilka maluteńkich różyczek. Dostałam również stroik w zapasie, na wypadek, gdyby ten właściwy nie wytrzymał próby czasu, ale moje obawy okazały się całkiem bezpodstawne.
I kwestia ostatnia - dekoracja samochodu. Nie miałam szczególnych wymagań, a i fundusze mieliśmy ograniczone, więc poprosiłam Pana Jerzego, by zrobił coś minimalnym kosztem. Samochód udekorował nam osobiście, a efekt przeszedł moje najśmielsze oczekiwania - na gościach zresztą też zrobił ogromne wrażenie. Z całego serca polecam!

emi82 - Wto Paź 05, 2010 9:42 am

Witam,

Zamieszczam obiecane zdjęcia kwiatów od Pana Jerzego: kwiaty do włosów, wiązanka, przybranie auta, kwiaty dla rodziców. Niestety nie mam ładnego zdjęcia dekoracji kwiatami sali weselnej ale wierzcie mi na słowo, że robiło wrażenie. Kwiaty na sesję w plenerze- kwiaty do włosów, bransoletka z kwiatów (prezent- niespodzianka od Pana Jerzego) i mini wiązanka, której niestety nie mam na zdjęciu, które mogłabym tu zamieścić. Kiwaty na ślub to różowa eustoma z białym środkiem a na plener eustoma w kolorze ****. Pan Jerzy namawiał mnie na kolor **** ale uparłam się, że te bardziej różowe- teraz żałuje bo ten drugi kolor faktycznie bardziej by do mnie pasował- lepiej słuchać rad Pana Jerzego :)

Pozdrawiam, Emi

[ Dodano: Wto Paź 05, 2010 10:45 am ]
cd

ewusiak - Czw Paź 07, 2010 9:31 pm

Witam, ja również miałam zdjęcia od Pana Jerzego, którego bardzo serdecznie pozdrawiam.
Wiązanka zachwyciła gości, bukiety dla rodzicow olbrzymie, dekoracja samochodu zrobiona z wielkiem smakiem. Niestety nie umiem załączyc zdjęć , więc zainteresowane prosze o maila :) moze ktoras je wstawi za mnie ;) pozdrawiam

Justyss - Pią Paź 08, 2010 7:17 am

Mój bukiet zaręczynowy też był od pana Jerzego i tak jak w przypadku ulus31 też było berło ale w innych kolorach :razz: Jak zobaczyłam to cudo byłam zachwycona :zakochany:


caixa - Pią Paź 08, 2010 8:10 pm

Ja również byłam klientką Pana Jerzego (w 2009) i jestem bardzo zadowolona. Zamówiliśmy jeden bukiet, 5 butonierek, 2 bransoletki i 1 broszkę. Wszystko ze storczyków. Nawet fotograf był zachwycony detalami. Pan Jerzy to mistrz.
A oto bukiet i butonierka. W tle widać bransoletkę.


ewusiak - Sob Paź 09, 2010 3:35 pm

moje fotki :
emi82 - Pon Paź 11, 2010 8:30 am

Fotki ewusiak:
anooleczka - Pon Paź 11, 2010 9:01 am

Jak patrze na te wasze wizanki to sie doczekac nie moge kiedy pojde zamawiac swoja..
Mam nadzieje, ze nie bedzie problemu z terminem.

Czy dlugo wczesniej trzeba zaklepywac termin u p. Jerzego??

Rzenka_86 - Pon Paź 11, 2010 7:30 pm

emi82- coś pięknego!!!
wisieneczka85 - Wto Paź 12, 2010 3:38 pm

dzieła Pana Jerzego :) :) :) :) :)

[ Dodano: Wto Paź 12, 2010 7:10 pm ]
tak wyglądała wiązanka przed nami

anooleczka - Wto Paź 12, 2010 6:11 pm

Piekne... juz sie nie moge doczekac wlasnego bukietu i dodatkow
Remiks - Wto Paź 12, 2010 8:59 pm

I My potwierdzamy , ze p.Jerzy to pasjonata swojego zawodu:D :super: BRAWO wiazanka byla tak jak sobie moja D. wymarzyla :) Dziekujemy raz jeszcze :padam:
Frezja1980 - Wto Paź 12, 2010 9:37 pm

emi82, piękne kwiatki :-)
tomcia - Czw Paź 14, 2010 7:01 pm

Remiks, kwiatki Twojej Pani były piękne! Myślałam, że czerwone roże to po prostu czerowne roże, ale genetycy ulepszają też florystykę i chwała im za to:)
Remiks - Czw Paź 14, 2010 8:36 pm

:)
tomcia napisał/a:
Myślałam, że czerwone roże to po prostu czerowne roże

...dodam tylko ,ze moja D. znalazla te roze wertujac po necie :) ale sie zdziwilismy jak p.Jerzy powiedzial nam ,ze roze te beda sprowadzone z Ekwadoru ;) troszke sie obawialem o koszta, ale niepotrzebnie :)

mjmj2010 - Pon Paź 18, 2010 11:44 pm

A oto mój bukiet :) róże cool water cuuuudowne
anooleczka - Wto Paź 19, 2010 9:32 am

mjmj2010, przesliczny bukiet :)
Misiak87 - Czw Paź 21, 2010 8:35 pm

Bardzo podobają mi się kompozycje pana Jerzego. Widać, że jest do tego po prostu stworzony. Jego wiązanki mają w sobie takie szczególne "coś". :)
kamyk_24 - Pią Lis 05, 2010 5:34 pm

Przyłączam się do wszystkich pozytywnych opinii na temat pana Jerzego. To bardzo dobry fachowiec, zna się na rzeczy, potrafi doradzić i do tego to naprawdę uczciwy człowiek taki jakich niewiele w dzisiejszych czasach. My zamówiliśmy u niego wiązankę, butonierki, bransoletki, dekorację samochodu, sali i kwiaty dla rodziców. Wszystko robiło ogromne wrażenie a zwłaszcza moja wiązanka była przecudna. Zresztą same zobaczycie jak tylko uda mi sie dołączyć zdjęcia. Polecam z całego serca Pana Jerzego[

[ Dodano: Pon Lis 08, 2010 8:30 am ]
Moje zjawiskowe kwiatuszki

[ Dodano: Pon Lis 08, 2010 8:40 am ]
Mój bukiet

[ Dodano: Pon Lis 08, 2010 8:42 am ]
mój bukiet

[ Dodano: Pon Lis 08, 2010 8:46 am ]
:)

[ Dodano: Pon Lis 08, 2010 9:31 am ]
Moja wiązanka z pięknych róż z Ekwadoru

[ Dodano: Pon Lis 08, 2010 9:33 am ]
Niestety nie zobaczycie tych pieknych kwiatow bo zalaczniki nie chca sie dodac

jola87 - Wto Lis 09, 2010 4:11 pm

Moja koleżanka korzystał z usług p. Jerzego i oczywiście nie żałowała:) Zresztą sama zamierzam zamówić u niego kwiaty:)
Elaska - Sro Gru 08, 2010 9:40 pm

Przyjechalismy juz na Swieta do Lodzi, wiec pozdrawiamy wszystkie dziewczyny. No i chłopaków tez ;-)
W witrynie Flor-Art dojrzelismy dzis info, ze w tym roku tez pan Jerzy bedzie robil bukiety na wybory dla Miss Polonia 2010. Pewnie tak jak zawsze bedzie tez kilkanascie wiazanek slubnych do wyjscia w slubnych sukniach. Jestem bardzo ciekawa, jakie tez najmodniejsze wiazanki wyczaruje Mistrz tym razem. Transmisja na zywo jest w sobote 11 grudnia o 20:55 na TVP2. Tez bedziecie ogladac?
Buziaki – Ela i Przemek

PositiveAga - Sob Gru 11, 2010 9:34 pm

Elaska napisał/a:
W witrynie Flor-Art dojrzelismy dzis info, ze w tym roku tez pan Jerzy bedzie robil bukiety na wybory dla Miss Polonia 2010

właśnie oglądam wybory i prowadzący powiedział że bukiety przygotowuje firma Euro Florist ... hmm więc chyba zaszła jakaś pomyłka (albo kilka firm przygotowuje a wymienili tylko jedną)

decolife_dekoracje - Nie Gru 12, 2010 7:53 am

PositiveAga napisał/a:
Elaska napisał/a:
W witrynie Flor-Art dojrzelismy dzis info, ze w tym roku tez pan Jerzy bedzie robil bukiety na wybory dla Miss Polonia 2010

właśnie oglądam wybory i prowadzący powiedział że bukiety przygotowuje firma Euro Florist ... hmm więc chyba zaszła jakaś pomyłka (albo kilka firm przygotowuje a wymienili tylko jedną)


Może rzecz tyczy konkursu Miss Polski.
To są dwa różne konkursy.

Elaska - Nie Gru 12, 2010 10:47 am

Zadzwonilismy z gratulacjami, bo bukiety bardzo sie nam podobaly (szczegolnie ten ogromny bialy) i sprawa okazala sie prosta. PositiveAga - nie bylo zadnej pomylki, ale w telewizji nie wymieniono wykonawcy bukietow, tylko firme, ktora za nie zaplacila jako sponsor czyli Euroflorist. a pan Jerzy reprezentuje wlasnie w Lodzi te wielka miedzynarodowa firme, ktora wysyla kwiaty do wszystkich krajow swiata. W sobote bukiety staly na wystawie Flor-Art (widzielismy, bo stalismy w sniezycy w korku przy Filharmonii), wiec niedowiarki mogly pojechac i obejrzec. W telewizji w ogole nie bylo wyjscia w sukniach slubnych ani wiazanek, wiec jestem troche zawiedziona.
decolife_dekoracje - Nie Gru 12, 2010 12:55 pm

Sprawa wyjaśniona, czy mogę prosić o przesłanie na PW adresu www do bohatera tego wątku? Z przyjemnością popatrzę na dzieła wychodzące spod Jego ręki, z góry dziękuję.
wisieneczka85 - Nie Gru 12, 2010 5:41 pm

bukiety pięknie się prezentowały :)
mb88 - Wto Sty 04, 2011 10:25 pm

Byłam dziś u Pana Jerzego żeby zarezerwować termin na maj 2011 i na szczęście nasz termin był jeszcze wolny. :smile: Pan Jerzy zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie - widać że lubi to co robi i dlatego ma tyle wspaniałych pomysłów. Już nie mogę się doczekać swojej wiązanki;)
espere9 - Nie Sty 09, 2011 8:28 pm

Może ktoś wie do której godziny w tygodniu jest czynna FloraArt?
Greginia - Pon Sty 10, 2011 8:37 pm

espere9 napisał/a:
do której godziny w tygodniu jest czynna FloraArt?

pn - pt: 10:00 - 19:00
so: 10:00 - 14:00

karolka-d - Czw Sty 13, 2011 4:49 pm

:) i ja się dopisuje do grona fanek Pana Jerzego :) :oops:
wczoraj miałam przyjemność zawitania w flor-art i porozmawiania o kwiatach
muszę przyznać, że Pan Jerzy wie o czym mówi i potwierdzam, że to pasjonat przez duże P

tak mnie wczoraj zauroczył ze aż zarezerwowałam termin, jak się później okazało trafiłam na ostatnie wolne miejsce :) udało się :) )

teraz czekam :) ))

K11_06_2011 - Czw Lut 03, 2011 11:06 am

ja rownież dołączam się do grona fanek :)
udało mi się zarezerwować termin na czerwiec droga mailowa :) niestety rzadko bywam w Łodzi, wiec tylko taka droga korespondencji mi zostaje. Pan Jerzy bezproblemowo odpowiadał na moje pytania i nawet pisał o rzeczach o których zapomniałam :) jak tylko bede w łodzi to podjade do Pana Jerzego, zeby uzgodnic jaka wiazankę i czy tez dekorację samochodu bede brac :)
zapłaciłam zaliczkę za same kwiaty i butonierkę-200zł :)
ciesze sie, ze kolejna sprawa załatwiona :)

sylwia_79 - Nie Lut 06, 2011 9:11 pm

Mój ślub był 13 listopada, oddałam się w ręce pana Jerzego, który jak to mistrz spisał się doskonale. Głownie chodziło mi o to, że zdjęcia mieliśmy po ślubie we wtorek i najbardziej zależało mi, żeby wiązanka wytrzymała do zdjęć z pleneru - oczywiście tak jak pan Jerzy obiecał - kwiaty wytrzymały. I do tego były przepiękne, kwiat do włosów i butonierka również wytrzymały :) Pan Jerzy dodał od siebie maleńkie butonierki dla chłopców, którzy mieli towarzyszyć dziewczynce, która niosła obrączki ( w rezultacie szedł tylko jeden chłopiec drugi młody człowiek nam się zbuntował ). Chciałam jeszcze powiedzieć, że pan Jerzy zrobił piękny stroik ze storczyków dla dziewczynki i piękny bukiet kwiatów na którym na seduszku z metalu lśniły obrączki - nie chciałam, żadnych poduszeczek na obrączki. Nie umiem wklejać zdjęć, ale poproszę Agulkę, to sami zobaczcie efekt. A i jeszcze od pana Jerzego na szczęście dostaliśmy pięknego anioła :) . Panie Jerzy - jeszcze raz dziękuję za wszystko :)
agulka1989 - Nie Lut 06, 2011 10:10 pm

sylwia_79 napisał/a:
Nie umiem wklejać zdjęć, ale poproszę Agulkę, to sami zobaczcie efekt

Proszę bardzo (powycinałam troszkę, żeby było lepiej widać kwiaty :) )








[ Dodano: Pon Lut 07, 2011 7:07 am ]


wisieneczka85 - Pon Lut 07, 2011 9:21 pm

śliczne mieliśmy podobne serduszko do obrączek
ewella - Wto Lut 08, 2011 5:23 pm

Ja dziś zarezerwowałam sobie termin u Pana Jerzego. Przesympatyczny człowiek i widać, że kocha to co robi!
anooleczka - Sro Lut 09, 2011 6:41 pm

My rowniez odwiedzilismy kwiaciarnie p. Jerzego :)
Przesympatyczny czlowiek. Ze szczegolami wszystko nam omowil (lacznie z pokazem zdjec i elementow podstawy wiazanek).
Uderzyla nas precyzja i milosc do wykonywanej pracy.
Oczywiscie termin zarezerwowalismy i z niecierpliwoscia czekamy na maj, zeby omowic szczegoly :D

Pozdrawiamy p. Jerzego :D

justine81 - Wto Mar 08, 2011 4:40 pm

Po przeczytaniu tych opinii już chyba wiem gdzie muszę jutro pojechać :) myślicie, że Pan Jerzy wyczaruje konwalie w czerwcu ? :)
anooleczka - Wto Mar 08, 2011 7:06 pm

justine81 napisał/a:
Po przeczytaniu tych opinii już chyba wiem gdzie muszę jutro pojechać :) myślicie, że Pan Jerzy wyczaruje konwalie w czerwcu ? :)

Nam wlasnie powiedzial p. Jerzy, ze czerwiec to super miesiac bo sa wszystkie kwiaty procz konwalii, ale mozna je sprowadzic z ... i tu nie pamietam panstwa.
Na pewno da rade :)

justine81 - Wto Mar 08, 2011 7:11 pm

anooleczka napisał/a:
czerwiec to super miesiac bo sa wszystkie kwiaty procz konwalii,


No to sobie wymyśliłam :) tak sobie myślę, że ewentualnie pójdę na jakiś kompromis i wybiorę wiązankę z dodatkiem konwalii, bo pewnie takie sprowadzane będą dość drogie. Zresztą Pan Jerzy jutro na pewno coś poradzi :) Może się okaże, że do mojego typu urody i do sukni konwalie wcale nie pasują...

[ Dodano: Sro Mar 09, 2011 5:17 pm ]
No i byliśmy dziś u Pana Jerzego, podpisuję się pod wszystkim co pisałyście, pełen profesjonalizm i wielka pasja do tego co robi :)
Mamy zaklepany termin !! !

Hellen - Wto Mar 15, 2011 2:02 pm

A co w efekcie końcowym wybrałaś i ile Cie to będzie kosztować?
justine81 - Wto Mar 15, 2011 6:05 pm

Hellen napisał/a:
A co w efekcie końcowym wybrałaś i ile Cie to będzie kosztować?


Hej, na razie zaklepaliśmy termin. Zdecydowaliśmy się na wiązankę, kwiatka dla Pana Młodego i coś dla świadkowej + autko. Jeśli chodzi o wybór konkretnych kwiatków i wzorów to trzeba będzie się z Panem Jerzym jeszcze raz umówić, około maja.

wiolancia - Wto Mar 15, 2011 7:08 pm

Dziewczynki...!!!Jakie są ceny wiązanek w tej kwiaciarni,bo ja myślę o jakiejś małej z kolorowych różyczek,ewentualnie różyczki i coś jeszcze???
Bian - Wto Mar 15, 2011 7:22 pm

wiolancia cena zależy od gatunku kwiatów i ich dostępności na rynku o danej porze roku, także pozostaje Ci raczej konsultacja z p. Jerzym.
M_and_M - Pią Mar 18, 2011 11:04 pm

włąsnie jestem na etapie szukania kwiaciarni, i pan Jerzy jest pierwszy na liscie :)
justine81 - Pią Mar 18, 2011 11:10 pm

M_and_M napisał/a:
włąsnie jestem na etapie szukania kwiaciarni, i pan Jerzy jest pierwszy na liscie :)


Wybierz się do niego jak najprędzej i zarezerwuj termin, nas ledwo wcisnął na czerwiec... Życzę powodzenia i daj znać czy się udało :)

st2002 - Pon Mar 21, 2011 10:01 pm

Witam
Właśnie przeczytałam cały temat zachwytów nad Panem Jerzym.
Niestety mam odmienne zdanie , podczas rozmowy z nim w lutym tego roku dowiedziałam się że pan Jerzy może podać koszt wiązanki ślubnej który będzie 18 czerwca , tydzień przed ślubem. Nie potrafi wycenić wiązanki która pokazuje z zdjęcia bo nie wie jaka będzie cena róży. Przeszłam się do 3 innych kwiaciarni i usłyszałam ceny wiązanki od 150 do 190zł. Więc jak widać jest to możliwe nawet prawie 5 miesięcy przed ślubem.

