Forum Weselne miasta £odzi
Forum weselne, wesele i ¶lub w £odzi i woj. ³ódzkim

Kupno stroju ¶lubnego - TA suknia - wiedzia³y¶cie od razu?

Akacja - Czw Lip 22, 2004 6:44 pm
Temat postu: TA suknia - wiedzia³y¶cie od razu?
Dziewczynki jak to by³o u was? Czy od razu wiedzialyscie, ktora sukienka to wasza wymarzona? Czy kiedy ja za³ozy³yscie to juz wiedzialyscie, ze to ta?? Mam problem czas mi ucieka, a na mnie zadna nie zrobila wrazenia, chyba sama sobie zaprojektuje bo wiem w czym mi dobrze, ale nie ma takiej co by mnie rzuciala na kolanka ;) Wola³abym oczywiscie najpierw ja zobaczyc w calosci- rzeczywistosci, a nie w wyobrazni, ale jak nie ma to co zrobic? Pozdrawiam szczesliwe posiadaczki wymarzonych sukieneczek :)
anna.b - Czw Lip 22, 2004 7:09 pm

Moja suknia by³a 2, któr± przymierzy³am i wiedzia³am, ¿e to TA, choæ oczywi¶cie szuka³am, przymierza³am dalej, ale ca³y czas widzia³am t± jedn± jedyn± i... w koñcu po ni± wróci³am. :girl :
Asia - Czw Lip 22, 2004 10:21 pm

Moj± sukniê mierzy³am ju¿ wtedy, gdy pierwszy raz wybra³am siê na "³owy". Na manekinie siê ni± zachwyci³am, ale kiedy zmierzy³am, to tak jako¶ na mnie wisia³a. Ogl±da³am pó¼niej jeszcze mnóstwo innych, ale ca³y czas my¶la³am o tamtej. Po d³ugim czasie wróci³am do salonu "Najna" i zmierzy³am j± ponownie. Tak jak poprzednio, pani spiê³a mi j± szpilkami (by³a za du¿a), ale tym razem zrobi³a to lepiej - ju¿ nic nie wisia³o i ¶wietnie siê w niej czu³am. :D
becia - Pi± Lip 23, 2004 12:57 pm

To ja te¿ siê niczym nie wyró¿niê, bo jak za³o¿y³am dó³ to wiedzia³am, ¿e w 99% to ten.Co do góry nie by³am do koñca przekonana i po kilku zmianch zdecydowa³am siê i bardzo mi sie podoba³. Wspomnê te¿, ¿e to by³ pierwszy salon i pierwsza sukienka która mnie urzek³a.
Czasami mam pewne obiekcje, ¿e mo¿e w innej wygl±da³abym lepiej, ale myslê ¿e ka¿da z nas ma takiego bzika i na drugi dzieñ to mija.
:evil:


¶lubuje 25.09.2004

ewa - Pi± Lip 23, 2004 1:55 pm

u mnie by³o tak

W pierwszy dzieñ moich poszukiwañ ¶lubnej sukienki przymierzy³am 8 sukienek - z czego podoba³y mi siê 2( ta któr± przymierzy³am jako pierwsz± i potem jeszcze jedna w innym salonie)

W drugi dzieñ przymierzy³am ju¿ tylko 5 szt i porówywa³am je do tamtych

ostatecznie wybra³am t±, któr± przymierzy³am jako pierwsz± - podobno czêto tak jest ¿e pierwszy wybór jest najlepszy.

Jelonek - Pi± Lip 23, 2004 2:25 pm

Akacja Ty siê wcale nie przejmuj , ja przelecia³am wszystkie salony w Lodzi , zmierzy³am chyba ze 100 sukienek , by³o kilka które od razu mi sie nie podba³y , by³o du¿o takich które mi sie podoba³y , ale nie by³o takiej co to by mnie rzuci³a na kolana . W koñcu znalaz³am na zdjêciu to co mi sie podoba , i szyjê u krawcowej:) Przesz³am siê jeszcze raz po sklepach ¿eby zmierzyc podobny gorset i podobna spódnice , ¿eby siê upewniæ i ju¿ :)
Suknia zamówiona , sie szyje :) a ja czekam na efekt koncowy .
I ¿yjê nadziej±, ¿e bêdzie tak jak chcia³am :)

Magdzia - Pi± Lip 23, 2004 2:38 pm

ewa napisa³/a:

ostatecznie wybra³am t±, któr± przymierzy³am jako pierwsz± - podobno czêto tak jest ¿e pierwszy wybór jest najlepszy.


U mnie sprawdza sie to w 100% :mrgreen:

Swoja suknie, gdy tylko zobaczylam odrazu wiedzialam, ze zaloze ja na slub. Kupowalam ja w salonie http://www.seasonsindia.com jako jedna z kilku, ale tylko ta urzekla mnie bezgranicznie. Jak chcialam, tak sie stalo. W dniu slubu bylam ponoc najoryginalniejsza Panna Mloda :lol:

Akacja - Pi± Lip 23, 2004 6:43 pm

Dzieki dziewczynki :)
Lepiej mi troszke.
Jelonek ja chyba zrobie tak samo, wiec tez zyje nadzieja, ze bedzie super!!! :) :):)

Kinga - Nie Lip 25, 2004 10:32 pm

ja zanim wybra³am tê jedyn± przymierza³am wiele sukien. Mojej rodzince podoba³a siê jedna, na któr± ja by³am zdecydowana w 99 %. Panie zachêca³y mnie do podpisania umowy ale we mnie siedzia³a nutka ciekawo¶ci - co bêdzie dalej. Szuka³am dot±d, a¿ za³o¿y³am mojego "guze³ka" i wiedzia³am na 100 % ¿e w³a¶nie tak± sukniê chcê mieæ :P
Joasia - Pon Lip 26, 2004 12:52 pm

Na polowanie na suknie wybra³am siê z moj± mam±, która ma bardzo dobry gust i celne oko :) i to w³a¶nie ona wypatrzy³am dla mnie suknie, po której przymierzeniu wiedzia³am, ¿e to w³a¶nie ta. Chocia¿ pierwsza noc po zamówieniu by³a nieprzespana ca³y czas siê zastanawia³am czy to napewno dobry wybór, dlatego po paru dniach posz³am do salonu z kole¿ank± i jeszcze raz j± przymierzy³am i wtedy by³am ju¿ na 100% pewna :D
Suknie zamówi³am w salonie Najna wcze¶niej by³am w trzech salonach. Ale odwiedzaj±c kolejno w ka¿dym wybiera³am suknie w podobnym stylu tylko zmienia³y siê kolory, ta któr± wybra³am ca³kiem odbiega od fasonu tej wymarzonej bo takiej jeszcze nigdzie nie widzia³am.
My¶le, ¿e warto zabraæ ze sob± kogo¶ komu siê ufa. :)

nei - Pi± Lip 30, 2004 4:29 pm

ja od razu wiedzialam, ze "to ta" (juz na manekinie, na wystawie) choc ta ,ktora przymierzalam byla ecri i w ciemno zamowilam biala wersje, ale byla rownie piekna :) tylko biel nadala jej innej wymowy :)
szczako - Czw Maj 18, 2006 10:49 am

jak tylko natknelam sie na NIA w necie, wiedzialam, ze ta i zadna inna.
poszlam do salonu i tylko sie do tego jeszcze bardziej przekonalam :) kupilam tylko 'nowszy model' ;) .

adriannaaa - Czw Maj 18, 2006 12:01 pm

A ze mn± by³o do 3 razy sztuka:) - najpierw zakocha³am siê w sukni Macieja Zienia - z pokazu z Ev± Herzigov± - zobazcy³am j± w jakiej¶ Gali - na zdjêciach z ?on± Ibisza - i zakocha³am siê w niej - bardzo bardzo d³ugo na ni± chorowa³am, w koñcu znalaz³am nawet dziewczynê, która mia³a tak± do sprzedania - ale cena 2500 by³a dl a meni za wysoka.. potem znnalaz³am sposabellê - któr± tez odchorowa³am, ale po przymierzeniu - czy³am siê trochê jak w kokonie...i na koñcu trafi³am na T? moj± - i pomimo, ze obezsz³am kilka salonów, przymeirzy³am ile¶ tych sukni, to moja "kartonowa" pozosta³a T? jedyn±.. a kiedy zobaczy³am j± wreszcie na ¿ywo - zakocha³am siê jeszcze bardziej:) Notabenê moj £ukasz od razu wiedzia³, ¿e j± kupiê - kiedy tylko zobaczy³ j± pierwszy raz w necie:)))[/hide]
hanusia - Czw Maj 18, 2006 12:06 pm

Ja to w ogole poszlam pewnego dnia do takich saloanow slubnych obok miesjca pracy i tak tylko chcialalm poogladac, al jak zobaczylam jedna suknie to musialalm ja prymierzyc i tego dnia tylko ta przymierzylam. POtem zabralalm mame i bratowa na lowy, przegonilam je po 10 salonach a na koniec poszlysmy do tego w ktorym byla ta co pierszy raz ja przymierzylam no i ta juz zostala. MOja mama sie tylko smiala ze po co je ganialam po tych saloanch jaki tak juz mialam upatrzona:)))
Magda2 - Czw Maj 18, 2006 1:45 pm

Idac na "lowy" nie wiedzialam, jaka suknie chcialabym miec. Te moja przymierzylam jako pierwsza, i choc pozniej mialam na sobie jeszcze z 20 innych, to nr 1 pozostal bez zmian. :D
Pusiak - Pi± Maj 19, 2006 9:40 am

Ja tam od razu wiedzia³am, ¿e to ta :) Zachorowa³am na ni± i juz mi nie przesz³o :) a obejrza³am mnóstwo innych :)
Linka - Pi± Maj 19, 2006 9:45 am

Ja te¿ wiedzia³am od razu. Mignê³a mi w reklamie telewizyjnej salonu no i koniec....Inne, podobne owszem ³adne, ale i tak zawsze "moja" by³a lepsza bo co¶ tam..., nawet nie cieszy³o mnie tak bardzo przymierzanie innych bo zawsze porównywa³am je do tej pierwszej. :lol:
emi_teufelchen - Pi± Maj 19, 2006 2:50 pm

szczako napisa³/a:
jak tylko natknelam sie na NIA w necie, wiedzialam, ze ta i zadna inna.

Ze mna bylo tak samo :wink: Powiedzialam sobie, ze nie pojde ogladac innych sukienek, dopoki nie przymierze tej. Pojechalam, przymierzylam i tak zostalo... :lol:

Potem przymierzylam jeszcze kilka modeli w innych salonach - ale chyba tylko dla "przyzwoitosci", zeby miec spokojna glowe, ze dobrze wybralam ta pierwsza :hyhy:

imbrulka - Pi± Maj 19, 2006 3:02 pm

Oczywiscie ze mna bylo podobnie :D Nie wiedzialm wczesniej dokladnie jaka Ta Moja Sukienka ma byc, tylko ogolne zarysy: nie bomba, ecrue, raczej prosta... i tyle. Odwiedzialam 3 salony, poprzymierzalam tam cos, ale szczerze mowiac juz od razu wiedzialam, ze nie tego szukam... No i poszlam do Furory, zobaczylam ja na manekinie, przymierzylam i wiedzialam, ze to bedzie ta. Po kilku dniach poszlam tam z mama i ukochanym (bo nie wierzymy w przesady :D ) , ktorzy zgodnym chorem stwierdzili, ze TAK. Powiem Wam, ze juz mi sie nie chcialo odwiedzac innych salonow...
Mika - Pi± Maj 19, 2006 5:17 pm

Jak j± zobaczy³am a potem przymierzy³am to stwierdzi³am, ¿e to ta któr± chcê, moja przyjació³ka i obie mamy upewni³y mnie, ¿e to dobry wybór :)
kryszka - Pi± Maj 19, 2006 9:58 pm

Nie mia³am takich odczuæ. :) Suknia po prostu mi siê podoba³a i dobrze le¿a³a; gdyby nie by³o mi szkoda kasy, by³aby to inna suknia. :)
misia-misia - Pon Maj 22, 2006 12:59 pm

Ja to mia³am prawdziwe przeboje z sukni±...
Na pewno nie moge powiedzieæ ¿e od razu wiedzia³am jak± chcê sukniê.
Koncepcjê zmienia³am praktycznie z dnia na dzieñ.Tymbardziej cieszê siê ¿e ju¿ wybra³am suknie ¶lubn± i ze juz wisi w szafie

emilkaa - Wto Maj 23, 2006 9:53 am

ja nie wiedzia³am tak od razu
najpier wybralam kilka a potem droga eliminacji wybralam jedna :)

mama za to od razu wiedziala ktora ale nic nie mowila :) dala mi wybrac :) ..

troszke mialam opory ze wzgledu na cene ale co tam.. raz sie zyje.. i raz sie ma slub :)

Kasiawka - Wto Maj 23, 2006 9:58 am

Nie mialam z góry upatrzonego modelu, po prostu wesz³am do salonu zobaczy³am , przymierzy³am i dopiero wiedzia³am, ¿e juz innej nie chcê :rotfl:
ales - Pon Sty 07, 2008 8:49 pm

W moim przypadku by³o tak, ¿e dopiero po przymierzeniu danej sukni zrozumia³am, ¿e to ta w³a¶ciwa. Jest podobna do tej, któr± wcze¶niej wybra³am ogl±daj±c ró¿ne suknie w katalogach i w internecie.
Petitka - Wto Sty 08, 2008 6:00 pm

A w moim przypadku to ostatnia suknia okazala sie ta jedyna. Mialam wiele upatrzonych modeli - celowalam w zwiewnosc, musliny, style empire, ale okazalo sie, ze najlepiej jest mi w koronkach. Kilka sukien mierzylam po 2-3 razy - wahalam sie, ale gdy trafilam do ostatniego salonu i przymierzylam moja sukienusie, wyszperana wczesniej w internecie, juz wiedzialam, ze to ta, na ktora czekalam i ktorej tak dlugo szukalam. Czasem warto poczekac
ancia19 - Wto Sty 08, 2008 11:45 pm

jak zobaczy³am moj± sukienkê to mi siê oczka za¶wieci³y, a jak ju¿ j± ubra³am to wiedzia³am, ¿e to TA :) :) :)
superbuzia - Czw Sty 10, 2008 12:18 am

Suknia ktora bede miala to suknia ktora wskazala mi ekspedietka. Moje wyobrazenie sukni bylo zupelnie inne : suknia miala byc prosta bez udziwnien, falbanek, koronek itp- a tu prosze jest inna niz sobie wymarzylam. Musze przyznac ze gdy ja zalozylam juz jej zdjac nie chcialam. A moje zdanie potwierdzily dwie najblizsze mi kobiety mama i siostra.
Emi - Sro Sty 16, 2008 10:44 pm

