Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Archiwum - Wakacje 2012

Debussy - Wto Gru 13, 2011 8:11 pm
Temat postu: Wakacje 2012
Przepraszam, ale nie mogłam się już powstrzymać przed założeniem tego tematu.
Mnie się już zdarza marzyć o wakacjach i wiem, że w tym roku zrobimy wszystko żeby sobie razem gdzieś dalej pojechać (czyt. pofrunąć).

Czytając różne artykuły w gazetach i internecie wstępnie napaliłam się na Cypr:











Ale kilka dni temu nagle mąż uraczył mnie wiadomością, że z Łodzi będą loty do Chorwacji, i może tam warto się wybrać :wink:

I też ślicznie:









Widokowo chyba nawet lepiej, no i jest więcej do roboty - można się trochę powspinać na te skałki, a dla mnie nie ma nic gorszego niż sama plaża i morze.

Najrozsądniej pewnie byłoby teraz wykupić first minute, ale niestety u mojego męża w pracy tak wcześnie nie planuje się urlopu, najwcześniej ze dwa miesiące przed...

A może któraś z Was była na Cyprze lub w Chorwacji?
Macie już jakieś plany na najbliższe wakacje? :mrgreen:

kasia_m85 - Wto Gru 13, 2011 8:22 pm

Debussy napisał/a:
A może któraś z Was była na Cyprze lub w Chorwacji?

My byliśmy w zeszłym roku w Chorwacji, na wyspie Korcula, dokładnie tu www.poplat.com i było baaaaaaaaaaajecznie- polecam!

W przyszłym roku planujemy Maderę.To gdzie pojedziemy ostatecznie pewnie ustalimy jeszcze ze znajomymi, ale marzy nam się Madera i będziemy do niej dążyć :)

klarysa - Wto Gru 13, 2011 8:24 pm

O, do Chorwacji z Łodzi mogę polecieć. Po tegorocznych wakacjach mam dość urlopu w Polsce i chyba wybędziemy gdzieś, gdzie dziecko mogłoby się codziennie wyszaleć na świeżym powietrzu.

Byłam na Cyprze, ale jakieś 10 lat temu (w Ayia Napa, wtedy to była wielka imprezownia).

justinaa - Wto Gru 13, 2011 8:31 pm

Debussy napisał/a:
że z Łodzi będą loty do Chorwacji

o super!

Kati - Wto Gru 13, 2011 8:37 pm

Byłam w Chorwacji jakiś czas temu (2007) w Trogirze i było przepięknie! W 2012 znowu Chorwacja - tym razem Brela. No i teraz zamiast hotelu apartament, a zamiast autokaru - samochód.
MalaJu - Wto Gru 13, 2011 8:42 pm

W Chorwacji nie byłam, ale zaliczyłam Cypr - Larnacę i nie polecam. Ogólnie brudno, karaluchowo, brzydkie plaże. Ayia Napie i plaże ładne, ale za kurortowo. No i sami Cypryjczycy sa okropni...
ola88 - Wto Gru 13, 2011 8:47 pm

Debussy, dobry temat, aż się rozmarzyłam.

U nas plany wakacyjne są, tylko ograniczeni jesteśmy tym, że w grę wchodzi końcówka maja lub połowa września... mąż nie może sobie pozwolić na urlop w lipcu - sierpniu. To znowu w czerwcu ja mam sesje itp.

Myślmy nad Bułgarią, Cyprem lub Chorwacją.

Tylko czy w połowie września będzie jeszcze tam ciepło?
Czy końcówka maja nie za wcześnie ?

Kati - Wto Gru 13, 2011 8:56 pm

27 maja lecę do Bułgarii (Dobrich, Varna) na 6 dni. Wyjazd służbowy. Ale jakoś mnie nie cieszy - nie lubię Bułgarii. Dobrze, że chociaż za darmo.
Debussy - Wto Gru 13, 2011 8:59 pm

Jakaś dziwna sytuacja, kilka dni temu na stronie Rainbow Tours przy lotnisku z Łodzi była informacja, że będą loty m. in. do Dubrovnika, a teraz właśnie tam weszłam i nie ma :o
Mam nadzieję, że to nie była pomyłka i jednak będą loty z Łodzi do Chorwacji... :co:

justinaa - Wto Gru 13, 2011 9:10 pm

Debussy, mam koleżankę, która pracuje w Rainbow, mogę się dopytać chociaż ona jest obecnie w ciąży nie pracuje, więc nie wiem, czy jest na bieżąco
Misiak87 - Wto Gru 13, 2011 9:41 pm

ola88 napisał/a:
Tylko czy w połowie września będzie jeszcze tam ciepło?

Na pewno jest ciepło.:) Moi znajomi byli w tym roku we wrześniu.

Ja Chorwację polecam jak najbardziej, rewelacyjne widoki, pełno szlaków do wędrówek, poza tym my mieliśmy do wyboru wycieczki fakultatywne: Dobrovnik, rafting, rejs wokół wysp stateczkiem (rewelacja, wspomnienia do końca życia, no i ta rakija... ;) ), jeziora Plitvickie, park wodospadów, i jeszcze wiele innych, ale już nie pamiętam bo nie korzystaliśmy, zresztą pewnie jest różnie w różnych biurach.
Naprawdę mam nadzieję jeszcze kiedyś wybrać się tam, jeszcze raz zobaczyć te wszystkie piękne miejsca (w Makarskiej w okolicach plaży nudystów jest tak pięknie, jakby się było w niebie...) No ale teraz finanse na coś innego idą, może w 2013 się uda... :)

Na Cyprze nie byłam więc się nie wypowiem. W Chorwacji byliśmy w maju i ledwo dawało się wytrzymać z gorąca, nie wiem co tam jest latem.:D

asia7 - Wto Gru 13, 2011 11:01 pm

ja byłam w Chorwacji (Istria) z tym, że 10 lat temu - było fantastycznie :smile:

jej w ogóle co za temat, ja tu narty ledwo co zdążyłam zaplanować a już mowa o wakacjach :cool:

my w te wakacje mamy podróż poślubną i osobiście marzy mi się Tajlandia, chociaż jak dalej będzie nam tak szło ustalanie urlopu jak teraz to będę się cieszyć jak cudem uda nam się wziąć 5 dni urlopu na krótki wypad gdziekolwiek :roll:

Hellen - Wto Gru 13, 2011 11:12 pm

Mojemu mężowi tez marzy się Tajlandia albo Bali (już od roku mu się marzy. A najlepiej nie w wakacje ale zaraz :) Tylko jeszcze skombinować kasę i zorganizować wylot i całokształt wycieczki. Na razie pewnie skończy się na jakimś bliższym miejscu.
ewa.krzys - Sro Gru 14, 2011 8:50 am

Debussy, musiałaś mi to zrobić? ;P

My nawet w tym roku nie byliśmy na wakacjach, w przyszłym roku pewnie, niestety, też nie uda nam się nigdzie wyrwać. Natomiast z tego, co moja siostra opowiadała (byli na wycieczkach szkolnych!) to:
- Lazurowe Wybrzeże - fajnie, ale szału nie ma, raczej powiedziała, że przereklamowane,
- Wyspy Thassos - tu była zadowolona, bardzo się opaliła, Polki mają tam niezłe powodzenie :roll: z tym, że nie ma aż tak wielu miejsc do zwiedzania,
- Albania (nie pamiętam, gdzie dokładnie) - kompletnie nie polecała, przede wszystkim ze względu na słabo rozwiniętą turystykę mimo wszystko.
Jakby co to jeszcze ją dopytam :)

Aga1986 - Nie Gru 18, 2011 10:25 pm

Debussy, ojj ależ się przez Ciebie rozmarzyłam ;P

kto wie może my też wyskoczymy do Chorwacji... :D

mietka - Nie Gru 18, 2011 10:37 pm

my już mamy zarezerwowane 2 tygodnie koło Wenecji :)
Ambrozja - Pon Gru 19, 2011 9:25 am

A my chcemy jechać na Korfu lub Zakynthos w okolicach czerwca
klarysa - Pon Gru 19, 2011 10:08 am

Byłam na Zakynthos w podróży poślubnej, koniec czerwca :)
Ambrozja - Pon Gru 19, 2011 10:21 am

klarysa, i polecasz? Wydaje mi się, że wyspa jest ładna, a przy tym jest co pozwiedzać, więc nie będziemy się nudzić przez 2 tygodnie :)
ppola - Pon Gru 19, 2011 10:25 am

Ambrozja, ja bym Ci poleciła na 2 tyg raczej Korfu :) ( oprócz zwiedzania samej wyspy, blisko masz wybrzeże Turcji więc bez problemu możesz pozwiedzać np. Bodrum) Zakynthos jest maleńką wysepką i w ciągu tygodnia zjeździcie ją całą na skuterze :)
justinaa - Pon Gru 19, 2011 10:59 am

Ambrozja, ja byłam na Korfu, co prawda tylko tydzień, ale rzeczywiście można sobie pojeździć i pozwiedzać, my byliśmy w połowie września i pogoda była OK, ale jeden dzień padał deszcz
Asiek - Pon Gru 19, 2011 2:44 pm

ppola napisał/a:
Ambrozja, ja bym Ci poleciła na 2 tyg raczej Korfu :) ( oprócz zwiedzania samej wyspy, blisko masz wybrzeże Turcji więc bez problemu możesz pozwiedzać np. Bodrum)

Korfu i Turcja-Bodrum?! :o
Bodrum to widać z Kos (wiem, bo byłam) :wink:
Z Korfu to raczej do Albanii, a nie do Turcji. :wink:

ppola - Pon Gru 19, 2011 2:48 pm

Asiek, masz racje porypało mi się - dobrze że się zdrzemnęłam w miedzyczasie :smile: :smile: też byłam na Kosie i na Korfu ( na Rodos i na Krecie też ) wiec już mi się zakręciło totalnie :)
klarysa - Pon Gru 19, 2011 6:05 pm

Tak, Zakynthos jest małe. W 3-4 dni wszystko zwiedzisz.
gohnia - Pon Gru 19, 2011 6:21 pm

Wy tu tak egzotycznie, a ja myślę o wynajęciu dla naszej trójki jakiegoś domku na Mazurach 8)
mietka - Pon Gru 19, 2011 11:00 pm

gohnia, my dlatego pod Wenecję, bo się okazało, że wyjdzie taniej niż wakacje na Kaszubach...
asia7 - Wto Gru 20, 2011 9:06 am

ja się coraz mocniej zastanawiam nad wyjazdem 7+7 póki co wygrywa Grecja bo w innych regionach proponowanych przez Triadę (tam mają fajne te oferty) już byłam (oprócz krajów Arabskich - ale tam na pewno nie chcę jechać)

z drugiej strony nadal chciałabym jednak trochę egzotyki np Tajlandia, Meksyk, Kuba... :roll:

caixa - Wto Gru 20, 2011 9:46 am

asia7, my byliśmy w Maroko właśnie 7+7. Moim zdaniem było bosko.
Ja również mam zarezerwowane wakacje. :smile: Czy pojedziemy? Naprawdę na to liczę bo ostatnie dwa lata nie byliśmy nigdzie na dłużej.

ava - Wto Gru 20, 2011 2:06 pm

gohnia napisał/a:
Wy tu tak egzotycznie
Bez przesady, my planujemy polskie morze :)
ola88 - Wto Sty 24, 2012 8:10 pm

mieliśmy w tym roku nigdzie nie jechać, ale jednak zdecydowaliśmy się na Rodos :smile: mam nadzieję, że będę zadowolona
Pusiak - Wto Sty 24, 2012 9:10 pm

Kati napisał/a:
W 2012 znowu Chorwacja - tym razem Brela. No i teraz zamiast hotelu apartament, a zamiast autokaru - samochód.


Nic dodać, nic ująć :) Już normalnie mam stracha jak ta moja młodsza to zniesie.... :P Starszej w razie czego cos na uspokojenie zaaplikuję :)

Kati - Wto Sty 24, 2012 9:17 pm

będzie doobrze :cool:

[ Dodano: Pon Lut 20, 2012 10:26 am ]
Tu nasz apartVila Visnja




skalimonka - Nie Lut 26, 2012 10:40 pm

Ambrozja napisał/a:
A my chcemy jechać na Korfu

Ambrozja, Korfu jest booooskie :smile:
Asiek napisał/a:
Z Korfu to raczej do Albanii, a nie do Turcji.

