Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Fotograf - Zdjęcia plenerowe - GDZIE???

Sisi - Czw Paź 09, 2003 7:23 pm
Temat postu: Zdjęcia plenerowe - GDZIE???
Hej, macie jakieś pomysły, gdzie zrobić zdjęcia plenerowe w Łodzi :?: Zastanawiałam się ostatnio, że może ogród botaniczny byłby niezłym pomysłem, egzotyczna roślinność, piękne kwiaty, itp. :roll: . Jest w Łodzi jakiś park z mostkiem i rzeczką, tylko który???
kryszka - Czw Paź 09, 2003 8:32 pm

Park z mostkiem i wodą to może być np. park na Zdrowiu bądź Park Poniatowskiego. A w Botaniku zdjęcia miała Galionka, to ci więcej powie na ten temat.

Ja myślałam nad zdjęciami w Palmiarni. Tylko nie wiem jak by było z wilgotnością i wysoką temperaturą. Ale pomysł wyszedł z tego, że w październiku niestety może lać (tak jak teraz :cry: ). Jak już wybiorę fotografa na plener, to się go oczywiście zapytam o polecane miejsca, to wtedy zdam relację.

Majaa - Pią Paź 10, 2003 11:01 am

Myśmy mieli plener w Parku Poniatowskiego.

A jeszcze fajny park jest na Julianowie.

laurena - Pią Paź 10, 2003 11:23 am

Ja z moim obecnie juz mężem mieliśmy zdjęcia w botaniku. Wyszły bardzo ładnie. Jeśli macie życzenie mogę wam dać numer do dobrego i niedrogiego fotografa. Oprocz zdjec z botanika robiła nam też zdjęcia na ślubie i weselu. Byliśmy bardzo zadowoleni.
Madlen_ - Pią Paź 10, 2003 11:31 am

Sisi tak jak dziewczyny wspomniały ja miałam w O.Botanicznym.
Jak ja miałam ślub to był tam remont i wiem, że mieli go doskonalić-warto się tam więc wybrać przed decyzją i obejrzeć.

Moje zdjęcia możesz sama ocenić.

Galionka

Ale Kryszka ta Palmiarnia może być niezła!! :lol:

kryszka - Pią Paź 10, 2003 12:47 pm

Laureno, to ja bardzo poproszę o te namiary, bo czas najwyższy już wybrać fotografa.
Asia - Czw Paź 23, 2003 11:23 am

Na stronie, która podała GALIONKA widziałam zdjecia ślubne robione w muzeum. Co o tym sadzicie? Moze np w MUZEUM SZTUKI - są tam piękne wnętrza. Nie wiem czy obsługa by nie marudziła?
Madlen_ - Czw Paź 23, 2003 11:30 am

Asiu czemu nie!
Tylko wcześniej dowiedz się czy jest taka możliwość??
Nie wszystkie instytucje godzą się na robienie zdjęć u nich.

Asia - Czw Paź 23, 2003 11:45 am

Ja na razie nie jestem pewna, czy pomysł z muzeum jest dobry. Dlatego napisałam ten post, żeby sie dowiedzieć, co o tym sądzą inne dziewczyny. Dziewczyny, piszcie!
Madlen_ - Czw Paź 23, 2003 11:58 am

Asiu...chyba nie już nikogo na forum!!! Nie wiem co się dzieje???? :cry:
Majaa - Czw Paź 23, 2003 2:14 pm

Nam pewien fotograf proponował zdjęcia we wnętrzach Pałacu Poznańskiego.
Twierdził, że ma układy i może zaprosić tam młodą parę na zdjęcia.

Madlen_ - Czw Paź 23, 2003 2:33 pm

Ja kiedyś miałam występy w Poznańskim-jest poprosu bajecznie w wewnątrz....ale z tego co wiem nie wolno tam fotografować.

Może i ma jakieś wejścia ale trzeba uważać, żeby to nie był ******!!!

kryszka - Czw Paź 23, 2003 7:35 pm

A ja proponuję Manufakturę przy Poznańskim jeśli ktoś lubi takie klimaty. My właśnie tam chcielibyśmy część zdjęć, o ile do tego czasu nie zajdą za daleko z odrestaurowywaniem obiektów.

A jeśli chodzi o Muzeum Sztuki to wydaje mi się, że nie jest to odpowiednie miejsce, dlatego że:
- białe monotonne ściany, nie licząc obrazów :wink:
- albo za jasne albo za ciemne pomieszczenie,
- raczej dyrekcja się nie zgodzi.

Asia - Pią Paź 24, 2003 9:15 am

Krzyszka, ja właśnie mam te same obawy. W maunfakturze przy Poznańskim chyba nigdy nie byłam - napisz coś więcej..
kryszka - Pią Paź 24, 2003 10:57 am

Asiu, manufaktura to bardzo stare hale fabryczne - czerwona cegła, ogromne powierzchnie, w środku dużo słupów podpierających, obecnie strasznie zapuszczone i zagracone.

Mają je odnawiać i przerabiać na centrum handlow-rozrywkowo, a że im się spieszy to być może już w przyszłym roku będą zabudowane. Co do zgody właścicieli na fotografowanie nie powinno być problemów skoro na każdej wycieczce można bez problemu robić zdjęcia. Jeszcze we wrześniu można było ją codziennie zwiedzać, nie wiem jak teraz. Jeśli chcesz to jak wrócę do domku to prześlę ci na e-maila zdjęcia jakie tam zdrobiliśmy. :lol:

Asia - Pią Paź 24, 2003 11:22 am

Kryszka, jasne, że chcę, byś mi te zdjęcia przesłała! Dzięki!
kryszka - Pią Paź 24, 2003 11:57 pm

Tutaj jest takie ogólne wyobrażenie o manufakturze:





Asiu, zdjęcia wnętrz wysłałam Ci na maila. :)

Tomi - Pią Lis 28, 2003 11:06 pm

Znam ciekawe miejsce lecz nie polecam wybierania sie tam przy slubie koscielnym, poniewarz moga wystapic drobne uszczerbki w sukni młodej.

Jesli wejdziecie do galerii zdjeć ze mna i moja zonką to zobaczycie zdjęcie numer 4 gdzie jestesmy na tle Łodzi.
Zdjęcie zostało zrobione na górce na ulicy rogowskiej w łagiewnikach (bardzo ładny widok naprawde polecam)
I wyobraźcie sobie sytuacje że wyciagnąłem tam moją żonkę, kolezanke-fotografa i naszą świadkową-kierowce.
Reasumując 3 kobitki i ja wspinamy sie na jakąś gore żeby pstryknąc pare fotek :lol:
Ale za to jakich :twisted:

kryszka - Sob Lis 29, 2003 12:13 am

Tomi napisał/a:
Jesli wejdziecie do galerii zdjeć ze mna i moja zonką to zobaczycie zdjęcie numer 4 gdzie jestesmy na tle Łodzi.
Zdjęcie zostało zrobione na górce na ulicy rogowskiej w łagiewnikach (bardzo ładny widok naprawde polecam)


A ja myślałam, że to było na rudzkiej górze. :o

Tomi - Sob Lis 29, 2003 9:48 pm

I własnie tego sie spodziewałem, bo każdy zna rudzką góre. A tej górki zazwyczaj się nie kojarzy. Pozatym gdybym spróbował zaciagnąć żone na rudzka góre nie wiem czy by sie to dobrze skończyło (oczywiście dla mnie :lol: )
Mi - Pon Gru 15, 2003 7:07 pm

Galionka bardzo podobają mi się twoje zdjęcia plenerowe. Czy robił ci je ktoś znajomy?
Ania - Wto Gru 16, 2003 9:36 am

A my mamy ślub w październiku i ja się boję troszkę o pogodę, bo jak będzie padać to darujemy sobie zdjęcia na powietrzu, znacie może jakies fajne miejsca, jakies puby czy coś w tym stylu żeby można było kilka fotek tam zrobić?
Madlen_ - Wto Gru 16, 2003 9:57 am

Mi napisał/a:
Galionka bardzo podobają mi się twoje zdjęcia plenerowe. Czy robił ci je ktoś znajomy?


Dzięki..Mi 8)

Jest ich oczywiście o wiele więcej...i przeróżne (w botaniku)....robił znajomy fotograf..namiary przesyłam na priv. :wink:

Mi - Wto Gru 16, 2003 11:09 pm

Galionka bardzo ci dziękuje jesteś super.
kryszka - Wto Gru 30, 2003 3:30 pm

No i kochane byliśmy niedawno w Palmiarni. Roślinki są ekstra, temperatura i wilgotność nawet nie przeszkadzają. Jest jednak duży mankament - co rusz z góry skrapla się woda i spada na ubranie i wolę nawet nie myśleć jakby wyglądała sukienka, fryzura i makijaż po takiej kąpieli. :roll: No chyba że zrobilibyśmy tam zdjęcia już po weselu.
Ania - Wto Gru 30, 2003 3:49 pm

No a ja gapa nawet nie wpadłam na ten pomysł żeby w palmiarni zrobić zdjęcia, myślałam o ogrodzie botanicznym, ale w październiku to juz może być róznie z pododą. Ale ja mam z wami dobrze. :lol:
Mi - Czw Sty 15, 2004 9:56 pm

Galionka zadzwoniłam do pana od twoich zdjęć plenerowych.
Był w szoku, że dzwoni ktoś do niego aby zarezerwować termin, pół roku przed ślubem.
Obiecał,że wpisze mnie w kalendarz - jak tylko go kupi. Co do podpisywania umowy to powiedział, że on czegoś takiego nie stosuje, zastanawiam się tylko czy on będzie mnie pamiętał jak zgłoszę się do niego za pół roku? :hm:

Edyta - Pią Sty 16, 2004 11:04 pm

moim zdaniem powinnas za jakis czas jeszcze raz do niego zadzwonic i upewnic sie czy zapisal cie na odpowiedni termin.
olenka - Sro Kwi 14, 2004 10:06 pm

Mamy zklepana godzine po zdięciach w studio i tak sie zastanawiam sie gdzie ten plener cyknac. Najlepiej trasa pabianice retkinia. macie jakies propozycje?

Łosiu załatwiła nam plener i kośció tzn. fotografa:)
Ciesze sie jak szalona bo chciałam zaoszczedzic. A tu sie okazało żę znajomy z pracy zakupił nowy aparat Mokon D1x (podobno to dobry sprzet) i zrobi nam zdiecia totalnie w prezencie slubnym czyli za darmochę

Ale sie cieszę ))))

kryszka - Sro Kwi 14, 2004 11:27 pm

olenka napisał/a:
A tu sie okazało żę znajomy z pracy zakupił nowy aparat Mokon D1x (podobno to dobry sprzet) i zrobi nam zdiecia totalnie w prezencie slubnym czyli za darmochę


Chyba Nikon D1x :wink:

Z tej strony to akurat fajnie macie z waszą pracą. :D

olenka - Sro Kwi 14, 2004 11:58 pm

Chyba Kryszka tak :oops: . Łosiu mi powiedział a ja zielona jestem i niedosłysze:)

A z praca fajnie a znajomy pracuje z nami ale zŁosiem znaja sie od dawna... ale co mi tam
ciesze sie jaknie wiem:)

just_Kate - Czw Maj 06, 2004 2:35 pm

Dziewczyny - ponawiam już wcześniej poruszony temat alternatywnego pleneru - zadaszonego. My będziemy mieć chyba (może wymyślimy coś innego) zdjęcia w Botaniku ale jeśli będzie padać, trzeba będzie to zmienić, no i właśnie na początku myśleliśmy o manufakturze ale okazało się, że już nie jest to możliwe - odrestaurowali i zamknęli :cry:
Palmiarnia to może dobry pomysł, ale może macie jeszcze jakieś????

olenka - Czw Maj 06, 2004 6:39 pm

widziałam gdzies oststnio, plener w duzym centrum handlowym. jak znajde te zdiecia to Wam poaże. fajowe były. Można by tez spróbowac zapytac w Muzeum Włókiennictwa, czesto sa tam wystawy pieknich tkanin, kilimów, sztuki użytkowej. Bo przeciez nie musz to być chbya łaki, kwiaty, drzewa. Ja pomyśle to wam napisze co wymysliłam:)
just_Kate - Pią Maj 07, 2004 12:01 am

Właśnie Oleńka - wcale nie muszą być rośliny - mnie sie w ogóle najbardziej chyba podobają takie zdjęcia jak robią w fabryce ślubów, ale niestety te ich sesje w plenerze są dosyć drogie...
Czekam na pomysły :mrgreen:

kryszka - Pią Maj 07, 2004 1:02 pm

Plener w Galerii Łódzkiej miała Magdalena. Tutaj jest do nich link
pipi - Pią Maj 07, 2004 1:30 pm

Jeśli chodzi o Fabrykę ?lubów - to oni mieli zdjęcia w szatni jakiegoś teatru.
Bardzo mi się one podobały, ale nie wiem czy wpuszczą od tak kogoś na teren teatru.

olenka - Sob Maj 08, 2004 1:35 am

O jakas Pani z łodzi:) fajne zdiątka ale nie o te mi chodziło

Tamte były na ruchomych schodach i miedzy pólkami. ale te tez fajne:) ten welon na wietrze och, och:)

filmowiec - Sob Maj 08, 2004 1:06 pm

lodzkie parki ogolnie sa niezle wiec jak tylko fotograf bedize pomyslowy napewno da rade w kazdym,a parkow nam nie brakuje
stefka - Sob Maj 08, 2004 7:17 pm

widziałam zdjęcia plenerowe na www.fabrykaslubow.webpark.pl i się zakochałam. Plener to nie tylko ogród botaniczny to także...pole, złomowisko, przystanek autobusowy i inne takie GOR?CO POLECAM!!!!!
Asiek - Nie Maj 09, 2004 3:31 pm

filmowiec napisał/a:
lodzkie parki ogolnie sa niezle wiec jak tylko fotograf bedize pomyslowy napewno da rade w kazdym,a parkow nam nie brakuje

To prawda - parków jest sporo, jak kto woli : "dzikie", z fontannami, mostkami, "ruinami", muszlami koncertowymi, wyspami, łabędziami (i kaczkami)...
Pomysłowść + dobry fotograf i można zrobić naprawdę piękne i oryginalne zdjęcia.

anna.b - Sob Maj 22, 2004 12:56 am

Ksiezy Mlyn, domy fabrykantow, stare kamienice... moze to jako plener?
just_Kate - Nie Maj 23, 2004 1:42 pm

anna.b napisał/a:
Ksiezy Mlyn, domy fabrykantow, stare kamienice... moze to jako plener?


właśnie o tym myślałam... tylko chyba trzeba się wziąść, pojeździć i pooglądać, czy na pewno się da..

anna.b - Pon Maj 24, 2004 12:37 am

Na pewno dobrze jest wczesniej poszukac sobie miejsc, w ktorych chcemy zrobic zdjecia plenerowe, zastanowic sie nad aranzacja, aby potem nie jezdzic z miejsca do miejsca i niepotrzebnie stresowac sie w dniu slubu. Chyba, ze ktos zdecyduje sie na plener juz po slubie, tak jak my. Wtedy mozna sobie naprawde zaszalec, nie martwiac sie, ze stroje moga sie przybrudzic :girl :
just_Kate - Pon Maj 24, 2004 10:34 am

anna.b napisał/a:
Na pewno dobrze jest wczesniej poszukac sobie miejsc, w ktorych chcemy zrobic zdjecia plenerowe, zastanowic sie nad aranzacja, aby potem nie jezdzic z miejsca do miejsca i niepotrzebnie stresowac sie w dniu slubu. Chyba, ze ktos zdecyduje sie na plener juz po slubie, tak jak my. Wtedy mozna sobie naprawde zaszalec, nie martwiac sie, ze stroje moga sie przybrudzic :girl :


no my tak sie właśnie zdecydowaliśmy, ani w dzień ślubu ani po (wiadomo - worki pod oczami i inne takie) nie będzie sesji, dopiero poniedziałek lub wtorek... co prawda fryzurę będę miała już inną, ale i tak chyba będzie to lepsze wyjście niż zdjęcia w atelier...
:)
Poza tym chcę najpierw obejżeć ile się da zdjęć w plenerze, żeby wiedzieć jakie zdjęcia chciałabym mieć, zorientować się co dobrze wygląda, podpatrzeć pomysły innych, w sieci jest tego na szczęście sporo.

just_Kate - Pon Maj 24, 2004 10:40 am

słuchajcie - przeczytałam temat lesi i tak sobie pomyslałam - może niedaleko Łodzi też jest jakieś fajne miejsce? - Arkadia i Nieborów troszkę za daleko, ale może wy coś znacie bliżej, dziewczyny???
Kati - Pon Maj 24, 2004 3:04 pm

Walewice - pałac i stadnina koni
Rezydencja Marii Walewskiej

Asiek - Pon Maj 24, 2004 3:07 pm
Temat postu: Plener w okolicach Łodzi.
Zamek w Oporowie.
Łęczyca i Tum
Zamek w Uniejowie.

Kati - Pon Maj 24, 2004 3:11 pm

Skansen w Sromowie pod Łowiczem - to tak na ludowo
anna.b - Pon Maj 24, 2004 7:48 pm

Arboretum w Rogowie.
just_Kate - Pią Maj 28, 2004 12:08 am

Wow, dziewczyny, super, teraz tylko jeszcze zorientuję się w jakiej to odległości od Łodzi, i można oglądać, thx :spoko:
Asia - Pon Sie 16, 2004 11:46 pm

okazuje się, że plener w Palmiarni jest popularny :D :
nowożeńcy w Palmiarni

Agni - Nie Sie 29, 2004 6:25 pm

polecam stronkę! są tam zdjęcia - więc od razu można się zorientować jak co wygląda :)

http://www.ga.com.pl/wojewlod.htm

Agni - Czw Kwi 28, 2005 6:29 pm

my zdecydowaliśmy się na park Poniatowskiegi i Zdrowie - dwa duże parki - więc jest gdzie chodzić i robić zdjęcia :)
Linka - Pią Kwi 29, 2005 11:57 am

My też zdecydowaliśmy się na plener po ślubie. Mój P. ma ostatnio małego bzika na punkcie fotografowania i już jeździ po mieście i szuka fajnych miejsc, a o sudyjnych zdjęciach nie chce słyszeć. Myśle, że plener po ślubie to dobry wybór (mimo ze rodzinka ma wątpliwości czy bedzie nam się chciało...itp.) bo już mniejszy stres, więcej czasu i można zrobić odważniejsze zdjęcia bez obaw o pobrudzenie się czy wygniecenie. :)
Agni - Pią Kwi 29, 2005 12:06 pm

Linka napisał/a:
My też zdecydowaliśmy się na plener po ślubie. Mój P. ma ostatnio małego bzika na punkcie fotografowania i już jeździ po mieście i szuka fajnych miejsc, a o sudyjnych zdjęciach nie chce słyszeć. Myśle, że plener po ślubie to dobry wybór (mimo ze rodzinka ma wątpliwości czy bedzie nam się chciało...itp.) bo już mniejszy stres, więcej czasu i można zrobić odważniejsze zdjęcia bez obaw o pobrudzenie się czy wygniecenie. :)


otóż to ! :)
ja też chciała mwczesniej troche pojeżdzić po łodzi porozglądać sie - ale trzeba robić to faktyczie wcześniej - bo przed ślubem już tak z miesiąc to nia ma czasu - u nas był też ten problem że wczesniej nie było jeszcze widać wiosny więc wiele miejsc mogłoby dobrze nie wypaść. Za to znane parki to bezpieczne miejsce - wiadomo - mostki, altanki... dużo trawy ;) można już wymyślać.
Moja suknia była wyprana po ślubie przez mamę i na plener miałam czyściutką. Kładłam się na trawie - ale i tak się nie ubrudziła -za to od dołu na chodnikach - i dlatego nie wyobrażam sobie pleneru przed...
Jedyna sprawa o którą nie zdążyłam zadbać to kwiaty - plener był w niedziele dwa tygodnie po slubie i moja wiązanka już się suszyła a ja niekupiłam chociaż pojedynczego kwiatka - polecam tak zrobić, bo tego elementu trochę brakowało.

Linka - Pią Kwi 29, 2005 12:13 pm

Dzięki Agni za dobre rady. Teraz już jestem pewna, że dobrze wybralismy. :D
Dotka - Nie Maj 01, 2005 8:52 pm

Dziewczyny tylko narobiłyście ochoty na zdjatka w plenerze :D Ja będę miała zdjęcia studyjne (już dawno zamówione), ostatnio spodobał mi się pomysł robienia zdjęć w plenerze. Postanowiłam, że i takie będę miała tylko robione przez mojego braciszka. Zrobimy sesję wtedy kiedy bedzie ładna pogoda, u mnie w ogrodzie albo wybierzemy się do parku. Tanio i zawsze jakieś w plenerze :D :D
fjona - Czw Maj 05, 2005 9:59 am

w Arkadii albo Nieborowie - sliczne pałace i parki!
Ewelianna - Sro Lip 06, 2005 5:33 pm

My mamy zamówione zdjęcia w plenerze i fotograf zaproponował nam ogród botaniczny, ale chyba spróbujemy go wyciągnąć na Księży Młyn, takie zdjęcia z klimatem... :serduszka:
Kasiawka - Sro Lip 06, 2005 5:35 pm

Ewelianna napisał/a:
My mamy zamówione zdjęcia w plenerze i fotograf zaproponował nam ogród botaniczny,


No my mamy w planach ogród chyba, ze będzie brzydko to do palmiarni pojedziemy

Ewelianna - Pią Lip 15, 2005 9:23 am

Dawno nie byłam w ogrodzie botaniocznym, i wczoraj poszlismy tam z mym lubym. Tam jest naprawde ładnie, romantyczny staw w nanufarami, czy jak to sie tam nazywa, skałki, strumyczki. Bardzo romantycznie :uscisk: Tylko jak ja w szpilkach i z trenem wejdę na ten niby pomościk z kamieni :woooow: ?? ?
gambi - Pią Lip 15, 2005 11:42 am

KasiaK napisał/a:
Ewelianna napisał/a:
My mamy zamówione zdjęcia w plenerze i fotograf zaproponował nam ogród botaniczny,


No my mamy w planach ogród chyba, ze będzie brzydko to do palmiarni pojedziemy


dokladnie takie same plany mamy my. :lol:
choc mamy jeszcze dokladniej rozmawiac z fotografem, bo moze znajdzie jakies inne ciekawe miejsce na plener w pazdzierniku

strawberrytea - Sro Lip 20, 2005 2:57 pm

My myślimy o fotografu, który robi zdjęcia w plenerze. Nie chodzi nam jednak o kwiatki i mostki, ale o oryginalne, ciekawe zdjęcia o które w studiu trudno.
Boimy się trochę deszczu więc jeśli ktoś z was ma jeszcze jakieś pomysły na zdjęcia w pomieszczeniach - napiszcie.

Kot - Sro Paź 19, 2005 10:04 pm

My dziś byliśmy na zdjęciach plenerowych z Kliszą :wink: . Sesja trwała 4 godziny :30: byliśmy w starych fabrykach, na księżym młynie, w parku Poniatowskiego i na polach na Olechowie - fantastyczne przeżycie i dobra zabawa...
tarzaliśmy się na trawie i obrzucaliśmy złotymi liśćmi - dobrze jest brać ślub jesienią :30:

Alma_ - Nie Kwi 02, 2006 2:16 am
Temat postu: Nietypowe plenery
Jakie macie pomysły na nietypowe plenery?
Wiecie - coś innego niż parki, rzeczki, itp.

Widziałam już: stare fabryki, stacje kolejowe, stadion sportowy, pole zboża...

Podobają Wam się, czy wolicie tradycyjny plener?
A może sami robiliście takie zdjęcia?

sylwia - Nie Kwi 02, 2006 11:22 am

Alma, a może stadnina koni to jest jakaś myśl, jeśli ktoś lubi oczywiście konie, może na wsi np na Ursusie, jeszcze takich nie widziałam zdjęć,może bede pierwsza. :lol:
strawberrytea - Nie Kwi 02, 2006 11:30 am

A co do mojej opinii to lubię nietypowe planery- stare fabryki np, sama mam kilka takich zdjęć :)
Nie udało się nam pojechac gdzies za miasto ale zdjęcia na polach itd tez bardzo mi się podobają :) Generalnie jesli macie czas i możliwości to jak najbardziej polecam jakiś las zamiast parku no i w ogóle-jak najwięcej naturalnych krajobrazów choć wiele osób powie że te zdjęcia są własnie bardzo sztuczne...
Nie za bardzo natomiast lubie zdjęć w takich "przeładowanych" wnętrzach - muzea, na tle ścian z obrazami - para młoda "ginie" w tym wszystkim.
My mieliśmy jeszcze ochotę przed slubem wyszukać kilka fajnych bram w Łodzi ale nie wyszło. widzielismy tydzień przed slubem piękny kolorowy bluszcz koło nas na tle drewnianych komórek ale po tygodniu nic juz z tego nie zostało. A szkoda bo fajnie by to kolorystycznie wyszło ;)

szczako - Pon Kwi 03, 2006 10:01 am

rozumiem, ze maja byc okolice Lodzi ...

ja bylam kiedys z Tata w jakiejs zwirowni gdzies niedaleko (ale nie wiem dokladnie gdzie). mozna tam super zdjecia jak na plazy zrobic. nie ma wydm i latarni morkich (taka prawdziwa latarnia, to by dopiero byl plener ...), ale jest ladnie.

o starych fabrykach juz pisalas. dla mnie jest to po prostu urocze miejsce z harakterem i historia. cos w sam raz dla Lodzianki :)

jakis ladny stary, polski dworek w porze zniw ...

super miejscem bylby tez zamek Krzysztopor, ale 'troszke' daleko :)

ale moze np. Jura ... i jej super krajobrazy (pamietacie film Hasa - Pamietnik znaleziony w Saragossie? tam to byly dopiero super klimaty)

dodano:
tak sobie pomyslalam, Alma, a macie jakies szczegolne, Wasze miejsce?

bajeczka - Wto Cze 27, 2006 8:55 pm

Czy ktos miał plener w Księżym Mlynie ale ni etylko w ogordach ale i wnetrzach? :znudzony:
Alma_ - Wto Cze 27, 2006 9:58 pm

szczako napisał/a:
tak sobie pomyslalam, Alma, a macie jakies szczegolne, Wasze miejsce

Owszem. Ale w Genewie :lol:

szczako - Wto Cze 27, 2006 11:15 pm

no tak, Genewa to jest pewien problem ...

ale na pewno coś znajdziecie. ja stawiam na oryginalność i jeżeli będziecie się gdzieś dobrze czuć, to wszystko inne traci na znaczeniu.

imbrulka - Wto Cze 27, 2006 11:19 pm

No wlasnie, co zrobic gdy te "nasze miejsca" sa daleko? :D
My wstepnie zdecydowalismy sie na Ksiezy Mlyn i niedaleko polozony park Zrodliska.
Pewnie troche oklepane, ale bardzo podobaja mi sie te takie zdjecia plenerowe z klimatem...
Bedzie tez troche zdjec w lesie w drodze z kosciola do restauracji.
Moja przyjaciolka miala w zeszlym roku plener w Ogrodzie Botanicznym. W pieknym sloncu mieli naprawde super zdjecia!

Misiamo - Pią Wrz 01, 2006 11:26 am

My też mieliśmy plener na Księży Młynie (przy dawnej remizie strażackiej) i w Parku Poniatowskiego.
bajeczka - Pią Wrz 01, 2006 8:39 pm

My mieliśmy w Ogrodzie Botanicznym :)
emilkaa - Nie Wrz 17, 2006 11:28 am

No to wyciągam wątek... nas całkiem niedawno naszło też na jakieś plenerowe zdjęcia :D i teraz szukamy odpowiedniego miejsca... jeśli tylko będzie piękna pogoda to znajdziemy sobie jakiś park - z tym nie ma problemu... ale jesli pogody nie będzie szukamy jakiegoś ciekawego wnętrza....

a więc może ktoś teraz ma jakieś pomysły?? :)

a ktos w końcu próbował zapytać w Pałacu Poznańskiego?

Zbychu - Nie Wrz 17, 2006 2:26 pm

z tego co kiedys obilo mi sie o uszy wypozyczenie do sesji fotograficznej palacu poznanskiego mija sie z celem... ale moze zmienili cennik...
emilkaa - Nie Wrz 17, 2006 2:42 pm

echh.. no to szukamy dalej... Zbychu zadnych pomyslow na ciekawe wnetrza??
bajeczka - Nie Wrz 17, 2006 8:22 pm

Pałac Poznańskiego ma ceny jeszcze do przezycia. Gorsze są godziny otwarcia w soboty od 10 do 14. Jak sie chce plener przed slubem to nie wiem............. :kwasny:
emilkaa - Nie Wrz 17, 2006 9:01 pm

poszukuje pleneru juz po weselu tak wiec nie przeszkadza mi.. a te ceny to mozna poznac???

a ktos byl w palacyku w Nieborowie i wie jak tam jest z fotografowaniem???

