Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Luźne rozmowy - Samopomoc babska,czyli pytania za 100pkt (cz.2)

herbatnik - Wto Wrz 02, 2014 4:20 pm
Temat postu: Samopomoc babska,czyli pytania za 100pkt (cz.2)
pytanie natury podróżniczej :) może któraś z was już miała z tym do czynienia i będzie w stanie mi pomóc

Niedługo pierwszy raz w życiu będę miała okazję podróżować samolotem i mam z tego tytułu bardzo dużo wątpliwości, jeśli chodzi o bagaż. Ustaliłam już, że zmieszczę się w ten mały podręczny(coby nie bulić za dużo). Wiem już jakie mają być wymiary i tu pojawia się problem-czy jeśli pakuję się w plecak, który jest te 2-3 cm szerszy niż wymagany wymiar, ale jest miękki i można go "uformować" to uznają mi go jako mały bagaż podręczny? Rozumiem, że sztywna walizka, która bez zawartości ma już jakieś wymiary by nie przeszła, ale plecak wszędzie się wepchnie(zwłaszcza, że w środku same ciuchy).

A drugie pytanie-czy można wnieść na pokład np. maszynkę do golenia, przybory do paznokci?

No i najważniejsza kwestia-jak to jest latać? :D miałam kiedyś chorobę lokomocyjną i trochę się obawiam nawrotu przy turbulencjach :)

mimeczka - Wto Wrz 02, 2014 5:38 pm

herbatnik jeśli będziesz lecieć tzw. tanimi liniami to na lotnisku będzie taka skrzyneczka, w którą bagaż ma się zmieścić, jeśli upchasz tam plecak to wystarczy.

Co do choroby lokomocyjnej to ja w aucie mam straszliwą a w samolocie mi się nigdy tego rodzaju problemy nie zdarzyły. Polecam zabrać coś do słuchania muzyki, jak będziesz mieć słuchawki w uszach to takich standardowych turbulencji nawet nie odczujesz:)

troszka88 - Wto Wrz 02, 2014 7:17 pm

herbatnik napisał/a:
przybory do paznokci?
tego na pewno nie wolno Ci wnieść.
niusia - Wto Wrz 02, 2014 8:45 pm

herbatnik, i w samolocie ziewaj jak najwięcej :spie:
Catylyn89 - Wto Wrz 02, 2014 8:54 pm

niusia napisał/a:
herbatnik, i w samolocie ziewaj jak najwięcej :spie:


Żucie gumy zawsze pomaga, bo o ziewanie ciężko, w trakcie tak emocjonującej podróży :)

herbatnik weź w podróż materiałowy pilnik do paznokci :) zwykłą maszynkę do golenia zabiorą (tu się ratowałam depilacją woskiem), ale elektryczna powinna załatwić sprawę :)

Co do choroby, też to mam, ale w trakcie lotu nie miałam żadnych dolegliwości. A turbulencje rzadko się zdarzają. No, może takie delikatne, ale nie ma powodu, by panikować :)

herbatnik - Wto Wrz 02, 2014 9:42 pm

ok, to już jestem mądrzejsza :) w takim razie zrobię depilację taką na dłużej, albo kupię maszynkę na miejscu. a na czas lotu biorę książkę i miętowe cukierki :)
ola88 - Wto Wrz 02, 2014 10:06 pm

herbatnik, ogólnie zależy od człowieka - ja np. nie czuję żadnego "wzbijania" się do góry, czy przy lądowaniu każdy się boi. Może to kwestia że baaaaardzo lubię wesołe miasteczka :P i nigdy nie miałam problemów z jazdą autobusem/ samochodem itp. nigdy aviomarin nie był potrzebny.

Ale właśnie na zmianę ciśnienia warto mieć miętowe cukierki :) albo w trakcie napij się lampkę winka :)

karolina84 - Czw Wrz 04, 2014 10:24 am

herbatnik, myślę,że zwłaszcza pierwsza podróż dostarcza wystarczająco wrażeń,żeby Twój organizm zapomniał,że masz jakąkolwiek chorobę lokomocyjną :wink:
A tak na serio to może warto kupić Lokomotiv do ssania dla dzieci-zmniejszysz problem z ciśnieniem, a jednocześnie imbir będzie działać przeciw nudnościom :)

herbatnik - Czw Wrz 04, 2014 10:53 am

właśnie skapitulowałam i postanowiłam kupić cocculine. pamiętam, że dosyć dobrze na mnie działał ten lek, nawet jeśli nie fizycznie, to psychicznie-czułam się dużo spokojniejsza w podróży. a u mnie to tak jest, że myślę, że będę się źle czuć-stresuję się-mam mdłości ;)
e_linka2 - Sob Wrz 06, 2014 9:50 pm

Catylyn89 napisał/a:
[ zwykłą maszynkę do golenia zabiorą


Maszynka jednorazowa jest dozwolona do przewożenia w bagażu podręcznym (mi nigdy jej nie zabrali). Tutaj informacja na temat dozwolonych i nie dozwolonych przedmiotów:

http://www.esky.pl/porady...poklad-samolotu

Catylyn89 - Nie Wrz 07, 2014 2:46 pm

e_linka2, pytanie było, czy można wnieść na pokład, a w bagażu podręcznym takich rzeczy trzymać nie wolno... Ja tak to zrozumiałam :P
herbatnik - Pon Wrz 08, 2014 1:34 pm

e_linka2, dzięki za listę, jest bardzo szczegółowa. wynika z niej, że jednorazówkę faktycznie mogłabym wziąć :)
Asiek - Pon Wrz 08, 2014 7:22 pm

