Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Dodatki ślubne - pawie pióra

Karola5 - Czw Sie 05, 2010 1:53 pm
Temat postu: pawie pióra
Dziewczyny a co sądzicie o pawich piórach?
Np kolczyki:
arsneo.pl/przedmioty/325909,lekkie-eleganckie-niesamowite-kolczyki-pawie-piora.html
Można je także wpleść do bukietu:
amelisteslub.pl/dekoracje-slubne/style/905-dekoracje-slubne-pawie-oczko

PositiveAga - Czw Sie 05, 2010 2:28 pm

pomysł ciekawy ...ale nie wiem czy ja bym tak chciała :roll: trochę smutne są te kolory

podrzucam jeszcze kilka pomysłów

np. zaproszenia z piórami:








Magdzik - Nie Sie 08, 2010 3:11 pm

Jako ozdoby np do bukietu czy do zaproszeń fajny pomysł ale jako kolczyki bym się raczej nie skusiła.Ja wolę mniej wymyślne kolczyki :smile:
justinaa - Sro Sie 11, 2010 2:51 pm

super pomysł i moje kolory :-)
jako motyw do zaproszeń, bukietu, czy jako ozdoba na stoły super, chociaż dość odważny pomysł

Karola5 - Sro Sie 11, 2010 3:25 pm

Wydaje mi się, że nie jest to smutna kolorystyka... zamówiłam sobie takie kolczyki z pawiego oczka, ale jakość ich nie jest nalepsza (22zl) więć zrezygnowałam z zakładania ich na ślub, ale gdybym miała robić wesele z motywem przewodnim, to uważam że fajny pomysł. Sama mam dodatki w kolorze turkusu i ciężko jest znaleźć coś do tego.
Malena - Sro Sie 11, 2010 5:47 pm

W zaproszeniach, dekoracjach i kwiatach bardzo fajny motyw, jednak na kolczyki wg mnie nie - takie kolczyki są oryginalne, ale niewystarczająco eleganckie do sukni ślubnej. Ale można też makijaż ciekawie dopasować "na pawie oczko".
Karola5 - Sro Sie 11, 2010 6:08 pm

Tu bym się nie zgodziła :)
Do mojej sukni owszem nie pasują, ale do sukienek krótszych mniej tradycyjnych jak najbardziej - pod warunkiem że sa dobrej jakości.
Musimy też rozróżnić pewną sprawę, do kościoła chyba bym się nie odważyła, ale do USC czemu nie? :)

randomgirl - Sro Sie 11, 2010 7:09 pm

A ja słyszałam, że pawie pióra przynoszą pecha :o
gosiaczek - Sro Sie 11, 2010 7:10 pm

Bo przynoszą :D
camelek - Sro Sie 11, 2010 9:05 pm

Jakoś te pawie oczka mi zupełnie nie pasują do obrazu białej sukni ślubnej. Chociaż faktycznie do cywilnego ślubu może tak źle wyglądać nie będą. Tylko nie wiem, czy do tych kolczyków dobierze się naszyjnik, bransoletę, no i chyba w bukiet ślubny już nie ma co umieszczać kolorowych piórek.
Karola5 - Czw Sie 12, 2010 10:37 am

Jezu dziewczyny co wy z tym pechem! czy na parawdę któraś wierzy, że jak założy pawie piórko, to mąż ją zdradzi albo się rozwiedzie albo będzie nieszczęśliwa?
gosiaczek - Czw Sie 12, 2010 11:43 am

Karola5 napisał/a:
czy na parawdę któraś wierzy, że jak założy pawie piórko, to mąż ją zdradzi albo się rozwiedzie albo będzie nieszczęśliwa?

No, mowa!!!
A właściwie dlaczego pawie piórko do kościoła nie, a do urzędu tak? Nieprzyzwoite chyba nie jest? Może patrzę z punktu widzenia osoby, która ani welona nie przypnie, ani trenem zamiatać podłogi już nie będzie, i dlatego dla mnie to bez różnicy. Jeśli z pomysłem i ładnie wykonane, to może być fajne oryginalne rozwiązanie.

szaraczarownica - Czw Sie 12, 2010 8:28 pm

Karola5 napisał/a:
czy na parawdę któraś wierzy, że jak założy pawie piórko, to mąż ją zdradzi albo się rozwiedzie albo będzie nieszczęśliwa?

Oczywiście :smile:

Mnie się pomysł sam w sobie podoba, ale nie jeśli chodzi o biżuterię, bo żeby było wzór widać, to pióro musi być sporawe, a wtedy przytłacza wielkością. Poza tym, jako wieloletnia posiadaczka ptaków, wiem, jak szybko pióro może się zniszczyć/ uszkodzić i już tak ładnie nie wygląda.
Natomiast jeśli chodzi o zaproszenia/ bukiet/ inne dodatki, to moim zdaniem super to wygląda. Przede wszystkim rewelacyjna kolorystyka :)

gagatka - Pon Lut 21, 2011 10:45 pm
Temat postu: fajne :))))))))
Fajne są bukiety z pawimi piórami, w ogóle piórami :)
alladyna - Sob Sty 26, 2013 7:15 pm

Ja też się mocno zastanawiam nad pawimi piórami. Chciałabym je mieć w bukiecie i ew. jako dodatki do sukienki albo na stroiku, ale nie wiem... Kolorystycznie pasują mi do typu urody, narzeczonemu też by pasowało takie piórko w butonierce, razem z białym kwiatem. Ja nie jestem przesądna, ale ciekawe, co by na to rodzina powiedziała;p Ciotki od razu by gadały, że ściągamy na siebie pecha.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group