Pozdrawiam

agulka1989 - Pon Mar 21, 2011 10:20 pm

st2002 napisał/a:
dowiedziałam się że pan Jerzy może podać koszt wiązanki ślubnej który będzie 18 czerwca , tydzień przed ślubem. Nie potrafi wycenić wiązanki która pokazuje z zdjęcia bo nie wie jaka będzie cena róży

No trudno żeby przewidział ile dokładnie będzie kosztowała dana róża za pół roku... :roll:

Gdyby Ci podał cenę np 150 a róże by zdrożały to za pół roku obsmarowałabyś go, że zawyżył koszt przy odbiorze, bo powiedział np 150 a wziął 180 :roll:


Poza tym mi np powiedział ile orientacyjnie może kosztować moja wiązanka. I z tego co wiem to nie tylko mi udzielił takich informacji...

Tak więc przepraszam, ale Twój post wydaje mi się mało wiarygodny.

martula_87 - Pon Mar 21, 2011 11:41 pm

agulka1989 napisał/a:
Tak więc przepraszam, ale Twój post wydaje mi się mało wiarygodny.

A czy mało pozytywna opinia wsród tylu zachwytów musi od razu byc tak odbierana???
Znam osobe która ma mało pozytwywną opinię o Flor-Art ale niestety nie napisała jej właśnie dlatego żeby nie zostac zaatakowaną.
st2002 napisał/a:
Pana Jerzego należy tylko zarezerwować termin i wpłacić zaliczkę a o kosztach rozmawiać chce później.

A to jest dziwne że na tyle miesięcy przed ślubem nie mozna wycenic wiązanki ale już się prosi o zaliczkę??Troszkę pochodziłam po kwiaciarniach i wszyscy udzielali informacji że zaliczke wpłaca się na miesiąc przed ślubem.Chyba że tu chodzi tylko żeby rezerwowac termin.
Powiem tak mi się wiązanki tej pracowni podobają ale ze wzgledu(moim zdaniem) na wysokie ceny zrezygnowałam.

PositiveAga - Pon Mar 21, 2011 11:52 pm

agulka1989 napisał/a:
No trudno żeby przewidział ile dokładnie będzie kosztowała dana róża za pół roku... :roll:

ale prowadząc kwiaciarnie musi być na bieżąco w cenach i chyba orientuje sie w jakim miesiącu dany kwiat ma cenę

Bian - Wto Mar 22, 2011 10:57 am

PositiveAga napisał/a:
ale prowadząc kwiaciarnie musi być na bieżąco w cenach i chyba orientuje sie w jakim miesiącu dany kwiat ma cenę


Aga ale z kwiatami to nie jest tak hop siup, że każdego roku o danej porze kosztują tyle samo. Nawet mój mąż sprowadzając kwiaty do hurtowni często zauważa jak gwałtownie potrafią się one zmienić w bardzo krótkim czasie. Owszem hurtownik czy kwiaciarz jest w stanie powiedzieć, że np. w danym miesiącu wybrane przez PM kwiaty są dość drogie, bo trudno je sprowadzić, ale nikt mu nie zagwarantuje, że przedział cenowy, który poda pokryje się z faktyczną ceną kwiatów.

st2002 napisał/a:
albo Pan Jerzy kupuje mało kwiatów (co daje do zrozumienia znikoma ich ilość w kwiaciarni)


Łatwo jest kupić mnóstwo kwiatów, żeby stały w kwiaciarni, tylko kto zagwarantuje, że wszystko co kwiaciarz kupi w hurtowni lub na giełdzie zostanie sprzedane? Owszem jest wielu w tym zawodzie, którzy potrafią wcisnąć stare kwiaty, bo klient się nie zna, ale chyba lepiej jak można je zamówić świeże :)


I chciałabym podkreślić, że nie zamawiałam na ślub kwiatów u p. Jerzego i nie chcę oceniać niczyjej wypowiedzi, na nikogo naskakiwać czy coś. Po prostu trochę się orientuję jak to jest na rynku kwiatowym.

martula_87 napisał/a:
Troszkę pochodziłam po kwiaciarniach i wszyscy udzielali informacji że zaliczke wpłaca się na miesiąc przed ślubem.Chyba że tu chodzi tylko żeby rezerwowac termin.


martula_87, p. Jerzy z tego co widzę nawet po forum ma tylu chętnych, że dla niego zapewne zaliczka jest formą zapewnienia sobie, że klient nie przyjedzie na tydzień przed terminem i nie powie "sorry, ale rezygnuję".

Frezja1980 - Wto Mar 22, 2011 11:03 am

ja również zrezygnowałam z usług P.Jerzego głównym powodem było natarczywe namawianie na zarezerwowanie terminu i wpłacenie zaliczki bez oszacowania kosztów choćby przybliżonych wiązanki tym bardziej że wiązanka miała zawierać najzwyklejsze róże,frezje i santini bez żadnych wymyślnych kwiatów i ozdób,w innych kwiaciarniach bez problemu przedstawili mi przybliżone koszty tej wiązanki i zapewnili że w przypadku znacznych zmian cen kwiatów różnica w ich cenie nie wyniesie więcej niż 20-30 zł.Nie widziałam na żywo prac P.Jerzego i nie mogę oceniać jego wiązanek ale uważam że jest troszkę przereklamowany i drogi...
555 - Wto Mar 22, 2011 11:35 am

dziewczyny, o jakich różnicach Wy piszecie..?
jeśli sala jest w stanie określić koszty za talerzyk kilka miesięcy przed przyjęciem, to taki problem określić SZACUNKOWY koszt wiązanki..?

a co do bukietów i kompozycji wklejanych w tym wątku, to niektóre są przepiękne, niektóre przeciętne, a niektóre w ogóle mi się nie podobają..

Samuel Vimes - Wto Mar 22, 2011 12:08 pm

PositiveAga napisał/a:
ale prowadząc kwiaciarnie musi być na bieżąco w cenach i chyba orientuje sie w jakim miesiącu dany kwiat ma cenę


W takim razie kilka drobnych uwag:

Rynek kwiatowy jest niezwykle dynamiczny i nie tylko trudno jest przewidzieć cenę danego kwiatka za pół roku, ale czasem ciężko jest to zrobić z tygodnia na tydzień, bo ta sama róża, która dziś kosztuje 5zł, może równie dobrze jutro kosztować 7zł, jak i 2zł. Zależy to od kilku czynników.

[xxx]

A na koniec dodam, że oczywiście znam pana Jerzego, ale wstrzymuje się od jakichkolwiek ocen jego pracy, jako że nie jest intencją moją w tym, ani w żadnym innym poście oceniać florystów. Panny młode same najlepiej wiedzą z czyjej pracy byli zadowoleni lub nie i w odpowiednich tematach się swoimi opiniami dzielą :) Zdrówka życzę!


edit: usunęłam zupełnie niepotrzebny wywód odnośnie czynników wpływających na cenę kwiatów
kryszka

st2002 - Wto Mar 22, 2011 9:11 pm

Witam

Widzę że rozpętałam mała burzę w szklance wody.
Chciałabym jeszcze raz podkreślić że byłam w 3 kwiaciarniach i we wszystkich podano mi orientacyjna cenę wiązanki od 150 zł do 190zł w zależności kursu euro. W jednej kwiaciarni powiedziano mi że w czerwcu róże są tanie , dlatego że jest również róża polska i można dostać każdy kolor i są one dobrej jakości. Czytając powyższy post mam wrażenie że pisała to osoba która zawodowo zajmuje się rynkiem hurtowym kwiatów i abstrahując od tego nie sądzę że hurtownik w Holandii kupuje dwie paczki róż specjalnie dla pana Jerzego w Łodzi. Oglądałam program Galileo i tam kupuje się tysiące kwiatów i tam kupuje się kilka tysięcy kwiatów. Pozdrawiam.

megi - Wto Mar 22, 2011 9:52 pm

st2002a ja widze ze osoba wczoraj zarejestrowala sie na forum tylko po to aby napisac o Panu J

[xxx]
3. uwazam ze oceniac Pana J moga osoby te ktore z nim wspolpracowaly widzialy efekt koncowy, i maja porównanie ,
4. forum nie jest po to aby zmuszac kogos do jakiejs decyzji, kazdy zrobi jak uwaza
jedni kieruja sie gatunkiem kwiatow, inni pieniazkami, a dla innych nie ma kwiat wogole znaczenia i kupuja bo tak wypada, więc jak nie pasuje nam coś szukamy dalej.
5 st 2002 rozpętałaś czy rozpętałeś bo widzę że zalogowany- a jako mężczyzna.

Pozdrawiam


edit: wymoderowano część sprzeczną z Regulaminem forum
kryszka

Samuel Vimes - Wto Mar 22, 2011 9:52 pm

st2002 napisał/a:
Czytając powyższy post mam wrażenie że pisała to osoba która zawodowo zajmuje się rynkiem hurtowym kwiatów i abstrahując od tego nie sądzę że hurtownik w Holandii kupuje dwie paczki róż specjalnie dla pana Jerzego w Łodzi. Oglądałam program Galileo i tam kupuje się tysiące kwiatów i tam kupuje się kilka tysięcy kwiatów. Pozdrawiam.


W jednym punkcie się nie mylisz, a w drugim tak :)

Fakt, zajmuję się zawodowo rynkiem hurtowym kwiatów i tu się nie mylisz.

Natomiast nie raz się zdarzało, że specjalnie dla mnie kupujący kupował pojemnik kwiatów (czyli trzymając się róż - 4 paczki) w Holandii na zegarze, z czego kwiaciarz zamówioną miał u mnie 1 paczkę, reszta zostawała mi do wolnego handlu :) Oczywiście firma w której pracuję, kupuje dziennie nie kilka tysięcy, a kilkaset tysięcy kwiatów, co nie zmienia faktu że w tych kilkuset tysiącach zdarza się jeden jedyny pojemnik danej odmiany właśnie kupiony dla mnie :) Także tu akurat się mylisz, bo śmiało można powiedzieć, że hurtowink w Holandii kupuje dwie paczki róż specjalnie dla pana Jerzego w Łodzi :)

mietka - Wto Mar 22, 2011 9:58 pm

megi napisał/a:
uwazam ze oceniac Pana J moga osoby te ktore z nim wspolpracowaly widzialy efekt koncowy, i maja porównanie


a ja uważam, że jeżeli ktoś z jakiegoś powodu nie zdecydował się na współpracę z chwalonym tu kwiaciarzem, to ma prawo o tym napisać, nawet jeżeli do tej pory podczytywał tylko forum, nie czując potrzeby rejestracji.

justine81 - Wto Mar 22, 2011 9:59 pm

megi napisał/a:

5 st 2002 rozpętałaś czy rozpętałeś bo widzę że zalogowany- a jako mężczyzna.
Pozdrawiam


Czujne oko Megi czuwa :) zgadzam się z Tobą w 100% co do pozostałych punktów.
Poza tym ja zarezerwowałam termin na czerwiec i Pan Jerzy powiedział mi orientacyjnie ile będzie kosztowała wiązanka.

megi - Sro Mar 23, 2011 10:14 am

Mietka ale pomyśl też, ile konkurencji chetnie zalogowałoby sie aby obsmrować firme , która ma tak dobrą opinie. Chociaż myśle że te słowa też są reklamą, gdyż inne osoby bronią mienia Pana J

To w takim razie kazdy niech sie loguje, i psuje opinie konkurencji wtedy forum bedzie bardzo wiarygodne.
Dziwne ze w innych wątkach zwracana jest na to uwaga.


[xxx]


Pozdrawiam FOrumki!



edit: wymoderowano część sprzeczną z Regulaminem forum
kryszka

Samuel Vimes - Sro Mar 23, 2011 10:51 am

megi napisał/a:
To w takim razie kazdy niech sie loguje, i psuje opinie konkurencji wtedy forum bedzie bardzo wiarygodne.
Dziwne ze w innych wątkach zwracana jest na to uwaga.


W tym miejscu akurat muszę się zgodzić z opinią, że każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie, zarówno pozytywne, jak i negatywne. Po to jest forum, żeby można było mieć pełny obraz w temacie. Tak, jak konkurencja może stosować nieetyczne praktyki obsmarowywania konkurencji pod różnymi pseudo, tak równie dobrze można powiedzieć, że dany usługodawca może się logować pod różnymi pseudo, a także zatrudnić do tego krewnych i znajomych królika, żeby wychwalać swoje usługi pod niebiosa. Internet to broń obosieczna.

Poza tym forum, jak i wszelkiego rodzaju opinie przeczytane w internecie, czy zasłyszane na ulicy nie powinny być jedynym źródłem informacji, jest to w moim przekonaniu raczej narzędzie pomocnicze i każdy powinien zdroworozsądkowo podejść do tego rodzaju wypowiedzi i we własnej głowie rozstrzygnąć, która opinia jest wiarygodna, a która mniej.

Każdy z nas ma bowiem podstawowe narzędzie w ręku, którym jest osobista weryfikacja danego podmiotu. Każdemu też w kontakcie z usługodawcą nadrzędne będą różne czynniki. Jedni kierują się pierwszym wrażeniem, inni ceną, jeszcze inni transparentnością, jeszcze inni dogłębną analizą matematyczną wszystkich za i przeciw, a jeszcze inni zachwytem nad poetyckim pięknem prac lub wnętrza artysty lub rzemieślnika. Więc jeżeli ktoś się zachwycił bukietem, aż mu w piersiach dech zaparło, to ma prawo to napisać. Dokładnie tak samo w przypadku, jeżeli ktoś uważa, że wcześniejsza wycena wiązanki jest kluczowa, to też ma takie samo prawo podzielić się tą opinią z bliźnimi. Dla mnie osobiście we floryście najistotniejsze są umiejętności florystyczne (choć dużo ich już znam, więc pewnie też ma znaczenie moje odczucie w stosunku do nich prywatnie), ale dopuszczam do siebie myśl, że dla kogoś wyznacznikiem profesjonalizmu florysty jest to, czy jego podejście do klienta jest zgodne z tegoż klienta oczekiwaniami. A jako że klienci się od siebie różnią, to nie sposób, aby jeden florysta zaspokoił oczekiwania wszystkich. Całe szczęście zresztą :) Kłaniam się :)

caixa - Sro Mar 23, 2011 4:36 pm

Tak czytam i czytam... Sama byłam klientka Pana Jerzego i to bardzo zadowoloną (nawet mój fotograf stwierdził, że bukiet to istne dzieło sztuki). Nikt nie neguje umiejętności Pana Jerzego. Problem jest z wyceną kwiatów. Nie wydaje mi się, że chodzi o obsmarowanie konkurencji. Ktoś poszedł i się zdziwił, że nie może usłyszeć ceny (nawet orientacyjnej) za bukiet. Sama bym się zdziwiła. Przecież nie każdy dysponuje otwartym budżetem na organizację ślubu ;) . Ale ja bym rozwiązała to w inny sposób. po prostu powiedziała, że oczekuję czegoś do tej kwoty. Nie widzę sensu niepotrzebnego nakręcania się bo tak jak pisałam, nikt nie zarzuca braku umiejętności Panu Jerzemu.
Każdy ma prawo prowadzić swoje interesy jak chce. Pan Jerzy przyjął taką metodę i jak widać nie brakuje mu klientów. Niemniej jednak uczciwie trzeba napisać z czym możemy się spotkać korzystając z jego usług :)

Elaska - Sro Mar 23, 2011 10:13 pm

Kazdy ma prawo miec swoje wlasne zdanie i je wyrazac, ale nikt nie powinien pisac nieprawdziwych glupot, jak to np., ze pan Jerzy podaje cene wiazanek na tydzien przed slubem. Chyba, ze celem takiej wypowiedzi ma byc odstraszanie klientow.

PositiveAga, ma absolutnie racje, ze pan Jerzy musi byc na biezaco w cenach i orientuje sie w jakim miesiacu dany kwiat ma cene. Tak wlasnie jest!
I ja, i wszystkie moje kolezanki, ktore zamawialy wiazanki we "Flor-Art" mialysmy natychmiast podane koszty, nawet jesli do slubu bylo jeszcze bardzo daleko. Ale bylo to mozliwe dopiero wtedy, gdy juz ostatecznie zdecydowalysmy, co konkretnie chcemy miec: jaka forme wiazanki, jakie kwiaty, jakie dodatki, jakie wykonczenie, itd. Nigdy nie slyszalam, zeby tak ustalony koszt pan Jerzy kiedykolwiek przekroczyl czy zeby zaskoczyl kogos w ostatniej chwili inna cena.
Koszt slubnej wiazanki to nie tylko koszt samych kwiatow. Jednej dziewczynie beda odpowiadaly we wiazance krysztalki po 20gr, inna zdecyduje sie na krysztaly Swarovski`ego po 20 zl za sztuke. Jednej wystarczy zwykla wstazka do wykonczenia, inna zazyczy sobie prawdziwego jedwabiu. Roznice w cenie wyjda kolosalne. Pan Jerzy zawsze przedstawia wiele roznych propozycji (samych wiazanek ma ponad 2 tysiace w katalogach, do tego kazda moze dowolnie zmodyfikowac takze cenowo, zgodnie z oczekiwaniami lub mozliwosciami finansowymi mlodej pary), chetnie doradza i czasami naprawde trudno sie zdecydowac, ale zawsze to my ostatecznie decydujemy! Wiec jesli ktos wybierze drogie kwiaty i drogie dodatki - wyjdzie duzo, jesli tanie - bedzie tanio. Mozna tez podac kwote i poprosic o propozycje do jej wysokosci. To u pana Jerzego zaden problem i wtedy powie, co da sie z tej kwoty maksymalnie wycisnac. Nie mozna wiec chyba mowic, ze we "Flor-Art" jest drogo. Ja uwazam, ze przy tej jakosci kwiatow, pomyslach (za ktore tez przeciez powinno sie zaplacic) i takim wykonaniu to jest to bardzo tania kwiaciarnia!
Czy tanio czy drogo niech kazda sama zdecyduje na takim przykladzie:
Jest tu na forum w innym watku zdjecie wiazanki za 160 zl: kuleczka z 17 malych rozyczek (na moje oko takich najwyzej po 3 zl w kwiaciarni), plus 3 podzielone galazki z kuleczkami (chyba to sie nazywa dziurawiec, po max. 4 zl), 1 podzielona na male kawalki galazka takiego grubszego asparagusu (5 zl) plus tzw. mikrofon (15 zl) i niemodna od lat, gotowa kryza (10 zl). Zakladam, ze jest jeszcze z 1 m wstazki na raczce mikrofonu (2 zl). To wszystko. Zadnych krysztalkow, posrebrzanych drucikow, zadnych innych listkow, dodatkow i bajerow. Ceny podaje takie, jakbym to wszystko kupila w kwiaciarni, a nie na gieldzie hurtowej, gdzie ceny bylyby pewnie o polowe nizsze!
Na innym zdjęciu na Forum jest wiazanka wykonana przez pana Jerzego: tez kuleczka - 5 kalli, 12 sporych roz, pomiedzy nimi kilkanascie rozyczek miniaturowych z pakami i gozdzikow mini, kilka kisci jakichs drobnych kwiatow, kilka kwiatow storczyka, 3-4 rodzaje wypelniajacej zieleni, kilka pieknych krysztalow roznej wielkosci miedzy kwiatami, od spodu kryza wyklejona z lisci laurowych, atlas na wykonczeniu, misterne wykonanie. Cena - 350 zl wraz z kwiatem do wlosow i butonierka dla pana mlodego.

