Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Luźne rozmowy - Temat pracy licencjackiej, magisterskiej

Magdzik - Sro Paź 26, 2011 4:41 pm
Temat postu: Temat pracy licencjackiej, magisterskiej
W związku z tym, że jestem teraz w temacie, bo będę się za tydzień bronić zadam Wam pytanie. Jaki był temat waszej pracy licencjackiej i magisterskiej? I co Was zainspirowało do wybrania tego tematu? Ja wymyśliłam sobie temat pracy licencjackiej: Problem alkoholowy w klasach gimnazjalnych. Mnie ten temat zainteresował, bo coraz młodsze dzieci sięgają po alkohol, co jest niepokojące i chciałam się dowiedzieć co motywuje młodzież do sięgania po alkohol itd. :P

[ Dodano: Sro Paź 26, 2011 4:49 pm ]
A na maturze wybrałam temat: Motyw matki w literaturze. ;)

Hellen - Sro Paź 26, 2011 5:21 pm

Magdzik, i co Ci wyszło z twoich badań? Co motywuje młodzież do sięgania po alkohol? Robiłaś ankiety wśród młodzieży?
ja byłam na anglistyce i tam całość jest po angielsku. Tytuł dyplomu (pracy licencjackiej):
"Implementing learner-centeredness through cooperative language learning, group dynamics and authentic texts"
A magisterki:
"Metaphorical structure of Polish press discourse" po polsku "Struktura metaforyczna polskiego dyskursu prasowego"

Licencjat pisałam z metodyki nauczania a magisterkę już z językoznawstwa kognitywnego, stąd różnica w zagadnieniach. Oba tematy wynikały z mojego zainteresowania tematem i sama je wymyśliłam.

Magdzik - Sro Paź 26, 2011 5:23 pm

Hellen, najczęściej odpowiadali, że chęć spróbowania i namowy kolegów, również tv.
Robiłam ankiety w gimnazjum w 2 i 3 klasach.

Audiolka - Sro Paź 26, 2011 6:06 pm

Mój temat to "Rodzinne kibicowanie i jego oddziaływanie na sposób spędzania wolnego czasu (na przykładzie kibiców klubu sportowego Widzew Łódź)."
Malena - Sro Paź 26, 2011 6:19 pm

Magdzik, bardzo ciekawy temat i niestety smutny.

Hellen, bardzo mi się podoba temat Twojej magisterki, napiszesz cos więcej o nim?Jakie były wnioski?

Miałam studia jednolite magisterskie, więc mam tylko pracę magisterską, temat:

"American Polish - o zapożyczeniach angielskich w polskich telewizyjnych programach rozrywkowych".
Zainteresowała mnie amerykanizacja języka i to, że aby utożsamić się z młodym widzem, dziennikarze zaczęli mówić pół na pół po polsku i angielsku, a nie tylko uzywać słów "Weekend", "Off top" i tp.

szaraczarownica - Sro Paź 26, 2011 6:45 pm

Malena napisał/a:
Miałam studia jednolite magisterskie, więc mam tylko pracę magisterską, temat:

Metody klasyfikacji danych oparte na rozkładach prawdopodobieństwa i ich realizacja z wykorzystaniem T-SQL

M4rcysi4 - Sro Paź 26, 2011 6:58 pm

Niedługo będę pisać pracę inżynierską:
"Analiza rozwoju Małych Elektrowni Wodnych w Polsce"
Dodam, że popchnęła mnie do tego przygotowywana niedawno na zajęcia prezentacja pp, dzięki czemu zauważyłam, że jest to ciekawy temat.

MalaJu - Sro Paź 26, 2011 7:02 pm

jednolite magisterskie stosunki międzynarodowe UŁ. Temat: Hillary Rodham Clinton jako kbita lider w swietle teorii przywództwa Kouzesa i Posnera". Temat powstał na seminarium. Koledzy mi go ułożyli. No prawie ;) Wspólnymi siłami jakoś wyszło.
Hellen - Sro Paź 26, 2011 7:09 pm

Malena, analizowałam polską prasę - wybrałam sobie pewne tytuły i sprawdzałam jak to jest z metaforami w tych magazynach i gazetach. Od czego zależy ilość metafor w danych gazetach i artykułach i jakie pełnia funkcje.
Wnioski? Musiałabym sporo pisać, a pamiętaj że broniłam się 8,5roku temu i tak z głowy to tym nie sypnę hihi. Na pewno były takie artykuły gdzie począwszy od tytuły poprzez całą treść mogłam podkreślić cały artykuł jako jedną wielka metaforę.
Są 3 główne funkcje metafor w tekstach i dyskursie prasowym: making the article more interesting, illustrating difficulties and encouraging to read :)
Metafory sprawiają, że trudna tematyka staje się bliższa i łatwiejsza do zrozumienia.

Are you satisfied my dear?

Misiak87 - Sro Paź 26, 2011 7:13 pm


poison_moon - Sro Paź 26, 2011 7:14 pm

Pierwsza magisterka-pedagogika:
"Znajomość postaci Aleksandra Kamińskiego wśród harcerzy drużyn wędrowniczych Hufca Łódź-Bałuty" (temat wybrany ze wzg. na zainteresowanie i "siedzenie" w temacie)

Druga-psychologia (chociaż nie wiem czy powinnam się przyznawać, bo to nie jest ulubiony kierunek na tym forum :wink: ):
"Style radzenia sobie z bólem, a lęk porodowy" - temat powstał na seminarium chciałam pisać o czymś innym ale promotor mnie namówił...