Moja suknia, to pierwsza która przymierzy³am :) Od razu wiedzia³am, ze to TA JEDYNA!!! Przymierza³am tez inne, ale za ka¿dym razem chcia³am jak najszybciej wróciæ to tamtej :)
klarysa - Sob Sty 19, 2008 7:33 pm

jak przymierzylam to sie zachwycilam (ale nie moglam jej kupic). potem znalazlam podobna i tez sie zachywcilam. bylam pewna, ze to ta. minelo pare tygodni i juz pewna nie jestem. to chyba jednak nie ta. ale nie wiem juz jak podjac decyzje :(
Petitka - Sob Sty 19, 2008 8:05 pm

klarysko, mialam dokladnie to samo, ale jak znalazlam te jedyna, bylam pewna, nawet, gdy juz w niej nie stalam przed lustrem
Hatifnatka - Wto Sty 29, 2008 7:24 pm

a ja odwiedzi³am wiele salonów i zmierzy³am ca³e morze sukien (chyba co¶ oko³o 50-60 :lol: ).
by³o to na jesieni. potem znów zaczê³am szukaæ. wiedzia³am jedno: suknia musia³a byæ w literkê A, jednoczê¶ciowa no i... lekka. a co przymierza³am jak±¶, która mi siê podoba³a, to czu³am siê prawie jak z zbroi rycerskiej [smilie=122_new.gif]
by³am prawie za³amana i w koñcu w ubieg³± sobotê przymierzy³am tak±, o której pomy¶la³am, ¿e ostatecznie chyba innej nie znajdê...
ale postanowi³am wstrzymaæ siê do targów ¶lubnych.
i dobrze, ¿e tak zrobi³am, bo na targach zobaczy³am pokaz sukien pani Agnieszki Michalak, które mnie po prostu zachwyci³y! zaraz w poniedzia³ek wziê³am moj± mamê i posz³y¶my do tego salonu (jak ju¿ gdzie¶ pisa³am, mia³am ulotkê uprawniaj±c± do 20% rabatu).
przymierzy³am dwie suknie i ta druga okaza³a siê t± jedyn±. jak j± za³o¿y³am to nie chcia³am zdj±æ :mrgreen: przede wszystkim zaskoczy³a mnie... lekko¶ci± - prawie nie czu³am, ¿e mam j± na sobie!!! :) to zdecydowa³o. poza tym oczywi¶cie, ¿e mi siê ona baaaardzo spodoba³a.
uff, ale siê rozpisa³am. ale przynajmniej opisa³am moje poszukiwania sukni ;)

agunia84 - Pon Lut 04, 2008 11:32 am

Ja swoj± wymarzon± suknie znalaz³am przypadkiem. W listopadzie chodzi³am z kole¿ank± po salonach szukaæ dla niej sukni ¶lubnej, przy okazji ja te¿ siê orientowa³am w ich cenach i modelach. W salonie Optimus Plus "zakocha³am siê" w sukience od tego dnia wiem, ¿e chcê t± sukienkê, ¿adna inna mi siê tak nie podoba jak ta. W³a¶nie tak sobie wyobra¿a³am moja kreacje ¶lubn±. Czekam na jesieñ aby móc j± przymierzyæ i zamówiæ :)
Ma³aMi1 - Wto Lut 05, 2008 6:54 pm

ja kupi³am swoj± sukniê od razu w pierwsyz dzien jak uda³am siê na spacer po salonach ( z mam±). To by³o w trzecim salonie, w którym by³y¶my, najpierw jak j± przymierzy³am spodoba³a mi siê potem jeszcze przymierza³am kilka ,w tym samym salonie, stwierdzi³am ze ta pierwsza podoba mi siê njabardziej i prosi³am Pania ¿eby mi spisa³a na karteczce jej nazwê, ¿ebym w razie co mog³a po nia wróciæ....ale jak mi Pani powiedzia³a, ¿e ta suknia jest w³asnie w wyprzeda¿y i nie bêd± juz jej szyæ, wiêc moze sie zdarzyæ , ¿e po nia wrócê i jej juz nie bêdzie.... w tym momencie ubra³am siê w ni± jeszcze raz, przypatrzy³am dok³adnie, powiedzia³am co trzeba w niej zmienic ¿eby by³a idealna i siê zdecydowa³am :) nie ¿a³ujê-uwa¿am, ¿e jest sliczna :)
zolwiczek - Nie Lut 17, 2008 4:12 pm

Ja w "swojej g³owie" mia³am zupe³nie inny obraz sukni, a inn± zamówi³a, na szczê¶cie nie by³am nastawiona, ¿e ma byæ taka i koniec. Zwyczajnie wydawa³o mi siê, ¿e w takiej a nie innej bêdzie mi dobrze. Gdy przymierzy³a jednak swoj±, a¿ siê :P , dlatego nie zastanawia³ siê ju¿ wiêcej. Musze przyznaæ, ¿e nie poszukiwa³am zbyt d³ugo. W wyborze pomog³a mi mama, chocia¿ na jednej z przymiarek by³a ze mn± tak¿e siostra jak tzw. "krytyczne oko".
Debussy - Nie Lut 17, 2008 8:18 pm

Dzisiaj spêdzi³am sporo czasu na przegl±daniu stron internetowych salonów sukien ¶lubnych, i kilka mi siê nawet spodoba³o.
Generalnie wiem czego chcê, teraz tylko muszê wyszukaæ idealn± sukniê.
Chocia¿ wiem, ¿e nie bêdzie to ³atwe. :]

gosc - Nie Lut 17, 2008 8:34 pm

Debussy surfowanie po internecie a ogl±danie sukni w realu to zupe£nie ró¿na sprawa.
Chocia¿ ja w ten sam sposób zaczyna£am. Poprzez internet wyrobi£am sobie zdanie na temat mojej wymarzonej sukni a w realu po prostu jej szuka£am... i nie znalaz£am. Za to znalaz£am tak± sukniê, któr± mo¿na by£o idealnie dopasowaæ do moich marzeñ i w takiej pracowni, gdzie zgodzili siê na te moje modyfikacje :)

Ma³aMi1 - Nie Lut 17, 2008 8:42 pm

myslê, ze kazdy zaczyna od netu,...ale w wiekszosci przypadkow staje na tym ze ostateczny wybór jest inny ni¿ ten pierwotny wyszukany na stronach internetowych :] u mnie te¿ tak by³o i jestem bardzo z wyboru zadowlona :]
owieczka_foto - Nie Lut 17, 2008 8:58 pm

olciap6 napisa³/a:
myslê, ze kazdy zaczyna od netu,...ale w wiekszosci przypadkow staje na tym ze ostateczny wybór jest inny ni¿ ten pierwotny wyszukany na stronach internetowych :]


czasami bywa zupe³nie inaczej i ta pierwsza wypatrzona w necie... mimo obejrzanych kolejnych setek i kilku przymierzonych... jest t± jedna jedyn±.

tofee - Pon Lut 18, 2008 11:32 pm

Gdy ja przymierzy³am swoj±, panie w salonie tylko siê u¶miechnê³y ... i powiedzia³y ... oj widaæ, ¿e to ta ... (chocia¿ one namawia³y mnie na inn±).
Ale jak zobaczy³y moj± minê ... wszyscy wiedzieli, ¿e w³a¶nie znalaz³am TA JEDYNA.

Pomimo wszystko muszê przyznaæ, ¿e mia³am dwie takie sytuacje i niestety musia³am wybieraæ pomiêdzy totalnie ró¿nymi i równie piêknymi dwoma. To nie by³ mi³y wybór :zalamany:

[ Dodano: Pon Lut 18, 2008 11:33 pm ]
Gdzie¶ g³êboko ... nadal ¿al mi tej z której musia³am zrezygnowaæ :-( ((

edys_lu - Wto Lut 19, 2008 1:39 am

Przyznam ze myslalam o zupelni innej sukience ale ostatecznie moja ma duzo elementow z wymarzonej tylko dol wezszy...
Jednak jak ja zalozylam od razu czulam sie w niej fajnie, malo tego jak tylko weszlam do salonu to powiedzialam ze ta koniecznie musze przymierzyc...
Szukalam pozniej innych sukienek i pomimo tego ze czulam sie w niektorych fantastycznie to pozniej po powrocie do domu ipoorownaniu zdjec za kazdym razem najladniej prezentowala sie moja sukieneczka :)

SYLWECZKA - Czw Lut 21, 2008 9:05 pm

Ja te¿ od razu wiedzia³am, ¿e to bêdzie ta suknia :)

Bardzo mi siê spodoba³a ju¿ kiedy wstêpnie szuk³am wzorów sukien w internecie. Pó¿niej w ró¿nych salonach przymierza³am bardzo ró¿ne suknie. Podoba³y mi siê ich elementy (albo góra, albo dó³ itp) ale ¿adna nie tworzya³a idealnej dla mnie ca³o¶ci.
Dopiero kiedy w przymierzy³am t± sukniê co¶ we mnie drgnê³o. Bardzo siê sobie w niej podoba³am. Moja Mama i obie sprzedawczynie równie¿ by³y zachwycone. Podczas zdejmowania sukni zauwa¿y³am jej metkê i wtedy dotar³o do mnie, ¿e to w³a¶nie ta, któr± podziwia³am w internrcie. :D Od razu jej nie pozna³am, bo by³a w innym kolrze i na ¿ywo wygl±da³a jeszcze lepiej i spodoba³a mi siê znacznie bardziej :D

Mam juz swoj± sukniê ¶lubn±!!!

askapi - Czw Lut 21, 2008 10:59 pm

Moje poszukiwania sukni tez rozpocze³y siê od netu. Wybra³am sobie intersuj±ce modele, ale niestety na zywo po przymiarce nie wygl±da³y one juz tak super :( Wtedy Pani w salonie przynios³a mi wybran± przez siebie suknie. Przyznam ze jak j± trzyma³a na rêku to by³am bardzo sceptyczna, ale jak j± za³ozy³am to nie chcia³o mi siê juz jej zdejmowac. Od tego momentu mine³y 3 miesi±ce i ciagle uwa¿± j± za ta jedn±- jedyn± :)
Czasem wiêc warto pos³uchac rady Pani z salonu, oczywi¶cie jesli jej gust zgra siê z naszym :)

sistermonn - Sro Mar 26, 2008 10:23 am

Pierwszego dnia latania po salonach mia³am dwie faworytki. Obie sukienki piêkne, jednak do ka¿dej z nich mia³am jakie¶ ALE. jedna cudna, ale nie mia³a ¿adnych b³yszcz±cych elementów (a ja jak sroka jestem :) lubiê ¶wiêc±ce), druga natomiast piêkna ale bez trenu.
Drugiego dnia pani da³a mi do przymierzenia sukienkê, któr± niezbyt do mnie przemówi³a, ale jak j± za³o¿y³am to krzyczeæ siê chcia³o" To TA" :)

Dorotka847 - Czw Mar 27, 2008 12:11 pm

Ja w sumie te¿ wiedzia³am od razu jak wsz³am do salonu i zobaczy³am j± na manekinie a jak juz j± w³o¿y³am na siebie to tez juz mog³am biec podpisywaæ umowe:) jednak w±tpliwo¶ci pojawi³y sie pó¿niej jak zobaczy³am j± na zdjêciu katalogowym nie bardzo mi sie podoba³a jak sie okaza³o na zdjeciu ma zupe³nie inny kolor przez ¶wiat³o i jak±¶ nie ciekaw± modelke wiec sobie jeszcze raz j± obej¿a³am na ¿ywo i utwierdzia³am ¿e to w³a¶nie ta. Dodam ¿e mierzy³am tylko trzy sukienki :)
birkinowa - Wto Kwi 15, 2008 11:09 am
Temat postu: mama
Ja zakocha³am sie w sukni z internetu polskiej firmy Sposa, ale w £odzi nikt ju¿ nie chcia³ mi jej sprowadziæ, bo to by³ koniec sezonu. By³am nawet w Krakowie w firmowym sklepie Sposy, ale tam Panie te¿ nie by³y zbyt pomocne.

W £odzi w Najnie i Classie mierzy³am z druhn± sporo sukien z czego wybra³am trzy sporo ró¿ni±ce siê od siebie cenowo.

Potem z mam± przymierza³am te trzy, ale nie by³a ¿adn± zachwycona. Jak ju¿ wychodzi³y¶my ze sklepu (ja prawie z p³aczem) - mama zwróci³a mi uwagê na sukniê, któr± odrzuci³am na manekinie ze wzglêdu na broszkê i tasiemkê pod biustem, które okaza³y siê hitem, gdy sukniê przymierzy³am.

Ostatecznie 10' przed zamkniêciem sklepu zamówi³y¶my przepiêkn± sukniê, któr± w której dziêki do¶wiadczeniu krawcowych z Najny wygl±da³am piêknie i przeszala³am beztrosko ca³± noc!

Przy wyborze sukni nie ma to jak mama! :)

Agha - Sro Kwi 16, 2008 9:41 am

Ja zakocha³am siê w sukni atelier diagonal, która wisi w S³awie na Sienkiewicza na manekinie. Zakocha³am siê w jej inno¶ci - z³oty kolor, fioletowo-opalizuj±ca kokarda i koronka - cudo, jak królewna z bajki.

Poza tym, by³ to pierwszy salon jaki odwiedzi³am i pierwsza suknia bez rami±czek jak± przymierza³am. Potem by³am jeszcze w kilku salonach, nic nie przypad³o mi do gustu. Tydzieñ my¶la³am tylko o tym cudzie. Cena 3080z³ bez dodatków.

Po jakim¶ czasie pojecha³am w kolejn± podró¿ po salonach, w Najnie znalaz³am 3 piêkne suknie: jedn± polsk±, jedn± Justin Alexander i jedna White One. Ka¿da by³a wyj±tkowa, przez miesi±c zastanawia³am siê, któr± wybraæ czy pierwsz± "mi³o¶æ" czy inn±.
W koñcu zaczê³am sukienki dopasowywaæ do siebie, do mojego charakteru, zaczê³am zastanawiaæ siê w której czu³am siê najlepiej: zosta³a atelier diagonal i white one.

W obu sukienkach mia³am zrobione zdjêcie i chyba zdjêcie odegra³o wa¿n± rolê.