160 i 350 - ktora byla tania, a ktora droga?
Ja mysle, ze ta za 160 byla bardzo droga.

Dziewczyny roznie podchodza do kosztu wiazanki.
Jedne daja swoista carte blanche florystce czy floryscie i oczekuja czegos niezwyklego, nowatorskiego, takiego specjalnie zaprojektowanego tylko dla nich w jednym jedynym i niepowtarzalnym egzemplarzu. Wtedy koszty nie graja zadnej roli.
Drugie wiedza mniej wiecej, jaka wiazanke chcialyby miec, szukaja w kwiaciarnianych czy w internetowych katalogach i wspolnie z kwiaciarnia dopasowuja, czasami cos zmieniaja, uzgadniaja szczegoly oraz koszty, tak aby obie strony byly zadowolone i aby zmiescic sie w zalozonym budzecie. Wlasnie tak, jak pisze caixa.
A trzecie - lataja po kwiaciarniach z wydrukowana z netu fotka i pytaja: "A taka to za ile?" i wybiora najtansza oferte.
Maja prawo. Ich pieniadze - ich wybor.

Tylko, ze wiazanka slubna to nie "Masmix", ktory wszedzie smakuje tak samo, choc kosztuje roznie. Z kwiaciarni A. i z kwiaciarni B. wiazanki moga znacznie roznic sie cena, a wygladac na pierwszy rzut oka prawie tak samo. Tylko ze "prawie" robi ogromna roznice!!

555 pisze: "co do bukietow i kompozycji wklejanych w tym watku, to niektore sa przepiekne, niektore przecietne, a niektore w ogole mi sie nie podobaja."
I prawidłowo.
Suknie i perfumy Chanel czy Lagerfelda tez nie wszystkim sie podobaja. Kazdy ma prawo miec wlasny gust, a o cudzym guscie po prostu sie nie dyskutuje.
Chce tylko zwrocic uwage, ze zdjecia na forum czesciej odzwierciedlaja gust panien młodych, a nie gust czy mozliwosci florystow. Jesli panna mloda (lub - co gorsza - jej mama albo przyszla tesciowa) chca wiazanke, ktora zupelnie nie pasuje i panie nie dadza sie w zaden sposob przekonac do innej - to zaden geniusz florystyki tu nie pomoze. Bedzie brzydko. Ale kto placi, ten decyduje.

I na koniec jeszcze uwaga do Frezja1980:
Florysta, ktory robi aranzacje na ogolnopolskie imprezy i festiwale, robil bukiety dla Olivera Stone`a, Davida Lyncha, Placida Domingo, dla gwiazd Metropolitan Opera i La Scali, dla Kenzo i dla Prady NIE MUSI "natarczywie namawiac na zarezerwowanie terminu i wplacenie zaliczki..."
Nie rozsmieszaj mnie, kochana.

Pozdrawiam wszystkich
Ela

martula_87 - Sro Mar 23, 2011 10:39 pm

caixa napisał/a:
Nie wydaje mi się, że chodzi o obsmarowanie konkurencji.

I mi tez bo jeszcze nikt nie napisał że wiązanki są brzydkie i źle zrobione.
Rozumiem Megi że bronisz pana Jerzego znasz go korzystasz z jego usług i jesteś zadwolona.Ale osoby które np zrezygnowały z jego usług bo jest kłopot z wyceną kwiatów albo wiązanki są stosunkowo drogie i uważam że każdy ma prawo napisac to co myśli.
Ja już napisałam swoja opinie bukiety są ładne ale niestety cenowo pan Jerzy mi nie odpowiada.

megi - Sro Mar 23, 2011 11:09 pm

[xxx]

A czy sie podobaja czy nie kazdy ma inny gust , jak pisalam...........to raczej normalne:) :smile:



edit: wymoderowano część sprzeczną z Regulaminem forum
kryszka

Kaza0128 - Czw Mar 24, 2011 7:40 pm

hej dziewczyny! Ja bylam niedawno u Pana Jerzego i narazie mam pozytywne odczucia. Mam pare pomyslow i Pan Jerzy rowniez i pierwsze rozmowy byly bardzo udane.
wisieneczka85 - Nie Mar 27, 2011 11:36 am

Przyglądam się tej dyskusji i muszę też napisać swoją opinię na ten temat. Jak zamawiałam oprawę kwiatową na nasz ślub i wesele( moja wiązanka, butonierkix5, moja i siostry ozdoba do włosów, dwa korsarze , dekoracja na samochód, dekoracja na stół przed młodymi, bukieciki do obrączek) to każdy z tych składników Pan Jerzy mi mniej więcej wycenił oczywiście zapytałam o takie "widełki", wiedziałam również z czego ma być moja wiązanka i w jakich kolorach, przykłady wydrukowałam na kartce:) i je pokazałam. Pan Jerzy bardzo wiele rzeczy mi doradził jeżeli chodzi o kształt bukietu, pytał jaka będzie suknia, makijaż, chciał również wiedzieć jaki będzie samochód aby dobrze dopasować kształt dekoracji 8) . Owszem jest droższy od innych kwiaciarni ale jego usługa jest nie oceniona, wybiega daleko poza kwiaty i nie polega na wyborze bukietu z katalogu. Pod względem innych usług weselnych to ta jest na miarę XXI :cool: wieku.
Elaska - Pon Mar 28, 2011 5:21 pm

Witam Wszystkich!
Moja Piekna Kobieta zabrala juz glos w poruszanych tu ostatnio kwestiach, ale mnie nurtuje jeszcze jedna sprawa.
Nasze kolezanki chcialy po slubach zamiescic tu opinie oraz zdjecia swoich bardzo pieknych i oryginalnych wiazanek z „Flor-Art” i roznych dekoracji, m.in. fantastycznie udekorowanych przez pana Jerzego wnetrz palacu Scheiblera, Klubu Spadkobiercow, Rezydencji u Fabrykanta i SPATiF-u. Chociaz sie zarejestrowaly – nie mogly!
Blokada.
Wyskakiwal komunikat, ze w tym watku mozna sie dopisywac wylacznie, jesli ma sie rejestracje od kilku tygodni i wczesniej zrobilo sie iles-tam wpisow w innych watkach. Nie mialy do tego ani glowy, ani czasu, wiec odpuscily i nie zobaczycie tych kwiatowych cudow.

A tu Pani/Pan st2002 rejestruje sie i natychmiast wali negatywa.

Dziwne, nie uwazacie?

Pozdrawiam
Przemek

paulinkaaMU - Pon Mar 28, 2011 8:08 pm

Elaska,
wpisy co innego, a wrzucanie zdjęć, linków - co innego :wink: . Żeby móc to robić, trzeba mieć określona liczbę postów na forum. Natomiast sam wpis można umieścić od razu :)

K11_06_2011 - Sro Mar 30, 2011 11:47 am

ja do Pana Jerzego wybieram się jakoś w przyszły weekend okreslić się jaką wiązankę chcę :) wszystko załatwiałam z Panem Jerzym przez maile i dostałam orientacyjną cenę mojej wiązanki, więc nie rozumiem niektórych wypowiedzi.
Oczywiście zdam relację z mojej wizyty :)

kryszka - Czw Mar 31, 2011 10:09 am

Samuel Vimes - pisz proszę na temat, krótko i zwięźle. Posty zostały wymoderowane.

Megi - przypominam o punktach Regulaminu dla firm:
Cytat:
5. Zabronione jest pisanie jakichkolwiek treści o charakterze reklamowym
6. Zabranione jest komentowanie działalności innych firm z branży ślubno-weselnej.

Posty zostały wymoderowane lub usunięte.

megi - Czw Mar 31, 2011 10:22 am

Kryszka przeginacie!


A Chwile Ulotne zakladaja wątek wizazystki ( to nie jest branza ślubna)


Widze ze regulamin wybieracie pod konkrene osoby
Sama wstawilas zdjecia w foto Ewa ( a wszystkim kasujecie) ) to jest mega regulamin!!!!

kryszka - Czw Mar 31, 2011 11:01 am

No bardzo cię przepraszam, ale nie jestem w stanie przeczytać wszystkich wątków na raz. Nie bój się, kiedyś dotrę do innych wątków, w tym po prostu inna forumowiczka zgłosiła post niezgodny z Regulaminem i te mają pierwszeństwo.

megi napisał/a:
Sama wstawilas zdjecia w foto Ewa ( a wszystkim kasujecie) ) to jest mega regulamin!!!!

Ja nie jestem firmą. Ty jesteś. Dopóki regulamin nie zostanie zmieniony, pisanie przez firmy kilku postów chwalebnych lub oskarżających w jednym wątku będzie usuwane.


Jeśli masz dalsze zarzuty zapraszam na priv lub do Admina.

megi - Czw Mar 31, 2011 11:23 am

:) OK na priv
Samuel Vimes - Pią Kwi 01, 2011 4:43 am

kryszka napisał/a:
[color=green]Samuel Vimes - pisz proszę na temat, krótko i zwięźle. Posty zostały wymoderowane.


Poproszę zatem, którąś z pań moderatorek o usunięcie moich postów z forum, po tym jak posty zostaną usunięte, konto usunę już sobie sam.

W kilku tematach już czytałem zarzuty do kwiaciarzy, że nie potrafią określić cen kwiatów, choć pracują od 20 lat w zawodzie, więc pewnie kręcą, kombinują etc. Włożyłem odrobinę wysiłku i przedstawiłem dość klarownie DLACZEGO tak się dzieje, a przyszła pani moderator i w poście zostawiła tylko nic nie wnoszące do tematu zdanie, ŻE tak się dzieje. O tym, ŻE tak się dzieje to wie każde dziecko, więc od biedy akurat te zostawione zdanie bez kontekstu jest bezwartościowe. Dopiero z faktu, że klient spoza branży nie wie DLACZEGO ceny na rynku kształtują się tak, a nie inaczej, powstają niedopowiedzenia, insynuacje i oskarżenia.

Nie napisała mi też pani moderator, z którym punktem regulaminu nie był zgodny mój post, że wymagał moderacji. Natomiast ja napiszę jakie w moim rozumieniu punkty regulaminu złamała pani moderator edytując mój post:

"Punkt 2 zasad ogólnych: Każdy jest inny i ma różne doświadczenia. Nie stosuj przemocy słownej w dyskusjach. Szanuj pozostałych uczestników i ich poglądy. "

Pani moderator uznała jednak, że nie każdy jest inny i skasowała mój post oceniając jego wartość wg swoich poglądów i doświadczeń, uznając go za niepotrzebny.

"Punkt 2 Pisania posytów: Forum jest skarbnicą wiedzy, więc nie zaśmiecaj jej nic niewnoszącymi postami "Popieram", "Też tak myślę", "To zabawne" itp. Pamiętajmy - forum to nie czat."

Pani moderator wyrżnęła wycinek wiedzy, na temat którego pojęcie ma dość wąska rzesza ludzi w tym kraju i raczej szanse, że ktoś jeszcze się w tym temacie merytorycznie udzieli są nikłe i zrobiła z mojego tekstu właśnie nic nie warty pod tytułem "Popieram" czy też "Nie popieram".

Dlatego też proszę raz jeszcze o usunięcie moich postów, bo nie życzę sobie aby ingerowano w nie w sposób, czyniący z nich głupkowate, bezwartościowe teksty. A piszę to publicznie w tym miejscu bo początek posta traktuje o kwiatach i jest na temat, a dalszą część użytkownicy też powinni znać, żeby zdawali sobie sprawę, że moderator jest w stanie złamać regulamin, żeby wyciąć post tegoż regulaminu nie łamiący :)

Rzecz jasna zdaję sobie sprawę, że i tak mi pani moderator za chwilę ten post wytnie, bo po mokrej robocie nie mogą zostać ślady.

Pozdrawiam

Wyedytowano zamknięcie cytatu

M_and_M - Pią Kwi 01, 2011 3:29 pm

dobre! :o

robi sie tu niezly sajgon :smile:

Brinka - Wto Kwi 05, 2011 10:04 pm

i znowu moderatorki przeginają, Samuel Vimes napisał bardzo na temat, z przyjemnością przeczytałam jego post, wiele się z niego dowiedziałam, wszystko napisane w jasny i przystępny sposób. Widzę, że to forum mocno zamyka się na posty firm. Panny Młode mogą napisać co im się tylko podoba a posty ludzi, którzy naprawdę się na czymś znają zostały wymoderowane. Jak dla mnie taka postawa nie służy forum i apeluje o przemyślenie taktyki.
paulinkaaMU - Wto Kwi 05, 2011 11:21 pm

ja też uważam, że ten
Samuel Vimes napisał/a:
niepotrzebny wywód odnośnie czynników wpływających na cenę kwiatów
kryszka


był właśnie potrzebnym i ciekawym wywodem, szkoda, że już nikt nie może tego postu w całości przeczytać. Dlaczego łamał regulamin?
A użytkownikowi Samuel Vimes wcale się nie dziwię
Samuel Vimes napisał/a:
Dlatego też proszę raz jeszcze o usunięcie moich postów, bo nie życzę sobie aby ingerowano w nie w sposób, czyniący z nich głupkowate, bezwartościowe teksty

bo jego post jest teraz po prostu bez sensu :roll:

kryszka - Sro Kwi 06, 2011 7:45 am

To jest wątek o Flor-Art a nie o kosztach kwiatów.
Podobnie jak fotografowie przenieśli się do innego wątku z udowadnianiem sobie racji odnośnie sprzętu i jego wpływu na cenę.

A taki wywód w tym tylko konkretnym wątku można było potraktować jako usilną obronę pana J., co od razu narzuca autopromocję pod forumowym nickiem.

Samuel Vimes - Sro Kwi 06, 2011 10:48 am

kryszka napisał/a:
To jest wątek o Flor-Art a nie o kosztach kwiatów.
Podobnie jak fotografowie przenieśli się do innego wątku z udowadnianiem sobie racji odnośnie sprzętu i jego wpływu na cenę.

A taki wywód w tym tylko konkretnym wątku można było potraktować jako usilną obronę pana J., co od razu narzuca autopromocję pod forumowym nickiem.



Miałem już się nie odzywać, bo szkoda tego wątku na kopanie się z koniem, w końcu to o kwiaciarni ma być, ale muszę użytkownikom wyjaśnić, że nie jestem panem Jerzym, choć go znam (bo znam pewnie z 80% kwiaciarzy w Łodzi). Nazywam się Marcin i pracuję w jednej z łódzkich hurtowni kwiatów. Żadna autopromocja nie wchodzi tu w grę, bo klient detaliczny (a więc Wy panny młode i młodzi panowie, a także matki, żony i wszelkie stworzenie) nie jest targetem firmy, w której pracuję. Jedyne co miałem na celu pisząc mój niepotrzebny (wg kryszki) wywód, to podzielenie się moją wiedzą na dany temat.
W żadnym zdaniu owego postu nie użyłem nazwy kwiaciarni, ani nazwiska, imienia, czy też inicjałów wspomnianego osobnika. Co więcej przez cały wątek odnosiłem się do ogółu kwiaciarzy i florystów. Napisałem to w konkretnym wątku jako odpowiedź na wcześniejszy post. Zanim kryszka wycięła mi posta, pojawił się dalej inny mój post, w którym napisałem jasno czym się zajmuję (a przecież musiała go czytać, bo hurtowo się wzięła za moderowanie danego tematu). Skoro już jednakże uznała, że jest to ewidentna autopromocja (za Chiny nie wiem jak do tego doszła, ale różnymi ścieżkami chadzają ludzkie podejrzenia), to dlaczego jako powód moderacji podała, że jest nie na temat (a już w ogóle co to za powód do moderacji postu, że nie jest zwięzły?). Jakbym był panem Jerzym, to miałbym swojego nicka zarejestrowanego jako "firma" i miałbym odpowiednie narzędzie w postaci punktu regulaminu:

3. Firma ma prawo w uzasadnionych przypadkach uczestniczyć w wątku dotyczącym ich firmy i wyjaśnić wątpliwości Forumowiczów dotyczące ich firmy.

Poza tym jeżeli już uznała, że na 100% post jest nie na temat, to wg regulaminu:

1. [...]Posty nie odpowiadające tematowi forum będą przenoszone przez moderatorów.

Powiedz mi zatem kryszka proszę, w jaki sposób miałbym się przenieść do innego wątku, skoro nic nikomu nie mówiąc, a także nie stosując regulaminu, skasowałaś mi cały tekst. Powietrze mam sobie przenieść do innego wątku? Wymyśliłaś sobie tezę i teraz próbujesz jej bronić.

piotreksmolarek - Sob Kwi 09, 2011 10:02 am
Temat postu: do rzeczy prosze Państwa!!!!!!
chcąc sprowadzić błądzący wątek na właściwe tory,pozwolę sobie na małą refleksje,czyli tak zwane,jak to ze mną było...

