Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Obrączki - Gdzie są fajne i dość tanie obrączki?

Aneczka - Pon Maj 31, 2004 1:37 pm
Temat postu: Gdzie są fajne i dość tanie obrączki?
mam problem: muszę wybrać obrączki i nie wiem gdzie są fajne. Oglądaliśmy w Aparcie, ale nam się nie podobają.
pipi - Pon Maj 31, 2004 5:54 pm

Aneczko ja to niewiele salonów odwiedziłam.
:arrow: Apart - chyba najdroższy ( patrząc z tą 20% zniżką) ale chyba wybór największy
:arrow: A&A - w różnych salonach tej firmy można spotkać inne modele obrączek, więc trzeba odwiedzić kilka, ceny mniejsze niż w Aparcie
:arrow: Jubilart - tu kupiłam swoją parę - ale obrączki całe ze złota - cena 75 zł za gram wybór taki sobie - cena wydała mi się bardzo atrakcyjna

Ciebie interesują obrączki łączone białe ze złotym ja takich nie szukałam i ciężko mi wskazać na któryś z jubilerów patrząc pod tym kątem

Kati - Pon Maj 31, 2004 8:03 pm

http://www.obraczki-slub..../obraczki-slub/
Edyta - Pon Maj 31, 2004 9:54 pm

Jeśli chodzi o dość ładne a tanie, to polecam jubiler na Zgireskiej 18 i salonik na Pomorskiej zaraz na początku.


A nam właśnie podobały się obrączki w Aparcie

fakt, że tam jest bardzo drogo
ale według nas są bardzo ładnie wykonane i nie takie cieńkie jak w niektórych salonach

Magdzia - Pon Maj 31, 2004 10:02 pm

Edyta napisał/a:
A nam właśnie podobały się obrączki w Aparcie

fakt, że tam jest bardzo drogo
ale według nas są bardzo ładnie wykonane i nie takie cieńkie jak w niektórych salonach


Jestem za :graba: swoje wlasnie tam kupilismy i uwazam ze wybor najwiekszy, od prostych tradycyjnych po nowoczesne.

Edyta - Pon Maj 31, 2004 10:05 pm

Magdzia napisał/a:
Jestem za :graba: swoje wlasnie tam kupilismy i uwazam ze wybor najwiekszy, od prostych tradycyjnych po nowoczesne.


zgadza się!!!

denerwowało mnie jak w innych salonach pokazywali nam obrączki
załóżmy 5 mm, ale ich grubość była koszmarna i na dodatek jakieś płaskie się wydawały

Asiek - Pon Maj 31, 2004 10:41 pm

Z tego co pamiętam my oglądaliśmy obrączki tylko w dwóch salonach : w Aparcie i w Kruku.
I kupiliśmy w Aparcie. :graba:

Edyta - Pon Maj 31, 2004 10:43 pm

Kruk ma jeszcze wyższe ceny
Magdzia - Pon Maj 31, 2004 11:03 pm

Edyta napisał/a:
Kruk ma jeszcze wyższe ceny


I wybor kiepski, tez tam ogladalismy, nic nowego nie bylo tylko zeszloroczne albo starsze kolekcje.

Edyta - Pon Maj 31, 2004 11:05 pm

Magdzia napisał/a:
Edyta napisał/a:
Kruk ma jeszcze wyższe ceny


I wybor kiepski, tez tam ogladalismy, nic nowego nie bylo tylko zeszloroczne albo starsze kolekcje.


tak faktycznie z ich wyborem jest fatalnie po obejrzeniu paru sztuk wyszliśmy z salonu

Kati - Pon Maj 31, 2004 11:10 pm

Ciekawe po co nam najnowsze kolekcje jak i tak większość wybrała tradycyjny, prosty wzór? :roll:
gosia - Pon Maj 31, 2004 11:13 pm

Kati napisał/a:
Ciekawe po co nam najnowsze kolekcje jak i tak większość wybrała tradycyjny, prosty wzór? :roll:


My nie wybraliśmy tradycyjnych bo nam sie nie podobają :?

Kati - Pon Maj 31, 2004 11:13 pm

Gosiu większość nie oznacza wszyscy :wink:
Asia - Pon Maj 31, 2004 11:18 pm

W wiekszości salonów ceny obraczek są około 75 zł za 1 gram. Zdarzyło mi się też widzieć po 65 zł. za 1 gram - w sklepie jubilerskim w Hypernovej. Tam nie ma jednak grawerowania gratis, więc wychodzi prawie na to samo.
Kati - Pon Maj 31, 2004 11:20 pm

Dobrze wiedzieć Asiu gdzie są tańsze :)

Nie każdy graweruje - myśłę, że ta informacja się przyda :D

Magdzia - Wto Cze 01, 2004 12:03 am

Kati napisał/a:
Ciekawe po co nam najnowsze kolekcje jak i tak większość wybrała tradycyjny, prosty wzór? :roll:


Ja mam z najnowszej kolekcji.

Asiek - Wto Cze 01, 2004 1:10 am

My nie kierowaliśmy się jakąś modą, czy najnowszą kolekcją przy wyborze obrączek.
Przybyliśmy, zobaczyliśmy, .... wybraliśmy! :D

Kati - Wto Cze 01, 2004 8:22 am

Magdzia napisał/a:
Kati napisał/a:
Ciekawe po co nam najnowsze kolekcje jak i tak większość wybrała tradycyjny, prosty wzór? :roll:


Ja mam z najnowszej kolekcji.

To gratuluję wyboru


Asiek napisał/a:
My nie kierowaliśmy się jakąś modą, czy najnowszą kolekcją przy wyborze obrączek.
Przybyliśmy, zobaczyliśmy, .... wybraliśmy! :D

Jestem zdania że wszelkie mody przemijają a klasyka pozostaje zawsze pożądana.
Coż ja nawet nie spytałam w salonie o to czy są kolekcjae najnowsze, nowe, stare... poprostu oglądałm na półeczce co mi się podoba.
Zresztą ciężko wybrać coś, co ma pasować do wszystkiego, na co dzień, do każdego stroju i rodzaju biżuterii.
Zresztą ja w ogóle nie hołduję nowościom. Tak już mam...

Aneczka - Wto Cze 01, 2004 9:39 am

Właśnie odkryłam bardzo ciekawego jubilera na al.Kościuszki- "Silver", mają fajne wzory i chyba tam kupimy obrączki
Edyta - Wto Cze 01, 2004 6:24 pm

Aneczka napisał/a:
Właśnie odkryłam bardzo ciekawego jubilera na al.Kościuszki- "Silver", mają fajne wzory i chyba tam kupimy obrączki


Aneczka ten salonik, to GOLD SILVER

Narzeczony kupił mi tam pierścionek zaręczynowy i na początku naszej znajomości srebrny pierścionek z cyrkoniami

Obraczki tez tam oglądaliśmy.................polecam jako jubilera :graba:

kryszka - Pią Cze 04, 2004 9:52 am

Widziałam się wczoraj ze znajomym jubilerem i powiedział że od 1 czerwca złoto bardzo podrożało. Jak kosztowało ok 70 zł/g to teraz ok. 100 zł/g.
Asiek - Pią Cze 04, 2004 9:55 am

kryszka napisał/a:
Jak kosztowało ok 70 zł/g to teraz ok. 100 zł/g.


"Ładna" zmiana.

Kati - Pią Cze 04, 2004 10:21 am

kryszka napisał/a:
Widziałam się wczoraj ze znajomym jubilerem i powiedział że od 1 czerwca złoto bardzo podrożało. Jak kosztowało ok 70 zł/g to teraz ok. 100 zł/g.


O masz... :?

To jawna niesprawiedliwość wrrrrrrrrrr :!: :evil:

pipi - Pią Cze 04, 2004 10:43 am

To mam powód do radości, gdyż kupiłam wcześniej,
ale nowa cena jest straszna :shock:

Edyta - Sro Cze 09, 2004 10:05 pm

kryszka napisał/a:
Widziałam się wczoraj ze znajomym jubilerem i powiedział że od 1 czerwca złoto bardzo podrożało. Jak kosztowało ok 70 zł/g to teraz ok. 100 zł/g.



ja jak pytałam się w zakładach jubilerskich to koszty wahają się w granicach 75-79zł, droższych jeszcze nie spotkałam

kryszka - Sro Cze 09, 2004 10:18 pm

Bo może jeszcze nie podnieśli cen. Pewnie będą stopniowo podnosić ceny, bo inaczej kto by im kupił. Ten znajomy jest jubilerem w renomowanym salonie, więc chyba wie co mówi. Zresztą Olenka już dawno pisała że szykują się podwyżki.
just_Kate - Czw Cze 10, 2004 7:25 pm

Byłam ostatnio w salonie A& A na Piotrkowskiej, niedaleko Narutowicza. Mają tam te tytanowe obrączki,jakby ktoś takich szukał. Mój P. na początku właśnie taką chciał, ale jak przymierzył to sie rozmyslił. Raz że strasznie niewygodne, dwa - nie da się ich już zmniejszyć lub zwiększyć, no i trzy - lepiej wyglądają na stronce www.

Aha i tam złoto jest zdaje się 80 zł/gram. Duuużo. :(

olenka - Sro Lip 07, 2004 1:14 am

A my własnie zamówiliśmy ( w piatek)! w A&A na Piotrkowskiej. Maja bardzo duzo wzorów,, obsługa bardzo miła przymierzyłam chyba za 20 róznych wzorów a pan cierpliwie odpowiadał na pytania:)
Wybraliśmy w koncu inne niz niz ja sobie upatrzyłam ale tez ładne:)
Cena 75 zł za gram, i 80 zł/ gr za albo białe albo czerwone nie pamietam :oops:
Grawer gratis i czysszczenie, polerowanie w razie czego tez:)

Pan nawet nie mrugnoł okiem kiedy powiedziałam co chce miec wygrawerowane. Czeka sie na zrobienie dwa tygodnie. Pan obiecał zadzwonic przed naszym wyjazdem abysmy zgłosili sie po odbiór. Fajnie juz nie moge sie doczekac !

Asia - Sro Lip 07, 2004 1:20 am

olenka napisał/a:
Pan nawet nie mrugnoł okiem kiedy powiedziałam co chce miec wygrawerowane.