Poprzedni temat liczył ponad 4300 postów, więc czas na drugą odsłonę "Samopomocy babskiej...". Pierwszą część zamknęłam i z czasem będzie przeniesiony do "Archiwum". :)
ewa.krzys - Pią Wrz 12, 2014 12:16 pm

Mam pytanie do dziewczyn z okolic Ozorkowa: gdzie można kupić ubranka do chrztu?
Rusałka_Maja - Nie Wrz 14, 2014 6:06 pm

Forumki kochane pomóżcie :D

Właśnie koleżanka została bez oprawy muzycznej , a ślub już 27.09.2014r. bardzo podobają jej się oprawy, w których głównym instrumentem jest gitara. Czy ma ktoś może kontakt do jakiejś scholi bądź oazy, którzy oprawiają śluby w takiej konwencji? Kontaktowała się z Donum Dei oraz DA5, niestety termin zajęty ;/

Z góry baaardzo baaaaaaaaaardzo dziękujemy za pomoc :smile:

alekul89 - Nie Wrz 14, 2014 8:57 pm

Jedna z forumek a przy tym moja koleżanka Magda1312 gra na ślubach. Co prawda na flecie, ale może będzie mogła kogoś polecić.
Rusałka_Maja - Nie Wrz 14, 2014 9:32 pm

alekul89, dziękuję ale już z nią rozmawiałam i niestety nadal szukamy, także jakby ktoś coś to byłabym wdzięczna :)
kapatka - Nie Wrz 14, 2014 10:07 pm

A może spróbujcie w Duszpasterstwie Akademickim "Węzeł" przy kościele św.Teresy. Co prawda nie mam pojęcia czy grają na ślubach, ale jakiś czas temu chodziłam tam na rekolekcje studenckie i tamtejszy zespół przygrywał i robił to naprawdę fajnie. Wtedy była to głównie gitara i śpiew. Nie mam pojęcia jak wygląda to w tej chwili ale myślę, że klimat zespołu to właśnie coś w ten deseń więc może zapytać warto...
Rusałka_Maja - Pon Wrz 15, 2014 6:20 pm

Już sytuacja opanowana :) Dzięki serdeczne za wszystkie podpowiedzi.
aguuuunia44 - Czw Paź 02, 2014 3:15 pm

Dziewczyny nie orientujecie się może w jakim sklepie w Łodzi można kupić sukienkę na wesele?
Chodzi mi po głowie czarna sukienka bez rękawków, do kolan z lekko rozkloszowanym dołem.
Krój podobny do tej, tylko mniej rozkloszowany:

Obeszłam prawie całą manufakturę i niestety nic odpowiedniego nie udało mi się znaleźć... :(
Będę bardzo wdzięczna za podpowiedź :)

Terry - Czw Paź 02, 2014 5:49 pm

Na ptaku było mnóstwo takich, jeszcze miesiąc temu. Może zajrzyj na ptaka, albo do polrosu (tam kupiłam podobną).
kapatka - Czw Paź 02, 2014 7:33 pm

Może zajrzyj do Strefy (Piłsudskiego naprzeciwko Galerii Łódzkiej)? Co prawda nie wiem czy mają coś w ten deseń, ale generalnie mają wybór sukienek odpowiednich na takie okazje (i to w bardzo przystępnych cenach!) więc może tam coś znajdziesz? Ja tam ostatnio zakupiłam sukienkę na zbliżające się chrzciny syna mojej siostry i wydałam na nią całe 20 zł :D
ZoltyTulipan - Pią Paź 03, 2014 6:59 pm

A ja chciałam zapytać o całą tą akcję nocnych zakupów w Manufakturze. Czy promocje w sklepach obowiązują tylko w nocy czy przez cały dzień? :)
tynnnka - Pią Paź 03, 2014 7:37 pm

ZoltyTulipan, z tego co kojarze, to te niby super promocje trwają w jakiś określonych godzinach, i tylko w sobote, chyba zawsze to była 21-24 czy jakoś tak.
mimeczka - Pią Paź 03, 2014 7:38 pm

ZoltyTulipan tylko między 21 a 24
ZoltyTulipan - Pią Paź 03, 2014 8:01 pm

Szkoda, myślałam że uda się wcześniej wybrać :) Ale jak coś to za tydzień z kuponami Twojego Stylu jest mnóstwo promocji, tak przy okazji :)
alekul89 - Sob Paź 04, 2014 2:18 pm

Dzisiaj są nocne zakupy, ale w ciągu dnia są zniżki z In Style, Glamour i Elle.
ola88 - Sob Paź 04, 2014 6:24 pm

Poszukuję lektorki języka niemieckiego, która udzieli korepetycji w domu ucznia. Ktoś może kogoś polecić?
Blue - Pon Paź 06, 2014 9:00 pm

Dziewczyny,czy macie jakiś pomysł na prezent dla dziewczynki z okazji narodzin?Moze byc cos wyprawkowego-ale wolalabym cos bardziej "wyjątkowego".Cos nietypowego,niekoniecznie praktyznego,moze personalizowanego (np z imieniem dziecka?)Myslalam o kocyku z imieniem,ale kocyki juz sa.Pomozcie plisss!!!Ostatnio czesto ciocia zostaje i juz brak mi pomyslow:/

A może macie pomysł na prezent dla ciężarnej lub kobiety w połogu?

