Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Kuchnia - PRZEKĄSKI

asiaj2001 - Czw Sty 05, 2012 2:54 pm
Temat postu: PRZEKĄSKI
Witajcie
mam gości w weekend, i potrzebuje jakiś szybkich do przygotowania i smacznych takich przekąsek na zimno mogą być na ciepło. Może macie też propozycję co mogłabym podać? Nie będzie to wystawna imprezka, znajomi nas mają odwiedzić więc pomyślałam ciasto coś na ząb (co nie wiem) i winko.
Pomóżcie liczę na waszą pomoc :) [/b]

kariczeq - Czw Sty 05, 2012 3:01 pm

może ten temat pomoże http://www.forum.wesele-l...opic.php?t=5130
durkakarolina - Sro Kwi 04, 2012 8:58 pm

na zimno proponuję mięsne kuleczki z curry u mnie na imprezach zawsze się sprawdzają.
wszystko przygotowujemy tak jak na kotlety mieone tylko dodajemy dużą ilośc curry, potem formujemy małe kuleczki i smażymy na głębokim oleju. odsączamy na ściereczce, pozostawiamy do wystygnięcia i nabijamy na krótkie wykałaczki. ja podaję je z 3 dipami meksykańsskim, 5 smaków i czosnkowym. życzę smacznego :)

M4rcysi4 - Czw Kwi 05, 2012 10:26 pm

Taki standardzik to koreczki, a tak od siebie dodam szparagi w szynce- istnieją różne wariacje, ewentualnie szynka z nadzieniem w postaci sałatki lub twarożku ;)
paulinkaaMU - Czw Kwi 05, 2012 11:24 pm

M4rcysi4 napisał/a:
szparagi w szynce- istnieją różne wariacje, ewentualnie szynka z nadzieniem w postaci sałatki lub twarożku


oj tak, pychota :) ja szynkę smaruję almette z dodatkiem chrzanu, a całość "zawiązuję" szczypiorkiem :wink:

a moja ostatnio ulubiona przekąska na zimno - tortille (jedna zrolowana pokrojona na 5-6 kawałków) - smaruję je jakąś pastellą Lisnera (np. serowa z mozzarellą albo jajeczna) albo poprostu almette jeśli nie mam pastelli i układam: kawałki wędzonego łososia, awokado i czerwonej cebuli - polecam :)

Blue_Sky - Pią Sie 17, 2012 11:32 am

Ja często robię mini pizzerinki do barszczyku, choć same w sobie uwielbiam jako dodatek na film :)
rod321 - Wto Lut 19, 2013 1:46 pm

na przekąskę to kabanosiki są dobre :)
Catylyn89 - Sro Sty 15, 2014 1:26 pm

chleb pełnoziarnisty cienki (WASA) z serkiem śmietankowym, ogórkami konserowymi i wędzonym łososiem... Przyozdobiony delikatnie koprem i ewentualnie skropiony kroplą cytryny :)
Kasioludek - Nie Lut 16, 2014 5:40 pm

Polecam zrobić ruloniki z szyneczki, a w środek wpakowa serek topiony z roznymi przyprawami. To samo można zrobic z zielonym ogórkiem. Wydrążyć środek i włożyć tam masę z serkow.
Julia_ja - Wto Lut 18, 2014 9:54 pm

Cieniutkie naleśniki zimne smarujemy serkiem Mój Ulubiony wymieszanym ze świeżym koperkiem. Odrobina świeżo zmielonej soli morskiej. Na to układamy cieniutkie plastry łososia wedzonego na zimno. Rolujemy i kroimy w grubsze krążki. Każdy krążek nadziewamy na wykałaczkę. Podajemy z plastrekami cytryny. PYCHA! :)
misia-misia - Wto Lut 18, 2014 10:05 pm

A ja robię roladki łososiowe. Potrzebny cienkie plastry/filety łososia, twarożek np z ziołami, czy pomidorami albo oliwkami (Almette). Filet smarujemy serkiem, zawijamy i gotowe.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group