Forum Weselne miasta £odzi
Forum weselne, wesele i ¶lub w £odzi i woj. ³ódzkim

Sprawy ¶lubno-weselne - Przenoszenie Panny M³odej przez próg

Asiek - Pon Maj 24, 2004 7:57 pm
Temat postu: Przenoszenie Panny M³odej przez próg
Jest zwyczaj przenoszenia przez próg Panny M³odej przez Pana M³odego na sali weselnej.

Czy u Was te¿ tak by³o (bêdzie)?

tweety - Pon Maj 24, 2004 7:59 pm

W moim przypadku na temat przenoszenia przez próg wypowiada³am siê ju¿ gdzie¶ w jakim¶ w±tku... :mrgreen:
Asiek - Pon Maj 24, 2004 8:01 pm

tweety napisa³/a:
W moim przypadku na temat przenoszenia przez próg wypowiada³am siê ju¿ gdzie¶ w jakim¶ w±tku... :mrgreen:

Tweety, pamiêtam - to by³o w w±tku o przes±dach. :wink:

gosia - Pon Maj 24, 2004 8:01 pm

Tak, u mnie tak by³o
Wskoczy³am mê¿owi na raczki i mnie przeniós³ :mrgreen:

Asiek - Pon Maj 24, 2004 8:02 pm

U nas tradycji sta³o siê zado¶æ :D : M±¿ przeniós³ mnie przez próg i zatrzyma³ siê dopiero przed czekaj±cymi z chlebem i sol± rodzicami. :wink:
Kati - Pon Maj 24, 2004 8:58 pm

Asiek napisa³/a:
U nas tradycji sta³o siê zado¶æ :D : M±¿ przeniós³ mnie przez próg i zatrzyma³ siê dopiero przed czekaj±cymi z chlebem i sol± rodzicami. :wink:

Te¿ tak chcê :D

Magdzia - Pon Maj 24, 2004 9:26 pm

Ja pewnie bede, chyba ze narzeczony zapomni w stresie :mrgreen:
Kati - Pon Maj 24, 2004 9:28 pm

Ja mu przypomnê (tzn swojemu) :hm:
Edyta - Pon Maj 24, 2004 10:14 pm

Asiek napisa³/a:
U nas tradycji sta³o siê zado¶æ :D : M±¿ przeniós³ mnie przez próg i zatrzyma³ siê dopiero przed czekaj±cymi z chlebem i sol± rodzicami. :wink:


na wielu weselach, na których by³am tak to w³a¶nie wygl±da³o

zapewne tak samo bêdzie u Nas :graba:

Sisi - Pon Maj 24, 2004 10:31 pm

Przenoszenie bêdzie na 100%. :graba:
Asia - Pon Maj 24, 2004 11:34 pm

Asiek napisa³/a:
U nas tradycji sta³o siê zado¶æ :D : M±¿ przeniós³ mnie przez próg i zatrzyma³ siê dopiero przed czekaj±cymi z chlebem i sol± rodzicami. :wink:


U mnie bêdzie tak samo.

kryszka - Wto Maj 25, 2004 1:07 am

Musi byæ obowi±zkowo! :wink: Ju¿ ja mu to delikatnie przypomnê i wymuszê jakby co... :lol:
Asiek - Wto Maj 25, 2004 9:33 am

kryszka napisa³/a:
Ju¿ ja mu to delikatnie przypomnê i wymuszê jakby co... :lol:

Pewnie, jakby co - bierz brzeg sukienki w ³apkê, rzucaj siê na na jego szyjê i ju¿ mê¿czyzna nie ma odwrotu. :mrgreen:

pipi - Wto Maj 25, 2004 9:53 am

Obawiam siê ¿e nawet ja mogê zapomnieæ o takim drobiazgu jak przeniesienie przez próg.
I kto wtedy nam przypomni :?

kryszka - Wto Maj 25, 2004 8:41 pm

Asiek napisa³/a:
Pewnie, jakby co - bierz brzeg sukienki w ³apkê, rzucaj siê na na jego szyjê i ju¿ mê¿czyzna nie ma odwrotu. :mrgreen:

Taki mam plan. :lol:

Mi - Wto Maj 25, 2004 9:10 pm

Asiek napisa³/a:
U nas tradycji sta³o siê zado¶æ :D : M±¿ przeniós³ mnie przez próg i zatrzyma³ siê dopiero przed czekaj±cymi z chlebem i sol± rodzicami. :wink:


Asiek, nie wyobra¿am sobie tego inaczej. :mrgreen:

Asiek - Wto Maj 25, 2004 9:12 pm

Ach, cieszê siê, ¿e chcecie podtrzymywaæ tê sympatyczn± tradycjê. :graba:
anna.b - Wto Maj 25, 2004 10:09 pm

Oczywiscie! Tradycji stanie sie zadosc. Ale... w tym celu rozpoczynam diete :hahaha:
Asiek - Wto Maj 25, 2004 10:23 pm

anna.b napisa³/a:
Oczywiscie! Tradycji stanie sie zadosc. Ale... w tym celu rozpoczynam diete :hahaha:

No nie - nastêpna co to jest "gruba" i siê odchudza. :wink:


dagmara - Wto Maj 25, 2004 10:40 pm

Dzi¶ s³ysza³am tragiczn± historiê dotycz±c± tego zwyczaju. Mianowicie pan m³ody podnosz±c pannê m³od± ude¿y³ jej skroni± w futrynê...... reszty nie dopiszê. Chcia³am tylko przestrzec.......uwa¿ajcie....
Asiek - Wto Maj 25, 2004 10:46 pm

dagmara napisa³/a:
Dzi¶ s³ysza³am tragiczn± historiê dotycz±c± tego zwyczaju. Mianowicie pan m³ody podnosz±c pannê m³od± ude¿y³ jej skroni± w futrynê...... reszty nie dopiszê. Chcia³am tylko przestrzec.......uwa¿ajcie....

Dagmaro, te¿ gdzie¶ o tym czyta³am, ale...nie przytaczajmy tu takich historii, dobrze? :wink:

anna.b - Wto Maj 25, 2004 10:58 pm

Asiek napisa³/a:
anna.b napisa³/a:
Oczywiscie! Tradycji stanie sie zadosc. Ale... w tym celu rozpoczynam diete :hahaha:

No nie - nastêpna co to jest "gruba" i siê odchudza. :wink:

Obrazek Obrazek ObrazekObrazek Obrazek


Asiek, przydaloby sie troche mniej tu i tam, ale ja mam troche za slaba "siln wole: w tej materii :mrgreen:
Ok, nie skrzywiajmy watku :wink:

Kati - Sro Maj 26, 2004 6:46 am

Asiek napisa³/a:
dagmara napisa³/a:
Dzi¶ s³ysza³am tragiczn± historiê dotycz±c± tego zwyczaju. Mianowicie pan m³ody podnosz±c pannê m³od± ude¿y³ jej skroni± w futrynê...... reszty nie dopiszê. Chcia³am tylko przestrzec.......uwa¿ajcie....

Dagmaro, te¿ gdzie¶ o tym czyta³am, ale...nie przytaczajmy tu takich historii, dobrze? :wink:


Fakt... by³o o tym g³o¶no... zreszt± chyba na forum ju¿ te¿ rozmawia³y¶my o tym :(

olenka - Sro Maj 26, 2004 11:49 am

My juz æwiczymy:) Uwielbiam byc noszona. A £osiu jaok¶ daje radê:)
Asiek - Sro Maj 26, 2004 2:20 pm

olenka napisa³/a:
Uwielbiam byc noszona.

Ja te¿. :happygirl:

Anion - Wto Sie 31, 2004 11:48 am

U nas na pewno bêdzie przenoszenie przez próg!!! Nie wyobra¿am sobie ¿eby by³o inaczej. To bardzo mi³y zwyczaj, a poza tym pole do popisu dla fotografa i kamerzysty :)
A wy by³y¶cie (lub bêdziecie) przenoszone przez próg sali na której jest wesele czy przez próg domu. A mo¿e i tu i tu???? :D

monicleo - Wto Sie 31, 2004 11:53 am

Asiek napisa³/a:
olenka napisa³/a:
Uwielbiam byc noszona.

Ja te¿. :happygirl:

Ja tam bym chcia³a, ¿eby przez ca³e ¿ycie mnie nosi³ - nie tylko w dniu ¶lubu...
;)

becia - Wto Sie 31, 2004 1:03 pm

Ja te¿ bêdê przenoszona, a co do noszenia przez ca³e ¿ycie to chyba za s³odko by by³o.


