Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Zaproszenia - Materiały do własnej produkcji zaproszeń

Asia - Czw Paź 23, 2003 10:37 am
Temat postu: Materiały do własnej produkcji zaproszeń
Dziewczyny, gdzie kupić papier na zaproszenia ślubne?
Byłam w firmie "Jakon", ale tam trzeba kupić min. 10 arkuszy A-1 (arkusz A-1 kosztuje troszkę ponad 5 zł + VAT).
Tyle arkuszy to dla mnie zbyt dużo, bo już trochę papieru mam. Znacie moze inne miejsca, gdzie jest papier na zaproszenia?
Pozdrawiam.

Madlen_ - Czw Paź 23, 2003 10:44 am

Co prawda ja nie kupowałam papieru do zaproszeń, ale kupowałam papier na karteczki na stól.

To było róg Nawrot a Sienkiewicza.
Kupujesz tam paczuszki chyba po 20 arkuszy A4.

Zajrzyj też do hurtowni papieru "Plak" ul. Tuwima 76.

Asia - Czw Paź 23, 2003 10:48 am

Galionko, pamiętasz może jaka byłą cena paieru w miejscach, które podałaś?
Madlen_ - Czw Paź 23, 2003 10:56 am

Nie pamiętam to było ponad 1,5 roku temu.....ale mało ok 20zł.
Ale nie jestem pewna.

laurena - Czw Paź 23, 2003 11:55 am

bardzo duzy wybor papieru jest na placu schillera przy hortexie "studio papier" sprzedaja na pojedyncze arkusze a4, cena juz od 15 gr za szt
kryszka - Czw Paź 23, 2003 6:24 pm

Podobne papiery jak w "Studio papier" mają w sklepie papierniczych na rogu Sienkiewicza i Nawrot o którym mówiła Galionka. Arkusz papieru rozmiaru 70 x 100 cm kosztuje około 4-5 złotych. Mają też papier czerpany, ale nie pamiętam za ile. :?
Asia - Pią Paź 24, 2003 8:22 am

Dziękuję, pójdę wiec tam gdzie mówicie.
A jeśłi ktoś potrzebuje do zaproszeń dodatki pasmnateryjne to wielka hutrownia jest na Północnej przy Kilińskiego. Ogromna!

Asia - Sro Paź 29, 2003 2:16 pm

Byłam wczoraj w sklepie róg Nawrót a Sienkiewicza. Arkusz 70 /100 cm kosztuje 0k. 4,50 i jest jeszcze 5% zniżki dla studentów!
Ale wybór nie jest zbyt duży jest wiele kolorów ale przeważnie bez faktury.

kryszka - Sro Kwi 28, 2004 7:35 pm

Jest jeszcze sklep dla plastyków "Matejko" na ?wirki pomiędzy Sienkiewicza a Piotrkowską. Duży wybór przeróżnych papierów, a nawet duże arkusze na passepartou.
olenka - Sro Kwi 28, 2004 11:08 pm

A ja polecam sklepik A4. Piotrkowska 111 lub 113 nie pamietam dokładnie. Na Piotrwskiej 113/115 jest to samo tylko papier w dużych formatach. Można tam dostac kolorową kalke, nawet we wzory a papier do wyboru do koloru. Dobre ceny:)
kryszka - Sro Kwi 28, 2004 11:50 pm

Super że podałaś ten adres Olu, bo już dawno polecił mi ten sklep facet z Matejki, tylko nie wiedział dokładnie gdzie jest, a ja nie znalazłam.
kryszka - Czw Kwi 29, 2004 12:10 am

Wkleję tutaj jeszcze adres który podała Asia w poście o kopertach:

Asia napisał/a:
Hurtownia papieru jest w Pabianicach przy ul. Piłsudskiego 3F tel. 213 06 40. Prowadzą sprzedaż również w detalu.

olenka - Czw Kwi 29, 2004 10:33 am

Dziewczyny ten sklepik A4 jest dobrze zakamuflowany:) Moge wytłumaczyc jak dość. Trzeba wejśc w brame (podcienia) vis a vi (jak to sie pisze?:)) pasażu Szylera:) Horteks. Taka okratowana (szare kraty) potem podwórkirm prosto po lewo w ruderze jes ten z duzymi formatami. a po prawo wchodzac za taka ala kamieniczke jes ukrytu A4. A jak by co zapytac w tym z duzymi papierami, Pan sprzedawca uprzejmnie poprowadzi:)

Jade tam dokupic papieru w piatek, zrobie sobie jeszce podziekowania dla gosci za zabawe i prezenty:)

Asia - Czw Kwi 29, 2004 3:21 pm

olenka napisał/a:
Jade tam dokupic papieru w piatek, zrobie sobie jeszce podziekowania dla gosci za zabawe i prezenty:)


Oleńko, podziekowania dajesz gościom razem z ciastem?

olenka - Czw Kwi 29, 2004 6:55 pm

Tak właśnie sobie Asiu wymyśliłam:) Do ciasta mam upatrzone takie jednorazowe pojemniczk i chyba dołacze do tego podziekowanie elegancko przywiazane wstążeczką:)

Bo jak znajac zycie nie wysle ich poczta "bo jakoś tak..."

Asia - Czw Kwi 29, 2004 7:59 pm

olenka napisał/a:
Do ciasta mam upatrzone takie jednorazowe pojemniczk i chyba dołacze do tego podziekowanie elegancko przywiazane wstążeczką


Oleńko, gdzie widziałaś takie pojemniczki i w jakiej cenie? Sklep z takimi rzeczami jest na rogu Kilińskiego i Przybyszewskiego. Wstapię tam kiedyś i tez sprawdzę w jakiej są cenie.

Sisi - Sro Cze 16, 2004 12:49 pm
Temat postu: Materiały do własnej produkcji zaproszeń
Oglądamy zaproszenia i jakos nic (taniego) nas nie urzekło. Dzisiaj postanowiłam zrobić sama. Mam kilka pomysłów, ale nie wiem, czy są do zrealizowania.
:arrow: Czy i gdzie w Łodzi można dostać ładną, ozdobną kalkę? Ewentualnie gładką? Ile kosztuje i w jakich ilościach trzeba kupić?
:arrow: Gdzie można dostać nożyczki dekoracyjne i w jakich cenach?
:arrow: dodatki pasmanteryjne wiem z postów Asi, że na Północnej, czy są tam płaskie kwaituszki?? W jakiej cenie??
:arrow: Czy gdzieś w Łodzi potną mi papier wg moich potrzeb (najlepiej gratis)
Dzięki.

Edyta - Sro Cze 16, 2004 1:10 pm

:arrow: Nożyczki dekoracyjne też dostaniesz na Północnej (tylko jak ja tam byłam jakieś 4 miesiące temu to kosztowały ok. 100zł - jakaś dobra firma), ale przejedź się tam , może mają coś tańszego.
Proponuję zobaczyć w jakimś sklepie papierniczym lub w hurtowniach z dodatkami krawieckimi.

:arrow: Płaskie kwiatuszki są napewno na Północnej. Niestety nie pamiętam ceny. Są sprzedawane w paczkach.

:arrow: Papier potną w drukarni (nie orientuję się zbytnio)

olenka - Sro Cze 16, 2004 2:52 pm

Sisi nozyczki kupiłam za cale 6zł na Piotrkowskiej w sklepie papierniczym "Cztery Smoki" chyba tak sie nnazywa z głowamim smoków nw wystswie sa maskotki rózne. Był duzy wybór tak z 5-6 róznych:)
a o kalce i papierze pisałam tu w dziale w temacie "własnoręczne" nie umiem poszukac linka i wkleic ale sobie poczytaj:)

Asia - Sro Cze 16, 2004 3:47 pm

Sisi, w hurtowni na Północnej są różne kwiatuszki, kokardeczki itp. Ale sprzedawane są w sporych paczkach, chyba po 250 sztuk. Tylko niektóre wzory pakowane były w mniejsze paczuszki.
Jeśli masz sporo zaproszeń do zrobienia (a na pewno na slub i wesele łacznie trochę się ich uzbiera), to nie wiem czy zdażysz, bo to jest naprawdę ogromnie pracochłonne i żmudne.

kryszka - Czw Cze 17, 2004 12:35 am
Temat postu: Re: Materiały do własnej produkcji
Sisi napisał/a:
:arrow: Czy i gdzie w Łodzi można dostać ładną, ozdobną kalkę? Ewentualnie gładką? Ile kosztuje i w jakich ilościach trzeba kupić?

Kalka w arkuszach B1 (70x100 cm) jest w sklepie A4 na przeciwko "Hortexu" (tylko tym większym). Jest zwykła biała techniczna (gładka) i biała w paski lub kółeczka. Arkusz kosztuje ok. 3,66 zł. Nigdzie indziej nie widziałam kalki w takich dużych arkuszach.
Tak jak Olenka pisała w mniejszym sklepie kalki są formatu A4, w 4 kolorach, w cenie ok. 80 gr za sztukę. Podobnie w "Matejce" na ?wirki.
Kupujesz na pojedyncze sztuki. :) Tutaj jest link o którym pisała Olenka: http://www.forum.wesele-l...er=asc&start=20.

Sisi napisał/a:
:arrow: Gdzie można dostać nożyczki dekoracyjne i w jakich cenach?

Ja kupiłam je dzisiaj w sklepie papierniczym obok "Quo vadisu", firmy Lerlitz za 8 zł. Widziałam też w sklepie z ramkami i art. dla plastyków na Zachodniej przy Teatrze Nowym, w cenie 16 zł (wyglądają solidnie i są większe od tych tanich).

Sisi napisał/a:
:arrow: Czy gdzieś w Łodzi potną mi papier wg moich potrzeb (najlepiej gratis)

Nie pytałam się, ale ja tnę duże arkusze sama scyzorykiem do papieru. Grunt to dobre miejsce pracy. Ja zajęłam w tym celu cały jeden pokój w pracy. ;) I długa linijka, wychodzi naprawdę równo, tylko trzeba mieć czas i ochotę.

suhotnikowa - Sro Lip 21, 2004 6:55 pm

Banalne pytanie...Co to są nożyczki dekoracyjne?? :roll: czym różnią się od normalnych?? :roll: i wszytsko inne co na ich temat wiecie....
Jakoś plastykę zawsze omijałam szerokim łukiem - w liceum, gdzie mieliśmy możliwość wyboru, byłamw grupie muzycznej :lol: :lol: Ale ambitnie postanowiliśmy z Moim K. robić samemu zaproszenia, stąd moje pytanie...

Asia - Sro Lip 21, 2004 8:16 pm

suhotnikowa napisał/a:
Banalne pytanie...Co to są nożyczki dekoracyjne?? :roll: czym różnią się od normalnych?? :roll: i wszytsko inne co na ich temat wiecie....
Jakoś plastykę zawsze omijałam szerokim łukiem - w liceum, gdzie mieliśmy możliwość wyboru, byłamw grupie muzycznej :lol: :lol: Ale ambitnie postanowiliśmy z Moim K. robić samemu zaproszenia, stąd moje pytanie...


Nożeyczki, o które pytasz nie mają prostych ostrzy lecz np. ząbkowane lub falowane. Miejsce cięcia nie jest więc proste, lecz np w ząbki.

suhotnikowa - Sro Lip 21, 2004 8:52 pm

Asia napisał/a:
suhotnikowa napisał/a:
Banalne pytanie...Co to są nożyczki dekoracyjne?? :roll: czym różnią się od normalnych?? :roll: i wszytsko inne co na ich temat wiecie....
Jakoś plastykę zawsze omijałam szerokim łukiem - w liceum, gdzie mieliśmy możliwość wyboru, byłamw grupie muzycznej :lol: :lol: Ale ambitnie postanowiliśmy z Moim K. robić samemu zaproszenia, stąd moje pytanie...