Hellen - Sro Paź 26, 2011 7:17 pm

poison_moon napisał/a:
to nie jest ulubiony kierunek na tym forum


poison_moon, nie ulubiony? No bo ja pewnie nie całe forum zapewne czytam ;) No ale ciekawa jestem co tam napisałaś. Ja mam lęki a nawet w ciąży nie jestem ;)

Malwina_łódź - Sro Paź 26, 2011 7:17 pm

Ja pisałam o "Aspiracjach edukacyjnych młodzieży gimnazjalnej ze środowiska wiejskiego" - jednolite magisterskie
słonko - Sro Paź 26, 2011 7:28 pm

Magisterka: "Podjęcie i prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie telekomunikacji we Wspólnocie Europejskiej". Chciałam pisać o biotechnologii (z prawnego punktu widzenia), ale najpierw promotorka stwierdziła, że to za szeroki temat, a jak wybrałam bardziej konkretny wycinek problematyki - że za wąski. Szkoda, że raczyła to oświadczyć dopiero jak ja zebrałam materiały i opracowałam szczegółowy plan, czyli zrobiłam lwią część roboty. Czas uciekał, więc ostatecznie przystałam na temat niezbyt skomplikowany i z łatwym dostępem do materiałów.
paulinkaaMU - Sro Paź 26, 2011 8:24 pm

Malena napisał/a:
Miałam studia jednolite magisterskie, więc mam tylko pracę magisterską, temat:


Spółdzielcze kasy oszczędnościowo - kredytowe.

Magdzik napisał/a:
I co Was zainspirowało do wybrania tego tematu?


Wymyśliłam sobie ten temat, bo akurat w tamtym czasie o SKOKach było dość głośno (głównie przez ich specjalne względy w ustawodawstwie względem banków i czas przygotowywania nowej ustawy). Moja praca mówiła na początku o idei spółdzielczości sprzed paruset lat, a dalej sporą część stanowiło porównanie do jakby nie patrzeć komercyjnych banków - więc wskazywałam, że ta "spółdzielczość" SKOKów praktycznie zaniknęła, za to korzystając ze specjalnych przywilejów są godziwymi konkurentami banków, choć tak być nie powinno, itd... :wink:

mietka - Sro Paź 26, 2011 8:28 pm

Etnologia - jednolite magisterskie
"Europa i jej kultura w doświadczeniach i opiniach studentów" Chyba.. Dokładnie nie pamiętam, a zapomniałam sobie wydrukować :D

malinka1984 - Sro Paź 26, 2011 8:34 pm


Hatifnatka - Sro Paź 26, 2011 8:37 pm


justinaa - Sro Paź 26, 2011 8:43 pm

jednolite magisterskie, więc praca jedna, po niemiecku, ale po polsku to było mniej więcej "Poszukiwanie tożsamości we współczesnym dramacie niemieckojęzycznym"
było baaardzo mało materiałów, więc większa część pracy to moje wnioski :)

mimeczka - Sro Paź 26, 2011 8:47 pm

Ja pisałam magisterkę: Świadczenie usług w interesie ogólnym w świetle prawa wspólnotowego. Czemu taki temat to w sumie nie wiem, tak jakoś wyszło:)
risonia - Sro Paź 26, 2011 8:48 pm


MalaJu - Sro Paź 26, 2011 8:54 pm

justinaa napisał/a:
było baaardzo mało materiałów, więc większa część pracy to moje wnioski :)
w owym czasie na temat Clintonowej nie było nic prócz kilku rozdziałów w paru książkach (ale to i tak lakonicznie), wiec całą pracę napisalam na podstawie artykułów z amerykańskiej prasy. Promotorka potem mi powiedziała, ze to było trochę jak mini doktorat. Cóż, półtora roku siedzenia na górnych piętrach BUŁy ;)
justinaa - Sro Paź 26, 2011 8:58 pm

MalaJu napisał/a:
Promotorka potem mi powiedziała, ze to było trochę jak mini doktorat

noo w sumie u mnie było podobnie :)
nie ma co, zdolne z nasz dziewczyny :P

Magdzik - Sro Paź 26, 2011 9:00 pm

He he mi też promotorka mówiła, że licencjat mam napisać około 60- 70 stron. A mi wyszły 102 strony jak magister :lol: Sporo teorii mi wyszło jak złożyłam w całość i dużo wykresów miałam, bo sporo pytań w ankiecie mi wyszło :wink:
Hellen - Sro Paź 26, 2011 9:04 pm

U mnie zarówno licencjat jak i magisterka miały jakoś po 90 parę stron :) Czyli też chyba ponad normę.
asia7 - Sro Paź 26, 2011 9:05 pm

jednolite mgr - tematyka lokalna wybrana tylko i wyłącznie przeze mnie
"Wpływ rewitalizacji obiektów poprzemysłowych, na wartość nieruchomości mieszkaniowych na przykładzie Manufaktury i osiedla Koziny w Łodzi"
właściwie sam temat powstał zaraz przed oddaniem pracy, natomiast pracę pisałam od końca (i chwała promotorowi, że tak mogłam), czyli najpierw zbieranie danych i obliczanie wartości, później dopiero działy teoretyczne itp.

