Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Luźne rozmowy - Robótki ręczne

Asiek - Czw Sie 19, 2004 7:19 pm
Temat postu: Robótki ręczne
Dziewczyny, czy macie zdolności manualne? :)
Szyjecie?
Haftujecie serwetki, obrusy, itp. ?
Robicie na drutach, szydełku?
Wyszywacie gobeliny?

Jeśli tak, to pamiętacie Wasze pierwsze "dzieło"? :wink:
Wasz największy "sukces" w tej dziedzinie?

Asia - Czw Sie 19, 2004 7:26 pm

Ja nie wykonuję żadnych robótek ręcznych :oops:
Ewela - Czw Sie 19, 2004 7:30 pm

Niestety nie mam zdolności manualnych i bardzo nad tym ubolewam :cry:
Asiek - Czw Sie 19, 2004 7:41 pm

:shock:
Kurcze, czyżbym byłam odosobniona? :lol:
Robię swetry na drutach, wyszywam gobeliny - to moje mocne strony. :graba:
Jak trzeba to i trochę poszyję, najlepiej na maszynie. :mrgreen:
Haftować serwetki też potrafię, choć wolę gobeliny.
Najsłabszą moją stroną jest szydełko, ale nadrabiam drutami. :wink:

Kati - Czw Sie 19, 2004 8:18 pm

Ależ skąd :hm:

Wykonuję swetry i nie tylko na drutach - pierwszy "normalny" sweter, który mam do dziś zrobiłam w wieku 10 lat :) - uczyła mnie babcia - a potem ja ją hihi nowych wzorów z gazet (Sandra, Mała Diana itp.)

W wieku lat 7 zrobiłam kamizelkę dla córki koleżanki mojej mamy - z bąbelkami w różnych kolorach 8)
Haftuję serwetki haftem płaskim

Mam mini krosno do tkania serwetek - baardzo je lubię

Robiłam frędzle do hust w zespole :)

Potrafię robić rąbki na szydełku

:mrgreen:

Magdzia - Czw Sie 19, 2004 9:44 pm

Dziewczyny, pokazcie zdjecia waszych prac :P
Ja jestem totalnym anty-talenciem jesli chodzi o wszelkie tego typu prace, pamietam jak kiedys w przedszkolu narysowalam konia z trzema nogami :mrgreen:

Kati - Czw Sie 19, 2004 10:15 pm

pokażę na spotkaniiu następnym ten sweterek
8)

chust nie mogę, ponieważnie mam ich w domku :(

kryszka - Czw Sie 19, 2004 10:20 pm

Zdolności manualne to owszem posiadam, ale brak mi chęci.
Ale jak potrzebuję spódnicę to sobie bez problemu uszyję, a spodnie muszę sobie skracać przy każdym zakupie, bo szyją tylko na wielkoludy. :evil:

Natomiast jak byłam mała i miałam więcej zapału to dziergałam sweterki, czapeczki i szaliki dla lalek. :) Jakąś serwetkę też mi się udało zrobić. :)

Asiek - Czw Sie 19, 2004 10:53 pm

Magdzia napisał/a:
Dziewczyny, pokazcie zdjecia waszych prac :P

Zapraszam do galerii forumowej - na zdjęciach ze spotkania forumowego (w lutym) mam sweter, który sama zrobiłam.

Kati - Czw Sie 19, 2004 10:57 pm

Ja mojego nie mam na zdjęciu... :?
Ale obiecuję, że na żywo pokażę :)

Magdzia - Czw Sie 19, 2004 11:05 pm

Asiek napisał/a:
Magdzia napisał/a:
Dziewczyny, pokazcie zdjecia waszych prac :P

Zapraszam do galerii forumowej - na zdjęciach ze spotkania forumowego (w lutym) mam sweter, który sama zrobiłam.


Przybylam, obejzalam i jestem pod wrazeniem. Mam pytanie, czy to sa laczone dwa kolory czy ta wloczka jest taka mieszana :?:

Asiek - Czw Sie 19, 2004 11:14 pm

Magdzia napisał/a:
Przybylam, obejzalam i jestem pod wrazeniem. Mam pytanie, czy to sa laczone dwa kolory czy ta wloczka jest taka mieszana :?:

Włóczka melanżowa.
I dobrze mi się nią robiło sweter, nie każda włóczka mi podchodzi.
Ostatnio kupiłam kilka przedziwnych włóczek, bo mi się spodobały kolory, np. cieniowany róż, którego z zasady nie lubię, ale na wydekoltowanym swetrze wyszedł super, tym bardziej, że zrobiłam z takimi rozszerzającymi się na dole rękawami wymyślonym przeze mnie ażurem :wink: a wczoraj taką "włochatą" włóczkę w kolorze złamanej bieli z przetykanymi ciemniejszymi wypustkami (jeszcze nie wiem, co z niej zrobię).

suhotnikowa - Czw Sie 19, 2004 11:22 pm

To i ja się pochwalę, co mi tam :) :D
Ja wyszywam i haftuję :D :) :lol:
Uwielbiam wyszywać haftem krzyżykowym obrazki (sama nanoszę na kanwę wzór, nie znosze z nadrukiem :? :? ) o różnej tematyce, potem je ładnie oprawiam i daje najbliższym na różne okazje :D :)
Ostatnio zaczęłam wyszywać serwetkę haftem Richelieu,ale coś nie mam do tego serca :( :cry: choć pewnie powinnam sobie skompletować wyprawkę :lol: :lol: :mrgreen:

pipi - Pią Sie 20, 2004 12:22 pm

Ja w zasadzie zdolności mam, ale cierpliwości i czasu nie.
Ostatnio od trzech lat szydełkuję jedną serwetkę - duża jest, ale i tak to chyba długo.
Poza tym oczy trzeba oszczędzać :mrgreen:

Jelonek - Nie Sie 22, 2004 12:06 am

ja uwielbiam haft krzyżykowy - pomysł haftowania zrodził się podczas układania puzzli :) uwielbiam puzzle , wszystkie obrazki w naszym domu są z puzzli , mój rekord to mapa świata z 1611 roku złożona z 9 tysięcy kawałków - no ale puzzle zajmują duuuużo za duże powierzchnie, wiec kombinowałam mocno co by tu robić co będzie równie zajmujące a nie będę potrzebowała tak dużo miejsca .... no i padło na haft :)
I powiem Wam ,że to jest to !! !
Właśnie kończę kolejną pracę - irys dla mojem Mamci - postaram się zamieścić zdjęcie by się pochwalić:)

Asiek - Nie Sie 22, 2004 2:24 pm

Jelonek napisał/a:
ja uwielbiam haft krzyżykowy - pomysł haftowania zrodził się podczas układania puzzli :) uwielbiam puzzle , wszystkie obrazki w naszym domu są z puzzli , mój rekord to mapa świata z 1611 roku złożona z 9 tysięcy kawałków - no ale puzzle zajmują duuuużo za duże powierzchnie, wiec kombinowałam mocno co by tu robić co będzie równie zajmujące a nie będę potrzebowała tak dużo miejsca .... no i padło na haft :)
I powiem Wam ,że to jest to !! !

