Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Menu weselne - Jakie wino na wesele?

Asia - Sob Lip 10, 2004 1:50 am
Temat postu: Jakie wino na wesele?
Jakie wino macie zamiar kupić na swoje wesela? Jakie wino było na Waszych weselach?

Wydaje mi się,że lepiej by było to wino w zakręcanych butelkach, ale w takich sprzedawany jest chyba jedynie vermouth.

kryszka - Sob Lip 10, 2004 2:39 am

Sprawni kelnerzy poradzą sobie z każdym korkiem. :mrgreen:

My na pewno będziemy mieli słodką Vitoshę (bo uwielbiam) i jakieś półwytrawne dla smakoszy. Chyba jakieś francuskie bo mamy dojście do dystrybutora. :)

olenka - Sob Lip 10, 2004 11:59 am

A my jeszce niewiemy ale wciz urzadzamy degustacje:)
Asia - Sob Lip 10, 2004 2:53 pm

kryszka napisał/a:
Sprawni kelnerzy poradzą sobie z każdym korkiem. :mrgreen:


To nie chodzi o kłopot z odkorkowaniem wina, lecz o to, że czasem jest trudno je ponownie zakryć. Nie chciałbym, by na stole stały butelki bez korków i zakrętek. Czy Vitosha daje się łatwo ponownie zakorkować?

kryszka - Sob Lip 10, 2004 2:56 pm

Asia napisał/a:
Czy Vitosha daje się łatwo ponownie zakorkować?

Nie mam pojęcia. :roll: A nie mam teraz pod ręką żadnej butelki żeby sprawdzić.

agnieszka - Sob Lip 10, 2004 3:28 pm

Asia z tego co pamiętam to Vitosha ma taki "drewniany"korek, (którym pózniej łatwo zakorkować butelke coś takiego jak Sophia ) pozatym jest to naprawde dobre półsłodkie winko :winko:
Kiwax - Pon Lip 12, 2004 1:24 pm

U nas będą wina półwytrawne w gąsiorach na "chłopskim stole". Na stołach będą stały tylko napoje i wódeczka. Bedzie też osobny stolik z kawą i herbatą - będzie mozna pić do woli :) :)
pipi - Pon Lip 12, 2004 1:41 pm

Ja z racji mojego imienia miałam węgierskie wino Isabelle.
Nie mogłam się oprzeć tym bardziej że winko bardzo smaczne - juz gdzieś pisałam, że na poprawiny brakło :wink:

Megan - Czw Sie 26, 2004 1:55 am

Mam pytanie czy wino ktore kupowalyscie/ kupujecie na wesele kupujecie z normalnymi zakretkami czy z korkami (chyba te lepsze wina sa z korkami). Jesli z korkami to jak sobie wyobrazacie jego otwieranie podczas wesela (kelnerzy czu zostawic korkociagi na stolach). Wiem ze pytanie moze wydawac sie glupie ale samam nie wiem jak rozwiazac ten problem?? :? :smut:
leminka - Czw Sie 26, 2004 11:11 am

Megan napisał/a:
Mam pytanie czy wino ktore kupowalyscie/ kupujecie na wesele kupujecie z normalnymi zakretkami czy z korkami (chyba te lepsze wina sa z korkami). Jesli z korkami to jak sobie wyobrazacie jego otwieranie podczas wesela (kelnerzy czu zostawic korkociagi na stolach). Wiem ze pytanie moze wydawac sie glupie ale samam nie wiem jak rozwiazac ten problem?? :? :smut:


Hmm, szczerze mówiąc nie myślałam o tym, chociaż miałam zamiar kupić wino z korkami... Ale chyba raczej starosta będzie otwierał wina lub kelnerzy jeżeli to Oni są odpowiedzialni za alkohol. Ja zamawiam niewiele butelek wina, więc jeśli nawet starosta będzie je otwierał, to nic Mu nie będzie po 10 butelkach ;)

LEMINKA

Magdzia - Czw Sie 26, 2004 1:10 pm

Megan, niczym sie nie martw, takimi sprawami powinni zajac sie kelnerzy. U mnie tak bylo, mnie nawet taki problem przez mysl nie przeszedl. A wiec, wino mialam z korkiem, otwierali kelnerzy i delikatnie wkladali spowrotem korek do butelki (tak tylko sam czubek), by wino nie tracilo aromatu.
Kati - Czw Sie 26, 2004 5:20 pm

A ja myślę, że korkociąg na stole nie będzie nikomu wadził :wink:
Jelonek - Pią Sie 27, 2004 9:14 am

my kupilismy renskie / kadarki i murfatlar - wina które lubimy :) wszystkie z korkami , ale z pracy mam całe stada takich specjalnych korków grzebków którymi da sie pozamykac i z łatwoscia otworzyć ponownie kazdą butelkę:)
leminka - Pią Sie 27, 2004 9:19 am

Jelonek napisał/a:
my kupilismy renskie / kadarki i murfatlar - wina które lubimy :) wszystkie z korkami , ale z pracy mam całe stada takich specjalnych korków grzebków którymi da sie pozamykac i z łatwoscia otworzyć ponownie kazdą butelkę:)


Jelonek,
A te wina, które wymieniłaś to są wytrwane czy pół wytrawne? Niestety jestem laikiem w temacie win. Mogę stwierdzić czy dobre czy nie, ale nie mam pamięci do nazw win i stąd ta moja kiepska wiedza na temat tego trunku :(

LEMINKA

Asia - Pią Sie 27, 2004 10:38 am

Jelonek napisał/a:
specjalnych korków grzebków którymi da sie pozamykac i z łatwoscia otworzyć ponownie kazdą butelkę:)


Jelonku, możesz dokładniej wyjaśnić, co to jest i czy jest dostępne w sklepach?

leminka - Pią Sie 27, 2004 10:47 am

Asia napisał/a:
Jelonek napisał/a:
specjalnych korków grzebków którymi da sie pozamykac i z łatwoscia otworzyć ponownie kazdą butelkę:)


Jelonku, możesz dokładniej wyjaśnić, co to jest i czy jest dostępne w sklepach?


Asia, to są rzeczywiście takie grzybki, które mają nóżkę owiniętą gumą lub z gumy i taką niby rączkę na górze, która się zgina. Dół tego grzybka, nóżkę wkładasz do butelki i jak zegniesz tą rączke to ta nóżka puchnie i szczelnie zamyka butelkę :)
Ja to kupiłam chyba w Carrefourze, ale widziałam tez to w Geant i innych supermarketach. Musi tylko zwrócić uwagę aby dolna część tego grzybka była solidna, aby pasowała ci do wszystkich butelek. Mam dwa rodzaje, metolwe grzybki - nie zamykają butelek od piwa (nie wszystkie) i plastikowe - pasują do wszystkiego nawet do szmpana...

P.S.
Jelonek, chyba sie nie pogniewasz, że wyreczyłam Cię z pisania opisu jak wygląda grzybek, plss :) Dzisiaj mam coś wenę do pisania....

LEMINKA

Megan - Pon Sie 30, 2004 9:00 pm

Teraz pojawil sie kolejny problem 9przynajmniej dla mnie). Nie znam sie specjalnie na winach i nie wiem jakie kupic. Ostatnio jak pojechalismy do Selgrosu to bylo tam tyle rodzajow wina ze sama zglupialam. Poza tym moja mama stwierdzila ze nie mozemy kupic na wesele jakiegos taniego wina (7-15 zl). Ja nie widze w tym problemu lecz mama stierdzila ze jesli kupic wino to juz porzadniejsze. Sama nie wiem co zrobic jedyne co zdecydowalam to zeby byly to wina polslodkie gdyz wydaja mi sie najbardziej "uniwersalne" . Prosze napiszcie co tym sadzicie :iconpray: :sciana:
just_Kate - Pon Sie 30, 2004 9:36 pm

Megan, co prawda z mamą się lepiej nie spierać :wink: , poza tym jeśli to rodzice za wino będą płacić, to może niech wybiorą np. Martini.... mniam.
Natomiast jeśli chodzi o wina w przedziale 7-15zł to można kupić w tej cenie całkiem dobre winka. Te o których ja pisałam były w tym przedziale i są bardzo dobre. Z troszkę droższych my lubimy kalifornijskie Paul Mason (białe, czerwone i różowe - pół-wytrawne) - ok. 26 zł/ butelkę (no i nie ma kłopotu z korkiem). Myślę że powinnyście z mamą spróbować najpierw jakieś tańsze wino i ocenić, czy wam ono smakuje, i jeśli się okaże że niezbyt, to zdecydujcie się na droższe. Win wcale tak dużo w czasie wesela się nie pije, więc jak kupicie droższe to i tak niedużo więcej powinno was to wynieść....

:)

SaraLee - Pon Sie 30, 2004 10:09 pm

Generalnie im lepsze wino, tym mniejsza szansa na spotkanie zakrętki. Wszystkie dobre wina mają korki - plastik podobno źle wpływa na wino... Polecam wino reńskie, jest świetne na takie okazje - sama miałam takie. Proponuje wizytę w Winnicach Francji - w Galerii mają niezłą obsługe, na pewno coś polecą. Sam zakup proponuję dokonac W sklepie na Kościszki/róg Wigury - jest taniej.
Megan - Pon Sie 30, 2004 11:58 pm

Dziekuje za pomoc
SaraLee - chyba masz racje ze przejedziemy sie do sklepu gdzie obsluga jest fachowa i cos nam doradzi

Just_Kate- Martini to cos co gumiesie lubia najbardziej jednak wydaje mi sie ze vermouth nie bardzo pasuje na wesele poza tym musialyby byc odpowiednie kieliszki no i cytrynka :winko:

gambi - Nie Paź 09, 2005 9:39 pm

joanna_25 napisał/a:
Ale mamy problem z wyborem wina.Jakie polecacie?No i powinno się kupić słodkie wino czy wytrawne?


My wybraliśmy półwytrwane, ale wszystko zależy od preferencji gości, wydaje mi się ze półsłodkie też jest ok.
Kupiliśmy w Macro francuskie wino Cambrass. widzieliśmy je na sali, gdy oglądaliśmy wystrój przed weselem. spróbowaliśmy i wybraliśmy je :wink:

Agnesia - Sob Mar 25, 2006 10:11 pm

Będziemy mieli półsłodkie wino Verso.
Alma_ - Pon Mar 27, 2006 12:06 am

Hmm, chyba już czas zacząć degustację, coby zdążyć z rozpoznaniem rynku... ;)
Agnesia - Pon Mar 27, 2006 7:42 pm

My tak degustowaliśmy, degustowaliśmy i w końcu kupiliśmy takie, którego jeszcze nie próbowaliśmy...
bajeczka - Pon Mar 27, 2006 8:28 pm

Alma_ napisał/a:
Hmm, chyba już czas zacząć degustację, coby zdążyć z rozpoznaniem rynku... ;)


To bedzie przyjemne badanie ;)

epox - Pon Mar 27, 2006 9:11 pm

My już zaczeliśmy degustacje,jest całkiem przyjemnie tak sobie degustować :wink:
vaniliaxxx - Wto Mar 28, 2006 12:22 am

Jeżeli chodzi o alkohole poza wódką, to zdecydowaliśmy się właśnie na:
- Prosek - słodkie czerwone wino gronowe (pyyyyyyycha :P )
- jakiś vermuth bianco - ze względu na kasę, pewnie trzeba będzie się obejśc smakiem za Martini, i wybrać środki zastępcze - podobno nie mniej dobre :)
- wino półsłodkie - dla równowagi :)
Postanowiliśmy kupić tego po 4 butelki każdego z wymienionych.
Wesele bedzie na prawdopodobnie 100 osób.
Mam nadzieję, że to wystarczy

Alma_ - Wto Mar 28, 2006 2:19 am

Magdzia napisał/a:
otwierali kelnerzy i delikatnie wkladali spowrotem korek do butelki (tak tylko sam czubek), by wino nie tracilo aromatu.