¶lubuje 25.09.2004

just_Kate - Wto Sie 31, 2004 2:23 pm

A ja mam sumienie :wink:

By³am przenoszona, owszem, i choæ ba³am siê tego troszkê ( bo kruszynk± nie jestem) to by³o super, i nawet z obrotem, ju¿ przy go¶ciach. :mrgreen:

cukiereczek:) - Pi± Wrz 03, 2004 11:22 am

musi byc i koniec!! :lol:
moj mezczyzna okazal sie super facetm>>wziol mnie z werwa i mu sie udalo nawet nic nie peklo:) zakonczyl to fantastycznym pocalunkiem:) po wejsciu na nasza sale
nawet do domku juz nad ranem jak wrocilismy nie zapomnial o traducji ...bylo uroczo:)

Sisi - Pi± Wrz 03, 2004 11:32 am

Ja nie bylam przeniesiona przez próg na sali, bo weszli¶my potajemnie tylnym wej¶ciem, by szybko schowaæ siê przed go¶cmi i potem zaskoczyæ ich zej¶ciem ze schodów przy fanfarach. Po weselu te¿ nie by³am przeniesiona, bo szli¶my do domu moich rodziców i szli z nami, a to ju¿ nie by³oby wcale romantyczne. S. powiedzia³, ¿e przeniesie mnie przez próg naszego mieszkania, gdy siê ju¿ tam wyprowadzimy :roll: . Teraz jest w remoncie.
Kasia21 - Pi± Wrz 03, 2004 1:08 pm

Oczywi¶cie, ¿e by³am przenoszona przez próg. No jak¿e mog³obyæ inaczej :lol:
shima - Pi± Wrz 03, 2004 2:33 pm

just_Kate napisa³/a:
A ja mam sumienie :wink:

By³am przenoszona, owszem, i choæ ba³am siê tego troszkê ( bo kruszynk± nie jestem) to by³o super, i nawet z obrotem, ju¿ przy go¶ciach. :mrgreen:


Do¶wiadczony :wink: kolega twierdzi, ¿e adrenalina pomaga i nie mia³ ¿adnych problemów. No ale jego ¿ona ma max 50 kg, wiêc nie by³o mu trudno

Akacja - Pi± Wrz 03, 2004 11:05 pm

No jak nie jak TAK ;)
Tradycja musi byc i tu i tu chce :lol:

Agata - Sob Wrz 04, 2004 11:58 am

a mnie siê wydawa³o, ¿e przenosi siê Pannê M³od± przez próg, ale domku, i potem prosto do...
o przenoszeniu przez próg sali nie pomy¶la³am :roll:

tynencia - Wto Wrz 07, 2004 1:07 pm

Ja te¿ bym chcia³a byæ przeniesiona przez próg, ale w tym celu ja musze zacz±æ dbaæ o liniê a mój P. o dobr± formê.
Pusiak - Czw Mar 10, 2005 12:47 pm

Ja równie¿ jestem za podwójnym przenoszeniem :) Przez próg sali i przez próg mieszkanka, albio domku :!:
gambi - Czw Mar 10, 2005 1:35 pm

ja tez chce byc przenoszona :lol:
juz nawet cwiczymy :lol: , ale najbardziej podobalo mi sie pytanie mojego J - jedno z pierwszych-ktore zadal przy ogladaniu sali : to przez ktory prog bede Cie przenosil?

Gniesia - Czw Mar 10, 2005 2:14 pm

To ja was zaskoczê. W moich okolicach równie¿ jest zwyczaj przenoszenia panny m³odej przez próg ale nie tylko. Je¿eli sala jest na górze to m³ody niesie m³od± na rêkach do koñca. Na nieszczê¶cie mojego P. nasza sala jest na I piêtrze :lol: Oj bêdzie siê dzia³o :P
megi - Czw Mar 10, 2005 3:08 pm

Ja te¿ bêdê przeniesiona podobno to szczê¶cie przynosi! :lol:
gosiaczek - Pi± Mar 11, 2005 8:41 am

A w ka¿dym razie pomaga unikn±æ nieszczê¶cia :) Przenosi siê po to, ¿eby siê pani m³oda na progu nowego ¿ycia nie potknê³a.

Co do tej tragicznej historii, to chyba jest zmy¶lona. S³ysza³am j± w wersji przecinania têtnicy szyjnej i niby od ksiêdza, który by³ na tym weselu. A opowie¶æ jest starsza ni¿ jego sta¿ kap³añski. Na wszelki wypadek zasugerowa³am jednak narzeczonemu, ¿eby mnie przerzuci³ przez ramiê, wtedy moja g³owa bêdzie o tyle o ile bezpieczna

Pusiak - Czw Kwi 07, 2005 8:02 am

A My mamy bardzo szerokie drzwi do sali i mój Mi¶ musia³by siê baaaardzo postaraæ, ¿ebym w cos uderzy³a g³ow± :D No i mamy tylko jeden próg i ¿adnych schodów, a nawet gdyby¶my mieli to wiem, ¿e stanie na wysoko¶ci zadania :D
Mika - Czw Kwi 07, 2005 8:15 am

Hm nie zwróci³am uwagi na szeroko¶æ drzwi od sali, ale i tak nie ominie go przenoszenie mnie przez jej próg a potem jeszcze naszego mieszkanka :D
kryszka - Czw Kwi 07, 2005 8:50 am

Byle by tylko panowie nie zapomnieli ¿e maj± przenie¶æ pannê m³od± przez próg. :lol: Jak to by³o u nas. :evil: :wink: Zreszt± ja sama o tym zapomnia³am - po prostu bardzo chcia³am siê ju¿ znale¼æ na cieplej sali po deszczu i zimnie na dworze. :?
Mika - Czw Kwi 07, 2005 8:54 am

Je¶li bêdzie zimno i bêdzie pada³ deszcz to pewnie te¿ nic z tego nie wyjdzie :( ale mam nadziejê, ¿e pogoda dopisze i nie bêdzie mia³ ¿adnych wykrêtów :wink:
Pusiak - Czw Kwi 07, 2005 11:10 am

U mnie nie bêdzie zmi³uj siê... próg sali jest juz pod dachem, wiêc mo¿e mnie wzi±æ w ramiona i przenosiæ :!: A przez próg mieszkanka to swoj± drog±, ale jeszcze nie wiem kiedy to bêdzie mia³o miejsce... wszystko zale¿y od funduszy i tempa panów od remontu :D
kryszka - Czw Kwi 07, 2005 11:30 am

U nas te¿ wej¶cie, toasty itp. odbywa³y siê pod dachem. Tylko by³o tak zimno ¿e a¿ rêka mi dr¿a³a jak trzyma³am szampana i szczêka³am zêbami. :evil: Wiêc wej¶cie na salê by³o w i¶cie ekspresowym tempie. :wink:
Pusiak - Czw Kwi 07, 2005 1:12 pm

No ale powinny Ciê by³y rozgrzewaæ emocje :) chocia¿ byæ mo¿e zd±¿y³a¶ siê wymarzn±æ w ko¶ciele... :)
ewig - Pon Cze 13, 2005 5:39 pm

Moj szwagier zapomnial ze ma przeniesc moja siostre przez prog... Ale ona dlugo nie myslac krzyknela prawie:musisz mnie przez prog przeniesc!!! :hahaha: Niezle to bylo. A tak swoja droga, co to stres moze zrobic z czlowiekiem:?: :)





Udanego dnia Go¶æ!!! :wink:

Edi - Sro Wrz 28, 2005 8:54 pm

U nas te¿ musi byc obowi±zkowo przenoszenie przez próg sali.
A je¶li P. zapomni to ja juz mu przypomne hi hi

joanna_25 - Czw Wrz 29, 2005 8:03 am

Gniesia napisa³/a:
To ja was zaskoczê. W moich okolicach równie¿ jest zwyczaj przenoszenia panny m³odej przez próg ale nie tylko. Je¿eli sala jest na górze to m³ody niesie m³od± na rêkach do koñca. Na nieszczê¶cie mojego P. nasza sala jest na I piêtrze :lol: Oj bêdzie siê dzia³o :P


:lol: w³a¶nie sobie wyobrazi³am jak mój M. przenosi mnie do konca.Na mojej sali najpierw jest mnóstwo schodów w górê a potem siê schodzi na salê po schodach w dó³.I jeszcze miêdzy jednymi a drugimi schodami d³uga droga :lol:
Chyba by nie da³ rady :lol:
Postraszê go jutro ¿e taki jest obyczaj ¿e trzeba do koñca przenie¶æ :lol:

Pusiak - Czw Wrz 29, 2005 10:36 am

Przeniós³, mimo chorego, st³uczonego kolana :) Nie zapomnia³ i nie musia³am Mu przypominaæ :)
Kasiawka - Czw Wrz 29, 2005 10:41 am

Nie chcê tego przenoszenia, a R. siê upar³, czujê , ze szykuje siê zabawa... najapierw w ganianego jak mu ucieknê, co by mnie nie podniós³ :hahaha:
¯aneta - Czw Wrz 29, 2005 10:41 am

Edi napisa³/a:
U nas te¿ musi byc obowi±zkowo przenoszenie przez próg sali.
A je¶li P. zapomni to ja juz mu przypomne hi hi


Ja musialam przypomnieæ swojemu mê¿owi! :lol: :lol: :lol:

Pusiak - Czw Wrz 29, 2005 10:43 am

Hihi, Kasiu :) Taka ucieczka przed Mê¿em bedzie naprawdê ¶wietnie wygl±da³a :) A je¶li ju¿ namówisz R. do swojego zdania, to pamiêtaj, ¿e nie wolno Ci sie potkn±æ :)
bajeczka - Czw Wrz 29, 2005 8:30 pm

Ciekawe czy mnie mój poradzi. :wink:
gosiaczek - Wto Pa¼ 04, 2005 9:57 am

Przeniós³! :) ) Ma³o tego... wniós³ mnie na salê na piêtro, chocia¿ wcze¶niej upiera³ sie, ¿e tego zwyczaj nie obejmuje. Nastêpnego dnia rano te¿ by³am przeniesiona, juz przez próg naszego mieszkania. Tyle tylko, ¿e ¶wie¿o upieczony ma³onek nie odwa¿y³ siê nie¶c mnie przez cztery piêtra ;)
Kot - Wto Pa¼ 04, 2005 3:25 pm

No ciekawe czy mój przysz³y ma³¿onek wpadnie na pomys³ przeniesienia mnie przez prób lokalu :30: pewnie nie. Raczej zrobi to w naszym mieszkanku :30:
Mika - Wto Pa¼ 04, 2005 4:16 pm

Mnie mój m±¿ przeniós³ przez próg sali bez przypominania i w dodatku z bol±c± stop±, przez co siê troszkê ba³ ale uda³o siê bez problemu :D
szczako - Pi± Gru 01, 2006 4:47 pm

po powitaniu na tarasie ju¿ szykowali¶my siê do wej¶cia na salê (zupe³nie zapomnieli¶my o przenoszeniu), ale kole¿anka powiedzia³a co¶ w stylu "no to teraz musisz ¿onê na salê wnie¶æ".
wiêc tak, zosta³am wniesiona na salê :)

Szpilka - Sro Sty 31, 2007 10:40 pm

mam nadzieje ze nie zapomne i nie domowie sobie tej przyjemnosci :)
Ropuucha - Czw Lut 01, 2007 11:43 am

Ja mam nadziejê ¿e te¿ bêdê przenoszona i mój M o tym nie zapomni :)
fiona83 - Czw Lut 01, 2007 4:40 pm

Zazwyczaj Pan M³ody nie ma szans na zapomnienie, bo wszyscy go¶cie krzycz± : "Przenie¶ przez próg" :lol:
Szpilka - Pi± Lut 02, 2007 3:02 pm

a jak goscie tez w stresie beda i zapomna :wink:
karolina - Sob Lut 03, 2007 1:00 pm

Nie odmowie sobie ani Mlodemu tej przyjemnosci :D
sauvignon_blanc - Pi± Mar 30, 2007 11:11 pm

Ja chyba poproszê mi¶ka ¿eby omin±³ ten punkt programu. Boje siê ¿e nie bêdzie mnie w stanie unie¶æ albo siê wywali ze mn± na rêkach. [smilie=12_new.gif] tego bym nie znios³a
asia84 - Sob Mar 31, 2007 11:55 am

my¶lê, ¿e tak ¼le by nie by³o. ja muszê najpierw schudn±æ :) ¿eby mnie przeniós³ mój M. :)
krystek - Nie Kwi 01, 2007 10:42 pm

Nie wyobra¿am sobie aby mog³o byc inaczej, przeniose przez próg i jeszcze dalej ;)
MonikaZgierz - Pon Kwi 02, 2007 10:13 am

Ja lubiê byæ noszona na rêkach, to i w tym szczególnym dniu sobie tego nie odmówiê.
Maja_Kris - Sro Kwi 04, 2007 9:06 am

my na nasza sale na szczescie mamy szerokie drzwi,.tez musimy pocwiczyc ale najpierw chce schudnac bo nie chce nadwrezac miesni mojego michola :)
cosola - Sro Maj 09, 2007 9:06 pm

Uwa¿am, ¿e przenoszenie panny m³odej przez próg to bardzo fajny zwyczaj (która z nas nie lubi byæ noszona na rêkach) :wink:
Do niedawna ba³am sie jednak, ¿e mój narzeczony nie da rady mnie przenie¶æ (bo jest szczup³y i nie wygl±da na zbyt silnego) :wink:
ale ostatnio zniknê³y moje wszelkie obawy, gdy bez mrugniêcia okiem chwyci³ mnie w na rêce i po schodach wniós³ na piêtro do naszej sypialni... :ups:

EJ-ET - Sro Maj 09, 2007 9:45 pm

Ja chcê byæ przeniesiona, koniecznie!
Jak dla mnie to obowi±zkowa tradycja ;)

=MiLi= - Czw Maj 10, 2007 9:17 am

Hehe obowi±zkowo! Uwielbiam jak mnie mój S. nosi na rêkach :) dlatego nie zamierzam sobie odmawiaæ tej przyjemno¶ci w dniu ¶lubu :) Hehe u nas te¿ sala jest na pierwszym piêtrze i wchodzi siê po schodach :) ale te korytarz wcale nie jest za szeroki;P zobaczymy jak to rozwi±¿emy ;)
kochecka - Czw Maj 10, 2007 9:21 am

ja równie¿ nie zamierzam sobie odmówic tej przyjemno¶ci :D wyj±tkowy dzieñ, jak juz byc gwiazd± wieczoru to maxymalnie [smilie=e058.gif]
Gabro - Pon Lip 02, 2007 12:16 pm

Mój M±¿ mnie przeniós³ przez próg. By³o suuuuuuuper :)
gosc - Pon Lip 02, 2007 9:46 pm

mnie moje kochanie po ¶lubie cywilnym przenios£o przez próg naszego mieszkanka . A najfajniejsze by£o to, ¿e od razu wyl±dowa£am w £ó¿ku :oops: :lol:
klarysa - Pon Lip 02, 2007 10:17 pm

staniemy przed progiem, podniesie, zrobi ze mna krok za prog i postawi. inaczej tego nie widze. silny jest ale mnie bedzie glupio, ze musi taki ciezar dziwgac;))
askapi - Wto Lip 03, 2007 11:04 pm

Klarysa, ja te¿ inaczej tego nie widze w wykonaniu mojego A. Mo¿e nie jestem zbyt przy ko¶ci, ale jestem tak samo wysoka jak mój A.
Kiedy¶ A. chcia³ mi udowodniæ ze sobie poradzi i faktycznie przenós³ mnie na rêkach kilkana¶cie metrów. :) A ja w tym czasie my¶la³am ¿e umrê ze ¶miechu, tak± mia³ minke. :lol: No i zadyszke potem te¿...

klarysa - Sro Lip 04, 2007 11:21 pm

moj a. spokojnie mnie podniesie ale ja nie lubie jak to robi. bo ja wtedy tylko mysle o swojej wadze, a jak wiekszosc kobiet, wcale tego nie lubie;)
gocha.j - Nie Wrz 02, 2007 3:40 pm

Ja te¿ by³am przenoszona przez próg tylko o ma³y w³os moja sukienka nie uleg³a by zniszczeniu poniewa¿ zaczepi³am ni± o klamkê ;) wiêc uwa¿ajcie
gebka - Pon Wrz 03, 2007 9:27 am

ja tez zawsze mysle o swojej wadze ale przenoszenie bylo takie mile mowie wam kazdy facet da rade :)
Kati - Pon Wrz 03, 2007 2:09 pm

Mo¿na mu troszkê pomóc :) Lewa r±czka od góry wspiera siê na ramieniu faceta, odbijamy siê z jednej nó¿ki i troszkê podskakujemy w górê (oczywi¶cie raz :) ) To wej¶cie do podrzutu pomaga, bo facet nei musi d¼wign±æ od samego do³u :)


