Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Obrączki - Rozmiar obrączek

gosia - Nie Maj 16, 2004 7:00 pm
Temat postu: Rozmiar obrączek
Jaki macie rozmiar Waszych obrączek :?:


Ja mam 12
Moja połówka 21 :serduszka:

Kati - Pon Maj 17, 2004 12:07 am

:arrow: 11
:arrow: 21

Magdzia - Pon Maj 17, 2004 1:19 am

:arrow: 11
:arrow: 19

pipi - Pon Maj 17, 2004 11:32 am

W sobotę zamówiłam , więc mogę się wypowiedzieć:
:arrow: 10
:arrow: 15

Asiek - Pon Maj 17, 2004 11:46 am

Kurza stopa, a ja nie pamiętam dokładnie. :oops:
Jakoś nie przywiązuję do takich rzeczy uwagi.

Ja chyba 11 lub 12, a Mąż na pewno poniżej 20 (18 lub 19).

Asiek sklerotyk. :pokemon:

aniaza - Czw Maj 20, 2004 10:05 am

Aż mi wstyd :oops: odpowiadać w tym temacie, bo mam najgrubsze damskie łapki. Mój rozmiarek to 16,5 a mój ślubny bedzie miał 20,5
Magdzia - Czw Maj 20, 2004 1:20 pm

aniaza napisał/a:
Aż mi wstyd :oops: odpowiadać w tym temacie, bo mam najgrubsze damskie łapki. Mój rozmiarek to 16,5 a mój ślubny bedzie miał 20,5


Ale masz grabe :graba:

niuniab - Czw Maj 20, 2004 8:03 pm

Ja mam 9, a mój P coś ponad 20, ale nie wiem dokładnie ile :?
Kati - Czw Maj 20, 2004 8:04 pm

ojej Niuniab.... tożto jak do komunii :wink:
lesia - Czw Maj 20, 2004 8:34 pm

moja 10 i ............... ukochany 28
juz gdzies pisalam ze sie pani smiala w Aparcie ,ze na meskiej to mozna wygrawerowac Konstancja -Gertruda i sie zmiesci ,a na mojej juz z Aleksandrem bylby klopot :lol:

dagmara - Czw Maj 20, 2004 9:29 pm

Ja mam 10 a mój mąż 24.
just_Kate - Pią Maj 21, 2004 7:38 pm

tia... ja też nie wiem... tzn. nie pamiętam :oops:

Ale jak już będę wiedziała to dam znać :?

tweety - Sob Maj 22, 2004 6:51 pm

aniaza napisał/a:
Aż mi wstyd :oops: odpowiadać w tym temacie, bo mam najgrubsze damskie łapki. Mój rozmiarek to 16,5 a mój ślubny bedzie miał 20,5


chyba cię pocieszę. Ja mam bardzo niewymiarowe paluchy 19 :roll: :mrgreen:

aniaza - Pon Maj 24, 2004 2:19 pm

No rzeczywiście - pocieszyłas mnie. Już myślałam, że tylko ja mam takie paluchy
Ania - Wto Maj 25, 2004 10:05 am

Ja mam dosyć chude i długie palce, ale dokładnie nie pamiętam rozmiaru, nie zamówiliśmy jeszcze obrączek. Natomiast mój Misio to znowu ma takie pulpety jak od innego człowieka, bo cały jest dosyć szczupły i bardzo wysoki a paluszki to ma jak serdelki, króciuśkie i strasznie pulchne. Ostatnio byliśmy na przymiarkach obrączek w Aparcie, tzn wybieraliśmy na razie modele, musze powiedzieć że on strasznie wygląda z tą obrączką.

a jak juz zdecydujemy się na jakieś obrączki to podam Wam dokładne rozmiary.

kryszka - Pią Cze 04, 2004 9:57 am

Moje Kochanie przegonił wszystkich waszych panów z wielkością palucha :wink: - ma rozmiar 29. A ja malutkie 11.
pipi - Pią Cze 04, 2004 10:45 am

Kryszko 29 :shock: , toż to prawie 3 razy grubsze od mojego paluszka :lol:
Asiek - Pią Cze 04, 2004 10:49 am

pipi napisał/a:
toż to prawie 3 razy grubsze od mojego paluszka :lol:

Pipi, to nie tak, że 3 razy grubsze. :?
Rozmiar obrączek funkcjonuje trochę inaczej, nie jest to odpowiednik w mm lub coś w tym stylu.
Owszem, rozmiar jest 3 razy większy, ale nie oznacza to , że narzeczony Kryszki ma 3 razy grubsze palce od Twoich. :wink:

pipi - Pią Cze 04, 2004 1:44 pm

:lol: faktycznie nie będzie, po zastanowieniu trzebaby zastosować wzór
ax + b na promień lub średnicę obrączki w zależności od rozmiaru, przy czym nie znam ani współczynnika a ani b.
b rózne od zera gwarantuje zaburzenie i faktycznie 2 razy większy rozmiar nie oznacza 2 razy grubszego palca :mrgreen:

Kati - Pią Cze 04, 2004 2:08 pm

:shock:

Rany koguta toż to wyższa matematyka :wink:

Ania - Sro Wrz 08, 2004 9:46 am

Słuchajcie stała się rzecz straszna, zamówiliśmy obrączki w Aparcie, zmierzyli rozmiary ja 13, misieg 26, wczoraj byłam je odebrać i moja spadła mi z palca, albo oni coś pomieszali albo jak je wczesniej mierzyłam to miałam strasznie spuchniete palce, no i teraz musimy czekać 2 tygodnie az nam poprawią.
pipi - Sro Wrz 08, 2004 10:08 am

Jeśli zamawialiście jak był upał - to mogliście mieć spuchnięte palce
Ania - Sro Wrz 08, 2004 10:11 am

Prawdopodobnie tak było, bo zamawialiśmy w sierpniu jak było dosyć ciepło, ale nawet nie sądziłam że może być taka różnica
Mia - Sro Wrz 08, 2004 10:13 am

Ja normalnie mam 11 ale ze względu na to że obrączki mamy dość szerokie (bo podwójne białe i żółte złoto) zamówiłam rozmiar 12. P zrobił to samo. My oprócz tego że mierzyliśmy palce, to później staraliśmy się przymierzać obrączki podobnej grubości bo każda inaczej leży. Np. mój cieniutki pierścionek ma rozmiar 11 i jest jeszcze luźny, a szersza obrączka 11 ledwo wchodzi.
pipi - Sro Wrz 08, 2004 10:30 am

U mnie Aniu było na odwrót zamawiałam luźne a odebrałam ciasne - całe szczęście że zamówiliśmy luźne. Jak się nosi pierścionki - to ma się większą orientację o ile zmienia się obwód palca.
Ania - Sro Wrz 08, 2004 10:34 am

Najśmieszniejsze to jest to że ja nie zdawałam sobie sprawy z tego że jak jest upalnie to palce mogą puchnąć no i jak zamawialiśmy obraczki to jak przymierzałam tą 13 to ona była taka w sam raz a nawet troche luzu było, bo pomyslałam sobie że jak mi palce spuchna to będzie za ciasna, a jak wczoraj przymierzałam no to już było tyle luzu że mi spadła :lol:
shima - Sro Wrz 08, 2004 4:51 pm

11 i 21
Anion - Czw Wrz 09, 2004 8:32 pm

Wczoraj bylismy w Aparcie i zmierzyliśmy sobie paluszki :) . Okazało się że ja mam rozmiar 12, a mój K. 23. To chyba tak przeciętnie.
Kati - Czw Wrz 09, 2004 9:13 pm

U mnie jest tak samo - jak jest chłodno - mam rozmiar 11, a jak gorąco 12. Oczywiście zamowimy większy. Zresztą jeśli obrączka jest gruba - rozmiar powinien być większy :D
Anion - Czw Wrz 09, 2004 9:42 pm

Kati dokładnie tak samo!! Ta dwunastka to tak troszkę luźnawa, co prawda nie spadała z palca, ale było ciut na wyrost. Ale pan w aparcie powiedział, że jedenastka będzie za malutka, więc weźmiemy 12. Przynajmniej jak przytyję i palce mi zgrubną to nic się nie stanie... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
scorpionka - Sro Wrz 22, 2004 4:44 pm

A ja swoja przed slubem powiekszalam i wtedy mierzylam byla dobra. Teraz od czasu slubu jest za mala. I znowu musze ja dac do powiekszenia, bo jak mi rece spuchna to dopiero bedzie problem.
Pusiak - Pią Lut 25, 2005 11:06 am

A u Nas odpowiednio 15 i 24
Gniesia - Pon Lut 28, 2005 2:35 pm

Ja mam 12 a mój P. jeszcze nie mierzył.
megi - Pon Lut 28, 2005 9:27 pm

Ja 13 mój pan 29
tusia_queen - Wto Mar 01, 2005 10:26 am

U nas 13 i 17
joa - Wto Mar 01, 2005 11:25 am

megi, 29? Gdzie on ta obraczke nosi, na kciuku?
Dobrze zmierzyliscie? To chyba nie mozliwe, ale moze sie myle,

lvi - Wto Mar 01, 2005 5:11 pm

ja mam 15 a moj luby 21 :)
megi - Wto Mar 01, 2005 6:16 pm

tak 29 nie myle się mój narzezony ćwiczy kulturystyke, dlatego ma dosć duże umieśnione palce hihihi i duzo pracuje!!
kryszka - Wto Mar 01, 2005 11:28 pm

Joa, nie dziw się, mój też ma 29 :30:, a grubasem nie jest.


