Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Dodatki ślubne - czy musi byc welon???

przczolka - Pią Sie 13, 2004 9:31 am
Temat postu: czy musi byc welon???
Witam!
Mam pytanie czy ktoras z was moze nie miała welonu na slubie kościelnym i co o tym sądzicie, czy wystarczy np duzy kwiat we włosach taki sam jak w wiązance.

pipi - Pią Sie 13, 2004 10:52 am

Przczółko - wszystko zależy od Ciebie. Jak bardzo czujesz się przywiązana do tradycji.
Jeżeli welon bardzo Ci się nie podoba i masz inne rozwiązanie, które Ci odpowiada to czemu nie - obyś tylko później nie żałowała swojej decyzji.
Na pewno musisz się przygotować że brak welonu może wywołać jakieś dziwne komentarze i niezrozumienie wśród nawet bliskich Ci osób

Asia - Pią Sie 13, 2004 11:56 am

Proponuję byś poprzymierzała w sklepach stroiki, pojedyńcze kwiaty, welony. Sprawdzisz w czym Ci najładniej.
Agni - Pią Sie 13, 2004 12:37 pm
Temat postu: a może kapelusz?
ja polecam kapelusz- wiem ze nie wszystkim sie podobją - ale teraz robia naprawdę wymyślne i do wszystkiego : małe i duże i może być z woalką albo z welonem. Taki własnie kapelusz z welonem jest bardzo praktyczny - otóż welon jest odpinany ( na kapeluszu to super wygląda bo dodaje mu zwiewności) i na weselu kapelusz można zdjać a upiąć ten welon i przetańczyć do oczepin! :) pozatym nie trzeba mieć welonu do oczepin - można rzucać specjalnie przygotowanym bukiecikiem... :)
Magdzia - Pią Sie 13, 2004 1:13 pm

Jesli w czyms wygladasz ladniej niz w welonie to nawet sie nie zastanawiaj. Kwiaty we wlosach sa piekne, ale musza pasowac do reszty, stroju jak i urody panny mlodej.
A komentarzami sie nie przejmuj jesli takowe by byly, na slub zapraszasz same bliskie i drogie, a takze zyczliwe ci osoby wiec nawet nie sadze by ktos cos komentowal. Ja mialam nietypowa suknie ze sporo odslonietym brzuchem, a wszyscy sie nia zachwycali.

Asiek - Pią Sie 13, 2004 3:32 pm

Oczywiście, że welon nie jest koniecznością.
Byłam na dwóch weselach, gdzie panny młode nie miały welonu (przy czym były młode, był to ich pierwszy ślub) i nie padł żaden komentarz, że coś jest nie tak. :)
Osobiście, nie ma to dla mnie znaczenia czy panna młoda idzie do ślubu w welonie czy bez. I zauważam to dopiero jak ktoś mi powie : "O, panna młoda nie ma welonu". :lol:

przczolka - Pią Sie 13, 2004 3:45 pm

dzięki dziewczyny za rady. Zamiast welonu chce miec kwiaty we wlosach takie same jak w wiązance
niuniab - Sob Sie 14, 2004 11:44 am

Ja na swoim ślubie też nie miałam welonu i żadnych komentarzy nie było. Przed ślubem, gdy niektórzy pytali się o suknię i welon, mówiłam że welon mi się nie podoba i nie będę go mieć. To ucinało wszelkie dyskusje na temat welonu
szczako - Wto Cze 06, 2006 10:10 am

ja na 90% jestem zdecydowana nie miec welonu.
musze to jeszcze z fryzura zgrac, ale musialabym fatalnie bez niego wygladac, zeby sie zdecydowac.

FifthAvenue - Wto Cze 06, 2006 11:02 am

szczako, a dalczego ? tak po prostu nie podoba ci sie weleon ? No i co ci beda zdejmowac na oczepinach ;-) ?
rorrim - Wto Cze 06, 2006 11:05 am

Wg mnie welon być nie musi, absolutnie!

Ja welon co prawda miałam (za namową mamy), ale gdybym miała decydować o tym drugi raz, czy go mieć czy nie, na pewno powiedziałabym stanowcze - NIE.

Mój welon sięgał troszkę za pas i było mi z nim bardzo niewygodnie i podczas siedzenia za stołem i podczas tańca - panowie non-stop "przytrzaskiwali" mi dłonią ten nieszczęsny welon w tańcu. Dobrze, że był porządnie przyczepiony, ale włosy i skóra głowy bolały... :zly:
Byłam niezmiernie szczęśliwa, gdy mi go w końcu zdjęto.

strawberrytea - Wto Cze 06, 2006 11:07 am

ja z początku postanowiłam że żadnego welonu mieć nie będę. No i w końcu... skończyło się na dwóch - krótszym i dłuższym do kościoła. Wyglądały przepieknie i bardzo się ciesze ze się zdecydowałam. Ale zupełnie rozumiem że ktoś nie chce :) Po prostu jak się już wybierze suknię fajnie jest pozwolic pani w salonie spróbować dobrac ci welon i zobaczyc jak to wygląda. Może tak jak ja w końcu stwierdzisz że bez welonu nigdzie nie idziesz ;)
szczako - Wto Cze 06, 2006 11:08 am

o rzucanie na oczepinacj martwie sie najmniej :)
poleci wiazanka.

