Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Fotograf - Sesja narzeczeńska

malina85 - Sro Kwi 20, 2011 9:24 pm
Temat postu: Sesja narzeczeńska
Co sądzicie na temat sesji zdjęciowej narzeczeńskiej? Czy uważacie że to fajny pomysł czy też coś zupełnie zbędnego i niepotrzebnego (no i strata pieniędzy)?
Jeśli myślicie że to fajny pomysł to gdzie można by takie sesje robić, a jeśli mieliście już takie sesje to gdzie się odbyły?

melinda - Pią Kwi 22, 2011 9:58 am

Ja napewno sobie taka sesję zrobię, mozliwosci jest wiele, mamy z narzeczonym wiele "naszych" ulubionych miejsc, warto je uwiecznić :) ))
M4rcysi4 - Pią Kwi 22, 2011 5:18 pm

Uważam, że każdy radosny moment życia jest warty uwiecznienia. Jeśli więc mamy okazje zrobienia takich zdjęć to ja nie mówię nie. My prawdopodobnie zdecydujemy się na taką sesję :)
agulka1989 - Pią Kwi 22, 2011 5:30 pm

Ja jestem głęboko za!
Sami mieliśmy taką sesję i szczerze mówiąc- powtórzyłabym to bez wahania.
Raz, że mamy super pamiątkę, a dwa, że to fajna "rozgrzewka" przed zdjęciami ślubnymi.

Odnośnie miejsca- to już zależy od narzeczonych.
My chcieliśmy romantyczną sesję, ale bez zbędnych udziwnień i kombinacji.
Byliśmy na Piotrkowskiej a później w parku Poniatowskiego.
Skorzystaliśmy z darmowej oferty fotografa ogłaszającego się na forum.
I naprawdę było warto.
Nie dostaliśmy jeszcze wszystkich zdjęć, ale już wiem, że to był super pomysł :)

ania2011 - Sob Kwi 23, 2011 2:29 pm

W Polsce to nie jest jeszcze bardzo popularne, ale na Zachodzie jak najbardziej. Jak bylam w Stanach to zauwazylam, ze tam pary bardzo czesto robia sobie takie zdjecia. Na ogol jednak sa to takie studyjne, pozowane zdjecia, ale ma to chyba bardziej zwiazek z cena niz preferencjami pary (w Stanach fotografowie sa koszmarnie drodzy i na ogol sesje w plenerze rezerwuje sie na slub).
Ja z moim narzeczonym planujemy zdjecia w plenerze. Osobiscie mnie sie ten pomysl bardzo podoba

justysiaw - Nie Kwi 24, 2011 9:02 pm

my bardzo chętnie zrobimy sesję narzeczeńską tylko musimy jeszcze zdecydować się na fotografa który zrobi u nas zdjęcia narazie przeglądamy oferty i mamy mamy mętlik w głowie :kwasny:
obiektywem - Wto Kwi 26, 2011 12:26 am

Ja robiłam sesję narzeczeńską parze która zamówiła z niej dwie fotoksiążki dla rodziców. W momencie kiedy na weselu organizowane są podziękowania dla rodziców Ci otrzymali taki prezent od dzieci. uwazam, ze to był genialny pomysł. Ksążkę poskładaliśmy tak, że na początku były zdjęcia Młodych z dzieciństwa, a potem z sesji narzeczeńskiej.

Wiem, że madzialenka której robiłam taka sesję wykorzystywała zdjęcia na czołówkę filmu z wesela.

Czasem Młodzi wykorzystują zdjęcia do dekoracji sali weselnej.
Na jednym z wesel na którym robilam zdjęcia nad mlodymi wisiał baner z ich zdjęciem z wakacji. To też był bardzo fajny pomysł, i można do tego wykorzystac zdjęcia z takiej narzeczeńskiej sesji.

Malena - Wto Kwi 26, 2011 5:25 pm

Jestem absolutnie za sesją narzeczeńską, jesli fundusze pozwalają lub uda się umówić z darmowym fotografem budującym portfolio.