Suelen - Sro Paź 26, 2011 9:10 pm

Moje studia były jednolite magisterskie i temat mojej pracy brzmiał:

,,Opinia związku społeczności studenckiej na temat sztuki walki judo oraz wyboru tej dyscypliny"

madzik_86 - Sro Paź 26, 2011 9:10 pm

moje tematy zupełnie z innej bajki :D
licencjat z chemii: Nowoczesne materiały elektrodowe na bazie poli(3,4-etyleno-1,4-dioksytiofenu) PEDOT - wybrałam ten temat, bo spodobała mi się idea zastępowania przewodników z metali czy też stopów, nowoczesnymi przewodnikami polimerowymi, które przy odpowiednim domieszkowani osiągają tak duże przewodnictwo jak np miedź, a są dużo lżejsze, można zmieniać ich właściwości mechaniczne w bardzo szerokim zakresie czy też kontrolować zmiany ich przewodnictwa o kilkanaście rzędów wielkości

magisterska z chemii i nanotechnologii nowoczesnych materiałów (dopiero się robi :D ): Wytwarzanie warstw dwuskładnikowych za pomocą stempla silikonowego (z polidimetylosiloksanu, wszystko w skali nano lub mikro) - warstwy takie są stosowane głównie w obszarach, gdzie wskazane jest zmniejszenie zużycia materiałów np w mikromechanizmach..bardziej interesowała mnie hydrofobizacja powierzchni, ale koleżanka mi zwinęła z przed nosa :D

Magdzik - Sro Paź 26, 2011 9:12 pm

U mnie w szkole jedna dziewczyna miała ponoć temat o prostytucji. Odważny temat. Ja bym spękała :roll:
szaraczarownica - Sro Paź 26, 2011 9:16 pm

Magdzik napisał/a:
A mi wyszły 102 strony jak magister

Aha, jasne 8)
Moja praca magisterska miała 73 strony, z czego 29 to wklejona procedura z SQL Server. A i tak byłam wkur.... na mojego promotora, bo jemu ciągle było mało, a znajoma broniła się mając 40-stonnicową pracę już z przeklejonym kodem programu. No ale my mieliśmy jakąś formę "programu" jako integralną część pracy. A to zmuszenie programu do działania zajmowało masę czasu. U mnie w sumie dokładnie połowę całego czasu poświęconego pracy magisterskiej.
Ci, którzy kończyli matematykę finansową pisali 100-stronnicowe elaboraty :lol:

asia7 - Sro Paź 26, 2011 9:18 pm

ja bym moją pracę zmieściła w 20 stronach, ale jak kazali pisać o niczym (wg mnie) to się pisało i wyszło 97...
właściwie jak dla mnie pisanie pracy to straszna męczarnia była. Fajnie było zrobić badania, dostać wyniki, porównać ale na tym fajna część się kończyła...pisanie teorii słowami innymi niż jest w książkach (plagiat) jest dla mnie kompletną stratą czasu i powielaniem czegoś co już jest tylko po to, żeby fajnie razem wyglądało (chociaż i tak nikt pewnie tego nigdy nie przeczyta oprócz mnie :razz: )

właściwie ja bym wolała zdawać egzamin z toku studiów niż bujać się z pracą i jej śmieszną obroną (wiadomo, że obrona to formalność a nie egzamin)

szaraczarownica - Sro Paź 26, 2011 9:19 pm

madzik_86 napisał/a:
magisterska z chemii i nanotechnologii nowoczesnych materiałów

Nie mów przy mnie o nanotechnologii :razz:
Do dzisiaj pamiętam temat referatu wygłoszonego na rozpoczęciu studiów: nanorurki węglowe w nanotechnologii :smile:

caixa - Sro Paź 26, 2011 9:20 pm


klarysa - Sro Paź 26, 2011 9:22 pm

Mgr tylko: "Language of dance music magazines" czy coś takiego. Czyli pisałam o języku, głównie metaforach, w magazynach o dj-ach. A to dlatego, że całe studia biegałam na imprezy w klubach i trochę rozumiałam, o czym pisałam ;)
justinaa - Sro Paź 26, 2011 9:37 pm

klarysa napisał/a:
A to dlatego, że całe studia biegałam na imprezy w klubach i trochę rozumiałam, o czym pisałam

:smile:

Misiak87 - Sro Paź 26, 2011 10:33 pm

Magdzik napisał/a:
U mnie w szkole jedna dziewczyna miała ponoć temat o prostytucji. Odważny temat. Ja bym spękała :roll:

Odważny, nie odważny- znaleźć próbę badawczą- to dopiero wyzwanie w takim temacie.
Chyba, że badała opinie nt. prostytucji wśród danej grupy, wtedy to łatwiej o wiele zebrać dane. Moja znajoma właśnie miała coś w tym stylu.

Malena - Czw Paź 27, 2011 12:18 am


Hatifnatka - Czw Paź 27, 2011 12:29 am


ewa.krzys - Czw Paź 27, 2011 7:53 am

Ja jestem dopiero w trakcie tworzenia tematu pracy i myślę o czymś na zasadzie "wzrost konkurencyjności" lub "rozwój przedsiębiorstwa dzięki dofinansowaniu ze środków UE", oczywiście wszystko na przykładzie "mojej" firmy. Nie mogę się jeszcze zdecydować o czym konkretnie chcę pisać, a czas leci :roll:
ava - Czw Paź 27, 2011 8:22 am


misia-misia - Czw Paź 27, 2011 8:31 am

mój to "Wpływ wsparcia społecznego na jakość funkcjonowania osób bezrobotnych"
asia7 - Czw Paź 27, 2011 8:38 am

szaraczarownica napisał/a:

Metody klasyfikacji danych oparte na rozkładach prawdopodobieństwa i ich realizacja z wykorzystaniem T-SQL


Mi się podoba :) jak ja żałuję, że nie poszłam na Informatykę albo na Budownictwo :(

Co do chemii i innych takich, to byłam na obronie doktoratu brata mojego P. (chyba biochemia) i z całej wypowiedzi oraz rozmowy rozumiałam jedynie słowa "tak, dlaczego itp." :twisted: (no ale z chemii to ja zawsze byłam noga)

Ambrozja - Czw Paź 27, 2011 8:54 am

Ja pisałam o Wizerunku instytucji publicznej na przykładzie Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach (Wydział Ekonomii, kierunek Public Relations) oraz o Wypaleniu zawodowym na przykładzie pracowników Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach (Wydział Ekonomii, kierunek Gospodarowanie kapitałem ludzkim).
Bian - Czw Paź 27, 2011 9:33 am

Ja pisałam dwie prace.