wymyslilam sobie taka fryzure, przy ktorej welon jakos tak nie bardzo. no i chce miec kwiaty we wlosach, a welon by mi je przyklapnal. a do tego suknia ma super rekawy i 'gorset', ktorych nie chce zakrywac welonem.

no i potym, co napisala rorrim ... cenie sobie wygode ;)

[ Dodano: Sro Wrz 06, 2006 5:40 pm ]
no to ja, jak strawberrytea, zmieniłam zdanie. co prawda nie będzie dwóch, ale jeden welon będzie przypięty.

ale poleci i tak wiązanka ;)

Aniadamowicz - Sro Kwi 18, 2007 9:16 am
Temat postu: welon
Mam krótkie włosy zatem ciężko byłoby przypiąć welon tak aby sie trzymał. Postanowiłam że welonu zatem nie bedzie a we włosach będę miała kwiatka takiego jak w bukiecie, a raczej mały stroik z kompozycji kwiatowej. Podobają mi się welony ale do mnie jakoś nie pasują.
Szukałam kapeluszy i toczków, ale w każdym czuje się nienaturalnie, bardzo bardzo dziwnie dlatego rezygnuje z nakrycia głowy.

pscoolka - Pon Mar 31, 2008 1:01 pm

ostatnio byłam na ślubie mojej koleżanki ze szkoły podstawowej. Koleżanka nie miała welonu miała tylko jeden kwiatek we włosach taki sam jak w bukiecie i wygladała prześlicznie. Sama zaczełam sie zastanawiać nad tym welonem.....
fiona83 - Pon Mar 31, 2008 1:04 pm

?e też ja wcześniej do tego wątku nie trafiłam :lol:

NIE będę miała welonu !
Wystarczyła minuta w salonie ślubnym i wiedziałam, że NIE.
Pani przyczepiła mi krótki a ja cholery dostawałam, bo mi przeszkadzał.

Nie, nie i jeszcze raz nie!

Sam diadem wystarczy :)

MalaJu - Pon Mar 31, 2008 2:56 pm

a ja chce welon. i to dluuuugi, zeby sie ciagnal. potem go najprawdopodobniej zdejme albo podczepie (podobno w salonie maja mnie nauczyc, jak to sie robi...)
owieczka_foto - Pon Mar 31, 2008 8:30 pm

Nie musi być i nie będzie.
pauluska - Pon Mar 31, 2008 11:02 pm

A ja mam cały czas dylemat.. mieć czy nie mieć...:)
mam kilka za jak i przeciw.. ale jeszcze myśle:)

ava - Sro Kwi 02, 2008 12:42 pm

Moim zdaniem welon nie jest wcale konieczny, ale akurat ja mam zamiar go mieć, bo mi się podoba, a poza tym to jedyny dzień kiedy można mieć coś takiego na głowie i zamierzam z tego skorzystać- chyba podobnie będzie z trenem :)
agunia84 - Sro Kwi 02, 2008 2:19 pm

Ja będę mieć na 100% welon :) Marzy mi się długi i taki będzie.
cosola - Czw Kwi 03, 2008 8:37 pm

Na początku byłam septycznie nastawiona do welonu, ale po przymiarce mi się spodobał, nawet bardzo i będzie, taki do pasa :)
MalaJu - Czw Kwi 03, 2008 11:54 pm

i słusznie, Cosolko, bo dodaje Ci uroku :) wtedy jestes kompletną panną młodą :) w końcu to jeden z atrybutów i jesli damy rade w nim przetanczyc choc do polnocy, to nie warto sie go pozbywac
Agunia - Pią Kwi 04, 2008 3:05 pm

A ja uwazam,ze welon dodaje kazdej pannie mlodej uroku.Poza tym jest takim ladnym wykonczeniem calosci,no i to jedyna okazja w zyciu miec takie "cos" na glowie.
Poza tym przydaje sie na oczepinach,bo jak nie welon to co zdejmowac z glowy panny mlodej?

Dorotka847 - Pią Kwi 04, 2008 7:09 pm

Hihi ja tez sie zastanawiam nad tym welonem i raczej jestem na nie niż na tak. Jak kupowałam sukienke to pani dopieła mi welon i nie wyglądałam w nim zbyt dobrze. Mi sie wydaje że nie każdemu welon dodaje uroku a czasem wrecz przeciwnie :) wiec po co robic cos na siłe. A kwiatki we włosach są śliczne i bardzo dziewczęce.
migotka_79 - Pon Kwi 07, 2008 6:23 pm

Moim zdaniem duzo zalezy od sukni, ktora zaklada Panna Mloda. Jesli suknia jest skromna, delikatna i powabna, welon bardziej pasuje niz do sukni szerokiej, strojnej i bogatej. Ja bede miala te druga i z welonu zrezygnowalam, zreszta nigdy nie chcialam isc do slubu w welonie. Wygladam w nim, jak w firance... :-) Bede miala we wlosy wpiete kwiaty i czuc sie bede znacznie lepiej. A to chyba o to chodzi...
doni_iza - Wto Kwi 08, 2008 9:30 am