Ostatnim aspektem by³ mój narzeczony, moje chucherko zginê³o by, by³oby niezauwa¿alne, gdybym za³o¿y³a przepiêkn± rozkloszowan±, strojn± sukniê.
Wybra³am white one za 2750z³. Subteln±, dopasowan±, dziewczêc±.

fewka - Czw Kwi 17, 2008 12:58 pm

Pierwsza sukienka w pierwszym salonie...Potem ogl±da³am inne ale i tak wiedzia³am któr± wybiorê...
Bagdad San Patrick

justinaa - Pon Kwi 21, 2008 11:02 am

u mnie podobnie - pierwszy salon, pierwsza suknia, która wisia³a sobie samotnie na wieszaku :)
przymierzy³am jeszcze kilka modeli, ale raczej proforma, bo od razu wiedzia³am, ¿e ta to Ta :)

izunia_82 - Sob Kwi 26, 2008 4:08 pm

Ja na zakup mojej sukienki wybra³am siê z mam±( bo w koñcu to jest jedyna osoba, która szczerze doradzi), bardzo sceptycznie nastawiona, ¿e nie znajdê w³a¶nie "TEJ". Zaczê³y¶my od sklepów na Sienkiewicza, wchodz±c do ka¿dego i w ka¿dym przymierzaj±c przynajmniej jedn± sukienkê. A¿ zawita³y¶my w Optimusie. Przymierzy³am tam 3 sukienki i wszystkie bardzo mi siê podoba³y, ale zawsze by³o co¶. No i pani ekspedientka poprosi³a, aby¶my jeszcze chwilê poczeka³y i przynios³a czwart± sukienkê. No i wpad³am. Po przymierzeniu jej po prostu stanê³am jak wryta, moja mama te¿, nawet pani z dwiema córkami, które te¿ by³y na zakupach. I wtedy ju¿ wiedzia³am, ¿e to "TA".
agunia84 - Sro Sie 13, 2008 9:48 pm

Ja przymierza³am wiele sukienek, nawet mia³am ju¿ prawie wybran±, a¿ do wczoraj. Pani mi poda³a sukniê z wieszaka, która mi siê nie podoba³a na nim, a gdy j± za³o¿y³am wiedzia³am, ¿e to ta i ¿adna inna. :)
Tajgete - Sob Sie 16, 2008 3:38 pm

Moja by³a pierwsz± przymierzon± (potem przymierzy³am chyba jeszcze dwie, ale to ju¿ tylko dla formalno¶ci, by - jak to mówi³y panie w salonie - upewniæ siê, ¿e to ta). :smile:
doni_iza - Sro Sie 20, 2008 10:22 am

Ja jestem na etapie poszukiwañ tej jedynej. Mierzy³am ju¿ wiele sukien, ale w g³owie tak naprawdê mam 2 i jak tak dalej pójdzie zdecydujê sie na któr±¶ z nich :D .
podrozniczka - Nie Sie 31, 2008 2:14 am

Ja mialam fason wymarzonej sukni w glowie. Jak bylam w salonie to pani zaoferowala mi model tylko na probe zebym zobaczyla jak w takiej wygladam. Nie chcialam bo nie byl to moj wymarzony fason. A jednak ja przymierzylam i sie zakochalam. I to byla TA
elka85 - Pon Wrz 01, 2008 11:35 am

Ja wiedzia³m od razu ze to ta :)
narcyz - Wto Wrz 09, 2008 4:42 pm

a u mnie brat zadecydowa³ mówi±c w tej wygladasz ob³ednie....

potem cierpia³ bo co chwila pyta³am sie go czy dobrze wybra³am :) ))
watpliwosci rodzi³y sie z tego, ze innej sukni szuka³am i inny fason wybra³am :)

makunia81 - Sro Wrz 10, 2008 7:14 am

Ja wiedzia³am, ¿e chcê najskromniejsz± sukniê, jak± znajdê. Szuka³am najpierw w necie, znalaz³am T? JEDYN?, ale wiedzia³am, ze nie bêdê mog³a jej kupiæ ze wzglêdu na cenê. Ruszy³am wiêc na wêdrówkê po salonach sukien - i NIC!!! Potem pojecha³am do "Ptaka". I tam, na wystawie salonu sukien wieczorowych znalaz³am moj± wymarzon± sukniê! Szyta na wzór Pronovias nieve. Cudna :buja w oblokach:
doni_iza - Sro Wrz 10, 2008 9:04 am

Ja przymierzy³am masê sukien, w wiêkszo¶ci wygl±da³am dobrze ale ci±gle mi czego¶ brakowa³o. W koñcu trafi³am na moje cudo i siê z miejsca zakocha³am :mrgreen: . Wiedzia³am, ¿e to ta i nie chcê ju¿ dalej szukaæ. Co zabawne by³am na 100% pewna, ¿e bêdê mia³a sukniê w kolorze ecri, a zdecydowa³am siê na biel :D .
narcyz - Sro Wrz 10, 2008 11:45 am

podobnie by³o ze mna...
szuka³am sukni w bieli, a ostatcznie kupi³am w ecri :)
wczesniej nawet w tym kolorze nie chcia³am przymierzac :)
a tu prosze - w takim naj³adniej wyglada³am ::)

narcyz - Pi± Lis 14, 2008 4:42 pm

Dziewczyny

jesli w jakiejs sukni nie czujecie sie dobrze, szukajcie...
panie w sklepach namawiaja (nawet czasem bardzo nie³adnie - " nie zdazy pani do slubu"
"potrzeba nam 3 mce na zamowienie" (potem sie okazuje ze przychodzi po mcu), "ile pani bedzie jeszcze przymierzac")

nie przejmujcie sie
to Wasz dzien i Wy sie macie czuc ekstra

ja jak za³ozy³am suknie to siostra powiedzia³a - ob³ed
i ja wzie³am :)
czu³am ze czuje sie w niej najlepiej i najlepiej wygladam
pozdrawiam

Ida i Maciej - Pi± Lis 14, 2008 4:52 pm

Mam nadzieje! na razie przagladam strony internetowe i jeszcze nic mi nie wpadlo w oko....
Ma³aMi1 - Pi± Lis 14, 2008 6:03 pm

spokojnie,mi tez w necie nic sie nie podobalo,dopiero jak zaczelam przymeirzac wszystko siê zmienilo :)
justinaa - Pi± Lis 14, 2008 9:11 pm

ja mia³am tak samo, w necie nie podoba³o mi siê nic po czym zobaczy³am moj± sukniê w salonie i ju¿ wiedzia³am ¿e to TA :)
Ida i Maciej - Nie Lis 16, 2008 12:44 pm

no to mnie troche pocieszylyscie
Ela_i_Adam - Nie Lis 16, 2008 3:15 pm

W necie te¿ mi sie ¶rednio suknie podoba³y ale jak zaczê³am chodziæ i mierzyæ to zaraz wiedzia³am czego szukaæ a jak znalaz³am moj± to ju¿ mimo mierzenia innych wiedzia³am ¿e to ta jedyna :smile:
KatarzynaPsyk - Nie Lis 23, 2008 9:31 pm

ja po moja skusi³am sie pojechac do warszawy do salony MOTaMOT i nie zaluje pierwsza jaksa przymierzylam i ostatania :)
makunia81 - Pon Lis 24, 2008 7:23 am

Witam ponownie. Dopiero co pisa³am, ¿e od razu wiedzia³am, ¿e to ta... i co? I w³a¶nie miesi±c przed ¶lubem zmieni³am sukniê! W tamtej czu³am siê po prostu ¼le, jako¶ tak... "nie¶lubnie". Moja nowa suknia (i ja w niej):
Ma³aMi1 - Pon Lis 24, 2008 10:47 am

a co z tamt±? mialas juz kupion±? sprzeda³as?
makunia81 - Pon Lis 24, 2008 1:19 pm

Mia³am ju¿ kupion±, spróbujê j± sprzedaæ, bo jest nowa, jeszcze z metk±. Kosztowa³a niewiele, wiêc je¶li jej nie sprzedam, to te¿ nie bêdzie tragedii. ;)
Ma³aMi1 - Pon Lis 24, 2008 1:20 pm

hmm...ja przyznam szczerze, ze mi sie podoba bardziej ta pierwsza wersja ;) ale nie moje zdanie tu najwazniejsze,wazne ze Ty sie dobrze czujesz w swojej wybranej i ze sie sobie pdobasz :) a masz swoj± fotkê w tamtej poprzedniej?
makunia81 - Pon Lis 24, 2008 2:47 pm

Mam. Wygl±da tak:
Ma³aMi1 - Pon Lis 24, 2008 3:46 pm

hmm...no ja caly czas przystaje przy tym, ze bardziej mi sie podoba ten Twoj pierwszy wybor, tzn ta ktora teraz wkleilas... tylko jak dla mnie to albo tak sie na fotce wydaje albo ona ciut za krotka jest :? ale moze to zludzenie na zdjeciu...

no nic -nie ciagne tematu, bo to chyba zaczyna sie robic rozmowa nie na temat ;) wazne ze Ty jestes zdecydwana i zadowolona :)

makunia81 - Pon Lis 24, 2008 3:56 pm

olciap6 napisa³/a:
tylko jak dla mnie to albo tak sie na fotce wydaje albo ona ciut za krotka jest :? ale moze to zludzenie na zdjeciu...


Dobrze widzisz - jest za krótka. Nie zwróci³am na to uwagi, gdy przymierza³am j± po raz pierwszy i kupowa³am. Zreszt± mam wra¿enie, ¿e po za³o¿eniu stanika push-up (a tylko taki wchodzi w grê) ta sukienka jeszcze siê unosi z przodu...
Jedno jest pewne - w tej drugiej czujê siê o niebo lepiej i ju¿!

Ma³aMi1 - Pon Lis 24, 2008 3:58 pm

makunia81 napisa³/a:
Jedno jest pewne - w tej drugiej czujê siê o niebo lepiej i ju¿!


i to jest najwa¿niejsze :) nie wazne ze za drugim podejsciem, wazne ze jest ta wymarzona :)

Debussy - Pon Lis 24, 2008 4:30 pm

Je¶li chodzi o mnie to sukienka wydaje siê bardzo skromna i do¶æ ma³o ¶lubna.
A powiedz mi, czy to wynika z faktu, ze nie lubisz czegos bardziej strojnego?
Takie typowe suknie ¶lubne nie podobaj± Ci siê?

agunia84 - Pon Lis 24, 2008 6:17 pm

Makunia gdzie kupi³a¶ pierwsz± suknie tzn. t±, któr± wklei³a¶ jako drug± ?? ?
makunia81 - Wto Lis 25, 2008 7:15 am

Debussy napisa³/a:
Je¶li chodzi o mnie to sukienka wydaje siê bardzo skromna i do¶æ ma³o ¶lubna.
A powiedz mi, czy to wynika z faktu, ze nie lubisz czegos bardziej strojnego?
Takie typowe suknie ¶lubne nie podobaj± Ci siê?

Otó¿ w³a¶nie, nie lubiê typowych sukni ¶lubnych, na my¶l o halce na kole dostajê dreszczy, a welon to po prostu koszmar! Chcia³am jak najmniej strojn± sukniê (st±d wybór pierwszej), a potem siê przestraszy³am, ¿e która¶ z zaproszonych kobiet bêdzie mia³a bardziej strojn± kreacjê...
agunia84 - tê pierwsz± sukniê kupi³am w Ptaku (jak chcesz, podam Ci namiary na priv), wystawi³am j± w³a¶nie na alle :razz:

doni_iza - Wto Lis 25, 2008 8:29 am

makunia najwa¿niejsze, ¿e znalaz³a¶ swoja jedyn± i dobrze siê w niej czujesz :) Gratuluje :)
makunia81 - Wto Lis 25, 2008 1:43 pm

Aha, zapomnia³am dodaæ, ¿e ta pierwsza w oryginale mia³a mniejszy dekolt, ale odda³am j± do krawcowej i wysz³o bardzo ³adnie. :]
Marimar - Nie Lis 30, 2008 6:15 pm

No ja w³a¶nie nie wiem. :)
Jeszcze co prawda nic nie przymierza³am ale jako¶ nie moge siê na nic zdecydowaæ. Du¿o sukni mi sie podoba. :smile:

lucja86 - Nie Lis 30, 2008 6:23 pm

Ja mam podobny problem. Duzo sukni mi sie podoba, ale jak przymierzam to lipa ;-( Nie wiem moze ze mna cos nie tak ;) Bylam juz w kilku salonach, ale niestety nie znalazlam jeszcze wymarzonej sukni. We wtorek ide znowu ( jeszcze zostalo mi kilka salonow ;-) Ale jak we wtorek nic nie znajde to bede zalamana...
doni_iza - Pon Gru 01, 2008 9:59 am

Nie martwicie siê dziewczyny, ja tez mierzy³am masê sukni, a¿ wreszcie znalaz³am tê jedyn± i od razu wiedzia³am, ¿e to ta :) .
Suelen - Pon Gru 01, 2008 7:33 pm

jak patrzy³am na wszystkie te suknie w salonach to ¿adna mi sie nie podoba³o, przymierza³am sukienki, az wreszcie przymierzy³am to moj± jedyn± i wiedzia³am, ¿e to ta na 100%.
yennefer - Czw Gru 04, 2008 10:51 pm

Wyszpera³am w Internecie jedn± sukniê i okaza³o siê, ¿e to by³ strza³ w 9 8) Jednak¿e na tê chwilê najlepiej wygl±dam w podobnej, ale inaczej wykoñczonej u góry, czym normalnie bym siê nie zachwyci³a. Kolor uda³o mi siê dobraæ idealnie. Okaza³o siê bowiem, ¿e w ¶nie¿nobia³ej nie wygl±dam tak "zjawiskowo" jak w ciemnym ecru. Dobrze mieæ jakie¶ wyobra¿enie o idealnej sukni, ale wie siê dopiero jak siê przymierzy.
evelinka - Pi± Gru 05, 2008 12:06 am

A ja nie wiedzia³am od razu, ¿e to bêdzie TA. Przymierza³am j± w 3 ró¿nych miastach i za ka¿dym razem dó³ sukni mi siê podoba³, ale góra ju¿ mniej. I powiem szczerze, ¿e mia³am dylemat miêdzy dwoma modelami, z których z jednego wziê³abym górê, a z drugiego dó³. Dodam, ¿e jeden by³ ze nowej kolekcji, a ten drugi ze starej. I w efekcie wygra³a ta tañsza o po³owê :) Ale ju¿ teraz jestem z niej bardzo zadowolona i pokocha³am j± od trzeciego wejrzenia (chocia¿... jak j± pierwszy raz przymierzy³am w lipcu, to te¿ by³a moj± faworytk±)
TakaJedna - Pi± Gru 05, 2008 10:35 am

Ja zobaczy³am swoj± wymarzon± suknie w internecie, ale co innego widzieæ a co innego zobaczyæ siê w niej znaj±c ¿ycia bêdzie nie na moj± figure, tak jest ze wszystkim. Nigdy nie mam tego co chce. Ale i tak jestem zadowolona. Tak by³o z sukni± na wesele kolegi wymy¶li³am sobie fason i koniecznie chcia³am odcieñ b³êkitu czy turkusu. Przymierzy³am tak± i pani w sklepie i moja mama stwierdzi³y, ¿e mam w niej szar± cerê. W koñcu kupi³am ³yszcz±c± sukienka, idealnie pasuj±c± na moj± figure w kolorz... pomarañczowym. Tyle komplementów pad³o, ¿e nie ¿a³uje jej wyboru :-) Mam nadzieje, ¿e ze ¶lubn± sukni± te¿ tak bêdzie.
Plebuska - Pi± Gru 05, 2008 12:21 pm

Osobi¶cie najpierw przegl±da³am strony internetowe. Nie wiedzia³am te¿, ¿e ¿eby zamówiæ sukniê ¶lubn± niekiedy potrzeba na jej sprowadzenie i "wyprodukowanie" 6 miesiêcy!!! My na ¶lub zdecydowali¶my siê w maju 2008 i za³atwili¶my wszystko na 9.08.2008. :D Mówi±c w salonach termin ¶lubu Panie patrzy³y siê na mnie z politowaniem:) I oczywi¶cie pierwsze stwierdzenie: jest Pani w ci±¿y, to brzuszek bêdzie rós³ - trzeba wybraæ sukienkê z gorsetem. :D U¶mia³am siê strasznie.

Je¿eli chodzi o "tê wymarzon± sukniê", to owszem mia³am i ju¿ wiedzia³am po obejrzeniu zdjêcia, ¿e to ta jedyna. Jecha³am za ni± z kole¿ankami specjalnie do warszawy do salonu Madonna. Przymierzy³am i zakocha³am siê. Suknia le¿a³a jak marzenie i by³a piêkna, naprawdê. Jednak by³o co¶, co by³o nie tak: CENA!!! Przez tel siê nie dowiedzia³am, bo wydawa³o mi siê, ¿e wszystkie oscyluj± mniej wiêcej w jaki¶ granicach. Dziewczyny ta suknia kosztowa³a 16.000pln! Ca³e wesele mo¿naby by³o za to urz±dziæ. Mnie przynajmniej na tak± sukniê nie staæ. NIESTETY!!

