Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Kuchnia - Kolacja we dwoje

asiaj2001 - Sro Lut 16, 2011 9:40 am
Temat postu: Kolacja we dwoje
Witam
mam do was prośbę, szykuje na sobotę romantyczną kolację we dwoje. Chce miło zaskoczyć mojego narzeczonego, kolacyjka, świece, wino.
Potrzebuje propozycję co przygotować na tą kolację (przepisy miło widziane)
Proszę o propozycję bo czasu mam mało :)
Myślę, że jak każdy facet lubi mięso więc dobrze by było coś mięsnego i jakaś salatka.
Pomóżcie :) [/b]

niesia2708 - Sro Lut 16, 2011 10:33 am

asiaj2001, to zależy co lubcie jeść.... Są różni ludzie i różne smaki... Przejrzyj cały dział na pewno coś Ci wpadnie w oko...A na taką kolację szczerze mówiąc zrobiłabym coś wypróbowanego....coś co wiecie,że Wam smakuje....Bo ja np. wypróbowałam kilka przepisów z forum i to co inni zachwalali nie zawsze mi smakowało :roll:
Malena - Sro Lut 16, 2011 12:36 pm

polecam klasykę - stek, pieczone ziemniaki i sałatka z pomidorem i mozzarellą. Przepisów na steki znajdziesz pełno, może być np z sosem musztardowym (jogurt naturalny wymieszany z majonezem i musztardą Dijon). Stek grillujesz tak jak lubisz, może być polędwica wołowa, a jak lubicie, to nawet wieprzowa.

Tak naprawdę Ty najlepiej wiesz co lubi Twój mężczyzna...poszukaj inspiracji w dziale z` przepisami.

Karola5 - Sro Lut 16, 2011 9:54 pm

Mogę tylko podpowiedziec, że jeśli wieczór ma sie skończyc romantycznie, to nie należy przesadzac z ilością jedzenia. Lepiej zjeśc mniej, niż byc ociężałym po wspaniałym posiłku po którym już nic sie nie chce.. :smile:
Ja proponuję danie proste - np krewetki w sosie cytrynowym z ryżem/makaronem ryżowym. Przepisy w necie, ja robię na oko, nie daję tyle soku z cytryny co w przepisach.
No i zostaje cenny czas na wyszykowanie siebie 8)

asiaj2001 - Czw Lut 17, 2011 2:39 pm

Myślę, że zrobie tak:
Na talerzu bedzie pierś podpieczona na to boczek też podsmażony na wierzchu plastr pomidora i ser pleśniowy i mozarellę by się sery fajnie roztopiły.
Zastanawiam się nad sałatką albo ala grecką zrobię (zmodyfikowaną do swych potzreb) albo sałatka z różnych sałat do tego pomidorki koktajlowe, cebula czerwona i może dodam trochę mozarelli albo aoliwki zależy co mi wpadnie na myśl.
Co wy na to?
A do tego wino tylko nie wiem jakie czerwone, białe?

555 - Czw Lut 17, 2011 3:36 pm

asiaj2001, brzmi smakowicie.. wino będzie pasowało białe, chyba że takiego nie lubicie.. może szampan..?
asiaj2001 - Pią Lut 18, 2011 9:50 am

Bardzo lubimy białe nawet lepiej niż czerwone i półwytrawne :)
ewa.krzys - Sro Mar 02, 2011 10:01 am

Na kolejną romantyczną kolację proponuję krwawe ziemniaczki, kieszonki i piersi kurczaka z farszem z wątróbki drobiowej, a do tego lekka surówka - sałata lodowa, pomidor, ogórek, czerwona cebyla i własny winegret (nie wiem jak to się pisze :P). Na deser banany w cieście z cukrem pudrem.
Zrobiłam ostatnio właśnie tę kolację na Walentynki. Wierzcie mi, warto postać trochę w kuchni, aby zadowolić swojego Mężczyznę :)

justinaa - Sro Mar 02, 2011 12:12 pm

ewa.krzys napisał/a:
krwawe ziemniaczki


hm? przepis Nigelli? :)

ewa.krzys napisał/a:
piersi kurczaka z farszem z wątróbki drobiowej


a jakiś przepis?