Jak odbieraliśmy nasze obrączki to jubiler mówił że robił kiedyś rozmiar 39. To dopiero musiał być paluch. :wink:

joa - Sro Mar 02, 2005 8:20 am

przepraszam za zamieszanie z tym 29, ale wydało mi sie jakis duze w porównaniu z innymi rozmiarami.Co prawda nie wiem co nosi moj narzeczony.Moze tez 29 , bo tez jest duzy :) ))
megi - Sro Mar 02, 2005 7:42 pm

nie ma sprawy ,jakie tam zamiesznie! przeciez nie we wszystkim mozemy byc zorientowane do końca!
gambi - Pon Kwi 25, 2005 9:14 pm

:arrow: 12
:arrow: 21
tez mielismy problem, bo zamawialismy dosyc szerokie obraczki i mam nadzieje, ze dobry rozmiar wybralismy :lol:

Kasiawka - Sro Kwi 27, 2005 8:12 am

Obrączki już mamy, szerokie 5 mm, rozmiary 25 i 18, z grawerem , są tradycyjne, bardzo ładne, no i najważniejsze, że pasują, więc nic nie trzeba zmieniać.
Rene - Nie Maj 01, 2005 6:51 pm

11 i 17 bardzo malutkie,
mniej złota użyje jubiler to i taniej zapłacimy ;)

Daffodil - Nie Maj 22, 2005 2:39 pm

U mnie z imieniem Aleksander też byłby mały kłopot:)Ja mam...7 a mój luby 18:)
Gniesia - Pon Maj 23, 2005 1:43 pm

Ja mam jednak 13 ale za to mój P. nie uwierzycie ma ... 14. Szczerze powiedziawszy to jak na faceta to można powiedzieć że to 14.
Ale ja się z tego cieszę bo ma bardzo zgrabne paluszki :lol: . Ogólnie ma bardzo ładne rączki.

Kasiawka - Pon Maj 23, 2005 1:46 pm

Gniesia napisał/a:
Ja mam jednak 13 ale za to mój P. nie uwierzycie ma ... 14. Szczerze powiedziawszy to jak na faceta to można powiedzieć że to 14.
Ale ja się z tego cieszę bo ma bardzo zgrabne paluszki :lol: . Ogólnie ma bardzo ładne rączki.


14 u mężczyzny?? gniesiu musisz zrobić zdjęcie jego paluszków i tu wkleić :mrgreen:

bajeczka - Pon Maj 23, 2005 1:47 pm

Gniesia napisał/a:
Ja mam jednak 13 ale za to mój P. nie uwierzycie ma ... 14. Szczerze powiedziawszy to jak na faceta to można powiedzieć że to 14.
Ale ja się z tego cieszę bo ma bardzo zgrabne paluszki :lol: . Ogólnie ma bardzo ładne rączki.


Muzyk? :)

Kasiawka - Pon Maj 23, 2005 1:49 pm

bajeczka napisał/a:
Gniesia napisał/a:
Ja mam jednak 13 ale za to mój P. nie uwierzycie ma ... 14. Szczerze powiedziawszy to jak na faceta to można powiedzieć że to 14.
Ale ja się z tego cieszę bo ma bardzo zgrabne paluszki :lol: . Ogólnie ma bardzo ładne rączki.


Muzyk? :)


Może pianista, albo harfista :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Gniesia - Pon Maj 23, 2005 1:59 pm

Nie jest muzykiem tylko informatykiem. Za dużo klika chyba :lol:
Kasiawka - Pon Maj 23, 2005 2:00 pm

Gniesia napisał/a:
Nie jest muzykiem tylko informatykiem. Za dużo klika chyba :lol:


Myślisz, że od szybkiego klikania po klawiaturze tak mu paluszki schudły :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Gniesia - Pon Maj 23, 2005 2:24 pm

nie wiem skąd jemu się wzieły tak kruche paluszki ale wierz mi są po prostu ładne :D
Kasiawka - Pon Maj 23, 2005 2:30 pm

Gniesia napisał/a:
nie wiem skąd jemu się wzieły tak kruche paluszki ale wierz mi są po prostu ładne :D



Mogę sobie wyobrazić, że ma bardzo delikatne dłonie :mrgreen:

bajeczka - Pon Maj 23, 2005 2:49 pm

Jak widać ćwiczenie popłaca. I pozwala schudnąć i zaoszczędzić :)
Mika - Pon Maj 23, 2005 5:26 pm

Jak na faceta to rzeczywiście rezultat niesamowity :shock: Niestety klikanie nie na każdego działa bo mój też jest informatykiem i ma rozmiar 22 :wink: Mimo tego jego palce są długie i szczupłe. Ogólnie uwielbiam jego dłonie :D
ewig - Pią Cze 17, 2005 9:16 am

Ja mam "8" a moj N.ok."20".

Sprostowanie:
Moj N. ma 26!!! :whatwhatgirl:

Gniesia - Pią Cze 17, 2005 9:24 am

No i jest problem z obrączkami. Na pierwszy rzut oka nie ma różnicy w rozmiarze. Na przymiarce P. się pomylił i wziął moją. Skutek był taki, że nie mógł jej zdjąć. A co jak się na śłubie pomyli :roll:
kryszka - Sob Cze 18, 2005 9:38 pm

Gniesiu - :lol: . Skoro weszła, to nawet jak się pomylicie na ślubie nie powinno być to widoczne. A potem sobie zamienicie. :lol:
A tak serio, to może jakoś zaznaczcie jedną obrączkę? Np. kolorowym mazakiem po zewnętrznym obwodzie? Po ślubie w samochodzie zawsze możecie to zmazać.

Malgoosia - Pon Cze 20, 2005 4:03 pm

15 i 24 :D
Kasiawka - Wto Cze 21, 2005 9:54 am

Malgoosia napisał/a:
15 i 24 :D


w końcu nieco zblizone do naszych :-)

Gniesia - Wto Cze 21, 2005 11:33 am

W sumie to rozwiązanie mamy tyle, że nie wiem czy ksiądz na to pójdzie.
Chcemy, żeby obrączki niosły nam dzieci na białych poduszeczkach. I nie byłoby wtedy problemu bo na przykład chłopiec niesie P. dziewczynką moją. Ale nie wiem czy ksiądz się zgodzi. Na ślubie mojego chrzesnego ksiądz nie zgodził się aby dzieci podeszły z obrączkami do ołtarza tylko zostały one wcześniej zabrane i podawal im ksiądz. Wtedy klapa :?

Kasiawka - Wto Cze 21, 2005 12:12 pm

Gniesia napisał/a:
Na ślubie mojego chrzesnego ksiądz nie zgodził się aby dzieci podeszły z obrączkami do ołtarza tylko zostały one wcześniej zabrane i podawal im ksiądz. Wtedy klapa :?


Ksiądz jakoś uzasadnił swój zakaz niesienia przez dzieci obrączek bo jakoś dziwi mnie ten fakt, a co mu to przeszkadza??

Gniesia - Wto Cze 21, 2005 12:20 pm

To było dawno temu i nie bardzo pamiętam dlaczego dzieci nie mogły podejść do ołtarza. To były dwie dziewczynki, które szły przed młodymi tyle, że nie mogły podejść z obrączkami do samego ołtarza. Wierzę, że po takim czasie coś się zmieniło. W sumie to nie bierzemy w tym samym kościele ślubu. Poza tym w Górkach (gdzie będziemy sobie ślubować) księża są bardziej otwarci na nowe pomysły (mam nadzieję :wink: )
Pusiak - Wto Cze 21, 2005 12:55 pm

To powodzenia Gniesiu w takim razie i życzymi liberalnych i otwartych na nowe propozycje księży :D Szczerze mówiąc nie za bardzo wiem jak to sie wszystko odbywa i też mnie to troche przeraża... chyba udam sie po poradę do którejś z doświadczonych forumek :D
bajeczka - Wto Cze 21, 2005 1:43 pm

świetny pomysł z tymi dziećmi. Podoba mi sie bardzo. :mrgreen:
Kasiawka - Wto Cze 21, 2005 1:49 pm

Ja tez o tym myślałam, dlatego tak się zdziwiłam , ze ksiądz czegos takiego zabronił, niestety problem sam sie rozwiązał bo nie ma u mnie w rodzinie takich maluchów...
Kot - Sro Cze 29, 2005 10:43 pm

dla mnie 12 dla K. 19 :pokemon:
Żaneta - Sob Lip 30, 2005 11:21 pm

ja mam 13,a moj mąż ma 18. :graba: :graba:
pinia_pinia - Nie Lip 31, 2005 11:51 am

Ja mam 16 ( pluszki chudziutkie mam i długie), a Łukasz jeszcze nie mierzył.

