Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Dom - Materac

Michasia - Wto Paź 19, 2010 3:11 pm
Temat postu: Materac
W związku z tym,że kupiliśmy sobie piękne drewniane łóżko ze stelarzem zaczęłam się rozglądać za materacem i tu zaskoczenie. Nie wiedziałam,że jest tyle rodzajów-sprężynowe, bonnelowe, lateksowe, piankowe, kokosowe itp.

Może ktoś ma już doświadczenie w tym temacie i mi podpowie?Jakie są najlepsze i ew gdzie można je kupić. Widziałam sporo na allegro.

Pepsi - Wto Paź 19, 2010 3:23 pm

My mamy bonellowy i jak do tej pory nic się z nim nie dzieje. Niestety nie poradzę Ci gdzie kupić w łodzi, bo tam nie mieszkam
stróżanin - Pon Lis 08, 2010 8:39 am

siemka

Polecam materac hildinga 3010 ja mam hilding 3009 koszt niecały 1000zł na allegro. Gdzie możesz obejrzeć i sobie poleżeć sklepy black red white lub emka meble.

W materacach liczy się żeby sie nie zbublił tak jak masz... dokończe jak wróce bo wale do tyry

Bella - Nie Lis 20, 2011 12:37 pm

Podbijam temat bo stoję właśnie przed wyborem materaca. :roll:
Czy ma ktoś doświadczenia z materacami lateksowymi i ze sprężynami kieszonkowymi? Ja spałam jakiś czas na lateksowym i czułam się bardzo dobrze, ale teraz jak się przymierzam to wygodny mi się wydaje również ze sprężynami kieszonkowymi, a na wierzchu pokryty pisanką bultex. I już sama nie wiem na którym mi wygodniej...
A jeśli chodzi o firmę materaca to ma ktoś jakieś doświadczenia z mk foam albo modulią? Niby obydwie firmy dają gwarancję na 10 lat ale ciekawa jestem jak one się sprawdzają w codziennym użytkowaniu...

ola88 - Nie Lis 20, 2011 6:08 pm

ja również przyłączam się do pytania Bella,
gohnia - Pon Lis 21, 2011 8:35 am

My mamy taki
Jest perfekcyjny! :)
Polecam wybrać się do IKEA, bo mają spory wybór, można wszystkie przetestować i sprzedawcy dobrze się znają na materacach. W dodatku, materace mają tam chyba 10 lat gwarancji :wink:

klarysa - Wto Lis 22, 2011 5:45 pm

My też z Ikei - Beddinge Murbo, dość twardy, z pianki.
ppola - Wto Lis 22, 2011 6:13 pm

Estrella lub Estrella Lux z Koła niestety dość drogie ale my mamy ten pierwszy, mąż kupił jeszcze za czasów kawalerskich. Materac ma jakieś 10 lat nie ma żadnych wygnieceń, jest bardzo wygodny i nie zamieniłabym go na żaden inny :)
M4rcysi4 - Sro Paź 03, 2012 1:43 pm

A czy ktoś z forum ma może lub zna kogoś kto ma materac firmy PerDormire ?

[ Dodano: Sro Paź 03, 2012 1:46 pm ]
Gdzie w Łodzi można obejrzeć na żywo/wypróbować materac? Mamy ogromny kłopot z wybraniem materaca :| Znaczy się wiemy co chcemy, ale chcielibyśmy go najpierw zobaczyć.

słonko - Sro Paź 03, 2012 2:50 pm

ppola napisał/a:
Estrella lub Estrella Lux z Koła


Potwierdzam :) Użytkujemy Estrellę Lux 7 stref pokrycie Lato/Zima od miesiąca i jest boooski 8) Mega wygodny! Wart wydanej kasy.

kariczeq - Sro Paź 03, 2012 2:54 pm

M4rcysi4, http://www.perdormire.pl/...hp?menu=lodzkie
może Ci się przyda :D

M4rcysi4 - Sro Paź 03, 2012 3:00 pm

Z Perdormire już zrezygnowaliśmy, bo te w naszym zasięgu cenowym są za twarde, a te dobre pow. 4 tys. :roll:
Szukamy innych z pianką termoelastyczną (leniwą pianką) i chcielibyśmy je wypróbować.

Prowansja - Pią Paź 05, 2012 1:21 am

M4rcysi4 napisał/a:
Gdzie w Łodzi można obejrzeć na żywo/wypróbować materac?