ewa.krzys - Sro Mar 02, 2011 1:58 pm

justinaa, oczywiście, że przepis Nigelli ;) z resztą uwielbiam jej przepisy. Jeśli chodzi o tą pierś to zrobiłam tak - kupiłam jedną podwójną pierś i podzieliłam. Przyprawiłam i odstawiłam, żeby "przeszło", a w między czasie zrobiłam farsz, tj. wątróbkę drobiową (miałam ok. 30 dag) drobno pokroiłam i wrzuciłam na rozgrzaną patelę, przyprawiłam - sól, pieprz, bazylia, odrobina ostrej papryki - później posypałam mąką i się taka spójna masa zrobiła. Dodałam natki troszkę chyba jeszcze, ale bardzo drobno posiekanej. Z piersi zrobiłam kieszonkę, tj. przekroiłam ją w środku, ale oczywiście nie do końca i jak farsz ostygł to go tam włożyłam. Później od razu położyłam na blachę i do rozgrzanego piekarnika (220 stopni) wstawiłam, ale radzę jednak zrobić panierkę jak do zwykłego schaboszczaka - z bułki i jajka, bo inaczej za bardzo wyschnie. Piekło się chyba ok. 25-30 min. Polecam :)

Ale się rozpisałam ...

justinaa - Sro Mar 02, 2011 2:25 pm

dzięki :)
na pewno skorzystam

Piniu - Sro Cze 22, 2011 8:26 pm

w menu musi sie znalezc piers z kurczaka... taki moj gust kulinarny:D
mari_1980 - Pią Lip 22, 2011 1:39 pm

Dziewczyny jakieś pomysł na romantyczną kolację ?? ?? urodziny mężula
ewa.krzys - Pią Lip 22, 2011 1:52 pm

mari_1980, temat rzeka :)

Polecam, np.: dewolaja z masełkiem i koperkiem, zapiekane ziemniaczki i pomidorek, do picia: lemoniada z miętą,

spaghetti w sosie pomidorowym z pulpecikami drobiowymi posypane świeżą bazylią i czerwone winko,

ryż z sosem słodko-ostrym (wychodzi pycha!),

pizza na cienkim cieście z mozzarellą, pomidorami, kiełbaską i listkami bazylii,

zapiekanka makaronowa z brokułami, serem mozzarellą, kiełbaską,

muszę pomyśleć, jakie potrawy Ci polecić :)

[ Dodano: Pią Lip 22, 2011 1:54 pm ]
O wiem, cannelloni z farszem: szpinakowym, mięsnym, pieczarkowym zapiekane z serem :)

ardillaroja - Pią Lip 22, 2011 2:32 pm

penne w sosie śmietanowym z orzechami, serem pleśniowym, gruszkami i cynamonem :)
marta95910 - Pią Lip 22, 2011 10:35 pm

Ryż po arabsku, faszerowana cukinia z mozzarellą bądź po prostu żeby się zbytnio nie najadać Sałata z fetą i arbuzem. A jeśli "musi" być kurczak to np. kurczak w ziołach i białym winie.... mniammm :lol:
ewa.krzys - Czw Sie 04, 2011 11:24 am

A ja dziś znowu kombinuje :P Zaraz mija nam kolejny miesiąc zaręczyn, a że ja taki sentymentalny babsztyl trochę jestem to doszłam do wniosku, że wypada uhonorować "życiowy błąd" PM (wszyscy mu dokuczamy, że nie wie w co się pakuje, biedny :P ). Znalazłam (na forum oczywiście) przepis na takie fajne kuleczki ziemniaczane i ciężko rozmyślam nad tym, jakie mięsko do tego przygotować. Pomożecie?
MalaJu - Czw Sie 04, 2011 1:05 pm

najlepiej takie, z którego będzie fajny sos. Czyli np gulasz wołowy bądź wieprzowy
Malena - Czw Sie 04, 2011 5:31 pm

tak jak pisze Ju, coś gulaszowego, albo np poledwiczki wieprzowe z sosem śmietanowym z kurkami.

