Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Obrączki - Napisy na obraczkach

Asia - Pią Lis 14, 2003 3:40 pm
Temat postu: Napisy na obraczkach
Wklejam adres strony, na której przytoczone sa zabawne napisy zamawiane na obraczki:
http://www.obraczki.com.p...abawniejsze.php

Na tej samej stronie sa porady dla kupujących, myślę, że warto przeczytać.

Edyta - Nie Lis 16, 2003 7:56 pm

niektore napisy sa calkiem zaaskakujace, ale wydaje mi sie ze wiekszosc par graweruje swoje daty slubu
gosia - Nie Lis 16, 2003 8:03 pm

my nie moglismy sie zdecydowac co wygrawerować i nie mamy nic :(
Edyta - Nie Lis 16, 2003 8:27 pm

ja tez bym miala z tym problem, bo jest tyle pieknych slow ktore chcialo by sie nosic na obraczce do konca zycia

za malo jest miejsca!! 8)

gosia - Nie Lis 16, 2003 8:52 pm

no własnie za mało, i stwierdziliśmy że nic nie bedziemy mieli wygrawerowane :cry:
kryszka - Pon Lis 17, 2003 2:28 am

A napisy z tej stronki są już wyjątkowo długie :shock: , ale fajne. :)
Madlen_ - Pon Lis 17, 2003 10:05 am

To jest słodkie...

- 1997-2002-NADAL WYBRAŁBYM CIEBIE

albo

- WARTO BYŁO CZEKA?

Edyta - Pon Lis 17, 2003 1:42 pm

takie strasznie rozczulajace sa te napisy...bardzo slodkie
a ty galionko jaki masz napis??

Madlen_ - Pon Lis 17, 2003 2:03 pm

Niestety nie mam nic...w sumie nie wiem dlaczego nic nie wygrawerowaliśmy???? :roll:
Majaa - Wto Lis 18, 2003 11:54 am

My mamy datę ślugu ze względu na mojego męża. Jego skleroza jest miejscami zaskakująca.
Krzysztof - Wto Sty 06, 2004 3:59 pm

Edyta napisał/a:
niektore napisy sa calkiem zaaskakujace, ale wydaje mi sie ze wiekszosc par graweruje swoje daty slubu


Rzeczywiście większość osób zamawiających obrączki graweruje wewnątrz według schematu data ślubu - imię współmałżonka lub odwrotnie. Rzadziej zdarzają się grawery daty lub imienia osobno, jeszcze rzadziej umieszczane są inne daty niż ślubu, a to co znajdziecie na http://www.obraczki.com.p...abawniejsze.php to już prawdziwe rodzynki, które pojawiały się najczęściej nie więcej niż 2 razy.

Asiek - Wto Sty 06, 2004 4:08 pm

Teraz widzę, że okazaliśmy się oryginalni.
Nie mamy dat, imion, ani oklepanych zwrotów.
Mamy trzy słowa, które tylko dla nas są jasne.
Zaimponowała mi pani z Apartu-nawet okiem nie mrugnęła, kiedy notowała co ma być wygrawerowane, a był to tajemniczy napis. Ja chyba bym nie wytrzymała i spytała, co to za skrót. Ale ta pani była profesjonalistką. :girl :

Madlen_ - Wto Sty 06, 2004 4:12 pm

A może nam zdradzisz tajemnicę. :hat:

My niestety jesteśmy dociekliwe :wink: :mrgreen:

Asiek - Wto Sty 06, 2004 4:22 pm

Sorrki, ale to dłuższa historia.
Mogę powiedzieć, że tak jak chyba każda para ma swoją melodię, tak my mamy też takie "słowa-klucze".

Pozdrawiam!

Edyta - Sro Sty 07, 2004 8:34 pm

faktycznie dosc zaskakujacy musi byc ten napis
mnie takrze to zainteresowalo
hmmmmmm

Pepa - Wto Sty 13, 2004 1:59 pm

Nie jesteśmy oryginalni, no cóż. Na naszych obrączkach widnieje data ślubu oraz na przemian nasze imiona.
Edyta - Wto Sty 13, 2004 10:31 pm

hmmmmm mnie by bylo trudno sie zdecydowac
juz pisalam o tym ze jest tyle pieknych slow ktore mozna by bylo nosic na obraczce

podoba mi sie tekst

"NA ZAWSZE RAZEM"

co wy na to????

Mi - Sro Lut 25, 2004 8:34 pm

Jeszcze nie wymyśliłam co wygrawerować na obrączkach, a pani w sklepie nas popędza.
Chciałabym, aby to było coś magicznego i ważnego tylko dla nas, a pewnie skończy się na dacie i imionach.
Szkoda :smut:

gosia - Sro Lut 25, 2004 8:50 pm

Mi nie martw sie, my tez chcielismy cos oryginalnego wymyśleć i co, skonczyło sie na niczym
poprostu nie mamy nic :| wygrawerowane

pipi - Czw Lut 26, 2004 11:02 am

Mi to Ty masz już obrączki :zdziwko: ?
Ja nawet nie wiem jeszcze jakie chce, a szukać nawet nie zaczęłam

Mi - Czw Lut 26, 2004 10:46 pm

Pipi ale masz pewnie dużo innych rzeczy załatwionych, z którymi ja jeszcze jestem daleko............. :smut:
marchefka - Sob Mar 27, 2004 12:31 am

A my sobie wygrawerowalismy troche inaczej :)
Marcin ma wygrawerowane"Słoneczko", bo tak do mnie mówi, a ja mam "Chmurek" , bo tak mowie do niego :)
Nad grawerowaniem dat slubu nawet sie nie zastanawialismy, bo musielibysmy grawerowac dwie ;)
marchefka

tweety - Wto Maj 25, 2004 7:25 pm

Asiek napisał/a:
Teraz widzę, że okazaliśmy się oryginalni.
Nie mamy dat, imion, ani oklepanych zwrotów.
Mamy trzy słowa, które tylko dla nas są jasne.
Zaimponowała mi pani z Apartu-nawet okiem nie mrugnęła, kiedy notowała co ma być wygrawerowane, a był to tajemniczy napis. Ja chyba bym nie wytrzymała i spytała, co to za skrót. Ale ta pani była profesjonalistką. :girl :


My tak samo Asiek ja ty mamy wygrawerowany dośc nietypowy napis. Jednak pani z Apartu nie oczarowała mnie swoim profesjonalizmem. Jak powiedzieliśmy jej co ma być wygrawerowane to ona powiedziała, że niewie czy grawer to zrobi. Chociaż nie powiem żeby był to napis bardzo trudny do wygrawerowania i nie był długi :roll: Ale oczywiście grawerek jest i my tez jesteśmy zadowoleni :mrgreen:

joa - Sob Lut 26, 2005 4:18 pm
Temat postu: grawerowanie "na zewnątrz"
A czy można wygrawerowac napis na zewnątrz obrączki?
Ja bym chciął taka zwykłą najprostszą obrączke ozdobić napisem i chyba by to wyglądało jak z Władcy Pierscieni ;)
Czy da sie tak zrobić? Jubilerzy pewnie twierdzą, ze to sie zetrze, ale jak szybko?

gambi - Sob Lut 26, 2005 4:23 pm

ja gdzies widzialam takie obraczki i bardzo mi sie podobalo. niestety w zadnym z odwiedzonych przeze mnie jubilerow jeszcze tego nie widzialam, ale chyba warto poszukac :D
kryszka - Sob Lut 26, 2005 8:36 pm
Temat postu: Re: grawerowanie "na zewnątrz"
joa napisał/a:
Czy da sie tak zrobić? Jubilerzy pewnie twierdzą, ze to sie zetrze, ale jak szybko?

Zrobić na pewno się da. :D Widziałam na aukcjach ?wistaka imitację pierścienia z "Władcy..."



Joa - jeśli nie w sklepach jubilerskich to na pewno u grawera. W końcu co za różnica gdzie robi tą grawerkę, może nawet na wierzchu jest łatwiej?

Viola - Nie Lut 27, 2005 12:41 am

Myslę, że każdy profesjonalny grawer podejmie się wygrawerowania napisu na zewnątrz, czemu nie?

Nasz grawer (a tak naprawdę A&A :D ) zdał u nas egzamin celująco, ponieważ nasz napis nie był ani datą ani imionami, nie był nawet napisany polskimi znakami graficznymi. Grawerka jest wykonana pięknymi pisanymi literami ze starogreki - i to była właśnie ta trudność :wink: - ale napis, mimo że wykonany ręcznie jest doskonaly (troszkę tylko uciekły akcenty nad literami, ale to szczegół). Dlaczego tak? Bo wygląda slicznie, tak ... elficko :lol: A poza tym to też tak jakby nasz kod. Jeśli kogoś to zaintryguje, wtedy zapyta, a my odpowiemy :lol:

Joa myslę, że skoro nasz grawer podjął się tak trudnego zadania i to wewnątrz obrączek, to czemu nie miałby zrobić tego na zewenątrz?

joa - Nie Lut 27, 2005 10:08 am

Bardzo Wam dziekuje, zwłaszcza Kryszce za zdjęcie-zaraz pokaze Misiowi.
I kupimy najprostsze obraczki z bialego złota i wygrawerujemy-nic skomplikowanego- on mialby obrączke z moim imieniem i nazwiskiem i data, ja-odwrotnie :)
Mysle ze to dobry pomysł :)

tusia_queen - Nie Lut 27, 2005 7:50 pm

a ja się troszkę zawiodłam, bo
zamówiliśmy wczoraj z P. obrączki i okazało się,
że sa za cieniutkie, zeby na nich coś wygrawerować.........
a tak bardzo chciałam...

Bardzo podoba mi się pomysł z napisem na zewnętrznej stronie obrączki!!

megi - Pon Lut 28, 2005 10:47 pm

No nie zawsze wszystko układa sie po naszej myśli, ale nikt wam wczesniej nie powiezdiała ze sie nie da tego wygrawerowac.
tusia_queen - Wto Mar 01, 2005 10:24 am

To prawda, ale ja chyba jeszcze spróbuje
pójść do jakiegoś innego jubilera i może on wygraweruje..

mam nadzieję

lvi - Pią Mar 18, 2005 8:37 am

Wczoraj zanieśliśmy tekst jaki ma być wygrawerowany na naszych obrączkach.Bedziemy miec date slubu i tekst :" Dziś i na zawsze" :)
joa - Pią Mar 18, 2005 8:43 am

A ja juz wiem, że Apart, wiec i pewnie inne duze sieci nie wygraweruja mi nic "na zewnatrz" obrączki, bo oni maja maszynkę do grawerowania wewnątrz.
Musze iść do jubilera Megi.Moze on moze :)

PIT - Pią Mar 18, 2005 6:01 pm

Spotkałem się z jublilerem, który wykonuje napis odwzorowujący charakter pisma - czyli narzeczeni piszą odręcznie to co chcieliby umieścić na obrączce i dokładnie takie same literki zostają naniesione na obrączki.

co Wy na to ?

juttah - Pią Mar 18, 2005 6:42 pm

No niezły pomysł, pod warunkiem że ktoś ma jakiś normalny charakter pisma. Daj namiar na priv na niego.
megi - Wto Mar 22, 2005 9:00 pm

a więc byłam u mojego jubilera, dzisiaj i zrobi obraczki z napisem na zewnatrz bez problemu, wiec polecam!
niunia - Sro Mar 23, 2005 10:09 pm

Jak czytam Wasze pomysły na napisy na obrączkach to nieco mi głupio, bo ze mnie prosta dziewczyna i mam na obrączce mieć wygrawerowaną datę i imię męża :oops:
kryszka - Sro Mar 23, 2005 11:11 pm

Niunia, bez stresu. :wink: My nic nie mamy wygrawerowane i nic się nie dzieje. :30:
Rene - Wto Maj 10, 2005 12:10 pm

my tez nie będziemy mieli nic wygrawerowane, a to dlatego, że nasza pani jubiler powiedziła, że ona nic nie robi przed bo nigdy nic nie wiadomo
tez chciałam miec datę i imię mojego ale teraz jest mi to wszystko jedno, bo nigdy przecież nie zapomnę ani daty ani imienia

Kasiawka - Wto Maj 10, 2005 12:18 pm

A my mamy wygrawerowane swoje imiona i date ślubu. pewnie, ze się to będzie pamiętać, ale fajnie wygląda...sa takie nasze przez to wyjatkowe...
fjona - Wto Maj 10, 2005 1:03 pm

a my, może to dziwne, nic nie chcemy grawerować.
Kasiawka - Wto Maj 10, 2005 1:04 pm

fjona napisał/a:
a my, może to dziwne, nic nie chcemy grawerować.


Fjono wcale nie dziwnie, każdy robi tak jak lubi, a nie wszyscy lubią to samo :mrgreen:

Rene - Wto Maj 10, 2005 2:51 pm

otóż to, moi rodzice też nie mają graweru
chociaż nie wykluczone, że w przyszłości damy zrobić grawer ale z drugiej strony nie wiem czy po ślubie chciałabym rozstawać się z obrączką :)

Anion - Sob Maj 14, 2005 10:11 pm

My będziemy mieć tradycyjny grawer - nasze imiona i data ślubu. Ja chciałam jakąś łądną sentencję ale doszłam do wniosku że wtedy obrączka by musiała mieć min. centymetr :D
Kasiawka - Pon Maj 16, 2005 7:14 am

Anion napisał/a:
My będziemy mieć tradycyjny grawer - nasze imiona i data ślubu. Ja chciałam jakąś łądną sentencję ale doszłam do wniosku że wtedy obrączka by musiała mieć min. centymetr :D


O to tak jak my, super, też chciaam coś więcej, ale jakie wtedy wielkie musiały by być obrączki? :mrgreen:

Gniesia - Pon Cze 06, 2005 1:49 pm

A my na obrączkach będziemy mieć wygrawerowane: Amor vincit omnia co znaczy:Miłość wszystko zwycięża
Anion - Pon Cze 06, 2005 5:28 pm

Super pomysł, krótko i zwięźle. Piękna sentencja!
mmichalina - Pią Cze 17, 2005 9:37 pm

u nas jest prawie standardowo - Ł ma My love i date slubu a ja mam My friend i date..... nie ma jak wplyw anglistki.hehe.... moja mama sie denerwuje ze mam TYLKO my friend....tlumaczylam jej ze mam inna hierarchie wartosci!
Kot - Sob Cze 18, 2005 11:05 am

a przyszły pan młody zrozumiał dlaczego napis będzie My friend? jeśli tak to najważniejsze :wink:
mmichalina - Nie Cze 19, 2005 12:31 pm

rozumie...dlatego sie raczej nie przejęłam tym co mama mówiła....
Kot - Pon Cze 20, 2005 9:07 am

tak trzymaj, to wasze zdanie jest tu najważniejsze :wink:
magda81 - Wto Paź 11, 2005 2:51 pm

]zainteresowalo mnie to grawerowanie na zewnatrz, szczerze mowiac nie widzialam tego na zywo:)moze ktoras z Was ma i mogla by pokazac jak to wyglada :D
jestem bardzo ciekawa
a wogole to ile wczesniej zamawia sie obraczki:0)

pallas - Sro Paź 12, 2005 8:56 pm

A my mamy imiona i datę slubu - chyba to w zupełnosci wystarczy Mąż się smieje że zawsze zajrzeć może jak ma na imie jego zona i kiedy (w rocznice) ma kupic kwiaty :D

A co do grawerki na zewnątrz to może chodzi o takie wzorki ?? ??? Było to modne z 10 lat temu....

