Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Kwiaty i dekoracje - Wiązanka dla świadkowej

Asiek - Sro Maj 26, 2004 6:38 pm
Temat postu: Wiązanka dla świadkowej
Czy spotkaliście się z tym, żeby świadkowa (druhna) miała wiązankę?
Jeśli tak, to kto ją kupuje?
Co myślicie o tym zwyczaju?



My mieliśmy dwóch świadków, więc problemu nie było. :lol:

Natomiast jak sama byłam druhną to nie miałam wiązanki (nawet nie wiedziałam wtedy o takim zwyczaju) i całe szczęście, bo i tak miałam małą torebkę (kopertówkę), a w kościele przez długi czas trzymałam wiązankę Panny Młodej (np. podczas jej czytań), więc nie wyobrażam sobie, że miałabym trzymać jeszcze drugi bukiet. :?
Oglądałam w internecie zdjęcia ze ślubów i jakoś tak średnio pasują mi te wiązanki u druhen - na ogół są to mniejsze kopie wiązanki Panny Młodej i często nie pasują kolorystycznie do ubioru druhny.
Poza tym świadek to świadek i chyba taki strojny bukiet pasuje w tym dniu tylko do Panny Młodej.

lesia - Sro Maj 26, 2004 6:45 pm

A moja swiadkowa bedzie miala maly bukiecik , w takiej samej kolorystyce jak moja wiazanka, napewno bedzie jej pasowac bo bedzie miala super garnitur w kolorze ecri. Placic za nia bedzie moj N.
gosia - Sro Maj 26, 2004 7:50 pm

Moja świadkowa miała wiązanke, i sama za nia płaciała.
Wiązanka była w kolorze jej sukni :D

Kati - Sro Maj 26, 2004 8:56 pm

Chyba niee :roll:
Edyta - Sro Maj 26, 2004 9:47 pm
Temat postu: Re: Wiązanka dla świadkowej
Asiek napisał/a:
Czy spotkaliście się z tym, żeby świadkowa (druhna) miała wiązankę?
Jeśli tak, to kto ją kupuje?
Co myślicie o tym zwyczaju?




nie spotkałam się jeszcze z czymś takim - chociaż czytałam

u mnie nie będzie czegos takiego, bo będę miała 2 panów za świadków :mrgreen:

anna.b - Sro Maj 26, 2004 10:16 pm

My za swiadkow bedziemy mieli dwoch panow, wiec problem wiazanki odpada. Ale zgadzam sie z Asiek, ze wiazanka powinna byc zarezerwowana dla Panny Mlodej. :kwiat:
tweety - Sro Maj 26, 2004 10:53 pm

anna.b napisał/a:
My za swiadkow bedziemy mieli dwoch panow, wiec problem wiazanki odpada. Ale zgadzam sie z Asiek, ze wiazanka powinna byc zarezerwowana dla Panny Mlodej. :kwiat:



:graba:

gosia - Czw Maj 27, 2004 6:48 am

Mi nie robiło to żadnej różnicy że moja świadkowa bedzie miała tez wiązanke.
Ładnie to wyglądało, nie miała pustych rąk.

Kati - Czw Maj 27, 2004 7:34 am

Hmm rozmawiałam z moją znajomą, która ma ślub we wrześniu i okazało się, że jej świadkowa też będzie z kwiatkami....
Moja mama mówi że to jest praktykowane. Teraz to już sama nie wiem, może świadkowa A. też powinna mieć ( bo ja mam faceta za świadka) :?

kryszka - Czw Maj 27, 2004 9:04 am

Moja świadkowa na pewno nie będzie miała bukietu. Jej wolne ręce będą mi bardzo przydatne. :lol: Będzie musiała pilnować układania się mojej sukienki, odbierać wiązanki od gości, trzymać mój niezbędnik, więc byłoby to bardzo niepraktyczne.
Kati - Czw Maj 27, 2004 9:11 am

kryszka napisał/a:
Moja świadkowa na pewno nie będzie miała bukietu. Jej wolne ręce będą mi bardzo przydatne. :lol: Będzie musiała pilnować układania się mojej sukienki, odbierać wiązanki od gości, trzymać mój niezbędnik, więc byłoby to bardzo niepraktyczne.


