Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Luźne rozmowy - Drugie imię

Asiek - Pią Sie 20, 2004 9:45 pm
Temat postu: Drugie imię
Czy macie drugie imię? 8)
Jeśli tak, to czy czujecie się do niego przywiązane? Czy raczej to dodatkowy kłopot?
Jakieś śmieszne sytuacje, nieporozumienia, itp.?

Pytam o drugie imię "z dowodu osobistego", a nie z bierzmowania. :wink:

Kati - Pią Sie 20, 2004 9:51 pm

Nie posiadam drugiego imienia... nie wiem czy jest potrzebne czy nie - cóż, rodzice uznali że nie jest :roll:
Ewela - Pią Sie 20, 2004 10:21 pm

Ja też nie mam drugiego imienia :(
Magdzia - Pią Sie 20, 2004 11:43 pm

Sylwia :roll: nie lubie, nie uzywam, bo niepotrzeba, tylko klopot, gdy wypelniam jakis urzedowy formularz,
Asia - Pią Sie 20, 2004 11:50 pm

Maria, jest mi to imię obojetne, nie używam go tam gdzie nie muszę.
just_Kate - Pią Sie 20, 2004 11:56 pm

Na drugie mam Julka i zawsze, ale to zawsze, od najmłodszych lat żałowałam że to nie jest moje pierwsze imię. Może nie dlatego że pierwszego tak bardzo nienawidzę, ale Kasia to imię które było i jest bardzo popularne, Julia już nie koniecznie, poza tym zawsze uważałam się za osobę bardzo romantyczną i wydawało mi się że bardziej do mnie pasuje Julia...
Kati - Sob Sie 21, 2004 10:32 am

just_Kate napisał/a:
Na drugie mam Julka i zawsze, ale to zawsze, od najmłodszych lat żałowałam że to nie jest moje pierwsze imię. Może nie dlatego że pierwszego tak bardzo nienawidzę, ale Kasia to imię które było i jest bardzo popularne, Julia już nie koniecznie, poza tym zawsze uważałam się za osobę bardzo romantyczną i wydawało mi się że bardziej do mnie pasuje Julia...


Ciekawe... dwie Kasie i obie żałują że nie mają na imię Julia...
:shock: 8) :D

kryszka - Sob Sie 21, 2004 12:27 pm

Posiadam takowe i jest mi ono zupełnie obojętne, a wręcz niepotrzebne. Posługuję się nim tylko przy wypełnianiu papierków.
Asiek - Sob Sie 21, 2004 2:59 pm

kryszka napisał/a:
Posiadam takowe i jest mi ono zupełnie obojętne, a wręcz niepotrzebne. Posługuję się nim tylko przy wypełnianiu papierków.

Hm, a zdradzisz jak ono brzmi? 8)

Ja mam jedno imię i jest mi z tym dobrze - nawet jak koleżanki w dzieciństwie przechwalały się, jak mają "na drugie" nie wywoływało to jakiejś mojej zazdrości czy żalu do rodziców. :mrgreen:
A teraz przy podwójnym nazwisku to już na pewno nie brakuje mi do szczęścia drugiego imienia. :P

dagmara - Sob Sie 21, 2004 4:09 pm

Magdzia napisał/a:
Sylwia :roll: nie lubie, nie uzywam, bo niepotrzeba, tylko klopot, gdy wypelniam jakis urzedowy formularz,

Też mam na drugie Sylwia i mam podobne odczucia.

suhotnikowa - Sob Sie 21, 2004 6:45 pm

kryszka napisał/a:
Posiadam takowe i jest mi ono zupełnie obojętne, a wręcz niepotrzebne. Posługuję się nim tylko przy wypełnianiu papierków.

dokładnie :evil:
A na drugie mam Joanna...i zawsze cieszyłam się, że nie jest to pierwsze :lol: :lol:
Moje I imię mi się bardzo podoba- Monika :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Kati - Sob Sie 21, 2004 7:29 pm

hmm Joanny strzeżcie się... : :mrgreen:
suhotnikowa - Sob Sie 21, 2004 7:42 pm

Kati napisał/a:
hmm Joanny strzeżcie się... : :mrgreen:

:oops: :oops: :oops:
No chyba nie będzie tak źle :lol: :lol:

kryszka - Nie Sie 22, 2004 1:04 am

Asiek napisał/a:
Hm, a zdradzisz jak ono brzmi? 8)

Agnieszka. Zresztą wszystkie 3 są na "A", tak specjalnie. :)

Nie o to żebym miała coś do tego imienia, po prostu go nie używam, moje pierwsze jest wystarczająco piękne żeby go nie zmieniać. :mrgreen:

Jelonek - Nie Sie 22, 2004 1:18 am

Katarzyna , jak byłam młodsza bardzo żałowałam że to drugie imię a nie pierwsze ,
ale z wiekiem przyzwyczaiłam się do Ilony , chociaż do dziś wolę jak się do mnie mówi Ilonka , bądź używa innych " imion" zaczerpniętych z dzieciństwa m.innymi Jelonek:)

Asiek - Nie Sie 22, 2004 2:30 pm

suhotnikowa napisał/a:
Kati napisał/a:
hmm Joanny strzeżcie się... : :mrgreen:

:oops: :oops: :oops:
No chyba nie będzie tak źle :lol: :lol:

Strzec to ma się Suhotnikowa! 8)
Dwie z trzech moderatorek to Joanny. :twisted: Plus kilka innych Aś na forum.
Suhotnikowa -

:lol: :lol: :lol:

suhotnikowa - Nie Sie 22, 2004 9:12 pm

Asiek napisał/a:
suhotnikowa napisał/a:
Kati napisał/a:
hmm Joanny strzeżcie się... : :mrgreen:

:oops: :oops: :oops:
No chyba nie będzie tak źle :lol: :lol:

Strzec to ma się Suhotnikowa! 8)
Dwie z trzech moderatorek to Joanny. :twisted: Plus kilka innych Aś na forum.
Suhotnikowa - Obrazek
:lol: :lol: :lol:

:oops: :oops: :oops:
To już chyba po mnie :oops: :oops: :( :cry:
I pewnie nagana z wpisem do akt będzie :oops: :( :cry: albo dyscyplinarne wyrzucenie :( :cry:
:lol: :lol: :lol:

Magdzia - Nie Sie 22, 2004 9:20 pm

Eee, nie bedzie tak zle, dziewczyny tak tylko strasza, w rzeczywistosci sa potulne jak baranki :lol:
just_Kate - Pon Sie 23, 2004 12:27 am

Kati napisał/a:

Ciekawe... dwie Kasie i obie żałują że nie mają na imię Julia...
:shock: 8) :D


:? :mrgreen: Kati a twoje powody są podobne?

Kati - Pon Sie 23, 2004 7:51 am

Jak już pisałam moim zdaniem Kasia to takie "przaśne" imię.... wrrrr.
A Julia... dostojne i romantyczne...
heh

W każdym razie moja córka ( o ile mi się uda ją powołać na świat) dotś pi zaszczytu posiadania mojego wymarzonego imienia :mrgreen:

pipi - Pon Sie 23, 2004 4:08 pm

Ja mam drugie imię też wykorzystywane głównie w formularzach .
Rodzice nadają dwa imiona głównie przez tradycję - natomiast mało kto wykorzystuje oba.

