Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Głupawki - Zodiak na ślubnym kobiercu

M4rcysi4 - Sob Wrz 17, 2011 11:14 am
Temat postu: Zodiak na ślubnym kobiercu
Pozwolę sobie przekopiować tekst ze strony www, gdyby kiedyś w przyszłości została usunięta.

Zodiak na ślubnym kobiercu

Wydawać by się mogło, że ilu ludzi, tyle niepowtarzalnych ślubów. Okazuje się jednak, że można przewidzieć, jak swoje wesele urządzimy. I to całkiem dokładnie.

Baran

Dla przedstawicieli tego znaku liczy się efekt, szybkość i emocje oraz to, że będą grać pierwsze skrzypce, niezależnie od sytuacji. Jeżeli słyszymy o nieplanowanych ślubach, które są zawierane pod wpływem chwili w Las Vegas, możemy z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że tym „szaleńcem’’ jest właśnie ktoś spod znaku Barana.

Czy mamy do czynienia z Panem, czy z Panią Baranem, możemy być pewni, że mocnych akcentów nie zabraknie zarówno w kościele czy urzędzie, jak i na przyjęciu weselnym. W przypadku związku dwojga Baranów, nie należą do rzadkości przepychanki przed ołtarzem, kto kogo obróci i tym samym symbolicznie będzie rządził w związku.

Barany mają chrapkę na dominację i dlatego nudzić się z nimi nie sposób, chociaż do łatwych osób nie należą. Śluby Baranów zazwyczaj odbywają się szybko i bez zbędnych „ceregieli'', bo spieszy im się na imprezę i szaleństwa z przyjaciółmi. Jeżeli ksiądz zbyt długo mówi, potrafią dać mu to do zrozumienia gwałtownym ziewaniem.

Na imprezie weselnej Baran jest w samym centrum zabawy. Pije z każdym gościem, prowadzi „pociąg'', zagaduje do cioci Irenki siedzącej w kącie. Zatrudnianie na wesele wodzireja to wyrzucanie pieniędzy...

Do ślubu, gdyby tylko mógł, najchętniej podjechałby czerwonym Ferrari.

Byk

Byki, będące pod opieką uwielbiającej rozkosze zmysłowe Wenus, postawią, oprócz dobrej oprawy artystycznej ślubu, na doskonałą jakość potraw na przyjęciu weselnym. Wychodząc z założenia, że nikt nie może się dobrze bawić, o ile się porządnie i wykwintnie nie naje i nie napije, Byki jak oka w głowie będą pilnować spraw stołu. Na ich przyjęciu nie może zabraknąć typowo polskiej kuchni – najlepiej z centralnie ustawionym rożnem, na którym obracać się będzie nieszczęsne prosię. Nie w ich guście zamorskie nowinki.

Byki stawiają na sprawdzoną tradycję. To ich wesele będą z rozrzewnieniem wspominać smakosze. To o ich przyjęciu z pewnością będzie można powiedzieć, że takiej typowo polskiej gościnności wyrażonej w jedzeniu i piciu gdzie indziej ze świecą szukać. A jak się bawić, to się bawić, zatem poprawiny u Byka mogą trwać i trzy dni!

Zazwyczaj przedstawiciele znaku Byka mają w sobie wiele wdzięku, dlatego prezentują się doskonale we wszelkiego rodzaju strojach. Jednak Panna Młoda spod znaku Byka postawi raczej na tradycyjną suknię w kolorze białym, chociaż rewelacyjnie wygląda również w ecru. Na Panu Młodym doskonale prezentuje się aksamit.

Bliźnięta

To właśnie roztrzepane Bliźnięta służyły za wzór we wszystkich komediach, w których Pan Młody spóźnia się na własny ślub i w ostatniej chwili wpada do kościoła podwieziony przez przygodnie poznanego kierowcę "komarka''.

Jednak poważniej rzecz biorąc – jeżeli ktoś ma się spóźnić na uroczystość, to właśnie osoby spod znaku Bliźniąt. Dlatego należy ich pilnować z zegarkiem w ręku. Panna Młoda może w decydującym momencie przyciąć suknię ślubną drzwiami, przypalić welon albo oblać się czerwonym winem. Panu Młodemu spod tego znaku w żadnym wypadku nie należy powierzać obrączek! Albo o nich zapomni, albo je zgubi... Lepiej żeby opiekował się nimi jakiś rozsądny świadek, najlepiej spod solidnego, ziemskiego znaku.