My sami mieliśmy 2 mini sesje, zrobione przez przyjeciela, który interesuje się fotografią.
Pierwsza była nad morzem, skąd mamy set świetnych zdjęć, a efekty drugiej sesji wykorzystaliśmy do zrobienia zaproszeń ślubnych (na okładce był mix z naszych zdjęć). Takze takie zdjęcia można wykorzystać na wiele sposobów.

Na pewno to świetna zabawa i śliczna pamiątka.

obiektywem napisał/a:
Na jednym z wesel na którym robilam zdjęcia nad mlodymi wisiał baner z ich zdjęciem z wakacji. To też był bardzo fajny pomysł

O, jeszcze czegoś takiego nie widziałam, obiektywem, możesz wkleić fotkę zebyśmy poglądowo mogli zobaczyć jak to wygląda?

obiektywem - Wto Kwi 26, 2011 6:12 pm

nie wiem czy tu wolno linkować ale w tym wpisie jest kilka zdjęć z tego wesela:
http://obiektywem.com.pl/magda-i-robert/

Nie mam teraz dostępu do pliku z tym zdjęciem a nie mogę go skopiowac ze strony i wstawić.

malina85 - Wto Kwi 26, 2011 6:46 pm

Mnie bardzo podoba się pomysł z prezentem dla rodziców w postaci fotoksiążki ze zdjęciami z sesji narzeczeńskiej. Może i my z narzeczonym coś takiego przygotujemy...
fotografialodz - Wto Kwi 26, 2011 6:56 pm

fajny pomysl ale czy nie lepiej taka fotoksiazke przygotowac ze zdjec slubno weselnych a nie z sesji narzeczenskiej, mysle ze rodzice woleliby jednak miec pamiatke ze slubu i wesela swoich dzieci niz z narzeczenskiej, ale oczywiscie moge sie mylic

jesli chodzi o sesje narzeczenska to jest to fajny pomysl aczkolwiek jescze nie tak popularny jak na zachodzie

wamaba - Wto Kwi 26, 2011 8:20 pm

My też zdecydowaliśmy, że zrobimy sobie sesje narzeczeńską. Będzie wspaniała pamiątka i dla nas i dla rodziców ;)
obiektywem - Wto Kwi 26, 2011 8:32 pm

Para której przygotowywałam taką fotoksiążkę zaplanowała to w taki sposób że kilka pierwszych kartek to były zdjęcia z ich dzieciństwa, szkoła, pierwsze chwile kiedy byli parą. To był naprawdę super pomysł bo i jedni i drudzy rodzice mieli zdjęcia z dzieciństwa tego "przybranego" dziecka.
A na sesji mieliśmy taką przygodę, że idąc ulicą młodzi weszli do sklepu jubilerskiego i zamówili obrączki. Mieliśmy więc prawdziwe zdjęcia reportażowe z kupowania obrączek. Idąc tym tropem dorobiliśmy kilka zdjęć przy salonie sukni ślubnych i choć to było już zaaranżowane to ułożyło się w taka trochę historię.


Cytat:
Fajny pomysl ale czy nie lepiej taka fotoksiazke przygotowac ze zdjec slubno weselnych a nie z sesji narzeczenskiej, mysle ze rodzice woleliby jednak miec pamiatke ze slubu i wesela swoich dzieci niz z narzeczenskiej, ale oczywiscie moge sie mylic


Myślę, ze jedno nie wyklucza drugiego :-)

fotografialodz - Wto Kwi 26, 2011 10:51 pm

obiektywem napisał/a:

Myślę, ze jedno nie wyklucza drugiego :-)


zgadza sie pod warunkiem ze ma sie duzy i pelny portwel poniewaz fotoalbumy troche kosztuja, liczac 2szt dla rodzicow z sesji narzeczenskiej, 2szt dla rodzicow ze slubnu i wesela oraz jeden dla siebie to robi sie 5szt, razem da to ladna sumke

obiektywem - Wto Kwi 26, 2011 10:59 pm

Kosztują, ale nie trzeba go robić w formacie 30x30 mozna zrobić 20x20 , można zrobić też zwykły tradycyjny album.