FOTOJACEK - Pon Wrz 18, 2006 5:39 pm

Szlachetne Wnętrza cenią się bardzo wysoko!
W pałacu Poznańskich liczą sobie 200zł netto! – Za godzinę fotografowania! (Dowiadywałem się ostatnio w zeszłym roku)
Oczywiście pod warunkiem, że nie ma jakiś imprez.
Rezultat jest taki, że osobiście nie widziałem zdjęć ślubnych zrobionych w tych wnętrzach.

W Nieborowie cena za fotografowanie Pary Młodej we wnętrzach to wydatek 183 zł.
Niestety zdjęcia, jakie widziałem w tych wnętrzach były zrobione lampą na wprost – zero klimatu, z tyłu ciemność. Na takie zdjęcia to trochę byłoby mi szkoda prawie 200 zł. Wtedy prędzej polecałbym okoliczny park albo sąsiednią Arkadię. Cena 6 zł od osoby.
A jak ktoś chce się dokładniej dowiedzieć to podaję telefon do Nieborowa (0-46) 838-56-35

adriannaaa - Pon Wrz 18, 2006 6:57 pm

ja widziałam zdjęcia robione w pałacu poznańskiego - ale powiem tak albo fotograf był baaaaardzo początkującym fotografem ( a ponoć profesjonalista) albo... już nie wiem co - zdjęcia sztywne, zero klimatu, beznadziejne wykonanie - aż szkoda....

a czy ktoś się orientował, czy w grandce można zrobić sobe zdjęcia?? nie wynajmując pokoju - tam są bardzo ładne hole, schody, pomijając już apartamenty... My mieliśmy sobie zrobić większą ilość na okrytarzach...ale... w dzień ślubu nie starczylo nam już czasu, a następnego - nasz fotograf miał już inne zobowiązania.

Zbychu - Wto Wrz 19, 2006 12:59 am

pozytywnie mnie zaskoczyly te ceny...
trzeba jednak pamietac, ze takie miejsca wymagaja odpowiedniego potraktowania...

sa 2 sprawy, ktore juz zostaly poruszone:
- swiatlo
- klimat

ilosc swiatla to rzecz CALKOWICIE mylna - to co wystarczajace dla naszych oczu - jest calkowicie niewystarczajace dla aparatu - dlatego, albo beda dlugie czasy naswietlania i mozliwosc poruszenia - (statyw usztywni jedynie aparat - ale nie was i nie pozbawi was naturalnego odruchu oddychania :] )

mozna tez wykorzystac sztuczne oswietlenie - np. blyskowe - lecz wymaga to odpowiedniej ilosc sprzetu, ale takze swiadomosci fotograficznej. Operowanie swiatlem w takich miejscach wymaga nieszablonowego traktowania sesji - a z tym jest trudno...
a wiec trzeba zaczac od
- znalezienia kadru, ustawieniu swiatel (co moze zajac z 10-15 min), wykonaniu kilku zdjec z jednego miejsca i przenosimy sie dalej...

pamietajmy o jednym - duza czesc fotografow studyjnych (tu bedzie ironicznie) zwiazana jest z miejscem swojej pracy jak pies z buda. Propozycje wyjscia w plener traktuja jako zlo koniecznie i eliminuja takie pomysly cena (moj przyjaciel opowiadal mi o znamym lodzkim fotografie, ktory za sesje plenerowa chcial 3500 zl). Boja sie wychodzic ze studia - gdyz maja tam cieplarniane warunki - ustawione swiatlo, wszystko rozplanowane, gladkie tlo - badz tandente z wyrysowanym mostkiem - ale maja standard ktory ich nie zaskakuje... tutaj wyjscie w taki nietypowy plener moze byc wyzwaniem. Dobry fotograf ma po prostu swiadomosc tego, ze to bedzie trudna praca.

czas takiej sesji moze wydluzyc sie do 2-3 godzin - a ilosc zdjec moze byc sporo mniejsza...

mialem kiedys okazje robic zdjecia w Zamku Krolewskim w wawie - ciekawe doswiadczenie - szkoda, ze byla to niespodzianka dla mnie (jako fotografa) - bez statywu, bez lamp - ale jakos sie udalo .... choc nie chcialbym by oceniano mnie kiedykolwiek na podstawie tego "jakos"

wnetrza wymagaja odpowiedniego potraktowania - zwlaszcza gdy chcemy by efekt na zdjeciu zapieral dech w piersiach, a nie byl jedynie nudnym pstrykando z lampa na wprost.

Nie zniechecam - tylko uczulam - ze temat nie jest taki latwy jakby sie wam wydawalo - oczywiscie od strony fotograficznej. Pisze to dlatego, byscie zwrocily wieksza uwage przy wyborze fotografa ktory bedzie mial wykonac te zdjecia

adriannaaa - Wto Wrz 19, 2006 7:01 am

?więte słowa, że tak powiem:) Pamiętam, jak bardzo bałam się efektu pracy naszego fotografa, widziałam jego poprzednie zdjęcia - i były... no jeszcze nie takie jak być powinny:), ale.. jest to nasz przyjaciel, i wiem, że ogromną przyjemność zrobiliśmu mu, prosząc o zdjęcia.... ale nie sądziłam, że aż tak poszedł do przodu w swoim warsztacie:) I fakt, tak jak mówił Zbychu - czasami nad jdnym ujęciem - zwłaszcza "stajnianym" potrafiliśmy "pracować" po kilkanaście minut... nie bylo to takie "cykanie" raz dwa trzy - gotowe 15 zdjęć:)... No i co najważniejsze - na większości zdjęć udało nam się zachować naturalność - (poza pozowanymi przy kominku:/) No i wiem, że w przyszłości z czystym sumieniem polecę Michała, komuś kto będzie szukać fotografa:)
emilkaa - Wto Wrz 19, 2006 9:18 am

Zbychu... moze nam cos powiesz o zamku w Nieborowie.. miales moze okazje tam fotografowac? I jak poszlo?... my sie wlasnie zastanawiamy nad tym miejscem... koszt 150 + VAT. Nie wiem czy moge podawac tutaj ale nie robia z tego zadnej tejemnicy wiec....
Zbychu - Wto Wrz 19, 2006 9:44 am

niestety nie robilem tam zdjec...
ale moge podac wam linka pod ktorym mozna zobaczyc jak wygladaja wnetrza
http://www.fotosite.pl/in...ac_w_Nieborowie

Tylko odrazu uwaga - zdjecia zostaly wykonane w bardzo nietypowy sposob. Taka technika nazywa sie HDR i polega na tym, ze pojdenczy kadr naswietla sie kilka razy i nie ma to nic wspolnego z tym, ze zdjecie to jest panorama...
Akurat te zaprezentowane tutaj sa odrobine przekombinowane i efekt HDRu zostal odrobine za mocno wykorzystany - lecz pokazuje wnetrza calkiem dobrze.
Niemniej jednak ta technika CALKOWICIE nie nadaje sie do portretow - gdyz kazdy kadr nalezy wykonac kilka razy - a czlowiek zawsze bedzie sie poruszac i nie mozna nad tym zapanowac...
Nie wiem ile jest tam swiatla zastanego - lecz silny kontrast moze byc czasem problemem trudnym do opanowania (w fotografii slowo kontrast wykorzystuje sie do okreslenia natezenia swiatla w dwoch miejsach kadru i odpowiada calkowitej bieli i czernii)
Dlatego tez dobrze byloby gdyby fotograf ocenil wnetrze w innym dniu niz dzien zdjec. Wtedy bedzie mogl podjac decyzje, czy dane warunki daja mozliwosc wykonania zdjec przy swietle zastanym czy tez potrzeba uzyc oswietlenia dodatkowego, za pomoca ktorego (2 mozliwosci)
- wykorzysta oswietlenie zastane
- zlikwiduje oswietlenie zastane
w zaleznosci od tego co potrzeba...

emilkaa - Wto Wrz 19, 2006 10:13 am

zakochalam sie.........

teraz juz wiem - nasz plener w Nieborowie bedzie :D :D :D :D :D

postanowione...

ta sala balowa.... ojejeje...

Alma_ - Wto Wrz 19, 2006 10:26 am

Zbychu, a gdzie Ty proponujesz ciekawe plenery we wnetrzach?

I jak Ci się wydaje - bedzie można zrobić jakąś fajną sesję po ślubie wykorzystując scenerię Starego Folwarku (zarówno otoczenie, jak i wnętrza)?

Zbychu - Wto Wrz 19, 2006 1:25 pm

emilikoo - najpierw znajdz fotografa, ktory temu podola... to na prawde trudne zadanie - to wnetrze jest niesamowite - lecz dlatego, ze zostalo odpowiednio ujete - natomiast pierwszy lepszy fotograf rownie dobrze moze je skutecznie zepsuc (np. wspomnianym ustawieniem lampy blyskowej na aparacie i "waleniem na wprost")

almo - wnetrza sa ciekawe i zarazem trudnym tematem fotograficznym...
zmieniaja calkowicie styl pracy - z reporterskiego na bardziej studyjny - czyli z dynamicznego fotografowania przechodzimy do fotografii statycznej - pozy sa modelowane - jak ja to mowie - rzezbione...
no chyba ze ilosc swiatla jest na tyle duza, by mozna bylo pracowac bez lamp blyskowych

co do starego folwarku - sam o tym myslalem dla siebie... to miejsce jest specyficzne - a jego otoczenie jeszcze bardziej. Juz zauwazylem tam kilka fajnych miejsc ktore mozna by wykorzystac... i odziwo jest to pierwsze miejsce przy sali weselnej w ktorym odwazylbym sie zrobic zdjecia - zwykle ogrody przy salach sa sztuczne i pozbawione tego czegos naturalnego. Brak naturalnosc w rozmieszczeniu roslin - czy tez wrecz przesadzenie z ich iloscia zaczyna przypominac walke o kazdy cm2 trawnika ;)

Wnetrza rowniez maja odpowiednii klimat - sadze, ze moze powstac tam kilka ciekawych fotografii - klimat miejsca temu sprzyja...

Nieborow pewnie odwiedze rekreacyjnie - wtedy moge powiedziec wam do jakiego rodzaju fotografii nadaje sie to miejsce...

emilkaa - Wto Wrz 19, 2006 1:31 pm

Fotografa juz mam i mam zaufanie ze podola :D

ale dizzekuje za wszelkie opinie.. widze ze Ty nie bylbys zbytnio optymistycznie nastawiony do robienia zdjec w Nieborowie... no coz.. pochwale sie efektami w swoim czasie ale jesli bedziesz mial jeszcze jakies uwagi to pisz...

zakochalam sie w Nieborowie :D

adriannaaa - Wto Wrz 19, 2006 2:10 pm

emilka - ja mam jeszcze taka małą sugestię - bo na zdjeciach z Poznańskiego - para nie mogła wejść na częśćekspozycji - tzn zdjecia przy kominku ok, natiomiast już przysiąść na kanapie nei mogli... nie wiem czy to standart, czy tylko oni tak robili zdjecia - dowiedz się moze o warunki fotografowania w pałacu, żebyście nie pozowali wzdłuż sznurków;)
Zbychu - Wto Wrz 19, 2006 3:33 pm

emilkoo - super :)

masz racje - nie jestem nastawiony optymistycznie - bo to jakby troche inny rodzaj zdjec niz te ktore ja robie... choc to wcale nie oznacza ze nie bede nigdy robic takich zdjec, a byc moze "jutro" odnajde w nich swoja droge...
Fotograf to nie uniwersalna maszynka do robienia zdjec... kazdy ma indywidualny styl pracy - dlatego wazne jest by wybrac fotografa na podstawie jego prac... a nie odwrotnie...

Zauwaz ze zbudowala Ci sie juz jakas wizja zdjec na podstawie tego co zobaczylas w linku ktory tutaj umiescilem - ale pisalem wyraznie - efekt koncowy tych zdjec jest spowodowany uzyciem specjalnej techniki naswietlania zdjec - tutaj bylo chyba 7 naswietlen jednego kadru - calosc pozniej sklada sie w programie graficznym. Nie da sie tej techniki zastosowac w portretach - a bez tej techniki wnetrza beda wygladac zupelnie inaczej...


nie wiem kim jest ten wybraniec (nie mowie o panie mlodym :P ) - ale porozmawiaj z nim... a raczej wysluchaj co on ma do powiedzenia w tej kwestii...
jesli masz zaufanie do niego to juz 50% sukcesu jest ! :)


przepraszam, ze wciaz Cie tak studze - ale mam po prostu swiadomosc ze jest to trudne zadanie - choc wierze zarazem, ze jest wielu fotografow ktorzy poradza sobie z nim!
czy ja bym sobie poradzil - nie wiem - pewnie okazaloby sie dopiero na miejscu... poza tym - nie bylem tam - poza tym wirtualnym zwiedzaniem ze strony :)

emilkaa - Wto Wrz 19, 2006 5:16 pm

nie nudzisz :)

wszelkie uwagi sa cenne a te krytyczne zawsze najbardziej :D

a wizji nie mam.. przeciez ja sie nie spodziewam panoramicznych zdjec z Palacu.. tylko ze zdjecia te pokazaly urok miejsca... wizji to sie spodziewam po fotografie :D ja chce tylko wygladac pieknie a palacowe tlo uwazam idealnie pasuje to charakteru naszych strojow - stad takich wnetrz wlasnie szukalam :)

adriannaa dziekuje rowniez za uwagi.. warto sie podpytac.. :)

Martita - Sro Wrz 20, 2006 2:54 pm

My mieliśmy zdjęcia w manufakturze i parku przy Teatrze Muzycznym..nie wiem jak sie nazywa...no i jeszcze w jednym tajemniczym miejscu - klatce w kamienicy na Piotrkowskiej;)
zylska - Sro Mar 21, 2007 3:02 pm

Księży Młyn , Manufaktura.

Faktura cegieł jest śliczna i biała suknia się znakomicie prezentuje na takim tle.

Maja_Kris - Sro Mar 21, 2007 3:09 pm

proponuje albo botanika albo wyjazd do palacu kolo łowicza.piekne tereny....
misia-misia - Sro Mar 21, 2007 10:44 pm

a my chyba wybierzemy ogród botaniczny :cool:
fotoGrzegorz - Pon Kwi 02, 2007 10:04 am

Wspaniałe miejsce na plener to Rezydencja "Księży Młyn" a właściwie ogród bo w samej Rezydencji zdjęć robić nie wolno. Mankamentem jest opłata 60 zł za sesję oraz to, że trzeba ją uzgodnić odpowiednio wcześniej z dyrekcją Muzeum Sztuki ( ul Więckowskiego 36, tel. 633 97 90 ) lub z kustoszem p. Dorota Berbelska ( 676 17 73, 674 96 98 ). Za tę cenę mamy do dyspozycji ładny i zadbany ogród z piękną i odnowioną Rezydencją w tle, białe ławeczki, fontanna itd. W każdym innym łódzkim parku niestety jeśli już trafimy na mostek lub inną ławeczkę to mamy jak w banku, że będzie odrapana z farby. Tak więc być może warto zapłacić 60 zł...przynajmniej mnie się tak wydaje. Co sądzicie ? Foto
jpuasz - Pon Kwi 02, 2007 11:27 am

Hmmm tzn konkretnie chodzi o Pałac Herbsta na rogu Przędzalnianej i Tymienieckiego?? Jeżeli tak, to rzeczywiście tam jest pięknie, ale nawet za pojedyncze zdjęcia życzą sobie kasę :] Ale myślę, że rzeczywiście warto wydać parę groszy i zrobic tam zdjęcia plenerowe - jeżeli ktoś oczywiście chce plener ;)
fotoGrzegorz - Wto Kwi 03, 2007 12:31 pm

jpuasz napisał/a:
Hmmm tzn konkretnie chodzi o Pałac Herbsta na rogu Przędzalnianej i Tymienieckiego??


Dokładnie :) Patrząc na to od strony właściciela obiektu ( jakiegokolwiek ) nie dziwi mnie pobieranie kaski za sesje ani ani.

mischelle22 - Wto Kwi 03, 2007 12:52 pm

SZkoda, że nie można robić zdjęć w środku :(
cosola - Wto Kwi 03, 2007 4:19 pm

Racja mischelle22, wielka szkoda :( byłam tam ostatnio na niedzielnym spacerze i bardzo mi się podobało, przyznam się szczerze że pierwszy raz :oops: (swego nie znacie a cudze chwalicie)
Ale w Łodzi jest kilka fajnych miejsc na sesję plenerową, my myślimy o Manufakturze albo innych ceglanych murach i koniecznie Piotrkowska!

AniaKw - Wto Kwi 10, 2007 11:55 pm

trochę to daleko od Łodzi... ale polecam piękne miejsce zwłaszcza latem - ARKADIA... niedaleko Łowicza...











Usunęłam podpis ponieważ zawierał reklamę.

Martysia - Nie Wrz 02, 2007 3:40 pm

najgorsze są zdjęcia z manufaktury....masakra co to za miejsce do robienia zdjęć, ludzie powariowali:)
cosola - Pon Wrz 03, 2007 1:12 am

a ja lubie Manufakturę, bo jest bardzo łódzka :razz: i myślę, ze jak się ma fajne pomysły to można tam zrobic super zdjęcia :)
Gabro - Pon Wrz 03, 2007 10:41 am

W Manufakturze wychodzą całkiem interesujące zdjęcia. Obowiązkowo oczywiście ogród botaniczny :)
Martysia - Pon Wrz 03, 2007 2:31 pm

w sumie macie rację dziewczynki, ale ja naprawdę widziałam mało interesujące zdjęcia....z napisem Cinema City....albo przy śmietnikach....albo przy piwie w pubie.....jasne, budynki są ok, łódzkie fabryki to sprawa oryginalna, z tym się zgodzę....ale kurcze dla mnie dzień ślubu to ten jedyny dzień, w którym jesteście Księciem i Księżniczką, sejsa musi być niepowtarzalna, z gustem i klasą.....ja chcę być Damą jeśli się to uda hehehe a więc i miejsce chcę wybrać powiedzmy dostojne :P .....widziałam też zdjęcia jak Panna Młoda podwija sukienkę i prawie wszystko jej widać a Pan Młody spodnie zdejmuje...i chlapią się w brudnym stawie w jakims parku......hm hm.....hm?????? no nie wiem co o tym sądzicie! ja planuję na pewno wnętrze Pałacu Poznańskiego, Arkadię, jakiś park, Piotrkowska bo to taki symbol Łodzi... buziaki
Sorc - Nie Gru 09, 2007 11:46 pm

Nie przeczytalem calego tematu ale to co wyczytalem na tej stronie.

Co do arkadii to na prawde godna polecenia, park jest na prawde uroczy.

Nie odrzucalbym manufaktury, sam cykalem tak zdjecia znajomym i wyszly na prawde fajnie. Czerwone mury i caly rynek sa calkiem fajne, pod warunkiem ze nie wybieracie sie tam w weekend, kiedy jest mnostwo ludzi. Co do samego pleneru... Jezeli fotograf jest w stanie zrobic wam plener po weselu w ciagu tygodnia proponuje przystac na propozycje.
Majac sporo czasu mozna zrobic na prawde super zdjecia, a na godzine, dwie przed slubem... sami wiecie ze na szybko ciezko zrobic cos na prawde fajnego.

Co do samego botanika. Mysle ze duzo ciekawsze jest arboretum w rogowie. Wstep kosztuje pare zloty + ok. 50 zl za robienie zdjec slubnych.

pozdrawiam Adam

zabeczka - Pon Gru 10, 2007 8:57 pm

jakos nieprzekonuja mnie zdjecia w manufakturze, ale to kwestia gustu wiec cicho sza
Martysia - Pon Sty 07, 2008 11:55 pm

ble ble ble mnie też nie, z dala od centrów handlowych!
EwelinaKrzys - Pią Sty 18, 2008 10:58 pm

my będziemy miec w Arkadii, zakochałam się w tym miejscu http://cosma.republika.pl/galeria.htm
calipsoo - Pią Sty 18, 2008 11:33 pm

Dziewczyny przecież zdjęcia mogą być na Księży Młynie. Tam jest wiele ciekawych miejsc do robienia zdjęć. Tak samo w pałacu Herbsta, w tamtejszym ogrodzie. Można też pomyśleć o jakimś Parku, np. koło Palmiarni. Łódź jest naprawdę bardzo ładnym miastem i jest gdzie zrobić sesję plenerową.
owieczka_foto - Sob Sty 19, 2008 8:52 am

EwelinaKrzys napisał/a:
my będziemy miec w Arkadii, zakochałam się w tym miejscu http://cosma.republika.pl/galeria.htm


Jeśli spodobała Ci się Arkadia zajrzyj jeszcze do Nieborowa. Dla mnie te miejsca sa nierozerwalne mimo, że ostatni raz byłam tam z 15 lat temu. Oprócz pałacu też jest bardzo ładny ogród.

Niestety nie znalazłam w necie ładniejszych zdjęć.










panna rozyczka - Pon Sty 21, 2008 11:44 am

Ael chyba w Arkadii, Nieborowie czy Pałącu Poznańskich to bardzo dużo się płaci za samą możliwość robienia zdjęć ślubnych? W pałacu to chyba 200 zł?
calipsoo - Pon Sty 21, 2008 2:48 pm

Wiem że za zdjęcia trzeba płacić, i że załatwiają to młodzi a nie fotograf. Zawsze można iść do Parku lub do Botanika choć tam też jest wymagana jakaś opłata.
Petitka - Wto Sty 22, 2008 6:00 pm

Mnie te bardzo podoba sie Arkadia. moze ktos wie, jaki jest koszt zdjec w tamtejszym parku?

A tak w ogole, dziewczyny, ktore parki w Lodzi sa najladniejsze? Czy sa jakies parki z mostkami, altankami, itp?

owieczka_foto - Wto Sty 22, 2008 8:09 pm

Petitka napisał/a:
A tak w ogole, dziewczyny, ktore parki w Lodzi sa najladniejsze? Czy sa jakies parki z mostkami, altankami, itp?


Park z mostkiem i altanka to np. Park Poniatowskiego. Mnie podoba się jeszcze ?ródliska II.

Petitka - Wto Sty 22, 2008 8:15 pm

Dzieki za informacje :)
moniqqq - Wto Mar 25, 2008 11:38 am

witam

w łodzi prawie wszyscy robią sobie zdjecia razem " z cegłami " chciałam tego uniknać !! ksiezy młyn tymienieckiego takie oklepane alefotograf namowił nas na kilka fotek tam !! ! zdecydowanie nie zaluje!!!!!

poza tym o czywiście robilismy w innych miejscach

pamietajcie ze to co jest oklepane nie koniecznie znaczy słabe i nudne!!

jeli chcecie link do fotografa to piszcie na prv

pozdrawiam

doni_iza - Pią Mar 28, 2008 10:51 am

Ja ostatnio też rozglądam się za fajnymi miejscami na plener i oto dwie moje propozycje jeśli ktos lubi zamki i pałace :) .Poniżej Zamek w Oporowie i Pałac w Walewicach.
http://www.zamekoporow.pl...s=zamek_dzisiaj
http://www.ga.com.pl/walewice.htm

marysia - Pią Mar 28, 2008 12:33 pm

ja znalazłam bardzo fajna stronkę ze zamkami, pałacami, dworkami i co sie jeszcze tylko chce w regionie łódzkim. jest tego naprawdę bardzo dużo wiec warto przysiąść na jakiś czas i poszperać bo może akurat cos sie którejś spodoba :)

a oto ta strona:
http://www.zamkilodzkie.pl/index.htm

MalaJu - Pią Mar 28, 2008 1:37 pm

dzięki, Marysiu!! :) :)

Dzięki Tobie przypomniało mi się, że piękny jest zamek w Uniejowie. różne style od średniowiecza po barok, wspaniały park i restauracja w środku w starym stylu z herbami na ścianach. A zaraz obok Warta....

kryszka - Pią Mar 28, 2008 1:58 pm

MalaJu - obecnie koło zamku trwa budowa centrum basenowego, więc okolica nie prezentuje się zbyt ładnie. Zamek też nie wygląda zbyt pięknie, a w parku też robią jakieś remonty z pieniędzy unijnych.
Ale jak wszystko skończą będzie super. :) A, i budują jeszcze wioskę indiańską. :cool:

marysia - Pią Mar 28, 2008 2:48 pm

Nie ma sprawy MalaJu :)

Własnie po to podałam stronkę żeby komuś sie przypomniało albo znalazł sobie ładne miejsce.
A co do Uniejowa to mam nadzieje ze przez te budowy i remonty nie popsują tego miejsca a jeszcze poprawią :?

aglucia - Wto Kwi 01, 2008 12:25 pm

calipsoo! Chyba mieszkamy w jednej okolicy, bo pomyślałam dokładnie o tych samych miejscach co Ty :lol: : Pałac Herbsta - teraz go odnawiają i w końcu nie będzie tak brzydko obdrapany z farby, Księży Młyn i Park ?ródliska. Dorzuciłabym także palmiarnie (jeżeli koś lubi "tropiki")
Jak ktoś nie zna tych okolic, to bardzo gorąco polecam zrobić sobie wycieczkę

owieczka_foto - Wto Kwi 01, 2008 12:29 pm

aglucia napisał/a:
Pałac Herbsta ... Księży Młyn i Park ?ródliska. Dorzuciłabym także palmiarnie (jeżeli koś lubi "tropiki")


z obowiązkowym przystankiem pod strażą pożarną :)

Kejti - Wto Kwi 01, 2008 12:40 pm

doni_iza napisał/a:
Ja ostatnio też rozglądam się za fajnymi miejscami na plener i oto dwie moje propozycje jeśli ktos lubi zamki i pałace :) .Poniżej Zamek w Oporowie i Pałac w Walewicach.
http://www.zamekoporow.pl...s=zamek_dzisiaj
http://www.ga.com.pl/walewice.htm

Heh, tak się złożyło, że w SK Walewice miałam akurat praktyki na studiach :) I potwierdzam - pałacyk śliczny, a wnętrze i pokoje... po prostu bajka!
Plener też niczego sobie, ładna aleja dojazdowa, zawsze też można zdjęcie z konikiem zrobić sobie :)

MalaJu - Wto Kwi 01, 2008 12:59 pm

dzieki Kejti za info, bo własnie kusi mnie pojechac do Walewic. Jeszcze mnie ciagnie do skansenu zrobic takie zdjecia w stylu rustykalnym. Pewnie bedzie i jedno, i drugie :) W koncu Łowicz niedaleko :)
justinaa - Pon Kwi 21, 2008 2:48 pm

a czy ktoś wie jak wygląda kwestia opłat w Palmiarni?
my co prawda ostatnio robiliśmy tam sesję "służbowo" i policzyli 70 zł/h ale to była sesja z profesjonalnym fotografem, który miał masę swoje oświetlenia no i brało w niej udział 10 panów a poza tym była to sesja reklamowa, więc może opłaty dla osób prywatncyh są niższe

Tissaia - Pon Kwi 21, 2008 3:02 pm

Jeśli o nas chodzi, jesteśmy praktycznie zdecydowani na park, to będzie raczej Poniatowski. Pytanie, kiedy? ?lub jest o 18:00, myśleliśmy o sesji przed ceremonią, niepokoi mnie tylko kwestia ubrudzenia się (nie zamierzam się tarzać po trawie, ale stanięcie na klombie może już trochę umazać dół).
julietta - Pon Kwi 21, 2008 5:16 pm

Moim zdaniem najlepszym czasem na sesję w plenerze jest np. tydzień przed ślubem. Wtedy ewentualne zabrudzenie sukni można wyczyścić. Trochę bez sensu jest robienie zdjęć w tym samym dniu - wtedy wszystko robi się w wielkim zdenerwowaniu i pośpiechu. A po wszystkim to już się nie ma ochoty i często suknia niestety nie wytrzymuje trudów wesela :)

My zamierzamy zrobić sobie sesję tydzień lub dwa tygodnie przed ślubem - to zależy głównie od pogody. Zastanawiam się nad Pałacem Herbsta, ale tylko ogród - jakoś nie podobają mi się zdjęcia we wnętrzach. Poza tym oczywiście ceglane mury Księżego Młyna i jakieś typowo "dzikie miejsce", na pewno nie park typu Poniatowskiego czy Zdrowie. A Ogród Botaniczny jest po prostu beznadziejny na zdjęcia ślubne - zupełnie nie rozumiem dlaczego niektóre pary decydują się na sesję w tym miejscu. Może poza sadzawką z nenufarami i alejką to w sumie tylko jakieś klomby z tabliczkami z nazwami roślin i tyle. Zbyt wielu możliwości tam nie ma, a fotografowie robią tam ciągle takie same, standardowe ustawienia (między innymi przy zegarach słonecznych). Ale co kto lubi...