I tak zaczê³am poszukiwania i znalaz³am w stylu tej "warszawskiej", ale ju¿ nie taka sama i nie tak samo le¿a³a. Jak mi by³o ciê¿ko co¶ dobraæ po widoku siebie w tamtej wymarzonej sukni. Brak s³ów.

W koñcu znalza³am suknie, wszystkim sie podoba³a, ale postanowi³am uszyæ sobie podobn± do tamtej w innym kolorze na jakie¶ wesela czy bale:)

Wiêc stwierdzam, ¿e mo¿e jednak lepiej nie mieæ tej wymarzonej sukni.

truskawka_ja - Pi± Gru 05, 2008 12:30 pm

Hmm... W sumie to nie wiem czy powinnam siê wypowiadaæ na temat TEJ sukni bo siê jeszcze w niej nie widzia³am... :razz: To znaczy zakocha³am siê w sukni znalezionej na zdjêciu w internecie i postanowi³am ¿e to TA i ¿adna inna. Zanios³am pani krawcowej zdjêcie i ... moja suknia siê szyje. Czasem ogarnia mnie panika, ¿e zdecydowa³am za szybko i zbyt pochopnie ale z drugiej strony wszystkie suknie mierzone w salonach wygl±da³y dla mnie mniej wiêcej tak samo i ¿adna mi siê nie podoba³a. A do Warszawy nie chcia³o mi siê jechaæ, ¿eby T? sukniê przymierzyæ... Có¿ czy podjê³am dobr± decyzjê, siê oka¿e 4 lipca 2009. 8)
Plebuska - Pi± Gru 05, 2008 12:44 pm

truskawka_ja napisa³/a:
Có¿ czy podjê³am dobr± decyzjê, siê oka¿e 4 lipca 2009. 8)


Na pewno dobr±, jakbym mia³a wiêcej czasu na 100% uszy³abym sobie tak± jak przymierza³am i w której siê zakocha³am:) A je¶li jeszcze masz krawcow± z polecenia iw iesz, ¿e nie partaczy, to wydaje mi siê, ¿e nie masz siê czym marwiæ.

edit: usunê£am zbêdn± czê¶æ cytatu.
Cytowanie pe£nych wypowiedzi jest niezgodne z regulaminem forum.
Sajonara6

truskawka_ja - Pi± Gru 05, 2008 2:03 pm

Nie martwie sie, ze sukienka bedzie zle uszyta, troche sie martwie jak ja bede w niej wygladac... :razz:
Klaudynka - Pi± Gru 05, 2008 2:26 pm

Truskawko, ale przecie¿ nied³ugo bêdziesz mia³a pierwsz± przymiarkê, wiêc chyba ju¿ mniej wiêcej bêdziesz wiedzia³a jak sukieneczka na Tobie le¿y :wink:

(chocia¿ tak do koñca nie wiem na jakim etapie szycia jest sukienka przy I przymiarce :oops: )

truskawka_ja - Pi± Gru 05, 2008 2:39 pm

Klaudynka napisa³/a:
chocia¿ tak do koñca nie wiem na jakim etapie szycia jest sukienka przy I przymiarce :oops: )


Ja tez nie wiem, to sie okaze... :)

Plebuska - Pi± Gru 05, 2008 7:01 pm

Truskawa, na pewno piêknie:)
Audiolka - Sob Gru 06, 2008 1:05 am

W internecie i w katalogach, moja suknia marzeñ wygl±da³a ca³kiem inaczej, ni¿ ta któr± mia³am.
Jak posz³am do salonu i przymierzy³am moja "wymarzona" suknie to zrobi³am:bee.
Pani potem da³a mi inn±-ca³kowicie nie w moim typie-i to by³a ta.

spray - Nie Gru 07, 2008 12:54 pm

Ja wiedzia³am jaki chcê mniej wiêcej fason, i ¿e to ma byæ tafta.
Poszukiwania zakoñczy³y siê wiêc ju¿ pierwszego dnia. Pierwsza jak± przymierzy³am- to by³o to!! Mój model - cymbeline belinda, w obecnej kolekcji wystêpuj±cy pod nazw± cheverny . Nawet im siê nowego zdjêcia nie chcia³o robiæ do obecnej kolekcji ;)
Nawet teraz, kiedy przegl±dam w katalogach inne modele - jestem absolutnie przekonana, ¿e moja jest T? i absolutnie nie ¿a³ujê, ¿e ju¿ ten etap (wybór sukni to chyba najmilszy etap przygotowañ) mam za sob±.

EwaM - Sro Gru 31, 2008 5:08 pm

A ja - O MATKO! ile ja siê nachodzi³am, namêczy³am, naprzymierza³am. :roll:
A jak za³o¿y³am co¶ podobnego do mojej wymarzonej z internetu to siê prawie pop³aka³am :cry: Tak fatalnie wygl±da³am.

dominiqsz - Sro Sty 07, 2009 1:14 pm

JA na szczê¶cie nie mia³am problemu :) W pierwszym salonie do którego wesz³am znalaz³am t± wymarzon± sukniê, a jak Panie pomog³y mi j± za³o¿yæ to ju¿ nie chcia³am jej z siebie zdj±æ, wiedzia³am od razu ¿e to ta jedyna :)
Martu¶ i Jaru¶ - Czw Sty 08, 2009 1:20 pm

Hmm, ja siê troche nachodzi³am i strasznie siê ba³am podj±æ decyzje, poniewa¿ mia³am pare typów, nie mog³am spaæ w nocy, ale jak siê zdecydowa³am to u¶miech zago¶ci³ na mej twarzy i gada³am o niej chyba z 2 dni:)
oleczkaw - Czw Sty 08, 2009 3:39 pm

A ja przymierzy³am 4 suknie, i ta czwarta to by³a w³a¶nie TA SUKNIA - wiedzia³am odrazu :)
Tissaia - Sob Lut 14, 2009 1:25 am

Zmierzy³am ³±cznie 7 sztuk. Ani du¿o, ani ma³o. Dwie pierwsze by³y dobre, nawet bardzo i po wyj¶ciu ze sklepu mia³am przez chwilê wra¿enie "po co szukaæ dalej, wezmê któr±¶ z tych". Nastêpne dwie przymierzy³am nieco na si³ê, ¿eby zobaczyæ inne typy: nic specjalnego. W tym momencie by³a niemal pewna, ¿e wrócê po jedn± z tych poprzednich. Przymierzy³am pi±t± i by³a naprawdê piêkna, wiêc wizja tamtych 2 zaczê³a blakn±æ. W ostatnim sklepie ¶ci±gnê³am z wieszaka trzy: dwie trochê na chybi³ trafi³, a jedn±, bo mi siê naprawdê podoba³a. Te dwie przymierzy³am na szybko, bo ju¿ wiedzia³am, ¿e nie, ca³y czas zerkaj±c na ostatni±. Za³o¿y³am...
...i sp³yn±³ na mnie spokój. To by³a TA. Dosz³y¶my do tego wniosku zgodnie: ja, mama i sprzedawczynie.

Mora³ z tej krótkiej historyjki jest nastêpuj±cy: nie rzucaæ siê od razu na pierwsz±, która nam siê chocia¿ trochê spodoba. Pamiêtajcie, ¿e zawsze zd±¿ycie do niej wróciæ. Je¶li siê boicie zapomnieæ, popro¶cie sprzedawczynie o zapisanie modelu i ceny sukni na firmowej ulotce albo wizytówce. Ja tak robi³am, co mia³o potem u³atwiæ przegl±d tych wy³uskanych, najbardziej podobaj±cych siê sukien, gdybym nie podjê³a finalnej decyzji na miejscu, w salonie.

Nie przejmujcie siê, je¶li nic wam siê nie podoba, je¶li nie wiecie, co wam bêdzie odpowiadaæ, je¶li nie macie ¿adnej wizji. Ja te¿ nie mia³am. Id±c po salonach mia³am tylko kilka wytycznych: czego nie chcê. To pozwoli³o odrzuciæ z góry sporo sukien proponowanych przez sprzedawczynie. Po takiej selekcji zostawa³o w ka¿dym salonie po kilka (s³ownie kilka: od 0 do 3 :P) sztuk, które bra³am pod uwagê. I ze sklepu na sklep wizja nabiera³a kszta³tów. Wreszcie wci±gnê³am na ty³ek TO, co mia³o w sobie wszystko z listy "chcê" i nic z listy "nie chcê". I na dodatek wygl±da³o na mnie super. Czegó¿ chcieæ wiêcej?

Aha: spacer po sklepach trwa³ dok³adnie 2 godziny :P

rajeczka - Sob Lut 14, 2009 10:04 am

ja tez sie naprzymierzalam ,ale po tym jak w kazdym sklepie zachwalali mnie jak mi slicznie w mojej wybrance to wiedzialam ze jednak tak musi byc...a slowo ostateczne mieli rodzice,jak przymierzylam suknie , to postawili na ta co ja wybralam ;) o dziwo ;)
Yoanna - Sob Lut 14, 2009 12:15 pm

Chodzi³am po salonach z 5 razy w tym dwa razy w interesie kole¿anki, która wychodzi za m±¿ 25.04... i w³a¶nie kiedy z ni± przemierza³am wszystkie salony trafi³y¶my do Najny na Jaracza 4a. Upatrzy³am sobie jedn± sukniê i skoro ju¿ tam by³am to postanowi³am przymierzyæ ;) i w³a¶nie wtedy po raz pierwszy (i ostatni) zapika³o mi serce :!: ale nie kupi³am jej.. Przymierzy³am pó¼niej jeszcze sporo sukien w tym te które mnie zachwyca³y, np Levante. Na koniec posz³am z mam± do Najny . Jak tylko wesz³y¶my od razu posz³am po tê suknie i nie przymierza³am ju¿ ¿adnej innej... Ju¿ nie chcia³am, bo wiedzia³am ¿e to TA JEDYNA :D a mama mia³a ³zy w oczach :razz:
EwaM - Sob Lut 14, 2009 12:22 pm

To ja jeszcze dorzucê. Jak by³am na przymiarce mojej sukni to by³am ¶wiadkiem takiej sceny w salonie. Wesz³a dziewczyna z siostr± i mam±. Zaczê³a pokazywaæ palcem te sukienki, które jej siê podoba³y. Wszystkie by³y w podobnym stylu. Ekspedientka zarzuci³a wszystkie wybrane modele na przysz³± Pannê M³od± i bardzo jej siê podoba³y. A potem zaproponowa³a jedn± sukienkê od siebie. Zupe³nie inn±. I dziewczyna od rêki zamówi³a t± wskazan± przez sprzedawczyniê ;)
Warto czasem za³o¿yæ co¶ co z pocz±tku wydaje nam siê nieciekawe, bo Panie w salonach maj± ju¿ do¶wiadczenie i oko i czasem na wej¶ciu potrafi± oceniæ, który model jest dla nas najlepszy. :D

asiulek82 - Wto Lut 17, 2009 11:23 pm

Jeszcze nie tak dawno zastanawialam siê, czy mnie te¿ w koñcu "trafi" na widok jakiej¶ sukienki ;) i co¿.... trafilo! :dribble:
Ogl±daj±c sukienki w internecie nie szukalam niczego konkretnego, podobaly mi siê przeró¿ne fasony, wybór uzale¿ni³am wiêc od tego w czym mi bedzie dobrze. Po chyba sze¶ciu czy siedmiu kilkugodzinnych rajdach po salonach :tire: zdecydowa³am siê wróciæ do S³awy na Pi³sudskiego, gdzie przymierza³am sukniê, któr± porównywa³am do ka¿dej nastêpnej przymierzonej. Stwierdzi³am, ¿e albo obalê "mit" ¿e jest taka super albo j± kupiê. Do przymierzalni wesz³am z ni± i z jeszcze jedn±, która odpowiada³a mi kszta³tem góry - tak ¿eby mieæ do porównania ;) Kiedy za³o¿y³am t± drug± i zobaczy³am siê w lustrze wiedzia³am, ¿e to jest to czego szuka³am i na co czeka³am. Moja siostra, która wcze¶niej ca³y czas s³u¿y³a mi rad± i prawie do ka¿dej sukienki miala jakie¶ "ale" powiedzia³a tylko: "super" ;) Mnie tak zamurowa³o, ¿e s³owa nie mog³am z siebie wydobyæ ze wzruszenia i szczê¶cia a pani, która nas obs³ugiwa³a ¶mia³a siê, ¿e mam przera¿on± minê :ops:
Na tym skoñczy³y siê moje poszukiwania, nastêpnego dnia pojecha³am z rodzicami i siostr± zamówiæ sukienkê [smilie=4.gif] jest idealna, ma wszystko to co chcia³am - tren, odpowiedni± górê, te ¶liczne guziczki z ty³u i zgrabny "kuperek". Cieszê sie bardzo i nie moge siê ju¿ doczekaæ przymiarki :)

ava - Nie Mar 29, 2009 10:30 pm

A mnie nie do koñca "trafi³o" :roll: A po tym jak naczyta³am sie na forum o pikaniu serca itp. na pocz±tku poszukiwañ by³am bardzo nastawiona na jakie¶ "udarzenie pioruna" :mrgreen: Ale po przymierzeniu ok. 40 sukien stwierdzi³am, ¿e takie co¶ siê chyba nie stanie i zaczê³am podchodziæ do wyboru sukni bardziej racjonalnie :smile: Po prostu takie emocjonalne podej¶cie chyba nie jest dla mnie. No i w koñcu kupi³am sukniê :smile: Mo¿e nie by³o jakiego¶ wielkiego bicia serca, ale z wyboru jestem zadowolona, bo suknia podoba mi siê i na wieszaku i na mnie, no i by³a w dosyæ przystêpnej cenie. No i powiem Wam, ¿e ja chyba po prostu wolno siê zakochujê, mo¿e to nie jest na razie jaka¶ wielka mi³o¶æ, na pocz±tku mo¿e by³o w tym "uczuciu" za du¿o rozs±dku, ale wiem, ¿e to TA :)
Debussy - Nie Mar 29, 2009 10:38 pm

Jak j± przymierzy³am, to poczu³am pikniêcie. Bo czu³am siê w niej bardzo komfortowo. Od razu zaczê³am siê prê¿yæ, tañczyæ. Pó¼niej wesz³am do innego salonu i przymierzy³am inn±, która równie¿ przypad³a mi do gustu. By³a strojniejsza, no i równie¿ ciê¿sza.
Na drugi dzieñ przyprowadzi³am mamê, ¿eby mi doradzi³a.
Zobaczy³a mnie w tej perwszej i bidna powiedzia³a "Paula, to jest to", tak zupe³nie niespodziewanie nagle w radio zacz±³ lecieæ Marsz Mendellsona, wszystkie ³±cznie ze sprzedawczyni± zaczê³y¶my siê ¶miaæ.
Jednak posz³y¶my przymierzyæ t± drug±. Podoba³am siê mamie, ale jednak wygra³a delikatno¶æ.
Mama stwierdzi³a, ¿e te bardzo strojne sukienki niech sobie kupuj± brzydkie dziewczyny bo czym¶ musz± przyci±gaæ uwagê. :lol:
:smile:

yennefer - Sob Kwi 04, 2009 10:53 pm

Trafi³am z fasonem, trafi³am z kolorem i z doborem komisji. Pikania jakiego¶ szczególnego nie by³o, ale jaki¶ taki elemencik, zupe³nie niewidoczny, nienamacalny, który zdecydowa³, ¿e to w³a¶nie ta a nie pozosta³e dwie. W ca³ej trójce czu³am siê wyj±tkowo. Inne by³y ³adne, ale nie mia³y tego czego¶ w sobie.
madzialenka - Pon Kwi 06, 2009 7:07 pm

ja pocz±tkowo chodzi³am ca³y dzieñ po sklepach przymierza³am suknie upatrzone w necie i wygl±da³am jak ciê¿arna bez biustu w fasonie którym siê zachwyca³am :? i w koñcu trafi³am do sklepu w którym finalnie kupi³am moj± sukniê wybra³am dwie które mi siê podoba³y w tym jedna bardzo ale by³a strojna a takiej nie chcia³am do koñca chocia¿ mi siê podoba³a i tak nastêpnego dnia pojecha³am w tamto miejsce z moim F. przymierzy³am dwie faworytki i niestety mój F nie by³ zachwycony i to on namówi³ mnie do przymierzenia mojej w³±sciwej ja najpierw siê opiera³am bo na wieszaku mi siê nie podoba³a, ale dla ¶wiêtego spokoju przymierzy³am i to by³o TO :smile:
doni_iza - Wto Kwi 07, 2009 10:22 am