:shock: :D
Jelonku, u mnie przygoda z haftem zaczęła się dokładnie tak samo, czyli od puzzli! :graba:
Też uwielbiam je układać (wpisałam to na samym początku w profilu w zainteresowaniach).
Wszystkie puzzlowe obrazy zostawiłam rodzicom w Polsce.

Jelonek - Pon Sie 23, 2004 5:44 pm

:) :):) czyli siłą napędową hafciarek są puzzle :) :):) nieźle
dagmara - Pon Sie 23, 2004 11:37 pm
Temat postu: Re: Robótki ręczne
Asiek napisał/a:
Dziewczyny, czy macie zdolności manualne? :)

Wydaje mi się że mam ale wykorzystuje je w nie co inny sposób niż wy :lol:
A jeśli chdzi o szycie to potrafię ale nielubię bo czasem muszę to robić w pracy, zaś na druty iszydełko nie mam czasu a szkoda.

Asiek - Wto Sie 24, 2004 12:26 am
Temat postu: Re: Robótki ręczne
dagmara napisał/a:
Asiek napisał/a:
Dziewczyny, czy macie zdolności manualne? :)

Wydaje mi się że mam ale wykorzystuje je w nie co inny sposób niż wy :lol:

Dagmara, pochwal się. 8) :lol:

dagmara - Wto Sie 24, 2004 9:50 pm
Temat postu: Re: Robótki ręczne
Asiek napisał/a:

Dagmara, pochwal się. 8) :lol:

Nie mogę to moja nieco już odkryta tajemnica :lol:

marchefka - Pią Sie 27, 2004 6:56 pm

Wlasciwie najbardziej lubie haftowac haftem richelieu. Wybieram raczej wieksze powierzchnie do haftowania, wioec nie pochwale sie oszalamiajaca iloscia moich prac - raczej moglabym sie chwalic ich jakoscia :)
Od czasu do czasu, dla osob szczegolnie 'zasluzonych" wlasnorecznie haftuje jakas serwetke-prezent. Nie mam zbyt duzo czasu, a richelieu jest czasochlonny, wiec serwete na lawe dla swojej psiapsiolki haftuje juz prawie rok (akurat, niedlugo skoncze, a ona urodzi dzidziusia - dostanie ja w prezencie).
Reszta moich talentow manualnych nie jest zwiazana z szydelkiem, drutami ani niczym tego rodzaju, wiec nie bede skrzywiala watku :)
marchefka

monicleo - Pon Sie 30, 2004 1:47 pm

Ja od dziecka uwielbiałam robótki na drutach.
Jedyne co udło mi się ukończyć i normalnie wyglądało to ogromne szaliki...
Ale próbowałam równiez swetrów - z resztek wełny, które zostały z dawnych czasów robótkowania mojej mamy... Nigdy mi nie wystarczyło na cały sweterek
:D :D :D
Ale jestem pełna zapału i wciaż sobie powtarzam, że w długie zimowe wieczory...

tynencia - Czw Wrz 09, 2004 6:08 pm

mam fioła na punkcie haftu krzyżykowego. lubię haftować duże obrazy. niestety to dość kosztowne hobby, ale lubię obdarowywać moimi robótkami rodzinę i znajomych.
gosiaczek - Czw Wrz 23, 2004 9:06 am

I mam pytanie do dziewczyn szydełkujących: co to jest słupek patentowy? Jestem jeszcze zupełny amator z tej dziedzinie :oops: A bardzo lubie wszelkie dłubanie ręczne
Agniesia - Pią Paź 01, 2004 7:55 pm

Zazdroszcze Wam! Ja kiedyś chciałam zrobić beret dla lalki na szydełku - ale tak mi się oczka ścisnęły, że zamiast tego wyszedł mi "ochraniacz na nos" - tak to sobie nazwałyśmy z siostrami - było wesoło. Sukienkę kiedyś też próbowałam uszyć - nawet jakoś wyglądała, ale do profesjonalizmu to daleko....

Mam za to zdolności poetyckie - mam kilka fajnych wierszy: może nawet kiedyś wydam, plastyczne (uwielbiam wszelkie formy pokazywania obrazów: malowanie, rysowanie no i grafika komputerowa).

Kiwax - Pon Paź 04, 2004 6:04 pm

Totalnie nie ciągną mnie robótki ręczne. Nie lubię tego i nie mam do tego serca. Potrafię, ale mnie to nudzi, więc nie zaprzątam sobie tym głowy :)

Nie umiem szyć - to jest dla mnie czarna magia. Totalnie!

Za to moja mama.... MISTRZYNI. Szyje, szydełkuje, robi na drutach, robi frywolitki, koronki, haftuje, robi serwetki, kamizelki, kapelusiki, no wszystko. Po prostu ona to kocha. A ja nie :twisted:

Za to uwielbiam malować, lepić, dłubać jakies drobiazgi, rysunki, pierdółki... Tak to lubię.... Szkoda tylko, że też nie mam na to czasu :(

szczako - Wto Lut 07, 2006 11:32 am

zdolnosci manualne mam, ale jezeli chodzi o robotki reczne to nie jestem asem. potrafie robci na drutach, kiedys cos kombinowalam z gobelinami, ...

zdecydowanie wole malowac, tworzyc bizuterie (kolczyki), robic roznego rodzaju upominki.
chcialabym miec na to wiecej czasu ...

misia-misia - Wto Lip 24, 2007 11:49 pm

ja zajęłam się kolczykami. Sprzedaję je wśród znajomych i nie tylko :mrgreen:

a to próbka moich zdolności...

zainteresowanym na mail'a wyślę foldery

443

448

450

454

455

458

462

465

468

469

471

472

475

476


[ Dodano: Pią Sie 03, 2007 10:44 am ]
Jeszcze kilka wybranych modeli :P

477


481


484


487


488 zestaw kolczyki i bransoletka


491


502

Gabro - Pon Sie 27, 2007 3:38 pm

Moje zdolności są ograniczone - umiem zrobić na drutach szalik :)
misia-misia - Czw Sty 17, 2008 8:53 pm

moje robótki - moja kilkudniowa praca :-P
czyli same nowości 8)
cz1

cz2


i jeszcze niesfotografowane bransoletki...