Najpierw licencjat na dziennikarstwie: "Zdzisław Ambroziak - od sportowca do felietonisty". Wybrałam temat idealnie pod siebie z racji tego, że pracowałam już wtedy przy siatkówce. No po części podobało mi się, że w tamtym okresie praktycznie nie było prac czy książek o Ambroziaku, że mogłam oprzeć wszystko na swoich wywiadach i analizach jego biografii i felietonów. Mój promotor był wtedy zachwycony wyborem tematu, a przed obroną nieco przerażony, bo stwierdził "Bianka, cholera, to jest w zasadzie książka, a nie praca naukowa" :D

Później przyszło mi napisać magisterkę na filologii polskiej: "Problematyka narratora w 'Imperium' Ryszarda Kapuścińskiego". Niestety tej pracy już tak miło nie wspominam, dość mocno się męczyłam, bo temat miałam w zasadzie wymuszony. Chciałam pisać o reportażach, ale autora współczesnego - Jacka Hugo-Badera. Niestety mój profesor okazał się być ignorantem w sprawach współczesnych reportażystów, bo nawet nie kojarzył nazwiska. Usłyszałam, że powinnam pisać o Sienkiewiczu czy Wańkowiczu. No to po wielu bojach zdecydowałam się na Kapuścińskiego. Chyba najłatwiej pisało mi się ostatni rozdział "Miejsce 'Imperium' w twórczości R.K.", bo był oparty na moich analizach, a nie na bazowaniu na innych książkach.

Debussy - Czw Paź 27, 2011 9:46 am


kariczeq - Czw Paź 27, 2011 10:15 am


olivka_ja - Czw Paź 27, 2011 10:20 am


Malena - Czw Paź 27, 2011 10:53 am

Bian napisał/a:
Niestety mój profesor okazał się być ignorantem w sprawach współczesnych reportażystów, bo nawet nie kojarzył nazwiska.


no nie wierzę...Bian, a studiowałaś na UŁ? Bo ja tez po polonistyce, jestem ciekawa co to za agent..

MalaJu - Czw Paź 27, 2011 11:15 am

uwielbiam ten wątek, bo się okazuje, że forum jest naprawdę pełne barwnych postaci :) Jak czytam niektóre tematy, to aż chętnie bym te prace przeczytała.
kariczeq - Czw Paź 27, 2011 11:19 am

MalaJu napisał/a:
Jak czytam niektóre tematy, to aż chętnie bym te prace przeczytała.

dokładnie też o tym samym myślę, jak czytam co tam dziewczyny napisały :)

Klaudynka - Czw Paź 27, 2011 11:20 am


cotumka - Czw Paź 27, 2011 11:23 am

"Terroryzm morski (piractwo) jako zjawisko destabilizujące przepływ towarów w handlu transoceanicznym" - licencjat :)
może to dziwnie zabrzmiec, ale mnie do tego tematu zachęcił Johnny Deep & Piraci z Karaibów :P temat rzeka właściwie, dodatkowo bardzo ciekawy, więc jestem z niego zadowolona :)
u mnie na kierunku masa ludzi powybierała sobie takie tematy, że nawet nie wiedzą jak się teraz za to zabrać i od czego zacząc... :?

Agguniaa - Czw Paź 27, 2011 11:35 am


niem - Czw Paź 27, 2011 11:37 am


kakonka - Czw Paź 27, 2011 12:27 pm

moje pedagogiczne wywody:
- dyplomowa "Nauczanie, wychowanie i edukacja osób z zespołem Downa na przykładzie...- studium indywidualnego przypadku"
- licencjacka "Stosunek społeczeństwa do osób z zespołem Downa, w opiniach ich rodziców, jako podstawa planowania programu edukacyjnego (kształtującego prawidłowe sposoby odnoszenia się wobec takich jednostek)"
- magisterska "Diagnoza życia codziennego w rehabilitacji dziecka z upośledzeniem sprzężonym "

rajeczka - Czw Paź 27, 2011 1:32 pm

a moja praca mgr to "Wlasciwosci tribologiczne kompozytow polimerowych wzmocnionych wloknami naturalnymi " :)
Magdzik - Czw Paź 27, 2011 3:38 pm

kakonka, Bardzo fajne tematy mój klimat byłam na pedagogice ;)
Bian - Czw Paź 27, 2011 5:56 pm


szaraczarownica - Czw Paź 27, 2011 6:41 pm

Malena napisał/a:
ło matko, nic nie zrozumiałam, a po polsku?