Megan - Wto Sie 24, 2004 9:26 pm

Ja rowniez mam drugie imie ale jest to dla mie klopot przy wypisywaniu jakis dokumnetow gdyz nie dosc ze pierwsze jest dlugie to drugie rowniez . Dobrze ze nazwisko mam krotkie. No do czasu jak wyjde za maz to jeszcze nazwisko bedzie dlugie. Ach co za ciezki los :D :D
josephine - Wto Sie 24, 2004 11:11 pm

mam drugie: Dorota i powiem Wam, że bardzo je lubię, bo to imię mojej mamusi :) , więc to taka część mamy we mnie :)
kiedys żałowałam, że mam na imię Kasia, bo takie popularne, ale teraz już sie do niego przyzwyczaiłam...

monicleo - Pon Sie 30, 2004 1:50 pm

Moje drugie imię to Katarzyna
Nigdy specjalnie go nie lubiłam i nie używałam... Choć moja mama twierdzi, że do 1,5 roczku wszyscy wołali na mnie Kasia.
Później stwierdzili, że to głupota - skoro mam 1 imie no i był wielki "come back"...

otosia - Pon Sie 30, 2004 2:51 pm

Na drugie mam Małgorzata

Nigdy mi nie przeszkadzało, nie wadziło... po prostu było i jest. Pierwsze mam krótkie (Ewa), więc drugie może być dłuższe. Wiem, że plany moich rodziców były takie, żebym miała na drugie Celina - ale jak bym się z takim imieniem czuła, to nie potrafię powiedzieć.
Ale z Małgorzaty jestem zadowolona :)

gosiaczek - Czw Wrz 09, 2004 11:28 am

Jak Magdzia i Dagmara, mam na drugie Sylwia i też go nie lubię. Dostałam takie, bo się urodziłam w Sylwii. I tak dobrze, że nie jest to moje pierwsze imię, jak chciała babcia!
Magdzia - Czw Wrz 09, 2004 1:52 pm

gosiaczek napisał/a:
I tak dobrze, że nie jest to moje pierwsze imię, jak chciała babcia!


To moja babcia wlasnie chciala mi dac na imie Magda i tak sie stalo z czego jestem bardzo zadowolona.

Anion - Czw Wrz 09, 2004 4:03 pm

Ja mam na drugie Maria. Nigdy go nie uzywam poza formularzami urzędowymi ,a le podoba mi się. Ładnie to brzmi: Anna Maria...jak w piosence... :mrgreen:
tynencia - Czw Wrz 09, 2004 5:36 pm

Na drugie imię mam Ewa. Babcia chciała żebym miała tak na pierwsze, ale rodzice się nie zgodzili bo bym miała urodziny, imieniny i gwiazdkę w jeden dzień. I dobrze zrobili. Wolę jednak swoje pierwsze imię - Marta.
Pusiak - Wto Mar 08, 2005 11:39 am

Ja tez mam na drugie Ewa :) ale lubię swoje imię, czyli Joanna i nie chciałabym go zmieniać
juttah - Wto Mar 08, 2005 11:43 am

Heeh, ja mam też JOANNA i nie mam drugiego imienia, z czego się ogromnie cieszę. Pierwsze bardzo mi się podoba i pasuje do mnie. :)
gambi - Wto Mar 08, 2005 12:35 pm

Ja mam na drugie Urszula. uzywam go tylko w formularzach, a i tak jest pewien klopot bo obydwa imiona sa dlugie.
podobno moj tata bardzo chcial, zebym na pierwsze miala Ula, a nie Ola, ale jestem bardzo wdzieczna, ze kolejnosc jest taka jaka jest. niby podobne, ale Ola dla mnie ladniejsze. :D

jesli juz jestesmy przy drugich imionach czy ktos moze wie czy jest jakas tradycja z nadawaniem drugich imion? czy to tylko zalezy od woli rodzicow?

megi - Wto Mar 08, 2005 12:54 pm

a ja Agnieszka!
juttah - Wto Mar 08, 2005 1:29 pm

Ja nie słyszałam o takiej tradycji, myślę że drugie imię nadaje się, wtedy gdy rodzice nie mogą się zgodzić, co do pierwszego. Z moim bratem tak było, pierwsze imię wymyśliła mu mama, choć tata bardzo chciał inne, ale w końcu doszli do porozumienia i tata dał mu na drugie tak jak chciał. A mi się zdaje, że dwa imiona są niepotrzebne, a czasami przeszkadzają...
bajeczka - Wto Mar 08, 2005 5:11 pm

gambi napisał/a:
Ja mam na drugie Urszula. uzywam go tylko w formularzach, a i tak jest pewien klopot bo obydwa imiona sa dlugie.
podobno moj tata bardzo chcial, zebym na pierwsze miala Ula, a nie Ola, ale jestem bardzo wdzieczna, ze kolejnosc jest taka jaka jest. niby podobne, ale Ola dla mnie ladniejsze. :D

jesli juz jestesmy przy drugich imionach czy ktos moze wie czy jest jakas tradycja z nadawaniem drugich imion? czy to tylko zalezy od woli rodzicow?


Ja też mam Ula !! !

aggna - Wto Mar 08, 2005 9:54 pm

Ja nie mam drugiego imienia. :D
Gniesia - Czw Mar 10, 2005 2:38 pm

Ja też nie mam drugiego imienia. A dodam, że miałam być Dagmara tyle, że ksiądz w kościele nie chciał mnie tak ochrzcić i została Agnieszka :x
Pusiak - Pią Mar 11, 2005 8:25 am

A może wiesz czemu miał takie dziwne opory :?:
tusia_queen - Pią Mar 11, 2005 12:47 pm

ja mam na drugie Magdalena
agnieszka - Sob Mar 12, 2005 1:11 pm

A ja mam na drugie Dorotka-moja babcia je wybrała :)
july27 - Sro Mar 16, 2005 4:35 pm

a ja mam drugie imię po babci, której nawet nie znałam - LU?KA, czyli LUCYNA[glow=red

[ Dodano: Sro Mar 16, 2005 4:35 pm ]
a ja mam drugie imię po babci, której nawet nie znałam - LU?KA, czyli LUCYNA

Dotka - Czw Mar 17, 2005 3:23 pm

Ja ma na drugię Elżbieta. Mojej babci się bardzo podoba i chciała bym miała tak na pierwsze. Mojej mamie się bardzo ale to bardzo podobało imie Ania i tak miałam mieć. Ale....Podczas narodzin asystowała moja ciocia (pielegniarka) Dorota i na pierwsze mam Dorota i tak mi się podoba najlepiej.
Kiwax - Czw Mar 17, 2005 7:59 pm

Mojed drugie imię to Zofia. Nie wadzi mi zupełnie. Chociaż w połączeniu z pierwszym brzmi poważnie: Ewa Zofia.
Ewela - Czw Mar 17, 2005 9:20 pm

Ja niestety nie mam drugiego imienia i bardzo nad tym ubolewam :cry:
Kasiawka - Sro Kwi 20, 2005 8:54 am

A ja mam RENATKA i niezbyt je lubię :(
Mika - Sob Kwi 23, 2005 8:33 am

A ja mam na drugie Łucja. Jest zatem Monika Łucja. Podoba mi się drugie tak samo jak i pierwsze, ale jak na razie to drugie widnieje tylko w dokumentach urzędowych.
Według mnie drugie imię nie jest tradycją, ale czasem się bardzo przydaje. Dzięki niemu łatwiej można odróżnić dwie osoby, które posiadają takie samo imię i nazwisko.

Kot - Sro Kwi 27, 2005 3:42 pm

A ja mam na drugie imię Marta po mojej kochanej babci :wink: i bardzo je lubię
fjona - Wto Maj 10, 2005 11:46 am

ja mam drugie imie i uwazam je za zbedne. tym bardziej ze bede miala podwojne nazwisko. ja nigdy nie korzystam z drugiego imienia ale mam kolezanke ktora zawsze uzywa obu imion i nawet mi sie to podoba.
Żaneta - Sro Sie 31, 2005 10:15 am

Ja mam na drugie imię Marzena!
Mialo być pierwsze,ale na szczęście jest drugie

magda81 - Sro Gru 21, 2005 5:12 pm

na drugie Aneta, a na trzecie Anna :)
Alma_ - Sro Gru 21, 2005 5:14 pm

A ja mam trzy imiona (w tym dwa dłuuugie) i długie nazwisko, do którego niedługo dodam jeszcze nazwisko męża. Będę się podpisywać całe wieki, ale co mi tam :lol:

Będzie tak:
A......... K........ A... S......... - W......