Nożeyczki, o które pytasz nie mają prostych ostrzy lecz np. ząbkowane lub falowane. Miejsce cięcia nie jest więc proste, lecz np w ząbki.

Super!!! Dziękuję za pomoc :)
To jutro czeka nas wizyta w sklepie dla plastyków :D :)

Asia - Sro Lip 21, 2004 9:48 pm

suhotnikowa napisał/a:
To jutro czeka nas wizyta w sklepie dla plastyków :D :)

Myślę, że o nożyczki z ząblami warto pytac w papierniach. Są tam często, a pewnie będą tańsze niż profesjonalne dla plastyków.

suhotnikowa - Czw Lip 22, 2004 6:46 am

Asia napisał/a:
suhotnikowa napisał/a:
To jutro czeka nas wizyta w sklepie dla plastyków :D :)

Myślę, że o nożyczki z ząblami warto pytac w papierniach. Są tam często, a pewnie będą tańsze niż profesjonalne dla plastyków.

Dziękuję!!!!!!!!!
ostatnio jestem troszku "zakręcona", więc dziękuję za rady :D :D

tweety - Czw Lip 22, 2004 3:12 pm

Ja swoje kupiłam w jednym z tych sklepow wszystko za 5 zl.
Asia - Czw Lip 22, 2004 9:28 pm

Podobno na giełdzie kwiatowej są po 2,50zł. Wybieram się tam w sobotę, to zwrócę uwagę.
Agni - Pią Lut 04, 2005 1:47 pm

uściślam adresy sklepów:

A4 brama Piotrkowska 111 - widać od razu szyld po prawej stronie..(na przeciwko Hortexu)
obecne ceny: od 61gr.arkusz-karton, od 34gr/arkusz kalka na laser.

Duży Format - Piotrkowska 113 - to brama gdzie wchodzi się przez kratę (na przeciwko pasażu) - również różne przyrządy do papieru jak nożyk do papieru (1.50,- :) )

pozatym polecam dalej idąc Smoki: nożyce długie 25cm - 7zł.

i pasmanteria na Struga 4 - duży wybór wstążęczek i innych drobiazgów więc nie trzeba jezdzić do hurtowni: wstążka 3mm(taka do zawiązania na zaproszeniach) 20gr/m : białe, złote, ecru, czerwone, czarne...
wstążki szerokie prześwitujące też..

thiti - Nie Lut 20, 2005 12:57 pm

poszukuję gotowych szalonów z drobnymi wzorkami
coś takiego jak do malowania paznokci
nie wiecie gdzie to można kupić??

opium - Nie Lut 20, 2005 7:14 pm

Mam takie pytanie, czy te magiczne nożyce to tną w ząbki (czyli na ostro) czy w fale?
thiti - Nie Lut 20, 2005 8:43 pm

czy wie ktoś może, gdzie w Łodzi znajduje się sklep z artykułami dla plastyków?
chodzi mi np. o farbki witrażowe i inne tego typu pierdoły?

Opium, nożyce z tego co się orientują są i takie i takie
zależy jakie kupisz...

kryszka - Nie Lut 20, 2005 9:51 pm

thiti napisał/a:
czy wie ktoś może, gdzie w Łodzi znajduje się sklep z artykułami dla plastyków?

:arrow: Matejko" na ?wirki i Wigury pomiędzy Sienkiewicza a Piotrkowską
:arrow: Wólczańska przy Kopernika (przy XXI LO)
:arrow: A4 na Piotrkowskiej naprzeciwko Hortexu




Opium - nożyce są różne. Ja kupiłam takie w fale i takie tnące coś a'la stare zdjęcia:


opium - Nie Lut 20, 2005 10:15 pm

Kryszka - dziękuję, jesteś WIELKA :)
joa - Nie Lut 20, 2005 11:48 pm

thiti napisał/a:
poszukuję gotowych szalonów z drobnymi wzorkami
coś takiego jak do malowania paznokci
nie wiecie gdzie to można kupić??



Ja widzialam takie dziwne rzeczy w Rossmanie na Narutowicza.To było w okolicy Bozego Narodzenia-ale były tam takie wcinaki -cos jak zszywacz-ale robiło dziurki w gwiazdkie i wzorki-oraz chyba takie stempelki w "kompatybilne" motywy.
To kosztowało z 5-7 PLN.Moze jeszcze tam wisi?

Agni - Pon Lut 21, 2005 9:03 am

kryszka napisał/a:
thiti napisał/a:
czy wie ktoś może, gdzie w Łodzi znajduje się sklep z artykułami dla plastyków?

:arrow: Matejko" na ?wirki i Wigury pomiędzy Sienkiewicza a Piotrkowską
:arrow: Wólczańska przy Kopernika (przy XXI LO)
:arrow: A4 na Piotrkowskiej naprzeciwko Hortexu



w A4 są tylko kartony A4(ewentualnie kleje i nożyczki) więc trudno to nazwac sklepem dla plastyków - juz prędzej duzy format w bramie wcześniej..

Do Matejki i Wólczańskiej trzeba dodać:
bardzo duży sklep na ?eligowskiego - dojść najlepiej od Zielonej (tramwaj 9,13) na parterze bloku który stoi szczytem do Zielonej.

opium - Pon Lut 21, 2005 9:24 am

A czy wiecie może gdzie można dostać takie ozdoby imitujące suszone listki, takie przezroczyste?


albo inne dodatki, ale z serii bardziej naturalnych?

joa - Pon Lut 21, 2005 5:24 pm

opium napisał/a:
A czy wiecie może gdzie można dostać takie ozdoby imitujące suszone listki, takie przezroczyste?


Wiecie, wiecie :)
Opium-jest taka hurtownia na Książka-to jest boczna od ....Strykowaskiej? Chyba tak, ta ulica , ktora jedzie sie a Łodzi do Wawy pŁowicz-to Strykowska.Chyba kawałek przed zajazdem na Rogach.
To jest hurtownia ozd na choinke i roznych bajerow florystycznych.Widzialam tam takie suszki.

kryszka - Pon Lut 21, 2005 6:02 pm

Agni napisał/a:
w A4 są tylko kartony A4(ewentualnie kleje i nożyczki) więc trudno to nazwac sklepem dla plastyków - juz prędzej duzy format w bramie wcześniej..

Właśnie o ten drugi sklep mi chodziło. :) Dla mnie to jedno i to samo, bo i właściciel ten sam.

opium - Pon Lut 21, 2005 8:44 pm

joa napisał/a:
Wiecie, wiecie :)
Opium-jest taka hurtownia na Książka-to jest boczna od ....Strykowaskiej? Chyba tak, ta ulica , ktora jedzie sie a Łodzi do Wawy pŁowicz-to Strykowska.Chyba kawałek przed zajazdem na Rogach.
To jest hurtownia ozd na choinke i roznych bajerow florystycznych.Widzialam tam takie suszki.

dziękuję :)
znasz może numer ulicy albo chociaż nazwę sklepu?

joa - Pon Lut 21, 2005 10:25 pm

A. Książka 25 , Łódź, HORTUS. tel.: (042) 659-77-62.

To to.
Szukałam długo, to jest w takim budynku gospodarczym, jakies 200 mestrów od Strykowskiej, po prawej stronie, sa tabliece "hurtownia " + na terenie tej posesji sa szklarnie.
Myśle, ze też mozna takie suszki znależć na gieldzie kwaiatów na Teresy

[ Dodano: Pon Lut 21, 2005 10:27 pm ]
A sklep dla plastyków -najstarszy chyba -jest na ul. Zeligowskiego /miedzy Zielona a 1-ego Maja/

thiti - Pon Lut 21, 2005 11:07 pm

dzięki dziewczyny za pomoc :iconpray:
na pewno wyruszę na poszukiwania,a orientujecie się może czy pracują w soboty??

opium - Wto Lut 22, 2005 8:06 am

Super, dzięki :dance:
strawberrytea - Sro Sie 24, 2005 9:07 pm

galionka napisał/a:
Zajrzyj też do hurtowni papieru "Plak" ul. Tuwima 76.


podaję adres i telefon:
Plak-Papier
(0-42) 676 22 04
90-026 Łódź, Tuwima 76
- godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek: 10-17

[ Dodano: Pon Sie 29, 2005 8:22 pm ]
a tak w ogóle to polecam najbardziej hurtownię papieru w bramie na Piotrkowskiej - tam gdzie Verte. Format B1 kosztuje nie całe 5 zł, duuuży wybór kolorów.
Natomiast kartony białe i ecru, w formacie A4, z rózną fakturą (paseczki, faktura płotna, bandaz itd) mozna kupic na Brukowej 6 w Parrocie - 20 kartek A4 kosztuje tam 10 zł.

Maggda - Czw Sty 12, 2006 10:38 pm

Jak cudownie, że tu się znalazłam :)
Bo dziś byliśmy oglądać zaproszenia i fajnie, ale wychodzi straaasznie drogo :( . I chyba będziemy sami robić, choć mój Miś stawia opory twierdząc, że nie mamy czasu :( . Ale wyruszam jutro na rajd po sklepach :)
Dzięki za namiary, doświadczone forumowiczki :)

anna_b - Sro Mar 15, 2006 4:40 pm

Pisałam już o tym sklepie dla plastyków przy okazji zaproszeń wykonywanych własnoręcznie, ale tutaj też na pewno się przyda :lol: :
"sklep plastyka" na ul. Franciszkańskiej, na wprost ASP - Wydział Edukacji Wizualnej, ul. ul. Franciszkańska 76/78



Pare spostrzeżeń z mojej wczorajszej wycieczki po sklepach:
:arrow: "Papier-servie" na Placu Schillera (dokładny adres: Piotrkowska 112) - bardzo duży wybór papieru w wielu formatach i kolorach :lol: Kolorowe kartony brystolu formatu B1 zaczynają się tak od 4 zł w górę. Kalkę formatu A1 można dostać tylko białą (2,10 zł). Natomiast w formacie A4: białą, kremową i czerwoną - koszt 0,49 zł. Koperty - my szukaliśmy kwadratowych (ok. 1,55cm*1,55cm), więc skupialiśmy się głównie na nich, nie za bogaty wybór. Brak nożyczek i dziurkaczy ozdobnych (tj. tnących i dziurkujących nietypowo :mrgreen: )
:arrow: "A4" Piotrkowska 115 i 113 - jeden mały sklepik, drugi większy (obydwa w branie, nie przy samej ulicy). W tym mniejszym sklepie ogromny wybór papieru formatu A4 - różna faktura, grubość, kolor i co tam komu przyjdzie do główki :twisted: Papier gruby kolorowy tak od 60 groszy w górę. Mają też koperty (większy wybór niż w poprzednim sklepie) - koperty kwadratowe białe kosztują 15 groszy, natomiast kwadratowe kolorowe - 1,50 zł :shock: Brak dziurkaczy i nożyczek fikuśnych :cry:
Natomiast w dużym sklepie A4 mają bardzo duży wybór papieru formatu B1 - ceny zaczynają się tak od 4,50 zł. Kalka tylko biała. Ozdobne nożyczki w cenie 19 zł, mają też dziurkacze, ale tylko 2 wzory - tulipany i ozdone rogi - nie spytałam o cenę.
:arrow: Sklep 99 smoków - Piotrkowska 64 (chyba 64 :oops: - zapomniałam spisać numer) - papieru ciekawego na zaproszenia nie widziałam, dziurkaczy ozdobnych brak, a 4 tubki kleju z brokatem kosztują 7,5 zł :!:
:arrow: Sklep na ul. Franciszkańskiej na wprost AWSP - mają nożyczki ozdobne po UWAGA: 3,90 - 4,40 zł! Cztery razy taniej niż na Piotrkowskiej czy Piłsudskiego! O dziurkaczach ozdobnych do tej pory nie słyszeli (ja ich dopiero poinformowałam, że coś takiego występuje na rynku :mrgreen: ). Co do kopert, to mają tylko formaty występujące na poczcie - na pocieszenie dodam, że gładkie białe, bez tych podkreśleń i kwadracików na kod pocztowy :mrgreen: Natomiast papieru wszelakiej maści pod dostatkiem - arkusze A4 od 60gr, format B1 - koło 6zł. Aha, jakby ktoś potrzebował nietypową ramkę na zdjęcia/obraz/wyszywankę -> robią na zamówienie i to w całkiem znośnych cenach.

