Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Kupno stroju ślubnego - Jaka suknia slubna? Oto jest pytanie:)

patrycjaa_1988 - Wto Maj 24, 2011 3:14 pm
Temat postu: Jaka suknia slubna? Oto jest pytanie:)
Witam. W kwietniu wychodzę za mąż i już powoli rozgladam się za tą wymarzoną suknią ślubną. Problem w tym, że jestem niziutką (150cm) osóbką o figurze klepsydry, z dość masywnymi ramionami. Wypatrzyłam kilka sukni, tylko kompletnie nie wiem czy będą do mnie pasowały. Wiem, że wystarczy przymierzyć... ale ja na stałe nie mieszkam w Polsce i raczej nie będe miała czasu na długie wycieczki po salonach. Może podpowiecie mi na co zwracać uwagę, aby zyskać trochę wzrostu :lol:
Pozdrawiamm

wamaba - Wto Maj 24, 2011 6:50 pm

Ja pomyślałabym na Twoim miejscu nad jakąś dopasowaną górą i prostym dołem, albo nad rybką, a unikałabym typowych księżniczek, ale najlepiej będzie jak przymierzysz jakieś trzy fasony i już później będziesz wiedziała w czym Ci dobrze, a czego unikać.
Powodzenia i oby udało Ci się znaleźć jak najszybciej tę wymarzoną sukienkę.

555 - Sro Maj 25, 2011 10:44 am

patrycjaa_1988 napisał/a:
z dość masywnymi ramionami.
chyba dobrze byłoby je zakryć, może tak:

1.


2.


3.


4.


a przy figurze klepsydry na pewno świetnie wygląda rybka lub syrena..
unikaj tych z podwyższona talią, chociaż dodają wzrostu, ale spowodują, że będziesz wyglądała jak w ciąży..

poza tym to tylko takie inspiracje, jakie masz dokładnie wymiary..? jakie wysokie obcasy planujesz..?

MałaMi - Sro Maj 25, 2011 12:37 pm

Ja bym radziła poczytać sobie książeczki Trinny i Sussanah o dobieraniu strojów do typu sylwetki. Znalazłam tam wiele fantastycznych rad, widziałam także w jednym z ich programów jak dobierały sukienkę dla dziewczyny która - sądząc z tego co pisałaś - miała bardzo podobną sylwetkę do Ciebie.
patrycjaa_1988 - Sro Maj 25, 2011 6:37 pm

555 masz zupełną rację w sukienkach z podwyższonym stanem wygladam fatalnie, jak w ciąży.. a takiego efektu wolałabym uniknąć :wink:
co do szpilek to 10cm wydaje mi się ok
suknia nr 1 przypomina mi tą Kate Middleton, która berdzo mi sie podobała
Jak tylko będe mogła wstawiać linki na forum, wrzucę kilka moich propozycji
będe czekała na komentarze:)

ola88 - Sro Maj 25, 2011 6:46 pm

Ja powiem z mojego doświadczenia:
Też jestem niską osobą - fakt trochę więcej niż Ty, chociaż niewiele więcej, bo mam 158cm. Przymierzając suknie typu rybki... hmmm nie wyglądałam korzystnie, a wręcz miałam wrażenie że mnie skraca. Wybrałam suknię typowo księżniczkę i chyba tak źle w niej nie wyglądałam. Fakt nie każdemu podobają się księżniczki, rybki czy tam bezy.
Pierwotnie chciałam bardzo mieć bezę, oj i to bardzo, upatrzyłam sobie modele i tylko takie przymierzałam, jednak beza nie była dla mnie 8) - byłam istna beza :D

patrycjaa_1988 - Sro Maj 25, 2011 7:15 pm

Z tego co wiem, bardzo ozdobne suknie nie wyglądaja dobrze na drobnych osobach. Przytłaczają. Dobrze, że lubię prostotę i minimalizm. Nie mogę jednak przesadzić, bo będe wygladała jak dziewczynka do I komuni :smile:
555 - Sro Maj 25, 2011 7:56 pm

ola88, wyglądałaś bosko.. :buja w oblokach:
ale wszystko zależy od sylwetki i proporcji.. myślę, że patrycjaa_1988 zdecyduje po rajdzie po salonach, a teraz po prostu ciekawa jest naszych opinii..

patrycjaa_1988 - Sob Maj 28, 2011 7:15 pm

Oto obiecane propozycje. Zapraszam do komentowania.
nr 1

nr 2
nr 3

nr 4

Kazda opinia przydatna :lol:

[ Dodano: Sob Maj 28, 2011 8:16 pm ]

ewa.krzys - Pon Maj 30, 2011 8:19 am


Prawdopodobnie przymierzałam tę suknię. Na żywo (ale na wieszaku) jest piękna, ale bardzo ciężka i już na osobie nie prezentuje się tak okazale. Jednak każda z nas jest inna i ma inny gust, warto żebyś przymierzyła :)

555 - Pon Maj 30, 2011 10:02 pm

mnie się wydaje, że wszystkie są zbyt rozłożyste do Twojego wzrostu..
Magdzik - Sob Wrz 03, 2011 1:51 pm

Kupiłam dziś sukienkę na ślub cywilny i krawat dla młodego pod kolor
niem - Sob Wrz 03, 2011 3:55 pm