Oleńko, czy tekst graweru jest wielką tajemnicą? Bo skoro jestes zdziwiona, że pan zachował spokój, to zaczęłam umierać z ciekawości

Jakie obrączki wybraliście?

olenka - Sro Lip 07, 2004 1:28 am

tajenica graweru nie jest data ślubu a dalej mam na swojej takie jedno słówko które ja mówie tylko do Łosia:) i to jest tajemnica

a obraczki wybraliśmy z żółtego złota takie zwykłe bardzo proste tyle ze płaskie, bardzo skromnie ja 3 mm, Łosiu 4 mm

jak znajde to wkleje, ale naprawde sa bardzo proste

kryszka - Sro Lip 07, 2004 4:06 pm

Olenko, tak wyglądają nasze obrączki:



A wy macie chyba takie same. :wink: Tylko nasze mają szerokość odpowiednio: 3,5 mm i 4,5 mm.

olenka - Sro Lip 07, 2004 6:27 pm

Tak kryszko chyba takie:) inna wersja była płaskie ze scietymi rogami ale tych nie chceliśmy


To mamy takie same:) porównamy w realu bo ja do konca nie jestem pewna (hihi)

olenka - Czw Lip 22, 2004 12:36 am

dzis odebralismy obrączki:) no chyba takie same
Megan - Pią Sie 13, 2004 12:52 am

Dosyc tanie obraczki bo 60 zl za gram sa na Jaracza przy Piotrkowskiej. Wybor modeli tez nie jest najmniejszy
Kasiawka - Pon Kwi 18, 2005 9:28 am

Fajne i tanie obrączki są w galerii łódzkiej, niedaleko galerii centrum i sklepu z bielizną trumph ( :? no nie wiem czy tak się to piszę) nazwy nie pamietam,a le jest promocja i w porównaniu do pozostałych sklepów z bizuteria wyszło tanio.
My kupiliśmy - zamówiliśmy tradycyjne obraczki, i np. w porównaniu do kruka czy apartu wyszło 200 zł taniej.
:wink: :D

misia-misia - Pon Sty 30, 2006 4:01 pm

NO TO JA WAM POWIEM GDZIE Są TANIE I FAJNE OBRąCZKI :lol: U MNIE W CZęSTOCHOWIE :wink:
Tam gdzie my kupowaliśmy wybór był przeogromny: od zwykłych, tradycyjny do sypermodnych i bardzo wymyślnych. Od 120 zł za sztukę do 1000 zł za sztukę. Nasze będą kosztowały ok. 400zł za komplet. Cena dokładna będzie przy odbiorze bo zależy od wagi gotowych obrączek. Ale waha się w granicy 200zł za sztukę. Obrączki są super.Gratis grawerowanie i pierwsze zmniejszanie lub poszerzanie! GORąCO POLECAM :wink:

nula22 - Czw Mar 02, 2006 12:05 pm
Temat postu: a może obrączki z lombadu ??
to nie jest napewno popularne, ale coraz więcej osób decyduje się na obrączki z lombardu. Te mają czasem wybór zarówno w nowych - nieużywanych jak i już przez kogoś noszonych. Jestem ciekawa waszego zdania, bo ja sobie właśnie będę szukała w lombardach, przynajmniej w Radomiu to jest cena 35 do 40 zł za gram, więc różnica czasem nawet o połowę. Jak bym nie znalazła to zawsze mogę kupić złoto w tej cenie i dać do przetopienia co i tak wydaje mi się że wyjdzie taniej. pozdrawiam łodzianki -chyba tak prawidłowo się mówi na mieszkanki Łodzi.
p.s zazdroszczę waszego forum, a w tematach nie koniecznie regionalnych chętnie dodam moje 3 grosze;)

Agatka_P - Czw Mar 02, 2006 12:26 pm

Noszoną przez kogoś bym nie chciała. Ewentualnie przetopić złoto. Ale wolała bym nowe swoje
misia-misia - Czw Mar 02, 2006 12:30 pm

O ja też wolałabym miec swoje nowe...
Ale w końcu na slubie trzeba mieć coś starego...akurat jak znalazł hehehehe --->obrączka z lombardu :lol:

Linka - Czw Mar 02, 2006 2:07 pm

nie! nigdy w życiu. Może to uprzedzenie, zabobony... nie wiem co tam jeszcze, ale obrączki z lombardu po kimś obcym to bym nie chciała (wyjątek dla pamiątek rodzinnych). Nie wiem za ile można kupić w lombardzie, ale podejrzewam, że w podobnej cenie można coś wybrać u jubilera. Choćby najprostrze, najcieńsze ale nowe.
suzanka - Nie Cze 18, 2006 11:08 am

misia-misia napisał/a:
NO TO JA WAM POWIEM GDZIE Są TANIE I FAJNE OBRąCZKI :lol: U MNIE W CZęSTOCHOWIE :wink:


Qurcze! misia-misia podrzuć jakiś adres z czewy plissss!
I może wreszcie znajdę i zamówię\kupię obrączki, które mi się spodobają...
Pamiętam tylko, że na alejach był Kruk, w Realu też jakiś jubiler był. Poza tym dawno Częstochowy nie odwiedzałam :)

misia-misia - Nie Wrz 17, 2006 9:14 pm

Suzanka wszystko bardzo dobrze pamiętasz :super:

A to jest sklep Gold-Art w Alejach (al.NMP 14)

Mają świetny wybór obrączek, konkurencyjne ceny.
Ja jestem naprawdę bardzo zadowolona :wink:

Alma_ - Nie Wrz 17, 2006 9:16 pm

Polecam salony Red Rubin. Doskonała obsługa, wszelkie dodatki (rubin, grawer, odświeżanie dożywotnio ;) ) gratis, a i ceny bardzo przystępne. Często też mają rabaty do 30% 8)

A wybór obrączek tutaj: obrączki w Red Rubin.

Agas - Sro Paź 04, 2006 10:22 am

ładne obrączki widzieliśmy w saonach jubilerskich Christine, jubiler Szafir na Pomorskiej,my kupowaliśmy u jubilera , który swoje stoisko ma na pasażu w Leclercu, dość duży wybór i bardzo niskie ceny
anita-gb - Wto Sty 29, 2008 11:39 am

Z narzeczonym zdecydowaliśmy się omijać szerokim łukiem wszystkie duże salony jubilerskie. Może po części z przekory :) ale głownie dlatego że nie trudno dostrzec masówkę w takim miejscu. Dlatego nasze obrączki kupimy w mniejszym sklepie. Plusem też małego sklepu jest to że nie robi sobie zbyt dużych marż do cen :)
EwaM - Czw Sty 31, 2008 8:25 am

Najtańsze obrączki (zwykłe, gładkie, dość wąskie) znaleźliśmy w Kruku. W Yes są dostępne bardzo tanie obrączki (sto kilkadziesiąt zł sztuka) tylko, że niższej próby. Ale jak sputałam Panią czym się będą różnic w użytkowaniu, to powiedziała, że będą trwalsze
gosc - Wto Lut 05, 2008 3:22 pm

anita-gb napisał/a:
Dlatego nasze obrączki kupimy w mniejszym sklepie. Plusem też małego sklepu jest to że nie robi sobie zbyt dużych marż do cen :)

no nie wiem, czy faktycznie jest tak taniej - upatrzyliśmy sobie obrączki w Kruku i znaleźliśmy bardzo podobne w takim małym sklepie jubilerskim i cena była wyższa niż w Kruku :szok:

lmyszka - Wto Lut 05, 2008 3:33 pm

no to chyba źle trafiliście :) zazwyczaj jak widać nie zawsze w małych sklepikach są znacznie tańsze, często też grawer jest gratis :)
klarysa - Wto Lut 05, 2008 9:43 pm

my chyba kupimy u jubilera w pasazu l'eclerca. sa najtansze ze wszytskich salonow, ktore odwiedzilismy (za ten sam model, wage, probe)
lmyszka - Sro Lut 06, 2008 8:25 am

Klarysa ja tam kupowałam swoje obrączki na Inflanckiej, na tamten moment tam też było najtaniej, bardzo miła i szybka obsługa
klarysa - Czw Lut 07, 2008 11:16 pm

lmyszka- zamowilismy dzis nasze obraczki w l'eclercu! cena bardzo przystepna (oby cena zlota znowu nie wzrosla) , grawer gratis. nie widze sensu przeplacac za prosty klasyczny wzor, ktory wszedzie jest taki sam. kazda oszczednosc sie liczy :)
lmyszka - Pią Lut 08, 2008 8:03 am

Klarysa też tak uważam :) dlatego zamówiłam tam i oszczędziłam około 300-400 zł w porównaniu do np.. Apartu :) nam Pani powiedziała przy zamawianiu że może cena wyjść trochę drożej niż ta na stoisku była bo zależy ile złoto będzie ważyło, ale wyszło taniej :)
pscoolka - Nie Lut 17, 2008 1:40 am

no to juz wiem gdzie sie przejde zbaczyc obraczki tym bardziej ze L'eclerk jest blisko mnie.
I my tez raczej bedziemy kupować obrączki w mniejszych sklepach, nie lubie sieciówek :?

Magda_M. - Czw Mar 27, 2008 10:43 am

My kupilismy na Zgierskiej naprzeciwko kościoła NMP. Pan bardzo miły, sprowadził nam obrączki w 3 dni a cena nie była jakaś wygórowana. Zreszta ponieważ u niego zawsze kupujemy złoto dostaliśmy rabat na obrączki. I grawerowanie jest u nich gratis
migotka_79 - Czw Mar 27, 2008 7:44 pm

My skorzystalusmy z oferty firmy Łazur (manufaktura i pasaz E.Leclerc) -> niedrogie i ladne :)
MalaJu - Pią Kwi 04, 2008 2:06 pm

byliśmy dziś na Wigury 9 i potwierdzam bardzo miły, konkretny i profesjonalny człowiek :) Mieliśmy jakieś pojecie, co dokładnie chcemy, a on tego wysłuchał, coś doradzić, szybko się dogadaliśmy i ustaliliśmy datę przymiarki. Jako że ślub za pół roku, to do przymiarki nam sie nie spieszy - idziemy na początku czerwca. Obrączki będą ważyły ok. 8gr, a że swojego złota nie mamy, to za całość zapłacimy ok. 800zł z grawerowaniem gratis. Czyli porównując z salonami, zaoszczędzimy gdzieś z 400zł. Ale najważniejsze jest to, że wreszcie to my decydowaliśmy, a nie musieliśmy się dostosować do katalogu!