Do¶wiadczenie z zespo³u :mrgreen:

juliazuk - Wto Wrz 04, 2007 9:02 am

Mój R. oczywi¶cie bêdzie przenosi³ mnie przez próg sali. Ale wcze¶niej mamy zamiar przeæwiczyæ to parê razy w domu- ¿eby siê wzmocni³ :lol:
sistermonn - Wto Wrz 04, 2007 1:40 pm

Oczywi¶cie przenoszenie przez próg bêdzie :) PM ju¿ æwiczy a ja siê mobilizuje do schudniêcia. Poniewa¿ przed ¶lubem bêdziemy trenowac na sali pierwszy taniec to i przenoszenie potrenujemy :D
Magari - Wto Wrz 04, 2007 1:54 pm

EJ napisa³/a:
Ja chcê byæ przeniesiona, koniecznie!
Jak dla mnie to obowi±zkowa tradycja ;)


ja tez bardzo chcia³am i mój m±¿ wniós³ mnie ju¿ po weselu do naszego domku :)
by³o to dla mnie wa¿niejsze ni¿ przeniesienie przez próg na sali

Koalinha - Wto Wrz 04, 2007 2:25 pm

Te¿ bym chcia³a, ale narzeczony zbyt silny nie jest, a ja z kolei nie jestem zbyt szczup³a :lol:
Ale je¶li zaplanowane odchudzanie przyniesie zamierzony efekt to w sumie mo¿e spróbujemy.

Gabro - Sro Wrz 05, 2007 8:08 am

Niech narzeczony poprawia tê¿yznê fizyczn± :)

Czemu babki twierdz±, ¿e one s± za ciê¿kie? Mo¿e to ich panowie s± za s³abi :)

Koalinha - Sro Wrz 05, 2007 12:22 pm

:lol:
Ja naprawdê jestem dla niego ciê¿ka, i jeszcze w sukni. A on ma delikatn± pracê (komputery) i raczej si³aczem nie jest. Ale zobaczymy... jeszcze 11 miesiêcy na poprawê tê¿yzny.

Martysia - Pi± Wrz 07, 2007 9:30 am

bo babki maj± kompleksy haha! :) my ostatnio æwiczyli¶my i kurcze wywija³ mn± w powietrzu i jeszcze ze schodów zniós³!!!! a my¶la³am, ¿e rady nie da :mrgreen: :lol: tyle, ¿e mój bidak mia³ operacjê na przepuklinê wieæ mo¿e jednak nie powinien :D
EwaM - Pon Wrz 24, 2007 10:27 pm

Tradycja obowi±zkowa, nawet przez my¶li mi nie przesz³o, ¿e mog³oby tego zabrakn±æ. Ja jestem lekka, a D silny. Czêsto mnie nosi, a nawet obraca mn± w powietrzu jak chce i biega ze mn± po schodach wiêc przeniesienie przez próg to bêdzie ma³y piku¶ :lol:
Ma³aMi1 - Nie Lis 04, 2007 11:36 am

ja te¿ jestem za przenoszeniem przez próg- u nas tego nie zabraknie :-)
SYLWECZKA - Nie Lis 04, 2007 6:27 pm

Przenoszenie Pani M³odej przez próg to super tradycja!Poza tym mê¿czyzna powinien nosiæ swoj± kobietê na rêkach chocia¿ od czasu do czasu, a ¶lub jest tak wyj±tkow± okazj± ¿e noszenie na rêkach musi byæ ;)
:wedding:

asia84 - Nie Lis 04, 2007 8:17 pm

u nas te¿ bêdzie, tylko muszê trochê schudn±æ :razz:
kochecka - Pon Lis 05, 2007 9:02 pm

a moje Kochanie z tego stresu zapomnia³o mnie wzi±¶c na rêce i musielismy siê wracaæ :lol:
SYLWECZKA - Pon Lis 05, 2007 9:58 pm

pewnie z emocji wylecia³o mu to z g³owy :) a kto Wam przypomnia³?
kochecka - Pon Lis 05, 2007 10:05 pm

Pani fotograf , która sta³a mniej wiêcej na wprost nas i dawa³a nam znaki rêkoma ale oboje byli¶my w takim amoku ¿e zupe³nie nie wiedzieli¶my o co jej chodzi, a¿ w koñcu krzyknê³a :"we¼ j± na rêce" :lol: no wiêc wyszli¶my i wej¶cie powtórzyli¶my :D
SYLWECZKA - Pon Lis 05, 2007 10:07 pm

musia³o byæ zabawanie ;)
Ma³aMi1 - Wto Lis 06, 2007 11:38 am

ja ju¿ siê zaczynam zastanawiaæ czy o czym¶ nie zapomnimy :? moze by kogo¶ wydelegowaæ do takich przypomnieñ w razie wpadki -hehehe :D
Anuszka - Sob Lis 10, 2007 12:21 pm

my z tego wszystkiego zapomnielismy oczywiscie, ale moj tata, ktory stal po drugiej stronie na migi pokazal Michalowi, zeby mnie przeniosl:) I przeniosl:D Zabawne to bylo i bardzo mile:) Czulam sie bardzo kobieco:)))

Mysle, ze to dobry pomysl, zeby za wczasu uprzedzic kogos, coby pamietal o przeniesniu przez prog i Wam na migi to przekazal:)

kochecka - Sob Lis 10, 2007 6:47 pm

nam pokazywali na migi ale z tego szczê¶cia i tak nie wiedzieli¶my o co im chodzi :lol: :D
ava - Czw Lut 14, 2008 3:18 pm

u nas te¿ to na pewno bedzie :) nie mo¿e byc inaczej
gosc - Pi± Lut 15, 2008 5:40 pm

¶lubie cywilnym ju¿ pisa£am w tym w±tku

po ¶lubie ko¶cielnym, zaje¿d¿amy przed salê, drzwi otwarte, go¶cie czekaj±. My schodzimy po schodach i wtedy mi siê przypomnia£o o przenoszeniu. Pytam mojego Crissa czy mnie przeniesie - w pierwszej chwili siê zawacha£ i a¿ zatrzyma£ w pó£ kroku (dobrze, ¿e nie uciek£ :lol: ) ale dzielnie wzi±£ mnie na rêce i przeniós£ przez próg sali. Mamy to (przenoszenie) nawet uwiecznione na zdjêciu :mrgreen:

jpuasz - Wto Kwi 08, 2008 2:29 pm

U nas w³a¶ciwie nie zosta³am przeniesiona przez próg :P Tzn wesz³am o w³asnych si³ach do takiego "przzedsionka" sali - tam by³y wieszaki na okrycia, kanapa, aby usi±¶æ i odsapn±æ. Zosta³am wniesiona dopiero na "w³aciw± salê taneczn±" :)
tofee - Wto Kwi 08, 2008 5:26 pm

My to ju¿ nawet ostatnio zrobili¶my próbê generaln± :wink: tylko sumiennie uprzedzi³am mojego M. ¿e na weselu bêdzie gorzej bo dojdzie do tego wielka suknia :razz:
Ale przy moich 46 kg mo¿e nawet suknie go nie przestraszy ... :paker:

Agha - Pon Kwi 14, 2008 12:23 pm

Och tofee, jeste¶ leciutka jak pióreczko. Ja niestety wa¿ê "ciut" wiêcej. Poniewa¿ nigdy mój chucherko K mnie tak na rêkach nie nosi³, stwierdzi³am, ¿e warto spróbowaæ przed weselem. I dobrze, ze zrobili¶my próbê, gdy¿ :oops: mój K podniós³ mnie i z ust mu siê wyrwa³o "O Jezu". Oczywi¶cie ¶miechu by³o.
Teraz æwiczymy, ja jak go z³apaæ, aby by³o mu ³atwiej, on ¿eby nic w trakcie nie mówiæ :cool:
no bo jak by to wygl±da³o, jakby taki tekst pu¶ci³ przy go¶ciach, kamerze etc :lol:

Ma³aMi1 - Pon Kwi 14, 2008 12:33 pm

oj Agu¶, to mnie rozbawi³a¶ :lol: tym tekstem Konrada-hihihi.....

ale niech nie rpzesadza ¿e "o Jezu" tylko na silownie niech zacznie chodzic :roll:

Agha - Pon Kwi 14, 2008 8:56 pm

hahaha, bardzo zabawne. A Areczek na si³ownie chodzi :razz:
damy radê :-)