Jeżeli uda się szczęśliwie doprowadzić uroczystość ślubną do końca i nie będzie żadnej gafy, z której śmiać się będą jeszcze wnuki, przed Bliźniętami nadzwyczaj udane i sympatyczne wesele, na którym będzie mnóstwo kuzynostwa, znajomych i przyjaciół, gdyż Bliźnięta mają bardzo szerokie kręgi towarzyskie.

Panna Młoda powinna zaryzykować suknię ślubną bez rękawów, ramiona to jej atut!

Rak

Raki to najwrażliwsze osoby z całego zodiaku i wszystko, a już z pewnością własny ślub przeżywają niezwykle emocjonalnie. To z dużą dozą prawdopodobieństwa właśnie Raki zaleją się łzami przed ołtarzem, niezdolne wykrztusić słów małżeńskiej przysięgi. Jeżeli jesteś narzeczonym/narzeczoną osoby spod znaku Raka, nie zdziw się, jeżeli dzień przed ślubem otrzymasz wiadomość, że nic z tego, bo On/Ona się boi, ma tremę i nie wyjdzie przed tak duże zgromadzenie osób. Nie warto się tym przejmować, bo Raki jak niczego innego pragną założenia rodziny i posiadania szczęśliwego, domowego pożycia, w którym będzie im bezpiecznie.

Wesele osoby spod tego znaku to przede wszystkim wielopokoleniowy zlot rodzinny. Rak nie chce, aby ktoś poczuł się urażony, dlatego zaprosi wszystkie pociotki, i dziesiątą wodę po kisielu i nawet panią Krysię, która pilnowała małego Raczka, kiedy miał pięć lat.

Kapela weselna będzie miała przykazane grać rzewne standardy sprzed trzydziestu lat i Krzysztofa Krawczyka.

Lew

Ślub bez wystawnego wesela w przypadku Lwa w ogóle nie wchodzi w grę!

Cała impreza musi być najwspanialsza, najwytworniejsza, najgustowniejsza i oczywiście... najdroższa, co bardzo licznie zgromadzeni goście (nieważne, spokrewnieni czy też nie), będą sobie powtarzać na ucho. Lwa mile połechta obecność na jego uroczystości Pana Prezesa wraz z szacowną małżonką lub też burmistrza czy w ostateczności sołtysa. Ważne, żeby było widać przedstawicieli władzy. Ślubu nie powinien udzielać nikt poniżej biskupa, a przynajmniej niech będzie to msza koncelebrowana. O sukni Panny Młodej spod znaku Lwa będą krążyć w rodzinie legendy przez kilka pokoleń, a jej kilkumetrowy tren ledwo zmieści się w białej limuzynie, którą podjadą do ślubu.

Pan Młody spod znaku Lwa zapewne wybierze garnitur w jasnym kolorze, w którym zdecydowanie jest mu najlepiej.

Panna

W przypadku Panny wszystko musi być zapięte na ostatni guzik! W innym razie będzie nieszczęśliwa i uroni łzę na własnym ślubie, bynajmniej nie ze wzruszenia, ale z żalu, że kwiaty, które zamówiła na wystrój kościoła, mają nie ten odcień, co trzeba, a świeca stojąca po lewej jest trzy centymetry wyższa od tej stojącej po prawej.

Przygotowania do ślubu Panny najlepiej zacząć dwa lata wcześniej, wtedy jest duża szansa, że uda się wszystko przygotować na czas. Pojazd, którym będą młodzi jechać na ślub, jest wybierany drobiazgowo. Długie miesiące trwają przymiarki sukni Panny Młodej, a udręczona krawcowa po skończonym dziele poddać się musi terapii u psychoanalityka.

Dobieranie szczegółowego menu przyjęcia weselnego to zadanie przerastające przeciętnego właściciela restauracji, którego Panna doprowadzić może do rozpaczy pytaniami, czy na pewno sztućce będą czyste, a ryba świeża.