Polecam!

caixa - Sro Wrz 17, 2008 11:19 pm

A ja powrócę do tematu Lomabrdu i kupowania wlasnie tam obrączek. I wcale nie używanych... Tzn takie też są ale np wiele Lombardów np Na Rzgowskiej 164 oferuje nowe obrączki... Jest wiele modeli do wyboru : z żóltego złota, białego mieszane... Można dobrać rozmiar i ceny przede wszystkim nie są wysokie... I wlasnie niewiele osób o tym wie bo wszyscy myślą, ze w Lombardach są tylko rzeczy używane... :)
Debussy - Czw Wrz 18, 2008 9:30 am

Ja polecam Jubilera na Rzgowskiej 180.
Ma bardzo dużo wzorów, wszelkie zmiany i kombinacje według życzenia klienta. Bierze złoto w rozliczeniu.

bester - Nie Lut 22, 2009 12:09 pm

Ja moge polecic jubilera na Rzgowskiej 71. Mila starsza Pani, my poszlismy tam z katalogiem Yesa pokazalismy obraczki ktore nas interesuja (model 275) Pani spisala symbol zadzwonila do Yesa i okazalo sie ze jak zamowimy przez jej sklep to na tym samym modelu zaoszczedzimy 950 zł. Obraczki juz odebralismy sa sliczne i nawet z metkami Yesa. Grawer gratis czekalismy 3 tygodnie.
Dzesia - Czw Mar 05, 2009 7:24 pm

A czy ktoś korzystał z usług jubilera na Rzgowskiej 2 (chyba pod tym numerem, zaraz przy placu Reymonta, naprzeciwko niebieskiego budynku PKO)? Byłam u niebo, ma fantastyczne wzory (bardzo dużo), ponoć robi dla Aparta i Kruka, al wzorów więcej. No i ceny - wybrany model w Aparcie kosztował 800 zł sztuka, a u niego 400 zł.
justinaa - Czw Mar 05, 2009 7:49 pm

jeśli to mały jubiler i nazywa się Domańscy, a tak sądzę :) to owszem, my tam zamawialiśmy obrączki i rzeczywiście - wybór duży, ceny naprawdę konkurencyjne i ja także słyszałam, że oni robią biżuterię dla Kruka
Dzesia - Czw Mar 05, 2009 8:36 pm

Tak tak, to właśnie ten jubiler:) No to się cieszę, że ktoś potwierdza dobrą opinię:)
gosc - Czw Mar 05, 2009 9:35 pm

ja caŁą biżuterię mam od Domańskich, poza obrączką niestety. Wybraliśmy model Kruka i u Domańskich wyszŁa cena taka sama jak w salonie. Ale i tak polecam tego jubilera, mają piękne wyroby. No i można u nich zamówić wzór wg wŁasnego pomysŁu (przynajmniej jeśli chodzi o pierścionki).
Dzesia - Pią Mar 06, 2009 11:31 am

To świetnie! :) Ale jeszcze mam pytanie do justinaa (bo zapomniałam zapytać, jak tam byłam) - jaki koszt graweru? Moze gratis? ;)

[ Dodano: Wto Kwi 07, 2009 10:37 am ]
Wczoraj się zdecydowaliśmy! wybraliśmy model w Aparcie, tam ztuka kosztowała 769 zł, a my u Domańskich za obie zapłaciliśmy nieco ponad 800 zł. Grawer - 1 zł za literkę, ale nad nim jeszcze myślimy. Odbiór 5 czerwca, a więc dwa miesiące przed ślubem.

tusiaa.martusia - Sob Kwi 18, 2009 1:48 pm

Hej, moi drodzy czy słyszeliście coś o jubilerze W. Śliwiński ma salon w manufakturze??Chcemy klasyczne obraczki i tam pare znalezliśmy za troche ponad 900zł do tego grawer gratis i mozna sobie wkuc brylant niedrogo dosyć. Tylko nie wiem czy to dobry jubiler ?? Prosze o opinie :)
owieczka_foto - Sob Kwi 18, 2009 3:07 pm

tusiaa.martusia napisał/a:
Hej, moi drodzy czy słyszeliście coś o jubilerze W. Śliwiński ma salon w manufakturze??

Mam od Śliwińskiego pierścionek zaręczynowy - jestem bardzo zadowolona.

kasiapolska - Nie Kwi 19, 2009 10:26 pm

tusiaa.martusia napisał/a:
Hej, moi drodzy czy słyszeliście coś o jubilerze W. Śliwiński


Ja niestety nie mam dobrej opinii o tym jubilerze, kupowałam tam prezent na chrzciny dla mojego chrześniaka - srebrny bucik, taka pamiątka. Chciałam wygrawerować na nim datę i imię, pracownicy salonu polecili mi pracownię grawera, z którym współpracują i zapewnili że nie będzie problemu. Pan Grawer wziął się za robotę i okazało się, że bucik nie jest srebrny tylko posrebrzany i wychodzi z niego miedź. Oczywiście pracownicy wyparli się swoich zapewnień co do surowca z jakiego został wykonany bucik i odmówili jakiejkolwiek pomocy :twisted: . Naprawa zepsutej przez grawera srebrnej powłoki kosztowała tyle samo co sam bucik!!!! że nie wspomnę o tym ile kosztowało mnie to nerwów :evil:

tusiaa.martusia - Pon Kwi 20, 2009 1:02 am

ojej :( piszcie jeszcze jesli bedziecie coś wiedzieć bo takie dwie sprzeczne opinie jeszcze bardziej zamieszaly mi w glowie :?
maroko06 - Pon Kwi 20, 2009 8:42 pm

Właśnie kupiliśmy obrączki u jubilera, który znajduje się na ul. Łagiewnickiej 108. Jubiler nazywa się WIRA. Chciałabym wszystkich OSTRZEC przed tym tak zwanym jubilerem!!! Nie chciałabym żeby ktoś popełnił taki sam błąd jak my i zamawiał tam obrączki – to zwykli oszuści. Półtora miesiąca temu zamówiliśmy u tych Państwa parę obrączek. Wzór bardzo ładny, niepowtarzalny, przynajmniej u tych jubilerów, u których patrzyliśmy wcześniej. Na miejscu zdecydowaliśmy się, że zamówione obrączki wykona nam jubiler z naszego złota. Przynieśliśmy złoto, które ważyło 11.36 gram. Zacznijmy od tego, że w sklepie pracują dwie pracownice, które kompletnie nie znają się na jubilerstwie, palca ani mnie ani mojemu narzeczonemu dobrze nie umiały zmierzyć. Użyły do tego cienkiej miarki do pierścionków a nie 7mm do obrączek! Mnie zmierzono rozmiar 19, a mojemu narzeczonemu 24.
Przez ten miesiąc oczekiwania byliśmy z narzeczonym bardzo szczęśliwi, że udało nam się wyszukać i zamówić obrączki naszych marzeń, do czasu odbioru tych właśnie „wyśnionych” obrączek. Przy odbiorze okazało się, że moja obrączka jest o rozmiar za mała a powstałe nieporozumienie co do rozmiaru było wyłącznie z mojej winy bo źle zmierzyłam sobie palec Poza tym grawer, który chcieliśmy: nasze dwa imiona i data, niestety nie został wykonany tak jak chcieliśmy ponieważ zabrakło miejsca na obrączce i każdy z nas miał na obrączce tylko imię drugiej osoby i datę. Pani w sklepie próbowała wmówić mi, że nie ma miejsca na drugie imię chociaż we wnętrzu obrączki zostało jeszcze 1/3 miejsca. Kolejnym problemem był fakt, iż obrączki ważyły 9,85 gram a złoto przez nas przyniesione było „troszke” cięższe. Okazało się, że istnieje coś takiego jak 10% ubytku (chociaż wcześniej właściciel mówił o 7%). Właściciel próbował mi wmówić, że z całego naszego złota zostały zrobione obrączki, jednak po wyliczeniu przeze mnie na kalkulatorze przyznał mi rację i postanowił odjąć od 400 zł, które mieliśmy zapłacić 25 zł za 0,5 grama złota, które jego zdaniem pozostało Chciałabym zwrócić uwagę na bardzo nierzetelną i wręcz niemiłą obsługę w salonie. W konsekwencji mojej wizyty u jubilera okazało się, że moja obrączka musi być powiększona o jeden rozmiar a grawer na obydwu obrączkach zostanie zmieniony.
Po tygodniu zadzwonił do mnie pracownica salonu i okazało się, że grawer na obrączkach niestety nie zostanie zmieniony bo właściciel nie ma na to czasu przed naszym ślubem. Następnego dnia zadzwonił sam właściciel i okazało się, że jednak może zdąży (nie jest pewny) ale będzie to trwało kolejny tydzień.
Jaki jest morał z tej mojej przygody z Jubilerem na Łagiewnickiej 108?
Otóż tego samego dnia jeszcze zabrałam te obrączki od tego jubilera bojąc się, że jak tak dalej pójdzie to na ślub tych obrączek nie będziemy mieli. Zapłaciłam 375 zł pomimo faktu, iż okazało się, ze grawer nie jest taki jaki chcieliśmy a moja obrączka nadal jest za mała. Paragonu także nie dostałam bo tylko szef może je wystawiać! śmiechu warte!!!
Następnego dnia poszłam powiększyć moją obrączkę, okazało się, że od samego początku oszukiwali nas u tego jubilera. Pomimo tego, iż zmierzono mi palec i miałam rozmiar 19 to od początku obrączka była zrobiona w rozmiarze 18! Gdy już ją powiększyli do 19 to okazało się, że źle mi zmierzono palec i powinnam mieć rozmiar 20!!! Brakuje mi słów na tych ******ów, bo tego inaczej nazwać nie można! Jak można tak postępować z ludźmi i to z narzeczonymi. Tego stresu co przeżyliśmy razem z narzeczonym nikt ani nic mi nie jest w stanie wynagrodzić dlatego apeluje do wszystkich Narzeczonych omijajcie tego jubilera z daleka a jak już się zdecydujecie na niego to bądźcie bardzo ostrożni!!!
Oszukana06

tusiaa.martusia - Pon Kwi 20, 2009 11:21 pm

w czwartek ide do Śliwińskiego wiec napisze jak było, juz nie mam zbytnio czasu na rozgladanie się za czymś innym:(
pszczoła - Wto Kwi 28, 2009 10:47 am

a ja mogę z czystym sumieniem polecić wam salon jubilerski A&A. Na piotrkowskiej jest ich kilka, my zamówiliśmy obrączki na piotrkowskiej 46. Obsługa bardzo miła i fachowa, pani mierzyła nam paluszki chyba z kwadrans. Mnóstwo modeli, złoto 14-karatowe, obrączki bezszwowe i co ważne- ceny dużo mniejsze, niż w salonach, które odwiedziliśmy wcześniej, a było ich sporo. Teraz na żółte złoto jest promocja i gram złota kosztuje 89zł. (u innych złotników ceny oscylują ok 140-160zł/gram).
serdecznie pozdrawiam i życzę udanych poszukiwań:)

narcyz - Wto Kwi 28, 2009 4:16 pm

polecam jubilera na ul. Legionów

sympatyczny gość i można sie z nim dogadac.
doradził nam nawet jaki kształt od srodka. okazuje sie ze nie jest to bez znaczenia.
polecam z czystym sumieniem

madzialenka - Sro Kwi 29, 2009 5:30 pm

ja polecam zlecenie zrobienia wybranego modelu u jubilera, jak ma się własne złoto to ceny są mnimalne
marzen.marzen - Pią Maj 08, 2009 11:32 am
Temat postu: a&a
Witajcie, polecam salon A&A Piotrkowska 46, przemiła obsługa-pani Aneta, super wzory, grawer gratis.
darling - Pią Maj 08, 2009 9:52 pm

my po przejsciu kilkunastu salonow jubilerskich w Łodzi zdecydowalismy sie na zakup obraczek przez internet. z reka na sercu polecam firme GOLDRUN z Bytomia. maja mnostwo przeroznych wzorow i dosc przystepne ceny. dokonuja wszelkich poprawek na zyczenie klienta, wiec obraczki na pewno beda takie jak sie chce. czas oczekiwania rowniez nie jest dlugi. my jestesmy bardzo zadowoleni. obraczki sa sliczne, po dokonaniu wszelkich poprawek (zglaszanych przy skladaniu zamowienia) dokladnie takie jak chcelismy :)
ana0808 - Sob Maj 09, 2009 10:21 am