[ Dodano: Pon Mar 03, 2008 11:14 am ]
moje weekendowe robótki :lol:

propozycja na ślubną biżuterię :)






bransoletka


zestaw - bransoletka i kolczyki

evelinka - Pią Maj 02, 2008 1:42 pm

Ja szydełkuję. Kiedyś robiłam a drutach. Ostatnio próbowałam swoich sił w hafcie krzyżykowym. Ogólnie lubię prace ręczne. Któregoś roku na Boże Narodzenie robiłam karty świąteczne. A teraz trochę brak mi czasu na to wszystko
Annajasnabez - Sro Lis 19, 2008 2:02 pm

witam szukam kogos kto zrobiłby mi na drutach płaszcz bardzo prosze jesli tkos jest zainteresowany o kontakt moj mail jasnnna@wp.pl i tel 510233097 pozdrawiam
Kociadło - Wto Gru 02, 2008 10:31 pm

a w ostatni wekend był w hali sportowej festiwal haftu koronki i rękodzieła - mamcia mnie tam zaciagneła ale przynam że było fajnie - piekne te rzeczy, dużo wziązanych z tematyką świat - ale piekne co tez ludzie zrobic potrafią szacun dla nich

a to że wróciłam z hali z 5 litrami piwa miodowego i 4 litrami miodu pitnego to już inna sprawa ale wkońcu festiwal rękodzieła żeby nie było obrus haftowany i biżuterie i bombki tez kupiłyśmy:):)

ppola - Wto Gru 02, 2008 10:36 pm

cholercia zapomnialam :( a mialam sie wybrac i w dodatku w Polsce nawet w weekend byłam :( pech :( ja tylk wyszywam sobie od czasu do czasu :oops:
Kociadło - Wto Gru 02, 2008 10:48 pm

nio ja w ogóle nie wiedziałam że takie cos istniej ale mama wypatrzyła na łódzkich wiadomościach i mnie tak pogoniła, ale jak to na moja mame przystało najbardziej podobał jej sie ręcznie robiony obrus za uwaga 2500 zeta
fiona83 - Nie Lut 01, 2009 10:08 am

Wczoraj skończyłam wyszywać obrazek dla dziadków. Pozostaje tylko oprawić.




Swoją drogą, gdybym wystawiła to na Allegro, mogłabym się nieźle obłowić. Same zobaczcie :

http://www.allegro.pl/ite...sa.html#gallery

Asiek - Nie Lut 01, 2009 10:22 am

fiona83 napisał/a:


Swoją drogą, gdybym wystawiła to na Allegro, mogłabym się nieźle obłowić. Same zobaczcie :

Tylko trzeba wziąć pod uwagę, czy znajdzie się chętny za taką cenę....

fiona83 - Nie Lut 01, 2009 10:28 am

Też jestem ciekawa. Jeśli by "szło" za taką cenę, to rzucam robotę i haftuję na zamówienie :cool:
ppola - Nie Lut 01, 2009 3:17 pm

fiona83, nie idzie :P tez o tym myslalam poza tym jak policzysz faktyczne koszty to wcale tak super nie wychodzi. Ja robie w tej chwili obrazek ze wzoru liczonego. Wzór - 3,5 zł + Kanwa (czysta, ecru) - 12zł + Mulina (ja uzywam najtańszej ariadny w zaleznosci od sklepu kosztuje od 1zł do 1,2zł) 45x1,1 (zeby usrednic cene;) ) = 65zł do tego masa czasu, który jest przyjemnoscia wiec nie licze :) Obrazek wielkosci 130 x 200 krzyzykow wiec nie jakis super wielki ;) Widze ze ty wyszywasz na gotowej kanwie wiec koszt wzoru i czystej kanwy ci odchodzi. Ale ta nadrukowana z tego co wiem jest nieco drozsza ;) Wiec chyba pozostaje wyszywac dla przyjemnosci i obdarowywac najblizszych :)
fiona83 - Nie Lut 01, 2009 3:23 pm

ppola napisał/a:
pozostaje wyszywac dla przyjemnosci i obdarowywac najblizszych


Absolutnie i niepodważalnie masz rację ! :)
Szkoda, że lepsze muliny np. DMC są dwa razy droższe :( Przy małych obrazkach można jeszcze zaszaleć, ale przy dużych wychodzą astronomiczne sumy :roll:

ppola - Nie Lut 01, 2009 3:47 pm

fiona83 napisał/a:
Szkoda, że lepsze muliny np. DMC są dwa razy droższe

dokładnie :/ dlatego od poczatku wyszywam Ariadna i kupujac mulinki do różnych wzorów uzbierałam juz spora kolekcje odcieni wiec juz zostane przy tych bo zeby wszystko wymieniac to znowu idzie sie w koszty a tak to zawsze jakis kolorek sie powtórzy ;)
A teraz cos masz nowego w planach? Ja w zeszłym tygodniu skonczyłam obrazek mam zdjecie w telefonie ale nie bardzo mam jak sie pochwalic :roll:

fiona83 - Nie Lut 01, 2009 5:47 pm

ppola napisał/a:
A teraz cos masz nowego w planach?