Ania jak ja mierzyłam pierscionek (16) w Aparcie to też był dobry, ale jak Misiek mi go założył po tygodniu na zręczynach to okazał się za duży :( Może to ta klima w tym salonie sprawia, że palce mają inny rozmiar :roll: W każdym razie myśleliśmy, że może do pudełeczka pani schowała nie ten rozmiar bo na ladzie leżała też 17, ale chyba jednak moje palce były wtedy szersze....sama nie wiem...

joanna_25 - Nie Lip 31, 2005 5:07 pm

Mia napisał/a:
Ja normalnie mam 11 ale ze względu na to że obrączki mamy dość szerokie (bo podwójne białe i żółte złoto) zamówiłam rozmiar 12. P zrobił to samo. My oprócz tego że mierzyliśmy palce, to później staraliśmy się przymierzać obrączki podobnej grubości bo każda inaczej leży. Np. mój cieniutki pierścionek ma rozmiar 11 i jest jeszcze luźny, a szersza obrączka 11 ledwo wchodzi.


:shock: :shock: Niech mi ktoś wytłumaczy od czego to zależy?Tzn. że obrączkę trzeba kupić w większym rozmiarze niż normalny pierścionek.
Bo pierścionek zaręczynowy mam 13 więc obrączkę zamówiłam też 13 .Ale teraz się boję że będzie za mała.Niech ktoś poradzi bo obrączka dopiero się robi więc jeszcze mogłabym zadzwonić i zmienić.
A mój M.ma 19( to znaczy według mnie powinien wziąć 18 bo była w sam raz, ale on wolał 19kę)

Żaneta - Nie Lip 31, 2005 5:29 pm

joanna_25 napisał/a:
:shock: :shock: Niech mi ktoś wytłumaczy od czego to zależy?Tzn. że obrączkę trzeba kupić w większym rozmiarze niż normalny pierścionek.
Bo pierścionek zaręczynowy mam 13 więc obrączkę zamówiłam też 13 .Ale teraz się boję że będzie za mała.Niech ktoś poradzi bo obrączka dopiero się robi więc jeszcze mogłabym zadzwonić i zmienić.
A mój M.ma 19( to znaczy według mnie powinien wziąć 18 bo była w sam raz, ale on wolał 19kę)



Joasiu!!! Zależy to glównie od pogody!!!! Jeżeli jest gorąco to będziesz miala spuchnięte palce!!!! Też od rozmiaru obrączki im szersza tym trzeba wziąć wiekszą!!!!! :hm:

joanna_25 - Pon Sie 01, 2005 7:34 am

?aneta napisał/a:
Też od rozmiaru obrączki im szersza tym trzeba wziąć wiekszą!!!!! :hm:


Kurcze to czemu ten cholerny sprzedawca nic nie powiedział.Chyba się powinien znać.Jeszcze się go pytałam :cry: Kurcze muszę chyba zadzwonić tam i zmienić.O jeden numer wystarczy???

Kasiawka - Pon Sie 01, 2005 8:01 am

joanna_25 napisał/a:
?aneta napisał/a:
Też od rozmiaru obrączki im szersza tym trzeba wziąć wiekszą!!!!! :hm:


Kurcze to czemu ten cholerny sprzedawca nic nie powiedział.Chyba się powinien znać.Jeszcze się go pytałam :cry: Kurcze muszę chyba zadzwonić tam i zmienić.O jeden numer wystarczy???


ja też mam obrączke pół numeru większą niż pierścionek i mój R. tez sobie wziął "połóweczkę", nie chcięliśmy bo potem np. latem w upały obrączki wrzynały nam sie w palce.
JA bym radziła ciut większą.

joanna_25 - Pon Sie 01, 2005 8:13 am

KasiaK napisał/a:
joanna_25 napisał/a:
?aneta napisał/a:
Też od rozmiaru obrączki im szersza tym trzeba wziąć wiekszą!!!!! :hm:


Kurcze to czemu ten cholerny sprzedawca nic nie powiedział.Chyba się powinien znać.Jeszcze się go pytałam :cry: Kurcze muszę chyba zadzwonić tam i zmienić.O jeden numer wystarczy???


ja też mam obrączke pół numeru większą niż pierścionek i mój R. tez sobie wziął "połóweczkę", nie chcięliśmy bo potem np. latem w upały obrączki wrzynały nam sie w palce.
JA bym radziła ciut większą.


są też połówki w tych numerach?nie wiedziałam.To bym wzięła pół numeru większą

Kasiawka - Pon Sie 01, 2005 8:24 am

joanna_25 napisał/a:
są też połówki w tych numerach?nie wiedziałam.To bym wzięła pół numeru większą


Joasiu tam gdzie ja kupowałam ( galeria) to sa połówki, i nie wiem chyba wszędzie powinny być.

joanna_25 - Pią Sie 19, 2005 10:23 pm

Odebrałam dzisiaj obrączki.Moją kazałam zrobić większą ...no i taka jakby luźnawa się wydaje :? tzn. chyba mi nie spadnie ale sama nie wiem...
Żaneta - Wto Sie 23, 2005 9:22 pm

joanna_25 napisał/a:
Odebrałam dzisiaj obrączki.Moją kazałam zrobić większą ...no i taka jakby luźnawa się wydaje :? tzn. chyba mi nie spadnie ale sama nie wiem...


?ebyś jej tylko nie zgubila!

Pusiak - Sro Sie 24, 2005 10:47 am

Na pewno nie spadnie, a poza tym może po ślubie udałoby się ją zmniejszyć trochę :?: Albo nawet jeszcze przed :?:
Żaneta - Sro Sie 24, 2005 5:17 pm

Może nie przed ślubem bo jeszcze się nie wyrobią w czasiE! Nie chcę cię Joasiu straszyć,ale jeżeli czujesz,że jest za duża to lepiej naprawiać po ślubie! :graba:
Kot - Pią Sie 26, 2005 9:39 am

Ja myślę, że jeśli są za duże to spokojnie możesz ją zminiejszyć jeszcze przed ślubem. Do 22 października jest dużo czasu :D
Marta24 - Nie Lis 13, 2005 11:05 pm

a ja mam rozmiar obraczki 9 a mój luby 30:)
vaniliaxxx - Pon Lis 14, 2005 10:47 pm

Heh - Marto u nas sytuacja wygląda bardzo podobnie - ja mam rozmiar 9 a mój Marcin 3 razy większy:P (27) :)
Marta24 - Pon Lis 14, 2005 10:56 pm
Temat postu: vaniliaxxx
troszke duzo u nas tych zbiegów okoliczności i podobieństw:D
vaniliaxxx - Pon Lis 14, 2005 11:00 pm

hehe:P siostry ?? :P
Marta24 - Pon Lis 14, 2005 11:04 pm

tia tylko niepodobne :lol:
dorota20w - Nie Sty 22, 2006 12:46 pm

18 i 26
lazy - Czw Sty 26, 2006 8:43 pm

Gniesia, moje Szczęście też ma szczuplutkie paluszki - 15 lub 16 - jeszcze nie zdecydowaliśmy :) a ja 12 lub 13...
Agatka_P - Czw Sty 26, 2006 8:46 pm

My też mamy chude łapki ja mam 12 a misiek sredrną obrączke ma 15 ale jest za luźna więc chyba będzie 14
Lucky - Sob Sty 28, 2006 3:24 pm

Agatka_P napisał/a:
My też mamy chude łapki ja mam 12 a misiek sredrną obrączke ma 15 ale jest za luźna więc chyba będzie 14


O matko Agatko chcesz mi powiedzieć, że mam taki sam numer jak twój partner :shock:

Mam między 13-14 to straszne, czy to znaczy że mam olbrzymie paluchy :?: :oops:

Agatka_P - Sob Sty 28, 2006 3:35 pm

Nie to oznacza że on jest straszny chuderlak. Ja wchodze w jego spodnie bez problemu. Jego siostra ma 23 rozmiar obrączki.
Lucky - Sob Sty 28, 2006 4:02 pm

no to całe szczęście :wink: :D :D
Alma_ - Sob Sty 28, 2006 5:52 pm

Anik, ja też mam 13 (choć zimą trochę za luźne) :graba:
Lucky - Nie Sty 29, 2006 11:00 am

Alma_ napisał/a:
Anik, ja też mam 13 (choć zimą trochę za luźne) :graba:


:D to chyba bardzo popularny rozmiar wśród kobiet.
Chociaż muszę się przyznać, że mój pierścionek zaręczynowy ma numer 15 :oops:
Nie wiem czy to możliwe, żeby była różna numeracja :?:
Przymierzałam obrączke numer 13 i tez była dobra :?

basia80 - Nie Sty 29, 2006 2:25 pm

JA MAM JESZCZE WI?KSZY PROBLEM, MASZRÓWNIE? DŁUGIE I SZCZUPLUTKIE PALUSZKI. MÓJ ROZMIAR TO NAJPRAWDOPODOBNIEJ 7, ALE JESZCZE NIE SZUKALISMY OBR?CZEK.
PRAWDOPODOBNIE NA MOJE PALUSZKI TO TYLKO NA ZAMÓWIENIE.

