Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Kwiaty i dekoracje - Floral Deco

Catylyn89 - Pon Lis 04, 2013 12:05 pm
Temat postu: Floral Deco
Od właścicielki obiektu, w którym będę mieć wesele dostałam ulotkę tej firmy i z zainteresowaniem zaczęłam szukać ich prac... Są niesamowite, aczkolwiek chciałabym się zapytać, czy któraś z forumek korzystała z ich usług? Proszę o opinie...:)

PS. Jeśli temat o tej firmie był, zamknąć :)

Dorotka_ - Pon Lis 04, 2013 12:09 pm

chętnie też bym się czegoś dowiedziała, Catylyn89, oni mają jakąś stronę?
Catylyn89 - Pon Lis 04, 2013 12:09 pm

Dorotka_, Ojć, przepraszam... floraldeco.pl :)
kesuni - Wto Lis 05, 2013 2:51 pm

Nigdy wcześniej nie słyszałam o tej firmie, ale niektóre bukiety zaprezentowane na ich stronie wyglądają naprawdę bosko, ciekawe jak to wypada cenowo :-)
Catylyn89 - Wto Lut 25, 2014 9:15 pm

W tą niedzielę będą mieć wystawę w hotelu Andels :) Można zobaczyć jakie cuda robią :)
kesuni - Sro Lut 26, 2014 3:33 pm

Catylyn89, no proszę! A o której godzinie ta wystawa, cały dzień? Bo ja już jestem umówiona z panią Kasią na bukiet i kwiaty we włosy, ale może jakbym się przeszła zobaczyć prace Floral Deco na żywo, to bym coś jeszcze jej zleciła :D
Catylyn89 - Sro Lut 26, 2014 8:19 pm

kesuni, o 11 :) My będziemy tak koło 12 podpisać umowę :)
kesuni - Sob Lip 19, 2014 3:58 pm

Pragnę pochwalić Floral Deco i kochaną Panią Kasię, która przygotowała dla mnie piękny, pachnący i trwały bukiet, w pełni zgodny z moimi oczekiwaniami :-) Bukiet był na tyle efektowny, że prawie wszystkie Panie na moim ślubie go wychwaliły :smile:
Druga sprawa to bezproblemowy kontakt z Panią Kasią. Możecie liczyć na pełną elastyczność (oczywiście pod warunkiem występowania w danym okresie określonego gatunku kwiatów). Gorąco polecam i ogromnie się cieszę, że to właśnie z usług Floral Deco skorzystałam przy organizacji ślubu :-)
Zdjęcia nawet w połowie nie oddają uroku bukietu :-)


Catylyn89 - Czw Sie 28, 2014 8:42 pm

Mogę gorąco polecić Panią Kasię i całe Floral Deco, za przepiękną aranżację sali weselnej, wykonanie bukietu, butonierek oraz bransoletki dla świadkowej. Kwiaty przepiękne, świeże, cudownie dobrane i w takich kolorach jakich sobie zamarzyliśmy. Floral Deco to był bardzo dobry wybór :)






kasiulka664 - Wto Wrz 16, 2014 5:40 pm

Polecam serdecznie! Wszystko było piękne. wiązanka, dekoracja auta, butonierki, kwiaty dla babć, kościół...pełen profesjonalizm!
Łodzianka81 - Pon Sty 12, 2015 8:28 pm

Ja również serdecznie polecam: bukiet, dekoracja sali, bukiety dla rodziców, wianuszek dla druhenki, butonierki, dekoracje z płonącymi świecami - wszystko było przepiękne :) Profesjonalizm i talent - lepiej być nie może :)

Na dodatek Pani Kasia jest przesympatyczną osobą, co w szaleństwie przygotowań też było dla nas istotne.
Pozdrawiam serdecznie
Anna (już) M.