To racja :!:

Tak samo zrobię jak Kryszka.... przyda mi się świadkowa :hm:

lesia - Czw Maj 27, 2004 10:38 am

kryszka napisał/a:
Moja świadkowa na pewno nie będzie miała bukietu. Jej wolne ręce będą mi bardzo przydatne. :lol: Będzie musiała pilnować układania się mojej sukienki, odbierać wiązanki od gości, trzymać mój niezbędnik, więc byłoby to bardzo niepraktyczne.


No w kosciele to chyba nizbednika nie bedzie miala , a co do kwiatow to swiadkowej i tak swiadek pomaga , wiec nie sadze by jej tak bardzo przeszkadzal .

Asia - Czw Maj 27, 2004 3:54 pm

Ja dwukrotnie byłam swiadkiem i miłałam wówczas kwiaty, które później dałam Młodym przy życzeniach. Oczywiście nie były to jakieś ogromne wiązanki. Chyba głupio bym się czuła idąc i stojac za Młodymi z pustymi rekoma. Mojej świadkowej nie będę natomiast narzucać czy ma mieć wiązankę, czy też nie.
Edyta - Czw Maj 27, 2004 3:57 pm

Asia napisał/a:
Ja dwukrotnie byłam swiadkiem i miłałam wówczas kwiaty, które później dałam Młodym przy życzeniach. Oczywiście nie były to jakieś ogromne wiązanki. Chyba głupio bym się czuła idąc i stojac za Młodymi z pustymi rekoma. Mojej świadkowej nie będę natomiast narzucać czy ma mieć wiązankę, czy też nie.


a mnie takie kwiatki zawsze trzymał narzeczony i w momencie wyjścia z kościoła podchodził do mnie i dawaliśmy je razem :D

kryszka - Czw Maj 27, 2004 10:57 pm

lesia napisał/a:
No w kosciele to chyba nizbednika nie bedzie miala , a co do kwiatow to swiadkowej i tak swiadek pomaga , wiec nie sadze by jej tak bardzo przeszkadzal .

Ja to widzę trochę inaczej. :) Zresztą moja świadkowa sama stwierdziła że ten pomysł jej się nie podoba i nie będzie miała żadnego bukietu.

DjAxel - Pią Lip 30, 2004 2:25 pm

Oj kochani kochani.
?wiadkowa, czyli po naszemu starościna powinna mieć bukiecik mały skromny żeby nie rzucał się bardziej w oczy niż wiązanka pani młodej
A kupuje ją Starosta czy jak wy go nazywacie świadek J
Pamiętajcie, że kobieta bez kwiatów to jak niebo bez gwiazd
Pozdrawiam
DjAxel

Agni - Pon Sie 02, 2004 5:34 pm

wiązanka oczywiście może być: zależy od lokalnych zwyczajow. Na lubelszczyźnie, gdzie bylam świadkową, mialam wiazanke i byla taka jak panny mlodej tylko mniejsza i razem zamawiana - przez nich płacona. Zwyczaj jest taki że po ślubie państwo młodzi - tzn panna młoda składa ja na bocznym ołtarzu gdzie sie modlą przez chwilę. Ładny zwyczaj chyba?
Anion - Pon Wrz 13, 2004 12:09 am

Byłam ostatnio na ślubie koleżanki i tam świadkowa miała wiązankę , którą kupował świadek. Wcześniej został uprzedzony o kolorze sukni świadkowej i kupił wiązankę pod kolor ( była zupełnie różna od wiązanki pani młodej, ale pasowała do sukni świadkwej i do ogólnego wizerunku młodych, więc było OK). Jednak na moim ślubie chyba nie wprowadzimy tego zwyczaju. Będziemy mieć dwie świadkowe więc tak obie z dwoma bukietami...no jakoś mi nie pasuje.
Agniesia - Sob Paź 23, 2004 2:15 pm

Mi ssię wydaje, że świadkowa powinna wrazie potrzeby trzymać mój bukiet. Przynajmniej słyszałam, że wrazie w to świadkowa ma go przejąć, byle go na ziemi nie kłaść.
Kasia21 - Sob Paź 23, 2004 9:34 pm

Konkurencja dla młodej :wink: Jak uważam, że świadkowa nie powinna miec bukietu. Popieram Agniesie. W razie potrzeby trzyma bukiet młodej.
gosiaczek - Nie Paź 24, 2004 10:09 am