Agatka_P - Sro Gru 21, 2005 5:49 pm

Ja mam na drugie Magdalena a na trzecie Róża
szczako - Czw Sty 12, 2006 4:48 pm

mnie, podobnie jak Gniesi, nie chcieli ochrzcic moim pierwszym imieniem - Dagmara.
doszlo do kompromisu i Dagmara jestem. ale z drugim imieniem.
poniewaz wszytsko odbywalo sie juz w kosciele podczas chrztu, mama podala swoje, jako moje drugie i jestem (jak gambi i bajeczka) Urszula z drugiego imienia.

nie mam w stosunku do tego imienia zadnych odczuc, bo go nie uzywam. jest mi potrzebne tylko w przypadku formalnosci, a i to nie wszytskich.

Magda2 - Pon Lut 13, 2006 8:41 pm

Magdzia napisał/a:
Sylwia :roll: nie lubie, nie uzywam, bo niepotrzeba, tylko klopot, gdy wypelniam jakis urzedowy formularz,

Coz za zbieg okolicznosci :P Jestem rowniez Magdalena Sylwia - lubie je oba :lol:

ice - Pon Lut 13, 2006 11:53 pm

A ja mam 3 imiona :)

PPP - Przemysław Piotr Paweł :) jeszcze jak bym miał nazwisko na P mógłbym zostać członkiem Polskej Partii Przyjaciół Piwa :P - szkoda tylko że jakoś nie ciągnie mnie do polityki :)

misia-misia - Wto Lut 14, 2006 9:58 pm

Ja do pewnego czsu nie byłam zadowolona ani z pierwszego ani z drugiego imienia. Do czasu.... Kiedy tak sobie uświadomiłam że nie jest az tak tragcznie, mało... są nawet o mnie piosenki (chyba Skaldów) "... Anna Maria, wciąż patrzy w dal..." Hmmm stwierdziłam ze jest ok.
A na trzecie tez mam chyba spoko imię. Razem to daje Anna Maria Weronika :wink:

Pusiak - Sro Lut 15, 2006 11:38 am

tak OT to akurat Annę Marię śpiewały Czerwone Gitary :)
misia-misia - Sro Lut 15, 2006 12:35 pm

No jasne :? teraz sobie skojarzyłam... dzięki Pusiak za przypomnienie :) kurcze, wiedziałam że cos pokręce :shock:
Lucky - Sro Lut 15, 2006 11:19 pm

Ja drugiego nie mam i dobrze :wink:
Z bierzmowania Maria, najświętsza :wink:

vaniliaxxx - Sro Lut 15, 2006 11:38 pm

Mnie na pierwsze dano Ewelina (sprawka taty - pewnie jak w większości przypadków :P ), a na drugie Anna (kompromis po samowolce taty przy rejestracji mojego pierwszego imienia). Przy bierzmowaniu wybrałam sobię imię Dorota :)
karmelcia - Czw Lut 16, 2006 12:10 pm

vaniliaxxx napisał/a:
Mnie na pierwsze dano Ewelina (sprawka taty - pewnie jak w większości przypadków :P ), a na drugie Anna (kompromis po samowolce taty przy rejestracji mojego pierwszego imienia). Przy bierzmowaniu wybrałam sobię imię Dorota :)


Tez mam na drugie Anna :)

agga123 - Pon Mar 06, 2006 7:22 pm

Ja mam na drugie Joanna a na trzecie Karolina.
dorota20w - Czw Kwi 06, 2006 6:43 pm

a ja nie mam drugiego :D mam tylko Dorota i bardzo się ciesze z tego :D za to nazwiska planuję miec dwa ( pomęzu i swoje) choc oba nieskończenie długaśne :lol: :shock: :roll:
Zosiek - Czw Kwi 06, 2006 6:46 pm

Ja mam na drugie Agnieszka a na trzecie, czyli z bierzmowania Zofia :P :rotfl:
superbuziak - Czw Kwi 06, 2006 6:50 pm

1.Małgorzat 2. Anna :hmgirl: 3.(bierzmowanie)Maria-Magdalena
sylwia - Czw Kwi 06, 2006 10:54 pm

1.Sylwia
2.Anna
3.Małgorzata z bierzmowania :)

Linka - Pią Kwi 07, 2006 9:15 am

Ewelina Katarzyna Anna :)
epox - Pon Kwi 10, 2006 11:00 pm

Ewa,Krystyna,Elżbieta :)
fiona83 - Wto Kwi 25, 2006 10:24 pm

2.Weronika :D
3.Julia - z bierzmowania - bo zawsze marzyłam o tym imieniu ;)

Olusia - Wto Kwi 25, 2006 10:42 pm

Aleksandra Maria a z bierzmowania Magdalena
Sylwiątko - Wto Kwi 25, 2006 10:52 pm

1,Sylwia
2,Beata (ale nie lubię tego imienia, źle mi się kojarzy)

Agati - Czw Kwi 27, 2006 4:03 pm

Karolina - nie przepadałam za tym imieniem, a teraz już się przyzwyczaiłam. Ale i tak używam je tylko w sprawach urzędowych.
adriannaaa - Pią Kwi 28, 2006 9:45 am

Adrianna Ewa Maria Magdalena;)) a do tego będe miec 2 nazwiska;)
madzia8181 - Wto Lis 07, 2006 1:06 pm

Magdalena Elżbieta Katarzyna :shock:
:hmgirl: ale i tak uzywam jednego :P madzia :)

dzarusia - Wto Lis 07, 2006 1:08 pm

Magdalena Joanna Małgorzata J. :wink:
Nie lubie niestety pierwszeego imienia :( wolalabym to drugie :wink: , ale podobno tata z babcia (mamy mamą) się uparli ehhh :kwasny:

Magda2 - Wto Lis 07, 2006 1:17 pm

dzarusia napisał/a:
Magdalena Joanna Małgorzata J. :wink:
Nie lubie niestety pierwszeego imienia :( wolalabym to drugie :wink: ,


Moja siostra ma na imie Joanna :wink:

Kiedys tez nie przepadalam za Magdalena, ale teraz lubie swoje imie :lol:

Magdalena Sylwia Dominika S.-P. :lol:

misia-misia - Wto Lis 07, 2006 1:36 pm

Anion napisał/a:
Ja mam na drugie Maria. Nigdy go nie uzywam poza formularzami urzędowymi ,a le podoba mi się. Ładnie to brzmi: Anna Maria...jak w piosence... :mrgreen:


Ja również się tak podpisuję i podoba mi się to

Kolejna Anna Maria to ja!

jpuasz - Wto Lis 07, 2006 7:06 pm

No więc ja jestem Paulina Marianna Katarzyna :) Ostatnie oczywiście z bierzmowania
mischelle22 - Wto Lis 07, 2006 7:32 pm