Tak, bliziutko, widać albańskie góry ;)
ola88 napisał/a:
zdecydowaliśmy się na Rodos

ola88, byliśmy w zeszłym roku, będziesz zadowolona ;)

anuszkaa - Pon Lut 27, 2012 9:45 am

skalimonka napisał/a:
Ambrozja napisał/a:
A my chcemy jechać na Korfu

Ambrozja, Korfu jest booooskie

oj tak tak!!! bylam na Korfu nie raz - prywatnie, kiedy studiowalam w Grecji. Piękna wyspa :)

Gahanova - Pon Lut 27, 2012 12:09 pm

Ale Wam zazdroszcze! My mielismy tez w tym roku miec podroz poslubna, ale raz ze kasy nie bedzie przez slub, a dwa ze jak mi sie uda moj chytry dwuletni projekt to nie bede miec wolnego, jedynie w wakacje. Ale chociaz sobie popatrze gdzie Wy jedziecie. :smile:
skalimonka - Pon Lut 27, 2012 7:51 pm

Gahanova, nie martw się, co się odwlecze... :smile:
anuszkaa, ależ Ci zazdroszczę :P My z mężem sie zakochaliśmy w tych gajach oliwnych i stwierdziliśmy, że koniecznie musimy tam wrócić za kilka lat... wspaniałe miejsce... :buja w oblokach: ahhhh

ola88 - Pon Lut 27, 2012 11:21 pm

skalimonka napisał/a:
ola88, byliśmy w zeszłym roku, będziesz zadowolona
:) zdam relację :)
malinka1984 - Wto Lut 28, 2012 7:53 am

My o wakacjach to możemy pomarzyć w zeszłym roku nic bo zabrał nam wakacje notariusz i bank ( umowa przedwstępna i koszty bankowe), w tym też nici bo zbieramy na urzadzenie mieszkania a to studnia bez dna, mam nadzieję że chociaż w 2013 uda nam się gdzies pojechać ale to odleeeegły czas.
paulinkaaMU - Wto Lut 28, 2012 9:31 am

malinka1984 napisał/a:
w tym też nici bo zbieramy na urzadzenie mieszkania a to studnia bez dna, mam nadzieję że chociaż w 2013 uda nam się gdzies pojechać ale to odleeeegły czas.


u nas podobnie, dlatego wakacje spędzimy zapewne na tarasie nowego mieszkania - musimy tylko zainwestować w leżaki :D

malinka1984 - Wto Lut 28, 2012 9:48 am

PaulinkaMU wy chociaz macie w perspektywe wakacji na tarasie NOWEGO mieszkania a u Nas w takim tempie to się wprowadzimy o tej porze ale roku 2013. :( (
Misiak87 - Wto Lut 28, 2012 10:01 am

paulinkaaMU napisał/a:
wakacje spędzimy zapewne na tarasie nowego mieszkania

Super! :D Mam nadzieję, że my też spędzimy wakacje na naszym nowym tarasie.:) Bądź co bądź, na pewno na działce, a w którym jej miejscu to się jeszcze okaże.:) Ale obecnie tylko takie wakacje mi się marzą! :buja w oblokach:

anuszkaa - Wto Lut 28, 2012 10:15 am

a u nas tez z prawdziwych wakacji nici. Chociaz w czerwcu jedziemy do Gdanska na mecz euro2012, na pewno zostaniemy na weekend. Ale na ta chwile jestem tym wyjazdem przerazona, bo Mlody bedzie mial dopiero 2,5 miesiaca i nie wiem jak to ogarnac. A poza tym bilety na mecz sa na mnie, wiec ja MUSZE byc, aby pozostala trójka mogla wejsc. Na szczescie moja mama pojedzie z nami, ale i tak na ta chwile nie wyobrazam sobie tego calego wyjazdu :(
ava - Wto Lut 28, 2012 1:17 pm

U nas skromnie - chcemy na ok. tydzień pojechać nad morze, na razie planujemy okolice Trójmiasta :)
Ambrozja - Pią Mar 02, 2012 8:42 am

Ja nadal obstaje przy Korfu, a dodatkowo mama mi kupiła tydzień na Mazurach. To się nazywa niespodzianka :)
podrozniczka - Pią Mar 02, 2012 9:54 am

My jedziemy na przelomie maja i czerwca na Turkusowe Wybrzeze do Turcji.
A bedziemy mieszkac o tu:



A jesli moj tata bedzie sie dobrze czul to moze moi rodzice pojada z nami :smile: :smile:
Baaaaaaaaaaaaardzo bym chciala.

[ Dodano: Pią Mar 02, 2012 9:57 am ]
A tak podobno wyglada najblizsza plaza :smile:


Gahanova - Pią Mar 02, 2012 10:33 am

Podrozniczka :o Marzenie! Dasz namiary na te okolice?
My co prawda w tym roku nie pojedziemy, ale warto sobie takie miejsca zapamietac. :smile:

Ambrozja - Pią Mar 02, 2012 10:42 am

podrozniczka, cudowna ta plaża!
podrozniczka - Pią Mar 02, 2012 2:07 pm

Gahanova to jest plaza w Oludeniz. Najblizsze lotnisko jest w Dalaman.
skalimonka - Pią Mar 02, 2012 2:12 pm

Ambrozja napisał/a:
Ja nadal obstaje przy Korfu, a dodatkowo mama mi kupiła tydzień na Mazurach. To się nazywa niespodzianka

Zazdroszczę obydwu pobytów bo i tu i tu jest przewspaniale :smile:

Debussy - Sob Mar 03, 2012 10:25 am

podrozniczka, szkoda, że z Łodzi nie ma lotów do tej miejscowości...

My na ten moment porzuciliśmy pomysł z Cyprem i Chorwacją.
Na dzień dzisiejszy wybieramy Turcję, lot oczywiście z Łodzi bo najwygodniej.
Okolice Kemer, góry Taurus, więc można nie tylko plażować, ale i nieco czynnie spędzić czas:






Koniecznie trzeba się wybrać do Kanionu Saklikent:






podrozniczka - Sob Mar 03, 2012 11:22 am

A dokad w Turcji sa loty z Lodzi?
Debussy - Sob Mar 03, 2012 11:31 am

podrozniczka napisał/a:
A dokad w Turcji sa loty z Lodzi?