Poza tym, że jakoś nie widzę problemu w tym, żeby stać z pustymi rękami, to jednak ręce świadka bardzo się młodym przydają. A to welon poprawić, a to kwiaty potrzymać. Widziałam ślub, na którym świadkowa prawie cała uroczystość trzymała dwa bukiety, a przy Komuniii dostała jeszcze zapaloną świecę, które Młodzi otrzymali po przysiędze. I miała z tym spory kłopot
olenka - Nie Paź 24, 2004 10:37 am

U nas nie było problemu:) Moja swiadkowa miała mały bukiecik z tych samych kwiatków co ja tylko tyle ze nie trzymała go w rece a miala załozony na nadgarstek. Mojego bukietu nie musiała trzymac wisiał sobie spokojnie przez cała ceremonie na krzesle :D .

Jakos nie podchodziłam do "wolnych rak" tak bardzo serio. Dookoła nas było tyle osób, że w kazdej chwili ktoś mógł cos potrzymac:)

Aha i nasz świadek miał kwiat w butonierce. Wszytko razem było zamówione. I na błogosławiństwie ja dostałam kwiaty a przypiełam Łosiowi kwiatek, a śiadkowie tez sie nawzajem obdarowali i było ok.

Pusiak - Sro Mar 23, 2005 9:47 am

Byłam świadkową na weselu mojej siostry ciotecznej i miałam bukiecik kwiatów, mniejszy niż ona ale bardzo podobny, pasował do mojej sukienki, ale to chyba czysty przypadek. Kto za niego płacił nie wiem, albo narzeczony albo świadek, ja w każdym razie nie :?
I ma zamiar to samo zrobic na swoim ślubie, mały ale pasujący do sukni świadkowej bukiecik... na pewno nie bedzie jej to przeszkadzać w spełnianiu obowiązków :D

[ Dodano: Sro Wrz 07, 2005 1:10 pm ]
i tu mała poprawka :) Bukiecik świadkowej będzie podobny do mojego, a nie pasujący do jej sukienki :) Już zamówiony, do odbioru 17.09 o 14.00

Kot - Pią Paź 07, 2005 11:50 am

Moja świadkowa niebędzie miała bukietu, chyba lepiej żeby miała wolne ręce... jakbym się zaplątała w suknię albo co innego nie daj boże :roll:
gambi - Pią Paź 07, 2005 3:21 pm

U mnie świadkowa będzie miała miniaturkę mojego bukietu, a swiadek miniaturke przypinki i obie rzeczy kosztują 30zl.
Alma_ - Wto Sty 10, 2006 12:23 pm

Ja chciałam, żeby moja świadkowa miała bukiet (taką miniaturkę mojego), ale argument o wolnych rękach jest przekonywujący :roll:

Bardzo podoba mi się też rozwiązanie, o którym pisala Olenka (myślałam tez o takiej możliwości wcześniej ) - stroik na rękę dla świadkowej, z takich kwiatów, jak w mojej wiązance. Komponuje się to w całość (ważne podczas wspólnych zdjęć), a ręce wolne :D

Pusiak - Wto Sty 17, 2006 11:43 am

To chyba wszystko zależy :) Moja świadkowa miała bukiecik, miniature mojego, tylko bez tych dłuższych zwisających gałązek, i jakos sobie ze wszystkim radziła :)
A wyglądało to tak :

Agni - Wto Sty 17, 2006 2:56 pm

u nas śwaidkowa miała bukiet - taki jak mój tylko mniejszy - nie było problemów z trzymaniem mojego itp. A był on niezbedny - bo zaplanowany na rzucanie zamiast welonem na oczepinach :) a taki bukiecik to kazda panna chętnie łapie :) (a zdarza się ze welon 'dziwnym' trafem leci obok i ląduje na podłodze..)
strawberrytea - Wto Sty 17, 2006 3:36 pm

u nas świadkowa miała bukiecik, który dostała od świadka - pasujący pod kolor jej sukienki.
Fakt że miała z nim problem gdy odbierała kwiaty i musiała go gdzies komus oddać, potem zaginą... Znalazł się w końcu i wrócił do niej juz zasuszony ;)

szczako - Pią Sty 27, 2006 11:24 am

propozycje zza oceanu ;)



