Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Obrączki - Obrączka z kamieniami

All-me - Wto Sty 17, 2012 5:36 pm
Temat postu: Obrączka z kamieniami
Czy któraś z Was ma obrączkę z kamieniami?
Moja taka będzie...czy to jest wygodne...czy coś się z nią wam stało??

M_and_M - Sro Sty 18, 2012 6:35 pm

ja mam 3 diamenciki. nic sie z nimi nie dzieje. kompletnie nic. nie wiem, co masz na mysli pytajac czy to wygodne? przeciez kamienie osadzone sa "na rowni" z pozostałą częścią obraczki, więc nic nie wystaje. nie wiem, co moze byc niewygodnego. jesli tylko podoba Ci sie taka obrączka to nie odradzam :)
All-me - Sro Sty 18, 2012 7:20 pm

M_and_M, wstawisz zdjęcie swojej obrączki?
M_and_M - Sro Sty 18, 2012 7:33 pm

zdjęcia nie mam, ale nasze obraczki są niemalże identyczne jak te: http://www.apart.pl/pl/obraczki,c,1,2,158 (tak samo osadzane kamienie, tyle ze nasz sa ze złota nierodowanego)
All-me - Sro Sty 18, 2012 8:15 pm

M_and_M napisał/a:
zdjęcia nie mam, ale nasze obraczki są niemalże identyczne
a nie przekręca ci sie obrączka...??
U mnie kamienie rowniez beda na srodku...i zastanawiam sie czy nie bedzie tak, ze kamienie wygladauja od wewnetrznej strony dloni.

M_and_M - Czw Sty 19, 2012 5:42 pm

mysle, ze to jak z pierscionkiem :) moja obraczka nie przekreca sie, mam dobry rozmiar. kamienie sa zawsze "na górze". nie mam problemow z tym. a jesli masz watpliwosci to ponos kilka dni jakas srebrna obraczke i zobacz, czy sie przekreca.
All-me - Czw Sty 19, 2012 5:52 pm

M_and_M, dzięki :)
AgaNika - Czw Sty 19, 2012 9:40 pm

M_and_M napisał/a:
mysle, ze to jak z pierscionkiem

dokładnie tak jest. Wszystko zależy od tego jak masz zbudowane palce. Ja mimo tego, że mam dobrze dobrany rozmiar pierścionka mam niestety też dość szerokie kości palców i cokolwiek nie założę (obrączka czy pierścionek) wprawdzie zgubić nie mam szans ale cały czas mi się przekręca :(
Z tego też powodu obrączkę będę miała bez kamieni, bo i tak przez większość czasu nie byłoby ich widać...
P.S. All-me bardzo ładne obrączki wybraliście :)

M_and_M - Sob Sty 21, 2012 1:04 pm

chyba to wlasnie o budowe palcow chodzi. tak sie teraz przyjrzalam moim (chyba nigdy wczeniej nie mialam potrzeby) i rzeczywiscie na od kostki mam je "nie zwężane" wiec obraczka trzyma sie pewnie w jednej pozycji. ale mysle, ze takie rzeczy widac juz podczas przymierzania wybranych modeli.
Brinka - Sob Sty 21, 2012 10:33 pm

Ja mam z jednym diamencikiem, moja się przekręca. Nie przeszkadza mi to bo nie o to chodzi by ciągle było go widać, tylko żeby tam był.
Nie mam żadnych zastrzeżeń.

calipsoo - Pon Sty 23, 2012 4:47 pm

http://www.apart.pl/pl/obraczki,c,1,2,131 A to nasz, świeżo zamówione
All-me - Pon Sty 23, 2012 11:49 pm

calipsoo, śliczne :)
calipsoo - Wto Sty 24, 2012 12:11 am

All-me napisał/a:
calipsoo, śliczne :)

Bardzo dziękujemy. Mam wrażenie, że na żywo są tylko ładniejsze :)

Doriart - Sob Lut 04, 2012 1:09 pm

am z cyrkoniami. Nie zauważam róznicy przy noszeniu, a czasem obraca mi się dookoła, bo palec po noszeniu w n=miejscu obrączki schudł ;)
wiolancia - Nie Lut 05, 2012 10:51 am

Ja mam z brylancikiem,nic się z obrączką nie dzieje.Obrączka się przekręca,ale mnie to w ogóle nie przeszkadza.Nasze obrączki są bardzo podobne do tych na zdjęciu.

