Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Przesądy - perły = łzy

moonekk - Pon Mar 04, 2013 5:50 pm
Temat postu: perły = łzy
Co sądzicie o tym przesądzie, że jeśli panna młoda będzie miała biżuterię z perłami to będzie nieszczęśliwa w małżeństwie. Ja sama bardzo chciałam do sukni kupić naszyjnik z prawdziwych pereł jednak babcia ciągle próbuje mnie do niego zniechęcić :)
Malina01 - Pon Mar 04, 2013 6:12 pm

Ot i mamy rozwiązanie na szczęsliwe związki.
Wszystkie rozwody były przez perły.

Hmmm kurcze tylko na co zwalić winę, jak się pereł nie założy? A.... można na męża ;)

Kalanchoe - Czw Mar 07, 2013 6:25 pm

Od czego są sztuczne perły? 8)
ZaproszeniaSlub - Pon Mar 11, 2013 4:34 pm

Historia prawdziwa, znajoma miała perły po babce, założyła na ślub. Podczas mszy, naszyjnik rozerwał się. Rok po ślubie jej mąż zmarł, wykryto u niego raka. Oczywiście może być to zbieg okoliczności, ale w jej przypadku bardzo tragiczny.
alex88 - Pon Kwi 15, 2013 3:16 pm

Mi się marzą kolczyki z pereł do ślubu, może naszyjnik też :)
Nie wierzę w takie przesądy, poza tym łzy zawsze mogą być ze szczęścia ;) (a ja się łatwo wzruszam :eek: )

ZaproszeniaSlub - Wto Kwi 16, 2013 11:54 am

Inny przesąd: ślub w maju=szybki grób. Od dawna bowiem małżeństwa majowe uznawane są za nieszczęśliwe. Skąd przesąd? Maj to miesiąc zbyt piękny, więc zwodniczy. Znam kilka majowych małżeństw i przesąd nie znajduje odbicia w ich relacjach.
SlubNaCyprze_ne - Wto Kwi 30, 2013 7:48 pm

alex88 napisał/a:
Mi się marzą kolczyki z pereł do ślubu, może naszyjnik też :)
Nie wierzę w takie przesądy, poza tym łzy zawsze mogą być ze szczęścia ;) (a ja się łatwo wzruszam :eek: )


Łzy podczas ślubu to wg przesądów bardzo dobry znak. Nic tylko płakać. Kolczyki z pereł ślicznie wyglądają :)

wellies - Czw Lip 11, 2013 4:09 pm
Temat postu: Re: perły = łzy
moonekk napisał/a:
Co sądzicie o tym przesądzie, że jeśli panna młoda będzie miała biżuterię z perłami to będzie nieszczęśliwa w małżeństwie. Ja sama bardzo chciałam do sukni kupić naszyjnik z prawdziwych pereł jednak babcia ciągle próbuje mnie do niego zniechęcić :)


osobiscie uwazam, zewszystkie tego typu przesady to bzdura.
wszystko zalezy od ciebie, jezeli bedziesz wierzyla, ze perly przynosza pech to z cala pewnoscia go przyniosa.
rownie dobrze mozesz tez wierzyc, ze noszenie szpilek przynosi pecha w malzenstwie :)

Selene - Pią Lip 12, 2013 7:43 am

Przesądy same w sobie to totalna bzdura.
Kolejnym głupim przykładem jest to że deszcz w dniu ślubu przynosi nieszczęścia - moi rodzice w dniu ślubu mieli taką ulew, że dekoracje z auta zmyło po wyjeździe z domu natychmiast i jakoś są do dziś razem i szczęśliwi ;p

Rusałka_Maja - Pon Lip 15, 2013 7:17 am

z przesądami jak z horoskopami ;) cokolwiek by się nie działo ludzie podświadomie szukają przyczyny gdzieś indziej niż u siebie :razz:
a co jest winna biedna róża? albo kolczyki czy naszyjnik z perełkami? Jak będzie miało być dobrze w małżeństwie to będzie dobrze, jak para się nie będzie starać i będzie źle to będzie i żadna biżu ani kwiatek nie będą temu winne :wink:

exoode - Nie Gru 01, 2013 10:47 pm

a ja uwielbiam perły przy bardziej eleganckich stylizacjach i perłowy zestawik prawdopodobnie z apartu trafi do stylizacji ślubnej :)
Blue89 - Sro Gru 04, 2013 11:15 am

Chyba nikt już nie wierzy w takie przesądy:) masz upatrzony konkretny zestaw?
exoode - Sro Gru 04, 2013 11:33 am

Blue89 napisał/a:
Chyba nikt już nie wierzy w takie przesądy:) masz upatrzony konkretny zestaw?