Lukasz - Pon Sty 30, 2006 12:53 pm

Juz mamy obraczki zamowione, biale matowe zloto z kilkoma takimi fajnymi wcieciami, niewiem czy znajde w necie, jak tak to wam pokaze.
Nasze rozmiary, Kasia: 10, Ja: 21.

misia-misia - Pon Sty 30, 2006 1:31 pm

U mnie jest tak: ja mam zamówioną 16 a mój misio 19. A tak mniej więcej wyglądają (są podobne)
basia80 - Wto Sty 31, 2006 11:11 pm

misia bardzo ładne obrączki wybrałaś, a możesz napisać ile kosztowały?
Ja szukam takich, plik do pobrania niżej.

misia-misia - Sro Lut 01, 2006 1:26 pm

basia80 napisał/a:
misia bardzo ładne obrączki wybrałaś, a możesz napisać ile kosztowały?
Ja szukam takich, plik do pobrania niżej.


Tych co na zdjęciu osobiście nie widziałam ale są bardzo podobne do moich :wink: Moje kosztowac będą ok 400zł za parę. Dokładną cenę poznam przy odbiorze bo zalezy od wagi. Ale nie powinny przekroczyć 400zł. Tam gdzie bralismy obrączki był bardzo duży wybór. A im większy wybór tym trudniej się na cos zdecydować :lol: Tak czy inaczej stanęło na "prawie" tradycyjnych i moim zdaniem slicznych obrączkach.
A wracając do twojego pytania , nie pamiętam czy te twoje też były :?

basia80 - Sro Lut 01, 2006 5:30 pm

misia jak odbierzesz obrączki to daj znać. Jestem ciekawa ich ceny.
adamdial - Czw Lut 02, 2006 8:52 am

basia80 napisał/a:
misia bardzo ładne obrączki wybrałaś, a możesz napisać ile kosztowały?
Ja szukam takich, plik do pobrania niżej.


te obąrączki są bardzo ładne, też takie zamierzamy kupić, tyle że z białego złota, koszt ok 700zł ([URL=http://www.wec.com.pl/e4u.php/1,ModFiles/Gallery/products/Obraczki%20slubne/Biale%20zloto/1934l_A{ART-B19-D.jpg/?alt=APART+B19+bia%B3e+z%B3oto+szer+4+mm]my chcemy takie[/URL] ). W tej chwili mamy takie srebne, bardzo ładnie wyglądają, a ślubne chcemy takie same tyle że ze złota (białego)

co do tematu to nasze rozmiary - 13-14; 25-26

PS takie jak na tym zdjęcu można znaleść w sklepach internetowych, np. tutaj

gosiaczek - Czw Lut 02, 2006 9:30 am

basia80 napisał/a:

PRAWDOPODOBNIE NA MOJE PALUSZKI TO TYLKO NA ZAMÓWIENIE.


Basiu, na ogół sa na zamówienie :)

Nasze rozmiary to 11,5 i 18,5. Najdziwniejsze, że kiedy dobieralismy rozmiar dla mojego męża wg różnych sprzedawców wynosił między 17 a 21 :shock:

basia80 - Czw Lut 02, 2006 9:26 pm

adamdial ceny obrączek z tego jubilera są przeróżne.

224zł - 11, 264zł - 21

salony tych obrączek to:
ARGENTUM Salon Jubilerski
ul. Piotrkowska 114
Tel: 042/ 632 86 98

P.P.U.H. "WM"
al. Kościuszki 31

kryszka - Czw Lut 02, 2006 10:31 pm

Przypominam, że to jest temat o rozmiarze obrączek, nie o modelach. Rozmowę proszę kontynuować w odpowiednich wątkach.
Agnesia - Wto Mar 14, 2006 9:38 pm

Ja mam rozmiar 9, a Moje 19. Można moją schować w jego, fajnie to wygląda.
Nikulec - Pią Lis 24, 2006 4:01 am

Łał, Agnesia, jakie Ty masz malutkie paluszki :)
Ja nawet nie wiem jak to jest z moimi, ale na mniej niż 12-13 nie wyglądają ;)

lmyszka - Pon Lis 27, 2006 5:30 pm

Nikulec :P jak na moje oko to też tak gdzieś możesz mieć, nie to co moje wątłe paluszki :P ;) hehehehe
Nikulec - Pon Lis 27, 2006 8:00 pm

Phi
FOCH ;>
Cała jesteś jakaś taka wątła :P

;)

A Twoje pierścionki jakoś na mnie pasują ;)

lmyszka - Pon Lis 27, 2006 8:05 pm

ty mi tu nie fochaj, pierścioneczek na mojej rączce wygląda cudnie jak by był dla moich paluszków tworzony ;) :kwasny: a "paróweczki" w ogóle nie wiem skąd się wzięły ;) hehehe
maja - Nie Gru 17, 2006 12:35 pm
Temat postu: Małe paluszki
A ja mam tak chude palce że jak poszłam sobie zmierzyć rozmiar (jeszcze do zaręczynowego), to babka się śmiała że takie pierścionki to się robi tylko na zamówienie, bo to rozmiar.... komunijny! Wyszło że mam 7-kę. A obrączkę zamówię wiekszą, tak na zapas, 8 może 9 a narzeczonemu wyszła chyba 20.
555 - Nie Gru 17, 2006 7:20 pm

ja 15 (tzn. rano jest za ciasny a wieczorem za luzny, wiec obraczke chyba wezme 16), a narzeczony 24 (chyba..
Megusia - Nie Gru 17, 2006 8:30 pm

Ja 10, a P. 24 lub 25.
Szpilka - Wto Gru 19, 2006 1:43 pm

Ja mam 9 a moj Łukaszek.. hmm... jakoś ze 3 razy więcej :P
epox - Pon Sty 08, 2007 4:04 am

rozmiar mój to 12,mojego B. 22
Nadia1982 - Sro Sty 17, 2007 7:34 pm
Temat postu: Mam najmniejsze;)
Ja mam 8:))) a nawet 7,5;) Czyli rozmiar odpustowy:)Jak narzeczony kupował mi pierścionek zaręczynowy to jedna Pani go nieomal wyśmiała.....ale i tak kupil za duży:)I byl do zmniejszenia:)I tydzien bylam bez:/
Suelen - Sro Sty 17, 2007 11:59 pm

Basia masz rozmiar komunijny. Jakie malutkie i drobniutkie musiszmieć dłonie.

A Ja mam duże paluszki bo 16 jak zimno to luźna, ale jak ciepło to 16 musi być :oops: :oops: :oops: a K. 17.

madzia8181 - Czw Sty 18, 2007 11:05 am

ja 13 D 18 :)
MonikaZgierz - Sob Kwi 14, 2007 11:33 pm

Ja mam 14, Kotek 24.
Maverick - Pon Kwi 23, 2007 12:19 am

My mamy póki co srebrne obrączki i z tego co pamiętam, moja to 13, ale 12 też by być mogła, a mój Misiek ma 20, ale 19 też by pasowała :smile:
Gabro - Pon Kwi 23, 2007 10:34 am

Ja mam 12, a mój M. - 17:)
Lamia_Kiren - Wto Maj 15, 2007 6:08 pm

ja mam 8,5 a moj narzeczony 23 (obraczke dla mnie kup[ilismy jednak wieksza (9) w razie spuchniecia dłoni w upale). ?miesznie wyglądaja te nasze obrączki, mojego narzeczonego wydaje sie strasznie duża ;)
KreaToR - Wto Maj 15, 2007 6:09 pm

ja mam 16, narzeczona 11
klara76 - Sro Sie 15, 2007 10:25 am

Odebraliśmy wczoraj obrączki i mam mały problem, moja niby wchodzi ławo na palec ale jak już na nim jest to wygląda jakby była za ciasna i nie wiem czy może ją rozciągnąć jeszcze przed ślubem czy poczekać i zrobić to już po. A poza tym to jak leże obok nasze dwie obrączki to moja jest taka malusia w porównaniu z obrączką P. Mogę ją spokojnie włożyć w jego obrączkę :D
EJ-ET - Sro Sie 15, 2007 10:27 am

Klara a może jest szeroka i sprawia wrażenie że palec wychodzi i nad i pod nią ?? właśnie u mnie jak przymierzałam rżne obrączki też mis ię to nie podobało. w końcu wzięłam 4 mm i jest ok. poprzymierzaj jeszcze i pomyśl, może ewentualnie przejdź się tam gdzie kupowaliście i przymierz coś większego czy będzie lepiej , tylko żeby nie spadala...
klara76 - Sro Sie 15, 2007 11:31 am