Ewelianna - Pon Mar 27, 2006 10:37 am

Moja świadkowa miała mały bukiecik, a świadek kwiatek w butonierce, troszką mniejszy niż ten, który miał przypięty mój mąż. Wyglądało to bardzo ładnie, tym bardziej, że wszyscy byliśmy zgrani kolorystycznie. Wiązanka świadkowej w niczym nie przeszkadzała, bo ja radziłam sobie sama podczas ceremonii, poza tym jedną rękę miała wolną :wink: .
Za wszystkie kwiaty zapłaciliśmy my, świadkowa dostała wiązankę "na pamiątkę".


sylwia - Pon Mar 27, 2006 10:49 am

uważam,że ładnie to wygląda jak swiadkowa ma tez malutki bukiecik jak panna mloda, bo ma zajete rece a torebka i tak w takim dniu raczej srednio pasuje i chyba dodatkowy klopot do pilnowania, a jesli potem zajdzie potrzeba ze swiadkowa bedzie potrzebowala dwie rączki do odbierania kwatów lub prezentów to mzona bukiecik zostaiwc w samochodzi ktory stoi zazwyczaj zaraz przy kosciele lub komus dac.Skoro świadek ma butonierke czy coś od Młodych to swiadkowa zbukiecikiem wyglada uroczo :)
Alma_ - Pon Mar 27, 2006 10:53 am

Ewelianna, baaardzo mi się podoba to zgranie Waszych bukietów :mrgreen:
Choć kolor sukni świadkowej już mniej, nie przeszkadzało Ci, że jest zbyt "ślubna"? ;)

Ewelianna - Pon Mar 27, 2006 11:01 am

Alma, nie przeszkadzało mi ani trochę, moja suknia zdecydowanie była bardzej ślubna :mrgreen: Poza tym, uwżam, że świadkowa w tym dniu też powinna wyglądać wyjątkowo. Cieszę się, że podobają ci się bukiety, mnie też się podobały :lol:
Pozdrawiam!

bajeczka - Sob Lip 22, 2006 8:33 pm

Moja świadkowa bedzie miała wiązankę - miniaturkę mojej :)
ewig - Nie Lip 23, 2006 10:56 am

Ja kompletnie nie wiem co z wiaznka dla swiadkowej. Podoba mi sie pomysl tej branzoletki kwiatowej. Problem wolnych rak bylby rozwiazany. Zarowno mialaby kwiaty i nie wygladala "lyso" a jednoczesnie mialaby wolne rece gotowe do pomocy przy wyplatywaniu mnie z trenu :wink: Tylko nie wiem jak mialby taki bukiecik dla niej wygladac dokladnie :roll:
Agnieszka19 - Wto Paź 31, 2006 9:23 am

Ja na dwóch weselach sotkałam się z tym zwyczajem. ?wiadkowa dostawała od świadka wiązankę taką jak miała młoda tylko mniejszą. Muszę powiedzić żę ładnie to wygladało.
Edi - Wto Paź 31, 2006 10:55 am

Moja druhna miała bukiecik ale nie był on mniejszą kopią mojego bo by jej w ogóle nie pasował do beżowej sukienki. :roll:

U nas jest taki zwyczaj, że po ślubie panna młoda zostawia przy ołtarzu bukiecik który miała druhna.Tak więc w kościele moja świadkowa miała bukiecik a wychodząc zamieniłyśmy się wiązankami i w ten sposób jej kwiaty wylądowały przy ołtzrzu.

Powiem jeszcze, że to iż w kościele trzymała juz jeden bukiet w rękach nie przeszkadzał jej dbac o mój welon, sukienkę czy odbieranie bukietu.

bajeczka - Wto Paź 31, 2006 8:44 pm

Agnieszka19 napisał/a:
Ja na dwóch weselach sotkałam się z tym zwyczajem. ?wiadkowa dostawała od świadka wiązankę taką jak miała młoda tylko mniejszą. Muszę powiedzić żę ładnie to wygladało.