Gahanova - Wto Lut 07, 2012 9:41 pm

Moja obraczka tez ma brylanciki, fakt ze czasem sie przekreca, ale tak naprawde nie ma to znaczenia. ;)
agacionek - Pią Paź 19, 2012 6:58 pm

Brinka napisał/a:
Ja mam z jednym diamencikiem, moja się przekręca. Nie przeszkadza mi to bo nie o to chodzi by ciągle było go widać, tylko żeby tam był.
Nie mam żadnych zastrzeżeń.


Zgadzam się, ja mam 5 diamencików i też się przekręcają, ale nie ma to znaczenia kiedy ktoś chce zobaczyć a akurat nie mam diamentów na górze to przekręcam, a tak to wcale nie zwracam na to uwagi :)

M4rcysi4 - Sob Paź 20, 2012 10:23 pm

Właśnie chciałam coś napisać w tym wątku :P
Moja też się przekręca, ale raczej rzadko.
Jednak chciałam napisać co innego- cieszę się, że mam obrączkę z kamieniami, bo zawsze jest jedną stroną (kamieniami) na górze i tym sposobem rysuje się tylko dół, którego i tak nie widać, a góra z kamieniami jest nienaruszona :]

zbroziu - Nie Paź 21, 2012 5:06 pm

M4rcysi4, zgadzam się z Tobą w 100%. Ja też mam obrączkę z kamieniem i dzięki niemu mam obrączkę cały czas po tej samej stronie.

Jubiler oczywiście uprzedził mnie, że mogę mieć problem z powiększeniem obrączki, ale podjęłam to ryzyko i nie żałuje.

All-me - Pon Paź 22, 2012 8:48 am

Ja też mam z 5 diamencikami. Bardzo rzadko mi się przekręca. Polecam :) wygląda bardzo ładnie :-)
mia2013 - Sro Lip 17, 2013 9:05 am

też chce mieć z diamencikami ale kadży jubiler odraza... a tu okazuje się, że nie taki diabeł straszny :-)
ZoltyTulipan - Nie Lip 21, 2013 10:35 am

Wydaje mi się, że przekręcanie się pierścionków zależy od rozmiaru po części. Moje wcześniejsze pierścionki to latały w koło palca :)
A zaręczynowy nie przekręca się ani o milimetr :) Jak będzie z obrączką zobaczymy za miesiąc :)

MagiaZlota_pl - Wto Wrz 03, 2013 3:17 pm

Ja zdecydowanie bardziej wolę tradycyjne obrączki,uważam ze te z kamieniami nie wyglądają dobrze- głównie chodzi mi o to,że mogą mylić się nawet z pierścionkiem.
Mateusz_M - Sro Gru 25, 2013 8:33 pm

no właśnie - jak wyżej - obrączka z kamieniem to już pierścionek :/
marzeneczka - Czw Gru 26, 2013 5:40 pm

Też mieliśmy dylemat, czy wybrać obrączkę z kamieniem, ale rzeczywiście to już trochę jak pierścionek wygląda, no i jak miała się przekręcać to lepiej bez kamienia moim zdaniem.
E-kwiaty - Wto Sty 07, 2014 6:23 pm

W przypadku obrączki z kamieniem trzeba liczyć się z tym,że będziemy miały dosyć ograniczone pole manewru jeżeli chodzi o jej powiększanie,to w zasadzie jedyny mankament jaki mogę dostrzec. Poza tym bardzo mi sie podobają.
Dorotka_ - Wto Sty 07, 2014 6:27 pm

E-kwiaty, no nie wiem. Jubiler, który nam robił obrączki, powiedział, że możliwe są wszelkie korekty, pomimo brylantu w mojej obrączce... :roll:
mimeczka - Wto Sty 07, 2014 6:35 pm

Ja moją obrączkę z kamieniem miałam powiększaną i nie było najmniejszego problemu.
Julia_ja - Wto Sty 07, 2014 11:50 pm

Ja również jestem zdania, że obrączka z kamieniami to już nie obrączka. Pod tym względem jestem tradycjonalistką :)
Karollka - Sro Sty 08, 2014 5:54 am

Dorotka_ napisał/a:
E-kwiaty, no nie wiem. Jubiler, który nam robił obrączki, powiedział, że możliwe są wszelkie korekty, pomimo brylantu w mojej obrączce...


u mnie tak samo, pomimo 3 brylancików ;)

Juska - Sro Sty 08, 2014 6:46 am

Zgadzam się z Dorotka_, mimeczka, i Karollka. W mojej obrączce będzie kilka diamencików i jubiler powiedział, że nie będzie najmniejszego problemu z ewentualnymi przeróbkami :)

marzeneczka, nie wiem jaką planowałaś mieć obrączkę, ale większość modeli, jakie oglądałam z kamieniami są wykonane w taki sposób, że kamień nie wystaje poza obrys obrączki. Nie rozumiem więc, na czym miałby polegać problem z "przekręcaniem" :) Dla porównania mój pierścionek zaręczynowy się obraca, ponieważ jest ciut za duży. Ma wystające oczko, a jednak nie mi nie przeszkadza w niczym :) Jak zatem ma przeszkadzać niemalże gładka obrączka?