Jeśli ktoś lubi dalsze podróże, to warto zajrzeć do Arkadii i Nieborowa - mnóstwo fajnych miejsc i różnorodnych scenerii. Dobry fotograf może tam zrobić każdej parze inne fotki. Trzeba jednak poświęcić cały dzień na taką wyprawę.

justinaa - Pon Kwi 21, 2008 7:11 pm

w sumie to może jest naprawdę dobry pomysł, żeby zrobić sesję kilka tygodni przed ślubem - można przy okazji wykonać sobie próbną fryzurę i make-up ALE co z wiązanką? chyba, że też próbna :)
julietta - Pon Kwi 21, 2008 9:37 pm

justinaa napisał/a:
ALE co z wiązanką? chyba, że też próbna :)


Ja pewnie zdecyduję się na jakąś "próbną" wiązaneczkę na sesję plenerową, choć może nie tak okazałą jak na sam ślub. W sumie nie jest to przecież taki duży wydatek :)

Mariola - Pon Kwi 21, 2008 9:43 pm

A my będziemy mieli sesję zdjęciową w stadninie koni - jeżeli wszystko pójdzie z planem.
555 - Pon Kwi 21, 2008 9:44 pm

a ja jako mezatka moge Was zapewnic, ze sesja foto powinna odbyc sie w dzien slubu :))
my swoja robilismy znacznie pozniej i to zdecydowanie nie to samo..

klarysa - Pon Kwi 21, 2008 10:00 pm

zgadzam sie. sesja nie w dzien slubu nie bedzie juz slubna
gosc - Pon Kwi 21, 2008 10:25 pm

Wątek dotyczący terminu wykonania sesji plenerowej znajdziecie tutaj .
Proszę unikać :offtopic:

FOTOJACEK - Wto Kwi 22, 2008 2:05 am

julietta napisał/a:
My zamierzamy zrobić sobie sesję tydzień lub dwa tygodnie przed ślubem - to zależy głównie od pogody. Zastanawiam się nad Pałacem Herbsta, ale tylko ogród - jakoś nie podobają mi się zdjęcia we wnętrzach. Poza tym oczywiście ceglane mury Księżego Młyna i jakieś typowo "dzikie miejsce", na pewno nie park typu Poniatowskiego czy Zdrowie. A Ogród Botaniczny jest po prostu beznadziejny na zdjęcia ślubne - zupełnie nie rozumiem dlaczego niektóre pary decydują się na sesję w tym miejscu. Może poza sadzawką z nenufarami i alejką to w sumie tylko jakieś klomby z tabliczkami z nazwami roślin i tyle. Zbyt wielu możliwości tam nie ma, a fotografowie robią tam ciągle takie same, standardowe ustawienia (między innymi przy zegarach słonecznych). Ale co kto lubi...

Jeśli ktoś lubi dalsze podróże, to warto zajrzeć do Arkadii i Nieborowa - mnóstwo fajnych miejsc i różnorodnych scenerii. Dobry fotograf może tam zrobić każdej parze inne fotki. Trzeba jednak poświęcić cały dzień na taką wyprawę.


Tak dalece mam odmienne zdanie, że aż zacząłem się zastanawiać czy to nie jakaś prowokacja ;)
Robiłem zdjęcia w Botaniku, na Zdrowiu, Arkadii i Nieborowie (również we wnętrzach) i botanik oceniam bardzo pozytywnie. Na większości zdjęć nie widać botanika! Niektóre scenerie rzeczywiście można rozpoznać, ale w każdym miejscu można zrobić tak wiele różnych ujęć, że nie powinno być to odbierane jako sztampa.
W ostatnim sezonie robiłem tam zdjęcia w niedzielę.
Była piękna pogoda i tyle ludzi dowaliło, że nie było gdzie zaparkować samochodu.
A ludzie na zdjęciach ślubnych w tle są bardzo niewskazani. Bałem się, że gdziekolwiek się nie ruszymy to trafimy na piknik. Ponieważ musiałem zaczekać na Parę Młodą to sobie trochę pogadałem z panią bileterką: „Panie! Wczoraj to tu było tylu fotografów z Młodymi, że się w kolejce do skałek ustawiali!”
Okazało się jednak, że w większości miejsc w których miałem ochotę fotografować było... - kompletnie pusto!!
A jeśli nawet ktoś niechcący załapie się w kadr to go można wyciąć ze zdjęcia.

Agha - Sro Kwi 23, 2008 11:02 am

Hmm, a nie można by tego wszystkiego zebrać np tak jak w przypadku naszych sal, kościołów etc :-)

[ Dodano: Sro Kwi 23, 2008 4:06 pm ]
Nikt? No to sama to zrobię.

PROPOZYCJE NA PLENER :-D

Łódź

- ogród botaniczny
- park : na Zdrowiu, Poniatowskiego, na Julianowie, ?ródliska

- palmiarnia
- muzeum sztuki, włókiennictwa, kinematografii

- teatr muzyczny (szatnie teatralne)

- pałac Poznańskiego, Księży Młyn, Herbsta, Akademia Muzyczna

- Galeria Łódzka
- Manufaktura

- domy fabrykantów
- stare kamienice
- łódzkie bramy
- kamienice na Piotrkowskiej (bramy, podwórka, klatki schodowe etc)

- Łagiewniki (górka na ulicy Rogowskiej)
- Rudzka góra

Łódź - specyficzne

- pola na Olechowie
- złomowisko
- żwirownia
- przystanek autobusowy
- stacje kolejowe
- stadion sportowy
- stadnina koni
- przy piwie
- przy śmietniku
- straż pożarna

poza Łodzią

- wieś (na Ursusie)
- pola zboża
- arboretum w Rogowie
- Walewice (plus stadnina koni)
- Stary Folwark
- Łęczyna
- Uniejów
- Arkadia
- Nieborów
- Oporów
- Tum
- skansen w Sromowie pod Łowiczem

justinaa - Czw Kwi 24, 2008 9:11 pm

wonderful!
normalnie wezmę sobie i ten spisik wydrukuję :)
nie wpadłabym na szatnie w Teatrze Muzycznym

fiona83 - Czw Kwi 24, 2008 9:14 pm

Cytat:
- przy śmietniku


Może jednak niekoniecznie :roll: :-?

EwaM - Czw Kwi 24, 2008 9:17 pm

U mnie straż pozarna obowiązkowo. Wiadomo - przyszły mąż strażak. I bardzo chciałabym sesję z końmi, ale jeszcze nie wiem czy nam wyjdzie.
Abudabi - Sob Kwi 26, 2008 1:49 pm

Kejti napisał/a:
doni_iza napisał/a:
Ja ostatnio też rozglądam się za fajnymi miejscami na plener i oto dwie moje propozycje jeśli ktos lubi zamki i pałace :) .Poniżej Zamek w Oporowie i Pałac w Walewicach.
http://www.zamekoporow.pl...s=zamek_dzisiaj
http://www.ga.com.pl/walewice.htm

Heh, tak się złożyło, że w SK Walewice miałam akurat praktyki na studiach :) I potwierdzam - pałacyk śliczny, a wnętrze i pokoje... po prostu bajka!
Plener też niczego sobie, ładna aleja dojazdowa, zawsze też można zdjęcie z konikiem zrobić sobie :)

a ja miałam praktyki w Oporowie. Bajecznie tam jest, ale nie w soboty i nie w sezonie ślubnym, wtedy dziki tłum par młodych, świadków i fotografów w ogrodzie.
wnętrza też piękne, ale wiadomo - muzeum - więc barierki i nie wolno dotykać niczego.
Za to wewnętrzny dziedziniec :sla

julietta - Pon Kwi 28, 2008 5:58 am

FOTOJACEK.pl napisał/a:
Tak dalece mam odmienne zdanie, że aż zacząłem się zastanawiać czy to nie jakaś prowokacja ;)


To nie prowokacja, po prostu nie lubię tego miejsca. Może gdyby w Łodzi nie było nic bardziej interesującego pod względem zdjęć plenerowych, to bym się nie czepiała. Mam uraz do Botanika po jednej z sobotnich wizyt, kiedy rządek aut ślubnych stał przed wejściem i pary czekały w kolejce z całą ekipą aż inna opuści miejsce do kolejnego ujęcia. Zresztą tylko fragment Ogrodu jest na tyle uporządkowany, by nadawał się do zdjęć ślubnych i wbrew pozorom nie jest to zbyt duży obszar. Jeśli więc ktoś planuje fotki w sobotę i to w czasie największej ilości ślubów, to nie polecam...

aglucia - Nie Maj 04, 2008 2:41 pm

Fotografowie, z którymi się spotkałam też odradzali botanika. Mówili, że to miejsce bardzo oklepane, no i w sezonach ślubnych pełne ludzi...
Tissaia - Wto Maj 06, 2008 6:21 pm

fiona83 napisał/a:
Cytat:
- przy śmietniku


Może jednak niekoniecznie :roll: :-?


Na targach ślubnych wystawiały się salony foto i prezentowano nam sesje właśnie na tle wysypiska, złomowiska, dworca Łódź Fabryczna i tym podobnych cudach, zapewniając, że to teraz szał.

To ja już chyba wolę banalną, grafomańską sesję w parku.

Podobnie z centrami handlowymi - nie wiem, czy chcę mieć w tle napis "Manufaktura", "Bierhalle", "Media Markt - nie dla idiotów" i tłum obcych ludzi.

gosc - Pią Maj 16, 2008 2:32 pm

Tissaia napisał/a:


Na targach ślubnych wystawiały się salony foto i prezentowano nam sesje właśnie na tle wysypiska, złomowiska, dworca Łódź Fabryczna i tym podobnych cudach, zapewniając, że to teraz szał.

no i w tym chyba wŁaśnie jest problem - MŁodzi wybierają miejsca, na które jest "szaŁ" zamiast iść za swoimi upodobaniami estetycznymi i marzeniami.
Ja zdecydowanie też nie zdecydowaŁabym się na zdjęcia z Manufakturą w tle. No ale to jest akurat moje zdanie wynikające z estetyki - nie lubię konsumpcyjnego kiczu. Ale kto wie - może warto - później zakupy w H&M i jakieś zniżki może się trafią (w końcu to para mŁoda robiąca zakupy) :roll: ?e też jednak o tym nie pomyśleliśmy :mrgreen:

Audiolka - Pią Cze 20, 2008 3:26 pm

a ja bym chciała na sianie w starej drewnianej stodole :mrgreen:
ale niestety-chcemy fotki w dzień ślubu(w żaden inny) i nie wiem czy opłaca się ryzykować....zniszczenie ewentualne sukni.
dziewczyny które robiły zdjęcia na Pietrynie możecie napisać coś więcej?

Petitka - Nie Lip 06, 2008 2:35 pm

My mielismy plener w Arkadii - tak jak chcialam :razz: i nie zaluje - bylo super, a do tego osiagnelismy zamierzony efekt - zdjecia sa romantyczne, delikatne i troszke jakbysmy sie przeniesli w czasie :buja w oblokach:
kasia_i_wojtek - Sro Lip 23, 2008 8:59 am

Manufakture nam fotograf odradził, zresztą sami nie jesteśmy za zdjęciami w takich obleganych miejscach. Byliśmy na Księżym Młynie i zdjęcia wyszły super.
Przy remizie, a potem wśród zabudowań. Wyszło genialnie, ale świetny fotograf + dobra pogoda to podstawa sukcesu.
Potem pojechaliśmy do Parku ?ródliska (przy palmiarni). Też wyszło super.

Martysia - Czw Lip 24, 2008 10:59 am

my mamy plener 3 dni po ślubie czyli dokładnie za 5 dni:) wybralismy ogród i wnętrza Pałacu Poznańskiego, cudo, właśnie tak chciałam:D 250 zl za godzine. a potem moze jakis park, ja chciałam się przejechać do Arkadii, ale zobaczymy...
Debussy - Sob Sie 02, 2008 8:41 am

Najprawdopodobniej sesję zrobimy na Księżym Młynie, obok jest też Park ?ródliska
i w Arkadii.

Yoanna - Sro Sie 06, 2008 10:31 pm

Ja myślałam o parku Julianowskim jako jednym z miejsc plenerowych- podobaja mi się stawy, zieleń, mosty...ale zobaczymy jeszcze :-)
Agha - Pon Wrz 01, 2008 8:40 am

My mieliśmy plener w Arkadii. Spędziliśmy tam cały dzień, park jest duży i jest w nim sporo ciekawych miejsc tak do filmowania jak i fotografowania.
A blisko jest pałac w Nieborowie, jakby ktoś odczuł niedosyt i chciał dodatkowo wnętrza.

W przypadku Arkadii warto tam jechać w tygodniu i najlepiej od rana, inaczej jest tłok jak w ogrodzie botanicznym ;-)

Emi - Pon Wrz 01, 2008 11:22 am

My zdecydowaliśmy się na Księży Młyn i pobliski pałacyk :-)
julietta - Wto Wrz 02, 2008 11:10 am

Emi napisał/a:
My zdecydowaliśmy się na Księży Młyn i pobliski pałacyk :-)

Też planowaliśmy zdjęcia na Księżym Młynie i w otoczeniu pałacu, ale ostatecznie po wakacyjnym rekonesansie wybór padł na Oporów (niewielki gotycki zameczek) i Walewice (pałacyk z malowniczym parkiem). Trochę dalej od Łodzi, ale będzie na to cały dzień i chyba warto :)

Yoanna - Wto Wrz 02, 2008 6:53 pm

Piękne są te miejsca:

Zamek w Oporowie


Pałacyk w Walewicach





[ Dodano: Wto Wrz 02, 2008 7:14 pm ]
Poszperałam trochę na stronce http://www.zamkilodzkie.pl

Wpadły mi w oko:

1. Pałac w Sokolnikach (powiat wieruszowski)
przód


tył



park


klatka schodowa



2. Pałac w Woli Chojnatej

przód


taras



3. Zamek w Uniejowie

front


dziedziniec


jakomaziniemaz - Czw Wrz 11, 2008 9:45 am

Może Planeta ?lubów zainspiruje Was do wyboru miejsca w plenerze.
karola8207 - Czw Wrz 11, 2008 12:25 pm

ja również zdjęciom w manu mówie nie!! (ludzie, ja tam pracuje:P)
centra handlowe są dobre na zakupy, nie na ślubne zdjęcia, które są pamiątką na całe życie

Klaudynka - Czw Wrz 11, 2008 1:35 pm

Zamek w Uniejowie jest rzeczywiście piękny-szczerze polecam, byłam tam kilka lat temu i widoki były naprawdę niesamowite.

Dodaję 2 linki-może natchną one jakąś parę do równie ciekawej sesji :)

http://www.fotograf-wesel...enka_z1841.html niedaleko lotniska?
http://www.fotograf-wesel...opot_z1156.html środek miasta

ppola - Czw Wrz 11, 2008 2:08 pm

Z tego co sie orientuje to pierwsze zdjecie zrobione jest na moscie Siekierkowskim w Wawce ;) Ale to juz taki moj off topic :) .
A co do pomysłów w moim regionie popularne jest robienie zdjec w sadzie jabloniowym, ci z wiosny mają kwitnace pieknie drzewa a ci z jesieni cudowne czerwone jabłuszka ;)

julietta - Wto Wrz 16, 2008 11:33 am

Jesteśmy już po zdjęciach :) W niedzielę wybraliśmy się do Oporowa. Było dość zimno i mało słońca, ale i tak udało się zrobić kilka fajnych ujęć wokół zamku i na niewielkim dziedzińcu. Za opłatą 150 zł weszliśmy także do środka. Niestety, nie można korzystać z eksponatów... Cudowne miejsce na plener ślubny :smile: Polecam, bo to naprawdę niedaleko - jakieś 60 km.

W Walewicach wysiedliśmy tylko na chwilę, zrobiło się już tak zimno, że nie daliśmy rady :(
Pomimo tego nie żałuję, że zdecydowaliśmy się na zdjęcia plenerowe :)

martaL - Sob Wrz 20, 2008 10:17 am

Ja osobiście myślałam o zajezdni tramwajowej, albo jakiś starych ruinach…
anulkaandzia - Sro Wrz 24, 2008 8:46 pm

oczywiście Alpinarium i Arboretum w Rogowie wstęp na zdjęcia ślubne 50zl :)
artur_ase2000 - Czw Wrz 25, 2008 12:41 am

a ja ostatnio robilem sesje w sypialni (bez zlych skojarzen) i bylo to zamiast pleneru (poniewaz obecnie pogoda nie rozpieszcza) i uwazam ze wyszlo rewelacyjnie... zeby nie bylo ze to tylko moje prv zdanie ... to mlodzi tez zachwyceni ale i na kilku portalach sa bardzo przychylne oceny....

dlatego moze warto zaryzykowac i skusic sie na zdjecia w eleganckim apartamencie hotelowym (ktore zazwyczaj sa dla nowozencow) przy sali bankietowej gdzie jest robione wesele...

nie umieszczam tu fot zeby nie bylo ze reklama itp...

poprostu wiem ze te foty sa inne niz wszystkie ... i da sie tam uzyskac super klimat... kwestia tylko mlodych i ich odwagi (z umiarem !! ) :) )

pozdrawiam

555 - Czw Wrz 25, 2008 9:42 pm

swietny pomysl, szkoda, ze wczesniej o tym nie uslyszalam..
fastyna - Czw Wrz 25, 2008 9:54 pm

to nawet nie byłby zły pomysł, bo przy sesjach zdjęciowych często zapomina sie o ciekawych wnętrzach
Hajduczek07 - Pią Wrz 26, 2008 11:53 pm

My zdecydowaliśmy się na Ogród Poznańskiego. Nie jest on może tak piękny jak Ogród Botaniczny, ale można tam zrobić piękne fotki na tle samego pałacu, na czym bardzo mi zależało. I co ważne, jest to darmowa przyjemność, nikogo nie prosisz o pozwolenie. Uzgadniasz termin z fotografem i tyle spraw organizacyjnych. Ogród jest czynny w tych samych godzinach co muzeum mieszczące się w Pałacu Poznańskiego.
Klaudynka - Czw Paź 02, 2008 10:18 pm

"Każde miejsce na plener ślubny jest dobre. Jednak to nie miejsce ma znaczenie, tylko ważna jest Para Młoda - to Oni są bohaterami i głównymi, najważniejszymi postaciami. Dzięki spontaniczności, dobrej zabawie i naturalności Pary Młodej każdy plener, w nieważne jakim miejscu musi się udać. Wiele Par zastanawia się nad miejscami plenerowymi i czasami zdradza nam, że ten wybór jest dla nich dużym problem. Warto przed podjęciem decyzji odnośnie miejsc plenerowych zadać sobie parę pytań: "co Was łączy?", "co lubicie robić?", "jakie macie hobby/zainteresowania?", "jakie miejsca lubicie?", "jakie miejsca pasują do Was?", "o czym marzycie?" - czasami dzięki tym pytaniom można wpaść na ciekawy pomysł i spełnić swoje marzenia..."

źródło: http://herandhisvision.bl...trychu-czy.html

MałaMi1 - Pon Paź 06, 2008 11:47 pm

my byliśmy na sesji w Krzyżtoporze- miejsce zaproponowane przez fotografa (fotojacka) i ogromne dzieki dla tego czlowieka bo to cudne miejsce...warto jechac te kilka godzin zeby moc zrobic sobie fotki w tak wyjatkowym miejscu....
agniesia99 - Wto Paź 07, 2008 7:44 pm

Ja wybralam plener nad mozem. U mnie ma byc czystka w zdjeciach zadnego smiecia tylko my woda i plaza :)
ollik - Wto Paź 28, 2008 9:12 am
Temat postu: Dobry fotograf
Ja miałam fotografa, który sypał pomysłami miejsc i pozycji z rękawa. Miał również swoje rekwizyty, które dodawały tego czegoś ;)
Poza tym jest niedrogi.
No i fotografowanie to jest jego wielka pasja, którą potrafi zarazić modela
Już niedługo dołącze zdjęcia i bedziecie wiedziały o czym piszę
Piszcie jak jesteście ciekawe

doni_iza - Wto Paź 28, 2008 10:50 am

Jakiś czas temu otworzono w Łodzi skansen, myślę że i tam można by było zrobić ciekawe zdjęcia :)
http://lodz.naszemiasto.pl/wydarzenia/863252.html
http://hodowca.blox.pl/20...drewnianej.html

MałaMi1 - Wto Paź 28, 2008 11:03 am

ten skansen całkiem ciekawy, tylko którego dnia wybrać plener, żeby na zdjęciach mieć więcej skanenu niż ludzi ;) widac ze poki co cieszy sie on sporym zainteresowaniem...
poison_moon - Wto Paź 28, 2008 11:29 am

Nam marzy się skansen, ale na Kaszubach, we Wdzydzach Kiszewskich. Z wielu względów będzie to raczej nierealne, ale może skusimy się na ten łódzki?? Myśleliśmy też o skansenie w Łowiczu, ale w porównaniu z tym Wdzydzkim wypada on baaaardzo ubogo i skromnie.
mietka - Wto Paź 28, 2008 11:42 am

poison_moon napisał/a:
Nam marzy się skansen, ale na Kaszubach, we Wdzydzach Kiszewskich. Z wielu względów będzie to raczej nierealne, ale może skusimy się na ten łódzki?? Myśleliśmy też o skansenie w Łowiczu, ale w porównaniu z tym Wdzydzkim wypada on baaaardzo ubogo i skromnie.


my sie zastanawialismy czy w tym roku sobie nie zrobic pleneru jak bylismy we Wdzydzach.. ale nie mielismy jak sciagnac fotografa, no i nikogo do opieki nad Frankiem.. a moglismy miec taka ladna rocznicowa sesje...
ale kto wie... moze jeszcze sobie zrobimy na wiosne.. o ile bede sie wtedy w suknie miescic ;d

poison_moon - Wto Paź 28, 2008 2:05 pm

Trzymam kciuki, żeby Wam się udało :)
mycha888 - Wto Lis 04, 2008 9:23 pm

Park Julianowski
ollik - Sro Lis 05, 2008 1:14 pm

Ja też miałam w m.in w parku Julianowskim -piękny park
justinaa - Pią Lis 14, 2008 3:02 pm

właśnie ja chcę zrobić fotki w skansenie między innymi w przyszlą sobotę ;-)
mam nadzieję, że ludzi można będzie ładnie wyciąć w photoshopie :P

artur_ase2000 - Pią Lis 14, 2008 7:38 pm

justinaa napisał/a:
właśnie ja chcę zrobić fotki w skansenie między innymi w przyszlą sobotę ;-)
mam nadzieję, że ludzi można będzie ładnie wyciąć w photoshopie :P

niech cyka ze statywu

1 ujecie gdzie Wy jestescie idealni a nie tlo a pozniej niech zrobi 2 zdjecie tla bez Was i poprzkleja bez problemu :) )
no oczywiscie jesli potrafi w co nie watpie bo to podstawy :)

pozdr

julietta - Sob Lis 15, 2008 8:36 am

artur_ase2000 napisał/a:
1 ujecie gdzie Wy jestescie idealni a nie tlo a pozniej niech zrobi 2 zdjecie tla bez Was i poprzkleja bez problemu :) )

To po co w ogóle jechać w plener! Zrobić fotki na jednolitym tle i powstawiać jakieś ładne obrazki z tyłu. ?ałosne...

yennefer - Sob Lis 15, 2008 4:06 pm

Zgadzam się z juliettą. Nie ma nic gorszego niż nakładane tło, nawet jeśli dobrze zrobione :-? Od tego jest właśnie plener.

Polecam zamek w Mosznej (hihi, ale nazwa :lol: ). Po prostu cudo, jak z bajki. Mankamentem jest położenie tej miejscowości - za Opolem. My i tak się raczej tam wybierzemy, gdyż nasz fotograf jest z Piekar, więc będziemy mogli go podrzucić do domu :D

MałaMi1 - Sob Lis 15, 2008 5:59 pm

wow-śliczny ten zameczek... a on w środku ma jakieś komnaty czy to tylko jakieś riuny? wygląda na całkiem dobrze zachowany....mam rodzinkę w tamtych stronach-chyba warto tam kiedyś zajrzeć, bo naprawde bajkowe miejsce... ja polecam wyjazd na plener w piekne miejsce-choćby w drugi koniec Polski, my mięliśmy sesje w Krzysztoporze, razem z dojazdem sesja trwała 17 godzin, ale nie żałujemy-super fotki a przy tym fajna wyprawa i ciekawa przygoda ;)
a podkładane tło to faktycznie żałosne :/

ppola - Sob Lis 15, 2008 6:21 pm

w środku jest zaklad psychiatryczny :]
MałaMi1 - Sob Lis 15, 2008 6:22 pm

hahahahah,poważnie mówisz ppola czy sobie żartujesz? :o
ppola - Sob Lis 15, 2008 6:27 pm

dokładniej centrum leczenia nerwic obecnie to sie nazywa wczesniej byl to zwykly zaklad psychiatryczny. Niedawno przeszedl remont i czesc jest do zwiedzania ale tylko z przewodnikiem, wiec pewnie trzeba bedzie dokladnie ustalic to robienie zdjec.
Wklejam link do Cln
http://www.moszna-zamek.pl/pol/index.htm

yennefer - Sob Lis 15, 2008 7:11 pm

Na zewnątrz jest tak pięknie, że nie potrzeba wchodzić do środka. W dodatku obok jest ładny park. Można tam wejść za skromną opłatą. Ja akurat w ogóle nie przepadam za wnętrzami, mam jakieś takie skojarzenia klaustrofobiczne :roll:
ppola - Sob Lis 15, 2008 8:05 pm

Ale jako ze wstep jest platny nawet do parku to nie wiem czy nie bedziesz musiala uiscic dodatkowej oplaty za zdjecia, a przynajmniej poprosic o zgode na cos takiego
MałaMi1 - Sob Lis 15, 2008 8:55 pm

to fakt-zazwyczaj za zdjecia sa pobierane dodatkowe oplaty :/
artur_ase2000 - Nie Lis 16, 2008 1:23 pm

julietta napisał/a:
artur_ase2000 napisał/a:
1 ujecie gdzie Wy jestescie idealni a nie tlo a pozniej niech zrobi 2 zdjecie tla bez Was i poprzkleja bez problemu :) )

To po co w ogóle jechać w plener! Zrobić fotki na jednolitym tle i powstawiać jakieś ładne obrazki z tyłu. ?ałosne...


chyba sie nie bardzo zrozumielismy tak :) )

jesli np w czasie kiedy robicie zdjecie jest cos w tle (co jest czasowym obiektem typu ludzie auta itp) a zdjecie wyszlo fajne to pozniej robisz sobie drugie zdjecie z tej samej wysokosci z tego samego miejsca z tego samego konta i masz bok do wklejki lub tez mozesz to "odpuscic" i poprostu skadrowac inaczej zdjecie...

co do wklejanych fot... wszsytko fajnie ale fakt zdjecia slubne robione na tlach i przeklejane gdzie indziej sa bzdura bo nigdy nie bedzie tych wspomnien o przezyciach ktorzy mlodzi maja podczas sesji plenerowej :) wiadomo ze kazdy chce z wlasnego slubu miec wspaniale wspomnienia :)

ale jesli zdjecie ktore jest zrobione w tle ma jakies nie porzadane obiekty to robi sie wklejki lub inaczje kadruje ... i nie wierze w to ze jesli fotograf ma bardzo dobre zdjecie a w tle np widac (choc by brzydki kosz na smieci lub glupi napis na murze tylpu WIDZEW czy cos tam) to nie retuszuje tego...


jestem przeciwnikiem robienia zdjec w studio na tlach ...
wiec coz ... :)

pozdrawiam

doni_iza - Pon Lis 17, 2008 8:54 am

Piękny ten zamek w Mosznej :) Szkoda tylko, że tak daleko...
justinaa - Sro Lis 19, 2008 3:58 pm

my mamy fotki w plenrze w tą sobotę i zaczynam się martwić :D ponieważ ma być temperatura minusowa ;/
może macie jakiś pomysł na zdjęcie plenerowe, ale we wnętrzu ;-) jakiegoś pałacyku, fabryki etc?
będę wdzięczna za wszelkie sugestie ;)

MałaMi1 - Sro Lis 19, 2008 4:41 pm

w Nieborowie można robić fotki wewnątrz, w Pałacu Poznańskiego też z tego co wiem-ale oczywiście wszędzie za dodatkową opłatą...
aapsik - Sro Lis 19, 2008 5:06 pm

A czy nie lepiej jest zrobić zdjęcia studyjne w taka zimną deszczowa pogodę, niż na siłę szukać pleneru albo przypadkowych wnętrz. Przecież we wnętrzach też musi być odpowiednie światło, a jak za oknem jest ponuro to zostaje tylko użycie lampy błyskowej, która chyba nie jest idealnym rozwiązaniem. No chyba że wasz fotograf zabierze se sobą reflektory ( w co szczerze mówiąc wątpię).
justinaa - Sro Lis 19, 2008 5:17 pm

owszem, ale mamy zdjęcia plenerowe w "pakiecie" już praktycznie opłacone razem z filmem, więc z tego to wynika :/
aapsik - Sro Lis 19, 2008 6:16 pm

No to wielka szkoda. Ale chyba jest to nie w porządku ze strony firmy. Widać, że po to by zdobyć klienta na film zaoferowali coś co jest nie do zrealizowania, co daje do myślenia że z fotografią nie mają wiele wspólnego. Myślę że żaden fotograf nie zaproponowałby na koniec listopada zdjęć w plenerze. No ale cóż słyszałam już o przypadkach że kierowcy wynajmujący samochody do ślubu też robią zdjęcia i kręcą filmy. Co za wszechstronność :?
justinaa - Sro Lis 19, 2008 6:48 pm

nie to też nie tak, termin zaproponowaliśmy sami, wówczas na pogodynce nadal tego dnia pojawiało się słoneczko, a sam fotograf stwierdził, że jeśli będzie padalo, to oczywiście plener przełożymy, ale generalnie od naszego ślubu minął już prawie m-c i sama nie chcę tego w nieskończoność przekładać
ale może wróćmy do tematu jeśli ktoś ma pomysł na fotki plenerowe we wnętrzu to czekam ;-)

Tajgete - Sro Lis 19, 2008 8:38 pm

Może Pałac Poznańskiego albo Palmiarnia? ;)
Sorc - Czw Lis 20, 2008 2:44 am

Nieborow 150 zl plus vat :(

Poznanski nie wiem ale znajac zycie tez cos kolo tego, niestety w lodzi ciezko cos ciekawego znalezc albo nic mi aktualnie do glowy nie przychodzi :) Wydaje mi sie ze pozostaje studio, bo temperatury na dzien dzisiejszy troche strasza przed wyjsciem z domu.