Czekam na przesyłkę z : http://www.haftypolskie.com.pl/

Dla rodziców-psiarzy :lol: :


Do naszej sypialni :

podrozniczka - Nie Lut 01, 2009 7:01 pm

Jejku Fionka jaka Ty zdolna jestes! Super
fiona83 - Sro Lut 11, 2009 9:52 am

podrozniczko, bez przesady. Jak ma się wzór, to nie sztuka "wykrzyżykować" ;)

Wczoraj wreszcie dotarły kanwy i z radością zabieram się do wyszywania :mrgreen:



ppola - Sro Lut 11, 2009 12:57 pm

Fionka to nastepnym razem zeby nie denerwowac sie z powodu kanw musisz sie wziasc za wyszywanie ze wzoru liczonego ;)
A kanwy po wyszyciu na pewno beda super :)

fiona83 - Czw Paź 22, 2009 12:45 pm

Wreszcie skończyłam kwiaty dla babci :)



Teraz muszę kupić coś z motywem japońskim do kuchni :)

EwaM - Czw Paź 22, 2009 1:48 pm

A ja planuję zrobić na drutach szalik dla męża. Kilka lat temu mu zrobiłam na gwiazdkę i był autentycznie zachwycony. Niestety gdzieś zgubił i poprosił, żebym mu zrobiła jeszcze raz. I drugi mniejszy taki sam dla Zygmunta :lol:
as80 - Pon Paź 26, 2009 12:05 pm

heh no no szalik bedzie ok
evelinka - Pon Paź 26, 2009 5:33 pm

Ja lubię szydełko, ale ze względu na brak czasu ostatni mało robię. Ale mogę się pochwalić, że zrobiłam sobie śliczne stringi 8) Aktualnie zaczynam obrus, ale strasznie wolno mi idzie choć jest bardzo prosty :( Mam nadzieję, że do świąt skończę.

Poza tym wciągnęłam się w scrapbooking i wykańczam właśnie kartkę ślubną dla sąsiada. Jak zrobie jakieś zdjęcia to wrzucę.

Na razie takie dwa drobiazgi:



kakonka - Sro Lis 04, 2009 8:21 pm

Fiono masz niesamowity talent :hurra:
evelinka Ty także :)

ja niestety mogę tylko podziwiać :( bo sama nie potrafię a żeby się "naumieć" nie mam cierpliwości :? niestety :zabawa:

cosola - Sro Lis 04, 2009 9:01 pm

Ja też wyszywam krzyżykami, co prawda mam dopiero 3 dziełka na koncie, ale bardzo mi się to spodobało.

Pierwszą kanwę kupił mi w tajemnicy mój mąż, żebym się nie nudziła wieczorami jak go nie ma w domu, albo gra na kompie (spryciarz) :wink: był to malutki domek z ogródkiem, potem wyszyłam większy statek (zajęło mi to 3 miesiące) a ostatnoi skończyłam moje największe dzieło - dwa konie o wymiarach 40 na 50cm - dziergałam to przez 10 miesięcy :o jak zrobię fotkę to się pochwalę :)

Teraz kupiłam sobie aniołka na allegro i czekam na przesyłkę, bo tu w UK bardzo trudno kupić ładną kanwę z nadrukiem (a tylko takie mnie interesują).

Polecam wszystkim haft krzyżykowy, jeśli ja (kompletne beztalencie artystczne) daję radę to hobby dla każdego z odrobina cierpliwości :wink:

Mój statek przed oprawieniem, teraz już wisi na ścianie)

EwaM - Czw Lis 05, 2009 9:28 pm

Ja bym sobie chętnie na takiej kanwie powyszywała. Na pewno spodobałoby mi się to zajęcie. Ale już wyrób końcowy jako element dekoracyjny mi się wcale nie podoba, więc trochę bez sensu takie hobby, bo co z tym potem robić?
ppola - Czw Lis 05, 2009 9:35 pm

No dla mnie tez bezsensu ale mam w rodzinie kilku amatorów którzy wezma wszystko jak leci ;) Z tym że ja nie wyszywam na kanwie tylko na czystym materiale (niezadrukowanym) a wzór mam osobno, troche dłuższa i mozolniejsza praca ale wole w ten sposób bo sama okreslam wielkosc np. krzyzyków. Wyszywam malenkimi krzyzykami bo takie mi sie bardziej podobaja ;) Spróbuje dołączyć swoje dziełko :)

cosola - Pią Lis 06, 2009 10:43 pm

EwaM, zawsze można komuś sprezentować, albo sprzedac na allegro :wink:

ppola, piekne to Twoje dziełko :)

misia-misia - Nie Sty 31, 2010 11:08 pm

Ja od jakiegoś czasu próbuję sił w decoupage'u. Dopiero zaczynam :oops:
W domu szukam przedmiotów, które mogę ozdobić, dać im "drugie życie".
A to efekty początków mojej pracy :)

ze szklanki zrobiłam "małe coś" na długopisy


mama miała starą deseczkę, więc ją ozdobiła. W sam raz do nowej kuchni mamy


drewniana szkatułka na biżuterię


zwykła ramka do zdjęć stała się "niezwykła"


stara drewniana wytarta deseczka ma drugie życie i jest ozdobą w kuchni


no i trochę kolczyków









rusałeczka:) - Nie Sty 31, 2010 11:43 pm

Powiem ci że jak na pierwsze kroki to pięknie ci to wszystko wyszło :o :D Możesz mi napisać jakie materiały trzeba zakupić do wykonania takich cudeniek, tzn. jakie kleje i farby? Tez chciałabym spróbować tej sztuki :)
MalaJu - Pon Lut 01, 2010 12:15 am

nie no Misia, klasa :) I choc sama nie jestem fanką postarzania i crackow to kochana, kłaniam się nisko!!
rusałeczka:), farby akrylowe np firmy to-do
lakier akrylowy/wodny do drewna
serwetki lub papier
klej do decu np firmy Dala
akrylowy płaski pędzel

W Łodzi masz sklep - Manufaktura Dobrych Klimatów. Idz, zadzwoń, wejdz na stronę, oni Ci wszystko powiedzą i doradzą.

rusałeczka:) - Pon Lut 01, 2010 9:06 am

Dziękuję za wskazówki [smilie=g035.gif]
fiona83 - Pon Lut 01, 2010 9:14 am

misia-misia, szacun :brawo:
Jesteś najlepsza :mrgreen:

katrina - Sro Lut 03, 2010 1:52 pm

misia misia super rzeczy robisz !! !

dziewczyny możecie polecić aukcje gdzie można kupić takie ciekawe kanwy bo chciałabym powyszywać :)

ja w zeszłym roku zrobiłam kolorowy 2 metrowy szalik :D robię czasami na szydełku serwetki :) -> babcia mnie nauczyła :) ogólnie to mam zawsze takie momenty że do czegoś się zapalę i to trwa ok pół roku i potem muszę zmienić zainteresowanie, a po jakimś czasie znowu powracam :D

bazyl - Sro Lut 03, 2010 2:32 pm

Moja żona też hobbystycznie zajmuje się wyszywaniem i haftowaniem. I chciałbym Jej kupić w prezencie coś co mogłoby się Jej w tym przydać czy ułatwić, możecie mi coś polecić?
=MiLi= - Sro Lut 03, 2010 8:49 pm

misia-misia Ty Mistrzu :D jak zwykle Twoje prace zachwycają :)
katrina - Sro Lut 10, 2010 1:13 pm

dziewczynki jak nauczyc się wyszywać te kanwy?

