Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Zaręczyny - Impreza zaręczynowa?

TargiImprez - Pon Wrz 27, 2010 11:48 pm
Temat postu: Impreza zaręczynowa?
Hej, Czy spotkaliście się z czymś takim jak "Impreza Zaręczynowa"?
sloneczkoo - Wto Wrz 28, 2010 9:16 am

Ja nie... i chyba sama takiej bym nie chciała ;) Uważam, że to powinno być zorganizowanie bardzo rodzinnie i kameralnie.. ;) (Młodzi+rodzice ewentualnie rodzeństwo czy dziadkowie)
justinaa - Wto Wrz 28, 2010 10:04 am

a mnie się pomysł podoba, ale ja w ogóle uważam, że każda okazja do imprezy dobra :smile: więc czemu nie :)
Magdzik - Wto Paź 19, 2010 6:47 pm

TargiImprez napisał/a:
"Impreza Zaręczynowa"?

Nie spotkałam się z tym.Nasze zaręczyny odbyły się tylko w gronie rodziców i szczerze mówiąc nie chciała bym imprezy zaręczynowej.Wolałam na spokojnie :lol:

tomcia - Wto Paź 19, 2010 8:46 pm

Ja tam bym chciała! Póki co nie mamy na to czasu, więc byłby pewien poslizg od daty zaręczyn, ale generalnie jestem na tak:) Nie wiem tylko dokładnie co się kryje pod hasłem "impreza zaręczynowa". Ja mam na mysli imprezę w domu, albo najwyżej wynajęcie częsci sali (w najgorszym razie rezerwację ustronnych stolików) w pubie/klubie. Na pewno nie wydałabym na to więcej niż 600 zł. Koszty wesela i tak są powalające.
ZegaryBrzozow - Wto Paź 19, 2010 9:41 pm

Z tego co pamiętam to my rownież nie organizowaliśmy imprezy zaręczynowej,jest w ogóle w jakimś kraju taka tradycja? Podobnie jak Wy uważam,że zaręczyny powinny odbyć się w domowej,kameralnej atmosferze.
gosista - Sro Paź 20, 2010 10:30 am

A my można powiedzieć że mieliśmy :-) Najpierw były oficjalne zaręczyny u rodziców, a wieczorem spotkanie ze znajomymi w pubie, z których część wiedziała cóż to za okazja, a niektórzy nie - fajne były ich miny :-P .
PaulinaS - Sro Paź 20, 2010 1:57 pm

My również mięliśmy coś w tym stylu, tzn. w gronie mojej siostry i szwagra mała domowa imprezka, na którą złożyło się wiele okazji październikowych: urodziny szwagra i siostrzenicy, nasze zaręczyny i rocznica ślubu siostry :)

edit: oczywiście impreza odbyła się kilka dni po zaręczynach ;) TEN dzień spędzaliśmy tylko we dwoje :)

Michasia - Sro Paź 20, 2010 2:02 pm

Ja ogólnie nie jestem za świętowaniem tej okazji w większym gronie. Dle mnie to było bardzo prywatne wydarzenie i chciałam je tylko uczcić tylko z moim P i być tylko z nim.
Teraz zrobiłabym tak samo.

mimeczka - Sro Paź 20, 2010 5:06 pm

U nas wyglądało to tak, że najpierw mieliśmy zaręczyny sami dla siebie, a tydzień później oficjalne z rodzicami. Na pomysł imprezki jakoś nawet nie wpadliśmy.
gosista - Sro Paź 20, 2010 5:14 pm

Wydaje mi się że to też troszkę zależy od tego jak blisko jest się ze znajomymi i rodzicami. Dla nas rodzice to tylko rodzice. Wiadomo że jak B się oświadczył to zorganizowaliśmy spotkanie żeby oficjalnie zapytał moich rodziców, godzinka i tyle - nie było jakiś wielkich radości, bo wiedzieli, że to nastąpi bo mówiliśmy o ślubie w 2011r. A właśnie cała radość, wstępne gadanie o weselu, sukni itp było na spotkaniu ze znajomymi. I to właśnie to spotkanie dało mi poczucie, że to już i pozwoliło się cieszyć :)
tomcia - Sro Paź 20, 2010 6:05 pm

ZegaryBrzozow napisał/a:
Z tego co pamiętam to my rownież nie organizowaliśmy imprezy zaręczynowej,jest w ogóle w jakimś kraju taka tradycja? Podobnie jak Wy uważam,że zaręczyny powinny odbyć się w domowej,kameralnej atmosferze.