Madzialenka zatem na pewno siê ze mn± zgodzisz, ¿e facetów warto zabraæ na poszukiwania sukni, mój K. te¿ pomóg³ mi wybraæ T¡ jedyn± :D .
betmi - Sro Kwi 08, 2009 11:09 pm

...troszkê musia³am siê nachodziæ w poszukiwaniu Tej wymarzonej :) wy¶nionej sukni ¶lubnej...ale by³o warto... :mrgreen:
suknie ¶lubne, które przymierza³am co¶ w nich zawsze dziwnego widzia³am...co¶ mi nie odpowiada³o...albo nie taki materia³ albo jaki¶ ma³y drobiazg, albo godet w sukni....praktycznie wszystkie salony w £odzi odwiedzi³am, ale nie mog³am jej odszukaæ....hmmm....dopiero gdy wesz³am do Cymbeline na Jaracza ....okaza³o siê, ¿e znajdê w nim moj± suknie ¶lubn± ;)na pocz±tku jak j± przymierzy³am i jeszcze nie by³a do koñca zapiêta by³am zdegustowana i krêci³am nosem... :zalamany: a gdy pani zapiê³a suknie to by³o to w³a¶nie to czego szuka³am... :) nic mi nie przeszkadza³o i nie mog³am siê do niczego doczepiæ... no jedynie do ma³ego kwiatka :] , ale on zostanie odpiêty :mrgreen:
...czasem trzeba przej¶æ d³ug± drogê, aby odnale¼æ to czego szukamy...;)

kryszka - Czw Kwi 09, 2009 11:33 am

Tissaia napisa³/a:
Id±c po salonach mia³am tylko kilka wytycznych: czego nie chcê. To pozwoli³o odrzuciæ z góry sporo sukien proponowanych przez sprzedawczynie.

Pozwolê siê nie zgodziæ. W ten sposób mo¿na w³a¶nie przegapiæ "t±" sukniê. To tak jak niektóre dziewczyny odrzucaj± z góry np. ecru, bo chc± i¶æ w bieli i koniec. Tyle ¿e w bieli wygl±daj± koszmarnie.
Oczywi¶cie nie chodzi o przymierzanie wszystkiego w salonie, ale jednak w dobrym salonie sprzedawczynie maj± "oko" i potrafi± doradziæ.

yennefer - Czw Kwi 09, 2009 12:18 pm

Zgadzam siê. Przy za³o¿eniu "wiem, czego chcê i co musi byæ" te¿ mo¿na zb³±dziæ. By³am ¶wiadkiem jak dziewczyna wciska³a siê w bogato zdobione koronki, bo takie sobie wymarzy³a. Chcia³a siê ¶wieciæ, mieniæ i wygl±daæ jak choinka. Wygl±da³a w nich koszmarnie. Nawet nie chcia³a s³uchaæ ¿yczliwych rad pañ salonowych. Na niewiele zda³a siê te¿ jej osoba towarzysz±ca.
madzialenka - Czw Kwi 09, 2009 2:40 pm

ja te¿ widzia³am drobn± dziewczynê w ca³ym mnóstwie materialu, koronek i ¶wiecide³ek i jej drobne cia³ko gdzie¶ siê zagubi³o a jak skoñczy³a przymiarkê i zapyta³a siê pani z salonu czy do jej sukni da siê przyszyæ jeszcze t± koronkê z innej sukni to siê za³ama³am...
Ambrozja - Czw Kwi 09, 2009 3:26 pm

Zobaczy³am w internecie moj± sukniê, przymierzy³am (jedn± jedyn±) i kupi³am :)
madzialenka - Czw Kwi 09, 2009 5:22 pm

szczê¶ciara ;p
Ambrozja - Czw Kwi 09, 2009 6:18 pm

madzialenka napisa³/a:
szczê¶ciara ;p


to by³a mi³o¶æ od pierwszego wejrzenia, podoba³a mi siê strasznie (i nadal podoba) ale nie do¶wiadczy³am ¿adnego pikania :)

agunia84 - Czw Kwi 09, 2009 7:03 pm

Ja te¿ nie dozna³am ¿adnego pikania, po prostu wiedzia³am, ¿e to ta suknia.
Tissaia - Pi± Kwi 10, 2009 8:04 pm

kryszka napisa³/a:
Pozwolê siê nie zgodziæ. W ten sposób mo¿na w³a¶nie przegapiæ "t±" sukniê.


Dla mnie "ta suknia" nie mo¿e mieæ niczego, czego nie lubiê, wiêc nie wiem, jakim cudem mia³abym przegapiæ "tê" sukniê. Jak nie znoszê bez, to nie ma szans, ¿eby "Ta" suknia okaza³a siê bez±, nespa? :)

A metoda sprawdzi³a siê w 100%, bo "tê" sukniê wypatrzy³am sama. Na wieszaku wygl±da³a niepozornie i nikt mi jej nawet nie proponowa³, za to po za³o¿eniu rozleg³y siê zachwyty :)

Cytat:
To tak jak niektóre dziewczyny odrzucaj± z góry np. ecru, bo chc± i¶æ w bieli i koniec. Tyle ¿e w bieli wygl±daj± koszmarnie.


No có¿, bywa i tak. Ja akurat wiem, w czym wygl±dam koszmarnie i to zalicza siê do kategorii "nie lubiê" nie bez powodu. Przymierzy³am jedn± jedyn± sukniê ecru, bo mi siê fason podoba³ i przymiarka tylko potwierdzi³a mój pogl±d na sprawê ecru.

Karolinka C - Sob Kwi 11, 2009 11:08 pm

Ja przymierzylam moze 5 zanim znalazlam ta wymarzona. gdy ja zalozylam i panie w salonie odslonily kurtynke moja mama, przyjaciolka i bratowa zaczely szlochac w koncu ja tez sie wzruszylam i wiedzilaam, ze ta i zadna inna!
kryszka - Wto Kwi 14, 2009 9:31 am

Tissaia - ok, Ty jeste¶ taka, ale nie ka¿da jest tak zdecydowana, wiêc dawanie takich konkretnych rad nie sprawdzi siê u ka¿dej.
Tissaia - Wto Kwi 14, 2009 12:25 pm

Przecie¿ nie upieram siê, ¿e ka¿dy ma kierowaæ siê tymi samymi wytycznymi, co ja :) Kto chce, mo¿e przymierzyæ ca³y salon, wolna wola.
madzialenka - Wto Kwi 14, 2009 1:23 pm

ca³y salon :o ja po przymierzeniu kilku mia³am mêtlik w g³owie i ju¿ niczego nie wiedzia³am do momentu tej któr± zakupi³am, chocia¿ teraz zaczynam siê zastanawiaæ bo mi siê spodoba³a jedna(nowy model) ale chyba ju¿ nie bêdê tru³a paniom o przymiarce, chocia¿ jest strojna to ma takie fajne co¶ tylko jak w tym czym¶ bym wygl±da³a, nie bêdê widziwia³a :smile:
Tissaia - Wto Kwi 14, 2009 9:24 pm

Mêtliku w g³owie to mo¿e nie mia³am, bo uk³ada³am sobie w g³owie hierarchiê przymierzonych sukienek, od tej, która podoba³a mi siê najbardziej do tej, która najmniej.

Znalezione w sieci: porady na szukanie sukien

http://www.horm.biz/529/s...ni-slubnej.html

darling - Pi± Cze 05, 2009 9:52 am

EwaM napisa³/a:
Warto czasem za³o¿yæ co¶ co z pocz±tku wydaje nam siê nieciekawe, bo Panie w salonach maj± ju¿ do¶wiadczenie i oko i czasem na wej¶ciu potrafi± oceniæ, który model jest dla nas najlepszy.


ja w³a¶nie tak wybra³am swoj±. nie by³ to absolutnie model, który bra³am pod uwagê. mia³a byæ prosta, bia³a, bez ¶wiecide³ek, wielkich halek i kó³, na ramionka. stanê³o na sporej halce, na ¶wiec±cej koronce, szelce na szyi i kolorze ecru - z prostej wymarzonej suknii sta³a siê sukni± prawie balow± (jak dla mnie) :) ale wiem, ¿e to by³ bardzo dobry wybór :-)

ewcia29 - Pi± Cze 05, 2009 10:19 am

Ja znów jak wybiera³am suknie mia³am wielki dylemat: podoba³y mi siê 4 suknie.
wiêc którego¶ dnia Pojecha³am do salonu z : Mam±, Babci± i Przyjació³k± (ka¿de inne Pokolenie) przymierzy³a 5 sukien dla porównania i wybra³y wszystkie jedn±
Demetrios 933 wiêc ja zamówi³am!!! Wiedzia³am ¿e One mi pomog± z podjêciem decyzji :P

ma³a9364 - Pon Cze 08, 2009 12:52 pm

Do naszego ¶lubu jeszcze trochê ale sukienkê ju¿ znalaz³am.Od razu wiedzia³am,¿e to ta.W salonie Michalak na Zachodniej:)
anulka2801 - Wto Cze 09, 2009 10:51 pm

Ja swoj± suknie widzia³am wcze¶niej na wystawie. Wpad³a mi w oko ale nie wchodzi³am do ¶rodka i nie przymierza³am. Jakie¶ 2 tygodnie pó¼niej przechodzi³am ko³o salonu z mam± i wisia³a inna na manekinie. W ogóle nie mia³am zamiaru w tym dniu (ani nawet kilku najbli¿szych) mierzyæ sukienki ale ¿e chcia³am dowiedzieæ siê o cenê. Przemi³a Pani Joasia poinformowa³a mnie, ¿e sukienka jest zarezerwowana i w nastêpny dzieñ przychodzi dziewczyna i j± zabiera (wyje¿d¿a za granice i tam bêdzie robi³a poprawki). Je¶li chcê to mogê ja teraz przymierzyæ bo ju¿ nie bêdzie zamawiany ten sam model ¿eby siê nie powtarza³y. I mama mnie namówi³a ¿ebym pomimo nieprzygotowania jednak przymierzy³a skoro juz tu jeste¶my a mo¿e akurat bêdzie pasowa³a. I to by³a TA. Przymierzy³am jeszcze kilka modeli ale zamówi³am t± PIERWSZ¡ która wpad³a w oko. A pikanie by³o ale dopiero gdy P.Joasia za³o¿y³a mi welon. Niesamowite uczucie. By³y i ³zy ale szczê¶cia na policzkach mojej mamy.
France - Nie Cze 14, 2009 12:25 pm

ja musialm dojrzec do decyzji- w planach mialam cos zupelnie innego,ale stroje ktore podobaly mi sie na wieszaku na mnie wygladaly tak sobie
Tissaia - Pon Cze 15, 2009 6:32 pm

Nooo z tymi zdjêciami i wieszakami jest zawsze problem - sukienka na wieszaku wygl±da zupe³nie inaczej ni¿ na ciele, a na modelce zupe³nie inaczej ni¿ na nas. Moja prezentowa³a siê koszmarnie, taka smêtna szmatka, dopiero na ciele nabra³a wyrazu, a i tak przymierza³am model trochê na mnie za krótki :) natomiast gdy dosta³am j± ju¿ uszyt±, by³a to po prostu zupe³nie inna sukienka, o wiele piêkniejsza.
ma³a9364 - Sro Lip 01, 2009 8:54 am

Witam!Nigdzie nie mogê znale¼æ forum na temat ile czasu przed ¶lubem trzeba zamówiæ sukienkê.Wiêc mam do was pytanie ile miesiêcy wcze¶niej zamawia³y¶cie kreacje?
Karolka_23 - Sro Lip 01, 2009 11:14 am

ma³a9364 napisa³/a:
Witam!Nigdzie nie mogê znale¼æ forum na temat ile czasu przed ¶lubem trzeba zamówiæ sukienkê.Wiêc mam do was pytanie ile miesiêcy wcze¶niej zamawia³y¶cie kreacje?

Ma³a9364 ten temat masz tutaj http://www.forum.wesele-l...opic.php?t=4857
Dziewczyny pisz± tam kiedy zaczê³y szukaæ sukni i na ile przed ¶lubem zamawia³y ju¿ swoj± wybrankê :)

ma³a9364 - Sro Lip 01, 2009 12:01 pm

Oja dziêkujê ci z ca³ego serducha:)
Karolka_23 - Sro Lip 01, 2009 12:21 pm

ma³a9364 napisa³/a:
Oja dziêkujê ci z ca³ego serducha:)

No wiesz, skoro mog³am pomóc :lol:

Kociad³o - Nie Sie 09, 2009 8:35 pm

oj ja zanim kupi³am sukniê porz±dnie siê naprzymierza³am - zaliczy³am 124 suknie i tak kupi³am zupe³nie inn± od pocz±tkowo zamierzanej i z 1000 razy zmienia³am zdanie:):):) ale teraz ju¿ jestem po i siê strasznie cisze bo ju¿ w rutyne wpad³am z tym przymierzaniem :)
truskawka_ja - Nie Sie 09, 2009 9:08 pm

Moja suknia zostala uszyta na podstawie zdjecia znalezionego w internecie + moje pomysly. Decyzje podjelam w ciagu jednego popoludnia po powrocie z rajdu po salonach, kiedy to panie usilowaly mnie ubrac w ciezkie, niewygodne suknie z trenem, halki na kolach a pozniej przekonywaly ze wlasnie TAK musi wygladac panna mloda bo jesli suknia bedzie skromna to nie bede sie wyrozniala z tlumu gosci :bredzisz:
Moja mama kiedy pokazalam jej zdjecie sukienki prawie zeszla na zawal, ale ostateczny efekt ja zachwycîl i przyznala mi racje (a wierzcie - to nie zdarza sie czesto :razz: ) Suknia wyszla przepiekna, piekniejsza niz sobie wyobrazalam.
Podsumowuja - tak wiedzialam od razu, ze to ta suknia kiedy zobaczylam ja na zdjeciu w internecie. Warto zaryzykowac jesli wie sie dokladnie czego sie chce. :)

ka-milka - Wto Sie 18, 2009 2:07 pm

Ja swoj± sukniê zobaczy³am i od razu siê zakocha³am w niej! Wiedzia³am, ¿e to bêdzie ta, ale powiem, ¿e musia³am siê nachodziæ...
joannakarolina - Czw Pa¼ 01, 2009 8:35 pm