Ja też uważam, że dużo zależy od sukni. Do jednej będzie pasował welon, do drugiej kapelusz, a do trzeciej wystarczą same kwiaty we włosach i będzie pięknie. Najważniejsze jest jednak by to Panna Młoda czuła się jak najlepiej, z tym co ma na głowie. Mi osobiście marzy się długi welon, który jednak zamierzam zdjąc już przed pierwszym tańcem, a potem tylko nim rzucę. Byłam na kilku weselach i widziałam jak panny młode męczyły się z welonami :kwasny: .
anuleczkam - Nie Maj 25, 2008 7:08 pm

Ja mam na tyle strojną sukienkę, że welon do niej kompletnie nie pasuje. Z resztą, nigdy nie chciałam mieć welonu. Ktoś zaraz napisze "przecież nie możesz, masz dziecko", a ja zapytam- i co z tego :?: Welon to oznaka dziewictwa, a 90 % panien młodych dziewicami nie jest. Ale, pomijając ten fakt, welony zupełnie mi się nie podobają. Kiedyś złapałam jeden na weselu u ciotecznego brata mojego cywilnego męża. Przyczepiono mi go do głowy, a ja zastanawiałam się, co z nią robić, bo ten welon mnie tak dziwnie ciągnął :/ Także ani suknia, ani moje upodobania nie pozwalają mi na zmianę decyzji ;)
evelinka - Pon Maj 26, 2008 4:25 pm

Cytat:
Welon to oznaka dziewictwa

oj z tymi symbolami bywa różnie :)
welon to kwestia upodobań, jedni chcą, inni nie. Ja chcę i będę mieć, ale nie mam zamiaru innych nakłaniać do myślenia tak jak ja.

Audiolka - Sob Cze 28, 2008 10:00 am

evelinka napisał/a:
Cytat:
Welon to oznaka dziewictwa



symbolem dziewictwa jest wianek- nie welon...

agunia84 - Sob Cze 28, 2008 11:16 am

Jak welon jest oznaką dziewictwa, to w dzisiejszych czasach większość Panien Młodych nie powinno zakładać go na swój ślub i białych sukienek, bo to też oznaka dziewictwa. Te symbole w dzisiejeszych czasach są przestarzałe.
evelinka - Sob Cze 28, 2008 5:34 pm

Dokładnie agunia. Teraz to już prawie nikt na to nie zwraca uwagi. Każdy zakłada to co mu się podoba, nawet niebieskie czy różowe sukienki.
Audiolka - Sob Cze 28, 2008 11:15 pm

to fakt-dziewczyna w ciąży widocznej i tez welon zakłada-teraz to jest już ozdoba,nakrycie głowy takie jak kapelusz.
ale są ludzie, dla których jest nie o pomyślenia, żeby młoda która ma dziecko(np.ja :mrgreen: ) miała na głowie welon!

=MiLi= - Nie Cze 29, 2008 7:44 am

Audiolka napisał/a:
evelinka napisał/a:
Cytat:
Welon to oznaka dziewictwa



symbolem dziewictwa jest wianek- nie welon...


Zgadza się. Nie welon jest symbolem dziewictwa a wianek! wianków już dziś raczej nikt nie zakłada.. ;)

Poza tym uważam, że to jest osobista sprawa każdego jak chce w ten dzień wyglądać. Ja gdybym nawet 5 dzieci miała i 6. w drodze i szła bym do ślubu a miała ochotę założyć welon, wianek, nbiałą suknię czy co tam jeszcze to bym to zrobiła i miała w nosie ludzkie gadanie ;)

izunia_82 - Nie Cze 29, 2008 7:36 pm

MiLi mam dokładnie takie samo zdanie jak Ty. Ja też nie przejmuję się tym, że ktoś coś będzie gadał. Ważne, żebym to ja się w tym stroju dobrze czuła.
karola8207 - Pon Cze 30, 2008 1:51 pm

nie musi być, ja tez byłam na ślubie gdzie dziewczyna miała tylko kwiatek we włosach.

ja chce mieć welon, tylko... ten długi to sie da jakoś podpiąć? bo miałam plan posiadania 2 welonów (krótki i długi) ale jak sie da podpiąć dlugi to z krótkiego rezygnuję,

teraz to już nie tradycją jest ważna tylko upodobania panny młodej 8)

evelinka - Pon Cze 30, 2008 3:59 pm

Karola ja też myślałam o długim welonie, ale zastanawiałam się czy nie da się zrobić takiego 2 w 1. Tak, żeby tą dłuższą część odpiąć później, jak czasem jest z trenami sukien...
mls - Pon Cze 30, 2008 8:41 pm

agunia84 napisał/a:
białych sukienek, bo to też oznaka dziewictwa


biały kolor jest symbolem czystości uczuć, a nie dziewidzctwa ;)

