Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Zdrowie i Uroda - bransoletka na komary

Juska - Czw Maj 22, 2014 1:30 pm
Temat postu: bransoletka na komary
Latem dużo przebywamy poza miastem na działce. Niestety zmorą są dla nas komary i meszki. Nie lubię za bardzo preparatów do psikania i smarowania się, bo mam wrażenie, że cała się lepię, a w upalne dni przykleja się do mnie niemalże wszystko :) Ostatnio w Rossmannie znalazłam takie bransoletki:

Nie powiem, żeby była to tania atrakcja (ok. 15 zł) tym bardziej, że jak zapewnia producent działają skutecznie do 4 godzin... Czy faktycznie? Któraś próbowała? Przetestowała? Warto zainwestować?

Terry - Czw Maj 22, 2014 1:46 pm

Nie wiem jak bransoletka, ale zainwestuj w olejek wanilinowy. To może być nawet aromat do ciasta. Co prawda działa godzinę czy dwie, ale nie brudzi, ma przyjemny zapach i co najważniejsze - jest skuteczny. A koszt aromatu jest śmieszny.
Juska - Czw Maj 22, 2014 4:57 pm

Terry, ale jak to użyć... jak perfum na przykład - skropić się delikatnie? czy nasmarować skórę?
Terry - Czw Maj 22, 2014 5:25 pm

Posmarować odkryte miejsca. Mi to doradziła kuzynka rok temu i od tej pory nic innego nie używam. Nie próbowałam skrapiać nim ubrań, ale w miejscach gdzie smarowałam się, a które dotykały np kołnierzyja, nie było plam.
Na kleszcze to pewnie nie działa, ale komary przelatują obok i nie siadają.

Chochliczek - Nie Cze 22, 2014 8:40 pm

Kolegi syn ma tą bransoletkę. W ogóle nie pomogła.. ;/
Juska - Nie Cze 22, 2014 8:58 pm

no tak myślałam.
Z nowości zakupiłam w aptece plasterki Mosquiterum - też nie działają :) Podobnie, jak płyn w areozolu. Zaraz po spryskaniu faktycznie komary nie siadają, ale trwa to dosłownie przez 15 minut... Nie wiem, może ja mam taką krew, że przebija wszystkie odstraszacze... :/

szaraczarownica - Nie Cze 22, 2014 9:10 pm

Juska napisał/a:
Nie wiem, może ja mam taką krew, że przebija wszystkie odstraszacze...

Juska, no chyba :smile:

Nie przejmuj się, mój mąż też przyciąga komary.

Ja w zeszłym roku kupiłam Młodemu Para'Kito http://pl.parakito.com/wristband i teoretycznie mogłabym napisać, że działa, ale... jak kilka razy zapomniałam, to też go nie pogryzły, a mnie tak, więc w sumie nie wiem :wink:

Ania1234 - Wto Cze 24, 2014 4:04 pm
Temat postu: bransoletka na komary
u mnie nie działają te bransoletki, teraz stosuję Off, ale i tak te bestie pogryzły moją córeczkę, że aż opuchła na czole

W aptece kobieta poleciła mi Calendeel (córeczka jest alergikiem, a ten specyfik jest w 100% naturalny, dlatego kupiłam) - no i faktycznie działa; mała przynajmniej się tak nie drapała jak kiedyś

nalewajk - Sob Lip 05, 2014 9:15 pm

bransoletki to taka lipa, służą bardziej do ozdoby niż są skuteczne, najlepsze są preparaty typu off albo siatki / moskitiery albo tradycyjna łapka lub gazeta ;) - ciach ;) a jak wleci do mojego mieszkania jakiś komar usuwam go bezdotykowo odkurzaczem
Catylyn89 - Sro Lip 09, 2014 1:16 pm

Bardziej od bransoletek polecam spirale :) Są najbardziej skuteczne, a tu jeden filmik http://www.youtube.com/watch?v=RypZvC6NtrU. Warto obejrzeć :)
patrycjans27 - Wto Lip 15, 2014 10:09 am

Bransoletki nie pomagają przynajmniej w moim przypadku ;(
zu_za - Czw Kwi 09, 2015 9:11 am

Mam znajomą która przetestowała chyba wszystko co możliwe- bransoletki, oklejanie się jakimiś plastrami i inne cuda. I okazało się, że najlepiej działa olejek waniliowy do ciasta ;)
anastazial - Sob Gru 01, 2018 5:20 pm

yyyyyy a że niby na jakiej zasadzie ma to działać? Przecież taka bransoletka to totalna ściema
RafalK - Wto Mar 05, 2019 2:56 pm

Są w ogóle takie cuda jak bransoletka na komary ?!
magnez - Czw Maj 30, 2019 3:39 pm

Nie słyszałam o takich opaskach i nigdy zarazem nie stosowałam ich. Ciekawe rozwiązanie na wypad nocny. Jestem ciekawa czy to działa.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group