U mnie tez tak było. Poczatkowo byłam przeciwna, ale machnełam ręką :wink:

FifthAvenue - Wto Paź 31, 2006 9:56 pm

Ja sie w ogole nad tym nie zastanawialam, nawet nie wiedzialam, ze taki zwyczaj istnieje.
Wydaje mi sie, ze to troche dodatkowy problem.... no ale zobaczymy. Zapytam L co o tym mysli, no i moze sama swiadkowa :-)

emilkaa - Wto Paź 31, 2006 10:01 pm

moje druhny mialy pojedyncze roze w takim kolorze co roze w mojej wiazance.. bylo skromnie i ladnie ... zreszta to ich sukienek pasowalo cos skromnego :D a przy tym klopot finasowy zaden :D
Kamyk - Czw Lis 02, 2006 9:53 pm

W zwiazku, z tym, ze miałam wiązankę z róż, a chciałąm, zeby moje druhny miały coś delikatnego tylko, dlatego miały po jednej różyczce, obwiązanej satyną, slicznie to wyglądało, a nie miały żadnego problemu z rękoma-uwijały sie :) a moja suknie wymagała poprawiania :) ?wiadkowie mieli po małej różyczce w butonierkach :)
kiciucha - Czw Lut 08, 2007 8:57 am

moim zdaniem swiadkowej nie sa potrzebne kwiaty. Tymbardziej że u nas w rodzinie nie spotkałam sie jeszcze z takim zwyczajem. a swoja drogą taka jak Kryszka napisała, swioadkowa musi miec wolne rece aby wrazie czego cos przytrzymać, podac. To samo ma się do życzeń pod kościołem. Przecież to swiadek i świadkowa odbieraja kwiaty, prezenty.....więc potrzebne im wolne łapki..... :znudzony:
nie wiem ale dla mnie jest nie praktyczne.

nieszka - Czw Mar 01, 2007 8:56 pm

kiciuchna ma racje, swiatkowa powinna miec wolne rece, a poza tym kopie lub miniaturki wiazanek panny mlodej sa na ogol nie udane
mischelle22 - Pią Mar 02, 2007 12:49 pm

niee niee
Zdecydowanie bez kwiatków

nieszka - Sro Mar 07, 2007 11:16 am


fiona83 - Sro Mar 07, 2007 11:33 am

Szczerze powiedziawszy nie mam pojęcia po co świadkowej wiązanka ?
?eby komponować się z Panną Młodą ?
Jakoś tego nie widzę :?

?wiadkowa powinna mieć "wolne" ręce : a to welon poprawi, a to suknię pomoże ułożyć. Jest "tylnymi" oczami Młodej i działa w razie kryzysu :)

Moja świadkowa (o ile nie zdecydujemy się na dwóch panów :lol: ) nie będzie wyposażona w żaden bukiet :D

lmyszka - Sro Mar 07, 2007 12:16 pm

jestem tego samego zdania co Fiona, ładnie to może wygląda ale po co? :)
magdallena - Sro Mar 07, 2007 2:46 pm

a moim zdaniem to nawet ładnie nie wygląda Szczególnie te laski w różowych sukienkach wyżej na zdjęciu
Dunia - Czw Mar 08, 2007 8:11 pm

Moim zdaniem kwiatek dodaje strojowi uroczystości. Można by też zapytać po co facetowi kwiatek (w klapie). :wink: Nie jestem przekonana do pomniejszonych wersji bukietów ślubnych, dlatego moja świadkowa będzie miała mały stroik na ręce. Ale oczywiście wszystko zależy od uznania :bukiet:

[ Dodano: Czw Mar 08, 2007 8:17 pm ]
a to tak na "zaostrzenie apetytu"




gosc - Czw Mar 08, 2007 9:24 pm

Dunia to jest nawet caŁkiem niezŁy pomysŁ.
Sama raczej byŁam niechętna wiązance lub nawet pojedynczemu kwiatowi w ręku mojej świadkowej ale taki stroik to caŁkiem inna sprawa i nawet nieźle wygląda
Muszę to przemyśleć :hmmm:

nieszka - Pią Mar 09, 2007 9:39 am

wyglada to jak stroiki zakladanae na amerykanskich filmach dziewczynkom idacym na bal maturalny
Dunia - Pią Mar 09, 2007 4:03 pm