Jesli takiej tradycji nie ma to można stworzyć:) Każda tradycja ma przecież swój początek.

Bella - Czw Paź 21, 2010 10:51 am

Ja raz byłam na hucznej imprezie zaręczynowej, owszem
justinaa napisał/a:
każda okazja do imprezy dobra

ale jakoś tamta mnie nie przekonała :/ Może dlatego że młodzi, którzy ją wyprawiali ostatecznie się nie pobrali :P My nie organizowaliśmy takiej imprezy jedynie spotkanie rodziców po naszych zaręczynach.

Malena - Czw Paź 21, 2010 2:26 pm

My świętowaliśmy zaręczyny domówką w domu, dla znajomych - ok15 osób, ale bardziej chodziło o wspólną balangę, (która odbyła się niedługo po zaręczynach) przy okazji były zaręczynowe toasty:)
diamond - Czw Paź 21, 2010 4:42 pm

to nie jest zły pomysł, ja sama miałam powiedzmy taką imprezę ze zwględu na to że zaprosiłam najbliższą rodzinę na moje 21 urodziny (ok.14) osób ale się okazało że to nie tylko impreza urodzinowa ale i zaręczynowa, więc niespodzianka i prezent był MEGA
Kamila M - Wto Mar 29, 2011 1:10 pm

Lepiej skromnie, bez ludzi.
ART DECO JUBILER - Nie Kwi 24, 2011 4:04 pm

Impreza zaręczynowa? Szczerze mówiąc to pierwsze słysze o czymś takim. Rozumiem skromne zaręczyny w domowym zaciszu wśród najbliższych i te spędzone tylko we dwoje,spontaniczne lub zaplanowane. Ale większa impreza chyba nie wchodzi w grę.
ewa.krzys - Czw Kwi 28, 2011 10:09 am

A my zrobiliśmy sobie taką imprezkę :) w sumie to raczej pozaręczynowa, bo najpierw były oświadczyny, a potem (po tygodniu chyba) po prostu spotkaliśmy się z naszymi znajomymi i trochę poszaleliśmy z piwkiem. Na pewno nie było to nic w "amerykańskim" stylu :cool:
anett.k - Czw Kwi 28, 2011 5:15 pm

My zareczylismy sie sami
Dla mnie to była niespodzianka.
Spotkanie rodziców odbyło sie po tym, juz bez oficjalnych zareczyn.
Uwazam ze urzadzanie imprez zareczynowych zakrawa o tandete, która aktualnie robi sie z 1 Komunii Świetej. Szczegolnie ze zareczyny wcale nie przeswiadczaja o ślubie.

Marcka - Pią Kwi 29, 2011 5:03 pm

ja również jestem za kameralnym uczczeniem zaręczyn i tak też u nas było :) bliska rodzina wystarczy ;)
K_A_R_O_L_K_A - Czw Maj 05, 2011 10:09 pm

Ja też pierwsze słyszę o takiej imprezie. My zaręczyliśmy się u mnie w domku. Oficjalnie byli zaproszeni nasi rodzice, wszystko odbyło się bardzo tradycyjnie :) ale lepszych i fajniejszych zaręczyn nie mogliśmy sobie wymarzyć :) a radość naszych rodziców- bezcenna :) bardzo się cieszyli, że nie zostali pominięci w tym ważnym dniu :)

Dodam jeszcze, że w tym dniu po raz pierwszy się spotkali ;) ale od razu się pokochali i nami nawet później się nie zajmowali ;)

Janka212 - Pią Maj 06, 2011 2:55 pm

Nie spotkałam sie z niczym takim, ale szczerze nie miałabym nic przeciwko:) Pod warunkiem, że byłaby to luźna impreza, bez jakiś sztywnych oświadczyn przy gościach. Raczej żeby się cieszyć z tego, że bierzemy ślub:)
grejpfrut - Nie Maj 08, 2011 1:15 pm

Jeżeli przez imprezę zaręczynową rozumiemy spęd mnóstwa gości, przy których ewentualny przyszły pan młody miałby paść na kolanko przed swą wybranką i publicznie prosić ją o rękę - zdecydowanie tego nie widzę. Ale jeśli miałoby chodzić o wspólne wyjście z przyjaciółmi w celach % - tanecznych, aby uczcić zaręczyny, które młodzi wcześniej uskutecznili kameralnie (we dwoje lub w obecności rodziców) - to czemu nie :)
ART DECO JUBILER - Czw Maj 26, 2011 12:26 pm