:shock:
Ja rozumiem, że nie wszyscy muszą być znawcami degustacji win ;) ale kelner chyba powinien wiedzieć, że wino winno sobie przed spożyciem "pooddychać", żeby właśnie aromatu nabrać :roll:

A co do ilości, zastanowiła mnie ta podana przez vanillę - czy to faktycznie wystarczy? Nie zastanawiałam się nad tym jeszcze, ale wydawało mi się, że będę liczyć ok. 3-4 butelek na stół (dziesięcioosobowy) :?

Dodatkowo będzie barek.

Ile wina było u Was?

epox - Wto Mar 28, 2006 1:06 pm

Jedna pani w restauracji powiedziała,że na 100 osób liczą od 15 do 20 butelek wina.
vaniliaxxx - Nie Kwi 02, 2006 2:31 am

dziękuję za uwagi i chyba rzeczywiście zwiększymy ilość win :)
strawberrytea - Nie Kwi 02, 2006 5:41 pm

Agnesia napisał/a:
Będziemy mieli półsłodkie wino Verso.
tylko półsłodkie?
My kupiliśmy po trochu wszystkich rodzajów - tzn słodkie, półsłodkie, półwytrawne i wytrawne bo każdy lubi inne, poza tymco innego pasuje do obiadu, co innego do tortu...

Agnesia - Wto Kwi 04, 2006 7:38 pm

Akurat wino będziemy mieli tylko symbolicznie. I tak musiałam sie nagadać, że nie wszyscy piją wódkę i wino też jest potrzebne...
strawberrytea - Sro Kwi 05, 2006 1:20 am

:) oj tak, wiele osób uważa że wesele=wóda :( No to dobrze ze ci się udało :)
szczako - Sro Wrz 20, 2006 5:24 pm

kupiliśmy wino, które coś dla nas znaczy:
- niemiecki Riesling
- węgierski Tokaj Furmint
- węgierski Egri Bikaver
- Kahor (miał być ukraiński, ale jest mołdawski)
i do tego Sofię Cabernet Sauvignon.

imbrulka - Sro Wrz 20, 2006 5:58 pm

My mieliśmy Carlo Rossi czerwone i białe. "Poszło" około 20 butelek na 43 osoby.
Czerwone jest pyszne, polecam. Białe ok, ale bez rewelacji szczerze mówiąc.

Alma_ - Sro Wrz 20, 2006 6:30 pm

szczako napisał/a:
- niemiecki Riesling
- węgierski Tokaj Furmint
- węgierski Egri Bikaver
- Kahor (miał być ukraiński, ale jest mołdawski)
i do tego Sofię Cabernet Sauvignon.

Zapowiada się prawdziwa uczta dla podniebienia :hyhy:

szczako - Sro Wrz 20, 2006 7:33 pm

mam nadzieję.
te węgierskie i niemieckie będą na pewno dobre. wiele razy próbowane ;)

Misiamo - Czw Wrz 21, 2006 9:56 am

A ja lubię mołdawskie wina:) Na weselu mieliśmy "Izabellę", Lidię" i "Zemfirę".
Najbardziej lubię "Izabellę"

Alma_ - Czw Wrz 21, 2006 10:01 am

U mnie w ramach artakcji specjalnych pewnie pojawi się też...



Uwielbiam je :winko:

Misiamo - Czw Wrz 21, 2006 2:42 pm

Alma, a cóż to za cudo? I gdzie można dokonać zakupu, tudzież degustacji??
Alma_ - Czw Wrz 21, 2006 3:15 pm

Japońskie wino śliwkowe - rewelacja po prostu :mrgreen:
Niestety, nie mam pojęcia, gdzie można kupić w Łodzi, ale pewnie dostępne jest gdzieś w sieci wysyłkowej. W Warszawie - w Carrefour na Głęboskiej ;)

adriannaaa - Czw Wrz 21, 2006 4:19 pm

pewnie w jakis dobrzezaopatrzonych sklepach, ja o ile się nie mylę widziałam je w sieci Piotr i Paweł, ale w nie mają oni w Łodzi swoich sklepów... hmmm w weekend bede u rodziców, może poszukam i nabędę??
Alma_ - Czw Wrz 21, 2006 4:23 pm

My zazwyczaj pijemy je w sushi barze i za każdym razem obiecuję sobie, że nabędę więcej tego cuda... :roll:
Kati - Pią Wrz 22, 2006 4:06 pm

Często bywamy na Głębockiej :)Tam jest taki sklep winiarski :)
Może kupię na spróbowanie?? tylko pewnie drogawe jest... :zdziwko:

Alma_ - Pią Wrz 22, 2006 4:15 pm

Kati, dokładnie tam, w tym sklepie! Pewnie nie jest tanie (nie wiem, nie kupowałam jeszcze w butelce, zawsze piłam w restauracji), ale warto spróbować, naprawdę :D
Kati - Pią Wrz 22, 2006 4:18 pm

A wracając do tematu ;) na weselu u nas było Fresco (białe, półsłodkie) i Kadarka (czerwone, półsłodkie)
Michauek - Nie Lis 05, 2006 8:48 pm

Jesli ktos ma problem z korkami w winie to polecam Carlo Rossi w butelkach 1,5l. Butelka ma nakrętkę, małą rączkę, a winko pyszne

ok 35zł w wiekszości marketów

Olusia - Nie Lis 05, 2006 11:09 pm

My pewnie kupimy Fresco jest nie drogie, ale mimo to jedno z naszych ulubionych.
motylica - Pon Lis 06, 2006 9:46 am

Michauek napisał/a:
Jesli ktos ma problem z korkami w winie to polecam Carlo Rossi w butelkach 1,5l. Butelka ma nakrętkę, małą rączkę, a winko pyszne

ok 35zł w wiekszości marketów



> mmmmmmmmmmniam :) moje ulubione winko :D

> a u nas było trochę tańsze hiszpańskie winko PALACIO DE ANGLONA. polecam naprawde jest smaczne a w Selgrosie można je juz kupic zaokoło 8-9 PLN :) jak na takie wina to baaaaaaaardzo niska cena... w smaku nie da się porównać z winami za podobną cenę.

dostępne jest białe i czerwone - my mieliśmy oba :)

katarzynka1 - Pon Lis 06, 2006 11:35 am

My chcemy czerwone półwytrawne i białe półsłodkie, ale to mój tata ostatecznie będzie wybierał wino - jest w tej dziedzinie specjalistą,
słonko - Pon Lip 09, 2007 3:32 pm

Fresco dobre, choć ja osobiście najbardziej lubię Warnę. I choć preferuję czerwone wina, to Warna biała (półwytrawna) jest jeszcze lepsza niż czerwona.
dominiqsz - Pon Lip 09, 2007 3:42 pm

U nas będzie Varna biała i czerwona półsłodka :) Najpyszniejsza :)
Ela_i_Adam - Pon Lip 09, 2007 6:20 pm

A u nas Mołdawska Dolina Merlot czerwony półsłodki i Mołdawska Dolina Muskat biały pólsłodki super :) zdegustowane dwa razy ostatnio na wieczorze panieńskim :lol:
EwaM - Pon Sie 06, 2007 11:24 pm

O rany!
Może mnie zlinczujecie, ale muszę to napisać.
U nas w domu obecnie pije się dużo wina. Daleko nam do ekspertów, ale nauczyliśmi się pić wina dobre, rozróżniać smaki, nawet niuanse i picie wina stało się degustacją. Zaczynaliśmy od Sofii, Kadarki itp. Dzisiaj kupujemy je tylko do gotowania, bo po prostu nie są dobre.

Jeśli czerwone wino to tylko wytrawne. Słodkie wina mulą i nie nadają się do picia przy mięsach i zakąskach. Tylko i wyłącznie do deserów.
Wino powinno być korkowane dobrym korkiem (nie zakrętką, ani plastikowym, ani takim z plastikowym łebkiem do ponownego wkładania w butelkę). Czerwone wino podaje się w temp. około 16-18 stopni. Powinno być otwarte pół godziny przed spożyciem, dla nabrania aromatu. Białe wino powinno być lekko schłodzone.

Mój ulubiony szczep to shiraz (syrah). Generalnie jest mieszany z innymi, np cabernet, ponieważ charakteryzuje się bardzo bogatym aromatem i głębokim posmakiem. Raczej nie jest to wino dla początkujących. Na wesela polecam cabernet. Merlot jest dość cierpki i nadaje taki kwaśnawy smak, co przy gorszych gatunkowo winach może być zgubne.
Dodatkowo, dla gości, którzy nie lubią wytrawnych win polecam zakupić nieco białego półwytrawnego. Będzie lekkie i przyjemnie się je będzie piło.

Z krajów pochodzenia odradzam Francję. Wina są albo drogie, albo nieciekawe. Natomiast odkryliśmy świetne wino francuskie, które mogę z czystym sumieniem polecić. Jest to Chennet, butelkowane w takie trochę bardziej pękate butelki z chrakterystyczną krzywą (pochyloną) szyjką. Są do kupienia w Makro po około 20 zł za butelkę. Jeśli chcecie się pobawić to świetne są wina australijskie, chilijskie i z RPA. Czasami w piwniczce Makro można się też natknąć na inne wina w promocyjnej cenie. Generalnie wina z opisem "reserve" lub "reserva" są warte kupienia.

?yczę wam wspaniałej zabawy z winami i smakowania różnych win, poszukiwań tych najlepszych, odnalezienia w winach tego czegoś wyjątkowego, bo one to mają, tylko trzeba ich trochę wypić, żeby nauczyć się to wyczuwać.

Duchna - Sob Lis 10, 2007 4:53 pm

A ja uwielbiam wino różowe!! :D i na naszym weselu będzie głównie białe i różowe, czerwone chyba będzie za ciężkie także jak kupimy to mało czerwonego :)
Anuszka - Sob Lis 10, 2007 6:10 pm

Mnie najbardziej smakuje rozowe polwytrawne Carlo Rossi:)
Nie jest to piwo z wysokiej polki - kosztuje ok 14 zl, ale jest po prostu smaczne - smakuje nawet mojemu Michalowi, ktory za winami nie przepada, a juz tym bardziej za wytrawnymi:)

My mielismy na weselu jakies inne, bo kupowali tesciowie. Ale tez nie bylo zle. Nie pamietam tylko nazwy.

No i wiem, ze bylo czerwone, biale, polslodkie i polwytrawne. Ale generalnie slodkie uwazam za ciezkie i przy duzej ilosci jedzenia goscie moga sie pochorowac

Duchna - Sob Lis 10, 2007 7:02 pm

My właśnie chyba kupimy Carlo Rossi różowe i białe, może nie jest z górnej półki, ale mi naprawdę smakuje :)
kochecka - Sob Lis 10, 2007 7:07 pm

A my mieliśmy 3 rodzaje win - białe (Tokaji) i 2 czerwone ale nazw nie pamiętam.
gosc - Wto Lis 13, 2007 8:15 pm

U nas byŁo czerwone - MoŁdawska Dolina - polecane na forum - kupiliśmy bez uprzedniego posmakowania i niestety się rozczarowaliśmy ale na szczęście nie byŁo go dużo.
Dziewczyny polecam "wypróbować" alkohol przed zakupem na wesele

ales - Wto Lis 13, 2007 9:21 pm

My zamierzamy kupić wina półwytrawne ze względu na nasz gust i naszych rodzin. Na pewno to będą wina z Chile ze szczepu Shiraz " niebo w ustach". Większa ilość win czerownych i kilka białych
Anuszka - Sro Lis 14, 2007 9:04 am

a nie kupujecie win polslodkich? mysle, ze powinniscie tez miec w zapasie kilka butelek - jestem pewna, ze znajdzie sie jakis milosnik polslsodkiego, chocby nieznana Wam osoba towarzyszac kuzyna czy kuzynki...