Symbolem dziewidztwa jest wianek :D

A ja miałam długaś\ny welon i wianek :D Bo akurat pasowało to do mojej wizji :D

karola8207 - Wto Lip 01, 2008 2:24 pm

evelinka napisał/a:
Karola ja też myślałam o długim welonie, ale zastanawiałam się czy nie da się zrobić takiego 2 w 1. Tak, żeby tą dłuższą część odpiąć później, jak czasem jest z trenami sukien...


właśniew mnie zaproponowali 2 krótszy i długi, długi sie potem odpina i zostaje tylko w tym krótkim. ale z racji cięcia kosztów, chciałabym jeden - długi.

a co mi zaproponują dokładnie to dowiem sie jutro- bo jutro pierwsza przymiarka !! ! :D

Debussy - Czw Lip 03, 2008 9:35 am

Ja też chcę mieć welon. To takie uwieńczenie całego stroju :P
Nie musi być do ziemi, ale taki średni, w sam raz jak najbardziej :razz:

szept - Pią Lip 04, 2008 10:53 pm

U mnie welonu nie będzie,żywe kwiaty i wsio ;)
elisa69 - Nie Lip 06, 2008 3:51 pm

Ja tez nie chcialam welonu, myslalam dlugo o jednym kwiatku we wlosach, ale ostatecznie stanelo na przepasce, do ktorej przypielam drobne kwiatuszki, takie same, jak mialam w bukiecie.
Uwazam, ze trzeba sie dobrze czuc w calym stroju i kwestia "welon czy nie" zalezy tylko od Panny Mlodej i jej wizji. Nikt nie mial watpliwosci, ze to ja jestem Panna Mloda, pomimo braku welonu :)

elka85 - Sro Lip 09, 2008 10:10 am

Ja też planuję miec welon długi, do samej ziemi :) Jakoś nie wyobrażam sobie siebie bez welonu :smile:
migotka_79 - Sro Lip 09, 2008 5:11 pm
Temat postu: A ja welonu nie mialam i same ocencie, jak wygladalam! :-)
A ja...

Zalozylam, ze nie bedzie welonu, bo mi sie nie podobal i nie bylo. I nie zaluje, bo czulam sie swietnie!

Pozdrawiam wszystkie Panie przed wiekkim dniem!

555 - Sro Lip 09, 2008 6:23 pm

ja tez nie chcialam welonu, wybralam woalke..
Yoanna - Czw Lip 10, 2008 10:30 pm

Moja koleżanka miała kapelusz w kościele (pózniej na sali miała dopięty welon). Miała problem kiedy goście zaczęli jej składać zyczenia, bo przy każdym powitaniu z osobą wyższą od niej kapelusz unosił się i musiała go poprawiać co chwilę.... :roll:
Malena - Czw Sty 14, 2010 12:27 am


owieczka_foto - Czw Sty 14, 2010 9:39 am

Malena napisał/a:
Poza tym chce miec kalie we włosach i chyba zostanę przy samych żywych kwiatach. Sądzicie, że tiulowy welon może pasować do satynowej sukni?.

Malena, nie należę do wielbicieli welonów, wg mnie wersja z kwiatami będzie lepsza i ładniejsza... wolę mniej ozdób niż więcej i zdecydowanie kwiaty niż welon.

Ambrozja - Czw Sty 14, 2010 3:21 pm

Malena, jak wiesz ja miałam kalie we włosach. Miałam tiulową suknię, ale bardzo bogatą i nie chciałam wyglądać jak biała beza.
Ale nie miałam welonu nie tylko przez suknię... od zawsze mówiłam, że nie będę miała welonu, bo po prostu mi się nie podobają. Jeśli masz taką wizję siebie (bez welonu) to ją realizuj! To Twój dzień i masz wyglądać tak jak sobie wymarzyłaś. Nie wiem czy widziałaś moje zdjęcia, jeśli nie to mogę Ci podesłać na pw linki do albumu, zobaczysz jak to wyglądało.

Malena - Czw Sty 14, 2010 5:16 pm

wiem, Ambrozja, widziałam w albumie, ale samych włosow nie było za dobrze widać, a zalezy mi na zobaczeniu, jak miałaś wpięte te 3 kalie, chciałabym tak samo. także jeśli Ci się chce podeslac takie zdjęcie, gdzie widać z bliska, to chętnie:) A suknie mialaś cudną i rzeczywiście dość bogatą. Ja nawet nie mam tiulu w sukni, więc ten welon juz totalnie mi nie pasuje.

Im więcej myślę o tym welonie, tym dochodzę do wniosku, że coraz mniej mi się podoba i zostanę bez:)

Agata1234 - Sro Lut 03, 2010 9:20 pm

A ja chcę mieć welon bo bardzo mi sie podobają, ale uważam, ze jesli ktoś chce i potrafi fajnie go czymś zastąpić to nie powinien się zastanawiać w końcu najważniejsza jest wygoda i dobre samopoczucie.
A kapelusze jak dla mnie już całkiem odpadają.

myszadm - Wto Mar 09, 2010 11:14 am

Ja tam nie chcę welonu - jestem już na niego za stara :smile: :) !! !
Zastanawiam się nad kwiatem we włosach..
Zresztą jak zacznę przymierzać sukienki to może się okazać, że z tym welonem nie będę, aż tak żenująco wyglądać, hehhe :lol:

Elwirka1 - Wto Mar 09, 2010 11:26 am

Ja nie będę miała welonu tylko woalkę :) Ale ja nie miałam problemu z wyborem, bo do mojej sukienki welon nie pasuje :)
beatrise - Wto Mar 09, 2010 5:06 pm

Elwirka1 napisał/a:
Ale ja nie miałam problemu z wyborem, bo do mojej sukienki welon nie pasuje :)

Ja też miałam takie wrażenie, gdy wybrałam swoją suknię :) Pewnie też zdecyduję się na woalkę, ale jeszcze nie mam sprecyzowanego pomysłu jak ma wyglądać.