Poza tym nożyczek i dziurkaczy ozdonych nie było w papierniczych na Piotrkowskiej (zaraz obok antykwariatu) blisko Centralu no i w papierniczym w samym centralu.

Mam nadzieję, że osobom, które same zamierzają wykonywać swoje zaproszenia, troszkę pomogłam. Aha, jak by była potrzeba, to w przyszłym tygodniu, ewentualnie po świętach wybieramy się z H. do hurtowni-papierni w Pabianicach, więc mogę zdać relację. Ewentualnie jak ktoś byłby czymś konkretnie zainteresowany, to proszę dać znać - zapytam

ANIA23 - Sro Cze 07, 2006 12:39 pm

BYŁAM PO PAPIER NA ZAPROSZENIA W A4, MO?E I JEST TAM WYBÓR, ALE PANI TAK MNIE DO SIEBIE ZRAZIŁA, ?E JU? WI?CEJ TAM NIE WEJD?, NAWET W OSTATECZNO?CI. PODOBNO WSZYSTKIEGO SI? TAM MO?NA DOWIEDZIEDZIE? I PORADZI?, ALE TO MO?E KTO? INNY OBSŁUGIWAŁ, JA NIE UZYSKAŁAM ?ADNEJ ODPOWIEDZI, JAK PANI STWIERDZIŁA SAMA POWINNAM WSZYSTKO WIEDZIE?. OGÓLNIE NIE POLECAM:kwasny:

[ Dodano: Sro Cze 07, 2006 1:42 pm ]
POZDROWIENIA!!! [smilie=banana.gif] [/b]

*misia* - Czw Cze 08, 2006 3:58 pm

Ja nożyczki ozdobne kupiłam na Zgierskiej w sklepie z artykułami po 4 zł, w którym aktualnie jest wszystko 50% taniej więc zapłaciłam za nie całe 2 zlote :mrgreen: Są różne wzory falowane i takie bardziej na ostro i szarpane.
A papier kupiłam w sklepie dla plastyków na Legionó 49, kartki A4 kosztują 60 groszy, więc cena jest rozsądna.

Agatka_P - Wto Cze 20, 2006 7:42 am

Byłam wczoraj w Matejce na rogu Więckowskiego i Zachodniej obok teatru Nowego. Cenny za papier kartka A4 - 80 gr, kalka A4 - 37 gr
kryszka - Wto Cze 20, 2006 8:45 am

Dla formalności - "Matejko" jest na ?wirki. Ten sklep, o którym piszesz Agatko ma jakąś inną nazwę i jest naprawdę drogi, jeśli chodzi o papier. Inne rzeczy dla plastyków jeszcze ujdą, ale papieru nie warto tam kupować.
Agatka_P - Wto Cze 20, 2006 8:48 am

Kryszka ten co ja w nim byłam też się nazywa Matejko mam ich wizytówkę i na rachunku jest nazwa otworzyli go z miesiąc temu i to nie jest ten co jest wielki napis oprawa obrazów - artykuły dla plastyków
kryszka - Wto Cze 20, 2006 9:05 am

A to sorry, niezorientowana jestem. :oops: W każdym razie papiery drogie.
Agatka_P - Pią Cze 23, 2006 10:41 am

Właśnie wyczytałam na stronie Matejki że ten sklep na Więckowskiego to jest filia
nieszka - Pon Sty 22, 2007 6:50 pm

www.matejko.com.pl/
to adres sklepu "Matejko"

NiuniaOstry - Wto Sty 30, 2007 7:29 pm

gdyby ktos nie mogl znalezc nozyczek tu jest link

http://allegro.pl/item158...rtystyczne.html

jednak na stronie allegro jest wiele innych,nawet tanszych.

Agatka_P - Czw Lut 15, 2007 2:54 pm

Orientujecie się może czy kalkę do zaproszeń można nabyć we wzorki czy są tylko gładkie, i czy papier też można dostać we wzorki?
nieszka - Sro Lut 28, 2007 10:51 am

kupujac nozyczki do ciencia ozdobnego, wybierajcie takie, ktore maja dlugie ramiona, latwiej takimi sie tnie. Przy krotkim ramieniu trzeba celowac w "zabki" , aby bylo rowno.

W poniedzialek bylam kupic papier na zaproszenia, bardzo ladne tekstury papieru sa w Pasazu Schilera.
W sklepie "A4" kupilam na probe po jednym arkuszu papieru, ktory jest metalizowany na srebno i zloto (1,80 zl sztuka). Jeszcze nie drukowalam na nim, ale zapowiada sie bardzo ciekawie.

kamilcia_1984 - Sob Mar 10, 2007 11:28 am
Temat postu: Nozyczki ozdobne
Gdyby ktoras szukala to sa nozyczki (tylko troche krotkie) w sklepie wszystko po 2,50 na Piotrkowskiej 6 (po lewej stronie idac od placu wolnosci) tna taka fale jak stare zdjecia
emilam - Nie Mar 18, 2007 7:25 pm
Temat postu: zaproszenia
gdzie można kupić serduszka do zaproszeń oprócz pasmanterii Grazka na ul. Północnej???
tam są, ale nie podobaja mi sie.

nieszka - Pon Mar 19, 2007 10:56 am

na Rzgowskiej miedzy Kurczakami a Kolumny sa sklaepy z dodatkami krawieckimi, tam powinnas je znalezc
emilam - Sro Mar 28, 2007 7:54 am

hej
nie wiecie jakim klejem mogę przykleić kalkę do kartonu, probowałam kilka i każdy przebija!!!!

mischelle22 - Wto Wrz 25, 2007 9:31 pm

Dla zainteresowanych - w Lidlu jest promocja nożyczek artystycznych do wycinania zaproszeń za 8 zł


gosiaczek316 - Czw Wrz 27, 2007 4:24 pm

Dziewczynki
Kto moze polecic klej nie przebijajacy miedzy kalka a papierem???Przymierzam sie do włąsnrecznych zaproszen i mnie niepokoi fakt ze widac klej??Pomozcie plizzzzzzzzz

Olala - Sro Paź 03, 2007 4:53 pm

emilam napisał/a:

nie wiecie jakim klejem mogę przykleić kalkę do kartonu, probowałam kilka i każdy przebija!!!!


ja tez mialam ten problem, bo moja kalka jest perlowa przeswitujaca... sprobuj dwustronnej przezroczystej tasmy klejacej. Ja musialam do zaproszenia wkleic perlowa wkladke z kalki, przykleilam w dwoch miejscach, slicznie sie trzyma i nie przebija! no i mniej roboty...

fastyna - Nie Paź 07, 2007 10:10 pm

jest taki klej nazywa się Magic (w czerwonej tubce) Jak wyschnie to robi sie bezbarwny. jest na prawdę świetny...
Anuszka - Sro Paź 24, 2007 4:21 pm

Nie wiem jaki diabeł mnie podkusił, żeby samemu robić zaproszenia...

Zaproszenia weselne wymyśliłam na papierze czerpanym A4, zwinięte w rulon, związane złotym cienkim sznurkiem, który jest spięty lakiem z naszymi inicjałami (na pewno wkleję zdjęcie, jak się tylko uporam z aparetem:)

Problem był z papierem. Kupiliśmy taki tani czerpany jasny papier (2,50 szt). Okazało się, że po wydruku na drukarce laserowej moich rodziców bardzo się ściera tekst...
Przetestowaliśmy trzy inne drukarki (w tym atramnetową, ale zacinała się na brzegach) i dopiero piąta okazała się całkiem dobra.
Ale zabrakło nam papieru (jak na złość wszyscy wykupili:/), więc mama kupiła trochę droższy (3 zł/sztuka) na próbę. Pan polecał, mówił, że to dobry papier w 100% z bawełny i miał taki ładny bananowy kolor. I to był genialny wybór!
Drukował się na każdej drukarce bez problemu, tekst się nie ścierał i wyglada pięknie.

I do tego ma bardzo ładną płócienną fakturę. Polecam Wam go bardzo, opłaca się. Lepiej zainwestować w ten droższy papier. I wyszłoby w konekwencji taniej, bo jakieś 15 kartek tego tanszego musieliśmy wyrzucić, bo się źle wydrukowały...


Projekt zrobilam w Photoshopie wykorzystujac tekst o Teatrze. Teskt do slubnych wymyslilam sama, ale nia mam zadnego teraz przy sobie, wiec na razie Wam nie zacytuje.
Z drugiej strony wydrukowalismy tekst "Zaproszenie"
Po zwinieciu i ze sznurkiem nasze zaproszenia wygladaly jak stare zwoje (ale pasowaly do klimatu, bo mialam troch sredniowieczna sukienke:)

Lak kupilismy w Matejce (2 zl/laska) i mama topila go nad swieczka i robila pieczec. Podobno najlepiej podgrzac lak w tygielku w kapieli wodnej, ale nad swieczka tez wystarczy, tylko moze troche dluzej trwa.

Pieczec do laku zrobilam w zwyklym punkcie robiacym pieczatki (Tecza na Zeromskiego, naprzeciwko WAMu). To byla pieczatka z naszymi inicjalami, kosztowala 20 zl.

Co prawda po zrobieniu jakiejs polowy zaproszen guma z inicjalami zaczela odchodzic od raczki, ale wtedy nawet robilo sie te pieczecie wygodniej (guma bez probleme odchodzila od laku po podwazeniu paznokciem).

Problem jest jednak z wyslaniem tych zaproszen, bo trzeba miec na nie pudelka. No i sa dosc pracochlonne mimo wszystko:), wiec drugi raz pewnie bym sie niezdecydowala...

Ale wychodza naprawde piekne (obieuje, ze wkleje zdjecia, cierpliwosci)...

MałaMi1 - Pon Paź 29, 2007 12:56 pm

my też zdecydowaliśmy sie na robienie zaproszeń samemu. Dzisiaj wybieram się do sklepu "Matejko" kupić parę rodzajów papieru i innych pierdułek żeby porobic kilka przykładowych i wybrać z nich to które najbardziej nam sie spodoba. Zamówiłam również kilka rzeczy (klej, dziurkacz itp) ze stronki http://panako.pl/ , może ktos również chciałby skorzystać :-)
pozdrawiam

martusiaaaaaa - Wto Paź 30, 2007 6:22 pm

Witam, ja mam pytanko gdzie moża kupić dodatki typu: kwiatuszki płaskie czy jakieś płaskie obrączki czy też gołąbki ale w znikomej ilości bo nie potrzebuje tego do zaproszeń tylko do zrobienia księgi pamiątkowej na 50 lecie ślubu dziadków i może jak ktoś robil cos takiego na taką okazję bądź ma jakiś pomysł na życzenia czy sposób jak to zrobić to proszę o pomoc bo ja na razie mam tylko wielkie chęci a pustkę w głowie.
MałaMi1 - Wto Paź 30, 2007 6:23 pm

na tej stronie , którą podałam powyżej kupowałam obrączki zarówno takie mięciutkie jak i naklejki, np 10 sztuk kosztuje 1 zł, więc wydaje mi się że to nieduzo :-) spróbuj przejrzeć te rzeczy na stronce, może coś wybierzesz...powodzonka
owieczka_foto - Sob Sty 05, 2008 8:40 pm

Anuszka napisał/a:
Pieczec do laku zrobilam w zwyklym punkcie robiacym pieczatki (Tecza na Zeromskiego, naprzeciwko WAMu). To byla pieczatka z naszymi inicjalami, kosztowala 20 zl.