Ja mam drugię imię tylko z bierzmowania : Iwona
Nemek - Wto Lis 07, 2006 9:05 pm

1. Michal
2. Pawel
3. Jan
----------
4. Nemek - tak mnie "ochrzcili" w LO
5. Nemo - a tak na studiach :P czesto slychac "gdzie jest Nemo" :P

pinia_pinia - Wto Lis 07, 2006 9:13 pm

Katrzyna Klaudia

Bardzo lubię swoje drugie imię i w dzieciństwie bardzo chciałam mieć tak na imię. Pierwsze też mi się podoba tylko, że zawsze było mnóstwo Kaś. Np. w podstawówce aż 7 :shock: A Klaudi żadnej :D

katarzynka1 - Sro Lis 08, 2006 9:54 am

Katarzyna Olga Maria-Magdalena
adriannaaa - Sro Lis 08, 2006 10:05 am

o, a myślałam,ze bede jedyną Marią - Magdaleną;))))
Olusia - Sro Lis 08, 2006 10:51 am

Ja też jestem Aleksandra Maria Magdalena
Agnieszka19 - Sro Lis 08, 2006 11:09 am

Ja niestety nie mam drugiego imienia. Na bierzmowaniu wybrałam Agata. :D
Myway - Czw Lis 09, 2006 2:19 pm

Sylwia
Dorota
Agnieszka :)

Lubię tylko pierwsze, a do pozostałych mam stosunek obojetny 8)

Megusia - Czw Lis 09, 2006 8:10 pm

Pierwsze: Małgorzata
Z bierzmowania: Magdalena

Zdecydowanie lubię swoje imię. Uważam, że jest bardzo fajne. Uwielbiam być Gosią, Małgosią, Gosieńką i Małgorzatą. Nie lubię tylko Gośki.

mls - Czw Lis 09, 2006 8:14 pm

Ja mam 3 imiona : Paulina, Patrycja i Natalia. A do tego dojdą 2 nazwiska :D
dymocha - Pią Lis 10, 2006 10:03 am

Nie mam drugiego imienia, bo rodzice nie chcieli takich dziwnych sytuacji jak w rodzinie w straszym pokoleniu-nie wiadomo jak kto ma naprawdę na imię :lol: np. moja ciotka Helena Zofia -na drzwiach widnieje wizytówka Zofia..., a wszyscy mówią do niej Halina :rotfl:
Dzięki temu mam 1 imię, które bardzo lubię :)

Mała_Mi - Pią Lis 10, 2006 10:09 am

Ja jestem Anna Halina Barbara. Dwa pierwsze rodzice dali mi po obu babciach (chociaż na Babcię Anię zawsze wszyscy mówili Babcia Ala a jej imieniny obchodziliśmy w Aliny), a trzecie mam z bierzmowania.
idrisi - Pią Lis 10, 2006 1:53 pm

A ja jestem 1.Dagmara (podoba mi się, i z tego co wiem, to akurat w moim przypadku ksiądz nie robił problemów perzy chrzcinach) ,
2. Sylwia (nie bardzo je lubię, i właściwie w ogóle o nim nie pamiętam),
3. Julia (śliczne i może kiedyś obdaruję nim swoją córcię).
A paczka przyjaciół do dziś mówi do mnie Zuzia. Więc mam "właściwie" 4 imiona.

misimisia - Pią Lis 10, 2006 2:12 pm

1. Magdalena
2. Katarzyna (z bierzmowania)

Kamyk - Pon Lis 20, 2006 9:07 am

Kamila

Marcelina - które jakoś bardzo lubię :)

Olimpia - z bierzmowania

gosc - Pon Kwi 16, 2007 10:33 pm

a ja jestem
1. Joanna - wybieraŁ Tatuś
2. Urszula - po Mamie
3. Helena - z bierzmowania, po obu Babciach

a mój Criss ma na drugie Mariusz

Suelen - Pon Kwi 16, 2007 10:55 pm

to może i Ja powiem coś o mich imionach :) drugieigo wcale nie używam oprócz dokumentów, pierwsze to mamusi się bardzo podobało, a trzecie to już moja wolna wola.
Więc wyszło: Dagmara Magdalena Estera :mrgreen:

kochecka - Pon Kwi 16, 2007 11:22 pm

heh a ja drugiego wogole nie mam!
pierwsze to Katarzyna no i jeszcze z bierzmowania Kinga

asia84 - Wto Kwi 17, 2007 10:43 am

Sajonara jesteśmy imienniczkami :D ja drugiego nie mam, a z bierzmowania Jola :)
gosc - Wto Kwi 17, 2007 11:15 am

Cytat:
Sajonara jesteśmy imienniczkami

wiem Asiu84 i bardzo się cieszę
mam wrażenie, że dużo mnie z tobą Łączy

Ela_i_Adam - Wto Kwi 17, 2007 12:26 pm

Ja mam trzy imiona pierwsze dwa długie a trzecie krótsze :razz: bo jestem
Elżbieta- rodzice wybrali
Marianna - orginalnie po babci
Anna- z bierzmowania
najlepsze ze moje imiona sie rymują :lol:
A mój skarb ma na drugie Stanisław po dziadku :)

kiciucha - Wto Kwi 17, 2007 12:31 pm

Elu a ja mam tak jak Ty tylko w odwrotnej kolejności:
1.Anna (z piosenki czerwonych gitar)
2. Maria (po babci Mariannie)
3. Elżbieta (po tesciowej)

Dunia - Wto Kwi 17, 2007 12:46 pm

Mi dali na drugie Maria, bo to imię to już tradycja w żeńskiej części mojej rodziny. Ani mnie ono ziębi, ani parzy- i rzadko muszę je gdzieś wpisywać.
Ela_i_Adam - Wto Kwi 17, 2007 12:50 pm

kiciucha fajnie i bardzo mi miło :) moje imie Elżbieta jest z czeskiego filmu bo mojej mamie bardzo podobała sie jego czeska wersja Eluszka i tak na mnie mówili jak byłam dzieckiem :oops:
asia84 - Wto Kwi 17, 2007 2:42 pm

Sajonara, ja też :) widocznie coś w tym jest :razz:
Maja_Kris - Wto Kwi 17, 2007 3:00 pm

ja nie posiadam alena bierzmowaniu wybralam Maria bo pomyslalam ze bedzie rodzicom milo jak wezme imie po babci a tu po kilku latach sie okazalo ze tak naprawde miala na imie Marianna !! ! :) ach szkoda gadac! ale tak naprawde to i tak sie tego imienia nie potrzebuje
=MiLi= - Wto Kwi 17, 2007 3:10 pm

Ja jestem
1. Milena
2. Ewa
3. Agnieszka :)
Babcia bardzo chciała, żebym była Ewunia, ale na szczęście moi rodzice się nie zgodzili ;P Mojej mamie strasznie podobało się Magdalena i chciała żebym Magdaleną była, ale już jedna Magdalena S. była w rodzinie, więc szukała innego imienia i zakochała się w Milenie ;P no i jestem Milena :) nie lubiłam tego imienia i nadal nie przepadam jak ktoś tak do mnie mówi ;P zdecydowanie wolę zdrobnienie, które wymyślił mój były "MiLi", mój S. tak mnie zawsze przedstawia ;) "Moja Narzeczona MiLi" ;P
A co do trzeciego imienia... do ostatniej chwili nie byłam zdecydowana czy Agnieszka czy Natalia... ale wzięłam Agnieszka ;P Matka Teresa miała tak na imię, Agnieszka znaczy czystość.. może to tez zdecydowało ;)

Agnieszka19 - Wto Kwi 17, 2007 9:21 pm

AGNIESZKA -śliczne imię :)

My mamy koleżankę Milenę i wołamy na nią Miluś :D Tak już sie przyjęło :)

Maverick - Sro Kwi 18, 2007 12:04 am

Ja mam drugie imię i korzystam z niego także tylko przy wypełnianiu jakiś dokumentów. Nie jestem z nim związana, nie przeszkadzałoby mi, gdyby go nie było, ale przynejmniej mi się podoba :D Oczywiście nie tak jak pierwsze :twisted:
A z bierzmowania mam po babci:)

Agnieszka19 - Sro Kwi 18, 2007 12:11 am

A może napiszesz jakie to imiona :)
Hatifnatka - Sro Kwi 18, 2007 2:44 am

a ja drugiego nie mam, a z bierzmowania Julia bo zawsze mi się podobało... :buja w oblokach:
Maverick - Sro Kwi 18, 2007 7:47 am

Agnieszka19 napisał/a:
A może napiszesz jakie to imiona :)

Drugie-Sylwia a z bierzmowania-Anastazja :) :) Tak już wspomniałam wyżej-po babci a nie piosenkarce, bo część ludzi tak pomyślało :? :?