No chyba, ze znasz wszystkich swoich gosci na wylot :)

ales - Sro Lis 14, 2007 8:24 pm

Być może dokupimy, w końcu jeszcze sporo czasu mamy. Będziemy mieć wynajętego barmana, który będzie serwował drinki. No i oczywiście wódkę, wina, piwa. Strasznie dużo tego a to tylko dla naszych gości, więc półsłodkie tez będzie :wink:
oleczkaaa - Sro Lis 14, 2007 9:59 pm

Anuszka napisał/a:
Mnie najbardziej smakuje rozowe polwytrawne Carlo Rossi:)
Nie jest to piwo z wysokiej polki - kosztuje ok 14 zl, ale jest po prostu smaczne - smakuje nawet mojemu Michalowi, ktory za winami nie przepada, a juz tym bardziej za wytrawnymi:)


A powiedz mi gdzie widzieliscie Carlo Rossi za 14 zl? Bo ja poki co tylko za 17 zl widzialam a chcialabym taniej...

IGRASZKA - Sro Kwi 30, 2008 2:41 pm

o ile nie jest to wesele wegetarianskie z przewagą ryb warzyw i etc, to znaczy że mamy do czynienia z polskim weselem a wiec sporo mięs:) polecam na wesela wina czerwone półwytrawne...
markę zostawiam już indywidulanym gustom.

fiona83 - Sro Kwi 30, 2008 2:53 pm

Cytat:
polecam na wesela wina czerwone półwytrawne...


O tak. Zgadzam się z tym absolutnie !
Myślimy nad jakąś Kadarką tudzież Carlo Rossi.

katarynka - Sro Kwi 30, 2008 3:33 pm

Ja równiez poleciłabym wino Chennet, w butelkach z lekko przekrzywiona szyjką. Warto próbować jest na prawde dobre. Do wyboru jest wiele rodzajów od wytrawnego do półsłodkiego, różowe , czerwone i białe. U mnie na weselu były wina półsłodkie we wszystkich kolorach z przewagą czerwonego.
EwaM - Czw Maj 01, 2008 11:28 pm

U mnie najprawdopodobniej będzie właśnie Chennet i może australijskie Jacob's Creek, albo coś w podobie. Na pewno musi się znaleźć shiraz i cabernet. Wszystkie czerwone wytrawne. Dla gości nie pijących czerwonego wytrawnego wina przygotuję białe Chennet. Przynajmniej taki mam plan.
fewka - Pią Maj 02, 2008 9:18 am

Ja polecam winko Blossom Hill Zinfandel różowe...
Jest to wino o smaku truskawkowo melonowym ja tam czuje również arbuza...Niby wino półwytrawne lecz według mnie półsłodkie (rzadko podchodzą mi wina półwytrawne, na ogół są przearomatyzowane, lecz to nie) Jest droższe bo butelka kosztuje ok. 25 zł. ale warte swojej ceny. Nie jest to wino musujące lecz dobrze schłodzone pozostawia bąbelki na języku.............

Spróbujcie niebo w gębie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
U nas na stole będzie właśnie ono królowało..;)

gabrycha - Sob Maj 03, 2008 7:03 pm

Oj tak! Jacob's Creek Shiraz jest rewelacyjne. Ja ogólnie nie lubię win, lampka do kolacji to dla mnie max, ale to jest pyszne. Muszę jeszcze wypróbować ich białe wina, jednak shiraz na 100% będzie na moim stole weselnym.
aglucia - Nie Maj 04, 2008 2:50 pm

Ja polecam wina z Hiszpanii. Winnice są na teranch bardzo nasłonecznionych, dlatego w winie, mimo iż nie jest dosładzane, można odnaleść nutkę słodyczy. Myślę, że jest to dobre rozwiązanie na wesele, bo ma ciekawy smak i jest dobrze przyswajane przez gości :)
marta_s3 - Sro Maj 07, 2008 9:12 pm

My kupiliśmy wino Carlo Rossi białe, czerwone i różowe.
Dorotka847 - Pią Lip 11, 2008 5:58 pm

my mamy półwytarawne (różowe Cabernet) i półsłodkie (czerwone Varne) oba bardzo nam smakwały mamy nadzieje że naszym gosciom też bedą :wink:
fiona83 - Czw Lip 31, 2008 10:37 am

Carlo Rossi czerwone i różowe.
izunia_82 - Pon Lis 03, 2008 4:22 pm

Jejku, ja po nazwach już nie pamiętam jakie wina kupowaliśmy :oops: . Wiem, że były wytrawne, półsłodkie i słodkie.
MalaJu - Pon Lis 03, 2008 5:06 pm

Paul Masson w litrowych butelkach. czerwone, białe i rózowe. moim zdaniem pycha. do tej pory pijemy (duuuuzo za duzo kupilismy, ale nie szkodzi :wink: )
Martuś i Jaruś - Pon Lut 02, 2009 8:47 am

Chciałabym odświeżyć trochę temat i zapytac się jakie wino proponujecie na wesele, oczywiście ceny sa mile widziane:))
Pauuula - Czw Lut 19, 2009 12:32 pm

Carlo Rossi czerwone i białe oraz moje ulubione El sol :smile:
Martuś i Jaruś - Pon Lut 23, 2009 10:09 am

Jesteśmy już po zakupie wina, powiem tyle że było ciężko.... chodziło nam o 4 rodzaje win: wytrawne, półwytrawne, półsłodkie i słodkie do tego czerwone, różowe i białe.... chcieliśmy by każdy znalazł coś dla siebie, dlatego też nasze wina pochodzą z różnych części świata: te najbliżej czyli niemieckie, bułgarskie, mołdawskie, hiszpańskie, greckie, chilijskie, amerykańskie, hmm chyba to wszystko.... było dosyć ciężko ponieważ mamy strasznie dużo tych gatunków i musieliśmy się trochę naszukać.... nie wiem czy dobrze zrobiliśmy że zdecydowaliśmy się na taki rozrzut a nie kupiliśmy po prostu czterech rodzaj ale pocieszam się tym że prawdopodobnie te wina będą stały na stoliku alkoholowym więc goście sami podejmą decyzje co będą pili.
Ambrozja - Pon Lut 23, 2009 5:27 pm

My planujemy kupić wino białe i czerwone, oba półwytrawne. Zastanawiałam się nad Carlo Rossi, ale po przeczytaniu wątku pomyślę jeszcze raz :) wyprobujemy polecane przez Forumki wina i zdecydujemy się ostatecznie
pearlania - Pon Lut 23, 2009 6:00 pm

Martuś i Jaruś napisał/a:
Jesteśmy już po zakupie wina, powiem tyle że było ciężko.... chodziło nam o 4 rodzaje win: wytrawne, półwytrawne, półsłodkie i słodkie do tego czerwone, różowe i białe.... chcieliśmy by każdy znalazł coś dla siebie, dlatego też nasze wina pochodzą z różnych części świata: te najbliżej czyli niemieckie, bułgarskie, mołdawskie, hiszpańskie, greckie, chilijskie, amerykańskie, hmm chyba to wszystko.... było dosyć ciężko ponieważ mamy strasznie dużo tych gatunków i musieliśmy się trochę naszukać.... nie wiem czy dobrze zrobiliśmy że zdecydowaliśmy się na taki rozrzut a nie kupiliśmy po prostu czterech rodzaj ale pocieszam się tym że prawdopodobnie te wina będą stały na stoliku alkoholowym więc goście sami podejmą decyzje co będą pili.


A na jakie się ostatecznie zdecydowaliście?

Martuś i Jaruś - Pon Lut 23, 2009 6:23 pm

Tak dokładnie jak napisaliśmy:0 z każdego rodzaju po 2-3 butelki czyli przy 4 butelkach jest ponad 15 rodzajów. w każdym razie żadnego wcześniej nie piliśmy były to strzały w ciemno, może poza Reńskimi, które nam kiedyś bardzo smakowały. Zaszaleliśmy z tymi winami:D
caixa - Pon Mar 02, 2009 2:57 pm

Ja właśnie się zastanawiam nad wyborem wina... Myślałam, żeby zrobić jak Martuś i Jaruś bo będzie duża róznorodność ( nie każdy lubi wytrawne wina) ale z drugiej strony nei wiem czy nie lepiej będzie kupić tylko 2 rodzaje bo jak ktoś będzie pił wino i tylko wino to głupio, żeby co kieliszek zmieniał smak no chyba, że sam będzie chciał. Sama już nie wiem. Ja np tylko wytrawne pijam ale nie mogę być samolubna ;P chyba najbezpieczniej będzie kupić półwytrawne... Kurcze to nei takie proste... :evil:
Tajgete - Pon Mar 02, 2009 3:26 pm

My też pijamy tylko wytrawne, więc jedno takie stało przy nas. Na reszcie stołów były półsłodkie i półwytrawne - w końcu jeśli ktoś lubi skrajne, to napije się i tych. Słyszałam, że większość ludzi pija jednak półsłodkie... ;)
Sorc - Pon Mar 09, 2009 1:07 am

Jakby ktos chcial na szybko kupic jakies winka w dobrej cenie to polecam wybrac sie do reala na wlokniarzy (teraz juz chyba Jana Pawla :) ) nie wiem co ich tak cisnie z tymi alkoholami ale ceny maja calkiem niezle, nie wiem jak w hurtowniach ale u nich carlo rossi ok 17 zl kosztuje, a do tego praktycznie wiekszosc alkoholi maja w przystepnych cenach (porownywalem z tesco jak na razie).

My zastanawialismy sie nad Carlo Rossi ale wydaje mi sie ze chyba przyszly gorsze czasy i winko jakby troszke sie popsulo.

Teraz na celowniku mamy paul masson, elsol, trivento, pewnie cos jeszcze wpadnie nam w oko.

ava - Pon Mar 09, 2009 11:32 am

Sorc napisał/a:
Jakby ktos chcial na szybko kupic jakies winka w dobrej cenie to polecam wybrac sie do reala na wlokniarzy (teraz juz chyba Jana Pawla :) ) u nich carlo rossi ok 17 zl kosztuje


W Biedronce cena tego wina zazwyczaj nie przekracza 17 zł (najczęściej 16,70 zł czy coś koło tego) :)

supersluby - Pon Mar 09, 2009 2:49 pm

Proponowałbym wino, oczywiscie wytrawne, białe i czerwone, ale niezbyt mocne, zeby miało bardziej neutralny smak. Tak aby przypadlo do gustu wiekszosci.