AiD - Sob Gru 10, 2005 2:23 pm

:) my tez mamy imona i date :) tradycyjnie :)
Alma_ - Sob Gru 10, 2005 2:42 pm

PIT napisał/a:
Spotkałem się z jublilerem, który wykonuje napis odwzorowujący charakter pisma - czyli narzeczeni piszą odręcznie to co chcieliby umieścić na obrączce i dokładnie takie same literki zostają naniesione na obrączki.
co Wy na to ?

Pomysł super.

Tylko, że w takim razie napis na mojej obrączce byłby kompletnie nieczytelny :lol:

Pusiak - Pon Gru 12, 2005 11:19 am

hihi, no na mojej byłby czytelny, ale bazgrolasty :)
szczako - Pon Gru 12, 2005 11:58 am

a ja zastanawiam sie ile znakow miesci sie na takiej obraczce ...
mam pewnien pomysl, ale musze sie najpierw wypytac czy sie zmiesci :)
a obawiam sie, ze nie bardzo ...

magda81 - Pon Gru 12, 2005 3:32 pm

tez mam problem ze zmieszczeniem napisow..chcialabym tyle napisac ;) a tak malo sie miesci :(
szczako - Pon Gru 12, 2005 3:33 pm

magda81 napisał/a:
tez mam problem ze zmieszczeniem napisow..chcialabym tyle napisac ;) a tak malo sie miesci :(


a wiesz moze ile znakow mozna zapisac?

magda81 - Pon Gru 12, 2005 3:40 pm

co do konkretnej liczby to nie za bardzo :/ ale mniej wiecej miesci sie tyle :) "kocham Cie bardzo mocno misiu moje Ty slońce" i koniec...a ja bym chciala wiersz jakis....czy cus..ale to chyba na obraczke si enie nadaje :) p.s.dlatego zastanwaim sie czy po prostu nie napisac daty albo jakies jedno slowo-klucz :)
szczako - Pon Gru 12, 2005 3:44 pm

no tak ...

jak bede poszukiwac ostatnich prezentow, to sie popytam.

Żaneta - Pon Gru 12, 2005 4:01 pm

szczako napisał/a:
a wiesz moze ile znakow mozna zapisac?


My z mężem mamy na obrączkach:
"KOCHANEJ ?ONIE"
"KOCHANEMU M??OWI"
i zajmuje ten napis u mnie dokladnie pól obrączki,a mam 13 (chyba).
Nie wiem czy bardzo pomoglam,ale zawsze coś.

szczako - Pon Gru 12, 2005 4:02 pm

pomoglas, pomoglas.
dzieki :)

Alma_ - Pon Gru 12, 2005 4:22 pm

Czyli na obrączce 13 mieści się jakieś 30 znaków... Niewiele :|
szczako - Pon Gru 12, 2005 4:24 pm

niewiele ...
'moj' napis ma 32 znaki (ze spacjami) ...

zobaczymy. moze sie uda.

Żaneta - Pon Gru 12, 2005 4:26 pm

Sorki,ale 1 znaczek więcej trzeba dopisać. Pomylilo mnie się cuś.... :oops:
Mamy "UKOCHANEJ ?ONIE",a nie "KOCHANEJ ?ONIE"
"UKOCHANEMU M??OWI",a nie "KOCHANEMU M??OWI"

[ Dodano: Pon Gru 12, 2005 4:27 pm ]
Przyznam,że i nam babka nie chciala tylu znaków wygrawerować to nie wiem jak będzie z 32?
Nie wiem czy się podejmą,bo to się robi bez próby,tylko od razu!

Kasiawka - Wto Gru 13, 2005 3:04 pm

magda81 napisał/a:
co do konkretnej liczby to nie za bardzo :/ ale mniej wiecej miesci sie tyle :) "kocham Cie bardzo mocno misiu moje Ty slońce" i koniec...a ja bym chciala wiersz jakis....czy cus..ale to chyba na obraczke si enie nadaje :) p.s.dlatego zastanwaim sie czy po prostu nie napisac daty albo jakies jedno slowo-klucz :)


szczerze mówiąc dla mnie to bardzo dużo znaków i na wąskiej obrączce rozmair np. 13 wątpie by się taki napis zmieścił, a jak się zmieści czy da się go odczytac bez lupy??

sękuś - Sro Gru 14, 2005 11:05 am

My mamy imiona i datę, bo na mojej 9 za wiele się by nie zmieściło,wierszyk na pewno nie. :D
AiD - Czw Gru 15, 2005 11:38 am

tu kilka propozycji

MIŁO?? NA DŁU?EJ NI? NA ZAWSZE!

damska Tota Tua cała twoja
meska Totus Tuus cały twój

KOCHAŁAM KOCHAM B?D? KOCHA?

"MORS SOLA" - (dopóki śmierć) i datę

damska obraczka: "Ubi tu..."
męska obrączka: "...ibi Ego"
co znaczy: Gdzie ty tam i ja

Miłość - to Ty, Kochanie

Moje spełnione marzenie...imię

dorota20w - Nie Sty 22, 2006 12:44 pm

opowiedzcie jak sie nosi obrączki z takimi grawerami... czy one się wycierają, ścierają?
Agatka_P - Nie Sty 22, 2006 12:50 pm

Raczej nic się z tym nie dzieje bo to jest po prostu "rzeźbiony" taki napis w wew. części obrączki
Lucky - Pon Sty 23, 2006 10:49 am

A da się wykonać taki grawer jeśli obrączki są dwu kolorowe :?:
Widziałam taki model na którym od środka były łączone dwa rodzaje złota, to chyba jest jakaś różnica w jakim złocie robi się ryt :?:

dorota20w - Wto Sty 24, 2006 10:03 am

Agatka_P napisał/a:
Raczej nic się z tym nie dzieje bo to jest po prostu "rzeźbiony" taki napis w wew. części obrączki


no wlaśnie ja niebyłabym tego taka pewna bo pani jubiler poinformowała że obrączki się ścieraja i nawet te wzory na zewnatrz obrączek po pół roku użytkowania będa się ścierały...
dlatego pytam może któraś nosi taka obrączkę z grawerem conajmniej pół roku :roll:

Martita - Wto Sty 24, 2006 1:48 pm

My już też obrączki mamy z wygrawerowanymi imionami i data ślubu - tradycyjnie. :)
kryszka - Wto Sty 24, 2006 1:58 pm

A którą datą? :wink:


To pytanie nie tylko do Martity. Dziewczyny, które macie cywilny i kościelny z różnicą czasu - jeśli macie wygrawerowaną datę, to którą?

aggna - Wto Sty 24, 2006 2:56 pm

dorota20w napisał/a:
Agatka_P napisał/a:
Raczej nic się z tym nie dzieje bo to jest po prostu "rzeźbiony" taki napis w wew. części obrączki


no wlaśnie ja niebyłabym tego taka pewna bo pani jubiler poinformowała że obrączki się ścieraja i nawet te wzory na zewnatrz obrączek po pół roku użytkowania będa się ścierały...
dlatego pytam może któraś nosi taka obrączkę z grawerem conajmniej pół roku :roll:


Grawer sie nie sciera moja przysza tesciowa ma, a jest juz po slubie 27 lat.

Agatka_P - Wto Sty 24, 2006 3:02 pm

aggna napisał/a:
Grawer sie nie sciera moja przysza tesciowa ma, a jest juz po slubie 27 lat.

Też mi się tak wydawało. Moja mama miała przez 20 lat obrączke i jej się nie starło. Dorotko a może ty pomyliłaś grawer z matem??

Martita - Wto Sty 24, 2006 3:33 pm

Mamy dwie pary obrączek - srebrne do cywilnego i tu jeszcze nie mamy nic wygrawerowane i złote na kościelny z wygrawerowaną już tą "DOBR?" datą :wink:
kryszka - Wto Sty 24, 2006 6:13 pm

Sprytnie 8)
misia-misia - Pon Sty 30, 2006 1:37 pm

Ten grawer na obrączkach to dobra rzecz. Jak facet zapomni o rocznicy ślubu to sprytnie zernie na obrączke i już wie. A mężczyźni mają tendencję do zapominania dat :wink: Dlatego grawer "pomoże im zapamietać" hehehe.
My mamy wygrawerowaną tylko date ślubu.

Alma_ - Pon Sty 30, 2006 1:55 pm

Misiu, no, niechby tylko spróbował zapomnieć... :evilgirl:
Żaneta - Sro Lut 08, 2006 7:40 pm

No móglby zapomnieć o rocznicy chodzenia,ale slubu..... Nie wybaczylabym :hm:
misia-misia - Pią Lut 10, 2006 9:44 pm

A czujecie bluesa?
Na obrączkach wypisane są daty ślubu. Nagle facetowi przypomina się,że zbliza się (podobno?)rocznica ślubu, tylko kiedy dokładnie?Wie,że data jest na obrączce, ale za chiny obrączki nie może sciągnąć bo mu palce spuchły albo przytyły przez lata... i biedny się męczy z obrączką ale zdjąć jej nie może a co gorsza wie, że tam pod spodem ukryta jest podpowiedź :?

Agatka_P - Pią Lut 10, 2006 9:45 pm

Mój na szczęście pamięta nasze daty więc nie będe miała z tym problemu :)
misia-misia - Sro Lut 15, 2006 12:46 pm

Na początku każdy pamięta, ale z czasem każdy zamienia się na mało który. Oj my kobiety mamy lepszą pamięć. My zawsze pamiętamy o wszystkich datach. A faceci...no cóż. Trzeba nam się z tym pogodzić,że przyjdzie taki dzień kiedy facet zerknie na obrączkę dla "małego przypomnienia". Ale za to przecież kochamy naszych mężczyzn :) Oni juz tacy są :wink:
szczako - Sro Lut 15, 2006 4:40 pm

a ja mam pytanie - czy ktoras z Was orientuje sie moze ile kosztuje samo wygrawerowanie obraczek? widzialam juz na Forum kilka wypowiedzi, ale ceny wszedzie podane byly razem z obraczkami ...
AiD - Sro Lut 15, 2006 9:46 pm

nie wiem jak w lodzi ale u nas najczesciej jest to 2 zł za literke :D
misia-misia - Sro Lut 15, 2006 9:49 pm

Ja wogóle się nie orientuję bo jak my kupowalismy obraczki, no i wszędzie tam gdzie sie pytałam, to grawer był gratis. Nikt nie mówił o dodatkowej cenie. Wszędzie namiętnie podkreślano, ze grawerowanie jest gratisowe. :?
Kasiawka - Czw Lut 16, 2006 8:23 am

misia-misia napisał/a:
Ja wogóle się nie orientuję bo jak my kupowalismy obraczki, no i wszędzie tam gdzie sie pytałam, to grawer był gratis. Nikt nie mówił o dodatkowej cenie. Wszędzie namiętnie podkreślano, ze grawerowanie jest gratisowe. :?


bo teraz Misiu tak jest, ze przy zakupie obrączek grawer gratis, ale w Łodzi tez cena za literke jest chyba 2 zł, jeśli mnie moja pamiec nie myli.

szczako - Czw Lut 16, 2006 9:00 am

dziekuje slicznie.

zawsze to jakas cena orientacyjna :)

Agnesia - Pon Lut 20, 2006 8:50 pm

My tradycyjnie będziemy mieli datę ślubu. Za wygrawerowanie 17.06.06 na dwóch obrączkach zapłacimy 20 zł.
szczako - Sro Cze 07, 2006 8:50 am

a co sadzicie o zewnetrznym grawerunku?




ciekawe ile osob spytaloby sie czy to pierscien z Tolkiena? ;)

sylwia - Sro Cze 07, 2006 8:53 am

zawnętrzny grawerek nie podoba mi się, a jeśli już to podoba mi sie na tych pierwszych obrączkach. Zawsze to jest rzecz gustu ale ja bym nie chciała nosić obrączek z grawerem na zewnątrz.
jpuasz - Sro Cze 07, 2006 8:58 am

Nie no znowu LOTR wg mnie :D Na 100% nie zdecydowałabym się na takie - może za półtora roku mi się odmieni, ale wydaje mi się, że raczej nie.
FifthAvenue - Sro Cze 07, 2006 10:50 am

Moze na jakas rocznice, na jakas inna specjalna okazje, ale jako obraczki to nie.
fiona83 - Sro Cze 07, 2006 12:10 pm

Z ciekawostek przyrodniczych:
FifthAvenue - Sro Cze 07, 2006 12:12 pm

To przedostatnie cos ciekawe jak dla mnie. Nie na obraczke, ale samo w sobie :-) Moglabym chyba chciec taki pierscionek, tak zeby sobie od czasu do czasu do czegos pasujacego zalozyc.
szczako - Sro Cze 07, 2006 12:42 pm

to przedostatnie to po hebrajsku. i trzeba uwazac, co sie ma napisane w jezykach, ktorych sie nie rozumie. niektore gwiazdki (Panna Spears np.) maja tatuaze po hebrajsku z bledami ;)
fiona83 - Sro Cze 07, 2006 12:50 pm

Dlatego nazwałam je ciekawostkami przyrodniczymi ;)
Snob-szpan w każdym calu jak to się mawia :mrgreen:

adriannaaa - Sro Cze 07, 2006 1:36 pm

a meni sie 1 i 2 podoba:)) - zwłaszcza "grawer" w 2... jeśli to jeszce grawerm można nazwać.. aczkolwiek bałabym si co do wygody takich obrączek..
fiona83 - Sro Cze 07, 2006 1:40 pm

adriannaaa napisał/a:
aczkolwiek bałabym si co do wygody takich obrączek..

Pewnie mydło by właziło i brud też oczywiście. Mało higieniczny model :/

szczako - Sro Cze 07, 2006 1:56 pm

malo higieniczny, owszem.
a mnie sie niewiedziec czemu z nagrobkiem kojarzy ...

fiona83 - Sro Cze 07, 2006 1:57 pm

szczako - złote tłoczone literki - hit nagrobkowy lat 90-tych.
Ot i dlatego.