Elwirka 1 wybrałaś już woalkę? Masz namiary na jakieś dobre miejsce, gdzie można je poprzymierzać?

Elwirka1 - Wto Mar 09, 2010 8:58 pm

Cytat:
Elwirka 1 wybrałaś już woalkę? Masz namiary na jakieś dobre miejsce, gdzie można je poprzymierzać?


Nie mam czasu na chodzenie po sklepach :( , ale muszę się zebrać :) Może w moim salonie będą mieli bo widziałam u nich na zdjęciach. Ja mam suknię w kolorze platyny i chciałabym dobrać kolorystycznie i to nie będzie łatwe. Może na zamówienie gdzieś się uda :)

myszadm - Sro Mar 10, 2010 10:42 am

Tak, tak pomysł z woalką jest dobry
Też o tym pomyśłam
Tylko musi współgrać z suknią :smile:

Molly - Sro Mar 10, 2010 11:34 am

Osobiście planuję wpiąć kwiaty we włosy, ale jestem również pod ogromnym urokiem woalki (chyba pod wpływem amerykańskich blogów ślubnych;-) .Myślę, że woalki pasują głównie do eleganckich rybek oraz do sukni tea lenght. Są bardzo szykowne, a jeśli panna młoda ma trochę odwagi i ekstrawagancji to taka woalka może być w innym odcieniu niż suknia. Jeśli któraś z was planuje wykonanie na zamówienie takiego cuda to może przydadzą się poniższe zdjęcia.
Elwirka1 - Sro Mar 10, 2010 7:13 pm

Cudne są te woalki :)
instadri - Sro Mar 10, 2010 11:41 pm

o pewnie, ze nie musi byc :)

śliczne są woalki ale na pewno nie pasują do sukienek ala"księżniczki"
albo kwiaty we włosach są cudne, chyba bardziej do nich bym się składniała

ja marze o welonie :mar

Basia.83 - Nie Mar 21, 2010 5:47 pm

myszadm napisał/a:
Ja tam nie chcę welonu - jestem już na niego za stara :smile: :) !! !
Zastanawiam się nad kwiatem we włosach..
Zresztą jak zacznę przymierzać sukienki to może się okazać, że z tym welonem nie będę, aż tak żenująco wyglądać, hehhe :lol:


Moja sąsiadka miała ślub w czerwcu , miała welon , wyglądała cudnie
a ma 45 lat :)

Michasia - Sro Mar 31, 2010 12:01 pm

Dziewczyny ale mnie pocieszyłyście.Ja od zawsze wiedziałam,że nie chce welonu.Bo dla mnie to kawałek firanki we włosach,z którym czuje sie fatalnie:)Myslałam,że tylko ja mam takie podejscie a widze ze nie jestem sama.
Jak ja mowie,że nie będe mieć welonu tylko kwiat to każdy się dziwi i zwykle próbuje przekonać,że powinnam mieć.Strasznie mnie to denerwuje!Dwie ciotki powiedziały,żebym się spodziewała komentarzy,że pewnie jestem w ciąży.Teściowa też na siłe chce mnie przekonać.Ostanio jak ktos pyta czy juz mam welon mówię,że tak dla spokoju.
Dziwi mnie taka zaściankowość.

Pozdrawiawm wszytkie panny młode bez welonu:))))

Molly - Sro Mar 31, 2010 3:22 pm

Mimo, że głośno o tym mówię (tzn o braku welonu), nie spotkałam się jeszcze z przykrym komentarzem (może ktoś sobie coś myśleć, bo w końcu każdy ma prawo do własnego zdania, ale na szczęście nikt nie próbował mi go narzucić).
W sumie to w mojej rodzinie jest to swego rodzaju tradycja - welonu nie miała ani moja mama, ani babcia. Przyznam, że gdy byłam mała i oglądałam zdjęcia ze ślubu rodziców, to brakowało mi na głowie mamy tego atrybutu panny młodej. Ale gust się zmienia i z czasem mi się to spodobało.
Co nie zmienia faktu, że dziewczyny w welonach wyglądają ślicznie i jeśli któraś z Was marzy o welonie - no cóż, więcej okazji nie będzie;-)