Ja zanim znalaz³am swoj± sukniê, zrobi³am z kole¿ank± i z siostra kilkudniowy maraton po prawie wszystkich salonach. Pó¼niej posz³am z siostr± i z mam± jeszcze raz, ale tylko po tych wybranych gdzie by³y te suknie które mi siê podoba³y. Z tych co przymierzy³am drugi, raz ¿adna nie zrobi³a na mnie a¿ takiego wra¿enia, ¿e by³am tak na 100 % zdecydowana. Posz³y¶my do ostatniego salonu z naszej listy, przymierzy³am dwie sukienki i siostra powiedzia³a, ¿ebym zobaczy³a jeszcze jedn±, na pocz±tku nie chcia³am, bo ju¿ mia³am trochê dosyæ ale tak dla ¶wiêtego spokoju przymierzy³am i jak zobaczy³am siebie w niej to oniemia³am, by³a taka ¶liczna ¿e odrazu wiedzia³am ¿e to TA i ¿adna inna ;)
agnese - Nie Pa¼ 18, 2009 5:15 pm

Moja suknia zachwyci³a mnie od razu, gdy j± tylko zobaczy³am-jecha³am autobusem obok salonu i ona by³a na wystawie...i ju¿ wiedzia³am, ¿e to bêdzie ta :) A przynajmniej ten wzór, poniewa¿ sukniê szyjê.
Malena - Czw Lis 05, 2009 5:23 pm

Zanim posz³am do salonu upatrzy³am sobie w internecie 2 suknie. jedna o ksztalcie litery A, z kokarda pod biustem, w stylu romantycznym, druga sznurowana z gorsetem 9ale jendoczesciowa), z du¿ym, udrapowanym do³em. Mys³am, ¿e wybiorê jednak tê z kokard± (wydawa³a mi siê oryginalniejsza), jednak gdy w niej wysz³am moja mama i bratowa powiedzialy; "no, bardzo ³adna". I wiedzia³am, ¿e to nie ta. Gdy za³¿y³am tê drug±, wszystkie nas zamurowa³o, a mama to siê wzruszyli i wszystkie chórem krzykne³y¶my, ¿e to ta! Przymierzy³am jeszcze kilka, ale kupi³am tê drug±. Okazalo sie, ¿e gorset jest dla mnie stworzony i wygladam w takiej sukni lepiej i szczuplej. To nie znaczy, ¿e nie mog³abym mieæ innej sukni - ale powinno siê czuæ, ¿e ta jest ¶wietna.
Weira - Czw Lis 05, 2009 5:39 pm

Dzi¶ by³am po raz pierwszy w salonie sukien ¶lubnych, chcia³am mniej wiêcej zapytaæ o termin kiedy powinnam zainteresowaæ siê kupnem sukni oraz obejrzeæ kilka na ¿ywo a nie tylko przez internet.
Oto jedna która wpad³a mi w oko :)


[ Dodano: Sro Lut 03, 2010 1:21 pm ]
Przegl±daj±c internet natknê³am siê na taki artyku³.

W poszukiwaniu idealnej sukni ¶lubnej

Ol¶niewaj±ca, zaskakuj±ca, niebanalna, niepowtarzalna - taka powinna byæ twoja wymarzona, idealna suknia ¶lubna, aby¶ w najwa¿niejszym dla ciebie dniu poczu³a siê wyj±tkowo piêknie i pewnie - to ma byæ twój dzieñ.

Byæ mo¿e wyobra¿a³a¶ sobie tê chwilê bêd±c ma³± dziewczynk± lub zastanawiasz siê nad tym teraz, na kilka miesiêcy przed ¶lubem. Zanim przyst±pisz do poszukiwañ sukni, zatrzymaj siê na chwilê i zastanów siê nad pytaniem: jaka jestem?

Odpowied¼ powinna pomóc w odnalezieniu wymarzonej kreacji ¶lubnej - podkre¶laj±cej twój typ urody, osobowo¶æ, a tak¿e odzwierciedlaj±cej Twoje "wnêtrze".
czytaj dalej


Wiêc? porozmawiajmy. Opowiedz mi, jaka jeste¶. Wspólnie odszukamy Twój osobisty styl, Twoje potrzeby, by podkre¶liæ sukni± to, co w Tobie najpiêkniejsze. Dzieñ ¶lubu bêdzie dla Ciebie niezapomnianym prze¿yciem.

Czy jeste¶ ksiê¿niczk±?

Szalenie sentymentalna, wci±¿ wypatrujesz ksiêcia na bia³ym koniu, a kiedy siê pojawi, ty wypowiesz sakramentalne "Tak" w sukni balowej z niezliczon± ilo¶ci± tiulowych falban, w gorsecie misternie zdobionym kryszta³kami lub per³ami. We w³osach l¶ni diadem, a ramiona otula mgie³ka welonu.

Byæ mo¿e jeste¶ tradycjonalistk±

Audrey Hepburn, Grece Kelly, Jackie O - te piêkne kobiety wyznaczaj± Twój styl - klasyczny, wysmakowany. Najodpowiedniejsza bêdzie suknia o prostej formie, ozdobionej wyszukanymi ciêciami. Wspania³ym uzupe³nieniem ca³o¶ci bêdzie bi¿uteria mamy, np.: per³y i d³ugi welon.

A mo¿e romantyczka?


Twoje stopy lekko dotykaj± ziemi, unosi ciê czar poezji. Od kiedy skoñczy³a¶ 6 lat marzysz o dniu swojego ¶lubu. Romantyczna dusza wymaga odpowiedniej oprawy - lekkiej, zwiewnej, szyfonowej sukni, ozdobionej delikatnymi koronkami z motywami kwiatowymi. Ca³o¶ci dope³ni wyszukana, delikatna bi¿uteria.

Wiem, wiem - minimalistka!

Jeste¶ nowoczesn± kobiet± z ¿yciowym mottem na ustach: "im mniej - tym lepiej!". Odpadaj± propozycje falbanek w sukni, koronek oraz przyt³aczaj±cych zdobieñ. Gloryfikujesz proste fasony sukien z jednym wyszukanym detalem, podkre¶laj±cym charakter kreacji, np.: asymetryczne ciêcia czy ciekawa struktura materia³u. Zamiast wi±zanki - pojedynczy kwiat w d³oni. Je¶li bi¿uteria, to platynowa.

Fashion victim

Zawsze wiesz wszystko o nadchodz±cych trendach, kolorach i wzorach w modzie. ¦lub to dla ciebie nastêpna okazja, by uzupe³niæ swoj± szafê o nowe, najmodniejsze zdobycze.

Twoja suknia ¶lubna, zaprojektowana przez ulubionego projektanta, jest najmodniejsza w sezonie, w odwa¿nym kolorze - po prostu trendy.

Po prostu gwiazda

Twoje motto to glamour - po³±czenie charyzmatycznego stylu z sex appeal'em gwiazdy filmowej. Wymarzona suknia? Seksownie opinaj±ca twoje cia³o, podkre¶laj±ca kszta³ty, szalenie kobieca, z d³ugim trenem i g³êbokim dekoltem ozdobionym naszyjnikiem z diamentami. Dope³nieniem ca³o¶ci bêd± niesamowicie czerwone usta.

Czy odnalaz³a¶ siebie w¶ród prezentowanych typów panny m³odej? Je¶li tak, nastêpnym krokiem bêdzie oddanie swoich marzeñ w rêce projektanta ubioru, który stworzy Twoj± idealn± sukniê ¶lubn±, by marzenia sta³y siê rzeczywisto¶ci±, a dzieñ Twojego ¶lubu niezapomnian± chwil±, do której zawsze chêtnie bêdziesz wraca³a.

Magazyn Wesele

kfikfi - Sro Mar 24, 2010 10:00 pm

ja wiedzia³am ogólnie co chce od sukni, mia³a byæ skromna, bez kol i trenu. i jak zobaczy³am..ta..to juz wiedzia³a. dla zasady przesz³am inne salony, przymierza³a ro¿ne suknie. ale i tak wróci³am po ta jedyn±.
myszadm - Pi± Kwi 02, 2010 2:08 pm

ja na moj± jedyn± nawet nie zwróci³am uwagi :o
by³am ju¿ po kilkunatu przymiarkach i suknie ogólnie by³y bardzo ³adne, ale nie wpad³am w ogólny zachwyt kiedy je mia³am na sobie.
dopiero, kiedy pani z salonu zaproponowa³a co¶ od siebie, bo widzia³by mnie akurat w tym modelu pad³am z zachwytu i wiedzia³am, ¿e to bêdzie TA!
szuka³am Ecru wybra³am bia³±...
zamówi³am j± pare dni temu.
zauroczy³a mnie skromno¶æ, delikatno¶æ i dziewczêco¶æ tej sukni. poza tym fajnie siê w niej czujê i mo¿e to zabrzmi narcystycznie podobam siê sobie - maj±c ogromn± dozê krytycyzmu wzglêdem w³asnej osoby, to ogromny sukces:) :eek:

Aga1986 - Sro Kwi 14, 2010 11:48 pm

myszadm napisa³/a:
ja na moj± jedyn± nawet nie zwróci³am uwagi :o
by³am ju¿ po kilkunatu przymiarkach i suknie ogólnie by³y bardzo ³adne, ale nie wpad³am w ogólny zachwyt kiedy je mia³am na sobie.
dopiero, kiedy pani z salonu zaproponowa³a co¶ od siebie, bo widzia³by mnie akurat w tym modelu pad³am z zachwytu i wiedzia³am, ¿e to bêdzie TA!
u mnie by³o tak samo :D chcia³am bez trenu - mam ren, chcia³am dekolt serduszko - mam p³aski :D ale to jest TA :smile:
brawurka2910 - Pi± Kwi 23, 2010 9:43 am

Ja odwiedzi³am tylko dwa sklepy , przymierzy³am 6 sukienek .Decyzja zapad³a do¶æ szybko . Mysla³am ze ze mna bedzie gorzej . Ta na która siê zdecydowa³am mirzona by³a jako trzecia , ale jak ja za³ozy³am to wiedzia³am juz ze to ta wymarzona :D
Margolcia TT - Wto Kwi 27, 2010 10:38 am

Swoj± suknie zobaczy³am na zdjêciu, i by³o to zaraz po tym jak zdecydowalismy siê na slub. Nie szuka³am wczesniej sukien, nawet o tym nie mysla³am. I w³asnie za pierwszym razem znalaz³am t± jedyn±.

Teraz szukam krawcowej która j± uszyje...niestety z tym jest problem.

p.s. je¶li macie namiary na krawcow± z okolic £odzi i £odzi to dajcie znaæ. BUZIAKI

kropka. - Wto Kwi 27, 2010 11:17 am

EwaM napisa³/a:
Wesz³a dziewczyna z siostr± i mam±. Zaczê³a pokazywaæ palcem te sukienki, które jej siê podoba³y. Wszystkie by³y w podobnym stylu. Ekspedientka zarzuci³a wszystkie wybrane modele na przysz³± Pannê M³od± i bardzo jej siê podoba³y. A potem zaproponowa³a jedn± sukienkê od siebie. Zupe³nie inn±. I dziewczyna od rêki zamówi³a t± wskazan± przez sprzedawczyniê ;)

Podobnie by³o z nami :D
Byli¶my w kilku salonach, z ka¿dego wychodzi³am z jak±¶ faworytk±, na któr± by³am ju¿ prawie zdecydowana...Przy okazji obok ostatniego z salonów, który chcia³am odwiedziæ zajrzeli¶my do jakiego¶ po s±siedzku. Powiedzia³am pani czego szukam, wyt³umaczy³am o co mi chodzi, da³a mi jedn± ¶liczn± sukienkê i pokaza³a jeszcze jedn±, która na wieszaku wygl±da³a...wcale :kwasny: bia³a plama, zero czegokolwiek ciekawego...Z Po³ówkiem wymienili¶my siê znacz±cymi spojrzeniami, ale Pani by³a tak przesympatyczna i tak zachwala³a ten model, ¿e nie mia³am serca odmówiæ przymierzenia. Jak za³o¿y³a na mnie....bomba! :dribble: To czego szukali¶my! Byæ mo¿e by³aby to tylko kolejna faworytka, je¶li wysz³abym z salonu i wesz³a do innego... Dlatego póki mia³am j± na sobie i wiedzia³am, ¿e to dobry wybór, od razu zamówi³am. Zreszt± nie lubiê zbyt d³ugich zakupów, przymierzania, chcia³am to te¿ mieæ z g³owy, tym bardziej, ¿e czas nagli :D

espere9 - Pi± Cze 25, 2010 10:45 am

To siê sprawdza pierwszy wybór najlepszy....u mnie te¿ pierwsza przymierzana to ta jedyna.....
Misiak87 - Pi± Cze 25, 2010 11:14 am

A ja mia³am du¿o czasu, i z przyjació³kami na luzie pochodzi³am po salonach (cudownie to wspominam, ¶wietna zabawa :) ). Mo¿na powiedzieæ, ¿e wybiera³am drog± eliminacji. Podoba³a mi siê jedna w Poezji, jedna w Barbarze, i dwie w Sylwii. Ostatecznie posz³am z mam±, przymierzy³am wszystkie 4 i wybra³y¶my "tê jedyn±". A co. :)
paulii - Nie Lip 18, 2010 8:26 pm

Chodzi³am z siostr±. Przymierzy³am 15 sukien. Ju¿ my¶la³am, ¿e nie kupiê ¿adnej, bo w ka¿dej wygl±da³am "dobrze".Samo przymierzanie by³o ca³kiem przyjemne:)))

Wesz³y¶my do ostatniego salonu (tak ju¿ obieca³y¶my sobie), wybra³y¶my trzy suknie do przymierzenia, choæ ¿adna mnie nie powali³a. Pani poda³a mi pierwsz±, pomy¶la³am sobie "taka przeciêtna, tej chyba nie chcia³am, ale w sumie co mi szkodzi przymierzyæ?".
Pani mnie ubra³a, podesz³am do lustra i ONIEMIA£AM. Rozb³ys³am, a chwilê pó¼niej porycza³am siê jak g³upia i wiadomo ju¿ by³o, ¿e to ta:))) Naj¶mieszniejsze jest to, ¿e przy wyj¶ciu stwierdzi³am, ¿e muszê jeszcze na ni± rzuciæ okiem i na wieszaku znów by³a "zwyk³±, przeciêtn±" sukni±...

W sumie przymierzy³am 17 sukien (wybranka by³a 16, ale sprawdza³y¶my jeszcze czy lepsza wersja ecru czy biel. Wysz³a biel). Jestem szczê¶liwa, bo suknia jest polska (nie chcia³am zagranicznej), szyta na miarê i bardzo podobna do tej o której marzy³am.

katrina - Nie Lip 18, 2010 10:27 pm

ja posz³am tylko do jednego salonu, przymierzy³am chyba ze 3 sukienki i zrezygnowana dla ¶wiêtego spokoju mojej rodzicielki przymierzy³am t± która jej siê podoba³a, na manekinie wcale mi siê w oczy nie rzuci³a ...no i jak przymierzy³am to przy tej zosta³am...wybór sukienki zaj±³ mi mo¿e z godzinkê :)
Basia.83 - Pon Lip 19, 2010 11:24 am

oj, ja to siê naprzymierza³am :)
asinek - Pon Lip 19, 2010 4:50 pm
Temat postu: ta jedyna suknia.... :)
Ja wybra³am siê do sklepów z sukniami ¿eby zorientowaæ siê jakie s± ceny i czy w ogóle znajdê co¶ pó¼niej w "moim stylu". Moje orientowanie skoñczy³o siê tak, ¿e do ¶lubu jeszcze prawie rok, a ja ju¿ mam wybran± sukniê :) .