Do: Side, Alanya, Antalya, Kemer i Belek :)

[ Dodano: Sob Mar 03, 2012 11:33 am ]
Tzn. takie można wykupić wczasy z Łodzi, bo np. jeśli chcemy do Kemer, to lecimy to Antalyi i stamtąd 50 km jest transport do Kemer pewnie jakimś autobusem.

owieczka_foto - Sob Mar 03, 2012 4:12 pm

Rozważam: Maroko i Egipt... w marzeniach ciąglę liczę na Jordanię z Syrią lub Chiny.
julietta - Pon Mar 05, 2012 8:20 am

Mamy w planach - wsiąść do samochodu i jechać przed siebie (pewnie koniec sierpnia/początek września). Dziś najbardziej prawdopodobny kierunek to Chorwacja, ale jak daleko na południe dotrzemy będzie zależało od tego, co nam się spodoba po drodze :D
skalimonka - Pon Mar 05, 2012 10:46 pm

W zeszlym roku mój chrzestny był z rodziną właśnie samochodem na Krymie... ponoć przewspaniale... ach tyle miejsce pieknych na świecie, a życie takie krótkie... :roll:
Malena - Pon Mar 05, 2012 10:48 pm

skalimonka napisał/a:
życie takie krótkie...

raczej portfel za chudy:) bo czas to by się znalazł:)

My pojedziemy w tym roku nad morze polskie i być moze do Irlandii albo do Egiptu last minute.

skalimonka - Pon Mar 05, 2012 10:55 pm

Malena napisał/a:
skalimonka napisał/a:
życie takie krótkie...

raczej portfel za chudy:) bo czas to by się znalazł:)

Malena, chyba i to, i to ;) Chciałabym nie mieć żadnych blokad finansowych i mieć problem w które miejsce pojechac najpierw... :razz:
Ja zbieram kaskę, żeby zrobić mężowi niespodziankę w postaci wycieczki. Patrzyłam wczoraj na ceny, ale wstrzymam sie jeszcze kilka tygodni i będę szperać wśród 'late deals'...

Malena - Pon Mar 05, 2012 11:04 pm

skalimonka napisał/a:
Malena, chyba i to, i to Chciałabym nie mieć żadnych blokad finansowych i mieć problem w które miejsce pojechac najpierw...

Kochana, jak się ma kasę, to czas nie jest problemem - mam znajomych starszych trochę, zależy jaki zawód wykonują - ale np babeczka, która ma bogatego bardzo męża a i sama swietnie zarabia jest tuż po 40-tce, a byla juz na każdym kontynencie po kilkanaście razy (w dużej mierze zawodowo, wiec mówię, to zależy też od pracy) i w ponad 120 krajach, naprawdę mało gdzie nie była. Bo do wszystkich na swiecie to chyba się nie cche pojechać, moja lista jest długa, ale ponad 120 krajów by mi w życiu wystarczyło:) Ja byłam w 6 raptem.

skalimonka - Pon Mar 05, 2012 11:12 pm

Malena napisał/a:
w dużej mierze zawodowo

To jest super szansa pozwiedzać w czasie wyjazdów z pracy, jesli ktos lubi i ma taką mozliwość... Generalnie, jesli ktos jest pasjonatem podróży i bardzo lubi zwiedzać i poznawać, to nie będzie nic dla niego przeszkoda, bo nawet jak będzie dysponował okresloną ilościa pieniędzy podobną do innych na podobnym poziomie finansowym, to ta osoba przeznaczy na podróże pieniądze, które kto inny przeznaczyłby na coś innego :twisted: Znam faceta, który podobnie jak ta osoba o której piszesz był juz prawie wszędzie... strasznie mu zazdroszczę :( Facet jest informatykiem, nie podrózuje służbowo, ale traktuje to jako hobby. Wyszukuje tanie loty i po prostu sobie leci ;) Oczywiście komfort ma ten, że nie musi prosić szefa o urlop itp... najlepiej byłoby nie musieć wybierać, mieć na remont mieszkania, samochód, życie, przyjemności i wyjazdy :wink: Chciałabym... :buja w oblokach:

Aga1986 - Wto Mar 06, 2012 12:48 am

oj jak ja bym chciała tak podróżować po całym świecie... :dribble:

właściwie ostatnio porzuciliśmy plany wyjazdowe z racji zbliżającego się remontu, ale właśnie dziś kolega wspomniał, ze nudzi się na Ibizie (mieszka tam na stałe) :D i kto wie czy go nie odwiedzimy :smile:

malinka1984 - Wto Mar 06, 2012 9:10 am

Malena napisał/a:
w dużej mierze zawodowo
tak to prawda , czasami mozna się zdziwić mając np zawód księgowej że może sobie polatać po świecie. Ja dzieki mojej pracy byłam w Indiach 2,5 miesiaca, prawie 2 mieś w USA, w Londynie tez krótko bo krótko ale zawsze no i może gdzieś jeszcze się w tym roku poleci. Prywatnie byliśmy w Tunezji ii Turcji.

[ Dodano: Wto Mar 06, 2012 9:10 am ]
ale nastepne wspólne wakacje to pewnie 2013...teraz nie ma szans

Patrycja11 - Wto Mar 06, 2012 11:36 am

Dziewczyny HELP !! (choć nie wiem czy to tu, jeśli nie tutaj, to zostanie przeniesione gdzieś indziej)
Chcemy jechać z Gabryniem nad morze. Gdzieś gdzie będzie spokojnie, ładnie i niedrogo. Macie jakieś miejsca gdzie moglibyśmy pojechać?
My kochamy Władysławowo, tyle tylko ze tam jest mega dużo ludzi zawsze,a z Małym nie chcemy tam jechać... Macie jakieś propozycje?