Eeee, to może ja Ci po angielsku lepiej wkleję? :wink:

asia7 napisał/a:
Mi się podoba jak ja żałuję, że nie poszłam na Informatykę albo na Budownictwo

Ja akurat matematyk. A za to teraz kształcę się w kierunku blisko związanym z tematyką Twojej pracy magisterskiej :wink:

Mika - Czw Paź 27, 2011 6:57 pm


klara76 - Czw Paź 27, 2011 7:26 pm


misiao1983 - Czw Paź 27, 2011 7:39 pm


ola88 - Czw Paź 27, 2011 7:42 pm

A moja inżynierka była " Projekt ergonomicznego stanowiska pracy"
suzarek - Czw Paź 27, 2011 8:46 pm


Karola5 - Pią Paź 28, 2011 11:36 am


ewa.krzys - Sro Lis 16, 2011 2:21 pm


wiolancia - Sro Lis 16, 2011 2:41 pm


justys - Wto Sty 24, 2012 11:22 pm

Praca licencjacka- Wykorzystanie funduszy unijnych na finansowanie inwestycji w Łodzi
silvija - Sro Sty 25, 2012 12:11 am

mgr " Les competences non-verbales et l'enseignement multimodal des langues etrangeres" (kompetencje niewerbalne i nauczanie wielozmysłowe języków obcych)

Właśnie się tworzy ;)

monika_zyga - Sro Sty 25, 2012 7:56 am

silvija, Koleżanka pisała podobny temat na pracy licencjackiej tylko że po polsku.
A mój temat licencjackiej "Analiza finansowa jako narzędzie oceny gospodarki finansowej firmy (na przykładzie spółki akcyjnej)"

koniczynka84 - Sro Sty 25, 2012 10:24 am


madzik_86 - Sro Sty 25, 2012 11:39 am

koniczynka84, bardzo fajne tematy :)
Malwina_łódź - Sro Sty 25, 2012 11:43 am


koniczynka84 - Sro Sty 25, 2012 12:24 pm

madzik_86, :) też tak sądzę - dlatego nie dopisałam tematu pracy inżynierskiej :) bo za dużo "dobrego" by było :D
madzik_86 - Sro Sty 25, 2012 12:36 pm

koniczynka84, oj napisz :) nie będę jedyna z dziwnymi tematami :D
ewa.krzys - Sro Sty 25, 2012 12:53 pm


amazonka - Sro Sty 25, 2012 6:41 pm


Karolina1984 - Sro Sty 25, 2012 6:49 pm

""Wpływ zmian i ulepszeń konstrukcji fortepianu na technikę pianistyczną ".

:P

silvija - Sro Sty 25, 2012 7:15 pm

Karolina1984, super temat :) kocham pianina :)
baila - Czw Sty 26, 2012 7:13 pm


Yoanna - Sob Sty 28, 2012 10:18 pm


madziula13893 - Nie Lut 05, 2012 7:42 pm

Aktualne spory terytorialne z udziałem ChRL i ich znaczenie dla bezpieczeństwa regionu.. :)

To już obronione na bdb, teraz przede mną magisterska praca jeszcze..

Gahanova - Wto Lut 07, 2012 8:48 pm

Pisalam o roznicach miedzy chlopcami a dziewczynkami jesli chodzi o nauke jezykow obcych. :) To na magisterce, a na licencjacie bylo o Total Physical Response.
Marcka - Wto Lut 07, 2012 8:59 pm


ZoltyTulipan - Pią Lis 23, 2012 12:23 am

Temat licencjacki "Euroregionalizacja w Polsce na wybranych przykładach" w skrócie :)
Drugi licencjat "Wartość księgowa obligacji"
Pierwszej magisterki "Ocena okresowa pracowników w administracji publicznej"
Drugiej magisterki "Kwadraty łacińskie" :smile: :smile: :smile: :smile:

Wszystkie cztery na zupełnie inne tematy :)

M4rcysi4 - Pią Lis 23, 2012 10:34 am

ZoltyTulipan :o Jak Ty to zrobiłaś przecież masz dopiero 24 lata?? Robiłaś dwa na raz?
ZoltyTulipan - Pią Lis 23, 2012 10:42 am

M4rcysi4 napisał/a:
ZoltyTulipan :o Jak Ty to zrobiłaś przecież masz dopiero 24 lata?? Robiłaś dwa na raz?

Rok po roku :) Został mi już ostatni rok i bardzo się cieszę, bo mam już dość :)
Już nawet na uczelnie mi się nie chce chodzić :) Idę jak muszę :)

PaulinaPS - Pią Lis 23, 2012 1:35 pm


bambolea - Pią Lis 23, 2012 1:46 pm


msmika - Pią Lis 23, 2012 11:37 pm


paulinkaaMU - Sob Lis 24, 2012 11:43 am

bambolea napisał/a:
Mój temat pracy licencjackiej brzmiał:

"Prezentacja w sprawozdaniu finansowym i skutki podatkowe wybranych świadczeń rzeczowych z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych"


bambolea, fajny temat, mi się podoba :)

marthussia - Wto Lis 27, 2012 1:08 pm

Mój temat pracy magisterskiej to: "Oznaczanie form przyswajalnych wybranych metali ciężkich w glebie zanieczyszczonej tiuramem."
Magda1312 - Sro Lis 28, 2012 9:33 am

Chciałam być oryginalna, ale widzę, że tematyka muzyczna już gdzieś tam się pojawiła.

Mój licencjat:
"Nowatorska metoda umuzykalniania dzieci w wieku do lat trzech wg Teorii Edwina Eliasa Gordona na zajęciach "Baby Boom Bum" w Filharmonii Łódzkiej."