Stokrotka812 - Sro Mar 31, 2010 8:24 pm

Molly ma rację niech każdy robi to co chce.
Ja nie wyobrażam sobie iść do ślubu bez welonu, bardzo mi się podobają i uważam, że wyglądają ślicznie - pod jednym warunkiem - welon musi być dobrze dobrany. Pamiętam, że jak chodziłam po salonach panie przypinały mi welony, które rzadko pasowały do sukni i do mnie ;) Także zgadzam się, że trzeba być ostrożnym przy doborze dodatków.

zenka - Wto Maj 11, 2010 9:41 am

Witam,
Ja myślałam o jakimś mini kapelusiku :D tylko niestety nie bardzo wiem gdzie ich szukać bo w salonach mają przeważnie welony....macie jakieś namiary?
pozdrowionka

Bian - Wto Maj 11, 2010 1:52 pm

zenka napisał/a:
Witam,
Ja myślałam o jakimś mini kapelusiku :D tylko niestety nie bardzo wiem gdzie ich szukać bo w salonach mają przeważnie welony....macie jakieś namiary?
pozdrowionka


Zenka choćby w sieci: http://www.kristin.pl/pelnaoferta.html - pracownia, która oferuje mnóstwo kapeluszy ślubnych :) Mieści się wprawdzie w Poznaniu, ale wielkość ronda można sobie wymierzyć :)

emi82 - Czw Cze 17, 2010 9:01 am

No własnie mam dylemat z welonem. Zawsze wyobrażałam sobie siebie w welonie do slubu ale teraz już sama nie wiem. Obawiam sie czy uda mi sie dopasowac kolor- sukienka w wersji kremowa biel i nie pasuje ani biały ani ecri. A jesli już welon to delikatny i krótki (max to do pasa) . A jak to jest z welonami dwuwarstwowymi- chyba już nie ma "mody" na zakładanie go na twarz przed podejściem do ołtarza- co o tym sądzicie?
ART DECO JUBILER - Pon Cze 21, 2010 7:57 pm

To, że panny młode niezbyt często zakładają dwuwarstwowe welony nie oznacza, że są niemodne. Jeśli będzie dobrze odszyty i przede wszystkim będzie pasował do sukienki, to jak najbardziej polecam Ci taki welon.
tomcia - Nie Gru 19, 2010 11:41 am

Ja też zaliczam sie do grona nie odnajdujących się w welonach. Ilekroć panie w salonach przyczepiały mi ten, jak ja to nazywam, kawałek firanki od razu przestawałm się sobie podobać w jakiejkolwiek sukni. Poza tym raczej nie będę miała koka, bo mam dośc okrągła twarz i chciałabym upięcie, które ją wydłuży. Moja twarz na tle welonu wydaje mi sie jeszcze bardziej okragła, mocno sie odcina. Mam jednak dylemat czy woalka woalka będzie pasowała do mojej sukni, więc proszę Was Kochane forumki o radę zamieszczając zdjęcie sukienki. Aha! Sukienka na mnie nie jest tak rozłozysta jak na modelce.

Malena - Pon Gru 20, 2010 11:18 am

tomcia, mnie sie wydaje, ze do tej sukni woalka jak najbardziej pasuje.

Ja chyba jednak bede miala welon, gdyz robie tatuaz i chce go zakryc w kosciele, a welon bedzie idealny do przesloniecia go. Poprzymierzam jeszcze, ale najbardziej zawsze podobały mi się welony - koguty, wiec pewnie stanie na takim.

M_and_M - Sro Sty 26, 2011 9:57 am

ja tez zaczynam sie przekonywac do wersji bezwelonowej. suknia ma zabudowane koronka plecy az po szyję, wiec welon nie dosc ze zakryłby wszytsko to jeszcze chyba byłby przesadą. choc generalnie nie wygladam w welonie zle.
bedac na zdjęciu miary na suknie zapytalam o stroiki we wlosy. i teraz uwaga: kwiatek na grzebieniu z jakimis perełkami czy czyms tam kosztowal 180 zł!!!! :o :o :o a ja sie nadal zastanawiam :)

kasia.pik - Sro Sty 26, 2011 10:11 am

Tomcia suknia jest śliczna i wydaje mi się, że możesz sobie sprawić coś z woalką. Przecież są tak różne wzory rożnych ozdób. Będziesz wyglądać pięknie i elegancko bez welonu. Ja uwielbiam woalki i ostatnio oglądałam fajne na Jaracza. Tam jest taki mały sklepik ślubny. Mają bardzo duży wybór. Nie wiem czy się nie mylę bo ja mam jeszcze dużo czasu do ślubu i tylko wlazłam się pogapić ale wydaje mi się, że oni są producentem tych rzeczy. A jeśli tak - to może mogą Ci zrobić coś co będzie pasowało i kolorem i wzorem do sukni. Woalka ma jeszcze ten plus że nie musi gładko spływać po głowie tylko może być upięta przecież. Może dzięki temu uda Ci się uzyskać ten efekt który chcesz - wydłużyć buzię.
W każdym razie suknię wybrałaś śliczną :)

kakonka - Sro Sty 26, 2011 10:29 am

M_and_M, faktycznie szkoda zasłaniać tak piękną koronkę na plecach w twojej sukni :) a poszukaj na allegro stroika :) na pewno będzie taniej :D
tomcia - Sob Sty 29, 2011 10:12 am

M_and_M napisał/a:
suknia ma zabudowane koronka plecy az po szyję, wiec welon nie dosc ze zakryłby wszytsko to jeszcze chyba byłby przesadą.