I jeszcze jedno pytanie-czy był już ktoś w tkalni zagadek?
Chcemy z mężem i znajomymi/rodziną się wybrać-warto?
Kręciły mnie kiedyś klimaty Cube ,Piły,1408 -lubię zamknięte pokoje :smile:

Terry - Pon Paź 06, 2014 9:41 pm

A może zestaw do odbijania nóżek w masie gipsowej. Albo książeczka, gdzie rodzice wpisują wszelkie wydarzenia z pierwszego roku życia.
Blue - Wto Paź 07, 2014 6:07 pm

ejjjj,tu też nic nikt nie odpisał na moje pytanie o Tkalnię Zagadek?
Heloooł,to jest popularne ostatnio:)Piszcie jak ktoś już był.
PS.nfo potrzebne w ramach prezentu integracyjnego;)

ola88 - Sro Paź 08, 2014 4:03 pm

Czy ktoś odlesiał na działce las? Las którego fizycznie nie ms tylko w starych mapach widnieje.
Blue - Sro Paź 08, 2014 6:46 pm

Dziewczyny które z Was znają się na sprawach kadrowych?:)
niusia - Pią Paź 10, 2014 4:31 pm

ola88, jeżeli to działka w naszym województwie -najbezpieczniej podpytać na Matejki 16. Czy w wypisie z ewidencji gruntów również widnieje Ls?
ola88 - Pią Paź 10, 2014 8:05 pm

Jest to woj.lodzkie ale ok.50km od Łodzi więc nie wiem czy to się lapie pod łodzkie urzedy czy inne miasto z woj. Łódzkiego.
karolina84 - Sob Paź 11, 2014 12:03 pm

Blue napisał/a:
ejjjj,tu też nic nikt nie odpisał na moje pytanie o Tkalnię Zagadek?
Heloooł,to jest popularne ostatnio:)Piszcie jak ktoś już był.
PS.nfo potrzebne w ramach prezentu integracyjnego;)


podbijam temat,bo też jestem zainteresowana :)

niusia - Nie Paź 12, 2014 5:07 pm

aguuuunia44, proponuje Pretty girl w Tesco na ul. Pojezierskiej:)

[ Dodano: Nie Paź 12, 2014 5:09 pm ]
ola88, mimo wszystko bym przedzwoniła ;)

aguuuunia44 - Nie Paź 12, 2014 7:22 pm

Terry napisał/a:
Na ptaku było mnóstwo takich, jeszcze miesiąc temu. Może zajrzyj na ptaka, albo do polrosu (tam kupiłam podobną).

dziękuję, ale za robieniem zakupów w "ptaku" za bardzo nie przepadam... Już niejednokrotnie się nachodziłam a i tak nie udało mi się nic kupić... :(
kapatka napisał/a:
Może zajrzyj do Strefy (Piłsudskiego naprzeciwko Galerii Łódzkiej)?
niusia napisał/a:
aguuuunia44, proponuje Pretty girl w Tesco na ul. Pojezierskiej:)

Byłam na początku w strefie na Pojezierskiej i mają spor wybór ale niestety nic nie znalazłam( jedna co prawda była super, ale miała trochę za duży dekolt)
Natomiast w Strefie na Piłsudskiego to był kosmos :) Jak zobaczyłam tą ilość sukienek to aż mi się słabo zrobiło... Nie dałam rady przejść nawet połowy a już miałam 7 sukienek do przymiarki. I udało się- kupiłam :) Co najlepsze za cenę jaką chciałam przeznaczyć na jedną sukienkę, kupiłam dwie i jeszcze mi reszta została :D Byłam w szoku tą ilością sukienek bo pamiętam, że kiedyś sukienki też tam były ale nie aż tyle. Teraz nastawili się widocznie tylko na nie. Także polecam!
I dziękuję Wam :*

kapatka - Pon Paź 13, 2014 2:34 pm

Przestawili się na te sukienki już jakiś czas temu. Ja tam zakupiłam kieckę już nie pierwszy raz także przy takich okazjach na pewno warto tam zaglądać. Przynajmniej ja tak robię :D
M4rcysi4 - Pon Paź 13, 2014 3:57 pm

Czy, któraś z Was ma doświadczenie w zamawianiu ze sklepów z USA? Jak to sie faktycznie ma z cłem podatkiem itp? Może, któraś ma kogoś znajomego w USA, który mógłby pomóc (kupić do siebie i wysłać do PL czy coś podobnego)? POMOCY
Dorotka_ - Wto Paź 14, 2014 10:14 am

M4rcysi4, ja kupuję przez ebay :> Kupiłam buty badgley mischka, buty szły 10 dni :D
M4rcysi4 - Sro Paź 15, 2014 5:08 pm

Dorotka_, a czy oprócz zapłaty za towar dla sklepu przyszło Ci zapłacić jeszcze cło czy coś podobnego?
Blue - Sob Paź 18, 2014 6:34 pm

Wyżej pytałam o pokoje escape a teraz sama mogę zdać relację bo sprawdziłam to:

Real Life Escape Room zaliczony:)Bardzo fajna sprawa,można oderwać się od rzeczywistości i wejść w "akcję".Cena nie jest zabójcza a zabawa nie jest czasochłonna (max 45 min),więc naprawdę polecam.Wpuszczają do pokoju pełnego różnych przedmiotów,dają walkie talkie (2 podpowiedzi),tłumaczą uprzednio jak wkręcać kody na kłódki i czas start:)Zabawa nadaje się nie tylko na wspólne spędzenie czasu ze znajomymi ale też można poćwiczyć pracę zespołową wśród współpracowników.W pokoju (tym którym byliśmy) jest też komputer z którego należy skorzystać.Poza tym należy dokładnie się wszystkiemu przyglądać i kojarzyć fakty.Nam nie udało się wyjść,ale byliśmy o włos-zabrakło kilkunastu sekund.Nie wiem na ile jest to wielorazowa zabawa,bo już pod następny pokój o innej tematyce,nabywając doświadczenie w tym,byłoby na pewno dużo łatwiej.Ogólnie ciekawe doświadczenie!