Usunęłam niezgodny z regulaminem podpis.Mischellka

Niebieskooka - Pon Mar 09, 2009 7:13 pm

Ja nie znoszę wsytawnych win...zawsze mam po nich zgagę :-?
dlatego u nas będzie bardzo różnorodnie, słodkie, półsłodkie, półwytrawne i wytrawne...

ava - Sob Cze 20, 2009 6:42 pm

My wina kupowaliśmy w ostatni wtorek, kupiliśmy różne rodzaje, ale przede wszystkim słodkie i pólsłodkie, bo wiemy, że te są najbardziej popularne wśród naszych rodzin :)
andzia84 - Sro Sty 27, 2010 2:48 pm

My mamy już 12 butelek wina czerwonego półsłodkiego do tego chcemy dokupić 12 butelek wina białego ale 6 butelek półsłodkiego i 6 półwytrawnego. Tylko nie mamy pojęcia jakie wino białe jest dobre :?
Misiak87 - Sro Sty 27, 2010 3:08 pm

Nie wiem czy to będzie reklama, nie mam takiego zamiaru, ale jak dla mnie- jak wino, to tylko czerwone Brasco! Mmm... Jeszcze nie spotkałam osoby, której by ono nie smakowało. Takie też wino będzie u nas, i zastanawiam się, czy nie będę sama go pić zamiast wódki. :cool: Na dodatek jest niedrogie. :)
Malena - Sro Mar 31, 2010 1:31 pm

ja uwielbiam Vina Maipo, ale kosztuje niestety 26 zł za butelke...jestem fanką wina czerwonego wytrawnego lub półwytrawnego, jednak na weselu n9e będę za bardzo go pić, gdyz zabarwia usta i zęby...Carlo Ross czerwone jest dla mnie straszne, kwasne i naprawdę niedobre. Natomiast różowe półwytrawne bardzo smakuje mi i moim znajomym, więc tego kupię najwięcej. Ogólnie chciałabym miec wina i czerwone i białe i różowe, jednak poza tym różowym Carlo Rossi nie wiem na jakie się zdecydować. Bedzie potrzebna degustacja i zamiast naszego ulubionego musimy zacząć próbować róznych.

Uwielbiamy chilijskie wina, zobaczymy na czym stanie.

Misiak87 napisał/a:
jak wino, to tylko czerwone Brasco


Misiak, a skąd to winko i jaka cena?

DarekBurza - Wto Cze 08, 2010 3:26 pm
Temat postu: Re: Jakie wino na wesele?
Asia napisał/a:
Jakie wino macie zamiar kupić na swoje wesela? Jakie wino było na Waszych weselach?

Wydaje mi się,że lepiej by było to wino w zakręcanych butelkach, ale w takich sprzedawany jest chyba jedynie vermouth.


Polecamy wino stolowe CERVANTES z Hiszpani z regionu La Mancha za 12,5pln kupiliśmy je w sklepie WWW WINEPORT PL Goście byli zachwyceni a i portfel nie ucierpial za bardzo, wedlug mnie CERVANTES jest duzo lepszy od Carlo Rossi ktore nawet w biedronce kosztuje prawie 18pln. :P

martka - Wto Cze 08, 2010 4:31 pm

My mieliśmy na weselu wino Blossom Hill (białe i czerwone). Butelka odkręcana co pozwoliło zaoszczędzić sporo sztuk. Cena tez przystepna. O ile dobrze pamietam to kupowalismy je w Selgrosie.

misiao1983 - Wto Cze 08, 2010 4:33 pm

My kupiliśmy na razie na spróbowanie 3 Carlo Rosii i przyznam, że mi nie smakuje i z niego rezygnujemy chyba. Podobno Sophia jest dobra, ktoś pił i powie po ile ona jest?
Malena - Wto Cze 08, 2010 4:40 pm

martka napisał/a:
Butelka odkręcana


ja bym nie podała wina odkręcanego...

misiao1983 napisał/a:
Podobno Sophia jest dobra


Carlo Rossi ogólnie nie jest najlepszym winem (ale dość przystępnym, a wiadomo, na wesele nie kupuje się zwykle najdroższych win), ale Sophia jest dużo gorsza...piłam ją w liceum, jak byla impreza, bo kosztowała 8zł....

My kupiliśmy australijsie Riddle Creek, trafiliśmy promocję w biedronce i zamiast 24 zapłaciliśmy za nie 12 zł:):)

a różwe kupiliśmy Carlo Rossi. Jeszcze białe zostało.

Hosiole - Wto Cze 08, 2010 4:54 pm

Malena napisał/a:
ja bym nie podała wina odkręcanego...

Wina zakręcane są teraz bardzo popularne i stosowane jest to zamknięcie nawet przy bardzo drogich winach, szczególnie za granicą.
Spowodowane jest to naturalnym brakiem korka.

Malena - Wto Cze 08, 2010 10:17 pm

mnie się to kojarzy z niezbyt dobrymi winami, przynajniej w Polsce. Jak na takie przypadkiem trafiam, zawsze jest niedobre.
Brinka - Sob Cze 26, 2010 12:41 pm

Hosiole napisał/a:
Malena napisał/a:
ja bym nie podała wina odkręcanego...

Ja też bym takiego nie podała. Ostatnio byłam na weselu, gdzie podane było takie wino i zwyczajnie było niesmacznie - nie jest to tylko moja opinia. Nie wiem czy wszystkie są niesmaczne bo nie mam porównania ale wydaje mi się to mało eleganckie.
Jedynym wyjątkiem jest wermut.

U nas będzie Alta Gracia biała i czerwona. Winko jest pyszne, i udało nam się je znaleźć w bardzo przystępnej cenie ;)

anka w - Sob Sie 07, 2010 2:20 pm
Temat postu: Re: Jakie wino na wesele?
Asia napisał/a:
Jakie wino macie zamiar kupić na swoje wesela? Jakie wino było na Waszych weselach?

Wydaje mi się,że lepiej by było to wino w zakręcanych butelkach, ale w takich sprzedawany jest chyba jedynie vermouth.



Z mojego doświadczenia wynika, a pracuję u importera wina z całego ( i zajmuje się na co dzień winami, ich importem i doradzaniem w ich wyborze), że na weselach najlepiej sprawdzają się wina łagodnie wytrawne. Według mnie wina słodkie to nie najlepszy pomysł, bo do jedzenia które nie jest słodkie nie będą pasować, a wręcz zmienią odczucie jego smaku. Wina słodkie lub półsłodkie są przeznaczone do deserów albo nawet zamiast deseru. Co do wermutów są to wina ziołowe, więc ciężko je skomponować z potrawami na weselu.

Ja proponuję wina czerwone łagodnie wytrawne, nie potrzebujące długiej dekantacji ( bo niektóre wina nie zdekantowane mogą nie nadawać się do picia po otwarciu butelki) oraz wyczuwalnie owocowy charakter, z nutami np: gorzkiej czekolady, śliwki, lukrecji, czarnej porzeczki oraz zielonymi akcentami.
Natomiast jeśli chodzi o wino białe to w sezonie ciepłym radzę vinho verde. Jest delikatnie gazowane ( odczuwa się delikatne szczypanie w język) i dobrze schłodzone jest świetne na upały. Tylko że vinho verde jest robione z róznych szczepów i nie zawsze jest to typowe arinto więc należy uważać.

To tyle wstępu. Jeśli komuś potrzebna jest pomoc, przy wyborze zapraszam - maila.

pozdrawiam

co do korka:

po pierwsze
Zakręcanie wina zakrętką a nie korkiem nie jest spowodowane brakiem naturalnego korka.
To przyczyny ekonomiczne. Zatkanie wina naturalnym korkiem jest znacznie droższe niż zakrętka. Weźmy wino które produkcja kosztuje 2 euro, a zatkanie go naturalnym korkiem zwiększa tą opcję o ponad połowę i wino kosztuje wtedy 3,5 euro.

po drugie lżejsze wina czerwone w owocowym, nowo światowym stylu, które nie są przeznaczone do dłuższego przechowywania lepiej znoszą transport i sklepową półkę pod zakrętką, niż pod korkiem.

randomgirl - Pon Sie 09, 2010 11:28 am

My mieliśmy Tokaji Furmint - białe półsłodkie. Goście pili ze smakiem na potęgę i ciągle podchodzili do nas dzielić się zachwytem. To winko jest lekkie, nie muli i przynajmniej ja wyczuwam w końcowej nucie taki kwiatowy posmak. Mieliśmy 20 butelek i okazało się za mało na 78 gości. Polecam serdecznie, na pewno się sprawdzi :smile:

Oprócz tego mieliśmy 12 butelek wiśnióweczki, z czego zostały chyba 3.

sloneczkoo - Nie Gru 26, 2010 10:04 pm

odświeżam temat :) forumki pochwalcie się jakie wina miałyście u siebie na wesele (kolor i czy słodkie czy wytrawne + nazwę) ;)
Misiak87 - Nie Gru 26, 2010 10:07 pm

My mieliśmy słodkie czerwone Brasco- bardzo polecam, naprawdę ludziom smakowało bo jest po prostu pyszne, zresztą kto raz spróbuje to zrozumie czemu. :)
Polecam też Carlo Rossi różowe, bo jest pyszne. :)
Mogę się wypowiedzieć tylko w kwestii win słodkich bo tylko takie piję. :)

tomcia - Pon Gru 27, 2010 10:27 am

sloneczkoo, co prawda wybór wina dopiero przed nami, ale prawdopodobnie także zdecydujemy sie na Carlo Rossi z prostej przyczyny-to taki pewniak. Nie jest to wino z najwyższej półki, ale wsyzscy je raczej lubia, a na pewno tolerują. W kwestii wytrawności wina-do dan mięsnych i przystawek podaje się wina wytrawne, ewentualnie półwytrawne (białe do ryb, drobiu i cielęciny), a do deserów i ciast półsłodkie i słodkie. Także reasumując i odpowiadając na Twoje pytanie: powinnas się zastanowic jakie dania będziesz miała na weselu i odpowiednio dobrać wino. Z moich dotychczasowych doświadczeń wynika, że na weselach z reguły jest półwytrawne białe i czerwone, a ciasta i desery organizatorzy olewają i karzą pić do nich chyba oranżadę...
sloneczkoo - Pon Gru 27, 2010 1:49 pm

My chcemy zamówić: 15 półwytrawnych, 15 półsłodkich i 15 słodkich ;) Nie patrzymy tylko i wyłącznie na potrawy ale również na upodobania gości.
Ja preferuję słodkie :D Dlatego potrzebuję porady co do pozostałych :)

Elwirka1 - Pon Gru 27, 2010 2:21 pm

My mieliśmy wina gruzińskie półwytrawne białe i czerwone. Przy słodkościach postawiliśmy jeszcze Martini limonkowe i pomarańczowe. Ja nie piję win słodkich, preferuję te bardziej wytrawne :)
szaraczarownica - Pon Gru 27, 2010 6:32 pm

My mieliśmy Solarrę, czyli dawną Sofię - czerwone półwytrawne. Sama wolę półsłodkie, ale większość ludzi pije wytrawne wina.
Chcieliśmy czerwony i biały półsłodki Beauvillon

ale baliśmy się o "podzielność" tego wina - jest w litrowej butelce.