Forum to jednak skarbnica wiedzy:)

Pozdrawiam

MałaMi1 - Czw Sty 24, 2008 2:03 pm

jeszcze chciałabym polecic jedno miejsce gdzie mozna kupic różne rzeczy do produkcji zaproszen- a Pani jest bardzo pomocna... jest to pasmanteria KESKA na ul.A Struga 4. Pani nawet na moja prosbę sprowadziła mi tasiemke odowiedniego koloru.... Polecam :)
anna1984 - Czw Lut 07, 2008 9:06 am

Olcia, byłam wczoraj na Struga, ale jest tam tylko pasmanteria Pająk... Hmm, troszkę drogo tam mają. Potrzebowałam bordową wstążkę, taką szyfonową, szerokość 2,5 cm. Kupiłam na razie tylko 1 m na wypróbowanie i zapłaciłam 2,80 zł :( Musze dzisiaj poszukać tańszego źródła. Może Grażka?
rusałeczka:) - Czw Lut 07, 2008 9:30 am

Mozesz sprobowac w Grazce ale na Struga jest pasmanteria obok Pajaka. Musiałas jej niezauwazyc.
kryszka - Czw Lut 07, 2008 10:14 am

Anna1984 - w Grażce kupisz całą rolkę taśmy za tyle samo co w tej pasmanterii kilka metrów. Ja za taką o której piszesz tylko ecru płaciłam ok. 7-8 zł za chyba 40 m.

I tak jak pisze rusałeczka:) - tak druga pasmanteria jest obok - ale jakby ukryta, bo okna wysoko i wejście też.

555 - Czw Lut 07, 2008 10:27 am

duze ilosci tylko w Grazce, ja tez tam kupowalam i srebrny sznureczek do zaproszen i szyfonowa wstazke do dekoracji butelek z alkoholem..
anna1984 - Czw Lut 07, 2008 10:34 am

Dzięki, dziewczyny. Pojadę do Grażki, mam nadzieję, że ceny są takie zachwycające jak piszecie :) Jeżeli nie, to zamówię na allegro. Znalazłam aukcję z taką dokładnie wstążką jak kupiłam w Pająku: http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=304189612
Pojadę tez po papiery. Po powrocie postaram się wszystko opisać, co gdzie i za ile :) Myślę, że mam trochę informacji, które mogą się przydać :)

[ Dodano: Czw Lut 07, 2008 3:19 pm ]
Mam już wszystko :)
Wzorem dla moich zaproszeń było to: http://www.zaproszenia-sl...ne/F8/F846B.jpg
W sklepie A4 i tym blisko niego (tzn. Skład farb i papieru) kupiłam papiery: jasny w cenie 61 gr w formacie A4 i jasnobordowy w arkuszu B1 w cenie 4,99 zł. Do tego w A4 Pani dobrała mi idealnie koperty, takie maleńkie 14x9 cm w kolorze takim jak jasny papier - cena 61 gr. Chciałam sprawdzić czy w Pasażu Schillera nie mają przypadkiem tańszych papierów, ale ten sklep Papier Service przestał już istnieć :(
Teraz uwaga! Mam 2 hity :D Wstążkę kupiłam w końcu w hurtowni. Szłam w kierunku Grażki ul. Północną, kiedy przed moimi oczami ukazał się napis Polimex - to też jest hurtownia. Okazało się, że moje ilości były hurtowe ;) Pan dobrał mi wstążkę szyfonową - za 2 rolki po 27 m i szer. 20 mm (tak, jednak 20, a nie 25) zapłaciłam równo... 10,08 zł :) :):) Przypominam, że wczoraj za 1 m takiej wstążki wydałam 2,80 zł :zly:
Druga dobra wiadomość: szukałam wczoraj miejsca gdzie mogłabym dać do wydrukowania nasze zaproszenia. Na początku Piotrkowskiej, prawie przy Pl. Wolności po stronie z parzystymi numerami stoi takie ogłoszenie - druk cyfrowy, reklamowy i coś tam jeszcze. Pani na początku marudziła, ale jak zobaczyła, że mój papier jest bez żadnych wytłoczeń i udziwnień, to powiedziała, że nie będzie problemu z drukiem. Za 100 stron czarnym tuszem zapłacimy... 11 zł (druk cyfrowy). Myślę, że nawet gdybym miała taką drukarkę w domu (a nie mam), to nie opłacałoby się, skoro cena nie jest bandycka 8)
Podsumowując: za 100 szt. zaproszeń koszty wyniosły 169 zł, czyli 16,90 za wszystko z nadrukiem i kopertą :) :):)
Jak wróci moja siostra, to poproszę ją, żeby cyknęła zdjęcie próbki mojego zaproszenia i wstawię w wątku "nasze zaproszenia".
Mam nadzieję, że moje informacje komuś się przydadzą :)

[ Dodano: Czw Lut 07, 2008 3:22 pm ]
Oczywiście 1,69 zł :D

klarysa - Czw Lut 07, 2008 11:26 pm

troche rzeczy do zaproszen mozna znalezc w empiku w galerii. sa serduszka, cekiny, koralik, nozyczki itd
kryszka - Pią Lut 08, 2008 9:18 am

O, właśnie, zapomniałam o tym Polimex-ie. Drugi większy jest na rogu Włókniarzy i św. Teresy.

Tyle że jak ja tam byłam to było drożej niż w Grażce.

EwaM - Nie Lut 10, 2008 5:47 pm

Sklep Polimexu na ?w. Teresy to główna siedziba. Oprócz tego mają też filie własnie na Północnej, w Poznaniu oraz w Rzgowie. Oczywiście największy wybór jest na św. Teresy. Wiem też, że w Rzgowie Polimex buduje nową halę, ale pewnie nie zdąrzą przed naszymi ślubami. Grażka ma hurtownię na Północnej, w Poznaniu i od niedawna w Rzgowie - nowa hala. Wydaje mi się, że Polimex nastawia się głównie na tkaniny i dzianiny, a Grażka na dodatki - ale moge się mylić. W Polimexie jest też szeroki wybór kolorystyczny tiulu i innych materiałów dekoracyjnych. Grażka i Polimex to dwie chyba najbardziej znane hurtownie krawieckie. Ale jest też wiele innych. Są oczywiście również producenci. Jeśli chodzi o tiule i materiały dekoracyjne służę namiarami.

PS. Nie wiem jak z Grażką, ale Polimex ma całą ofertę (z siedziby) przedstawioną na stronie internetowej.

MałaMi1 - Pon Lut 11, 2008 6:28 pm

jesli chodzi o empik, to tam dodatków nie opłaca sie kupować (typu serduszka, cekiny itp), w Grażce mozna to samo kupić za 1/3 ceny. To samo jesli chodzi o porównanie cen w pasmanteriach małych i Grazce. Ja robiłam tam zakupy i w A4 a koszt jednego zaproszenia wyniósł mnie około 1,80zł
mischelle22 - Czw Lut 14, 2008 1:03 pm

Znalazłam dziś na allegro fajny gadżet :mianowicie Znaczki ślubne ze zdjęciem.
Można fajnie ozdobić kopertę :)

http://www.allegro.pl/ite..._hit_2008_.html



MałaMi1 - Czw Lut 14, 2008 1:10 pm

o kurcze super pomysł !! musze przyznac , że bardzo oryginalnie i na pewno inaczej nizwszyscy :) dziś proozmawiam o tym na pewno z narzeczonym , dzieki mischelle za pomysł ;)
555 - Czw Lut 14, 2008 11:23 pm

tylko te znaczki to gadzet i tak trzeba nakleic zwykle.. dlatego polecam takie:
http://www.poczta-polska....onalizowany.php

MałaMi1 - Czw Lut 14, 2008 11:25 pm

tak,ale ja nie zamierzma wysyłac zaproszen poczta , jesli miałabym skorzystac z tych znaczków to po to aby dodały uroku kopertom z zaproszeniami :) uwazam,ze sa takie inne-wyajtkowe :) mi sie pomysl podoba :]

[ Dodano: Czw Lut 14, 2008 11:26 pm ]
a różnica w cenie jest -nie da się ukryc :]

MalaJu - Czw Mar 06, 2008 1:20 pm

oto co ja znalazlam:

strony internetowe ozdabianie pl ORAZ kreateria pl



ten pierwszy to sklep w Łodzi, wiec pewnie można pojechac i samemu wybrac.

MałaMi1 - Czw Mar 06, 2008 1:31 pm

a oto linki do tych wyżej podanych adresów:

http://www.ozdabianie.pl/

http://www.kreateria.pl/

fiona83 - Pon Mar 10, 2008 12:09 pm

Słuchajcie !
Potrzebuję srebrnej tasiemki/wstążeczki do zaproszeń i proszę o jakieś namiary na pasmanterię, bo w tym temacie jestem bardziej niż zielona :mrgreen:

mischelle22 - Pon Mar 10, 2008 12:34 pm

Fionka - Struga przy Piotrkowskiej lub niezawodna Grażka.
Masz jeszcze Piotrkowską przy Jaracza :)

MałaMi1 - Pon Mar 10, 2008 12:52 pm

wystarczy przeczytać kilka postów wyżej :]

pisałam tam zarówno o Grażce jak i polecanych przeze mnie pasmanteriach (gdzie Pani nawet na zamówienie potrafi specjalnie przywieźć potrzebne kolory)

fiona83 - Pon Mar 10, 2008 1:01 pm

olciap6 napisał/a:
wystarczy przeczytać kilka postów wyżej :]


Na to niestety nie mam czasu.
?wiństwem byłoby zakładać nowy wątek :lol:

Miischellka dzięki :)

MałaMi1 - Pon Mar 10, 2008 1:12 pm

świnstwem jest to ze jak niektorzy pytaja o takie rzeczy to sie ich odsyla do konktretnych watków lub każe się czytac wyzej, a innym się pisze(powtarza) dokładnie to samo co było wczesniej juz napisane... :]
lmyszka - Pon Mar 10, 2008 1:26 pm

ja wstążeczki kupowałam w takim sklepiku na Nawrot między Piotrkowską a Sienkiewicza , może nie ma tam mega wyboru ale były tam kolory które potrzebowałam i były one znacznie tańsze niż np. w Pająku
kryszka - Pon Mar 10, 2008 1:39 pm

Fionka - a bliżej na Retkini masz pasmanterię obok "Gosi" albo obok piekarni przy niebieskim pawilonie.
fiona83 - Pon Mar 10, 2008 1:45 pm

olciap6 napisał/a:
świnstwem jest to ze jak niektorzy pytaja o takie rzeczy to sie ich odsyla do konktretnych watków lub każe się czytac wyzej, a innym się pisze(powtarza) dokładnie to samo co było wczesniej juz napisane... :]


Straszne. Doprawdy niewybaczalne.
Może niektórych osób ma się po prostu dość bo zadają miliard pytań na forum?
Nie wiem - zgaduję.

Tak czy siak już wszystko wiem.
lmyszko,kryszko - serdeczne dzięki. :graba:
Zmieniła nam się nieco kncepcja zaproszeń, a z racji że pierwsze wręczymy pewnie w święta - czas nas goni :?

fiona83 - Wto Mar 11, 2008 7:45 am

kryszko, jeszcze raz dzięki !
Byłam w pasmanterii obok Gosi i znalazłam to, czego szukałam. Teraz mogę ruszyć do dalszej produkcji.