Przyjęcie weselne to także nie miejsce na radosną improwizację, Panna nawet pierwszy taniec ma przećwiczony do perfekcji pod okiem zawodowego instruktora.

Waga

Dla Wagi, szczególnie, jeżeli jest kobietą, najistotniejszym elementem ślubu i wesela jest wygląd. Suknia ślubna to rzecz największej (nomen omen) wagi! Po nią Panna Młoda gotowa jest wybrać się nawet do Paryża. Musi być najmodniejsza i olśniewająca. Do tego biżuteria ślubna – najlepiej diamenty w białym złocie... O majątku wydanym na fryzjera lepiej nie wspominać. Trzeba przyznać, że Panowie Wagi starają się nie ustępować Paniom i można ich przed ślubem spotkać nie tylko w solarium, ale i u kosmetyczki czy manicurzystki.

Oprawa ślubu to też ważna sprawa. Kościół musi tonąć w kwiatach, a na chórze powinien przygrywać kwartet smyczkowy. Sesja fotograficzna w trakcie uroczystości może przypominać najazd paparazzich. Państwo Młodzi na miejsce uroczystości weselnej nie wybiorą byle jakiego lokalu, ale taki, który ma nienaganną opinię. Zespół weselny musi być bez zarzutu i dogodzić gustom wszystkich. Po imprezie weselnej spod ręki Wagi dotrą do gości starannie wykaligrafowane podziękowania, bo kto, jak kto, ale Waga z pewnością umie się zachować.

Skorpion

Skorpiony są bardzo emocjonalne i chociaż nie widać tego na pierwszy rzut oka, bo maskują się doskonale, wszystko głęboko i prawdziwe przeżywają. Ich własny ślub, jeżeli kochają szczerze, a przecież w przypadku tego znaku inaczej być nie może, będzie przede wszystkim potwierdzeniem, że ta wybrana osoba jest już na zawsze ICH! Do przysięgi przykładają niezwykłą wagę i, jak żaden inny znak zodiaku, nie tolerują zdrady. Zaborcze Skorpiony obrączkę traktować będą jak relikwię – swego rodzaju kajdanki założone drugiej połówce i oświadczenie wobec całego świata, że jest to już na zawsze ich terytorium.

Sama oprawa uroczystości nie ma dla Skorpiona aż tak wielkiego znaczenia, jak następująca po niej noc poślubna, której swemu wybrankowi czy wybrance na pewno nie odpuszczą, chociażby stopy bolały od weselnych tańców i bardzo chciało się spać.

Wesele będzie raczej tradycyjne, ale za to suknia Panny Młodej spod tego znaku na pewno będzie bardzo sexy i może niektórych szokować dużym dekoltem czy zmysłowym kolorem.

Strzelec

Osoby spod tego znaku to gejzery optymizmu. Do organizowania uroczystości nie przywiązują aż tyle uwagi zakładając, że „jakoś to będzie'' i ,,wszystko się ułoży''. Stawiają przede wszystkim na dobrą zabawę, dlatego spraszają wszystkich swoich znajomych, którzy kiedykolwiek dali im swój numer telefonu. Na weselu u Strzelca można spotkać i Chińczyka, i wujka z Ameryki, jak również koleżankę ze szkolnej ławki.

Jako weselny zespół Strzelec najchętniej zaprosiłby The Rolling Stones, ale oni niestety są akurat w trasie koncertowej. Dlatego musi się zadowolić jakąś pomniejszą rockową kapelą.

Do ślubu Pan Młody spod znaku Strzelca zapewne podjedzie prowadzonym osobiście motocyklem, z Panną Młodą na tylnym siodełku.

Panna Młoda spod tego znaku na pewno założy suknię ślubną przed kolana, aby wszyscy mogli podziwiać jej niewątpliwie kształtne nogi.

Przyjęcie weselne osób spod znaku Strzelca niesie w sobie tyle pozytywnej energii, że nawet starsze pokolenie niepostrzeżenie zacznie wywijać marynarkami skacząc po krzesłach

Koziorożec


Koziorożce bardzo poważają wszelkiego rodzaju oficjalne uroczystości i są wręcz zakochane w majestacie urzędów. Dlatego zdają sobie sprawę z tego, że małżeństwo to nie zabawa i jeżeli już się na nie zdecydują, to jest duża szansa na to, że będzie to ich jedyny ślub w życiu. Do zaślubin przygotowują się solidnie i nie ma mowy, żeby nagle na przeszkodzie stanął brak jakiegoś zaświadczenia czy też aktu urodzenia.