Gdybym teraz miała podejmować decyzję, to bym kupiła wszystkie 3 rodzaje Beauvillon.

mietka - Pon Gru 27, 2010 8:39 pm

szaraczarownica napisał/a:
Chcieliśmy czerwony i biały półsłodki Beauvillon


a widzisz, ostatnio mąż mi przywlókł do domu coś takiego, bo u nas na wsi nic innego nie było i mało go butelką nie zabiłam.. przerobiłam to na grzańca, bo dla mnie się to nie nadaje do picia.
dla mnie nic, co jest choć odrobinę słodkie nie nadaje się do obiadu. zawsze piję wytrawne wina i byłabym niepocieszona, gdybym na weselu nie mogła się napić chociaż kieliszka wytrawnego czerwonego wina, bo wódki raczej nie piję.

najbardziej
tomcia napisał/a:
zdecydujemy sie na Carlo Rossi z prostej przyczyny-to taki pewniak. Nie jest to wino z najwyższej półki, ale wsyzscy je raczej lubia, a na pewno tolerują


też bym je wybrała jeżeli nie pijasz wina i nie masz wśród gości koneserów, bo ja napisała tomcia, jest takie lekkie, łatwe i przyjemne i nawet jeżeli ktoś pija wytrawne wina to w ostateczności może się tego napić bez obrzydzenia.

u nas było wytrawne Woodhaven, białe i czerwone



szaraczarownica - Pon Gru 27, 2010 9:59 pm

mietka napisał/a:
ostatnio mąż mi przywlókł do domu coś takiego, bo u nas na wsi nic innego nie było i mało go butelką nie zabiłam

A trzeba było na baby shower zostawić. Ja bym wypiła :smile:
Bo Waszego wytrawnego już nie ruszam. Po ostatnim razie myślałam, że mi wątrobę rozerwie. Jak ktoś ma woreczek to może sobie wytrawne pić :razz:

kasia_m85 - Pon Gru 27, 2010 10:27 pm

szaraczarownica napisał/a:
Chcieliśmy czerwony i biały półsłodki Beauvillon

Bardzo lubię to winko,bo ja generalnie najbardziej lubię półsłodkie.

sloneczkoo - Pon Gru 27, 2010 10:43 pm

My jak na razie zakupiliśmy:
15 Carlo Rossi różowych (powiedzieli w sklepie że to półsłodkie, a w necie jest napisane, że półwytrawne i teraz lipa ;/ )
10 Witosha czerwonych słodkich
10 półwytrawnych białych jakiś kalifornijskich... nie wiem jakich.

W związku z tym Carlo Rossi chcemy dopić jeszcze z 10 butelek jakiegoś czerwonego wina półsłodkiego myślimy o Orfeusz Zemfira lub Varna 1444 jeśli tego nie dostaniemy to może zakupimy słodkie Prosek.

mietka - Pon Gru 27, 2010 11:20 pm

sloneczkoo napisał/a:
powiedzieli w sklepie że to półsłodkie


dla mnie to ono jest półsłodkie.

sloneczkoo, nie przewidujecie na weselu nikogo, kto nie lubi słodkiego wina??

ppola - Pon Gru 27, 2010 11:25 pm

mietka napisał/a:
sloneczkoo, nie przewidujecie na weselu nikogo, kto nie lubi słodkiego wina??

no przeciez przewidują -
sloneczkoo napisał/a:
10 półwytrawnych białych jakiś kalifornijskich... nie wiem jakich.

z tym że ja bym sie na waszym weselu nie napiła, rózowe Carlo Rossi jest dla mnie za słodkie, a za białymi tym bardziej półwytrawnymi nie przepadam.
U nas były duze ilości czerwonego, chilijskiego półwytrawnego - którego poszło sporo butelek.
Kilka butelek białego i różowego Carlo Rossi ( wszystko zostało) i 2 butelki Cin cin ( poszła jedna)

mietka - Pon Gru 27, 2010 11:37 pm

u nas poszło tyle samo wina co wódki, ale nie mieliśmy nic słodkiego. jak ktoś nie lubi wytrawnego wina to pił wódkę. tylko dla babć mieliśmy brandy :)
sloneczkoo - Wto Gru 28, 2010 10:22 am

Chcemy jeszcze dokupić 10 butelek ale nie wiemy jakiego...

Zawsze się komuś nie dogodzi ;)
Oprócz wina będzie wódka, piwo (na poprawinach) i bimber.. myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie.

U nas sporo osób pije białe półwytrawne i czerwone słodkie ;) Ja sama lubię bardzo słodkie wina ;)

caixa - Wto Gru 28, 2010 11:02 am

U nas były wytrawne i chyba kilka butelek półwytrawnych. Już nie pamiętam dokładnie. Mój tata, smakosz win, kupował ;) .
Generalnie chyba najrozsądniej kupić jest po kilka sztuk z każdego rodzaju (słodkie, półwytrawne i wytrawne). Nie kupowałabym i półsłodkich i półwytrawnych.

Z wytrawnych możecie celować w Chilijskie.

sloneczkoo - Wto Gru 28, 2010 2:08 pm

Chyba jednak dokupimy półsłodkie... my takie preferujemy (słodkie/półsłodkie).. a wytrawne jak zostaną to nie będzie z nimi co zrobić ;/ więc zakupiliśmy półwytrawne - wszystko zależy co rodzina i znajomi piją ;) wytrawnego u nas z tego co wiemy nikt nie pije raczej półwytrawne ;)

caixa napisał/a:
Generalnie chyba najrozsądniej kupić jest po kilka sztuk z każdego rodzaju

to takie najbezpieczniejsze wyjście ;) ale byłam i na weselach gdzie było tylko jedno albo i wcale.. i też się ludzie bawili :D

Agu24 - Sob Kwi 02, 2011 7:02 pm

Chcieliśmy kupić na nasze wesele Carlo Rossi, ale ostatnio na różnych imprezach piłam to wino i mam wrażenie, że się popsuło. :? Jest jakieś takie "bezpłciowe", mdłe. I chyba zrezygnujemy z jego kupna. Powiedzcie mi czy piłyście wino El Sol lub Imiglikos? Jeśli tak to co o nich sądzicie?
martula_87 - Sob Kwi 02, 2011 10:26 pm

Agu24 napisał/a:
Chcieliśmy kupić na nasze wesele Carlo Rossi, ale ostatnio na różnych imprezach piłam to wino i mam wrażenie, że się popsuło.

A myslałam że coś ze mną nie tak :P
Agu24 napisał/a:
El Sol

właśnie tą firma zastąpiłam Carlo Rossi więc polecam.

fotografialodz - Nie Kwi 03, 2011 1:52 am

ja polecam mogen david concord, kiedys sprobowalem na weselu , rewelacja, kosztuje cos kolo 20 zl, od tego momentu jak kupuje do domu to tylko to :)

bylo w macro i w ch ampionie (tu drozej)

wino z nazwy polslodkie aczkolwiek jest dosc slodkie
naprawde polecam


Hellen - Nie Kwi 03, 2011 12:33 pm

Ja nigdy nie kupiłam do domu słodkiego wina i nasze rodziny też takich nie piją. Najczęściej jest to wino półwytrawne. Słodkie wino pasuje tylko do ciasta a nie do mięs i przystawek weselnych. A jednak ciast je się mniej na weselu niż innych rzeczy.
Ja polecam to wino: http://webtrunki.pl/?k=p&...-dePays-de-Aude
Z nazwy jest półsłodkie ale w smaku raczej półwytrawne. Beauvillon 2007 Medium Sweet Vin dePays de l'Aude można znaleźć w Makro i w Selgrosie ale także w innych marketach i cena jest naprawdę niska, wszędzie poniżej 20zł.

paulinkaaMU - Nie Kwi 03, 2011 1:14 pm

Hellen, zgadzam się, bardzo dobre wino i w przystępnej cenie, jest też w Tesco. I uwaga - butelka 1l, a nie 0,75 jak przy większości win, więc cena tym bardziej na plus :)
Hellen - Nie Kwi 03, 2011 9:54 pm

A tak na marginesie to z tej samej firmy jest jeszcze białe i różowe i tez je piliśmy i moim zdaniem bardzo dobre - szczególnie jak na tak tanie wino. Czasem zwyczajnie nie warto przepłacać. No i butelki litrowe :)
Malena - Pon Kwi 04, 2011 3:18 pm

Agu24 napisał/a:
Powiedzcie mi czy piłyście wino El Sol


mnie ono bardzo nie smakuje, na równi z czerwonym Carlo Rossi.

justine81 - Pon Kwi 04, 2011 9:28 pm

Ja też nie przepadam za El Sol, Carlo Rossi uznaję tylko różowe i myślę, że może zakupimy parę sztuk na wesele, bo wiem, że ludzie je lubią.
Rozmawiamy tutaj głównie o markach ale uwagę trzeba też zwrócić na szczepy, bo jeden producent może mieć wina różnych szczepów, czasem są mieszanki i bardzo się od siebie różnią w smaku.
Wg mnie najbezpieczniejszy jest Cabernet Sauvignon, bo jest delikatny, chociaż mnie osobiście trochę się już znudził. Może jeszcze Cabernet w połączeniu z Merlot, Carmenere bądź czymś innym. Na samego Merlot, Carmenere czy Shiraza na wesele bym się nie zdecydowała, bo są bardziej cierpkie, przynajmniej moim zdaniem.
U nas pewnie będzie coś z Chile, np. Vina Maipo, z Argentyny może Fuzion, taka fioletowa butelka - Cabernet z Shirazem, no i Pinotage z RPA - np. Cape Zebra - półwytrawne, bardzo je lubię i też jest delikatne :)
Pewnie trzeba będzie jeszcze wybrać coś półsłodkiego, natomiast na tym się nie wyznaję, więc będzie to pewnie wybór losowy :D chyba, że mama mi coś podpowie.

anuszkaa - Wto Kwi 05, 2011 8:55 am

ja sie ogolnie na winach nie znam. Jesli pije to jakies pol slodkie. Ostatnio kupilam rozowe Carlo Rossi polwytrawne i baaaardzo mi smakowalo.
Hellen - Wto Kwi 05, 2011 3:08 pm

Wszystko zależy od gustu ludzi. Z wszystkich facetów jakich znam żaden nie tknie wina różowego, ale na weselu to mężczyźni raczej pija wódkę. Mój T. mówi że jeśli ma być wino to tylko czerwone lub białe i tylko półwytrawne. tak wiec my kobiety mamy inne smaki i gust niż faceci.
Dla tych co lubią różowe to polecam to - kiedyś piłam i było bardzo dobre.


Polecam tez wina Blossom Hill. http://www.smaczajama.pl/...lossom-Hill/152

Ja lubię najbardziej Blossom Hill White i Blossom Hill Zinfandel - w linki są opisy win.

Malena - Wto Kwi 05, 2011 3:36 pm

justine81 napisał/a:
Vina Maipo


moje ulubione:):)

kokarda87 - Czw Kwi 07, 2011 1:00 am

a ile wyliczacie win ?? 1 na 5 osób?
justine81 - Czw Kwi 07, 2011 7:17 pm

kokarda87 napisał/a:
a ile wyliczacie win ?? 1 na 5 osób?


Myślę, że to zależy od gości... u mnie raczej pewnie większość, jeżeli już będzie piła alkohol, to raczej wódkę, natomiast nigdy nic nie wiadomo i może komuś nagle zachce się wina. W związku z tym planujemy około 20 butelek na 70 osób. Pewnie zostanie ale na pewno się nie zmarnuje bo my lubimy winko :D :winko:

tomcia - Pią Kwi 15, 2011 8:19 pm

Moi przyszli teściowie będąc w Niemczech kupili nam na wesele różne wina (bo ponoć taniej). Problem tkwi w tym "różne"; kupili 5 kartonów (w każdym po 6 szt.) rożnej marki win półwytrawnych. Nie wątpię, że kupili bardzo dobre bo się na tym akurat znają, ale czemu róznych marek? :? Boję się ich o to wprost zapytać, ale jak ich znam, to chcieli urzadzic gosciom degustację. Rodzinę mamy generalnie ok, ale obawiam się, że mimo to mogą zdarzyc się jednostki, które zaczną porównywać i zastanawic się czemu jeden stolik ma takie wino, a inny takie, "a może któres gorsze?" Na domiar złego wśród gości będzie Portugalczyk , Włoch i Australijczyk, a win tego pochodzenia akurat nie kupili...
Hellen - Pią Kwi 15, 2011 8:55 pm

A może zrób taki barek z winami i postaw na 1 stole po butelce każdego i niech sobie goście podchodzą i nalewają. Jak czegoś zabraknie to kelnerzy doniosą. Byłam już na weselu gdzie było takie rozwiązanie.
tomcia - Sob Kwi 16, 2011 10:34 am

Hellen, pomysł bardzo mi się podoba, natomiast my już będziemy mieć jeden barek z drinkami na osobnej sali... Na dodatek chcielismy na stole z ciastami postawic osobno wina półsłodkie i trochę za duzo by się porobiło tej samoobslugi...
anuszkaa - Czw Cze 02, 2011 10:21 am

czy ktos pil takie wina?