Moja obrączka też ma 4 mm. Muszę jeszcze poprzyglądać się jej na palcu, mam czas do piątku (dopiero wtedy będę mogła podjechać do salonu a&a)
gosc - Sro Sie 15, 2007 7:25 pm

szerokość naszych obrączek to 5 mm
obwód mojej obrączki to 14 a Crissa 28

klara76 - Czw Sie 16, 2007 9:22 am

Cytat:
Muszę jeszcze poprzyglądać się jej na palcu


Wszystko jest ok z rozmaiarem :jupi: , widocznie wcześniej miałam b. spuchnięte palce - od tej durnowatej, dusznej i parnej pogody :x

SYLWECZKA - Sob Lis 03, 2007 11:34 pm

Właśnie cały czas się zastanawiam nad tym moim rozmiarem paluszka! Jak przymierzałam w salonie to pani stwierdziła że mój rozmiar to 11. Tylko że u mnie to jest tak że mam "duże różnice" -> jak jest gorąco paluszki robią się grubiutkie a jak jest zimno to bardzo sie zmniejszają! Tak właśnie mam z pierścionkiem zaręczynowym: jest to rozmiar 12 i normalnie jest ok, dobrze wygląda na palcu, ale jak mi gorąco to trudno go zdjąć/założyć, a jak jest zimno boję sie że spadnie, bo zupełnie luźno przechodzi przez palec (wtedy przekładam go na środkowy palec)!Pewnie obrączkę też będę miała w rozmiarze 12, tylko że obrączki przecież nie będę tak przekładać!
klara76 - Nie Lis 04, 2007 10:41 am

Ja zamówiłam 15, ale 2 tygodnie po ślubie dałam do rozszerzenia i teraz ma 16. Wcześniej, mimo wszystko, była za ciasna i po prostu było mi niewygodnie. Teraz jest ok.
magda26 - Nie Lis 04, 2007 11:05 am

Ja mam 16, i jak mam spuchnięte palce to jest ok, a tak jest troszkę za luźna. Ale nie będę jej zmniejszała, no chyba, że za jakiś czas będzie mi to bardzo przeszkadzało.
Canaves - Wto Lis 06, 2007 6:05 pm

A ja mam takie pytanko... Może sie ktoś orientuje... Teraz jest cała gama pięknych obrączek o niestandardowych wzorach. Pomieszane białe złoto z żółtym, z różnymi zdobieniami i matowieniami. Obrączki aż kuszą, żeby kupić, takie są ładne... :) ale co jeśli nam palce zgrubieją? Czy takie obrączki da sie w jakiś sposób poszerzyć? Czy trzeba sie liczyć z tym, że kupując taką, będzie miała jeden rozmiar na stałe i nic sie nie da z nim zrobić...
SYLWECZKA - Wto Lis 06, 2007 7:32 pm

Canaves zadała ważne pytanie! Też się nad tym zastanawialiśmy! Ponieważ w salonie firmowym pytaliśmy i tam w ogóle nie zajmują sie powiększaniem (ewentualnie do 2 lat jakieś naprawy itp.). Może wiecie jak to jest czy jubilerzy zajmują się powiększaniem, co wtedy z wzorem obrączek i grawerowaniem???
JAGODA25 - Pią Gru 07, 2007 6:04 pm

wITAM TO MÓJ DEBIUT NA TYM FORUM...moj rozmiar obraczki to 16 a narzeczonego 17.....i to mimo ze jestem od niego 50kg lzejsza(wazy moj misio 110kg)takie ma kosci i juz...
zabeczka - Nie Gru 09, 2007 1:38 pm
Temat postu: male place
ja mma ogromny problem, bo paluszki male jak u dziewczynki, rozmiar 12 chyba u nas w kazdym razie to jest 48, i w sklepach zartuja ze to chyba na komunie prezent
aka - Nie Gru 16, 2007 9:18 pm

12 to nie jest taki znowu mały rozmiar. Tez mam 12, albo 11 i nie widzę w tym żadnego problemu: pierścionek zmniejszą bez problemu, na obrączki i tak każą czekać, a przy mierzeniu, jak włożysz o 1-2 rozmiary większą/y to dużej różnicy nie robi.
Martysia - Sro Sty 30, 2008 12:53 pm

a ja mam 10 teczke:) a moj Kochany nawet nie wiem :roll: musimy juz niedlugo pojsc i cos wybrac.
aka - Sro Sty 30, 2008 1:10 pm

U nas kiepsko idzie wybieranie :/ . Mam wrażenie, że wszędzie jest to samo i jakoś nic mnie nie urzekło, eh...
Asiek - Sro Sty 30, 2008 1:28 pm

aka napisał/a:
12 to nie jest taki znowu mały rozmiar. Tez mam 12, albo 11 i nie widzę w tym żadnego problemu

Aka, żabeczka napisała, że ma odpowiednik rozmiaru 48 - a 48 to naprawdę malutki rozmiar, więc miała rację. :smile:

aka - Sro Sty 30, 2008 2:24 pm

Nie znam tej rozmiarówki z 48. Napisała też, że to odpowiednik 12, a to nie jest specjalnie mały rozmiar.
Hatifnatka - Pon Lut 18, 2008 11:07 pm

a my oboje mamy 13-stki :lol:
Agnieszka19 - Sro Lut 20, 2008 6:16 pm

A ja myślałam że mój Kamil ma cieniutkie palce :)
Ja mam 13 a on 18 :)

anka992 - Sob Mar 29, 2008 3:42 pm

Ja 16, a D 20 :)
tofee - Nie Mar 30, 2008 12:12 pm

Ja 10 a mój m 18,5 8)
doni_iza - Pon Mar 31, 2008 10:15 am

Ja mam 10, paluszków mojego K. jeszcze nie mierzylismy :wink:
MalaJu - Nie Kwi 06, 2008 11:44 pm

ja - 11, PM - 19
fiona83 - Pią Kwi 18, 2008 3:01 pm

Ja to mam konkretny paluszek - 17 :cwaniak:
Krzysiek - 18,5.

justinaa - Pią Kwi 25, 2008 11:03 am

bardzo dobrze Fionko :D
ja mam 16, ale to na lewej dłoni :D więc chyba zanim zakupimy, tudzież zamówimy obrączki przymierzę sobie 17 na właściwym placu
a D. nie wiem, on chyba też nie wie, więc będziemy mierzyć oboje :)

marta_s3 - Pią Kwi 25, 2008 7:01 pm

Ja mam rozmiar 11 a rozmiaru mojego M dokładnie nie zanmy ale chyba coś koło 24
justinaa - Pią Kwi 25, 2008 8:08 pm

no to niezła różnica :)
marta_s3 - Pią Kwi 25, 2008 8:54 pm

Faktycznie ja mam takie małe i drobne paluszki a moje kochanie ma palce King Konga :)
Dorotka847 - Pon Kwi 28, 2008 9:21 am

ja mam 10 moje kochanie 23
Martysia - Czw Maj 08, 2008 3:17 pm

u nas też jest kontrast. Ja 8 a mój P 20 :) a kiedyś miałam 10tke!:) mało obrączek, które akurat mnie się podobały pasowało na moje drobne paluszki; były zbyt masywne!
Koalinha - Sob Cze 14, 2008 4:06 pm

8? Bardzo drobniutkie paluszki :) Udało nam się wybrać obrączki wczoraj. Moja to 14,5. Rui 23. Różnica jest, więc pewnie nie pomylimy ich przy zakładaniu w kościele :)
evelinka - Nie Cze 15, 2008 3:26 pm

Ja aktualnie (bo miałam większy kiedyś) mam rozmiar palucha 14, a mój Maciek coś ponad 20
truskawka_ja - Wto Lip 15, 2008 2:42 pm

Ja 14, Said 17
agniesia22 - Pon Sie 04, 2008 9:53 pm

Ja mam rozmiar 8 a mój narzeczony jeszcze nie mierzył.
izunia_82 - Pon Sie 04, 2008 11:48 pm

Ja mam 13, a Misiek 22.
asia84 - Wto Sie 05, 2008 12:18 pm

Ja - 14, Mąż - 20 :razz:
Debussy - Wto Wrz 16, 2008 9:54 pm

Ja - 14
On - 19

Tajgete - Sob Lis 22, 2008 3:18 pm

Ja - 15
Wojtek - 20

A najciekawsze jest to, że wszystkie pierścionki zawsze kupowałam w rozmairze 16 :cool:

szaraczarownica - Sob Lis 22, 2008 3:29 pm

ja: 13 (pierścionek zaręczynowy) - 14 (obrączka)
grey: 23

agunia84 - Pią Sty 02, 2009 11:52 am

Ja - 14
K. - 26
Po miedzy rozmiarami naszych obrączek jest bardzo duża różnica i na pewno nie pomylimy się w kościele. :wink:

Kociadło - Pią Sty 09, 2009 11:58 pm

ja - 14 miłek - 28:)
ppola - Pon Sty 19, 2009 12:31 am

wreście sie zmierzylismy ;)
Ja - 10
Mój Mistrz - 23
a miał miec takie malutkie łapki 8)

aaniaa - Pon Sty 19, 2009 7:45 am

Ja mam 13 a mój narzeczony ma 23
Misiuniaaaa - Wto Sty 20, 2009 12:53 am

Ja jak dziś mierzyłam tak przypadkiem to mam 12, ale zastanawiam sie czy nie wziąść większego ( coby mnie nie uciskało jak mi palce popuchna). Ale nauczona doświadczeniem, zawsze jak jakieś pierścionki miałam to po jakims czasie okazywało się że są za luźne i to sporo.
rajeczka - Sob Lut 14, 2009 7:27 pm

ja mam 11 a moj mezczyzna 21 :) malutkie mamy paluszki
Martuś i Jaruś - Nie Lut 15, 2009 11:53 am

Rajeczka malutkie??