nadal jestem pod wrażeniem dzieł misi :D

magda26 - Czw Lut 11, 2010 3:22 pm

misia-misia rewelacja !! ! I ty piszesz, że dopiero zaczynasz....
misia-misia - Czw Lut 11, 2010 9:07 pm

ja naprawdę pierwszy raz robiłam te zdobienia :) ale dziękuję za wszystkie dobre słowa :)
anula86 - Sob Kwi 03, 2010 9:03 pm

Ja bym chetnie tez powyszywala albo porobila na drutach, ale niestety jakos nie mam czasu..:(
agulka1989 - Sro Cze 23, 2010 7:55 pm

ja dzisiaj zaczęłam się bawić w robienie biżuterii :)

Póki co zrobiłam kilka par kolczyków. Nic specjalnego, ale od czegoś trzeba zacząć :wink: Zdjęcia są niestety słabej jakości (aparat zaczyna odmawiać współpracy :( )




















ola88 - Czw Cze 24, 2010 8:18 am

agulka1989, ładne te kolczyki są :) :)
Bian - Czw Cze 24, 2010 9:54 am

No Agulka nie marudź, ładne kolczyki zrobiłaś. Mnie się szczególnie podobają piąte i ósme w kolejności :P
gosiaczek - Czw Cze 24, 2010 10:34 am

To moje. Nie jedyne, ale tylko to mam na zdjęciu. Straszny złodziej czasu


Jak kupię aparat już wkrótce, pokaże Wam moją dumę i chwałę.

Ppola, może podzieliłabyś się wzorem to Twojego krajobrazu?

ppola - Czw Cze 24, 2010 10:44 am

gosiaczek, nie ma problemu ;) troche zmaltretowany jest ale jeszcze coś widać :)
Yoanna - Czw Cze 24, 2010 6:31 pm

Ale zdolniachy :D
Dopiero dzięki agulce1989, znalazłam się w tym wątku i naprawdę jestem pod wrażeniem waszych dzieł
:super:

rusałeczka:) - Pią Paź 08, 2010 10:04 am

A ja zapisałam sie na dwu dniowe warsztaty z techniki Dequpage :D
Dzisiaj zaczynam :D

[ Dodano: Pią Paź 08, 2010 9:38 pm ]
Jestem po pierwszych zajęciach i jestem bardzo zadowolona :D Jutro kolejny dzień i bedę mogła pochwalić się pierwszą rzeczą wykonaną metodą Dequpage :D

[ Dodano: Pią Paź 08, 2010 9:40 pm ]
w pierwszym wpisie powinno być "dwudniowe" a nie "dwu dniowe" :oops:

[ Dodano: Nie Paź 10, 2010 8:53 pm ]
oto moje wypociny po dwudniowych warsztatach ;)

justinaa - Pon Paź 03, 2011 10:23 pm

jesień się zbliża, długie wieczory, to mi się skojarzyło czy któraś z Was zajmuje się scrapbookingiem? :)
evelinka - Wto Paź 04, 2011 9:00 am

justinaa napisał/a:
czy któraś z Was zajmuje się scrapbookingiem?
Ja kiedyś się bawiłam :) Ba. Nawet kupiłam specjalną maszynę do wycinania wzorów skrapkowych. Ostatnio jednak zarzuciłam tą pasję, bo Julka to za bardzo interesuje :evil:
justinaa - Wto Paź 04, 2011 9:23 pm

:)

ja co roku mam plan, żeby się zająć czymś w tym rodzaju, ale zawsze ostatecznie brakuje mi zapału, zresztą jakoś szczególnie uzdolniona manualnie to ja tez nie jestem :P ale scrapbooking wydaje mi się fajny

klarysa - Wto Paź 04, 2011 9:31 pm

justinaa napisał/a:
:)

ja co roku mam plan, żeby się zająć czymś w tym rodzaju, ale zawsze ostatecznie brakuje mi zapału, zresztą jakoś szczególnie uzdolniona manualnie to ja tez nie jestem :P

Dokładnie ;) Kiedyś lubiłam robić na drutach, ale zamiast szaliczków wychodziły mi pozwijane i dziurawe... nie wiem co ;)

malinka1984 - Sro Paź 05, 2011 7:38 am

Ja kiedyś robiłam szaliczki na drutach, serwetki na szydełku uwielbiałam takie rzeczy, ale teraz jakoś nie mam weny, teraz marzy mi się kurs florystyczny, a największe marzenie to własna mała kwiaciarnia...eh rozmażyłam się
owocowka - Czw Paź 06, 2011 3:57 pm

zazdroszczę wszelkiej maści przydatnych umiejętności rękodzielniczych jak robótki na drutach czy szydełku... ja tylko malowałam (jako że nie robię tego już od dłuższego czasu, to wypadłam z wprawy), zajmowałam się scrapbookingiem i biżuterią. Ostatnio nawet przerzuciłam się z koralików i drucików na koronki i tasiemki :)
Bian - Nie Paź 23, 2011 10:54 am

owocowka ślicznie to wygląda :)

A ja wczoraj na pakamera.pl znalazłam takie cieniutkie opaski z filcowymi motylami, które kosztowały ze 30 zeta i stwierdziłam, że w sumie takie coś to ja też potrafię zrobić dużo mniejszym kosztem. Po raz kolejny trochę pogrzebałam w materiałach do robótek ręcznych i stwierdziłam, że bardzo podobają mi się kartki i ozdoby robione z papieru metodą quillingu. Jako, że mam teraz czas na takie rzeczy, to postanowiłam się trochę pouczyć jak robić takie rzeczy i kartki na święta przygotuję sama z wykorzystaniem różnych materiałów.