Co mnie nakłoniło? Moja promotorka zaproponowała taki temat, poszłam na zajęcia, zobaczyłam o co chodzi, zapisałam się na kurs Gordonowski i tak jakoś wyszło:) Fajna sprawa, ale niestety jeszcze w Polsce mało upowszechniona.

Moja praca magisterska jest dopiero na wstępie swojego istnienia, a raczej na etapie "mam temat i spotykam się z promotorką i nie mam pojęcia co dalej, a obrona w czerwcu", w każdym razie

temat brzmi:
"Realizacja "edukacji muzycznej" w pracy nauczyciela pierwszego etapu kształcenia."

W ubiegłym roku były dwudniowe konferencje u nas w Akademii, takie po 20 minut. Ja niestety dojechałam dopiero na końcówkę drugiego dnia, ale załapałam się na referat dotyczący właśnie przygotowania nauczycieli nauczania początkowego (klasy 1-3 szk. podst) do nauczania muzyki, która jest w programie. Nauczyciele w ogóle nie są do tego przygotowani, przez co edukacja muzyczna jest na bardzo niskim poziomie. No i inna sprawa, że mają do tego przedmiotu złe podejście. No ale więcej to w mojej pracy zamieszczę ;)

Ariel - Sro Lis 28, 2012 3:04 pm

Ja pisałam pracę licencjacką na temat: "Działania promocyjne na przykładzie Spółdzielni Mleczarskiej Lazur"
i magisterską "Marketing usług turystycznych. Analiza porównawcza rynku amerykańskiego i polskiego"

bambolea - Pią Lis 30, 2012 8:53 pm

paulinkaaMU napisał/a:
bambolea napisał/a:
Mój temat pracy licencjackiej brzmiał:

"Prezentacja w sprawozdaniu finansowym i skutki podatkowe wybranych świadczeń rzeczowych z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych"


bambolea, fajny temat, mi się podoba :)


Dzięki :D Nakłonił mnie do niego okres przedświąteczny i artykuły na portalach księgowych na temat świątecznych paczek dla pracowników w świetle podatków :D

niusia - Pon Lut 18, 2013 10:49 pm


Iris - Pon Lut 18, 2013 11:08 pm


MadMar - Pon Lut 18, 2013 11:10 pm

Temat mojej pracy inżynierskiej: "Olejek kuminowy - otrzymywanie, skład chemiczny, właściwości i wykorzystanie"
Rusałka_Maja - Pon Lut 18, 2013 11:14 pm

Iris a ja bym z chęcią tą pracę przeczytała :D znaczy mam na myśli pracę mgr o instytucji małżeństwa :mrgreen:
Iris - Pon Lut 18, 2013 11:31 pm

Rusałka_Maja mogę kiedyś przytachać na spotkanie :wink: a tak na poważnie to w sumie same wykresy i analizy wykresów bo bazowałam na ankiecie, jak dla mnie ciekawszy jest licencjat, ale może dlatego, że mnie ten temat po prostu bardziej kręcił ;)
Rusałka_Maja - Pon Lut 18, 2013 11:43 pm

Iris hihi i tak mimo to z czystej ciekawości jakie były wyniki bym zobaczyła..
a na ten drugi temat... ach na ten drugi temat to ja mogłabym bardzo wiele powiedzieć :wink:
ale już nie będę tutaj wątku zaśmiecać :wink:

M4rcysi4 - Wto Lut 19, 2013 10:30 am

niusia, podoba mi się temat Twojej pracy mgr :) Piszesz/pisałaś z uwzględnieniem starej wersji Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach?
Rusałka_Maja - Wto Lut 19, 2013 11:09 am

M4rcysi4 napisał/a:
Piszesz/pisałaś z uwzględnieniem starej wersji Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach?


Też się nad tym zastanowiłam jak przeczytałam :wink:

marciami - Wto Lut 19, 2013 11:27 am

ja magisterkę pisałam na temat:

Funkcje komunikacji wirtualnej ;)

e_linka2 - Wto Lut 19, 2013 9:43 pm


niusia - Sro Lut 20, 2013 10:45 pm

Cytat:
niusia, podoba mi się temat Twojej pracy mgr

A myślałam, że temat brzmi tandetnie :smile: i chciałam już go zmienić...
Rusałka_Maja napisał/a:
M4rcysi4 napisał/a:
Piszesz/pisałaś z uwzględnieniem starej wersji Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach?

Też się nad tym zastanowiłam jak przeczytałam
M4rcysi4 napisał/a:
niusia, podoba mi się temat Twojej pracy mgr Piszesz/pisałaś z uwzględnieniem starej wersji Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach?


Piszę i piszę... Bazuję już na aktualnej z 14 grudnia 2012, a obowiązującej już od lipca br.

M4rcysi4 - Czw Lut 21, 2013 10:42 am

A na czym polega Twoja analiza? Bo chyba ciężko coś przeanalizować skoro nie weszło jeszcze w życie?
marthussia - Czw Lut 21, 2013 12:21 pm

M4rcysi4 napisał/a:
A na czym polega Twoja analiza? Bo chyba ciężko coś przeanalizować skoro nie weszło jeszcze w życie?


ustawa weszła w życie, gminy teraz organizują nowy system, który zacznie obowiązywać od lipca br. Więc na pewno jest co analizować. Sama siedzę w tej ustawie po uszy i już mam dość :(

Rusałka_Maja - Czw Lut 21, 2013 1:42 pm

Z tego co się orientuję jest kilka gmin które stosowały ten system jeszcze przed wejściem ustawy ;)
M4rcysi4 - Czw Lut 21, 2013 2:30 pm

marthussia napisał/a:
gminy teraz organizują nowy system

No właśnie... dopiero "przed nami" są wszystkie przetargi, to jakie kto sobie warunki wynegocjuje i faktyczny stan gospodarki odpadami przy tej ustawie. Gdy się nie wyjaśnią przetargi do 1 lipca to istnieje jeszcze tzw. okres przejściowy. Także to jest dopiero wdrażanie, a nie już funkcjonowanie ustawy. Dlatego tak to mnie zastanawia.