Muszkowa - Wto Sty 13, 2015 1:24 pm

Dziewczyny, jak wygląda u nich kwestia cenowa? Mogę prosić o wiadomość na pw? :wink:
guziczek - Pon Lut 16, 2015 8:34 pm

Podpinam się pod pytanie, jak wygląda kwestia ceny?
Muszkowa - Wto Lut 17, 2015 7:12 am

guziczek, to może ja się wypowiem, bo jestem po wstępnych rozmowach z panią Kasią...cena jest przystępna. Nie jest wygórowana, chociaż wiadomo, że nikt "półdarmo" nikomu nic nie zaproponuje. Nie porównywałam ceny z nikim w Łodzi (pisała do pani z Sieradza i cena wyszła bardzo podobna), więc wydaje mi się, że jest ok. Pani Kasia rzeczywiście jest sympatyczna i trafnie ocenia to, czego oczekujemy. Zaproponowała też kilka fajnych rzeczy od siebie i jeszcze podeśle mi parę swoich propozycji, żebym mogła zdecydować, co najbardziej mi się podoba. Polecam :wink:
AgaMi28 - Wto Lut 17, 2015 7:39 am

Kseuni przepiękny miałas bukiet! :)też chciałabym bardzo podobny z piwoni na swój ślub w czerwcu :)
Catylyn89 - Wto Lut 17, 2015 11:45 am

guziczek, Za całość (9 kompozycji kwiatowych na długich wazonach + świece, aranżacja stołu PM, 2 butonierki, bransoletkę dla świadkowej i mój bukiet) zapłaciliśmy 1900 zł, moim zdaniem to nie jest aż tak dużo, a dodatkowo dostałam do swojego bukietu 3 piwonie, o których nie było mowy w umowie ze względu na ich dostępność w sierpniu :P
AgaMi28 - Sro Mar 18, 2015 9:52 pm

witam :)
ja też jestem po wstępnych rozmowach i kosztorysie naszego wesele w czerwcu, do tej pory poza panią Kasią widziałam się z 1 florystką i nie ma porównania. Pani Kasia naprawdę ma "6 zmysł" jeśli chodzi o pomysły :)

po wstępnych negocjacjach mogę polecić :)

[ Dodano: Sro Mar 18, 2015 9:52 pm ]
;)

alekul89 - Pon Mar 23, 2015 7:06 pm

Dołączam do wątku. Dzisiaj podjęliśmy decyzję, że dekoracją kwiatową naszego wesela zajmie się pani Kasia :)
Catylyn89 - Pią Kwi 03, 2015 3:22 pm

Dodam jeszcze raz parę zdjęć naszej dekoracji :)









I mój bukiet :)


Numerację stołów i inicjały zrobiliśmy sami :)

AgaMi28 - Pon Kwi 06, 2015 10:15 pm

Piękna dekoracja :) !! !
Sycylijka - Sro Kwi 08, 2015 7:14 am

Catylyn89, jak przyczepiliście te literki na ścianie ? :)
Catylyn89 - Sro Kwi 08, 2015 10:09 am

Sycylijka, litery mieliśmy wycięte w styrodurze i pomalowane na kolor lila, początkowo je powiesiliśmy, ale nie chciały się prosto trzymać. Nasz fotograf podpowiedział, żeby je przykleić na taśmę dwustronną i tak mój mąż zrobił :)
Sycylijka - Sro Kwi 08, 2015 11:21 am

Dzięki Catylyn89 :)
Też planujemy zamówić takie literki, ale wątpię żeby właściciele sali zgodzili się na przyklejanie czegokolwiek na ścianę ;) chyba zdecydujemy się na stojące :)

Catylyn89 - Sro Kwi 08, 2015 11:45 am

Sycylijka, wystarczy zapytać :) nam bez problemu pozwolili, bo mieliśmy ścianę mobilną (używane w salach konferencyjnych), której oderwanie tynku z farbą nie tyczyło :)
Terry - Sro Kwi 08, 2015 3:02 pm

Nam tesa nie zostawiła śladu na ścianie. Była zrywana po jednym dniu.
alekul89 - Sro Kwi 08, 2015 9:00 pm

Sycylijka u nas też będą stojące literki A&D.
AgaMi28 - Sro Kwi 08, 2015 9:51 pm

:D aleku89 u nas również te same inicjały :) zastanawiam się, czy stojących literek nie kupić na allegro... :)
Catylyn89 - Sro Kwi 08, 2015 11:04 pm

Jest jeszcze inny patent. Mianowicie wyświetlacz Gobo. Bajeczne czcionki na ścianie :)