By³a to chyba pi±ta suknia jak± mia³am na sobie - od razu wiedzia³am, ¿e to TA!!!! :)
Razem z mam± prawie siê nad ni± rozp³aka³y¶my :)

Tak¿er to siê chyba czuje, ¿e to ta jedyna suknia....

krufka - Wto Lip 20, 2010 11:48 pm

ja zobaczy³am w necie sukienkê, na któr± zachorowa³am i "tylko ta", znalaz³am salon, w którym szyj± co¶ na wzór, pojecha³am i jak zobaczy³am j± na ¿ywo... przesta³a mi siê podobaæ...
wodzi³am wzrokiem po wszystkim co tam wisia³o na wieszakach i zobaczy³am jaka¶ zwisaj±c± kokardê
poprosi³am pani±, ¿eby mi to zdjê³a (w ogóle poleci³a ten model zamiast tego "mojego" dla mojej figury) i jak j± przy³o¿y³am do siebie przed lustrem (mój rozmiar mi niestety nie pozwala na przymierzanie, to siê zachwyci³am ni± i G. te¿ - by³a idealna, dok³adnie czego¶ takiego szuka³am, chocia¿ nie wiedzia³am jak ma wygl±daæ

ale na ³owy siê wybiorê i tak dla zasady ;)

Tatarak - Sro Sie 04, 2010 1:27 pm

Od razu wiedzia³am, ¿e to ta. Wypatrzy³am j± w necie, posz³am do salonu, zmierzy³am i ju¿ ¿adnej innej nie chcia³am.
Wesz³am tak pro forma do jeszcze jednego salonu, no bo jak to tak kupiæ pierwsz± zmierzon± sukniê, w pierwszym salonie do którego zawita³am...W sumie zmierzy³am 4 sukienki, bo mama chcia³a rzuciæ okiem...Tyle, ¿e ja bardzo dobrze wiem, czego chcê. Jestem bardzo zdecydowana i praktycznie nigdy siê nie waham.

M_and_M - Sob Sie 21, 2010 1:45 pm

by³a to trzecia przymierzana suknia z kolei. jak wyszlam z salonu to w nastepnym ju¿ szukalam takiej samej. uznalam, ¿e to kompletnie bez sensu. wrócilam z "cia³ami doradczymi" i klamka zapad³a :)
martula_87 - Sob Sie 21, 2010 2:01 pm

M_and_M napisa³/a:
jak wyszlam z salonu to w nastepnym ju¿ szukalam takiej samej

Mia³am to samo i wszystkie przymierzone suknie porównywa³am do tej :)
Wzie³am kole¿ankê pokaza³am jej i zdecydowa³am ¿e to ta suknia :smile:

ewella - Sro Wrz 22, 2010 10:40 am

Jako maniakalna ogl±daczka "Salonu sukien ¶lubnych" na Discovery i do tego romantyczka, liczy³am, ¿e kiedy zobaczê moj± wymarzon± sukniê, to bêdzie jak uderzenie pioruna, zaczn± biæ dzwony i w ogóle rozp³ynê siê w zachwycie :D Ale tak nie by³o... Zdroworozs±dkowo wybra³am sukniê,w której wygl±dam dobrze, która ³adnie podkre¶la to co ma podkre¶laæ, a zakrywa to czego nie chcê pokazywaæ, jest elegancka i w przystêpnej cenie...Generalnie sam moment wyboru sukni (ale nie sama suknia) mnie rozczarowa³ trochê...
¯anetta - Sro Wrz 22, 2010 1:34 pm

W czerwcu 2011 wychodzê za m±¿, a wymarzon± sukniê znalaz³am w katalogu sukien slubnych na 2010 rok :D jak tylko j± zobaczylam to widzia³am siebie ubran± w ni± :) w lipcu wybra³am siê po raz pierwszy do salonu, ¿eby zobaczyæ czy taki model jest odpowiedni dla mojej figury, a przede wszystkim pojecha³am tam po to, ¿eby sie w niej zobaczyæ :D no i sta³o siê, jak tylko j± za³o¿ylam, to nie chcia³am jej zdj±æ :D trochê mi sie g³upio zrobilo jak sie porycza³am, ale có¿... :smile: potem przesz³am siê po innych salonach, ale koñczy³o sie na wizycie 5 minutowej :) ¿adna nie by³a tak bajecznie piêkna w moich oczach jak ta "moja wymarzona" :lol: Nie tylko ja poczu³am, ¿e to ta jedyna, bo moi rodzice te¿ :smile:
malu86 - Nie Wrz 26, 2010 7:20 am

Ja rowniez swoja upatrzylam juz kilka miesiecy temu. Slub mam w maju a teraz najlepszy czas na rozne okazje i wyprzedaze. Wczoraj odwiedzilam salon Estera Novias na Sienkiewicza przymierzylam moja wymarzona suknie i to byla ta. Tylko jedna przymiarka. Jakby milosc od pierwszego wejrzenia. Suknia rowniez pieknie wygladala na mnie. Zaliczka wplacona. Zaoszczedzilam 1500 zl. Kolekcja White One 2010
magdellaa - Pon Pa¼ 11, 2010 1:02 pm

Ja do tej pory nie czujê, ¿e to ta wymarzona. Wybra³am j± bo jak mam j± na sobie to wiem, ¿e bardzo dobrze wygl±dam i osoby, które pomaga³y mi j± wybieraæ te¿ tak uwa¿aj± i s±dz± ¿e jest choæ trochê inna ni¿ wiêkszo¶æ. Zatem mam sukienkê bardzo ³adn± ale nie spotka³am "tej wymarzonej" i szczerze mówi±c wiedzia³am, ¿e takiej nie znajdê bo ju¿ taka jestem. Trochê ¿a³ujê bo przez to mam w±tpliwo¶ci co do mojego wyboru :) )
K11_06_2011 - Nie Gru 05, 2010 2:06 pm

Ja jak Pani w salonie mi ja wiazala z tylu, to sie wzruszy³am :) moja mama jak mnie w niej zobaczyla-rowniez sie wzruszyla. poprzymierzalam sporo sukien, i przy wszystkich bylo-no ladnie, ale ta nas zachwycila:)
Marcka - Wto Gru 07, 2010 7:22 pm

Ja równie¿ wiedzia³am przymierzaj±c "T±" suknie ¿e to bêdzie ta. :D Mimo i¿ przymierzy³am wcze¶niej tlyko 3 suknie, to nie chcia³am ju¿ ¿adnej innej :razz:
I nawet nie sz³am ogl±daæ nigdzie indziej, bo tak ju¿ mam ¿e ci±gle bym porównywa³a inne do "tej" to szkoda czasu :lol:

beatusia - Wto Gru 07, 2010 8:57 pm

ja swojej sukni wogóle nie chcia³am przymierzyæ... :) namówi³a mnie mama, ¿ebym chocia¿ siê w niej pokaza³a i ju¿ zosta³a zakupiona... nie ¿a³owa³am nigdy tej decyzji...
pestka - Czw Gru 30, 2010 4:27 pm

Ja przewertowa³am mnóstwo katalogów i wydrukowa³am zdjêcia z internetu przeró¿nych sukienek. Doskonale wiedzia³am czego nie chcê (typu: widoczne szwy, rami±czka, marszczenia przy talii) poniewa¿ wiem co pasuje a co nie do mojej sylwetki.
Tak przygotowana wyruszy³am na podbój salonów. Od razu przysz³o rozczarowanie, bo okaza³o siê, ¿e suknie, które chcia³am przymierzyæ zupe³nie do mnie nie pasuj±.
W koñcu w jednym z salonów siostra wskaza³a mi sukienkê, która nie by³a mo¿e zbyt imponuj±ca na wieszaku, ale postanowi³am j± przymierzyæ.
Do¶æ szybko zrozumia³am, ¿e to TA. ¯adna inna ju¿ mi siê nie podoba³a i tak, jak poprzedniczki, ka¿d± nastêpn± suknie porównywa³am do TEJ. Najciekawsze jest to, ¿e suknia na zdjêciu w internecie wygl±da bardzo niepozornie i nigdy bym na ni± nie zwróci³a uwagi.
Tak¿e my¶lê, ¿e to siê od razu czuje.

wiolancia - Nie Lut 20, 2011 4:47 pm

Ja na swoj± sukniê zdecydowa³am siê dzieñ po maratonie w salonach.W pi±tek od samego rana obejrza³am wszystko i przymierzy³am ogó³em kilkana¶cie sukien.W sobotê wziê³am ze sob± mamê i pojecha³y¶my do 3 salonów,w których suknie najbardziej mi siê podoba³y.Po przymiarkach wybra³am tê jedyn±(przymierza³am j± w sumie 4 razy).W tej ,któr± kupi³am czujê siê jednocze¶nie seksownie i elegancko.Mam nadziejê,¿e zachwyci te¿ mojego przysz³ego mê¿a!!!!

[ Dodano: Nie Lut 20, 2011 5:29 pm ]


[ Dodano: Pon Lut 21, 2011 8:35 pm ]
http://www.galasuknieslubne.pl/fot/manalea.jpg Moja wymarzona suknia!!!

e_linka2 - Wto Lut 22, 2011 10:06 pm

Suknia, któr± wybra³am zosta³a zaproponowana przez Pani± z salonu. Bardzo utkwi³a mi w pamiêci. Na wieszaku, czy zdjêciu nie wygl±da tak fajnie, jak na mnie - i pewnie dlatego maj±c j± na sobie wiem, ¿e to ta jedyna.
czkawka - Pon Lut 28, 2011 10:33 pm

Ja przymierzy³am tylko jedna suknie, któr± poleci³a mi pani w salonie.
W ogóle mi sie nie podoba³a na pierwszy rzut oka jednak nie chcia³am jej tego odmawiac/
Jak tylko sie w niej zobaczy³am :mrgreen: :mrgreen: byla niesamowita, piekna.
Do tej pory mam manie przejezdzania kolo Mody ¶³ubej i patrzeznia czy jest cos ladniejszego od tego co ja mia³am....... jeszcze nie spotka³am....:) :wink:

[ Dodano: Pon Lut 28, 2011 10:36 pm ]
Jednak zawsze mam taki niedosyt , ze nie przymierza³am ich duzo:)

sadakot1 - Wto Mar 01, 2011 11:34 am

Ja by³am tylko w 3 sklepach. No w 4, ale z jednego szybciej wysz³am ni¿ wesz³am. Zobaczy³am moj± sukienkê i to by³o to. Co prawda s± ³adniejsze od mojej, ale z bud¿etu jaki mia³am przeznaczony na sukienkê (max 3000 PLN) moja jest naj¶liczniejsza :)
antonka - Wto Mar 01, 2011 12:16 pm

mnie zaskoczy³a bratowa - ona swoj± sukniê kupi³a przez internet bez mierzenia i by³a zadowolona:)
nezabravka - Sro Kwi 13, 2011 8:34 pm

By³am w kilku salonach, bo nie do koñca wiedzia³am jak TA sukienka ma wygl±daæ... Przymierzylam w sumie jakie¶ 15 sukienek i znalaz³am ;)
Sabina.K - Czw Maj 05, 2011 5:34 pm

Ja za to robi³am maratony po Salonach ¦lubnych, by³am w zaawansowanej ci±¿y wiêc troszeczkê ciê¿ej mi by³o z tym wyborem. Przymierza³am bardzo du¿o sukien. Jednak wtedy gdy za³o¿y³am t± na któr± siê zdecydowa³am poczu³am ¿e to ta Jedyna, nie uwydatnia³a mojego brzusia i czu³am siê fantastycznie. Nie mówiê, ¿e ci±¿a to choroba. To wielkie szczê¶cie. Apropo..Pozdrawiam wszystkie Mamy !

[ Dodano: Czw Maj 05, 2011 5:45 pm ]
A na koniec gdy odbiera³am suknie z rodzicami..Mama mi siê pop³aka³a w Salonie..nigdy tego nie zapomnê, ahh ¯ycie =))

ni_kola - Pi± Cze 24, 2011 9:53 pm

ja mia³am wybran± sukniê, nachodzi³am siê po salonach, przymierzy³am ca³± masê sukienek, zdecydowa³am w koñcu na jedn± jednak nie zd±¿y³am jej zamówiæ. Na szczê¶cie :) Co¶ mnie tknê³o i zdecydowa³am ¿e sukienkê zamówiê dopiero po styczniowych targach w Arenie. Tam na pokazie zobaczy³am sukniê która mnie porazi³a. Od razu wiedzia³am ¿e to ta jedyna. Na targach umówi³am siê na wizytê i tak zdecydowa³am o zmianie sukni :P
martusiaaaaaa - Nie Lip 03, 2011 1:23 pm

Jak ju¿ wcze¶niej gdzie¶ pisa³am, nie od razu zdecydowalam siê na wybor sukni, co prawda od razu wlasnia ta moja przyci±gnêla moje oko ale przy pierwszej przymiarce nie czulam motylkow. Po przymiarkach innych sukienek wiedzialam ju¿, ¿e to jednak tamta jest t± jedyn± :)
cammillka - Wto Pa¼ 18, 2011 6:36 pm

Moja suknia by³a szyta "ze zdjêcia". Co prawda przymierzy³am podobn±, ¿eby mniej wiêcej siê zorientowaæ jak wygl±dam w taki fasonie.
M4rcysi4 - Sro Lis 02, 2011 11:37 pm

Nie by³o ¿adnego: wow, kocham j±, nie by³o te¿ ³ez, ani krzyku rado¶ci. Ubrania nie wywo³uj± we mnie takiego zachwytu jaki wywo³uje mój narzeczony :lol: To po prostu przedmiot, który, albo mi siê podoba, albo nie. Nie zamówi³am jej te¿ od razu. Musia³am napatrzeæ siê na ni± na zdjêciu by ju¿ pó¼niej nie móc oderwaæ od niej oczu ;) Kiedy ju¿ my¶la³am o niej dniami i nocami upewniaj±c siê przy tym, ¿e "tak to bêdzie odzwierciedlenie mojego ja" to wiedzia³am, ¿e w tej sukni bêdê ¶lubowaæ Ukochanemu :buja w oblokach:
ewa.krzys - Sro Gru 14, 2011 10:33 am

M4rcysi4 napisa³/a:
Nie by³o ¿adnego: wow, kocham j±, nie by³o te¿ ³ez, ani krzyku rado¶ci
dok³adnie, mia³am tak samo. Aczkolwiek d³ugo siê nie zastanawia³am, Rodzicom, Siostrze i mnie siê podoba³a, wiêc podpisa³am umowê. Choæ, gdyby nie "warunki", w jakich kupowa³am, to byæ mo¿e pochodzi³abym za czym¶ innym jeszcze. W ka¿dym razie - cieszê siê, ¿e mam to za sob± :)
joannaw12 - Czw Lut 06, 2014 9:44 am

Cze¶æ dziewczyny,
to mój pierwszy post, czytam to forum od d³u¿szego czasu i zdecydowa³am siê napisaæ poniewa¿ mam pewien dylemat.