W Kokosenie na Tuwima 80, http://estella-materace.pl/
zdjęcie sklepu

M4rcysi4 - Pią Paź 05, 2012 9:11 am

Prowansja, dziękuję! :padam:
Jutro zamierzamy wyruszyć w poszukiwania do Łodzi.

baila - Pią Paź 05, 2012 9:37 am

W Agata Meble też możesz zobaczyć materace Estrella i wiele innych
M4rcysi4 - Pią Paź 05, 2012 10:45 am

Póki co mamy taką listę na "zwiedzanie":
Agata Meble ul. Św.Teresy 94
Sleeping Expert ul.Inflancka 8
Kokosen ul.Tuwima 80
MasterBed ul.Płocka 40
Materace Selene Port Łódź

justine81 - Pon Paź 15, 2012 12:10 pm

Na Grouponie jest oferta materaca termoelastyczniego Medico de Lux, oferta bardzo atrakcyjna, co prawda nie kupiliśmy jeszcze łóżka :) ale ten materac zwrócił naszą uwagę, tym bardziej, że ceny takich materacy w normalnych warunkach są kosmiczne.
Wiecie coś na temat takich materacy, któraś z Was może używa?
http://www.groupon.pl/ofe..._0_0_289&a=1661

M4rcysi4 - Pon Paź 15, 2012 2:43 pm

Myślę, że promocja jest wypasiona.
My ostatnio kupiliśmy podobny materac, ma przyjść w środę.
To o co powinien się jeszcze człowiek zorientować to jaką twardość oferują.

justine81 - Pon Paź 15, 2012 5:39 pm

M4rcysi4, no właśnie o tej twardości nie napisali, muszę do nich zadzwonić. A gdzie można obejrzeć podobne materace, żeby sobie tą twardość sprawdzić na żywo?
M4rcysi4 - Pon Paź 15, 2012 6:09 pm

W Art Domie są materace z termopianką firmy Perdormire, zarówno te o twardości 3 (przyjemnie miękkie) i 4 bardziej twarde.
W Sleeping Expert na Inflanckiej jest materac, który sami zamówiliśmy, firmy Koło model Medivis.
W Agata Meble nie wiem, czy są na wystawie jakieś z termopianką (trzeba by było zapytać), ale tam zamówiliśmy nasz, bo był najtaniej (mieli go w cenniku, mimo że nie mieli na wystawce, zresztą tak jest najczęściej).

Juska - Sob Maj 25, 2013 9:52 pm

A może któraś z Was użytkuje, lub posiada opinie na temat materaców TEMPUR? Przeglądałam ich stronę i kwoty (nawet te "promocyjne") rozłożyły mnie na łopatki, ale ciekawa jestem, czy są warte swojej ceny :)
Sajgonka - Nie Cze 02, 2013 1:33 pm

No fakt drogie są, ale dobre.
Juska - Nie Cze 02, 2013 7:43 pm

Sajgonka, używasz któregoś?
Paolina - Sob Lut 22, 2014 9:03 pm

Co powiecie o materacach z Ikea? Jakie polecacie: sprężynowe, piankowe, lateksowe?
kasiamango - Pią Cze 13, 2014 8:23 am

sprężynowe mam i jest ok :)
szaorma - Wto Kwi 21, 2015 11:40 am

Ja wybrałam materac lateksowy z ergosklep.pl i sprawdza się bardzo fajnie. Nie są to wprawdzie najtańsze produkty, ale czasami warto wydać więcej i mieć coś świetnej jakości.
Terry - Sro Kwi 22, 2015 11:15 am

My również mamy materac lateksowy. Z firmy Janpol. Odkąd go dostaliśmy dużo lepiej sypiam. Mam znacznie mniejsze problemy z bólem kręgosłupa. Mamy też poduszki profilowane od nich. Dla mnie super, ale mąż się nie przyzwyczaił.
Yaśmina - Sro Kwi 22, 2015 4:34 pm

To chyba tańsza półka?
Terry - Czw Kwi 23, 2015 1:03 pm

Yaśmina napisał/a:
To chyba tańsza półka?

Musisz napisać do kogo konkretnie jest pytanie, bo nikt ci nie odpowie.

M4rcysi4 - Pią Kwi 24, 2015 10:30 pm

Po ponad dwóch latach użytkowania przyznaję, że kocham nasz materac miłością prawdziwą :razz: Oj bedę plakać jak przyjdzie czas na wymianę :wink: Chyba, że jeszcze będą go produkować.
paulinkaaMU - Pią Kwi 24, 2015 10:41 pm

My mamy Koło Estrella Alergik (ze zdejmowanym pokrowcem, który można prać - polecam skorzystać z takiej opcji) - materac kieszeniowy, o taki:


użytkujemy go już prawie 3 lata i jesteśmy baaardzo zadowoleni, trafiłam na niego za radą ppola :)

M-Martusia - Pon Kwi 27, 2015 3:33 pm

Ja również, tak jak paulinkaaMU posiadam materac z Koła, a dokładniej model Texel z pokrowcem typu Alergik - można go ściągnąć i wyprać, bo jest zapinany na zamek.
Jest u mnie w domu już prawie trzy lata i nic się z nim nie dzieje. Również moja mama ma materac z tej firmy już od ponad 8 lat, i w dalszym ciągu zapewnia komfort spania.