1. Reinares Tinto – Bodegas Eguren
2. Reinares Blanco – Bodegas Eguren
3. Col di Sotto Salento Rosso
4. Col di Sotto Bianco d’Italia

co mozecie o nich powiedziec? ja generalnie na winach sie w ogole nie znam, a najbardziej mi smakuje różowe Carlo Rossi.

Dosia_Zosia - Czw Cze 02, 2011 11:12 pm

kokarda87 napisał/a:
a ile wyliczacie win? 1 na 5 osób?

u nas tak było bo na 51 osób mieliśmy 10 win: 5 czerwonych i 5 białych.

turecik - Sob Cze 04, 2011 10:17 am

ja na 100 osób myślałam kupić 10 win białych i 10 czerwonych - myślicie, że to mało :/
All-me - Sob Cze 04, 2011 10:19 am

turecik, to zależy od gości czy raczej są" wódkowi" czy "winni" :P :lol:
motylek666 - Sob Cze 04, 2011 2:45 pm

turecik, sama na weselach piję tylko wina i mimo że wolę wytrawne to półsłodkie też wypiję (takie niestety większość serwuje) - gdyby ktoś miał liczyć wg takich gość jak ja to powinno być nawet jedno wino na osobę - ale większość polaków na weselach jednak win nie pije - chyba że typowo winna rodzina - jeżeli sa tacy standardowi to myślę że wystarczy 1 na 5 osób

mimo że jak pisałam wolę wytrawne to moge polecić pyszne białe słodkie Chateau Jolys 2000

a z tańszych win Quinta de Chocapalha 2004 i Chateau Tour des Gendres La Gloire de Mon Pere 2004 - tanie i bardzo fajne wina

antonka - Sob Cze 04, 2011 8:12 pm

bardzo dobre są hiszpańskie słodkie białe wina :) zwłaszcza kobiety je lubią
turecik - Nie Cze 05, 2011 12:43 pm

bardzo dziękuję za polecenie win, ja win nie pijam więc na pewno przyda się to co napisałyście :)
moja rodzina jest bardziej "wódkowa" będzie jeszcze ok 16L bimbru więc nie będzie miał kto pić tego wina :)
motylek666 napisał/a:
a z tańszych win Quinta de Chocapalha 2004 i Chateau Tour des Gendres La Gloire de Mon Pere 2004 - tanie i bardzo fajne wina


w każdym sklepie / markecie można dostać takie wina?

motylek666 - Nie Cze 05, 2011 2:43 pm

turecik, kupuje je u Mielżyńskiego w wawie - nie wiem czy one są ogólnie dostępne czy on je sprowadza - kosztują trzydzieści parę złotych więc bardzo przystępna cena jak za nie
paulinkaaMU - Nie Cze 05, 2011 5:35 pm

antonka napisał/a:
bardzo dobre są hiszpańskie słodkie białe wina :) zwłaszcza kobiety je lubią


ja nie lubię ani słodkich, ani białych, jedynie nie mam nic przeciwko hiszpańskim 8) uwielbiam wina półytrawne i wytrawne koniecznie czerwone i niektóre różowe. Większość moich znajomych (w tym kobiet) nie przepada za białymi winami...skąd takie spostrzeżenia :wink:

mietka - Nie Cze 05, 2011 7:25 pm

antonka napisał/a:
bardzo dobre są hiszpańskie słodkie białe wina :) zwłaszcza kobiety je lubią


ja się słodkiego nie napiję ni cholery. białe, ale wytrawne, (a przede wszystkim sauvignon blanc), piję tylko latem, odpowiednio schłodzone, a o to wyjątkowo ciężko na weselach. czerwone piję też tylko wytrawne...\

nie rozumiem skąd takie generalizowanie, że kobiety lubią słodkie? te kobiety, które ja znam słodkich nie piją........

szaraczarownica - Nie Cze 05, 2011 8:08 pm

mietka napisał/a:
te kobiety, które ja znam słodkich nie piją

Krótko mówiąc mnie nie znasz :twisted: :krzeslem:

mietka - Nie Cze 05, 2011 8:24 pm

szaraczarownica, pijesz słodkie wina na weselu????? koniec z nami :D
szaraczarownica - Nie Cze 05, 2011 8:54 pm

mietka napisał/a:
pijesz słodkie wina na weselu

Nie, na weselach standardowo nie pijam. Czyli jednak nie zrywamy znajomości? :wink:

Esmeralda - Wto Sie 09, 2011 2:53 pm

my kupiliśmy tor del colle - włoskie wino- bardzo dobre, a kupiliśmy po wielkich poszukiwaniach w makro - ok. 25 zł za butelkę
Dosia_Zosia - Sob Sie 13, 2011 4:51 pm

My z win mieliśmy

oraz

Justyss - Wto Wrz 06, 2011 12:06 pm

U nas było:
:arrow: Mogen David półsłodkie

:arrow: Carlo Rossi różowe

:arrow: Cin Cin

cammillka - Wto Paź 18, 2011 4:20 pm

Morgen David... pyszne ;)

Carlo Rossi też jest bardzo dobre, za El Sol nie przepadam osobiście.

My mieliśmy wszystkie wina jednej marki, ale różne gatunki. Głównie na tym mi zależało.

Vesna - Sro Paź 26, 2011 9:20 pm

Pomóżcie mi jakie wino mam wybrać. Jestem kompletnie zielona w tym temacie. Chciałabym na pewno białe półsłodkie, czerwone półwytrawne i może jeszcze jakieś. Ile butelek powinnam zamówić na około 110 osób?
Mam do wyboru:

Delle Venezia

IMIGLIKOS

DON SOLIS

Sol de espana

Dona Isabell

Trivento biv

Frontera

Sutter Home

Carlo Rossi

Baro de belac

turecik - Czw Paź 27, 2011 2:33 pm

Vesna napisał/a:
Ile butelek powinnam zamówić na około 110 osób?
To zależy czy Twoi goście, rodzina piją wina.
U mnie było 80 osób, kupiłam 18 butelek wina i dużo mi zostało. Prawie nikt tych win nie pił.
A u koleżanki znowu tak szło wino zwłaszcza czerwone, że na poprawiny musiała dokupić.

Dosia_Zosia - Pon Paź 31, 2011 9:59 pm

U mojego kuzyna na weselu było białe Brasco a z czerwonych win - Kadarka. Brasco piłam, nawet dość dobre było. Na każdym stole była jedna butelka białego i jedna czerwonego wina więc na około 130 osób było 16 win i niektóre butelki zostały do poprawin ale goście raczej pili wódkę, również tę która była na stole wiejskim.
paulinkaaMU - Pią Lut 24, 2012 10:53 pm

u nas było El Sol - 20 butelek, poszło wszystko + bodajże 4l młodego wina przywiezionego z Węgier (tylko na poprawinach), podane w dzbanach :)

asia7 - Nie Lut 26, 2012 10:09 pm

u nas na pewno będzie Sutter Home Moscato

ale zupełnie nie wiem jakie kupić czerwone/ różowe? - chcę półwytrawne

wśród rodziny i znajomych nie kojarzę osób które lubią wytrawne wina... zresztą ogromna większość (kobiet jak i mężczyzn) pije normalnie wódkę, więc na winie za specjalnie nie będziemy się skupiać

Ewelina caterin - Sob Mar 31, 2012 8:47 am

U nas zrobiłam rozeznanie.
Na razie wygrywa wermut a jedna osoba pija Kadarke.
Ja osobiście też lubie wermuty i wina słodkie.

M4rcysi4 - Sob Mar 31, 2012 11:10 am

U nas będą takie:

Wszystkie są baaardzo dobre. Choć w ich przypadku klasyfikację zmieniłabym na tę zaraz obok czyt. półsłodkie na słodkie, półwytrawne na półsłodkie itd. Jedynie czerwone wytrawne jest najbardziej zbliżone do swojej kategorii.
Z kolei właśnie Sutter Home Moscato jest zbyt słodkie jak dla mnie i nawet dla smakoszy słodkiego, ale doszliśmy do wniosku, że ma tak wyjątkowy i wyrazisty smak, że goście mogą go spróbować ;) Ja na prawdę jestem zachwycona smakiem tych win, polecam degustację.

E-kwiaty - Wto Kwi 03, 2012 3:41 pm

Z doświadczenia wiem,że szybko schodzi czerwone i białe wino,czyli pomieszanie wytrawnego i słodkiego. Wszystko tak naprawdę zależy od gustu oraz preferencji naszych gości. Chcesz to mieć na osobnym stoliku alkoholowym?

Usunęłam reklamę. Moderatorka Asiek

M4rcysi4 - Sro Kwi 04, 2012 1:17 am

Nie wiem jeszcze jak rozwiążemy kwestie ustawienia wina. Może będzie stół słodki i wtedy obok ciasta będzie stało wino, albo postawimy je na barku, który jest stale na sali:

oreska - Sro Maj 23, 2012 5:01 pm

u nas było wino Carlo Rossi białe i różowe (jak na weselu spróbowałam różowego to je pokochałam ;) ) win zakupilismy 12 na 60 osób, poszło ok 5-6 win chociaz pewnie poszłoby więcej ale obsługa więcej z jakis powodów nie wystawiła :?
M4rcysi4 - Sro Maj 23, 2012 7:25 pm

My dziś kupiliśmy 20 butelek 4 rodzajów win. Po imprezie napiszę czego ile zeszło :wink:
ewa.krzys - Sro Maj 23, 2012 8:17 pm

M4rcysi4, i na jakie się zdecydowaliście?
M4rcysi4 - Sro Maj 23, 2012 8:30 pm

Na te, których obraz zamieściłam wyżej :]
cotumka - Pon Maj 28, 2012 10:19 am

M4rcysi4 napisał/a:
Może będzie stół słodki i wtedy obok ciasta będzie stało wino

U nas będzie podobnie. To znaczy planujemy mieć coś w stylu "stołu serowego" i tam postawione też wino.

Paolina - Pią Sie 30, 2013 1:46 pm

Kupiliśmy 30 butelek czerwonego wina Carlo Rossi :mrgreen: Wszystkim smakowało.
malami - Pią Sie 30, 2013 3:07 pm

My mamy zamiar zrobić jakiś wieczorek degustacyjny :) i wybierzemy dwa rodzjae które będą najbardziej smakować. Będzie tez okazja żeby zebrać przyjaciół i wręczyć im zaproszenia (i tak wiedzą ze mają przyjść więc możemy ich na koniec zostawić ale formlnie zaproszenie musi być :P )
alamakota - Pią Sie 30, 2013 4:25 pm

U nas było wino: Beauvillon - różowe, białe i czerwone.
Było pyszne i niedrogie :)

tygrysek7773 - Sob Sie 31, 2013 8:53 pm

Myśmy postawili na białe i czerwone Martini- będą poustawiane na stołach razem z kilkoma kieliszkami.
Sisska - Nie Wrz 01, 2013 11:57 am

martini zamiast "normalnego" wina??? macie u siebie na sali kieliszki do martini czy na stolach beda staly standardowe do wina???
tygrysek7773 - Nie Wrz 01, 2013 2:20 pm

No tak, zamiast ,,normalnego". Kieliszki do martini są, właścicielka sali powiedziała, że postawią przy każdej butelce.
Sisska - Nie Wrz 01, 2013 2:26 pm

ale fajnieee, ja też myślałam o martini dodatkowo, ale nie wiem czy u nas kieliszki mają, pewnie nie :(
tygrysek7773 - Nie Wrz 01, 2013 7:49 pm

ojej, a co to za problem, postawicie normalne i też się nic nie stanie, przecież nie będziecie specjalnie kupować. Co to za różnica z czego się pije, ważne, że dobre :D
Sisska - Nie Wrz 01, 2013 8:18 pm

dla mnie jest roznica :P
Catylyn89 - Nie Wrz 01, 2013 8:56 pm

U nas będą pomieszane wina... Mamy swoje sprawdzone :smile:

Oprócz białego i czerwonego, postawimy Martini Fiero, które wujek przywiezie z Holandii... Polecam, jest boskie! :smile:

tygrysek7773 - Pon Wrz 02, 2013 8:18 am

Cytat:
dla mnie jest roznica

A ja bym chyba nie zrezygnowała z ulubionego trunku tylko z powodu kieliszków. :) No ale każdy ma tam jakieś swoje zasady. W każdym razie nam się udało z kieliszkami.