Papier mam z A4, kalkę ze Składu Farb i Papierów, a masę perłową i cyrkonie z netu ;)

Jeszcze tylko muszę upolować koperty 16 x 16, ale z tym jakoś sobie poradzę :)

aness - Pią Kwi 04, 2008 7:46 pm

dekoracyjne nozyczki,gilotyny do cięcia papieru,arkusze,dziurkacze i wiele innych pierdołek służących do ozdabiania papieru widziałam w EMPIKU w galerii lodzkiej (po zmianie lokalizacji sklepu-teraz jest w podziemiach) :)
MalaJu - Pią Kwi 04, 2008 7:49 pm

tylko ze tam jest duzo drozej niz w necie. choc przynajmniej mozna dotknac przed kupieniem.
Agha - Sro Kwi 23, 2008 8:29 am

A my papier kupowaliśmy w A4, na tyłach Da Grasso (Piotrkowska), natomiast kokardki i różyczki w Grażce na Kilińskiego.
Tasiemki dostaliśmy od mamy K, a klej od znajomego. Skądinąd polecam klej polimerowy do przyklejania styropianu, przykleja wszystko i nie brudzi - skluszcza się nie zostawiając brzydkich śladów. Jest w każdej Castoramie czy Praticerze - charakterystyczna pomarańczowa butelka.

555 - Sro Kwi 23, 2008 5:30 pm

a nadaje sie do wklejania zdjec do albumow..?
MałaMi1 - Sro Kwi 23, 2008 6:43 pm

do wklejania zdjęć do albumów polecam klej w taśmie-nie brudzi, zawsze można odkleić zdjecie i wkleic inne nie uszadzajac albumu... znajoma kleila nim sobie album ze zjdeciami slubnymi i super sie trzyma i wyglada-ja uzywalam go do klejenia zaproszen :)
kryszka - Sro Kwi 23, 2008 6:46 pm

Tu jest długa dyskusja o przyklejaniu zdjęć w albumach: http://forum.wesele-lodz....ighlight=velpon :)
555 - Sro Kwi 23, 2008 9:37 pm

dziekuje :))
Agha - Czw Kwi 24, 2008 1:33 pm

555, jeżeli na stałe, to idealnie się nadaje i nie zostawia śladów. Klei wszystko z wszystkim jka kropelka, ale jest bezwonny i nie skleja palców na stałe :-)
szept - Sob Kwi 26, 2008 9:56 pm

Potrzebuję sztuczne perełki do naklejania na papier. Przeszukałam podane tutaj strony,ale nigdzie nie ma. Na allegro są,ale z otworami,a ja potrzebuję beeeeez. :roll:
Jeśli któraś z Was ma namiary,to proszę ;)

fiona83 - Nie Kwi 27, 2008 11:46 am

szept, niesety również nie spotkałam się z bezdziurkowymi perełkami.
Ale może to Cię zadowoli :
http://serwetnik.pl/default.asp?kat=44785

Efekt wizualny :


szept - Nie Kwi 27, 2008 10:38 pm

Dzięki,Fionko za dobre chęci, ale te pisakowe perełki,to jednak nie to.
Widziałam na allegro perełki bezdziurkowe na zaproszeniach ślubnych. I-de-al-ne.
Tylko skąd kobitka je miała?Może zapytam ją w mailu. Ciekawe,czy zdradzi :lol:

MałaMi1 - Nie Kwi 27, 2008 11:15 pm

a sprawdzalas w Grażce na rogu kilinskiego i polnocnej? cos mi sie wydaje,ze ktos cosik takiego tam kupowal,ale pewna na 100% nie jestem...jednak warto sprawdzic :roll:
owieczka_foto - Pon Maj 19, 2008 9:04 pm
Temat postu: materiały do winietek...
Drogie Forumki...

Oto zagadka...

Gdzie kupić materiały do produkcji takich winietek? Jakieś propozycje?

MałaMi1 - Pon Maj 19, 2008 9:06 pm

nie wiem jak kwiatki,bo się nimi nie interesowałam, ale wstążeczka tzn taka tasiemka na pewno i tanio i duzy wybór znajdziesz w Grażce....mozliwe ze takie kwiatki tez tam są, a papier w A4
owieczka_foto - Pon Maj 19, 2008 9:15 pm

olciap6 napisał/a:
nie wiem jak kwiatki,bo się nimi nie interesowałam, ale wstążeczka tzn taka tasiemka na pewno i tanio i duzy wybór znajdziesz w Grażce....mozliwe ze takie kwiatki tez tam są, a papier w A4


dziękuję za informację...
w takim razie może ktos ma info na temat kwiatków...??
no i czym to przykleić? mnie tylko superglue do głowy przychodzi... :?

MałaMi1 - Pon Maj 19, 2008 9:19 pm

klej magic na www.panako.pl , klei super, na początku jest biały, a jak zaschnie to jest bezbarwny... niedrogi i wydajny a trzyma bardzo dobrze...z kwiatkami spróbuj w Grażce bo tam jest całe mnóstwo różnych rzeczy, może takie kwiatki też są...
EwaM - Sob Maj 24, 2008 11:51 am

Są takie specjalne kleje jak mają do pakowania prezentów. Jakiś polimer w takich laskach, które wkłada się do specjalnego pistoletu. Pistolet stapia polimer, nakładasz kroplę, przyklejasz, szybko zastyga i już.
owieczka_foto - Sob Maj 24, 2008 2:55 pm

Zaproszenia robiliśmy sami. Stwierdziliśmy, że z winietkami nie będziemy się bawić tym bardziej, że to wg mnie musiałaby być kompozycja z kwiatków i sznurku papierowego. Czasu coraz mniej, a na Allegro znaleźliśmy ciekawy, bardzo tani, bo za 1 PLN wzór z personalizacją. Ktoś zrobi coś za nas, a my będziemy mieli więcej czasu dla siebie:)
Martuś i Jaruś - Pon Sie 25, 2008 8:19 pm
Temat postu: Gdzie mozna kupic gilotyny w Łodzi??
Witajcie, przymierzam się do robienia zaproszeń własnoręcznie, wybrałam już wzór zaproszenia i mniej więcej papiery ale mam problem z gilotyna, a chce sobie kupić by ułatwić sobie pracę, a przy okazji w przyszłości wykorzystywać ją na podobne imprezy:). Byłam już w wielu sklepach, mi. w hurtowni na Brukowej i sklepie Matejko, ale nie było takiej gilotyny jak chce z nożem pionowym. Może macie jakieś namiary?? Na allegro jest jeden model z Łodzi za 78 zŁ, ale marzyłam że znajdę trochę taniej :( pozdrawiam
Malwina_łódź - Pon Sie 25, 2008 8:56 pm

My zaproszenia będziemy wykonywać sami. Do wykonania potrzebujemy papiery ;) , naklejki (odpowiednie zakupiłam już na allegro) i koperty. Gilotynkę mam na szczęście własną ;P
styczniówka - Wto Sie 26, 2008 2:24 pm
Temat postu: Re: Gdzie mozna kupic gilotyny w Łodzi??
Martuś i Jaruś napisał/a:
Witajcie, przymierzam się do robienia zaproszeń własnoręcznie, wybrałam już wzór zaproszenia i mniej więcej papiery ale mam problem z gilotyna, a chce sobie kupić by ułatwić sobie pracę, a przy okazji w przyszłości wykorzystywać ją na podobne imprezy:). Byłam już w wielu sklepach, mi. w hurtowni na Brukowej i sklepie Matejko, ale nie było takiej gilotyny jak chce z nożem pionowym. Może macie jakieś namiary?? Na allegro jest jeden model z Łodzi za 78 zŁ, ale marzyłam że znajdę trochę taniej :( pozdrawiam


Widzę, że jesteś w Łodzi. Nie wiem czy się orientujesz, ale koło Tesco na Pojezierskiej jest taka mała hurtownia artykułów papierniczych i biurowych - Gust-Pol (ul ?w. Teresy 100) ja tam kupowałam gilotynkę za dużo mniejsze pieniążki.

A tuż obok jest Polimex, a w nim nieskończone ilości wstążeczek, koraliczków, ozdobnych tasiemek i innych przydatnych rzeczy.

Polecam :]

Martuś i Jaruś - Wto Sie 26, 2008 3:03 pm

Styczniówka bardzo dziękuje że odpisałaś mi na moje zapytanie, tak się składa że mieszkam niedaleko Tesco, więc na pewno się tam przejdę:). Pozdrawiam
styczniówka - Wto Sie 26, 2008 3:44 pm

Martuś i Jaruś napisał/a:
Styczniówka bardzo dziękuje że odpisałaś mi na moje zapytanie, tak się składa że mieszkam niedaleko Tesco, więc na pewno się tam przejdę:). Pozdrawiam


Nie ma za co. :]
Polecam się na przyszłość :smile:

lobuziak - Czw Sie 28, 2008 6:33 am

Ambitnie wzięłam się za planowanie moich zaproszeń
Mam cichą nadzieję że mi się uda
może powklejacie swoje zaproszenia
tak dla inspiracji ;>

Podpowiem jeszcze że warto zajrzeć do empiku
maja tam teraz taki dział dla pasjonatów robienia czegoś samodzielnie :D
ale nie polecam tam kupować
w internecie można znaleść naprawde fajne rzeczy za połowę tego co chcą w empiku
ale że ja nie kupuje kota w worku to zawsze sobie w empiku wszystko oglądam

te stępelki robiące dziurki o których pisałyście to coś wpodobie dziurkacza
są naprawdę praktyczne

takie tnące małe wzory można już za 2 PLN zamówić w internecie

warto poszukać sklepów wpisując w google hasło : Scrapbooking
To taka "dziedzina sztuki" polegająca na dekoracji wszystkim co się da, głownie albumów na zdjęcia
Dodatki są naprawdę nieskończenie różnorodne

polecam stronkę http://swiatpasji.pl/ znajdziecie tam mnóstwo różności przydatnych do zrobienia zaproszeń i w miare w przystępnych cenach

dla szablonów polecam stronke
http://www.szabloneria.pl/index.php

można samemu sobie zrobić szablon jak się ma dość cierpliwości żeby wycinać wzór

Prawdę mówiąc dużo ciekawych rzeczy można znaleźć w marketach zwłaszcza w okresie zakupów przed szkolnych
ja kiedyś w biedronce kupiłam siostrzenicy zestaw takich artystycznych nożyczek 6 sztuk za 9,90 ;)

mroowi - Sro Gru 03, 2008 10:02 pm

Jak można (czym) przykleić takie wstążki i kokardy?