My w piątek zamawialiśmy obrączki i ja mam 12 a Jarek 15 :)

rajeczka - Nie Lut 15, 2009 2:37 pm

wow no to niezle ;) to jednak moj L nie ma takich chudziutkich paluszkow..a wydawalo sie ze jednak :)
caixa - Nie Lut 15, 2009 10:01 pm

A my 12 i chyba 19 (chudziutkie paluszki ;P )
yennefer - Nie Lut 15, 2009 10:28 pm

ja mam 9 :roll: partner nie wiem...jeszcze
Malwina_łódź - Wto Lut 17, 2009 7:58 am

Ja - 14, Ł. - 22 ;)
asiulek82 - Czw Lut 19, 2009 9:18 pm

Ja mam karakany - 9 a mój Kotek trolle - 26 ;P
Tissaia - Pon Lut 23, 2009 8:36 pm

Rany, wy to macie cienkie paluszki :P U nas odpowiednio 14,5 i 23.
mietka - Pon Lut 23, 2009 9:03 pm

Tissaia napisał/a:
Rany, wy to macie cienkie paluszki :P U nas odpowiednio 14,5 i 23.


u nas 15 i 26

Ambrozja - Wto Lut 24, 2009 7:06 pm

Ja mam 11, narzeczony 20.
Agguniaa - Wto Lut 24, 2009 8:37 pm

Ja mam 17, a mój Narzeczony 27 ;)
ajulka - Sob Lut 28, 2009 7:01 pm

Ja - 9 mój K. - 30 ... Godżilla :o
brown_amber - Nie Mar 01, 2009 9:57 pm

Ja 11 moj narzeczony 24,5 ;) roznica spora wiec nie ma mozliwosci pomylki podczas slubu :lol:
asiulek82 - Nie Mar 01, 2009 10:48 pm

Wow ajulka to różnica jeszcze wieksza niż u nas :o :D
ajulka - Pon Mar 02, 2009 9:55 pm

asiulek82 napisał/a:
Wow ajulka to różnica jeszcze wieksza niż u nas :o :D

Ano K. jest ponad dwa razy cięższy ode mnie, to i paluszki ogromniaste... ;)

Trismegista - Wto Kwi 21, 2009 4:52 pm

ja-12, on-23,5 ;) na pewno sie nie pomylimy ;)
pszczoła - Wto Kwi 28, 2009 10:40 am

a ja mam 8, a mój luby 17:) jak dzieci:)
madzialenka - Sro Kwi 29, 2009 5:35 pm

oj to ja mam wielkie paluchy bo 17 ale długie :) a mój F ma 20 :)
Audiolka - Sro Kwi 29, 2009 6:31 pm

Mój małż ma 21, a ja jak poszłam do Jubilera to miałam 18. Przy odbiorze okazało sie ze obrączka jest za duza i godzinkę trzeba było czekać na zmniejszenie o jeden rozmiar.
KotaBasia - Czw Kwi 30, 2009 6:56 am

Ja mam rozmiar 16, a mój narzeczony 21.
martitka - Czw Maj 28, 2009 11:40 pm

madzialenka napisał/a:
oj to ja mam wielkie paluchy bo 17


ja mam większe ;) ale tylko o 1 rozmiar i tylko prawej ręki, serdeczny prawej - rozmiar 18 lewej - rozmiar 17 :D , P. ma 23

Master - Sob Maj 30, 2009 9:08 pm

Ja mam 11 :lol: A mój mąz nie pamiętam :oops:
smerfetk@ - Nie Maj 31, 2009 1:00 pm

A ja mam 9 a mój narzeczony 24 .. nie pomyla się podczas ślubu :D
ppola - Nie Maj 31, 2009 1:02 pm

ja mam 10 narzeczony 24 - jedna wchodzi w druga i razem wygladaja przekomicznie :)
Yoanna - Czw Cze 04, 2009 9:43 pm

hehe ja- 11
M.- 28 :smile:

aggar - Sro Cze 10, 2009 8:59 am

Ja mam mikruski :) - 8,5 a mój przyszły małżonek ma 21
kasia_m85 - Sro Cze 10, 2009 11:12 am

Ja mam 11,a mój men 25:)
Karolka_23 - Pon Cze 15, 2009 10:51 am

Nasze rozmiary obrączek to:
moja-10
narzeczonego-19; również nie pomylą się w kościele :)

skalimonka - Czw Cze 25, 2009 10:28 pm

Ja mam najmniejszy rozmiar (J), moj A. najwiekszy (Z+3) :smile:
Mielismy problemy wlasnie z rozmiarem palca mojego A. gdyz tu troche dziala to na innej zasadzie. Wedlug testera w sklepie, bylo w miare, jednak obraczka zawsze okazywala sie za mala. Konczylo sie na tym, ze kilka razy byly gotowe, az w koncu musielismy z nich rezygnowac, bo nie chcieli zrobic odpowiedniego rozmiaru. W koncu poszlismy do "porzadnego" sklepu jubilerskiego, gdzie mieli miernik "Z+3". :smile: Widocznie tak nam bylo pisane i tak nas jedne urzekly, ze juz wiedzielismy, ze to te :D

[ Dodano: Czw Cze 25, 2009 10:30 pm ]
Jedno jest pewne... tez na pewno w kosciele bedziemy wiedziec, ktora jest czyja hihihi nie ma mozliwosci pomylki :smile:

ava - Wto Lip 28, 2009 9:37 pm

Ja mam 11,5 a S. ma 23,5 :)
yennefer - Sro Lip 29, 2009 3:27 pm

Ostatecznie 10,5 i 16,5
Bella - Pią Lis 13, 2009 11:00 pm

Zamówiliśmy obrączki :hurra:
Przeglądając Wasze wypowiedzi stwierdzam, ze my chyba jakieś duże palce mamy :P
:arrow: ja mam 14
:arrow: mój Miś 27
ale w sumie to tez zależny od modelu obrączek, bo z tego co się orientowaliśmy przymierzając to gdybyśmy wybrali płaskie zamiast półokrągłych to mogłyby być spokojnie o jeden rozmiar mniejsze... :lol:

agulka1989 - Pią Gru 11, 2009 12:22 am

Bella,wy macie duże palce??
no coż... po tym co tu przeczytałam to wyjdziemy na jakiś gigantów...
ja mam rozmiar 24 (tak, tak dobrze widzicie)
a mój Z ma 20. Dziwi mnie tylko to, że różnica jest tak mało widoczna...

ale u mnie w rodzinie to chyba normalka takie rozmiary... mój brat jest chudy jak patyk a też ma 24... widocznie trafił się ród grubokościstych... ;)

ART DECO JUBILER - Nie Gru 13, 2009 1:54 pm

Rzeczywiście, rozmiar obrączki nie zawsze odzwierciedla posturę osoby. Często zdarza się też, że w trakcie noszenia obrączki lub nawet tuż przed ślubem zmienia się rozmiar, np. w wyniku schudnięcia, na szczęście można zdecydowac się na poszerzenie lub zmniejszenie obrączki czy pierścionka.
joannakarolina - Nie Sty 31, 2010 10:51 pm

Ja mam rozmiar 10 a narzeczony 24 ;)
klawdia - Pią Lut 05, 2010 7:34 pm

u nas: ja --> 13,5 M. --->25
Elwirka1 - Pią Lut 05, 2010 7:36 pm

Ja mam 9 a mój M ma 20 :D
renacia86 - Sro Lut 24, 2010 12:57 pm

:serce: moja 13
:serce: Miśka 22

katrina - Sro Lut 24, 2010 2:37 pm

to ja po rozmiarze palców jestem gabarytów Fiony ze Shreka ;/
ja mam 17 a mój S. 18

Kiero - Sob Kwi 17, 2010 12:20 am

moja dziewczyna ma między 12 a 13, czy lepiej wybrać mniejszą czy większą?
kakonka - Sob Kwi 17, 2010 8:38 am

ja obrączkę mam 12 :) a Kondzik 25 :)

[ Dodano: Sob Kwi 17, 2010 8:39 am ]
Kiero napisał/a:
moja dziewczyna ma między 12 a 13, czy lepiej wybrać mniejszą czy większą?

taką, zeby była dobra, to zależy od tego czy, np. czasem Jej palce puchną ale żeby też za luźno z palca nie schodziła bo może spaść...