Frezja1980 - Nie Paź 23, 2011 6:32 pm

a to mój mały debiut i na tym jak do tej pory się skończyło :razz:

gosza - Sob Paź 29, 2011 2:41 pm

Uwielbiam rękodzieło i wszystko co wychodzi spod ręki :smile: sama osobiście maluję, lepię, ozdabiam decopuage, robię biżuterię, szyję, tkam, wyszywam :wink: jeszcze dużo można wymieniać i co najważniejsza to moja praca na co dzień. Kocham to :smile:
Klaudynka - Pon Lut 13, 2012 2:01 pm

Do pokoju synka :)


tulipan87 - Pon Lut 13, 2012 5:14 pm

Klaudynka, ślicznie Ci to wyszło :) Jestem pełna podziwu :)
Marcka - Pon Lut 13, 2012 7:09 pm

Klaudynka, brawo !! kolejna zdolniacha na forum ;) śliczne
Yoanna - Pon Lut 13, 2012 8:27 pm

Klaudynka, boskie :D
Suelen - Pon Lut 13, 2012 9:18 pm

Klaudynka, prześlicznie :) naprawdę wyrazu podziwu
Ewka83 - Pon Mar 12, 2012 4:35 pm

Świetne te hafty :-)

Usunęłam linki z podpisu. Moderatorka Asiek

skalimonka - Czw Mar 22, 2012 10:12 pm

Piekne rzeczy robicie ;) Czy któraś z Was ma może doświadczenia z patchwork'iem?
misia-misia - Czw Mar 22, 2012 10:29 pm

skalimonka napisał/a:
Czy któraś z Was ma może doświadczenia z patchwork'iem?


tak 8)
w dorobku patchworkowe powleczenie na kołdrę :)

gohnia - Sro Kwi 04, 2012 8:09 pm

Pochwalę się swoją pracą, nosidło mei tai



A teraz myślę czy nie wrócić do haftowania :wink:

skalimonka - Czw Kwi 05, 2012 4:10 pm

misia-misia, pokażesz jakieś zdjęcie? Wow, poszwa od razu, odważnie... ;) Ja robię pufa, jest ciężko, wolno to idzie, szyję wygiętą igłą i muliną, palce bardzo bolą i nie moge długo wyszywać :-? Ale powoli do przodu... Masz jakieś rady?
evelinka - Nie Wrz 02, 2012 8:32 pm

Postanowiłam, że pora pochwalić się moją najnowszą pasją, która ma być już niedługo moim sposobem na zarabianie :smile: Na stronie MyNewborn można zobaczyć, jak to wygląda na modelach.
Oto kilka zdjęć:

Bian - Nie Wrz 02, 2012 8:38 pm

evelinka ten żółwik boski :smile:

W czasie ciąży i jak Hania była mniejsza też robiłam tego typu opaski :) I kartki różnego rodzaju. Ostatnio trochę zarzuciłam, ale może warto do tego wrócić.

Joanna - Nie Wrz 02, 2012 9:33 pm

bardzo ciekawe evelinka!
pozytywnie zazdroszczę takiego przyjemnego sposobu na zarabianie ;)
żółwik i buciki ujęły mnie najbardziej :smile:

justine81 - Nie Wrz 02, 2012 9:57 pm

evelinka, jakie to śliczne! a dzieciaczki wyglądają w tym przesłodko :) gratuluję zdolności!
owieczka_foto - Nie Wrz 02, 2012 11:07 pm

evelinka, niezmiennie kibicuję w przekształceniu pasji w dochodowy biznes :)

ze swojej strony moge dodać, że jakościowo prace evelinki to najwyższa półka akcesoriów. Goraco polecam :)

Bian - Wto Wrz 04, 2012 12:53 pm

To i ja się pochwalę moimi "dziełami" :)

Opaski, spinki, naszyniki i broszki:


I kartki:

mała9364 - Wto Wrz 04, 2012 1:46 pm

Ale zdolniachy z was dziewczyny :D
Patrycja11 - Wto Wrz 04, 2012 1:49 pm

mała9364 napisał/a:
Ale zdolniachy z was dziewczyny

ja niestety nie mam takich zdolności :(

mała9364 - Wto Wrz 04, 2012 1:59 pm

Patrycja11 napisał/a:
mała9364 napisał/a:
Ale zdolniachy z was dziewczyny

ja niestety nie mam takich zdolności :(


ja też :roll:

Asiek - Sro Wrz 12, 2012 11:36 am

A ja znów zaszalałam (jak zawsze jesienią :mrgreen: ) i nazamawiałam włóczek, materiałów, dodatków z mojego ulubionego sklepu internetowego: http://basteln-de.buttine.../start-DE-de-BU Podaję link, bo choć jest to sklep w Niemczech to warto zobaczyć chociażby ich katalog (jest też do "przekartowania" na ich stronie) i podejrzeć pomysły w różnych technikach przyozdabiania i kreowania własnych robótek ręcznych.
Czekam więc na moją megapaczkę z niecierpliwością. :tuptup:

Bian - Nie Wrz 23, 2012 5:07 pm

Zainspirowana dziełami evelinki postanowiłam wykorzystać resztkę filcu i zamiast kupować drewniane literki na allegro zrobiłam własnoręcznie takie coś:

poison_moon - Wto Lis 27, 2012 7:26 am

Sezon robótek choinkowo-świątecznych u mnie w domu rozpoczął się wczoraj :D Zmajstrowałam takie choinki na choinkę :wink:

W planach mam jeszcze uszycie gwiazdek i serduszek, które także zawisną na choince, ale nie mogę znaleźć fajnego materiału. No i tuż przed świętami zrobię wieniec, który zawiśnie na drzwiach - w tym roku może z jemioły?

ewa.krzys - Wto Lis 27, 2012 7:35 am

poison_moon, śliczne te choineczki! Mogłabyś powiedzieć, jak się je robi? :D
mietka - Wto Lis 27, 2012 7:40 am

poison_moon, śliczne!!!
gohnia - Wto Lis 27, 2012 8:55 am

poison_moon, świetne! :)
marlena89 - Wto Lis 27, 2012 9:24 am

poison_moon, jakie ładne :smile:
Patrycja11 - Wto Lis 27, 2012 9:35 am

poison_moon, cudne...
M4rcysi4 - Wto Lis 27, 2012 9:47 am

Proste i piękne! Super!
poison_moon - Wto Lis 27, 2012 9:50 am

Dzięki:-) Znalazłam zdjęcie gdzieś w necie i później kombinowałam :) Chyba są dość łatwe do wykonania skoro moje dwie lewe ręce sobie z nimi poradziły. Wystarczy igła z nitką, tasiemka i koraliki (kupiłam w Grażce) no i trzeba nawlekać, nawlekać, nawlekać :)
Hatifnatka - Wto Lis 27, 2012 11:28 am

poison_moon, śliczności :)
Bian - Wto Lis 27, 2012 1:07 pm

poison_moon świetne :) Widziałam ten pomysł na FB Evelinki. Proste a zarazem efektowne :)