Inaczej sprawa by się miała gdyby faktycznie niusia analizowała gminę, o których pisze Rusałka_Maja.

Rusałka_Maja - Czw Lut 21, 2013 8:51 pm

Nie wiem jak wygląda plan pracy i nie chciałabym ingerować, ale myślę, że praca byłaby ciekawsza gdyby niusia poruszyła wątek prawnoporównawczy obu tych ustaw, możesz zestawić plusy i minusy tej nowelizacji, mogłabyś poszukać regulacji prawno porównawczych zarówno wewnątrz krajowych jak i w wątku europejskim.. rozwiązań jest masa :)

Natomiast jeśli chodzi o nasze "podwórko" to w Gminie Starachowice już dobrych kilka lat to funkcjonuje bo zrobili sobie referendum w tej sprawie w 2002r. Na bank są jeszcze inne gminy niestety nie pamiętam jak się nazywają :? Ale jak poszukasz na necie na pewno znajdziesz :)

niusia - Czw Lut 21, 2013 11:09 pm


M4rcysi4 - Pią Lut 22, 2013 10:25 am

niusia napisał/a:
Powiem Wam tak szczerze, że dzięki Waszemu zainteresowaniu troszkę się podbudowałam ;) Jeszcze raz dziękuję.

To faktycznie może być zaskakujące, że tyle z nas się tym zainteresowało/interesuje :wink:

Selene - Pią Lut 22, 2013 12:41 pm

A mój licencjat:
Partnerstwo publiczno - prywatne jako sposób finansowania inwestycji sektora publicznego na przykładzie Aquaparku "Fala" w Łodzi
odkąd pracuję w Gminie w inwestycjach szukamy wciąż możliwości finansowania naszych zadań z przeróżnych źródeł i kiedyś natrafiłam na artykuł o PPP. Bardzo nie temat zainteresował i potem żałowałam, że nie zostawiłam go sobie na magisterkę, żeby się jeszcze bardziej rozwinąć :)

marthussia - Pon Lut 25, 2013 3:05 pm

niusia napisał/a:

marthussia napisał/a:
Sama siedzę w tej ustawie po uszy i już mam dość

marthussia, a to czym się zajmujesz, jeśli można widzieć ;)


Pracuje w urzędzie w jednym z miast, w wydziale który ma zorganizować i wdrożyć ten system w życie.

Rusałka_Maja - Pon Lut 25, 2013 3:46 pm

marthussia napisał/a:
Pracuje w urzędzie w jednym z miast, w wydziale który ma zorganizować i wdrożyć ten system w życie.


wiem nawet w którym :wink:

monika_zyga - Pon Lut 25, 2013 6:45 pm

A ja właśnie się zastanawiam nad tematem pracy mgr. Może ma ktoś jakiś fajny pomysł?
Studiuje rachunkowość i pracuję w księgowości i chciałabym coś co mi się przyda w pracy. Myśle o rachunkowości zarządczej, kosztach albo coś w ten deseń.

marthussia - Pon Lut 25, 2013 7:37 pm

Rusałka_Maja napisał/a:
marthussia napisał/a:
Pracuje w urzędzie w jednym z miast, w wydziale który ma zorganizować i wdrożyć ten system w życie.


wiem nawet w którym :wink:

Aż jestem ciekawa skąd wiesz bo próbuje sobie przypomnieć czy gdzieś o tym pisałam ale nic mi się nie przypomina :)

Debussy - Pon Lut 25, 2013 7:42 pm

Dziewczyny, a w jaki kolor oprawiłyście (albo macie zamiar oprawić) swoją pracę? :razz:


Rusałka_Maja - Pon Lut 25, 2013 9:08 pm


madzik_86 - Pon Lut 25, 2013 10:16 pm

Debussy, ja miałam czarną :) mnie to było obojętne w sumie więc wzięłam jakie były, nie chciało mi się też czekać na jakieś wymyślne :)
M4rcysi4 - Pon Lut 25, 2013 10:48 pm

Moja praca inżynierska ma granatową oprawę - taki wymóg.
MadMar - Wto Lut 26, 2013 10:43 am

moja inżynierska musiała być w przezroczystej oprawie, spięta metalową szyną
ale gdyby mogła być w kolorowej, to chciałabym granatową.

Magdzik - Sro Lut 27, 2013 4:41 pm

Moja chyba była oprawa 3 od prawej.
ZoltyTulipan - Sro Lut 27, 2013 5:21 pm

A ja zarówno licencjat i magisterkę miałam w bordowej :)
Misiak87 - Sro Mar 06, 2013 5:34 pm

ZoltyTulipan napisał/a:
magisterkę miałam w bordowej :)

...bo nie było różowej.:( :smile:

delicja - Pią Mar 22, 2013 11:28 am

szukam teraz tematu do pracy magisterskiej w tematyce "strategie marketingowe", macie może jakieś ciekawe pomysły?
kamilla1984 - Sro Paź 02, 2013 10:03 am

licencjacka; Polityka rachunkowosci w zakresie srodków trwałych w jednostkach podporzadkowanych MON na przykładzie wybranej jednostki, a magisterskiej nie pamietam tytułu musze poszukac
KaMika - Sro Paź 02, 2013 11:09 pm

Temat mojej pracy licencjackiej - Mobbing w szkole jako zagrożenie bezpieczeństwa uczniów.
Temat mojej pracy magisterskiej - Autorytet nauczyciela w opinii uczniów klasy III i VI szkoły podstawowej.