Asioreczek - Pią Sie 18, 2006 8:45 am

Co do napisów na obraczkach...jeszcze mamy troszke czasu na zastanowienie sie, ale wstepnie wybralismy juz grawerunek.....na mojej obraczce bedzie wygrawerowany napis:"Totus tuus Joanko" <caly Twoj, na zawsze Twoj Joanko>...a na obraczce G.-tak samo tylko z jego imieniem.
To tak na wzor naszego Papieza i na Jego pamiatke, a "przy okazji" pasuje rowniez do naszego świeta :D

Alma_ - Pią Sie 18, 2006 8:56 am

Asioreczek, ale na jego obrączce w takim razie powinno chyba być "Tota Tua", tak?
Pusiak - Pią Sie 18, 2006 10:11 am

Zgodnie z wszelkimi zasadami gramatyki powinno być "Tota Tua" :)
Asioreczek - Pią Sie 18, 2006 11:50 am

Macie racje-nawet mi to nie przyszlo do glowy ze forma gramatyczna sie zmieni.Dziekuje Wam za ta cenna uwage [smilie=g035.gif] ;)
Sama bym na to nie wpadla i bylby blad
Dzieki!!

szczako - Wto Wrz 05, 2006 5:35 pm

oddaliśmy dzisiaj obrączki do grawera.
zmieści się naszych 30 znaków (3 słowa) + spacje. Na Michała obrączce bez żadnych problemów, a na mojej będzie mniejsza czcionka. mam nadzieję, że czytelna ;)
no, ale najważniejsze, że my wiemy co tam jest napisane.

cena - 2 zł od literki.

Żaneta - Wto Wrz 05, 2006 5:41 pm

szczako napisał/a:
ale najważniejsze, że my wiemy co tam jest napisane.


Ale my nie wiemy :zly:

szczako - Wto Wrz 05, 2006 5:43 pm

to nasze wspólne wartości:
zaufanie szczerość wyrozumiałość

imbrulka - Wto Wrz 05, 2006 7:20 pm

Szczako: bardzo ładny i oryginalny grawer. Bardzo mi się podoba :)
Asioreczek: My też mamy wewnątrz naszych obrączek Totus Tuus i Tota Tua + data ślubu :)

Misiamo - Sro Wrz 06, 2006 8:38 am

a na naszych jest "banalne" ;) Kocham Cię
karmelcia - Sro Wrz 06, 2006 2:01 pm

My zdecydowaliśmy sie na grawer z naszymi imionami i data ślubu. Trdycyjne ale bardzo mi sie podoba:)
miza4 - Sro Wrz 06, 2006 2:08 pm

A my tylko date, bo imiona swoje znamy, a pomylic sie nie da rady, bo on ma 10 rozmiarow wieksza :jumpingmrgreen:
pinia_pinia - Sro Wrz 06, 2006 2:51 pm

Na naszych na pewno będzie grawer: "14.07.2007 T.T.M"
misiek - Czw Wrz 07, 2006 6:05 pm

karmelcia napisał/a:
My zdecydowaliśmy sie na grawer z naszymi imionami i data ślubu. Trdycyjne ale bardzo mi sie podoba:)


mi tez sie to podoba i mamy dokladni to samo

motylica - Sro Paź 11, 2006 2:46 pm

my swoje odebraliśmy wczoraj.

poprosiliśmy o wygrawerowanie: AMOR VINCIT OMNIA + DATA

:D

imbrulka - Sro Paź 11, 2006 6:37 pm

Motylica, pięknie... :D
mls - Sro Paź 11, 2006 7:58 pm

:arrow: U mnie będzie wygrawerowane ROBACZEK
:arrow: A u mojego Robaczka będzie wygrawerowane SŁONECZKO
i oczywiście data: 29.09.2007

motylica - Czw Paź 12, 2006 9:17 am

imbrulka napisał/a:
Motylica, pięknie... :D


też nam się podoba :mrgreen:

[ Dodano: Czw Paź 12, 2006 10:18 am ]
mls napisał/a:
:arrow: U mnie będzie wygrawerowane ROBACZEK
:arrow: A u mojego Robaczka będzie wygrawerowane SŁONECZKO
i oczywiście data: 29.09.2007


ten pomysł tez jest bardzo sympatyczny ... brat z bratową wygraweroweali sobie właśnie zmiaast imion ksywym jakimi się posługiwali w stosunku do siebie :)

Agas - Pią Paź 13, 2006 7:42 am

ten pomysł też mi sie podoba aby wygrawerować swoje zdrobnienia, ale my mamy tradycyjnie swoje imiona i datę ślubu
29.07.2006

emilkaa - Nie Paź 22, 2006 11:37 am

a my nie mamy nic i tez nam sie podoba.. w koncu nie ogladamy obraczek od wewnatrz wiec wydalo nam sie to zbedne :D
Nikulec - Wto Lis 28, 2006 4:34 am

To prawda, że nie codziennie oglądasz swoją obrączkę od środka, ale jeżeli masz wygrawerowane coś miłego zawsze możesz sobie spojrzeć :) Poza tym uważam, że takie wygrawerowanie czegoś od siebie jest czymś bardzo osobistym i wzmaga uczucie, że ta obrączka jest właśnie Twoja i tylko Twoja :)
bajeczka - Wto Lis 28, 2006 8:36 pm

emilkaa napisał/a:
a my nie mamy nic i tez nam sie podoba.. w koncu nie ogladamy obraczek od wewnatrz wiec wydalo nam sie to zbedne :D


My podobnie. Co prawda ja chciałam grawer, ale jedyny dostepny krój czcionek był paskudny i zrezygnowałam ;)

Nikulec - Sro Lis 29, 2006 1:03 am

No ale przecież można znaleźć innego grawera bajeczko :) Z tym, że to już oczywiście nie będzie w cenie obrączek. Z tego co się dowiadywałam koszt grawerowania to ok. 3zł za znak.
bajeczka - Sro Lis 29, 2006 8:33 pm

Może zafundujemy sobie to na rocznice :)
sierotka - Pią Lut 09, 2007 1:39 pm

My byliśmy wybrać wczoraj nasze obrączki.. w końcu bo się nie moglismy zdecydować. Miał być tytan, ale wystraszyliśmy sie że nie można tego powiększyć, ostatecznie jest proste białe złoto od Kruka.
Jeśli chodzi o grawer zdecydowaliśmy się na coś bardzo oryginalnego i prostego zarazem :serce: Mianowicie symbol nieskończoności- odwróconą ósemkę i nic więcej nie trzeba bo taki symbol mówi sam za siebie.
Pan obsługujący nas powiedział co prawda że nie zrobi tego maszyna, ale wyślą nas do "ręcznego" grawera, który nam to zrobi - oczywiście gratis :jumpingmrgreen:

madzia8181 - Pią Lut 09, 2007 2:46 pm

my mamy swoje imiona...ja jego on moje i date slubu :)
grawer mielismy gratis :)

Oli - Sob Lut 10, 2007 11:40 pm

Cytat:
My zdecydowaliśmy sie na grawer z naszymi imionami i data ślubu. Trdycyjne ale bardzo mi sie podoba:)



Tradycja tradycja się stała.. :wink:



Oleńka 30.06.2007
i
Jason 30.06.2007

sylwia - Nie Lut 11, 2007 9:48 am

U nas nasze imiona tzn ja bedę miałą imie męża a on moje i date slubu :)
nieszka - Czw Mar 08, 2007 2:13 pm

ja chce date slubu, ale jeszcze o tym nie rozmawialam z lubym
gosc - Czw Mar 08, 2007 9:33 pm

my też na pewno będziemy grawerować ale jeszcze nie mamy koncepcji; chcielibyśmy coś co się nam kojarzy tylko z nami
fiona83 - Czw Mar 08, 2007 9:45 pm

Sajonara - widzę, że mamy ten sam problem :lol:

Tylko Wy mniej czasu :razz:

Aniadamowicz - Pią Mar 09, 2007 10:39 am
Temat postu: Obrączki
Obrączki wybrane...

z góry wiedziałam po co idziemy...
miały byc tradycyjne, odporne na scieranie (czyli nie matowe ani nie pokryte białym złotem, bez zadnych wzorków)
Wybralismy tradycyjne obraczki od Kruka...bez żadnych udziwnień, bez zbędnych ozdób. Nawet Pani która nas obsługiwała doradzała że te matowe i tak się zetrą, a białe złoto zżółcieje... zatem wybór nie był duzy. Grawer oczywiście wliczony w cenę i na realizację zamównienia czeka się 4 tygodnie (przyznam że długo)

Dzień Kobiet juz na zawsze będzie dniem kiedy wybieraliśmy obrączki, miłym wspomnieniem na zawsze.

lmyszka - Pią Mar 09, 2007 11:13 am

a my ustaliliśmy że wygrawerujemy sobie cos po łacinie :) żeby było tak inaczej i żebyśmy tylko MY wiedzieli co tam jest napisane :)
zylska - Wto Kwi 03, 2007 12:33 pm

My mamy "Niech miłość trwa - Imię małżonka ".
Wymyślił mąż i jestem dumna.

Maja_Kris - Wto Kwi 03, 2007 12:37 pm

piekny grawer!!!!!! wy nie bedziemy miec chyba graweru bo obraczki beda mialy duzo udziwnien tj kamieni ktore przechodza na spod. wiec bez sensu tylko na meskiej pisac..
gebka - Wto Kwi 03, 2007 1:57 pm

KOCHAŁEM, KOCHAM, B?D? KOCHA?


datę Slubu i napis "Tylko Ty"

soseczka - Wto Kwi 03, 2007 3:11 pm

my będziemy miec napis " NIGDY NIE ZOSTANIESZ SAM" I JAK SIE ZMIESCI TO DATE SLUBU
MonikaZgierz - Wto Kwi 03, 2007 3:14 pm

My na początku chcieliśmy mieć wygrawerowane Bądź wierny na męskiej i Bądź wierna na żeńskiej, ale w końcu zdecydowaliśmy sie na standard: imię i data[/i]
cosola - Wto Kwi 03, 2007 3:22 pm

My zastanawiamy się nad NA ZAWSZE RAZEM i może do tego data i imię, ale chcielibyśmy żeby to była czcionka jak na pierścieniu we "Władcy pierścieni", bo jesteśmy wielkimi fanami Tolkiena :)
magdallena - Pon Kwi 16, 2007 7:21 pm

Imyszko ja też myślę nad czymś łacinskim Ale cooo?
Agnieszka19 - Pon Kwi 16, 2007 7:27 pm

A ja jeszcze nie wiem. W ogóle sie nad tym nie zastanawiałam :D
Może jakis krótki cyctat :razz: Zobaczymy :D

magdallena - Pon Kwi 16, 2007 7:55 pm

A może znalazłyście jakąś stronkę z takimi przykładami grawerów jak na początku tego postu bo ten mi sie nie otwiera
lmyszka - Pon Kwi 16, 2007 8:26 pm

magdallena napisał/a:
Imyszko ja też myślę nad czymś łacinskim Ale cooo?


znalazłam tylko cos takiego :)

amor vincit omnia - miłość wszystko zwycięża.
amor omnibus idem - miłość dla wszystkich jednaka.

gosc - Pon Kwi 16, 2007 8:29 pm

Cytat:
amor vincit omnia - miłość wszystko zwycięża.

przepiękna inskrypcja

a co myślicie o takiej:
per aspera ad astra - przez trudy do gwiazd
(w końcu maŁżeństwo to także ciężka praca)

Agnieszka19 - Pon Kwi 16, 2007 9:28 pm

lmyszka napisał/a:


amor vincit omnia - miłość wszystko zwycięża.


To mi się bardzo podoba :D

Agunia - Wto Kwi 17, 2007 5:50 pm

My wlasnie mamy taki grawer po lacinie: AMOR VINCIT OMNIA :)
slicznie wyglada,balam sie ze zajmie to duzo miejsca zwlaszcza na mojej obraczce,a wcale nie,i dlatego nie mamy juz daty slubu,czego bardzo zaluje bospkojnie by sie zmiescila.
W przyszlosci sobie dograwerujemy :smile:

Ela_i_Adam - Sro Kwi 18, 2007 7:02 pm

A my zrezygnowaliśmy z graweru, nie mogliśmy wymyślec nic co by do nas pasowało więc stwierdziliśmy że grawer zrobimy sobie na rocznice ślubu jak wymyslimy cos na spokojnie :)
Hatifnatka - Sro Kwi 18, 2007 7:37 pm

a my chcemy sobie wygrawerować "totus tuus" (cały twój) i "tota tua" (cała twoja) i datę ślubu :)
kosia - Wto Kwi 24, 2007 11:44 am

My mamy takie:
09.06.2007 dotąd osobno
09.06.2007 odtąt razem

Szpilka - Sro Kwi 25, 2007 2:23 pm

my mamy po prostu date slubu i swoje imiona
moni-2 - Pią Maj 04, 2007 2:29 pm

nie bedziemy oryginalni- mamy date i swoje imiona

mialo byc inaczej chcielismy napis:

to wielka rzecz zna-
-czyc dla kogo wszystko

ale troche za male te nasze obraczki i pozostaly daty i imiona :)

gosc - Pią Maj 04, 2007 8:30 pm

ja chciaŁam takie: Amor Vincit Omnia 01.09.2007
ale będzie chyba tak: Joanna i Krzysztof 01.09.2007
albo zupeŁnie bez - decyzja zapadnie w najbliższym tygodniu

Gabro - Wto Maj 29, 2007 8:44 am

Na naszych jest wygrawerowana data ślubu.
gosc - Wto Maj 29, 2007 7:19 pm

koniec końców zdecydowaliśmy, że na razie nic nie będziemy grawerować - po prostu nie mogliśmy się zdecydować. Może na 1. rocznicę ślubu... zobaczymy :D
kochecka - Sro Maj 30, 2007 6:27 pm

my napewno wygrawerujemy datę ślubu a jeśli się jeszce coś zmieści to bedziemy myśleć :)
Mici - Sro Cze 13, 2007 8:58 am
Temat postu: grawer na obrączkach
witam, nie moge otworzyc tego linku http://www.obraczki.com.p...abawniejsze.php czy ktos mógłby mi np wkleić przykładowe grawery na obraczki które się tam znajdują,? nie chciałabym tu za bardzo kombinować bo nie mam dostępu do swojego komputerka:/ w zasadzie mamy już własny pomysł ale jeszcze nie podaliśmy u jubilera i może coś fajnego jeszcze nam wpadnie :)
serdecznie dziękuję :)

gosc - Sro Cze 13, 2007 6:23 pm

Mici coś jest nie tak z tym linkiem bo wyskakuje "bŁąd wczytywania strony"
Mici - Czw Cze 14, 2007 8:11 am

:) hej , dokladnie tez mam taki blad, ja ten link skopiowalam z tej stronki,z tego forum, w kazdym razie wczoraj wybralismy grawer,mysle ze fajny bo taki tylko nasz,kilka liter które oznaczaja nam tylko wiadome zdanie :) pomyslelismy ze to maja byc przeciez nasze obraczki to mozemy doslownie co chcemy wypisac,byle sie zmiescilo, z tym linkiem to poprostu myslalam ze moze cos mi podpowie:/ do ślubu pozostały niecale 3 m-ce, dlatego zaczynamy wszystko ukladac,dopieszczac. Pewnie wcale oryginalna nie bede mowiąc ze chcialabym zeby to byl wyjatkowy dzien nie tylko dla nas ale i dla gosci a to wymaga "oczu w koło głowy" ....
pozdrawiam

hawwa - Czw Cze 14, 2007 11:30 am

My bedziemy miec date slubu i na damskiej "Tota Tua" (cała twoja) a na meskiej "Totus Tuus" (caly twoj). Za kilka dni brat ma odebrac nasze obraczki, mam nadzieje, ze grawer bedzie bez bledow.
kryszka - Pią Lip 20, 2007 10:02 am

Mici - forum automatycznie skraca zbyt długie linki. ?eby go otworzyć trzeba w niego kliknąć żeby otworzyło się w nowym oknie i dopiero wtedy skopiować z adresu przeglądarki.