Wypatrzy³am sukienkê w internecie. Wesz³am do salonu, zapyta³am pani± o upatrzony model oraz wskazuj±c na manekin "i mo¿e jeszcze co¶ w tym stylu" a pani odpowiedzia³a, ¿e to w³a¶nie ta sukienka - po prostu by³a w innym kolorze i inaczej wygl±da³a, a mimo to od razu zwróci³a moj± uwagê. Wygl±da³am w niej bardzo dobrze, mamie te¿ siê podoba³o. Mierzy³am pó¼niej suknie jeszcze w 2 salonach i zawsze wraca³am my¶lami do tej pierwszej.

I tu warto wspomnieæ w czym problem - jestem osob± ciut postawniejsz± i wysok± (175cm), noszê rozmiar 40/42. Wiêkszo¶æ sukienek proponowanych w salonach to 38, raz nawet pani "wcisnê³a" mnie w 36. Efekt oczywi¶cie odwrotny - wszystko siê zawija, opina, unosi, nie uk³ada.

W innym salonie, trafi³am na podobn± do tej pierwszej, ale ³adniejsz±, bardziej strojn±. Wszystkim siê w niej bardzo podoba³am, sobie równie¿, ale.. no w³a¶nie czego¶ mi brakuje. Nie uk³ada³a siê na mnie, bo rozmiar by³ za ma³y, podczas gdy pierwsza sukienka by³a prawie idealna rozmiarem. Nie potrafiê sobie wyobraziæ jak sukienka bêdzie wygl±daæ uszyta na mój rozmiar, czy zamaskuje to co trzeba. Tak samo jak nie potrafiê wyobraziæ sobie innej koronki, "tu zrobimy tak a tam tak, to podepniemy tam utniemy", lub koloru - "jest w ecru, ale w bieli bêdzie piêkna, ale nie mamy bia³ej do przymierzenia". Wyobra¼nia na poziomie -1 ;)

My¶lê, ¿e gdybym mia³a mo¿liwo¶æ zamierzyæ j± w swoim rozmiarze to zdecydowa³abym siê na zakup. i to by³aby w³a¶nie TA jedyna. a tak nadal mam w±tpliwo¶ci. Pierwsza podoba³a mi siê mniej, ale lepiej w niej wygl±da³am i siê czu³am - niestety podejrzewam, ¿e to ze wzglêdu na rozmiar.

Czy wy te¿ tak mia³y¶cie? Powinnam zamówiæ t± drug± i mieæ nadziejê, ¿e u³o¿y siê lepiej? A mo¿e powinnam kontynuowaæ poszukiwania i w kolejnym salonie trafiê na T¡ jedyn±?

PS. kroje obu sukienek s± prawie identyczne, jednoczê¶ciowa z gorsetem, w literkê A. newralgiczne miejsce to brzuch, który gorset modeluje, je¶li kiecka nie jest za ma³a i nie zatrzymuje siê na biodrach.

Karola5 - Pi± Lut 07, 2014 8:56 am

joannaw12, ja bym na twoim miejscu przymierzy³a jeszcze raz obie, ale ta co sie nie uk³ada to jako¶ lu¼niej spiê³a a nie siê ¶ciskaæ, ¿eby zobaczyæ jak siê bêdzie wygl±daæ. Ew poszukaæ gdzie¶ na aukcjach czy w innych salonach w wiêkszym rozmiarze.
Juska - Pi± Lut 07, 2014 9:27 am

Ja nazwê swojej spisa³am sobie ze strony salonu Nadia :) Mia³am w notatniku tylko jej nazwê, obok kilku innych, ale kiedy posz³am do salonu i czeka³am na swoj± kolej do bycia obs³u¿on±, wpad³a mi w oko i nie chcia³a wyj¶æ :P Przymierzy³am dwie inne, j± zastawi³am na koniec i wiedzia³am, ¿e wybór dokonany :)
tygrysek7773 - Sob Lut 08, 2014 1:41 pm

Przymierza³am wiele sukien, by³a to dla mnie frajda. Jak zobaczy³am tê moj± na manekinie to bardzo mi siê spodoba³a, a gdy ja za³o¿y³am- po prostu wiedzia³am, ¿e musi byæ moja.Poczu³am co¶ dziwnego w ¶rodku,mo¿ecie wierzyæ lub nie, ³zy mi nap³ynê³y do oczu i powiedzia³am do przyjació³ki ,,To jest moja suknia".Nie czu³am tego przy ¿adnej innej, zawsze co¶ by³o nie tak, nawet je¶li suknie by³y ¶liczne. Wytrwa³o¶æ siê op³aci³a, zawsze bêdê ,,kochaæ" moj± sukniê :smile:
ZuzM - Sob Lut 08, 2014 11:34 pm

Ja mia³am pewne za³o¿enia, gdy szuka³am mojej sukienki. Przede wszystkim chcia³am mieæ za³oniête ramiona i tiulowy dó³, w delikatn± literê A. Absolune NIE mówi³am wszystkim sukienk± z g³adkim do³em. Gdy znlaz³am moj± wymarzon± sukienkê w internecie od razu wiedzialam, ze musi byc moja, niestety okaza³o siê, ¿e wygl±dam w niej nie mniej nie wiecej jak buka. Bylam potwornie rozczarowana, gdy nagle k±tek oka zobaczylam inna sukienkê tej samej marki z identyczn± gór±. Okaza³a siê IDEALNA. I ja i moja bardzo krytycznie nastawiona mama powiedzialysmy TA I ZADNA INNA!
pilszka - Pon Lut 17, 2014 5:03 pm

W moim przypadku okaza³o siê, ¿e ta wymarzona suknia nie jest dla mnie. Chcia³am koronki, ale wygl±da³am w nich jak w³asna babcia :/ Ostatecznie kupi³am taki model o jakim nawet nie pomy¶la³am :)
bambolea - Pon Lut 24, 2014 9:22 pm

Ja mia³am wizjê swojej sukienki, niestety nie by³o mi w takim modelu zbyt dobrze, przymierzy³am tyle sukien, ¿e ju¿ naprawdê odesz³a mi ochota na to wszystko. A¿ w koñcu znalaz³am w internecie jedn±, wiedzia³am, ¿e jest szansa, ¿e bêdzie mi w niej dobrze i tak akurat siê z³o¿y³o, ¿e by³a dostêpna w £odzi. Iiii tak kupi³am :)
Catylyn89 - Czw Lut 27, 2014 9:39 am

Od razu wiedzia³am, ¿e bêdê mieæ princesskê. Szuka³am sukien tego kroju, mia³am ju¿ kilka upatrzonych, no i jedna wizyta w Karinie i mam swoj± kochan± sukniê :) Musia³am jeszcze porównaæ do tych upatrzonych w Najnie, no i wygra³a :)
ithanielle - Czw Lut 27, 2014 10:18 am

Jeszcze rok temu by³am pewna, ¿e na swój ¶lub wybiorê sukniê w stylu greckim :)

Kiedy jednak stanê³am przed konieczno¶ci± dokonania wyboru - stwierdzi³am, ¿e sukniê w stylu greckim mogê za³o¿yæ na ka¿de inne przyjêcie, natomiast "ksiê¿niczkê" tylko raz.
Poniewa¿ od zawsze wiedzia³am, ¿e poszukiwania zacznê od salonu, który znajduje siê najbli¿ej mojego miejsca zamieszkania, wybra³am siê tam i przymierzy³am kilka sukni (nie znoszê mierzenia, dlatego ten etap chcia³am mieæ za sob±).
Wybra³am tê najwygodniejsz± :)

tygrysek7773 - Czw Lut 27, 2014 1:56 pm

Cytat:
Kiedy jednak stanê³am przed konieczno¶ci± dokonania wyboru - stwierdzi³am, ¿e sukniê w stylu greckim mogê za³o¿yæ na ka¿de inne przyjêcie, natomiast "ksiê¿niczkê" tylko raz.

Jakbym siebie s³ysza³a :P

KaMika - Czw Lut 27, 2014 3:30 pm

Wiedzia³am !! Przymierzy³am sukni bardzo du¿o. Gdy za³o¿y³am moj± nie chcia³am jej zdj±æ ;D Mama chcia³a jeszcze zobaczyæ w dwóch salonach i pojecha³y¶my. Ale na koniec i tak do niej wróci³am ;) Najwa¿niejsze to czuæ siê w sukni piêknie , wyj±tkowo ;) I tak ja siê w³a¶nie czu³am ;)
Paolina - Nie Mar 16, 2014 2:18 pm

Wiedzia³am od razu ;) Pierwsza suknia, któr± przymierzy³am okaza³a siê byæ T ¡ sukni±. Po niej przymierzy³am jeszcze dwie, ale w tej pierwszej siê po prostu zakocha³am od razu ;) Wygl±da³am bosko. Moja mama, która mi towarzyszy³a te¿ tak stwierdzi³a, chocia¿ by³a w szoku, ¿e tak szybko nam posz³o ;)
Agawik - Wto Kwi 15, 2014 9:01 pm

Co do kroju tak, je¶li chodzi o konkretny fason mia³am upatrzon± inn±, ale nie by³o jej akurat w sklepie. Ta któr± przymierzy³am na miejscu spodoba³a mi siê od razu, ale ba³am siê, ze bede ¿alowaæ jak nie przymierzê tej upatrzonej w internecie.Jednak po przymiarce obu zosta³am przy numerze jeden.
karoosia - Sro Kwi 16, 2014 10:48 am

Ja upatrzy³am sobie sukniê na twojasuknia.pl tylko, ¿e w ¿adnym salonie takiej sukni nie ma wiêc generalnie by³a to strata czasu :evil:
Przymierzy³am 4, z czego w³a¶ciwie w 3 wygl±da³am dobrze i ju¿ mia³am problem z wyborem, natomiast w 1 wygl±da³am fatalnie, a by³a to sukienka zblizona do mojego typu.

Za namow± siostry zdecydowa³am siê na typow±, b³yszcz±c± i s³odk± "ksiê¿niczkê", gdy¿ tak jak dziewczyny powy¿ej uzna³am, ¿e nigdy wiêcej takiej sukni nie bêdê mia³a okazji za³o¿yæ.

Po ¶lubie i kilku chwilach na weselu zamierzam jednak przebraæ siê w inna sukienkê, gdy¿ jest bardziej wygodna i pasuj±ca do mojego charakteru

herbatnik - Wto Sie 12, 2014 1:38 pm

ja mia³am pewn± wizjê, jak powinna wygl±daæ moja suknia. po przejrzeniu mnóstwa stron internetowych stwierdzi³am, ¿e mo¿e 1% odpowiada moim oczekiwaniom i poszukiwania bêd± d³ugie i trudne. na pierwsz± przymiarkê wybra³am siê tu¿ po zarêczynach i przymierzy³am 3 suknie, z czego najbardziej podoba³a mi siê pierwsza, ale nie by³o to takie "wow". i nagle, pewnego dnia, zupe³nie przypadkiem, znalaz³am na dawnej tablicy.pl sukniê o kroju takim, jaki sobie wymarzy³am. mia³am obawy, czy bêdzie pasowaæ, bo wymiary ciut siê ró¿ni³y. na przymiarkê wybra³am siê z nieco sceptycznym nastawieniem, a tu niespodzianka. suknia le¿y na mnie super i jest wygodna i piêkna, a do tego du¿o tañsza ni¿ nowa z salonu. wybór dokonany, to "ta jedyna" :D
Lasiaa - Pon Sie 25, 2014 9:56 pm

Ja te¿ wiedzia³am.. znalaz³am j± w internecie i bardzo czêsto do niej wraca³am, jednak kiedy za³o¿y³am j± na siebie w salonie to a¿ nogi siê pode mn± ugiê³y.. :) Pod moj± mam± chyba te¿ :) Potem by³y¶my umówione jeszcze w innym salonie i skorzysta³am, bo wiadomo - to niemo¿liwe, ¿eby na tej konkretniej przymiarce ta pierwsza to by³a ta jedyna i tam przymierzy³am chyba z 10 ;) (choc mia³am za sob± przymiarki w £odzi, ale tam by³am baaaardzo zawiedziona.. ) ale jednak okaza³o sie, ¿e szybko wróci³y¶my do pierwszego salonu i jednak to by³a TA.... Ub³aga³am Pani± z salonu, ¿ebym mog³a chwilê w niej zostac, nie chcia³am siê rozbierac! nawet teraz jak o tym piszê, aaaach :D Nie mogê siê doczekac!
karolina84 - Czw Sie 28, 2014 10:36 am

U mnie mo¿na powiedzieæ,¿e te¿ od razu,bo by³a to druga,któr± przymierzy³am,ale pierwsza która mi siê spodoba³a :) Pó¼niej przymierzy³am jeszcze kilkana¶cie innych w ró¿nych salonach,ale ¿adna z ni± nie wygra³a :)
zanetak - Nie Wrz 28, 2014 9:01 pm
Temat postu: suknia
A ja mam pytanie, czy po przymiarce w salonie mo¿na dostaæ próbkê materia³u z odcieniem sukni, która wpad³a nam w oko. Gdzie¶ czyta³am, ¿e daj±. Czy która¶ z Was siê z tym spotka³a? Pytam, bo ja bêdê szy³a u krawcowej, ale jak wyt³umaczyæ jej kolor jaki ma kupiæ materia³. najlepiej by³oby daæ tak± próbkê:)
tygrysek7773 - Nie Wrz 28, 2014 9:07 pm

Ja dosta³am dopiero po kupnie...Nie wiem czy gdzie¶ daj± po samej przymiarce. Chyba niechêtnie, tak jak ze zdjêciem.
ewa.krzys - Nie Wrz 28, 2014 9:08 pm

zanetak, próbkê materia³u rzeczywi¶cie siê otrzymuje, ale po zadatkowaniu sukni i spisaniu umowy kupna. Bez tego na pewno nie dostaniesz.
M4rcysi4 - Pon Wrz 29, 2014 7:33 pm

ewa.krzys napisa³/a:
Bez tego na pewno nie dostaniesz.

Ooo.. jak tam bym tak kategorycznie do tego nie podchodzi³a :wink:
Trzeba zapytaæ i ³adnie poprosiæ, czy siê zgodz± to ju¿ w ich gestii. Mój kawa³ek by³ ca³kiem spory wiêc jakby go troszkê okroiæ to nawet bym nie zauwa¿y³a ;)

Terry - Pon Wrz 29, 2014 10:59 pm

A mo¿e napisz któr± chcesz sukniê i w jakim odcieniu (osobny w±tek). Mo¿liwe, ¿e która¶ z nas ma nadal swój skrawek, przy umowie.
tiooti - Nie Lis 09, 2014 10:01 pm

ewa.krzys napisa³/a:
zanetak, próbkê materia³u rzeczywi¶cie siê otrzymuje, ale po zadatkowaniu sukni i spisaniu umowy kupna. Bez tego na pewno nie dostaniesz.


Zgadza siê - skrawek dosta³am po podpisaniu umowy.



Odpowiadaj±c na pytanie z tematu:
TAK!
Obejrza³am i przymierzy³am wcze¶niej kilka sukien, ale w ¿adnej nie by³o tego czego¶.
"Moj±" zobaczy³am na wystawie wchodz±c do salonu, co¶ mnie wtedy zaku³o, przymierzy³am i.. przepad³am. :D Wiedzia³am, ¿e to TA! :D

Ya¶mina - Nie Gru 21, 2014 11:19 am

Ja zawsze marzy³am o rybce, ale po przymiarkach okaza³o siê ¿e nie s± na moj± figurê.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group