Wydaje mi się, że rzeczywiście pomysł jest podejrzany z ameryki, ale czy to ważne? Ważne, że ładnie wygląda i jest praktyczne.
Ostatnio przeglądając forum zauważyłam, że jedna z dziewczyn (Panna Młoda) miała taki stroik na rączce podczas wesela. I sama się zastanawiam, czy dla siebie też nie zamówić stroika (takiego drobiazgu z 3 kwiatków) , bo przecież z bukietem nie będę tańczyła (a szkoda :wink: ) Hmmm.... muszę to przemyśleć :roll:

asia84 - Pią Mar 09, 2007 7:12 pm

ja czytałam w różnych źródłach, że świadkowa powinna mieć skromniejszy bukiecik niż Panna Młoda, w takiej samej kolorystyce ;)
kryszka - Sob Mar 10, 2007 12:59 pm

Dunia napisał/a:
Ostatnio przeglądając forum zauważyłam, że jedna z dziewczyn (Panna Młoda) miała taki stroik na rączce podczas wesela.

To chyba o mnie chodzi. :cool: To był pomysł mojej kwiaciarki i stroik ten był tylko do pierwszego tańca.

Z całą wiązanką chyba nikt nie tańczy.

Dunia - Pią Mar 23, 2007 6:36 am

kryszko dlaczego tylko podczas pierwszego tańca? Zdjęłaś go później? Przeszkadzał Ci? A może kwiatki zwiędły? :zalamany: Napisz proszę o swoich doświadczeniach w tym zakresie :bukiet: Pozdrowionka!
Gabro - Wto Maj 29, 2007 9:03 am

Moja świadkowa nie będzie miała bukietu ani stroika. Bukietu nie, ponieważ będzie się zajmować moim w odpowiednich chwilach :) A stroika nie, bo... musiałaby mieć zupełnie inne kwiaty niż ja - wybrałam ciemnoróżowe róże, a moja świadkowa ma sukienkę w kolorze jasnego brudnego różu i razem nie tworzyłoby to całości.
fastyna - Pią Lis 09, 2007 4:01 pm

Moja koleżanka była teraz świadkową na weselu i miała właśnie taki stroik wiązany na ręce. Na prawdę super sprawa. W niczym nie przeszkadzał a ładnie sie prezentował, potem go sobie zdjęła już na weselu bo był wiązany na tasiemce. Podoba mi sie też jak świadkowa ma miniaturę bukietu p. młodej
Olala - Nie Lis 11, 2007 10:45 pm

Tez uwazam, ze jakis kwiatek swiadkowa powinna miec, a taki bukiecik na reke jest wygodny, bo swiadkowa ma przeciez pomagac pannie mlodej i trzymac jej bukiet podczas ceremonii.
aka - Nie Lis 11, 2007 11:16 pm

Hmm,
nawet nie pomyslalam o tym, ze swiadkowa tez moze miec jakies kwiatki :lol:
To teraz rozwaze te opcje. A co moze miec swiadkowa, jesli panna mloda chce mala wiazanke :>

gebka - Pon Lis 12, 2007 8:16 am

wiecie co ja bylam swiadkowa i nie mialam bukietu z panna mloda nie widzialysmy takiej potrzeby i ja na swoim slubie tez nie kupowalam swiadkowej bukietu tak naprawde po co jej to??
Anuszka - Pon Lis 12, 2007 10:26 am

A moja siostra-swiadkowa miala wpinke we wlosy z tych samych kwiatkow, co moje w wiazance i wianku:) - mala roza ecru, galazka bluszczu i owoce dzikiej rozy:) Wygladala oszalamiajaco i od razu bylo widac, ze to swiadkowa
słonko - Wto Lis 27, 2007 6:24 pm

Dla mnie oczywiste było do tej pory, że świadkowa ma swoją wiązankę. Ale bardzo podoba mi się pomysł kwiatka na rękę. Zobaczę co moja świadkowa powie na to :)
zabeczka - Sro Lis 28, 2007 3:26 pm
Temat postu: uwazam ze kwiatek na reke to super sprawa
wiazanki swiadkowa nie musi miec, ale taki kwiatek na reke utrzymany w tym samym stylu i tonacji to dopiero cos
gosiaczek1 - Wto Sty 01, 2008 5:39 pm

z tego co sie orientuję to wiązanki dla świadkowej to jest góralski zwyczaj, w niektórych regionach po mszy taka wiązankę kładzie sie przed ołtarzem.
Aniaa - Pon Sty 14, 2008 7:32 pm