Loczek_16 - Sro Sty 08, 2014 8:32 am

zajrzałam tutaj z ciekawości i jestem zdziwiona troszkę (pozytywnie :P ) tym co przeczytałam. Mianowicie każdy jubiler, którego pytałam o możliwość zmiany rozmiaru obrączki z kamieniami, zarzekał się, że nie ma takiej opcji :) A tu proszę, jednak się da.
Bardzo miłe zaskoczenie.

Mnie się marzy obrączka, do połowy 'wysadzana' brylancikami :serce:

Dorotka_ - Sro Sty 08, 2014 9:17 am

Wiecie, może to "niedasie" jest związane z nabytymi umiejętnościami fachowca? My robiliśmy obrączki u mistrza jubilerstwa, więc to może być klucz, do wyjasnienia, niedasiów...
aniuniai - Sro Sty 08, 2014 11:18 am

My jak zamawialiśmy obrączki i pytałam się o zmianę rozmiaru obrączki z kamieniem to Pan powiedział, że to ich problem jak oni to zrobią aby było dobrze. Zaznaczył też, że jeśli będę chciała jakieś zmiany robić to najlepiej u nich bo oni będą najlepiej wiedzieć jak podejść do swojego wyrobu :) więc wychodzi, że wszystko się da jak się chce :)
oliwiabednarek - Sro Sty 08, 2014 1:22 pm

Nam jubiler też mówił, że się da...ale ostatecznia chyba zdecyduję się na obrączkę bez kamieni...
Loczek_16 - Sro Sty 08, 2014 3:03 pm

Ja pytałam póki co jedynie w sieciówkach.. więc może to po prostu niekompetencja pań tam sprzedających ;)
Terry - Sro Sty 08, 2014 3:15 pm

Nie koniecznie niekompetencja. Sieć tego nie robi i tyle. W ten sposób ograniczają posprzedaż do minimum, a w razie niezadowolenia mają podkładkę. U nich się nie da. U pana "Gienka", który sam robi obrączki wszystko się da.
Juska - Sro Sty 08, 2014 5:33 pm

Dlatego wybrałam pana Gienka :)
M4rcysi4 - Sro Sty 08, 2014 9:54 pm

Nam też w Apartach itp. mówili, że się nie da. Mimo to u Pana Ryszarda w Diaxor, gdzie kupiliśmy w sumie też "sieciowe" obrączki, bo firmy Łazur - da się.
Dorotka_ - Sro Sty 08, 2014 10:09 pm

Terry, z tymże jak byliśmy w sieciowych salonach, to nam nie mówiono, że ich salony nie mogą wprowadzić ewentualnej korekty obraczek z kamieniami, tylko mówiono nam, że takich obraczek się w ogóle nie zwezi/poszerzy. I jedna pani wręcz odradzala obrączkę z brylantami "no bo co Pani zrobi,gdy palce schudna?"
Sisska - Sro Sty 08, 2014 10:15 pm

da sie, kwestia tylko checi, a sieciowki maja to do siebie, zeby tylko towar sprzedac ;)

inna sprawa, ze powiekszanie/zmniejszanie obraczek z kamieniami bedzie drozsze niz bez kamieni, bo po prostu wiecej przy tym roboty ;)

Terry - Pią Sty 10, 2014 1:11 pm

Droższe i trudniejsze jest. Sieciówki szczycą się darmową posprzedażą, a taki zabieg nie jest im na rękę. Łatwiej ją zniszczyć. Lepiej sprzedać inny towar (bo i tak pewnie coś u nas kupią), niż potem mieć jakieś obowiązki względem klienta.
Catylyn89 - Czw Lut 27, 2014 7:06 pm

Mnie się marzy obrączka z kamieniem i chyba narzeczonemu nie odpuszczę :) ma być z chociaż jednym diamencikiem i koniec! :D
Staviori_pl - Czw Mar 13, 2014 3:47 pm