Link ten pochodzi z tego postu: http://www.forum.wesele-l...highlight=#1114 i wygląda tak w całości:
Kod:
http://www.obraczki.com.pl/pl/nielog/najzabawniejsze.php
- ale to i tak nic nie daje, bo strony już nie ma na tym serwerze.

Mici - Pią Lip 20, 2007 11:54 am
Temat postu: :)
serdeczne dzięki za pomoc, już dawno tu nie zaglądałam i Ci powiem że juz obrączki czekaja w gotowości :) teraz musimy wybrac piosenkę na pierwszy taniec poki co nie mamy nic wybranego,tylko liste piosenek do przesłuchania
pozdrawiam :)

EJ-ET - Pią Lip 20, 2007 12:00 pm
Temat postu: Re: :)
Mici napisał/a:
serdeczne dzięki za pomoc, już dawno tu nie zaglądałam i Ci powiem że juz obrączki czekaja w gotowości :) teraz musimy wybrac piosenkę na pierwszy taniec poki co nie mamy nic wybranego,tylko liste piosenek do przesłuchania
pozdrawiam :)


no i w koncu jaki napis wygrawerowaliscie??
kiedy slub? pochwal sie przygotowaniami :) /odezwij się w ogole w dziale powitań /

gebka - Pią Lip 20, 2007 12:11 pm

my mamy imiona i data :)
klara76 - Czw Sie 16, 2007 8:27 am

my mamy AMOR VINCIT OMNIA
magda26 - Pon Sie 20, 2007 12:40 pm

A u nas ja mam imię M i datę, a on moje i też datę :)
kochecka - Pon Sie 20, 2007 1:04 pm

my będziemy mieli taki grawer jak moja przedmówczyni, ja mam imie Julka i date, a on moje imie i date :)
fiona83 - Sro Sie 22, 2007 6:55 pm

My planujemy grawer o treści : " 1 ^ 1 = 1" czyli One and one gives one :cool:
mietka - Sro Sie 29, 2007 11:44 am

u nas nuda :) tylko data slubu, ale to jednoczesnie data moich urodzin :)
lmyszka - Sro Sie 29, 2007 11:47 am

Miecia to obie jesteśmy nudne bo u mnie też tylko data :)
mietka - Sro Sie 29, 2007 12:03 pm

a no widzisz Pani... taka data.. taka nuda ;d
gosc - Sro Sie 29, 2007 3:56 pm

dziewczyny ale my to chyba jednak jesteśmy najbardziej nudni bo nie będziemy mieli w końcu żandego grawera :)

chociaż z drugiej strony, biorąc pod uwagę takie zainteresowanie grawerem na obrączkach wśród par mŁodych, może wŁaśnie jesteśmy wyjątkowi :mrgreen:

555 - Pon Wrz 17, 2007 11:14 pm

co prawda tamten link juz nie dziala, ale na tej stronie nadal mozna znalezc oryginalne pomysly na grawer:



a my bedziemy miec wygrawerowane pierwsze slowa naszej pierwszej piosenki:
"So close no matter how far..."

elisa69 - Pon Mar 17, 2008 11:16 am

Podoba mi sie:
18) warto bylo czekac
23) zawsze tak na mnie patrz
Ale, poniewaz nasze obraczki beda waskie (3 mm), to zapewne miejsca bedzie niewiele i na razie myslimy o wygrawerowaniu naszych imion (na mojej - A., na jego - moje) i daty slubu.

ava - Pon Mar 17, 2008 1:50 pm

magda26 napisał/a:
A u nas ja mam imię M i datę, a on moje i też datę :)


My właśnie zastanawiamy się nad takim wzorem, a inny pomysł to nasze inicjały (czyli XX&XY) z datą ślubu. W każdym razie data ślubu bedzie na pewno.

gosc - Pon Mar 17, 2008 3:19 pm

ava napisał/a:
a inny pomysł to nasze inicjały (czyli XX&XY) z datą ślubu.

ale przecież po ślubie będziecie mieli wspólne nazwisko więc inicjały raczej przestaną obowiązywać a co za tym idzie napis na obrączkach w momencie zaślubin się zdezaktualizuje (a obrączki powinny być symbolem trwałości)

ava - Pon Mar 17, 2008 9:12 pm

No tak, faktycznie w ogóle o tym nie pomyślałam, dzięki za uświadomienie mi tego. Chyba bedę musiała skonsultować się z S. :)
agunia84 - Pon Mar 17, 2008 9:16 pm

My się zastanawiamy nad grawerem: Dla kochanej żony,data ślubu i dla kochanego męża, data ślubu
jpuasz - Pon Mar 17, 2008 10:07 pm

hawwa napisał/a:
My bedziemy miec date slubu i na damskiej "Tota Tua" (cała twoja) a na meskiej "Totus Tuus" (caly twoj).


My właściwie identycznie, tylko na odwrót :P Tzn na mojej Totus Tuus i data a na Michała Tota Tua i data :)

sistermonn - Sro Mar 19, 2008 10:37 am

My mamy taki grawer jak większość - ja imię małżowinka i datę, on moje imię i date
Agnieszka19 - Sro Mar 19, 2008 8:21 pm

a my mamy cos innego :) Długo się zastanawialiśmy co bo chcielismy żeby to było coś "naszego" i wybralismy test: "mimo wszystko- 26.04.2008. Może brzmi dość dziwnie, ale wynika z tego że jak na początku zaczelismy ze sobą być ludzie żucali nam kłody pod nogi i wszyscy wrózyli że to dłuo nie potrwa. w końcu dziewczyna 14 lat i chłopak 19 !
nieraz sprzeczki z rodzicami czy babciami czy moge to czy tamto, jakieś łupie kary i długie rozłąki a my zawsze mówiliśmy sobie" miomo wszystko będziemy razem" czy to się komus podoba czy nie :) Dziś gdy to wspomniamy to mamy jednak miłe wspomnienia- było mmineło ale przetrwaliśmy wszytsko a ten tekst będzie nam przypomniał o trudnych początkach ale pieknym zakończeniu :)

tofee - Czw Mar 20, 2008 12:41 am

I coś takiego rozumiem!!! Grawerowanie imion - dla mnie dziwne, czy ktoś się obawia, że może kiedyś zapomni imię męża, czy co?
fiona83 - Czw Mar 20, 2008 5:10 am

tofee, w dzisiejszych czasach wszystko jest możliwe. :lol:

Nasz grawer, będący tautologią w dwuelementowej algebrze Boole'a, będzie przypominał, że to matematyka(informatyka) nas na zawsze połączyła :mrgreen:

ales - Czw Mar 20, 2008 9:20 am

Mieliśmy w ogóle nie grawerować obrączek ale zdecydowaliśmy w momencie zamówienia że chcemy mieć datę 02.08.2008. A co do grawerowania imion oboje uważamy to za dziwny pomysł, chyba nie zapomnimy z kim braliśmy ślub :roll: . Więc dlatego tylko data na pamiątkę
tofee - Czw Mar 20, 2008 10:29 pm

Oczywiście każdy robi co mu się podoba, ale już wolałabym nic nie mieć niż wygrawerować banał dla zasady. Dlatego tak bardzo spodobała mi się historia Agnieszki19
ales - Pią Mar 21, 2008 9:12 am

Tak, historia Agnieszki19 i tekst który wybrali też mi się podoba. To my powinniśmy mieć napis "co za tempo" :oops: W końcu po 3 miesiącach zamieszkaliśmy wspólnie i stwierdziliśmy, że nie możemy żyć bez siebie
Karolcia82 - Pią Mar 21, 2008 3:32 pm

My tez sie troche wyłamiemy, otoz: bedziemy miec date, ale nie slubu lecz ta kiedy sie poznalismy (od tamtego dnia jestesmy caly czas razem). Uznalismy, ze jest to dla nas bardziej znaczacy dzien. Kiedy spojrzymy na taki grawer, bedziemy mogli wspomniec ile to juz lat jestesmy ze soba(nie tylko jako malzenstwo). Oprócz daty dodamy pewnie jeszcze imiona albo cos bardziej wyszukanego :D
ingainga - Pią Mar 21, 2008 10:16 pm

Agnieszka19 wasz tekst rzeczywiscie jest super
My na jednej mamy napisane "Dzisiaj jutro... a na drugiej ...na zawsze

Agnieszka19 - Nie Mar 23, 2008 10:18 am

Dziękuję za wasze opinie :) Przyznam że mnie zaskoczyłyście :) Bo zarówno moja mama i jak pan jubiler byli nieco zaskoczeni i chyba ze trzy razy pytali: "co"? albo "na pewno"?.
Juz myślałam że to jakieś dziwne jest ale stwierdzilismy że mamy to w nosie bo to nasze obrączki :)

555 - Nie Mar 23, 2008 8:58 pm

nasz napis jakos u nikogo nie wzbudzal zdziwienia, a nie sadze, zeby byl typowy :))
Kejti - Nie Mar 23, 2008 9:05 pm

555, mówisz o "So close, no matter how far..."? :>
My się zastanawiamy nad cytatem "...and nothing else matters" z kombinacją daty i ew. imion :)

555 - Nie Mar 23, 2008 10:32 pm

tak, mowie o tym napisie.. ani jubiler robiacy obraczki, ani nikt z najblizszych nie okazywali zaskoczenia :))
słonko - Pią Mar 28, 2008 2:08 pm

My wybraliśmy taki grawer:
Na zawsze Twoja 25.05.2008
Na zawsze Twój 25.05.2008

tofee - Wto Kwi 08, 2008 5:46 pm

Odbiór obrączek już tuż tuż a ja nadal nie mam weny na grawer. Czy to dziwne nie mieć nic na obrączkach???
MalaJu - Wto Kwi 08, 2008 7:25 pm

tofee, tonie dziwne - nie dajmy sie zwariować. grawer to tylko dodatkowa opcja, taki bonus - nic obowiązkowego :)
tofee - Wto Kwi 08, 2008 7:32 pm

Ale chyba wszyscy coś mają. A my ... no bo jak ja czegoś nie zaproponuję to raczej nic nie ma, widać nie mamy nic naszego wyjątkowego ... smutno mi tylko. Daty nie wygraweruje nie nie nie.
MalaJu - Wto Kwi 08, 2008 7:44 pm

Kochana, narzekasz. powiedziec Ci co Moj wymyslil (niby w zartach) ze na mojej bedze "za żarcie" a na jego "za wzięcie" (z tego zartu za co kochaja sie zona z mężem...) bardzo śmiesznie, no nie ? :wink: Chociaz jak mnie zeźli to powiem OK :rotfl:
tofee - Wto Kwi 08, 2008 7:50 pm

Ejjjjjjjjjj dla mnie bomba [smilie=222_new.gif] . Ja tam lubię taki dowcip. Mój M. nawet czegoś takiego nie wymyślił. Już lepsze to niż 23.05.2008 - tragedia.
fiona83 - Wto Kwi 08, 2008 7:52 pm

tofee napisał/a:
Ejjjjjjjjjj dla mnie bomba [smilie=222_new.gif] . Ja tam lubię taki dowcip.


Podpisuję się !
Rewelacyjny pomysł !

MalaJu - Wto Kwi 08, 2008 7:56 pm

to moze sie skusze, tylko jak ja to powiem rodzicom.... :rotfl:
tofee - Wto Kwi 08, 2008 7:59 pm

A muszą wiedzieć ?... ja to traktuję bardzo osobiście (może za bardzo - stąd te rozterki).
MalaJu - Wto Kwi 08, 2008 8:01 pm

nie musza. Moja Mama zrozumie. Nie wiem, co z tesciami. Pewnie powiedzą to, co zwykle - "wasz cyrk, wasze małpy". wiec bedzie OK :)
tofee - Wto Kwi 08, 2008 8:07 pm

Ja bym nie miała oporów. I popieram do odważne zachowania ... zwłaszcza jeżeli odzwierciedlają wasz styl bycia.
MalaJu - Wto Kwi 08, 2008 8:28 pm

ja juz pewnie wiesz, powazna nie jestem - skutek pracy z dziećmi. W sumnie moze to dobry pomysl z tymi napisami, szczegónie, ze Irek zawsze mi powtarza, jak cos dobrego zje, ze za to mnie kocha :lol:
tofee - Wto Kwi 08, 2008 8:37 pm

Macie czas do jesieni zastanowić się za co najbardziej się kochacie :mrgreen:
fiona83 - Wto Kwi 08, 2008 8:38 pm

Sis, Ty powinnaś mieć - jako żona informatyka - 'za wieszanie' :hahaha:
MalaJu - Sro Kwi 09, 2008 7:00 am

"przespałam się" z problemem i wnioski mam! otóż, nie wyobrażam sobie zakładać na palec obrączkę z tym napisem (patrz wyzej). Mało romantycznie, nie pasuje do przysiegi na całe zycie. Ale zawsze mozemy zrobic sobie koszulki z takimi napisami ;)
mietka - Sro Kwi 09, 2008 11:05 am

tofee taka data to dobra rzecz dla meza :) przynajmniej nie zapomni kiedy to bylo.

my mamy wlasnie taki grawer 04.08.2007, ale dla mnie to jest bardzo osobisty napis... to nie tylko data slubu, to rowniez data moich 30tych urodzin :) jak widac - zycie zaczyna sie po 30tce.. sama widzisz jak osobisty moze byc grawer z sama data :)

fewka - Sro Kwi 09, 2008 1:53 pm

Przekopałam troche internet i znalazłam niektóre ciekawe sentecje:

Ubi tu Gaius,Ibi ego Gaja- gdzie ty Gajusie, tam ja Gaja
Totus tua, totus tus- Cała twoja, cały twój
In corda nostra scripta- zapisane w naszych sercach
Semper in corde meo- na zawsze w moim sercu
Amor est, vitae essentia- miłość jest istotą życia
Si vis amari, ama- kochaj jesli chcesz być kochanym
Ut ameris, amobilis esto - jeśli chcesz być kochanym bądz godny miłości
amicorum omnia comunia- u przyjaciół wszystko jest wspólne
consumatum est- stało sie
per aspera ad astra- przez trudy do gwiazd
sub specie aeternitatis- z punktu widzenia wieczności
Que sera, sera - co ma być będzie
amantes amantes- zakochani są jak szaleni
Defit nunquam in amore timor- nigdy nie brak w miłości obawy
In omnibus caritas- we wszystkim miłość

Znalazłam jeszcze to:
Ty jesteś wszystkim, wszystko jest tobą...