Muszkowa - Czw Kwi 09, 2015 7:25 am

My też będziemy mieć inicjały stojące na stole i myślę, że to wystarczy. Do tego jakaś fajna kompozycja kwiatowa i już :wink: tylko zastanawiam się, jak udekorować przestrzeń za nami :D
alekul89 - Czw Kwi 09, 2015 8:18 am

AgaMi28 ja kupowałam przez allegro, mogę polecić sprzedawcę.
Sycylijka - Czw Kwi 09, 2015 9:32 am

alekul89, podeślesz linka do sprzedawcy? :)
alekul89 - Czw Kwi 09, 2015 9:34 am

Sprzedawca nazywał się acarchitektura.
Sycylijka - Czw Kwi 09, 2015 4:52 pm

alekul89 w takim razie patrzyłam na te same literki :D dzięki ;*
alekul89 - Czw Kwi 09, 2015 5:25 pm

Są bardzo ładnie wykonane. Mam A i D 15 cm., & 10 cm wysokości.
Sycylijka - Czw Kwi 09, 2015 9:20 pm

alekul89, ja jeszcze nie myślałam nad wymiarami :) ale będę miała podane przez Ciebie wymiary na uwadze, żebym nie zamówiła czasem jakichś małych literek :lol:
alekul89 - Czw Sie 27, 2015 1:32 pm

Chciałabym bardzo pochwalić Panią Kasię i Floral Deco za zrobienie mi zachwycającego bukietu, ślicznych delikatnych butonierek, bransoletki, dekoracji na samochód i przepięknych bukietów na Dworze Artusa. Wszystkie dekoracje były zgodne z moimi oczekiwaniami. Jestem ogromnie zadowolona z wyboru florystki :) Bezproblemowy kontakt i pomysłowość. Kilka zdjęć na potwierdzenie moich zachwytów ;)


Mój bukiet




Dekoracja stołu Pary Młodej


Dekoracja stołów gości



Samochód

joanna gie - Czw Wrz 10, 2015 12:58 pm

Bardzo gorąco polecam Floral Deco i Panią Kasię :) . Pani Kasia na każdym spotkaniu udowadnia, że doskonale czuje klimat i wizję klientki, a przy okazji sama wychodzi ze świetnymi propozycjami. Jestem zachwycona tym co stworzyło Floral Deco na mój ślub i wesele - dekoracja sali była delikatna i subtelna, a przy tym bardzo efektowna, podkreślając walory miejsca. Bukiet był dokładnie taki jak sobie go wyobrażałam :) . Polecam też pomysł z bransoletkami dla świadokowych.

Jeśli szukacie kogoś to nakieruje Was na właściwą drogę z kwiatami i dekoracją lub pomoże istniejącą już wizję poukładać i pięknie spiąć w całość to Floral Deco jest najlepszym wyborem :) !

Sycylijka - Czw Wrz 10, 2015 1:54 pm

A mnie Pani Kasia olała i nie raczy odpisać od 2 miesięcy... teraz nie wiem czy mam szukać nowej florystkli, czy co. Takie zlewanie strasznie mnie wku***a
alekul89 - Czw Wrz 10, 2015 2:05 pm

A jak się z nią kontaktowałaś? Mailowo, telefonicznie, byłaś na spotkaniu? Zadzwoń do niej i dowiedz się co i jak.
Catylyn89 - Czw Wrz 10, 2015 2:09 pm

Sycylijka, skontaktuj się z Panią Kasią telefonicznie :) Nie martw się na zapas ;)
Muszkowa - Pią Wrz 11, 2015 9:36 am

Sycylijka napisał/a:
A mnie Pani Kasia olała i nie raczy odpisać od 2 miesięcy... teraz nie wiem czy mam szukać nowej florystkli, czy co. Takie zlewanie strasznie mnie wku***a


Miałam dokładnie tak samo...mam wrażenie, że panny młode z rocznika 2016 nie są na razie atrakcyjne dla Pani Kasi. A przyszłe klientki traktuje właśnie tak - nie odpowiada na maile i tylko zbywa. Ja nie akceptuję takiego zachowania do klienta, więc dałam sobie spokój i znalazłam inną florystkę, która robi niesamowite rzeczy i do tego w fajnej cenie. Takim zachowaniem traci się klientów i niestety mimo dobrego pierwszego wrażenia ze spotkania nie mam zamiaru współpracować z tą osobą i na pewno nie polecę jej nikomu znajomemu :kwasny:

Dorotka_ - Pią Wrz 11, 2015 12:48 pm

Dziewczęta, ja co prawda nie współpracowałam z Panią Kasią, ale tak troszkę stanę w jej obronie ( miałam florystkę z Sieradza). Ale nie przesadzacie trochę. Kwiaty? Serio, na rok 2016 :wink: Rozumiem perfekcjonizm, ale bez przesady :)

Ja nad kwiatami zaczęłam myśleć na rok przed, przyjechałam, wpłaciłam zaliczkę. Miesiąc przed ugadałyśmy co bym chciała, żeby mogła sprowadzić kwiaty, tydzień przed spotkanie - żeby dopracować szczegóły, opłacenie całości i koniec :smile: W dniu ślubu, przyjechała, oddała kwiatki, kościół ubrała, sala była bajeczna.

Chyba, że w ogóle nie było czasu na spotkanie to coś innego ;)

alekul89 - Pią Wrz 11, 2015 1:01 pm

Ja podobnie jak Dorotka_ myślę, ze dziewczyny z 2016-macie jeszcze sporo czasu na zamówienie kwiatów. Ja spotkałam się z dwoma firmami w marcu czyli mniej więcej 4 miesiące przed ślubem. Pod koniec marca podpisałam umowę z panią Kasią. A dekorację w kościele zamówiłam 2-3 tygodnie przed ślubem.
Catylyn89 - Pią Wrz 11, 2015 5:52 pm

Muszkowa napisał/a:


Miałam dokładnie tak samo...mam wrażenie, że panny młode z rocznika 2016 nie są na razie atrakcyjne dla Pani Kasi.


Jezu, dziewczyny, "nie są atrakcyjne" bo mamy rok 2015. Sezon się jeszcze nie skończył, a do 2016 roku jest jeszcze kupa czasu! :) Ja swoje kwiaty z Panią Kasią omawiałam 4 miesiące przed ślubem! Zaś po miesiącu podpisałam z nią umowę :lol:
Wiem, że Wy chcecie już, teraz, natychmiast, ale nawet Pani Kasia Wam powie, że do tego czasu zmienią się Wam upodobania ze sto razy :) A tu jeszcze zmienią się ceny i inne czynniki będą miały wpływ na dostępność kwiatów. RELAX :)
Sama bym się skupiła na tym co jest teraz, na klientach, których mam w tym sezonie, zamiast myśleć o przyszłym roku. Równie dobrze, kwiaty można omówić w styczniu, lutym, (skoro ślub jest w kwietniu) prawda?
Więc zdanie o nie poleceniu innym osoby, która zajmuje się dopracowaniem szczegółów na kilka miesięcy przed ślubem (co w każdej firmie florystycznej jest standardem) jest GRUUUBO przesadzone :]

Sycylijka - Sob Wrz 12, 2015 1:34 pm

Dorotka_ napisał/a:
Ja nad kwiatami zaczęłam myśleć na rok przed ...

u mnie został mniej niż rok jakby nie patrzeć.. ;)

Dorotka_ - Sob Wrz 12, 2015 1:38 pm

Sycylijka, ale wiesz, zamówienie finalne złożyłam tydzień przed. Takie obgadanie co bym chciała było miesiąc przed :)
Catylyn89 - Sob Wrz 12, 2015 3:07 pm

Sycylijka, zapewne Pani Kasia skontaktuje się z Tobą parę miesięcy przed ślubem... Nie ma co panikować ;)
Muszkowa - Nie Wrz 13, 2015 9:37 pm