My zamówiliśmy obrączki u Domańskich na Rzgowskiej 2a po 1 dlatego, że nie chciało nam się nigdzie daleko szukać, a po 2 że wszyscy nasi znajomi mają obrączki od nich i bardzo sobie chwalą. Ceny mają przystępne, wzory podobne do firmówek, a obsługa jest profesjonalna od razu widać, że ludzie znają się na rzeczy. Miarę ściągają nie na oko tylko z własnych próbników i specjalnej miarki, my robimy z ich złota wiec za grawer płacimy 1 zł od znaku, zawsze można je powiększyć lub pomniejszyć. Termin oczekiwania w sezonie ogórkowym około 2 mc (zamawialiśmy wczoraj na początku lipca odbiór) chyba ze komuś się spieszy to pewnie się można dogadać.
izunia_82 - Sob Maj 09, 2009 10:23 am

My swoje obrączki kupowaliśmy w Aparcie i można tam trafić na promocję (my tak trafiliśmy) i kupić obrączki 10% taniej. Wiem, że to nieduża promocja, ale zawsze coś. :)
aness - Wto Sie 04, 2009 6:50 pm

bester napisał/a:
Ja moge polecic jubilera na Rzgowskiej 71. Mila starsza Pani, my poszlismy tam z katalogiem Yesa pokazalismy obraczki ktore nas interesuja (model 275) Pani spisala symbol zadzwonila do Yesa i okazalo sie ze jak zamowimy przez jej sklep to na tym samym modelu zaoszczedzimy 950 zł. Obraczki juz odebralismy sa sliczne i nawet z metkami Yesa. Grawer gratis czekalismy 3 tygodnie.



bester dziekuje za ta wypowiedz, [smilie=e082.gif] bo dzieki niej zaoszczedziłam troche pieniedzy,ja zapłaciłam za swoje 1560 zł, z grawerem,bo narzeczony jest duzy :) i trzeba było dopłacic za jego obraczke
normalnie kosztuja w sklepie około 2700 zł http://www.yes.pl/obraczk...O-Z-R05-OBR-303

u tej pani mozna zamówic cała bizuterie z Yesa ale serie Verona

Tissaia - Pon Sie 17, 2009 9:36 pm

My zamawialiśmy w salonie Ewita w M1 na Brzezińskiej. Ogólnie polecam ten salon - szybko i niedrogo, a wybór mają dużo.
Monika i Łukasz - Nie Sty 10, 2010 5:06 pm

My kupiliśmy nasze obrączki w Jubistyl w E'Leclerc, firmy Łazur (choć mają tam również obrączki z innych firm). Obsługa stoiska jest miła i pomocna. Wybór mają dość duży, a ceny są przystępne. Przy standardowej czcionce grawer gratis (do 23 znaków). Termin realizacji ok. 7 dni. Jesteśmy zadowoleni z zakupu :)
Bella - Wto Sty 12, 2010 10:25 am

My zamawialiśmy w A&A na Piotrkowskiej i te z trafiliśmy na niezłą promocję bo gram żółtego złota w klasycznych obrączkach kosztował 98zł zamiast 150zł. Do tego grawer gratis (ale my nie robiliśmy), ogólnie jesteśmy zadowoleni :)
KKasia13 - Wto Sty 12, 2010 10:42 am

Ja zamawiałam u Domańskich- Rzgowska 2a. Zrobią właściwie każdy model jaki im się zleci, przynosząc albo zdjęcie albo katalog jakiejs firmy. Sami tez mają niemały wybór. Ja miałam własne złoto, wiec za robocizne( moja obraczka dodatkowo z brylantem) płacimy ok 600 zł. Więc tanio:) A poszliśmy tam z polecenia, kilkoro znajomych u nich robiło i są bardzo zadowoleni:)
monika_zyga - Wto Lut 02, 2010 8:04 pm

My dzisiaj objechaliśmy kilka Jubilerów polecanych w tym temacie.
Pytaliśmy o zwykłe, klasyczne obrączki, szerokośc ok 4-5 mm. Podaje ceny za gram (takie obraczki maja ważyć ok 8-10 gr)

Wigury 9 - 100 zł/gr (ok 250 zł ze swoim złotem), grawer gratis
Rzgowska 180 - 130 zł/gr, grawer gratis
Rzgowska 71 - tutaj Pani podała cenę ok 800 zł, grawer 2 zł od literki
Rzgowska 2 - 100 zł/gr (ok 200 ze swoim złotem), grawe 1,5 od literki

Misiak87 - Wto Lut 02, 2010 9:04 pm

My za swoje zwykłe, 4mm z żółtego złota zapłaciliśmy 850 zł z grawerem. Zgierz, ul. 1-go Maja, w podcieniach.
ART DECO JUBILER - Pią Lut 19, 2010 3:51 pm

Zależy co rozumiec pod pojeciem "tanie obrączki" ale możesz poszukać także w internetowych sklepach jubilerskich,tam na pewno będzie taniej niż w stacjonarnych.
Basia.83 - Nie Mar 21, 2010 5:35 pm

Moja koleżanka z pracy ma ślub po Świętach , odebrali już obrączki, bardzo piękne, a za parę zapłacili tylko niecałe 700 zł. Za moją poradą skusili się na Apart i nie żałują :)
sunrise1983 - Pią Kwi 16, 2010 9:26 am

Ja dzisiaj wybieram się do Domańskich na Rzgowską 2 dzięki Waszym opinią poczułam się spokojniejsza.. :lol:
mira77 - Pią Kwi 16, 2010 4:45 pm

Ja również polecam DOMAŃSKICH na RZGOWSKIEJ,obrączki są super;)) :D
Kiero - Sob Kwi 17, 2010 12:18 am

Ja znalazłem na obrączkę piękny diament i poprosiłem złotnika żeby go oprawił. Wyszło to bardzo korzystnie.
DoPrze - Czw Kwi 22, 2010 8:05 pm

A my z czystym sumieniem możemy polecić jubilera na ul. Lutomierskiej 115D. Pracuje tam przemiły Pan, który jest fachowy i bardzo rzetelny. Ma bardzo dużo wzorów, obrączki od Łazura. Doradził nam co do wyboru obrączek, wcześniej oglądając nasze palce. Stwierdził jakie będą dla nas wygodne, a jakie nie i ostatecznie pokazał i polecił nam wzór obrączek, który jest takim jakiego szukaliśmy, coś innego od tradycyjnych, ale jednocześnie proste i eleganckie. Co do terminu wykonania, to miało to być 7 dni i tyle dokładnie było! Jeśli chodzi o ceny, to również przystępne. POLECAMY naprawdę bardzo! ;)
ulus31 - Pią Kwi 23, 2010 10:00 am

My kupiliśmy obrączki u Jubilera na Kościuszki 39 na wysokości Struga. Jest to sklep , który chyba podlega firmie A&A, bo taka wizytówkę dostaliśmy i też taki znak firmowy mamy na obrączkach.
Długo szukaliśmy obrączek, przeszliśmy wiele sklepów z biżuterią, ale mój M był w 99% pewien że tu kupimy - i tak się stało. Wg mnie jest duży wybór i ceny są rewelacyjne!! Nie wiem, może ktoś powiedzieć że 700zł za parę to zbyt mało za obrączki ale my jesteśmy zachwyceni!! Polecamy ten sklep!

Peacemaker - Wto Kwi 27, 2010 3:46 pm

My osobiście zastanawiamy się nad wyborem obrączek w salonie Adama Hadrysia. Z racji iż tradycjonalistami nie jesteśmy, to chcielibysmy odejść od typowej, złotej obrączki. Dlatego też połączenie złota białego na przykład z tytanem lub samej tytanowej obrączki, jest właśnie czymś co rozważamy.
Akurat Hadryś oferuje wiele powiedzmy bardzo męskich modeli obrączek, to są i takie, w których przyszli małżonkowie oboje będą mogli się dopasować gustem ... tak sądzę przynajmniej. Ale są i takie których za żadne skarby nie chcielibyśmy nosić.
No i pozostaje problem jeszcze dopasowania obrączek na odległość, gdyż salon o którym mowa jest w Tychach i akurat po obrączki nie mam ochoty na taką wyprawę. Ale nie jest to chyba coś, czego nie można obejść.

ppola - Wto Kwi 27, 2010 3:59 pm

Peacemaker, a widziałeś na żywo te tytanowe obrączki? Bo my sie bardzo napaliliśmy żeby takie mieć do momentu jak zobaczyliśmy je na żywo i generalnie lipa, poza tym przy tytanowych jest duzy problem z ewentualną zmianą rozmiaru.
Peacemaker - Sro Kwi 28, 2010 9:04 am

Widziałem. Wygladały niemal tak samo jakby były zrobione ze stali nierdzewnej, trochę tylko bardziej matowe.
ppola - Sro Kwi 28, 2010 10:34 am

Peacemaker napisał/a:
stali nierdzewnej, trochę tylko bardziej matowe.
no właśnie. Kolega miał obrączkę która wyglądała jakby sobie kawałek rurki uciął ;) Mąż mój ma tytanowy zegarek i dla tego na początku byliśmy tak chętni na ten tytan, na zegarku jakoś lepiej to wygląda :)
A no i znajomi 1,5 roku od ślubu obrączek nie noszą bo nie mogą ich powiększyć :/

Peacemaker - Sro Kwi 28, 2010 12:03 pm

ppola napisał/a:
no właśnie. Kolega miał obrączkę która wyglądała jakby sobie kawałek rurki uciął ;)


Zatem już wchodzimy w kwestię gustu, bo jednym będzie się coś takiego podobało, a innym już nie. Jak wspomniałem, raczej będziemy starać się odchodzić od tradycyjnych rozwiązań. Także w innych kwestiach niż tylko obrączki ... ale oczywiście nic na siłę.