...poznaliśmy się za pięć dwunasta(slub jutro!!! ratunku)...wpadłem do niego z bukietem brunii(wyjeżdzonych ciemna nocą),z torbą rekwizytów(czyli ubrań),i...
...zadano mi dwa pytania: kiedy? oraz proszę powiedzieć coś o sobie(nas),przy czym to ostatnie stało się bezwiednie,podczas bardzo miłej rozmowy,na bardzo różne tematy;-)

nazajutrz okazało się,że nasza afrykańska wizja(sukienka była dzika jak gepard!) zmaterializowała się w postaci doskonałej;-)

Pan Jerzy to prawdziwy człowiek renesansu(z tych najsławniejszych)inżynier i artysta w jednej przesympatycznej osobie,to prawdziwy architekt od kwiatów'

dziekujemy,
magda&piotrek


dodam na marginesie,że INTERFLORA nas olała(celowo tak napisałem),zasłaniając się tym,że "nie robią na obcy towarze",wcześniej sugerując nam te właśnie kwiaty,jako jedynie słuszne.finalnie nie sprowadzili ich(było późno,rozumiem,choć...mieli kilka dni,a ja człowiek znikąd'mogłem!?),a...dalszą rozmowę już poznaliście...byłem w szoku,nie wierzyłem, to słysząc,byliśmy pod ściana',a oni so sorry,musicie nas zrozumieć...poczułem zapach PRL-u !! !!!!!!!!

Mac-erson - Pon Maj 09, 2011 9:05 am

Prosiłbym moderatorki o wydzielenie części postów dotyczących możliwości podawania ceny wiązanek do oddzielnego tematu, a tutaj zostawić opinie o współpracy z firmą for-art.
justine81 - Wto Maj 17, 2011 5:34 pm

Moi Drodzy, Pan Jerzy wystąpił w programie 'Pytanie na śniadanie' :)
http://www.tvp.pl/styl-zy...-gwiazd/4487625

MlodaGaska - Wto Maj 17, 2011 7:43 pm

Szkoda, że strona internetowa Flor-art jest taka oszczędna :-? w zdjęcia.
agulka1989 - Nie Cze 19, 2011 3:55 pm

Wczoraj byłam na ślubie kolegi.
Kwiaty zamawiali u Pana Jerzego we Flor-Art.
No i szczerze mówiąc baaardzo mi się wszystko podobało :)

Zrobiłam kilka zdjęć:






Frezja1980 - Nie Cze 19, 2011 5:17 pm

bukiecik śliczny ale ten ozdobny drut zupełnie nie w moim guście :smile:
Blondili - Nie Cze 19, 2011 5:20 pm

Witam.
Moją wiązankę również wykonał Pan Jerzy...wiązanka jest piękna, zarówno ja jak i wszyscy goście byli zachwyceni...Pan Jerzy kocha swoja pracę i można stwierdzić, iż każda wiązanka jest dla niego tą najważniejszą, dlatego wszystkie są takie piękne;)

Bardzo dziękuję i pozdrawiam serdecznie!!!

P.S. Kilka fotek w załączeniu....

Elora - Pon Cze 20, 2011 9:00 pm

Witam
Jestem świeżo upieczona mężatką(od soboty) i z całego serca polecam Pana Jerzego.Wiązanka się trzyma,jeszcze jedzie z nami jutro na sesje. Ślicznie upięte kwiaty,wystrój kościoła i konstrukcja na samochód.Współpraca z Panem Jerzym to czysta przyjemność.Polecam gorąco.

anooleczka - Pon Cze 27, 2011 10:22 am


Malena - Pon Cze 27, 2011 12:18 pm

anooleczka, pięknie!
Powiedz mi, jak są mocowane kwiaty we włosy? Pan Jerzy je na czymś juz mocuje, czy fryzjerka dopiero wsuwkami?

anooleczka - Pon Cze 27, 2011 12:34 pm

Malena napisał/a:
anooleczka, pięknie!
Powiedz mi, jak są mocowane kwiaty we włosy? Pan Jerzy je na czymś juz mocuje, czy fryzjerka dopiero wsuwkami?

P. Jerzy mocuje je do cieniutkiego drucika (takiego jak sie ozdabia kwiaty)... w ten sposob Megi mogla bez problemu poprzypinac kwiaty tam gdzie chciala :)

Hatifnatka - Pon Cze 27, 2011 5:18 pm

z ciekawości podejrzę te cuda :)
anooleczka, piękny bukiet!

baila - Pon Cze 27, 2011 5:38 pm

anoolczka a czy do kwiatka, który miał być wpięty we włosy była dołączona jakaś mini fiolka wodą, żeby kwiatek dłużej się trzymał? I jeżeli możesz to zdradź ile kosztował komplet zrobiony przez pana Jerzego ewentualnie na priv :)
aguuuunia44 - Pon Cze 27, 2011 6:33 pm

My również mamy zamówione u P.Jerzego bukiety, butonierki i dekoracje na samochód. i myślę że to będzie bardzo dobry wybór. Jeszcze tak myślę czy nie domówić kwiatków do włosów (jeden do wpięcia po oczepinach, a drugi na poprawiny). :)
baila napisał/a:
anoolczka a czy do kwiatka, który miał być wpięty we włosy była dołączona jakaś mini fiolka wodą, żeby kwiatek dłużej się trzymał?

i też jestem ciekawa odpowiedzi :)

malapipi84 - Pon Cze 27, 2011 9:41 pm

ślicznyy!!
mychaa3 - Czw Cze 30, 2011 8:37 am

Wiązanka piękna, co raz bardziej jestem przekonana do Pana Jerzego :)
anooleczka - Czw Cze 30, 2011 9:28 am

aguuuunia44 napisał/a:
baila napisał/a:
anoolczka a czy do kwiatka, który miał być wpięty we włosy była dołączona jakaś mini fiolka wodą, żeby kwiatek dłużej się trzymał?

i też jestem ciekawa odpowiedzi :)

Nie.. kwiatek byl tylko przypiety do wsuwki (ten fioletowy oczywiscie)

wamaba - Czw Cze 30, 2011 10:24 am

anooleczka, sliczny bukiet :smile:
MałaMi - Czw Cze 30, 2011 1:38 pm

Też zastanawiam się nad żywym kwiatem we włosach - śliczności!
Greginia - Sro Lip 06, 2011 3:38 pm


agulka1989 - Sro Lip 20, 2011 3:50 pm


Frezja1980 - Sro Lip 20, 2011 4:15 pm

agulka1989, rzeczywiście bukiecik śliczny ale jak dla mnie mógłby być tylko trochę większy :lol:
malapipi84 - Sro Lip 20, 2011 8:46 pm

PIĘKNYYYY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
MÓJ BĘDZIE W KOLORZE FUKSJI , OCZYWIŚCIE TAK JAK BUCIKI :)
:D

Malena - Czw Lip 21, 2011 9:08 am

Aga, Twoj fioletowy bukiet jest przesliczny, nawet chyba ladniejszy z tymi lawendowymi gozdzikami, wyglada wspaniale:)
K11_06_2011 - Sro Lip 27, 2011 12:52 pm

My również dziękujemy Panie Jerzy za przepiękny bukiet, butonierki, bransoletkę dla świadkowej i dekorację auta!! Dekoracja i kwiaty były tak jak sobie wymarzyłam.
Dziękuję!!!

dekoracja auta :) i świadkowa z bransoletka :)


desti - Pią Sie 12, 2011 2:00 pm

POlecam Pana Jerzego z całego serca. Zamówiłam wiązankę ślubną, bransoletki dla druhen, butonierkę, zdobienie samochodu ( klamki ) i sali :) SUPER SUPER SUPER

[ Dodano: Pią Sie 12, 2011 3:11 pm ]
Zdobienie sali przez Pana Jerzego , w załączniku. Jak tylko będę miała zdjęcia dodam - zdobienie samochodu i bransoletki

ava - Pią Sie 12, 2011 5:28 pm

desti napisał/a:
Zdobienie sali przez Pana Jerzego , w załączniku
desti, niestety nic Ci się nie załączyło...
desti - Sob Sie 13, 2011 11:29 am

Nie wiem co robię źle że się nie załącza:(
malapipi84 - Sob Sie 13, 2011 3:26 pm

A więc tak !! !!!!! to że Pan Jerzy ma talent ,i robi to co kocha !! !!to każda para młoda która zamawiała u Jerzego kwiaty o tym wie !! !!!!!!od samego początku jak tylko poszłam zamówić kwiaty ba było too: wiązanka, butoniarka dla młodego, dla świadka , bransoletka dla świadkowej ,dekoracja samochodu ,dekoracja kościoła .....wiązanka ślubna była z amarantowych gożdzików ,które specjalnie sprowadził z Holandii oraz z białych storczyków --cudoooo!!!!!!(mialam amarantowe buty:)) ,samochód zrobił nam niespodziankę i zamiast czterech klamek zrobił nam 2 klameczki ale ...zrobił nam również dekoracje na masce:):):) gdzie byłam mega zaskoczona !! !pozytywnie!!!pięknie!!!.Kolejna sprawa to kosćiół Podałam namiary kościoła P.Jerzy sam wszystkim się zajął sam pojechał do kościoła zobaczyć ołtarz i spotkać sie z siostrą z kościoła !!poświęcił swoj cenny czas!!!! dekoracje robił od 18 do 22:30 wyszło perfekcyjnie....te amarantowe gozdziki pomieszane z białymi długimi kwiatami--nie pamietam nazwy ale wyszłoo cudnie . goście zachwyceni :D ;) aaaaa jescze robił nam kwiata do włosów !! !!!!!!!!!!!!!!!!!!:) z całą pewnościa mogę polecić artyste z FLOR ART !! !MY JESTEŚMY MEGA ZADOWOLENI ,WIEC SZCZERZE DZIĘKUJEMY !! !!!!!!!pozdrawiamy Ania Rafał :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

[ Dodano: Sob Sie 13, 2011 4:36 pm ]
nie moge załączyc zdjęć!!:(

skowronek2323 - Wto Sie 16, 2011 8:50 am

POLECAM! Robią przepiękne wiązanki!!!
dagii - Wto Sie 16, 2011 9:05 am

Bardzo ładne bukiety... i dużo zadowolonych klientów ;) Może przed moim slubem i ja się wybiorę aby zasięgnąć opinii;)
Dea - Wto Sie 16, 2011 5:03 pm

Witajcie, ja już po ślubie więc chętnie się podzielę wrażeniami :) robiłam wiązanke u Pana Jerzego, oraz inne dodatki i od pierwszego spotkania z Panem Jerzym byłam przekonana, że wszystko będzie tak jak należy! Widać, że Pan Jerzy podchodzi do swojej pracy z wielkim sercem i pasją, a poza tym na pewno wielki z niego artysta, dopytuje się o każdy szczegół, żeby mógł idealnie wszystko dopasować. Ja miałam wiązanke dobraną do różowych bucików i kolorek wyszedł idealnie :) co do cen, to byłam mile zaskoczona, bo z tego co się dowiadywałam w innych miejsach, u Pana Jerzego ceny są naprawdę przystępne. Aha! Dziewczyny, sugeruję wcześniejszą rezerwację terminu, bo grafik jest napięty.
Panie Jerzy, dziękujemy z całego serce za piękną oprawę naszego ślubu :) p.s. Aniołek na pewno przyniósł nam szczęście :)

gosista - Sro Sie 17, 2011 12:19 pm

No to i ja dołączam do grona bardzo zadowolonych klientek Pana Jerzego. Bukiet ślubny i kompozycja na stół są prześliczne. Niestety skleroza zapomniałam zrobić zdjęcia w sobotę, a od fotografa będę miała za dość długi czas więc załączam te wykonane dzisiaj czyli 4 dni po weselu, ale moim zdaniem nadal wszystko wygląda cudownie i zdobi teraz nasze mieszkanie :-)
wisieneczka85 - Sro Sie 17, 2011 4:27 pm

przepiękny ten bukiet i kompozycja z lilii i eustom taka inna:)
tomcia - Sro Sie 17, 2011 8:40 pm

wisieneczka85 napisał/a:
przepiękny ten bukiet i kompozycja z lilii i eustom taka inna:)

Zgadzam się- oryginalne połączenie i jaki efekt! :D

Hellen - Sro Sie 17, 2011 11:09 pm

A jak dla mnie to jest niebezpieczne połączenie bo lilie bardzo brudzą i plamy z ich pyłku są wręcz nie do usunięcia. Dlatego wiem, że wielu florystów usuwa te pręciki z pyłkiem robiąc bukiety - dziwi mnie, że tu one zostały. Pomijając ten fakt dużo osób jest uczulonych na lilie (ja też) i ozdobienie sali weselnej może dla nich skończyć się problemami alergicznymi.
gosista - Czw Sie 18, 2011 10:24 am

Z tego co widzę przyglądając się teraz dokładnie to pręciki zostały tylko w tych liliach, które były zamknięte w sobotę, a z tych otwartych zostały wycięte. Jak będę miała zdjęcia z soboty od znajomych albo fotografa to dorzucę jeszcze bo fajny był efekt z dużą ilością pąków. Kompozycja była tylko przed nami więc myślę że alergicy mogli być spokojni :)
desti - Nie Sie 21, 2011 8:33 pm

Dagi koniecznie :)
Gosiu ja również miałam fioletowe eustomy a także kremowe róże i biało-zielone storczyki :)
Czy ktoś podpowie jak wkleić te zdjęcia?

Czy trzeba mieć 25 postów ?

dagii - Nie Sie 21, 2011 9:15 pm

desti, jakby co moge pomóc :P
K.a.s.i.a.1 - Czw Wrz 01, 2011 3:47 pm

Dziewczęta, jeśli kwiaty to tylko u Pana Jerzego we Flor-Art!!! Wszystko profesjonalnie, sprawnie, kwiaty świeże, wiązanka CUDOWNA!!! nie musicie się martwić, że coś będzie nie tak jak sobie życzycie. Pan Jerzy pomaga dobrać kwiaty, kształt bukietu, kwiaty dla rodziców itd.. Przy tym wszystkim cena była baaaardzo przystępna. Mieszkam w Warszawie, ale z panem Jerzym można załatwić praktycznie wszystko via internet/telefon - oczywiście poza odbiorem kwiatów w dniu ślubu ;) I po prostu muszę dodać - Pan Jerzy to wspaniały człowiek - taki ciepły, uczciwy i uczynny. Jest pomocny do tego stopnia, że pomógł przyozdobić samochód. Miłym zaskoczeniem był aniołek z życzeniami dołączony do kwiatów i mms ze zdjęciami kwiatów, które właśnie zostały dostarczone od dostawcy dzień przed ślubem. Polecam z czystym sumieniem.
mietka - Czw Wrz 01, 2011 5:56 pm

Hellen napisał/a:
dużo osób jest uczulonych na lilie (ja też) i ozdobienie sali weselnej może dla nich skończyć się problemami alergicznymi.


ja bym musiała niestety opuścić imprezę.

Justyss - Wto Wrz 06, 2011 6:01 pm


desti - Pią Wrz 09, 2011 2:11 pm

mietka napisał/a:
Hellen napisał/a:
dużo osób jest uczulonych na lilie (ja też) i ozdobienie sali weselnej może dla nich skończyć się problemami alergicznymi.


ja bym musiała niestety opuścić imprezę.



Nie musisz mój mąż jest alergikiem Pan Jerzy tak przygotował kwiaty że nic nie poczuł :)

Malena - Pią Wrz 09, 2011 3:54 pm

Ja dołączam do grona klientek zachwyconych nie tylko pracą, ale też podejściem pana Jerzego do tworzenia kompozycji kwiatowych.

Mój bukiet opiszę jak tylko dostanę zdjęcia od fotografa, gdyż tak piękne dzieła zasługują na piękną oprawę:)

[ Dodano: Pią Wrz 09, 2011 4:55 pm ]
Justyss, jakie sliczne eustomy:):) i też fiolety, jak u mnie:)

Moni_Dami - Sob Wrz 10, 2011 8:17 pm

Z żoną możemy z lekkim sercem polecić Pana Jerzego! Ślub mieliśmy 20 sierpnia 2011 i cały czas jesteśmy zachwyceni kwiatami, które mieliśmy pięknie zaaranżowane w kościele, a także cudowne wiązankę i butonierki, nie wspominając już o kwiatach we włosach! Wyszło pięknie i, na mój gust, całkiem tanio. Przystrojenie auta było formalnością, jednakże wykonaną z niesamowitym smakiem i doskonale pasującą do zabytkowego auta:) Panie Jerzy, dziękujemy jeszcze raz i będziemy wracać tak często jak damy radę:)
Hellen - Wto Wrz 13, 2011 5:57 pm

desti, ale ty nie miałaś lilii z tego co pisałaś to były tam róże, storczyki i eustomy. W liliach trzeba by wyrwać wszystkie pręciki i te "pantofelki" z pyłkiem. Wtedy to już by nie była do końca lilia;) A gosista miała lilie z pręcikami i pyłkiem. Na fotce je widać.
Swoja droga ciekawa jestem jak wygląda takie specjalne przygotowanie róż, storczyków i eustom dla alergika. ja na szczęście tylko na lilie jestem uczulona.

Karinka - Czw Wrz 29, 2011 2:48 pm

Ja miałam ślub 16 lipca tego roku i z tego miejsca chciałabym podziękować Panu Jerzemu z całego serca za wykonanie mojej wiązanki ślubnej, rożków obfitości dla rodziców, butonierek i bransoletki !! ! Nie mam słów, żeby to opisać - wszystko było przecudowne !! !!!
Wiązanką byłam zachwycona i nawet sobie nie wyobrażałam że będzie aż tak piękna - była taka jaką sobie wymarzyłam:) Storczyki Phalaenopsis białe z malinowo-różanym środkiem i do tego kryształki Svarowskiego - cudne:)
Dodatkowo kwiat we włosy dodał jeszcze wszystkiemu większego uroku!!!
Panie Jerzy - nie mam słów żeby wyrazić swoją wdzięczność. Jest Pan genialny !! !!! Dziękuję !! ! - Karolina

Malena - Czw Wrz 29, 2011 10:38 pm

Mam już zdjęcia, więc mogę wychwalić artystę od kwiatów:):)

Samo zamawianie bukietu było czystą przyjemnością, porozmawialiśmy z Panem Jerzym o wiązankach dla Claudii Cardinale i Johna Malkovicha - jego bukiety to wręcz kwiatowe historie:) Pan Jerzy zrobił co w jego mocy, by w naszym budżecie zrealizować wizję i żeby wszystko wyglądało pięknie - bukiet był cudny, tak jak i butonierka i kwiaty do włosów, wszystko z moich ukochanych kalii vermer z fioletowym środkiem, na których tak mi zależało:):)
Kwiaty do włosów porządnie zamocowane, upięte z krzyształkami, świetnie się trzymały.
Pełen profesjonalizm połączony z pasją!