No właśnie chyba tak rozumiemy imprezę zaręczynową,zaproszenie gości i publiczne zaręczyny gdzie facet pada na kolana. Może i jest to fajne,ale osobiście wolę coś bardziej kameralnego.
ewa.krzys - Czw Maj 26, 2011 1:41 pm

grejpfrut, w 100% się zgadzam z Tobą.
grejpfrut napisał/a:
wspólne wyjście z przyjaciółmi w celach % - tanecznych, aby uczcić zaręczyny

My właśnie coś takiego zrobiliśmy :)

Dorotka_ - Czw Paź 10, 2013 8:03 am

U nas była kameralny, rodzinny grill pozaręczynowy :) było góra 10 osób z najbliższej Rodziny i mialo to swój urok :)
Julka.a - Pią Lis 29, 2013 12:06 pm

Ja zostałam zaskoczona imprezą urodzinową podczas ktorej narzeczony mi sie oswiadczyl, wiec jednoczesnie byla to impreza zareczynowa :D
A potem obiad dla rodzicow i rodzenstwa :)

Terry - Pią Lis 29, 2013 12:55 pm

My nie robiliśmy specjalnej imprezy.
Rodzicom i dziadkom oświadczyłam sama, bo nie wytrzymałam do przyjścia A. On też od razu wygadał się jednej z sióstr. Znajomym powiedzieliśmy na mojej imprezie urodzinowej. A drugiej siostrze oznajmiliśmy dzień później, w gronie najbliższej rodziny A. Ją i tak to nie obchodziło, więc nie informowaliśmy jej wcześniej.

Blue89 - Sro Gru 04, 2013 11:11 am

Coś w stylu impreza niespodzianka:) u mnie nie było tak hucznie
E-kwiaty - Wto Sty 07, 2014 6:20 pm

Wieczór kawalerski czy panieński jak najbardziej tak,natomiast o imprezie zaręczynowej pierwsze słyszę. Jeżeli nie jest to wspólny obiad czy kolacja z rodzicami to do tej pory nie miałam z tym styczności.
Terry - Sro Sty 08, 2014 11:36 am

Kiedyś była taka tradycja (przynajmniej w mojej okolicy. Młody przychodził z rodzicami, rodzeństwem, czasem też z dziadkami, do rodziny młodej. W obecności najbliższej rodziny młodej, młody prosił oficjalnie o rękę młodej.
ithanielle - Sro Sty 08, 2014 3:05 pm

Terry napisał/a:
Kiedyś była taka tradycja (przynajmniej w mojej okolicy. Młody przychodził z rodzicami, rodzeństwem, czasem też z dziadkami, do rodziny młodej. W obecności najbliższej rodziny młodej, młody prosił oficjalnie o rękę młodej.


U nas podobnie, ale aktualnie mało kto organizuje takie imprezy. My nie mieliśmy i nie odczuwam z tego powodu dyskomfortu :)

jadwinia92 - Pią Sty 10, 2014 1:02 pm

My również nie mieliśmy , nawet nie było takiego pomysłu :)
Kasiakan - Sro Lut 05, 2014 2:54 pm

Wśród moich znajomych praktyka ta trwa już od jakiegoś czasu. Mamy grono znajomych z którymi chodzimy co jakiś czas na piwo o są takie nasze imprezki. Na tych imprezkach świętujemy zaręczyny nowinki o narodzinach bo ciążach i podobne :) Są też takie bez okazyjne ale nigdy nie wiadomo co Nas na nich czeka :)
E-kwiaty - Sro Mar 05, 2014 1:52 pm

Równie dobrze można urządzić taką imprezę w domu ze znajomymi. Wcale nie trzeba nigdzie wychodzić i szaleć powiedzmy nawet pod względem finansowym,ale to rzecz jasna nasza indywidualna kwestia:)
kociaczek5556 - Pią Kwi 04, 2014 9:46 pm

ithanielle napisał/a:
Terry napisał/a:
Kiedyś była taka tradycja (przynajmniej w mojej okolicy. Młody przychodził z rodzicami, rodzeństwem, czasem też z dziadkami, do rodziny młodej. W obecności najbliższej rodziny młodej, młody prosił oficjalnie o rękę młodej.