A na wieniec mam dla Ciebie pomysł :)


Ja z niecierpliwością czekam na kuriera, który mi przywiezie materiały do zrobienia świątecznych ozdób :)

poison_moon - Wto Lis 27, 2012 1:22 pm

Bian napisał/a:
A na wieniec mam dla Ciebie pomysł :)

No to dawaj :D

Bian napisał/a:
materiały do zrobienia świątecznych ozdób

To z niecierpliwością czekam na efekty (mam nadzieję, że się pochwalisz) i może coś od Ciebie spapuguję :wink:

Bian - Wto Lis 27, 2012 3:14 pm

poison_moon napisał/a:
No to dawaj

Ależ ze mnie pierdoła, zapomniałam wkleić od razu :smile:
http://uroczystechwile.bl...-z-szyszek.html

I fotka poglądowa dla wszystkich:


poison_moon napisał/a:
czekam na efekty (mam nadzieję, że się pochwalisz)

Jasne, jak tylko będą gotowe to wrzucę zdjęcia :)

PositiveAga - Wto Lis 27, 2012 3:22 pm

poison_moon, urocze i jakie proste :smile:
Torradora - Wto Lis 27, 2012 4:02 pm

poison_moon super są te choineczki :D

to ja się pochwalę swoimi kartkami :oops: :oops:



a najbardziej lubię tą:

Bian - Wto Lis 27, 2012 4:33 pm

Torradora piękne :) Właśnie czekam na paski do quillingu, bo mi zabrakło :P
ZoltyTulipan - Wto Lis 27, 2012 5:11 pm

WoW :) Super są te Wasze świąteczne przygotowania :)

Niestety ja mam dwie lewe ręce jeśli o takie rzeczy chodzi :oops:

gohnia - Wto Lis 27, 2012 6:22 pm

Torradora, quilling jest świetny! :)
poison_moon - Wto Lis 27, 2012 6:51 pm

Bian, cudny ten wieniec, ale mi się marzy jemioła więc szyszki może wykorzystam w przyszłym roku :)

Kto jeszcze dłubie wieczorami ozdoby? Chwalić się, chwalić :D

PositiveAga - Wto Lis 27, 2012 9:55 pm

no dobra to jeszcze ja pokaże co przygotowuje na święta :-) na razie w ilości sztuk aż 1! ale drugi już w połowie gotowy. Zawisną na choince lub w oknie


poison_moon - Sro Lis 28, 2012 8:21 am

PositiveAga, świetny!:-) Ja właśnie przygotowałam sobie szablony i wieczorem będę wycinała z filcu renifery/łosie do powieszenia na choince
mietka - Sro Lis 28, 2012 9:02 am

poison_moon, ja miałam taki w zeszłym roku (kupiłam oczywiście) i wisi do tej pory



[ Dodano: Sro Lis 28, 2012 9:15 am ]
a w ikei są foremki do ciastek reniferowe, mogą się przydac jako szablony :)

evelinka - Sro Lis 28, 2012 8:23 pm

A ja zrobilam juz kilka rzeczy.

Bałwanek i baner z choinkami


Mikołaj:


oprócz tego mamy domek z piernika, choinki z materiału, będą takie tasiemkowe choinki, filcowe gwiazdki i bombka ze wstążek i nie pamiętam już co jeszcze :)

poison_moon - Sro Lis 28, 2012 8:31 pm

evelinka, przebiłaś nas wszystkie! R e w e l a c j a !! :D
Pepsi - Sro Lis 28, 2012 8:52 pm

evelinka widziałam na Fb :smile: świetne są!
ZoltyTulipan - Sro Lis 28, 2012 9:51 pm

evelinka megaaaa :)

Ja to w temacie przygotowań świątecznych jedynie wypiekami się mogę chwalić :)
Niedługo zaczynam produkcje tegorocznych ciasteczek na choinkę :)

M4rcysi4 - Czw Lis 29, 2012 11:32 am

:o ale szał! Niesamowite te postacie!
evelinka - Pią Lis 30, 2012 2:13 pm

Miło mi, że się podobają :) Aktualnie kończę zszywać renifera.
owieczka_foto - Pią Lis 30, 2012 8:57 pm

evelinka napisał/a:
Aktualnie kończę zszywać renifera.

którego ja już polubiłam internetowo :)

nie mogę się doczekać spotkania z nim oko w oko... o ile będzie miał oko ;)

evelinka - Sob Gru 01, 2012 4:16 pm

owieczka_foto napisał/a:
o ile będzie miał oko
A wiesz jaki miałam problem, żeby mu dobrać odpowiednie oko?!
gosza - Pon Maj 27, 2013 9:31 pm

Mi dziś dzień minąl broszkowo :)


evelinka - Pią Cze 07, 2013 9:35 pm

Muszę Wam to pokazać. Audiolka poprosiła mnie o zrobienie takiej pary na sesję poślubną. Jestem absolutnie zakochana w tych króliczkach i ciężko będzie mi się z nimi rozstać.



PS. Mam nadzieję, że nie zostanie to potraktowane jako reklama. Nie taki miałam zamiar.

ava - Pią Cze 07, 2013 9:57 pm

evelinka, super :smile:
evelinka napisał/a:
. Jestem absolutnie zakochana w tych króliczkach i ciężko będzie mi się z nimi rozstać.
Jesteś w o tyle komfortowej sytuacji, że możesz sobie zrobić jeszcze raz takie same 8)
momo - Sob Cze 08, 2013 9:54 am

evelinka, łał! Jesteś po prostu genialna!
Juska - Sob Cze 08, 2013 11:24 am

evelinka, przecudowne!!!! Wcale się nie dziwię, też byłoby mi ciężko, gdybym miała je oddać :D
Karolain - Sro Cze 12, 2013 10:15 am

Hej, może któraś z Was poleci mi sklep w łodzi w którym kupię sznurki do sutasz, sznurki woskowane, ogólnie sklep z art. do wyrobu biżu. W gust-polu już byłam i nic nie mają więc szukam jakiegoś innego sklepu.
gohnia - Sro Cze 12, 2013 11:31 am