MałaMi1 - Sro Gru 03, 2008 10:10 pm

ja co prawda trochę inne wstążki i kkardy kleilam ale kokardy-klejem Magic, a wstążkę do papieru klejem w taśmie. Magic kupowalam w sklepie internetowym o ktorym juz wczesniej pisalam www.panako.pl a co do kleju w tasmie polecam firmy pritt bo uzywalam innego zakupionego w Realu i niestety nie byl juz tak dobrej jakosci
Niebieskooka - Wto Gru 09, 2008 10:16 pm

Ja też polecam klej Magic...wygląda dziecinnie ale sprawdza się doskonale...robiłam już różne próby i kleiłam nim wszystko co mi przyszło do głowy...no i stwierdzam,że przy produkcji moich zaproszeń na pewno będę go używała...a też mam motyw z kokardkami :wink:
Tajgete - Wto Gru 09, 2008 11:16 pm

Ja do swoich też używam tego kleju. Jest wprawdzie dość drogi (koło 7 zł za tubkę), ale żaden inny go nie zastąpi... ;)
MałaMi1 - Wto Gru 09, 2008 11:36 pm

ale taka tubka jest bardzo wydajna :)
ewcia29 - Czw Lut 19, 2009 11:38 am

Drodzy forumowicze!
Mam problem mam zapytanie czy wiecie może gdzie lub jak można wydrukować tekst zaproszeń ale w kolorze nadruku złotym może któraś z was wie????????

na dole załączam załącznik abyście wiedzieli o co mo chodzi :)

karola84 - Wto Mar 03, 2009 8:44 am
Temat postu: Materiały do własnej produkcji zaproszeń
hej!!!bardzo polecam hurtownię:
"PARROT"
91-341 ŁÓDŹ, Brukowa 6
tel. 0-42 651-34-08
-bardzo duży wybór papierów,kopert-my kupiliśmy tam wszystko co nam było potrzebne , (a jak się kupuje na fakture jest jeszcze taniej).
Bardzo fajna jest kierowniczka ,która na pewno Wam pomoże w zamówieniu papieru kórego np.nie ma.POLECAM GORĄCO!!!

mmika4 - Sro Mar 04, 2009 10:37 am

ja mam inne zdanie odnosnie tej hurtowni na brukowej.
Obsługa- koszmar! na moje pytanie o pewną rzecz stwierdzili, że musze sobie poszukać sama jak znajde to jest a jak nie to nie.. bez wskazania chociazby gdzie na ktorych regałach moge tego typu produkt szukac.

fastyna - Sro Mar 25, 2009 5:40 pm

dziewczyny orientuje się któraś do której jest w normalny dzień otwarta hurtownia A4 ta na Piotrkowskiej??? Wiem, że w sobotę jest zamknięte, ale w taki zwykły dzień nie mam pojęcia jest jest czynne, a nie chciałabym jechać na darmo tak jak ostatnio :D
mmika4 - Sro Mar 25, 2009 5:41 pm

od 8 do 17 jest w tygodniu otwarty ten sklep
fastyna - Sro Mar 25, 2009 5:45 pm

mmika4, wielkie dzięki :)
mmika4 - Sro Mar 25, 2009 5:49 pm

prosze bardzo, sama tam dzwoniłam wczoraj bo tez się wybieram do nich..
niesia2708 - Pią Mar 27, 2009 10:15 am

Mam pytanie-czy korzystałyście z takiej przycinarki??
http://www.ozdabianie.pl/...roducts_id/3281
Czy sprawdziła się?

fastyna - Pią Mar 27, 2009 10:20 am

my będziemy ciąć gilotyną
niesia2708 - Pią Mar 27, 2009 11:38 am

No tak,tylko ja gilotyny nie mam :( Jaki jest orientacyjny koszt takiej gilotyny??
Tajgete - Pią Mar 27, 2009 11:45 am

Z tego co pamiętam około 80-100 zł. Ja swoją pożyczałam... ale bardzo, bardzo pomogła. ;)
martka - Wto Lip 28, 2009 10:18 pm

Zabrałam się właśnie do własnej produkcji zaproszeń :smile: i muszę przyznać, że wspomniany juz tu wczesniej klej Magic jest rewelacyjny!Kleje nim kokardki i trzymają się tak mocno, że nie ma szans na ich jakiekolwiek rozklejenie. Jak dla mnie bobma!Polecam :]
niesia2708 - Sro Lis 11, 2009 12:07 pm

A tu prawie wszystko do zaproszeń u jednego allegrowicza :)
http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=5322195

Agata1234 - Sro Lis 18, 2009 9:58 pm

A powiedzcie mi czy na dajmy na to takich kartkach http://www.allegro.pl/ite...aproszenia.html
można normalnie drukować używając drukarki laserowej, ze tak powiem domowej??

Molly - Wto Mar 30, 2010 12:32 pm

Odświeżę trochę ten temat - gdyby ktoś potrzebował koralików/perełek do ozdoby zaproszeń to polecam działy z materiałami do ozdoby paznokci na Allegro. Można tam znaleźć perełki w formie małej półkuli - ułatwia to klejenie, gdyż dysponujecie wtedy powierzchnia płaską;-)
Przynajmniej dwóch Allegrowiczów, którzy mają takie perełki w ofercie, jest z Łodzi. Polecam

PositiveAga - Nie Cze 13, 2010 12:28 am

Wiecie może gdzie otrzymam takie klamerki???
(obojętnie czy w kształcie kółka, kwadratu lub czegoś innego)




Tatarak - Sro Cze 23, 2010 3:00 pm

W pasmanteriach, możesz też wpisać w Googla "półfabrykaty do wyrobu biżuterii", czy coś podobnego - będzie multum stron sklepów z tego typu rzeczami.
tomcia - Sob Wrz 04, 2010 2:12 pm

A ja polecam sklep z produktami do wszelkiego rodzaju robótek ręcznych (najwięcej do decoupage'u). Są tam m.in. papiery wizytówkowe, idealne na zaproszenia o różnej gramaturze. Najfajniejsze, że można kupić na sztuki. Ja tak zrobię na próbę bo nie wiem jak sobie moja drukarka poradzi. Cen nie pamiętam, ale tak ja pisałam można przynajmniej na próbę kupić jeśli jest za drogo:)

[ Dodano: Sob Wrz 04, 2010 3:14 pm ]
No tak i adresu z tego wszystkiego nie napisałam-na Rewolucji przy Kilińskiego, nazwy nie pamietam.

PositiveAga - Pią Wrz 10, 2010 6:34 pm

Polimex - mnóstwo wstążek, tasiemek, gotowych kokardek, różyczek we wszystkich kolorach i ceny przyzwoite (np. rolka tasiemki 12mm-3,50zł, 25mm-7,20zł)


Gust-Pol - papierów ozdobnych znalazłam mało, raczej były to papiery na wizytówki ale nic nie zachwycało, natomiast kupiłam tam klej Magic za 2,50zł bardzo fajny i po pewnym czasie robi się bezbarwny,podobnie jak dziewczyny wyżej bardzo polecam


Sklep papierniczy "A4" - bardzo bardzo polecam, mnóstwo papierów, różne faktury, kolory, błyszczące, matowe. siedziałam tam bardzo długo i nie mogłam się zdecydować. Ceny moim zdaniem trochę wysokie. Można też kupić koperty http://www.papier.vline.pl/ofirmie.htm


"Parrot" ul.Brukowa 6 - odradzam, okropne miejsce!!!

mmika4 napisał/a:
Obsługa- koszmar! na moje pytanie o pewną rzecz stwierdzili, że musze sobie poszukać sama jak znajde to jest a jak nie to nie.. bez wskazania chociazby gdzie na ktorych regałach moge tego typu produkt szukac.

potwierdzam, również usłyszałam "proszę sobie poszukać"

gdy wybrałam kilka rzeczy które chciałam kupić,pani z obsługi zapytała się "czy tylko tyle" po czym kazała kasjerce wsiąść moje rzeczy w pierwszej kolejności (przede mną w kolejce czekamy dwa całkowicie zapełnione wózki) ... a za chwile od tej samej pani usłyszałam "ale tu jest tylko sprzedaż hurtowa" byłam bardzo zdziwiona najpierw mówi coś innego a za chwile zmienia zdanie aby mnie spławić z kilkoma rzeczami

karola84 napisał/a:
Bardzo fajna jest kierowniczka ,która na pewno Wam pomoże w zamówieniu papieru kórego np.nie ma.

być może ale chyba tylko przy zamówieniu hurtowym przynajmniej mnie tak potraktowano

jeszcze raz odradzam!! szkoda czasu, nerwów i benzyny na dojazd!!!

nolly - Pią Wrz 17, 2010 8:18 pm

my również zaproszenia robimy sami - papier kupiłam na ul. Piotrkowskiej, chyba 103, punkt znajduje się w bramie na przeciwko pasażu Schiller-a. Dostałam tam zarówno, grubszy lekko połyskujący, jak i cienki, delikatny, którego użyłam jako środek. W tym samym kolorze, odcieniu i fakturze dostałam tam również koperty. Co do kopert to uważajcie jak kupujecie - my jak wybieraliśmy z katalogu widzieliśmy kopertę, bez paska z klejem, niestety dopiero w domu okazało się, że każda koperta wyposażona jest w taki pasek, który niestety teraz musimy odcinać.(tu z pomocą przychodzi gilotyna:-)).
Dodatkowo polecam dziurkacze ozdobne - znalazłam takie na allegro, ale widziałam również w Empiku. Naprawdę ślicznie wyglądają, szczególnie te w kształcie margaretek. Są różne wymiary i kształty.

tomcia - Sob Paź 23, 2010 3:02 pm
Temat postu: bigowanie
Jak Kochani zaginacie papier na zaproszenaich?? Ja póki co nie widzę innego sposobu niż zaniesienie ich do punktu gdzie robią profesjonalne zagięcia czyli bigują:(
MałaMi1 - Sob Paź 23, 2010 4:21 pm

najlepiej bigownicą, mozna kupic jakas dosc niedrogą ewentualnie pozyczyc moze od kogos, lub nieco bardziej uciazliwy sposob-dokladamy linijke i przejezdzamy przy niej po papierze (i tutaj slyszalam rozne sposoby) albo drugą linijką, albo lyzeczką, nozem kuchennym(ale takim zaokrąglonym,zeby nie przeciac papieru), dlugopisem z wypisanym wkladem itp.
tomcia - Nie Paź 24, 2010 12:53 pm

Chyba jednak, tak jak piszesz olciap6, skończy się na kupnie taniej bogownicy... Tyle, że ja się na tym kompletnie nie znam i nie wiem czy to, co kupię nie popsuje się w połowie trworzenia zaproszeń i winietek. Znalazłam coś takiego: http://www.jocom.com.pl/B...651c74c2119d0d.
Myslisz, że nada się?? Zaproszeń będziemy robić ok 80 szt+ ok 120 winietek...

MałaMi1 - Nie Paź 24, 2010 1:06 pm

myślę, że na taką ilośc spokojnie wystarczy a zapewne służyć będzie znacznie dłużej. Z tym, że radzę korzystać z niej wkładając kartki pojedynczo do zaginania, nawet jeśli jest napisane że można kilka na raz. Ja też korzystałam z takiej plastikowej (troszkę inna i większa)- pożyczałam od znajomych i z tego co wiem służy im nadal, a ja na niej zaginałam około 250 zaproszeń (na ślub i wesele). Zawsze potem, jeśli nie będzie Ci już potrzebna możesz ją komuś odsprzedać-na allegro, czy choćby tutaj na forum-co jakiśczas ktoś tu czegoś takiego poszukuje :)

[ Dodano: Nie Paź 24, 2010 2:07 pm ]
ewentualnie zajrzyj po punktów ksero itp, wiem, że w wielu zaginają a płaci się za to grosze-może warto w ten sposób sobie z tym wyginaniem poradzić? Wiem, że wyginają na al.Politechniki w Artefakcie, ale nie wiem jakie są ceny i oferty, bo od dłuższegho czasu już w akademiku nie mieszkam :)

tomcia - Nie Paź 24, 2010 1:20 pm

olciap6, widzę, że z Ciebie prawdziwa specjalistka! :) Własnie chciałam zapytać o takie punkty, a tu gotowa odpowiedź! :smile: Wielkie dzięki!
MałaMi1 - Nie Paź 24, 2010 1:25 pm

żadna specjalistka, wiem tylko,że takie informacje każdemu są potrzebne, tak jak i mi kiedyś, więc dzielę się w moją wiedzą :cool:
Adres dokładny Artefaktu to:
93-590 Łódź
al. Politechniki 10, lok. 20
A najlepiej wcześniej zadzwoń i zapytaj: (42) 689 10 42 lub 601 06 99 09 żeby na marne nie jeździć

Jakbyś miała jeszcze jakieś pytanka, pisz śmiało :) Powodzonka w przygotowywaniu zaproszeń-pochwal się koniecznie już zrobionymi :)

tomcia - Nie Paź 24, 2010 2:29 pm

i chwała Ci za to, że chetnie dzielisz się radą! :hurra: Myslę, że moje zaproszenia nie będą oszałamiająco ozdobne. Stwierdzam, że jak na kwestie ślubno-weselne jestem minimalistką :hyhy: Dlatego też, z racji, że będzie mało ozdób muszą bronić się "nieskazitelnym wykonaniem" (ale to szumnie brzmi;) ). Niemniej postaram sie wkleić zdjęcia naszej pracy. Jeszcze raz dzięki olciap6!
debiecm - Pon Lip 11, 2011 1:18 pm