ART DECO JUBILER - Wto Maj 18, 2010 6:53 pm

Dokładnie tak,wchodzimy w kwestie gustu i dla jednych tanie obraczki będa wyglądac jak kawałek rurki a dla innych będa bardzo ładne. Mi np bardzo podobają się tradycyjne obraczki.
kasia.p - Pon Cze 07, 2010 8:24 pm

w lodzi ładne obraczki i za rozsadne pieniadze robia na ul. rzgowskiej chyba 4
maryla - Czw Lip 29, 2010 11:09 am

Ładne obrączki to kwestia gustu - a wiadomo że są różne, co do cen to np moim zdaniem bardzo ładne obrączki w przystępnej cenie ma Apart. Z tego co widziałam, wybierając nasze, to były już złote obrączki za 500 - 600 zł za parę. To bardzo tanio.
ART DECO JUBILER - Nie Sie 22, 2010 2:30 pm

Rzeczywiście, taka cena za parę obrączek jest bardzo korzystna, nie wszyscy dysponują dużymi kwotami pieniędzy przeznaczonymi na obrączki.
atalinka - Sro Sie 25, 2010 2:09 pm

Po przeczytaniu tego wątku zdecydowałam, że podjedziemy na tą Rzgowską 2a i tam zorientujemy się czy mogą i za ile wykonać nam takie obrączki jak nam się podobają. Niestety po wizycie wyszłam stamtąd zniechęcona ażeby dokonać tam jakiegokolwiek zakupu :kwasny:
Powiedziano nam że takie obrączki jak my chcemy są do wykonania, ale matowe, albo takie z takimi kreseczkami (nie wiem jak to się fachowo nazywa) i na dodatek z takimi rowkami pomiędzy jednym kolorem a drugim i pokazano nam jak to wygląda. Kompletnie nam się to nie podoba i powiedzieliśmy, że w oryginale obrączki są bardziej błyszczące niż matowe, po czym pan stwierdził że mogą być i błyszczące ale wtedy to się kolory zleją w jedno. Dziwne że jakoś w tej oryginalnej wersji nic się nie zlewa i nie ma żadnych rowków. Pan (a była tam też i Pani, ale Pan wdał sie z nami w rozmowę) bez namysłu powiedział nam, że skoro tak bardzo nam się takie obrączki podobają, to żebyśmy sobie poszli do salonu gdzie je mają i tam zakupili - te oryginalne :o No to mnie Pan zachęcił do zakupu u siebie :wink: Gdyby nas było na tamte stać, to byśmy nie jeździli po jubilerach i nie pytali czy by takie wykonali i za ile, żeby było taniej. Cena jaką nam zaproponowano ze swoim złotem to kilkaset zł, zaś z ich złota o 1 tyś drożej, więc i tak dużo taniej niż oryginalne. Termin wykonania pozostawia wiele do życzenia, gdyż powiedziano nam że na obrączki poczekamy sobie 6 tygodni (być może mają dużo zleceń i dlatego), ale gdzie indziej powiedziano nam że czeka się ok. dwóch tygodni.
Podsumowując - może i tanio, ale w naszym przypadku Rzgowska zdecydowanie odpada.

aga_rad - Czw Wrz 02, 2010 6:25 pm

My kupiliśmy w A&A na Piotrkowskiej. Za parę klasycznych obrączek (4mm, próba 585) zapłaciliśmy 850zł z grawerem:)) Tylko tam gram złota to 120zł, wszędzie indziej było dużo drożej, bo ok 160- 170zł.
espina - Czw Wrz 02, 2010 9:52 pm

atalinka nie wiem jakie są Wasze wymarzone obrączki, ale ja z własnego doświadczenia mogę polecić jubilera na kurczakach (za krańcówką tramwajową). My również mieliśmy wypatrzony model w firmowym salonie, ale koszt przekraczał nasz budżet. Poszliśmy spytać u niefirmowego jubilera jak sprawa się ma z ich zrobieniem - cena okazała się być przystępną, ale.... wybraliśmy coś zupełnie innego, bo pan jubiler był tak miły i chciał nam pokazać jak wygląda łączenie białego i żółtego złota i wyjął przygotowane dla kogoś obrączki, które nas zachwyciły. Zapłaciliśmy ok.1200 zł. Czas oczekiwania był dość krótki,bo jak dobrze pamiętam to ok. 2 tygodni. Poza tym można liczyć na naprawdę fachową i nienamolną poradę.
ART DECO JUBILER - Sro Wrz 15, 2010 9:31 pm

Miło słyszeć takie opinie, że nie tylko markowe salony mogą zaoferować nam zachywycające obrączki. Czasami tacy "bezimienni" jubilerzy okazują się bardziej sumienni i przystępni.
kasieńka 85 - Sob Lut 26, 2011 12:53 pm

Odwiedziłam kilka salonów w poszukiwaniu oferty obrączek. Jedną z korzystniejszych propozycji ma jubiler:
na Rydla (przy ul. Tatrzańskiej) - w styczniu 80zł/1gr złota, robocizna 450zł, grawer-3zł za znak,
na rogu Przybyszewskiego i Kilińskiego za wykonanie wybranych obrączek podano mi cenę 1300ł, nie zapytałam o grawer:(
oraz na Rzgowskiej (Domańscy) - 90zł/1gr złota, 450 zł robocizna, 1.5grawer
Zdecydowaliśmy się na jubilera na Rzgowskiej i szczerze polecamy. Czekaliśmy na realizację zamówienia miesiąc ale nie śpieszyło nam się bo ślub dopiero w sierpniu. Cena lepsza niż zakładaliśmy, co do wykonania i obsługi też nie mamy żadnych zastrzeżeń.

agulka1989 - Sob Lut 26, 2011 1:38 pm

kasieńka 85, te ceny, które podałaś, to cena za gram za skup złota czy cena jaką Ty musisz zapłacić za gram??
kasieńka 85 - Sob Lut 26, 2011 2:09 pm

to cena jaką się płaci w przypadku gdy nie ma się własnego złota :D
tomcia - Sob Lut 26, 2011 5:29 pm

Tak czytam i się zastanawiam-chyba u wiekszości jublerów cena obrączek zależy od masy uzytego złota (co jest całkowice logiczne :wink: ) Czy zatem dobrze sie orientuje, że w Apart cena jest stała tzn. nie zalezy od masy? Tak zrozumiałam na tagrach w Arenie, ale było głośno, więc może się przesłyszałam:( Rzecz polega na tym, ze narzeczony to duży chłop i rozmiar jaki potrzebuje to bodajże 27 (ja 13). Ktos może ma rozeznanie ile to gramów złota przy szerokości 4-5mm?
555 - Sob Lut 26, 2011 6:06 pm

my mieliśmy 24 i 16 (chyba) i wyszło ok. 10 gramów złota.. standardowa para obrączek waży mniej więcej tyle..
chyba w Aparcie i Kruku cena nie zależy od rozmiaru, mają jakąś uśrednioną..

kasieńka 85 - Sob Lut 26, 2011 10:25 pm

Cena w Aparcie, Kruku, Yes nie jest uzależniona od rozmiarów. Nasze: 14,5 i 24,5 przy szerokości 5mm. ważą dokładnie 7,81. Ale średnio trzeba przyjmować, że 10gr. i miło się rozczarować przy płaceniu:)
tomcia - Nie Lut 27, 2011 8:49 am

555, kasienka 85, dzieki za odpowiedź:)
kasienka 85, cena za 1 g złota, którą podałaś zależnie od jubilera dotyczyła żółtego złota? Nie wiesz może ile wynosi białego? My byśmy chcieli łączone... Chyba sporo więcej, bo jak obliczali nam na targach to zawsze poniżej 1500 zł nie schodziło (albo po prostu generalnie więcej sobie liczyli).

kasieńka 85 - Nie Lut 27, 2011 10:38 am

Cena za gram złota nie jest uzależniona od jego koloru. Też mamy mieszane złoto a nie płaciliśmy za nie z rozgraniczeniem za białe i żółte.
Gdzieś znalazłam informację, że białe złoto uzyskuje się przez dodanie barwnika więc nie ma różnicy w cenie bo to ten sam surowiec. Ale nie wczytywałam się w ten temat, więc nie chcę wprowadzać w błąd :)

tomcia - Nie Lut 27, 2011 2:36 pm

rzeczywiście chyba cena grama jest taka sama, niezaleznie od koloru. Mozliwe jednak, że niektorzy jubilerzy więcej liczą sobie za robociznę :chytry:

Dziś pojechalismy z narzeczonym do Carrefour'a na Przybyszewskiego, stoisko Jubistyl, obrączki firmy Łazur. Cena 1 grama jest bardzo duża, bo 180 zł, ale nie płaci się już za robociznę, a do końca lutego jest zniżka dla osób, które dostały kupon na targach w Arenie. Okazało się też, że mozna zmniejszyć wagę obrączki o 25%, jesli nie zrobi się tzw brzuszka od wnętrza. Nie orientuję się jaka jest róznica w komforcie:(
Cena modelu, który nam się podoba wynosi 1480 czyli niecałe 8 g (a już myśłałam, że będzie co najmniej 10),a możemy ją jeszcze zmniejszyć do 6 g, gdy bez tego brzuszka (1110zł) + rabat 15% (943 zł). 943 to już chyba dobra cena... Ponadto w Tulipanie na Piłsudskiego jest stanowsko tej samej firmy i mogą zrobić z własnego złota (płacą wtedy za złom troche więcej, gdy dokonuje się u nich także zakupu).
Porównując z najtańszym znalezionym przez kasienka 85 jubilerem, cena praktycznie się nie różni (za 6g+robocizna=930 zł), więc chyba się skusimy...

kasieńka 85 - Nie Lut 27, 2011 4:25 pm

Również odwiedziłam takich jubilerów, którzy podają w cenie grama złota od razu koszt robocizny-poniżej 180zł nie znalazłam. Z tymże jestem raczej sceptycznie do tego nastawiona, bo wychodzi dużo drożej. Specjalnie sobie teraz przeliczyłam, że podając całkowity koszt za gram złota (czyli sam surowiec plus robocizna)uzyskałam cenę ok. 140 zł za gram (przy zawyżonej wadze 9mm żeby nie kłopotać się, a realnie ważą coś ok. 8.6)
Tomciu, kwota, którą podałaś wydaje mi się, że jest korzystna. Tylko czy rezygnacja z "brzuszka" nie wpłynie na trwałość obrączek?

555 - Nie Lut 27, 2011 6:37 pm

tomcia, odradzam rezygnację z tego brzuszka, on daje duży komfort, a w sumie obrączkę nosisz prawie cały czas.. no i te 6g to trochę mało jak na obrączki, mogą być zbyt cienkie i przez to mnie trwałe.. a Wy nie macie własnego złota..?
tomcia - Nie Lut 27, 2011 6:43 pm

kasienka 85, matematyka nie kłamie :razz: Jeszcze się zastanowimy z zakupem, bo jeśli bysmy się zdecydowali na te "z brzuszkiem" to taniej wyjdzie na Rzgowskiej (o 54 zł więc nie majątek). Przeczytałam prawie same pozytwne opinie o tym jubilerze:) Zastanawiam się tylko nad techniką łączenia i czy nie jest u nich białe złoto rodowane (u Łazura palladowe czyli ponoć nie ma mozliwości żeby się ścierało)-zadzwonie jutro:). Nie wiem też czy/ile w Jubistyl grawer kosztuje. Jedno jest pewne-zabiorę kalkulator :hmgirl:
Dobi - Wto Mar 01, 2011 12:40 pm

A my już mamy takie


Zamówione w Łodzi na ul. Lutomierskiej.

Trochę to kosztowało, ale młodej się podobały...

Białe złoto palladowe - nie powinino się ścierać tak, jak rodowane.
Fakt, powierzchnia matowa może się wytrzeć, ale to normalne w przypadku każdego metalu. Zawsze można ją odnowić (sprzedawca zapewniał, że taka usługa zostanie wykonana bezpłatnie). Uważam, że jest to znacznie lepsze rozwiazanie niż rodowanie. Ta opcja jest tańsza i daje efekt tylko krótkotrwały. Rod się ściera i obrączka zaczyna wyglądać nieestetycznie. Wątpię czy da się ponownie pokryć ją warstwą rodu.