Karola5 - Wto Mar 06, 2012 5:19 pm

tu jest temat:
forum

Patrycja11 - Sro Mar 07, 2012 11:49 am

Karola5, :* dziękuje :)
monic_pawlak - Czw Mar 08, 2012 10:16 pm

my w tym roku pozwoliliśmy sobie na Dominikanę ;) (będzie to nasza podroż poślubna )
skalimonka - Pią Mar 09, 2012 4:02 pm

monic_pawlak napisał/a:
my w tym roku pozwoliliśmy sobie na Dominikanę

Wspaniale! Na pewno będzie to niezapomniana wyprawa ;)

Gahanova - Pią Mar 09, 2012 4:29 pm

Chyba dodam ten watek do ignorowanych bo co wchodze to mi bardziej koparka z zazdrosci opada. :smile:

Ogladalam ostatnio oferty na Mauritius i Seszele, matko i corko jakie plaze! I, ekhm, jakie ceny...

skalimonka - Pią Mar 09, 2012 4:31 pm

Gahanova napisał/a:
Mauritius
tez mi się marzy... może kiedyś... :buja w oblokach:
klarysa - Pon Mar 19, 2012 2:04 pm

Zmiana planów - jak przeżyjemy to wszystko, co się teraz dzieje, to koniecznie musimy gdzieś wybyć. Najlepiej weekendowy reset w spa dla mnie i męża, a potem 2 tygodnie np. na Mazurach dla naszej trójki. Pod warunkiem, że będzie pogoda, bo inaczej lecimy gdziekolwiek na południe. Urlop nam się baaardzo należy w tym roku :)
skalimonka - Pon Mar 19, 2012 5:12 pm

A ja juz uknułam spisek z szefem mojego A. wiem kiedy będzie wyjeżdżał, znam daty, teraz tylko znaleźć jakiś wyjazd, który wpasuje nam się w te daty i nie szarpnie mnie aż tak po portfelu... :roll:
M4rcysi4 - Pon Mar 19, 2012 6:43 pm

skalimonka mąż zapewne będzie zachwycony, gdziekolwiek by to było :D
Gahanova - Pon Mar 19, 2012 10:30 pm

skalimonka, normalnie jestem zachwycona Twoim pomyslem i baaardzo chetnie tez bym tak zadzialala.
Niestety nie mam takiej mozliwosci, wiec pozostane przy zazdroszczeniu Tobie. :smile:

kochecka - Czw Mar 22, 2012 7:16 pm

Właśnie natrafiłam na Tropical Islands i się zakochałam :)
justinaa - Czw Mar 22, 2012 9:46 pm

kochecka, tam to jest najfajniej, jak na zewnątrz zimno :)
skalimonka - Czw Mar 22, 2012 9:50 pm

M4rcysi4 napisał/a:
skalimonka mąż zapewne będzie zachwycony, gdziekolwiek by to było

Gahanova napisał/a:
skalimonka, normalnie jestem zachwycona Twoim pomyslem i baaardzo chetnie tez bym tak zadzialala.
Niestety nie mam takiej mozliwosci, wiec pozostane przy zazdroszczeniu Tobie.

Dziewczyny, mój plan nie wypalił :razz: Niestety, już wszystko miałam umówione z szefem A. znałam daty jego urlopów itp... potajemnie udało mi się kryć z esemesami od szefa i poszukiwaniami wycieczki w necie, aż mój mąż nagle przedwczoraj stwierdził, że idzie na strone przewoźnika zobaczyć bilety do Polski po ile i w ogole... :niepewny: Cholera, co robić?! zaczelam coś kręcić, żeby teraz nie, że może poźniej do Polski latem lepiej no i sie domyślił, że kręcę :idiota: ehhh i chciej tu dobrze komuś zrobić hihi :smile:

M4rcysi4 - Czw Mar 22, 2012 10:06 pm

Hehehe skalimonka, no cóż mówi się trudno, liczą się chęci :wink:
skalimonka - Czw Mar 22, 2012 10:09 pm

Nic to, razem wybierzemy miejsce :smile:
Aga1986 - Czw Mar 22, 2012 10:18 pm

ech faceci, a wszystko tak ładnie się układało :-) ale na pewno doceni Twoje starania :razz:
Gahanova - Czw Mar 22, 2012 11:04 pm

kochecka napisał/a:
Właśnie natrafiłam na Tropical Islands i się zakochałam :)

Kochecka, jak juz tam bedziesz to moze zahaczysz o moje miasto. :razz:

Skalimonka, jak nic zadzialala meska intuicja. :wink:
Mam tak jak Ty, sciemniac nie umiem i moj slubny zawsze wie ze krece.
Szkoda, ale i tak na pewno bedziecie sie super bawic. :smile:

Ja dzis wpadlam na nowy pomysl: wynajecie domku w 4-6 osob. Cenowo wychodzi naprawde przystepnie. Myslalam o Miami. Tylko... jak to wszystko wyglada? Czy ktoras z Was robila juz moze cos takiego? Jakos boje sie naciac i nie wiem na co zwracac uwage. Pewnie sa jakies znane i cenione firmy, ktore sie tym zajmuja, ale ich nie znam.

Ambrozja - Pią Mar 23, 2012 9:17 am

Gahanova napisał/a:

Ja dzis wpadlam na nowy pomysl: wynajecie domku w 4-6 osob.


Mnie się zawsze marzyło wynajęcie domu w Toskanii... :)

kochecka - Pią Mar 23, 2012 9:28 am

justinaa napisał/a:
tam to jest najfajniej, jak na zewnątrz zimno :)

najchetniej to pojechałabym choćby jutro, żeby się wygrzać, zrelaksować i żeby młode się wyszalało :D
Gahanova napisał/a:
jak juz tam bedziesz to moze zahaczysz o moje miasto
bardzo chętnie, obawiam się jednak, że na marzeniach póki co będę musiała poprzestać :smile:
Debussy - Nie Kwi 22, 2012 5:28 pm

No to u nas rzutem na taśmę padło jednak na Turcję w tym roku :)

2 tygodnie, przełom lipca/sierpnia, oczywiście z Łodzi.
No i wybraliśmy Kemer, bo najbardziej nam pasuje połączenie gór i morza :)


Turcja jest piękna, mam nadzieję, że się nie zawiedziemy.


momo - Pon Kwi 23, 2012 5:05 pm

Debussy napisał/a:
Turcja jest piękna, mam nadzieję, że się nie zawiedziemy.


Byłam dwa razy i najchętniej jeździłabym tam co roku. Ale że jestem niebieskooką blondynką, mąż powiedział stanowcze "nie".

Debussy - Pon Kwi 23, 2012 8:07 pm

momo napisał/a:
Ale że jestem niebieskooką blondynką, mąż powiedział stanowcze "nie".