Mój bukiet - 49 kalii (kalie vermer + ecru), gdzieniegdzie kryształki, przewiązany fioletową wstążką:




Panie Jerzy - dziękujemy!!
Paulina & Łukasz

[ Dodano: Czw Paź 06, 2011 3:44 pm ]
Jeszcze znalazłam dekorację naszych stołów weselnych - też Flor-art:





agulka1989 - Pią Paź 07, 2011 2:31 pm

Malena mnie zmobilizowała więc wstawiam zdjęcia swoich małych dzieł sztuki od Pana Jerzego :)

butonierka świadka:


butonierka mojego męża:


obie butonierki:


bransoletka świadkowej, niestety nie udało mi się znaleźć lepszego zdjęcia:


i mój bukiet:




Panie Jerzy, jeszcze raz dziękujemy!!!


Agnieszka i Zbyszek

Orchidea - Nie Paź 09, 2011 9:33 pm
Temat postu: przestroga przed Flor-Art
Witam Wszystkich,
chciałam podzielić się swoim zdaniem na temat pana Jerzego. Dzieło tego pana mogłam zobaczyć na ślubie mojej kuzynki. Wiązanka z białych eustomy bardzo mi się spodobała. Wzięłam więc namiary na Flor-Art. Czytałam bardzo dużo pochlebnych wpisów na forum i dlatego zdecydowałam się na tę kwiaciarnię, zamówiłam termin u pana Jerzego, wpłacając od razu 200 zł. zaliczki. Niestety w dniu mojego ślubu bardzo się na panu Jerzym zawiodłam. :kwasny: Wiązanka była faktycznie taka jak chciałam i opisywałam, jednak kwiaty nie były najlepszej jakości, słowem były podżółknięte. :evil: Byłam bardzo zaskoczona i zła, bo na 30 minut przed ślubem nie było szans na zrobienie nowej, ŚWIEŻEJ wiązanki, a cena 200 zł za taką jakość kwiatów była zdzierstwem!! Radzę się zastanowić, zanim zdecydujecie się na tę kwiaciarnię :!: :!: :!: Pan Jerzy robi dobre wrażenie, ale jak widać nie zawsze wykonuje swoją pracę należycie.

roxy - Nie Paź 09, 2011 11:19 pm

na mnie pan Jerzy nie zrobił dobrego wrażenia,
Orchidea- za 200 zł w innej kwiaciarni miałabyś piękny bukiecik, mnie pan Jerzy powiedział, że w tej cenie to kwiaty mogą być tylko b.niskiej jakości, albo tak ufarbowane, że mi suknię pobrudzą, no jakoś nigdzie nie spotkałam się z taką sytuacją, chyba że mówił o swoich kwiatach, których zresztą klient nie ma możliwości zobaczyć, do przejrzenia są tylko katalogi, i do tego to przechwalanie się...
ja nie polecam, moim zdaniem nie warto przepłacać

Orchidea - Pon Paź 10, 2011 12:44 pm

Mi pan Jerzy nie powiedział nic na temat jakości kwiatów, z resztą za taką kwotę to byłam pewna, że będą świeże :? osobiście bardzo się zawiodłam, szczególnie, że przeczytałam wiele pozytywnych komentarzy o tym floryście.
roxy - Pon Paź 10, 2011 4:32 pm

Mnie mówił właśnie, że to inni mają niższe ceny, bo i jakość niższa, ale ja się nigdy nie spotkałam z sytuacją, aby ktoś dostał podwiędłe kwiaty do ślubu i to jeszcze za taką cenę...
dorotea22 - Wto Paź 11, 2011 5:45 pm
Temat postu: No po prostu zdzierstwo!
Ja z uslug tego pana tez jestem bardzo niezadowolona. Wiazanke z roz i storczykow zrobil dokladnie taka jaka chcialam, no tego to nie moge powiedziec i nawet na slubie ladnie to wszystko wygladalo, ale sesje w plenerze mieslismy w nastepna sobote i do sesji wytrzymala tylko moja wiazanka. Wiazanka dla swiadkowej, kwiaty do wlosow i butonierki padly 2 dni po weselu, a wiazanka jakies 2-3 dni po sesji. Uwazam, ze za tak duze pieniadze jak zaplacilismy wszystko powinno sie trzymac znacznie dluzej, przynajmniej ten miesiac miodowy. Zaplacilismy az 250 zl. No po prostu zdzierstwo!
agulka1989 - Wto Paź 11, 2011 6:06 pm

dorotea22 napisał/a:
za tak duze pieniadze jak zaplacilismy wszystko powinno sie trzymac znacznie dluzej, przynajmniej ten miesiac miodowy

:o dorotea22, Ty piszesz poważnie czy robisz sobie jaja?
Trzeba sobie było ze sztucznych kwiatków wiązankę zrobić to by Ci ją jeszcze za kilkadziesiąt lat go grobu wrzucili...
Proszę Cię.


dorotea22 napisał/a:
Wiazanka dla swiadkowej, kwiaty do wlosow i butonierki padly 2 dni po weselu

Wiesz.. kwiaty potrzebują wody... Jak coś co tej wody nie miało przez co najmniej całą sobotę (jak np kwiaty do włosów czy butonierki) i oprócz tego miało styczność z rozgrzaną głową (kwiatki do włosów) miało wytrwać tydzień lub dłużej?


Poza tym trwałość wiązanki zależy od tego jak się o nią dba. Moja bez problemu wytrzymała ponad dwa tygodnie, później niestety przesadziłam z ilością wody i padła.

anooleczka - Wto Paź 11, 2011 6:13 pm

Podzielam zdanie agulka1989, swoja droga dorotea22 uwazam, ze niewiele zaplacilas za tyle kwiatow.
wisieneczka85 - Wto Paź 11, 2011 7:28 pm

Cytat:
dorotea22
- ta Pani dzisiaj do nas dołączyła i to jej pierwszy post ech :zdziwko: :rotfl: :x_rot jak można takie rzeczy wypisywać, normalnie pierwszy raz taki post na tym forum spotkałam
Hatifnatka - Wto Paź 11, 2011 7:38 pm

agulka1989 napisał/a:

:o dorotea22, Ty piszesz poważnie czy robisz sobie jaja?
Trzeba sobie było ze sztucznych kwiatków wiązankę zrobić to by Ci ją jeszcze za kilkadziesiąt lat go grobu wrzucili...


:rotfl: :rotfl:

padłam... i swoją drogą też myślę, że jak za tyle kwiatów to wcale nie duży koszt te 250 zł.
co za post, swoją drogą :zdziwko:

dorotea22 - Sro Paź 12, 2011 10:11 am

No sorry. A co mnie obchodzi ,ze glowa rozgrzana? W kwiaciarni powinni wiedziec jak robic kwiaty zeby nie padly, nie? Wiazanki nie zamawialam u szewca tylko u florysty i to takiego slawnego co to podobno jeszcze tylko dla krolowej angielskiej kwiatow nie robil. To jego problem jak kwiaty robic zeby sie trzymaly.
JA PLACE I WYMAGAM!

mietka - Sro Paź 12, 2011 10:24 am

dorotea22 napisał/a:
jak kwiaty robic zeby sie trzymaly.


masz rację, mógł Ci zrobić z całą doniczką. pewnie by wytrzymały dłużej. musiałabyś tylko pamiętać o podlewaniu... chyba, że serwis też powinien być w cenie??

agulka1989 - Sro Paź 12, 2011 10:36 am

mietka, oczywiście, że serwis w cenie... jak to tak bez serwisu, przecież ona płaci i wymaga... :smile:

dorotea22, ja Cię proszę weź duuuuuży rozbieg i zatrzymaj się dopiero jak poczujesz mocne uderzenie... Może pomoże :roll:

Idź do pierwszej lepszej kwiaciarni i powiedz, że mają Ci zrobić bukiet z róż za 250zł, który wytrzyma minimum miesiąc i kwiatka do włosów, który bez wody ma wytrzymać co najmniej tydzień.
Jak znajdziesz taką to daj znać, bo to będzie ewenement 8)

a jeszcze jedno... następnym razem inwestuj w sztuczne kwiatki, na prawdę one wytrzymają dłużej ;P

caixa - Sro Paź 12, 2011 10:38 am

dorotea22, florysta robi kwiaty???? Chyba miałaś kiedyś lekcje biologii (a może nie :roll: ) i wiesz, że potrzeba do tego nasionka, ziemi, słońca i wody. To co nazywasz swoim bukietem ślubnym jest tylko kompozycją kwiatową, która choćbyś stawała na głowie bez odpowiednich czynników raczej zbyt długo nie wytrzyma.
Ja rozumiem, że chciałaś zrobić antyreklamę ale może następnym razem zastanów się nad argumentami bo póki co jest to mocno zabawne. :lol: :lol:
Agulka grób mnie rozbawił do łez :smile:

Malena - Sro Paź 12, 2011 10:42 am

dorotea22, ale czadowa z Ciebie panna młoda. Kwiaty u Pana Jerzego za taką cenę (wcale niewysoką), na ślubie wyglądały cudnie, a Ty niezadowolona, hehe...niektórym trudno dogodzić..

Ja też myślę, że należało kupić sztuczne, to jak pisze Agulka, nie tylko na miesiąc miodowy, ale i na pogrzebie byś oszczędziła...kpina...

dorotea22 napisał/a:
To jego problem jak kwiaty robic zeby sie trzymaly.

hmmm, mogł na przykład w kwiatach do włosów zamontować gąbkę nasączoną wodą, którą Ty byś wsadzila sobie w kok - i co, jak sie nie da jak sie da??? hehehhehehehe

albo uwazasz, ze w cenie 250zł florysta powinien wyhodować własną odmianę róz odpornych na brak wody min miesiąc? :D :D :D

caixa - Sro Paź 12, 2011 10:49 am

Malena napisał/a:
florysta powinien wyhodować

Nie... powinien je zrobić Malena :wink:

agulka1989 - Sro Paź 12, 2011 10:57 am

caixa napisał/a:
chciałaś zrobić antyreklamę

ewidentnie... w zasadzie to jestem prawie pewna, że ten ktoś kto to pisze nie był klientem Pana Jerzego a jedynie chce mu zaszkodzić.

Ale cóż... większość postów jest poparta zdjęciami i na szczęście są to posty osób bardziej wiarygodnych od tych ostatnich trzech "przypadków"...
Także myślę, że Pan Jerzy się tym nie przejmie a i potencjalni klienci raczej nie uwierzą w te bzdury :)


caixa napisał/a:
Malena napisał/a:
florysta powinien wyhodować

Nie... powinien je zrobić Malena :wink:

Padłam :smile:

Malena - Sro Paź 12, 2011 3:03 pm

caixa napisał/a:
powinien je zrobić Malena

:smile: :smile: :smile:

Mariko - Czw Paź 13, 2011 1:17 pm

Zamawiałam u Pana Jerzego wiązankę, kwiaty do butonierki i do włosów na swój ślub. Zrobił także dekorację kościoła, a konkretnie ołtarza - niestety nie mam dobrych zdjęć.

Jestem bardzo zadowolona. Kolor orchidei wybrałam sama. Kwiaty były doskonałej jakości, a moja matka, która sama zajmuje się hodowlą storczyków, bardzo chwaliła te, które przygotował Pan Jerzy.




Jakbyście chciały wiedzieć coś więcej, to pytajcie śmiało.

ppola - Pią Paź 14, 2011 6:33 pm

proszę o zaprzestanie dyskusji nie na temat, wszelkie posty nie dotyczące bezpośrednio kwiaciarni będą usuwane, bardzo proszę również użytkownika roxy o nie powielanie postów nie na temat oraz o zaprzestanie obrażania innych forumowiczów.
aanj_a - Sro Lis 30, 2011 5:25 pm

bardzo polecam kwiaciarnię - miałam śliczną wiązankę z róż i storczyków a także kwiatki do włosów. tak więc wielkie podziękowania dla p. Jerzego za pomoc, cierpliwość i wspaniałą pracę
klaudiate - Sro Gru 21, 2011 1:58 pm

Byłam klientką Pana Jerzego i była to czysta przyjemność - przede wszystkim dlatego, że jest uważny, widać, że lub to, co robi, lubi ludzi i kwiaty. Co za tym idzie - dobrze się z nim rozmawia i można liczyć na jego radę w sprawie kwiatów i nie tylko (on był w zasadzie jedyną osobą, która potrafiła "zobaczyć" całość tego, jak będę wyglądać i poradzić w kwestiach, w których sama nie potrafiłam podjąć decyzji).

Miałam śliczny mały bukiecik z pięknie pachnących frezji, eustomy i takich jakby zielonych stokrotek, których nazwę zapomniałam, który przetrwał ku uciesze naszych oczu przez kolejny tydzień. Był biało-zielony - zgodnie z koncepcją ślubu.
A dyskretna szpileczka ułatwiająca mi rozpoznanie, gdzie jest przód, a gdzie tył bukietu była wisienką na bukietowym "torcie" - bardzo podobało mi się przemyślenie nawet takich szczegółów. Był też minibukiet dla mojej świadkowej i kwiatki do butonierek i śliczna mała frezja w moich włosach. Wszystko przetrwało próbę przytulania nas przez gości i tańczenia.
I miało bardzo rozsądną cenę.

_iHania:) - Pią Gru 30, 2011 11:57 pm

Witajcie,
mój ślub odbył się w 2009 roku, także w sumie mam ostatnią chwilę, żeby zmieścić się w temacie powiedzmy w dwóch latach (przynajmniej rocznikowo;).
I choć to szmat czasu, to jakby przedwczoraj, no może przed tygodniem;)
Faktem jest, że kwiaty od pana Jerzego są jednym z milszych wspomnień z naszego wesela (i od razu dodam, żeby nie było - wspomnień pięknych jest wiele:) .
Naprawdę szczerze wszystkim polecam ślubne kwiaty z galerii FLOR-ART.
Pan Jerzy to niesamowity, miły człowiek.
Do swojego rzemiosła podchodzi z pasją i zaangażowaniem
i jest niezwykle autentyczny w tym co robi. Traktuje swoją pracę jak dziedzinę sztuki,
co przekłada się na efekty jego działań.
Kwiaty od niego to po prostu naturalna biżuteria.
Zamówiliśmy wiązankę i wpinkę we włosy dla mnie, wiązankę świadkowej i butonierki facetów. Wszystko BOMBA:)
Kwiaty były i piękne i trwałe. I czego chcieć więcej:)
Do tego pan Jerzy udzielił fachowej instrukcji dotyczącej transportu kwiatków hen daleko;)
Przejechały 100 km bez żadnego szwanku. Bez trudu dotrwały do ślubu (kilka dobrych godzin od sobotniego poranka).
Na weselu także bez zarzutu.
Mała awaria, przy udziale sił trzecich dotyczyła jedynie butonierki męża,
która i tak mimo to w dosyć niezłym stanie dotrwała do końca wesela:)
Także w tej kwestii o jakichkolwiek pretensjach pod adresem pana Jerzego nie ma mowy.

Acha, nie miałam pojęcia,
do teraz,
że pan Jerzy ma tak wspaniałe osiągnięcia na polu florystyki.
Ale to tylko potwierdza jego profesjonalne podejście do całości zagadnienia.
Ponadto, jeśli to istotne, to w 2009 r., co się pewnie nie zmieniło od tego czasu za bardzo, jego ceny były naprawdę konkurencyjne. Wiem co mówię/piszę. Zrobiłam solidne rozpoznanie terenu w tym temacie;)
Przesyłam serdecznie pozdrowienia dla pana Jerzego,
jeśli tylko tu czasem zagląda...
A dodatkowo załączam fotki wiązanki i butonierki.

izunia_zg - Pon Sty 30, 2012 6:15 pm

Witam,

Zamawiałam wiązankę u Pana Jerzego, ogólnie Pan jest przesympatyczny i profesjonalnie podchodzi do zamówienia, wszystko było dokładnie omówione, wiązanka była z róż i storczyków, niestety wiązanka różniła się od tego co przedstawiłam na zdjęciu i troszkę mnie to zasmuciło bo bardzo mi zależało na tym co zamówiłam, no i cena troszkę za wysoka

taja - Wto Lut 07, 2012 1:17 pm

chyba i ja sie skuszę na tą firme... przeczytam dokładnie wasze opinie i przemyslę

[ Dodano: Wto Lut 07, 2012 1:38 pm ]
szybko poszło, zadzwoniłam i się umówiłam :P :P :P wszystko przez was :)

aguuuunia44 - Wto Lut 07, 2012 3:14 pm

I ja dołączam do zadowolonych klientek Pana Jerzego z Flor-Art.
Jest to przesympatyczny człowiek, który naprawdę dobrze zna się na tym co robi, a dodatkowo robi to z wielką pasją i zaangażowaniem! To co wyczarował z kwiatów na Nasz ślub przekroczyło moje wszelkie oczekiwania. Moja wiązanka była idealna (jeszcze ładniejsza niż sobie wymarzyłam). Byłam przeszczęśliwa jak ją tylko zobaczyłam :) Jedynym minusem była jej waga ale przy takiej ilości kwiatów miała prawo sporo ważyć :)
P. Jerzy oprócz wiązanki przygotował dla Nas także butonierki dla Młodego i świadka, bransoletkę dla świadkowej, kwiatek dla mnie do włosów po oczepinach, dekorację auta, płatki do rzucania pod kościołem oraz bukiety na ołtarz i ławki w kościele, które sami zakładaliśmy (ale niestety nie mogę znaleźć dobrego zdjęcia aby wam pokazać jak to wyglądało) Wszystkie te rzeczy oczywiście wykonane perfekcyjnie i tak jak to sobie wymarzyliśmy :)
Naprawdę gorąco polecam!! :)

taja - Sob Lut 18, 2012 9:32 am

Umowa podpisana:) Pan Jerzy to fantastyczny człowiek, zadowolony, usmiechnięty, pełen pasji !! Bardzo się cieszę, że dzięki Wam trafiłam do Flor-Art :)
oreska - Wto Lut 21, 2012 1:15 pm


asia7 - Wto Lut 21, 2012 9:16 pm

piękne te bukiety z flor-art, muszę tam jak najszybciej zadzwonić i zaklepać termin :)
Kasia 1988 - Czw Lut 23, 2012 5:34 pm

ja też sie wybieram:-)
asia7 - Czw Mar 08, 2012 8:15 pm

ja właśnie dokonałam przelewu zaliczki, bo niestety bardzo brakuje mi czasu, żeby osobiście tam podjechać , zatem termin mam już zaklepany :)

w imieniu Pana Jerzego przekazuję informację dla wszystkich potencjalnie chętnych panien młodych na 2012, że już najwyższy czas robić rezerwacje (im szybciej tym lepiej), bo terminarz u niego szybko się zapełnia a później przykro mu odmawiać gdy nie ma już terminów :) zatem jeśli chcecie bukiet właśnie z Flor Art - do dzieła :smile: :!:

hansowka - Sob Mar 10, 2012 10:06 pm

to ja chyba się wybiorę... właściwie to myślałam o inter florze ze Staszica, ale pan Jerzy w waszych opiniach wygląda na florystę marzeń :D
mimeczka - Pią Mar 30, 2012 4:06 pm