Powodzonka na plenerze , na pewno dacie rade !!

doni_iza - Czw Lis 20, 2008 8:48 am

Ładne wnętrza można znaleźć też w pałacyku Herbsta http://www.muzeumsztuki.lodz.pl/ :)
gabrycha - Czw Lis 20, 2008 2:54 pm

doni_iza napisał/a:
Ładne wnętrza można znaleźć też w pałacyku Herbsta

Tylko tam niestety dyrekcja nie wyraża zgody na zdjęcia wewnątrz pałacu.

doni_iza - Czw Lis 20, 2008 7:58 pm

nie wiedziałam, szkoda w sumie :kwasny:
justinaa - Sob Lis 22, 2008 2:28 pm

no więc jednak zdjęcia przełożyliśmy na następną sobotę i na 90% pojedziemy do Arkadii i jeśli pogoda będzie bardziej sprzyjała zrobimy fotki tez na zewnątrz
a tymczasem wczoraj byłam w filharmonii i tam też byłyby fajne zdjęcia ;) ale nie mam pojęcia czy można nawet za opłatą tam zdjęcia robić

FOTOJACEK - Pon Lis 24, 2008 7:26 pm

justinaa napisał/a:
no więc jednak zdjęcia przełożyliśmy na następną sobotę i na 90% pojedziemy do Arkadii i jeśli pogoda będzie bardziej sprzyjała zrobimy fotki tez na zewnątrz


Nie wyrobiłem, żeby nie napisać. ;-)
Jeśli wybieracie się na plener w ostatnią sobotę listopada to tylko pogratulować samozaparcia.
W Arkadii nie ma wnętrz, gdzie można zrobić zdjęcia. Tam jest park ze sztucznymi ruinami.
Parę kilometrów dalej sąsiaduje Pałac w Nieborowie i tam we wnętrzach można robić zdjęcia ślubne za jedyne 180 zł i to jest bardzo dobry pomysł, ale do wiosny jest on zamknięty dla zwiedzających. Jeśli sobie załatwicie wejście na zasadach ekstra to może, ale i tak fotograf będzie miał trudne zadanie.
A co mamy w tej chwili na zewnątrz? Najgorszą możliwą pogodę!
Rozmięknięty teren - wszędzie moro lub wręcz błoto. O zieleni można niemal zapomnieć. Jest zgaszona i bura.
Jak nie będzie słońca, to jasne obiektywy staną się kwestią konieczności niż wyboru.
Ile wytrzymacie w strojach ślubnych w temperaturze ok. zera? Oby tylko nie wiało!
Czerwone zagilusione nosy i rumiane policzki od mrozu to będzie koszmar.
Kolejne dwa tygodnie zarezerwujcie sobie pobyt w łóżku.
Jeśli robi Wam to firma, której domeną jest wideofilmowanie, a foto na dokładkę, to tym bardziej źle to wróży.
To co Wam w takim razie pozostaje?
Palmiarnie odradzam, ciemno, buro i ponuro, nawet latem, a w tle brudne szyby w stalowych kątownikach.
Poznański – jakieś dwa lata temu cenili się na 200 zł netto za godzinę i w moim odczuciu jest tam mało sytuacji zdjęciowych, ale to zależy od kwestii gustu.
Prędzej bym polecał jakieś knajpy wiejskie, gdzie przy okazji można wypić ciepłą herbatę i zjeść golonkę. ?wiatło może być fajne, ale jest go tam za mało, żeby dać sobie radę typowymi narzędziami fotografa. W Internecie jeszcze ujdzie pokazać, ale spróbujcie sobie z tego zrobić odbitki.
Idźcie sobie po prostu do jakiegoś dobrego studia. Normalnie nie polecałbym, ale w takim wypadku jest to chyba najlepsze rozwiązanie.
Będziecie mieli zagwarantowane poprawne kolory, czystą sukienkę (nawet na ostatnim ze zrobionych zdjęć)
Jeśli wiecie czego nie lubicie na zdjęciach studyjnych to powiedzcie o tym w studio zanim się umówicie na sesję – pewnie na wiele rzeczy znajdzie się jakiś pomysł.
Akurat miałem okazję niedawno widzieć zdjęcia studyjne FotoEwa i wydaje mi się, że są duże szanse żebyście byli zadowoleni.
Ale jeśli koniecznie chcecie plener to zastanówcie się może nad sesją na śniegu. Wystarczy trochę jeszcze poczekać i może się trafi fajna aura.
Jest jeszcze takie wyjście, że możecie się wstrzymać do wiosny. W dłuższej perspektywie nie będzie to miało większego znaczenia, że plener mieliście pół roku po ślubie. Oczywiście o ile Pan Młody da radę wcisnąć się w ślubny garnitur ;-) ))

PS Robiłem plener niecałe dwa tygodnie temu. Zaczęliśmy o 13 a skończyliśmy o 17. Pani Młoda mocno się wyziębiła a z resztą było już ciemno.
A ja mam teraz taki kaszel, że mi o mało łba nie odstrzeli. ;-) )

Asiek - Pon Lis 24, 2008 7:38 pm

justinaa napisał/a:
no więc jednak zdjęcia przełożyliśmy na następną sobotę i na 90% pojedziemy do Arkadii i jeśli pogoda będzie bardziej sprzyjała zrobimy fotki tez na zewnątrz

Ale Arkadia to wyłącznie jest "na zewnątrz" :lol: , bo to park z ruinami, świątynią, akweduktem, itd. Nie ma tam żadnych wnętrz.

justinaa - Pon Lis 24, 2008 9:31 pm

FOTOJACEK napisał/a:
Jeśli wybieracie się na plener w ostatnią sobotę listopada to tylko pogratulować samozaparcia.



to fakt, ale co zrobić tak wyszło, przy następnym weselu mądrzej to wymyślę :smile:

FOTOJACEK napisał/a:
W Arkadii nie ma wnętrz, gdzie można zrobić zdjęcia. Tam jest park ze sztucznymi ruinami.
Parę kilometrów dalej sąsiaduje Pałac w Nieborowie i tam we wnętrzach można robić zdjęcia ślubne za jedyne 180 zł i to jest bardzo dobry pomysł, ale do wiosny jest on zamknięty dla zwiedzających


Tak musiałam pomylić Arkadię z Nieborowem mimo, że kilkakrotnie tam byłam, jutro zadzwonię i dowiem się, czy można robić fotki mimo tego, ze dla zwiedzających pałac jest zamknięty

FOTOJACEK napisał/a:
Prędzej bym polecał jakieś knajpy wiejskie, gdzie przy okazji można wypić ciepłą herbatę i zjeść golonkę.


i do tego też nadawałby się czarny stawy gdzie mieliśmy wesele, ale no właśnie może być problem ze światłem

FOTOJACEK napisał/a:
Idźcie sobie po prostu do jakiegoś dobrego studia. Normalnie nie polecałbym, ale w takim wypadku jest to chyba najlepsze rozwiązanie.


być może ostatecznie tak się to skończy, ale o czym pisałam wcześniej, za te zdjęcia w plenerze już zapłaciliśmy, więc chcemy to tak czy siak wykorzystać, poza tym wierzę w moc photoshopa :smile:

FOTOJACEK napisał/a:
Jeśli wiecie czego nie lubicie na zdjęciach studyjnych


generalnie mi sie nie podobaja

FOTOJACEK napisał/a:
to powiedzcie o tym w studio zanim się umówicie na sesję – pewnie na wiele rzeczy znajdzie się jakiś pomysł.


miejmy taką nadzieje

FOTOJACEK napisał/a:
est jeszcze takie wyjście, że możecie się wstrzymać do wiosny. W dłuższej perspektywie nie będzie to miało większego znaczenia, że plener mieliście pół roku po ślubie. Oczywiście o ile Pan Młody da radę wcisnąć się w ślubny garnitur ;-) ))


a Panna Młoda w suknię :)
ale w każdym razie ja nadal liczę na plener 8) niepoprawna ze mnie optymistka i nasunął mi się jeszcze zamek w Uniejowie Łęczycy oraz wnętrze Akademii Muzycznej w Łodzi na Gdańskiej, ma ktoś doświadczenia w tych tematach? :)

[ Dodano: Pon Gru 01, 2008 10:27 pm ]
w poszukiwaniu ładnego wnętrze na plener w Łodzi przejrzałam masę stron internetowych i oczywiście znalazłam całe mnóstwo fajnych pałacyków czy kamienic z ładnymi wnętrzami, niestety w większości z nich swoje siedziby mają przeróżne instytucje publiczne, które i owszem zgadzają się na "użyczenie" sal, ale za dodatkową, czasem wydaje mi się, dość wygórowaną opłatą

i tak np. w Klubie Nauczyciela, który może się pochwalić ładnymi wnętrzami, w weekend i to taki, w który nie odbywają się żadne imprezy, liczą sobie 250 zł z godzinę, czyli tak samo jak w Pałacu Poznańskiego, lepiej jest w tygodniu, ponieważ wówczas godzina kosztuje 70 zł

ale i tak nic nie przebije chyba szkoły muzycznej która mieści sie w ślicznym pałacyku na Gdańskiej, ponieważ tam trzeba napisać pismo do rektora, opisać, w jakich dokładnie pomieszczeniach chciałoby się zrobić zdjęcia, ile ujęć oraz ile czasu to zajmie i na tej podstawie rektor wyraża (lub nie) zgodę, wyznacza termin (tak naprawdę może to być w roku akademickim tylko w niedzielę po 16) oraz wylicza stawkę, która mała nie jest, jak się nieoficjalnie dowiedziałam, ok 500 zł za godzinę lub 100 zł od pozy, więc chcąc zrobić 10-12 póz, to w zasadzie wyjdzie taka (prawie)sama kwota, jak za samą sesję, więc jak dla mnie paranoja ...

w każdym razie ostatecznie zdjęcia zrobiliśmy w tą sobotę w Muzeum Kinematografii, koszt 50 zł bez zbędnych formalności, fotki robiliśmy w sobotę od 11, ale na szczęście było pusto, ponoć chwilę przed nami wyszła jakaś wycieczka

w każdym razie, jeśli chodzi o skansen, to tam sesję także można zrobić, kosztuje to 200 zł i trzeba zapłacić w Muzeum Włókiennictwa bo tylko przez muzeum można się do skansenu w ogóle dostać

[ Dodano: Sob Gru 20, 2008 3:06 pm ]
ok wczoraj odebraliśmy fotki z pleneru, który był robiony w Muzeum Kinematografii, ponieważ w muzeum jest dość ciemno, więc fotki trzeba było rozjaśniać, przez co na niektórych fotkach kolory są nie do końca zgodne z rzeczywistością, nie wiem, być może ktoś z naprawdę świetnym sprzętem, poradziłby sobie, ale w każdym razie wnętrza same w sobie są ok, gdyby ktoś szukał inspiracji to wklejam parę fotek








Martysia - Nie Gru 21, 2008 6:15 pm

Sorc napisał/a:
Poznanski nie wiem ale znajac zycie tez cos kolo tego


my robiliśmy w lipcu sesję w Pałacu Poznańskiego. 250 zł za godzinę.

alexaw - Pon Gru 22, 2008 11:52 am

Polecam Maurzyce koło Łowicza. Niesamowity klimat przez co zdjęcia są niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju! Oczywiście duże znaczenie ma wybór odpowiedniego fotografa i kamerzysty którzy uwiecznią te niepowtarzalne chwile. Efekt końcowy zarówno zdjęć i filmu z pleneru przeszedł moje oczekiwania :-)
justinaa - Sob Sty 31, 2009 12:10 pm

a w ogóle to ktoś napisał w wątku o tym, żeby robić fotki dość nietypowe, bo w apartamencie nowożeńców, jaki przeważnie oferują sale weselne
my też mieliśmy takie fotki, co prawda robione przez koleżankę, a nie naszego fotografa, ale wyszły naprawdę fajne, więc jest to jakaś alternatywa

zresztą sami zobaczcie






doni_iza - Pon Lut 02, 2009 10:18 am

Justinaa bardzo fajne fotki, widać że jesteście wyluzowaną i wesołą parą, tylko pogratulować :) .
TomWesoly - Pon Lut 23, 2009 10:22 pm

Polecam Palmiarnie, daje bardzo fajne mozliwości do fotografii a przy okazji ciepło nawet w zimie ;) Potem mozna wybrac się do parku Żródliska tuż obok :)
ewelina0a - Pią Mar 27, 2009 9:40 am

Agha, ile kosztuje wstep z aparatem i mloda pare na sesje do arkadii. oczywiscie jestesmy amatorami i nie mamy profesjonalnego fotografa.
skalimonka - Nie Kwi 19, 2009 1:59 am

A mnie sie wydaje, ze palmiarnia juz taka 'przerobiona' jest. Byl okres, ze prawie kazda para jechala tam robic zdjecia. Musze stwierdzic, ze palmiarnia nie jest tez juz tak atrakcyjna, wyglada na jakby zaniedbana, moze dlatego, ze to wszystko zaroslo. I jest tam dosyc ciemno, nie znam sie, ale chyba to nie dobrze do zdjec... znaczy lepiej jak jest jasniej... :(
julietta - Nie Kwi 19, 2009 10:57 am

ewelina0a napisał/a:
Agha, ile kosztuje wstep z aparatem i mloda pare na sesje do arkadii. oczywiscie jestesmy amatorami i nie mamy profesjonalnego fotografa.


Wstęp do Arkadii na sesję ślubną kosztuje tyle samo co zwykłe wejście na zwiedzanie :) Polecam - zdjęcia wychodzą śliczne.
Tylko w Nieborowie, jak się chce wejść do pałacu, trzeba zapłacić...

Agunia-W - Wto Maj 05, 2009 6:37 pm

FOTOJACEK napisał/a:
justinaa napisał/a:
no więc jednak zdjęcia przełożyliśmy na następną sobotę i na 90% pojedziemy do Arkadii i jeśli pogoda będzie bardziej sprzyjała zrobimy fotki tez na zewnątrz



W Arkadii nie ma wnętrz, gdzie można zrobić zdjęcia. Tam jest park ze sztucznymi ruinami.


To co tutaj napisałeś to barbarzyństwo. Czytając taki tekst można stwierdzić że Twoje wykształcenie skończyło się na podstawówce. Ten park z jak to nazwałeś sztucznymi ruinami powstał w 1778r. z inicjatywy Heleny Radziwiłłówny i był jednym z najpiękniejszych parków Europy. To co nazwałeś sztucznymi ruinami to pozostałości pięknych autentycznych budowli częściowo odrestaurowanych przez Muzeum Narodowe po wojnie z pozostałości budulca. Lata świetności minęły w Arkadii po śmierci Aleksandry Radziwiłłowej w 1864r. gdy dobra przejął jej syn Zygmunt i rozsprzedał cenny budulec tj. marmur, granit. II W.Ś. dopełniła zniszczeń. Jeśli chodzi o wnętrza to również grzeszysz, bo Świątynia Diany jest pięknie odrestaurowana.
Widzę, że albo tam nigdy nie byłeś, albo twoja wiedza historyczna jest równa zero - jako fotograf powinieneś choć trochę znać historię sztuki.

FOTOJACEK - Sro Maj 06, 2009 5:38 pm

Agunia-W napisał/a:
To co tutaj napisałeś to barbarzyństwo. Czytając taki tekst można stwierdzić że Twoje wykształcenie skończyło się na podstawówce.
...
Widzę, że albo tam nigdy nie byłeś, albo twoja wiedza historyczna jest równa zero - jako fotograf powinieneś choć trochę znać historię sztuki.


Podsumujmy:
1. Dopuściłem się barbarzyństwa.
2. Dowiodła Pani, że moje wykształcenie skończyło się na podstawówce.
3. Nigdy tam nie byłem, albo moja wiedza historyczna jest równa zero. A skoro tam bywam (ostatnio byłem tam 2 dni temu), to wynika stąd niezbicie, że moja wiedza historyczna równa jest zero!

Czy Pani mnie podrywa :?: :!: :o

Mam niezwykle atrakcyjną żonę i dwójkę dzieci.
Chce Pani dać do zrozumienia, że już od dawna jestem zajęty!

Co do samej Arkadii, to Pani mini wykład był zupełnie niepotrzebny.
Większość forumowiczów ukończyła coś więcej niż podstawówkę i z pewnością doskonale o tym wiedzą, a już w szczególności wszelkie daty mają w małym palcu.

Mimo wszystko gratuluję postu.

Nie wiedziałem, że na podstawie tak krótkiego zdania:
„W Arkadii nie ma wnętrz, gdzie można zrobić zdjęcia. Tam jest park ze sztucznymi ruinami.”
, można tak celnie podsumować fotografa.

Gratuluję talentu dedukcji i nieprzeciętnej kultury.

PS
Czy ktoś widział u kogokolwiek zdjęcia zrobione we wnętrzach w Arkadii?
A może któraś z forumek miała to szczęście?

Sorc - Sro Maj 06, 2009 5:57 pm

Agunia-W, wspanialy post :D zapewne te wszystkie daty podalas z glowy ;)

Jedyne co srednio wyglada w poscie FotoJacka to "sztuczne ruiny" :) ale po co sie od razu unosic i wyzywac od niewyedukowanych...

Co do wnetrz to bylem kiedys w swiatyni Diany, ale wiecej niz 1 kadru sie tam nie wyjmie, a chodziloby o jakies wnetrza ktore odegralyby istotna role w calym plenerze :)

mrofka_z - Pią Maj 08, 2009 7:40 pm

Nie wiem czy to juz była ale Zamek w Gołuchowie pod Kaliszem.

Jesli ktos ma ochote jechac troche dalej. Zamek polozony na takiej troche gorce a dookola 162 hektarowy park w cudownym stanie.

Do srodka nie trzeba wchodzic, bo cudownie wygladaja zdjecia z zamkiem w tle.

Jak ja bede brala slub to sie na bank zdecyduje na to miejsce. :)

owieczka_foto - Pią Maj 08, 2009 8:18 pm

mrofka_z napisał/a:
Do srodka nie trzeba wchodzic

ale warto, bo wnętrza tez są sliczne.

mrofka_z - Sob Maj 09, 2009 1:49 pm

No pewnie ze piękne!! Ale jesli ktos nie chce płacic za robienie zdjec w srodku to polecam wszystko na zewnątrz, tez robi wrazenie.

Swoja droga ktos wie ile tam kosztuje robienie zdjec??

owieczka_foto - Sob Maj 09, 2009 2:53 pm

mrofka_z napisał/a:
Swoja droga ktos wie ile tam kosztuje robienie zdjec??

Nie wiem jak slubne, ale za zwykłe płacilismy w ubiegłym roku 10 PLN.

Yoanna - Nie Maj 10, 2009 11:30 am

Rzeczywiście śliczny jest ten zamek w Gołuchowie :!:

Agunia-W - Pon Maj 11, 2009 1:12 am

FOTOJACEK napisał/a:
Agunia-W napisał/a:
To co tutaj napisałeś to barbarzyństwo. Czytając taki tekst można stwierdzić że Twoje wykształcenie skończyło się na podstawówce.
...
Widzę, że albo tam nigdy nie byłeś, albo twoja wiedza historyczna jest równa zero - jako fotograf powinieneś choć trochę znać historię sztuki.


Podsumujmy:
1. Dopuściłem się barbarzyństwa.
2. Dowiodła Pani, że moje wykształcenie skończyło się na podstawówce.
3. Nigdy tam nie byłem, albo moja wiedza historyczna jest równa zero. A skoro tam bywam (ostatnio byłem tam 2 dni temu), to wynika stąd niezbicie, że moja wiedza historyczna równa jest zero!

Czy Pani mnie podrywa :?: :!: :o

Mam niezwykle atrakcyjną żonę i dwójkę dzieci.
Chce Pani dać do zrozumienia, że już od dawna jestem zajęty!

Co do samej Arkadii, to Pani mini wykład był zupełnie niepotrzebny.
Większość forumowiczów ukończyła coś więcej niż podstawówkę i z pewnością doskonale o tym wiedzą, a już w szczególności wszelkie daty mają w małym palcu.

Mimo wszystko gratuluję postu.

Nie wiedziałem, że na podstawie tak krótkiego zdania:
„W Arkadii nie ma wnętrz, gdzie można zrobić zdjęcia. Tam jest park ze sztucznymi ruinami.”
, można tak celnie podsumować fotografa.

Gratuluję talentu dedukcji i nieprzeciętnej kultury.

PS
Czy ktoś widział u kogokolwiek zdjęcia zrobione we wnętrzach w Arkadii?
A może któraś z forumek miała to szczęście?



Przepraszam jeśli uraziłam tym tekstem o wykształceniu-nie powinnam. Ale proszę na przyszłość się zastanowić zanim coś Pan na forum nasmaruje. Może nie ruszyłyby mnie takie głupoty, że w Arkadii znajdują się sztuczne ruiny gdyby nie fakt, że jestem z wykształcenia historykiem - stąd znajomość pewnych dat i faktów. Jeśli chodzi o zdjęcia wnętrz w Świątyni Diany to moim zdaniem można tam zrobić 5-7 naprawdę dobrych ujęć mimo że to tylko 4 sale.

joli - Wto Cze 09, 2009 7:15 pm

Ale wpisy ciekawe hehehe.
Pomysł na Gołuchów super, tylko trochę daleko, nie wiem ile trzeba będzie dopłacić fotografowi.

FOTOJACEK - Nie Cze 14, 2009 2:17 pm

Agunia-W napisał/a:
Przepraszam jeśli uraziłam tym tekstem o wykształceniu-nie powinnam. Ale proszę na przyszłość się zastanowić zanim coś Pan na forum nasmaruje. Może nie ruszyłyby mnie takie głupoty, że w Arkadii znajdują się sztuczne ruiny


Co to za przeprosiny, skoro w kolejnych dwóch zdaniach napisała Pani, że „smaruje na forum” i „głupoty”?!? :?

Na historii sztuki nie znam się tak dobrze, jak np. fotografii ślubnej, aczkolwiek Pani znajomość historii bardzo ogólnej pozwolę sobie zakwestionować.
Być może jest to kwestia wyjątkowo wąskiej specjalizacji Pani wykształcenia, tudzież braku wyobraźni i dlatego nie potrafi Pani rozróżnić ruin od udawanych ruin.

Jako historyk sztuki, powinna się Pani orientować, jak działa akwedukt!!!

I właśnie na przykładzie akweduktu pozwolę sobie przedyskutować jego oryginalność dzięki rozległej wiedzy zdobytej w...- podstawówce.

Akwedukt to konstrukcja, która miała za zadanie dostarczać wodę źródlaną do skupisk ludzkich. Takie nadziemne, kamienne korytko miało spadek kilkanaście centymetrów na kilometr, aby woda mogła grawitacyjnie płynąć.
Żeby taka budowla miała sens użytkowy, to musi istnieć źródło wody na stosownej wysokości i odległości możliwej do pokonania.
Akwedukt w Arkadii jest wysoki na ok. 8 metrów, a dookoła w promieniu wielu kilometrów otacza go równina!

Czy jako historyk, mogłaby Pani zając stanowisko, co się stało z górami, z których akwedukt czerpał wodę?
Być może w ciągu ostatnich 200 lat skorodowały, a może przegapiłem jakiś lodowiec? :smile:
Nawet, jeśli akwedukt w Arkadii był kiedykolwiek dłuższy niż obecnie, to mógł, co najwyżej transportować szampana z jednego brzegu Skierniewki na drugi - czyli jakieś 15 metrów.

Założycielka tego ogrodu po prostu pierdyknęła sobie kawałek akweduktu wyłącznie po to, żeby był fajny i cieszył oko. W chwili ukończenia budowy był ruiną, bo takie było jego założenie. Z resztą został całkowicie rozebrany i odbudowany dopiero ok. 60 lat temu.
Kilka innych budowli też miało charakter symboliczny, a nie użytkowy.

Aleksandra R. naściągała z Europy architektoniczne fragmenty i różne inne eksponaty, nie przebierając z resztą w środkach.
Zatrudniła kilku zdolnych ludzi, którzy to zgrabnie połączyli w całość trochę na wzór angielskich ogrodów.
Wygląda na to, że Aleksandra R. nie urządziła tego parku, abyśmy mogli tam sobie zrobić zdjęcia plenerowe, ale dlatego, żeby pokonać ówczesne koleżanki w konkurencji na najładniejszy park.
Do dzisiaj kobiety rywalizują ze sobą w kwestii, która ma ładniej urządzoną działkę, łazienkę albo, która ma najładniejsze zdjęcia ślubne.
Arkadię możemy podziwiać dzięki temu, że Aleksandra R. miała kaprys, fantazję i co najważniejsze – pieniądze.
I jeśli nawet wybudowała sobie park, bo chciała dokopać koleżankom, to chwała jej za to, że nie przetrwoniła pieniędzy podatników na wyścigach lub kartach ;-)

Polecam tę stronkę: Arkadia
Sporo zdjęć, dużo informacji.


„Sztuczne ruiny” przetrwały 200 lat i nabrały niewątpliwie oryginalności. Obecnie są zabytkami klasy zerowej.
Arkadia jest super – najpiękniejszy park w Europie!
Że też Aleksandra R nie dożyła, żeby przeczytać, co napisałem linijkę wyżej ;-)
Miałbym dożywotni bezpłatny wjazd do parku;-)

A Pani mgr sztuki „Aguni-W” wyjaśniłem kwestię „sztucznych ruin” – przynajmniej taką mam nadzieję. :-)

neskalodz - Sro Wrz 16, 2009 2:50 pm

A ja ostatnio znalazlam taka stronke ze spisem wszystkich palacow i zamkow w naszym wojewodztwie , moze komus sie przyda :) zamki lodzkie
Misiak87 - Sro Wrz 16, 2009 5:33 pm

My będziemy mieć plener w Arkadii (jak większość ;) ) oraz w Ogrodzieńcu na zamku. Oto kilka zdjęć:






misia111 - Pią Wrz 18, 2009 4:39 pm
Temat postu: Skansen miejskiej architektury drewnianej
Znalazłam super plener, bardzo "łodźki" :wink: a mianowicie skansen na ulicy Milionowej, przy ulicy Piotrkoweskiej, za tzw. białą fabryką.

