Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Ślub konkordatowy - Kościół Chrystusa Odkupiciela w Łodzi przy ul.Żubardzkiej

kolebolek - Pon Cze 24, 2013 2:38 pm
Temat postu: Kościół Chrystusa Odkupiciela w Łodzi przy ul.Żubardzkiej
Czy któraś z Was miała w tej parafii ślub, którego księdza polecacie?proszę też o ogólne opinie:)

[ Dodano: Pon Cze 24, 2013 2:42 pm ]
zdjęcia nowego kościoła też mile widziane, a może Któraś z Was będzie tam miała lub już miała ślub:) wszystkie info mile widziane:))))

Juska - Pon Cze 24, 2013 4:51 pm

Ja będę miała tam ślub 14.06.2014 :) Jeśli data ta sama, to może się dogadamy co do dekoracji :P
Co do księży to nie interesowałam się, bo będziemy mieli swoich, ale wiem, że fajny jest ks. Paweł oraz najmłodszy chyba Grzegorz :)

kolebolek - Pon Cze 24, 2013 5:16 pm

No my mamy ślub dopiero 23.08.2014 i jeszcze nie zdecydowaliśmy się czy wybierzemy moja parafię czy mojego M., czyli Parafie na żubardzkiej:) czyli rozumiem, cała dekoracja kościoła jest w gestii Młodych? trochę pustawy ten kościół póki co, nie wiesz na ile mają zamiar go wykończyć w najbliższym czasie?
Juska - Pon Cze 24, 2013 5:18 pm

No on dopiero "działa" od końcówki kwietnia - mają czas na ogarnięcie :D Mnie zależało na jasnym kościele i szczęśliwie ten taki właśnie jest :)
kolebolek - Pon Cze 24, 2013 5:54 pm

No wiem:) my chyba i tak zrobimy losowanie, bo nie wiemy który wybrać, ten jest ładny, ale mój taki bardziej przytulny i swój, choć bardziej ciemny i mniej przestronny niż ten...mam mętlik;)
Juska - Czw Sty 02, 2014 2:38 pm

kolebolek, powiem Ci, że kościół na Żubardzkiej przeszedł moje oczekiwania, jest jasny, elegancki, bo nie jest tam naćkane obrazków, figurek, dywaników. Jeździmy tam od czasu do czasu na msze i tylko cieszę się, że jednak będziemy mieć swoich księży. Proboszcz kompletnie mi nie "leży", chyba że wybierze się któregoś z pozostałych.
Powinnyśmy się tylko cieszyć, że nie bierzemy ślubów zimą, ponieważ obecny proboszcz zrezygnował przy wykańczaniu wnętrza z wszelkich opcji ogrzewania. Podobno została zalana nawet instalacja ogrzewania podłogowego. Byliśmy na mszy w połowie grudnia (nie było przecież tak zimno), a ja myślałam że zamarznę...

kolebolek - Czw Sty 02, 2014 5:56 pm

My już od wakacji regularnie chodzimy na msze do tej parafii i jesteśmy zachwyceni, może nie jestem zbyt obiektywna, bo swoją parafię to mam delikatnie mówiąc mizerną i każda chyba jest lepsza, mi osobiście proboszcz przypadł do gustu:) mi nigdy tam aż taki chłód nie doskwierał, a powiem Ci że kościół w wersji świątecznej podoba mi się jeszcze bardziej:))) my już mamy wszystko z księdzem dogadane, szczegóły priv:)
Juska - Czw Sty 02, 2014 7:28 pm

kolebolek, to super i bardzo się cieszę, że chociaż jedna PM będzie ślubować tam gdzie ja :P
kolebolek - Czw Sty 02, 2014 8:06 pm

Sądzę,że na Nas dwóch to się nie skończy;) zastanawiam się nad dekoracją, może Twój ślub mnie jakoś zainspiruje;)
Juska - Pią Sty 03, 2014 7:31 pm

kolebolek, nasza dekoracja będzie raczej skromna :) Zastanawiam się tylko nad świeczkami - czy proboszcz nam pozwoli :P
kolebolek - Pią Sty 03, 2014 10:11 pm

no my też nie chcemy szaleć, ale jakieś kwiaty przy ołtarzu i myślę o tiulu wzdłuż ławek, generalnie to chcieliśmy sami to ogarnąć:) chyba, że znajdziemy jakąś przyzwoitą osobę, która za nieduże pieniądze ułoży Nam kwiaty.
Juska - Sob Sty 04, 2014 9:27 am

My będziemy mieć robione kwiaty (wszystkie) przez p. Ulę z Galerii Kwiatów :) Ufam jej bezgranicznie w tej kwestii i wiem, że wysłucha też naszych oczekiwań :) Niestety nie jestem Ci w stanie powiedzieć na razie, jak to będzie wyglądać finansowo. Wybieram się do niej dopiero w okolicach lutego :) Ale termin mam u niej zaklepany już od maja zeszłego roku :P
Mam kilka pomysłów, głównie związanych z naszymi kolorami przewodnimi :)




no i strasznie mnie nęcą te świeczki:


Myślę też, że część elementów takiej dekoracji można wypożyczyć, a nie kupować :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group