MonikaZgierz - Sro Kwi 18, 2007 11:51 am

Ja drugiego imienia nie posiadam. A na bierzmowaniu wybrałam Paulina.
żenia - Sro Kwi 18, 2007 9:00 pm

Drugie - Kinga, trzecie - Wiktoria :)
Pozdrawiam

klarysa - Nie Kwi 22, 2007 11:43 pm

1. Karina - wybrał brat i Tata ze zdjęcia na czekoladzie;)
2. Joanna - Mama chciała mnie tak nazwać
3. Adrianna - sama wybrałam przy bierzmowaniu, nie mam pojęcia dlaczego

edys_lu - Pon Kwi 23, 2007 2:26 am

Drugie - Maria
Trzecie - Magdalena

Gabro - Pon Kwi 23, 2007 10:37 am

Ja mam na drugie Agnieszka, a na trzecie - Joanna.
Szpilka - Wto Kwi 24, 2007 2:27 pm

Agnieszka.. Barbara... Łucja / 3 imie to kompletny przypadek/
wiedzmapat - Czw Lut 21, 2008 2:32 pm

Ani ja ani Mój G. nie mamy drugiego imienia i w niczym mi to nie przeszkadza....
marysia - Czw Lut 21, 2008 9:37 pm

na drugie mam Ewa a na trzecie Anna
555 - Pią Lut 22, 2008 11:57 pm

edys_lu napisał/a:
Drugie - Maria
Trzecie - Magdalena

ja tez!

ava - Czw Lut 28, 2008 12:35 pm

Na drugie mam po mamie- Anna, a jeśli bedę kiedyś mieć córke, to ona bedzie miała na drugie imię po swojej mamusi, czyli po mnie :oops: Na trzecie mam Maria- bo pasowało do Anna...
Kejti - Czw Lut 28, 2008 12:38 pm

1 Katarzyna
2 Monika
3 Agnieszka

:)

fastyna - Sob Mar 01, 2008 1:37 pm

Anna Maria Wiktoria a narzeczony Szymon Piotr, nie ma drugiego od chrztu, tylko z bierzmowania
mietka - Sob Mar 01, 2008 6:18 pm

ava napisał/a:
Na drugie mam po mamie- Anna, a jeśli bedę kiedyś mieć córke, to ona bedzie miała na drugie imię po swojej mamusi, czyli po mnie :oops: Na trzecie mam Maria- bo pasowało do Anna...


Marta Anna Maria, moj maz po prostu Daniel a syn Franciszek Jozef

agunia84 - Sob Mar 01, 2008 7:23 pm

Ja ma drugie imię z bierzmowania Klara
kajki - Czw Mar 06, 2008 2:51 pm

a mnie zawsze chce sie zmiac kiedy pomysle sobie o swoim drugim imieniu:),
moj tatus swego czasu naogladal sie muszkieterow i bardzo chcial,aby jego jeszcze wowczas nienarodzone dziecko mialo na imie KONSTANCJA...
i bogu dzieki ze babcia twardo mnie bronila,ze jak to? jak na mnie beda dziec w szkole wolac KOSTUSIA? wybronila mnie z pierwszego jednak na drugie mam wlasnie Konstancja

heheheh, oryginalnego mam tatusia:P

Kejti - Czw Mar 06, 2008 3:34 pm

Jestem ciekawa o czym mysleli rodzice mojego kolegi dając mu na drugie Ziemowit :F
Dzesia - Nie Mar 16, 2008 2:36 pm

Na pierwsze imię mam Magdalena, na drugie Maria - i jakoś bliska jest mi postać Marii Magdaleny, z różnych względów. Podoba mi się zestawienie moich imion. Na trzecie wybrałam Jadwiga, po Królowej, której jestem wielką fanką :)
elka85 - Sro Mar 19, 2008 3:25 pm

1. Ela
2. Karolina
3. Joanna
Długo moje 1 imię mi się nie podobało, ale w koncu się do niego przyzwyczaiłam i teraz nawet jestem zadowolona:) A 2 jest mi zupełnie obojętne, w ogóle się niem nie posługuję :)

evelinka - Pią Maj 02, 2008 1:25 pm

1. Ewelina
2. Ilona
3. Zuzanna

fewka - Pią Maj 02, 2008 1:37 pm

Ewa
Elżbieta
Małgorzata-chciałam Alicja lecz nie ma takiej świętej ponoć więc mam imię po mamie :)

truskawka_ja - Pią Maj 02, 2008 4:42 pm

1. Anna
2. nie mam
3. Maria bo Anna Maria ładnie się komponuje a poza tym moja mama ma na imię Maria

Tajgete - Pią Maj 02, 2008 5:13 pm

Ja się śmieję, że ogólnie mam dwa pierwsze imiona, ponieważ chociaż w dowodzie wpisane jest Ewelina, używam tego imienia tylko kiedy muszę. Wszyscy bliscy i znajomi mówią do mnie Ewa (co zresztą jest normą, bo tak w moim towarzystwie wołają na wszystkie Eweliny). I ciekawostką jest to, że imię z dowodu jest dla mnie zupełnie obce (już się smieję, że na ślubie, gdy mi każą powiedzieć "ja, Ewelina", to najpierw ja się zaksztusze, potem moja połowa gości umrze ze śmiechu, a potem połowa gości ze strony Pana Młodego, nie będzie widziała o co chodzi, bo przecież w dowód mi nie zaglądają).

Na drugie mam Kamila i czasami go używałam, gdyż na PŁ jest druga dziewczyna z tego samego rocznika o tym samym imieniu i nazwisku... :)

juta79 - Pią Maj 02, 2008 10:09 pm

Justyna
Kamila - nie lubię go
i na trzecie Zofia - po prababci :lol: najładniejsze

Klaudynka - Nie Maj 04, 2008 4:03 pm

A ja mam:

Klaudia
Kinga
Kamila

Mój Maciek śmieje się ze mnie Ku Klux Klan :cisza:

marta_s3 - Sro Maj 07, 2008 9:54 pm

Ja na drugie imię mam Maria a na trzecie Alicja
Audiolka - Nie Cze 22, 2008 10:37 am

Izabela
Emilia
Anna

EwaM - Nie Cze 22, 2008 11:46 am

Ewa
Barbara
I nie pamiętam czy Anna czy Katarzyna :oops:

W dokumentach mam wpisane dwa imiona chociaż na codzień posługuję się tylko pierwszym. Najlepsze jest to, że drugie imię wybrał mi tata, a Baśka to imię jego dziewczyny z okresu przed mamą. Nie wiem czy imię mu się tak podobało czy nadal miło wspominał dziewczynę, która to imię nosiła :smile:

MalaJu - Nie Cze 22, 2008 11:48 am

a ja nie mam drugiego. Ojciec jak mnie rejestrował w USC, "zapomniał", jakie miało byc drugie imię. a miała być MARIA. Ponieważ jemu podobalo sie Julia, Julia i tylko Julia, wiec owszem pierwsze mam, ale drugiego juz nie ;P

wiec jest Julia (przerwa) Maria ;)