Wciąż tam coś zmieniją, poprawiają i jest tam uroczo! Za wstęp się nie płaci ale jak widzą w kamerach pare młodą to ponoć zaraz biegnie ochrona i pyta czy został zakupiony bilecik na robienie zdjęć. Ogólnie się nie płaci, ale z młodych kase chcą ściągać :zly: ale prawdę mówiąc nie wiem ile...

owieczka_foto - Pią Wrz 18, 2009 5:39 pm
Temat postu: Re: Skansen miejskiej architektury drewnianej
misia111 napisał/a:
Ogólnie się nie płaci, ale z młodych kase chcą ściągać :zly: ale prawdę mówiąc nie wiem ile...

Ostatnio od znajomych chcieli 200 PLN.

misia111 - Pią Wrz 18, 2009 5:57 pm

O kurcze... ośmielę się powiedzieć zdzierstwo! My zrobiliśmy sobie tam zdjecia "zaręczynowe", jak nas ochrona zobaczyła to zaraz ktoś przybiegł, ale ja stanowczo piedziałam NIE, byłam w czarnej sukince, mój w białej koszuli. Oni niby, że ślub itd. może moje czerwone róże dały im do myślenia... ale kurcze to chyba przesada
Mirusia - Pią Wrz 18, 2009 7:44 pm

Zapraszam do Muzeum Fabryki (na początku było pytanie o muzea...). Sama tam pracuję, często pary robią tam zdjęcia, nie ma żadnego problemu, żeby zawitać. Dla tych co lubią starą Łódź i fajną stylizację, a uważają, że wygląd Manufaktury jest trochę oklepany i kiczowaty. A można też zrobić i w Muzeum Fabryki i na rynku Manufaktury ;)
Jedynym problemem jest oświetlenie, ale fotografowie sobie radzą ;)

A ja zastanawiałam się nad placem Dąbrowskiego. Tam przy tej nowej fontannie i przy Teatrze Wielkim. Jak myślicie? 8)

Misiak87 - Pią Wrz 18, 2009 8:28 pm

misia111 napisał/a:
O kurcze... ośmielę się powiedzieć zdzierstwo! My zrobiliśmy sobie tam zdjecia "zaręczynowe", jak nas ochrona zobaczyła to zaraz ktoś przybiegł, ale ja stanowczo piedziałam NIE, byłam w czarnej sukince, mój w białej koszuli. Oni niby, że ślub itd. może moje czerwone róże dały im do myślenia... ale kurcze to chyba przesada


No chyba żartujesz, że Cię zaczepili za takie coś?!?!?! Naprawdę, za robotę by się wzięli, a nie przeganiać ludzi za robienie sobie zdjęć tylko dlatego, że miałaś bukiet. Setki ludzi mogą sobie robić zdjęcia, a Wy ładnie ubrani i z kwiatami już nie. Masakra.

Agguniaa - Sob Wrz 19, 2009 10:39 am

Ruiny zamku w Olsztynie oraz lotnisko w Rudnikach koło Częstochowy:) Polecam:)
misia111 - Sob Wrz 19, 2009 1:54 pm

No niestety tak :zly: po 5 min przybiegł pan z ochrony i pytał czy mamy jakiś bilecik, że niby go w kasie trzeba kupić, ale gdzie ta kasa jak tam wchodzi się od strony ulicy, a brama na 5 metrów otwarta, zero informacji... ponoć tylko za ślubne się płaci...

Moim zdaniem to zdzierstwo! Rozumiem gdyby ktoś tam miał sesje na zlecenie jakiejś firmy robić - to ok, mają z kogo zciągać, ale z nas? Przecież to zdjęcia na potrzeby prywatne.

Sorc - Nie Wrz 20, 2009 4:40 pm

Ostatnio miałem podobną sytuacje w skansenie na milionowej, podchodzi ochroniarz i pyta nas czy mamy bilet i czy placilismy za sesje zdjeciowa...
Mlodzi w szoku, ja w szoku, o co kolesiowi chodzi. Pytam wiec tego ochroniarza jaki bilet, przeciez tu nie ma zadnej kasy, nigdzie nie ma nawet wzmianki o tym ze trzeba gdzies cos kupic. On mi mowi ze w muzeum, wiec ja go pytam w jakim muzeum, ochroniarz mowi zebym sobie zartow nie robil, a kumpel na to ze jest wiele muzeow :) Cyrk na kolkach. Poszedlem do kasy muzeum, pani powiedziala 200 zl... zastanawiam sie tylko czy za te sesje to na legalu przyjmuja czy może pani w kasie wlasnorecznie wypisuje bilecik ;)

Mirusia - Nie Wrz 20, 2009 8:20 pm

A ja ostatnio wpadłam na pomysł robienia zdjęć na placu Dąbrowskiego przy tej nowej fontannie. Jestem muzykiem, więc towarzystwo Teatru Wielkiego bardzo mi będzie odpowiadać :wink:
Co o tym myślicie?

justinaa - Nie Wrz 20, 2009 8:43 pm

co do skansenu to fakt, ja w tamtym roku dowiadywałam się, jak wygląda sytuacja i też powiedzieli nam 200 zł za sesję, generalnie jest tam bardzo ładnie, ale uważam, że 200 zł to przesada, a co do "nowego" placu Dąbrowskiego - myślę, że to fajny pomysł, jest tam teraz naprawdę ładnie i jest jeszcze "nieoklepane"
mazurowicz.com - Pon Wrz 21, 2009 10:45 am

Niestety , lodz cierpi pod katem ciekawych miejsc do focenia , zwlaszcza pod dachem jak pogoda nie dopisze , palac Herbsta wstep do ogrodu - 200 zl , skansen 200 zl itd. Z jednej strony nie dziwcie sie - w waszym odczuciu to jest sesja prywatna - a to jest sesja komercyjna , w koncu fotograf zarabia . Ale fakt faktem ze czasem cena jest troche za wysoka na niektore miejsca.

A propo miejsc , jak wyglada sprawa z zamkami pod lodzia i odplatnosciami , tez dodatkowo trzeba byl placic czy bilet wystarczyl ?

julietta - Pon Wrz 21, 2009 11:38 am

mazurowicz.com napisał/a:
A propo miejsc , jak wyglada sprawa z zamkami pod lodzia i odplatnosciami , tez dodatkowo trzeba byl placic czy bilet wystarczyl ?


zamek w Oporowie - zdjęcia ślubne we wnętrzach 150 zł, wstęp do parku za darmo
pałac w Nieborowie - opłata za zdjęcia wewnątrz z tego co pamiętam ok. 250 zł, park (także w pobliskiej Arkadii) - tyle co za bilet wstępu

mazurowicz.com - Pon Wrz 21, 2009 11:45 am

Dzieki ;] ]]
mjmj2010 - Pon Paź 19, 2009 3:26 pm

a co myślicie o lunaparku (bardzo podoba mi się zdjęcie na karuzeli na stronie www pana Mazurowicza) i parku Poniatowskiego? Jak myslicie , jakie są szanse na ładny plener na "zewnatrz" w październiku ?
owieczka_foto - Nie Lis 01, 2009 8:54 pm

Przejeżdżałam wczoraj koło budynku straży pożarnej na Tymienieckiego i zdjęć z samochodem ślubnym już się tak łatwo w tym miejscu nie zrobi - założono szlaban.
kakonka - Nie Lis 01, 2009 9:54 pm

ja nie mam jeszcze pojęcia gdzie będzie nasz plener :/ koleżanka ostatnio mówiła mi ze była w Ldzaniu i tam sporo młodych par robiło sobie zdjęcia :) także jak znajdę wolną chwilkę pojadę tam i się rozejrzę:)
Weira - Nie Lis 01, 2009 10:04 pm

Nasz fotograf pokazywał nam zdjęcia plenerowe, gdzie młoda para chodzi po wodzie (nad Jeziorskiem) oraz na koniach - piekne.
mietka - Pon Lis 02, 2009 10:05 am

Weira napisał/a:
młoda para chodzi po wodzie


nie moglam sie powstrzymac... ale do tej pory slyszalam tylko o jednym takim przypadku i to nie w duecie :)

misiao1983 - Pon Lis 02, 2009 2:46 pm

mietka napisał/a:
do tej pory slyszalam tylko o jednym takim przypadku i to nie w duecie
mietka ale się uśmiałam :)
Nisiaczek83 - Sro Lis 04, 2009 10:32 am

Kurcze mam ogromny problem ze zdjęciami w plenerze :cry:
My będziemy mieli ślub w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego a ja nie mam zielonego pojęcia gdzie tam można zrobić jakieś fajne fotki. Fotografa mamy z Łodzi więc on też nie jest rozeznany w terenie.Pierwotnie ustaliliśmy sesję w dniu ślubu około 3 godziny przed wyjazdem do kościoła, ale teraz sama już nie wiem czy nie posłuchać fotografa i umówić się na inny dzień już po ślubie ty w Łodzi.Martwi mnie jednak to że te kilka dni po uroczystości nie będę już wyglądała tak jak w dniu ślubu ( wiadomo- makijaż fryzurka i to szczęście z odrobiną ekscytacji malujące się na Naszych twarzach)
więc jeśli ktoś może mi polecić jakieś fajne miejsca w tym rejonie będę wdzięczna

fotografialodz - Sro Lis 04, 2009 12:36 pm

macie tam chyba lotnisko , wiec moze cos w tym klimacie, park, jakas pub kawiarnia

[ Dodano: Sro Lis 04, 2009 12:36 pm ]
macie tam chyba lotnisko , wiec moze cos w tym klimacie, park, jakis pub kawiarnia

Magda M. - Sro Lis 04, 2009 3:49 pm
Temat postu: plener w Arkadii
Zapewne nikogo nie zaskoczę, ani oryginalnością nie zabłysnę =) Ładny plener (ruiny, staw, łąka, park, nawet pole kukurydzy) i blisko Łodzi czyli Arkadia.

Młodzi muszą pamiętać, że nawet najpiękniejszy plener można słabo wyeksponować na zdjęciach kiedy fotograf nie ma doświadczenia w tej kwestii (ale to zupełnie inny dział). Ja jestem ze swoich zdjęć bardzo zadowolona.

Malena - Sro Lis 04, 2009 5:27 pm

Ja chcę mieć sesję w wesołym miasteczku, zdjęcia bedą zabawne, romantyczne i z humorem (wata cukrowa, karuzela, tunel strachu itp). Podczas sesji powinnismy się świetnie bawic, to ma być przygoda.
mjmj2010 - Sro Lis 04, 2009 5:34 pm

Malena, ja też chcę ale chyba w październiku będzie już zamknięty :/ ale coś sie wykombinuje :) zobacz sobie te zdjęcia z lunaparku : http://www.mm-foto.pl/galeria%20plener.html
Malena - Czw Lis 05, 2009 10:55 am

mjmj2010 napisał/a:
Malena, ja też chcę ale chyba w październiku będzie już zamknięty :/ ale coś sie wykombinuje :) zobacz sobie te zdjęcia z lunaparku : http://www.mm-foto.pl/galeria%20plener.html


Wiem, one są boskie, to moje wymarzone zdjęcia ślubne! Takie z jajem, kolorowe, a nie upozowane na tle drzewek, choć każdemu co innego się podoba. gdyby nie to, że mam jeszcze sporo czasu do slubu, już bym zabukowała tego fotografa:) Ale na pewno to zrobie:)

monika_zyga - Czw Lis 12, 2009 9:36 pm

Zdjecia w lunaparku sa super, ale widac od razu ze fotograf jest wspanialy, bo maja te zdjecia cos w sobie.

Ja bym chciala sesje nad morzem, to znaczy mamy juz zaplanowane pojechac od razu po slubie na kilka dni nad morze, w czerwcu bedzie mniej ludzi to chcemy zrobic przy okazji sesje zdjeciowa.

Ale nie mam jeszcze pomyslu gdzie dokladnie, chcialabym cos z jakims zameczkiem, troche skalki, troche piasek, jakby lunapark byl to tez fajnie :) macie jakis pomysl?

owieczka_foto - Pon Lis 30, 2009 11:14 am

Artykuł o zdjęciach w galeriach handlowych.
Ambrozja - Pon Lis 30, 2009 12:54 pm

monika_zyga napisał/a:

Ale nie mam jeszcze pomyslu gdzie dokladnie, chcialabym cos z jakims zameczkiem, troche skalki, troche piasek, jakby lunapark byl to tez fajnie :) macie jakis pomysl?


Monika to może Łeba? Jest tam hotel Neptun, który mieści się w stuletnim zameczku. Pokoje tam bardzo drogie, ale zdjęcia można chyba porobić :)
Wygląda tak:

Agata1234 - Pon Lis 30, 2009 7:45 pm

Sorc napisał/a:
Jedyne co srednio wyglada w poscie FotoJacka to "sztuczne ruiny" :) ale po co sie od razu unosic i wyzywac od niewyedukowanych...


Wiecie moze ja też swoją edukację skończyłam na podstawówce...Jednak z tego co mi na studiach próbowali przekazac moze nieskutecznie to Arkadia owszem jest parkiem z XVIII w. ale jak najbardziej sztucznym. pani Radziwiłowa zażyczyła sobie budowle nawiązujące architekturą do ruin dawnych budowli np ruin rzymskich akweduktów...

Ambrozja - Wto Gru 01, 2009 8:13 am

Agata1234, FOTOJACEK już w czerwcu nam to wyjaśnił :)
niesia2708 - Wto Gru 08, 2009 9:25 pm

Agguniaa napisał/a:
Ruiny zamku w Olsztynie

Piękne :) Byłam w zeszły weekend.
Moja siostra polecała mi zamek w Janowcu
http://images.google.pl/i...tart=20&ndsp=20

Nisiaczek83, mamy ten sam problem :( Zastanawiam się nad parkiem. Stare Miasto mi się nie podoba a na zamku chyba nie wolno robić zdjęć ( poza tym nie ma tam nic ciekawego moim zdaniem). Jeszcze hotel w Podklasztorzu wchodzi w grę.

mavika - Pią Maj 07, 2010 4:04 pm

ja bym chciała mieć zdjęcia tam, gdzie jest moja działka czyli w Siedlątkowie nad Jeziorskiem. Malowniczo wygląda kościółek, tama, plaża ze skarpą. Niestety planujemy sesję w ten sam dzień co ślub, a że odbywa się on dość wcześnie to taka wyprawa odpada...:( A może w ZOO?
mazurowicz.com - Pią Maj 07, 2010 4:37 pm

W ZOO nie ma niczego ciekawego co można by wpleść sensownie w plener ślubny , rajd i fotografowanie się przy kolejnych klatkach/wybiegach przynajmniej w mojej opini może być co najwyżej uzupełnieniem pleneru jak ktoś po prostu ma wielką ochotę na ZOO z jakiegoś powodu ;]
chwileulotne - Pon Maj 10, 2010 11:08 am

mavika napisał/a:
ja bym chciała mieć zdjęcia tam, gdzie jest moja działka czyli w Siedlątkowie nad Jeziorskiem. Malowniczo wygląda kościółek, tama, plaża ze skarpą. Niestety planujemy sesję w ten sam dzień co ślub, a że odbywa się on dość wcześnie to taka wyprawa odpada...:( A może w ZOO?


Robiłam zdjęcia w Siedlątkowie i w Pęczniewie na plaży. Fajne tereny chociaż plaże gdzieniegdzie są zaśmiecone przez ludzi. Jest piasek i są kamienie, można też pójść na łąkę.
Tamy nie polecam :) ale kościółek tak.
Bardzo chętnie pojechałabym tam jeszcze raz na sesje (i nie tylko bo jest to dobre miejsce do wypoczynku i jazdy konnej). Może ktoś chętny? :) Daleko nie jest.

beatrise - Wto Maj 11, 2010 7:05 pm

My jesteśmy umówieni na sesję nad Jeziorskiem. Nasz ślub jest we wrześniu i dowiedzieliśmy się, że wtedy poziom wody jest dość niski i przez to plaża wydaje się większa, a w efekcie zdjęcia wychodzą jak z nad morza:)
mavika - Wto Maj 11, 2010 7:21 pm

beatrise napisał/a:
My jesteśmy umówieni na sesję nad Jeziorskiem. Nasz ślub jest we wrześniu i dowiedzieliśmy się, że wtedy poziom wody jest dość niski i przez to plaża wydaje się większa, a w efekcie zdjęcia wychodzą jak z nad morza:)


to prawda:) lubie moja mala kaluze :)

kazia - Pon Maj 17, 2010 7:09 pm

To zależy od pory roku...

[ Dodano: Pon Maj 17, 2010 7:13 pm ]
Pięknie wyglądają zdjęcia robione jesienią np w lesie.
Latem w ogrodzie w parku...albo na łace.
Pomysłów jest wiele.Mniej możliwosci jest zimą :?

maybe_baby - Pon Maj 17, 2010 8:09 pm

mavika napisał/a:
ja bym chciała mieć zdjęcia tam, gdzie jest moja działka czyli w Siedlątkowie nad Jeziorskiem. Malowniczo wygląda kościółek, tama, plaża ze skarpą. Niestety planujemy sesję w ten sam dzień co ślub, a że odbywa się on dość wcześnie to taka wyprawa odpada...:( A może w ZOO?


Hmm.. to mogły by byc bardzo interesujące zdjęcia ale koniecznie trzeba wejść do klatki, żeby emocje na zdjęciach nie były udawane:)

WYeksponowani - Nie Sie 01, 2010 11:18 am

Miejsca, które polecam:

- stara bocznica kolejowa na lodzkim Olechowie. Znajduje sie to zaraz obok wiezy cisnien. Mozna zrobic tam naprawde swietne zdjecia w scenerii bardzo fajnie kontrastujacej z czystoscia i schludnoscia slubnych ciuchow. Wspolzedne (do sprawdzenia w magach googla to +51° 43' 59.75", +19° 35' 26.21").

- Łaskie wydmy - takie fajne zapiaszczenie w okolicy łasku (jadąc od strony Łasku kierujac sie na Teodory po dojechaniu do Teodorow skrecamy w lewo i... tam juz w sumie pytamy. Jak sobie zapracuje to zlinkuje mapke. Miejsce swietnie. Polecam znalezienie sie tam na chwile przez zachodem slonca przy widocznych wysokich chmurach. Niesamowity efekt swietlny. No ale bez chmur tez naturalnie mega. (51.580179,19.213357)

- Arboretum w Rogowie pod Lodzia. Polecam okres, w ktorym kwitna magnolie. Zawsze jest ladnie ale magnolie... kto lubi wie o co mi chodzi!

- Proste i dlugie drogi z fajnie komponujacymi sie z krajobrazem wielkimi slupami energetycznymi na lodzkim Olechowie w okolicy Della. (przez i za ul. Zakladowa). Mi tam sie podobaja zdjecia na dlugiej prostej drodze. Jeszcze jak jest goraco i powietrze przy drodze faluje... oj... polecam! (prawie nic tam nie jezdzi)

Oczywiscie mozna robic sobie zdjecia w manufakturze i w zwyczajnym parku na laweczce ale moim zdaniem mozna poganiac fotografa po ciekawszych miejscach niz po tych, w ktorych zdjecia ma juz kazdy. W koncu... placimy, wymagamy! :-)

No dobra... zapoznajcie sie z tymi miejscami a w przyszlosci poczestuje Was dodatkowa dawka moich pomyslow na plener.

kamilla1984 - Wto Sie 03, 2010 2:28 pm

Łaskie wydmy są super mieszkam tak niedaleko a nawet bym nie pomyślała że można zrobić tam zdjecia ślubne. Muszę to zapamiętać

[ Dodano: Wto Sie 03, 2010 2:33 pm ]
Koło Łasku w Baryczy jest jeszcze stary młyn płynie tam mała rzeczka podobnie jest w Rokitnicy tylko tam rzeczka płynie przez las są super kamienia po których można chodzic leża one prawie na śroku tej rzeki tylko w tym rok wszystko tak wyschło że rzostał tylko mały strumyk. Są tam też stawy rybne wieć mozna mieć sesje slubno wękarską :lol:

PositiveAga - Wto Sie 03, 2010 3:07 pm

a znacie jakieś ciekawe miejsce na sesję przy samochodzie??

konkretnie interesuje mnie tylko Łódź, bądź najbliższe okolice, aby było zielono i ładnie (niestety do parku samochód nie wjedzie :roll: ) gdzieś aby straż miejska bądź inne osoby się nie doczepili

owieczka_foto - Wto Sie 03, 2010 3:20 pm

PositiveAga, mozecie spróbować wjechać do Poniatowskiego. Dla par młodych straz i policja mają troche wyrozumiałości. My też rrobilismy zdjęcia w miejscu gdzie nie powinniśmy (zakaz wjazdu). Minęły nas dwa patrole i panowie tylko się usmiechnęli.
PositiveAga - Wto Sie 03, 2010 3:22 pm

dzięki owieczka, dobrze wiedzieć że na pary młode przymykają oko :-)
owieczka_foto - Wto Sie 03, 2010 5:32 pm

PositiveAga, pewnie też zależy na kogo trafisz... zawsze oże się trafić jakiś służbista.
WYeksponowani - Wto Sie 03, 2010 5:40 pm

Sesja przy samochodzie i zeby bylo zielono? No to ja polecam zbieg ulic Nery i Kątnej. Niedaleko jest super fajna prosta i nieuzywana dwupasmowka, ktora na zdjecia przy samochodzie tez sie super nadaje. Generalnie sa tam, laki lasy i dobry dojazd.
Pozdrawiam!

Wsp. GPS - 51.745981,19.586045 (do wpisania w google maps).

A wlasnie - wazne pytanie. Co to za samochod? To tez ma znaczenie!

demografik - Sob Sie 07, 2010 5:27 pm

Park Mickiewicza też będzie niezły. Można dość daleko wjechać samochodem.
Kilka zdjęć z autem wyjdzie na pewno sympatycznych.

martula_87 - Nie Sie 29, 2010 2:46 pm

Mi się marzą zdjęcia nad wodą dlatego myślę o Zalewie Sulejowskim.
Narzeczony chce miec zdjęcia na stadionie Widzewa i jeżeli sie tylko uda załatwic wejście to będzie parę fotek na stadionie :)

niesia2708 - Nie Sie 29, 2010 6:54 pm

martula_87 napisał/a:
Mi się marzą zdjęcia nad wodą dlatego myślę o Zalewie Sulejowskim.

My mieliśmy w Bronisławowie :smile: Fajny, czysty piasek tam jest :smile: :smile:
A pierwszą część pleneru mieliśmy w parku w Piotrkowie- zdjęcia w parku, na placu zabaw i w ogrodzie botanicznym :lol: Wszystko zlokalizowane w jednym miejscu :razz:

myszadm - Wto Sie 31, 2010 10:33 pm

My byliśmy w Gołuchowie koło Kalisza.
Sesja odbyła sie w zamku i tamtejszych ogrodach.
Efekt końcowy był niesamowity, warto było jechać 130 km :lol:

demografik - Sro Wrz 01, 2010 1:38 am

niesia2708 napisał/a:
martula_87 napisał/a:
Mi się marzą zdjęcia nad wodą dlatego myślę o Zalewie Sulejowskim.

My mieliśmy w Bronisławowie :smile: Fajny, czysty piasek tam jest :smile: :smile:
A pierwszą część pleneru mieliśmy w parku w Piotrkowie- zdjęcia w parku, na placu zabaw i w ogrodzie botanicznym :lol: Wszystko zlokalizowane w jednym miejscu :razz:


Pokażcie te fotki ;)

niesia2708 - Sro Wrz 01, 2010 7:25 am

demografik, jak będę miała to się odezwę.
Cola - Sro Wrz 01, 2010 3:13 pm

Witam wszystkich :lol:

Przeczytam całe forum... Znalazłam wiele fajnych miejsc na plener za co dzięuję 8)

Każdy podaje parki i zamki... A może znacie jakiś fajny pub, kawiarnie ??

demografik - Sro Wrz 01, 2010 3:44 pm

Cola napisał/a:
A może znacie jakiś fajny pub, kawiarnie ??


Wystarczy przejść się po Pietrynie w południe. Mało ludzi i puste lokale.
Polecam cafe Mafioso. Niedawno robiliśmy tam fotki z młodymi.
Fajne klimatyczne miejsce ;)

Cola - Sro Wrz 01, 2010 9:02 pm

Trzeba mieć jeszcze czas żeby się przejść i się rozejrzeć... Dlatego pytam czy znacie jakieś godne polecenia miejsce?? :wink:
bertula - Sro Wrz 08, 2010 9:13 pm

Mi się marzy sesja w stylu lat 30 tak z cygarem, może przy pokerze....ale nie wiem czy w Łodzi jest jakieś miejsce z takim klimatem :roll: Może któryś fotograf coś doradzi?
mazurowicz.com - Sro Wrz 08, 2010 10:36 pm

choćby kasyno , względnie restauracja jako uzupełnienie
Ania2299 - Czw Wrz 09, 2010 5:42 pm

Ja polecam zamek w Oporowie czy chociażby dawny Polmos w Łodzi.
bertula - Czw Wrz 09, 2010 8:53 pm

Kasyno....w życiu nie byłam w kasynie, tam chyba trzeba mieć niemałą kasę na wejście a jeszcze ciekawe czy można zdjęcia robić... A może się mylę, Mazurowicz proszę napisz mi jak to wygląda?
mazurowicz.com - Czw Wrz 09, 2010 9:20 pm

Jak to wygląda sam nie wiem , podrzucam jedynie pomysł. Natomiast warto po prostu porozmawiać bo równie dobrze nić nie trzeba będzie płacić. Nie musi to być full wypas kasyno ale np coś mniejszego. Nie raz zdarzało się że ktoś udostępnił "miejscówkę" do kilku szybkich zdjęć.
Cola - Czw Wrz 09, 2010 11:48 pm

Najlepiej podejdz do kasyna orbis w silverze,.. Ok godziny 13... Mozna sie umowic na sesje zdjeciowa oczywiscie za oplata...
Yoanna - Pon Wrz 20, 2010 6:01 pm

Kasyno jest chyba tez przy Piotrkowskiej 77;) tam gdzie wcześniej była "Złota Kaczka"
foto.msline.pl - Pią Wrz 24, 2010 2:56 pm

w klubach bilardowych też mozna całkiem poszaleć... całkiem duży i do tego nadający się jest na narutowicza na przeciwko filharmonii...
kakonka - Pon Wrz 27, 2010 11:15 pm

my mieliśmy plener na zamku w Uniejowie :) i jego okolicy :) czekamy na efekt :)
ola88 - Pon Wrz 27, 2010 11:28 pm

U nas była kukurydza :smile: tory, plaża, molo, krzaczki, z szampanem :)
justinaa - Wto Wrz 28, 2010 10:05 am

ola88 napisał/a:
U nas była kukurydza
fajny pomysł, jestem ciekawa efektu
Bian - Wto Paź 19, 2010 10:38 am

[xxx]

Ale wracając do tematu: my mieliśmy plener w Piotrkowie Tryb. - w parku i na Starówce , na placu zabaw i opuszczonej stacji kolejki wąskotorowej. Dzięki temu dało się zrobić trochę ujęć klasycznych, ale i dużo w trakcie dobrej zabawy i wygłupów :)



edit: usunęłam część wypowiedzi dotyczącą postów sprzecznych z Regulaminem, które usunęłam
kryszka

sloneczkoo - Wto Paź 19, 2010 11:32 am

a może wstawicie dziewczyny tu swoje (Waszym zdaniem) najlepsze zdjęcie plenerowe i napiszecie gdzie było?

Będzie ciekawiej dla oka, a może zachęcicie jakąś pannę do danej "pozycji" :P
Mi Ola zrobiła ochotę na zdjęcie z szampanem, a w ogóle bym chciała nad morzem - ale nie będzie takiej możliwości więc zrobimy chyba w Sulejowie ;)

mietka - Wto Paź 19, 2010 12:26 pm

sloneczkoo napisał/a:
a może wstawicie dziewczyny tu swoje (Waszym zdaniem) najlepsze zdjęcie plenerowe i napiszecie gdzie było?


a czy to przypadkiem nie kłóci się z tytułem wątku?

tym bardziej
sloneczkoo napisał/a:
może zachęcicie jakąś pannę do danej "pozycji" :P


chyba chodzi o miejsce, gdzie najlepiej zrobić zdjęcia, a nie o ulubione pozycje w plenerze... ale mogę się mylić...