Osobiście widziałam różne prezenty dla rodziców, kosze ze slodyczami, koszulki z napisami, i uważam że taki prezent jest jednym z fajniejszych. To jest jednak moje osobiste zdanie a mogę nie być obiektywna :-)

fotografialodz - Wto Kwi 26, 2011 11:14 pm

nie masz racje , mi raczej chodzilo o to ze jesli nie ma ktos duzego budzetu i zastanawia sie nad fotoalbumami z sesji narzeczenskiej to lepiej zrobic go w taki sposob aby zawieral zdjecia ze slubu i wesela
obiektywem - Sro Kwi 27, 2011 10:19 am

ale wtedy nie będzie go można podarować rodzicom w trakcie wesela :-)
PositiveAga - Sro Kwi 27, 2011 11:19 am

Sesja narzeczeńska ekstra pomysł, my również planujemy taką sesję. Będzie wesoło, kolorowo, z różnymi detalami

później zdjęcia planuje wykorzystać w księdze gości, przykleję kilka fotek do kartek a goście będą wpisywać swoje życzenia. W przyszłości zdjęcia z narzeczeństwa mogę zamienić na fotki ze ślubu i będzie super pamiątka :-)


Bardzo lubię oglądać zdjęcia "z pomysłem" mam na myśli np zaplanowane jakieś ciekawe miejsce lub wykorzystanie ulubionych rzeczy pary np z hobby lub po prostu charakterystyczne indywidualne detale i koniecznie jakieś ciekawe stylizacje :smile:


kilka inspiracji
PS. aby nie posądzono mnie o reklamę, zdjęcia znalezione przypadkiem w internecie z zagranicznych stron







Malena - Sro Kwi 27, 2011 12:03 pm

Aga, śliczne fotki znalazłaś:) kocham też takie kolorowe, z balonami itp:)

Moze skoro mamy temat o sesji narzeczeńskiej, wrzucajmy zdjęcia ze swoich sesji, dla inspiracji, przykładu, zachęty?

agulka1989 - Pon Maj 02, 2011 11:44 am

Może komuś się przyda :)
http://www.sweetdeal.pl/d...mk-w-%C5%81odzi

Nadmienię tylko, że właśnie u tego fotografa robiliśmy naszą sesję i jesteśmy baaaardzo zadowoleni :)
Nawet jest jedno nasze zdjęcie w ofercie :D

slubzcharakterem - Sro Maj 18, 2011 10:47 am

Aga przedostatnia fotka przez Ciebie zamieszczona jest rewelacyjna. Chciałbym zrobić zdjęcia właśnie w takim klimacie. Zamieściłem odpowiednie ogłoszenie w dziale "Darmowy fotograf-ogłoszenia".
bazyl - Nie Maj 22, 2011 11:22 am

zdecydowanie ciekawe te zdjęcia są :)
PaulinaS - Nie Maj 22, 2011 7:12 pm

Świetne są te zdjęcia :) Mnie osobiście podobają się te w stylu vintage...

zdjęcia również ze stron zagranicznych












wamaba - Nie Maj 22, 2011 9:25 pm

PaulinaS, ładne zdjęcia, takie subtelne i romantyczne.
fotografialodz - Nie Maj 22, 2011 9:25 pm

super fotki
justinaa - Nie Maj 22, 2011 9:35 pm

PaulinaS napisał/a:
Mnie osobiście podobają się te w stylu vintage...


fakt, cudowne są! :)

artisticzoom - Pią Sie 12, 2011 10:15 pm

Wg mnie sesja narzeczeńska jak najbardziej tak! A dlaczego?
Nie licząc pięknej romantycznej pamiatki zdjeciowej za taka sesją przemawia na plus
1. zaznajomienie sie z fotografem, który będzie nam towarzyszył podczas dnia ślubu
2. zapoznanie sie z metodami jego pracy
3. nabranie pewnego rodzaju doświadczenia i obycia przed aparatem, dzieki czemu później np sesja plenerowa wychodzi bardziej naturalnie