Przeciez to grzech zasłaniać!! :)
M_and_M napisał/a:
kwiatek na grzebieniu z jakimis perełkami czy czyms tam kosztowal 180 zł!!!! :o :o :o a ja sie nadal zastanawiam :)

Jak stroik jest ładniejszy i widać , ze dopracowany, to niestety jest to droga impreza :kwasny:

kasia.pik napisał/a:
Tomcia suknia jest śliczna i wydaje mi się, że możesz sobie sprawić coś z woalką. Przecież są tak różne wzory rożnych ozdób. Będziesz wyglądać pięknie i elegancko bez welonu.

Dzięki! :D

kasia.pik napisał/a:
Ja uwielbiam woalki i ostatnio oglądałam fajne na Jaracza. Tam jest taki mały sklepik ślubny. Mają bardzo duży wybór. Nie wiem czy się nie mylę bo ja mam jeszcze dużo czasu do ślubu i tylko wlazłam się pogapić ale wydaje mi się, że oni są producentem tych rzeczy. A jeśli tak - to może mogą Ci zrobić coś co będzie pasowało i kolorem i wzorem do sukni. W każdym razie suknię wybrałaś śliczną :)

Piszesz o butiku Joltex. Już tam byłam:) Potwierdzam, są producentem. Jesli zamawia się wg własnego projektu odsyłają do siedziby firmy (na Ogrodowej), gdzie pracuje szefowa, bardzo fajna kobieta. Ceny niższe niż na pakamera.pl, decobazaar.pl, ale wyzsze niż na allegro. Ja na pewno tam zamówię:)

yorkwomen - Pią Lut 04, 2011 6:26 pm

[quote="tomcia"]Ja też zaliczam sie do grona nie odnajdujących się w welonach. Ilekroć panie w salonach przyczepiały mi ten, jak ja to nazywam, kawałek firanki od razu przestawałm się sobie podobać w jakiejkolwiek sukni. Poza tym raczej nie będę miała koka, bo mam dośc okrągła twarz i chciałabym upięcie, które ją wydłuży. Moja twarz na tle welonu wydaje mi sie jeszcze bardziej okragła, mocno sie odcina. Mam jednak dylemat czy woalka woalka będzie pasowała do mojej sukni, więc proszę Was Kochane forumki o radę zamieszczając zdjęcie sukienki. Aha! Sukienka na mnie nie jest tak rozłozysta jak na modelce.



ja miałam podobna tylko jeszcze welonik do ramion miałam :)

marciami - Wto Lut 08, 2011 11:10 am

ja się właśnie zastanawiam nad żywym kwiatem we włosach lub nad stroikiem lub też diademem. A może diadem założę po oczepinach? Tez chciałam woalkę, ale jak w salonie pani mi założyła, to jednak nie...ja nie wyglądam dobrze w żadnych nakryciach głowy :D
Rusałka_Maja - Wto Lut 19, 2013 11:56 pm

Ja od początku nie chciałam welonu tylko kwiatka we włosach..
Będąc na przymiarce sukni Pani w salonie zaproponowała mi założenie (by dopełnić całość) welonu, pomyślałam, "czemu nie?"... ale to nie dla mnie.. nie podobało mi się, albo dlatego, że nastawiona byłam, że będzie kwiatek, albo po prostu mi nie pasuje..

zresztą czułam się po prostu jakbym miała

Cytat:
kawałek firanki we włosach,z którym czuje sie fatalnie:)

sss_ - Wto Mar 12, 2013 9:57 pm

Moim zdaniem oczywiście, że nie musi być. Każda musi mieć to co chce.
Ja jednak nie wyobrażam sobie nie mieć welonu :-) to jedyny taki moment... ;)

ZaproszeniaSlub - Wto Kwi 16, 2013 12:25 pm

sss_ napisał/a:
Moim zdaniem oczywiście, że nie musi być. Każda musi mieć to co chce.
Ja jednak nie wyobrażam sobie nie mieć welonu :-) to jedyny taki moment... ;)

Rozumiem kobiety, które nie chcą mieć welonu. Nie wszystkim odpowiada taka firanka ;)
Zresztą welon powoli traci jakby na wartości, dawniej był oznaką czystości panny młodej i mam wrażenie, że większość kobiet po prostu nie chce "obłudy".
A tak w ogóle, myślę, że kwiaty we włosach wyglądają moim zdaniem bardziej naturalnie. (Abstrahując od symboliki welonu.)

grejpfrut - Sro Kwi 17, 2013 12:16 pm

Nie uważam, by posiadanie welonu było konieczne, ale tłumaczenie zaproponowane przez ZaproszeniaSlub, wydaje mi się totalnie nietrafione - co to znaczy "traci na wartości"? Równie dobrze większość panien młodych mogłaby powiedzieć, że biały kolor sukienki traci na wartości - wszak jest on również symbolem czystości. Dlatego też argument moim zdaniem totalnie nietrafiony. Jedyny jaki jest dla mnie przekonujący to ten, że komuś zwyczajnie bardziej odpowiada inny rodzaj ozdoby we włosach lub zupełna z niej recygnacja :)
Dorotka_ - Sro Kwi 17, 2013 1:13 pm

to wianek z kwiatów na głowie był symbolem czystości ;)