Ambrozja - Wto Paź 19, 2010 12:30 pm

mietka, ja myślę, że chodziło właśnie o zachęcenie do danego miejsca, ale mogę się mylić, bo słoneczkoo jakoś tak dziwnie pisze :smile:
sloneczkoo - Wto Paź 19, 2010 4:21 pm

Ambrozja napisał/a:
mietka, ja myślę, że chodziło właśnie o zachęcenie do danego miejsca

chodziło właśnie o to + o ustawienie młodych :) 2 in 1..
Nie każdy robi zdjęcia przez fotografa.. czasami niektórzy robią sobie sami (ktoś z rodziny, ze znajomych) i to może być dla nich inspiracja.

mietka napisał/a:
a czy to przypadkiem nie kłóci się z tytułem wątku?

"Zdjęcia plenerowe - GDZIE???" wstawiasz zdjęcie i piszesz gdzie było wykonane (nie widzę problemu)

Ambrozja napisał/a:
bo słoneczkoo jakoś tak dziwnie pisze :smile:

przepraszam :) postaram się w takim razie jaśniej :D
Ale Ambrozja zrozumiałaś więc nie jest źle :D

anooleczka - Wto Paź 19, 2010 4:27 pm

My chcemy mazury.. jak na zeglarzy przystalo.. :D
Choc zastanawiam sie czy nie pojechac blizej- Bronislawow, Sulejow..

mietka - Wto Paź 19, 2010 6:07 pm

ja zawsze marzyłam o plenerze w moich ukochanych Wdzydzach.
Obojętne w jakiej pozycji ;)

niesia2708 - Wto Paź 19, 2010 6:16 pm

mietka napisał/a:
ja zawsze marzyłam o plenerze w moich ukochanych Wdzydzach.

mietka, wszystko przed Tobą :D Wciśniesz się jeszcze w sukienkę?? :smile:

mietka - Wto Paź 19, 2010 6:28 pm

niesia2708, no raczej :)
ale nie wiem czy mąż wejdzie w garnitur :)

sweet-angel - Sro Paź 27, 2010 5:17 pm

laurena,
Witam.
Poprosiłabym namiary na fotografa [smilie=g035.gif]

czerepok.com - Nie Paź 31, 2010 5:57 pm

Moim skromnym zdaniem na plener dobrze jest poświęcić więcej niż 2-3 godziny. Wybrać sobie wstępnie punkt docelowy ale nie ograniczać się do jednego miejsca, czasami przemieszczając się po okolicy wpadnie w oko coś ciekawego i warto przystanąć i spróbować zrobić ujęcia. Zwłaszcza w długie letnie dni warto poświęcić czas i fotografować aż do zmierzchu.

[ Dodano: Nie Paź 31, 2010 6:08 pm ]
Polecam się przejechać do Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich, mając powiedzmy całe popołudnie do dyspozycji można znaleźć wiele malowniczych miejsc, a na koniec można zahaczyć o kopalnie piasku w okolicy Stoków tylko faktycznie na koniec sesji bo jak to w kopalni, można się mocno utytłać :-)

martolinka - Sro Lis 10, 2010 2:03 am

hej ziewczyny mam problem bo slub bedzie zimą jak to fajnie wykorzystac?
Michasia - Sro Lis 10, 2010 12:36 pm

Ja miałam zdjęcia w herbaciarni. Myślę,że możesz to zimą wykorzystać.
ola88 - Sro Lis 10, 2010 12:45 pm

martolinka napisał/a:
mam problem bo slub bedzie zimą jak to fajnie wykorzystac?
Mi plener zimą bardzo się podoba. Coś takiego innego. Ale to tylko wtedy gdy jest dużo śniegu. I można jakieś dodatki do tego dołożyć, typu jakaś bardzo wyrazista róża żeby tak odbijało się od śniegu. Rzucanie śnieżkami, albo założyć sobie łyżwy i na lodowisku ;) a jeszcze można ( ale to tak na bardzo szybko ) zrobić orzełka na koniec pleneru ;) Ale to tylko wtedy jak dużo śniegu jest.
nezabravka - Czw Lis 11, 2010 3:23 pm
Temat postu: arboretum w Rogowie
byłam kilka razy w arboretum w Rogowie i muszę przyznać, że zdjęcia wychodzą piękne... chociaz ślubne dopiero przede mną;) wiosną urzeka soczysta zieleń i tak jak już tu ktoś pisał kwitnace magnolie,a wcześnie w maju całe "pola" zawilców, za to jesienią feeria przepięknych kolorowych liści... do wykorzystanie sporo ławeczek, alejek, trochę skałek w alpinarium i staw...
na pewno arboretum jest świetną alternatywą dla ogrodu botanicznego, koszta też nie są wygórowane 50zł + bilety wstępu chyba 7zł/osoba

a swoją drogą urzekła mnie też Arkadia:)

turecik - Sob Lis 27, 2010 12:47 pm

Witam wszystkich, jestem tu po raz pierwszy, forum bardzo mi się podoba, można sie tu dużo dowiedzieć.
Mój ślub odbędzie się w 08 października 2011 r. :D i mam do Was takie pytanie.

W trakcie wesele, tak gdzieś koło godz. 20 chciałabym z kamerzystą i świadkami wybrać się w jakieś ładne miejsca aby porobić kilka zdjęć i coś nagrać - taki ala plener. Nie stać mnie na fotografa i profesjonalny plener :( Wiecie może gdzie można zrobić jakieś ładne zdjęcia, myślałam o parkach ale jak będzie padać, może Palmiarnia ale czy o takiej godzinie będzie czynna?
Piszcie, czekam na wasze pomysły.

marlena1987 - Nie Lis 28, 2010 4:57 pm

A może ktoś z Was dziewczyny miał może robiony plener wieczorem w Manufakturze?
2emi2 - Nie Lis 28, 2010 5:29 pm

turecik: ja miałam ślub w tym roku 09.10 i koło 20 to było już tak ciemno że raczej żadne plenerowe zdjęcia w parkach nie wyjdą. Nasz plener zaczął się o 12 i trwał 2 godz (byliśmy w parku Poniatowskiego) więc może uda się Wam wyrwać na takie 2 godz wciągu dnia.
turecik - Nie Lis 28, 2010 9:30 pm

Tyle że moja świadkowa musi dojechać do mnie 120 km więc przed ślubem nie zdążymy. Raczej chodzi mi o taki spacer + jakieś zdjęcia (zamiast sztucznych pozowań w studio), nie taki typowy plener :P dlatego miejsce musi być fajnie oświetlone skoro będzie ciemno. Nie wiem czy wiecie o co mi chodzi :roll:
fotografialodz - Pon Lis 29, 2010 12:07 am

osoba fotografujaca musi miec statyw, to podstawa przy takich zdjecia, lub dodatkowe oswietlenie parasolki itd.., a wy musicie byc nieruchomo :)
mazurowicz.com - Pon Lis 29, 2010 9:32 am

Skończy się na tym że to będą i tak pozowania niż plener , bo w takim czasie i warunkach nie da się zrobić tego porządnie po prostu. Tak to tylko w Erze :twisted:

Wszelkie parki itp miejsca uliczne odpadają ze względu na słabe i ograniczające oświetlenie. Kamerzysta pewnie będzie swoją lampką świecił jak znam życie i przy czymś takim tym bardziej nie ma szans na zdjęcia.

Trzeba inaczej sprawę przemyśleć albo odpuścić i pozostać przy zdjęciach na sali.

AnBa - Pią Gru 10, 2010 10:40 am
Temat postu: Tylko w Foto Ewa
Jeśli zdjęcia w plenerze, to tylko w Foto Ewa, nieważne czy to Piotrkowska, czy Manufaktura czy park czy gdzieś indziej, zdjęciami będziecie zachwyceni. My jesteśmy i nie zalujemy ani odrobinę!!!
yorkwomen - Pią Lut 04, 2011 6:03 pm

proponuję Góra Kamieńsk przy wiatrakach i na wydmach jest tam przepięknie :)
Marcka - Nie Lut 06, 2011 11:53 am

ja marzę o zdjęciach w parku w Arkadi :) :zakochany:
ewa.krzys - Czw Mar 03, 2011 1:29 pm

Mi bardzo podoba się Park Matejki, mimo że jest dość mały :) Natomiast Moja Lepsza Połówka woli Park (i eeeee... nie wiem jak on się nazywa) w pobliżu ul. Matejki, tzn. jakieś 2 km, tam obok jest jakaś hala sportowa i bardzo spokojna okolica. Myślę, że właśnie tam zrobimy nasze zdjęcia plenerowe :)
martula_87 - Pią Mar 04, 2011 3:02 pm

ewa.krzys, Chyba park 3 maja????ten wzdłuż torów kolejowych???
aneczka_85 - Pią Mar 04, 2011 3:22 pm

Marcka napisał/a:
ja marzę o zdjęciach w parku w Arkadi :) :zakochany:


My część zdjęć mieliśmy właśnie w Arkadii, są cudowne!!! :) polecam! a w drodze powrotnej do Łodzi można jeszcze zatrzymać się nad zalewem w Głownie :)

ewa.krzys - Sob Mar 05, 2011 8:30 pm

martula_87, tak, dokładnie o ten park nam chodzi. Co o nim myślicie? :)
martula_87 - Nie Mar 06, 2011 7:05 am

ewa.krzys napisał/a:
Co o nim myślicie?

Wiesz to jest taki mój park mieszkam blisko często tam jestesmy na spacerach więc dla mnie jest ok.
Tylko w sumie tam nie ma jakiś super miejsc na zdjęcia.
A może park Źródliska jest w pobliżu i często pary robią tam zdjęcia plenerowe?

Dosia_Zosia - Nie Mar 06, 2011 3:04 pm

martula_87 napisał/a:
A może park Źródliska


park Źródliska moim zdaniem bardzo się nadaje, trochę tam odnawiają ostatnio m.in. altankę dla orkiestry i Dom Ogrodnika w Źródliska I,teraz ten Dom to będzie ozdoba parku. Natomiast w Źródliska II jest drewniana altanka(ale bardzo pobazgrana) i takie jakby ruiny. Dodatkowo w ogródku dydaktycznym palmiarni, otwartym chyba od maja, też jest altanka i fontanna ale nieduża.

rafalolczyk.com - Nie Mar 06, 2011 6:17 pm

Parki w Łodzi, to ogólnie mega-oklepany temat i miejscówka.
Niestety ale w niektóre dni przypomina, to troszkę jakieś zawody w robieniu zdjęć :)
Podobnie jak Arkadia i mój osobisty lider: literki i rynek Manufaktury :D

To jakbym miał już wybierać, to chyba zdecydowałbym się na zdjęcia w studio :)

Pozdrawiam

555 - Nie Mar 06, 2011 6:22 pm

rafalolczyk.com napisał/a:
Parki w Łodzi, to ogólnie mega-oklepany temat i miejscówka.
a co może być oklepanego w parku..? :?
rafalolczyk.com - Nie Mar 06, 2011 7:42 pm

555 napisał/a:
a co może być oklepanego w parku..?


oklepane jest całe miejsce - drzewko, ławeczka, chodniczek itp.
jasne, ze da sie tam zrobić zdjęcia i wiele Par się na to decyduje i upiera.
ale ja za wszelką cenę chcę od tego uciekać.

czy park jest oklepany skoro w niektóre dni widac po kilka par w tej samej chwili robiące zdjęcia na tym samym terenie? chyba tak, nie?

i takie oklepanie miałem na myśli - bo potem te miejsca widać wszędzie na zdjęciach dziesiątek par - a każdy chciałby mieć "wyjątkową" pamiątkę z tego dnia.
rozpoznajemy te same altanki, te same ławeczki, te same ścieżki itp.

to jest własnie dla mnie "oklepanie"

no ale jak ktoś się uprze, to nie pozostaje nic innego jak rozbudzić kreatywność - ale miejsce praktycznie zawsze będzie do rozpoznania.

fotografialodz - Nie Mar 06, 2011 7:58 pm

niekoniecznie kazde zdjecie mozna pokazac w inny sposob i wcale e miejsca nie musza byc rozpoznawalne, to zalezy wylacznie od kreatywnosci i umiejetnosci fotografa
rafalolczyk.com - Nie Mar 06, 2011 8:17 pm

oczywiscie - ale jesli do kilku łodzkich parków zawita te dziesiatki par - to mimo kratywnosci znajda sie gdzies jesli nie podobne kadry, to ropoznawalne miejsca.

ale kreatywnosc bezwzglednie jest tutaj nieodzowna.

555 - Nie Mar 06, 2011 8:45 pm

rafalolczyk.com, ale Ty patrzysz z perspektywy fotografa oglądającego dziesiątki sesji plenerowych, a młoda para ma zazwyczaj jedna sesję i jest ona o tyle wyjątkowa, że jest ich.. nawet jeśli pozują w alei, w której przed nimi pozowało milion innych par..
poza tym nadal nie rozumiem, jak przyroda, drzewa, mogą się opatrzyć.. :)

rafalolczyk.com - Nie Mar 06, 2011 8:49 pm

faktycznie, moge zerkac z pozycji fotografa i to powoduje specyficzna sytuacje.
z tym sie zgadzam.

natomiast z wyjatkowoscia miejsca o nazwie Park w Arkadii itp - mam pewne watpliwosci.

Dosia_Zosia - Nie Mar 06, 2011 8:55 pm

rafalolczyk.com napisał/a:
jasne, ze da sie tam zrobić zdjęcia i wiele Par się na to decyduje i upiera.


przepraszam a komu ma się podobać miejsce pleneru: fotografowi czy młodym? Mi osobiście park Źródliska bardzo podoba jako miejsce i gdybym nie miała zdjęć w studio to tam chciałabym mieć plener i mało mnie obchodzi czy jest oklepany czy nie. Cóż z tego,że fotograf powie,że ciekawsze zdjęcia byłyby np.na bocznicy kolejowej jeżeli mi się takie zdjęcia nie podobają.

555 - Nie Mar 06, 2011 9:46 pm

ja pisałam o łódzkich parkach :)
rafalolczyk.com - Nie Mar 06, 2011 9:51 pm

dlatego właśnie napisałem, że niektóre Pary (na szczęście już coraz mniej) upierają się na parki :)

i zawsze, to Para wybiera miejsce - ja tylko mogę zaproponowac alternatywne rozwiązania i moje propozycje po spotkaniu z Para.
i tylko po spotkaniu i po długiej rozmowie - bowiem każda Para ma swoje "wizje" tego dnia i tez swoje indywidualne predyspozycje.

nie nalegałbym wciskania totalnie wyluzowanej Pary w klimat słodkich przytulanek na tle parku i podobnie Pary, która chce mieć zdjęcia "spokojne" zeby wrzucac ja w klimat np. zrujnowanej fabryki i kazac im "wariowac".

to fotograf jest dla Par i taką zasadę wyznaję w swojej pracy i w kontaktach z Klientami.


[ Dodano: Nie Mar 06, 2011 9:52 pm ]
555 napisał/a:
ja pisałam o łódzkich parkach


dlatego dopisałem " itp" :)

fotografialodz - Pon Mar 07, 2011 2:00 am

a moze wlasnie recepta na fajny plener to zroznicowanie miejsc
rafalolczyk.com - Pon Mar 07, 2011 8:38 am

fotografialodz napisał/a:
a moze wlasnie recepta na fajny plener to zroznicowanie miejsc


Oczywiście popieram! :)

obiektywnie - Pon Mar 07, 2011 11:41 am

Różne są plenery - ale ostatnio widziałem świetne zdjęcia zrobione koło łodzi w burzonych obecnie wiejskich zabudowaniach wysiedlonych pod autostradę. Stare kolorowe ściany, dechy na podłogach, przez okno widać stodołę. znaleźli nawet zarąbistą studnię na podwórku. Zdjęcia wyszły rewelacyjnie. Ale to było jednorazowo - w zeszłym tygodniu widziałem jak zabudowania znikały ... w kłębach kurzu ... ;-(
Dosia_Zosia - Wto Mar 08, 2011 8:56 am

Mi przyszedł do głowy park Klepacza za katedrą, tam są 2 wille Richtera i jak ktoś miałby zdjęcia w kwietniu to akurat wtedy kwitnie cebulica, tworzy takie niebieskie dywany,bo rośnie jej tam całe mnóstwo,niesamowicie to wygląda.



Fajnym miejscem byłby tez Wydział UŁ przy Franciszkańskiej 1/5, tam jest taki pałacyk, ogród i fontanna a z tyłu przy Północnej jest park Helenów








FotoFocus - Wto Mar 08, 2011 9:59 am

Noo całkiem ładne miejsce na plener z tych zdjęć ale również mogę polecić za Łodzią w Nieborowie jest tam uroczy park z starodrzewami gorąco zachęcam chodź kawałeczek jest drogi
amazonka - Wto Mar 08, 2011 7:51 pm

A my w końcu się zdecydowaliśmy na sesję w stajni Agro-Food w okolicach Złotorii pod Toruniem. Z relacji właścicielki wynika, że wiele par robi sobie tam zdjęcia - mamy siano, mamy ładny hotel i genialną "gospodę" z jedną ścianą przeszkloną z widokiem na krytą ujeżdżalnię i stołkami barowymi zrobionymi z siodeł 8) :D

Ale my byliśmy pierwszą parą, która konno pojechała tam w teren. A jest gdzie :smile:

Genialny starodrzew sosnowy, zapomniany, zarośnięty zagajnik, w którym ktoś wyciął dwa rządki drzew - akurat na przejazd dwóch koni... Podjazdy i zjazdy, polany... Eh, się rozmarzyłam. Uwielbiam to miejsce. No i oczywiście dwa przepiękne srokacze do naszej dyspozycji

Ogólnie - rewelacja :smile: :smile:

karola28 - Pon Mar 21, 2011 11:19 am

mnie tez marzy się sesja w plenerze ale nie wiem jak to bedzie w październiku. miał ktoś z Was zdjecia w jesiennym plenerze w okolicach Łódź. poza Botanikiem bo tam już wszyscy robią. Nieborów wygląda ciekawie
fotografialodz - Pon Mar 21, 2011 4:27 pm

a mi sie bardziej podoba arkadia ale to juz oczywiscie kwestia gustu

jesli chodzi o plener to tez zalezy jakiego rodzaju ma byc, generalnie jesli chodzi o pazdziernik jak sie trafi dzien to wcale nie jest brzydko, czesto robie plenery w tym czasie, trzeba tylko czasami poczekac pare dni na ladna pogode i juz.

generalnie nawet jak pada mozna zrobic bardzo ladna sesje , bardziej indriustrialna lub "nowoczesna" i tez romatyczna zarazem

Siasia - Wto Kwi 05, 2011 7:30 pm

Nie wiedziałam do tej pory, że istnieje coś takiego jak cebulica :) ale jest cudna :) ja choć już zamężna, wciąż nie mam żadnych zdjęć z sesji...jakoś nie możemy się zebrać :) jak tak dalej pójdzie, plener będzie akurat na rocznicę :)
ola88 - Wto Kwi 05, 2011 9:46 pm

Dosia_Zosia napisał/a:
Mi przyszedł do głowy park Klepacza za katedrą, tam są 2 wille Richtera i jak ktoś miałby zdjęcia w kwietniu to akurat wtedy kwitnie cebulica, tworzy takie niebieskie dywany,bo rośnie jej tam całe mnóstwo,niesamowicie to wygląda.
o tak bardzo ładnie się prezentują. Z tego co mówili w tv to zakwitły :) Muszę koniecznie w weekend się przejechać i zrobić parę fotek :) strasznie podobają mi się te kwiatki :)
melinda - Sob Kwi 16, 2011 4:29 pm

Marzy mi się sesja plenerowa w kwiatach...duuuużo kwiatów ale nie ogród botaniczny! (ślub będzie w ostatnim tygodniu czerwca 2012r) - czy ktoś ma pomysł na taki plener? :)
justine81 - Sob Kwi 16, 2011 7:00 pm

A my planujemy zdjęcia plenerowe w lesie za Szadkiem, mamy tam domek :) Po drodze chcemy parę zdjęć na torach kolejowych, w czerwcu jest tam pełno maków :) Pewnie zaraz ktoś powie, że tory są 'oklepane' ale jak zobaczyłam te maki 3 lata temu, to wiedziałam, że chcę mieć tam zdjęcia plenerowe :)
owieczka_foto - Sob Kwi 16, 2011 9:19 pm

melinda napisał/a:
Marzy mi się sesja plenerowa w kwiatach...duuuużo kwiatów ale nie ogród botaniczny! (ślub będzie w ostatnim tygodniu czerwca 2012r) - czy ktoś ma pomysł na taki plener? :)

bierzesz pod uwagę Rogów?

melinda - Nie Kwi 17, 2011 4:02 pm

owieczka_foto napisał/a:
melinda napisał/a:
Marzy mi się sesja plenerowa w kwiatach...duuuużo kwiatów ale nie ogród botaniczny! (ślub będzie w ostatnim tygodniu czerwca 2012r) - czy ktoś ma pomysł na taki plener? :)

bierzesz pod uwagę Rogów?


tak, tylko nigdy tam nie byłam i nie wiem czy to raczej drzewa i krzewy czy również kwiaty kwitnące w końcu czerwca (no właśnie a co kwitnie wogóle w tym czasie- bo ja ogrodniczy laik jestem)?

fotografialodz - Nie Kwi 17, 2011 10:20 pm

generalnie z tego co pamietam to w tym okresie trudno bedzie znalesxc pola czy laki w kwiatach ale moge sie mylic


w rogowie sa napewno krzewy i one na 100% kwitna w tym czasie , duze czerwone kwiaty, ale jak sie nazywaja nie wiem

Dosia_Zosia - Wto Kwi 26, 2011 10:27 pm

fotografialodz napisał/a:
krzewy i one na 100% kwitna w tym czasie , duze czerwone kwiaty,

może chodzi o różanecznik(azalię), wygląda tak

sapientia3 - Nie Maj 22, 2011 10:38 pm

polecam Manufakturę w Łodzii
wamaba - Nie Maj 22, 2011 10:52 pm

melinda napisał/a:
owieczka_foto napisał/a:
melinda napisał/a:
Marzy mi się sesja plenerowa w kwiatach...duuuużo kwiatów ale nie ogród botaniczny! (ślub będzie w ostatnim tygodniu czerwca 2012r) - czy ktoś ma pomysł na taki plener? :)

bierzesz pod uwagę Rogów?


tak, tylko nigdy tam nie byłam i nie wiem czy to raczej drzewa i krzewy czy również kwiaty kwitnące w końcu czerwca (no właśnie a co kwitnie wogóle w tym czasie- bo ja ogrodniczy laik jestem)?


Azalie i różaneczniki pod koniec czerwca już nie kwitną, ale z tego co wiem z pewnością kwitnie jaśmin.

szoszenka - Pon Maj 23, 2011 11:59 pm

moim zdaniem to kwestia fotografa, my mieliśmy fotki w ogrodzie botanicznym i wyszły cuuuudddoooowwwwnie:) jesteśmy bardzo zadowoleni...
E-mariposa - Pią Cze 10, 2011 3:23 pm

Park Poniatowski jest strasznie oklepany. Może wyjedźcie gdzieś dalej., my zrobiliśmy sobie sesję w Pradze czeskiej, a potem zostaliśmy na kilka dni odpoczynku po zamieszaniu związanym ze ślubem
bertula - Pią Cze 10, 2011 8:40 pm

szoszenka napisał/a:
moim zdaniem to kwestia fotografa, my mieliśmy fotki w ogrodzie botanicznym i wyszły cuuuudddoooowwwwnie:) jesteśmy bardzo zadowoleni...


Zgadzam się w 100 % Miejsce, miejscem najważniejsi są ludzie :)

Magdzik - Wto Cze 21, 2011 7:57 pm

My postanowiliśmy, że następnego dnia po ślubie cywilnym również pojedziemy w plener i zrobimy sobie pamiątkę. Co prawda nie będziemy zamawiać fotografa ale siostra nam zrobi zdjęcia. Myślę, że to będzie dla nas świetna pamiątka :razz:
asia7 - Pią Lip 15, 2011 6:36 pm

ja bardzo bym chciała sesję na motorkach, szczególnie, że obydwoje jesteśmy kierowcami więc można byłoby zrobić coś ciekawego :D
np. dla odmiany to ja bym wiozła P. z tyłu jako plecaczek :cool:

Agu24 - Sob Lip 16, 2011 5:09 pm

My mieliśmy zdjęcia w Zespole Pałacowo-Parkowym w Małkowie(zaraz za Wartą), potem pojechaliśmy nad Jeziorsko, które jest niedaleko od pałacyku i ostatni przystanek to przypadkowe pole :)
e_linka2 - Pon Sie 22, 2011 11:26 pm

Czy ktoś z was orientuje się może czy teren loftów scheiblera jest otwarty? Chcielibyśmy zrobić tam zdjęcia, ale nie wiemy czy da się wejść do środka.
artisticzoom - Wto Sie 23, 2011 8:03 am

e_linka, nie wiem jak teraz ale przed wakacjami był otwarty i po terenie oraz wnetrzach oprowadził mnie bardzo sympatyczny ochroniarz ;) Warto przed wejsciem na teren zapukać do budki ochroniarzy.
Dosia_Zosia - Wto Sie 23, 2011 9:18 pm

e_linka2, nasza forumka agulka1989 miała tam niedawno plener więc może napisz do niej.
agulka1989 - Wto Sie 23, 2011 9:29 pm

e_linka2 już Ci mówię :)
My weszliśmy do ochroniarzy i zapytaliśmy czy moglibyśmy wjechać na teren i zrobić sobie kilka zdjęć. A kiedy ochroniarze na nas spojrzeli to z meeeega uśmiechami powiedzieliśmy, że się odwdzięczymy :wink:
I kiedy już wychodziliśmy dostali od nas flaszeczkę :) Podziękowali, złożyli życzenia i powiedzieli, że wypiją nasze zdrówko po służbie.

fotografialodz - Wto Sie 23, 2011 10:17 pm

generalnie widok pani mlodej i pana mlodego + flaszka weselna czyni cuda :)
agulka1989 - Wto Sie 23, 2011 10:26 pm

fotografialodz napisał/a:
widok pani mlodej i pana mlodego + flaszka weselna czyni cuda

Amen :)

draco1234 - Czw Wrz 08, 2011 4:55 pm
Temat postu: Plener
Witam!
Na plener w Łodzi polecam Park Źródliska, Ogród Botaniczny, symbolicznie Plac Wolności (bo po ślubie już po wolności ;-) )
Jeśli bawią kogoś klimaty industrialne polecam Tomaszów Mazowiecki opuszczona fabryka Wistom, a także Muzeum PKP w Karsznicach.

edit:usunięty fragment postu, reklama niezgodna z regulaminem

asiaj2001 - Wto Wrz 13, 2011 8:41 am

agulka mozesz załączyć jakieś zdjęcie z tych loftów?
fuente - Pon Wrz 26, 2011 8:01 pm

My planujemy zrobić plener w Arkadii . zachwyciło nas to miejsce i jeśli tylko fotograf nie będzie oponował to właśnie tam chcemy zrobić zdjęcie ;)
Malena - Sro Wrz 28, 2011 1:32 pm

My tak jak planowaliśmy udaliśmy się do łódzkiego lunaparku, wyszło rewelacyjnie, plener wesoły, kolorowy, dynamiczny + dobra zabawa, bop najeździliśmy się na karuzelach i innych ciekawych przyrządach. Zdjęcie wyszły radosne i kolorowe.

Ogród botaniczny też jest bardzo fotogeniczny, zdjęcia nad stawem wychodzą pięknie.

Fotografnia.pl - Pią Wrz 30, 2011 8:15 pm

Witajcie!