wiele jest jeszcze dodatkowych plusów, dla mnie jako fotografa taka sesj anrzeczenska pozwala też lepiej poznać parę, jej charakter, oczekiwania i łatwiej itrafniej mozna później dobrać plan pleneru ślubnego, dlatego między innym sesję narzeczeńską polecam kązdemu a sama każdej parze robię w ramach umowy gratis :)

malina85 - Czw Sie 18, 2011 6:08 pm

Jesteśmy właśnie po naszej sesji narzeczeńskiej i powiem Wam rewelacja!
Niesamowite przeżycie- pozwala oswoić się z obiektywem, poznać fotografa i jego styl pracy no i nie boimy się już wogóle pleneru po ślubie. Poza tym dostaliśmy już próbkę zdjęć z sesji i jak dla nas są to małe dzieła sztuki a jedno zdjęcie pójdzie pewnie na pierwszą stronę zaproszeń ślubnych :smile:

Zuza12345 - Sro Wrz 21, 2011 11:07 am

jesteśmy z moim Pączkiem po sesji narzeczeńskiej.. i efekty pracy naszej Pani fotograf(jednej z forumek - której jeszcze raz baaardzo dziekujemy za niesamowita pamiątkę) są naprawdę bardzo dobre.. nigdy nie lubiłam obiektywu zatem zgodnie z Waszymi opisami postanowiłam spróbowac żeby w tym szczególnym dniu i na samej sesji ślubnej mniej się stresować.. wprawdzie podobno mało sie uśmiechałam, ale jednak udało się coś wybrać..

a i byliśmy na Zdrowiu park Jordanowski i Lunapark.. wprawdzie po karuzeli było mi niedobrze, ale czego się nie robi dla fajnej pamiątki..
serdecznie wszystkim polecam wykonanie sesji narzeczeńskiej..

Malena - Sro Wrz 21, 2011 1:43 pm

Zuza12345 napisał/a:
Lunapark

o, my mielismy plener ślubny w lunaparku.

Zuza, pochwal się koniecznie efektami sesji:):):)

PaulinaS napisał/a:
Mnie osobiście podobają się te w stylu vintage...

mnie tez, urzekające:):) kocham te klimaty:)

Karolina1984 - Sro Wrz 21, 2011 2:06 pm

Hmm, mi by nigdy nie przyszła taka sesja do głowy, no ale my nawet na ślub i wesele nie będziemy mieć fotografa, wiec moje zdanie mało wiążące jest w tej kwestii :cool:
zakrzewscy - Sro Lut 01, 2012 7:15 pm

artisticzoom napisał/a:
Wg mnie sesja narzeczeńska jak najbardziej tak! A dlaczego?
Nie licząc pięknej romantycznej pamiatki zdjeciowej za taka sesją przemawia na plus
1. zaznajomienie sie z fotografem, który będzie nam towarzyszył podczas dnia ślubu
2. zapoznanie sie z metodami jego pracy
3. nabranie pewnego rodzaju doświadczenia i obycia przed aparatem, dzieki czemu później np sesja plenerowa wychodzi bardziej naturalnie


zgadzam się w całej rozciągłości!

poza tym, często spotykaliśmy się z tym, że nasi klienci wykorzystywali zdjęcia z sesji narzeczeńskiej sprzed ślubu np. do upominków dla gości weselnych; były to min. pamiątkowe pocztówki, etykiety na butelki/czekoladki itp.

motylica - Sro Lut 01, 2012 8:18 pm

zakrzewscy napisał/a:
poza tym, często spotykaliśmy się z tym, że nasi klienci wykorzystywali zdjęcia z sesji narzeczeńskiej sprzed ślubu np. do upominków dla gości weselnych; były to min. pamiątkowe pocztówki, etykiety na butelki/czekoladki itp.


otóż to! zaproszenia, podziękowania dla rodziców itp. wiele możliwości :)

tynnnka - Czw Paź 25, 2012 10:24 pm

My na pewno taką sesję sobie zafundujemy. Strasznie mi się podoba taki pomysł i jak większość uważam ,że to świetna pamiątka.Teraz tylko miejsca szukamy..
MartaMartusiak - Pią Paź 26, 2012 9:47 am

Polecam Park Źródliska, ostatnio robiliśmy sobie tam zdjęcia :-)
mateosh - Pią Sty 18, 2013 8:27 pm