Catylyn89, ja nie mówię o szczegółach. Z całym szacunkiem, ale sami płacimy za wesele i chcę mieć budżet zaplanowany wcześniej, nie mogę sobie pozwolić na decyzję w ciemno, bez poznania chociaż orientacyjnej ceny. Chcę mieć wybór, a nie będę miesiąc przed ślubem latać i szukać dekoratorki, bo pół roku to za wcześnie, sorry ale mam inne zobowiązania. Według mnie nieważne ile wcześniej ktoś się zgłasza, należy mu się chociaż odrobina szacunku w postaci odpowiedzenia na maila, nie uważacie? Nie mówiąc, że "parę miesięcy przed ślubem" jest właśnie teraz...a wystarczy napisać, że nie jest się w stanie określić budżetu (nawet z dużą "górką") i że odezwie się do klienta 2-3 miesiące przed ślubem. Po za tym, jeśli się jest w tym biznesie, jest się w stanie nawet rok wcześniej orientacyjnie ustalić budżet, nawet doliczając asekuracyjnie kilka procent więcej.
Już nie mówcie, że każdej pannie młodej kilkanaście razy zmienia się koncepcja. Nie zawsze tak jest.

Dorotka_, mówisz, że rok wcześniej wpłaciłaś zaliczkę, fajnie, bo ja nie zdecydowałabym się wpłacić zaliczki na coś, co nie wiem ile będzie kosztowało, nawet w przybliżeniu...

Dorotka_ - Nie Wrz 13, 2015 9:51 pm

Muszkowa, nie ma się po prostu co spinać, ja wpłaciłam zaliczkę, bo florystkę miałam z polecenia i wiedziałam w jakich przedziałach sobie liczy. A detale finansowe ustaliłam na miesiąc przed - powiedziałam do florystki, że chce się zamknąć w 1500 zł i tyle też zapłaciłam.
Nie wiem po co ta ironia, też wesele opłacaliśmy w większości sami.

Jak chcesz spotkania i wyceny, to dzwoń a nie się wściekaj na forum ślubnym, bo ja, Catylyn czy inna Forumka tego kontaktu Ci nie załatwi, to Twój ślub, więc działaj. Powodzenia - i jak najmniej stresu Ci życzę, niech taka pierdoła jak kwiaty nie psuje Ci krwi.

Catylyn89 - Pon Wrz 14, 2015 10:15 am

Muszkowa napisał/a:

Dorotka_, mówisz, że rok wcześniej wpłaciłaś zaliczkę, fajnie, bo ja nie zdecydowałabym się wpłacić zaliczki na coś, co nie wiem ile będzie kosztowało, nawet w przybliżeniu...


W Floral Deco płacisz zaliczkę przy podpisaniu umowy. My do podpisania umowy mieliśmy wszystko już obgadane i było wiadomo ile zapłacimy. Wycenę podawałam wyżej.

Nie wiem jak się umawiałaś z Panią Kasią, ale widzę, że tylko drogą mailową... Otóż, powiem Ci, że lepiej jest dzwonić i umawiać się na spotkanie (na które Pani Kasia przyjdzie na 100%), niż czekać na to, aż zaloguje się na pocztę. I tak jest ze wszystkimi wykonawcami. Ale nie... Lepiej wylewać wiaro pomyj na forum publicznym, niż zadbać o pewne rzeczy.

alekul89 - Pon Wrz 14, 2015 10:30 am

Catylyn89 napisał/a:
W Floral Deco płacisz zaliczkę przy podpisaniu umowy. My do podpisania umowy mieliśmy wszystko już obgadane i było wiadomo ile zapłacimy. Wycenę podawałam wyżej.

U nas było tak samo. Umowę podpisałam droga elektroniczną i wpłaciłam zaliczkę przelewem. Jakiś czas po spotkaniu z Panią Kasią dostałam projekt, w którym było dokładnie opisane z jakich kwiatów, ile sztuk bukietów, ile butonierek itp. oraz koszt za poszczególne elementy dekoracji. Dopiero po zapoznaniu się z projektem i wyceną zdecydowałam się podpisać umowę i wpłacić zaliczkę. Chociaż już po spotkaniu wiedziałam, że Pani Kasia doskonale rozumie moją wizję i zrobi takie dekorację jakie chciałam.