ładny kolor:)
Hellen - Sob Wrz 03, 2011 4:55 pm

Fajna sukieneczka, kolor bardzo lubię, choć wydaje mi się mało spotykany na ślub cywilny.
antonka - Pon Wrz 05, 2011 9:47 am

Moja znajoma na cywilnym była w sukni w kolorze zielonym - fajnie wyglądała
Karolina1984 - Sro Wrz 21, 2011 12:22 pm

ze względu na wzrost nie powinnaś mieć większych probelmów z suknią. ja mam niezmiernie masywne ramiona i duży biust- i 173cm. Przewiduję,że nie wcisnę się w tych dwóch miejscach w żadną suknię :/
cammillka - Wto Paź 18, 2011 5:29 pm

Karolina1984 napisał/a:
ze względu na wzrost nie powinnaś mieć większych problemów z suknią.


oj, tu się nie zgodzę. Siostra mojego męża ma właśnie 150cm (o ile jest w szpilkach:)) i miała problem właśnie ze wzrostem. Jeśli suknię trzeba skrócić, to najczęściej na dole są jakieś ładne koronki czy inne aplikacje i nie zawsze są się skrócić. Oczywiście, wszystko zależy od modelu.

Karolina1984 - suknie są regulowane najczęściej sznurowaniem w gorsecie, więc no stres xD

Pamiętajcie dziewczyny, że w sukni przede wszystkim musicie się dobrze czuć i pięknie wyglądać :)

antonka - Czw Paź 27, 2011 1:16 pm

cammillka napisał/a:
Karolina1984 napisał/a:
ze względu na wzrost nie powinnaś mieć większych problemów z suknią.




Karolina1984 - suknie są regulowane najczęściej sznurowaniem w gorsecie, więc no stres xD

Pamiętajcie dziewczyny, że w sukni przede wszystkim musicie się dobrze czuć i pięknie wyglądać :)


o dokładnie też tak uważam ;)

patrycjaa_1988 - Pon Lis 28, 2011 11:39 pm

Suknia już znaleziona i zamówiona w salonie Arianna na Sienkiewicza. Niestety nie moge znaleźć zdjęcia w internecie, co mnie strasznie wkurza. Fason to klasyczne A, dekolt w serduszko. Jeśli chodzi o rozmiar to najmniejszy problem, panie w salonie wymierzyły mnie we wszystkie możliwe strony, także będzie ok :smile:
monic_pawlak - Wto Lis 29, 2011 10:06 pm

patrycjaa_1988 napisał/a:
Suknia już znaleziona i zamówiona w salonie Arianna na Sienkiewicza
ja tez tam kupiłam swoja suknie :D :D i tez nie było zdjęcia w internecie , ale za 2 tygodniach znów zajrzałam i wtedy było .... także próbuje może będzie jakieś uaktualnienie ...
Karolina1984 - Wto Gru 20, 2011 12:48 pm

Ja się zdecydowałam na coś takiego. Myślę,że przy figurze typu- większa góra niż dół ciała :smile: powinna zdać egzamin :)


Michasia - Wto Gru 20, 2011 3:11 pm

Karolina1984 bardzo piękna i oryginalna suknia.
Karolina1984 - Wto Gru 20, 2011 3:20 pm

cieszę się, działam super aktywnie na innym forum slubnym. Tam tez się podoba. Mojemu P się podoba, tylko rodzina jest zdegustowana tym czarnym pasem - a przecież niejako stanowi on clou całej sukienki.
Mam zamiar tylko podnieśc troszeczkę sukienkę z boku i tyłu- bo u modelki- przecież szczuplejszej ode mnie- wychodzą minimalnie boczki, więc wolę nie mysleć, cóż by było z moimi gigantycznymi piersiami 8)

Magdzik - Wto Gru 20, 2011 4:59 pm

Karolina1984, bardzo ładna suknia ;)
alina11 - Wto Kwi 26, 2016 7:56 am

Bardzo żałuję że zdecydowałam się na ten salon!!!!. Początkowo obsługa była niemal perfekcyjna, trafiała w moje gusta, ale wszystko się zmieniło od momentu wpłacenia zaliczki. Atmosfera zmieniła się na chłodną i nie miłą. Nie polecam!!!
marikakak - Wto Gru 27, 2016 3:22 pm

Nei zgadzam się z tym, że w sukni z podniesioną talią wygląda się jak w ciąży. Jeśli jest z ciężkiego materiału, a nie z tiulów i falbanek to brzuch wygląda na płaski.
karolcia94 - Nie Maj 28, 2017 2:24 pm

Ja stawiam na taką suknie i biel.Dlatego by zęby się nie wyróżniały muszę je koniecznie wybielić.

pucek - Sro Cze 07, 2017 5:38 pm

Piękna suknia.No lepiej,żeby zęby się nie wyróżniały na takim tle.
karolcia94 - Nie Cze 18, 2017 2:47 pm

juz się nie mogę doczekać weesela :D
haynee - Wto Lip 16, 2019 7:18 pm

Ja jutro idę wpłacić zadatek, bo znalazłam taaaką piękną :serducho: :serducho: :serducho:
Ale cenowo niestety dużo ponad pierwotny budżet, przy mojej figurze mam ograniczony wybór... Skoro trafiłam na coś, w czym dobrze się czuję i wyglądam, to przyoszczędzę na czym innym ;)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group