Myśmy wzięli z targów parę fotografów z gratisową sesją narzeczeńską. Sprawa fajna, przynajmniej z opisu... ja tam specjalnie na modela się nie nadaję ale zakładam że rodzicom i familii miło będzie dostać jakąś pamiątkę na weselu, a to już plus. Myślę nad jakimiś użytkowymi cudeńkami, magnesami albo obrazkami na ścianę. Fajnie było by coś dać na pamiątkę, był na na targach był pan co obiecywał pocztówki zrobione ze zdjęcia w kościele ale przy cenie 10 zł za sztukę to biznes z tego raczej jest żaden, nawet jeśli dostarczone były by na 22.00 w czasie wesela.
grejpfrut - Pon Kwi 15, 2013 2:12 pm

My również decydujemy się na sesję narzeczeńską - trochę "oswoimy się" z obiektywem i złapiemy kontakt z fotografem. Później już zdjęcia poślubne to będzie bułka z masłem :razz:
sss_ - Pon Kwi 15, 2013 2:28 pm

Nam w maju szykuje się sesja narzeczeńska jednak szukamy odpowiedniego miejsca :)
Sycylijka - Czw Mar 19, 2015 1:32 pm

Cześć!
My z J. zdecydowaliśmy się na sesję narzeczeńską i było świetnie!
Mnóstwo śmiechu, super fotki, a przy okazji robienia zdjęć wata cukrowa i karuzela. Było Czadowo :D
Fotki robiła nam Gosia Tosik. Wyszły cudne i kolorowe.

Wrzucam kilka z nich :)

[ Dodano: Czw Mar 19, 2015 1:42 pm ]
Sorry za jakość, ale to już wina mojego nie ogarnięcia forum i sposobów przesyłania na nim plików :P

Catylyn89 - Czw Mar 19, 2015 2:06 pm


Julia_ja - Czw Mar 19, 2015 5:04 pm

Podglądam :-)

[ Dodano: Czw Mar 19, 2015 5:05 pm ]
Catylyn89, śliczne, profesjonalne zdjęcia. W szczególności podoba mi się to drugie - wygląda jak z amerykańskiego czasopisma :-)

Gilgamesz - Sob Mar 21, 2015 2:59 pm

Sycylijka, to było w łódzkim lunaparku ?
ati - Sob Mar 21, 2015 10:10 pm

Catylyn89 tez chetnie podejrze ;)

[ Dodano: Sob Mar 21, 2015 10:12 pm ]
super zdjecia ;)

Dorotka_ - Sob Mar 21, 2015 10:45 pm

Nasze fotki :smile:
piękna pamiątka, nie żałuję ani złotóweczki





Sycylijka - Nie Mar 22, 2015 7:06 pm

Gilgamesz, Łódzki lunapark, a reszta w parku na zdrowiu :)
borsuk9w - Pią Kwi 10, 2015 2:07 pm

Nie no szczęście w łodzi jest już więcej ciekawych miejsc na plenerek. Nie tylko galerie i lofty.
Juska - Pią Kwi 10, 2015 3:55 pm


alekul89 - Pią Kwi 10, 2015 4:07 pm

Podpatruję :)
Be_Mine - Pon Lis 21, 2016 12:50 am

Jak namówić narzeczonego na sesje narzeczeńską? :D On już ma chyba dosyć trochę tematu ślubu o którym słyszy codziennie :D Teraz wiercę mu dziurę w brzuchu o taką sesję. :P
Dorotka_ - Pon Lis 21, 2016 8:50 am

Be_Mine, powiedz, że to (wybierz sobie)
-na zaproszenia
-na prezent dla Rodziców
-na podziękowania dla Gości

8)

Be_Mine - Wto Lis 22, 2016 1:58 am

Albo takie combo - na wszystko! :D
Julia_ja - Wto Lis 22, 2016 8:16 am

Be_Mine, wyznaczyć termin, umówić z fotografem a jego poinformować,że nie ma wyjścia. :-) ja tak zrobiłam i był zły dwa dni, trzeciego mu trochę przeszło a do dziś mnie przeprasza, ze tak zareagował, bo to jedna z piękniejszych pamiątek jakie mamy ;-)
Dorotka_ - Wto Lis 22, 2016 9:36 am