Choc ja na kolacje we dwoje podalabym jednak cos lzejszego, np miesko + warzywa, bez ziemniakow, albo np pieczone w piekarniku, niekoniecznie z sosem.

Karola5 - Pią Sie 05, 2011 10:34 am

No chyba, że tym sosem tak "niechcący" zaplamić mężowi koszulę, żeby się musiał rozebrać ;P
Jeśli planujecie coś po kolacji, to ja też polecam coś lżejszego (w końcu oboje będziecie konsumować, a ty jeszcze próbować podczas gotowania). Ja jak się najem to jestem leniwa. :smile:

adamus007p - Sob Sie 06, 2011 12:32 am

gdzie można znaleźć przepisy Nigelli?
ewa.krzys - Pon Sie 08, 2011 9:23 am

Karola5 napisał/a:
tym sosem tak "niechcący" zaplamić mężowi koszulę, żeby się musiał rozebrać

Osz Ty cwaniaro, dobry pomysł miałaś :wink:

Zrobiłam kuleczki ziemniaczane z serem żółtym i cebulką, mięsko - pierś kurczaka (chwile podsmażona), a potem zapiekana z odrobinką majonezu, cebulą i serem mozzarella na wierzchu, do tego sałata z pomidorem. Wyszło ekstra :) tylko zapomniałam posolić pierś :oops:

cammillka - Sro Paź 19, 2011 3:20 pm

adamus007p napisał/a:
gdzie można znaleźć przepisy Nigelli?


http://www.nigella.com/ (o ile o tą Nigellę chodziło :) )

Catylyn89 - Pon Mar 16, 2015 1:02 pm

Ostatnio zrobiłam piersi z kurczaka faszerowane szpinakiem i suszonymi pomidorami, w glazurze miodowej, podany z kopytkami, chutneyem z cebuli i młodą marchewką... Na kopytka położyłam pora smażonego na maśle :)

Zamiast chutney z cebuli, podaję kapustę duszoną w winie i pomidorach, też pycha :)

Sycylijka - Czw Mar 19, 2015 12:36 pm

Catylyn89, jak ja Ci zazdroszczę! Mój J. nie jada praktycznie żadnych warzyw :(
szpinak BLE, pomidorki BLE to samo z cebulką. Na miód zresztą też się krzywi :(

Jak chcemy zjeść coś wspólnie to zostaje coś makaronowego, tradycyjny schabowy i pizza :lol:

Catylyn89 - Czw Mar 19, 2015 2:31 pm

Sycylijka napisał/a:
Catylyn89, jak ja Ci zazdroszczę! Mój J. nie jada praktycznie żadnych warzyw :(


Mój uwielbia zbilansowane dania, w których muszą być jakiekolwiek warzywa, sam też gotuje i jestem testerką jego wariacji... :)

Sycylijka - Czw Mar 19, 2015 2:43 pm

pozazrościć :)
kamyki_80 - Pon Kwi 26, 2021 9:48 am

Ja uwielbiam wszelkie owoce morza - szczególnie krewetki i kalmary. Mmm! Przygotowane na winie, z odrobiną czosnku i pietruszki - niebo w gębie! Jak siadamy razem przy [] to nie może tego zabraknąć! ;)

Usunęłam komercyjne linki. Moderatorka Asiek

Marsylia - Sro Kwi 28, 2021 3:20 pm

Podczas takiej kolacji liczy sie atmosfera i te motyle w brzuchu, a nie potrawa.
MilenaStojan - Sro Cze 22, 2022 11:17 pm

Dokładnie tak :)
MartaFokacza - Wto Cze 28, 2022 9:28 pm

Jestem tego samego zdania.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group