Mnie też bardzo podobają się stroiki na rękę świadkowej. Fajnie to wyglada, że młodzi i świadkowie mają takie same "ozdoby"
słonko - Sob Sty 19, 2008 2:34 pm

Wiecie co - mnie się tak stroik na rękę spodobał, a moja świadkowa powiedziała, że wolałaby małą wiązankę :( Będę w marcu negocjować, jak przyjadę do Łodzi. Może ją przekonam :? Jakieś podpowiedzi?
Petitka - Sob Sty 19, 2008 9:59 pm

słonko, Nie odpuszczaj, negocjuj, bo takie stroiki sa przesliczne
magdasid - Nie Sty 20, 2008 5:39 pm

powiedz jej, że będzie oryginalna i że wszystkie świadkowe mają wiązanki. I że jest praktyczniejsze. :)
margolka - Pon Sty 21, 2008 12:28 am

na pewno jest praktyczniejsze, a ważne jest żeby Ta osoba także się wyróżniała na ślubie, ja już moją siostrę, czyli świadkową namówiłam :)
słonko - Pon Sty 21, 2008 11:59 am

Jestem dobrej myśli. Podniosę też argument cenowy, bo taka ozdoba kosztuje tylko ok.25-30 zł.
Olala - Pią Sty 25, 2008 10:03 am

I tak trzymaj, Slonko. Poza tym jak juz pisalam, jest to duzo wygodniejsze niz wiazanka...
ava - Sro Lut 27, 2008 1:13 pm

U mnie wśród rodziny i znajomych biorących ślub, od jakichś 3 lat, bukiet dla świadkowej jest bardzo popularny. Jest zamawiany wraz z wiązanką dla młodej, najczęściej płaci za to pan młody. W większości przypadków jest to miniatura wiązanki panny młodej. Ze stroikiem na rękę do tej pory się nie spotkałam, ale przyznam, że jest to ciekawy pomysł, choć ja raczej bedę skłaniała się ku małemu bukietowi. Po prostu wydaje mi się, że dobrze to wyglada, gdy świadkowa nie stoi tak z pustymi rekami. Na jednym ślubie widziałam, jak świadkowa stała z małą torebką zawieszoną na ramieniu, ale nie wyglądało to zbyt ładnie.

Poza tym świadek też powinien mieć przypinkę w stylu tej, którą ma pan młody. Wydaje mi się, że dzięki temu od razu widać kto jest kim na ślubie i weselu, po prostu młodzi i świadkowie są wtedy jakby bardziej zgrani, jeśli chodzi o wygląd.

Oglądałam niedawno na płycie wesele, gdzie przypinki mieli też ojcowie nowożeńców. Wygladało to bardzo ładnie, ale pewnie u mnie w domu to nie przejdzie :(

[ Dodano: Czw Lut 28, 2008 12:20 pm ]
Kilka miesiecy temu moja siostra robiła za świadkową i wygladało to wszystko tak:
(niestey jest trochę niewyraźnie :( )

Audiolka - Nie Cze 15, 2008 8:55 pm

na wszystkich weselach na których byłam zawsze świadkowa miała bukiecik.
u nas będzie dwóch panów i dwie panie i dla dziewczyn kwiatek na rękę-wyróżniało je to będzie.
a poza tym nie będą musiały trzymać w dłoniach

kryszka - Pon Cze 16, 2008 10:31 pm

Dunia napisał/a:
kryszko dlaczego tylko podczas pierwszego tańca? Zdjęłaś go później? Przeszkadzał Ci? A może kwiatki zwiędły? :zalamany: Napisz proszę o swoich doświadczeniach w tym zakresie :bukiet: Pozdrowionka!