Jeśli chcecie kupic materac tej firmy, polecam rozejrzeć się w internecie. Mi udało się kupić materac dwuosobowy (160x200) ponad 250 zł taniej niż w sklepie stacjonarnym. Przywieźli mi do domu ładnie zapakowany i nieuszkodzony materac.

paulinkaaMU - Sro Kwi 29, 2015 1:42 pm

M-Martusia napisał/a:
Jeśli chcecie kupic materac tej firmy, polecam rozejrzeć się w internecie. Mi udało się kupić materac dwuosobowy (160x200) ponad 250 zł taniej niż w sklepie stacjonarnym. Przywieźli mi do domu ładnie zapakowany i nieuszkodzony materac.


tak, ja tez kupiłam tanio przez Internet (strona z nazwą typu materace24 czy coś w stym stylu), nie dość, że materac był szybko, to jeszcze dostawa gratis.

M4rcysi4 - Sro Kwi 29, 2015 10:01 pm

Nasz też jest z Koła :razz:
Aldonka - Wto Maj 05, 2015 7:52 am

Wybór odpowiedniego materaca nie jest taki łatwy. Jest to ważniejsze niż całe łożko bo od tego w zasadzie będzie zależał nasz komfort. To jak będziemy się wysypiali.
Sama zamawiałam przez internet i jestem zadowolona. Mam obecnie porządny materac sprężynowy w dobrej cenie. W stacjonarnych sklepach pewnie bym takiego nie znalazła.
Tutaj jest dobra strona, na której jest porównanie popularnych materacy w sklepach:
Usunęłam link. Odsyłam do regulaminu forum. Moderatorka Dorotka_

Nie warto jest oszczędzać i warto jest wydać tego tysiaka.

lolek112 - Pon Lis 09, 2015 7:23 pm

fajne materace można kupić w ....

usunięta reklama. Kolejne złamanie regulaminu, blokada możliwości pisania na Forum. Dorotka_

kaskaa1234 - Wto Cze 28, 2016 10:39 pm

Materac bambusowy jest chyba najlepszy :D Człowiek się nie poci na nim tak bardzo i jest przewiedny no i bardzo wygodny :)
Muszka88 - Pią Lip 01, 2016 4:37 pm

Ja kupiłam materac Janpola w Agatameble kiedy była promocja raty 40x0% ( raz na jakis czas dają taką ofertę) . Wydałam w sumie około 2,500 +żeberka ale powiem Wam ze opłaca się wydać troszkę pieniędzy ale spać wygodnie. Mój jest dwustronny więc też starcza na dłużej. Aaa i może dla niektórych to jest ważne bo dla mnie tak - w sklepie jest Pani która ocenia pozycje kręgosłupa kiedy leżymy na materacu i dobiera najlepszy dla nas ( nie trzeba się rozbierać :P )
Barima - Czw Kwi 27, 2017 12:38 pm

My zamawialiśmy kokosowy materac z internetu. Przyszedł całkiem fajny, jest średnio miękki ale my nie lubimy za miękkich więc taki nam odpowiada. Daliśmy 1400 zł za sam materac.
sienna_081 - Sro Maj 10, 2017 7:27 pm

Też zastanawiam się nad kupnem materaca przez internet, ale jednak mam obawy, że produkt nie przyszedłby taki jak myślimy. Jednak wolę pojeździć po sklepach i samemu cos wybrać i przetestować.
kfr89 - Sro Maj 10, 2017 7:33 pm

sienna_081 napisał/a:
Też zastanawiam się nad kupnem materaca przez internet, ale jednak mam obawy, że produkt nie przyszedłby taki jak myślimy. Jednak wolę pojeździć po sklepach i samemu cos wybrać i przetestować.


Popieram, są różne twardości, lepiej sprawdzić żeby plecy nie bolały :-) polecam materace ze sprężynami kieszeniowymi i zdejmowanym pokrowcem, czasem przyda się go wyprać :-)

wiki32 - Pią Sty 19, 2018 12:41 pm

niedawno w tv widziałam reklamę materaców z ikei z jakąśtam ilością stref.... może któraś kupiła i podzieli się wrażeniami?
jot8282 - Pią Lut 23, 2018 12:12 pm

Na pewno warto zainwestować w materac 'pamiętający' kształt z pianki. Bardzo zdrowe dla kręgosłupa.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group