Jestem tu po raz pierwszy...i też miałem ten problem....Dokąd zabrac młodych na plener? Mieszkam niedaleko Arkadii i Nieborowa, a jeszcze bliżej Walewic. Powiem Wam, ze ok...miejsca są ładne - szczególnie ogród w Nieborowie.. Jeśli zaś chodzi o Arkadię...to wpadłem tam kiedyś przypadkiem i zabawnie to wyglądało gdy zza drzew i zabudowań wystawały czarnobiałe postacie... Zapytacie dlaczego zabawnie? Bo akurat tego dnia (choć byłem tam po raz pierwszy) naliczyłem w tym samym czasie aż 8 par!! Dlatego mnie to odpycha...No, ale miejsce jest ładne. Jeśli chodzi o Walewice, to tam jest ok, ale pełno komarów, żab i generalnie jest mokro. Uważajcie na to. Można załatwić by zrobić zdjęcia w środku pałacu...tam gdzie Napoleon i Pani Walewska...no właśnie.. :) Koszt ostatnio to 150zł. Trzeba to załatwiać z Panem Warszawskim, który jest tam administratorem. Miejsce moim zdaniem lepsze niż Arkadia. Obok jest stara gorzelnia no i są stajnie z konikami. Fajnym miejscem jest też pałacyk koło tamy we Włocławku oraz sama tama. Ja natomiast zdam Wam w przyszłym tygodniu relacje z mojego dzisiejszego pomysłu....... Aeroklub Łódzki. Sprawe mam już załatwioną, więc jakby co, to chętnie pomogę.
Pozdrawiam
Łukasz

amazonka - Wto Paź 04, 2011 3:00 pm

Fotografnia.pl napisał/a:
no i są stajnie z konikami


Na stajnie nie wolno wchodzić. Chyba, że ma się znajomego, co trzyma konia na prywatnej. Szkoda, że Warszawski tam dalej czuje się panem i władcą... :evil:

Magdzik - Wto Paź 04, 2011 3:19 pm

My w starej cegielni robiliśmy, w parku itp. Przyroda :P
bubka - Wto Paź 04, 2011 7:59 pm

Witajcie :) czytam i czytam i muszę przyznać że ciekawy pomysł z tym ogrodem botanicznym ;) tymbardziej że ślub planujemy w maju.. świeża zieleń mmm... :) chociaż z racji że moj narzeczony jest z krakowa a ja kocham to miasto, myslim żeby jednak jakieś fotki zrobić też tam:)
alamakota - Wto Paź 04, 2011 8:59 pm

Witam,

My fotki robiliśmy w PArku Julianowskim, bardzo fajne miejsce z wieloma mozliwościami.
Jest woda, skałki, muszla koncertowa...zdjęcia wyszły super, także polecam :)

Polecam też fotografke, bo dobre zdjęcia = dobry fotograf ;)

aniulka_lp - Wto Paź 18, 2011 11:20 am

A gdzie zrobić zdjęcia kiedy jest tak zimno jak akutalnie? Slub mamy za rok w pazdzierniku i troche sie martwie...
Fotografnia.pl - Wto Paź 18, 2011 11:38 am

Może w hucie? A tak serio mówiąc....to ja mam ten sam problem. Mam zdjęcia w ten czwartek. Mieliśmy robić w aeroklubie, ale mi się Młody rozchorował. Teraz Pan Prezes jest na urlopie jeszcze do końca tygodnia. Brrrr.....no sam nie wiem...
motylica - Wto Paź 18, 2011 11:43 am

aniulka_lp to wszystko moim zdaniem zależy od pomysłu na sesję.
klasycznie część nowożeńców wybierze się do palmiarni lub hotelu... inni wybiorą salę gimnastyczną lub stary garaż :)

tomcia - Wto Paź 25, 2011 8:11 pm

Z racji zmiennej, jesiennej pogody, część zdjęć zrobimy pewnie w jakiejś fabryce. Czy ktoś zna miejsce podobne do EC1? Wiem, że na zewnątrz można wykorzystac Łódź Art Center, ale szukamy tez czegoś z możliwością wejścia do środka. Plener już za kilka dni. Help, please! :?

[ Dodano: Wto Paź 25, 2011 11:40 pm ]
i jeszcze jedno pytanie: czy orientuje się ktoś może gdzie są robione zdjęcia, gdzie para pływa łódką po niedużym stawie? Powtarzają się takie zdjęcia u wielu fotografów, ale jakoś na botanik mi to nie wygląda...

Karola5 - Sro Paź 26, 2011 4:47 pm

tomcia, na pewno w Wilanowie w Warszawie ale nie wiem czy to nie za daleko :smile:
tomcia - Sro Paź 26, 2011 8:05 pm

Hmm, no rzeczywiście to może być ten staw. Trochę daleko, ale pomyślę:) Dzięki za podpowiedź Karola5!
Dosia_Zosia - Czw Paź 27, 2011 11:35 am

tomcia, a może biała fabryka Geyera, tam jest muzeum włókiennictwa ale zapewne nie wszystkie pomieszczenia są wykorzystane, może by się zgodzili udostępnić. Bo tak to nic innego nie przychodzi mi do głowy.Ewentualnie tkalnia Scheiblera(czyli dawny Unionteks) ale tam wejście jest bardzo ryzykowne bo wszystko się rozsypuje i w ogóle nie wiem czy można tam wejść.A drugi pomysł to Fakora, zaraz za dworcem na Chojnach,to jest budynek starej odlewni tyle że jest bardzo zaniedbany ten budynek,kilka lat temu był tam pożar a poza tym wejście jest łatwo dostępne i może być siedzibą bezdomnych. Tak wygląda jedna z hal


anooleczka - Czw Paź 27, 2011 1:41 pm

My mielismy zdjecia w Piszu na Mazurach.. oczywiscie na lajbie :D
Dosia_Zosia - Czw Paź 27, 2011 2:31 pm

tomcia, jeszcze jest fabryka Ossera na Przybyszewskiego 99(skrzyżowanie Przybyszewskiego/Kilińskiego za kościołem MB Fatimskiej) ale nie wiem czy można wejść do środka, wygląda tak


tomcia - Czw Paź 27, 2011 4:47 pm

Dosia_Zosia, dzieki za podpowiedzi! :D Wiem, ze Fakora jest całkowicie niedostępna-strażnicy nie wpuszczą i już, natomiast z białą fabryką i tą na Przybyszewskiego, zrobię rekonesans:)
motylica - Czw Paź 27, 2011 6:22 pm

fakora wygląda zachęcająco :-)
Dosia_Zosia - Czw Paź 27, 2011 7:27 pm

Znalazłam album ze zdjęciami z fabryki Ossera http://picasaweb.google.c...StanNa07022009#

[ Dodano: Czw Paź 27, 2011 10:12 pm ]
sesja fotograficzna w muzeum włókiennictwa kosztuje od 100 do 400 zł,na tej stronie jest cennik http://www.muzeumwlokiennictwa.pl/wynajecie-sal/

tomcia - Pią Paź 28, 2011 8:50 pm

no nie, 100-400 zł to za dużo. Będziemy próbować w fabryce Ossera albo w uwiecznianym już milion razy przez inne pary Łódź Art Center.
Dosia_Zosia, jesteś niezastąpiona! :hurra:

Dosia_Zosia - Pią Paź 28, 2011 9:49 pm

drobiazg naprawdę :oops: ja tylko wyszukałam w internecie, na fabrykę Ossera trafiłam zupełnym przypadkiem kiedy oglądałam zdjęcia na Google Earth :)

[ Dodano: Pią Paź 28, 2011 10:29 pm ]
Jeszcze pytałaś o zdjęcia na pary pływającej łódką po stawie to na dobrą sprawę można by też pokombinować coś w Łodzi bo jest Młynek, Arturówek, Stawy Jana, Stawy Stefańskiego ale są dwa problemy. Po pierwsze:trzeba mieć tę łódkę a wydaje mi się,że wszelkie wypożyczalnie takiego sprzętu to chyba tylko latem są czynne a druga sprawa to z większości stawów woda jesienią jest spuszczana, nie wiem czy już ale może tak być.

hanka5 - Nie Lis 27, 2011 12:01 am

Ja ostatnio na stronie kulturaviva ogladałam pałac w Wilanowie i właśnie tam chciałabym mieć sesję fotograficzną.
Deco-Strefa - Wto Sty 17, 2012 2:22 pm

My podobnie jak Malena mieliśmy sesję w lunaparku, chociaż było to kilka lat wcześniej. Potwierdzam jednak - było super! Mina fotografa, kiedy robiliśmy zdjęcia na diabelskim młynie - bezcenna!

Poza tym mamy fotkę na skrzyżowaniu Kościuszki/Piłsudskiego (przejście przy Centralu), kilka ujęć pod naszym blokiem i w naszym M.

Zastanawiałam się też nad wspomnianą już tu Arkadią i Nieborowem - ale coś nam nie zagrało.

koniczynka84 - Wto Sty 17, 2012 2:35 pm

ja mam głuuupi pomysł żeby "rozłożyć" plener na różne pory roku :) np. w tym samym miejscu tylko z różną kolorystyką natury :D

[ Dodano: Wto Sty 17, 2012 2:37 pm ]
albo np. u mnie w pracy... przy wytłaczarce :) albo ze spawarką w rękach :D

zbigniewszulc - Wto Sty 17, 2012 4:45 pm

wielu fotografów oddaje materiał ze ślubu po 4 tygodniach od ostatnich zdjęć, więc roczny plener byłby kłopotliwy
All-me - Wto Sty 17, 2012 4:54 pm

koniczynka84 napisał/a:
albo np. u mnie w pracy... przy wytłaczarce :) albo ze spawarką w rękach :D
heheh to calkiem dobry po,mysł :smile:
U mnie z pistoletem do nakładania sylikonu 8) :lol:

ewelinailukasz - Pią Lut 03, 2012 2:52 pm

Ja polecam zdjęcia plenerowe w Gołuchowie. Przepiękny zamek i otoczenie :)




rzach - Wto Maj 01, 2012 9:59 am

POLECAM ZAMEK UNIEJÓW, RUINY ZAMKU W BESIEKIERACH, ZAMEK ŁĘCZYCA, TUM
mart_usia_1984 - Pią Maj 04, 2012 10:43 pm

Witam, szukamy miejsca z kawałkiem plaży i wodą do sesji plenerowej. Nic nie przychodzi mi do głowy - wiem, że w dużej mierze winę ponosi za to lokalizacja naszego pięknego miasta, ale może ktoś coś kiedyś widział ciekawego (jakaś stara żwirownia, Zalew Sulejowski, Jeziorsko - tylko w którym miejscu konkretnie?)???
ewa.krzys - Sob Maj 05, 2012 9:00 am

Jedna z naszych forumek miała zdjęcia w okolicach Zalewu Sulejowskiego, nie jestem pewna, ale to chyba martula87. Agulka1989 również miała zdjęcia na plaży i w wodzie. Myślę, że możesz je podpytać :)

Mam nadzieję dziewczyny, że się nie obrazicie, że Was wywołałam :wink:

martula_87 - Sob Maj 05, 2012 9:08 am

ewa.krzys, zgadza się my byliśmy nad Zalewem Sulejowskim. Byliśmy też w Białej Górze i tam jest http://www.piasek.com.pl/ i to jest ta kopalnia piasku.My zrobiliśmy to wszytko jakoś po drodze zaczynając od Niebieskich Źródeł w Tomaszowie, kolejna Biała Góra, później byliśmy nad wodą a na koniec Sulejów.
Moim zdaniem warto wybrac kilka miejsc a nie ograniczac się do jednego.

mart_usia_1984 - Nie Maj 06, 2012 10:49 pm

martula_87 napisał/a:
Moim zdaniem warto wybrac kilka miejsc a nie ograniczac się do jednego.


W Łodzi mamy kilka miejsc, ale marzy mi się jeszcze plaża ;) A w tej Babiej Górze trzeba się jakoś zapowiedzieć wcześniej czy wpuszczą bez problemu? A nad Zalewem Sulejowskim to którym dokładnie miejscu? Sorry za tą ilość pytań, ale kto pyta nie błądzi ;)

martula_87 - Pon Maj 07, 2012 6:57 am

W Białej Górze my byliśmy w sb więc nic tam się nie działo nawet żywej duszyczki nie było ale napewno jak są prowadzone pracę to nikt tam Cię nie wpuści.A nad Zalewem to niestety nie pamiętam miejscowosci.
kasia_m - Pon Maj 07, 2012 11:51 am

My również mieliśmy zdjęcia na Białej Górze w zeszłym roku. Tyle że w niedziele przed południem. Pan Ochroniarz się zorientował, że jesteśmy jak już zbieraliśmy się do odjazdu.
mart_usia_1984 - Pon Maj 07, 2012 1:25 pm

Dziękuję Wam za informacje :) zasięgnę jeszcze języka u wujka Google ;)
fotografialodz - Pon Maj 07, 2012 4:10 pm

tam na ochroniarza dziala butelka wodki, oczywiscie ja nie sa prowadzone roboty , wiec najlepiej popoludniu jechac
niesia2708 - Wto Maj 08, 2012 6:20 am

mart_usia_1984 napisał/a:
Witam, szukamy miejsca z kawałkiem plaży i wodą do sesji plenerowej. Nic nie przychodzi mi do głowy - wiem, że w dużej mierze winę ponosi za to lokalizacja naszego pięknego miasta, ale może ktoś coś kiedyś widział ciekawego (jakaś stara żwirownia, Zalew Sulejowski, Jeziorsko - tylko w którym miejscu konkretnie?)???

Jeśli zalew Sulejowski to polecam Tamę w Smardzewicach- tam chyba forumka Yoanna miała zdjęcia robione. Tylko odradzam weekendy bo wtedy tam jest dużo ludzi. No i Biała Góra z piaskiem jak pisały dziewczyny.... chociaż po zeszłorocznym wypadku zaostrzono ochronę.
Jak sobie przypomnę gdzie my robliśmy to napiszę bo nie pamiętam miejscowości :)

madziula13893 - Wto Maj 08, 2012 11:50 am

Czy kojarzy może któraś z Was jakieś miejsce z mini plażą i wodą ale w okolicach Pabianic lub Łodzi?



rzach napisał/a:
POLECAM ZAMEK UNIEJÓW, RUINY ZAMKU W BESIEKIERACH, ZAMEK
ŁĘCZYCA, TUM


Co do ruin w Besiekierach to raczej nie warto.. byliśmy tam teraz na majówce i jest okropnie: okropny zapach, okropne robactwo i okropny szlam na wodzie..chyba że kwestia samych ruin z dwoma dorodnymi boćkami w tle to jak najbardziej:)

slubzcharakterem - Wto Maj 22, 2012 11:26 pm

Zaczyna mi już po woli brakować pomysłów na zdjęcia z zabytkowym autem. Jak myślicie, gdzie w Łodzi można wjechać na szybką mini sesję w klimatycznym miejscu?
fotografialodz - Sro Maj 23, 2012 12:07 pm

niestety jesli o takie stare klimaty to malo pozostalo tego w lodzi, ksiezy mlyn, beczki grohmana, fabryka przy milionowej(chyba)
szymek - Nie Maj 27, 2012 9:36 pm

madziula13893 napisał/a:
Czy kojarzy może któraś z Was jakieś miejsce z mini plażą i wodą ale w okolicach Pabianic lub Łodzi?

Co do plaży to jest kilka nad Wartą, płytka woda nawet ładny piasek, jak jest zachód słońca jest super, często tam na ryby jeździłem...miejscowość musiał bym sobie przypomnieć...jak coś to na priv

Karola5 - Pon Maj 28, 2012 3:29 pm

madziula13893, może nie tak blisko, ale pod Warszawą

madziula13893 - Pon Maj 28, 2012 6:38 pm

Dziękuję bardzo Karola5 i szymek... Ta warszawa trochę daleko, ale warta czemu nie..:)
motylica - Czw Maj 31, 2012 7:58 pm

madziula13893 napisał/a:
Czy kojarzy może któraś z Was jakieś miejsce z mini plażą i wodą ale w okolicach Pabianic lub Łodzi?


Zalew Sulejowski? Jeziorsko?

fotografialodz - Czw Maj 31, 2012 8:49 pm

jesli chodzi o wode to mozna by jeszcze na zgile blota , za aleksandrowem, nie bylem ale slyszalem ze ladnie jest
motylica - Czw Maj 31, 2012 10:30 pm

fotografialodz napisał/a:
jesli chodzi o wode to mozna by jeszcze na zgile blota , za aleksandrowem, nie bylem ale slyszalem ze ladnie jest


byłam, wody trochę jest, plaży kawałek też.. ale proponuję wizytę w tygodniu. w weekend jest zaludnione :-)

Zuza12345 - Sro Cze 13, 2012 11:48 am

Mam do was zapytanie.. czy nie wiecie gdzie w łodzi bądź okolicach mogę znaleźć pole/łąkę pełną maków?
Potrzebuję do sesji narzeczeńskiej..

szpilka86 - Sro Cze 13, 2012 2:57 pm

Zuza12345, chyba nie są to okolice Łodzi, ale jak się jedzie na Chodecz, a konkretnie w pobliżu Uklejnicy są takie pola (przynajmniej rok temu były) - są CUDNE! No tylko jednak kawałek trzeba dojechać...
ale w sumie można tam zrobić całą sesję, gdyż obok są jeziora :)

motylica - Sro Cze 13, 2012 6:02 pm

Zuza12345 napisał/a:
pole/łąkę pełną maków?


podobno gdzieś na retkini :-)

ppola - Sro Cze 13, 2012 6:55 pm

motylica napisał/a:
podobno gdzieś na retkini
a dokładniej przed Brusem jak sie jedzie na Konstantynów - póki co jeszcze nie kwitna :)
motylica - Sro Cze 13, 2012 10:18 pm

ppola napisał/a:
póki co jeszcze nie kwitna :)


dobrze wiedzieć bo tez poluje na nie :) ))

szymek - Czw Cze 14, 2012 12:45 pm

Mega pole maków było na Górce Pabianickiej jak się jedzie z Konstantynowa do Pabianic.
Kolega kręcił tam swój film do szkoły. Wyglądało super. W tym roku nie wiem czy będą. Maki mają to do siebie, że sieją się same dość często.

artisticzoom - Czw Cze 14, 2012 4:08 pm

i dosc czesto sieją się też wzdłuż torów kolejowych :)
agacionek - Czw Cze 14, 2012 9:47 pm

Zuza12345, jak uda się Wam zrobić zdjęcia to super do motywu będa pasowały ;)
Zuza12345 - Sob Cze 16, 2012 2:49 pm

agacionek, no własnie dlatego szukam.. dzieki wszytskim za podpowiedzi teraz tylko umowic sie z fotografem :)
agacionek - Sob Cze 16, 2012 5:49 pm

Zuza12345, ja jak dzisiaj jechałam do Konstantynowa z Aleksandrowa to widziałam pole maków :)
suzarek - Wto Cze 19, 2012 9:07 am

Jadąc od Szadku w stronę Lutomierska widziałam całe pole kwitnącego lnu - pięknie to wyglądało i na sesję foto z pewnością by się nadawało.
artisticzoom - Wto Cze 26, 2012 10:02 am

Tym razem ja potrzebuję pomocy :)
Czy ktoś zna fajny lokal w Łodzi z ruletką i/lub stołem do pokera, w ostatecznosci klubem bilardowym, ale w takim lepsiejszym stylu, z otwartymi na propozycje sesji menagerami?

Potrzebuję na lipiec takie miejsce na sesję ślubną w dosć specyficznym klimacie dla gości z Tokyo, a że nie chodzę po takich klubach to małe rozeznanie mam. Pomożecie? :)

agulka1989 - Wto Cze 26, 2012 11:17 am

artisticzoom, a kasyno w silver screenie?
suzarek - Wto Cze 26, 2012 11:20 am

artisticzoom, casyno jest również na Piotrkowskiej na przeciwko Grand Hotelu
BTW ciekawe miejsce na sesję ;)

artisticzoom - Wto Cze 26, 2012 11:27 am

Dzięki dziewczyny, będe sie z nimi kontaktować.

suzarek napisał/a:
BTW ciekawe miejsce na sesję ;)

bo to wogóle ciekawa para będzie, ona w czerwonej sukni ślubnej a on rodowity Japończyk, fan filmu i muzyki z Ojca Chrzestnego. Ciekawa sama jestem co z tego wszystkiego wyjdzie :)

draco1234 - Sob Sie 18, 2012 7:11 pm

Jeśli kogoś kręcą postindustrialne klimaty, to mam fajne miejsce, chętnie zrobię tam sesję, warunki do uzgodnienia.
Kontakt draco1234@onet.eu

aniolek1987 - Sob Sie 18, 2012 9:00 pm
Temat postu: Sesja
Jak tak czytam wasze opinie to muszę przyznać, że macie na prawdę dużo ciekawych pomysłów :) My jednak pomyśleliśmy o czymś zupełnie innym i jak mi się na początku wydawało zupełnie nie realnym, a mianowicie byliśmy na sesji w górach konkretnie Zakopane. Pojechaliśmy tam ponieważ się tam poznaliśmy, wiec chcieliśmy to nasze poznanie się tam zakończyć sesją ślubną w plenerze. Robiliśmy zdjęcia w Dolinie Kościeliskiej, na bryczkach, potem poszliśmy na Morskie Oko i wchodziliśmy na Czarny Staw pod Rysami (dodam, że to wszystko w strojach ślubnych, ja miałam tylko buty inne ;) ), potem wjeżdżaliśmy wyciągiem krzesełkowym na Polanę Szymoszkową, robiliśmy zdjęcia na Gubałówce i w parku linowym. Powiem wam tak dużo nas to kosztowało stresu, bo zastanawialiśmy się jak to wyjdzie, sama jestem ciekawa, bo zdjęć jeszcze nie mamy, ale klimat był niepowtarzalny. Na prawdę każdemu polecam to jak ludzie reagowali widząc nas w strojach ślubnych i życzenia, śpiewy i oczywiście bramki. Na pewno będę pamiętać o tej przygodzie do końca życia :wink:
koniczynka84 - Nie Sie 19, 2012 10:19 pm

wiecie może gdzie można dorwać pole słoneczników w okolicy Łodzi?
Prowansja - Czw Sie 30, 2012 10:13 pm

Ja dziś widziałam młodą parę w parku na Młynku a konkretnie na placu zabaw. Dzieci miały atrakcję bo biegały za nimi :) Widziałam,że fotografowali się na karuzeli i huśtawce.
W pobliżu jest staw i dużo zieleni.
Fragment placu zabaw

kubalmar - Nie Lis 18, 2012 11:02 pm

Pałac piorunów w Piorunowie, Pałac w Nieborowie i przyległe kompleksy parkowe, Arkadia, Gigantyczny zalew po żwirowni koło jeziora Rydwan. Miejscówki w ktorych można bez ograniczen fantazjować
fotofilmik - Pią Sty 18, 2013 7:52 pm

nieborów arkadia
*marlena* - Sob Sty 26, 2013 3:40 pm
Temat postu: Manufaktura
A robil ktos juz z was sesje na terenie Manufaktury??

Wlasnie sie nad tym zastanawiamy...

PositiveAga - Sob Sty 26, 2013 4:02 pm


*marlena* - Nie Sty 27, 2013 9:01 am

[quote="PositiveAga"]
wiele osób odradzało mi to miejsce ze względu na to że jest tam zbyt dużo "gapiów", mało ciekawych miejsc do zrobienia zdjęć i ogólnie Manufaktura=lipa

Dokladnie to samo powiedzial mi nasz fotograf: Daj sobie spokoj z Manufaktura, sa lepsze miejsca.

Ale to w koncu my mu placimy za usluge, wiec my decydujemy gdzie beda zdjecia ;)
A jak patrze na wasze piekne zdjecie, to faktycznie warto jest zrobic kilka fotek w Manufakturze
-dz-

ZoltyTulipan - Nie Sty 27, 2013 11:44 am

Bardzo dużo osób robi zdjęcia w Manufakturze :) Często można tam spotkać pary :) Z moich znajomych, którzy w ostatnim czasie brali ślub prawie każdy ma tam jakieś zdjęcie...
Więc ja na pewno poszukam czegoś innego ;)

zakrzewscy - Nie Sty 27, 2013 12:13 pm

Żadne z miejsc nie jest z założenia złe, wystarczy trochę wyobraźni. Manufaktura ma na pewno wiele zalet, po pierwsze jest blisko, po drugie można znaleźć tam sporo zróżnicowanych motywów (caffeterie, industrialne tła, vintage'owe klimaty i wiele innych) wystarczy tylko poszukać cierpliwie, a na pewno znajdzie się scenerie do kilkudziesięciu kadrów. My Manufakturę traktujemy raczej jako poligon, organizujemy tam najczęściej sesje narzeczeńskie, ślubną mieliśmy tylko raz a i tak w sumie Manufaktura była tylko przystankiem bo sesja jako taka odbywała się na łódzkiej "starówce".
kaskapawell - Wto Sty 29, 2013 1:14 pm
Temat postu: a moze koniki?
blisko łodzi,albo w łodzi jest jakas stadnina?znacie moze???fajnie gdyby była jakos dodatkowo malowniczo usytuowana...noi ile to kosztuje?

[ Dodano: Wto Sty 29, 2013 1:16 pm ]
ps zdjęcie Pozytywnej bardzo mi sie podoba!

Karolain - Wto Sty 29, 2013 1:44 pm

Polecam stadninę koni w Feliksowie okolice Strykowa, Głowna, może trochę daleko od łodzi bo około 25 km ale warto piękna profesjonalna stadnina, mili właściciele, piękne konie, znajoma miała tam kilka zdjęć i wyszły bajecznie a możesz je sobie obejrzeć po tym linkiem
http://www.facebook.com/m...72197857&type=1

kaskapawell - Wto Sty 29, 2013 1:49 pm

dziękuje śliczne.cenne info
Karolain - Wto Sty 29, 2013 1:54 pm

z tego co wiem wszystkie zdjęcia były robione w okolicy tej stadniny no poza tymi na autostradzie oczywiście, a poza tym to znajomi nie płacili nic za zdjęcia w stadninie ponieważ fotograf załatwił wejście za free
floreczka86 - Sro Sty 30, 2013 12:56 pm
Temat postu: Re: a moze koniki?
kaskapawell napisał/a:
blisko łodzi,albo w łodzi jest jakas stadnina?znacie moze???fajnie gdyby była jakos dodatkowo malowniczo usytuowana...noi ile to kosztuje?

[ Dodano: Wto Sty 29, 2013 1:16 pm ]
ps zdjęcie Pozytywnej bardzo mi sie podoba!


Raz widziałam taką sesję u koleżanki, Aleksandra Białas jej robiła, ale dokładnej nazwy miejsca nie znam, może do niej należałoby uderzyć i zapytać

[ Dodano: Sro Sty 30, 2013 12:58 pm ]
PositiveAga napisał/a:
*marlena* napisał/a:
A robil ktos juz z was sesje na terenie Manufaktury??

my zrobiliśmy kilka ujęć w Manufakturze, wiele osób odradzało mi to miejsce ze względu na to że jest tam zbyt dużo "gapiów", mało ciekawych miejsc do zrobienia zdjęć i ogólnie Manufaktura=lipa

ale pomimo tych opinii my i tak zdecydowaliśmy się tam pójść i ja jestem z tego bardzo zadowolona, mamy przepiękne zdjęcie na karuzeli


Piękne rzeczywiście...

Przy fontannach też fajne u kogoś widziałam.

kaskapawell - Sro Sty 30, 2013 5:43 pm

no dokładnie...jak fotograf umie robic foty ,to i obskurnej bramie fajnie wyjdzie:)
skowronek2323 - Sro Sty 30, 2013 9:47 pm

kaskapawell napisał/a:
no dokładnie...jak fotograf umie robic foty ,to i obskurnej bramie fajnie wyjdzie:)


DOKŁADNIE!!!

Kalanchoe - Pon Lut 04, 2013 2:49 pm

Karolain, też słyszałam o tej stadninie ;)
A Twoja znajoma ma piękne zdjęcia ze ślubu!

Karolain - Wto Lut 05, 2013 8:16 am

stadnina dokładnie nazywa się SKJ Golden Dream a to jej stronka www.skjgoldendream.pl
fotografia-mk - Sro Lut 27, 2013 11:05 am

zakrzewscy napisał/a:
Żadne z miejsc nie jest z założenia złe


Ameryki nie odkryję, jak to powiem ale co mi tam - tak naprawdę, to wszystko zależy od preferencji Państwa Młodych :) a ciekawych miejsc w Łodzi i okolicach znajdzie się dużo :)

asik83 - Czw Lut 28, 2013 11:17 pm

a nam marzy się sesja na dachu z łódzką panoramą. Jeśli niebo nie zawiedzie to zdjęcia będą niebanalne a zarazem piękne. Widziałam takie na stronie fotokomet. według mnie bardzo klimatyczne, ale bede musiała przemoc swoj lek wysokości.LOL
fotografia-mk - Pią Mar 01, 2013 11:02 am

asik83 napisał/a:
a nam marzy się sesja na dachu z łódzką panoramą.


Pomysł fantastyczny :) Jeszcze takich zdjęć nie robiłam ale jak znaleźliby się chętni, to mam możliwość zabrania ich na dzwonnicę łódzkiej katedry. Stamtąd to jest widok!

Malina01 - Pią Mar 01, 2013 12:31 pm

fotografia-mk napisał/a:

Pomysł fantastyczny Jeszcze takich zdjęć nie robiłam ale jak znaleźliby się chętni, to mam możliwość zabrania ich na dzwonnicę łódzkiej katedry. Stamtąd to jest widok!