U nas Fotografka nas namówiła. A właściwie Jego namówiła 8)
LinaMiódMalina - Wto Lis 22, 2016 11:15 am

Przyznam szczerze, że jak umawialiśmy się na spotkanie z naszą Panią fotograf (tak nawiasem -dzięki Dorotka_, :padam: ), to nawet do głowy mi nie przyszła sesja narzeczeńska - rozważaliśmy tylko reportaż plus ew. sesja plenerowa - na spokojnie już po ślubie. Sesję narzeczeńską ja uważałam za zbytek szczęścia, bo mamy tyle wspólnych zdjęć z różnych okazji, że jakoś argument niepowtarzalnej pamiątki do mnie nie przemawiał. Moja druga połówka jest jednak maniakiem fotografii, więc namawianie ze strony Kamili Kędziory wogóle nie musiało miec miejsca - wystarczy, że o takiej możliwości wspomniała :P Mnie jako sceptyka osobiście przekonały tak na 100% przykładowe realizacje par, które nam pokazała ;) hmm co tu dużo mówić - różnią się one zdecydowanie od wspólnych zdjęć z wakacji, czy rodzinnych imprez, to nie ta liga co do pamiątki :wink:
Kolejnym argumentem wg mnie tak podchodząc do tematu po męsku i trochę "na zimno" to możliwość sprawdzenia w praktyce jeszcze przed uroczystością jak się współpracuje z tą osobą, możliwość dogadania pewnych kwestii niekoniecznie w dniu ślubu :)

Dorotka_ - Wto Lis 22, 2016 12:20 pm

LinaMiódMalina, mogę Ci podesłać nasze zdjęcia, ja jestem nimi oczarowana 8)
LinaMiódMalina - Wto Lis 22, 2016 3:48 pm

Dorotka_, Ty wiesz, że foty przed/po/w trakcie ślubne to ja w każdej ilości i o każdej porze, a jak jeszcze spod ręki Kamili to woohoo :smile: Chętnie - jeśli w wolnej chwili nie problem to np. na Fb :wink:
Czy Wy robiliście je w Łodzi? U nas sesja narzeczeńska pewnie na wiosnę, lub jakoś w wakacje, ale myśleliśmy chwilę o tym gdzie ją zrobić i czy warto wyjazdowo, bo w sumie w Łodzi też mamy sporo ładnych miejsc ;) Może któraś z Was ma już ciekawy pomysł na miejscówkę i się podzieli inspiracją, hm ? 8)

Ps. Tak poza tym Dorotka_ to mi kiedyś wspaniałomyślnie zalinkowałaś swój film ze ślubu (w czasach gdy jeszcze zdroworozsądkowo totalnie odsuwałam od siebie takie pomysły :jezyk2: ) i przyłapałam się parę dni temu, że wracam do niego już jakiś 3-ci raz - tym razem dlatego, że szukamy muzyki pod nasz teledysk - żeby ustalić z ekipą klimat video, a pamiętałam, że masz u siebie w podkładzie jakąś "gwiezdną" piosenkę, która idealnie by pasowała pod temat nasz "astro" temat przewodni :mrgreen:

Dorotka_ - Wto Lis 22, 2016 5:30 pm

LinaMiódMalina, Coldplay - Sky full of Stars

Kilka zdjęć jest w tym temacie ;)

pola_s - Czw Lut 02, 2017 4:12 pm

Co do pleneru narzeczeńskiego, to u nas był w pakiecie. Na początku myślałam, żeby z tego zrezygnować, ale nasi fotografowie nas jednak namówili i BARDZO DOBRZE. Świetną rzecz udało nam się z nimi zorganizować: w długi weekend majowy dojechaliśmy do nich nad morze, bo akurat tam byli z córką i zdjęcia znad morza mamy przecudowne! Rewelacyjna pamiątka, bardzo bym żałowała, gdybym obstawała przy swoim...

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group