Czemu nie,takie obrączki prezentują się naprawdę wspaniale i są bardzo wytrzymałe,wiem z własnego doświadczenia. Teraz nawet w naszej kolekcji znajdziecie kilka ciekawych modeli oraz wzorów.
Usunęłam reklamę z podpisu. Odsyłam do regulaminu forum. Moderatorka Asiek

Blue89 - Pon Mar 31, 2014 5:31 pm

Catylyn89 napisał/a:
Mnie się marzy obrączka z kamieniem i chyba narzeczonemu nie odpuszczę :) ma być z chociaż jednym diamencikiem i koniec! :D


Ja też postawiłam na swoim :) trochę było sprzeczek, ale co tam :)

asimi - Wto Kwi 01, 2014 8:56 pm

a ja niebawem odbieram moje.... 7 brylancików.... nie mogę się doczekać.
Juska - Sro Kwi 02, 2014 7:04 pm

Ostatecznie mam 11 diamencików w mojej wymarzonej obrączce i nie mogę się doczekać, kiedy Mój T. wsunie mi ją na palec :)
lovinlizard - Czw Kwi 03, 2014 7:40 pm

ja chce jeden bo 9 mam w pierścionku więc bez sensu za podobne by były

za to zastanawiam się- spotkałyście się z np jednym kamieniem w męskiej :?: myśle nad tym czy by wyglądało ok czy to już przesada :smile:

Sisska - Pią Kwi 04, 2014 12:46 pm

Ja mysle, ze prawie zaden facet by nie chcial ;)
M4rcysi4 - Pią Kwi 04, 2014 12:49 pm

Sisska, prawie robi wielka różnice :P Mój coś kombinowal, ale powiedziałam żeby nie przesadzał :P
lovinlizard - Pią Kwi 04, 2014 4:49 pm

dokładnie mój to totalna sroka nawet spinki kupił sobie mocno zdobione i co mu się gdzieś zaświeci to super :D i myślałam nad malutkim tez w jego obrączce tak żeby nie był bardzo widoczny ale żeby efekt bling jednak był :smile: tylko czy na co dzień to będzie fajnie wyglądać to nie wiem nie widuje raczej błyskotek u facetów przeważnie
Sisska - Sob Kwi 05, 2014 9:23 am

lovinlizard napisał/a:
dokładnie mój to totalna sroka nawet spinki kupił sobie mocno zdobione i co mu się gdzieś zaświeci to super :D
dogadalabym sie z nim ! :D
karoosia - Pon Kwi 07, 2014 12:32 pm

ja widziałam w sobotę u p.Andrzeja na Wigury obrączkę z 7 brylancikami (albo może i więcej ich było) i była przepiękna, po prostu się zakochałam. te kamienie były oprawione całkowicie inaczej niz te, które można zobaczyć w yes, apart itp. tzn tworzyły jedną całość i wszystko pięknie błyszczało. oczywiście to kwestia gustu, ale jak kto lubi świecidełka tak jak ja, na pewno byłby zachwycony.
KADR - Pon Kwi 07, 2014 9:39 pm

W przypadku obrączek z kamieniem pamiętajcie, że nie ma możliwości ich powiększenia "jakby coś kiedyś się zmieniło z palcem"
Sisska - Pon Kwi 07, 2014 9:40 pm

karoosia, taka?
http://www.taxor.com.pl/s...ion-oe-208-2395

Dorotka_ - Pon Kwi 07, 2014 9:47 pm

KADR, a właśnie że jest ;]
karoosia - Wto Kwi 08, 2014 9:30 am

Sisska,dokładnie taki sposób oprawienia kamieni, ale ogólnie była jednokolorowa i kamienie były bardziej w jednym rzędzie, a nie w kształcie elipsy, choć ich wielkość też się różniła między sobą. a to Twoja była przypadkiem?
KADR - Wto Kwi 08, 2014 9:40 am

No teoretycznie się da może niektórzy jubilerzy to i zaryzykują ale większość odradzi.
Przy kamieniach jest ryzyko i jeśli za powiększanie weźmie się jakiś "partacz" to mogą zostać uszkodzone. Warto więc wziąść to pod uwagę wybierając bądź co bądź symbol naszej nierozerwalnej niezniszczalnej miłości.
Pamiętajcie tylko, że później gdy coś przy powiększaniu pójdzie nie tak zostanie Wam tylko usiąść i płakać.
Chyba żaden jubiler nie weźmie odpowiedzialności za to że brylancik może potem wylecieć i zaginąć.

