Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Dom - Projektant wnętrz

silvija - Sro Paź 10, 2012 8:59 am
Temat postu: Projektant wnętrz
Kupiliśmy właśnie domek i jako, że mój Przyszły chyba coś nie wierzy w moje zdolności dekoratorskie :P to mam pytanie: czy mogłybyście mi polecić jakiegoś dobrego projektanta wnętrz? Tutaj albo na priv.
Z góry dziękuję :)

kariczeq - Sro Paź 10, 2012 9:29 am

silvija, może zgłoś się do naszej caixy :)
malinka1984 - Sro Paź 10, 2012 9:33 am

kariczeq napisał/a:
może zgłoś się do naszej caixy
popieram :)
msmika - Sob Paź 13, 2012 8:36 pm

albo pogadaj z dagi :D
silvija - Sob Paź 13, 2012 8:39 pm

Dzięki Dziewczyny ^^ jak to dobrze być na forum :smile: :smile:
msmika - Sob Paź 13, 2012 8:50 pm

silvija, no po to jest forum. Swoją drogą możesz sobie w domowym dzienniczku Dagi jej mieszkanie zobaczyć ;) Jest super ;)
mietka - Sob Paź 13, 2012 9:10 pm

kariczeq napisał/a:
zgłoś się do naszej caixy :)


zdecydowanie :) spora część mojej rodziny już się zgłosiła i polecają kolejnym

Blue - Pią Paź 11, 2013 8:57 am

My z uslug projektanta wnetrz nie korzystalismy odnosnie wystroju mieszkania,za to skorzystalismy zeby zrobiono nam projekt wydzielenia czwartego pokoju.
M4rcysi4 - Sro Lut 05, 2014 10:14 pm

To ja się wpasuję w temat z trochę innym pytaniem.
Dziewczyny, czy znacie jakiś darmowy (lub niedarmowy, ale do ściągnięcia :razz: )"ładny" w sensie bardziej realistyczny, program do projektowania wnętrz, który przy okazji będzie dosyć intuicyjny i nie bedzie wymagał miesięcznego przyuczenia? :wink:

Terry - Czw Lut 06, 2014 11:19 am

Jeśli chcesz tylko orientacyjnie poustawiać meble (ale zgodnie z wymiarami), to spróbuj z Sweet Home 3D. Zaprojektowałam na nim kuchnię, tak, że pan, który do nas przyjechał na pomiar, zabrał obrazek i większość skopiował.
Korzystałam też z netplus2012. Ale on się łączy z netem, więc strasznie wolno u mnie chodził. Niestety, ale mam bardzo słabe łącze.

M4rcysi4 - Czw Lut 06, 2014 12:30 pm

No własnie nie chodzi mi o orientacyjne rozmieszczenie mebli, ale możliwość zaprojektowania czegoś (dobierania faktur ścian, podłogi, kolorów stylów). Orientacyjne rozmieszczenie to mogę w AutoCadzie zrobić to mnie nie urządza :smile:
Terry - Czw Lut 06, 2014 12:36 pm

To niestety nie pomogę. Skupiałam się jedynie na darmowych programach.
gohnia - Czw Lut 06, 2014 9:23 pm

M4rcysi4, spróbuj
http://www.sweethome3d.com/pl/

ola88 - Czw Lut 06, 2014 11:13 pm

M4rcysi4, a próbowałaś to co Ci wysłałam ?
M4rcysi4 - Pią Lut 07, 2014 11:48 am

Jeszcze nie :wink: Jutro coś pogmeram.
gohnia na obrazkach całkiem fajnie to wygląda.

gohnia - Pią Lut 07, 2014 10:03 pm

M4rcysi4, w samym programie też. Generalnie wersja zainstalowana jest dość uboga w meble, ale na ich stronie można pobrać bardzo dużo mebli i dodatków.
troszka88 - Sro Lut 12, 2014 12:19 pm


marthussia - Czw Lut 13, 2014 11:38 am

M4rcysi4 napisał/a:
na obrazkach całkiem fajnie to wygląda.

dokładnie to samo miałam napisać. Jestem ciekawa czy uda mi się tam zaprojektować kuchnię :)

gohnia - Czw Lut 13, 2014 8:52 pm

marthussia, do kuchni najlepszy jest planner IKEA :wink:
MadMar - Pią Lut 14, 2014 12:32 am

Nigdy nie korzystałam z pomocy projektanta wnętrz ale przed nami duży remont starego domu i tutaj zdecydowanie taka fachowa ręką się przyda żeby to jakoś sprytnie zaaranżować,przebudować.
Powiedzcie mi proszę na jakiej zasadzie to się odbywa-przychodzi projektant,mierzy rysuje,tworzy projekt. Czy ten projekt ogranicza się do wyglądu zewnętrznego czy zawiera także np wlaczniki światła,gniazdka,wyjścia rur?
Czy potem 'nadzoruje' prace na zasadzie- ten przewód miał być 20cm w prawo,trzeba poprawić. Czy też współpraca z projektantem kończy się na wręczeniu projektu ?