Na Piotrkowskiej 113 jest fajny sklep z roznymi rodzajami papieru. Sklep nazwywa sie "A4". bralismy od nich papier na winietki.
gosza - Czw Sie 04, 2011 10:45 pm

PositiveAga napisał/a:
Polimex - mnóstwo wstążek, tasiemek, gotowych kokardek, różyczek we wszystkich kolorach i ceny przyzwoite (np. rolka tasiemki 12mm-3,50zł, 25mm-7,20zł)


Gust-Pol - papierów ozdobnych znalazłam mało, raczej były to papiery na wizytówki ale nic nie zachwycało, natomiast kupiłam tam klej Magic za 2,50zł bardzo fajny i po pewnym czasie robi się bezbarwny,podobnie jak dziewczyny wyżej bardzo polecam



Ja w tych sklepach kupiłam wszystko do wyrobu swoich zaproszeń :) zaczynając od papieru kończąc na "wycinaczach" i wstążeczkach :) W Gust-Polu jest tak, że trzeba trafić na fajny dzień, żeby było dużo rzeczy do wyboru. Czesto tam bywam ( czasami kilka razy w tygodniu ) i zauważyłam, że są dni kiedy jest masa fajnych rzeczy a kolejnego dnia jest ogromna pustka :) Cierpliwie chodziłam i szukałam, aż w końcu znalazłam to co mnie satysfakcjonowało :) Obecnie można tam znaleźć też już wszystko gotowe tzn. winietki, podziekowania, zaproszenia, koperty, księgi, zawieszki na alkohol, kileliszki itp :) Fakt może nie powalają one swoją wyjątkowością ale w tym temacie też może być tak, że raz są fajne rzeczy a za chwile nie :)

Zuza12345 - Wto Sie 09, 2011 9:47 am

mam pytanie.. wprawdzie nie planowałam sama robic zaproszen, ale jak poczytałam co moze być to całakiem fajna zabawa.. wylko mam pytanie co do kosztów.. czy kóraś mogłaby podać cene ile wam wyszło za zaproszenie z kokarda i odrazu "personalizacją"?
gosza - Wto Sie 09, 2011 2:29 pm

Ja robiłam z kokardkami... teraz też z ciekawości policzyłam wszystkie materiały, wstążki, klej, papiery i wzorniki do wycinania i wyszło mi 0,64 gr a zrobiłam 100 zaproszeń jak do tej pory, a zrobię jeszcze wiecej, wiec wyjdzie jeszcze taniej :)
marta_lodz - Czw Wrz 08, 2011 6:27 pm

dziewczyny a co to sa te wzorniki do wycinania??? bo po obejrzeniu dzieł PositivAgi troche sie napalilam na robienie tych wszystkich dodatków ale takie ladne to mi chyba raczej nie wyjdą
gosza - Czw Wrz 08, 2011 7:01 pm

To są takie dziurkacze tylko nie mają dziurek okrągłych tylko jakieś ładne wzorki :)

[ Dodano: Czw Wrz 08, 2011 8:02 pm ]


ozdobne dziurkacze

wisieneczka85 - Pon Wrz 12, 2011 3:56 pm

ja tymi dziurkaczami robiłam własne zaproszenia i powiem szczerze że prezentują się pięknie ale po 100 zaproszeniu to łapki mnie bolały i musiał mój Ł pomóc bo ja się nabawiłam odcisków ale czego się nie robi dla efektu :) :)
M4rcysi4 - Pon Paź 03, 2011 2:38 pm

Dziewczyny, czy któraś z Was ma do pożyczenia sprawną gilotynę A4?
Wydaje mi się, że nie ma sensu kupować jej tylko na wykonanie prac papierniczych na wesele.

taja - Pon Paź 03, 2011 7:52 pm

a jak to jest w tym polimexie.. każdy tam może wejśc jako klient?? i jakiej długości wstazki zwykle się kupuje... one są na rolkach gotowe, czy kupuje się na metry...

i jest jakiś system wyliczania ile tego trzeba kupic?? :P

z góry dziekuję :)

gosza - Wto Paź 04, 2011 9:45 pm

taja, może tam kupować każdy, hurtowo i detalicznie. Tasiemki na metry i na rolkach do koloru do wyboru :)
Ja na zaproszenia jak kupowałam tasiemki to najpierw zawiązałam tasiemkę na jednym zaproszeniu, a później pocięłam całą rolkę na róne kawałki długości tego pierwszego paska, na rolke wchodziło mi chyba 20 zaproszeń, a za rolkę płaciłam coś koło 2 zł :) teraz dokupiłam na koperty i butelki i zawieszki i kosztowało mnie to wszystko ok 50 zł

taja - Sro Paź 05, 2011 8:06 am

gosza, ooo, własnie takiego wytłumaczenia było mi trzeba :) a powiedz proszę czym sklejałas tasiemki ?? klejem Magic ??
gosza - Sro Paź 05, 2011 6:24 pm

Ja nie sklejałam tasiemek na zaproszeniach i nawet nie używałam tego kleju nigdy :) ale zawsze jak sklejam takie rzeczy to używam zwykłego kleju introligatorskiego w Gust Polu jest wiaderko tego kleju za 11 zł, na wiaderku napis klej uniwersalny :)
Violcia - Pon Paź 31, 2011 3:37 pm

Fajny sklep jest na Żeligowskiego (pomiędzy Zieloną a 1 Maja) obok Poczty. Nie pamiętam adresu, mogę sprawdzić w tygodniu.
Pit_20 - Pią Gru 02, 2011 4:59 pm

Dobry papier do zaproszeń niestety kosztuje i jest sprowadzany z Włoch
juzia82 - Pią Sty 20, 2012 11:05 pm

No wlasnie, racja z tym GUST-POLem. Czasami trafia sie na kompletne pustki...
pokrzywcia - Pon Mar 05, 2012 8:56 pm

Właśnie jestem po maratonie po wspomnianych wyżej sklepach i polecam:
A4 Piotrkowska 113 - spory wybór papierów i kopert w różnych rozmiarach, ja znalazłam tam papier na wkładki do zaproszeń - nie chciałam grubego, więc wybrałam 120g perłowy ecru cena 0,73zł/szt.

POLIMEX - wszystko (prawie) do zdobienia, w szczególności ogromny wybór wstążek, tasiemek w różnych kolorach, fakturach, grubościach. Na metry nie widziałam, ale np. rolka 12mm, 50m długości cena 2,66zł.

GustPol - spory wybór papierów, ale dość drogo... niemniej jednak zdecydowałam się na papier fioletowy brokatowy 350g, 50szt z kartą za ok 65zł.
Poza tym oczywiście nabyłam rewelacyjny jak się okazało klej Magic. Od dzisiaj wszystko nim chyba będę przyklejać, bo jest niezastąpiony :P

Deco-Strefa - Sro Mar 07, 2012 5:21 pm

pokrzywcia napisał/a:
Właśnie jestem po maratonie po wspomnianych wyżej sklepach i polecam:
A4 Piotrkowska 113 (...)
POLIMEX (...)
GustPol (...)


A ja dodałabym jeszcze do tej listy Grażkę - robię w niej zakupy zamiennie z Polimexem.

Wiele rzeczy kupuję również w sklepach internetowych z art. do scrapbookingu.

mimeczka - Czw Mar 08, 2012 5:04 pm

Ja również odwiedziłam ww. sklepy
-w GustPolu był spory wybór papierów, różnej maści pierdółek typu ozdobne dziurkacze, kleje, długopisy, itd. Niestety kupiłam tylko jeden papier, który potrzebowałam no i klej Magic i w taśmie. Ceny znośne.
-w A4 bardzo duży wybór papierów, ale oczywiście czarnej perły nie było. Poza tym bardzo wysokie ceny, no ale tam mają papiery jakiś dziwnych firm, które mają na wyłączność więc szczególnie mnie to nie dziwiło. Za to koperty są w przyzwoitych cenach, akurat nie było wybranego przeze mnie koloru, ale w ciągu paru dni mają być dostępne.
- ja od siebie polecam sklep internetowy manus.info.pl. Tam zrobiłam największe zakupy, ceny niskie, ale wiadomo jak się doliczy koszt przesyłki nie ma już dużej rożnicy ze sklepami stacjonarnymi także raczej do większych zamówień. Ja w zasadzie nie miałam wyjścia, bo nigdzie nie udało mi się znaleść papieru w kolorze czarnej perły. Przesyłka z dnia na dzień także jestem bardzo zadowolona.

ewa.krzys - Pią Mar 09, 2012 7:46 am

Wszystkie materiały do produkcji zaproszeń kupiłam przez neta - wstążki na allegro, a papier w Księgarni Mercus w Gliwicach. Ogólnie jestem zadowolona.
Torradora - Nie Cze 03, 2012 2:38 pm

Bardzo fajny (i moim zdaniem w miarę tanim) jest sklep na rogu sienkiewicza/nawrot.
Kupowałam tam materiały do albumu:
papier ozdobny 280g -0,70 gr A4 i kalkę -0,50 gr A4.
Poza tym mają spory wybór dziurkaczy i nożyczek ozdobnych, kopert...
Troszkę dalej na ul. Nawrot jest hurtownia papiernicza, cen nie wiem bo Pani nie bardzo miała mnie ochotę obsłużyć

Rusałka_Maja - Nie Sie 26, 2012 9:22 pm

Dziewczynki czy w tych sklepach które podałyście można znaleźć coś takiego?



Taka kartka a'la serwetka, sama nie wiem jak to nazwać :D

Torradora - Pon Sie 27, 2012 4:35 pm

Myślę, że jest to zwykła papierowa serwetka. Zazwyczaj są okrągłe. A jeśli się nie mylę, to dostaniesz to w marketach. W zeszłym roku kupowałam w selgrosie.
Rusałka_Maja - Pon Sie 27, 2012 9:02 pm

Dzięki poszukam ;)
Selene - Pią Sie 31, 2012 4:26 pm

A ja jestem ciekawa ile średnio czasu jest potrzebne na zrobienie powiedzmy setki zaproszeń :) Bo po przejrzeniu tego co jest dostępne uznałam, że spokojnie jestem w stanie sama coś takiego zrobić. Myślałam też o ręcznym wypisywaniu piórem, ale chyba muszę zacząć ćwiczyć mój charakter pisma już dziś ;)
Magda1312 - Sob Paź 20, 2012 11:57 am

A ja mam pytanie o klej, jaki najlepiej się sprawdza przy ręcznie robionych zaproszeniach? Boję się, że jak będę chciała na kartkę nakleić drugą, to ta mi wyjdzie cała pofalowana, albo klej mi gdzieś bokiem wyjdzie i całe zaproszenie pójdzie do kosza, a znając mój talent (a raczej jego brak), to będzie to 90% zrobionych zaproszeń... Są jakieś specjalne kleje, które polecacie?
Torradora - Sob Paź 20, 2012 3:33 pm

Magic w czerwonej tubce


albo możesz przykleić na taśmę dwustronną albo na klej w rolce

Magda1312 - Sob Paź 20, 2012 3:38 pm

Klej w rolce? O.o ok, dzięki, poszukam tych artykułów;)
Torradora - Sob Paź 20, 2012 3:43 pm

klej w rolce jest drogi ale jak dla mnie jest genialny. Nie ma możliwości aby coś wypłynęło bo za dużo się nałożyło kleju :)
Zaproszenia, których zdjęcia zamieściłam u siebie w dzienniczku były klejone właśnie na ten klej. Ale równie dobra będzie taśma dwustronna.