Rusałka_Maja - Wto Paź 21, 2014 8:43 pm

Jaki poleciłybyście czytnik do ebooków?

Naczytałam się tyle, że mam wrażenie, że im więcej czytam różnych opisów i opinii tym bardziej jestem skołowana.. na pewno nie interesuje mnie przeglądanie internetu, słuchanie muzyki czy jakieś gry - od tego mam inne urządzenia.. pojemność też nie musi być powalająca bo ja raczej muszę przeczytać do końca książkę zanim zacznę następną.. Zależałoby mi raczej żeby miał regulowanie jasności ekranu (żeby można było przestawiać zależnie od warunków pogodowych ;) )
Jakieś pomysły od znawczyń czytników? :razz:

kapatka - Wto Paź 21, 2014 9:06 pm

Konkretnego modelu nie polecę bo sama czytnika nie mam, choć ostatnio zaczęłam się nad takim zakupem zastanawiać. Piszesz o regulowaniu jasności ekranu - ja w ogóle zrezygnowałabym z ekranów świecących. Polecam czytniki z papierem elektronicznym (E-Ink). Są zdecydowanie przyjemniejsze bo nie odbijają światła więc nie męczą wzroku tak jak LCD no i nie ma problemu z czytaniem np. w słońcu-dla oczu działa to jak papier tradycyjny. Tyle mogę podpowiedzieć :)
ppola - Wto Paź 21, 2014 9:26 pm

Rusałka_Maja, ja bym poleciła Kindle bo to jest dla mnie numer jeden jesli chodzi o czytniki ale on nie ma regulacji jasnosci ekranu, ponieważ ma e- papier, czyli wyświetlacz jak książka, dzieki temu nie męczy sie wzrok :)
mimeczka - Wto Paź 21, 2014 9:30 pm

Kindle paperwhite, było tu już parę razy o nim:) Spełnia wszystkie podane przez Ciebie warunki, ja mam i bardzo polecam:) Poczytaj sobie o czytnikach na stronie http://swiatczytnikow.pl/ , mnie bardzo pomogła w wyborze, więc może Tobie też coś rozjaśni. A i oczywiście nie jest to ekran LCD mimo, że ma regulację jasności, żaden czytnik z prawdziwego zdarzenia nie ma ekranu LCD :) Jakbyś miała jakieś konkretne pytania to chętnie pomogę:)
ithanielle - Wto Paź 21, 2014 9:43 pm

Rusałka_Maja, polecam Kindle Paperwhite II :)

Dostałam ten model od męża (jeszcze wtedy narzeczonego) na urodziny w czerwcu i pokochałam tę "zabawkę". Tak jak pisała ppola, ma wyświetlacz, który nie męczy wzroku, możesz czytać w każdych warunkach, nawet w pełnym słońcu :)

kariczeq - Wto Paź 21, 2014 10:07 pm

przyłączę się do dziewczyn również polecę Kindle Paperwhite, mąż ma nowszy model, ja mam z zeszłego roku, rzadko kiedy wracam do papierowych książek i czasem korzystam z internetu na nim
Rusałka_Maja - Wto Paź 21, 2014 11:05 pm

kapatka, ppola, mimeczka, ithanielle, kariczeq, dzięki serdeczne za tak szybkie odpowiedzi :jezyk1:
Mam jeszcze parę zapytań więc chyba skorzystam z propozycji mimeczki i nie będę już tu zaśmiecać :razz:

mapewniard - Sro Paź 29, 2014 1:52 pm

pytaj kochana! teraz ja się chętnie przyłącze! :D
Rusałka_Maja - Czw Lis 06, 2014 5:59 pm

Dziewczyny podpowiedzcie, mam dwie zagwozdki..

1. czy znacie jakieś miejsce w którym przegrywają VHS na DVD tylko za rozsądną cenę?
ostatnio pytałam na legionów koło manu ale facet zabił mnie ceną :roll:

2. Czy wiecie gdzie można kupić taki kocyk?


M4rcysi4 - Czw Lis 06, 2014 8:26 pm

Rusałka_Maja 2. http://art-madam.pl/koce-...rzuta,29413,470
kapatka - Czw Lis 06, 2014 8:46 pm

:o co prawda nie ja o to pytałm, ale cena mnie lekko powaliła
ithanielle - Czw Lis 06, 2014 10:42 pm

Rusałka_Maja napisał/a:

1. czy znacie jakieś miejsce w którym przegrywają VHS na DVD tylko za rozsądną cenę?
ostatnio pytałam na legionów koło manu ale facet zabił mnie ceną :roll:



Mój małżonek robi takie rzeczy w wolnym czasie (cena symboliczna) :) tylko bardzo średnio do końca roku stoi z czasem, dużo tych kaset masz do przegrania?

