Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Ślub cywilny - Ślub cywilny = impreza?

dmowski1 - Sob Wrz 03, 2011 10:13 pm
Temat postu: Ślub cywilny = impreza?
Czy podczas, gdy biorę ślub cywilny, muszę robić tzw. imprezę czy przyjęcie?

Czy zależy to od tego, ilu gości zaproszę?

Magdzik - Nie Wrz 04, 2011 10:42 am

To zależy tylko i wyłącznie od Was. Jedni po wyjściu z USC nie robią nic, inni małe przyjęcie w domu lub w lokalu,a inni mini wesele lub wesele z pompą tak jak podczas ślubu kościelnego. Ja np. robię skromne przyjęcie w domu na 18 osób. Dlatego w domu, ponieważ mam duży dom i spokojnie pomieszczę tyle osób, więc sala to niepotrzebny wydatek jeśli chodzi o mnie.
DorotaK - Nie Wrz 04, 2011 10:10 pm

Tak jak pisze Magdzik, wszystko zależy od Was :) na ile wam pozwalają fundusze, jakie macie plany czy np chcecie w przyszłości wziąć ślub kościelny i wtedy zorganizować jakieś przyjęcie. Świetnym rozwiązaniem jest drobny poczęstunek w domu dla najbliższej rodziny (rodzice, rodzeństwo, chrzestni) można zorganizować samemu a i koszty nie są wielkie :)
gohnia - Pon Wrz 05, 2011 8:27 am

My po cywilnym poszliśmy na obiad do restauracji. Zaprosiliśmy tylko najbliższą rodzinę (13 osób).
crazyB - Czw Gru 22, 2011 2:19 pm

Po ślubie cywilnym mojej siostry, poszliśmy do restauracji gdzie zarezerwowaliśmy stolik. Byli tylko świadkowie i najbliższa rodzina (rodzice, rodzeństwo). Właściwie to byliśmy tylko na obiedzie. Później przenieśliśmy imprezę do domu. :)
olivka_ja - Sob Gru 24, 2011 10:54 pm

to zależy tylko od Was
my robimy wesele na około 90 osób bo narzeczony zawsze marzył o weselu, jak dla mnie to wystarczył by obiad dla najbliższych.......

żurawina - Nie Gru 02, 2012 8:33 pm

Jasne, że sami decydujecie. Ślub cywilny zasługuje na uroczystość o jakiej marzycie. ;)
kianne - Pon Gru 03, 2012 8:49 am

my po ślubie cywilnym mamy wesele na ok 80 osób :)
E-kwiaty - Sro Gru 12, 2012 9:06 pm

Jestem tego samego zdania- to w końcu Wasz ślub cywilny i Wy jesteście gospodarzami. Poza tym warto byłoby zrobic taką impreze dla kilkunastu lub kilkudziesięciu gości. Widze same plusy takiego rozwiązania.


Usunęłam reklamę. Moderatorka Asiek

vendi - Sro Gru 12, 2012 9:34 pm

My po cywilnym robimy przyjęcie na 50 osób. Nie uważam cywilnego za "gorszy". My tak zdecydowaliśmy chociaż spokojnie mogliśmy mieć kościelny.
Rusałka_Maja - Czw Gru 13, 2012 6:44 am

Vendi niestety dla wielu ludzi jeszcze to nie ślub, a "tylko" cywilny.. no ale co poradzić :wink:
kaledonia - Czw Gru 13, 2012 10:39 am

My po cywilnym mielimy impreze dla najblizszej rodziny w domu i nie zalujemy. Kolejna okazja do zabawy :D Nikt nie powiedzial nam, ze to "nie slub".

W sumie to sie cieszymy, ze podzielilismy te przyjemnosci- teraz oboje sie nie mozemy doczekac czerwcowego koscielnego. Bylo tak fajnie, ze moj juz nie marudzi , ze on nie chce wesela- spodobalo mu sie. Rodziny mialy okazje sie poznac, a o to chodzilo chyba wlasnie w takich uroczystosciach. :)

ola_łódź - Czw Gru 13, 2012 4:02 pm

Znam wiele osób, które traktują ślub cywilny jako zupełnie prawdziwy i zobowiązujący. Prawda jest taka, że zanim kościół podpisał konkordat to ślub kościelny nie był tak w zasadzie ślubem w rozumieniu prawnym. Wtedy aby państwo traktowało parę jak małżeństwo konieczny był również ślub cywilny. Ja z mężem też braliśmy cywilny. Uważam, że temu wydarzeniu towarzyszy bardzo świąteczna i podniosła atmosfera. Jestem za weselami z prawdziwego zdarzenia po ślubie cywilnym.
Saraa - Czw Sty 03, 2013 3:02 pm

ola_łódź napisał/a:
Jestem za weselami z prawdziwego zdarzenia po ślubie cywilnym.


I JA :) :) W 100 PROCENTACH

scrolly - Sob Mar 09, 2013 11:10 am

a ja z kolei zastanwiam się czy nie zrobić tak: ślub cywilny i obiad / kolacja dla rodziny np. w piątek, a w sobotę impreza da znajomych.
Nie lubię tradycyjnych wesel, ale chciałabym świętowac to wydarzenie... :wink:
Cały czas też rozważam wesele z rodzina i znajomymi, ale z dwoma salami z inną muzyką - niestety nie wiem czy to sie sprawdzi...
Może ktoś słyszał o takim pomyśle albo wie czy cos takiego wypaliło?

Partyshow_pl - Sob Mar 09, 2013 12:45 pm

Powiem tak,że jeżeli nie lubisz tradycyjnych wesel tylko chcesz rozłożyć całość przyjęcia na dwa dni,to jest bardzo dobry pomysł,z tym ze też dwa razy więcej przygotowań i z tym trzeba się liczyć.
Rusałka_Maja - Sob Mar 09, 2013 8:15 pm

Scrolly rób tak jak podpowiada Ci serce :) w Końcu to Wasz dzień :)
Nicreme - Pon Sty 06, 2014 6:00 pm

MY po cywilnym planujemy skromne wesele, ale wesele na ok 60 osób i rozglądamy się dopiero za salą. A zrobicie tak jak wy uważacie. Jak czujecie.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group