Ma³aMi1 - Pon Kwi 14, 2008 9:46 pm

chodzi chodzi i cwiczy przenoszenie prze próg.... :D w³asnie w ostatni weekend na weselu ja z³apa³am welon, on krawat i musia³ w nagrodê przenosiæ "now±" Pannê M³od± czyli mnie przez próg, wiêc ju¿ wie czym to smierdzi ;-)
Agha - Pon Kwi 14, 2008 9:59 pm

no i o to chodzi, to siê nazywa æwiczenie. Od razu mia³ próbê przed "widowni±" :-)
fiona83 - Wto Kwi 15, 2008 7:52 am

Mnie siê ostatecznie "odwidzia³o" i przenoszenia nie bêdzie. O ! :lol:
lmyszka - Wto Kwi 15, 2008 7:55 am

Fionko jeszcze kilka razy pewnie Ci siê zmieni opcja :) fajnie tak w ramionach mê¿a byæ wniesion± na sale :razz:
fiona83 - Wto Kwi 15, 2008 7:57 am

Lmyszko - nie s±dzê.
Kiedy¶ nam obojgu wydawa³o siê to cool :cool: , ale chyba siê starzejemy i stwierdzili¶my, ¿e to ma³o eleganckie jest :P

Wejdziemy trzymaj±c siê za/pod r±czki :)

Agha - Wto Kwi 15, 2008 12:44 pm

zgadzam siê z Imyszk±, przenoszenie przez próg ma swój urok:-)
tofee - Czw Kwi 17, 2008 2:38 pm

Ja te¿ jestem za przenoszeniem. A do tego bêdê taka zo³za ¿e i do pokoju hotelowego ka¿e sie wnosiæ i pierwszego dnia jak wrócimy do siebie i mo¿e jeszcze co¶ wymy¶lê 8)
Agha - Czw Kwi 17, 2008 5:26 pm

tofee, dobra my¶l, czemu tylko raz? Niech nosi, niech nosi :-) przez ka¿dy mo¿liwy próg ;-)
MalaJu - Pi± Kwi 18, 2008 11:43 pm

to ja tez!!! Moj mnie lubi nosic, to nie bedzie oponowal zanadto. A to taaaaakie romantyczne mi sie wydaje (widzisz, fionka, jak ludzie roznie sie starzeja? mnie padlo na romantyzm...)
fiona83 - Sob Kwi 19, 2008 8:13 am

Siostra, ale Ty nie jeste¶ wy¿sza od swojego o 15 cm :lol:
marta_s3 - Sob Kwi 19, 2008 1:53 pm

Ja tak¿e jestem za tym ¿eby przenosi³ przez wszystkie mo¿liwe progi :) Narazie wiem, ¿e przeniesie mnie przez próg sali weslenej, a po¼niej przez próg naszego mieszkanka ale mo¿e jeszcze wpadnie mi co¶ do g³owy.
MalaJu - Nie Kwi 20, 2008 12:41 pm

no jasne, Fionka, dlatego moge sobie pozwolic na wykorzystywanie mojego przyszlego. bedzie mnie nosil i nosil tego dnia i na wieki wiekow amen :wink:
justinaa - Nie Kwi 20, 2008 8:27 pm

si si ja te¿ jestem ZA przenoszenie, chocia¿ chyba najpierw musimy poæwiczyæ :D
tofee - Nie Kwi 20, 2008 10:19 pm

Polecam æwiczenie ... :wink: i zgadzam siê ¿e to bardzo romantyczne ... ach a¿ siê rozmarzy³am :buja w oblokach: :buja w oblokach: :buja w oblokach: :buja w oblokach: :buja w oblokach: :buja w oblokach: :buja w oblokach: :buja w oblokach: :buja w oblokach:
Dorotka847 - Wto Kwi 22, 2008 3:32 pm

No pewnie Dziewczynki przenoszenie musi byæ :mrgreen: przez próg do sali do pokoju i tak przez ca³e ¿ycie :smile:
ps. cwiczenie popiream w du¿ych ilosciach i przy ka¿dej okazji :smile:

agunia84 - Pi± Kwi 25, 2008 8:09 am

U nas te¿ bêdzie przenoszenie Panny M³odej przez próg :) Mój K. bêdzie mia³ ma³y problem, bo bêdzie musia³ pokonaæ schody nios±c mnie :P
Tajgete - Pi± Kwi 25, 2008 8:36 am

Ja mojej Drugiej Po³owie raczej odpuszcze wchodzenie ze mn± po schodach, poniewa¿ s± tak strome, ¿e ja sama bojê siê po nich i¶æ. Ale przenoszenia przez próg sali.... To obowi±zkowo musi byæ :cool:
mrowcia - Sro Maj 14, 2008 11:05 pm
Temat postu: ...
no ja niestety musze zrezygnowac z tego pieknego zwyczaju..mimo mojej skromnej posturki z uwagi na zdrowie mojego A.:( nie wolno mu niestety wykonywac takich podnoszen, dzwigac rowniez nie...
ale pracujemy nad jakas alternatywa hehe:) moze koledzy mu pomoga?:D:D:D

marta_s3 - Czw Maj 15, 2008 1:27 pm

Mój znajomy ze wzglêdu na stan zdrowia równie¿ nie móg³ przenie¶æ swojej ¿ony przez próg wiêc przenosi³ j± jego ¶wiadek a on trzyma³ j± za rêkê. Wysz³o to ca³kiem ³adnie tym bardziej, ¿e nikt nie by³ zdziwiony bo wszyscy wiedzieli jaka jest sytuacja. Oni znale¼li sobie akurat tak± alternatywê ale mo¿e wy wymy¶licie inny sposób.
agunia84 - Czw Maj 15, 2008 5:25 pm

A ja bym nie kombinowa³a w takiej sytuacji, je¿eli narzeczony jest chory to ma dyspensê na przenoszenie ¿ony przez próg ;)
evelinka - Czw Maj 15, 2008 7:42 pm

Na szczê¶cie mój Maciek ma mo¿liwo¶æ przeniesienia mnie przez próg. Poza tym ju¿ æwiczymy :)
truskawka_ja - Czw Maj 15, 2008 8:20 pm

S. tez za bardzo nie moze dzwigac. Uparl sie ze mnie przeniesie ale ja wiem ze jak bedzie mial gorszy dzien to potem to dzwiganie odchoruje. Wiec ja nie chce. Moze ja go przenose przez ten prog. Taka nowa tradycja. :hyhy:
Ma³aMi1 - Czw Maj 15, 2008 8:32 pm

evelinka napisa³/a:
Na szczê¶cie mój Maciek ma mo¿liwo¶æ przeniesienia mnie przez próg. Poza tym ju¿ æwiczymy :)


hehe ewelinko-my tez cwiczymy ;) nawet mielismy próbê generaln± ;)


Klaudynka - Sob Maj 17, 2008 9:38 pm

My jeszcze nie æwiczyli¶my :)
Ale przenoszenie przez próg z pewno¶ci± bêdzie ;)

izunia_82 - Nie Cze 01, 2008 10:51 pm

Mój Misiek ma w planach przenie¶æ mnie przez próg, mam tylko nadziejê, ¿e mnie ud¼wignie i siê przy tym nie z³amie bo lekka te¿ nie jestem.
aniesd - Czw Cze 05, 2008 6:29 pm

U nas przenoszenie przez próg wysz³o komicznie. Mój m±¿ troszkê siê po¶lizgn±³ na p³ytkach i wygl±da³o to tak jakby nie da³ rady mnie podnie¶æ... Oczywi¶cie wszyscy go¶cie musieli to zauwa¿yæ i ¶miechu by³o co niemiara :)
Yoanna - Pon Sie 18, 2008 12:10 am
Temat postu: Tragiczny wypadek
Dzi¶ kuzynka mojego M opowiedzia³a mi strasznie smutn± historie zwi±zan± z wypadkiem podczas przenoszenia panny m³odej :zalamany:

Jej kole¿anka by³a ¶lubie znajomej. Wesele mia³o siê odbyæ w dworku/zameczku. Do drzwi wej¶ciowych prowadzi³y schody, wiêc Pan M³ody wzi±³ sw± ¿onê na rêce by wnie¶æ j± do sali. Niestety wchodz±c po schodach nadepn±³ na ci±gn±cy siê tren i oboje przewrócili siê :zalamany: .
Panna M³oda niefortunnie uderzy³a skroni± w kant schodka i nie odzyska³ ju¿ przytomno¶ci...zmar³a na miejscu :cry:
Parê dni po tej tragedii M³ody pope³ni³ samobójstwo, poniewa¿ nie móg³ znie¶æ tej tragedii :cry:


To nie jest wymy¶lona historia... G³upi upadek i koniec ¿ycia...obojga :(

agunia84 - Pon Sie 18, 2008 8:39 am

Yoanna smutna historia. :cring:
Malwina_³ód¼ - Pon Sie 18, 2008 8:40 am

Zgadzam siê :(
MalaJu - Pon Sie 18, 2008 8:49 am

szanse, ze cos takiego nam sie przytrafi sa mniejsze niz te, ze trafi nas piorun... niemniej jednak, warto o tej smutnej historii pamietac...
Niebieskooka - Pon Sie 18, 2008 9:51 am

straszne poprostu :(

mój szwagir te¿ wnosi³ moja siorkê po schodach, na szczê¶cie nie mia³a trenu...wszystko fajnie wysz³o tylko trochê siê zmêczy³ bo schodków by³o sporo...

a u nas te¿ na pewno mój misio bêdzie mnie wnosi³...nie namêczy siê bo wej¶cie do sali jest na tym samym poziomie....

marysia - Pon Sie 18, 2008 3:43 pm

Dobrze wiedzieæ o takich wypadkach bo nasz a sala jest na piêtrze :? ale jak siê wejdzie po schodach na górê to jest hol i dopiero z niego wej¶cie na sale wiêc tam dopiero dam sie podnie¶æ :-)
agunia84 - Pon Sie 18, 2008 3:49 pm

My i tak nie zrezygnujemy z tej przyjemno¶ci my te¿ mamy sale na piêtrze i nie obejdzie siê wnoszenia mnie po schodach :P i do tego mam 2 metrowy tren. Tren bêdê mocno trzymaæ, ¿eby nie przeszkadza³ przy wnoszeniu :P .
kryszka - Pon Sie 18, 2008 8:04 pm
Temat postu: Re: Tragiczny wypadek
Yoanna napisa³/a:
Dzi¶ kuzynka mojego M opowiedzia³a mi strasznie smutn± historie zwi±zan± z wypadkiem podczas przenoszenia panny m³odej :zalamany:

Polecam uwa¿n± lekturê pierwszej strony tego w±tku.

Wszystkie te historie to piêkny przyk³ad plotki, funkcjonuj±ce na zasadzie idiotycznych ³añcuszków i maj±ce przestraszyæ przysz³ych m³odych. Nie dajcie siê zwariowaæ.

Yoanna - Pon Sie 18, 2008 8:16 pm

Kryszka nie b±d¼ a¿ tak nieczu³a... To ¿e wêszysz wszêdzie to wiadomo, ¿e Twoja praca ale bez przesady... To nie jest ³añcuszek..zreszt± co takiego mia³by on na celu :evil:

Nie pisa³am i nie piszê rzeczy wymy¶lonych tylko takie z którymi ja i moi bliscy mieli¶my kontakt..

PS. Nienawidzê ³añcuszków i nigdy ich nie przesy³am :!:

kryszka - Pon Sie 18, 2008 8:23 pm

Ja wszêdzie nie wêszê i to nie jest moja praca, a hobby. :lol: Przez 5 lat us³ysza³am i przeczyta³am ju¿ tyle wersji tej historii, ¿e na kilkana¶cie m³odych par by wystarczy³o, a na pewno co¶ takiego bez TV by siê nie obesz³o. :lol: I zawsze by³o znajomy znajomego etc. :lol:

To jak z zabobonami - po co? A widaæ, ¿e kto¶ ma z tego radochê. :lol:

Yoanna - Pon Sie 18, 2008 8:27 pm

No nie wiem..nie podzielam tej rado¶ci :kwasny:
Asiek - Pon Sie 18, 2008 9:41 pm

kryszka napisa³/a:
I zawsze by³o znajomy znajomego etc.

Ano w³a¶nie. Zawsze znajomy kole¿anki, kuzyna, s±siadki, znajomego z pracy, itd.
Mo¿e gdzie¶ kiedy¶ zdarzy³ siê podobny wypadek - ja akurat s³ysza³am nie o schodach, ale o futrynie drzwi, ale koniec by³ taki sam - m³oda nie ¿yje, m³ody pop³eni³ samobójstwo. Dziwny zbieg okoliczno¶ci, nieprawda¿?
Yoanna, bez urazy - ale je¶li to jacy¶ znajomi, to znasz ich dane i mo¿na ³atwo sprawdziæ czy to prawda. Nie powtarzajmy jednak jakich¶ zas³yszanych, niesprawdzonych plotek, bo nie s± wiarygodne i st±d pewnie sceptyczne nastawienie Kryszki.

Yoanna - Pon Sie 18, 2008 9:48 pm

Zgadza siê Asiek..
Bez sensu to roztrz±saæ, kiedy ka¿dy uwa¿a ¿e ma racjê.. a przecie¿ nie bêdê tu po nazwiskach pisaæ po to by udowadniaæ racjê :kwasny:

agunia84 - Sro Sie 20, 2008 8:37 pm

Ja s³ysza³am ta sama historie co Asiek, ale jeszcze dodano 3 ofiarê, ojca pana m³odego.
olusia1985 - Sro Sie 27, 2008 8:39 am

No to smutna historia, ale ju¿ te¿ gdzie¶ o niej s³ysza³am. Poza tym to te¿ bym chcia³a byæ przenoszona przez próg sali, bo to fajna tradycja, ale mój K. chyba rady nie da:P!do naszego wesela jeszcze roczek i czas sie wzi±¶æ za siebie, ale to i tak chyba za du¿o nie zmieni hahahaha, biedny K. Chyba, ¿e znacie jak±¶ super diete??:)
fiona83 - Sro Sie 27, 2008 9:42 am

Nie by³am przeniesiona i dobrze mi z tym :lol:
Martysia - Sro Sie 27, 2008 10:24 am

ja s³ysza³am tê sam± historiê co Asiek, ¿e Pannie M³odej siê wbi³ w skroñ gwó¼d¼ wystaj±cy z futryny i zmar³a. Mo¿e to i prawda, nie wnikam. Pewnie ju¿ du¿o wersji tej historii powsta³o.

U nas natomiast by³o piêkne przenoszenie, nikt siê nie przewróci³ a ja siê ¶mia³am jak nie wiem co.

Asiek - Sro Sie 27, 2008 10:52 am

Martysia napisa³/a:
ja s³ysza³am tê sam± historiê co Asiek, ¿e Pannie M³odej siê wbi³ w skroñ gwó¼d¼ wystaj±cy z futryny i zmar³a.

Takiej makabreski z gwo¼dziem to nie s³ysza³am, tylko, ¿e uderzy³a w futrynê drzwi. Jak widaæ historia rozwija siê i dobitnie pokazuje jak powstaje plotka.

A co do przenoszenia - fajna tradycja, mnie siê podoba. :)

Hatifnatka - Sro Sie 27, 2008 11:00 am

by³am przeniesiona przez próg co mnie szczerze mówi±c bardzo ucieszy³o :smile: mój P. da³ radê :lol:
elka85 - Sro Sie 27, 2008 11:05 am
Temat postu: Re: Tragiczny wypadek
Yoanna napisa³/a:
Dzi¶ kuzynka mojego M opowiedzia³a mi strasznie smutn± historie zwi±zan± z wypadkiem podczas przenoszenia panny m³odej :zalamany:

Jej kole¿anka by³a ¶lubie znajomej. Wesele mia³o siê odbyæ w dworku/zameczku. Do drzwi wej¶ciowych prowadzi³y schody, wiêc Pan M³ody wzi±³ sw± ¿onê na rêce by wnie¶æ j± do sali. Niestety wchodz±c po schodach nadepn±³ na ci±gn±cy siê tren i oboje przewrócili siê :zalamany: .
Panna M³oda niefortunnie uderzy³a skroni± w kant schodka i nie odzyska³ ju¿ przytomno¶ci...zmar³a na miejscu :cry:
Parê dni po tej tragedii M³ody pope³ni³ samobójstwo, poniewa¿ nie móg³ znie¶æ tej tragedii :cry:


To nie jest wymy¶lona historia... G³upi upadek i koniec ¿ycia...obojga :(


A ja s³ysza³am to w trochê innej wersji - panna m³oda uderzy³ skroni± w futrynê drzwi i dlatego umar³a... No i m±¿ w tej wersji te¿ pope³ni³ samobójstwo, ale za to tego samego dnia :(

To pewnie historia z gatunku takich jak misja na marsa studentów polibudy 8)

No i jak dla mnie przenoszenie pzez próg musi byc - lito¶ci nie bêdzie :cwaniak:
P bêdzie d¼wiga³ i koniec kropka 8)

Martysia - Sro Sie 27, 2008 11:10 am

Asiek pisa³a¶ o futrynie to my¶la³am, ¿e by³ te¿ tam i gwó¼d¼, :razz:
agniesia22 - Czw Sie 28, 2008 11:00 pm

Nie ma innej opcji, koniecznie musi przenie¶c mnie przez próg. Ale z tym nie bêdzie problemu bo nawet on tak mówi³, no chyba ¿e przez t± ca³± sytu³acj± zapomnimy o tym.
Agha - Pi± Sie 29, 2008 11:48 am

Bo¿e, kobiety, co za horrory opowiadacie...