Dorotka_ - Wto Kwi 08, 2014 9:22 pm

KADR, no chyba, że się idzie do jubilera z prawdziwego zdarzenia. Nasz dał nam gwarancję i całkowity serwis, mogę zmniejszać, zwiększać, jak mi się podoba.
Sisska - Wto Kwi 08, 2014 9:56 pm

karoosia napisał/a:
Sisska,dokładnie taki sposób oprawienia kamieni, ale ogólnie była jednokolorowa i kamienie były bardziej w jednym rzędzie, a nie w kształcie elipsy, choć ich wielkość też się różniła między sobą. a to Twoja była przypadkiem?
mooojaaaaa :smile:
KADR - Sro Kwi 09, 2014 12:06 pm

Dorotka_ napisał/a:
KADR, no chyba, że się idzie do jubilera z prawdziwego zdarzenia. Nasz dał nam gwarancję i całkowity serwis, mogę zmniejszać, zwiększać, jak mi się podoba.

No chyba że tak.
Pozdrawiam :)

karoosia - Sro Kwi 09, 2014 8:12 pm

no to zazdroszczę Sisska, nie mogłam wzroku oderwać i zdecydowałam się dzięki Tobie tzn dzięki Twojej obrączce na coś podobnego tylko troszkę skromniejszego, ale mam nadzieję, że też będzie ładnie :razz:
misia-misia - Wto Lip 22, 2014 11:43 am

KADR napisał/a:
W przypadku obrączek z kamieniem pamiętajcie, że nie ma możliwości ich powiększenia "jakby coś kiedyś się zmieniło z palcem"


Zupełnie co innego mówił nam jubiler u którego zamawialiśmy obrączki. Ja zdecydowałam się na mały kamień w swojej i jeśli przyjdzie mi ją kiedyś pomniejszyć, to pan stwierdził, że nie ma najmniejszego problemu.

ZlotaLinia_com - Pon Sie 25, 2014 6:12 pm

Zależy jakie złoto oraz z jakiego kamienia,podajmy najpierw szczegóły,bo istnieje możliwość aby w razie czego je pomniejszyć. To czy będzie z kamieniem czy bez,to także kwestia naszego gustu,ja osobiście wolę żółte,tradycyjne złoto bez innych ozdób.
everrrgreen - Sro Lut 10, 2016 4:17 pm

marzą mi się z kamykami ale oczywiście mama straszy, że będą wypadać... :oops:
LinaMiódMalina - Sro Lut 10, 2016 11:51 pm

Ja na początku chciałam bardzo proste, bez żadnych ozdób (typu jak ja to mówię "śrubki" - niezaokrąglone, o geometrycznych cięciach), ale na styczniowych Targach Ślubnych zakochałam się wprost w obrączkach Schubert na które trwała promocja. Są one właśnie zdobione kamieniami, braliśmy pod uwagę dwa bardzo podobne modele, bo oba miały fragmenty wykończone matowo na czym nam zależało:

Jeśli bym mogła nosić obrączkę na jednym palcu z pierścionkiem zaręczynowym to pewnie wybrałabym jednak takie bez zdobień, ale ze względu na kształt pierścionka nie jest to możliwe - stąd więc pomysł bardziej ozdobnych obrączek, pewnie to kwestia gustu :)

alekul89 - Czw Lut 11, 2016 9:10 am

LinaMiódMalina bardzo ładne :) Mi na początku też podobały się takie jak to mówisz "śrubki" ale jak przymierzyliśmy to jednak na palcach nie podobały nam się tak jak na zdjęciach. Mam obrączkę z brylantem i odpukać nie wypadł :)
KasiaStel - Pią Sty 20, 2017 5:39 pm

Moja kolezanka ma z kilkoma malenkimi cyrkoniami - wyglada pieknie, ale rok po slubie 2 cyrkonie juz jej wypadly 😩
Skrzypiecka.K - Pią Cze 30, 2017 8:47 am

Mi jakoś niespecjalnie podoba się takie rozwiązanie. Wiadomo, wygląda fajnie, ale nie wiem czy jest praktyczne.
Pifka - Sro Wrz 27, 2017 11:26 am

Ja generalnie jakoś nie bardzo lubię kamyczki w pierścionkach (poza onyksem :razz: ) więc średnio osobiście mi podchodzą ale czasami można znaleźć perełki. Jedyny minus, to to, że faktycznie lubią wypadać i trzeba latać d jubilera żeby wstawiać nowe:/

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group