Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Podróż poślubna - Przewodniki

Malena - Czw Lip 28, 2011 3:23 pm
Temat postu: Przewodniki
Dziewczyny,
czy polecacie jakies konkretne serie, jesli chodzi o przewodniki?
Dobrze oznaczone miejsca do zwiedzania, fajne ciekawostki, wymieniane restauracje, co warto zobaczyc i ile co kosztuje?

My akurat wybieramy sie do Portugalii (jesli ktos poleca konkretny przewodnik po tym kraju lub jego miastach, to tez prosze o info - interesuje nas Lizbona, Porto oraz okolice Lagos), ale mysle, ze warto wiedziec ktore przewodniki sa najlepsze i dlaczego, bo nigdy nie wiadomo, dokąd zawitamy:)

ania2011 - Pią Lip 29, 2011 12:34 pm

Jezeli chodzi o konkretne miasta to ja polecam przewodniki Gazety Wyborczej "Miasta Marzen". Na pewno maja jeden o Lizbonie, ktory kosztuje ok 25-30 zl na ich stronie internetowej.
A jak chcecie przewodnik po calym kraju to ja zawsze uzywam "Lonely Planet", ale one sa w jezyku angielskim

Malena - Pią Lip 29, 2011 2:07 pm

ania2011 napisał/a:
ja zawsze uzywam "Lonely Planet", ale one sa w jezyku angielskim


to nam nie przeszkadza.
Wlasnie wczoraj w empiku bylismy, nic nas nie zainteresowało i jakas dziewczyna, widzac nasze niezdecydowanie, poleciła nam przewodniki Lonely Planet. Dzis popatrzymy w necie na stronie, mozna kupic tam przewodniki, albo pdf z caloscia lub konkretnymi rozdzialami (np miastem). Wydaje sie to ciekawe:)

ania2011 - Sob Lip 30, 2011 2:33 pm

Ja w tym roku zamiast kupowac caly przewodnik dotyczacy kilku panstw kupilam on line rozdzialy, ktore mnie interesowaly i potem je wydrukowalam. w zupelnosci mi to wystarczylo i nie musialam taszczyc ze soba calej ksiazki. Poza tym, w przypadku Lonely Planet nie ma z tym problemow, bo oni oprocz map nie maja zadnych zdjec, a wiec mozna spokojnie drukowac.
Ale i tak polecam tez ten przewodnik Miasta Marzen. Jezeli bedziecie kilka dni w Lizbonie to lepiej bedzie miec przewodnik, ktory wiecej miejsca poswieca zabytkom i trasom, ktore warto przejsc. Ja mialam taki dotyczacy Budapesztu i bylam bardzo zadowolona. A i koszt nie taki duzy

MalaJu - Sob Lip 30, 2011 4:42 pm

Malena, może nie o przewodnikach ale o Lizbonie - jest tam do dyspozycji autobus z odkrytym dachem do objazdówki. Dostajesz słuchaweczki i jedziesz wokół centrum. Polecam!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group