Kociadło - Pon Sie 25, 2008 10:11 pm

a ja sie pochwale że na drugie mam Anna a mój Luby :( tu wielkie buuu Mariandt brrrr dobrze że pierwsze ma sliczne:)
ewelinka1977 - Sro Sie 27, 2008 10:23 am

moje też miało być pierwsze ale jest drugie - Olimpia
niesia2708 - Pon Wrz 15, 2008 11:05 pm

Agnieszka
Marta-to miało być moje 1 imię,ale dostała takie właśnie moja siostra cioteczna która się urodziła 4 miesiące przede mną
i na 3 chyba Weronika (albo Wiktoria :) nie pamiętam)

Debussy - Wto Wrz 16, 2008 9:13 am

Na drugie mam Maria. Bo urodziłam się 8 grudnia :hul
kwadrans_po - Pon Sty 19, 2009 7:11 pm

Ja mam na drugie imię Joanna :)
Na pierwsze Katarzyna.
Także jest Kasia, Asia :razz:

Na trzecie miałam wziąć sobie Basia (Kasia, Asia, Basia), a jednak mam Magdalena :eek:

ava - Pon Sty 19, 2009 10:16 pm

kwadrans_po napisał/a:
Ja mam na drugie imię Joanna :)
Na pierwsze Katarzyna.
Także jest Kasia, Asia :razz:

Na trzecie miałam wziąć sobie Basia (Kasia, Asia, Basia), a jednak mam Magdalena :eek:


He he he, w liceum w klasie były ze mną dwie siostry (ale nie bliźniaczki, jedna poszła rok wcześniej do szkoły)- Kasia i Basia, a na studiach mam bliźniaczki- Kasię i Asię :mrgreen:
Sorki za OT :)

Niebieskooka - Pon Sty 19, 2009 10:24 pm

a ja mam Marta ...po babci ;)
Yoanna - Pon Sty 19, 2009 10:34 pm

Joanna
(drugiego nie mam)
Regina (po ukochanej babci :D )

Mój tata nie chciał, żebyśmy mieli (ja i mój brat) drugich imion. Sam miał przez urzędowe pomyłki trochę kłopotów bo np w wojsku zamiast Ryszard Paweł wpisali Paweł Ryszard (dobrze że nie wmieszali w to jeszcze jego trzeciego imienia- Piotr). Tak więc koledzy z wojska pamiętają go jako Pawła :lol:

Boginka - Pon Sty 19, 2009 10:35 pm

A ja nie mam drugiego imienia i takie było założenie rodziców :) W sumie proste rozwiązanie, mniej problemów, błędów i wypełniania w dokumentach. Ale zrekompensowałam sobie na bierzmowaniu - Maria Magdalena ;) (i tak tego "trzeciego" formalnie się nie używa).
klara76 - Pon Sty 19, 2009 10:39 pm

Katarzyna
Agnieszka (tylko w dokumentach formalno-urzędowych)
Klara (stąd mój nick)

joannakarolina - Pon Sty 19, 2009 10:49 pm

1. Joanna
2. Karolina
3. Maria (po mamie :) )

ppola - Pon Sty 19, 2009 11:01 pm

No ja jestem Paulina, drugiego imienia nie mam bo mama stwierdzila ze tylko z nim kłopot ;) a na bierzmowanie mam Paula ;) (chciała Patrycje - nie wiem czemu, ale nie było, potem doszlam do wniosku ze jak mam miec patronke to niech bedzie zawsze przy mnie i chcialam Pauline - tez nie bylo, no i stanelo na Pauli)
Niebieskooka - Wto Sty 20, 2009 11:20 am

ja z bierzmowania mam Natalia ;)
szaraczarownica - Wto Sty 20, 2009 5:46 pm

Ewelina Bożena (po mamie) Barbara (po babci)
rajeczka - Wto Sty 20, 2009 6:26 pm

1 Joanna, na drugie Monika a z bierzmowania Maria :)
izunia_82 - Sro Sty 21, 2009 1:20 am

Izabela, Małgorzata(po mamie), Magdalena(z bierzmowania).
doni_iza - Sro Sty 21, 2009 9:27 am

Izabela, Maria ( po babci), Wiktoria ( z bierzmowania) :)
kakonka - Wto Sty 27, 2009 1:46 pm

pierwsze - Katarzyna (mama jak tylko zaszla w ciaze powiedzilala "bedzie kaśka ,"kiedys bardzo go nie lubiłam bo takie pospolite, teraz juz je polubilam :P ) drugie Monika (nie wiem skad sie wzielo moim rodzicom) a na bierzmowanie wzielam sobie Gabriela :haha:
anula86 - Pią Kwi 10, 2009 11:16 pm

Anna Barbara
skrzypaczka - Nie Cze 14, 2009 3:24 pm

Izabela brak :cry:
Z bierzmowania Hanna :D

misiao1983 - Pią Lip 03, 2009 3:42 pm

2gie imię Ewelina, nie czuję się z nim w żaden sposób związana. A na pierwsze misiao1983 :)
Agguniaa - Sob Lip 18, 2009 12:54 pm

Agnieszka( po babci), miało być Barbara..ale nie jest :smile: :smile:
Na drugie mam Elżbieta, ale jakoś nie czuję że jestem jego posiadaczką:)

temidaaa - Sob Lip 18, 2009 8:59 pm

drugie imię - Irena
madzik_86 - Sro Wrz 23, 2009 4:17 pm

na drugie imię mam Julia :) generalnie bardzo je lubię tak samo jak pierwsze, kilka osób do mnie się tak zwracało ale to było dawno..teraz głównie w papierach używam..heheh co mogę jeszcze napisać to tyle że jak byłam mała (tak 4-5 lat) to się przedstawiałam tak że wychodziło że mam trzy imiona: Magda Lena Julia..oczywiście wszystkie starsze osoby mówiły że nie tak..że mam na imię Magdalena Julia..a ja taki mały szkrab zupełnie nie rozumiałam gdzie jest różnica :D dopiero kilka temu dowiedziałam się o co im chodziło :D ja w ogóle nie pamiętam żebym taką spacje robiłam między Magda a Lena hehehe
mr_zee - Pią Paź 09, 2009 7:36 pm

Karol - bo miała być Karolina.... ;) A tak poważnie to ze względu na JP2
Weira - Sro Lis 04, 2009 2:16 pm

I Paulina
II Kinga
III (bierzmowanie) Magdalena

Malena - Pon Lis 30, 2009 1:58 pm

ja mam na drugie Alicja i szalenie mi się podoba, jest to imię mojej babci i ona też się strasznie cieszy, po prostu że jest:) choć go oczywiście nie używam. Ale dzieki babci nazywam sie Paulina Alicja, a miało być....Honorata na pierwsze, czego bym chyba nie przeżyła:) Bez urazy dla Honorat oczywiscie. Lubię oba moje imiona, choć jak miałam 12 lat zrobiłam mamie awanturę, że nie zawała mnie Julia, tak uwielbiałam to imię..