Ja też mam już termin zaklepany:) Ogólnie moje wrażenia są bardzo pozytywne, siedziałam u Pana Jerzego ponad godzinę słuchając go i nawet nie wiedziałam kiedy ten czas minął. Widać, że człowiek pasjonuje się tym co robi, a dla mnie jest to bardzo ważne. Aż mnie kusi żeby wymyślić coś mocno niestandardowego, bo aż szkoda zamówić taki "zwykły' bukiet":) A i wolnych terminów już coraz mniej, tydzień po mnie np był już cały zajęty także nie ma co zwlekać.
gosza - Nie Maj 27, 2012 3:08 pm

Również muszę się umówić na spotkanie, bo chyba zrezygnuje z kwiaciarni, na którą byłam już zdecydowana ... właśnie poszukuję czegoś extra i to chyba właśnie Pan Jerzy jest tym czego szukam :smile:
dinka - Nie Maj 27, 2012 9:21 pm

piękne te bukiety :) widać , że pan Jerzy to profesjonalista. W tygodniu też zamierzam zajrzeć do kwiaciarni
anna_re - Sro Maj 30, 2012 1:50 pm

A jakie są ceny u p. Jerzego? Bo sztuka może się cenić.
agulka1989 - Sro Maj 30, 2012 2:43 pm

anna_re, to zależy od tego jakie chcesz mieć kwiaty... Wiadomo, że "klasyczna" wiązanka z róż będzie sporo tańsza od wiązanki np ze storczyków vanda, które są bardzo drogie.
anna_re - Pią Cze 01, 2012 11:20 am

raczej skromnie - chciałabym 10 kantadesek owiniętych tasiemką i ozdobionych kryształkami
annaj - Czw Cze 07, 2012 3:34 pm

Piękne te bukiety, ja chyba tez się skusze na kwiatki u Pana Jerzego
MagdalenaM - Czw Cze 28, 2012 1:41 pm

Cudowne są :) Zakochałam się :)Ciekawe jak to cenowo wygląda dziewczyny ??
Wiol25 - Czw Cze 28, 2012 1:59 pm

ah, śliczne te wasze wiązanki :)
Happy Mummy - Czw Cze 28, 2012 2:01 pm

I ja zaklepałam termin u Pana Jerzego ;) Teraz tylko pozostaje omówić szczególy ;)
troszka88 - Pon Sie 06, 2012 11:29 am

No to i ja dołączyłam do klientek Pana Jerzego :)
biskup32 - Nie Sie 12, 2012 3:54 pm

Witam wszystkich,
na temat Pana Jerzego nie będę już powielać wcześniejszych pochwał, które i tak nie oddają jak otwartym, wspaniałym i kochającym kwiaty i swoje klientki jest on człowiekiem. Bardzo się cieszę, że w naszym Mieście nadal są tacy profesjonaliści wykonujący swoją na najwyższym światowym poziomie za rozsądną cenę. Nasz ślub odbył się 14.07.2012. Pan Jerzy zapewnił nam kompleksową obsługę florystyczną. Oprócz standardowej wiązanki Panny Młodej, butonierek, kwiatka we włosy i udekorowania samochodu zajął się również dekoracją kościoła, sali weselnej, oraz przygotowaniem koszy dla rodziców i dziadków. Dzięki temu wszystkie elementy były w podobnym wysmakowanym charakterze na co zwrócili uwagę bardziej spostrzegawczy goście. Rozwiązanie takie wydaje mi się rozsądne nie tylko ze względów estetycznych i dających kontrolę nad całkowitym wizerunkiem ślubu i wesela, ale również finansowym gdyż mając szersze pole manewru Pan Jerzy potrafi dopasować się nawet do niezbyt wysokich możliwości finansowych Nowożeńców. Z całego serca polecam wszystkie usługi Pana Jerzego i mam nadzieję, że już niedługo znajdę pretekst aby ponownie trafić do jego kwiaciarni.
Pozdrawiam Wszystkich,
Paulina i Mariusz

marthussia - Sro Sie 22, 2012 10:12 am

Mam do Was, jako doświadczonych koleżanek pytanie. Z jakim wyprzedzeniem należy rezerwować termin u Pana Jerzego? Bardzo mi się podobają te dzieła, które tworzy Pan Jerzy i jeśli nie znajdę nikogo lepszego to na pewno zdecydujemy się na Pana Jerzego.
Dominisiek - Sro Wrz 19, 2012 9:03 am

Witam,
dołączam do grona zadowolonych klientek p. Jerzego..swoją wiązankę, butonierki pana młodego i świadka oraz bransoletkę świadkowej odebrałam w dniu ślubu i zdecydowanie nie byłam zawiedziona....a w prezencie dostałam rożki z płatkami róż :) (bardzo miły geścik)

Dodam, iż p. Jerzy złapał się za głowę, ponieważ termin na 14.07 rezerwowałam jakoś na początku czerwca... i mimo sporego nawału pracy w tym dniu wyczarował dla mnie prześliczne kwiateczki...
bardzo dziękujemy

cotumka - Sro Wrz 19, 2012 1:08 pm

Ja jeszcze trochę czasu mam, ale rozglądam się własnie za jakimś dobrym i sprawdzonym florystą ;) skoro wszystkie dziewczyny są tak zadowolone, to na pewno coś w tym jest! ;) póki co mój #1 ;)
shitty_kitty - Sro Paź 24, 2012 8:35 pm

Tyle stron pochlebnych wypowiedzi, więc i ja zdecydowałam się na usługi Pana Jerzego :) Co do trwałości bukietu i pozostałych elementów akurat nie muszę się bać, ponieważ wszystko będzie z suchych elementów. Podoba mi się myśl, że bukiecik zostanie już "zawsze" taki jak w dniu ślubu :smile: Wrażenia z rozmów z Panem Jerzym bardzo na plus, doradza nawet w elementach poza jego jurysdykcją, co bardzo mi pomaga ogarnąć cały temat :) Ślub 29.12, także zdam relację jak bd już po
panna mia - Wto Lis 13, 2012 12:46 pm

chyba też się zdecyduje na wiązankę u nich, choć raczej nie będę się chwalić, że to ślubna - ciekawe jaka różnica w cenie będzie..
Samuel Vimes - Sob Lis 17, 2012 5:21 am

panna mia napisał/a:
chyba też się zdecyduje na wiązankę u nich, choć raczej nie będę się chwalić, że to ślubna - ciekawe jaka różnica w cenie będzie..


Hmm... żadna? :) Drogie panny nie wierzcie w mit, że jak się nie przyznacie do ślubnej wiązanki, to będzie taniej. Po prostu profesjonalny florysta po minucie rozmowy i charakterze wiązanki będzie wiedział, że jest ślubna. To trochę tak, jakbyście kupując w spożywczym makaron nitki, sos pomidorowy, klopsiki, ser, bazylię i czerwone wino, zarzekały się, że to nie na spaghetti :)

mimeczka - Pon Gru 10, 2012 9:14 pm

Czas napisać moją opinię o współpracy z Panem Jerzym. Wiązanka była dokładnie taka jaką chciałam, idealnie pasowała do mojej sukni, osobowości i całej stylizacji. Zadanie nie było łatwe, bo nie miałam żadnej koncepcji jak powinna wyglądać. Pokazałam Panu Jerzemu zdjęcie sukienki, makijażu, garnituru i od stworzył dla mnie całkwicie autorską wiązankę.


Zamawialiśmy również kwiaty na stół, tutaj niestety nie mam dobrych zdjęć żeby się pochwalić, ale wszystko wyszło zdecydowanie lepiej niż się spodziewałam zwłaszcza, że kwiaty na stół domawiałam w ostatniej chwili i tutaj też sama nie wiedziałam czego chcę, no i znowu kilka mmsów ze zdjęciami sali i wyszło pięknie:)


shitty_kitty - Sro Sty 09, 2013 7:23 pm

Jestem w 100% zadowolona ze współpracy z Panem Jerzym ;) Zrobił mi przepiękną wiązankę z kwiatostanów bawełny, szyszek i kryształków w klimacie zimowym, do tego opaska na włosy, butonierki dla Męża i Świadka oraz bransoletkę dla Świadkowej. Wiązanka była dokładnie taka jak chciałam, a nawet lepsza ;) Wiązanka była bardzo pracochłonna w wykonaniu, gdyż kwiatostany bawełny są bardzo "czepliwe" i delikatne. Pan Jerzy przez kilka godzin musiał oczyszczać je pęsetą- katorżnicza praca, ale mam nadzieję że mój zachwyt chociaż troszkę to wynagrodził :smile: Dodatkowo zamawialiśmy dekoracje na salę oraz bukiety dla Rodziców (sławne już koszyczki). Tutaj Pan Jerzy wykazał się inwencją. Ośnieżone iglaste gałązki, białe róże, bawełna, strusie piórka i szyszki- wszystko to idealnie współgrało z moją zimową wizją. Jak zobaczyłam dekoracje to mogłam powiedzieć jedynie "łał" bo mi dech zaparło :eek: A jakby tych zachwytów było mało, to jeszcze dostałam 300zł rabatu 8) Dzięki Panu Jerzemu ten dzień był jeszcze piękniejszy niż sobie wymarzyłam, za co serdecznie dziękuję! Wszystkim niezdecydowanym serdecznie polecam ;)




troszka88 - Nie Sty 27, 2013 2:31 pm

Od mojego ślubu minęło ponad 4 miesiące, więc już bez emocji etc. mogę wyrazić swoja opinię na temat twórczości Pana Jerzego...
Chociaż nie.. Nie będę pisać wiele, same ocenicie.

Oto wzór mojej wiązanki






a to efekt pracy P. Jerzego, koszt 350 zł



Wiązanka mojej świadkowej miała być 1/3 wielkości mojej, wykonana z tych samych kwiatów i na mikrofonie tyle,że mniejszym, jej koszt 100 zł
O to co otrzymała:

wiązanka nie byla wykonana na mikrofonie, kwiaty użyte w wiązance to w większość eustomy, a nie "normalne" róże ( tak wiem, eustomy, to chińskie róże) za które zapłaciłam.
Jakość kwiatów w jednej jak i drugiej wiązance pozostawię bez komentarza.













Dorotka_ - Nie Sty 27, 2013 2:44 pm

troszka88, to wcale Ci się nie dziwię, że się wkurzyłaś... Z daleka wiązanka wyglądała cudownie, ale teraz, jak widzę zbliżenie kwiatów... Tyle pieniędzy to na pewno nie było warte.
Flor-Art - Czw Sty 31, 2013 8:55 pm

Bardzo przykro mi witać się z Państwem po raz pierwszy na Forum w takich okolicznościach.
Niestety, wpis. (troszka88) wymaga wyjaśnienia, jak sprawa wyglądała naprawdę.

Wiązanka ślubna została wykonana z kwiatów najwyższej jakości, specjalnie dla tego zamówienia importowanych z Holandii, na tzw. dużym mikrofonie, dokładnie wg wymagań Pani troszka88. – wzorowana na dostarczonym wydruku z Internetu, o ogromnej średnicy 26-28 cm, jakiej sobie życzyła, z łodygami 18 cm długości i bez jakichkolwiek listków. Duże róże odmiany Dolomiti, ponad 50 kremowych róż średniej i małej wielkości oraz kilkadziesiąt pąków. Odpowiednie przygotowanie takiej ilości kwiatów i ułożenie wiązanki tej wielkości trwało ponad 3 godzin.

Wiązanka dla Świadkowej koniecznie miała być 1/3 wiązanki Panny Młodej. Aby uzyskać tę wielkość przy rozmiarach róż Dolomiti – standardowy duży mikrofon okazał się za duży, a standardowy mały, niestety – za mały. Została więc ułożona z tych samych róż, co wiązanka Panny Młodej, tyle, że z naturalnymi łodygami, a tzw. >podbicie< od spodu wypełniło 7-8 kwiatów eustomy, gdyż nie mogły być użyte do tego liście, jak czyni się zazwyczaj.

Ponieważ wiązanka dla Świadkowej nie do końca spełniała wymagania Panny Młodej – przeprosiłem, jej cena (100 zł) została odliczona od zamówienia i Pani troszka88. dostała tę wiązankę ZA DARMO!!
Gratisem była także butonierka dla Pana Młodego, co Pani troszka88. ostro wytargowała już przy podpisywaniu umowy.

Zawsze w umowie zamówienia jest wydrukowana i parafowana podpisem Panny Młodej informacja:
> Przy transporcie nie należy wiązanek pakować ani kłaść na siedzeniu w samochodzie. Zalecana jest druga osoba, poza kierowcą, do transportu wiązanki >w ręce<, aby uniknąć uszkodzenia kwiatów, zwłaszcza, gdy wiązanka ma kulisty kształt.

W dniu 8 września po odbiór tego zamówienia przyjechała (w drodze do fryzjera) upalnym przedpołudniem (ślub o 19,00!) - tylko jedna pani!
Wiązanki musiały więc zostać położone na siedzeniu auta lub włożone do bagażnika i być może czekały, aż Panna Młoda i pani odbierająca wyjdą z salonu piękności.
2 godziny po odbiorze obie panie, już pięknie uczesane i umalowane przyjechały do Galerii w bardzo (prze)bojowym nastroju, że kwiaty są złej jakości i mają połamane płatki. Faktycznie, wiązanki miały >odleżyny< i na kilku płatkach pojawiły się uszkodzenia. Na szczęście, bez problemu i bez najmniejszego śladu udało się te płatki usunąć. Niestety, panie nie były z takiego rozwiązania zadowolone i - zatrzymując, oczywiście, obie wiązanki - zażądały zwrotu pieniędzy.
Monitoring w Galerii zarejestrował to zdarzenie.

Zastanawiające, że Pani troszka88. nie zamieściła zdjęć zrobionych podczas ślubu. Te, które opublikowała wyglądają jakby były wykonane po weselu.

Na pół godziny przed odbiorem zostały w Galerii Flor-Art. wykonane w dużej rozdzielczości fotografie tej wiązanki, dokumentujące jej idealny stan. Na powiększeniach widać doskonałą jakość kwiatów. Ponieważ na Forum jest to pierwszy wpis Galerii, nie można załączyć tych zdjęć. Proszę o pomoc bardziej doświadczonych Forumowiczów - foto prześlę e-mailem, jeśli ktoś zechce je tu wkleić. Fotografia tej wiązanki znajduje się także w Albumie wiązanek ślubnych na Facebooku w profilu Galerii.

Jako mój komentarz do całej sprawy przytoczę Państwu zdarzenie sprzed 2 lat.

Któregoś wieczoru, tuż przed koncertem w Filharmonii, do Galerii pełnej Gości i Artystów wtoczył się w stanie >bardzo wskazującym< młody człowiek, Pan Młody sprzed kilku miesięcy i wrzasnął:
- Panie, zrobił pan na nasz ślub paskudną wiązankę. Wszystkie kwiaty były zgnite. Musi mi pan oddać te dwie stówki!
- OK. tylko proszę przyjść, gdy poczuje się Pan lepiej w nogach i proszę przynieść zdjęcia ze swojego ślubu, wtedy porozmawiamy.
- O, k…! – młodzian nagle oprzytomniał i po chwili, patrząc błagalnie dodał – Szefie, to chociaż daj pan na piwo!

Pozdrawiam
Jerzy

edit:wymoderowane dane osobowe

agulka1989 - Czw Sty 31, 2013 10:11 pm

Jeśli dobrze znalazłam na fb to jest to ta wiązanka:



troszka88 - Czw Sty 31, 2013 10:20 pm

Flor-Art, Panie Jerzy, niech się Pan nie kompromituje!! Upalne przedpołudnie 20 stopni, fryzjer przy ul POW

Flor-Art napisał/a:
Gratisem była także butonierka dla Pana Młodego, co Pani troszka88. ostro wytargowała już przy podpisywaniu umowy.
Ja?? Butonierkę..?? PAN RACZY ŻARTOWAĆ!! osoby znające mnie na form doskonale wiedzą,że mój mąż do ślubu absolutnie nie zamierzał przypinać butonierki i absolutnie jej nie chciał, to Pan się uparł,że ją zrobi.

Flor-Art napisał/a:
Zastanawiające, że Pani troszka88. nie zamieściła zdjęć zrobionych podczas ślubu. Te, które opublikowała wyglądają jakby były wykonane po weselu.
Widzi Pan, Panie Jerzy, na forum udzielają się osoby, poznane przez mnie tu na forum, które na ślubie były i wiązankę widziały, poza tym proponuje przyjrzeć się zdjęciom, są wykonane u fryzjera,więc powtórzę PAN SIĘ NIE KOMPROMITUJE!!

Owszem pieniądze zostały zwrócone,w zasadzie bezproblemowo,i to Pan Panie Jerzy to zaproponował, ja żądałam poprawy tego "czegoś", cała sytuacja trwała może 1,5minuty, wiązanka zostawiona w galerii, Pan Jerzy gdy wychodziłyśmy zawołał moją świadkową i wręczył jej te "kwiatki"..