Rusałka_Maja - Pią Lis 07, 2014 8:32 am

M4rcysi4 napisał/a:
Rusałka_Maja 2. http://art-madam.pl/koce-...rzuta,29413,470


Właśnie stamtąd mam zdjęcie :wink: chodziło mi raczej o stacjonarny sklep, żeby można było obejrzeć, pomacać itd :razz: Bo jeśli faktycznie tyle będzie kosztował to chociaż się napatrzę :lol:

Ithanielle wysyłam Ci PW :)

silvija - Pon Kwi 13, 2015 11:06 pm

Drogie moje, pytanie mam może głupie, ale (no właśnie ;P ) zgłupiałam ;) Czy na bierzmowanie daje się prezenty? Dodam tylko, że bierzmowanie będzie miał mój brat, a więc rodzina najbliższa z najbliższych :wink:
Rusałka_Maja - Pon Kwi 13, 2015 11:36 pm

wiesz co? ja sobie nie przypominam, żebym dostawała jakieś prezenty.. z drugiej strony to było dawno temu i pamięć może mi płatać figle, ale wydaje mi się, że chyba nie :razz:
może to też zależy od rodziny? jakie tradycje, jak podchodzą do tematu itd?

Martusia90 - Pon Kwi 13, 2015 11:50 pm

Ja na pewno prezentów nie dostałam wiec wydaje mi się ze raczej nie. Może w razie czego jakiś drobny prezent?
martula_87 - Wto Kwi 14, 2015 9:28 am

silvija, ja o ilę dobrze kojarzę dostałam drobne prezenty :wink:
Sycylijka - Wto Kwi 14, 2015 1:50 pm

silvija, ja na bierzmowanie nic od nikogo nie dostawałam :)
herbatnik - Wto Kwi 14, 2015 8:16 pm

Na bierzmowanie dostałam coś chyba tylko od dziadków. Moja koleżanka była moim świadkiem i dała mi kartkę pamiątkową :) Także to chyba własna inicjatywa, ale to miłe, dostać jakiś drobiazg. W końcu bierzmowanie to sakrament, do którego się trzeba przygotować, czemu ma być gorsze niż komunia :)
Iru - Wto Kwi 14, 2015 8:23 pm

Ja od swojej bierzmowej świadkowej dostałam słonika na szczęście :) Od rodziców dostałam pieniądze na pizzę, żebym poszła ze świadkową i jeszcze jedną koleżanką, bo nie chciało się mamie nic w domu robić (dlatego też nie brałam mojej chrzestnej za świadka na bierzmowaniu choć chciałam)
Zuza12345 - Nie Maj 10, 2015 10:20 am

witam,
czy któraś z was była może kiedyś w restauracji Retro na Limanowskiego i mogłaby się podzielić opinią?

Rusałka_Maja - Wto Maj 12, 2015 9:42 am

Wyczytałam gdzieś w którymś z dzienniczków mieszkaniowych o środku na płytki którym się je impregnuje dzięki czemu nie zachodzą tak kamieniem i łatwiej się je czyści i powinno się tą czynność powtarzać co około pół roku. Oczywiście nie mog€ tego teraz znaleźć ani przypomnieć kto o tym wspominał :/

Możecie polecić coś trwałego i dobrego?

paulinkaaMU - Wto Maj 12, 2015 1:39 pm

Rusałka_Maja, ja się podłączam - też kojarzę tą dyskusję :) nawet ktoś chyba pisał o impregnowaniu kabiny prysznicowej? My właśnie zainstalowaliśmy sobie na wannie szybę i możemy wreszcie brać też prysznic i też mnie ten temat interesuje. Dziewczyny, ktoś coś :) ?
Dorotka_ - Wto Maj 12, 2015 1:50 pm

to było w dzienniczku Lorien, zaraz sprawdzę...
Terry - Wto Maj 12, 2015 1:55 pm

Ja pisałam o tym. Kupowałam taki specyfik w spray'u w Leroy. Ale w większości sklepów z armaturą go mają (niektóre bez spray'a) i w każdym markecie budowlanym.
Trzeba pamiętać o dokładnym wyczyszczeniu powierzchni przed impregnacją. Potem musi wyschnąć. I o bardzo starannym rozprowadzeniu. Inaczej plamy zostaną. Trzeba też włączyć wentylację. Ja robiłam kabinę na 2 razy, bo słabo mi się robiło. Ale warto. Kabina łatwo się myje.
Nie chcę polecać konkretnego specyfiku, tym bardziej, że ktoś mi go podkradł i nie pamiętam nazwy. Ale podobno one wszystkie są oparte na tych samych substancjach.

paulinkaaMU - Wto Maj 12, 2015 11:00 pm

Terry, dzięki wielkie!
Ewa_Ewi - Wto Cze 09, 2015 11:22 am

Dziewczyny, gdzieś tu były info, ale nie mogę znaleźć:
- poszukuje dobrego optyka, kojarzy mi sie jakiś salon przy Lutomierskiej? Zachodniej?
- dobrego fotografa - studio - zdj typu "dyplomowe, do dowodu". Niestety powszechnie znane i lubiane studio przy stadionie Widzewa jest juz zamknięte. Ktos kidys polecał tu stuio przy ul. Ćwiklińskiej?
Proszę o doprezyzowanie :-D dziękuję

Terry - Wto Cze 09, 2015 11:51 am

Blisko Limanowskiego/Zachodniej jest http://ekovisus.pl/. Byłam tam wczoraj. Można iść na prywatną wizytę, lub ze skierowaniem na NFZ. Terminy nie są długie, mimo refundacji.
Wczoraj badała mnie jakaś kobieta, ale widziałam, że przyjmuje tam Igor Drobniewski. Leczyłam się u jego mamy przez wiele lat, a po jej śmierci parę razy u niego. Mogę go polecić z czystym sumieniem. Jak byłam dzieckiem bardzo mi pomógł. Gdybym wiedziała, że tam przyjmuje, poszłabym do niego.