U nas podobnie, ale aktualnie mało kto organizuje takie imprezy. My nie mieliśmy i nie odczuwam z tego powodu dyskomfortu :)

to witam w klubie u mnie było podobnie

Staviori_pl - Wto Kwi 08, 2014 12:28 pm

Tutaj nie pomylmy oficjalnych zaręczyn z imprezą dla znajomych,bo to dwie osobne kwestie. Impreza zaręczynowa w wielu przypadkach jest już po fakcie i zastępuje wieczór kawalerski czy panieński. Oficjalna część to obiad czy kolacja w domu z udziałem rodziców i najbliższej rodziny.
panna.chichotka - Sro Wrz 02, 2015 11:22 am

My, za namową najbliższych przyjaciół, organizujemy za 3 tygodnie imprezkę zaręczynową choć tak naprawdę to pretekst, żeby się w końcu spotkać w większym gronie (każdy zalatany w robocie...) i żeby poznali się wszyscy nasi kochani przyjaciele - wtedy łatwiej o rozkręcenie wesela :D
oleczqa002 - Pią Wrz 04, 2015 12:41 pm

Ja również za 2 tygodnie organizuję dla przyjaciół imprezkę urodzinowo - zaręczynową (ze względu na zaręczyny w dniu moich urodzin) :) Uważam, że to fajny pomysł :)
nataliaP - Sob Lis 28, 2015 2:28 pm

ja również zorganizowałam "imprezę zaręczynową", po fakcie. Jest to fajny sposób, aby poinformować o zaręczynach bliskie Ci osoby - rodzinę, przyjaciół i zapoznać ich ze sobą przed weselem. To nie musi być duża impreza - ja swoją zrobiłam w kameralnej sali restauracyjnej w hotelu Stare Kino w Łodzi na 23 osoby. Zjedliśmy wspólnie obiad, zapoznaliśmy się, porozmawialiśmy, powiedzieliśmy wszystkim o zaręczynach i miło spędziliśmy czas w fajnym, "filmowym" miejscu :)
danika - Sob Lis 28, 2015 8:34 pm

u nas właśnie tradycyjnie było. Zaprosiliśmy do domu moich rodziców rodziców narzeczonego, był uroczysty obiad, kwiaty dla mojej mamy i oświadczyny
Catylyn89 - Nie Lis 29, 2015 6:19 pm

danika napisał/a:
u nas właśnie tradycyjnie było. Zaprosiliśmy do domu moich rodziców rodziców narzeczonego, był uroczysty obiad, kwiaty dla mojej mamy i oświadczyny


U nas moje rodzeństwo jeszcze było... Jak oficjalnie, to oficjalnie :razz:

ksikol - Sro Gru 16, 2015 11:17 am

Tak spotkałem się kiedyś było to bardzo praktykowane w niektórych kręgach. Rodzice jednej i drugiej połówki spotykali się i wtedy dochodziło do zaręczyn.
oleczqa002 - Sro Sty 20, 2016 12:54 pm

U mnie odbyła się impreza zaręczynowa - czy też inaczej nazywając - oficjalne zaręczyny, na 4 miesiące po nieoficjalnych zaręczynach (wcześniej nie było na to czasu, a uznaliśmy że Święta Bożego Narodzenia będą idealne na taką okazję) :razz:
W sierpniu zaręczyliśmy się na Greckiej wyspie Korfu, wtedy mój P. wręczył mi pierścionek, a w 2 dzień Świąt, przyjechał do mnie wraz ze swoimi rodzicami, wygłosił przemowę, wręczył kwiaty mnie, mojej mamie i alkohol tacie a następnie oficjalnie poprosił mojego tatę o moją rękę :serducho: Wszystko odbyło się jak należy - rodzice wzruszeni, oczywiście tato nie mógł odmówić :razz: Potem był wspólny obiad i ustalanie szczegółów wesela :)

studentka - Sro Cze 22, 2016 6:12 pm

Ja niedawno byłam u brata na takiej imprezie :)
BasiaK - Sob Wrz 10, 2016 11:26 am

Zdania są podzielone, jedni wyprawiają skromną uroczystość w gronie rodzinnym, inni wolą cieszyć się tą chwilą tylko we dwoje.
Daritka - Pią Paź 27, 2017 9:34 am

Też spotkałam się z organizowaniem takiej małej uroczystości zaręczynowej w gronie rodzinnym, ale już po zaręczynach. Sam ten moment wydaje mi się zbyt intymny i poruszający, żeby spraszać osoby postronne...
thorin_bw - Pią Kwi 06, 2018 1:40 pm
Temat postu: impreza? czemu nie
każda okazja jest dobrą "wymówką" by zorganizować imprezę wiec czemu nie zaręczynowa :-)


Usunęłam link z podpisu. Moderatorka Asiek

Angie034 - Sro Maj 09, 2018 3:52 pm

Ja opijałam ze swoimi dziewczynami zaręczyny :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group