Co więcej, tego dnia w galerii na swój ślub wiązankę odbierała inna z forumek i wiązankę mojej świadkowej widziała..
Ma Pan tak wiele pozytywnych opinii,że zapewne ta moja nie skala Pana radosnej twórczości, a i na forum znajdą się Pana zagorzałe obrończynie.
ja nie zaprzeczam,że wykonuje Pan przepiękne kompozycje, nie mniej, jeśli chodzi o zlecenie dla mnie, dał Pan ciała po całości
Skoro Pan tak dokładnie pamięta zaistniałą sytuację tzn,że jednak cos na rzeczy było..
Zresztą sam Pan przyznał,że moją wiązankę wykonywał Pan w nocy i mógl nie zauważyć "popsutych" płatków róż...

Zaznaczam raz jeszcze, tak naprawdę największy żal mam o wiązankę świadkowej nie moją, moja poza brzydkimi płatkami kilkunasty kwiatów, byla naprawde ok, ale ta drga to kpina

[ Dodano: Czw Sty 31, 2013 10:21 pm ]
A propos, uderz w stół a nożyce się odezwą... hahahah :) to może idąc za ciosem Pan Jerzy odważył by się wstawić zdjęcia tego co stworzył przy drugiej kompozycji??

[ Dodano: Czw Sty 31, 2013 10:26 pm ]
Flor-Art napisał/a:
Któregoś wieczoru, tuż przed koncertem w Filharmonii, do Galerii pełnej Gości i Artystów wtoczył się w stanie >bardzo wskazującym< młody człowiek, Pan Młody sprzed kilku miesięcy i wrzasnął:
- Panie, zrobił pan na nasz ślub paskudną wiązankę. Wszystkie kwiaty były zgnite. Musi mi pan oddać te dwie stówki!
- OK. tylko proszę przyjść, gdy poczuje się Pan lepiej w nogach i proszę przynieść zdjęcia ze swojego ślubu, wtedy porozmawiamy.
- O, k…! – młodzian nagle oprzytomniał i po chwili, patrząc błagalnie dodał – Szefie, to chociaż daj pan na piwo!
że juz tak niegrzecznie zapytam CO MA PIERNIK DO WIATRAKA??

[ Dodano: Czw Sty 31, 2013 10:45 pm ]
Flor-Art napisał/a:
W dniu 8 września po odbiór tego zamówienia przyjechała (w drodze do fryzjera) upalnym przedpołudniem (ślub o 19,00!) - tylko jedna pani!
Wiązanki musiały więc zostać położone na siedzeniu auta lub włożone do bagażnika i być może czekały, aż Panna Młoda i pani odbierająca wyjdą z salonu piękności.
2 godziny po odbiorze obie panie, już pięknie uczesane i umalowane przyjechały do Galerii w bardzo (prze)bojowym nastroju, że kwiaty są złej jakości i mają połamane płatki. Faktycznie, wiązanki miały >odleżyny< i na kilku płatkach pojawiły się uszkodzenia. Na szczęście, bez problemu i bez najmniejszego śladu udało się te płatki usunąć. Niestety, panie nie były z takiego rozwiązania zadowolone i - zatrzymując, oczywiście, obie wiązanki - zażądały zwrotu pieniędzy.
Monitoring w Galerii zarejestrował to zdarzenie.

To ja w takim razie oficjalnie z tego miejsca, uprzejmie informuje,że w dniu jutrzejszym stawiam sie w Pana galerii i żądam odtworzenia tego nagrania!!
I bardzo ciekawym jest fakt,że makijaż miałam umówiony na godzine 17 ,a u Pana byłam juz umalowana o 14-30
Kolejna ciekawą sprawa jest,że u fryzjera byłam umówiona na 13, świadkowa po wiązanki była ok 13-30 a ja wróciłam wraz z nią o 14-30, no jak umiem liczyć to nijak to 2 godziny!!
Łże Pan jak pies.. Przykre to!! Każdy popełnia błędy, nawet najlepsi, sztuką jest umiejętność przyznania się do nich!!

[ Dodano: Pią Lut 01, 2013 7:41 am ]
Skoro agulka1989, powiększyła galerie zdjęć mojej wiązanki to prosiłaym zauważyć różnicę pomiędzy kolorystyka pierwszego zdjęcia a dwóch pozostałych !! !! I jak to ma być wiarygodne :)
I wciąż nalegam,aby załączono zdjęcie drugiego "bukiet"

[ Dodano: Pią Lut 01, 2013 7:54 am ]
Ponieważ potwornie mnie zaistniała sytuacja zirytowała,a w zasadzie fakt,że zarzuca mi sie kłamstwo pozwole sobie dorzucić jeszcze jeden szczegół:

Flor-Art napisał/a:
Zastanawiające, że Pani troszka88. nie zamieściła zdjęć zrobionych podczas ślubu. Te, które opublikowała wyglądają jakby były wykonane po weselu.


Poniżej prt scrn albmu zdjęć, p dołu można odczytać datę oraz godzinę wykonania zdjęć.




[ Dodano: Pią Lut 01, 2013 7:56 am ]
W zasadzie nazwa każdego ze zdjęć to data i godzina wykonania zdjęcia.
Poniżej już systeowa informacja kiedy dokładnie zostało wykonane zdjęcie co by mi nie zarzucono,że zmieniłam nazwę zdjęć!!!

edit:wymoderowane dane osobowe

mimeczka - Pią Lut 01, 2013 4:58 pm

To ja jestem tą forumką, która odbierała swoje kwiaty 8 września i widziała wiązanki troszki. Co do jakości bukietu dla Panny Młodej to ciężko mi się wypowiadać, bo widziałam go rano na stojaku obok mojej i jakoś jej sie nie przyglądałam, odnotowałam, że jest i tyle, bo szczerze mówiąc skupiłam się na mojej:) Ale Pan Jerzy pokazał mi wiązankę świadkowej... Czytałam ślubny dzienniczek Agaty, wiec wiedziałam, że ma to być miniaturka jej wiązanki a moim oczom ukazało się "berło". Zrobiłam dość zdziwioną minę i usłyszałam, że jest to standardowa wiązanka dla świadkowej. Może i standardowa, ale chyba Panna Młoda zamawiała coś innego. No i nie była ta wiązanka, która została wstawiona wyżej więc podejrzewam, że ta jest już po tuningu.
agulka1989 - Pią Lut 01, 2013 5:38 pm

troszka88 napisał/a:
prosiłaym zauważyć różnicę pomiędzy kolorystyka pierwszego zdjęcia a dwóch pozostałych

Widać, że przy pozostałych dwóch zdjęciach albo została użyta lampa błyskowa albo inaczej padało światło. I co w związku z tym? Sorry troszka ale jakoś na zdjęciach od Pana Jerzego nie widać żeby kwiaty miały poniszczone płatki albo miały jakieś ciemne "coś". Więc na moje oko to możesz dziękować sobie i świadkowej że kwiaty zostały władowane na siedzenie czy do bagażnika.
A jeśli chodzi o wiązankę świadkowej- skoro jeden mikrofon był za duży a drugi za mały to co według Ciebie powinien zrobić Pan Jerzy? Zrobić idealny mikrofon własnoręcznie? Bo też nie bardzo rozumiem... Zrobiłby za dużą- byłoby źle, za małą- zapewne też miałabyś pretensje. Jedyne co to według mnie powinien zadzwonić, poinformować Cię o problemie z mikrofonem i zapytać się co w obecnej sytuacji zrobić (do mnie np zadzwonił że nie ma kwiatów w takim odcieniu jak chciałam i powiedział jakie są).
I tak, domyślam się, że stwierdzisz, że bronię Pana Jerzego itd. A ja nie bronię tylko stwierdzam co widzę.

Swoją drogą- mimeczka nie wypowiedziała się na temat jakości tej wiązanki. Gdyby była w tak fatalnym stanie jak opisujesz to wydaje mi się, że zauważyłaby, że coś jest nie tak mimo tego, że zajęta była oglądaniem swojego bukietu.
Mhm... i zastanawiam się tylko dlaczego mimeczka pisze, że wiązanka świadkowej, którą widziała wyglądała inaczej? Rozumiem, że zdjęcie które wstawiłaś to już ta wersja po awanturze?

troszka88 - Pią Lut 01, 2013 7:06 pm

agulka1989, już tłumacze czemu wiązanka świadkowej wygląda jeszcze inaczej niż widziała mimeczka.
Moja świadkowa gdy pojechała po odbiór wiązanki i zobaczyła swoją, którą również oceniła jako berło, poprosiła Pana Jerzego,żeby to poprawił, bo to kpina jakas a nie miniaturka mojej wiązanki. ( na pewno ta sytuację zarejestrowal ten wspomniany przez Pana J. monitoring)
Pan Jerzy przy Malwinie rozwiązał kwiatki i ułożył w to coś co widac na zdjęciu.Postanowiła jednak,że podjedzie z wiązankami do mnie mimo,że widziała,że coś jest nie tak... W końcu to ja płacę.
Co do twojej oborony P. Jerzego to było to do przewidzenia co napisałam w pierwszym poście.
Nie wiem czemu tak ciężko przyjąć do wiadomości,że mógł zrobić coś źle.
Zdarza się nawet najlepszym tylko cała sprawa w tym,że nie umie sie do tego przyznać.
I nie umiem zrozumieć dlaczego, pomimo,iż nie wykonał zlecenia należnie, nie poinformowal mnie o tym, ani wcześniej ani podczas odbioru i bez żenady wziął za to pieniądze. (oczywiście później je oddając)
Czy to nie przegięcie?
Agulka kurcze o czym Ty mówisz? Galeria flor art jest na Narutowicza, a mój fryzjer na P.O.W.
W samochodzie były przygotowane wazony na wiązanki,a do przejechania z nimi raptem niecały kilometr.
Jakoś kwiatów była słaba co widać na zdjęciach.
Wiem nie przekonam Cie nawet nie chcę.
Chcę tylko żeby Pan Jerzy przestał kłamać i mnie przeprosił.
Ja nadal uważam,że jest wspaniałym artysta i tworzy przepiekne kompozycje.
Nie wiem co poszło nie tak z moimi wiązankami.. ale ewidentnie nie poszło...!!
Mimeczka owszem nie wypowiedziala się na temat jakości kwiatów, bo zapewne nie przyglądala sie uważnie, ale wszytsko widac na zdjęciach załączonych przeze mnie..
No litości jaki cel miałabym w tym,żeby niszczyć kwiatki...?? po co?? To byl dzien mojego ślubu, chciałam żeby było pieknie, bez przeszkód i ostatnia rzecza na jaką mialam ochote to awanturki w galerii.

Otrzymalam to co widac na zdjęciach, nie wierzysz nie musisz..
Niech każdy wyciagie wnioski sam.
Jan ie zamierzam sie juz wykłócać, chyba jednak mam większe problemy.
Ja serdecznie pozdrawiam Pana Jerzego, życze dlaszych sukcesów i nieco więcej pokory.

mimeczka - Sob Lut 02, 2013 11:03 am

Hmm, wpadłam po kwiaty o 10, już spóźniona do fryzjera, mieliśmy do zabrania kwaty dla babci, 4 duuuuże bukiety na stoły i ikebane, więc jeśli mam być szczera to skupiłam się na moich kwiatach, trudno żebym badała jakość kwiatów we wszystkich wiązankach, które były na miejscu. Poza tym tak mnie zaszokował kształt tego bukietu, że całą reszta zeszła na drugi plan. Jak byłam po południu po mój bukiet, już na spokojnie to wiązanki troszki już nie było. A tak wogóle to nie rozumiem czemu agulka1989 wypowiada się o jakości kwiatów, których na żywo nie widziała i kwestionuje opinie osób, które były na miejscu. Kwiaty ewidentnie nie były takie jak zamawiała troszka i to jest fakt. Oceny tego każdy powinien dokonać sam.

A co do pogody to dyskusja jest dość dziwna, 8 września pogoda zbyt piękna nie była, w porywach 20 stopni, żaden upał. Mój wtedy jeszcze narzeczony jeździł z kwiatami (tymi odebranymi rano) jakieś 3 godz. w samochodzie i jakoś nic im się nie stało, więc nie przesadzajmy, że nagle po kilku minutach mają ciemne płatki.

cotumka - Wto Lut 05, 2013 9:26 am

Ja mogę powiedzieć jedynie tyle, że się rozczarowałam tym co zobaczyłam.
Pamiętam, że u Agaty od początku działy się dziwne rzeczy z załatwianiem wiązanki, ale nie o tym teraz.
Według mnie jeśli ktoś podejmuje się wykonania jakiegoś zadania, to powinien zrobić to profesjonalnie.
Ale tak już na chłodno- nieważne, że jakości kwiatów nie dało dostrzec się jako gość na ślubie... Przynajmniej ja tego nie zarejestrowałam z większej odległości, poza tym nie przypatrywałam się przez dłuższy czas wiązance, nie przypuszczałam nawet, że coś jest nie tak... :o
Ważne jest to, że samopoczucie Panny Młodej w tym najważniejszym dla Niej dniu nie było takie, jakie być powinno. Dodatkowy stres i nerwy.
Chyba nie warto.........

Prowansja - Wto Lut 05, 2013 5:13 pm

cotumka napisał/a:
Pamiętam, że u Agaty od początku działy się dziwne rzeczy z załatwianiem wiązanki,

Pewnie ci chodzi o tego maila, kiedy troszka zapytała o koszt wykonania wiązanki to pan Jerzy podał tylko wartość samej robocizny bez kwiatów i potem okazało się,że bukiet będzie kosztował więcej, pamiętam to z jej dzienniczka.

taktaktaktak - Sro Lip 17, 2013 10:40 am
Temat postu: bukiet pana Jerzego
Cześć,
ja byłam z mojego bukietu baaaardzo zadowolona - i serdecznie Galerię Flor-art i pracę pana Jerzego polecam!! Specjalnie się nawet zalogowałam :)

Bukiet był dokładnie taki, jak chciałam. Omawialiśmy go chyba na trzech spotkaniach, bo ciagle nam się zmieniała stylistyka, a pan Jerzy cierpliwie robił dla mnie za kazdym razem nowy projekt, szukaliśmy wspólnie najlepszego rozwiązania. Super doświadczenie i rady bardzo mi pomogły, bo sama średnio się znam na kwiatkach - mam jednak wrażliwość artystyczną, dlatego zależało mi na czymś wyjątkowym i miłym dla oka i duszy :)
Wielkość bukietu, kolorystyka, ozdobienia świadczyły o świetnym smaku i guście. Dokładnie wpisywał się w kategorię "lekki, zwiewny, subtelny" - cudo!!!

A mój mąż podziwiał pasję pana Jerzego, z jaką mówił o kwiatach, bukietach :) Faktycznie było to ujmujące!

Gorąco polecam wszystkim Narzeczonym :)

Chrupka - Pią Wrz 13, 2013 11:51 am

Interesujace propozycje są z tej kwiaciarni... choc troche mam do niej daleko... ech
ZoltyTulipan - Sob Wrz 21, 2013 7:35 pm


bambolea - Wto Paź 08, 2013 7:23 pm

Przeniosłam dyskusję o "ślubnym Corso": http://www.forum.wesele-l...ic.php?p=757308
JNovi - Wto Paź 22, 2013 9:33 pm

Witam serdecznie,

Chciałam napisać, że jestem bardzo zadowolona z pracy p. Jerzego. Zamówiliśmy bukiet dla pani młodej, mniejszą wersję dla świadkowej i 4 butonierki dla panów. Efekt był jeszcze lepszy od tego, o czym rozmawialiśmy z p. Jerzym.

Mogę serdecznie polecić usługi p. Jerzego, jego podejście do klienta, efekt końcowy "produktu". Kwiaty przygotowane bardzo skrupulatnie i po prostu porządnie. Po zastosowaniu się do wskazówek p. Jerzego nie mieliśmy żadnych problemów z naszymi kwiatami. Mój bukiet można podziwiać na stronie FB Flor-Art.

Gorąco polecam, nie zawiodłam się. Gdybym miała zamawiać ponownie, na pewno skorzystałabym z usług p. Jerzego z Flor-Art.

mmm77 - Sro Paź 30, 2013 9:57 pm

Serdecznie dziękujemy za piękną wiązankę ślubną. Żywa trwała kompozycja, prawdziwe piękno. Polecamy każdemu kto pragnie olśnić nie tylko pannę młodą ale wszystkich gości. Profesjonalna usługa świetne doradztwo. Niezapomniane wrażenia. Jeśli kwiaty to tylko w Flor-Art.
Pozdrawiamy serdecznie Mariusz i Ania

alicjalicja - Nie Cze 29, 2014 7:21 am

Ja niestety nie dołączę do grona zachwyconych klientek. Swój ślub miałam już jakiś czas temu bo w 2011 roku. Skuszona opiniami z tego forum oraz opinią kuzynki męża nie szukałam innej kwiaciarni, od razu zgłosiłam się do galerii Flor-Art. No i niestety się zawiodłam. Na ślub wymarzyłam sobie piękne i o wiele subtelniejsze od róż eustomy. Nie mogę absolutnie nic zarzucić jakości kwiatów ani ich wytrzymałości (martwiłam się nawet czy kwiatki do wpięcia we włosy wytrzymają cały dzień do ślubu i wesele, więc dostałam drugą "wpinkę" gratis a ta pierwsza i tak po weselu była jak nowa), ponadto wiązania ślubna wytrzymała ładnych kilka dni.

W czym zatem problem? Podobnie jak jedna z forumek otrzymałam bukiet oraz miniaturkę dla świadkowej całkiem inną w wyglądzie niż zamawiałam. Nie mam teraz możliwości pokazania jak miały bukieciki wyglądać gdyż wskazałam je Panu Jerzemu z jego własnych katalogów, które oglądałam razem ze świadkową na miejscu. Z trzech różnych gazet wybrałam bardzo podobne wiązanki. Nie były to standardowe ślubne "ściśnięte" bukiety, w których kwiaty ułożone są jeden przy drugim i tworzą zwartą formę, jak np w kuli. Wyglądały raczej jakby złapać garść kwiatów i zerwać je z łąki (choć wiadomo eustomy nie rosną na łące a przynajmniej nie u nas:-P ). Pan Jerzy powiedział, że wie o co chodzi i określił ją strukturalną i "czesaną wiatrem".