U mnie ca³e szczê¶cie nie by³o ¿adnych gwo¼dzi, ani kantów, tylko zaszyta szpilka w sukni ;-)
M³ody oczywi¶cie zapomnia³ o przenoszeniu, by³ w takim szoku, ale mu przypomnia³am. Przeniós³ mnie przez próg i dwoje drzwi, hurra :-) Da³ rade ;-)

asia84 - Pi± Sie 29, 2008 12:02 pm

U nas to ja zapomnia³am, ale M±¿ pamiêta³ :razz: .
kryszka - Wto Wrz 02, 2008 9:00 am

Dla niedowiarków: http://forum.wesele-lodz.pl/viewtopic.php?t=8480 :hyhy:
Magdzik - Pi± Lut 04, 2011 10:53 am

U nas jest zwyczaj przenoszenia przez próg i my te¿ tak zrobimy :)
Przerazi³a mnie ta historia z przenoszeniem przez próg i z wentylatorem :? Straszne wypadki :(

wamaba - Sro Mar 02, 2011 11:44 pm

Jak siê czyta o takich wypadkach, to a¿ siê s³abo robi i nie wiadomo, czy rzeczywi¶cie to przenoszenie przez prób ma przynosiæ szczê¶cie, czy pecha?
kakonka - Czw Mar 03, 2011 7:56 am

u nas jak najbardziej by³o przenoszenie przez próg.
m±¿ uwa¿a³, ¿eby nie wywaliæ siê bo przy wej¶ciu na sali jest próg :) uda³o siê :D

natomiast byli¶my na weselu kuzynki, gdzie gdyby nie kelner, m³odej zajê³aby siê suknia od ¶wiecy, gdy¿ wej¶cie by³o w±skie a m³oda mia³a bardzo roz³o¿yst± sukniê...

duty - Pon Kwi 25, 2011 11:13 pm

A co w sytuacji kiedy Pan M³ody ma chory krêgos³up i przeniesienie przez próg Panny M³odej mo¿e siê dla niego skoñczyæ przynajmniej wyskoczeniem dysku ?
ola88 - Pon Kwi 25, 2011 11:22 pm

duty, w takim sprawach trzeba odpu¶ciæ :) mój mnie przeniós³, æwiczy³, æwiczy³ :D
duty - Wto Kwi 26, 2011 12:00 am

No ja bardzo nie chcê, ¿eby mi resztê wesela przele¿a³ i kwicza³... Nie zgadzam siê na przenoszenie, choæ on nalega, bo siê obawia (poniek±d s³usznie), ¿e go moja rodzina wy¶mieje. Pad³ pomys³, ¿eby wspólnie ten próg przejechaæ na hulajnodze. Zrobiæ jaja zeby siê nikt nie czepia³ a by³o weso³o. Co Wy s±dzicie o tym pomy¶le?
Magdzik - Wto Kwi 26, 2011 7:49 am

duty napisa³/a:
Co Wy s±dzicie o tym pomy¶le?
He he zabawny pomys³ :D Ja bym siê na Waszym miejscu nie przejmowa³a takimi pierdó³kami i albo bym sobie odpu¶ci³a przenoszenie przez próg albo bym zrobi³a co¶ z jajem tak jak to wymy¶li³a¶ np. ;)
Karola5 - Czw Kwi 28, 2011 11:53 am

Zawsze mo¿esz ty przenie¶æ pana m³odego ;P
A pomys³ z hulajnog± jest fajny :) Ew jakas ³adna taczka

agulka1989 - Czw Kwi 28, 2011 12:16 pm

U nas nie bêdzie przenoszenia przez próg.
Zbyszek chce ale ja mam ogromny lêk wysoko¶ci i jak tylko oderwê nogi od ziemi to mi s³abo. Nawet w domu nie pozwalam siê podnosiæ, zapieram siê i nie ma opcji ¿eby Zbyszek mnie wzi±³ na rêce.

duty - Czw Kwi 28, 2011 1:16 pm

Karola5 ten pomys³ z taczkê jest w dechê :) Chyba siê zastanowiê jeszcze :) Mo¿e rzeczywiscie zamiast hulajnogi wykorzystamy taczkê :D :D:D
A przenie¶æ Pana M³odego raczej nie dam rady, bo wa¿ê nieca³e 50 kg, a on ponad 80.

anett.k - Czw Kwi 28, 2011 1:16 pm

Wystarczy tylko ostro¿nie siê wnosiæ. zazwyczaj na salach pozwalaj± dzieñ przed robiæ próby wnoszenia. W³a¶ciciele zwykle przestrzegaj± przed niebezpieczeñstwami i zawsze jest ok. Takich bajek o tragicznym wnoszeniu kr±¿± miliony.
Karola5 - Czw Kwi 28, 2011 2:56 pm

Tak sobie jeszcze pomy¶la³am, ¿e je¶li macie na weselu ch³opaków "z jajem", to mo¿e wszyscy ciê unios± a m±¿ bêdzie z przodu... ¿eby sie ciê¿ar roz³o¿y³ :)
Magdzik - Czw Kwi 28, 2011 8:43 pm

duty napisa³/a:
pomys³ z taczkê jest w dechê :)
He he zaje***ty :twisted:
duty - Czw Cze 09, 2011 12:16 pm
Temat postu: Hulajnoga rulez
No wiêc motyw z hulajnog± sprawdzili¶my osobi¶cie podczas naszego wesela :) Hulajnoga zrobi³a FURORÊ! Strasznie siê wszystkim podoba³o. A w po³±czeniu z czerwonym maluchem przyozdobionym bia³± wst±¿k± w taki sposób, ¿e wygl±da³ jak prezent z zawi±zan± wielk± wst±¿k± na dachu to ju¿ w ogóle by³ hit logistyczny. Polecam!
Karola5 - Czw Cze 09, 2011 4:28 pm

Macie jakie¶ zdjêcie? super ¿e siê uda³o!
ineczka7 - Pi± Cze 10, 2011 12:55 am

mnie siê bardzo przenoszenie podoba, ale co ja bidna mog³am, jak wa¿ê dobrych 5 kg wiêcej od mê¿a :D nie by³o szans, ¿eby mnie tam przeniós³.
Magdzik - Pi± Cze 10, 2011 7:40 am

Karola5 napisa³/a:
Macie jakie¶ zdjêcie?

duty napisa³/a:
Hulajnoga zrobi³a FURORÊ!
duty napisa³/a:
z czerwonym maluchem przyozdobionym bia³± wst±¿k± w taki sposób, ¿e wygl±da³ jak prezent z zawi±zan± wielk± wst±¿k± na dachu to ju¿ w ogóle by³ hit logistyczny.

Poka¿ jestem bardzo ciekawa :D

anuszkaa - Pon Sie 01, 2011 12:34 pm

mnie mój m±¿ nie przenosi³ :)
Esmeralda - Wto Sie 09, 2011 1:00 pm

zwyczaj przenoszenia panny m³odej przez próg restauracji/sali weselnej jest moim zdaniem bez sensu, bo przenosi siê przez próg wspólnego domu/mieszkania; oczywi¶cie przenoszenie na sali weselnej to taki symbol, ale moim zdaniem niepotrzebny,lepiej poczekaæ i przenie¶æ przez próg domu
duty - Sro Lis 02, 2011 2:54 pm

Magdzik napisa³/a:
Karola5 napisa³/a:
Macie jakie¶ zdjêcie?

duty napisa³/a:
Hulajnoga zrobi³a FURORÊ!
duty napisa³/a:
z czerwonym maluchem przyozdobionym bia³± wst±¿k± w taki sposób, ¿e wygl±da³ jak prezent z zawi±zan± wielk± wst±¿k± na dachu to ju¿ w ogóle by³ hit logistyczny.