No widok to może i jest, ale najważniejsze czy jest jak pokazać parę na tle panoramy, bo z tego co kojarzę to z dzownnicy mozna by zrobić zdjęcia panoramy jedynie przez okno, wyjścia na dach raczej nie ma- a nawet jak jest to raczej niebezpieczny ten dach :?

fotografia-mk - Sob Mar 02, 2013 4:30 pm

Bezpieczeństwo oczywiście przede wszystkim ale coś bym wymyśliła żeby i Para Młoda i panorama były widoczne :)
daria93 - Pią Mar 15, 2013 11:24 am

Znacie lokalizację jakichś kamieniołomów, gdzie można wykonać zdjęcia w skalnej scenerii ?
varjo - Sob Mar 16, 2013 12:18 pm

W Łodzi w pobliżu skrzyżowania ul. Pomorskiej i ul. Arniki jest żwirownia. Nie wiem niestety jak tam wygląda możliwość robienia zdjęć.
fotografialodz - Pon Mar 18, 2013 5:04 pm

wszystko zalezy o ktorej godzinie sie tam jedzie , w ciagu dnia kiedy trwaja jakies prace wejscie jest chyba raczej niemozliwe, natomiast popoludniu za przyslowiowa flaszke weselna spokojnie wchodzilismy
floreczka86 - Wto Kwi 09, 2013 1:08 pm

daria93 napisał/a:
Znacie lokalizację jakichś kamieniołomów, gdzie można wykonać zdjęcia w skalnej scenerii ?


Może nie skalna sceneria, ale w okolicy Spały jest żwirownia. Na teren oczywiście wstęp wzbroniony,ale znajomi robili tam sesję. Bardzo fajnie wyszło.

kisskiss - Pią Kwi 12, 2013 11:41 am

A czy ktoś miał może sesję w dworku w Walewicach?
karoosia - Sob Kwi 13, 2013 12:39 am

Przy trasie Wartkowice-Ozorków jest żwirownia Celestynów. Kamieniołomów tam nie ma, ale wstęp wolny. W zeszłym roku byłam tam na rowerze i widoczki mnie urzekły (lasy, woda gruntowa na dnie itp) więc kwestia dobrych ujęć i oczywiście słonecznego dnia.

Jeśli chodzi o fajne miejsca to jako dziecko byłam na wakacjach w Zamku Czocha. Zdjęcia z tamtego okresu, mimo tego, że było tak dawno temu, są piękne (oczywiście nie z powodu mojej osoby, ale otoczenia 8) ) i zawsze marzyłam o weselu tam, ale niestety koszty nas przerosły. Jednak na sesję być może się tam wybiorę. Dodam, że zamek ten został uznany za jeden z 7 cudów Polski wg National Geographic w 2012r. Minusem jest położenie - za Wrocławiem, przy granicy czeskiej. Mimo wszystko, posiłkując się moją pamięcią, uważam że naprawdę warto-plener cudny.

Rusałka_Maja - Sob Cze 29, 2013 2:34 pm

ppola napisał/a:
motylica napisał/a:
podobno gdzieś na retkini
a dokładniej przed Brusem jak sie jedzie na Konstantynów - póki co jeszcze nie kwitna :)

a coś dokładniej?? :)

Paolina - Pon Lip 22, 2013 4:20 pm

Poszukiwana ukwiecona łąka na romantyczną sesję w drugiej połowie sierpnia. Gdzie ją znaleźć? :mrgreen:
Chrupka - Pon Wrz 16, 2013 2:54 pm

Muszę znaleźć alternatywne rozwiązanie dla sesji plenerowej, na listopad... w razie braku pogody... Macie może jakis pomysł, albo znacie miejsce, gdzie taka sesja "pod dachem" mogłaby sie odbyć ?
Palmiarnia - z powodów wilgotnościowych" raczej odpada.
Czy miałyście jakieś sesje "nie plenerowe" tylko w pomieszczeniach ?

alex88 - Pon Wrz 16, 2013 7:34 pm

Chrupka, może Pałac Poznańskiego albo Dom Towarzystwa Kredytowego na Pomorskiej?
Torradora - Pon Wrz 16, 2013 7:43 pm


Sisska - Pon Wrz 16, 2013 8:02 pm

kino, kregielnia, teatr, opera, jazda park (np jak sie scigacie na elektrycznych motocyklach) jakas wasza ulubiona miejscowka? pizzeria.. widzialam fajne zdjecia w mcdonalds :D i sami rozwazamy opcje paru ujec w restauracji sushi:P
Torradora - Pon Wrz 16, 2013 8:18 pm

Sisska napisał/a:
kino, kregielnia, teatr, opera, jazda park (np jak sie scigacie na elektrycznych motocyklach)

mnie jakoś to nie przekonuje

msmika - Pon Wrz 16, 2013 8:46 pm

może jakaś romantyczna herbaciarnia albo ulubiona kawiarnia ??
alex88 - Pon Wrz 16, 2013 8:47 pm

Torradora, kino (tylko nie żaden multipleks :) ) i teatr, czemu nie? Na pewno byłoby klimatycznie :) Kawiarnia, widziałam też zdjęcia z kasyna, restauracja, może pub?
Widziałam też dużo zdjęć z Andelsa.

Dorotka_ - Wto Wrz 17, 2013 10:12 am

Chrupka, pięknie jest w Klubie Spadkobierców Piotrkowska 77 ;)
Sisska - Wto Wrz 17, 2013 12:48 pm

a propo sesji w kinie
http://whiteday.pl/search...9Blubna+w+kinie

Chrupka - Wto Wrz 17, 2013 11:58 pm

Dzięki wielkie za podpowiedzi.
Fajna ta sesja w kinie... my jestesmy filmomaniacy ;)
Ceny podane przez Torradore powodują, ze te miejsca odpadają....
Jak damy naszym fotografom te przedstawione przez Was propozycje, to moze jednak cos wymyslimy, wspólnie. Jeszcze raz dzięki. :-)

einka - Sro Wrz 18, 2013 12:33 pm

A w stadninie koni?
Juska - Sro Wrz 18, 2013 5:49 pm

Chrupka, msmika pytała mnie kiedyś o fajne i klimatyczne schody, więc może jakieś ładne klatki schodowe w łódzkich kamienicach? Mają charakter... Tu możesz zobaczyć kilka moich znalezisk :) http://www.forum.wesele-l...r=asc&start=500
Chrupka - Sro Wrz 18, 2013 7:51 pm

Juska... wow... fantastyczne te schody :D
oliwiabednarek - Czw Lis 28, 2013 3:21 pm

a mi się marzy plener nad morzem :) )) albo na jakiś wyspach ;0
Gilgamesz - Wto Gru 17, 2013 8:29 pm

oliwiabednarek napisał/a:
a mi się marzy plener nad morzem :) )) albo na jakiś wyspach ;0
co za problem ? :)
qlaudia - Czw Gru 19, 2013 8:16 am

my jedziemy na sesje do poznania na caly dzien i wieczor :] jestem z ponania i jest tam pieknie ;) zdjecia na starym rynku na tych malutkich uliczkach :D nad malta....mmm.... :] moje marzenie.ale np moja koleznka miala zwiewna sukienke i oprocz sesji plenerowej wieziala ja na podroz poslubna w cieple kraje i tam sobie porobili juz sami zdjecia :]
Sisska - Czw Gru 19, 2013 11:56 am

moje nowe, przypadkowe odkrcie...



przez chwile myslalam, ze to jakis zamek we Francji, a to jest Zamek w .... Mosznej :lol:

chyba tam pojdziemy na sesję, a jak nie tam, to na pewno pojdziemy w klimaty zamkowe <3

getmarried - Czw Gru 19, 2013 12:32 pm

Piękny zamek, kto by pomyślał, że w Polsce takie piękne zabytki mamy.

Co do miejsca sesji. Wszystko zależy od marzeń. Najlepiej, żeby Para Młoda czuła się wyluzowana i pewna w 100%, że zdjęcia będą w wybranym przez nich miejscu. Wtedy będą najpiękniejsze.

qlaudia - Pią Gru 20, 2013 8:59 am

Sisska, no sliczny zamek :] i mozna tak sobie do niego wejsc??:P
Sisska - Pią Gru 20, 2013 9:13 am

qlaudia, http://moszna-zamek.pl/sesje-zdjciowe.html ;)
Dorotka_ - Pią Gru 20, 2013 11:11 pm

Sisska, ja się już nawet dowiadywałam ile tam sesje kosztują, nie są drodzy a efekt super :)
KaMika - Pon Sty 06, 2014 6:30 pm

zamek robi wrażenie !! :) :serce:
Torradora - Pon Sty 06, 2014 7:00 pm

Oj tak, ten zamek robi wrażenie :D
A zdjęcia ślubne wychodzą super!



aniuniai - Pon Sty 06, 2014 7:09 pm

Ja sie zakochalam w Świadkowie i okolicach i chyba tam bedziemy chcieli pojechac ze znajomym fotografem na dodatkowa sesje :) mieszkalismy teraz w cudnym miejscu i jesli tylko sie uda to tam chcemy pojechac :)
Torradora - Pon Sty 06, 2014 7:12 pm

A co powiecie o tym miejscu??
Dla mnie super i bardzo żałuję, że nie udało mi się namówić męża i fotografa na zdjęcia w tym miejscu :( :(


aniuniai - Pon Sty 06, 2014 7:15 pm

Torradora, zdradz gdzie to PROSZE :) :)
msmika - Pon Sty 06, 2014 7:27 pm

Torradora, gdzie to... mnie się klimat podoba i wiem, że P. też lubi takie stare opuszczone miejsca :D
Gilgamesz - Pon Sty 06, 2014 7:48 pm

To jest Żeliszów :)
Torradora - Pon Sty 06, 2014 8:03 pm

Gilgamesz napisał/a:
To jest Żeliszów

Tak, właśnie :D to protestancki kościół w Żeliszowie. :)

Sisska - Wto Sty 07, 2014 3:32 am

no powiem wam, ze tez fajne :)
fotografialodz - Wto Sty 07, 2014 10:31 pm

no trzeba przyznac ze super miejscowka
Skyler - Sro Sty 08, 2014 11:14 pm

Piękne miejsce:) Ja myślę, że nie będę musiała długo namawiać:)
kasia_m - Czw Sty 09, 2014 9:47 pm

Miejsce super, ale wg informacji na stronie http://www.forgotten.pl/miejsce.php?id=609 . Kościół jest w remoncie i nie można wejść do środka.
ayu - Pią Sty 31, 2014 4:32 pm

A mi się marzy sesja plenerowa w Barcelonie:) Mój Sz. uwielbia Gaudiego - architekta, który zaprojektował prawdziwe cudeńka w tym mieście. Sagrada Familia, park Guell czy dom La Pedrera - mnie też zachwycają:) Chcielibyśmy właśnie do Barcelony pojechać w naszą podróż poślubną - więc może i sesję udałoby się tam zrobić - kto wie..
Kasioludek - Pon Lut 03, 2014 10:47 pm

Może pomysł już trochę oklepany ale my polecamy polskie morze!

Naprawdę piękne wrażenia i zdjęcia cudne, a przy tym można a zorganizować sobie fajny wyjazd np połączony z dłuższym weekendem.

Dorotka_ - Wto Lut 04, 2014 11:15 am

ja to bym chciała bardzo do Rzymu albo Mediolanu. Albo na tle lazurowego morza i bialego piaseczku...
lovinlizard - Pon Mar 24, 2014 1:29 pm

Gilgamesz napisał/a:
To jest Żeliszów :)
super miejsce
Juska - Pon Mar 24, 2014 2:07 pm

Jeśli szukacie fajnego zameczku to ja polecam Gołuchów za Kaliszem :) Piękne miejsce z parkiem i zagrodą żubrów :)






Próbka ślubnych ujęć:




lovinlizard - Pon Mar 24, 2014 4:41 pm

byłam tam kiedyś :) faktycznie fajnie :)
h0nnie - Sob Kwi 12, 2014 12:56 pm

Zamek w mosznej jest śliczny! To chyba będzie nasz wybór na sesję zdjęciową;)
Sisska - Nie Kwi 13, 2014 1:14 pm

Pałac w Wąsowie - była ktoras?

http://www.wasowo.pl/pl/g...ategory&catid=1

PrzystojnyMłody - Sob Kwi 26, 2014 2:03 pm

Las, łąka, puszcza, zamki, morze
Sisska - Wto Kwi 29, 2014 7:38 pm

coraz bardziej jaram sie zamkami.
szkoda, ze kolejny tak daleko :/

http://korzkiew.pl/

fotografialodz - Wto Kwi 29, 2014 9:19 pm

ten jest tez niezly

https://www.google.pl/sea...w=1920&bih=1068

kapatka - Sro Sie 13, 2014 2:22 pm

W Oporowie jest też ładny zamek. Z tego co wiem jest tam też park także chyba całkiem dobre miejsce na fajne zdjęcia.
karoosia - Czw Sie 14, 2014 12:59 pm

ja tam miałam sesję, bodajże 200zł kosztowało, park za darmo. niby fajnie, ale oczywiście niczego nie można dotykać, przez co zdjęcia są nieco sztuczne , przynajmniej te w salach, a park właściwie jak każdy inny park zamkowy. ładnie, ale bez przesady więc wolałabym mosznę lub czocha, tyle, ze za daleko.
kreamor - Nie Sie 31, 2014 1:42 pm

Źrodliska, Manufaktura (teren), basen przy hotelu na Manufakturze, stare wille na Rudzie, oczywiście Piotrkowska, Dworzec Łódź-Karolew, Odlewnia Żeliwa FAKORA , Przędzalnia Cienkoprzędna H.Grohmana. Lubię miejsca klimatyczne i takie też Wam polecam:)

__________________________________________
Usunęłam link z podpisu. Moderatorka Asiek

Juska - Nie Sie 31, 2014 3:47 pm

My ostatecznie wybraliśmy Arkadię :) Niedaleko od Łodzi i fajny klimacik, a obok jest jeszcze Nieborów, jeśli ktoś woli pałace i bardziej uporządkowane "krzaki" :)
emiiskaa - Nie Sie 31, 2014 10:02 pm

my byśmy chcieli nad morzem, bo tam się poznaliśmy. a jak się nie uda to zrobimy sesję w Łodzi, jeszcze nie wiem gdzie i w Poznaniu :)
Catylyn89 - Pon Wrz 01, 2014 9:43 pm

My robiliśmy w Krakowie, ale nie braliśmy pod uwagę takich oklepanych miejsc jak Wawel, Rynek itp. :)
olqa_b - Nie Wrz 07, 2014 11:05 am

A który park najbardziej polecacie?
Iru - Nie Wrz 07, 2014 10:34 pm

olqa_b napisał/a:
A który park najbardziej polecacie?

Ja bym poleciła park Mickiewicza albo ten przy botaniku

A my będziemy chcieli na pofabrycznych terenach jak na przykład okolice Targowej :)

asior71 - Pią Wrz 12, 2014 11:09 pm

My w poniedziałek jedziemy do Arkadi ;) Nieborów ładny ale nie w moim guście ;)
karolina84 - Sob Wrz 13, 2014 12:05 am

asior71 napisał/a:
My w poniedziałek jedziemy do Arkadi ;)


Też tam mieliśmy plener :) i nie odstraszały nas ani opinie innych,że wszyscy tam robią sesję ani później kolejki par do zdjęcia w określonych miejscach :)

Mariusz Muzyk - Czw Lis 06, 2014 12:26 pm

Wydaje mi się że pomysł i propozycję na miejsce sesji plenerowej powinien zgłosić sam fotograf. W końcu to on jest profesjonalistą i bierze za to pieniądze. Tak mi się przynajmniej wydaje ;D


Usunęłam link z podpisu.Moderatorka Asiek

Dana - Czw Lis 20, 2014 2:32 pm

ja lubię właśnie niestandardowe pomysły. Parki, pola, botaniki już mi się przejadły. Dużo bardziej wolę złomowisko czy wesołe miasteczko :)
niceman - Sro Gru 17, 2014 1:10 pm

W górach jest fajnie ;) Ale chyba najlepiej gdzieś zagranicą, gdzie fajne widoki.
Dorota Rojek - Czw Gru 18, 2014 2:24 pm

niceman, w Polsce też jest bardzo dużo fajnych widoków i miejscówek na plenery. Wszystko zależy od kreatywności zarówno fotografa jak i Młodych :)
Dorotka_ - Czw Gru 18, 2014 2:29 pm

My z Zuzm stworzyłyśmy stronkę na fb z pomysłami na plener w Łódzkiem :smile:
Gilgamesz - Wto Gru 23, 2014 10:56 am

Dorotka_, dobry pomysł :) to zarówno dla innych forumek, a jak się spodoba to i na stronę mogę polecić dwa miejsca całkiem niedaleko Łodzi.

Besiekiery





I na wieczorne dwa strzały pobliska Łęczyca ma fajną fontannę :)



Dla formalności dodam, że jestem autorem tych zdjęć - gdyby ktoś zarzucił, że wrzucam bez podania wykonawcy :)

ZuzM - Wto Gru 23, 2014 11:53 am

Czyl;i możemy je dodać do anszej strony na facebooku? ("1000 miejsc w Województwie Łódzkim idealnych na plener ślubny")
Gilgamesz - Wto Gru 23, 2014 12:00 pm

ZuzM, tak, jeśli się podobają to jak najbardziej :) w Pw wyślę link do mojego FB by móc podpisać.
Juska - Wto Gru 23, 2014 3:27 pm

O w Besiekierach już pomost dokończony? :D Ostatnio jak tam byłam (ale w sumie faktycznie to było bardzo dawno :P ) Miał może ze dwa metry długości :D
Gilgamesz - Wto Gru 23, 2014 5:06 pm

Juska napisał/a:
O w Besiekierach już pomost dokończony? :D Ostatnio jak tam byłam (ale w sumie faktycznie to było bardzo dawno :P ) Miał może ze dwa metry długości :D


Jeśli mówisz o tym małym z tyłu, to nie widziałem by był w jakimś remoncie czy rozbudowie. On taki mały chyba po prostu jest :)

Juska - Wto Gru 23, 2014 7:06 pm

Gilgamesz, więc chyba jeździłeś tam, kiedy był już gotowy :)

Na dowód zdjęcie bodajże z 2006 roku :)


Fosa zarośnięta, zaniedbana :) Wiele się zmieniło :)

Gilgamesz - Wto Gru 23, 2014 9:19 pm

Juska, oj to ten główny "most" to rzeczywiście jest dokończony i w naprawdę dobrym stanie :) Drugie zdjęcie jest na nim właśnie robione :)
slubwpolsce - Wto Cze 30, 2015 10:41 pm

Fotografowie i kamerzyści mają duże doświadczenie w takich wyborach, zwłaszcza jeśli opowiecie im o swoich pasjach, zainteresowaniach itp. z pewnością doradzą coś sprawdzonego lub wymyślą ciekawą nowość.
jasna25 - Wto Sie 11, 2015 10:54 am

W różnych parkach można znaleźć ciekawe miejsca :)

Usunęłam podlinkowaną reklamę z podpisu. Zapraszam do lektury regulaminu Forum. Moderatorka Dorotka_

KADR - Czw Sie 13, 2015 10:39 am
Temat postu: Odradzam Nieborów i Arkadię
Przestrzegam przed zdjęciami i filmami w Arkadii i Nieborowie. Ostatnio panuje tam dosłownie "polowanie na fotografów i filmowców" Wprowadzono strasznie restrykcyjny regulamin który ogólnie wszystkiego zabrania. I tak sesja fotograficzna może być wykonywana przy użyciu tylko jednego aparatu fotograficznego ze statywem, ale bez dodatkowych akcesoriów fotograficznych (czyli blend, statywów z lampą błyskową, etc), filmowanie jeśli już będzie realizowane może być wykonywane ale tylko jedną kamerą i co jest najbardziej idiotyczne tylko i wyłącznie z ręki. Zabrania się filmowania przy użyciu jakiegokolwieg statywu. Jak wiadomo z ręki nikt poważny nie filmuje bo po prostu nie ładnie to wygląda więc nagrywanie odpada. Owszem można zrobić to ze statywami, akcesoriami fotograficznymi, ale wtedy Dyrekcja Muzeum żąda od Młodych Par opłaty w wysokości 3000zł za sesję w Arkadii i 1800zł za sesję w Nieborowie. Oczywiście panuje całkowity zakaz siadania, stawania na różnego rodzaju obiektach znajdujących się w parku. Całkowity zakaz stosowania dronów ( no chyba że za powyższą opłatą). Dodatkowo straszą "pozbawianiem prawa do fotografowania i filmowania.
Cały powyższy regulamin dostajecie na kartce. Pracownicy z parku wyraźnie widać że sa mocna pod presją dyrekcji gdyż są bardzo agresywni, zdenerwowani. Wyraźnie widać, że dostali mocne dyspozycje bo inaczej wylecą z pracy. Dlatego to już nie ten park co kiedyś, to już nie romantyczny zakątek lecz park grozy i zakazów. Odradzam, polecam inne w pobliżu czyli np Żelazową Wolę, park w Radziejowicach, Walewice.

Lentää_Karpanen - Sob Paź 24, 2015 9:21 am

Bardzo podoba mi się park przy USC Łódź-Górna, dawna Willa Ernsta Leonhardta (w załączniku).

My mieliśmy w Parku Julianowskim. Też pięknie zawsze się przezentował na zdjęciach :)

MichałJankowski - Sob Paź 24, 2015 10:41 pm

jesli chodzi o fotografowanie Arkadii , to bez problemu mozna uzywac wiecej niz jednego aparatu , co do blend i lampy nie wiem bo nie uzywam
Gilgamesz - Nie Paź 25, 2015 12:32 pm

MichałJankowski napisał/a:
jesli chodzi o fotografowanie Arkadii , to bez problemu mozna uzywac wiecej niz jednego aparatu , co do blend i lampy nie wiem bo nie uzywam

Dokładnie tak, z blendą też nie było problemu. Oczywiście wszystko w cenie normalnego biletu do parku. Żadnych dodatkowych opłat, a tymbardziej tak wysokich jak pisał KADR

KADR - Pią Paź 30, 2015 2:12 pm

MichałJankowski napisał/a:
jesli chodzi o fotografowanie Arkadii , to bez problemu mozna uzywac wiecej niz jednego aparatu , co do blend i lampy nie wiem bo nie uzywam

Służę regulaminem parku który wręcza się każdemu wchodzącemu na sesję ślubną. Robiąc dwoma aparatami zawsze ryzykujecie że ktoś do was podejdzie i poprostu wyrzuci. To samo ma się co do filmowania. Całkowity zakaz używania statywów przy filmowaniu. Sam zostałem niewpuszczony do Nieborowa bo miałem statyw. Co do tak wysokich opłat jak pisałem wcześniej służe informacją od kuratora muzeum (też mam ją na piśmie) którą otrzymałem w odpowiedzi na wysłane zapytanie na ten temat.




http://zapodaj.net/2bdf356f30314.jpg.html

ela2311 - Wto Lis 03, 2015 1:30 pm

A może plener zagraniczny może być to ciekawe wyzwanie (tu była reklama) , gdzie taki plener może być wielką przygodą lub połączony z podróżą poślubną. Wyzwanie dla nie jednego trudne a dla nich drobnostka.

Proszę o nieumieszczanie reklamy firm, które wykonują usługi fotograficzno-filmowe. Pozdrawiam Dorotka_

annimka - Czw Sty 21, 2016 4:02 pm

W Płocku przed katedrą jest pięknie i nad rzeką :) ale w Łodzi jest równie cudnie, tylko nie na Księży Młynie bo już nudne są te sesje ;) piękny jest pasaż Róży!
cudenko89 - Wto Maj 10, 2016 9:06 am

dziewczyny, potrzebuje pomysły i konkretne miejsca do pleneru ślubnego w stylu postindustrialnym, zapuszczone fabryki, opuszczone budynki, kamienice, gruz.

czy możecie coś pomóc. Łódź i okolice.

mspp - Wto Maj 10, 2016 9:20 am

cudenko89, od tymienieckiego za gronowalskim jest stara fabryka, opuszczona, można tam wejść po takiej kładce...
Najlepiej jednsk spytać sie tych z grupy Urban Explorers Lodz . Oni zajmują się eksploracją takich łódzkich ruin, fabry, kamienic, powinni chętnie pomóc.

Smerfetkaa - Sro Maj 18, 2016 4:52 pm

My zdecydowaliśmy się na kasyno :) To w Manufakturze.. :)
Nikt nie wziął od nas pieniędzy za zdjęcia. My czuliśmy się trochę zobowiązani żeby coś im zostawić, bo specjalnie dla nas przygotowano bezalkoholowe drinki, które uświetnią nasze zdjęcia i przydzielono krupierkę, która poświęciła nam dobrą godzinę. Ze względu na to, że jest to kasyno i raczej nie jest mile widziane przekazywanie pieniędzy z ręki do ręki, postanowiliśmy wrzucić symboliczną kwotę do specjalnie przygotowanej na napiwki skrzynki na recepcji :)
swoją drogą... obsługa w Kasynie w Manu jest bardzo miła :) Polecam :)

ana_bullfinch - Czw Lut 23, 2017 8:03 pm

A myśleliście żeby na zdjęciach uwiecznić jakoś wasze wspólne hobby? My jesteśmy zapalonymi kolarzami i chcemy zrobić sesję w trakcie jednej z naszych wycieczek.
msmika - Czw Lut 23, 2017 9:04 pm

My mieliśmy sesję w Warszawie...i poza zdjęciami na których jest plac zamkowy...to nikt z naszych znajomych nie wiedział, że to Warszawa. Robiliśmy zdjęcia w małych uliczkach na starówce...w zieleni i pod drzewami w parku...
nusia77 - Pią Kwi 07, 2017 9:58 am

Ja właśnie szukam miejsca na zdjęcia plenerowe, sprawdzę Wasze propozycje. Dzięki!
Skrzypiecka.K - Czw Lip 06, 2017 10:37 am

Jakiś park, może ogród? Wczesnym latem wszystko tak pięknie kwitnie!
Staviori - Pią Gru 15, 2017 10:31 am

Mi podobają się sesje w jakiś zabytkach, zamkach, pałacach - ma to swój niepowtarzalny klimat, a i same zdjęcia przy dobrym fotografie wychodzą pięknie.

usunięto podpis z reklamą. Dorotka_

thorin_bw - Pią Wrz 20, 2019 9:03 pm

My mieliśmy plener w Parku Źródliska (jest tam palmiarnia) i Arturówku
Alina87 - Sro Paź 09, 2019 7:02 pm

Ooo tak, zdjęcie w plenerze w Parku Źródliska wychodzą świetnie, ale trzeba trafić na odpowiednią pogodę.
slubneabc - Pią Sty 10, 2020 5:51 pm

Sesje w plenerze zawsze robią ogromne wrażenie, najważniejsze jednak aby wybrać dobrego i sprawdzonego fotografa. Takiego, który te ważne chwile i momenty potrafi pięknie uwiecznić :)
krkmin - Sro Lut 26, 2020 2:48 pm

z okolic Łodzi mogę polecić Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich :) A jeśli chodzi o miejsce z wodą to Lisowice wyglądają wyjątkowo urokliwie ;)
ajemstories - Pon Lut 08, 2021 4:37 pm

W łodzi jak i innym miescie można też wynając fajne airbnb lub w ogole od kogoś ze znajomych pożyczyc na parę godzin ładne mieszkaniei zrobić super sesję ślubną domową :)

[ Dodano: Pon Lut 08, 2021 4:38 pm ]
Albo w ogóle zrobić sesję we własnym domu. W dobie pandemii jak znalazł :wink:

nagnieszka2001n - Wto Mar 08, 2022 1:14 pm

Mi bardzo podobają się zdjęcia plenerowe zimą. Natknęłam się na takie raz w Internecie https://www.tomaszsuszczy...liny-i-marcina/
zuzanka385 - Pią Cze 10, 2022 1:52 pm

Dzięki za inspiracje!
VelvetVortex - Pon Paź 30, 2023 3:29 pm

Ja sesje zdjęciową miałam w arboretum w Rogowie (pod łodzią ale blisko) jest tam pięknie zwłaszcza latem i jesienią. Ja zdecydowałam na jesień i bardzo polecam bo zdjęcia wyszły bardzo klimatyczne przez kolorowe jesienne liście oraz kupiliśmy dym który dodał taką baśniową atmosferę. Wybrałam biały dym bo bałam się pobrudzenia sukni. Bardzo polecam, poniżej daje link do dymy jakby ktoś był zainteresowany a chciałby cos sprawdzonego.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group