Szczerze mówiąc, nie mam zaufania do salonów jubilerskich z galerii handlowych. Kojarzą mi się z tanią masową produkcją za wysoką cenę :(

tomcia - Wto Mar 01, 2011 2:34 pm

Dobi, dziewczyny w tym wątku pisały, że mali jubilerzy wykonują biżuterię dla jednej z większych sieci... Czy fakt, ze kupione w sieciówce w hipermarkecie ma aż takie znaczenie..? Takie czasy, ludzie zabiegani, jubilerzy też się przenoszą do marketów...
P.S. Ale Wasze obrączki bardzo ładne :D

szaraczarownica - Wto Mar 01, 2011 3:42 pm

555 napisał/a:
odradzam rezygnację z tego brzuszka, on daje duży komfort

My mamy zupełnie płaskie od wewnątrz i nie są niekomfortowe.

555 napisał/a:
ok. 10 gramów złota.. standardowa para obrączek waży mniej więcej tyle..

To zależy jaki rozmiar i jaka szerokość.
Moja 4mm, rozmiar 14, tak wyglądająca:

waży 3,53g. Mojego męża 23 waży niewiele więcej, bo była raptem o 16zł droższa. Czyli wychodzi trochę ponad 7g na parę.

tomcia - Wto Mar 01, 2011 11:09 pm

szaraczarownica, jaką szerokość mają Wasze obrączki? My w końcu zamówilismy te "z bruszkiem" (tak w ogóle to są te tzw soczewkowate). W całym tym ślubno-weselnym szaleństwie i oszczędzaniu na czym tylko można (uzywana suknia, sala raczej jedna z tańszych porównując ofertę menu i ogólny wygląd, samochód kuzyna) uznaliśmy, że na tym nie będziemy oszczędzać-1258 zł, to jak dla nas do przyjęcia choć, o 258 więcej niż plan przewidywał...
szaraczarownica - Sro Mar 02, 2011 8:31 pm

tomcia napisał/a:
jaką szerokość mają Wasze obrączki?

Pisałam, 4mm.
Ja chciałam 2, mąż chciał 5. Teraz trochę żałuję, bo na chwilę obecną podobają mi sie szersze i pewnie zdecydowałabym się nawet na 6. Ale nic straconego. Obiecałam sobie, że na 10 rocznicę strzelimy sobie nowe obrączki :lol:

tomcia - Sro Mar 02, 2011 9:18 pm

oj rzeczywiście jakoś mi umknęły literki nad zdjęciem :oops:
Dobi - Sob Mar 05, 2011 9:07 am

tomcia napisał/a:
Dobi, dziewczyny w tym wątku pisały, że mali jubilerzy wykonują biżuterię dla jednej z większych sieci... Czy fakt, ze kupione w sieciówce w hipermarkecie ma aż takie znaczenie..? Takie czasy, ludzie zabiegani, jubilerzy też się przenoszą do marketów...
P.S. Ale Wasze obrączki bardzo ładne :D


Nam akurat żadna z obrączek sieciowych jubilerów z supermarketu nie przypadły do gustu :(
Natomiast w przypadku firmy Łazur mieliśmy kilka modeli, które nam się podobały. Wybraliśmy H-14, bo młoda takie chciała... ;-)

Przeglądaliśmy sklepy internetowe, odwiedzaliśmy jubilerów w galeriach, na targach itp. Nigdzie nie znaleźliśmy niczego, co chcielibyśmy mieć...
W końcu trafiliśmy na obrączki firmy Łazur i te nam się spodobały.

Nie twierdzę, że sieciowe sklepy są złe... moim zdaniem produkty przez nie sprzedawane są stanowczo za drogie w porównaniu do ich realnej wartości (wiadomo - za dobrą lokalizację w galerii trzeba z czegoś zapłacić...).
Dla nas to nie był duży problem przejechać 60km tylko po to, aby wybrać obrączki. Jeśli ktoś nie ma czasu nawet na to, to sam sobie szkodzi :roll:

Obrączki są na całe życie i muszą być dobre, ładne i po prostu... muszą się podobać. A wszystko po to, aby obie osoby chciały je nosić.

P.S.
Dzisiaj oficjalne wręczenie obrączek... w kościele, czyli ślub.

Trzymajcie kciuki! ;-)

tomcia - Sob Mar 05, 2011 10:19 pm

Dobi napisał/a:
P.S.
Dzisiaj oficjalne wręczenie obrączek... w kościele, czyli ślub.

Trzymajcie kciuki! ;-)


Wow! To już zapewne po!! Wszystkiego najlepszego na nowej drodze!!!

P.S. Też zamówiliśmy Łazur-S08 :D

ART DECO JUBILER - Nie Mar 27, 2011 9:16 pm

Ja myślę, że żadna opcja ani sieciówki ani małego jubilera nie jest gorsza, najważniejsze żeby odpowiadała nam ich oferta, bo i u jednych i u drugich można znaleźc unikatowe modele, przede wszystkim nie można się uprzedzac do jednych czy drugich.
Magda_Bros - Sro Kwi 13, 2011 4:34 pm

Polecam jubilera na rzgowskiej :) 3 box od Dagrasso (okolice ulicy Chóralnej) - bardzo dobra obsluga, ceny też, mozna przynieśc wlasny projekt lub ten co sie podoba i też zrobią.
Jak by był potrzebny dokładny namiar zapraszam na priv :)

malu86 - Nie Kwi 17, 2011 11:18 am
Temat postu: obraczki-Lutomierska
My polecamy rowniez jubilera na Lutomierskiej
http://www.ring4you.eu/

Mozna liczyc na fachowa pomoc i ceny sa bardzo przystepne. Modele oryginalne i pelen profesjonalizm. My za swoje zaplacilismy 2100 zl wiec w prownaniu do innych ofert z Apartu czy Kruka uwazam ze sa konkurencyjne.

Warto tam pojechac i samemu zobzczyc modele na zywo.

Oto nasze:

ART DECO JUBILER - Nie Kwi 24, 2011 4:27 pm

Mogę zaprosić także na swoją strone internetową gdzie znajdziecie duży wybór modeli obrączek z różnych kolekcji oraz pierścionków. W razie pytań służę pomocą.
Ellka - Sob Wrz 24, 2011 1:37 pm

Duży wybór obraczek maja w sklepie jubilerskim "Prado" na Piotrkowskiej 29 ciekawe wzory...możliwość zmiany koloru złota (wzór z białego,a można zamówić w żótym złocie) dopasować szerokość (damska np.3 mm a męska 5)...warto tam zajrzeć i obejrzeć a nawet przymierzyć ;)
wiolancia - Nie Wrz 25, 2011 6:31 pm

W Domu Jubilerskim A&A też widziałam fajne wzory.Kupowałam tam biżuterię do ślubu i wtedy były spore promocje.
ART DECO JUBILER - Sro Wrz 28, 2011 3:41 pm

Pamiętajmy ze obrączki różnią się także ceną,wiec przed zakupem warto także podać swój budżet jaki posiadamy na ten cel. Warto szukać wśród internetowych sklepów jubilerskich.
Karola26.05.12 - Nie Cze 17, 2012 9:21 pm

Polecam firmę AURUM, my z męzem tam kupowalismy obraczki, są zdecydowanie tańsze nic w firmowkach Kruk i Apart a jakosć taka sama.
jubileraurum

Ma+Ma - Nie Lip 01, 2012 12:32 pm

W innym temacie - "za ile?" już o tym pisaliśmy, ale tutaj też nie zaszkodzi:)
My nasze obrączki zamówiliśmy w Gold & Diamond Expert. Podobnie jak u Was Karola26.05.12, nasze obrączki były dużo tańsze niż te w Kruku czy Aparcie.
Kupiliśmy klasyczny komplet z białego złota za 1100zł :) Zaoszczędziliśmy ok 500zł :)

filolożka - Czw Lip 19, 2012 10:33 am

My zamówiliśmy obrączki u jubilera, który mieszka na wsi pod Piotrkowem Trybunalskim. Ceny ma konkurencyjne, ponieważ gram złota kosztuje 150zł, próba 585, a grawer 2zł za znak. Zdecydowaliśmy się na obrączki z żółtego złota z grawerem naszej daty ślubu. Za komplet wyszło 1026zł :)
Zuza12345 - Czw Lip 26, 2012 10:01 am

moze sie komus przyda
http://shopping.groupon.p...i-slub-obraczka
oraz
http://shopping.groupon.p...zki-biale-zloto

frojd77 - Pon Sie 06, 2012 12:09 pm

polecam apart ze względu na jakość złota. Znajomi kupili w pobliskim sklepie, niby ladne bo zloto żółte z białym, cena okazyjna, ale już drugiego dnia po założeniu zaczęły się ścierać.
Jeżeli chcecie mieć dobry produkt to niestety trzeba za niego odpowiednio zapłacić. takie są realia. pozdrowienia

llobacek - Wto Sie 07, 2012 2:57 pm

spory wybór obrączek i przystępne ceny są u Madalińskiego w Bełchatowie na Mielczarskiego :)
karolina84 - Pią Sie 10, 2012 6:28 pm

Zdecydowanie polecam pracownię Korn na Kurczakach. Mają tam wzory Apart, Kruka, Yes- zamawiają od tych samych producentów, więc różnica jest jedynie w cenie.. Poza tym z tak fachową obsługą spotkałam się tam po raz pierwszy, a trochę się nachodziliśmy po różnych pracowniach jubilerskich,żeby wybrać te jedyne :)
pauliska85 - Sro Sie 29, 2012 7:33 pm

Polcam salon A&A na Piotrkowskiej. Mają przystepne ceny i bardzo duży wybor. Porownujac ceny z tamtego roku( moja siostra brała slub w 2011 a ja w tym ) to złoto naprawde podrożało i to sporo.
meggi2334 - Pon Sty 06, 2014 7:19 pm

Słyszałam w Pabianicach o jakimś dobrym jubilerze, ktoś coś wie?
E-kwiaty - Wto Sty 07, 2014 6:25 pm

Najlepiej jeżeli wypowiedzą się osoby z Pabianic,ja akurat pierwsze słyszę,bo na pewno jakiś jubiler jest- jak to w mieście. Ale czy tani i dobry? To już inna kwestia bo to zazwyczaj nie idzie ze sobą w parze.
Kasioludek - Czw Sty 30, 2014 10:15 pm

My polecamy salon W. Śliwiński w Manufakturze! Szczególnie, jeśli szukacie klasycznych, prostych, złotych obrączek.

My mamy swoje już prawie rok i są idealne. Ja mam wąską bo 3mm a mąż szerszą zlote nieco kanciaste.:-) i są idealne! A ceny też nie są tragiczne.