:oops: Ups, nie zauważyłam wcześniej. Po czasie, ale odpowiem.
Bukiecik mi nie przeszkadzał, kwiatki nie zwiędły, ale tak jakoś dziwnie było z tym paradować przez całe wesele. No ale ja ogólnie nie lubię jakichkolwiek ozdób. Zdjęłam go po 3 czy 4 tańcu.

fastyna - Wto Cze 17, 2008 7:49 am

ja byłam teraz w maju świadkową i nie miałam żadnego bukieciku i powiem wam, że bardzo się z tego cieszę, bo podczas życzeń musiałam trzymać bukiet młodej i odbierać kwiaty a swój bym sobie chyba na głowę założyła. I tak mi brakowało ze 2 ręce
doni_iza - Wto Cze 17, 2008 8:15 am

Ja 2 lata temu byłam świadkową u mojego brata i nie miałam żadnej wiązanki. Bardzo się z tego cieszę, bo wbrew pozorom świadkowa ma czym ręce zajmować, szczególnie gdy młodzi przyjmowali życzenia trzymałam wiązankę młodej, oraz odbierałam kwiatki i prezenty, dodatkowo miałam torebkę z kilkoma niezbędnikami ( typu puder, błyszczyk dla młodej, agrafki do podpięcia sukni itp.- naprawdę się przydają :) ).Uważam zatem, że choć bukiecik dla świadkowej może i ładnie wygląda to jest zbyteczny. :smile:
Agha - Pon Sie 25, 2008 10:17 am

U nas Pani w kwiaciarni sama zasugerowała, aby dla świadków też coś przygotować. Miało to dwie dobre strony:
1. cały kościół był przystrojony w jasne kwiaty, ja natomiast miałam bordowe róże, w momencie gdy czworo nas miało bordowe róże, wszystko ładnie grało ze sobą.
2. świadkowie byli rozpoznawalni.

?wiadek miał przypinkę z róży, młody miał dodatkowo jeszcze przybranie z eustomy.
?wiadkowa miała pojedynczą różę z przybraniem z eustomy.

Malwina_łódź - Pon Sie 25, 2008 9:08 pm

Osobiście uważam, że bukiecik dla świadkowej jest zbyteczny. Młodzi to młodzi a świadkowie to świadkowie. Młodzi mają się rzucać w oczy, a świadkowie mają odciążać i pomagać. :-)
fiona83 - Sro Sie 27, 2008 7:47 am

Moja swiadkowa była bardzo zadowolona ze swojego bukietu. Nawet zabrała go na pamiątkę ;) Z perspektywy czasu uważam, że to był dobry pomysł.
elka85 - Sro Sie 27, 2008 8:25 pm

Mi się wydaje, że decyzja w zasadzie należy do świadkowej - jeżeli zażyczy sobie to nie widzę problemu :smile:

Ja jako świadkowa nie chciałabym miec wiązanki :razz:

magdasid - Czw Sie 28, 2008 10:04 am

A moja świadkowa (moja siostra) może sobie nie chcieć, a i tak będzie miała bukiecik. Tyle, że na rękę. Jestem nimi zachwycona, i to taki miły akcent. Odróżnia świadkową od innych gości, a wcale jej nie zawadza :) i może mi bez przeszkód służyć pomocą.

P.S. ?ebyście nie pisały, że jestem wiedźma i narzucam swoją decyzję siostrze dodam tylko, że jej też się ten pomysł podoba :P

Partyshow_pl - Nie Sty 13, 2013 7:16 pm

Mi się osobiście bardzo podoba pomysł z tymi bukiecikami na rękę. Jakby nie było świadkowo też jest dość ważną osobą na weselu, a taki kwiatek pozwoliłby się jej wyróżnić z tłumu:)
Ifigenia - Pon Paź 21, 2013 7:47 pm

Świadkowałam ostatnio mojej Przyjaciółce i miałam kwiaty we włosach, na takiej długiej wsuwce. Bukieciku nie chciałam - ręce musiałam mieć wolne, by odbierać prezenty podczas składania życzeń ;)

Ale dobrym rozwiązaniem są również bukieciki ala bransoletka - ładny akcent ;)

Catylyn89 - Wto Paź 22, 2013 9:11 am

Ifigenia napisał/a:

Ale dobrym rozwiązaniem są również bukieciki ala bransoletka - ładny akcent ;)


Właśnie moja siostra (świadkowa) będzie miała bransoletkę w kolorach przewodnich wesela :) Bo też tak trzymanie dwóch bukietów w kościele jej się nie widzi :P

ancia - Wto Gru 24, 2013 11:28 am

Moja świadkowa też miała bukiet, sama sobie kupiła. Tylko oczywiście był dużo skromniejszy niż mój ;)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group