Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Wideofilmowanie - Z rejestratorem czy bez??

aliyka - Sob Lip 05, 2014 10:26 pm
Temat postu: Z rejestratorem czy bez??
Witam!

Podczas poszukiwań kamerzysty jeden z nich zaproponował coś w stylu rejestratora. Za tą usługę zawołał sobie 400 zł dodatkowo. Czy warto dorzucić taką kwotę, czy to tylko taki chwyt marketingowy??

KADR - Nie Lip 06, 2014 2:56 pm

Czy chodzi Ci o dogrywanie dźwięku rejestratorem?
Jeśli tak to jest to dobre rozwiązanie o ile zostanie odpowiednio zastosowane i wykorzystane.
Na sali dźwięk dogrywa się z miksera kapeli ale trzeba go podczas montażu zmiksować z dźwiękiem z kamery by nie wyszło zbyt sztucznie. W kościele czysty krystaliczny dźwięk księdza no i czysty wyraźny dźwięk przysięgi małżeńskiej robi bardzo dobre wrażenie.
Co do dodatkowych kosztów to hmm.... u mnie jest to w standardzie
Pozdrawiam :cool:

filmowiec - Pon Lip 07, 2014 8:27 am

Zdecydowanie warto, ale cena chyba trochę przesadzona
aliyka - Pon Lip 07, 2014 9:25 pm

Rozumiem. Czyli tak polega to na tym, że nie słychać nic co na sali tak? Dobrze zrozumiałam??
mcfproject - Pon Lip 07, 2014 10:39 pm

Nie do końca, ponieważ dźwięk z samego rejestratora w końcowej produkcji wyglądałby nienaturalnie.
Tak jak Kolega KADR napisał podczas montażu trzeba zmiksować ścieżki audio z rejestratora ze ścieżką z kamery, na której zapiszą się odgłosy z sali.

aliyka - Wto Lip 08, 2014 8:05 am

Czyli normalnie mikrofonem z kamery też będzie nagrywane?? A co do tej ceny - czy to teraz powinno być jak kolega kadr napisał - w standardzie, czy to rzeczywiście wymaga takiego kosztu? Bo szczerze powiem, że pierwszy raz się spotkałam z takim czymś u kamerzysty.
mcfproject - Wto Lip 08, 2014 8:56 am

Tak, mikrofonem z kamery też będzie dźwięk nagrywany. To czy rejestrator jest w standardzie usługi zależy od firmy. Ja uważam, że powinien być w standardzie.
Sisska - Wto Lip 08, 2014 11:33 am

My mamy w standardzie
aliyka - Czw Lip 10, 2014 7:53 am

Wczoraj byłam u jednego Pana, który pokazał mi różnicę nagrania z użyciem rejestratora i bez. Jest kolosalna... Wiem już na pewno, że weźmiemy kogoś kto tak kręci, ale poszukamy kogoś kto ma to w pakiecie, ponieważ 400 zł jest jednak sporym dodatkowym kosztem skoro można znaleźć kamerzystów, którzy to oferują taką rzecz w pakiecie ;) Dziękuje za porady i wyjaśnienia ;) )

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group