DorotaK - Pon Lut 03, 2014 8:08 am

My polecamy firmę Diaxor z Lutomierskiej 115. Fachowa obsługa, pełen profesjonalizm i bardzo konkretne a przy tym bardzo miłe podejście do klienta. W porównaniu do salonów sieciowych bardzo konkurencyjne ceny. Właściciel wie czego młodzi poszukują i potrafi wspaniale doradzić, widać, że jest jubilerem z powołania i że zna się na rzeczy :) . My swoje obrączki zamówiliśmy w piątek, mają być za około 3 tygodnie więc czas oczekiwania bardzo krótki :) Obrączki oferowane w salonie przy Lutomierskiej są firmy Łazur :)
Staviori_pl - Wto Kwi 08, 2014 12:25 pm

Przydałyby się jakieś przykładowe zdjęcia obrączek tych firm,tak aby każdy na forum wiedział mniej więcej o jaki typ,kolekcję czy metodę zdobienia chodzi. Jak wiadomo każdy gust będzie tutaj inny,ale to normalna sprawa. Co z jakością obrączek?? Nie zapominajmy ze to także bardzo się tutaj liczy w kontekście zakupu.
DorotaK - Wto Maj 13, 2014 10:46 am

Jeśli chodzi o Diaxor z Lutomierskiej to w ofercie mają obrączki firmy Łazur (na stronie firmowej maja zamieszczoną całą kolekcję więc można obejrzeć jakie są wzory, zdobienia itd.). Co do jakości - to będę mogła powiedzieć po jakimś czasie noszenia :) póki co leżą schowane w pudełeczku. Na dzień dzisiejszy mogę jedynie powiedzieć, że są bardzo starannie wykonane i nic im zarzucić nie można :)
Basska - Pon Maj 26, 2014 12:17 pm

Czesc , mam do was takie pytanie, czy próbowaliście kupowac biżuterię typu właśnie obrączki przez internet w sklepach internetowych? Jak do tego podejśc, skoro nie możesz tego sprawdzic na sobie tu i teraz czy pasuje?
DorotaK - Pon Maj 26, 2014 2:47 pm

Basska osobiście nie ryzykowałabym z kupowaniem obrączek przez internet - obrączkę trzeba przymierzyć czy pasuje, żeby rozmiar był dobrze dobrany. Poza tym nie zawsze to co podoba nam się w katalogach będzie się podobało w rzeczywistości. Co innego np. kolczyki - mniejsze ryzyko :)
Sajgonka - Czw Maj 29, 2014 7:08 pm

Moja siostra jak teraz kupowała obrączki to najpierw poszli do apartu i przymierzyli, a potem zamówili przez internet , bo ten model co sobie wybrali to w apart miał w sklepie internetowym z rabatem 25 % .
ZlotaLinia_com - Wto Lip 08, 2014 4:18 pm

Fajne i tanie obrączki to mocno względne pojecie:) Proponuje najpierw przejść się po sklepach jubilerskich i ewentualnie potem zamówić przez internet gdzie cena będzie niższa,często można spotkać różnego rodzaju promocje.
Kati90 - Wto Sie 19, 2014 8:02 am

My zamawiamy w firmie jubilerskiej Domańscy. Dobra cena i piękne wzory. Robią nam akurat na zamówienie inny wzór niż to co mają za ladą ;) są bardzo elastyczni.
karolina84 - Wto Sie 19, 2014 8:56 am

Ja się wypowiadałam 2 lata temu w tej sprawie,więc nie będę powtarzać :) Dodam tylko,że obrączki dobrze się noszą,więc nadal jesteśmy bardzo zadowoleni z zakupu w pracowni Korn :) Naprawdę warto!
ZlotaLinia_com - Sro Paź 01, 2014 2:18 pm

To też kwestia tego w jaki sposób dbasz i pielęgnujesz swoje obrączki czy generalnie biżuterię,bo jeżeli zaniedbasz np ich czyszczenie to po jakimś czasie,kilku latach nie będą one w idealnym stanie,tego nie da się oszukać.
AlanT - Pią Paź 03, 2014 2:41 pm
Temat postu: Dobre ceny
Witam wszystkich.
Dłuższy czas szukaliśmy obrączek. Znam chyba większość jubilerów w Łodzi. Najlepszą ofertę dali nam w Hali przy Pionierku. Nie jest to piękny salon jubilerski (sklepik w hali) ale wybór naprawdę duży. Może czas oczekiwania nie był krótki 3 tyg. ale wykonanie rewelacja i grawer w cenie. :D
Polecam :)

Michał L. - Pon Paź 13, 2014 6:08 pm
Temat postu: Złoty Lew - Łódź ul.Gdańska 113.
Polecam Złotego Lwa przy ul.Gdańskiej w Łodzi (wejście od ul.Kopernika). Właściciel dysponuje katalogami obrączek z różnych firm, dzięki czemu wykona taką, jaką sobie wybierzemy.
Możliwość oddania złotej biżuterii w celu przetopienia na obrączki, co oczywiście wpływa na obniżenie ceny całkowitej. Grawer za dodatkową (niewielką) opłatą. Profesjonalna pomoc w zakupie wpływa na duży plus.
Firma godna polecenia.

mariower - Czw Paź 30, 2014 7:04 pm
Temat postu: Korn na Kurczakach
Polecam pracownie Korn na Kurczakach w Łodzi.
Obrączki robione w tym roku, pan pracujący tam sympatyczny, doradzi, zna się na rzeczy.
Wszystko w terminie, poprawka rozmiarowa gratis. Cena przystępna, jak ktoś się zastanawia czy jakaś sieciówka ( Kruk/Apart ) to lepiej niech się nie zastanawia i wybierze dobrą, sprawdzoną pracownie.

ZlotaLinia_com - Sro Lis 05, 2014 12:54 pm

Na temat tej pracowni jest już kilka postów,poczytaj powyżej i już poznasz przykładowe opinie. Poza tym nikt nie pisze o cenach jakie tam panują,możecie podać te szczegóły? Wbrew pozorom to bardzo ważny aspekt.
angelikax - Pon Mar 02, 2015 7:29 am

Na pewno tutaj - Usunęłam link. Odsyłam do regulaminu forum. Moderatorka Dorotka_ jest ok, ale generalnie radzę sobie robić porównania. W internecie ceny będą zawsze dużo niższe, a np. w znanych markach najczęściej będziemy płacili za samą nazwę, marki telewizyjne, przy czym obrączka w zasadzie będzie taka sama ;-)
malinka87 - Pon Mar 02, 2015 5:46 pm

Również polecam pracownie Korn na Kurczakach, dla zainteresowanych ceny (za gram) są na stronie :) My za gładkie, z grawerem w środku, wysokość 1.5, rozmiar 24 i 13 zapłaciliśmy niecałe 1400. Obsługa bardzo profesjonalna i cierpliwa. Co ważne - pan nie wciska narzeczonym drożyzny, byle zarobić, ale szanuje gusta i możliwości klientów. Szybka realizacja - my czekaliśmy ok 2-3 tygodni.
Yaśmina - Wto Mar 03, 2015 6:20 pm

Z tym cenami w internecie to nie jest tak różowo jak mówi angelikax, sprawdzałam.Byliśmy u mniej popularnych niż np. apart jubilerów i ceny nas nie powaliły, choć bardzo nam chcieli sprzedać obrączki. I mały niuans - "podobne" to nie znaczy takie same. Obrączki to przynajmniej dla mnie jeden wyjątkowy zakup na całe życie, ale może ja sentymentalna jestem za bardzo:)
dzapsta - Czw Mar 05, 2015 12:58 pm
Temat postu: Re: Gdzie są fajne i dość tanie obrączki?
Polecam zamowic przez internet

[ Dodano: Czw Mar 05, 2015 12:59 pm ]
Na temat tej pracowni jest już kilka postów,poczytaj powyżej i już poznasz przykładowe opinie. Poza tym nikt nie pisze o cenach jakie tam panują,możecie podać te szczegóły? Wbrew pozorom to bardzo ważny aspekt.

dora11 - Wto Mar 10, 2015 10:56 am

Ja również jestem zdania, że warto jest zamówić przez internet. Nie polecam dużych firm takich jak Apart czy Kruk. Tam nawet złoto 333 jest drogie.
Proponowałabym zerknąć sobie do Usunęłam link. Odsyłam do regulaminu forum. Moderatorka Dorotka_ - zamawialiśmy tam z meżem obrączki. Wzorów jest sporo a ceny są dość przystępne.
Zdecydowaliśmy się na ten wzór ( 1500 zł)

kaarooef - Sro Mar 11, 2015 8:32 pm

Yaśmina napisał/a:
Z tym cenami w internecie to nie jest tak różowo jak mówi angelikax, sprawdzałam.Byliśmy u mniej popularnych niż np. apart jubilerów i ceny nas nie powaliły, choć bardzo nam chcieli sprzedać obrączki. I mały niuans - "podobne" to nie znaczy takie same. Obrączki to przynajmniej dla mnie jeden wyjątkowy zakup na całe życie, ale może ja sentymentalna jestem za bardzo:)


Musicie wiedzieć, że w złocie najważniejsza jest cena za 1 gram i próba tego złota, znając te parametry dopiero wiecie ile zapłacicie za te obrączki. A co do Apartu czy innych sieciówek warto wiedzieć że biorą oni obrączki od takich producentów jak Łazur, Swepol czy Stelmach a nie wykonują je sami. Zakupy przez internet to zawsze wielka niewiadoma, bo nie wiemy do końca ile nasze obrączki będą DOKŁADNIE ważyły.

Yaśmina - Nie Mar 29, 2015 8:50 pm

Na stronie Apartu jest wyjaśnione jak robią obrączki, są nawet zdjęcia z produkcji.Nie popadajmy w paranoje :)
kaarooef - Pon Mar 30, 2015 8:09 pm

Moja droga możesz sobie myśleć co chcesz i jeżeli Cię stać na przepłacanie , bo będziesz miała etui z napisem Apart , to twoja sprawa. zapewniam Cię jednak , że to co pisałam o producentach obrączek (STELMACH, ŁAZUR , SWEPOL) , to niepodważalny FAKT.
...a zdjęcia i urządzenia na stronie Apartu , to jakieś antyki.
Zobacz na Facebooku firmy KORN z Łodzi ( dość dawno wstawione więc trzeba poszukać) jak obrączki produkowane są w Złotym Skorpionie , a z tego co wiem , to te firmy o których pisałam wcześniej są dużo większe ,a ich park maszynowy nowocześniejszy.

mirekwalczyk - Czw Kwi 02, 2015 4:20 pm

Dokładnie jak to mówią, kto bogatemu zabroni :) Też jestem za tym aby racjonalnie wydawać pieniądze bo zdecydowanie ciężej jest zarabiać więcej niż wydawać mniej.
satri - Sob Kwi 04, 2015 10:58 am

My zamówiliśmy w Diaxorze przy Lutomierskiej. Białe złoto szer.4mm, rozmiar 8,5 i 12 ok 1600. Ten jubiler nie używa stopów z niklem tylko z palladem, nie trzeba więc ich rodować bo powłoka się nie ściera z wiekiem.
nisia1988 - Nie Maj 03, 2015 6:05 pm

czy ktos zamawial na zachodniej 55 (na rogu) niedaleko biedronki? bardzo duzy salon Jublilerski ( Jubiler Miroslaw Szczerkowski)
agagors - Czw Maj 07, 2015 9:21 am

Ja polecam pracownię jubilerską w Konstantynowie Łódzkim na ulicy Jana Pawła II, na wprost galerii handlowej. Możliwe wykonanie jakie tylko sobie kto zamarzy :) Jednak my poszliśmy w stronę bardziej tradycyjną :)
Gomigo - Pią Maj 08, 2015 3:29 pm

Mój narzeczony kupił mi pierścionek zaręczynowy na ul. Zachodniej 55. Obsługa sklepu bardzo miła. Pierścionek był zmniejszany do rozmiaru 7 (według miary) ale ja ze względu na swoje szerokie kostki i reakcje dłoni na różnice temperatur poprosiłam o dodanie 0,5. Zrobili bez problemu korektę, pierścionek nosi się fantastycznie. Jeśli będziemy wybierać obrączki, to na pewno tam wrócimy. Więc jedno miejsce mamy jako pewnik :)
Sajgonka - Sob Maj 30, 2015 5:53 pm

Yaśmina napisał/a:
Na stronie Apartu jest wyjaśnione jak robią obrączki, są nawet zdjęcia z produkcji.Nie popadajmy w paranoje :)

Dokładnie, też na to zwróciłam uwagę przed zakupem.W dziale ekspert w obrączkach.Zawsze można bezpośrednio do centrali firmy napisać i zapytać.

everrrgreen - Sro Lut 10, 2016 3:52 pm

też słyszałam same dobrze rzeczy o pracowni Korn na Kurczakach, więc z opinii znajomych mogę polecić :)
Gomigo - Pon Mar 21, 2016 8:40 pm

My jednak po odwiedzeniu kilku miejsc stwierdziliśmy że będą z A&A. Nawet się nie zastanawialiśmy, weszliśmy, wybraliśmy, dopasowaliśmy pod swoje dłonie i zamówiliśmy.