Debussy - Sob Kwi 17, 2010 9:09 am

Kiero napisał/a:
moja dziewczyna ma między 12 a 13, czy lepiej wybrać mniejszą czy większą?

A może środek, czyli 12,5? :)

randomgirl - Sro Maj 05, 2010 9:54 pm

Ja mam 13, a mój R - 23 :smile:
ART DECO JUBILER - Wto Maj 18, 2010 6:46 pm

Lepiej wybrac troche większa,ponieważ obrączka musi miec minimalny luz na palcu. Nie może byc zbyt ciasna.
randomgirl - Sro Maj 19, 2010 12:22 am

ART DECO JUBILER napisał/a:
Lepiej wybrac troche większa,ponieważ obrączka musi miec minimalny luz na palcu. Nie może byc zbyt ciasna.


Tak też wybraliśmy :smile:

Weira - Sro Maj 19, 2010 8:56 pm

Ja 13, a mój Przemko 23 :-)
kata100710 - Sro Maj 19, 2010 9:26 pm

u nas ja 9 a on 19
karapp - Czw Maj 20, 2010 12:13 am

My zamówiliśmy moją obrączkę nr 13 ale od tego czasu schudłam 10 kilo i teraz jak mierzyłam obrączkę to mi spada z palca. Fakt faktem zawsze nosiłam nr 12 lub 12,5 a obrączkę chciałam troszkę większą bo latem mi puchną palce ale teraz muszę coś wymyślić żeby nie zgubić obrączki po ślubie....
gosista - Pon Sie 23, 2010 3:24 pm

Oj to ja chyba będę taką małą rekordzistką bo właśnie z ciekawości sprawdziłam i na mój palec pasuje pierścionek w rozmiarze 5 :!: i to w momencie kiedy mam lekko spuchnięte palce. Pewnie obrączkę wybiorę 6 lub 7 zależnie od grubości. Za to mój B. ma dosyć grube palce więc nasze obrączki będą razem ciekawie wyglądać :-P
M_and_M - Pon Sie 23, 2010 8:18 pm

gosista napisał/a:
Oj to ja chyba będę taką małą rekordzistką bo właśnie z ciekawości sprawdziłam i na mój palec pasuje pierścionek w rozmiarze 5 :!:


ile????? :o :o :o :o :o :o :o :D :D :D :D :D

Elwirka1 - Wto Sie 24, 2010 10:37 am

rozmiar 5 to chyba taki dziecięcy bardzo :) Mój rozmiar 8 był ciężko dostępny :)
gosista - Wto Sie 24, 2010 11:40 am

No niestety już z pierścionkiem zaręczynowym były spore problemy, ale akurat ten co nas zauroczył był w odpowiednim rozmiarze (11), nigdzie indziej nie mieli tak małych :P
Może z obrączkami nie będzie takiego problemu bo zamierzamy przetapiać własne złoto, więc to chyba już nie ma znaczenia jaki rozmiar mają zrobić, a przynajmniej trochę na mnie zaoszczędzimy :lol:

ppola - Wto Sie 24, 2010 11:51 am

gosista napisał/a:
ale akurat ten co nas zauroczył był w odpowiednim rozmiarze (11),
to jaki w końcu masz rozmiar 5 czy 11?
gosista - Wto Sie 24, 2010 2:42 pm

Zaręczynowy nosze na środkowym palcu.
ppola - Wto Sie 24, 2010 2:46 pm

gosista, to w takim razie musisz miec ogromna dysproporcję miedzy palcami, 6 rozmiarów to już jest bardzo duża róznica. JA mam róznicę 2 rozmiarów i jest to dość widoczna róznica.
kakonka - Wto Sie 24, 2010 2:47 pm

gosista napisał/a:
Zaręczynowy nosze na środkowym palcu.


to masz aż taką różnice miedzy palcami ?? dla porównania ja serdeczny mam 10 a środkowy 12 :)

ppola - Wto Sie 24, 2010 2:48 pm

kakonka napisał/a:
dla porównania ja serdeczny mam 10 a środkowy 12
no własnie ja mam identycznie i bardzo mnie to dziwi ;)
Agu24 - Wto Sie 24, 2010 7:37 pm

Ja mam 12, a mój Michał 25 :smile:
gosista - Wto Sie 24, 2010 9:29 pm

Też się teraz bardziej zaczęłam nad tym zastanawiać i im przyglądać :-P w grubości palców jest różnica ale nie jakaś kolosalna, ale za to jest spora różnica w grubości kostek i to chyba wpływa na to że na serdeczny mogę włożyć aż tak mały rozmiar. Po za tym dwa razy większy rozmiar nie oznacza dwa razy grubszego palca przecież :-P
To są tylko niecałe 2mm różnicy na średnicy

sloneczkoo - Sro Wrz 01, 2010 8:40 pm

1 rozmiar to ok 0,3mm (średnicy wewnętrznej)
więc między 5 a 11 jest różnicy dokładnie 2mm.

rozm. 5 to 14mm
a rozm 11 to 16mm

Mówimy o miarach jubilerskich ;)

[ Dodano: Sro Wrz 01, 2010 8:42 pm ]
kakonka napisał/a:
ja serdeczny mam 10 a środkowy 12
ppola napisał/a:
kakonka napisał/a:
dla porównania ja serdeczny mam 10 a środkowy 12
no własnie ja mam identycznie i bardzo mnie to dziwi ;)


czyli Ty masz ponad 3 razy większą różnicę między palcami niż one ;)
mnie też to dziwi :?

kamilla1984 - Sro Wrz 22, 2010 12:47 pm

ja ma 10 a narzeczony 27
Bian - Sro Wrz 22, 2010 4:18 pm

U mnie 9, u Marcina 20 :)
SklepJubilerski - Czw Paź 14, 2010 4:23 pm

Rozmiary mogą się delikatnie różnic,a co mają powiedzieć ci,którym puchną palce? Np od uczulenia? Wtedy dopiero jest problem. Mój rozmiar to 10 :)
anuszkaa - Nie Gru 19, 2010 11:48 am

ja 14
moj P. 19,5

ART DECO JUBILER - Pon Gru 20, 2010 12:31 pm

19,5 to stosunkowo mało ;) Do tego dochodzą jeszcze delikatne różnice i zawsze podczas zakupu i podania wymiaru,lepiej jest dodac jakieś 1 mm dla pewności. Lepiej miec ciut za duże niż za małe :)
anuszkaa - Pon Gru 20, 2010 12:57 pm

no mało, bo jest szczuplaczek. ta polowka była dodatkowo tak na wszelki własnie wypadek :P
Malena - Pon Gru 20, 2010 1:21 pm

kurcze, nielatwo z tym rozmiarem...miesiac temu mierzylismy prototyp naszych obraczek, przedwczoraj juz prawie gotowe i byly za duze...postanowilismy pomniejszyc kazda o pol rozmiaru - choc moja wydaje mi sie o jakis rozmiar za duza - ale teraz jest zima, a latem mozemy miec spuchniete dlonie (ja mam tendencje i czuje po pierscionku zareczynowym, ze rozmiar moich palcow sie zmienia). Odbieramy obraczki zima jeszcze i jestemy umowieni z jubilerem, zeby przymierzyc latem i najwyzej w lipcu dopasujemy gotowe.
ART DECO JUBILER - Sro Sty 26, 2011 1:10 pm

Pomniejsz o pół rozmiaru,nie o cały rozmiar. Potem może się okazać,że jednak była dobra,a po takim zmniejszenie nie nadaje sie do niczego i jest zbyt ciasna. Zawsze warto brać lub ucinać połówki.
onaaga - Czw Sty 27, 2011 1:33 pm

to może ktoś i mnie pomoże...
Narzeczony ma palec jak klepsydra - tylko w odwrotną stronę - chude kości i gruba kostka...
zamówiliśmy obrączki i wyszedł na miarce rozmiar 18...
niestety okazało się, że obrączka owszem wchodzi przez kostkę, na kości lata, a do zdjęcia narzeczony musi używać wspomagacza (chociażby zwilżyć palec wodą, bo na sucho nie chce zejść)
Tylko teraz się zastanawiamy czy jest sens ja zwiększać? Bo może łatwiej będzie schodził z kostki ale skoro już lata jak jest na miejscu to czy nie będzie jeszcze gorzej odstawała?

anooleczka - Pią Sty 28, 2011 7:16 pm

Nasze: 9 i 23
M_and_M - Pią Sty 28, 2011 8:32 pm

onaaga napisał/a:
..
niestety okazało się, że obrączka owszem wchodzi przez kostkę, na kości lata, a do zdjęcia narzeczony musi używać wspomagacza (chociażby zwilżyć palec wodą, bo na sucho nie chce zejść)
Tylko teraz się zastanawiamy czy jest sens ja zwiększać? Bo może łatwiej będzie schodził z kostki ale skoro już lata jak jest na miejscu to czy nie będzie jeszcze gorzej odstawała?