Uwaga mogłam popełnić błędy w pisowni przed podjęciem decyzji o grawerze którejś z tych sentecji, proszę sprawdzić pisownie..

Dorotka847 - Sro Kwi 09, 2008 6:23 pm

tofee napisał/a:
Grawerowanie imion - dla mnie dziwne, czy ktoś się obawia, że może kiedyś zapomni imię męża, czy co?

A dla mnie nie dziwne :razz: My bedziemy miec właśnie swoje imiona na obrączkach :)

jpuasz - Czw Kwi 10, 2008 12:46 pm

fewka napisał/a:
Uwaga mogłam popełnić błędy w pisowni przed podjęciem decyzji o grawerze którejś z tych sentecji, proszę sprawdzić pisownie..

Na pewno w jednym jest błąd:
Totus Tuus i Tota Tua - Cały Twój, Cała Twoja.

No i naprawde jeśli wybiera sie jakies "zagraniczne" napisy, to warto najpierw sprawdzić pisownię. I język jest tu nieistotny - czy to łacina, angielski, rosyjski, niemiecki czy japoński :P Bo chyba nikt nie chce miec obrączki z błędnym napisem, prawda?? :)

Kathrine - Czw Kwi 10, 2008 2:12 pm

U nas widnieją takie napisy :
Na mojej : Cały Twój
A na M: Całym Sercem

Agha - Czw Kwi 10, 2008 2:42 pm

Piękne są napisy na obrączkach, ale my się raczej skusimy na samą datę i ewentualnie nie nasze imiona, ale zdrobnienia jakich wobec siebie używamy. Po kilku latach zdejmiemy obrączki na chwilę nawet po to, aby wspomnieć jacy byliśmy młodzi, szaleni, jak się kochaliśmy. A dlaczego data? bo po jakimś czasie wypadnie nam z głowy :oops:
gosc - Nie Kwi 20, 2008 6:20 pm

poczytaŁam sobie ten wątek i doszŁam do wniosku, że napisy na obrączkach to kolejna nowomoda wśród narzeczonych, klejny gratis i "dżingiel" do wystroju KościoŁa za 1.500 tys., kiczowatych i kosztownych balonów nad nowożeńcami na sali weselnej czy wypasionej strony internetowej za kolejne co najmniej kilkaset zŁotych.
Obrączka sama w sobie jest symbolem. I nie należy z tego robić notesu z fajnymi przezwiskami z mŁodości. Takie coś to chyba się w pamiętniku zapisuje a nie na odwrocie najważniejszego symbolu miŁości maŁżeńskiej.
Pamiętajcie, że pierścień z "WŁadcy pierścieni" byŁ tak negatywnie mocarny bo miaŁ ten swój magiczny napis.
Czasem mniej znaczy więcej

PS. tofee nie przejmuj się - my też nie mamy żadnego napisu ale to nam nie przeszkadza w miŁości maŁżeńskiej, więc to naprawdę nie jest TRAGEDIA

lmyszka - Nie Kwi 20, 2008 6:34 pm

my mamy tylko datę na obrączkach :) nie chcielismy nic więcej, gdyby nie to że grawer był gratis to byśmy nic nie mieli :razz: a tak jak będziemy mieli po 80 lat i pamięć nie ta to przynajmniej będzie wiadomo którą rocznicę należy obchodzić ;)
fiona83 - Nie Kwi 20, 2008 6:36 pm

lmyszka napisał/a:
gdyby nie to że grawer był gratis to byśmy nic nie mieli


My też, ale wstydziłam się pierwsza przyznać :wstyd: :mrgreen:

lmyszka - Nie Kwi 20, 2008 6:37 pm

hahahahahaha :rotfl: no bo taka prawda , płacić ileś złotych za znak, to strata kaski :D
dominiqsz - Nie Kwi 20, 2008 6:57 pm

My tez ostatecznie zdecydowalismy się tylko na date ślubu :)
Agha - Nie Kwi 20, 2008 11:43 pm

Ostatnio wspomniałam o napisach na obrączkach mojej mamie i powiem Wam,że jej odpowiedź dała mi do myślenia. Otóż dla mnie obrączki to jest symbol mój i mojego K, moja mam patrzy w przyszłość. Kiedyś zostaną po nas te obrączki ("rzecz, której do grobu nie zabiorę") i jak potomni po ksyweczkach i słodkich słówkach dojdą czyje one są.
Mam kilka takich obrączek po dziadkach i pradziadkach. faktycznie prócz daty nic na nich nie ma, szkoda, ze dziadkowie nie wygrawerowali choć inicjałów.
dlatego zmieniłam decyzję: na obrączce powinna być data ślubu czyja jest i od kogo:
np. 01.01.2000 Annie Tomasz

Takie jest moje zdanie.

MalaJu - Nie Kwi 20, 2008 11:47 pm

... a oni to potem przetopia u jubilera...
Agha - Pon Kwi 21, 2008 2:49 pm

MalaJu, może tak, może nie. Nikt tego nie wie. Ja np nie przetopię obrączek dziadków.
Nawet jak szukałam złota na nasze obrączki, wybrałam tylko te pierścionki, które albo były zniszczone albo brzydkie. Natomiast obrączki przodków, na których niestety tylko widnieją daty - zostawiłam.

justinaa - Pon Kwi 21, 2008 6:35 pm

my chyba też zdecydujemy się i na datę i na inicjały, żeby zostało jednak coś więcej ;)
marta_s3 - Pon Kwi 21, 2008 6:37 pm

A jeśli będziecie grawerować tylko inicjały to czy grawerujecie ze swojego panieńskiego nazwiska czy już tego, które przyjmiecie po ślubie?
justinaa - Pon Kwi 21, 2008 6:56 pm

dobre pytanie!!!
:)
chyba swoje inicjały, bo inicjały po mężu będą JA :D
albo zamiast inicjałów może można by wygrawerować jakaś "ksywkę", zabawny sposób, w jaki się do siebie zwracamy i o którym tylko my wiemy
wówczas rozwiązałby się problem czy JS czy JA ;)

marta_s3 - Pon Kwi 21, 2008 6:59 pm

My też myślelismy żeby wygrawerować soje inicjały i własnie pojawił sie problem odnośnie moich. W sumie jeszcze nie zdecydowalismy jak to będzie bo mamy sporo czasu ale może któraś z forumek juz to przerabiała i może cos podpowiedzieć.
justinaa - Pon Kwi 21, 2008 7:15 pm

a może np. wygrawerować pierwsze litery imion małżonków np. JD DJ

moja koleżanka ma na obrączce wygrawerowane imię męża a on jej

marta_s3 - Pon Kwi 21, 2008 7:24 pm

Pewnie jest to jakieś rozwiązanie ale ja osobiście wolałabym w takiej sytuacji wygrawerować już pełne imie a nie tylko pierwsze litery.
justinaa - Pon Kwi 21, 2008 7:43 pm

w każdym razie masz rację - temat jest bardziej skomplikowany niż mógłby się wydawać, więc niech wypowiedzą się panie, które już noszą obrączki :)
marta_s3 - Pon Kwi 21, 2008 7:48 pm

Może faktycznie niech forumki, które już noszą obrączki się wypowiedzą w tym temacie a my później skorzystamy z tej wiedzy :)
555 - Pon Kwi 21, 2008 7:48 pm

dla mnie to oczywiscte, ze graweruje sie inicjaly panienskie..
justinaa - Pon Kwi 21, 2008 7:50 pm

i to jest konkretny głos :) i to jaki zdecydowany!
mnie to pasuje JS pasuje mi bardziej niż JA ;)

marta_s3 - Pon Kwi 21, 2008 7:54 pm

Dla mnie jest oczywiste dlatego zadałam pytanie. Faktycznie bardzo zdecydowana odpowiedź, żadnego wahania więc jeśli zdecydujemy się na grawerowanie inicjałów to ja będę miała M.S.

[ Dodano: Pon Kwi 21, 2008 8:58 pm ]
miało być, że dla mnie nie jest to oczywiste.

Agha - Pon Kwi 21, 2008 11:28 pm

albo inicjały panieńskie,
np: 01.01.02 A.A. i B.B.
albo samo 01.01.02 A.A
albo (jak wspominałam wcześniej) 01.01.02 Annie Tomasz, a na drugiej Tomaszowi Anna
albo 01.01.02 Anna i Tomasz

truskawka_ja - Sro Kwi 23, 2008 3:24 pm

U nas będzie data i imiona. Chciałabym mieć imię S. wygrawerowane po arabsku ale kto mi to w Łodzi zrobi...
EwaM - Sro Kwi 23, 2008 8:14 pm

Agha napisał/a:
Kiedyś zostaną po nas te obrączki ("rzecz, której do grobu nie zabiorę")


A ja właśnie sobie wyobrażam, że obrączki się zabiera do grobu. Są rzeczy, z którymi nie chemy się rozstawać nawet po śmierci. Jedną z nich jest małżonek, a że męża się do grobu nie zabierze, to chociaż symbol małżeństwa można. :lol:

marta_s3 - Sro Kwi 23, 2008 8:25 pm

Ja również uważam iż swoją obrączkę zabiorę ze sobą do grobu. U mnie w rodzinie zawsze tak było i traktuję to jako naturalną rzecz.
555 - Sro Kwi 23, 2008 9:34 pm

ja wiem, ze zadnej bizuterii sie nie zabiera do grobu, u nas w rodzinie zawsze tak bylo, ale dlaczego..?
Agha - Czw Kwi 24, 2008 1:18 pm

555 zgadza się, nie zabiera się do grobu obrączek. Z resztą nie tylko obrączek, nie zabiera się medalików, spinek, pasków ze sprzączkami - ogólnie wyrobów metalowych. Co prawda w przypadku metali nieszlachetnych, ulegają one korozji,ale proces ten trwa latami. Metale szlachetne pozostają jednak w ziemi i nie ulegają rozkładowi.
Zatem aspekt ekologiczny.

[ Dodano: Czw Kwi 24, 2008 2:19 pm ]
No ale grubo odbiegłyśmy od tematu, czas wrócić do tego miłego tematu jakim sąnapisy na obrączkach :-)

Tissaia - Pon Kwi 28, 2008 1:17 pm

"So close no matter how far..." bardzo mi się podoba. Myślałam jeszcze nad "Chciał(a)bym umrzeć przy tobie" z piosenki Myslovitz, ale nie wiem, czy to nie za bardzo takie "memento mori". Łacińskie sentencje sobie daruję, mam po zajęciach na studiach uraz do tego języka (chociaż gdybym już coś miała po łacinie wybrać, to chyba "Amantes amentes"). Lubemu podoba się wypisanie naszych ksyw na obrączkach - za nimi też stoi cały kontekst i nie są to wcale "misie pysie" :)

A co do pozostawiania obrączek po sobie - mam szczerze mówiąc gdzieś to, co sobie o mnie pomyślą prawnuki. Jakbym ja dostała po dziadkach obrączki z napisami w stylu "twój robaczek" to pomyślałabym, że to słodkie.

555 - Pon Kwi 28, 2008 8:39 pm

Tissaia napisał/a:
"So close no matter how far..." bardzo mi się podoba.

to nasz cytat :)) poza trescia wyglada interesujaco, bo zajmuje calutki obwod.. :))

fiona83 - Pon Kwi 28, 2008 8:42 pm

Cytat:
zajmuje calutki obwod.. :) )


Na okrągło. Od początku do końca :cool:

katarynka - Wto Kwi 29, 2008 11:32 pm

na naszych obrączkach widnieja nasze imiona i data slubu:
na mojej : imie meza i data
u meża : moje imie i data

i w ten sposób ominał nas problem inicjałów

kobietka - Nie Maj 04, 2008 7:52 pm

Jeśli chodzi o inicjały:
zgadzam się z 555
logiczne jest grawerowanie rodowego, przeciez ja jestem w dniu ślubu jeszcze P.W. :)

Widziałam taką opcję na obraczce, ze wygrwerowano inicjały narzeczonych rozdzielone datą slubu- fajnie to wyglądało
P.W. 24.05.2008 Ł.S. na jego ringu
Ł.S. 24.05.2008 P.W. na jej

My mamy klasycznie- imię i datę ślubu:)

Mariola - Pon Maj 05, 2008 6:30 pm

My też będziemy tylko mieć datę ślubu i imiona. Nawet wcześniej się nie zastanawialiśmy co chcemy. Poszliśmy do salonu zamówić obrączki, a pani się nas pyta jaki będzie grawer - na co my w niecałą minutę jej odpowiedzieliśmy. I to nawet zgodnie ;)
Martysia - Czw Maj 08, 2008 11:19 am

my tez mamy po prostu imiona i date. ja jego imie, on moje
Agha - Pią Maj 30, 2008 12:54 pm

U nas już decyzja zapadła, podobnie jak dziewczyny będziemy mieli datę i imię: ja jego, on moje
izunia_82 - Pią Maj 30, 2008 1:00 pm

U nas też tradycyjnie imiona i data ślubu. Pomysł mojego Miśka bo ja szczerze powiem, że nie pomyślałam wcale o grawerce.
juta79 - Wto Cze 03, 2008 12:56 pm

U nas tak samo. daty i imiona. Moj P. sie ze mna klucil ze na mojej sie nic nie zmiesci bo bedzie mala. Ale sie zmiescilo :lol:
izunia_82 - Wto Cze 03, 2008 12:59 pm

Moja też jest malutka i też bez problemu zmieściła się grawerka.
Suelen - Sro Cze 04, 2008 3:40 pm

będziemy mało oryginalni, ale u nas będziemy mieć nasze imona (on moja, ja jego) i datę.
MalaJu - Sro Cze 04, 2008 9:53 pm

a My będziemy mieć nicki z czata, na którym się poznaliśmy. On na swojej "Malaju" i datę, a na mojej będzie "Irocepasa" i data ślubu. W końcu to tak się wszystko zaczęło :)
ava - Czw Cze 05, 2008 2:54 pm

MalaJu super napisy!!! ?wietny pomysł z tymi nickami :)
AgneSky - Czw Cze 05, 2008 3:40 pm

u nas z racji mięsnego nazwiska przyszłego Mżonka raczej będzie tak:

opcja 1:

KiełBoski + data ślubu
KruSzynka + data slubu

lub opcja 2: ( z racji że ślubujemy 14 lutego )

Walentynki 2009, chociaz to taka data że trudno będzie nawet chcąc zapomnieć :razz:

ale jeszcze trochę czasu więc pojawi sie pewnie jeszcze kolejnych kilka opcji :)

słonko - Pią Cze 06, 2008 5:08 pm

W mojej jest wyryte:

"Na zawsze Twój 24.05.2008"

A na męża:

"Na zawsze Twoja 24.05.2008"

spray - Pon Cze 09, 2008 10:12 am

widziałam ostatnio grawer "TILL DEATH DO US PART" - DOPÓKI ?MIER? NAS NIE ROZŁ?CZY.
Trismegista - Pon Cze 09, 2008 4:36 pm

u nas pewnie tez bedzie imie i data:)
Pamcia - Sob Cze 14, 2008 2:51 pm

u nas prawdopodobnie bedzie:
08.08.2008- next level....

wszystko co robimy razem pierwszy raz nazywamy "kolejnym levelem" wiec czemu nie to ;)

evelinka - Nie Cze 15, 2008 2:28 pm

cały czas się zastanawiam co by sobie wygrawerować. Wiem na pewno, że musi to być coś niepowtarzalnego. Nie chcę imion i daty, bo to jakoś nie pasuje do mojej osobowości
MalaJu - Nie Cze 15, 2008 11:16 pm

pamcia - świetny pomysl, gratulować :wink:
Niebieskooka - Wto Cze 17, 2008 8:15 pm

szczerze mówiąc jeszcze sie nie zastanawialam nad grawerem, ale propozycje macie ciekawe, nie powiem :lol:
mischelle22 - Wto Cze 17, 2008 9:34 pm

My mamy imię i datę - standardowo ;)
miluka - Sro Cze 18, 2008 8:35 am

My też tradycyjnie data i imię
ewex - Sro Lip 09, 2008 12:08 am

A my będziemy mieć wygrawerowane tylko imiona z tego względu że będziemy brać dwa śluby :)
beacia - Czw Lip 10, 2008 3:18 pm

My też mamy wygrawerowane swoje imiona i datę:)
justinaa - Sro Lip 16, 2008 2:15 pm

my się ostatecznie zdecydowaliśmy na grawer J&D 25.10.2008.
ava - Sro Lip 16, 2008 2:57 pm

justinaa napisał/a:
my się ostatecznie zdecydowaliśmy na grawer J&D 25.10.2008.


My też nad takim obecnie myślimy, oczywiście odpowiednio dostosowanym do naszych imion i daty ślubu :)

Debussy - Pon Sie 11, 2008 10:23 am

U nas myślę będzie tradycyjnie: imię i data ślubu
Jakimś delikatnym, pochylonym pismem :-)

EwaM - Pią Sie 15, 2008 8:30 am

Ja napisałam dla męża Kocham Na Zawsze - Ewa, a on mi wygrawerował: Amor Vincit Omnia.
kobietka - Pon Sie 25, 2008 12:31 pm

imię i data ślubu
podrozniczka - Nie Sie 31, 2008 12:43 am

My nie mamy nic wygrawerowane i teraz troche zaluje.
Debussy - Nie Sie 31, 2008 10:13 am

podrozniczka napisał/a:
My nie mamy nic wygrawerowane i teraz troche zaluje.

Przecież zawsze to możecie nadrobić :-)

agniesia22 - Nie Sie 31, 2008 9:25 pm

My będziemy mieli wygrawerowane NA ZAWSZE nasze imiona połączony & oraz data ślubu.
Emi - Pon Wrz 01, 2008 10:23 am

Na mojej obrączce jest imię mojego przyszłego męża i data ślubu (i odwrotnie)
julietta - Wto Wrz 02, 2008 10:39 am

Nasze obrączki mają wygrawerowaną tylko datę ślubu - obie są niezbyt duże i ze zmieszczeniem czegoś więcej byłby problem, chyba że malutkimi literkami...
esperanza77 - Wto Paź 21, 2008 9:19 pm

My sobie wygrawerowalismy na obrączce mojego narzeczonego widnieje: NA ZAWSZE TWOJA na mojej NA ZAWSZE TWÓJ. Mielismy troszke stresa :? , by grawer czegos nie pokrecil, albo by w sklepie nie pokrecili liter, gdyz mieszkamy w Kanadzie...a w jezyku angielskim nie ma chociazby "ó"...druga rzecz zapewne Pani , ktora przyjmowała zlecenie na grawer nie rozumiała co znaczą te słowa, ani pan grawer- no chyba, ze byl Polakiem:D :wink: :lol: ale wszystko dobrze sie skonczylo i mamy tak jak chcielismy :) bez literowek :jupi:
ewcia29 - Pią Paź 24, 2008 9:26 am

My bedziemy mieć NA ZAWSZE RAZEM 19.09.2009 razem wybraliśmy :D
jeszcze był pomysł TYLKO MNIE KOCHAJ i data (to taki nasz tekst) ale stwierdziłam że chyba już mnie kocha i ja jego skoro bierzemy ślub :P

mycha888 - Wto Lis 04, 2008 9:24 pm

myślę że imię małżonka i data ślubu to najlepsza opcja na grawer;)
izunia_82 - Sro Lis 05, 2008 12:35 am

Za mną też ta opcja jakoś najbardziej przemawiała. Nawet śmiałam się, że dla męża będzie to wygoda bo przynajmniej będzie pamiętał o rocznicach. :wink:
Tajgete - Wto Lis 25, 2008 2:11 pm

U nas ma być:

21.02.2009 Gdzie Ty...
21.02.2009 ...tam ja

Podoba mi się w nich to, że całość tworzą dopiero obie, żadna nie może istnieć samodzielnie... ;)

No i do tego napis musiał być koniecznie po polsku. Patriotyzm się w Wojtku odezwał kurna... :razz:

Misiuniaaaa - Wto Lis 25, 2008 11:57 pm

Zgadzam się całkowicie z przedmówczynią. My będziemy mieli dokładnie taki sam napis na obrązkach.
niesia2708 - Sro Lis 26, 2008 5:50 pm

U nas daty nie będzie,bo nie wiedziałam którą, jako że mamy 2 śluby.Imion nie chciałam.Mamy więc coś osobistego "Mój magnesiku" i tylko my wiemy o co w tym napisie tak na prawdę chodzi :mrgreen:
agunia84 - Wto Gru 02, 2008 11:59 am

Mój brat miał dwa śluby i na obrączkach mają napis czerwiec 2005/2006 (dwa śluby były w czerwcu).

[ Dodano: Pią Sty 02, 2009 11:48 am ]
U nas będzie:
25.04.2009 Krystian
25.04.2009 Agnieszka

Martuś i Jaruś - Pon Lut 16, 2009 8:18 am

My zdecydowaliśmy się na Napis:

damska Ubi tu ... 06.06.2009
męska ... ibi Ego 06.06.2009

Ambrozja - Pon Lut 16, 2009 6:11 pm

Ja nie chciałam mieć graweru, ale uległam namowom narzeczonego. Jak w większości będziemy mieć nasze imiona nawzajem i datę ślubu.
owieczka_foto - Pon Lut 16, 2009 9:32 pm

Ambrozja napisał/a:
Ja nie chciałam mieć graweru


My też i nie mamy.

bester - Nie Lut 22, 2009 1:26 pm

my wygrawerowalismy date slubu i nasze imoiona.
Tissaia - Pon Lut 23, 2009 8:24 pm

U nas jest:

MYSZ
KOT

+ data ślubu :)

Mysz i kot to nasze ksywy operacyjne, a razem występujemy pod zbiorczym nickiem Myszkot (nawet na Plemionach tak nazwaliśmy wspólne "gospodarstwo"). Teść się uśmiał :D

truskawka_ja - Pon Lut 23, 2009 10:43 pm

U nas zmiana planow, nie bedzie daty slubu na obraczkach. Poniewaz bedziemy mieli dwie daty slubu i obie sa rownie dla nas wazne dlatego w koncu zdecydowalismy sie na nasze imiona plus data poznania (21 stycznia 2007)
TomWesoly - Wto Lut 24, 2009 9:05 pm

My mamy każdego imie oraz datę, tzn. ja na obrączce mam imię Żony a Ona moje :)
rajeczka - Sro Lut 25, 2009 2:01 pm

na naszych obraczkach chcemy nasze inicjaly i date slubu :)
marysia - Czw Mar 12, 2009 10:43 pm

U nas będzie taki standard, u mnie moje imię i data a u niego moje imię i też data :wink:
Karolka_23 - Pon Cze 15, 2009 10:20 am

U nas jak zresztą w większości są imiona i data ślubu, także zbytnio oryginalni to my również nie jesteśmy :)
Basia.83 - Wto Cze 16, 2009 7:20 pm

u nas będzie data ślubu i imię małżonka
Yoanna - Pon Cze 22, 2009 9:18 pm

Basia.83 napisał/a:
u nas będzie data ślubu i imię małżonka


u nas też :D

darling - Wto Cze 23, 2009 8:46 am

My mamy wygrawerowane Darling i datę ślubu cywilnego, bo od tamtej pory jesteśmy formalnie małżeństwem :)
Korina - Czw Cze 25, 2009 2:14 pm

Tajgete napisał/a:
U nas ma być:

21.02.2009 Gdzie Ty...
21.02.2009 ...tam ja

Podoba mi się w nich to, że całość tworzą dopiero obie, żadna nie może istnieć samodzielnie... ;)

No i do tego napis musiał być koniecznie po polsku. Patriotyzm się w Wojtku odezwał kurna... :razz:


bardzo fajny pomysl!
Ja bylam za tradycyjnymi imionami i data... ale to misie podoba chyba duzo bardzej...

skalimonka - Nie Cze 28, 2009 8:18 pm

My jeszcze nie zdecydowalismy, jaki grawer bedzie widnial na obraczkach oprocz daty slubu, ktora bedzie na pewno. Mam pytanie: czy mozna rowniez wybrac czcionke? :cool:
marysia - Nie Cze 28, 2009 9:59 pm

my mieliśmy do wyboru 3 rodzaje czcionki a było to w aparcie ;)
skalimonka - Pon Cze 29, 2009 12:38 pm

Aha czyli na pewno gdzie indziej tez bedzie mozliwosc wyboru. Dziekuje Marysiu za odpowiedz :)
ava - Wto Lip 28, 2009 8:34 pm

My mamy datę ślubu i inicjały naszych imion połączone znakiem & :)
asiulek82 - Sro Lip 29, 2009 9:40 am

My dokładnie tak jak Ty Ava, z tym że jeszcze sentencję:
moja: 18.07.2009 J&Ł Ubi Tu...
Łukasza: ...ibi ego J&Ł 18.07.2009

ssysia - Sob Wrz 19, 2009 6:24 pm

u nas jest:

ja Ciebie też... imię

kasia_m85 - Sob Wrz 19, 2009 6:52 pm

My myślimy nad:

...zakochani...nierozłączni... Kasia 5.06.2010
...zakochani...nierozłączni... Bartek 5.06.2010

lub

Tylko razem... Kasia 5.06.210
... mamy sens... Bartek 5.06.2010

Podoba nam sie też:
"Warto było czekać"
"Miłość to Ty Kochanie"
"Tylko mnie kochaj"...

I nie wiem co wybrać?

Kamelija - Sob Wrz 19, 2009 11:03 pm

Nasze:
Tota tua (cała Twoja) 3.10.09
Totus tuus (cały twój) i 3.10.09.
Jeszcze troszkę i założymy je sobie na palec :)

skalimonka - Wto Wrz 22, 2009 8:37 pm

A my juz mamy grawera i jest po prostu "Kocham Cię" i data :)
Basia.83 - Sro Wrz 23, 2009 6:26 pm

romantycznie:)
skalimonka - Pią Wrz 25, 2009 8:20 pm

Dziekuje :) Kombinowalismy, az w koncu wyszlo prosto i bez wymysłów.
Elwirka1 - Wto Lis 10, 2009 9:51 am

A My będziemy mieć:
Cały Twój
Cała Twoja

Na mojej nic dluższego się nie zmieści:(

Hosiole - Wto Lis 10, 2009 1:44 pm

A my będziemy mieć "Jak stąd do Tokyo" - takie tylko nasze ;P
Malena - Wto Lis 10, 2009 2:14 pm

ssysia napisał/a:
u nas jest:

ja Ciebie też... imię


ten pomysł bardzo mi sie spodobał:) Oryginalnie, a jednoczesnie prosto.

Ostatnio słyszałam o takim napisie: (Imię)+ natychmiast załóż ja z powrotem!
[ Dodano: Wto Lis 10, 2009 2:33 pm ]
Kejti napisał/a:
555, mówisz o "So close, no matter how far..."? :>
My się zastanawiamy nad cytatem "...and nothing else matters" z kombinacją daty i ew. imion :)


te napisy tez mnie zainspirowały, to ulubiona piosenka mojego Ł., którą tak pieknie gra na gitarze. Ale przejrzę też teksty z innych naszych ulubionych piosenek, Tylko zeby wers był wystarczająco krótki.

Bella - Sro Lis 11, 2009 11:16 pm

My właśnie mamy dylemat co napisać... obrączki już zamówione, ale nad grawerem jeszcze myślimy... bo pan powiedział, ze możemy jeszcze kilka dni pomyśleć ;)
Chcielibyśmy coś oryginalnego, ale jakoś nie możemy się zdecydować... a teraz to nawet mi chodzi po głowie aby było bez graweru :P ale z drugiej strony jak możemy bezpłatnie coś dodać to czemu nie :wstyd:

Malena - Czw Lis 12, 2009 12:31 am

Jak bezpłatnie, to rzeczywiście szkoda nic nie miec. Uważam, że grawer jest świetnym pomyslem - zawsze mozna zerknąć na parę miłych slów, czy to cytat z piosenki czy imię ukochanego data ślubu...My omóilismy już i wstępnie zaakceptowalismy pomysł

and nothing else matters

oryginalnie, a jednocześnie wszystko zawarte w tym wersie jednej z naszych ulubionych piosenek.

kakonka - Czw Lis 12, 2009 9:27 pm

my najpewniej będziemy mieć po prostu nasze imiona i datę ślubu :)
agulka1989 - Pią Gru 11, 2009 12:33 am

my myśleliśmy o:

u mnie: Ja Ciebie bardziej...
u Z: ... To dobrze

to takie nasze powiedzonko... zawsze jak Z mi mówi, że mnie kocha, to ja mówię "ja Ciebie bardziej" a on na to "to dobrze" :)
nie powinno być odwrotnie napisane?? jak myślicie? u Z. ja Ciebie bardziej, a u mnie ...to dobrze... Już nie wiem sama...

podoba nam się jeszcze "tylko mnie kochaj" i data ślubu.