(Mieli korzystniejsze ceny niż w manu oraz na bałuckim - tam za ten sam model na bałuckim podali nam wyższą 5-kronie cenę niż w manu. Nie mogliśmy w to uwierzyć.)

kasik91 - Wto Mar 22, 2016 11:44 am

My z narzeczonym nasze obrączki zamówiliśmy w sobotę u Jubilera na Zgierskiej 18. Współpracuje on z producentami, którzy robią obrączki dla znanych firm typu Apart, Yes itp.

My akurat mieliśmy swoje złoto po babciach i chcieliśmy aby nasze obrączki były z tego złota, więc zostaną przetopione i zrobione zgodnie ze wzorem, który wybraliśmy.

Cena dwóch obrączek przy swoim złocie to 550zł, natomiast okazało się, że "nasze" złoto waży więcej niż potrzeba na wykonanie obrączek, nadwyżka zostanie odliczona od tej ceny i końcowo zapłacimy niecałe 200zł za dwie obrączki ! Moim zdaniem taniej się nie znajdzie, do tego grawer w cenie.

Odbiór mamy w drugiej połowie kwietnia i wtedy napiszę jak wyszło, ale poszliśmy tam z polecenia i jestem przekonana, że będzie wszystko ok :P

Dorotka_ - Wto Mar 22, 2016 12:19 pm

kasik91, nie wiem skąd masz informacje, że Pan Jubiler ze Zgierskiej to producent obrączek w salonie Apart :? (te sklepy w Manufakturze to salony firmowe, w których wszystkie wyroby pochodzą z fabryki pod Poznaniem :roll: )
Może Pan Jubiler ze Zgierskiej robi na wzór obrączek Apartu, ale na pewno sklepów w Manufakturze nie zaopatruje ;)

kasik91 - Wto Mar 22, 2016 12:32 pm

Nie, że on konkretnie robi dla Apartu. Ma on produkty firmy Swepol, Złoty Skorpion, którzy są producentami obrączek m.in. dla Apartu.

W tym temacie przewijały się już informację o tym, więc nie sądze, żeby każdy z Nas to sobie wymyślił.

Prawda jest taka, że nie warto przepłacać w dużych firmach jubilerskich, która ma ceny o 100% wyższe niż w mniejszych punktach z uwagi na swoją markę.

Możliwe, że Apart produkuje część swoich produktów tego nie zanegowałam, natomiast współpracuje również z innymi producentami.

Gomigo - Wto Mar 22, 2016 12:35 pm

Nie wiem czy wiecie, że cena obrączek w sieciówkach liczona jest z nadwyżką. Największy rozmiar obrączek z danego wzoru dla pani i pana jest przeliczana według aktualnej ceny złota za gram. I niestety ta cena jest taka sama również dla najmniejszych rozmiarów. Dlatego naprawdę nie polecam kupować w wielkich sieciowych centrach.

Cena obrączek jest zależna od aktualnej ceny złota za 1 g. Cena ta się waha i zmienia - dlatego ceny obrączek są tak różne. Popieram, nie warto przepłacać.

Dorotka_ - Wto Mar 22, 2016 12:39 pm

kasik91, no to jest lekka różnica. Ma produkty podwykonawców sieciówek, ale nie jest producentem obrączek tych firm... :wink: nie wprowadzajmy w błąd
_Bella_ - Wto Mar 22, 2016 12:43 pm

Gomigo napisał/a:
Dlatego naprawdę nie polecam kupować w wielkich sieciowych centrach.

Ale kto bogatemu zabroni?
Niektórzy czują się lepiej mając na palcu obrączkę czy pierścionek z Apartu :smile:

kasik91 - Wto Mar 22, 2016 12:45 pm

Ok, to był skrót myślowy :)

Wiadomo, że jubiler, który posiada na Zgierskiej mały sklepik nie jest producentem na skalę państwa, ale współpracuje z takimi producentami:)

Najważniejszy w tym wpisie miał być przekaz, że istnieje inna alternatywa niż kupowanie obrączek w znanych salonach jubilerskich i przepłacanie :)

[ Dodano: Wto Mar 22, 2016 12:49 pm ]
_Bella_ napisał/a:

Ale kto bogatemu zabroni?
Niektórzy czują się lepiej mając na palcu obrączkę czy pierścionek z Apartu :smile:


Pewnie tak i nikt tego nie potępia :)

Każdy robi jak chce, przedstawiłam tylko alternatywę :)

doniarek - Czw Mar 31, 2016 6:16 pm
Temat postu: APART i KRUK
Ludzie,czy Wy nie widzicie,że Swepol ,czy Złoty SKorpion produkują obrączki dla w/w firm??????????
Sprawdźcie wzory ,wagi,próby złota.....
To jest dokłądnie to samo.
Różnica jest w cenie i piękne chińskie opakowanie z logo APART,czy Kruk.
Zdjęcia z produkcji to jakaś ściema.
Zobaczcie co to są za firmy,że nie zmienisz rozmiaru obrączki na poczekaniu.
To jest zakup obrączek????????masz ślub za tydzień a zmiana rozmiaru trwa 4 tygodnie.....śmiech na sali.
Te firmy nawet wagi nie mają w swoich sklepach a określają się jako jubilerzy,a co gorsza złotnicy.

Dorotka_ - Czw Mar 31, 2016 6:24 pm

doniarek, aż wysłałam zapytanie do Apartu - i dostałam informację zwrotną


Witam serdecznie,
Zgodnie z poniższą wiadomością, obrączki wykonywane są wyłącznie w pracowni firmy Apart.

Jednocześnie informuję, iż firma Apart prowadzi sprzedaż wyrobów jubilerskich wyłącznie we własnych salonach firmowych oraz w e-Sklepie na
(..)
Wyłącznie nabycie produktu w salonie firmowym Apart lub w e-Sklepie na (...) gwarantuje jego autentyczność.



Z poważaniem

Natalia Żurek
Specjalista ds. zamówień-realizacja
Dział Obrączek
eSklep Apart

doniarek - Czw Mar 31, 2016 6:59 pm

Dorotka_,
Hahahaha.
Pracownik powiedział,co musi.
Może pracownia znajduje się w firmie Swepol lub Złoty Skorpion to już nie może.

[ Dodano: Czw Mar 31, 2016 7:05 pm ]
Proponuję się dodatkowo zastanowić nad jedną kwestią.
Skoro u jubilera zmniejszysz lub zwiększysz klasyczną obrączkę złotą w 3 minuty to jakim cudem wielce szanująca się firma Apart,czy Kruk wykonuje to w 4 tygodnie???

Dorotka_ - Czw Mar 31, 2016 7:22 pm

doniarek, trochę mylisz pojęcia. W galeriach handlowych masz salony sprzedaży a nie zakłady jubilerskie :) i jak idzie sie do salonu w celu zmiany rozmiaru to oni to wysyłają do pracowni :)
kaarooef - Sob Kwi 02, 2016 10:53 am

Dorotka_ napisał/a:
doniarek, trochę mylisz pojęcia. W galeriach handlowych masz salony sprzedaży a nie zakłady jubilerskie :) i jak idzie sie do salonu w celu zmiany rozmiaru to oni to wysyłają do pracowni :)


Dorotka_ doniarek ma rację, chociaż tak na prawdę głównym dostawcą Apartu jest firma Stelmach, a Ty jako moderatorka mogłabyś miec troche większe pojęcie o tym co piszesz.

Dorotka_ - Sob Kwi 02, 2016 11:01 am

Jako moderatorka opieram się na faktach a nie spekulacjach :wink:

Jakieś macie poparcie swojej tezy? Faktury, zdjęcia, umowy? Ja zapytałam u źródła i odpowiedź dostałam jak wyżej :)

kasik91 - Sob Kwi 02, 2016 6:13 pm

Myślę, że tak naprawdę nie dojdzie się do prawdy i niech każdy kupuje tam gdzie chce i jak uważa....Nie ma co kogoś przekonywać i narzucać swojego zdania.

Odpowiedź z Apartu jakoś mnie nie dziwi bo wiadomo, że nie napiszą nic innego, ale tak jak Dorotka_ traktuje ich wypowiedź jako jakieś potwierdzenie, tak ja traktuje wypowiedź jubilera który siedzi w tym od x lat również jako potwierdzenie, że Apart korzysta z usług innych producentów.

A faktur, zdjęć i umowy nie mam zarówno ja jak i nikt inny i tak naprawdę możemy tylko spekulować.

koszelek - Sro Kwi 06, 2016 4:47 pm

Nie warto kupować pierścionków zaręczynowych u dużych firm jubilerskich. Poszukajcie u prywatnych małych zakładach jubilerskich.
Inezz - Pon Kwi 18, 2016 8:48 pm

Też jestem tego zdania. Można tam znaleźć prawdziwe perełki nie za jakieś kosmiczne ceny.
kasik91 - Czw Kwi 21, 2016 10:47 am

W dniu wczorajszym odebraliśmy Nasze obrączki od Jubilera ze Zgierskiej 18 :)

Naprawdę wszystkim polecam kupowanie w salonikach jubilerskich gdzie jest dużo dużo taniej a równie perfekcyjnie :)

Obrączki są dokładnie takie jak chcieliśmy, idealny rozmiar i grawer:)

Mielismy swoje złoto, a że było go aż za dużo to to co została kupił od Nas pan jubiler i za komplet obrączek ze złota zapłaciliśmy... 100zł :P

Sajgonka - Pon Maj 02, 2016 9:58 am

Dla mnie to logiczne że apart ma swoje pracownie,przecież nawet to na ich stronie jest opisane,to w końcu poważna firma.Ja bym się trzymała tego tej odpowiedzi którą dostała Dorotka:)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group