Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Obrączki - Gdzie sprzedać złoto i czy się to opłaca?

All-me - Sob Lis 05, 2011 12:40 pm
Temat postu: Gdzie sprzedać złoto i czy się to opłaca?
Mamy dwie obrączki 6 mm...
Chcieliśmy sprzedać to złoto i kupić obrączki w Kruku...
Czy to się opłaca...któraś z Was tak robiła??
Nie mam zaufanego Jubilera...i trochę sie boję iść w ciemno...te obrączki, które oglądałam były dziwnego koloru...innego niz w Aparcie czy kruku... :roll: ...albo bardzo jasne ...lub za ciemne...

kariczeq - Sob Lis 05, 2011 12:46 pm

All-me, sprzedaż zazwyczaj się nie opłaca, bo zawsze biorą mniej niż za kupno, ale to tak jest zawsze,

my mamy obrączki z naszego złota (i to nie jakiejś pierwszej młodości, np. sygnet dziadka) i nie widzę różnicy w kolorystyce, niż jakbym miała kupić z nowego złota,

może będzie lepiej zrobić obrączki z tego złota co już macie? nam jeszcze sporo zostało, że się zastanawiam nad zrobieniem kolczyków,

nam obrączki robił jubiler z A&A na Kościuszki, tylko że robił po znajomości i wziął tylko za robociznę

MadMar - Pon Lis 07, 2011 7:58 pm

kariczeq napisał/a:
może będzie lepiej zrobić obrączki z tego złota co już macie
jestem za!
Też mamy złoto po dziadku, trochę dostaliśmy od babci i zamierzamy przetopić.
Z tego co się dowiadywałam jubiler może dołozyc trochę złota i 'zrobić bardziej aktualny kolor'. A robią każdy wybrany wzór czy z Apartu, Kruka czy własny projekt.
Poza tym moja koleżanka ostatnio przetapiała swoje obrączki ze starego 'ruskiego' złota i jubiler uaktualnil kolor:) wyglądają pięknie, jak z 'nowego' złota
No i różnica w cenie (za 'robotę' i trochę innego złota zapłacili ok 250 zł)
Myślę, że warto to rozważyć:)

Emilka20 - Sro Lis 23, 2011 3:45 pm

nie opłaca się sprzedać, bo obrączki traktują jak złom.
Cena uncji złota (21 gram) to ok 1800USD, a który jubiler da tyle? żaden.

ART DECO JUBILER - Pon Lis 28, 2011 11:42 am

Co do sprzedaży to indywidualna sprawa,natomiast jedno co się opłaca to z pewnością zakup własnego złota i oddanie do jubilera na obrączki- to w sumie częsta praktyka i wychodzi taniej,bo płacisz za samą robociznę.
AgaNika - Pon Lis 28, 2011 12:54 pm

Emilka20 napisał/a:
nie opłaca się sprzedać, bo obrączki traktują jak złom.

dokładnie tak, nawet jeśli są nieużywane... My też mamy takie i kilka pierścionków i mamy zamiar je przerobić. Pan z Wigury powiedział mi, że robocizna kosztuje ok 550 zł (ewentualnie możemy mu zostawić w rozliczeniu nasze złoto, które zostanie po zrobieniu obrączek, wtedy będzie taniej) ale wydał mi się średnio miły więc wybieramy się na Rzgowską do Kolibra, bo też mają dobre opinie...

ART DECO JUBILER - Sro Gru 28, 2011 5:05 pm

Jubilerów do wyboru jest całkiem sporo,więc to żaden problem. sama robocizna nie jest taka droga,zależy też na jaki okres trafimy. Najlepiej opłaca się kupować właśnie w okresie między świętami a nowym rokiem.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group