Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Ślub konkordatowy - BEZ ZBĘDNYCH FORMALNOŚCI I GRYMASÓW

Aisha - Wto Sty 28, 2014 3:03 pm
Temat postu: BEZ ZBĘDNYCH FORMALNOŚCI I GRYMASÓW
Dziewczyny! kolejno mogę wam polecić fantastycznego ks., który z niczym nie robi problemów, nie chce stert papierów i nawet nie potrzebuje nauk przed ślubnych i do tego możecie mieć ślub gdzie chcecie: w lesie, na łące nad jeziorem itd...(a to bardzo rzadko się zdarza!) jest tylko mały szkopuł, że ślub ten udzieli wam ks. z par. polskokatolickiej liturgia jest taka sama tylko w parafiach niektórzy księża nie bardzo chcą zaakceptować że nie oni tylko właśnie ks. z kościoła mniejszościowego udzielił ślubu. Więc powiem tak jeśli zależy wam na uroczystości naprawdę takiej jak marzycie a jednocześnie macie w d.... urzędników Kościoła to polecam! a i oczywiście ten ślub jest konkordatowy.
kontakt do księdza 506641863 - polecam!

koniczynka84 - Sro Sty 29, 2014 8:38 am

Aisha, wszystko pięknie, ładnie i kusząco brzmi, ale jakie są podstawy prawne (włączając w to prawo kanoniczne) udzielania przez Niego ślubów, skoro jest z kościoła mniejszościowego? ,

Poza tym formalności w K. Kat. tworzone są i potrzebne z jakiegoś powodu. Gromadzenie tego wszystkiego jest irytujące , przyznaję, ale czemuś służy.

Terry - Sro Sty 29, 2014 11:47 am

A czemu właściwie służy? Czasem się zastanawiam po co im te wszystkie wiadomości o nas. Jak kiedyś ksiądz przyszedł po kolendzie i wyciągnął teczkę, w której miał zapisane kto, gdzie pracuje, ile szacunkowo może zarabiać i puszczał tego typu komentaża. Plus wypytywał o rzeczy, które z wiarą nie mają nic wspólnego. Wtedy zaczełam sobie zadawać pytanie, po co im ten wywiad?
koniczynka84 - Sro Sty 29, 2014 4:02 pm

Terry, Nie wiem na jakie nauki przedmałżeńskie uczęszczałaś... ale nam ksiądz szczegółowo tłumaczył, po co są te formalności. I bynajmniej mnie też one irytowały, szczególnie że pochodzę z miasta oddalonego o 300km od Łodzi... i nie uśmiechało mi się kursowanie w te i wewte za papierzyskami...

Jeśli nikt Ci nie mówił po co jest gromadzenie zaświadczeń typu chrzest, akt urodzenia itd. (które przez kancelarie są później szczegółowo weryfikowane żeby sprawdzić czy nie zostały podrobione) już Ci tłumaczę - skąd możesz mieć pewność że osoba z którą jesteś jest tą, za którą się podaje? Bo dowód osobisty każdy może sobie "kupić". Ile jest przypadków matactw matrymonialnych?

Protokół zaś, sporządzany jest po to, aby w razie chęci unieważnienia małżeństwa móc posiłkować się nim, twierdząc np. że zostałaś(-eś) oszukana(-y). W tym m.in. jeśli zaznaczyliście, że chcecie posiadać dzieci, a nagle małżonek/ka mówi Ci "nie" - jest to powód do unieważnienia ślubu.

Może teraz jest to dla Ciebie abstrakcyjne i niepotrzebne, i nikomu nie życzę znalezienia się w takiej sytuacji, w której trzeba będzie to wykorzystać... ale ja wolałabym się trochę pomęczyć, niż za kilka lat znaleźć się z ręką w nocniku...

Terry - Sro Sty 29, 2014 4:21 pm

Jeszcze nie uczęszczałam. Może dlatego nie wiem po co im to wszystko. Pomijając ******ów (nie ma nic gorszego niż wykorzystywanie cudzych uczuć), to uważam, że pary, które nie rozmawiały o tym wszystkim, co jest w protokole, przed ślubem, nie powinny go brać. To powinna być dojrzała decyzja. Emocje emocjami, uczucia uczuciami, ale decyzja o ślubie nie powinna być podejmowana po wpływem chwilowych bodźców. Szkoda, że nawet Kościół uważa, że musi sprawdzać ludzi, ale widocznie jest to spowodowane rosnącym odsetkiem rozwodów.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group