nie mam konkretnego, bo w Interencie wyglądają inaczej niż w rzeczywistości, ale w tym kierunku zmierzam
http://www.apart.pl/pl/ko...kcje,perly,8018
http://www.apart.pl/pl/ko...kcje,perly,8017


i coś na rękę

Kocham MINIMALIZM! :D

dzastab - Wto Gru 10, 2013 5:24 pm

Rusałka_Maja napisał/a:
a co jest winna biedna róża? albo kolczyki czy naszyjnik z perełkami?


no wlasnie!! ilez ja sie nasluchalam o ten moj majowy slub cywilny .. i na dodatek ubrana w perly!!! no nie wiem po co my w ogole ten slub bierzemy:p przeciez nie przetrwa nawet tygodnia :p

exoode - Wto Gru 10, 2013 5:42 pm

dzastab napisał/a:


no wlasnie!! ilez ja sie nasluchalam o ten moj majowy slub cywilny .. i na dodatek ubrana w perly!!! no nie wiem po co my w ogole ten slub bierzemy:p przeciez nie przetrwa nawet tygodnia :p


skąd ja to znam :D maj - cywilny - perły :D

qlaudia - Wto Gru 10, 2013 7:13 pm

ja tez sie nasluchalam xD bo 13sty bo perly a jakie gadanie bylo jak kalie chcialam na bukiet xDwszystko zle i niedobre xD
exoode - Wto Gru 10, 2013 7:18 pm

qlaudia napisał/a:
ja tez sie nasluchalam xD bo 13sty bo perly a jakie gadanie bylo jak kalie chcialam na bukiet xDwszystko zle i niedobre xD



kalie zakazano mi w przedbiegach :D teraz mam gerbery :D i komentarze: ale to PRL ;) A jak kocham klimat prl:D

qlaudia - Wto Gru 10, 2013 9:49 pm

nie dogodzisz :P patrz na to co sie Tobie podoba.jak mamy byc razem to i tak bedziemy ;)
Terry - Sro Gru 11, 2013 12:40 pm

A młodzi i tak będą szczęśliwi tylko wtedy, gdy będą się kochać. Niezależnie od "r", parzystości, pereł, i bibelotów, które "trzeba" mieć na ślubie.
nowak_malwina - Pon Sty 13, 2014 4:26 pm

Uważam że perły pięknie wyglądają i sama nie wierze w ich zły urok
ithanielle - Wto Sty 14, 2014 11:17 am

Terry napisał/a:
A młodzi i tak będą szczęśliwi tylko wtedy, gdy będą się kochać. Niezależnie od "r", parzystości, pereł, i bibelotów, które "trzeba" mieć na ślubie.


Zgadzam się w 100% :)

Skyler - Sro Sty 15, 2014 12:21 pm

ithanielle napisał/a:
Terry napisał/a:
A młodzi i tak będą szczęśliwi tylko wtedy, gdy będą się kochać. Niezależnie od "r", parzystości, pereł, i bibelotów, które "trzeba" mieć na ślubie.


Zgadzam się w 100% :)


dokładnie tak:) Nasi rodzice mieli śluby w maju i styczniu i jakoś żyją bez tego "r". a co do pereł.......mi się podobają i mam w nosie czy pecha przynoszą czy też nie. nie jestem przesądna i w dniu ślubu też nie mam zamiaru :)

Marlena1212 - Czw Sty 16, 2014 11:26 am

Ja bardzo lubię perły :)
calsbergiem - Czw Lut 13, 2014 4:27 pm

to prawda perły są śliczne ;)
Agawik - Nie Kwi 13, 2014 8:50 am

A ja mam perły w kornkach do sukienki, wcześniej myslałam, ze będę pilnowała zeby ich nie było, ale tak mi się spodobały te ozdoby, ze uznalam to za zwykłe zabobony :razz:
PrzystojnyMłody - Sob Kwi 26, 2014 1:48 pm

NArzeczona nosi kolczyki z perłą... bedzie płacz! NIEEE...
kamejka - Sob Kwi 26, 2014 6:19 pm

Perły mogą kusić jako uzupełnienie stylizacji ślubnej, bo bardzo by pasowały :)

Natomiast ja odrzucam je właśnie ze względu na ten przesąd, ale nie dlatego, że się czegoś obawiam. Jestem po prostu tradycjonalistką, a ten przesąd jest tak znany, że dla mnie to bardziej kwestia tradycji właśnie, że pereł się na ślub nie zakłada :)

ZlotaLinia_com - Wto Lip 08, 2014 4:12 pm

Ja nie mam takich obaw,chociaż sama też nie zakładałam naszyjnika z pereł jako uzupełnienie czy dodatek,miałam inna koncepcję,ale jeżeli pasują to czemu nie,perły są przecież piękne:)
dorotka0603 - Pon Sty 19, 2015 1:02 pm

Ach, zazdroszczę Wam dziewczyny... u mnie w rodzinie nikt nie jest przesądny a ja jestem i to bardzo! Chciałabym w to nie wierzyć, ale wierzę :(
A co do tych pereł, to mojej siostrze były mąż oświadczył się pierścionkiem z diamentami dookoła i wielką perłą na środku.. Ładny pierścionek, ale od razu źle to widziałam (oczywiście im nie powiedziałam tego, żeby nie było, że im źle życzę)... no i rok po ślubie się rozstali..
A, że wierzę w te przesądy to wolę nie kusić losu i na weselu będę się trzymała tych zabobonów, żeby być spokojną;p