Dorotka_ - Sro Cze 10, 2015 7:36 pm

Ewa_Ewi, polecam Ci Panią Fotograf
Foto-Pol. Studio fotograficzne
Limanowskiego 127.

takie małe studio, ale ta Pani jest genialna. Mam od Niej piękne zdjęcia :wink: maturalne, dowodowe, dypolomowe

Sycylijka - Sro Cze 10, 2015 8:06 pm

Dorotka_, robi retusz zdjęcia dowodowego tak jak babeczka z Widzewa?
Dorotka_ - Sro Cze 10, 2015 9:40 pm

Sycylijka, tak :P jestem piękna w dowodzie
alekul89 - Sro Cze 10, 2015 9:45 pm

Ja mogę polecić Foto Sobieraj na Limanowskiego 97.
Sycylijka - Czw Cze 11, 2015 11:55 am

Dorotka_, to muszę się tam przejechać :D
Dorotka_ - Czw Cze 11, 2015 5:02 pm

Sycylijka, kobitka cyka 20 póz, wybiera z Tobą najkorzystniejszą, potem przy Tobie obrabia, a zdjęcia masz w 10 minut. Dodatkowo, trzyma wszystkie zarchiwizowane, ja dzięki temu mogłam sobie robić odbitki moich maturalnych :serce: a to już prawie... 10 lat :o
Sycylijka - Czw Cze 11, 2015 5:11 pm

Dorotka_, oo to faktycznie super! Tym bardziej mnie przekonałaś! :smile:

[ Dodano: Pią Cze 12, 2015 8:32 pm ]
Dziewczyny poradźcie mi czy na urodziny można kupić zegarek, czy zgodnie z przesądem nie powinno się kupować zegarka ?

dorotka0603 - Pon Cze 15, 2015 8:05 am

Sycylijka, dla Narzeczonego? To nie, bo odlicza czas do rozstania, ale dla znajomych, rodziny można ;) tylko nie drugiej polowce, ja bym nie ryzykowala :)
ewa.krzys - Pon Cze 15, 2015 9:37 am

Sycylijka, zależy czy wierzysz w przesądy :wink: ja od Męża dostałam zegarek dawno temu, a on ode mnie na któreś Święta, także może i zegarek odlicza nam czas, ale raczej ten, który spędziliśmy razem :)
herbatnik - Pon Cze 15, 2015 1:40 pm

Jeśli ktoś jest bardzo przesądny, to po podarowaniu zegarka druga połówka może dać symboliczną złotówkę. Wtedy nie będzie to prezent taki typowy, raczej "sprzedaż w super promocyjnej cenie" :) Ja nie wierzę w takie rzeczy i sama chętnie bym kupiła narzeczonemu zegarek, ale niestety, podoba mu się taki, na którego mnie nie stać :)
dorotka0603 - Pon Cze 15, 2015 5:02 pm

herbatnik, ale nieźle wymyśliłaś z tą złotówką! ;p
Sycylijka - Pon Cze 15, 2015 5:44 pm

kurcze no miał być to prezent dla Narzeczonego, ale boję się go kupić :(
dorotka0603 - Pon Cze 15, 2015 6:09 pm

Sycylijka, mój też chciał zegarek, ale powiedziałam o przesądzie, a wie że jestem przesądna i nie dostanie, tak samo jak chciał mi kupić buty... a w butach od ukochanego się właśnie odchodzi... Więc też nie było o czym rozmawiać ;p
Dorotka_ - Pon Cze 15, 2015 7:38 pm

:smile: :smile: :smile:

Ja dostałam od Męża już z 4 lata temu :roll: albo 5, piękny zegarek, ja mu ostatnio na walentynki kupiłam zegarek. Podwójne rozstanie? :smile: albo odczarowaliśmy efekt pierwszego? Dziewczyny bez przesady :lol: :lol: :lol: że nie wspomnę ile par butów mi Mąż sprezentował :wink:

ola88 - Pon Cze 15, 2015 10:40 pm

Mój też dostał, jak jeszcze był narzeczonym :P i cóż się nie rozstaliśmy :) a zegarek mąż nie nosi, bo tak dłuuuugo wymienia baterię :D
Julia_ja - Wto Cze 16, 2015 8:36 am

Ja kupiłam Maćkowi pierwszy zegarek jakieś 4 lata temu i nic się nie zmieniło, a teraz kupiłam mu jego wymarzony jako prezent ślubny - nie wierzę w przesądy, ale jeśli masz takie podejście to lepiej nie kupuj, bo sobie wmówisz :-P
Rusałka_Maja - Sro Cze 17, 2015 8:51 pm

Mój dostał ode mnie zegarek jak jeszcze nawet narzeczeństwem nie byliśmy - 10 lat temu :D nosi do tej pory i nic złego się nie dzieje ;)

Sycylijka daj spokój, jakby wierzyć we wszystkie przesądy to powinno się w ogóle nie wychodzić z domu ;)

Sycylijka - Nie Cze 21, 2015 1:52 pm

Rusałka_Maja, masz rację! Zamawiam, żebym nie zdążyła się rozmyślić :razz:
dzięki Dziewczyny :smile:

Rusałka_Maja - Sro Cze 24, 2015 10:59 pm

A ja mam pytanie czy mamy na forum jakąś kosmetyczkę/manikiurzystkę która mogłaby polecić dobrą frezareczkę? nie jakąś tam profesjonalną przybajerzoną, ale też nie taką słabą która sobie nie poradzi ;)
Ot taką do użytku w domku?