Paolina - Sro Wrz 11, 2013 8:37 pm

Oprócz Carlo Rossi mieliśmy też hiszpańskie wino La vieja estación. Smaczne, leciutkie ;)
ZoltyTulipan - Sob Wrz 21, 2013 9:19 pm

My na weselu mieliśmy wino Carlo Rossi, na ok 90 osób po 18 butelek białego i różowego, a także 6 czerwonego :) Zostało niewiele ;)
Iwonicze - Sob Gru 28, 2013 3:41 pm

ja bede musiala wszystkiego nabyc po trochu babcie to raczej wytrawnego nie rusza,prawdziwy szampan tez odpada..
lena222 - Sob Gru 28, 2013 9:34 pm

u mnie podobnie
KaMika - Nie Sty 05, 2014 1:48 pm

My zakupiliśmy różne wina :) słodkie, pół słodkie, wytrawne ... białe, różowe, czerwone. No i uznaliśmy, że zakupimy różnych marek - różne pochodzenie :) każdy znajdzie coś dla siebie :)
Karollka - Nie Sty 05, 2014 7:56 pm

My kupiliśmy Beavillon białe i czerwone. W planach mamy dokupić jeszcze kilka butelek Mogen Davida :D
Rusałka_Maja - Nie Sty 05, 2014 8:57 pm

My mieliśmy Davida Mogena, sporo butelek bo nasi goście woleli winko i poszło wszystko :D Polecam bo winko pycha :)
ithanielle - Nie Sty 05, 2014 10:44 pm

Rusałka_Maja napisał/a:
My mieliśmy Davida Mogena, sporo butelek bo nasi goście woleli winko i poszło wszystko :D Polecam bo winko pycha :)


Oj tak, David Mogen :serducho: :serducho: :serducho:

My co prawda wina jeszcze nie mamy, ale faworytem jest właśnie to :)

izus38 - Nie Sty 05, 2014 11:20 pm

My mieliśmy białe i czerwone Quinta Essentia kupowane w Janusie na Konstantynowskiej. Gosiom bardzo smakowało bo bardzo delikatne i cenowo tez przystępnie.
aniuniai - Pon Sty 06, 2014 9:10 am

Wino David Morgen mialam okazje pic niedawno bo dostalismy je na swieta od znajomych. Wino smaczne ale ja wole wytrawne dla tego na wesele myslimy znalesc jedna marke wina z ktorej bedzie praktycznie pelen przekroj bo chcemy aby byl wybor wytrawne slodkie no i biale czerwone i rozowe. W Wielkanoc mamy w planach degustacje win z naszymi Mamami :)
Karollka - Pon Sty 06, 2014 10:40 am

Rusałka_Maja napisał/a:
My mieliśmy Davida Mogena, sporo butelek bo nasi goście woleli winko i poszło wszystko Polecam bo winko pycha


pycha we wszystkich wersjach, a w sylwestra mieliśmy okazję napić się też wina musującego by Mogen David - również pychota :D

Juska - Pon Sty 06, 2014 10:52 am

A my ciągle nie możemy się zdecydować :) Ja obstawiam Carlo Rossi różowe, bo bardzo mi smakuje, zresztą T. też lubi :) Ale znajoma ze sklepu z alkoholem powiedziała nam, że równie dobre wino można kupić o kilka złotych taniej, bo w tym pierwszym przypadku płaci się sporo za markę CR. Także rozglądamy się... jakoś tak trochę leniwie powiem szczerze :D
Dorotka_ - Pon Sty 06, 2014 11:55 am

Rusałka_Maja, dzięki Waszemu weselu - wiemy, że i my je kupimy :smile:
hany - Czw Lut 27, 2014 4:37 pm

Dziewczyny a jak wy robicie z tym winem Mogen David? kupujecie tylko to, czy jeszcze jakieś inne? bo Mogen David jest dosyć słodkie i nie wiem czy wszystkim będzie to pasować...jest bardzo dobre, ale raczej deserowe i tak się zastanawiam jak ugryźć ten temat :roll:
Karollka - Czw Lut 27, 2014 8:17 pm

hany napisał/a:
Dziewczyny a jak wy robicie z tym winem Mogen David? kupujecie tylko to, czy jeszcze jakieś inne? bo Mogen David jest dosyć słodkie i nie wiem czy wszystkim będzie to pasować...jest bardzo dobre, ale raczej deserowe i tak się zastanawiam jak ugryźć ten temat


właśnie dlatego kupiliśmy Beavillon'a a Mogena chcecmy dokupić dodatkowo kilka butelek :D Mogen David jest przepyszny, ale tak jak piszesz nie każdy lubi słodkie wino i nie każdemu może pasować do typowych weselnych potraw ;)

M4rcysi4 - Pią Lut 28, 2014 11:40 am

Też bardzo lubię Mogena, ale jestem w stanie wypić tylko lampkę. Na pewno kupiłabym jeszcze coś innego.
hany - Pią Lut 28, 2014 11:55 am

To my w Walentynki też się bardzo zasłodziliśmy i wypiliśmy tylko pół butelki, ale carlo rossi i el sol różowe poszły całe :D
Dorotka_ - Pią Lut 28, 2014 6:27 pm

Ja tam mogę opedzlowac całą butelkę sama, wchodzi mi jak soczek :-D
ithanielle - Pon Mar 03, 2014 10:44 pm

Dorotka_ napisał/a:
Ja tam mogę opedzlowac całą butelkę sama, wchodzi mi jak soczek :-D


Ja teeeż! :D

Juska - Wto Mar 04, 2014 1:14 pm

nie też bardzo Mogen smakuje, ale uważam, że na letnie wesele słodkie wino to trochę nie bardzo :) Więc my celujemy w wina bardziej orzeźwiające :) Na razie na topie jest Carlo Rossi :) i chyba tak zostanie... Ciągle tylko zastanawiam się nad ilością... :( Kompletnie nie wiem, jak to obliczyć... Na razie planowałam po jednym kartonie półwytrawnych: białe, różowe czerwone, co łącznie da prawie 40 butelek... Jakieś pomysły?
ithanielle - Wto Mar 04, 2014 1:17 pm

Juska - http://www.trunkiweselne....ms.php?id_cms=7

:)

Irmine - Wto Mar 04, 2014 1:47 pm

ithanielle, Świetny jest ten kalkulator ;)
Juska - Wto Mar 04, 2014 3:40 pm

ithanielle, tak wiem, wiem, już z niego korzystałam, ale liczyłam raczej na jakieś praktyczne porady ŻON :P Dzięki :*
Rusałka_Maja - Wto Mar 04, 2014 4:21 pm

Juska napisał/a:
nie też bardzo Mogen smakuje, ale uważam, że na letnie wesele słodkie wino to trochę nie bardzo :)


A to chyba zależy może od preferencji?
My mieliśmy w lipcu upał był jak nie wiem.. Wina było dużo i poszło całe - w przeciwieństwie do wódki ;)

Juska - Wto Mar 04, 2014 4:24 pm

Rusałka_Maja, no być może kieruję się tutaj przede wszystkim moim smakiem :D Ale wiem też, że na większości wesel latem na jakich byliśmy słodkie wina dawali nam do domu, bo zostawały i nikt nie chciał pić, najszybciej za to szły lekkie wina, do których goście dorzucali sobie jeszcze kostki lodu... MNIAM :D
Rusałka_Maja - Wto Mar 04, 2014 4:39 pm

Juska, a no też mówię widać kwestia preferencji :) Wiedzieliśmy, że nasi goście również uwielbiają Mogena i sądząc po tym, że się żadna butelczyna nie ostała widać, że się nie pomyliliśmy :)
Karolain - Sro Mar 05, 2014 8:27 am

Juska, na naszym weselu odkrytych zostało 25 win przy dosyć dużej ilości gości bo 170 os. Tylko my mieliśmy dosyć komfortową sytuację (wg mnie oczywiście), bo winka zamówiliśmy u właściciela sali i później płaciliśmy tylko za odkryte butelki. No i zamówiliśmy różne wina tzn. słodkie, półsłodkie, wytrawne, czerwone, różowe, białe tak więc każdy kto sięgał po ten trunek znalazł coś dla siebie.
Juska - Sro Mar 05, 2014 9:10 am

Karolain, dzięki wielkie :) Bo własnie planujemy zamówić 3 kartony po 12 butelek i bałam się że nie wystarczy, ale chyba damy radę :)
Catylyn89 - Sro Mar 05, 2014 8:57 pm

Czyli polecacie Mogena... Muszę go spróbować, czy rzeczywiście taki dobry :)
Juska - Sro Mar 05, 2014 9:07 pm

Catylyn89 napisał/a:
Czyli polecacie Mogena... Muszę go spróbować, czy rzeczywiście taki dobry :)


Bardzo dobry - my na przykład nie lubimy słodkich win, a jeżynowy Mogen wchodzi nam jak soczek :D

Staviori_pl - Pią Mar 07, 2014 9:12 am

Najlepiej każdego rodzaju po kilka butelek,my akurat z kolei lubimy te słodkie wina,gorzej z wytrawnymi,ale jak wiadomo co gust to inna opinia.

Usunęłam reklamę z podpisu. Odsyłam do regulaminu forum. Moderatorka Asiek

Skyler - Czw Mar 13, 2014 1:23 pm

Catylyn89 napisał/a:
Czyli polecacie Mogena... Muszę go spróbować, czy rzeczywiście taki dobry :)


Ja wczoraj miałam okazję spróbować pierwszy raz Mogena i na pewno będzie też kilka butelek u nas, jako wino deserowe, ale jeszcze trzeba znaleźć półwytrawne czerwone i białe

ithanielle - Czw Mar 13, 2014 1:25 pm

Skyler napisał/a:

Ja wczoraj miałam okazję spróbować pierwszy raz Mogena


smakował? :)

karinalodz - Czw Mar 13, 2014 4:57 pm

Mogen jest super,też polecam :)
Sisska - Pią Mar 14, 2014 12:26 am

przedwczoraj bylam w tesco i doglebniej przyjrzalam sie cenom win... wszystkie zachwalacie Mogena, ale przyznam sie, ze cena mnie troche zaskoczyla... 24 zl za butelke... zreszta Sutter Home czy Jacob/s Creek niewiele mniej, bo po 20 zl. nawet Carlo Rossi tyle kosztuje. myslalam, ze te wszsytkie wina tansze beda :P
iduczek - Pią Mar 14, 2014 9:31 am

My na wesele zakupiliśmy EL Sol. Były po jakieś niecałe 18 zł za butelkę. W miarę uniwersalne, lekkie, są biale, czerwone i różowe. A my akurat chcieliśmy wszystkie z jednej marki.
Fankom Mogena polecam izraelskie wino Zmora. Ja jestem jego wielbicielką od wielu lat, a wydaje mi się podobne do Mogena. Na wesele niestety oba wydają mi się za ciężkie.