Mam rozumieć, że niebieskookie blondynki mają branie wśród tubylców? A jak się to objawia? :wink:

M4rcysi4 - Pon Kwi 23, 2012 10:50 pm

U nas lipiec/sierpień Dziwnów na tydzień, a po ślubie last nie wiadomo gdzie też na tydzień :P
ppola - Pon Kwi 23, 2012 10:58 pm

Debussy napisał/a:
Mam rozumieć, że niebieskookie blondynki mają branie wśród tubylców
tak szczególnie te o bardziej rubensowskich kształtach albo chociaż mające czym oddychać - ale tak jest praktycznie w każdym arabskim kraju :)
momo - Wto Kwi 24, 2012 8:08 am

Debussy napisał/a:
A jak się to objawia?


Jak tylko ruszyłam się gdzieś sama, to za chwilę miałam koło siebie towarzystwo, więc właściwie wszędzie chodziłam z którymś bratem (młodsi, ale wyżsi ode mnie). Ale zdarzyła się sytuacja na targu tureckim, że facet postanowił mnie kupić od mojego brata (na początku myślał, że jestem jego żoną), no i był moment, że się przestraszyłam...

Debussy - Wto Kwi 24, 2012 3:32 pm

No to już rozmumiem i chyba mogę być spokojna, po pierwsze nie mam (już) rubensowskich kształtów, oddychać nigdy nie miałam czym. :razz: Włosy ciemny blond i ZIELONE oczy.

Powinnam mieć spokój 8) Zresztą mąż będzie na straży jakby co. :wink:

Aga1986 - Wto Kwi 24, 2012 3:59 pm

momo, a mnie chcieli kupić, ale w Tunezji :-) i nie jestem blondynką, tylko brunetką z ciemnymi oczyma i ciemna karnacją, jak jestem opalona, to wyglądam jak Arabka ... wtedy jeszcze nie maż, powiedział, że nie wpuściliby go do samolotu z tymi wielbłądami :lol: ale my się raczej z tego śmialiśmy :D

chociaż przyznaję, że te ich ocieranie się niby przypadkiem i inne "zwierzęce" zachowania nam nie odpowiadały, tzn. ja wszędzie chodziłam z Ł więc nie czułam jakiegoś zagrożenia, ale kiedyś klepnął mnie w pupę taki Tunezyjczyk i Ł oczywiście do niego wystartował, a tam nie wiadomo skąd nagle 10 nas otoczyło... :? i wtedy faktycznie się przestraszyłam...

dodatkowo miałam przerypane u Tunezyjek, bo oni wszyscy myśleli, że ja jestem "ich" tylko taka wyzwolona, że noszę dekolty i sukienki itp. więc jak szliśmy ulicą, to mężczyźni byli nachalni, a kobiety wściekłe, że wyrwałam Europejczyka, niebieskookiego blondyna... nie raz dostałam od takiej Arabki "z bara"... :roll:

ale to było w Tunezji, a w Turcji nie było to, aż tak nasilone...

momo - Wto Kwi 24, 2012 4:39 pm

Aga1986, wychodzi na to, że żadna nie może czuć się bezpiecznie :P

Aga1986 napisał/a:
my się raczej z tego śmialiśmy


Ja po czasie też się z tego śmieję. Generalnie dopóki wszystko było w granicach zdrowego rozsądku, to nie było problemu, ale jak sama napisałaś
Aga1986 napisał/a:
tam nie wiadomo skąd nagle 10 nas otoczyło
, nigdy nie wiadomo, czego się spodziewać.

Aga1986 napisał/a:
nie wpuściliby go do samolotu z tymi wielbłądami


hehe za mnie facet dawał mercedesy :)

Aga1986 - Wto Kwi 24, 2012 5:32 pm

momo napisał/a:
hehe za mnie facet dawał mercedesy :)
ło moja droga, to trafiłaś na jakiegoś Szejka chyba :smile:
Misiak87 - Wto Kwi 24, 2012 10:20 pm

momo napisał/a:
Aga1986 napisał/a:
nie wpuściliby go do samolotu z tymi wielbłądami


hehe za mnie facet dawał mercedesy :)


Eee, a za mnie tylko jakiś pijaczyna na Słowacji chciał dać 5000 koron. :roll:

ola_82 - Sro Kwi 25, 2012 10:25 pm

Aga1986 napisał/a:
momo, a mnie chcieli kupić, ale w Tunezji

ciekawe czy mnie będą chcieli kupić ;) bo my się wybieram do Tunezji 17 maja na tydzień, ale ja to czasem potrafię zrobić taką minę że zniechęcam raczej wszystkich do siebie więc może nie będą nachalni :lol:
Aga1986 napisał/a:
dodatkowo miałam przerypane u Tunezyjek, bo oni wszyscy myśleli, że ja jestem "ich" tylko taka wyzwolona

no to nieźle;) czyli tunezyjki lubią też podrywać "naszych" trzeba więc mieć też na oku męża:wink:

Aga1986 - Sro Kwi 25, 2012 10:55 pm

ola_82, to raczej nie chodziło o podrywanie Ł, miałam wrażenie, że wkurzam je JA po prostu, że nie zakrywam się i pewnie w ich mniemaniu nie szanuję tradycji... :roll:
monika_zyga - Czw Kwi 26, 2012 10:54 am

U nas opcji jest kilka, chciałabym spędzić je na wypasie, bo biore pod uwage, ze to ostatnie wakacje we dwójkę, może nie koniecznie, ale w przyszłe wakacje może będzie brzuszek. Więc: wyjazd do Stanów do wujka albo Turcja, ale poniewaz kaska mi się bardzo wolno odkłada i chyba nie zdąże takiej sumy uzbierać zostaniemy w Polsce.
Drugi problem, że chyba nie bedziemy mieli z kim zostawic psa, dlatego zaczynam myśleć o wakacjach w Polsce, ale takich bardziej objazdowych, co dwa dni inne miejsce.

Karolina1984 - Czw Kwi 26, 2012 10:58 am

Ja się cieszę,że dane mi było pracować na statku- co prawda na ląd wychodziło się tylko na 5-7 godzin, ale tyle super miejsc widziałam........

Na samodzielnych wakacjach z braku kasy nie byłam jeszcze nigdy, odkąd żyję z dala od rodziców- czyli 8 lat..... :?

ati - Pią Maj 11, 2012 10:29 pm

Jakie sprawdzone biura podróży polecacie ;) ,prosze o pomoc
M4rcysi4 - Pią Maj 11, 2012 11:08 pm

Ja polecam sky club, eximtours i jeszcze jakieś, ale muszę sobie przypomnieć.