[ Dodano: Pon Lis 30, 2009 2:00 pm ]
kakonka napisał/a:
na bierzmowanie wzielam sobie Gabriela :haha:


Piękne imię, moja mama ma takie, strasznie mi się podoba:)

[ Dodano: Pon Lis 30, 2009 2:06 pm ]
Mój Łukasz ma drugie imię, ktore mi się szalenie podoba, a którego on nienawidzi...Jaromir. Wg mnie jest cudne, takie słowiańskie:)

ola88 - Pon Lis 30, 2009 4:15 pm

ja na drugie mam Anna ale jakoś tak nie podoba mi się, no ale cóż :P i tak dobrze, bo na pierwsze miałam mieć Gabrysia heh :/ ( babcia chciała ) dobrze że rodzice się zlitowali :) a i że miałam być chłopaszek to miałam mieć imię Darek ( bo wtedy są imieniny Dariusza ;) ) ... a swoje z bierzmowania heh... zapomniałam :oops: :D ale chyba Agnieszka ( chociaż i tak do dokumentów się nie używa )
anuszkaa - Pon Lis 30, 2009 6:56 pm

doni_iza napisał/a:
Izabela, Maria ( po babci), Wiktoria ( z bierzmowania) :)


tylko zmienic pierwsze imie na Anna i to bede ja :]

Mariola - Pon Lis 30, 2009 9:57 pm

1. Mariola
2. Iga
3. Łucja

jakoś nie przywiązuje zbytniej uwagi do moich imion. w liceum mówili na mnie Maryla, a mój mąż woła na mnie Basia :)

diamond - Pon Kwi 19, 2010 10:31 pm

a ja bardzo lubię moje imiona w dzienniku nawet zawsze miałam dwa bo jak się urodziłam tata mi wpisał niby dwa imiona jako jedno mianowicie

Anna-Maria Magdalena

czasem w liceum nauczyciele mówili Marianna ;p ale wszyscy mówią Ania

agulka1989 - Pon Kwi 19, 2010 10:42 pm

1. Agnieszka
2. Karolina
(chyba dlatego że dziadek jest Karol, osobiście nie jestem związana z tym imieniem może dlatego, że nie lubię dziadka-dodam tylko, że to nie jest mój prawdziwy dziadek a tylko drugi mąż mojej babci... ;/ )
3. (z bierzmowania) Agnieszka- wymysł księdza, że jak pierwsze imię ma świętego patrona to mamy je ponowić...

kazia - Nie Maj 16, 2010 4:27 pm

Katarzyna
Maria
Magdalena

Hosiole - Pon Maj 17, 2010 10:17 am

Maja
Katarzyna
Magdalena

Bian - Pon Maj 17, 2010 12:29 pm

Bianka
Maria
Magdalena


Miałam być Anną Marią, ale tata uznał, że jak krzyknie "Anka" przez okno to się pół osiedla odwróci :P

Laura-1984 - Pon Maj 17, 2010 1:11 pm

I- Katarzyna
II- Agnieszka
III- Laura

Magdzik - Sob Wrz 18, 2010 10:48 am

1 Magdalena
2 Iwona
3 Kinga

Ja nie przywiązuję uwagi do 2 i 3 imienia.Po prostu sobie są i tyle :lol:

sloneczkoo - Nie Wrz 19, 2010 6:27 pm

Dorota Beata Magdalena

1 i 2 widnieją w dokumentach i na indeksie ;)
a 3 dodatek ;)

Widzę, że Magdalena bardzo popularne na 3 :D

ewa.krzys - Wto Lip 05, 2011 12:23 pm

Ewa Karolina Katarzyna ;)
Dosia_Zosia - Wto Lip 05, 2011 1:07 pm

Ja mam takie imiona jak mój nick więc na drugie mam Zofia po babci, a z bierzmowania mam Faustyna.
Suelen - Wto Lip 05, 2011 1:14 pm

Ja i mąż mamy dwa imiona, dlatego naszemu dziecku także nadaliśmy drugie :)

Dosia_Zosia napisał/a:
a drugie mam Zofia po babci,

i córeczce dałaś tak na imię :)

kinix21 - Wto Lip 05, 2011 1:16 pm

Kinga Agnieszka. bierzmowania jeszcze nie mam, ale zamierzam wziąć Józefinę (jak cesarzowa francuska :D )
M_and_M - Pon Lip 18, 2011 11:10 am

mnie drugiego imienia rodzice nie dali, już dosc mieli problemów z wymysleniem pierwszego :smile: nie wiedzec czemu ubzdrurali sobie, ze bede chłopcem :lol:
kariczeq - Pon Lip 18, 2011 1:06 pm

Karolina
Anna (po babci)
Maria (po mamie)

PaulinaS - Pon Lip 18, 2011 1:57 pm

Paulina
Michalina (po prababci)
Anastazja (z bierzmowania)

M4rcysi4 - Pon Lip 18, 2011 4:18 pm

Martyna
Maria
Magdalena

Marcka - Pon Lip 18, 2011 5:03 pm

a ja jestem Marta, Paula, Olga ;)
wiolancia - Wto Lip 19, 2011 7:10 pm

1.Wioletta(do dziś mi się nie podoba)!!!
2.Anna(nie wiem po co mi to imię)
3.Marta-z bierzmowania(zawsze mi się podobało)
Jeśli kiedyś doczekam się własnego dziecka,dam mu tylko jedno imię.Drugie uważam za zbędne!!!

ardillaroja - Sro Lip 20, 2011 2:43 pm

jak samochód :P KIA Katarzyna Iwona Agnieszka
grzeniek - Pią Sie 19, 2011 11:56 am

ja także nie posiadałem drugiego :) nadałem sobie sam na bierzmowaniu :)
niem - Pią Sie 19, 2011 12:29 pm

drugie imie - Anna
po bierzmowaniu - Matylda

ZoltyTulipan - Pią Lis 23, 2012 12:20 am

dzisiaj odświeżam zapomniane tematy :)

Moje drugie imię to Paula :)
a z bierzmowania Wiktoria :)

aguuuunia44 - Pią Lis 23, 2012 11:37 am

to może i ja :)
1. Agnieszka
2. Karolina
3. (bierzmowanie) Magdalena

Misiak87 - Pią Lis 23, 2012 12:02 pm

wiolancia napisał/a:
Jeśli kiedyś doczekam się własnego dziecka,dam mu tylko jedno imię.Drugie uważam za zbędne!!!

Dokładnie tak jak ja... nie mam drugiego imienia, nigdy mi go nie brakowało, i nie widzę potrzeby nadawania go mojemu dziecku.

anett.k - Pią Lis 23, 2012 12:09 pm

Moja Lena tez ma tylko jedno imię, drugie uznałam za zbędne i tu niezadowolenie mojej wszech wpier... się mamusi, które uważa, ze powinno być drugie imię po jakimś świętym.
promyczek_mm - Pią Lis 23, 2012 12:11 pm

anett.k napisał/a:
niezadowolenie mojej wszech wpier... się mamusi, które uważa, ze powinno być drugie imię po jakimś świętym.


to weź powiedź mamusi, ze w takim razie musiałabyś córce nadać swoje imię bo po spotkaniach z mamusią napewno świętą zostaniesz :smile:

Misiak87 - Pią Lis 23, 2012 1:21 pm

promyczek_mm napisał/a:
to weź powiedź mamusi, ze w takim razie musiałabyś córce nadać swoje imię bo po spotkaniach z mamusią napewno świętą zostaniesz :smile:

:smile: :smile: :smile:

bambolea - Pią Lis 23, 2012 1:49 pm

Moje drugie imię to Katarzyna, a z bierzmowania Anna ;P
EdytaW - Pią Lis 23, 2012 3:49 pm

1, Edyta
2. Aida
a bierzmowania nie miałam :)

niusia - Pon Lip 29, 2013 7:43 pm

Najchętniej w ogóle nie podawałabym mojego drugiego imienia.
Dzieciom planuję nadać tylko jedno.
Jedynie co mi się podoba to to jak rodzice drugie imię nadają po babci/dziadku, np. Jan Antoni. Z kolei jestem przeciwniczką imion typu Weronika Xenia (bo rodzice wahali się między tymi dwoma)...