Karollka - Pią Mar 14, 2014 5:39 pm

Sisska napisał/a:
wszystkie zachwalacie Mogena, ale przyznam sie, ze cena mnie troche zaskoczyla... 24 zl za butelke...


to jest mniej więcej normalna cena Mogena na półce, u mnie w sklepie kosztuje 21 zł .

Klareczka - Pią Mar 14, 2014 7:01 pm

My, choć lubimy Mogena, to wg nas na wesele jest zbyt deserowy i ciężki - goście po połączeniu go z wódką mogliby... odpłynąć ;)
Za tę, a nawet niższą cenę, bo 17-20zł można kupić dobre hiszpańskie winko Freegold - też słodkie, ale nie ciężkie. Sprawia wrażenie bardzo świeżego, kwiatowego bukietu. Jest pełen wybór barw :) bardzo dobre jest różowe :smile:

tygrysek7773 - Pią Mar 14, 2014 7:45 pm

Mogen jest w Alkoholach za grosze po 21zł. Super jest to wino, ale na wesele raczej się nie nadaje,bo jak goście pomieszają alkohole i jeszcze machną takie słodziuchne wino to...podłoga sali może się zacząć mienić kolorami :lol:
Rusałka_Maja - Pią Mar 14, 2014 7:51 pm

Eeee przesadzacie, u nas był Stock i Mogen i goście mieszali.. baaa było piwo do grilla z beczki i też pili i nikt pawiami nie rzucał ani nie robił dżdżownicy na podłodze :D
ithanielle - Pią Mar 14, 2014 10:47 pm

tygrysek7773 napisał/a:
jak goście pomieszają alkohole i jeszcze machną takie słodziuchne wino to...podłoga sali może się zacząć mienić kolorami :lol:


Padłam :D

W sumie masz rację i chyba powinnam pomyśleć o lżejszym winie...

Karollka - Sob Mar 15, 2014 7:16 am

ithanielle napisał/a:
W sumie masz rację i chyba powinnam pomyśleć o lżejszym winie...

ale parę butelek możesz mieć dla Karollki np :wink:

tygrysek7773 - Sob Mar 15, 2014 10:39 pm

Nie no wiecie u nas też była czysta, drinki, wino i bimber. To nie chodzi o ilość alkoholi tylko o smak. Chociaż w sumie drinki słodkie i też nikt się nie załatwił. hmm :roll:
karoosia - Wto Kwi 22, 2014 10:57 am

Ja też jestem zaskoczona cenami, bo w planach mam Beauvillion, które pijam od kilku lat (oczywiście pijam okazyjnie, bo wolę piwko :wink: ) i zawsze kupowałam je w promocji za ok. 15 zł, a teraz się okazało, że nagle kosztuje ponad 20zł :o
Haliśka Band - Wto Kwi 22, 2014 12:32 pm

Tak jak pisze Klareczka, Freegold jest dobrym wyborem, a różowe szczególnie. Negatywnych opinii wśród znajomych nie było :)
Juska - Sro Kwi 23, 2014 7:21 pm

I ostatecznie zakupiliśmy:

20 różowych, 10 białych, 10 czerwonych :)

Mogen pyszny, ale zdecydowanie za drogi :)

hany - Czw Kwi 24, 2014 2:03 pm

Juska, my też kupiliśmy Carlo Rossi - czerwone i różowe :)
Selene - Pią Kwi 25, 2014 7:36 am

U nas też Carlo Rossi białe różowe i czerwone :)
ithanielle - Pią Kwi 25, 2014 10:23 am

A ja się wyłamię :)

Mamy Kadarkę czerwoną półsłodką:


30 butelek. Planujemy dokupić jeszcze ok. 10 butelek Mogena.

karoosia - Pią Kwi 25, 2014 11:17 am

Jakby ktoś był zainteresowany to w Tesco Beauvillion półsłodkie 15 zł, półwytrawne 20 zł, natomiast w realu wszystkie rodzaje 16 zł.
emiiskaa - Pią Kwi 25, 2014 2:32 pm

u mnie tez bedzie kadarka :)
Skyler - Sro Maj 14, 2014 7:13 am

A my w Galerii Alkoholi zakupiliśmy 15 butelek czerwonego półwytrawnego Ravanal, 5 butelek białego półsłodkiego Portada, 5 butelek półwytrawnego białego ( niemiecka )marka i 4 butelki David Mogen Blueberry




wszystkie wina zakupiliśmy w odstępie cenowym 24 - 27 zł, poza mogenem którego kupiliśmy w promocji za 19.90

kiciaeudezet - Pon Wrz 29, 2014 2:54 pm

my najprowadopodobniej kupimy Fresco :)
emi87 - Pon Wrz 29, 2014 4:45 pm

My będziemy mieli Mogen David 3 rodzaje


oraz Fresco półsłodkie różowe i białe :)


Catylyn89 - Pon Wrz 29, 2014 6:55 pm

My mieliśmy białe, różowe i czerwone Beauvillon, wszystkie półsłodkie i wytrawne :)

Terry - Pon Wrz 29, 2014 10:49 pm

U nas było mołdawskie wino Kazayak. Białe i czerwone półsłodkie.
Dorotka_ - Wto Wrz 30, 2014 7:54 am

emi87, mogen David to kupcie tylko concord :) reszta na teście wśród znajomych odpadla. Kupiliśmy jeszcze czerwone tinto i białe pyszne wino Liebfraumilsch
emi87 - Wto Wrz 30, 2014 5:08 pm

Dorotka_, już są wszystkie 3 rodzaje zakupione ale sami przed tym próbowaliśmy i nam osobiście wszystkie smakują :)
ivvoncia - Wto Gru 29, 2015 7:34 pm

Białe i słodkie ;)
ew. półsłodkie ;)

alekul89 - Wto Gru 29, 2015 10:19 pm

U nas było Carlo Rossi białe, czerwone i różowe.


danika - Sob Mar 26, 2016 5:11 pm

Ogromny wybór win mają w e- sklepie Winezja , szczególnie że sa dobre ceny i promocje zestawów win na wesela własnie ., Odpowiednio dobrane pod liczbe gości
LinaMiódMalina - Sob Mar 26, 2016 8:07 pm

Jeśli ktoś ma uroczystość w najbliższych miesiącach i poluje na popularne Mogen David czerwone i białe Liebfraumilsch (mój typ z białych - delikatny reński trunek mmm :) ) to do 26.03 oba są w promocji w Selgrosie, właśnie uzupełniłam zapas na święta :)
Dorotka_ - Sob Mar 26, 2016 9:25 pm

LinaMiódMalina, o matkooooo uwielbiam Liebfraumilch 8)
koszelek - Sro Kwi 06, 2016 4:53 pm

alekul89 napisał/a:
U nas było Carlo Rossi białe, czerwone i różowe.



Nic dodać nic ujać nam również smakuje to winko :)

Atko - Sro Lip 20, 2016 2:01 pm

My bardzo lubimy Mogena, więc na pewno trochę butelek kupimy, ale fakt to jest dość drogie wino, więc może uzupełnimy czymś lżejszym i tańszym :)
OliwiaK - Czw Kwi 20, 2017 1:07 pm

My postawiliśmy na Carlo rossi, dość znane wino i myślę że podchodzi pod każde gusta. Do tego oczywiście mamy wódeczkę, zamówiliśmy weselną z Polanina i nalewki w kilku smakach.
Staviori - Pią Gru 15, 2017 10:42 am

Jeżeli chodzi o wino na weselu to w sumie rzadko się z tym spotykam, ale jeżeli miałbym już jakieś polecić to wesela to jakieś gruzińskie półsłodkie - bardzo przyjemne w smaku.

usunięto podpis z reklamą. Dorotka_

Jolcia59 - Nie Gru 31, 2017 4:48 pm

myself ze kazda dobra restauracja sama zasugeruje dobor odpowiedniego wina na wesele
Kiwik4 - Wto Sty 02, 2018 2:30 pm

katarzynka1 napisał/a:
My chcemy czerwone półwytrawne i białe półsłodkie, ale to mój tata ostatecznie będzie wybierał wino - jest w tej dziedzinie specjalistą,


ja myself ze chubs trzeba kazdego mice kilaka butelek i slodkie i wytrawne,oczywiscie musowao proseco

Vanilde - Pon Gru 24, 2018 8:24 pm

U nas nie będzie wódki na weselu, więc dobór wina jest dla nas ważny :-) Nie wyobrażam sobie postawić na stole Carlo Rossi czy Mogen David, bo to wina pasujące na domówkę, ale zupełnie nie pasują do posiłku.

Nasze ulubione wina (Zmora i Old Tbilisi) ciężko kupić hurtowo, a nie chcieliśmy kupować pojedyńczych butelek. Jeśli jednak ktoś nie potrzebuje tylu sztuk wina co ja, to polecam :-) Można je kupić w Eurocash i Selgrosie za około 20 PLN.

My kupiliśmy w Selgrosie:
- 30 butelek wina czerwonego półsłodkiego Portada,
- 30 butelek wina czerwonego półsłodkiego Tbilisi Peak,
- 10 białych rieslingów Liebfraumilch,
- i ok. 70 butelek wina czerwonego wytrawnego Oria kupimy od sali.

Czyli 140 butelek na 100 osób :-) Mamy też whiskey, gin, tequilę, cydr i chyba dokupię też martini.

petronela - Czw Wrz 17, 2020 3:33 pm

pomagam siostrze w organizacji wesela, ludzi będzie 90 sztuk, chyba wypada chociaż 1 butelkę wina na głowę kupić, na pewno pół na pół weźmiemy białe i czerwone, myślimy nad oak view półwytrawnym, wziąć też słodkie?
Margaretka28 - Sro Wrz 30, 2020 9:43 pm

Najlepiej dobrać wino pod menu, zależy co podajecie do jedzenia, ja kupowałam na swoje wesele wino Oak View, mają spory wybór i odpowiednio można dobrać.
lara-kaszub - Sro Lut 23, 2022 9:55 pm

Na moim weselu największe zainteresowanie miało Prosecco, które również uwielbiam, ale jeszcze dość rzadko spotykam na imprezach. Może niedługo się to zmieni bo modne robią się tzw. Prosecco Vany. U nas było zaledwie 20 gości, więc nie musiałam obawiać się ekstremalnie wysokich kosztów. Postawiłam na produkty, które znam i cenię za jakość. W sumie mieliśmy cztery rodzaje trunków (wino, wódka, szampan, lokalne piwo), no i oczywiście drinki. Sporo alkoholu nam zostało, jednak dla nas to nie problem, ponieważ z pewnością zapasy zostaną wykorzystane ;)
Barbetka - Pon Maj 02, 2022 9:54 am

Sporo zależy od potraw, które będą podane
ilona.dudzik - Czw Maj 12, 2022 12:01 pm

Ja bym raczej patrzyła na to ile na weselu jest sympatyków wina. Na moim weselu będzie może z pięć osób, które piją tylko wino. Im kupię do wyboru czerwone i białe z półwytrawnych, bo takie akurat lubią. Może jeszcze wezmę kilka butelek słodkiego, w razie jakby kogoś "naszło"
ewelina32 - Sro Maj 25, 2022 8:24 am

Moim zdaniem bardzo dobra jest Portada, czerwone półwytrawne do mięs i białe półsłodkie do deserów.
MartaFokacza - Wto Cze 21, 2022 7:06 pm

Warto też postawić wino bezalkoholowe.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group