Welon narodził się w czasach,gdy rodzice decydowali o zamążpójściu swoich dzieci. Twarz wybranki pozostawała tajemnicą dla przyszłego męża, aż do końca zaślubin. Dzięki takiemu zabiegowi, pan młody nie mógł się rozmyślić, nawet jeśli uroda kobiety nie przypadła mu do gustu. Natomiast według niektórych źródeł, welon miał stanowić ochronę przed złem. W Polsce zastąpił on tradycyjny wianek, zachowując jego symbolikę.

:smile: :smile: :smile:

grejpfrut - Sro Kwi 17, 2013 1:31 pm

"Dzięki takiemu zabiegowi, pan młody nie mógł się rozmyślić, nawet jeśli uroda kobiety nie przypadła mu do gustu."

hahaha padłam :D :smile:

Catylyn89 - Nie Kwi 21, 2013 7:35 pm

Czy musi być welon? To zależy od gustu Panny Młodej :) Spotkałam już zwykły kwiat we włosach, stroik lub opaskę bez welonu... A panienkę w trakcie oczepin, losowała wiązanka ślubna :)
Selene - Pon Kwi 22, 2013 3:06 pm

Pół roku temu byłam na ślubie gdzie Panna Młoda nie miała welonu tylko kwiat we włosach a rzucała potem bukietem.
Jak dla mnie wszystko zależy od stylizacji, jej taki wygląd pasował perfekcyjnie do koncepcji. Symboliki w welonie bym się już nie doszukiwała, wystarczająco dużo zabobonów związanych ze ślubem jest ;)

Sajgonka - Pon Maj 13, 2013 7:31 pm

Moja kuzynka miała woalkę, bardzo stylowo wyglądała.
Ewa_Ewi - Czw Maj 16, 2013 10:04 pm

ja miałam welon tylko na slubie i oczepinach.
Maj1234 - Sro Maj 22, 2013 1:02 pm

A czy uwazacie ze wolaka/toczek pasuje do sukni z szerszym, tiulowym dołem? Do krotkich włosów? (suknia Noray White One)
MagiaZlota_pl - Wto Wrz 03, 2013 3:21 pm

Wg mnie wcale nie musisz mieć welonu- to nic innego jak kwestia gustu oraz stylu. W myśl tradycji przyjęło się,że welon to coś obowiązkowego,a w rzeczywistości wcale tak nie jest,czasy się zmieniają.
Skyler - Sob Wrz 28, 2013 11:35 pm

Ja jeszcze nie wiem co będę miała, ale dopuszczam kwiaty we włosach, toczek, welon..wszystko zależy od rodzaju sukni. Nie ma standardów w tym momencie, ale pewne kroje suknie jednak decydują o wszystkim
Blue89 - Pią Paź 11, 2013 8:01 pm

Toczek kojarzy mi się bardziej z prostą suknią.Do krótkich włosów pasuje :)
oliwiabednarek - Pon Gru 09, 2013 11:50 am

Welon, woalka czy kwiat - moim zdaniem zależy od całej koncepcji ślubu i przede wszystkim od sukni. Ja o tym zdecyduję, jak już będę miała zamówioną suknię właśnie.
E-kwiaty - Wto Sty 07, 2014 6:28 pm

Żywe kwiaty we włosach w miejsce welonu to świetny pomysł,chociaż u nas w kraju rzadko praktykowany. O wiele bardziej popularny jest welon,a szkoda bo z kwiatów naprawde można stworzyć ładne kompozycje.
Iwonicze - Wto Lut 04, 2014 1:57 pm

plus slub w plenerze
KADR - Sro Mar 19, 2014 5:12 pm

Welon tak jak wiele innych dodatków ślubnych np obrączki coś symbolizuje.
Bardzo ciekawy artykuł
http://www.ofeminin.pl/mo...bny-d18158.html

Mnie osobiście podoba się ten wyrywek
...welon osłaniający twarz panny młodej wciąż jest przede wszystkim symbolem dziewictwa." 8)

JuliaBydg - Pon Mar 24, 2014 2:10 pm

Kiedyś, jakieś 10 lat temu, kiedy suknie ślubne nie były nowoczesne, ani wymyślne welon pasował praktycznie do każdej. Obecnie, kiedy kroje sukienek są tak zróżnicowane, czasami lepiej zdecydować się na kwiaty we włosach niż welon.
emiiskaa - Sob Mar 29, 2014 9:19 pm

ja na pewno nie bede miala welonu, nie podoba mi sie to :)
Zielonadoniczka - Wto Cze 05, 2018 2:19 pm

Welon taki tradycyjny...ale kwiaty też piekne

[ Dodano: Wto Cze 05, 2018 2:21 pm ]
Troszkę komunijny...ale delikatny,świeżo wg mnie
Piknie


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group