Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Kuchnia - czasopisma i książki kulinarne

ZoltyTulipan - Sro Lut 27, 2013 1:55 pm
Temat postu: czasopisma i książki kulinarne
Nie widziałam jeszcze takiego tematu :) A chciałabym się zapytać czy np oprócz internetu gdzieś jeszcze poszukujecie przepisów i mogłybyście polecić jakąś pozycję książkową ew. czasopismo? :)

Ja ze swojej strony mogę powiedzieć, że uwielbiam czasopismo "Sól i pieprz" Mają naprawdę zarąbiste przepisy i na niejednym przyjęciu te dania zrobiły już furorę :)

A z książek "Elementarz gotowania" Można tam znaleźć przepisy na codziennie obiadki :) I smakują jak u mamy :) A jest wytłumaczone naprawdę krok po kroku co robić, że nawet mężczyźni sobie z tym radzą :hyhy: :hyhy:

kariczeq - Czw Lut 28, 2013 12:02 am

ja czasem się posiłkuję moim "białym krukiem" "Nastolatki gotują", pamiątka po mamie :)
w najprostszych przepisach czy podstawowych poradach, najczęściej jednak wygrywa Internet ostatnio

Natalka86 - Czw Mar 07, 2013 7:33 am

ja mam jedną książkę Ewy Wachowicz, powiem Wam że często korzystam z tamtych przepisów
espina - Czw Mar 07, 2013 9:01 am

znam "Sól i pieprz", internet też 8) ale często korzystam z mojej "biblii" kuchennej czyli "Kuchnii polskiej". tam są podstawy, do których ja czasem wprowadzam swojej wariacje :]
M4rcysi4 - Czw Mar 07, 2013 12:34 pm

espina, zastanowiło mnie to, ale gdyby tak było to przecież napisałaby też coś od siebie, że ona też tak ma, czy nie ma.... Chodzi głównie o to, że jej posty to kopiowanie czyjeś wypowiedzi lub tekstu ze stron internetowych :roll:

espina, mam też do Ciebie pytanie. Jakiego wydawnictwa jest Twoja Kuchnia polska, bo my dostaliśmy takową w dniu ślubu w prezencie od sali i jeszcze z niej nie korzystałam. Moja to Exlibris przepisy Marzenny Kasprzyckiej :-)

ppola - Czw Mar 07, 2013 1:01 pm

dziewczyny usunęłam tamtego posta więc proszę kontynuować rozmowę na temat czasopism i książek kulinarnych

A ja lubię książki Nigelli tyle że zwykle modyfikuję przepisy żeby bardziej przystawały do polskich realiów :smile: mam trochę książek kucharskich ale i tak najczęsciej korzystam z internetu :smile: :smile:

Prowansja - Czw Mar 07, 2013 2:16 pm

Ja mam taką książkę

autorka Marzena Wasilewska

agacionek - Wto Mar 12, 2013 7:16 pm

Ja korzystam z tych małych "Przyślij przepis" lub "Przepisy czytelników" Kotują 89 gr i 99 gr więc wydatek niewielki a zawsze jakiś ciekawy przepis wpadnie ;)
Z Internetem najszybciej coś się znajdzie, ale mam też:

Juska - Czw Maj 09, 2013 11:41 am

Generalnie jestem fascynatką książek, również tych kulinarnych. Ostatnio przerabiam w kuchni dwa prezenty (jeszcze bożonarodzeniowe):
Nowość Nigelli, poświęconą kuchni włoskiej - genialne i proste:


oraz zaskoczenie kulinarne w roli głównej - Gwyneth Paltrow :)



Polecam szczególnie drugą pozycję osobom, które chcą spróbować nowych smaków, zdrowych, zielonych i smacznych :)

bettyB - Nie Maj 19, 2013 8:43 pm

a czy któraś z Was ma książkę kucharską Ewy Chodakowskiej? napaliłam się na nią, ale nie wiem czy opłaca się wydać prawie 50zł...
Juska - Czw Cze 13, 2013 5:48 pm

bettyB, jeśli chodzi o "Zmień swoje życie..." to chyba nie jest to typowa książka kucharska tylko 30dniowy program ćwiczeń i przykładowych jadłospisów (być może są i konkretne przepisy). Ale jeśli typowa kucharska by się pojawiła (może coś o tym wiesz? ;) ), to chętnie się w nią zaopatrzę :)
ZoltyTulipan - Czw Cze 13, 2013 9:21 pm

Chyba jest dostępna tylko ta jedna :) A tutaj recenzja tej książki, mnie osobiście przekonała do tego, że nie ma co wydawać pieniędzy na tą książkę:
recencja

Juska - Czw Sty 02, 2014 4:30 pm

Na mikołajki dostałam od mojego mężczyzny:

I powiem szczerze, że nie bardzo mi odpowiadają przepisy Jamiego, ponieważ są za bardzo... "męskie" :) , jednak ta książka mnie naprawdę zachwyciła. Wypróbowałam już kilka przepisów. Są naprawdę proste, część z nich robi się "sama" i szybko. Nawet mój T. stwierdził, że sam coś ugotuje korzystając z książki. :)

ithanielle - Nie Sty 05, 2014 11:00 pm

kariczeq napisał/a:
ja czasem się posiłkuję moim "białym krukiem" "Nastolatki gotują", pamiątka po mamie :)


Też mam "Nastolatki gotują", ale od przyszłej teściowej :) od niej mam też "Filozofię życia" A. Ciesielskiej, gdzie poza informacjami dotyczącymi zdrowego odżywiania i przyprawiania potraw jest wiele ciekawych przepisów. To moje ulubione, bo ogólnie mam pół szafy książek kucharskich... :D

Catylyn89 - Wto Sty 07, 2014 12:15 pm

Juska, Posiadam książkę Jamiego "Gotuj z Oliverem" i w jeden weekend ją przeczytałam.,, Posiada dużo ciekawostek i ułatwień przy gotowaniu :)


Juska - Pią Kwi 03, 2015 2:00 pm

Nie zbierając znaczków i nie korzystając z Lidlowskiej kampanii kupiłam sobie na allegro:

Pięknie wydana i bardzo zachęcająca do działania :) A że Post się kończy, to w końcu będe mogła poszaleć ze słodkościami :)

katnow - Wto Kwi 07, 2015 11:50 am

Ja za to dostałam ostatnio książkę o wdzięcznym tytule "Wiosenny detoks". Fajne przepisy :)
dorotka0603 - Czw Kwi 16, 2015 5:04 pm

Juska, Catylyn89, Jamie Oliver jak dla mnie ma najlepsze przepisy i kocham Jego kuchnię! Więc naprawdę świetne książki :)
Catylyn89 - Nie Lis 29, 2015 6:30 pm

Ostatnio się zakochałam w przepisach Julii Child... Ubóstwiam ją, bo nauczyła mnie jak zrobić pyszny kremowy suflet czekoladowy, który mi wyszedł za pierwszym razem :smile:
Ma też parę fajnych wskazówek np. co zrobić aby omlet był puszysty lub co zrobić aby pieczony kurczak był soczysty.

splita - Pon Sie 21, 2017 9:33 am

A znacie bloga Qchenne inspiracje? Jego autorka wydała książkę kulinarną, która moim zdaniem jest świetna.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group