ART DECO JUBILER - Nie Gru 13, 2009 1:49 pm

Myślę, że nie ma znaczenia u kogo który napis, najważniejsze, że będziecie razem i wtedy sentencja będzie miała sens. Treśc graweru może ograniczyc tylko wyobraźnia i...limit znaków o którym warto pamiętac.
martka - Pią Lut 05, 2010 10:59 pm

My, dzięki inspiracji z forum zdecydowaliśmy sie na grawery:
17.04.2010 Gdzie Ty..
...tam ja 17.04.2010
Bez siebie napisy te nie mogą istniec, i to mi się w nich tak bardzo podoba :)

rusałeczka:) - Sob Lut 06, 2010 1:22 am

Kazdy z nas osobno wybierał :)

Mąż dla mnie - Miłość, wierność 22.08.2009
Ja dla męża - Na zawsze Ty 22.08.2009

Weira - Sob Lut 06, 2010 8:37 am

U nas standardowo, imię i data :D
mysza83 - Pon Lut 08, 2010 2:49 pm

U nas też, naprzemiennie imiona i data ślubu :)
Misiak87 - Pon Lut 08, 2010 3:00 pm

My mamy to, co do siebie pierwszy raz napisaliśmy na GG, przez które się poznaliśmy. Żaden inny grawer nie wydawał mi się taki romantyczny... :smile:
myszkatygryska - Wto Lut 16, 2010 2:34 pm

My mamy:
Ja: Seper Fidelis K 19 VI 2010
Tygrys: Seper Fidelis M 19 VI 2010

Seper Fidelis: Na zawsze wierny/wierna i inicjały naszych imion oraz data ślubu.

Agata1234 - Sro Lut 17, 2010 10:39 am

My też się od jakiegoś czasu zastanawiamy nad grawerem. Ja nie chce mieć imion i daty wolę coś innego. myślałam nad napisami Tylko Twój i tylko Twoja lub jeszcze coś innego, ale to też mi się bardzo spodobało

Cytat:
21.02.2009 Gdzie Ty...
21.02.2009 ...tam ja

ART DECO JUBILER - Pią Lut 19, 2010 3:39 pm

Jeżeli już napisy na obrączkach to data i imiona wydają mi się pospolite,może lepiej przytoczyć jaką sentencje?? Napis Martki bardzo mi sie podoba,mysle ze to fajne rozwiązanie.
Aga1986 - Wto Mar 23, 2010 11:24 pm

u nas będzie:
"Tam skarb Twój...
...gdzie serce Twoje"

szaraczarownica - Sro Mar 24, 2010 8:37 am

Cytat:
Jeżeli już napisy na obrączkach to data i imiona wydają mi się pospolite

No tylko pytanie, czy pospolitość jest zła? Bo taka wypowiedź może sugerować, że tak.
My mamy datę i imiona, bo tak chcieliśmy. Nie obchodzi nas moda na coś. Gdyby modne było grawerowanie imienia zwierzaka, to my też byśmy mieli swoje imiona, bo nam się akurat to podoba. Zastanawialiśmy się jeszcze nad nickami z forum, na którym się poznaliśmy, ale mąż stwierdził, że nicki się zmieniają (ja już teraz mam inny), a imiona raczej nie :wink:

Także uważam, że każda para powinna wygrawerować to co się jej podoba. A ocenianie czegoś, że jest pospolite.... no cóż, chodzenie do ślubu w "jasnej" (białej/ ecru/ inne odcienie) sukni też jest pospolite :smile:

Hosiole - Sro Mar 24, 2010 9:20 am

Mój K. jak ustalaliśmy grawer i pan jubiler zaproponował nam "imię + data", to K. mu powiedział "nie wydaje mi się, że zapomnę imię żony, nie sądzi Pan?". I w ten oto sposób mamy wygrawerowane takie, tylko nasze powiedzenie "Jak stąd do Tokyo" ;)
Misiak87 - Sro Mar 24, 2010 9:28 am

Hosiole napisał/a:
"nie wydaje mi się, że zapomnę imię żony, nie sądzi Pan?"


:hahaha:
To samo powiedziałam pani, która nam zaproponowała taki grawer! :D Pani miała fajną minę! :D

Debussy - Sro Mar 24, 2010 10:07 am

Ale przecież nie grawerujemy sobie naszych imion dlatego, że możemy je zapomnieć. :wink:
Nie w tym rzecz.
Po prostu... imię osoby którą się kocha i data ślubu.
:)

Aga1986 - Sro Mar 24, 2010 10:22 am

Hosiole, wasz grawer jest piękny bo taki WASZ że tylko wy wiecie o co chodzi :)
pawlaczka - Pon Kwi 05, 2010 9:14 pm

my chcemy mieć na obrączkach:
Na zawsze razem - 10.07.2010 r.

zastanawiamy się jeszcze nad naszymi inicjałami

sunrise1983 - Pią Kwi 16, 2010 8:02 am

My też z K. chcemy mieć wygrawerowane NA ZAWSZE RAZEM M. i. K. :lol:
karapp - Sro Maj 19, 2010 11:25 pm

my mamy grawer taki
na mojej obrączce: Kocham Cię data ślubu
u mojego narzeczonego: Kocham Cię twoja K data ślubu

misiao1983 - Czw Maj 20, 2010 8:25 am

My mamy "NA ZAWSZE i data ślubu".
kasia.p - Pon Cze 07, 2010 7:23 pm

my mamy tradycyjnie imiona i date
ola88 - Pon Cze 07, 2010 7:57 pm

Miały być imiona i data, jednak wyszło zupełnie inaczej :) Aż się dziwiłam, ale to mój powiedział, że może lepiej zamiast imion mieć coś innego.

U mnie będzie : Nygus (serduszko ) i data
A u Darka : Olcia ( serduszko ) i data

Zamiast Olci miało być Sonko, ale to będzie się kojarzyć z wafelkami ryżowymi ;)

Pescharella - Wto Cze 08, 2010 12:44 pm

A my mamy na obrączkach wers "naszej" piosenki - mąż początek, ja drugą część. Ładnie się to razem składa.

W ogóle jestem zwolenniczką oryginalnych lub zabawnych napisów. Wpisywanie imion/ przydomków i daty moim zdaniem ma sens tylko wtedy, gdy zakłada się, że obrączkę w spadku przejmą dzieci albo wnuki, dla których te napisy będą miały wartość sentymentalną - przecież raczej pamięta się imię własnego małżonka (z datą ślubu czasem gorzej).

ART DECO JUBILER - Pon Cze 21, 2010 7:17 pm

Mnie też bardzo podobają się oryginalne napisy na obrączkach. Jeśli para ma jakąś wspólną piosenkę to świetnie, ale można też wykorzystać to jak na codzień wyznajemy sobie miłość albo zwracamy się do siebie, u niektórych utarły się takie zwroty.
madzik_86 - Czw Lip 08, 2010 12:07 am

a my mamy taki grawer:
na mojej - Zakochani
na R. - Nierozłączni
wybierał R. a mnie się bardzo podoba :)

ART DECO JUBILER - Czw Lip 15, 2010 3:29 pm

Bardzo romantyczne słowa, oddają Wasze charaktery, przynajmniej takie odnoszę wrażenie.
madzik_86 - Czw Lip 15, 2010 7:08 pm

dziękujemy :) rzeczywiście bardzo oddają nasze charaktery i relacje między nami :)
lenovo - Czw Lip 29, 2010 1:35 pm

myszkatygryska napisał/a:
My mamy:
Ja: Seper Fidelis K 19 VI 2010
Tygrys: Seper Fidelis M 19 VI 2010

Seper Fidelis: Na zawsze wierny/wierna i inicjały naszych imion oraz data ślubu.


Semper powinno być.

Malena - Czw Lip 29, 2010 3:58 pm

Pescharella napisał/a:
A my mamy na obrączkach wers "naszej" piosenki - mąż początek, ja drugą część. Ładnie się to razem składa.


Pescharella, piękny pomysł! zdradź jakie to słowa:)

madzik_86, śliczny grawer, tez oryginalny:)

kingakama - Wto Sie 03, 2010 5:04 pm

kurcze fajny pomysł, że też ja na to nie wpadłam:)
ART DECO JUBILER - Nie Sie 22, 2010 1:27 pm

Świetny pomysł z tekstem piosenki. Ja sie jeszcze zastanawiam co by to mogło być. Ostatnio widziałam piękne obrączki z grawerem odcisku palca po wewnętrznej stronie obrączek.
kamilla1984 - Wto Wrz 14, 2010 12:30 pm

ja bede miala Kiedy spojrzysz-pamiętaj odbieram w niedziele mam nadzieje ze bedzie na nich ten grawer
ART DECO JUBILER - Sro Wrz 15, 2010 8:23 pm

Grawer na pewno będzie. I piękny napis wybraliście, świetny pomysł.
kamilla1984 - Sro Wrz 15, 2010 8:30 pm

dzieki ART DECO JUBILER, ten napis ma cos w sobie jest taki prosty ale jaki wymowny nie trzeba mowic nic wiecej
joasia.s - Czw Wrz 23, 2010 6:10 pm

mi się podoba wygrawerone imię małżonka i data ślubu :)
SklepJubilerski - Czw Paź 14, 2010 3:32 pm

My mamy taki grawer:) Nasze imiona oraz data ślubu,uważam że jest to bardzo fajny i trafiony pomysł,bez względu na model i wzór obrączek.
Magdzik - Czw Paź 14, 2010 4:26 pm

kamilla1984, bardzo mi się podoba Wasz grawer.Poruszył moje serce [smilie=serduszka.gif]
Malena - Czw Paź 14, 2010 7:21 pm

kamilla1984 napisał/a:
Kiedy spojrzysz-pamiętaj


hmm, brzmi trochę groźnie, jak ostrzeżenie...:)

Justyss - Czw Paź 14, 2010 8:40 pm

my byśmy chcieli "Miłość, wierność, uczciwość 20.08.2011" tylko nie wiem czy nie będzie za dlugie :-?
Magdzik - Pią Paź 15, 2010 5:58 pm

Justyss napisał/a:
Miłość, wierność, uczciwość 20.08.2011"

Też fajne albo "wiara,nadzieja,miłość" też można :P

Justyss - Pią Paź 15, 2010 6:06 pm

Magdzik napisał/a:
Justyss napisał/a:
Miłość, wierność, uczciwość 20.08.2011"

Też fajne albo "wiara,nadzieja,miłość" też można :P

fajnie, ale my chcieliśmy słowa z przysięgi :) kiedyś wyczytałam to na forum i strasznie spodobał nam się ten pomysł :smile:

SilverLady - Sob Paź 16, 2010 2:06 pm

My mamy wygrawerowane po prostu małe serduszko i datę ślubu :) dłuższe napisy nas nie przekonywały
ART DECO JUBILER - Pon Paź 25, 2010 6:57 pm

Dłuższe napisy nie wygladaja zbyt estetycznie na obraczce,często sa nieczytelne. Dlatego najlepiej wygrawerowac coś symbolicznego,jak np datę ślubu oraz imiona młodych.
anooleczka - Pią Sty 28, 2011 7:15 pm

My chyba bedziemy miec:
Naviga et me ama (Żegluj i kochaj mnie) +data

Malena - Pią Sty 28, 2011 10:27 pm

anooleczka, bardzo ładny i oryginalny grawer:)

U nas ostatecznie stanęło na nothing else matters, jesteśmy bardzo zadowoleni:)

robocator - Sob Sty 29, 2011 10:03 pm

witam :) strasznie ki te wasze wpisy namieszały... ale my sie chyba zdecydujemy na:
chwilo trwaj 13.08.2011
albo zawsze tak na mnie patrz... tylko nie wiem czy sie zmieści:)

Dobi - Nie Sty 30, 2011 8:47 am

My zamówiliśmy datę ślubu i imiona:
- Agniesia - na mojej obrączce,
- Dobiś - na obrączce Agnieszki :lol:

robocator - Nie Sty 30, 2011 1:10 pm

z imionami byłoby najprościej... tylko ja nie znoszę swojego imienia ;/ a mój J. właściwie go nie używa - mamy milion określeń, żeby sie do siebie zwrócić, ale też żadnych stałych misiaczków- tygrysków czy innych ;/ :smile:
marciami - Nie Sty 30, 2011 8:07 pm

a my chyba incijały nasze plus data ślubu :D co by mój Luby nie zapominał o rocznicach 8) hihi :twisted:
Magdzik - Czw Cze 16, 2011 9:17 am

My chyba teraz do cywilnego zrobimy grawer samych imion a jak będziemy brali kiedyś ślub kościelny to oddamy do dorobienia daty :roll:
Marcka - Czw Cze 16, 2011 8:05 pm

u nas po burzliwych negocjacjach ;) ustaliliśmy taki napis:
Marcin, Ty jesteś wszystkim 6.08.11
Marta, wszystko jest Tobą 6.08.11
i w sumie miało być bez imion ale Pan jubiler zaproponował, że jak się zmieści to było by ładniej, no i o dziwo się zmieściło :smile:

e_linka2 - Pią Cze 17, 2011 6:57 am

My mamy ten sam tekst: Ty jesteś wszystkim i wszystko jest Tobą :) Jak odebraliśmy obrączki to widzę, że zmieściłaby się jeszcze data, tak więc może za jakiś czas dodatkowo poprosimy o jej wygrawerowanie :) I również będzie to 6.08.2011 :)
Magdzik - Pią Cze 17, 2011 8:27 am

Dziewczyny a ile płaciłyście od jednego znaku? Bo nie mam zielonego pojęcia jak to liczą :roll:
Bian - Pią Cze 17, 2011 9:46 am

Magdzik, bardzo często grawer jest w cenie obrączek po prostu.

U nas jest:
Ciut poezji... 11.09.2010
Ciut prozy... 11.09.2010

M4rcysi4 - Pon Cze 20, 2011 7:53 pm

U nas na obu jest identyczny grawer: Martynka "znak dwa serca" Piotruś 08.09.2012
Malena - Wto Cze 21, 2011 11:42 am

Bian, cudowny grawr!
agulka1989 - Wto Cze 21, 2011 11:55 am

U nas ostatecznie stanęło na "Tylko mnie kochaj..." :)
ava - Wto Cze 21, 2011 12:05 pm

Magdzik, tak jak napisała Bian
Bian napisał/a:
bardzo często grawer jest w cenie obrączek po prostu
Grawer zazwyczaj jest gratis, u nas też zasadniczo tak było, musieliśmy jednak dopłacić za "znak niestandardowy" czyli symbol "&" - 2x15 zł :roll:
Piniu - Sro Cze 22, 2011 7:53 pm

my sie zastanawialismy miedzy Together Forever a carpie diem together, ale nie powiemy co wybralismy;)
Malena - Czw Cze 23, 2011 9:52 am

Piniu napisał/a:
carpie diem together


to brzmi trochę głupio, może lepiej samo carpe diem??

ola88 - Czw Cze 23, 2011 10:47 am

Malena napisał/a:

Piniu napisał/a:
carpie diem together


to brzmi trochę głupio,
nie ma co łączyć dwóch języków...
Równie dobrze by mogło być: carpe diem zusammen..