Koziorożce mają duże uznanie dla tradycji i dlatego najpewniej czują się w kreacjach standardowych: Panna Młoda w białej sukni z długim welonem, a Pan Młody w ciemnym garniturze pod krawatem. Narzeczeni spod tego znaku mogą również chętnie wybierać śluby w stylu retro. Obrączki to tradycyjne złote krążki bez udziwnień.

Osoby spod znaku Koziorożca, wbrew temu, co wydawać mogłoby się na pierwszy rzut oka, są dość przesądne, dlatego będą unikać postępowania, które mogłoby przynieść im pecha i skrupulatnie przestrzegać będą ślubnych zabobonów.

Samo wesele będzie pod linijkę i nad wyraz poprawne. Ślubny wehikuł, który byłby najodpowiedniejszy dla nich to auto w stylu retro, nadające ich uroczystości lekko staroświecki smaczek.

Wodnik


Przedstawiciele fazy Wodnika zazwyczaj stronią od legalizowania związku tłumacząc, że „uczuciu niepotrzebny jest papier i stempel’’. Statystycznie najczęściej wybierają układ na kocią łapę, w którym czują, że ich silna potrzeba wolności nie jest ograniczana.

Jeżeli jednak uda się Wodnika czy Wodniczkę zaciągnąć przed ołtarz, będzie najszczęśliwszy, jeżeli ten „ołtarz’’ przybierze jak najbardziej nietypową formę.

To właśnie Wodniki słyną z zaskakujących ślubów pod wodą, podczas skoku ze spadochronem czy też udzielanych na pokładzie statku przez kapitana. Jeżeli Twój ukochany lub ukochana nie proponuje Ci aż tak radykalnych rozwiązań, musisz być jednak przygotowany na jakąś inną, małą ekstrawagancję, jak np. suknia ślubna w czerwonym kolorze czy też krawat w grochy. Przyjęcie weselne do standardowych też należeć nie będzie. Wodnik zrozpaczonej rodzinie oświadczy, że wybiera szwedzki stół albo potrawy sushi, a do ślubu pojedzie taksówką.

Ryby

Dla osób spod znaku Ryb liczy się przede wszystkim romantyzm oraz ulotny i czarodziejski nastrój. Jakby właśnie dla nich stworzone są hollywodzkie zakończenia, gdzie na tle zachodzącego na amarantowo Słońca dwoje zakochanych pobiera się nad brzegiem morza, a nad nimi kołyszą się palmy... O palmy i ciepłe morze jest w naszym klimacie dość trudno, dlatego Ryby będą sobie wetowały tę stratę wywołując romantyczne skojarzenia w inny sposób. To na ich imprezie weselnej można spotkać... fontannę!

Dla świadków lub druhny poważnym zadaniem będzie pilnować, aby toasty, które wznosi Pan lub Panna Młoda reprezentująca znak Ryb były w dużej mierze zmieszane z wodą. Ryby mają słabiutkie głowy i w połowie imprezy kłopot gotowy...

Suknia Panny Młodej spod znaku Ryb to istne dzieło sztuki. Zazwyczaj jest pełna koronek bądź misternych haftów, a w jej welonie można się utopić. Panna Ryba ma również słabość do pereł, w których wygląda doskonale i chyba jako jedynej przedstawicielce zodiaku nie przyniosą one na ślubie pecha, pod warunkiem, że są to perły morskie.

Pan Młody może pozwolić sobie na frak. Będzie się w nim prezentować wyśmienicie.

Na weselu nie powinno zabraknąć owoców morza.