A nie pomyślałam.. jeśli chodzi o takie stacjonarne biura to ja z łódzkich nie pomogę :wink:

ppola - Pią Maj 11, 2012 11:21 pm

ati, jest odpowiedni watek http://www.forum.wesele-l...opic.php?t=1559
a jesli szukasz punktu w którym Ci doradza i a zarazem mozesz na miejscu kupic wycieczke niemalże wszystkichtouroperatorów to polecam ABC Świat Podróży w Porcie ( może to i mała prywata bo razem kiedyś pracowałyśmy, ale dziewczyny mają dużą wiedzę, duzo widziały i na prawdę umieją doradzić)

ati - Sob Maj 12, 2012 5:22 pm

Dzieki za odpowiedz ;)
ppola - Nie Cze 17, 2012 10:08 pm

Dzisiaj się okazało że jednak chyba gdzieś wyjedziemy w wakacje. wiec ktokolwiek widział ktokolwiek wie. Apartament 4osobowy, najlepiej 2 lub 3 pokoje z aneksem kuchennym, nad morzem. Najlepiej miejscowość w której po 20:00 można gdzieś wyjść. Będzie kto miał zostać z dzieckiem więc trzeba korzystać ;) Póki co przeglądam Kołobrzeg, myślałam jeszcze o Darłówku, Rewalu (?), Dębkach (?)
malinka1984 - Nie Cze 17, 2012 10:15 pm

Z powodów osobistych moja siostra ma do sprzedania wczasy, wpłacona zaliczka 160 euro szukają kogoś kto miałby ochotę wyjechać za Nich. WYJAZD 9.09.12r na 13 dni, DOJAZD własny, Chorwacja- Baska Voda. Koszt całkowity 380 euro. Opis kwatery w linku który podałam. Wycieczka jest zamówiona przez Chorwackie biuro podróży dlatego cena jest atrakcyjna:)
Oferta ważna do 1 sierpnia :)

https://www.casamundo.pl/cm_object/?object=779282

Gorąco polecam gdyby ktoś nie miał planów na wakacje.

justinaa - Nie Cze 17, 2012 10:34 pm

oo jak ktoś nie ma planów na wakacje, to oferta siostry malinki jest super! my właśnie jesteśmy koło Baśki Vody, ale w samej Baśce jesteśmy codziennie i jest super! polecam, niezła cena przy tym! :)
malinka1984 - Nie Cze 17, 2012 10:35 pm

justinaa dzięki za rekomendacje
traviata666 - Sro Cze 20, 2012 12:01 pm

]


Właśnie zamierzamy pojechac do Chorwacji z 9-o miesiecznym dzieckiem w sierpniu/wrzesniu...ale nie wiem czy taka eskapada dla maluszka jest dobra.jeszcze sie zastanawiamy...
Na razie czeka mnie 2 tygodnie nad Bałtykiem - wyjazd za 3 dni - musze spakowac cały dom:D

Pusiak - Sro Cze 20, 2012 12:13 pm

traviata666, my jedziemy z rocznym :) Wszystko zależy od zorganizowania :) Jeśli samochodem, to polecam nocleg po drodze - dziecko mniej się umęczy i Wy też :)
traviata666 - Sro Cze 20, 2012 12:20 pm

nie nie ,myslelismy,zeby leciec samolotem.
teraz mała ma 7 miesiecy i skoro musze wziąc milion rzeczy nad morze to co dopiera za granice....;)
mysle i mysle, ale wiem,ze jest wielu dzielnych rodzicow, ktorzy i z polrocznymi bobaskami podrozuja...

justinaa - Sro Cze 20, 2012 1:24 pm

traviata666, my właśnie jesteśmy w Chorwacji z roczną Hanią, co prawda jechaliśmy autem, jednak bez noclegu po drodze i wszystko było ok, Hania całą drogę przespała, zobaczymy, jak będzie z powrotem :)
Hosiole - Sro Cze 20, 2012 1:46 pm

traviata666 napisał/a:
wiem,ze jest wielu dzielnych rodzicow, ktorzy i z polrocznymi bobaskami podrozuja...

Staś swój pierwszy lot odbył mając pół roku i leciałam z nim sama, mąż dołączył do nas po 10 dniach, nie było źle :wink:
Od tej pory odbył 4 podróże samolotem i niezliczoną liczbę wypraw samochodowych. Grunt to dobre zorganizowanie, rzeczy podręczne (pampersy, chusteczki, ubranie na zmianę, picie, jedzenie, zabawki) a walizkach tylko potrzebne rzeczy (z tym niestety zawsze przesadzam :oops: , ale i tak już jest coraz lepiej...:P ).

klarysa - Sro Cze 20, 2012 7:53 pm

traviata666 napisał/a:
ale wiem,ze jest wielu dzielnych rodzicow, ktorzy i z polrocznymi bobaskami podrozuja...

I z dwumiesięcznymi ;) , jak nasza wspólna znajoma, której teraz dwulatek to już prawie cały świat zwiedził. :)

traviata666 - Sro Lip 18, 2012 11:05 am
Temat postu: :)
podziwiam Was za odwage i organizacje.
Mam za soba 2u tygodniowy pobyt nad morzem polskim, na szczescie pogoda byla ok, nie za goraco, nie za zimno, glownie spacerowalysmy, na plazy bylysmy raz 1,5 h i Natalia nawet to pozytywnie znosila,
w kazdym razie mnie przeraza ogrom rzeczy,ktore trzeba wziać, problem jest chyba w e mnie, po prostu nie lubie tych migracji z całym ekwipunkiem...;/

podrozniczka - Czw Lip 19, 2012 9:41 am

Do dziewczyn ktore jada nad polskie morze. Jak trafia Wam sie kwatery niedaleko morza, przyjazne malym dzieciom, czyste i w niezbyt zatloczonej miejscowosci to podajcie namiary. Wybieram sie z rodzinka w przyszlym roku nad polskie morze i chcialabym dobrze trafic szczegolnie z dwojka malych dzieci. Rozgladam sie za kwaterami w necie ale wiecie jak to jest: opis jedno a rzeczywistosc drugie.
ppola - Czw Lip 19, 2012 9:54 am

podrozniczka, ja takie coś znalazłam i wirtualnie mi się bardzo podoba tyle że dla nas tez najwcześniej w przyszłym roku ;) http://www.debkiplaya.pl/index.php?id=90
aurinko - Czw Lip 19, 2012 10:25 am