Martusia90 - Czw Cze 25, 2015 4:26 pm

Rusałka_Maja, ja kupiłam jd 500 i jest super. Zamówiłam na allegro. koszt ok 160 zł ale warto.
Sycylijka - Pią Cze 26, 2015 5:59 pm

Dziewczyny czy macie jakąś godną polecenia kosmetyczkę z Retkini i okolic ?
Moja kosmetyczka z Olechowa wyjeżdża na urlop.. :(

dorotka0603 - Sob Lip 04, 2015 6:41 pm

Sycylijka, ja niestety nie znam:(
Ale może ktoś z Was wie, który jubiler na szybko naprawi mi łańcuszek? Najlepiej jutro (niedziela), ewentualnie poniedziałek od rana, bo dziś mi się zerwał ukochany łańcuszek, a w poniedziałek nie będzie mnie juz w kraju:((

Dorotka_ - Sob Lip 04, 2015 9:38 pm

dorotka0603, mi pan z Wigury naprawił łańcuszek od ręki. :) a że pamiętał nas od obrączek, zapłaciłam całą złotówkę na szczęście :)
dorotka0603 - Sob Lip 04, 2015 11:09 pm

Dorotka_, Dzięki Kochana! Jutro zapytam jeszcze czy w Lilou mi to zrobią (chociaż wątpię), a jak nie to w poniedziałek do Niego pojadę, bo ten jubiler, przy Placu Kościelnym zawsze brał łańcuszek i kazał przyjść następnego dnia, albo za dwa dni :( Można na priv prosić dokładny adres Pana z Wigury?
agacionek - Wto Sie 18, 2015 1:23 pm

Dziewczyny czy znacie i możecie polecić jakąś ekipę budowlaną która wykona płytę fundamentową zamiast standardowego fundamentu?
Rusałka_Maja - Czw Sie 27, 2015 11:52 pm

Znacie jakieś sklepy z materiałami do szycia?
Dorotka_ - Pią Sie 28, 2015 7:28 am

Rusałka_Maja, polimex.
Juska - Pią Sie 28, 2015 7:23 pm

Rusałka_Maja, polimexu nie polecam, bo materiały to owszem kupisz tam, ale głównie w hurcie w całych belach :) Nawet na moje szycie to za dużo. Polecam za to internetowe sklepy, a naprawdę fajny, w którym kupuję od lat i ja i moja Mama to sklep na Pomorskiej, w połowie drogi między pl. Wolności, a Wschodnią. ;)
ithanielle - Pią Sie 28, 2015 9:15 pm

Juska napisał/a:
Rusałka_Maja, polimexu nie polecam, bo materiały to owszem kupisz tam, ale głównie w hurcie w całych belach :) Nawet na moje szycie to za dużo. Polecam za to internetowe sklepy, a naprawdę fajny, w którym kupuję od lat i ja i moja Mama to sklep na Pomorskiej, w połowie drogi między pl. Wolności, a Wschodnią. ;)


Ja w Polimexie w Rzgowie zawsze kupowałam materiały w detalu, niekoniecznie w belach - ale ostatnio kupowałam z rok temu, więc może coś się zmieniło... :)

Dorotka_ - Pią Sie 28, 2015 9:54 pm

Juska, kupowałam niedawno tiul w Polimexie na Włókniarzy. 2 metry, bo o tyle prosiłam :wink:
Juska - Sob Sie 29, 2015 10:19 am

Dorotka_, na hali czy na sklepie? Może akurat mieli jakąś końcówkę. Ja raczej często tam bywam i nigdy nie udało mi się kupić mniej niż 100m materiału :wink:
Dorotka_ - Sob Sie 29, 2015 10:34 am

Juska, na hali :)
herbatnik - Sro Wrz 09, 2015 8:26 am

Dziewczyny, może pomożecie. Zachorowałam ostatnio na torbę filcową(wiem, że to moda zeszłoroczna, ale mam opóźniony zapłon :P ). Wiecie może, czy gdzieś w Łodzi można takową zakupić? Nie taką na zakupy, tylko taką normalną damską torebkę, tylko z filcu. Widziałam sporo w internecie, ale wolę na żywo obejrzeć, ponosić :)
alekul89 - Sro Wrz 09, 2015 8:28 am

Ja kiedyś widziałam w małym sklepiku z torebkami i walizkami na Zachodniej przy Legionów. Ale to było chyba z rok temu...
dorotka0603 - Sro Wrz 09, 2015 4:42 pm

herbatnik, mam to samo haha tylko ja i szukam przez internet ;p
kapatka - Sro Wrz 09, 2015 6:55 pm

Ja mam taką - zakupiliśmy z mężem jakiś czas temu na...giełdzie samochodowej :D

[ Dodano: Czw Wrz 10, 2015 5:00 pm ]
Wiem, że trochę wcześnie, ale co tam... Planujemy ze znajomymi wypad na kilka dni w góry. Chodzi o termin sylwestrowo-noworoczny. Chcielibyśmy wynająć domek. Ważne żeby cena była rozsądna, co do dokładnej lokalizacji to jesteśmy otwarci. Ktoś coś może polecić?