Czy widoczne w wielu projektach meble brane są z rzeczywiście dostępnych ofert i żeby całość jakoś wspolgrala muszę takie meble konkretne mieć czy to tylko przykład i nie lstworzy to problemu aby kupić inny mebel bo uwzględniane meble mają jakieś
standardowe wymiary?
I jakiego rzędu to są koszta?

troszka88 - Pią Lut 14, 2014 8:24 am

MadMar napisał/a:
Powiedzcie mi proszę na jakiej zasadzie to się odbywa


dokładnie na takiej jak napisałaś

MadMar napisał/a:
-przychodzi projektant,mierzy rysuje,tworzy projekt


MadMar napisał/a:
Czy ten projekt ogranicza się do wyglądu zewnętrznego czy zawiera także np wlaczniki światła,gniazdka,wyjścia rur


Zależy jak się z nim umówisz, bo może zakończyć sie na samej wizualizacji, a może wszytsko rozrysować.

MadMar napisał/a:
Czy potem 'nadzoruje' prace na zasadzie- ten przewód miał być 20cm w prawo,trzeba poprawić. Czy też współpraca z projektantem kończy się na wręczeniu projektu ?
to też wszystko kwestia umowna.

MadMar napisał/a:
Czy widoczne w wielu projektach meble brane są z rzeczywiście dostępnych ofert
Tak, wszytsko lącznie z lampkami i włącznikami brane jest z ofert, które znajdzisz w sklepach. Możesz nawet powiedziec konkretnie projektantowi, które meble Ci sie podobą czy płytki i on to wrzuci na projekt.

MadMar napisał/a:
muszę takie meble konkretne mieć
absolutnie nie.

MadMar napisał/a:
I jakiego rzędu to są koszta?
Wszystko zależy od tego jak rozbudowana ma być to usługa, czy tylko wizualizacja czy inne historie opisane powyżej.
Koszta są absolutnie przeróżne.
Ja osobiście polecam zrobienie choćby wizualizacji, bardzo,ale bardzo to pomaga w tworzeniu wnętrza.

MadMar, napisz/zadzwoń do naszej Dagii (wstawiłam link wyżej) ona Ci wszystko dokładnie wytłumaczy. Porada raczej nic nie kosztuje, a zdolne dziewcze jest bardzo :)

Terry - Pią Lut 14, 2014 9:50 am

Mam tylko drobną poradę ad remontu starych rysunków, nie projektu. Najpierw poszukajcie wszelkich rysunków, rozeznajcie się w drogach, gdzie są rozciągnięte instalacje. U nas nie miał nawet kto pamiętać, gdzie co jest. To zweryfikowało niektóre nasze plany.
I przyjrzyjcie się ścianą. My na pierwszy rzut oka widzieliśmy, że są krzywe. Tylko 2 ściany wyglądały na względnie proste. Okazało się, że jedna z nich jest najgorszą z ścian w budynku. Po prostu nie miała garbów jak pozostałe. 2 tygodnie nam równali ściany.

Ewa_Ewi - Czw Maj 21, 2015 10:28 pm

Podbijam wątek, jeżeli mozecie kogos polecić to poproszę :)
dora11 - Czw Lip 02, 2015 7:19 am

Powiem Wam,że skorzystanie z takiego projektanta wnętrz to nie jest taki mały wydatek.Może to naprawdę dużo kosztować tak więc zastanówcie się nad tym. W sieci jest bardzo wiele przeróżnych blogów, na któych można znaleźć wiele inspiracji dotyczących wystroju mieszkania.

Na przykłąd na stronie Black Red White: (...)oprócz mebli na sprzedaż macie podstronę ze zdjęciami, na których pokazują przykładowe elementy wystroju. Można dzieki temu znaleźć coś fajnego dla siebie.


Usunęłam link. Odsyłam do regulaminu forum. Moderatorka Asiek

Catylyn89 - Czw Lip 02, 2015 10:34 am

My na szczęście mamy projektanta i wykończeniowca w rodzinie, co upraszcza nam sprawę urządzenia naszego mieszkanka :razz: Ale z tego co mój mąż mówi, to w dużej części ja będę dyrygować jak ma nasze mieszkanie wyglądać, bo "mam do tego smykałkę" :)

Sam projektant bierze od 4 tyś. zł w górę... Cena jest zależna od metrażu obiektu i pewnych przeszkód, które trzeba ominąć lub przyłożyć do nich więcej uwagi (wystające rury, krzywe ściany, podłoga itp.).


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group