;) )

Sisska - Sro Paź 02, 2013 11:41 pm

Moja lic. miala miec tytul "analiza dzialania marketingu szeptanego na wybranym przykladzie" ale nigdy nie powstala :lol:
ZuzM - Czw Paź 03, 2013 11:52 am

Mój temat pracy licencjackiej : Rola reklam łamiących normy prawne i społeczne
Mój temat pracy magisterskiej: Systemowe ujęcie ekologistyki i gospodarki odpadami.

Licencjat był cudowny, pisało mi się go fantastycznie a magisterke piszę, piszę i nie mogę dokończyć, to jakiś koszmar...

KaMika - Czw Paź 03, 2013 12:16 pm

ZuzM napisał/a:
Licencjat był cudowny, pisało mi się go fantastycznie a magisterke piszę, piszę i nie mogę dokończyć, to jakiś koszmar...


Moja magisterka szła mi tak topornie, że już myślałam, że się nie obronię w terminie ... Do dziekanatu pracę oddałam parę dni po terminie cała zestresowana, że mi nie przyjmie, ale miała o dziwo jakiś dobry dzień.

Teraz dyplom leży w dziekanacie i czeka na mój odbiór ;)

ZoltyTulipan - Pią Paź 04, 2013 7:55 pm

ZuzM napisał/a:
Licencjat był cudowny, pisało mi się go fantastycznie a magisterke piszę, piszę i nie mogę dokończyć, to jakiś koszmar...

Mogę się pod tym podpisać :) Ale całe szczęście mi się udało jakoś skończyć... Teraz praca jest u recenzenta, za tydzień obrona :) Uffff......

KaMika - Pią Paź 04, 2013 11:15 pm

ZoltyTulipan, powodzenia na obronie w takim razie ;D
ithanielle - Sro Paź 09, 2013 10:57 pm

ZoltyTulipan, trzymam kciuki za obronę! :)

Moja praca licencjacka (kiedy to było...): Język młodzieży - na podstawie czasopisma "Bravo"
Praca magisterska: Regionalizmy okolic Łodzi

I tak jak w przypadku ZuzM - licencjat poszedł szybko, zabawny temat, analiza listów do Bravo i odpowiedzi redakcji pod względem języka, natomiast magisterka - koszmar, w ogóle nie czułam tego tematu...

Karollka - Sob Paź 19, 2013 9:02 am

temat mojej pracy licencjackiej - "Zarządzanie produktem turystycznym na terenie gminy Aleksandrów Łódzki" ;)
M4rcysi4 - Nie Paź 20, 2013 1:19 pm

A ktoś w swojej pracy miał może coś związanego z tematyką powodzi? :mrgreen:
niusia - Sro Paź 23, 2013 11:19 am

ZuzM, dobrze Cię rozumiem.
karolina_002 - Sob Wrz 06, 2014 12:11 pm

Temat mojej pracy licencjackiej: Tryb przeprowadzania referendum w sprawie odwołania wójta, burmistrza lub prezydenta miasta i jego skutki prawne.

Może byłby dość nudny gdyby nie kilka budzących wątpliwość i spornych rozwiązań ustawodawcy a także prezydencki projekt ustawy o współdziałaniu w samorządzie terytorialnym na rzecz rozwoju lokalnego i regionalnego (...), który przedstawia kilka propozycji zmian ustawy o referendum lokalnym...

Nad tematem magisterki myślę :)

alekul89 - Sob Wrz 06, 2014 12:32 pm

Napisałam pracę licencjacką na temat "Budżetowania w przedsiębiorstwie produkcyjnym" na przykładzie firmy, która akurat budżetowania nie prowadziła.
Temat magisterki brzmiał: "Wielowymiarowa analiza rentowności" w tej samej firmie, o której pisałam licencjat.

herbatnik - Pon Wrz 08, 2014 10:41 am

trudno u mnie mówić o pisaniu :) ale praca inżynierska miała tytuł "projekt aranżacji wnętrza mieszkania z pracownią architektoniczną w kamienicy przy ul. Piotrkowskiej 149 w Łodzi"
natomiast na magisterkę wybrałam projekt budynku szkoły, też w Łodzi.

Catylyn89 - Pon Wrz 22, 2014 2:52 pm


ewa.krzys - Pią Wrz 26, 2014 9:06 pm

A ja się chyba nie chwaliłam, że w lipcu zostałam panią magister :) Temat pracy: Źródła finansowania start-up'ów.
jemioła - Pon Sty 19, 2015 10:31 pm

Licencjat: Kreowanie obrazu świata w reklamach kosmetyków.
Magister: Archaizacja w "mieczu Przeznaczenia" Andrzeja Sapkowskiego.

Niestety z z magisterką mi nie wyszło, nie skończyłam pisać, po prostu praca okazała się dużo trudniejsza niż się zapowiadała. Ale też nie do końca o tym chciałam pisać, bo bardziej fascynowała mnie zawsze intertekstualność tekstów Sapkowskiego niż jakaś archaizacja, której tam, jak się okazało, było jak na lekarstwo.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group