herbatnik - Czw Wrz 17, 2015 9:51 am

kapatka, nie jest za wcześnie :) My 2 tygodnie temu zarezerwowaliśmy ostatni tydzień grudnia w Białce Tatrzańskiej. Co prawda nie domek, tylko pokój w pensjonacie, ale polecam Ci ogólnie tę miejscowość. Dobra infrastruktura dla narciarzy i przystępne ceny. Byliśmy tam w lutym i wracamy w to samo miejsce :)
kapatka - Czw Wrz 17, 2015 10:09 am

Już się zorientowałam, że to wcale nie za wcześnie, a nawet trochę późno :kwasny: Ale jeszcze poszukamy, może coś fajnego znajdziemy.
Sycylijka - Czw Wrz 17, 2015 3:33 pm

kapatka, góralskie domki do wynajęcia, Poronin k/Zakopanego
informacja +48 501 147 767www.wioskajagny.pl
Może tam znajdziecie coś wolnego :)

kapatka - Pią Wrz 18, 2015 10:20 am

Sycylijka, dzięki za namiar, ale to nie na naszą kieszeń :kwasny:
polanik - Pon Lis 02, 2015 1:05 pm

Na moją kieszeń też niestety jeszcze nie:)
Sycylijka - Sro Lis 04, 2015 2:16 pm

no niestety żeby coś w dobrej cenie zarezerwować w górach na sylwestra, to trzeba dużo wcześniej szukać :( później zostają same drożyzny :(
Rusałka_Maja - Pon Mar 14, 2016 9:59 am

Podpowiedzcie proszę gdzie kupić woreczki strunowe ?


Julia_ja - Pon Mar 14, 2016 1:24 pm

Różnej wielkości widziałam w ikei.
Terry - Sro Mar 23, 2016 1:06 pm

W kazdej hurtowni z chemia lub mat jednorazowymi. W papierniczych tez powinny byc.

[ Dodano: Pią Maj 13, 2016 11:58 am ]
Dziewczyny mam problem. Moja mama kupila skorzane buty. Przy pierwszej okazji okazalo sie ze farbuja stope na czarno. Chce je oddac ale zastanawiam sie czy mam do tego podstawy. Farbowanie to istotna wada produktu. Buty kosztowaly 230 zl. Dla nas to duzo. Mam kaca moralnego bo sama namowilam mame na drogie buty. Zawsze kupowala cos taniego w sieciowkach i narzekala, a teraz przeze mnie ma bubel 4 razy drozszy niz zwykle.

Karolain - Sob Sie 06, 2016 1:29 pm

Dziewczyny pomocy!!! Zostaliśmy zaproszeni na wesele do przyjaciela mojego faceta na początku września, oczywiście z wiadomych przyczyn odmówiliśmy ale chcemy im kupić jakiś prezent i zupełnie nie mam pomysłu :/ a chcemy mieć tą sprawę zamknięta jeszcze przed urodzeniem się naszego Juniora. Macie jakieś pomysły na prezent do 200 - 250 zł?
Dorotka_ - Sob Sie 06, 2016 1:35 pm

Karolain, kieliszki do Martini z Almi Decor ;) koszt około 220 zł za komplet 6 sztuk :) albo sztućce Gerlach, też do 250 można ładne komplety znaleźć
Julia_ja - Sob Sie 06, 2016 3:08 pm

Porcelanowy komplet kawowy dla dwóch osób Villeroy&Boch (miło będzie, jak w dwójkę będą pili z nich kawę lub herbatę myśląc o Was), jak wiecie jak mają urządzone mieszkanie i co lubia to może być jakaś piękna kapa z Home&You albo jeśli nie jesteście przesadni, komplet noży Fiskarsa :-)
kapatka - Sob Sie 06, 2016 5:25 pm

My od osób, które nie były na weselu dostaliśmy komplet ręczników z haftem Mąż/Żona i kartkę z życzeniami. Nic wielkiego, ale dla nas i tak to była bardzo miła niespodzianka, że pomimo nieobecności postarali się o jakiś prezent.
ewa.krzys - Sob Sie 06, 2016 9:08 pm

Komplet sztućców, tak jak pisze Dorotka_, to świetny prezent. My w prezencie dostaliśmy też blender Boscha, bardzo nam się przydał, szczególnie jak zaczął się czas gotowania zupek dla Oli.
herbatnik - Nie Sie 07, 2016 10:00 am

Trudno trochę poradzić, co dać na prezent, nie znając sytuacji tej pary. My dostaliśmy na prezent wspominany tutaj komplet sztućców,ręczniki z napisami Mąż/Żona, pościel i nam to bardzo pasowało, bo byliśmy na dorobku i nie mieliśmy prawie nic. Są pary,które w momencie brania ślubu są już urządzeni w mieszkaniu i nie potrzebują takich praktycznych prezentów, albo można nie trafić z rozmiarem pościeli. Jeśli jednak wiecie,że się przydadzą, to jak najbardziej dziewczyny dobrze podpowiadają.
_Bella_ - Nie Sie 14, 2016 11:44 am

Dziewczyny, jeżeli ksiądz mówi, że za Chrzest Święty dziecka "co łaska" - to ile wypada dać?
niusia - Pon Lis 07, 2016 4:43 pm

Dziewczyny, podpowiedzcie proszę, gdzie najlepiej zamówić fotoksiążkę?
Dorotka_ - Pon Lis 07, 2016 5:04 pm

niusia, ja zamawiałam w empiku - budżetowo, szybko i fajnie jakościowo
Karmelova - Wto Lis 08, 2016 2:51 pm

Ja zamawiałam w Printu. Mają dużo szablonów, bardzo intuicyjnych. I do tego częste promocje na których można sporo zaoszczędzić. Oczywiście sam efekt też super :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group