Ze swojego się uśmiałam (lew), mojej przyjaciółki się zgadzał (rak, nawet jako pierwsza piosenkę mieli utwór Krawczyka :smile: ) :o , a PM (ryby)tak w połowie się zgadza(słaba głowa) :wink:

Kasia13 - Nie Wrz 18, 2011 2:11 pm

M4rcysi4 fajny ten przewodnik zodiakalny . Mnie się zgadza. :-)
ava - Nie Wrz 18, 2011 2:40 pm

Kasia13 napisał/a:
Mnie się zgadza.
Mnie właściwie też, inna sprawa, że mojemu Mężowi tak średnio, a jesteśmy spod tego samego znaku :D
ewa.krzys - Nie Wrz 18, 2011 6:11 pm

A mi się nie zgadza w ogóle, za to w przypadku PM - owszem i to w 100%.
malinka1984 - Nie Wrz 18, 2011 6:27 pm

Mi też się nie zgadza zupełnie, mojemu K. też nie ale ogólnie ciekawe.
Miguela - Nie Wrz 18, 2011 7:58 pm

Mnie się zgadza :smile: :smile: ale mojemu mężowi już nie bardzo :razz:
szaraczarownica - Pią Wrz 23, 2011 6:29 pm

A u nas się w ogóle nie zgadza. Ja - bliźniak byłam gotowa na ślub ze dwie godziny wcześniej i czekałam jak głupia. A mój mąż - baran najchętniej by się tego dnia zaszył w jakimś kąciku, bo on nienawidzi być w centrum uwagi. No i dzięki bogu nie było przeciągania na niczyją stronę - nie wiem w którą poszliśmy, ale żadnego z nas to nie interesowało :smile:
Także do bani ten horoskop :wink:

monic_pawlak - Czw Lut 16, 2012 11:31 pm

mnie również się nie zgadza , ale fajnie poczytać takie pierdoły :D
AgaNika - Pią Lut 17, 2012 12:21 am

Jeśli chodzi o mnie, to zgodziłabym się tak w 30% poza tym trochę się uśmiałam :D
Marcka - Pią Lut 17, 2012 11:52 am

u mnie może w części się zgadza, ale u męża raczej nie bardzo ;)
skalimonka - Pią Lut 17, 2012 7:59 pm

szaraczarownica napisał/a:
A u nas się w ogóle nie zgadza.

U nas też wcale ;)

Iva - Nie Lut 19, 2012 7:36 pm

skalimonka napisał/a:
szaraczarownica napisał/a:
A u nas się w ogóle nie zgadza.

U nas też wcale ;)


U mnie też nie. Całkowite przeciwieństwo :)

dorotka0603 - Czw Kwi 16, 2015 4:34 pm

Haha a ja jestem Rybą i w 100% się zgadza, że będzie romantycznie, a sukienka oczywiście koronkowa! :)
Martusia90 - Czw Kwi 16, 2015 4:39 pm

Ja waga...no może troszkę się zgadza:P bo wychodzę tu na jakąś Paniusię Perfekcjonalistkę:P
Catylyn89 - Czw Kwi 16, 2015 9:33 pm

Kompletnie się nie zgadza :razz:
Iru - Czw Kwi 16, 2015 9:38 pm

U mnie zgadza się tylko i wyłącznie to że mogłabym wybrać ślub retro... Reszta to jakieś zupełne przeciwieństwo mnie
Dorotka_ - Pią Kwi 17, 2015 6:57 am

Jestem bykiem i zgadza się - żarcia było mnóstwo i bardzo dobre :smile:
Mąż też się stresował i planowaliśmy wszystko wcześniej - tylko pierwszy taniec był spontanem :wink:

Asiek - Pią Kwi 17, 2015 10:03 am

Kurcze, jakie stereotypy....
Jestem Lwem i kompletnie nic nie pasuje. :smile:
Prawdziwe "głupawki". :razz:

herbatnik - Pią Kwi 17, 2015 10:39 am

Jestem Wagą i raczej nic się nie zgadza :D stawiam na skromność w dniu ślubu. Za to mój przyszły mąż to Byk i faktycznie najważniejsze jest dla niego, żeby było jedzenie i picie na wysokim poziomie :)
Muszkowa - Pią Kwi 17, 2015 12:25 pm

Martusia90 napisał/a:
Ja waga...no może troszkę się zgadza:P bo wychodzę tu na jakąś Paniusię Perfekcjonalistkę:P


Ja też jestem wagą i sporo mi się zgadza :razz: na co dzień tak nie mam, ale ślub i wesele to zupełnie inna sprawa :smile:

U męża natomiast sprawdza się tylko skrupulatne wybieranie auta (panna) 8)