moim zdaniem nie ma sensu powiekszac bo i po co? a ze ma klopot ze zdjęciem... no cóz, to niech nie zdejmuje :smile:

anuszkaa - Sob Sty 29, 2011 9:01 am

M_and_M napisał/a:
onaaga napisał/a:
..
niestety okazało się, że obrączka owszem wchodzi przez kostkę, na kości lata, a do zdjęcia narzeczony musi używać wspomagacza (chociażby zwilżyć palec wodą, bo na sucho nie chce zejść)
Tylko teraz się zastanawiamy czy jest sens ja zwiększać? Bo może łatwiej będzie schodził z kostki ale skoro już lata jak jest na miejscu to czy nie będzie jeszcze gorzej odstawała?


moim zdaniem nie ma sensu powiekszac bo i po co? a ze ma klopot ze zdjęciem... no cóz, to niech nie zdejmuje :smile:

Moj P. tez ma ten sam problem, ale narazie nic nie powiekszamy. Jubiler powiedzial, zeby troche ponosic i sprawdzic czy nie uciska za bardzo. Jesli tak, to mozna spokojnie powiekszyc o pol rozmiaru. Ale na szczescie obraczka lezy jak ulał.
M_and_M ja tez swojemu powiedzialam, ze nie bedzie przynajmniej zdejmowal hihi

onaaga - Pon Lut 07, 2011 2:25 pm

M_and_M napisał/a:
moim zdaniem nie ma sensu powiekszac bo i po co? a ze ma klopot ze zdjęciem... no cóz, to niech nie zdejmuje


anuszkaa napisał/a:
Moj P. tez ma ten sam problem, ale narazie nic nie powiekszamy. Jubiler powiedzial, zeby troche ponosic i sprawdzic czy nie uciska za bardzo. Jesli tak, to mozna spokojnie powiekszyc o pol rozmiaru. Ale na szczescie obraczka lezy jak ulał.
M_and_M ja tez swojemu powiedzialam, ze nie bedzie przynajmniej zdejmowal hihi


dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi ;) ;)

Ja mojemu to samo powiedziałam :twisted:

anooleczka - Pon Lut 07, 2011 2:34 pm

Poprawka: 10 i 22
Hellen - Pon Lut 07, 2011 2:40 pm

Ja mam takie same palce czyli odwrócona klepsydra. Wszystkie pierścionki łącznie z zaręczynowym ledwo przechodzą przez stawy a na palcu latają i to bardzo. Nie wygląda to dobrze ale co mam zrobić. Z tego powodu tez nie zamawiam teraz obrączek tylko czekamy aż będzie cieplej. Bo wtedy mam grubsze palce.
Marcka - Pon Lut 07, 2011 7:33 pm

Mój M również ma ten problem "odwróconej klepsydry" ale chociaż mu nie spadnie :)
U nas 12 i 23 ;)

M_and_M - Wto Lut 08, 2011 8:15 pm

14 i 20 (chyba)

a swoją drogą to w jakim celu my to tu piszemy??? :smile: :smile: :smile: :smile: :smile:

martula_87 - Pią Mar 18, 2011 10:37 pm

Ja-12
Michał-21.

Dobi - Sob Mar 19, 2011 10:40 am

Żona ma chyba 14, a ja - 27 8)
ART DECO JUBILER - Nie Mar 27, 2011 9:08 pm

M_and_M napisał/a:
14 i 20 (chyba)

a swoją drogą to w jakim celu my to tu piszemy??? :smile: :smile: :smile: :smile: :smile:

Kobiety chcą się przekonac, że mają zgrabne paluszki, bo przecież wszystkie takie mamy :D

malu86 - Nie Kwi 17, 2011 11:35 am

ja - 11
Ł - 18

M_and_M - Pią Cze 17, 2011 4:06 pm

M_and_M napisał/a:
14 i 20 (chyba)


okazalo sie, że to jednak bylo 15 a ze dwa dni po slubie juz mialam palec odparzony (jednak zdejmowanie miary zima bywa zdradliwe) to teraz mam powiekszona do 16 :) grubasne cos te moje paluchy widze :D

malutka_sdz - Pią Cze 17, 2011 5:59 pm

14 i 20 :smile:
M4rcysi4 - Pon Cze 20, 2011 8:38 pm

Dziś odebraliśmy obrączki i ostatecznie nasze rozmiary to:
11 i 17 ;)

ART DECO JUBILER - Czw Cze 23, 2011 6:16 pm

Z tymi rozmiarami to jest różnie,szczególnie teraz kiedy niektórym puchną palce w okresie letnim i nie możemy nic na to poradzić. To największy problem,ale dobry jubiler spokojnie sobie z tym poradzi.
Magdzik - Nie Lip 10, 2011 8:04 pm

Ja mam rozmiar 14, a narzeczony 28 :D Duuuuża różnica :wink:
martusiaaaaaa - Czw Lip 14, 2011 8:52 pm

Ja mam malusią 11 a mój P. 17 :)
All-me - Pią Lip 15, 2011 12:39 am

14, 19 :D
gosista - Pią Lip 15, 2011 11:23 am

U mnie stanęło na 7 a B. ma 24,5. Przynajmniej w kościele nie będzie pomyłki :-P
aguuuunia44 - Nie Wrz 11, 2011 4:01 pm

Moja 9, a mojego M. 25, ale chyba o jeden rozmiar powiększymy.
fuente - Sob Wrz 17, 2011 7:48 pm

A u nas lustrzane odbicie :) )

Ja mam 12 a On 21 :) )

asia7 - Pon Paź 17, 2011 2:51 pm

ja pomiędzy 9 a 10 a P. 25 (też się nie pomylimy ;) )
madziula13893 - Wto Paź 18, 2011 8:50 am

Moja będzie 11 a narzeczonego 21... oczywiście jeśli po drodze do ołtarza Kacperek ich nie zgubi :D
ewa.krzys - Czw Sty 05, 2012 2:29 pm

To wygląda na to, że mam ogromne paluchy :oops: moja 16, a K. 23,5
Aleks87 - Pią Lut 24, 2012 9:35 pm

Ja mam 8 i trochę się martwię bo wiem, że w Aparcie obrączki niektórych modeli robione są obrączki od rozmiaru 10. Mój Narzeczony- rozmiar nieznany ;) mamy ślub w sierpniu i mamy zamiar się już poważnie rozglądać za obrączkami od marca.
All-me - Pią Lut 24, 2012 9:53 pm

Ja mam 13 a narzeczony..nie wiem :) ale ma szczupłe paluszki :lol:
MadMar - Sob Lut 25, 2012 12:50 pm

ja mam 11, na narzeczony 22 :D
taja - Nie Lut 26, 2012 9:57 am

ja mam 13 a przyszły 23 :)
nalinn - Nie Lut 26, 2012 5:43 pm

Ja mam 15 a narzeczony 22 bodajże :)
buuu1 - Sro Mar 28, 2012 12:43 pm

ja już 2 razy oddawałam obrączkę do powiększenia. kupowałm w grudniu a ślub był w czerwcu i od temperatury palce spuchły :)
atomooffka - Sro Mar 28, 2012 9:22 pm

moja 14 a jego 24 ;)
alladyna - Sob Sty 26, 2013 7:02 pm

Wiecie może, o ile rozmiarów można zmniejszyć obrączki? Tak żeby nie zrobiły się kruche itp.
Bo mamy parę obrączek kupowaną 30 lat temu przez rodziców, nieużywaną, ale są za duże o ładnych parę rozmiarów... z 8 chyba...

karotka0111 - Wto Sty 29, 2013 12:19 pm

u nas jest bardzo duża różnica ja mam 7,5 mój luby 26 :)
Kuna - Czw Maj 09, 2013 10:25 am

U mnie też różnica jest spora :) Ja mam 8,5 a mój narzeczony 24,5 :)

Alladyna, myślę, że przy zmniejszaniu obrączek nie ma większego problemu, po prostu odejmują złoto i tyle. Gorzej, jeśli chciałabyś powiększyć o parę rozmiarów, bo wtedy jest ryzyko pęknięcia.

sciner - Czw Cze 06, 2013 11:02 am

Ja mam 18 i nie mam żadnego problemu z dopasowaniem! ;)
Paolina - Sro Lip 03, 2013 11:21 pm

10 i 24 ;)
Catylyn89 - Czw Lut 27, 2014 9:59 am

ja mam 8,5, a mój narzeczony 24 :)
Dorotka_ - Czw Lut 27, 2014 10:03 am

ja 10 a Arek 17
ithanielle - Czw Lut 27, 2014 10:11 am

Ja - 10, Marcin - 16 :)
Sisska - Czw Lut 27, 2014 11:27 pm

ja 16,5-17, Arek ?? nie wiem wkoncu.. miare mial zdjeta na 22, ale przy przymiarce trzeba bylo spooooro powiekszac.. mysle, ze 25 na pewno
lovinlizard - Pią Kwi 18, 2014 9:37 am

ja 12 Ł 25
herbatnik - Sro Cze 24, 2015 3:04 pm

Dopiero co zamówiliśmy obrączki, więc już wszystko wiemy :D
ja mam rozmiar 10, narzeczony 19.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group