Karolain, jeśli mnie pamięć nie myli to przy ul. Rewolucji albo Jaracza (w ok. Kilińskiego w stronę Piotrkowskiej) jest sklep z artykułami do wszelkich robótek ręcznych
e_linka2 - Sro Cze 12, 2013 6:50 pm

Dobrze zaopatrzone pasmanterie są na Struga (między Kościuszki a Piotrkowską) oraz na samym początku Piotrkowskiej od strony Placu Wolności - nazywają się Pająk.
Polecam również hurtownię Grażka na rogu Północnej i Kilińskiego. Mają swoją stronę internetową, więc możesz zerknąć co jest w ofercie.
Nie mam pewności czy znajdziesz tam to czego szukasz - ale wiem że wybór jest spory, więc może się uda.

gohnia - Sro Cze 12, 2013 11:19 pm

e_linka2 napisał/a:
Polecam również hurtownię Grażka na rogu Północnej i Kilińskiego

tak, tam też jest potężny wybór i świetne ceny w porównaniu ze sklepami

agacionek - Pon Lip 29, 2013 1:41 pm

evelinka, wow! piękne króliczki :)
dorotka0603 - Czw Kwi 16, 2015 5:00 pm

Torradora, też takie kartki robię:)
A ja kocham decoupage :) i haftowanie, malowanie, robienie świeczek i wiele innych! :)

Gomigo - Nie Maj 10, 2015 1:24 pm

Szydełko i frywolitki, szycie - ale z braku pracy i pięniążków wszystko leży odłogiem, nie mam na materiały :( moje prace możecie zobaczyć na blogu niteczkowyczar.blogpost.com, prowadzę go od chyba 2010 roku. Do tego robię zdjęcia. Zdjęcia są za duże, a nie będę zamieszczać na jakiś innych serwerach, by je tu wgrać, bo jest ich za dużo, więc zapraszam na blog.

[ Dodano: Czw Maj 14, 2015 3:25 pm ]
Dla przyszłych mam :) te buciki zrobiłam dziś na prezent dla przyszłych rodziców.



[ Dodano: Czw Maj 14, 2015 3:43 pm ]
Wszelkie sznurki i inne rzeczy pasmanteryjne są w hurtowni Grażka na północnej. Polecam :) ceny przystępne. Np. 1 suwak dł 50 cm w pasmanterii kosztuje ok 9 zł, a ja za 8 zł w Grażce kupiłam 50 sztuk.

Catylyn89 - Sro Paź 21, 2015 12:28 pm

dorotka0603 napisał/a:

A ja kocham decoupage :) i haftowanie, malowanie, robienie świeczek i wiele innych! :)


Po ślubie kompletnie zatraciłam się w decoupage, przerabianiu staroci, ozdabianiu i innych tego typu rzeczach... Z domu wyniosłam robótki druciane, szydełkowe i haftowanie :) Sama nauczyłam się quillingu, a teraz robię rzeczy w stylu DIY... Jak się zabiorę za robienie cotton balls, to wstawię fotki :)

dorotka0603 - Sro Paź 21, 2015 8:56 pm

Catylyn89, super sprawa, też uwielbiam quilling, wstaw później zdjęcie balls'ów ;p
Ja teraz powoli biorę się do robienia bombek ze wstążki! :) ))

Catylyn89 - Sob Paź 31, 2015 12:48 pm

Teraz ozdabiam ścianę w sypialni i zatraciłam się w wycinaniu motyli z papieru perłowego :)

Nie ma jeszcze kształtu i motyli jest mało, ale gdy wytnę ich ponad sto, to wtedy będę myśleć nad schematem :)



Cotton balls i ping pong balls następne :)

dorotka0603 - Sob Paź 31, 2015 6:29 pm

Catylyn89, jestem bardzo ciekawa jak to wyszło, a niestety zdjęcia nie widać :(
Catylyn89 - Sob Paź 31, 2015 10:41 pm

Mam problem z dyskiem google, więc daję na tymczasowy link



:)

dorotka0603 - Nie Lis 01, 2015 11:49 am

Catylyn89, wyglądają genialnie! :)
Catylyn89 - Nie Lis 01, 2015 1:12 pm

dorotka0603, dziękuję, dam fotkę, gdy już kształt się pojawi :)
alekul89 - Pon Lis 02, 2015 2:33 pm

Catylyn89 piękne. Czym są przymocowane? Zastanawiam się tylko jak będziesz z nich ścierać kurz żeby się nie zniszczyły.
Catylyn89 - Sro Lis 04, 2015 11:10 am

alekul89, o ścieranie kurzu się nie martwię, bo można jest spokojnie odkleić, przetrzeć i przykleić (są na masie mocującej przymocowane). Są zrobione z grubego papieru perłowego, więc nawet jak coś się zniszczy, to nic... Dotnie się nowe :razz:
Torradora - Pią Kwi 22, 2016 11:30 am

To ja się pochwalę :) A co? :smile: :smile:
Kilka miesięcy siedzenia w domu zaowocowało między innymi takimi rzeczami:
2 kocyki na szydełku:
Kocyk minky i bawełna, z wypełnieniem:
3 sweterki (narazie niezblokowane i bez guzików):



Banda 4 słoni do karuzeli nad łóżeczko. Chociaż brat stwierdził, że 3 słonie i mrówkojad :D


Aktualnie powstaje czapka i komin z motywem sowy. Może jeszcze rękawiczki zrobię :P


Jeszcze sporo rzeczy innych. Jak znajdę zdjęcia to wstawię. Są już rozdane i cieszą (mam nadzieję) użytkowników :D

Juska - Pią Kwi 22, 2016 12:10 pm

Torradora, zapisuję sie do Ciebie na lekcje dziergania :D <3
msmika - Pią Kwi 22, 2016 8:32 pm

Torradora, fantastyczne te robótki :) ja na drutach dopiero się uczę i coś słabo mi idzie. Za to decoupage...oj lubię..robię tylko dla siebie, ale i tak jestem zadowolona z efektów. Jedynie co to teraz nie mogę, bo jednak te farby i lakiery śmierdzą.
Torradora - Sob Kwi 23, 2016 9:40 am

msmika, Juska, dzięki :) Właśnie podczas ciąży wróciłam do tego. I okazuje się, że bardzo to lubię. Zajmuje mu to każdą wolną chwilę :)
Dostałam od męża maszynę i coś szyję. Przynajmniej się staram. Jak do tej pory powstały pościele i jeden dinozaur :P


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group