Terry - Pon Sty 19, 2015 1:37 pm

A nie widziałaś ich małżeństwa "źle" zanim się oświadczył, albo zaraz przed ślubem?
herbatnik - Pon Sty 19, 2015 2:54 pm

nie wiem, co jest z tymi przesądami, ale ja zdaję sobie sprawę, że to zabobon i nijak się ma do rzeczywistości, a mimo to zawsze lubiane przeze mnie perły nagle zaczęły mnie przerażać :o jak mój luby pytał mnie, jakie mam preferencje pierścionkowe, to od razu powiedziałam-byle nie z perłą

jak byłam na ślubie koleżanki i zobaczyłam, że ma na sukni perełki i naszyjnik i kolczyki z pereł, to się przelękłam :D ale już kilka lat po ślubie i wszytko u nich ok, więc nie warto szukać podtekstów

dorotka0603 - Pon Sty 19, 2015 6:16 pm

Terry, nie, nic na to nie wskazywało... to się stało nagle, moja siostra nie wiedziała ze jej mąż pewnego dnia się obudzi, stwierdzi, że to nie to i odejdzie...
maggdd - Sro Lut 18, 2015 12:56 pm

Przesądy to trochę głupota, faktycznie, gdy dzieje się coś złego to człowiek zawsze próbuje zrzucić to na jakąś zewnętrzną siłę, omen, cokolwiek... A tak naprawdę problem zazwyczaj tkwi w ludziach i nic nie dzieje się zupełnie bez przyczyny.

Jednak... znam 2 przypadki, gdzie panna młoda z perłami na ślubie wylewała później łzy... ;p

guziczek - Sro Lut 18, 2015 5:04 pm

Myślę, że nie ma co się tego trzymać. Najlepiej jest na coś zrzucić, nie patrząc na własne błędy np. mojej mamie tuż przed groźbą rozwodu (14 lat po ślubie) się przypomniało, że stłukła lustro w TYM właśnie dniu - więc ich problemy to na pewno wina potłuczonego szkła, nie ciężkich charakterów, braku rozmów i wielu nieprzemyślanych decyzji :D i często się takie rzeczy przypominają właśnie, kiedy jest baaardzo źle.
A perły - moja babcia miała, są najszczęśliwszym małżeństwem, jakie znam, 57 lat stażu. W dodatku mają sam cywilny, a to prawie cudzołóstwo/"kocia łapa" dla większości z ich epoki :)

sama też szukam pereł, są klasyczne, delikatne i ponadczasowe, jeśli nie będzie mnie stać na prawdziwe, to sztuczne:)

dorotka0603 - Czw Lut 19, 2015 3:56 pm

guziczek,
ostatnio na Grouponie prawdziwe perły komplet: perły na szyję, bransoletka i kolczyki od jubilera zamiast 1200zł kosztowały 150zł. przed walentynkami, chciałam zamówić, ale właśnie bałam się to zrobić przez przesąd...

01Karolina01 - Wto Mar 03, 2015 2:34 pm

Ja za to słyszałam że jeśli sztuczne perły to ten zabobon nie działa. Moja babcia mówiła że tylko prawdziwe perły wróżą łzy a sztuczne można śmiało zakładać. ;)
dorotka0603 - Sro Mar 04, 2015 12:12 pm

01Karolina01, dokładnie :) tez tak sadze:)
M4rcysi4 - Czw Mar 05, 2015 5:24 pm

To może ograniczmy zabobon jeszcze do czerwonych pereł :twisted:
Albo ma się problem i się w coś wierzy, albo nie ma się problemu, bo to zwyczajna bzdura :cool: Ale oczywiście każdy sobie musi niepowodzenie jakoś wytłumaczyć, tylko co z powodzeniem?
Ja miałam sztuczne i prawdziwe tego dnia i chyba mają jakąś słabą siłę sprawczą, bo nie zdążyły dopiąć swego :o Albo sztuczne zrównoważyły prawdziwe i dlatego to nie działa :lol:

Mirka90 - Pią Kwi 10, 2015 2:36 pm
Temat postu: Re: perły = łzy
moonekk napisał/a:
Co sądzicie o tym przesądzie, że jeśli panna młoda będzie miała biżuterię z perłami to będzie nieszczęśliwa w małżeństwie. Ja sama bardzo chciałam do sukni kupić naszyjnik z prawdziwych pereł jednak babcia ciągle próbuje mnie do niego zniechęcić :)

ja słyszałam, że nie można mieć naszyjnika z pereł, ale to chyba tylko przesąd, bo moja koleżanka miała i jest szczęśliwa w małżeństwie.:)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group