Sycylijka - Sob Kwi 18, 2015 1:07 pm

U mnie się część sprawdza :p zodiakalna waga-muzyk chce najpiękniejszą oprawę muzyczną na ślubie :smile:

U mojego ukochanego Lwa niestety już się nie sprawdza. Najchętniej zrobiłby kameralne wesele bez zbednego zamieszania ;)

Gomigo - Pią Maj 08, 2015 10:44 pm

Trzeba jeszcze brać pod uwagę dekady! Ja jestem bliźniakiem i powiem wam kobitki, że punktualność, planowanie to moje drugie imię. A mam szwagra - bliźniaka - o wszystkim mu trzeba przypominać. Różnica dekad.
precious - Nie Paź 11, 2015 1:32 pm

ale brednie ;)
Sofia - Czw Gru 08, 2016 1:33 pm

W ogóle nie prawda. :D Bliźniaki nigdy się nie spóźniają :smile: :smile: :smile:
kfr89 - Wto Sty 31, 2017 3:41 pm

U nas niestety nie będzie Pana Prezesa ani biskupa (Lew) ani Pan Młody nie założy krawatu w grochy (Wodnik) ;-) co za bzdury :-)
Hachiko - Sro Lut 01, 2017 10:21 am

Jestem Panną i właśnie przeczytałam sobie ten horoskop i ze zgrozą muszę przyznać, że wszystko się zgadza :smile: :smile: Mam tylko nadzieję, że krawcową nie doprowadzę na skraj rozpaczy i nie będzie musiała się leczyć u psychoanalityka... Ale lubię planować (zaczęłam planować 2 lata przed ślubem, jak to zostało określone w tym "horospkowie" :lol: ) i naprawdę mam szczerą nadzieję, że kwiaty będą takiego koloru jak chciałam, bo jak nie zaskarżę Matkę Naturę do sądu! :wink: A tak w ogóle to jakoś nie bardzo wierzę w horoskopy, może dlatego, że są one bardzo nieudolne w tych wszystkich gazetach albo stronach internetowych, gdzie są po prostu pisane dla zarobku. Prędzej "czytanie" z kart lub tarota, ale tutaj przy tarocie to trzeba być ostrożnym i wiele osób po prostu oszukuje naiwnych...
Be_Mine - Sro Lut 01, 2017 2:44 pm

Ja też jestem panna i bardzo dużo się tu zgadza :D
AGIS - Czw Lut 09, 2017 8:56 pm

Troszkę mnie to rozbawiło, bo jestem zodiakalną rybą i będę miała fontannę :smile: Przed salą, którą wybrałam stoi fontanna, co prawda niewielka, ale jest :wink: No i z suknią też mi się zgadza, bo góra jest z koronki. Jestem romantyczką, ale słabej głowy na szczęście nie mam :wink:
A jeżeli chodzi o mojego R. to jest koziorożcem i też trochę się zgadza. Przesądny, tradycjonalista, ale nic poza tym.

gospodarczelodz - Pią Lut 17, 2017 7:51 pm

My to baran i byk, ale do siebie pasujemy. Nie sprawdzaja sie gwiezdne przepowiednie akurat do nas, bo chyba dobrze, bo byśmy wojowali chyba ze sobą ;]

usunięto podpis z reklamą. Dorotka_

muffinka - Pią Cze 23, 2017 1:53 pm

Muszę przyznać, że dużo rzeczy się zgadza :D
kirian231 - Sro Sie 02, 2017 9:01 am

Też tak uważam! :D
_______________
Pozdrawiam Anna

Kinia103 - Sro Paź 18, 2017 6:51 pm

Całkowicie nietrafione - przynajmniej w moim lwim przypadku :)
alcia - Sro Sty 31, 2018 1:11 am

no u mnie w sedno trafione baran i ryba...oj bywa groźnie

[ Dodano: Sro Sty 31, 2018 1:12 am ]
...no ale wiecie kochamy się nadal...zabiłabym pewnie za niego, a on za mnie

glaczek - Wto Lis 24, 2020 9:15 am

nie no to tylko horosop i nie można brać tego na serio
Geou1991 - Pią Lut 10, 2023 5:02 pm

ogólnie ciekawе

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group