Muszkowa - Pon Wrz 14, 2015 7:44 pm

Dziewczyny, ja nikogo nie obrzucam błotem, piszę jak było (dla dziewczyn, które dopiero będą szukać przyda się informacja, że Floral Deco jest firmą, dla osób, które mogą poczekać do miesiąca przed ślubem ze znalezieniem dekoratorki, a nie dla planujących wszystko wcześniej). Spotkałam się z Panią Kasią i nigdy nie ujmowałam jej umiejętności, nie podoba mi się tylko sposób, w jaki traktuje klientki, na których nie da się zarobić w obecnym sezonie.
Pomimo spotkania i wielu wiadomości przypominających jej o mojej osobie nie otrzymałam żadnych bliższych informacji, co dyskwalifikuje tego podwykonawcę w moich oczach, bo jestem osobą, która musi mieć zaplanowane wszystko wcześniej. Dlatego nie czekałam z założonymi rękami i znalazłam kogoś, dla kogo nie jest problemem ślub w kolejnym sezonie. Tyle w tym temacie.
Trochę dystansu do osób, a którymi współpracowałyście :wink: . To, że Wy byłyście zadowolone nie znaczy, że każda z nas ma być zadowolona, to jest forum, a nie Wasz ogródek, w którym nie wolno złego słowa powiedzieć, na niektóre firmy czy osoby. Trochę więcej luzu (jak widać) nie jest tylko potrzebne przyszłym pannom młodym... :wink:

AgaMi28 - Pon Wrz 14, 2015 8:54 pm

też miałam podpisać umowę z Panią Kasia z Floral Deco, ale odstraszyła mnie niestety cena za usługę, co niestety znacznie przekroczyło nas budżet. na spotkaniu było mówione, że powinniśmy się zamknąć w sugerowanej kwocie, wyszło nieco więcej. wzięłam kogoś innego, kwiaciarkę o której nie ma nic na forum ślubnym, ale nie żałuje. byłam zadowolona:) Natomiast uważam, że Pani Kasia robi naprawdę piękne dekoracje :) chodź zależy, kto jakim budżetem dysponuje na ten cel :)
Catylyn89 - Wto Wrz 15, 2015 9:21 am

Muszkowa napisał/a:
(dla dziewczyn, które dopiero będą szukać przyda się informacja, że Floral Deco jest firmą, dla osób, które mogą poczekać do miesiąca przed ślubem ze znalezieniem dekoratorki, a nie dla planujących wszystko wcześniej).


No i już wprowadzasz dziewczyny w błąd, otóż FD nie jest taką firmą i przeczytaj jeszcze raz co wcześniej pisałyśmy :wink:

Nie bronię Pani Kasi, bo potrafię też wytknąć pewne błędy w jej pracy (np. widoczne talerzyki pod bukiety na stołach). Jest wiele osób, które nie miało problemu z kontaktem do niej, bo... dzwoniło, wręcz dobijało się do niej telefonami i ten kontakt był. Dlatego radzimy, aby dzwonić. Wtedy uniknie się takiej sytuacji, w jakiej Ty się znalazłaś. I to się tyczy wszystkich wykonawców.

[ Dodano: Wto Wrz 15, 2015 9:28 am ]
Muszkowa napisał/a:

Trochę dystansu do osób, a którymi współpracowałyście :wink: . To, że Wy byłyście zadowolone nie znaczy, że każda z nas ma być zadowolona, to jest forum, a nie Wasz ogródek, w którym nie wolno złego słowa powiedzieć, na niektóre firmy czy osoby. Trochę więcej luzu (jak widać) nie jest tylko potrzebne przyszłym pannom młodym... :wink:


Bardzo mądre słowa... Dobrze, żeby też inne osoby z forum, przeczytały i wzięły sobie do serca ten akapit :wink:

kfr89 - Czw Sie 03, 2017 11:56 am

Polecam firmę Floral Deco z Łodzi :-) dzięki pani Kasi moja dekoracja kościoła i sali była lepsza niż sobie wymarzyłam! :-) wszystko zostało starannie spisane w umowie, firma wywiązała się z ustaleń w 100%. Mam wrażenie, że dla pani Kasi nie ma rzeczy niemożliwych. Co do cen, nie są wygórowane, raczej standardowe, oczywiście jest możliwość negocjacji. Floral Deco to profesjonalna firma dekoratorska, która jest otwarta na wszelkie propozycje i ma niestandardowe pomysły! :-)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group