Moje: Anna Martyna Magdalena

matama - Pon Sie 05, 2013 10:05 am

Ja nie mam drugiego imienia :( Zawsze chciałam mieć, ale niestety :)
Ewa_Ewi - Pon Sie 05, 2013 10:43 am

Ja nie mam, uważam, ze jest to kompletnie zbędne, ale naszemu dziecku chyba damy, bo muszę isc na kompromis z mężem. On chce dac synowi na imię Antoni, bo strasznie mu sie podoba (i tak ma na imię jego dziadek), ale jeśli chodzi o mnie to nie wchodzi to w grę więc chyba tak damy na drugie (choc tak jak pisze, ja nie dawałabym najchętniej wcale, bo nie widzę takiej potrzeby).
moniska - Sro Wrz 18, 2013 11:10 am

A to moje:
1. Monika
2. Kaśka
3. Wiki

ZuzM - Sro Wrz 18, 2013 11:34 am

Zuzanna
Irena
Faustyna

Karollka - Wto Wrz 24, 2013 12:54 pm

na piewrsze mam Karolina - jak się urodziłam to mama zadzwoniła ze szpitalia oznajmiając wszystkim że urodziła się Karolinka :) drugiego niestety nie mam, moja mama bała się co mój ojciec wymyśli ( bratu dał na drugie Ignacy :cool: ) więc zostałam z jednym imieniem.
z bierzmowania mam Agnieszka - po mojej świadkowej :)

KaMika - Nie Wrz 29, 2013 5:02 pm

Moje drugie imię to Angelika ;) miałam mieć tak na pierwsze, bo to ulubione imię taty z młodzieńczych lat :P
ithanielle - Wto Paź 01, 2013 8:49 pm

Drugie - Paulina.

Miałam tak mieć na pierwsze, ale rok przede mną u sąsiadów urodziła się dziewczynka i otrzymała to imię :)

Skyler - Wto Paź 01, 2013 8:57 pm

Milena na pierwsze, drugie siostra wybierała ( ratując mnie tym samym, bo jej sie nie trafiło) Aleksandra:)
koniczynka84 - Nie Lis 24, 2013 2:45 pm

Ja niestety drugiego nie mam, ale w rodzinie męża jest tradycja nadawania drugich imion po rodzicach. Zamierzamy ją kontynuować i jak urodzi się nam dziewczynka będzie Alicja Joanna a chłopiec Nikodem Konrad :)
Juska - Wto Gru 03, 2013 5:36 pm

Drugiego nie mam :) Jeśli miałabym sobie je nadać ;) to wybierałabym pomiędzy Marią, Zofią i Hanną :P I tak oto podałam pomysły na imiona dla mojej córki :P
Terry - Wto Gru 03, 2013 5:52 pm

Magdalena, bo dzień później był odpust w parafii, do której należeli moi rodzice. Mój brat ma na pierwsze Marcin - ta sama sytuacja. Jesteśmy odpustowymi dziećmi. :razz:
Catylyn89 - Sro Paź 15, 2014 5:36 pm

Na drugie Agnieszka, bo w dniu moich chrzcin imieniny obchodziło właśnie to imię, na trzecie Wiktoria :)
alekul89 - Sro Paź 15, 2014 6:15 pm

Ja mam na drugie Ewa a na trzecie wybrałam sobie Weronikę.
herbatnik - Sro Paź 15, 2014 8:09 pm

ZuzM, drugie i trzecie imię mamy takie samo :D
szaorma - Czw Paź 16, 2014 8:29 am

Weronika, Maria, Wiktoria :)
jemioła - Pią Sty 30, 2015 1:50 pm

Ja nie mam drugiego imienia, a bardzo chciałam mieć. Dlatego poszłam do bierzmowania, chociaż byłam wtedy juz niewierząca. Nabierzmowałam się Łucja.
zbranzy - Sro Cze 17, 2015 11:12 pm

jemioła napisał/a:
Ja nie mam drugiego imienia, a bardzo chciałam mieć. Dlatego poszłam do bierzmowania, chociaż byłam wtedy juz niewierząca. Nabierzmowałam się Łucja.

Łucja,,, Ladnie

Martusia90 - Czw Cze 18, 2015 4:49 pm

Marta Natalia Katarzyna:)
Iru - Czw Cze 18, 2015 4:54 pm

Paulina Ewa Łucja :)
Sajgonka - Czw Cze 18, 2015 8:07 pm

Łucja - pięknie!
dorotka0603 - Pią Cze 19, 2015 12:27 am

Dorota Małgorzata Julia :)
A też pamiętam przy bierzmowaniu zastanawiałam się nad Łucją- ślicznie :) ale wybrałam Julię- oznacza róże, a chwilę później dostałam królika i nazwałam go Romeo! ach ten mój romantyzm :p

alekul89 - Pią Cze 19, 2015 8:53 am

dorotka0603 napisał/a:
a chwilę później dostałam królika i nazwałam go Romeo!


Kolejna forumowa posiadaczka królika? Z niego tez romantyk? ;)

dorotka0603 - Pią Cze 19, 2015 11:15 am

alekul89, taak posiadaczka cudownego króliczka! Twój na zdjęciu od razu mnie zauroczył ;) mój pewnie, że romantyk- najbardziej chyba lubi biegać dookoła mnie i Narzeczonego ;p i robić ósemki między nogami ;p
alekul89 - Pią Cze 19, 2015 11:22 am

Mój najchętniej leży i czeka aż ktoś przyjdzie go pogłaskać :P
dorotka0603 - Pią Cze 19, 2015 11:33 am

alekul89, haha kochane! :) ))
malala - Pią Cze 19, 2015 2:11 pm

jemioła napisał/a:
Ja nie mam drugiego imienia, a bardzo chciałam mieć. Dlatego poszłam do bierzmowania, chociaż byłam wtedy juz niewierząca. Nabierzmowałam się Łucja.


Zrobiłam dokładnie tak samo, tylko ja wzięłam sobie imię Maria Magdalena ponieważ, teraz dopełniają się do trzech :D Taka jestem sprytna :D

R.Stanulewicz - Czw Lip 23, 2015 9:00 pm

Rafał/ Łukasz
Julia_ja - Pią Lip 24, 2015 9:58 am

A ja nie mam drugiego imienia, zreszta jak wszyscy w mojej rodzinie. Uważam to za zbędne, nigdy nad tym nie ubolewałam, raczej się cieszyłam, że mam tylko jedno imię. Moje dzieci też będę nosiły po jednym imieniu :-)
kapatka - Wto Sie 11, 2015 12:28 pm

Ja tak samo - mam tylko jedno i dobrze mi z tym :)
szaorma - Sro Wrz 23, 2015 2:47 pm

W sumie co za różnica? Jedno imię przecież też jest ok.
kordoba63 - Wto Paź 06, 2015 10:51 am

Ja jestem Izabela Maria ale w sumie nie wiem po co mi to drugie ;)
Smerfetkaa - Pon Paź 19, 2015 8:07 pm

Kamila :) I mogłoby ono być moim pierwszym imieniem... ;)
fress - Wto Paź 20, 2015 4:25 am

Ja jestem Aneta Maria Magdalena :D

Usunęłam reklamę. Moderatorka Asiek

polanik - Pon Lis 02, 2015 1:08 pm

Ja nie mam drugiego imienia.
krewetka32 - Pią Cze 09, 2017 8:51 am

Cierpię na chroniczny niedobór drugiego imienia ;-)
countre - Sro Lip 26, 2017 3:01 pm

Konstancja
Olek55 - Pią Mar 18, 2022 1:23 pm

Ja mam na drugie imię Słałek
KasjuszMag - Pią Cze 10, 2022 2:29 pm

Ja mam zenek na drugie
zuzanka385 - Czw Sie 18, 2022 10:39 am

Ja mam, syn ma ale córce już nie dawałam ;)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group