A co otrzymałam? Klasyczną zwyczajną ślubną wiązankę, w której kwiatki były ściśle ułożone i jeden kwiat przytulał się do drugiego. Czyli dokładnie to, czego nie chciałam. Nawet świadkowa stwierdzila, że czesane wiatrem to te bukiety na pewno nie są. Byłam zawiedziona ale postanowiłam się nie przejmować w tak ważnym i szczęśliwym dniu, bo przecież bukiety wyglądaly całkiem-niestety- normalnie i zwyczajnie.

Ale wyszliśmy z domu a moim oczom ukazało się nasze piękne eleganckie czarne auto... ubrane w trawę. Ustalałam z Panem Jerzym, że gdyby auto miało być tak przybrane kwiatami, jak na zdjęciach które wtedy pokazałam, kosztowałoby to majątek, więc p. Jerzy już miał wizję, jak ozdobi samochód na wzór. Ale auta ślubnego, na którym ktoś poukladał trawę się nie spodziwewałam. Normalnie mina by mi zrzedła ale musiałam się uśmiechać, ponieważ filmował nas kamerzysta.

Koszt bukietu ślubnego, miniaturki dla świadkowej, przybrania auta i dwóch butonierek to 700zł. Przy czym mąż przy odbiorze zapłacił dodatkowe 100zł bo podobno cos tam wyszło drożej. O czym nikt nas nie uprzedził.

Widzę jednak, że musiałam mieć pecha, ponieważ większość klientek galerii Flor-Art jest zachwycona bukietami.

Flor-Art - Wto Lip 01, 2014 1:33 pm

Do alicjalicja:

Witam,

Pani Kamilo, jest mi niezmiernie przykro, ze sposrod grona prawie tysiaca Panien Mlodych, dla ktorych tworzylem wiazanki slubne i wszelkie dekoracje jest Pani trzecia, ktorej oczekiwan nie udalo mi sie spełnic i wiazanki byly za malo oryginalne, a dekoracja auta - az nazbyt.

Byc moze problem powstal w chwili, gdy wybrala Pani z katalogow odpowiadajaca Jej wiazanke w tonacji bialo-zielonej z roz, roz ktore na Pani zyczenie mialy byc zastapione bialymi eustomami, a ja nie wyjasnilem Pani moze dostatecznie obrazowo, jak ta zmiana wplynie na wyglad wybranej wiazanki? Moglo wiec powstac mylne wyobrazenie finalnego efektu.

Bardzo dziekuje, ze uczciwie opiniuje Pani jakosc i trwalosc kwiatow.
Jak zawsze w Flor- Art, zamowienie staralem sie wykonac najlepiej i najstaranniej jak potrafie, dbając o najdrobniejsze szczegoly, nawet o takie, aby kosztownego ubrania Pana Mlodego z najdoskonalszej welnianej tkaniny o splocie 150 nie kaleczyc standardowa przypinka typu agrafka. Butonierka wykonana zostala bez szpilki, na specjalnym magnesie.

Na szczęscie, monitoring i umowy przechowywane w archiwum Flor-Art pozwalaja odtworzyc bieg wydarzen.

Kwiatowy Pakiet Mlodej Pary oraz Pakiet Swiadkow skladal sie z wiazanki Panny Mlodej na tzw. "mikrofonie", kwiatu do wlosow, specjalnej butonierki dla Pana Młodego, mniejszej wiazanki dla Pani Swiadkowej oraz standardowej butonierki dla Swiadka. Koszt obu Pakietow ustalono w umowie na 400 zl. Drugi kwiat do wlosow istotnie był gratisem, ktory zrobiłem jako rezerwowy, w obawie przed ewentualnymi wysokimi temperaturami w dniu slubu i weselnej nocy (3 wrzesnia) i w dbalosci, o to aby kazda „moja” Panna Mloda do konca wesela wygladala pieknie, z zawsze swiezymi kwiatami we wlosach.

Pani pierwotny zamysl dekoracji auta byl wielce oryginalny lecz bardzo kosztowny. Zaproponowalem nie mniej wyjatkowy, ale znacznie tanszy, rysując Pani szkic tej dekoracji. Projekt Pakietu Auto zostal opisany w umowie jako „secesyjne sploty z dlugiej trawy niedzwiedziej, ozdobionej w miejscach polaczen kwiatami”. Dekoracja skladala sie z dlugiego ukladu splotow wzdluz maski samochodu po stronie pasazera, kolejnego ukladu przymocowanego do przedniej szyby i zachodzacego az na dach, dekoracji tylnych drzwi po obu stronach auta oraz sredniej wielkosci ukladu splotow na klapie bagaznika z tylu. Do mocowania uzyto niemieckich przyssawek silikonowych, nietanich, ale pewnych i absolutnie bezpiecznych dla samochodowego lakieru. Z uwagi na pracochlonnosc wykonania oraz koniecznosc odpowiedniego zaimpregnowania trawy, aby byla dostatecznie sztywna i podczas jazdy w podmuchach pedu nie zmienila dekoracji w chaotyczna sterte siana – koszt Pakietu Auto ustalilismy na 300 zl.
Notabene, ta unikatowa dekoracja budziła wielkie zainteresowanie i pochwaly przechodniow, idących obok Gmachu Filharmonii, gdzie auto bylo dekorowane. Zwyklego Citroena C5 przemienila w wyjatkowy slubny pojazd.

Ustalenia i kosztorysy wszystkich Pakietów na laczna kwote 700 zl zostały zapisane w umowie i zatwierdzila je Pani wlasnorecznym podpisem. Otwarta pozostala kwestia poszerzenia zamowienia o bukiety dla Rodzicow i ich kosztu, ale o tym miala Pani zdecydowac pozniej.
Zadatku wplacono 200 zl, doplata przy odbiorze miala wynosic 500 zl. I taka byla.
Kilka dni po podpisaniu umowy zrezygnowala Pani e-mailem z bukietow dla Rodzicow oraz z dekoracji auta. Kilka dni pozniej zdecydowala Pani jednak, zeby dekoracje samochodu wykonac.

Opisywane powyzej wiazanke oraz dekoracje auta mozna zobaczyc na Facebooku w profilu Galeria Flor-Art.

Pan Mlody odjechal udekorowanym samochodem wraz z Pakietami Pary Mlodej i Swiadków ponad 3 godziny przed slubem. W tym czasie mozliwa byla korekta, a nawet wymiana wiazanki na nowa, jesli wiedzialbym, ze ta wykonana nie spelnia Pani oczekiwan. Ale teraz, prawie 3 lata po slubie coz moge zrobic? Pozostaje mi jedynie goraco przeprosic Pania, że nasze wizje artystyczne rozminely sie.

Natomiast NIGDY nie zdarzylo sie i nie zdarzy w Galerii Flor-Art., aby Pan Mlody w chwili odbioru kwiatow byl zaskakiwany jakakolwiek „ekstra” doplata, bo – jak Pani pisze „cos tam zdrozalo”. To absolutnie wykluczone!! Kosztorysy zatwierdzone podpisami w umowach sa nienaruszalne! Nawet jesli zdarzylaby sie dostawa kwiatow po wyzszych cenach niz to przewidywano, zapisano i parafowano w umowie - ryzyko takiego niedoszacowania lezy wylacznie po stronie Galerii „Flor-Art”.

Sytuacja taka wydarzyla sie tylko raz, gdy wskutek wybuchu wulkanu nie ladowaly nigdzie w Europie samoloty, takze te ze storczykami z Azji. Zamowiona wowczas wiazanka z kosztownych storczykow, ktore nie przylecialy z Tajlandii, zostala wykonana zgodnie z ustaleniami, jednak kwiaty pozyskano z holenderskich storczykow doniczkowych, co podnioslo koszt zamowienia 10-ciokrotnie. Jednak Pan Mlody doplacil dokladnie tyle, ile zapisano w umowie i nawet o calej tej piekielnie drogiej „podmianie” nie zostal poinformowany. Wazne, ze wiazanka byla przepiekna!

Pani Kamilo, pisząc wiec o jakiejs >ekstra< doplacie 100 zl i to w dodatku bez uprzedzenia - mija sie Pani z prawda. W jakim celu?
Tym bardziej sie nad tym zastanawiam, widzac, ze napisala Pani w watku „Flor-Art” swoj post jako jedyny po 4 latach nieudzielania sie na Forum.

Pozdrawiam

Jerzy

eweewe - Sro Lip 02, 2014 3:20 pm

muszę pochwalić pana Jerzego - byłam na weselu koleżanki i faktycznie kwiaty całą noc pozostały świeżutkie! - we włosach, w butonierce i bukiety. Już niedługo zapewne sama się zgłoszę :)
alicjalicja - Sob Lip 05, 2014 1:34 pm

Sz. P. Jerzy

Odpowiadając na Pańskie pytanie, dlaczego dopiero teraz dodałam swoją opinię? Otóż nie chciałam wyrażać swojego zdania na temat wiązanki zaraz po ślubie (około trzy lata temu), ponieważ wtedy mój wpis byłby jedynym negatywnym, a tego nie chciałam. Natomiast ostatnio spojrzałam na swoje zdjęcia ślubne i przypomniała mi się właśnie kwestia kwiatów. Weszłam na forum z ciekawości czy po takim czasie może komuś przytrafiła się podobna historia. Ponieważ okazało się, że nie będę już jedyna (choć na szczęście w dalszym ciągu w ogromnej mniejszości) postanowiłam podzielić się swoją opinią i wreszcie pożalić na niezgodność – moim zdaniem - wyglądu wiązanki z zamówieniem.

Co do korekty wiązanki bądź jej wymiany na nową – nie wiedziałam, że istnieje taka możliwość. Być może wspominał Pan o takiej możliwości w trakcie omawiania szczegółów, jednak w dniu ślubu było tyle emocji, że mogłam o tym zapomnieć. Mogło być również tak, że nie rozmawialiśmy wcześniej o wymianach lub korektach, bo raczej przy zamawianiu nie zakłada się z góry, że na pewno coś pójdzie nie tak. Na pewno dużym błędem z mojej strony było to, że mąż nie był poinformowany jak bukiety mają wyglądać i po prostu pojechał odebrać kwiaty. Jednak i tak nie miałabym możliwości zmienić wyglądu wiązanki, ponieważ kwiaty zobaczyłam chwilę przed wyjściem do fotografa i kościoła, czyli kiedy pan młody przyszedł po mnie do domu.
Natomiast jeśli chodzi o wygląd auta. Absolutnie nie podważam przytoczonych przez Pana dokładnych opisów zdobienia, specyficznej impregnacji, czy pracochłonności. Chodziło mi wyłącznie o efekt końcowy, którego ocena, temu Pan nie zaprzeczy, jest kwestią gustu.

A jeśli chodzi o cenę, a dokładniej o dopłatę o której wspomniałam - ja niestety nie prowadzę monitoringu i bynajmniej nie mam zamiaru świadomie mijać się z prawdą bądź celowo Panu szkodzić. Poinformowałam męża po złożeniu u Pana zamówienia, że koszt kwiatów i przybrania auta wyniesie 700zł. To on po odbiorze powiedział, że zapłacił 100zł więcej, ponieważ „coś tam zdrożało”. Płacił z własnego portfela i ponieważ stwierdził, że przy ogólnym, koszcie imprezy 100zł już nie zrobi dużej różnicy, to ja dalej nie wnikałam. Jest również bardzo możliwe, że to mężowi pomyliła się ostateczna cena i zakładał, że w sumie będzie to 600zł. Mąż zapytany oczywiście już teraz nie pamięta, więc jeśli faktycznie minęłam się z prawdą to szczerze przepraszam.

Więc jak Pan widzi moim jedynym zarzutem jest różnica między wskazanymi przeze mnie „luźnymi”, i jak Pan określił „czesanymi wiatrem” bukietami, a tymi które ja i świadkowa otrzymałyśmy. Butonierki i kwiaty do włosów były śliczne.

Pozdrawiam

asior71 - Sob Lip 05, 2014 7:18 pm

Ja również zamawiałam kwiaty u p.Jerzego i byłam mega zadowolona.Kwiaty świeże i efekt końcowy jak że zdjęcia które przesłałam.Także ja jak najbardziej polecam!!!
misia77 - Wto Lip 08, 2014 7:37 pm

Witam wszystkich,
Ja bralam slub 31 maja 2014 i zaliczam sie do bardzo zadowolonych klientek. O panu Jerzym powiedziala mi moja mama ktora z kolei szlyszala wiele dobrego o Flor Art od swoich kolezanek. Na poczatku marzyla mi sie wiazanka z konwalii ale niestety nie bylo wiadomo czy jeszcze bym zdazyla bo one tak krotko kwitna, wiec ustalilismy z panem Jerzym plan B. W koncu mialam bialo zielona wiazanke z frezji , rozwinietych i jeszcze w paczuszkach, z malymi krysztalkami pomiedzy kwiatkami, do tego 5 ozdob do butonierek, ozdoba do wlosow i przepiekne nosidelko do obraczek ktore, niesione przez naszego synka, bylo absolutnym hitem. Niestety na razie nie mam zdjec ale jak tylko bede mogla to dolacze. Dodam jeszcze ze przy naszej pierwszej rozmowie pokazalam panu Jerzemu zdjecie mojej sukienki i wspolnie konsultowalismy jaka wiazanka bedzie najlepiej sie z nia komponowac. Cale spotkanie wspominam bardzo dobrze bo pan Jerzy jest prawdziwym pasjonatem i poswiecil mi bardzo duzo czasu na rozmowe i wszelkie ustalenia wiec wiedzialam dokladnie czego oczekiwac i nie zawiodlam sie. Gdybym miala jeszcze jakies wazne okazje na ktore beda potrzebne wyjatkowe kwiaty to znow wybiore Flor Art.
Pozdrawiam.

loletka89 - Czw Sie 14, 2014 3:25 pm

hej dziewczyny jestem nowa i mam pytanie jak wczesniej trzeba zlozyc zamowienie u florystki na bukiet i butonierke?
pozdrawiam

Terry - Czw Sie 14, 2014 9:23 pm

Ja zamówiłam 3 tygodnie przed ślubem.
Flor-Art - Pon Gru 22, 2014 12:25 pm

Wszystkim Przyjaciołom Galerii Flor-Art, wszystkim Pannom Młodym oraz szczęśliwym już Mężatkom, a także wszystkim Florystkom i Florystom, Dostawcom i Miłośnikom sztuki florystycznej oraz Właścicielom i Moderatorom Forum Ślubnego
życzę

radosnych i w zdrowiu Świąt Bożego Narodzenia,
a w Nowym Roku 2015 – najlepszości wszelakich i sukcesów!!

Jerzy

maddalena - Wto Mar 10, 2015 8:54 am

dziś się przejdę do tej kwiaciarni, jestem bardzo ciekawa co mi zaproponują :)
ZuzM - Wto Mar 10, 2015 12:39 pm

I ja się tu witam.
Flor-Art - Pon Mar 23, 2015 2:53 pm

Ogromnie mi miło, że w pierwszy dzień Wiosny, który jest także dniem Urodzin Galerii Flor-Art liczba odwiedzających wątek Flor-Art przekroczyła 100.000 wejść!

To bardzo, bardzo miły urodzinowy prezent!
Najserdeczniej dziękuję i zapraszam do Galerii oraz na jej profil na Facebooku. :-)

Jerzy

blanca19 - Nie Gru 06, 2015 10:25 pm

Kurcze powiem Wam ze jakbym mieszkala w Lodzi to co tydzien kupowalabym jakas wiazanke od pana Jerzego - to co wyczarowal na moj slub bylo poprostu dzielem sztuki z reszta zobaczcie same

http://imageshack.com/a/img907/3824/bRGhaV.jpg

http://imageshack.com/a/img910/5948/fFRDkK.jpg

http://imageshack.com/a/img905/8756/OWGfZT.jpg

Flor-Art - Pon Lis 14, 2016 9:28 am

Kochane Lada-Moment-Panny-Młode!

Tuż, tuż Boże Narodzenie oraz karnawałowy czas ślubów i wesel. Najwyższa pora zdecydować o ślubnej wiązance i weselnych kwiatach. Muszą być idealne!
Pomyślcie też o metodzie na I D E A L N E małżeństwo, o której w piosence "Filozofia małżeńska" śpiewa Hanna Banaszak na YouTube. Rysunki poglądowe też się przydadzą! ;-)
Już-Mężatki zapewne potwierdzą absolutną skuteczność tej metody.

Mam nadzieję, że Moderator wykaże się poczuciem humoru i nie usunie tego postu ;-)

Pozdrawiam serdecznie - Jerzy

Marcyś i Karol - Sro Paź 04, 2017 9:12 pm

Cześć :)

Pan Jerzy wykonał dla nas bukiet Pani Młodej, butonierki dla Pana Młodego i Świadka, bransoletkę dla Świadkowej, 2 bransoletki dla druhen i dekorację samochodu. Wszystko w delikatnej bieli i zieleni z eustomy, goździków i gipsówki. Pan Jerzy bardzo profesjonalnie podchodzi do tematu, wszystko omawia z Parą Młodą bardzo szczegółowo (spotkanie z podpisaniem umowy i ustaleniem szczegółów trwa ponad godzinę :) ). Ogromny plus jeśli chodzi o butonierki do smokingu - są one wykonane na magnesie, dzięki czemu nie dziurawi ona delikatnej klapy smokingu - niby niuans, ale jakże ważny! :)

Dziękujemy Panu Jerzemu za wykonanie niezwykłych dodatków i polecamy z czystym serduchem :)

Ola i Przemek - Nie Sie 26, 2018 4:37 pm

Drogi Panie Jerzy! chcielibyśmy Panu serdecznie podziękować za wszystkie kompozycje kwiatowe, które Pan dla nas przygotował! Wiązanka panny młodej, wiązanka świadkowej, butonierki, dekoracja samochodu, restauracji oraz bukiety dla Rodziców były przepiękne :) Jesteśmy zachwyceni współpracą z Panem!! w przyszłości będziemy chętnie wracać do Galerii Flor-Art :)

PS. Wybór goździków był najlepszym wyborem, którego mogliśmy dokonać :) :) :) Dziękuję za poświęcony czas, porady i uśmiech. Spotkania z Panem, to czysta przyjemność :) Do zobaczenia niebawem!

Ola i Przemek

Flor-Art - Nie Gru 22, 2019 5:40 am

Szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia,
w miłości, radości i w zdrowiu
oraz wszelkiej pomyślności w nowym roku 2020

życzy Galeria Flor-Art


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group