Poka¿ jestem bardzo ciekawa :D


Bardzo proszê.
Co prawda na fotce kiepsko widaæ, ale hulajnoga te¿ by³a przewi±zana bia³± szarf± tylko na tle mojej kiecy tego nie widaæ.
A maluch zrobi³ furorê! Zw³aszcza na drodze :) Ludzie komórkami foty strzelali :D :D:D

Kasia13 - Sro Lis 16, 2011 12:00 am

Ja z tego co wiem
[quote="Esmeralda"]przenosi siê przez próg wspólnego domu/mieszkania;[/quote

Ale generalnie zwyczaj bardzo sympatyczny. Mniejsza o to czy to próg sali weselnej czy w³asnego domku. Taki trochê rycerski gest . Fajnie. :D

Magdzik - Czw Lis 17, 2011 11:26 pm

duty, fajnie maluch wygl±da³ z t± wstêg± :smile:
Pit_20 - Pi± Gru 02, 2011 2:08 pm

w przes±dy nie ma co wierzyæ, co innego wprowadzaæ pannê m³od± przez próg wspólnego domu/mieszkania
Dorotka_ - Sob Sie 18, 2012 6:16 pm

mój by mnie przeniós³, ale chcê mu u³atwiæ zadanie i troszkê siê zmniejszyæ :)
w tej chwili miêdzy nim a mn± jest 5 kg ró¿nicy :smile:

justine81 - Sob Sie 18, 2012 6:59 pm

Mój m±¿ mnie przenosi³ ale faktycznie te¿ siê przed ¶lubem zmniejszy³am :)
Podnoszenie mieli¶my te¿ podczas pierwszego tañca, wiêc mia³ przeæwiczone :)

Rusa³ka_Maja - Nie Sie 19, 2012 7:07 pm

Kasia13 napisa³/a:
. Taki trochê rycerski gest . Fajnie. :D


£adnie to ujê³a¶ :)

Te¿ mi siê taki zwyczaj podoba :razz: Mój bez problemu mnie przeniesie bo silny z niego facet :) (Æwiczy regularnie wiêc nie ma problemu, tym bardziej, ¿e ju¿ nie raz mnie podnosi³ i robi³ ze mn± co chcia³ i nie mia³ z tym najmniejszego problemu :D )

karolina_002 - Sob Sie 16, 2014 3:11 pm

przenoszenie przez próg to rzeczywi¶cie jeden z ³adniejszych zwyczajów, wiêc bêêêdziee :D
Dorotka_ - Pon Sie 18, 2014 5:31 am

Uda³o siê! by³am przeniesiona :smile:
Catylyn89 - Pi± Sie 29, 2014 12:33 pm

U nas by³ ten zwyczaj, bez najmniejszych problemów :)
Loczek_16 - Pi± Sie 29, 2014 7:25 pm

I u nas posz³o be problemu :D jeszcze przy okazji ma³¿onek zapewni³ mi ma³y zawrót g³owy przy obrotach :D
kapatka - Pi± Wrz 05, 2014 11:52 am

U mnie te¿ bêdzie, a co! Jestem spokojna, ¿e mój wtedy ju¿ m±¿ sobie poradzi bo nie do¶æ, ¿e choæ niespecjalnie potê¿ny to si³y ma wystarczaj±co, to do tego ja du¿o nie wa¿ê. Nie widzê zatem powodu, ¿eby z tego b±d¼ co b±d¼ mi³ego zwyczaju rezygnowaæ.
alekul89 - Pi± Wrz 05, 2014 2:57 pm

U nas te¿ bêdzie :) Ja do ciê¿kich nie nale¿ê, a mój przysz³y m±¿ te¿ nie jest jakim¶ chucherkiem. Spokojnie da sobie ze mn± radê :D
iduczek - Pi± Wrz 05, 2014 3:13 pm

My zapomnieli¶my :D Tak byli¶my zakrêceni, ¿e po powitaniu chlebem przed progiem, od razu ruszyli¶my na salê. Dopiero po przekroczeniu progu komu¶ siê przypomnia³o 'a przenoszenie?' ale ja ju¿ nie chcia³am bo by to sztucznie wygl±da³o. Do domu nastêpnego dnia szli¶my z tobo³ami, prezentami i pozosta³ym jedzeniem, wiêc te¿ przenoszenia nie by³o. Mo¿e kiedy¶, gdzie¶ ;p ale nie jestem do tego jako¶ mocno przywi±zana.
Terry - Wto Wrz 09, 2014 10:45 am

Po schodach sz³am sama, m±¿ wzi±³ mnie na rêce dopiero przed wej¶ciem na salê taneczn±. Nie by³o problemu z wag±, bo mój m±¿ jest 2 razy ciê¿szy i 4 razy silniejszy. Problemem za to by³a suknia, bo z³apa³ mnie tak, ¿e zgarn±³ z wierzchu sukniê i wyeksponowa³ moj± halkê i nogi.
W tym momencie nasi go¶ci wystrzelili p³atki z 4 tub, co ¶wietnie wygl±da na zdjêciach.

tygrysek7773 - Wto Wrz 09, 2014 7:03 pm

Mój zapomnia³ przenie¶æ przez drzwi, bo by³ nadal zaaferowany tym , co siê robi z chlebem i sol± (patrzy³ co ja robiê). Gdy mu dyskretnie przypomnia³am to wzi±³ mnie na rêce i przeniós³ po schodach na salê taneczn± a¿ na pierwsze piêtro :smile: By³ sza³ :D Uwielbiam ten zwyczaj, dlatego nie odpu¶ci³am, zw³aszcza, ¿e nie by³o problemów, bo ja ma³a i lekka, a on du¿y i silny. Ba³am siê tylko o sukniê, ale by³o ok.
bambolea - Nie Wrz 14, 2014 5:23 pm

Terry napisa³/a:
Po schodach sz³am sama, m±¿ wzi±³ mnie na rêce dopiero przed wej¶ciem na salê taneczn±.


U nas by³o dok³adnie tak samo ;)

ithanielle - Sro Wrz 17, 2014 1:48 pm

bambolea napisa³/a:
Terry napisa³/a:
Po schodach sz³am sama, m±¿ wzi±³ mnie na rêce dopiero przed wej¶ciem na salê taneczn±.


U nas by³o dok³adnie tak samo ;)


I u nas :)

alekul89 - Sro Lip 15, 2015 10:46 am

Mój m±¿ przeniós³ mnie nawet przez dwa progi sali :)
Julia_ja - Sro Lip 22, 2015 2:34 pm

U nas by³o podobnie - schody pokona³am sama, a m±¿ przeniós³ mnie z przedsionka na salê :-)
Alice_Liddell - Pi± Sie 07, 2015 9:25 am

Zapomnieli¶my o progu z podwórza do sali, wiêc przeniós³ mnie wewn±trz przez próg na salê g³ówn±. :D Potem w hotelu, w domu i po powrocie do Anglii wniós³ mnie po wszystkich schodach (po tachaniu 40kg baga¿u z lotniska!). Zapomnia³am tylko o progu w hotelu na podró¿y po¶lubnej. Za to kiedy¶ w przysz³o¶ci, wniesie mnie przez próg naszego domu jak kiedy¶ siê go doczekamy :smile:
Smerfetkaa - Sro Cze 15, 2016 9:41 am

Mój M±¿ przeniós³ mnie przez próg tradycyjnie przy wej¶ciu na salê weseln± i potem rano kiedy wrócili¶my do domu, mimo zmêczenia przeniós³ mnie przez drzwi :)

Zaskoczy³ mnie za to trzy dni pó¼niej kiedy wrócili¶my z sesji plenerowej. Podniós³ mnie i ponownie przeniós³ przez próg domu, poniewa¿ jak to sam uj±³ ju¿ nigdy nie bêdzie mia³ takiej okazji ¿eby przenie¶æ mnie w bia³ej sukni :) Kochany mój <3

Paolina - Sob Sie 13, 2016 4:46 pm

Smerfetkaa napisa³/a:
Mój M±¿ przeniós³ mnie przez próg tradycyjnie przy wej¶ciu na salê weseln± i potem rano kiedy wrócili¶my do domu, mimo zmêczenia przeniós³ mnie przez drzwi :)

Zaskoczy³ mnie za to trzy dni pó¼niej kiedy wrócili¶my z sesji plenerowej. Podniós³ mnie i ponownie przeniós³ przez próg domu, <3


U nas tak samo by³o ;) ;)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group