My w tym roku wakacje mamy za sobą. Byliśmy w maju na urlopie.
W przyszłym roku wesele, ale mamy nadzieję na Chorwację.

klarysa - Czw Lip 19, 2012 11:05 am

podrozniczka, mnie się tu podobało, ale to Władysławowo no i do plaży spacerek ok 15 minut (my byliśmy zimą). http://cyprys.wladek.pl/w...lawowo_355.html
podrozniczka - Pią Lip 20, 2012 9:42 am

ppola i klarysa dzieki. Na pewno wezme pod uwage. Teraz tylko do mnie dotarlo ze wolalabym pobyt z jedzeniem a nie wiem czy w kwaterach to jest dostepne czy trzeba wybrac pensjonat. Jejku juz tak dawno nie bylam nad polskim morzem ze nie pamietam takich rzeczy.
suzarek - Pią Lip 20, 2012 10:04 am

podrozniczka napisał/a:
Teraz tylko do mnie dotarlo ze wolalabym pobyt z jedzeniem a nie wiem czy w kwaterach to jest dostepne czy trzeba wybrac pensjonat.
podrozniczka, niektóre kwatery mają w ofercie swoją stołówkę i można wykupić opcję z wyżywieniem :wink:
motylica - Pią Lip 20, 2012 8:29 pm

ppola napisał/a:
myślałam jeszcze o Darłówku


teraz wrócili stamtąd moi rodzice z dziewczynkami... poszperam i puszcze Ci namiary na prv...

asia7 - Pią Lip 20, 2012 9:51 pm

my w niedzielę jedziemy do Łeby... miała być jakaś zagranica na podróż poślubną ale lekarz odradził upały itp. więc pozostanie wdychanie jodu :)
wiolancia - Pią Lip 20, 2012 10:24 pm

My się w tym roku chyba nigdzie nie wybierzemy,brzuch coraz większy mam i jakoś nie wyobrażam sobie jazdy samochodem przez kilka ładnych godzin.
Chyba ,że macie namiary na jakieś fajne miejsce blisko naszego województwa???To może chociaż na weekend byśmy się wyrwali.

klarysa - Pią Lip 20, 2012 10:52 pm

wiolancia napisał/a:
Chyba ,że macie namiary na jakieś fajne miejsce blisko naszego województwa???T

Niezmiennie polecam jurę krakowsko-częstochowską. 2h jazdy i pełno miejsc na miłe, krótkie spacerki.

justinaa - Nie Lip 22, 2012 12:16 am

a czy znacie miejsce powiedzmy w odległości 100 km od Łodzi gdzie byłaby jakaś woda, fajne trasy rowerowe i jakieś fajne noclegi, takie na weekend?
klarysa - Nie Lip 22, 2012 10:12 am

justinaa, może okolice Gostynina i Łącka? Jest tam fajne jezioro Białe i widzę, że trasy rowerowe też: http://www.rowerowyplock....zamiejskie.html
Pepsi - Nie Lip 22, 2012 8:00 pm

Ostatnie odkrycie mojego męża - Gufik gdzie można znaleźć obiekty przyjazne najmłodszym. Może komuś się przyda :)
risonia - Nie Lip 22, 2012 9:30 pm

A nam niestety bardzo niemiło zmieniły się plany wyjazdowe . Przepadła nam zaliczka w Stegnie . Jedyni plus że znaleźliśmy coś innego w Łebie .
justinaa - Nie Lip 22, 2012 9:37 pm

klarysa, dzięki, popatrzę sobie w takim razie
Karola5 - Pon Lip 23, 2012 1:45 pm

justinaa, wczoraj byliśmy w Arkadii i tam była mapka z trasami rowerowymi w okolicach Łowicza, całkiem długie. http://www.lowicz.eu/serwis/index.php?id=160
ola_82 - Pon Lip 23, 2012 2:32 pm

http://www.przyjezierze.c..._letniskowe.php tutaj jest podobno fajnie mojej klientki mama to prowadzi bardzo sympatyczna kobitka ale to jest troszke dalej niż 100 km. od Łodzi choć pół godziny dłuższa droga to chyba nie aż tak źle;)
marlena89 - Pon Lip 23, 2012 3:24 pm

ola_82, jestem tam częstym gościem :) Miejscowość malutka, duża, zadbana plaża. Woda czyściutka. Ogólnie godna polecenia dla rodzin z małymi dziećmi. Tylko samą miejscowość trudno znaleźć na mapie :lol:
risonia - Pon Lip 23, 2012 3:29 pm

My też kilka razy tam byliśmy ale jeszcze bez Basi woda na prawdę czysta nawet raki były :)
ola_82 - Pon Lip 23, 2012 3:33 pm

ano widzicie a ja nawet nie wiedziałam o takiej miejscowości, zacofana jestem :oops: ale dobrze, że się dowiedziałam i mam nadzieję, że kiedyś się tam wybiorę:)
_karolka_ - Pon Lip 23, 2012 6:45 pm

Ojjj będąc dzieckiem byłam w przyjezierzu praktycznie co wakacje byłam tam z 4 lata temu cicho spokojnie a wooda czyściutka pamiętam jak pływałam na rowerze wodnym to spory kawałek od plaży to ja jeszcze dno widziałam
justinaa - Wto Lip 24, 2012 12:13 am

dzięki za linki, może z któregoś skorzystamy :)
misia-misia - Sro Lip 25, 2012 10:16 pm

My ponownie jedziemy do pokoje gościnne FOKA na Helu.
W samym centrum Helu.

Hel jest pełen atrakcji.
Fokarium, muzeum rybołówstwa, latarnia morska, las usiany bunkrami.Dodatkowo można popłynąć tramwajem wodnym do Gdyni czy Gdańska.
W sezonie coś dla miłośników Call of Duty na żywo czyli D-Day Hel. Jest to rekonstrukcja obrony wybrzeża. Pełno atrakcji dla młodszych i starszy i tych całkiem starych :)
Mieliśmy okazję uczestniczyć i naprawdę polecamy!
W tym roku D-Day Hel odbywa się 12-19.08.2012.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group