Rusałka_Maja - Sob Paź 20, 2012 6:57 pm

Ja kupiłam ostatnio klej w Sprayu :D Jak zobaczę jak się sprawuje to dam wam znać :)
MadMar - Wto Paź 23, 2012 5:41 pm

Magda1312, ja do sklejania kartek używałam taśmy dwustronnej, a do klejenia kokardek i innych kleju na ciepło:)
Rusałka_Maja - Wto Sty 01, 2013 3:17 pm

Przejeżdżałam ostatnio koło polimexu jaki ten sklep wielki - toż to jak supermarket :wink: i normalnie każdy mimo iż nie jest hurtownikiem może tam robić zakupy?
Torradora - Wto Sty 01, 2013 8:16 pm

Rusałka_Maja napisał/a:
każdy mimo iż nie jest hurtownikiem może tam robić zakupy?

Tak, ja tam robiłam zakupy a nie jestem hurtownikiem :)

Rusałka_Maja - Wto Sty 01, 2013 9:39 pm

Myślisz, że znajdę tam materiał na bieżnik, kokardy na krzesła i koronkę do świeczek?
MadMar - Sro Sty 02, 2013 10:20 am

Rusałka_Maja, znajdziesz na pewno, ale niektóre materiały można kupić tylko w belkach (chyba po 50 m)
ja tam kupowałam wstążki, organzynę i różne dżety

alladyna - Sob Sty 26, 2013 7:28 pm

A ja kiedyś robiłam na zlecenia takie kartki ślubne;) Tzn. jedna pani dostarczała materiały i przybory wraz z wzorem, pokazywała, jak kleić pierwszą kartkę, a potem ja siedziałam u siebie w domu i pracowałam. Ogólnie fajna zabawa;) Jak się dojdzie do wprawy, to 100 zaproszeń można zrobić w 8 godzin. Wzory nie były jakieś skomplikowane:
- kilka kwiatuszków z krepiny (zwija się ją w rurkę, skleja klejem szkolnym na końcu i tnie na 4-mm kawałeczki)
- szablony i kalka techniczna
- wstążki
- rafia kolorowa
- gotowe nalepki z obrączkami
- gotowe podpisy "Zaproszenie" lub "W dniu ślubu"
itp.

Dostawałam za to ok. 60 - 80 groszy od kartki. Pani to potem rozprowadzała po sklepach po 8-10 zł za kartkę.

[ Dodano: Sob Sty 26, 2013 7:30 pm ]
Powiedziałam sobie potem, ze nie kupie swoich zaproszeń slubnych, tylko sama zrobię;p Jak się ma opracowany wzór, to idzie szybko.
Potrzebne były jeszcze złote i srebrne farbki w tubkach (witrażowe chyba) i klej na ciepło z pistoletem. Wszystko do kupienia na allegro.

asik83 - Czw Lut 28, 2013 11:11 pm

My z narzeczonym planujemy zamówić papier i ozdoby (wstążeczki i obrączki) na allegro. wychodzi dużo taniej jeśli zamawia się wszystko u jednego dostawcy. a wybór jest bardzo duży. warto sprawdzic.
anais - Pią Mar 01, 2013 12:10 pm

Zainspirowana Waszym samodzielnym wykonaniem zaproszeń i ograniczona budżetem na organizację ślubu i wesela, też postanowiłam sama wykonać zaproszenia.
Zrobiłam sobie nawet małe turnee po polecanych przez Was sklepach. Faktycznie dosyć duży wybór dodatków w Gust-polu i Polimexie, natomiast bardzo zawiodłam się na sklepie A4. Nie dość, że pan bardzo nieuprzejmy, to jeszcze ceny bardzo zawyżone. Jedyny atut tego sklepu, to dosyć duży wybór papierów. Znalazłam więc odpowiedni i zamówię taki sam (tylko o wiele tańszy) przez Internet ;)
Jak się uporam z ich wykonaniem, to zamieszczę efekty swojej pracy.
A tak btw. do zaginania zaproszeń używałyście bigownicy czy tradycyjnie zaginając przy linijce lub nacinając nożykiem? Pytam, bo nie wiem, czy przy tej drugiej metodzie zgięcie papieru nadal będzie równe i nie będzie się papier przedzierał

MadMar - Pią Mar 01, 2013 12:12 pm

anais, my zaginaliśmy papier przy użyciu dwóch linijek- metalowej i plastikowej. Wyszło ładnie i równo :)
anais - Pią Mar 01, 2013 12:53 pm

To pewnie nam też pozostanie ten sposób, jeśli nie uda nam się znaleźć wśród znajomych bardziej profesjonalnego sprzętu ;)
Malina01 - Pią Mar 01, 2013 12:56 pm

Dla robiących zaproszenia polecam sklepy scrapbbokowe :)

m.in http://sklep.scrap.com.pl/

Torradora - Pią Mar 01, 2013 4:13 pm

anais napisał/a:

A tak btw. do zaginania zaproszeń używałyście bigownicy czy tradycyjnie zaginając przy linijce lub nacinając nożykiem? Pytam, bo nie wiem, czy przy tej drugiej metodzie zgięcie papieru nadal będzie równe i nie będzie się papier przedzierał

Ja do zagięcia papieru używam linijki i wypisanego długopisu

Marta Kulesza - Wto Lip 02, 2013 1:12 pm

Dziewczyny ja też robiłam zaproszenia na własną rękę. Inspirowałam się zaproszeniami od artystów znalezionych w necie. Kiedy znalazłam co mi się podobało, poprosiłam przyjaciółkę o pomoc w zrobieniu projektu. Był to strzał w dziesiątkę! Mam zaproszenie oryginalne, jedyne, pasujące do dekoracji ślubnych :)
Juska - Wto Lip 02, 2013 4:38 pm

Wczoraj byłam w GustPolu - jest WYSYP dziurkaczy dekoracyjnych. Do wyboru do koloru i w niezłych cenach. Rozmiary też do wyboru, od maleńkich po naprawdę bardzo duże.
Są też przyrządy do karbowania i wytłaczania papieru oraz niewielkie sprytne urządzenie do zaginania :)
Jeśli któraś poszukuje to polecam się wybrać na ul. Teresy ;)

temidaaa - Pią Sty 17, 2014 7:26 pm

Dziewczyny, czy któraś z Was wie gdzie można w Łodzi kupić gilotynę? Byłam w Gustpolu, ale kupowanie jej tam za ponad 100PLN mija się z celem :zdziwko:
Juska - Pią Sty 17, 2014 8:30 pm

temidaaa, gilotyna do papieru to raczej drogi sprzęt... Może poszukaj na allegro? :)
misia-misia - Pią Sty 17, 2014 8:50 pm

temidaaa, ja mam taką


Nie była bardzo droga, zresztą jak patrzę na ceneo to podobne są w cenie 50-70zł.

Wiem że w Makro są też gilotyny. W Tesco bywają.

temidaaa - Pią Sty 17, 2014 9:44 pm

Juska, no właśnie patrzyłam też na allegro. Są różne, ale wolałabym najpierw zobaczyć ją na żywo i sprawdzić wykonanie niż kupować w ciemno, bo niektóre wyglądają na średnio solidne.
misia-misia, dzięki, spróbuję jeszcze w makro ew. selgrosie

Dana - Czw Lis 20, 2014 2:36 pm

my też sami robiliśmy zaproszenia i winietki. wyszlo taniej i łądniej. A wszelkie akcesoria kupiłam hurtem na znanym wszystkim serwisie aukcyjnym
alekul89 - Sob Sty 24, 2015 10:12 am

Czy w a4 na Piotrkowskiej są tylko papiery czy znajdę tam też koperty? Albo może znacie jakieś miejsce w Łodzi gdzie znajdę kwadratowe koperty 15,5x15,5 lawendowe albo białe? W Gust Polu niestety nie było.
herbatnik - Sob Sty 24, 2015 12:04 pm

alekul89, nie wiem, czy pomogę-ja zamawiałam koperty(i inne rzeczy papiernicze do zaproszeń)przez internet u użytkownika dekor_art_papier. Odbiór osobisty mają w Łodzi przy ul. Wersalskiej. Mieli kwadratowe koperty o tych wymiarach, i takie zwykłe, tańsze i takie grubsze perłowe, droższe.
msmika - Sob Sty 24, 2015 3:29 pm

W a4 są też koperty. A jeżeli masz standardowy rozmiar to możesz spytać o zrobienie na zamówienie. Bo mnie pan z A4 proponował.
ZuzM - Pon Sty 26, 2015 11:54 am

Pan w a4 jest super przemiły i zawsze doradzi, ja zaniosłam mu moje zaproszenia i zaproponował mi ciekawe rozwiązania :) Warto się tam wybrać!
alekul89 - Pon Sty 26, 2015 11:55 am

Wybieram się dzisiaj :)
malinka87 - Nie Lut 08, 2015 5:40 pm

Ja również, jak herbatnik, kupowałam wszelkie materiały u użytkownika dekor_art_papier. Duży wybór zarówno papierów, kopert, wstążek. Wczoraj kleiłam kokardy z tych wstążek i są naprawdę dobrej jakości - na 32 mb żadnej skazy :)
kasiulec90 - Czw Maj 28, 2015 12:15 pm

ja rzeczy do zaproszeń kupowałam w gustpolu i polimexie a dziurkacz z wzorkami pożyczyłam od dziecka koleżanki :razz: koperty zamowiłam w internecie i ozdobiłam je dziurkaczem i naklejanymi dżetami :)
Sofia - Czw Gru 08, 2016 1:38 pm

Jaki papier wybrać?
muffinka - Czw Cze 22, 2017 1:36 pm
Temat postu: Re: Materiały do własnej produkcji zaproszeń
Asia napisał/a:
Dziewczyny, gdzie kupić papier na zaproszenia ślubne?
Byłam w firmie "Jakon", ale tam trzeba kupić min. 10 arkuszy A-1 (arkusz A-1 kosztuje troszkę ponad 5 zł + VAT).
Tyle arkuszy to dla mnie zbyt dużo, bo już trochę papieru mam. Znacie moze inne miejsca, gdzie jest papier na zaproszenia?
Pozdrawiam.


To faktycznie trochę drogo :/

Daniela77 - Wto Sie 29, 2017 10:52 am

My właśnie przymierzamy się do projektowania zaproszeń, jak już napisałam w innym wątku, planujemy ślub w pierwszej połowie przyszłego roku i chyba zdecydujemy się na papier z Paper Cast przy Stokowskiej 34A. Na stronie ich produkty wyglądają świetnie - ktoś może coś o nich powiedzieć? Pozdrawiam :)
Staviori - Pią Gru 15, 2017 10:25 am

Na pewno w wielu sklepach papierniczych, nie są to skomplikowane i wielkie rzeczy więc na pewno będzie łatwo znaleźć, wystarczy się przejść trochę dłużej po mieście i poszukać.

usunięto podpis z reklamą. Dorotka_

adam1974 - Pią Sty 12, 2018 2:46 pm

Ręcznie wykonane zaproszenia mają większą wartość niż zamówienie gotowych choć przy dużej ilości gości weselnych naprawdę wymaga to wiele wysiłku.
kozera1 - Pon Lip 02, 2018 10:50 am

Na początku też myślałam o tym, żeby zrobić samemu zaproszenia. Jednak po podliczeniu kosztów materiałów i dużo poświęconego na to czasu poddałam się. Dlatego kupiliśmy gotowe zaproszenia, ale też są bardzo piękne i dobrze wykonane.
rick - Nie Maj 26, 2019 9:06 pm

Materiały kupisz w dobrym lepszym sklepie papierniczym. Sama się w to bawiłam i nie wyszło takie złe. Owszem trzeba było włożyć dużo pracy ale efekt wyszedł całkiem zadowalający.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group