MalaJu - Czw Cze 23, 2011 12:12 pm

Cytat:
Równie dobrze by mogło być: carpe diem zusammen..

albo carpe diem juntos :)

ART DECO JUBILER - Czw Cze 23, 2011 5:06 pm

No tak,ale nie wiem czy jest sens takich połączeń,dla mnie mocno średni i jeżeli już to lepiej trzymać się tylko łaciny. Wg mnie wtedy taki napis wygląda zdecydowanie najlepiej.
risonia - Pon Paź 10, 2011 9:10 am

A u nas nie ma daty ani imion tylko prosty napis Ty i Ja na obu taki sam :)
alienek - Pon Paź 10, 2011 10:29 am

a u nas żona ma moje imię i datę ślubu a ja mam jej i datę ślubu ozdobną czcionką pisane :D
Meerkat - Pon Paź 10, 2011 12:16 pm

A my mamy swoje imiona i datę - tzn oboje mamy swoje imię i małżonka
dżoana - Sro Paź 12, 2011 6:49 pm

My pewnie będziemy mieli datę ślubu- mój P. ma szczególny talent do zapominania :)
antonka - Pią Paź 14, 2011 1:38 pm

Malena napisał/a:
Piniu napisał/a:
carpie diem together


to brzmi trochę głupio, może lepiej samo carpe diem??


no coś tu zgrzyta

ART DECO JUBILER - Pon Lis 28, 2011 11:50 am

To chyba oznacza to samo,prawda? Pewnie wkradł sie błąd w pisowni. A odnośnie napisów na obrączkach,to polecam ten wątek
http://www.forum.wesele-l...p=558547#558547

Pit_20 - Czw Gru 01, 2011 10:45 pm

imiona i data wystarczy
anooleczka - Pią Gru 02, 2011 11:15 am


ewa.krzys - Czw Sty 05, 2012 2:26 pm

U nas bez szaleństw: na mojej obrączce "Krzyś 08.09.2012", na Jego obrączce "Efcia 08.09.2012" :)
Zuza12345 - Pon Sty 23, 2012 4:54 pm

MY postawiliśmy na klasykę zarówno we wzorze obrączek jak i grawerze.. czyli "imię i data"
olivka_ja - Wto Sty 24, 2012 9:37 am

my też postawiliśmy na imię i datę
oreska - Wto Sty 24, 2012 12:53 pm

u nas:
moja obrączka - imię narzeczonego i moje i data
obrączka narzeczonego - imię moje i narzeczonego i data :)

momo - Wto Sty 24, 2012 2:23 pm

A my zrezygnowaliśmy z graweru. Wymyśliłam sobie (może głupio i naiwnie), że na starość przekażemy obrączki potomkom i wtedy napis mógłby stanowić problem...
Karolina1984 - Wto Sty 24, 2012 2:25 pm

A my mamy tylko "30 czerwca 2012 r."

Przekazać nie przekażemy obrączek, bo to srebro z cienkim złotym paskiem, więc wartość żadna :)

calipsoo - Wto Sty 24, 2012 9:30 pm

A my mamy paremię łacińską : "Amor vincit omnia" (miłość wszystko zwycięża) i datę 8.09.2012. Na pierścionku zaręczynowym mój Narzeczony tez mi wygrawerował sentencję łacińską "Si vis amari, ama" (jeśli chcesz być kochanym, kochaj) Seneki. :)
e_linka2 - Wto Sty 24, 2012 10:44 pm

Karolina1984 napisał/a:

Przekazać nie przekażemy obrączek, bo to srebro z cienkim złotym paskiem, więc wartość żadna :)


Wartość materialna może nie największa, ale przecież nie to się liczy - ich wartość sentymentalna po kilkunastu latach na pewno będzie bardzo duża :)

PaulinaS - Czw Sty 26, 2012 4:09 pm

My zdecydowaliśmy się na taki grawer:

Z miłości... 01.09.2012

:wink:

demonka - Pon Sty 30, 2012 1:52 pm

a mnie się najbardziej podoba pomysł z grawerem imienia żony/męża i datą ślubu, to mi podkreśla taką wzajemną "przynależność", oddanie właśnie tej jednej osobie ;)
grejpfrut - Pią Lut 03, 2012 10:14 pm

bardzo mi się podoba pomysł PaulinaS (zwłaszcza z perspektywy tego jak to gdzieś wytłumaczyłaś :) ) u nas będzie pewnie po prostu "11 X" :)
Pazdziernikowa - Sob Lut 04, 2012 12:43 am

my nie zdecydowaliśmy sie na tradycyjny: imię i data bo stweirdzilismy, że raczej będizemy pamiętać swoje imiona :) małzonek na gorąco przy zamawianiu obrączek wypalil ze on chce miec napis: Game over i date... i tak zostało. Teraz żałuję bo to mało poważne jednak, teraz wybrałabym coś bardziej od serca ;)
agacionek - Sob Lut 11, 2012 9:46 am

Mnie się tez bardziej podobaja sentencje na obraczkach, myśleliśmy o: "Bądź a klęknę" i data,
lub

"Moje Kocham 18.08.2012"
"Twoje chcę 18.08.2012"

MadMar - Pon Lut 13, 2012 12:30 am

nie chcieliśmy tradycyjnej daty i imion, bo
Pazdziernikowa napisał/a:
raczej będizemy pamiętać swoje imiona

dlatego zdecydowaliśmy się na kawałek tekstu piosenki 'NASZEGO' zespołu - oboje kochamy Dżem, dlatego na jednej obrączce będzie
w życiu piękne sąa na drugiej tylko chwile to będzie przede wszystkim nasze, a poza tym RAZEM będzie tworzyło całość :) całość idealną- coś jak powinno być z małżeństwem!

Morfii - Czw Lut 16, 2012 11:03 am

My mamy coś takiego:
Na zawsze IKA 15.X.2011
Na zawsze AKU 15.X.2011



Iva - Nie Lut 19, 2012 8:51 pm

My chcemy datę ślubu i oba nasze imiona na każdej z obrączek. Zawsze (prawie) wszystko robimy razem, więc imion nie chcemy rozdzielać :wink: Tylko nie wiemy jeszcze czy całość tekstu się zmieści...
grejpfrut - Pon Wrz 10, 2012 3:15 pm

Rozbrajające ;)




Patrycja11 - Pon Wrz 10, 2012 5:03 pm

My mamy naszą datę ślubu i nasze imiona.
Idari - Wto Wrz 11, 2012 12:23 pm

My zdecydowaliśmy się wygrawerować datę ślubu i nasze pseudonimy.
Julia89 - Sob Wrz 22, 2012 5:49 pm

My imiona i datę, tylko jeszcze nie wiem jaką czcionkę wybrać.
aniuniai - Nie Lis 11, 2012 10:45 am

My bedziemy miec Niech sie wali caly swiat i date na obu.
basia.nowak - Czw Lis 15, 2012 2:35 pm

My chcemy mieć nasze imiona oraz datę ślubu :) NA szczęście ammy krótkie imiona :) hihihi :)
vendi - Czw Lis 15, 2012 2:46 pm

My będziemy mieć "Kocham Cię" i data ślubu :)
woszek - Czw Lis 15, 2012 6:45 pm

My mamy na obrączkach datę ślubu i nasze imiona, więcej by się chyba nie zmieściło :)
Mimius - Sob Sty 26, 2013 7:04 pm

woszek napisał/a:
My mamy na obrączkach datę ślubu i nasze imiona, więcej by się chyba nie zmieściło :)


U nas tak samo :D

Żona Juliana - Sro Lut 27, 2013 4:15 pm

U nas data ślubu, ale uważam zrobiliśmy błąd, obrączki na zamówienie z diamencikami i złoto 585. Strasznie się rysuje, wyciera. Starsza siostra brała ślub prawie 6 lat wcześniej niż ja, czyli jej teraz mają 9 lat, nasze 3 lata i jej o niebo lepiej wyglądają od naszych. Z tym, że ona obrączki ma z "trzysetki" - "najmniej wartościowe" ale najtwardsze. I uważam, że zrobiłam błąd, że się jej nie posłuchałam
śnieżka - Czw Lut 28, 2013 11:39 am

A my mamy 'Na zawsze razem' i datę ślubu :)
białyTulipan - Czw Lut 28, 2013 10:33 pm

My na naszych wygrawerowaliśmy jedno zdanie podzielone na pół:
na Jego: Dopóki śmierć...
na mojej: ...nas nie rozłączy :smile:

M4rcysi4 - Czw Lut 28, 2013 10:42 pm

białyTulipan, no przyznam, że nie chciałabym mieć tej pierwszej części :ops:
madziula13893 - Nie Mar 03, 2013 11:02 am

My przed slubem mieliśmy różne pomysły a szczególnie już ja... :) ostatecznie stanęło na:

M&M 9.06.2012

zapisane delikatną czcionką i kursywą

tygrysek7773 - Nie Mar 03, 2013 8:19 pm

Swoje imiona nawzajem i datę ślubu. :)
Iris - Wto Mar 05, 2013 11:18 pm

U nas będzie "Z miłości" i data ślubu :)
SlubNaCyprze_ne - Wto Kwi 30, 2013 11:36 pm

Znajomi mają: Tobie siebie. Ja. (Tobie daję siebie. Ja.) My postawiliśmy na klasykę, data i imię. Niestety ślub przełożyliśmy o 1 dzień i mamy złą datę :)
Kilka tygodni przed ślubem okazało się, że nie zarezerwowano dla nas sali na poprawiny... (Podobno nie chcieliśmy, co było bzdurą, mieliśmy nagraną rozmowę...) Okazało się, że właścicielka ma w tym czasie lepszy interes - 4 komunie. Przełożyliśmy ślub na piątek, inna sala, poprawiny się odbyły :)

lwiątko - Sro Maj 01, 2013 1:21 pm

my też standardowo E&M i data ślubu :)
Żuczek007 - Pon Maj 06, 2013 8:56 pm

My dość skromnie : imiona i data ślubu :)
Kuna - Czw Maj 09, 2013 9:33 am

U nas jest: M&K forever i data ślubu :)
Juska - Czw Maj 09, 2013 10:27 am

A my nie będziemy mieć grawerunku :D
gosza - Czw Maj 09, 2013 10:55 pm

Iris, my mamy własnie taki grawer ... " Z miłości 15.09.2012" :wink:
Iris - Pią Maj 10, 2013 11:33 pm

gosza a to bardzo możliwe, że zainspirowałam się wpisem z Twojego dzienniczka :) bo właśnie pamiętam, że w którymś z dzienniczków wyhaczyłam ten grawer i sobie go zapisałam już rok temu i tak zostało :)
ZoltyTulipan - Sob Maj 11, 2013 11:02 am

Na mojej: Gdzie Ty...
u Łukasza: ... tam i Ja :)

Sajgonka - Pon Maj 13, 2013 6:24 pm

Romantycznie, fajny pomysł.
Paolina - Sro Lip 03, 2013 10:39 pm

Nie chcieliśmy być oryginalni: nasze imiona i data ślubu ;)
gaskaB - Pon Lip 15, 2013 10:59 pm

a ja próbuję przekonac mojego Bartka do graweru... jednak to dodaje trochę i uroku i przynależności :) i spodobał mi się bardzo pomysł Z MIŁOŚCI i data, lub GDZIE TY TAM JA po łacinie i data :)
mia2013 - Sro Lip 17, 2013 8:02 am

bardzo fajny pomysł :-)
nisia1988 - Nie Maj 03, 2015 5:09 pm

u nas rowniez tradycjnie :)
imiona i data slubu :)

kapatka - Pon Maj 04, 2015 9:44 am

U nas jest tak:
mąż ma "Składam serce..." plus data
na mojej "...w Twoje ręce" plus data
ja chciałam taką formę grawera (podzielony napis), a J. wybrał treść

alekul89 - Pon Maj 04, 2015 9:52 am

Na naszych jest "A&D serduszko data ślubu"
Dorotka_ - Pon Maj 04, 2015 10:02 am

U nas jest " D+A= 💕 14 8 14 " :)
Catylyn89 - Wto Maj 05, 2015 12:52 pm

Ja mam "Jacek :serce: 16.08.2014" mój mąż "Kasia :serce: 16.08.2014" :)
Panna Z - Wto Maj 12, 2015 9:36 am

Ja widziałam nową możliwość - graweru odcisku palca swojego i mojego na obrączkach. Kilka firm już tak robi - co o tym myślicie?

W ogóle jestem tu nowa - witam wszystkich serdecznie :)

Sajgonka - Sob Maj 30, 2015 4:56 pm

Z tego co kojarzę to już nie taka nowość, pamiętam jak ja szukałam to już było.
wielkidzien - Pon Cze 22, 2015 6:11 pm

u mnie - chyba standardowo, data ślubu i imiona tyle że zdrobnienia jakich używamy w stosunku do siebie nawzajem :) aha no i do tego serduszko małe, grawer oczywiście od wewnatrz
zuza85 - Czw Wrz 10, 2015 3:12 pm

Płaciliście dodatkowo za grawer ?
mspp - Wto Mar 01, 2016 12:50 pm

M<3P B.6.7E0 - Inicjały, serducho oraz data ślubu heksadecymalna. Jak na parę informatyków przystało :) ...
herbatnik - Wto Mar 01, 2016 2:34 pm

My nie jesteśmy oryginalni, każde z nas ma wygrawerowane imię współmałżonka i datę ślubu :)
Martusia90 - Wto Mar 01, 2016 9:21 pm

Na mojej: zakochani 16.04.2016
na jeszcze narzecznego : nierozłączni 16.04.2016

Julia_ja - Pią Mar 04, 2016 5:13 pm

Na naszych jest taki sam napis : A&M 27.06.2015
yeahman - Nie Mar 06, 2016 5:40 pm

Na mojej imię zony i data na jej imię moje i data :)
Sajgonka - Pon Maj 02, 2016 9:00 am

Czyli tradycyjnie:)
slodkalatte - Czw Lip 07, 2016 2:49 pm

my w ostatniej chwili zdecydowalismy sie na ''Na zawsze - M&M'' :-)
muffinka - Czw Cze 22, 2017 1:35 pm
Temat postu: Re: Napisy na obraczkach
Ja wolę klasycznie - nasze imiona i data ślubu :)
Staviori - Pią Gru 15, 2017 10:22 am

Również na swojej obrączce mam napisy, wersja klasyczna podobnie jak u wielu wyżej - inicjaly i datę ślubu.

usunięto podpis z reklamą. Dorotka_


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group